KENNEMERLAND Hoest er.VerkoudhekJ VICKS Stofzuigerhuis MAERTENS Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 VAMPYR stofzuigers f 105.- HERIHGA WUTHRICH, HAARLEM Centrale Verwarming Heringa-Johnson-Qliebranders BEVERWIJK IJMUIDEN IJMUIDEN—OOST VELSEN HEEMSKERK UIT DEN OMTREK AANBESTEDINGEN BLOEMENDAAL BOVENKERK EEMNES HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE HAARLEMMERMEER HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE HALFWEG LISSE LIMMEN LIJNDEN w VapoRub NIEUWER-AMSTEL NIEUW-VENNEP NOORD WIJKERHOUT OUDER-AMSTEL /IJFHUIZEN WARMOND WORMER ZANDVOORT ZEVENHOVEN MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG Staat van Besommingen B.K. KiesvereenlgVig. Op Donderdag 17 Maart a.s. zal de jaarvergadering worden gehouden van de R.K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht". Jaarvergadering Maria-vereeniging. De Maria-vereeniging houdt op Maandag 14 Maart haar jaarvergadering in het gebouw der K.S.A. De agenda vermeldt o.m. de jaarverslagen van secretaresse en penning- meesteresse. De HoogEerw. Heer Deken J. M. Lucasser. heeft zich bereid verklaard voor de leden een lezing met lichtbeelden te houden over het H. Sacrament van Mirakel te Amster dam en de beteekenis van den Stillen Om gang. Verder zal een bestuursverkiezing worden gehouden wegens periodieke aftreding van de dames Kops en C. v. d. Kork, die beiden herkiesbaar zijn. R-K. Tu'nbouwschool. Op Woensdag 23 dezer, van 9 tot 12 uur, zal de eindles voor de leerlingen der 2e klasse der R.K. Tuinbouwschool worden gehouden Deze les zal een openbaar karakter dragen, waartoe eenige uitnoodigingen zijn verzonden. Het Witte Kruis. Op 29 Maart a.s. zal het gouden jubileum van de afdeeling van „Het Witte Kruis" in een feestelijke bijeen komst worden herdacht. Herwonnen Levenskrachtfilm. Gister avond had in de groote zaal van het K.S.A gebouw de vertooning plaats van de Her wonnen Levenskrachtfilm. Deze avond was georganiseerd door de R.K. Arbeidersstands organisatie, in samenwerking met het co mité van Herwonnen Levenskracht. De film gaf een boeiend beeld van het leven en werken in het sanatorium. Men ontvangt een zeer levendlgen indruk van het prachtige werk, dat Herwonnen Levens kracht met zijn zegenrijken aak tot stand brengt. De R.K. arbeiders kunnen meer dan ooit trotsch zijn over deze instelling van hun eigen organisatie. De heer Vuister. uit Utrecht, sprak tij dens de pauze een opwekkend woord tot de talrijke aanwezigen, die hij aanspoorde om te blijven medewerken voor Herwonnen Le venskracht, waarbij hij o.a. wees op dc groo te kracht der 5-cents-actie. Hij deed op al len een krachtig beroep om mede te helpen om de arme zwakken de gezondheid terug te geven. De avond werd besloten met een leuke 2-acter. De heer Dekker en Wester zorgden met hun goede accordeon-muziek voor muzikale afwisseling. Het was een geslaagde avond. R.K. Bouwvakarbeidersbond. Woensdag hield de Jeugdafdeeling van den R.K. Bouw vakarbeidersbond een ledenvergadering. De voorzitter opende met den Chr. groet en heette de aanwezigen welkom, in 't bijzon der den geestelijken adviseur. Vervdfeens werd het reisje ter sprake ge bracht. Beginnende 5 Maart as. kunnen de ^eden iedere week ƒ0.10 bij hun contributie betalen. Het reisje wordt gemaakt op Zondag 26 Juni. Tot