KENNEMERLAND K WATT A'S 5cts VLOEIBARE CRÊMEREEP Stofzuigerhuis MAERTENS FRAMBOOS CITROEN SINAASAPPEL ANANAS m©t geldig Kwetto-soldqqtg© BEVERWIJK IJMUIDEN—OOST VELSEN HEILOO MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSI AG HERINGA miïHRICH, HAARLEM Bliksembeveiliging Staat van Besommingen UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE ONGEVAL BIJ DEN GASHOUDERBOUW H1LLEGOM LISSE NOORDWIJK NOORD WIJKERHOUT SASSENHEIM WARMOND VOORHOUT ZANDVOORT VAN ONZE RECHTBANK MARKTBERICHTEN Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Philips Radio-Toestellen TELEGRAFISCH WEERBERICHT 1 Personalia. De heer R. Buisman, alhier, is aan de Universiteit te Amsterdam be vorderd tot semi-arts. Koperen jubileum. Dinsdag 1 Maart is in besloten kring het feit herdacht, dat de heer P. C. Grimbergen, hoofd der R.K. jon gensschool alhier, 12% jaar geleden als zoo- danig in functie kwam. In verband met den vastentijd is een feestelijke viering uitge steld tot na Paschen. Opening Clubhuis Graalwacht. De Graal. wacht alhier begint thans vaster vormen aan te nemen. Bijna 40 meisjes hebben zich reeds aangesloten, terwijl twee leidsters zijn aangeste'.d. In het perceel Zeeweg 275 alhier zijn eenige kamers door de Graalwacht in gebruik genomen, om als clublokalen te worden Ingericht. De officieele opening zal plaats hebben Zondag 13 Maart. Besmettelijke ziekte In de afgeloopen week zijn in deze gemeente 2 gevallen van febris typhoïöea voorgevallen. Gemeenteraad. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente ge houden op Dinsdag 8 Maart a.s., des na middags 7 uur, ten gemeentehuize. De agenda vermeldt: 1. Belastingzaken. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Toetreding tot de gemeenschappelijke regeling inzake de stichting en de exploitatie van een destructor te Purmerend. 4. Aangaan van kasgeldleeningen. 5. Toestaan van het noodige crediet voor het aanbrengen van herstellingen aan de woning President Steijnstraat no. 60 te Umuiden. 6. Verhuring van de woning President Steijnstraat 60 en verpachting van het recht van winkelnering en venten op het kampeer terrein en van de standplaats voor rij- en voertuigen en rijwielen bij het zeestrand te Umuiden. 7. Verleenen van vergunningen tot het dempen en rioleeren van een gedeelte beek. 8. Verleenen van vrijstelling van het be paalde in artikel 68, alinea 3 der Bouw- en Woningverordening. 9. Verkoop van grond. 1®. Vaststelling van het bedrag der ver goeding per leerling, hetwelk ingevolge arti kel 101, le Ud, der Lager Onderwijswet 1920 moet worden uitgekeerd aan de besturen der bijzondere lagere scholen over het jaar 1929. 11. Vaststelling van de vergoeding, bedoeld in art. 101, le lid, der Lager Onderwijswet 1920, over 1929 uit te keeren aan het bestuur der Da Costa-school te Velsen en aan dat der P. W. A. Cort van der Lindenschool te Umuiden en afrekening der vergoeding over het tijdvak 1 September 192731 December 1929. 12. Vaststelling eener verordening betref fende het verleenen van ontslag aan onder wijzeressen, die in het huwelijk treden. 13. Vaststelling van de over 1932 aan de besturen der bijzondere scholen te verleenen voorschotten op de vergoeding, bedoeld bij artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920, zoomede van de regelen, volgens welke de uitbetaling zal plaats hebben. 14. Verleenen van bijdragen uit de ge meentekas aan besturen van bijzondere niet gesubsidieerde bewaarscholen over 1932. 15. Aanvragen van besturen van bijzon dere bewaarscholen om subsidie over 1932. 16. Intrekking van een vergunning tot het plaatsen van een gebouwtje op gemeente- terrein. 17. Wijziging van het Raadsbesluit van 9 Februari 1932, no. 12, Inzake overname van straten te IJmulden. 18. Vaststelling van een verordening op de Arbeidsbeurs, alsmede intrekking en wijzi ging van daarmede in verband staande be sluiten. 19. Advies omtrent het door den heer A van der Flier namens de Soc. Democratische fractie ingediende voorstel, om te besluiten den post van 832.(no. 282 der begrooting 1932) voor de tijdelijke onderwijzeres in nut tige handwerken aan de school voor buiten gewoon lager onderwijs te Umuiden, welke post op voorstel van Burgemeester en Wet houders werd geschrap.t weder in de be grooting op te nemen. 20. Toepassing van het Raadsbesluit d.d. 25 November 1924, no. le, tot toekenning eener toelage ten laste der gemeente aan het personeel der school voor buitengewoon lager onderwijs. 