penningmeester werd bij acclamatie gekozen de heer P. Hamers. Het woord werd daarna gegeven aan den geestelijk adviseur. Deze sprak er zijn spijt over uit, dat de jongens zoo weinig voor hun organisatie voelen. Verder sprak spr. over de encycliek „Quadragesima Anno" en gaf hij een kort resumé over de toestanden in Rusland en Spanje. Zijn eerw. besloot zijn leerzame toe spraak met de jongens aan te sporen, vooral de vergaaermgen te bezoexen. De voorzitter dankte zijn cerw. voor de toespraak. De afdeellngsvoorzitter sprak nog over de Propaganda-club en hoopte dat de leden allen lid daarvan zullen worden. Na rondvraag sloot de voorzitter de ver gadering onder aank met den Christelijken groet Begin van boschbrand. Waarschijnlijk veroorzaakt door spelende kinderen, is Woensdagmiddag ln het „Heerenbosch" al hier brand veroorzaakt. Door kordaat op treden van de brandweer onder leiding van commandant J. Th. Verzijlbergh en met be hulp van cfwonenden kon men het vuur voorkomen. spoedig meester worden en verder onheil Intrekking rijbewijs De bevoegdheid, motorrijtuigen te besturen, is ontzegd aan W. Balk, wonende alhier, voor een termijn van drie maanden, ingegaan op 18 Febr. jJ. Bouwvergunningen Door Burgemeester en Wethouders zijn de volgende bouwvergun ningen verleend: aan Gebrs. Stoop te IJmuiden, tot het uit breiden en verbouwen van de melkinrichting Wijk aan Zeeërweg 55 (hoek .Reinler Claes- zenstraat) aldaar; aan J. Kes te IJmuiden, tot het u'tbreiden van de bakkerij Meeuwenlaan 21 a*,aar; aan G. RuiJsenaars te Velsen, tot het bou wen van een dubbel woonhuis aan den Stationsweg aldaar; aan Gezusters van Cltterd te Santpoort, tot het opzichten van een tuinhuisje aan de(n) Duinweg of Duivelslaan aldaar; aan J. L. Min te Driehuls, tot het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Frans Net- scherlaan te Santpoort; aan het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noord-Holland te Bloemendaal, tot het bouwen van een ingangsgebouw en een ter- relnafscheidlng aan don Zeeweg re Velsen; aan G. C. Bleeker te IJmuiden, tot het bouwen van drie woonhuizen aan de Rem- brandtlaan aldaar. SubsicUeeiing bewaarscholen. Van de besturen der R. K. Bewaarschool te Velsen, bewaarschool der Vereenlging „Uw Ko ninkrijk Kome" te Velsen, Mariabewaar- school te Velsen, R. K. Bswaarschool te Driehuis en R. K. Bewaarschool te IJmui den (Kanaalstraat) zijn verzoeken Ingeko men om een bijdrage uit de gemeentekas over 1932, ingevolge de bij raadsbesluit d.d. 1 November 1928 vastgestelde regeling, be- treffende het verleenen van bijdragen uit de gemeentekas ten behoeve van bijzondere niet gesubsidiëerde bewaarscholen. Krachtens artikel 1 der genoemde rege ling stellen B. en W. voor, aan de besturen aer hieronder vermelde scholen, overeen komstig artikel 2, over 1932 een bijdrage te verleenen als volgt: 1. R. K. Bewaarscnool te Velsen f 1650; 2 Bewaarschool der Ver. „Uw Kon. Kome" Velsen f 1456; 3. Maria Bewaarschool te Vel sen f 722; 4. R. K. Bewaarschool te Drie huis f 842; 5. R. K. Eewaarschcoi te IJmui- aen (Kanaalstraat) f 1620: Totaal f6290. Ten opzichte van elke school zal eenter de bepaling gelden, dat het subsidie zooveel meer of minder zal bedragen, als tengevolge van eventueel voorkomende mutaties ln personeel en wijziging van het gemiddeld aantal leerlingen zal blijken noodig te zijn. Gemeenteraad. Donderdagmiddag ver gaderde de Raad dezer gemeente, onder voor zitterschap van burgemeester W. J. M. A. Vreugde. De Raad was voltallig. Uit het jaarverslag van de Commissie rot wering van Schoolverzuim blijkt, dat het aantal ongeoorloofde verzuimen sterk Is af genomen. B. en W. stellen voor adhaesie te betuigen aan het adres van de gemeente Bloemen daal inzake beperking scholenbouw. Na op merkingen van de heeren Docter en de Vries en nadere toelichting van den voorzitter wordt hiertoe besloten. Ged. Staten berichten, dat de N. Maatweg moet worden beschouwd als openbare weg. De heer Klaasse kan zich hiermee niet ver eenigen, omdat dit voor de gemeente groote kosten meebrengt. Spr. wil voor het onder houd den eigenaar, den heer Roozen, aan sprakelijk stellen. De voorzitter acht dit laatste onbillijk. De heer de Wilde zou willen, dat de eige naar den weg in orde maakte en dat ae gemeente dezen dan overnam. De heer Klaasse betoogt, dat niemand in de gemeente behoefte aan dien weg heeft. Na een langdurige discussie besluit de Raad tot aanhouding. Aan C. Rijs, Maerten v. Heemskerkstraat, wordt ontheffing verleend der bouw- en woningverordenln g. Enkele bewoners van de G. v. Assendelft- straat verzoeken de rooilijn aldaar te bren gen van 12 op 8 M. De heer de Vries pleit voor afwijzing van dit verzoek. De heer Klaasse acht 10 M. voldoende. De voorzitter wenscht overleg met den Prov. Waterstaat. De heer de Wilde acht het van groot be lang, dat de straat op de volle breedte blijft gehandhaafd. Wethouder Henneman zet uiteen, dat *n rooilijn van 12 M. vroeger was vastgesteld omdat men meende, dat de G. v. Assendelft- straat een primaire weg zou worden, wat nu zelfs in verre toekomst niet te verwachten ls. By handhaving van de bestaande rooilijn zullen verschillende personen gedupeerd worden. Alhoewel spr. graag 'n rooilijn zag van 8 M., zal hij het voorstel van 10 M. steunen. Tenslotte wordt besloten advies in te win nen van den Prov. Waterstaat, of de sub sidie hierdoor geen gevaar dreigt. Besloten wordt de subsidie voor 1932 aan het Burgerlijk Armbestuur te brengen van ƒ6000 op ƒ10.000. B. en W. hebben rapport uitgebracht over den gemeentelijken woningbouw. Naar aan leiding van dit onderzoek adviseeren B. en W. om de huur der woningen ongewijzigd te laten. De heer N. Henneman wil de huren met 10 pCt. verlagen. De voorzitter zet uiteen, dat elke woning de gemeente al 54 per jaar kost. Bij een verlaging van 50 ct. per week komt nog eens ruim 1100 per jaar ten laste van de ge meente. Het voorstel van den heer N, Henneman wordt verworpen met 8—3 stemmen. De L. T. B., afd. Heemskerk, verzoekt den Raad pogingen in het werk te stellen, dat de regeering alsnog rentelooze credieten be schikbaar stelt. B. en W. stellen voor een request naar de regeering te zenden. De heer Klaasse ziet hierin weinig heil en wil liever een Commissie benoemen, die per soonlijk de nooden van onze streek uiteen zet bij den Minister. Wethouder Henneman wil alle twee doen. Hiertoe wordt besloten. De Commissie zal bestaan uit de raadsleden Klaasse en van Duivenvoorde, waarbij nog een bestuurslid van den L. T. B. zal gevoegd worden. 