21. Overplaatsing van onderwijzend perso neel. 22. Benoeming van een tijdelijk leeraar aan de Visscherüschool, voor het vak „moto renkennis". 23. Vragen van het lid, den heer A. van der Flier, inzake verstrekking van gemeente wege van levensmiddelen aan werkloozen voor den kostenden prijs. Praatavond. De zevende praatavond op godsdienstig gebied wordt gehouden Don derdag 3 Maart 's avonds 8 uur in de bibliotheek. Burgerlijke Stand over de maand Februari. Geboren: Wilhelmina, d. v. Helmen Leu- sink en Jacoba Bakker; Johanna Marga- retha, d. van Johannes C'nristinus Schuur man en Petronella Lochner; Henricus Ja cobus, z. van Willebrordus Franciscus van Westerop en Petronella Terra, Julia. d. van Engelbeuus Antonius Beke en Anna Lyn- bach. Overleden: Cornelia Agatha Mulder, 2 weken. Trijntje de Jong, 63 J„ echtgen. van Klaas Govers; Elisabeth Baars, 68 j., wed. van Pleter Schouten; Hendricus Tax, 61 j.; Niklazina Cornelia Tuk, 73 J., echtgen. van Willem Aalbersberg; Klaas de Wit, 86 J.; Catharina Maria Ruiter, I j.; Margaretha Schouten, 13 j. IJMUIDEN, 3 Maart 1332. Rüksvischafslag. Tarbot per k.g. 1.250.85;' griet per 50 k.g. 5025; tong per k.g. ƒ2.101.05; groote schol per 50 k.g. 19.5018; middel schol per 50 k.g. ƒ23.50—22; zetschol per 50 k.g. 2723; kleine schol per 50 k.g. ƒ27.508; bot per 50 k.g. 62.80; schar per 50 k.g. ƒ18—4.50; tongschar per 50 k.g. 27.5017; rog per 20 stuks ƒ2013.50; vleet per stuk ƒ2.502.40; pieterman en poon per 50 k.g. 184.60; groote schelvis per 50 kg. 32— 27;; middel schelvisch per 50 k.g. 31—28.50; kl. mldd, schelvisch per 50 k.g. ƒ2521; kleine schelvisch per 50 k.g. ƒ228; kabel jauw per 125 k.g. 40—28: gullen per 50 kg. ƒ168; leng per stuk 2.500.88; heilbot per k.g. 1.10—0.85; wijting per 50 k.g. 3.503.10; koolvisch per stuk ƒ0.800.24. van de heden aan den Rijksvlschafslag aan gekomen stoomtrawlers: R. O. 15 ƒ1100. Cremer 2600.Zaanstroom 4 2900. Adriatic 3400.Oostzee 1800.Mas cotte 1000.Emma 1900. Beugers: VI. 167 ƒ1300.—; VI. 39 ƒ910.—; VI. 80 ƒ930.— Kotters: E. 471 ƒ7100.—; E. 542 ƒ1200.—; E. 142 740.—. Loggers: Sch. Ï96 550.—; Sch. 250 ƒ660.—; K.W. 16 540.—; KW 167 ƒ710.—; KW 19 670.—; KW 69 ƒ700.—. Dinsdagmiddag wilde een motordrijver uit Delft werkzaam bij de Delftsche firma Euthoven, aanneemster van den bouw van den nieuwen gashouder hier ter plaatse, den benzinemotor voor samengeperste lucht, gebruikt wordt voor het nagelsklinken, met een daarvoor bestemden slinger aanzetten. De slinger sloeg echter terug, eerst tegen den mond en daarna tegen de borst van D. Dr. Leyendekker, direct ter hulp geroe pen, kon geen ernstige verwondingen con- stateeren, maar oordeelde het toch noodig, den patiënt ter opservatie naar een zieken huis over te brengen, wat per ziekenauto der firma Mathot geschiedde. Wij vernamen nog da er al van het begin van het werk af iets aan den motor haper de. Meermalen bleef hij plotseling stil staan en most dan met den slinger op gang ge bracht worden. Een der arbeiders had ook al eens een klap gehad, gelukkig zonder ernstige gevolgen. Na ontslag van een vorigen arbeider, was j.l. Maandag D. uit Delft gekomen om den motor te bedienen. Nu is de motor aan een nader onderzoek onderworpen en het werk gistermiddag stilgelegd. Nieuwe Van Merlenbrug. Hedenmorgen had ten Raadhuize de aanbesteding plaats van de slooping en vernieuwing der brug over de Van Merlenvaart aan den Glipper- weg. Er kwamen 7 Inschrijvingen in. De uit slag is als volgt; G. J. Broertjes, Heemstede, 39.324. Gebr. v. d. Putten, Heemstede, ƒ42.450.—; Scheba, Heemstede, ƒ44.700.—; A. v. Huys- stede, Heemstede, ƒ47.240.—; W. Thunnis- sen, Heemstede, 47.307.—; A. Klaassen, Heemstere, 48.887.—; Bouw- en Exploita tie Mij. „Eydo", Heemstede, 49.690.De gunning is aangehouden. Besmettelijke ziekte In de afgeloopen week zijn in deze gemeente 3 gevallen van roodvonk voorgevallen. Stille Omgang. Maandagavond hield het Genootschap van den „Stillen Omgang" zijn jaarvergadering. De voorzitter, de heer W. Sprengers, opende met den christelijken groet en heette de aanwezigen van harte welkom, ln het bijzonder den zeereerw. heer pastoor en den weleerw. heer W. M. Bangert uit Leiden, spreker van dezen avond. Spr. deelde mede dat de tocht ter H. Stede voor Lisse zal plaats hebben ln den nacht van 12 op 13 Maart. Dit jaar hebben wij beslag kunnen leggen op een electrischen trein. Uit het jaarverslag stippen wij aan dat 300 personen verleden jaar den tocht heb ben medegemaakt, terwijl de vereeniging bestaat uit 300 leden. Uit het jaarverslag van den penningmees ter bleek, dat de