3. en W. stellen voor ingevolge art. 101 der L. O. de volgende voorschotten te ver leenen, zijnde 80 pCt. van het voorloopig bedrag: 1. R.K. Meisjesschool ƒ2359.24; 2 R.K. Jongensschool ƒ2661.47 en 3. de Christelijke school 667.—. Aldus besloten. B. en W. stellen voor het Kerkplein te verbeteren; kosten worden geraamd op 2995. De heer Klaasse wil het pléin „bijbe straten". De voorzitter ontraadt dit, dan worden de kosten binnenkort nog hooger. De heer Docter vraagt of asphalt niet goedkooper ls. Dit blijkt duurder. Z.h.st. wordt het crediet toegestaan. B. en W. stellen voor een nieuwe reke ningcourant-overeenkomst aan te gaan met de N.V. Bank voor Nederl. Gemeenten, waarbij verschil gemaakt wordt tusschen ge wone en buitengewone uitgaven. Z.hat. aan genomen. B. en W. stellen voor een geldleening aan te gaan van ten hoogste ƒ70.000, tegen ten hoogste 5'A pCt., koers minstens 99 pCt. Dit geld ls o.a. noodig voor verbetering van de Marguettelaan, Kerkplein, nadeelig saldo 1931, subsidie Algem. Armbestuur, verhoog de uitgaven onderwijs. Goedgekeurd. B. en W. stellen voor een woning Zeelaan no. 12 onbewoonbaar te verklaren. Goedge vonden. Rondvraag. De heer Docter klaagt over losloopende honden. De politie zal hierop gewezen worden. De heer de Wit bespreekt het stuk, dat in de vorige vergadering behandeld ls en waarin, volgens de onderteekenaars, ver klaard was, dat de zaken bij het Algemeen Armbestuur niet behartigd werden, zooals wel wenschelijk was. De heer de Wit, zelf mede-onderteekenaar en thans lid van de Commissie van Bijstand bij het Alg. Armbestuur, verklaart thans, dat de zaken zeer goed behandeld worden en dat dus bedoeld best'iur niets dan lof ver dient voor zijn arbeid. De voorzitter stelt deze ruiterlijke verkla ring op prijs. Spr. was er van overtuigd, dat zeer goed werk werd geleverd, vandaar ook dat B. en W. een commissie van bijstand niet noodig achtten. Wethouder Henneman krijgt dan verlof enkele vragen te richten tot de leden de Wit en N. Henneman. Spr. vraagt aan den heer de Wit of zijn verklaring ook namens den eersten onderteekenaar, den heer N. Henne man, gedaan ls. Dit blijkt van niet. Weth. Henneman vindt dan, dat ook de heer N. Henneman den gebruikten term „chaos" moet herroepen nu gebleken is, dat niets minder waar is. De heer N. Henneman zegt, dat wethouder Henneman zeker niet goed kan lezen.. Dit woord ls gebruikt in verband met den- toe stand buiten op straat, op den tijd. dat de uitkeeringen plaats vinden. De gemeente-secretaris, tevens secretaris van het Algemeen Armbestuur, verklaart dat thans op aangename wijze wordt samen gewerkt met de Commissie van Bijstand en dat deze ervan overtuigd is, dat de zaken naar behooren werden afgewikkeld. Weth. Henneman vindt, dat, als er alleen buiten een chaotischen toestand heerschte, een politiemaatregel noodig was geweest en geen commissie. Dit is het beste bewijs, dat de chaos volgens de onderteekenaars heerschte in de werkzaamheden van het Al gemeen Armbestuur. De voorzitter sluit hierop de discussies, waarna sluiting volgt. Donderdagmorgen werd door het Provin ciaal Bestuur van Noord-Holland in het Gouvernementsgebouw te Haarlem aanbe steed: a. Het maken van een vaste brug ln beton over de Wittepaiardsloot in de gemeen te Wormerveer, met bijkomende werken; b het maken van een brug in gewapend beton over de Noorderwatermolensloot in de ge