ontvangsten inclusief sal do 1930 waren 336.49, de uitgaven 180.05, alzoo voordeelig saldo 156.44. Het aftre dende bestuur werd bij enkele candtdaat- stelling herbenoemd. De voorzitter dankte voor het vertrouwen. Vervolgens hield de weleerw. heer Bangert een gloedvolle rede over den Stillen Om gang, waarin Z.Eerw. uiteenzette de onder werpen „Offerliefde, Sacrament-liefde en Demonstratie-liefde". Een dankbaar aoplaus had Z.Eerw. ln ontvangst te nemen en een dankwoord van den voorzitter. Vervolgens werd de Bedetocht besproken. Het Lof begint te 11.45 uur, waaronder een korte toespraak. De trein vertrekt om 1.15 uur en Is 1.41 uur te Amsterdam. De Ca- tharlnakerk ls wederom aangewezen. Daar ls om half vier de H. Mis. Na afloop kan men zich ontnuchteren in het station, in iedere wachtkamer kan men terecht. De trein vertrekt te 6 uur en is te 6.26 te Lisse. In het Bondsgebouw zal zitting worden gehouden Zaterdag 5 Maart, Woensdag 9 Maart in de school aan de Beekbrug en Vrijdagavond wederom in den Volksbond tusschen 8 en 9 uur. De prijs bedraagt 1 per persoon. Vervolgens sprak de zeereerw. heer pastoor en deelde mede, dat de weleerw. heer Bangert het volgende jaar de medita ties in deze parochie zal houden. Na rondvraag werd de vergadering met gebed gesloten. Stille Omgang Dinsdagavond vergader de het Genootschap van den Stillen Omgang in het Juvenaatsgebouw. Wegens afwezig heid van den voorzitter, den heer de Ruyter, opende de H. E. Deken de vergadering met den Christ, groet. Ingekomen was een schrijven van het Hoofdbestuur, waarin wordt medegedeeld, dat Noordwijk met 250 deelnemers van half vier tot half vijf ver wacht wordt in de Krijtberg. Uit het verslag van den penningmeester, den heer A. J Kapel, blijkt, dat het genootschap 270 leden telde. Het saldo van het vorig boekjaar was 147.94. De inkomsten hebben bedragen 160.94, uitgegeven ls 149.60, zoodat er thans een saldo is van 159.19. De heer Thijssen werd als bestuurslid her kozen. Vervolgens werd medegedeeld, dat de prijs voor liet vervoer per autobus naar Amster dam zal bedragen 1.50 per persoon. De avondbus voor hen, die van Haarlem af gaan loopen zal vanaf het Lindenplein ver trekken om half tien en de nachtbus naar Amsterdam om twaalf uur. Kaartjes voor de bussen zijn verkrijgbaar Zondag 6 Maart van half twaalf tot een uur an Maandag en Dinsdag d..av. telkens van 9 tot 9 uur 's avonds. De aandacht werd er nog op ge vestigd, dat kaartjes voor de avondbus niet geldig zijn voor de nachtbus en omgekeerd. Verzocht werd ook ln de bussen tijdens de reis de voorgeschreven gebeden te doen. Er werd nog op gewezen, dat verschillende trouwe deelnemers aan de bedevaart wegens de kosten dit jaar niet mee zullen kunnen gaan omdat zij door werkloosheid of loons verlaging de kosten niet kunnen betalen. In overweging wordt gegeven dat dergelijke trouwe leden, die dus de kosten onmogelijk kunnen betalen of reductie noodig hebben, zich wenden tot het bestuur van hun orga nisatie, dat zich dan in verbinding stelt met het bestuur van den Stillen Omgang. Zaterdagavond voor den Omgang zal te half negen een lof worden gehouden. Tijdens de vergadering gaven zich 32 nieuwe leden op. Na rondvraag sloot de H.Eerw. Deken met een opwekkend woord en den Christelijken groet. DE STILLE OMGANG. Wij naderen weer die blijde stonde Waarop we, met heilig liefdevuur Opgaan naar de heil'ge Stede In het stille, nachtelijk uur. Om daar den verborgen Koning Door zoovelen vaak miskend, Onze hulde te gaan brengen, In zijn heilig Sacrament. Daar heeft Hij eens voor zooveel eeuwen Door Zijn Mirakel ons getoond, Dat Hij wezenlijk en waarachtig Onder Broodsgedaante bij ons woont. Al kunnen wij Zijn glorie niet Als d'Engelen aanschouwen. Wij gelooven vast en zekerlijk, Met een kinderlijk vertrouwen, Dat we in de Eucharistie Bezitten een liefdepand Dat onze God en Leidsman is Naar het Hemels Vaderland. Welnu, geachte dorpsgenooten, Gij hebt zoo dikwijls reeds getoond Dat het geloof van Uwe vad'ren Nog in Uw harte woont en troont. Wij gaan na enk'le dagen weer Opwaarts naar die heil'ge Stee, Om daar den verborgen Koning Te brengen onze hulde en bee, Maar ook om Hem te smeeken Zijne liefde en barmhartigheid, Want er wordt zooveel geleden Tengevolge van den crisistijd. De tijdgeest drukt zoo loodzwaar neer Op eiken rang en stand. Niet alleen in vreemde Rijken, Ook in eigen Vaderland. Dus, laten we als trouwe christenen En katholieken van fatsoen Door ons gebed den Hemel In dien nacht geweld aan doen. Wij hebben allen, oud en jong Gods hulp en bijstand noodig. Om hierop verder in te gaan Acht ik thans overbodig En als we dan weer huiswaarts keeren. Gesterkt met Christus' Vleesch en Bloed Zullen wij eens ondervinden Dat Hij is liefdevol en goed. F. DE VROEGE. St. Bavo-Gesticht, Noordwijkerhout. MEISJE AANGEREDEN. Het 6-Jarig dochtertje van den heer J. S. werd gistermiddag in de Hoofdstraat door een luxe-auto aangereden, tengevolge waar van zij een been brak. Per ziekenauto ls het meisje naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. WINKELWEEK Daartoe uitgenoodigd voor een voor het doel samengesteld comité had. in hotel de Stad Rome, een bijeenkomst plaats van win keliers teneinde te komen tot het houden van een winkelweek. De opkomst was zeer bevredigend. De voorzitter van het Comité de heer F. Slager, heette de aanwezigen hartelijk welkom, ln het bijzonder den heer v. d. Eerden, voorzitter van Lisse Vooruit, die bereid gevonden was het comité van ad vies te dienen met het beramen vau de des betreffende plannen. Spreker wees er op, dat het gemeentelijk bureau van vreemde lingenverkeer, althans voor wat de werking in het dorp zelve, betreft, is opgeheven. In de Hanze, aldus spreker, gingen weldra stemmen op om nu zelf ae zaken eens aan te pakken en een comité in het leven te roepen, dat pogingen ln het werk zou stel len dit jaar te komen tot een winkelweek. In duidelijke bewoordingen zette spreker uit een wat de bedoeling is van een winkel week. Het comité heeft zich bij het organisee- ren uitsluitend laten leiden door dt ge dachte, dat men de kijkers in deze week niet voor maar in den winkel most krijgen. Om dit doel te bereiken heeft het comité gemeend bonnen beschikbaar te moeten stellen en opdat een ieder in de gelegenheid zal zijn aan den navolgenden wedstrijd deel te nemen zijn deze bonnen niet hooger ge steld dan f 0.25 Een ieder, aid is spreker, die dus tijdens de winkelweek in een winkel, welke aan de winkelweek mededoet iets koopt, krijgt voor elke f 0.25 die hij besteedt een bon cadeau. Door de winkeliers worden prijzen beschikbaar gesteld, welke prijzen onder de houders van de bonnen worden verloot met dien verstande dat elke winke lier voor zijn eigen zaak prijzen beschikbaar stelt. Maar bovendien worden door het co mité eveneens prijzen beschikbaar gesteld, die worden verloot onder de gezamenlijke bonnenhouders. Een persoon kan dus een prijs van zijn winkelier en een prijs van het comité winnen. Reeds hebben met de bestu ren der beide muziekkorpsen besprekingen plaats gehad en deze besturen hebban gaar ne medewerking toegezegd. Het comité kan echter, aldus spreker, nog niet met een volledig programma komen omdat het nog niet weet of de winkeliers met het idee sympathiseeren en bereid zijn tot medewerking. Hierna was het woord aan den heer v. d. Eerden, die het groote nut van een winkel week uiteenzette. Dat ln Lisse door de winkeliers, die aan de winkelweek hebben deelgenomen tijdens deze periode voor f 72000 werd omgezet, zou den grootsten pessimist en den nooit ontbreken- den opposant in vuur zetten. Geen wonder, dat de voorzitter niet veel meer aan zijn be toog behoefde toe te voegen om de aanwe zigen voor een dergelijke week te vinden. Bilna alle aanwezigen verklaar en zich be reid de pogingen van het Comité te steu nen, zoodat wij dus ln Augustus a.s. een winkelweek krijgen. De voorzitter deelde mede, dat als secre taris en penningmeester zullen optreden de hesren B. C. van Stijn en J. Uit den Boo gaard. Warmond'» Fanfare. De muziekvereenl- ging ..Warmond's Fanfare" zal Donderdag a.s. in hotel ,De Stad Rome" haar laatste wlnteruitvoering van dit seizoen geven. Als steeds is het programma met zorg samen gesteld. Wethouder Van der Laan. Onder groote belangstelling heeft de heer W. van der Laan gisteren zijn koperen jubileum als wethouder dezer gemeente gevierd. Tal van telegrammen, brieven en andere gelukwenschen, ook van buiten de gemeen te, gewerden hem. Bloemstukken van het college van B. en W., van raadsleden, van ambtenaren en personeel waren tastbare bewijzen van de hoogachting, die dezen functionaris toege dragen wordt. De burgemeester, raadsleden en tal van ingezetenen kwamen hem complimenteeren. Dat alles was voor den heer van der Laan een groote verrassing en zal hem tevens de voldoening gegeven hebben dat zijn vruchtbare arbeid in de afgeloopen twaalf en een half jaar als wethouder de-.er ge meente gewaardeerd wordt» Stille Omgang. Dinsdagavond verga derde het Genootschap van den Stillen Omgang in het patronaatsgebouw. Nadat de voorzitter de vergadering op de gebruikelijke wijze had geopend en eenige ingekomen stukken waren voorge lezen en behandeld, was het glanspunt der agenda aan de orde, namelijk de rede van den weleerw. heer kapelaan Rietveld. De gewijde spreker had tot onderwerp gekozen: Het H. Altaarsacrament als mid delpunt van onzen godsdienst. Vanaf den val van Adam tot aan de instelling van het H. Sacrament des Altaars droegen de menschen hun offer aan God op in den vorm van brandoffers. Nadat Gods Zoon zich zelf als midde laar in zijn kruisdood had opgeofferd wil de Hij ons in zijn niet te overtreffen lief de niet als weezen achterlaten en by ons biyven onder de nederige gedaante van brood en wyn. Spreker spoorde de leden aan de H. Mis ook in de week zoo mogelijk by te wonen en 's Zondags twee. Spr. sloot zyn rede met een gedicht uit Vondel's Altaargeheimenissen. Nadat de voorzitter als tolk der aanwe zige leden den weleerw. heer kapelaan had bedankt voor zijn schitterende rede, werd de regeling der bedevaart besproken en goedgekeurd. Daarna sloot de voorzitter de vergadering met den christeiyken groet. Jammer was het dat deze vergadering door nog geen vyfde van de leden was be zocht. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerda Dlna d. van G. Terol en J. P. A. de Vos; Elisabeth Maria Louisa d. van A. Pauwels en M. E. D. de Blok; Anna Elisabeth d. v. W. G. Gebe en A. Eberhardt. Ondertrouwd: J. Visser en M. Schafelner. Getrouwd: T. Homan en S. C. G. Stolk. Overleden: H. van der Ven, oud 78 jaren. Forensen Vereeniging. De Z. F. V. heeft een extra campagne op touw gezet om het ledental te vergrooten. Doel is, zoo groot mogeiyk aantal menschen als be langhebbenden byeen te brengen, opdat de actie voor betere en gemakkeiyker verbin ding en al wat daarmede ln verband staat, krachtiger gesteund kan worden. Om krachtiger te kunnen werken heeft de Z. F. V. zich aangesloten by den Alge- meenen Bond van Forensen. Het derde alarm Gistermorgen om half 9 klonk 't derde alarm in vier en twintig uur. Thans verspreidde zich door het dorp het gerucht, dat er brand was ontstaan in perceel Zeestraat 61. De brandweer rukte onmiddellyk uit men den slangenwagen. By onderzoek boven op het dak, bleek dat er een schoorsteenbrand was in perceel Zee straat 63 De slangen werden dadeiyk uit gelegd, maar behoefden geen dienst te doen, daar men er op andere wijze in slaagde, het vuur tot den schoorsteen te beperken. „Dierenhulp" De vereeniging „Dieren- hulp" zal Woensdagmiddag 16 Maart om half drie haar derde propaganda-bioscoop- voorstelling geven. Hierby worden vijf die renfilms vertoond. Des avonds om kwart over acht wordt een propaganda-voorstel- ling voor ouderen gegeven. IJscoman omver gereden te Hillegom. Voor de Haarlemsche Rechtbank stond hedenmorgen terecht de 32-jarige vertegen woordiger van een expeditiebedrijf te Umui den, H. de K., de in den nacht van 24 op 25 September hoogst roekeloos en onvoor zichtig met zijn auto had gereden, aan de Weeresteynstraat te Hillegom, waardoor hy in botsing kwam met een geheel rechts rijdende ijscokar, tengevolge waarvan de bestuurder werd omver gereden en met een beenbreuk werd opgenomen. De auto sloeg onderste boven. Dr. W. C. v. d.Laan behandelde het s^-cht- cffer en verklaarde dat de man 2% maand in de Mariastichting te Haarlem moest ver blijven en nu nog zijn beroepsbezigheden niet kan uitoefenen. De patiënt zal echter geheel herstellen. De Inspecteur van politie te Hillegom had de aanrijding gereconstru eerd en verklaarde, dat verdachte dsn ijsco- wagen had moeten zien, daar de reflector reeds op 30 Meter afstand glinsterde. Verdachte beweerde den reflector niet te hebben zien lichten. Een hoofdagent van politie te Hillegom was na het ongeval ter plaatse en verte'de den toestand. Verdachte rook wel naar bier. maar was zeker niet onbekwaam om te rijden. De aangeredene vertelde, dat de verlichting van zijn wagen in orde was. Plotseling zag hij lichten, kreeg een schok, greep zyn geldtasch en viel bewusteloos neer. Verdachte heeft zich nooit iets aan den getroffene gelegen laten liggen. Hy beweer de wel bij andere adressen naar zyn toestand geïnformeerd te hebben. Een zoon van den aangeredene, die den wagen mee voortduwde, met aan zyn rech terhand een fiets, werd ook getroffen en moest zich onder behandeling van een ge neesheer stellen. De fiets werd zwaar be schadigd. Verschillende getuigen hadden den auto zien omvallen en de yscokar vooruit zien vliegen. Een der Inzittenden in den auto, die met verd. was uit geweest, verklaarde dat zy sa men hoogstens drie glazen bier gedronken zouden hebben. Getuige vertelde het onge val, dat veroorzaakt zou zyn door een auto, die met verblindende lichten passeerde. Een meisje uit Hillegom zat ook in den wagen en was met verdachte uit geweest Verdachte had bij haar niet anders dan één glas whiskey gedronken. In den auto is wel gesproken, maar geen plezier gemaakt, zy heeft goed op het verkeer gelet en geen auto met verblindende lichten gezien wel de re flector van den ijsco-wagen. Verdachte zegt alleen soda-water gedron ken te hebben, geen whiskey. Getuige had twee fleschjes gezien, zy dacht dat het whis key moest zyn, omdat het ook besteld was. De officier van justitie merkte ln zyn re quisitoir op, dat verbindende lichten altyd als excuus door de automobi'l :ten worden op geworpen. Als wij in dit geval verblinding aannemen, heeft verdachte slechts mindere schuld. Het gaat niet aan, om vry ongeluk ken te maken, omdat een ander niet dempt. Dan moet men stoppen, hoe vervelend het ook is. Verdachte was niet dronken, maar het ls hoogst onverstandig om bier te gebruiken, als men 's nachts nog ryd'en moet. De offi cier is van meening, dat verdachte teveel gelet heeft op een zijweg, die hij in moest, om de meisjes thuis te brengen. Eisch 200 boste, 6 maanden ontzegging om een motorrijtuig te besturen. Uitspraak 17 Maart as. Fietsendiefstal. De rechtbank deed heden uitsoraak in de zaak tegen een 25-jarig los-werkman te Zaandam, die zich aan twee rüwieldiefstal len had schuldig gemaakt en veroordeelde hem tot 7 maanden gevangenisstraf m.a. v.p. De eisch was 10 maanden geweest. De doodelijke aanrijding te Heemskerk. Veertien dagen geleden stond een 32-ja- rig automobilist uit Heemskerk terecht, die op 24 Juli 1931 den wielrijder C. Vis by het Inhalen raakte, waardoor deze een schedelbreuk kreeg en spoedig daarna over leed. De Officier van Justitie eischte 200 boe te of 20 dagen hechtenis. De rechtbank deed heden uitspraak en veroordeelde verdachte toe een voorwaar delijke hechtenis van 2 maanden, met een proeftyd van 3 jaar en ontzegging van de bevoegdheid om een motorrijtuig te bestu ren voor den tijd van 1 jaar. AMSTERDAM, 3 Maart. Aardappelprijzen. Aanvoer één lading 950 H.L. Pryzen onver anderd. AMSTERDAM, 2 Maart. Marktbericht. Opgave van De Jong en Koene, Marnix- straat 282, Amsterdam. Fruit: Appelen: Goudreinetten extra 2834, le srt. 1620, 2e srt. 610; Present van Engeland 2228, Bramley Seedling 13 —16, Bellefleurs le srt. 16—19, 2e srt. 8—12, zoete appelen 1416. Peren: Winterjannen 18—24, Bredero's 16—22 ct. per K.G. Groenten: Selderij 6—12, peterselie 810, prei 612 ct. per bos. Breekpeen 48, Hollandsch lof 2230. Spinazie 2834 per K.G. Uien 4.50—5.50 per 50 K.G. BEVERWIJK, 2 Maart. Bloemenveiling 't Centrrum. Couleur Cardinal 15—24. Crim son Queen 612, Progression 10—16, Mac Kinley 9—18, Max Havelaar 11—19, La Reine 5—12, Hermann Schlegel 7—15, Prins van Oostenr. 8—18, Fred. Th. Moore 6—12, Gele Prins 14—20, La Reine Max 7—14, Flamingo 614, Ibes 1215, Cullinan 1013, Cram- moisi brillant 6—13, Briilant Star 7—11, Gen. de Wet 14—22, Ryzende Zon 15—24, Witte Valk 8—13, Prosperity 6—10, Roze Grls.de- Lin 612, Rose Queen 9—17, Duchesse de Parma 12—18, Prins de Linge 12—22, Hu- rillo 9—17, Theeroos 9—17, Mr. van der Hoei 16—26, Electra 1524, Piet Blossom 1222, Ada 1424, Azalfa 1227, Couronne d'Or 13—26, Eltoreador 14—28, Vuurbaak 16—30, Aurora 13—23, Rubra Maxima 12—21, Wil liam Copland 7—18, William Pitt 10—20, Victoire d'Oliveira 10—20, La Nótre 1428, Bartigon 12—30, U.S.A. 15—20, Faruc San. ders 12—21, La Fiance. 15—20, City of Haar lem 1630, Prince of Wales 11—21, Zulu 14— 25, Centenari 15—25, Princes Elisabeth 16— 27, Prof. Rauwenhoff 17—21, Frans Hals 15—20, Don Pedro 12—19 ct. Narcissen: Golden Spur 5—10, Sulpher Spur 5—9, Cervantus 4—9, Posticus Ornatus 58, Poëtas Lourens Coster 48, Horace 8 11, Orange Cup 5—7, Princep 5—8, King Alfred 10—16, Spring Glory 10—13, Sir Wat- kin 5—10, Dubb. von Sion 4—8, Emperor 5— 10, Victoire 8—11, Incomberable Pallidas 6— 11, alles per dozijn. Div. crocussen per pak 10—38, bl. druifjes per bos 7—15. Div. Hyacinthen 24. Irissen Wedwood 3.50—4.10, The Furst 3—5, Tige. tania 24, Yellow Queen 4—6, Anemoon 28 —50 ct. BOVENKARSPEL, 3 Maart. Groote uien 5.55, drielingen 5.05. Dertig schuiten siuitkool. Roode kool 0.60—1 90, gele kool f 0.60—1.40, Deensche wittekool 0.70—1 10, kleine bieten 5.20—5.50, spruitjes 0.7s! BOVENKARSPEL 2 Maart. „De Tuin bouw". Tulpen: Copland 1—, ibis 0.90—l.'.C La Reine '0.60—0.90, Bartigon 1.40—1.60, Murillo 0.70—1, Narcis 0.70—1, Island 1.30, Schlegel 0.80—1, Prins van Oostenrijk 1.50. Aanvoer 962 dozijn. EROEK OP LANGENDIJK, 3 Maart 1000 K. G. Wortelen 4.30; 110.000 K G Roode kool 0.70—2 30; idem doorschot 0.60—1.50; 195.000 K.G. Gele kool 0 60—1.50; 146.000 K.G. Deensche Witte kooi 0 80—1.70; 13500 K.G. Uien: Uien 11.70—12 10; Grove 10.40— 10.roDrielingen 10.30—10.90. ENKHUIZEN, 2 Maart. Bloemen: La reine 60—90 ct., Theeroos 1 —1.20, Roze la reine 70—1—, Schlegel 80—1,—, Bartigon 1.20— 1 50, Prins van Oostenrijk 801—Spruiten 85, Will. Pitt 1.40, Murillo 1.10—1.20, Azalea 1.20, Anemone 80—1.60, Ibis 90—1.—, Moore 80, Narcissen 50—1.90. ENKHUIZEN, 2 Maart. Visch. 32 vaartui gen met 500 1 nachtreepharing (1—60 tal) 2.80—3.20. 17 vaartuigen met 330 tal over- nachtsche reepharing (2—7 tal) ƒ2.55—3.15. ENKHUIZEN, 2 Maart, Granen. Grauwe erwten ƒ24- 28. Vale (gr.) 25—27, wyker vale 1619, Br. boonen 1011, Mosterdzaad 19—20. Karwijzaad 10, Maanzaad 10—11. HAARLEM, 2 Maart. Groentemarkt. Appelen 14—36 ct.; peren 16—40 ct.; veld sla 2080 ct.; Brusseisch lof 12—24 ct.; knakpeen 68 ct. per K.G.; spinazie ƒ0.90 —1.20; boerenkool 1540 ct.; groene kool 1025 ct.; gele kool 25—60 ct.; andyvie ƒ1.- —1.40 per kist; spruiten 0.90—1.75 p. zak: roode kool 38 ct.; knolselderij 5—10 ct per stuk; seldery 2—20 ct.; pieterselie 2—10 ct.; prei 3—20 ct. per bos. 's-HERTOGENBOSCH, 2 Maart. Op de markt van heden waren aangevoerd 944 stuks hoornvee. 384 biggen, 43 zeugen. 12 schapen lammeren, 70 kalveren. De prijzen waren a.s volgt; kalfkoeien 200—280, kalfvaarzen 160—250, magere ossen en koeien 140 230 per stuk; vette osren en koeien le kw. 30—37 ct.. 2e kw. 24—32 ct. per pond: pinken 90—180 per stuk; zeugen 2540 per stuk: biggen I 3—7.50 per stuk: schapen t 15—22 per stuk; lammeren 15—20 per stuk. Vet vee door minder aanvoer en koo- pers, was voor Amsterdam prijshoudend; kalfvee traag, magere ossen en koeien voor weide en stal pryzen als voorgaande week; varkens gedrukt. Afloop der markt station. nalr. 's-HERTOGENBOSCH. 2 Maart. N. O B. Bossche Velling van Land- en Tuinbouwpro ducten. Snysla 32—34 ct. per kistje; 20—21 Hopgste barometerstand 772.2 te Riga in Letland. Laagste barometerstand 748.5 te La Co- runa. Verwachting: aanvankelijk zwakke ver- ar.derlyke wind, later zwakke tot matigen wind, uit Oostelijke richtingen, nevelig tot half bewolkt, weinig of geen neerslag, om 't vriespunt tot lichte vorst des nachts, over dag weinig verandering in temperatuur. per kilo; Kropsla 11—12 per stuk. Witlof le 17—21, 2e soort 9—13,Spruiten 612 per kilo, Savoyekool gele 3.—470, ld. groent 2.20—5.10, Roode kool 3.—6.50 per 100 stuks, Boerenkool 1.—1.60 per 100 struik, Sjalotten 1213 per kilo, Andijvie 70 ct. per 100 struik, Prei 1.20 —11.— per 100 bos, Knolselderie 1.40—3.40 per 100 knol, Breekpeen 3.904.70 per 100 kilo, Geelzoet 512, Brederode 21—23. Ceu- lemans 412, Eysdener klumpkes 618, Bel lefleur 1117 ct. per kilo. HOORN, 3 Maart. Kaasmarkt. Fabrieks- kaas 30. Aangevoerd 6 stapels, wegende 7313 Kg. Handel vuig. LISSE, 2 Maart. Veiling onder directie der Coöperatieve Veilings-Vereeniging voor Bloembollenkweekers H. B. G. (G-A) Brillant 1214 0.65; Jacoba van Beleren 12—14 0.60; Hermione 12—14 0.70; Jos. Hulot 12—14 0.70, 10—12 0.40, 8—10 0.15; War 12— 14 0.70, 10—12 0.40, 8—10 0.25; America 14 op 0.80, 12—14 0.70. 10—12 0.50, 8—10 0.15: LTmmaculée 12—14 0.60, 10—12 0.35, 8- 10 0.20; Rose Precose 14 op 0.75, 1214 0.60, 10—12 0.40; Mr. Frank Pendleton 10—12 0.50 Catharina 12—14 0.75, 10—12 0.45; Faust 10 —12 0.50; Sphinx 10—12 0.45; Baron v. Wyn- bergen 1012 1.50; The Queen 1214 0.70, 8—10 0.19; Belinde 12—14 1.—, 10—12 0.60; Maréchal Foch 12—14 0.65, 10—12 0.50; Hilda 12—14 0.65, 10—12 0.40; Prince of Wales 1012 0.40; Thomas Edison 12—14 1. Vesta Tilly 12—14 0.65, 10—12 0.45; Orange Queen 12—14 0.90, 10—12 0.50; White Giant 14 op 0.85, 12—14 0.70; Gen. Petaln 12—14 0.60; Princeps 14 op 0.75; Alkemade 12—14 0.75; Niagara 12—14 1.10; Souvenir 14 op 0.95, 12—14 0.65, 8—10 0.19; White City 8—10 0.19; Flaming Sword 14 op 0.85, 1214 0.75, 1012 0.45, 810 0.18; Early Sunrise 14 op 1.—, 12—14 0.85, 10—12 0.45; Peace 12—14 0.60, 10—12 0.35; Schwaben 12—14 1.05, 10— 12 0.70; Lilac Wonder 14 op 0.80, 8—12 0.21; Odin 14 op 0.80, 12—14 0.70, 10—12 0.50, 810 0.19; Rose Luisante 1214 0.60. 1012 0.35, 8—10 0.20; Bleriot 14 op 1.—, 12—14 0.85, 1012 0.50, 810 0.29; Harmonie 1012 0.70; Nimrod 14 op 0.70, 10—12 0.40; Trüdel Grotz 810 0.26; Marianne 8—10 0.19; Heraut Joost v. d. Vondel 1012 0.35: Halley 12—14 0.80, 10—12 0.40, 8—10 0.25; Brench- leyensis 12—14 0.75; 10—12 0.45; L'Inno- cence 12—14 0.65, 10—12 0.45, 8—10 0.18; Maidenblush 8—10 0.19; Xanthia 8—10 0.18; Venus 8—10 0.17; Mount Everest 12—14 0.75. 1012 0.45, 810 0.23; Nancy Hanks 810 0.24; Panama 14 op 0.75; Pink Perfection 14 op 1.1214 0.75; Red Emperor 14 op 0.85, 12—14 0.65, 10—12 0.40; Van der Neer 14 op 0.85; Rubin! 14 op 1.Vanessa 12 14 0.55; Liebesfeuer 12—14 1.— Mont Cenls 12—14 0.60; Very Fine 12—14 0.60, 10—12 0.40; Krassin 1214 0.65; Jacqueline 12—14 0.60; Snow Queen 12—14 0.55; Phitzers Triumph 10—12 1.50; Rosette 12—14 0.35; L'Unique 14 op 0.65. 12—14 0.55; Nimrod wit 1214 0.55, 1012 0.40; Yellow Hammer 12 14 1.10; 810 0.40; Hobbema 12—14 0.80; Phitzers Triumph kralen per liter 4.70. Lilium Regale 18 op, 9.—; id. 16—18, 6.50; Lilium Album 3.—; Lil. Tigr. Fortunis Enk. II 0.90; Klimroos Goldfinch 10.idem Paul Scarlet 25.—; Halfstruikr. Madame Butter fly 15.—; Struikroos Rosalandia 5.—; Lilus- trum Ovalifolium 2.— Convallaria Bloei- kiemen 0.75; Diclytra Spectabilis 4.—; Tigri- dia Feraria 1.25; Delphinium Blauw 0.95; Gypsoohila 0.45; Tritoma Uvaria 0.60. NOORD-SCHARWOUDE, 3 Maart. Aangevoerd 600 K.G. wortelen, ƒ4.60; idem kleine ƒ2.30; 219000 stuks roode kool, ƒ0.60 —2.00; 'dem doorschot ƒ0.60—1.50; 105600 stuks gele kool, ƒ0.60—1.40; Idem dccrschot ƒ0.60; 257800 K.G. Weensche witte kool, ƒ0.60—1.80; idem doorschot ƒ0 60—0 90; 17900 K.G. uien, 11.8012.60; Idem grove ƒ10.6011.10; idem drielingen ƒ10.70 11.80; idem nep ƒ6.40; 650 stuks bieten, 2.20—2.40. OBDAM, 2 Maart. 3000 roode kool 0.60 1.20, 16.000 gele kool 0.60—1, 35.000 Deen sche kool f 060—1.50; 900 wortelen 1.30. PURMEREND 2 Maart. Witlof f 0.70 1.72 per 8 kg.; roode kool 0.80—3.60 per 100 kg.; witte kool f 0.60—2 per 100 kg.; savoyekool 0.30—2.20 per 100 kg spruit, kool 0.302.20 per 15 kg.; boerenkool f 0 20—0.55 per kist; andyvie C.45—1.10 per kist; peterselie 9 per 100 bos; seldery 1—7 per 100 bos; rapen 0.80—2.40 per 100: bieten 37.50 per 1000; wortelen 0.56—0.83 per zak; uien 2—2.95 per 25 kg.; sjalotten 1.35 per zak; prei f 2.30— 13.80 per 100 bos; Present van Engeland 11—28 per 100 kg.; zoete bellefleur 22 per 100 kg. SCHAGEN, 3 Maatr Eierveiling. Aanvoer: 137.000 kipeleren Witte f 2.50—310. Bruin© f 2.903.50. 2000 Eendeieren f 2.402.60. SCHAGEN, 3 Maart Vee. 9 Paarden f 150 —400, 6 Geldekoeien (mag.) f 140—170 28 ld. (vette) f 180—285, 26 Kalfkoeien f200—275, 447 Nuchtere Kalvereen f 4—10, 10 Schapen (vetteé f 23.50 77 Overhouders f 1421, 15 Varkens (magereè f 816, 33 idem vette per Kg. f 0.28—0.30. 98 biggen 5—9, 20 Konynen f 0.75—2.—, 15 Kippen f 3.80—1.50. UITGEEST. 2 Maart. Hier is Woens dag de laatste veiling gehouden van Ane monen en Ranoncels. By een stugge markt betaalde men per 100 stuks voor: Fransche ran. gem. 12 ct.; Oranje Queen 15—11 ct.; Prim rose Beauty 13 ct.; Laene Creme 13 ct.; Anem. De Caen 36 ct.; Turk. ran. Ro mano I 56 ct.; Hollandia Z. 4, 5, 30 ct.: St. Bridged Kn. Z. 5, 7, 37 ct.; Fran. ran. Em peror of Chine 12 ct.: ld. rommel 11 ct.; Math. Crist, rommel 11 ct.; Enk. Anem. blauw 30 ct., id. Scarlet. 27 ct.; Fransche ran. gem. 6 ct.; Primrose Beauty 10 ct., rood 10 ct.; id. Math. Crist. 11 ct.; Fransche ran. rommel 10 ct.; Pers. ran. laenc Supre me I 70 ct., II 38 ct., Ill 23 ct.; Turk. ran. Hercules I 50 ct.. II 10 ct., Ill 3 ct.; Pers. ran. Barbaroux I 60 ct., II 18 ct.. Ill 10 ct. Per K.G. Enk. Anem. Tue brillant 1.10: St. Bridged 55 ct.; Turk. ran. Hercuies 60 ct.; Pers. ran. Vaune Supreme pi. goed 1.35, id. Barbaroux pi. goed 1.20; Turk. ran. Se- raphique Ao. 12 ct.; Anem. De Coen Im port per L. 1.70 opgehouden. ZWAAG. 1 Maart Bangert en O. Goudreinetten 8.20—15.50: Pies, van Engei. 12—21; Zoe'e appel 1130—16; Spruiten 4— 14 80; Uien 9 20—13; Witlof i7~23: Wortelen 3-13; Spinazie 27—30; Sla 6.50—10; Ra barber 9.00. VOLENDAM, 2 Maart Aan de veiling aan gevoerd; 131.531 Eendeieren. Prys 12.62— 2 79. 2048 Kipeieren. Prys 2.70-2.85. WARMENHUIZEN. 3 Maart. Drielingen flo—70—10 80, stekuien 4.80—5.30, gele kool 80—1 70 2e soort 60—1.70, roode kool 60—170 2e soort 60—1.40, Deensche witte kool 80— I 60, 2e soort 60—90 ct. WOERDEN, 2 Maart. Aangevoerd 49 par tyen. Met rijksrr.erk le kw. 29—32, 2e kwali. teit 26—28. Handel matig.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2