meenten Zaandijk en Wormerveer met bij- behoorende werken. Vervolgens werd aanbesteed net aanbren gen van een teersteendcklaag of een deklaag ln ander gelijkwaardig materiaal op het ge deelte van den provincialen weg Weesp— 's Gravenland tusschen het Huis den Bosch en het Luie Gat, benevens 't aanleggen van een rijwielpad, langs bovengenoemd wegge deelte ln de gemeenten Weesperkarpsel en Hilversum, met bijkomende werken. Tenslotte werd aanbesteed: het aanleggen van een strandhoofd P. N. I op het strand voor Kamperduin, ongeveer 660 M. ten zui den van den Rijksstrandpaal 26 in de ge meente Schoorl met bijkomende werken. Voor het eerste werk waren 34 biljetten in gekomen. Laagste inschrijver zal nader be kend gemaakt worden. Voor het tweede werk waren 20 biljetten ingekomen. Laagste inschrijfster was de N.V. Aannemingsmij. „De Geruischlooze Weg" te Heemstede voor 81.540. Voor het laatste werk waren 11 biljetten ingekomen. Laagste inschrijver was Jac. F. de Waard, te Sliedrecht, voor 86.800. Gevonden voorwerpen. Gevonden en terug te bekomen bij: J. Termaat, Stoéls- hofje, Bloemendaal, een nappa handschoen; K. Kemper, Kerkplein 17, Bloemendaal, een kinderhandschoen; Hobijn, Zandvoorterweg 55, Aerdenhout, een heerenhorloge; N. Schoo, Dennenweg 10, Bloemendaal, een sierspeld; aan den politiepost te Aerdenhout, een steeksleutel met ketting; een LipssJeutel No. 2671, een moersleutel; aan het bureau van politie Overveen: een spiegel van een auto, een lakschoentjes van een pop, een zilv. armbandje, een uittreksel van een ver zekeringspolis t. n. van A. N. de Wit, een sleuteltje. Stille Omgang. Het Gezelschap van den Stillen Omgang zal Maandagavond 7 Maart de gewone jaarlijksche vergadering houden iri het Patrönaatsgebouw, ten einde de noodige voorbereidingen te bespreken voor de deelneming aan den Stillen Om gang op 13 Maart. Gemeenteraad. De raad dezer gemeente verg'ade;de onder voorzitterschap van burge meester jhr. L. Rutgers van Rozenourg. On. der de ingekomen stukken was o.a. eer> senrij- ven van B. en W. van Leersum, om adhaesie te betuigen aan het tot Ged. Staten van Utrecht gerichte verzoek Inzake herziening van de salarissen van burgemeesters, secre tarissen en ontvangers. Besloten werd adhae sie te betuigen. Punt 4 hield een verzoek ln van het R.K. Kerkbestuur om een subsidie van 500 voor 1932 en volgende Jaren tot instandhouding van a'e Bewaar, en Naai school. De heer Pas (A.R.) zegt, dat we voor veranderingen staan en stelt voor oe subsi die voor een jaar te verleenen. De heer Zei. denrijk vindt het een heel bedrag. De voor zitter, die meent dat men niet tegen het be. drag van 500, maar wel tegen een ver leening van deze subsidie voor zes jaar is, brengt het voorstel-Pas in stemming, dat aangenomen wordt. Een voorstel van B. en W. tot overname van een gedeelte weg, be- hoorende aan Van Wijk en Bieshaar, wordt na veel besprekingen aangenomen. Bij de rondvraag kornet het werkloozenvraagstuk in bespreking. De voorzitter zegt dat de ge meente doet wat zij kan, het is echter niet mogelijk, dat zij alle inwoners onderhoudt. Burgerlijke Stand Overleden: Cathari- na Joanna Heilen, oud 7 Jaren. Burgerlijke Stand van 26—29 Februari Geboren: Cornells, z. van D. H. de Graaf f en I. van den Berg. Janna Hendrika, d. van C. Hesselius en A. Buis. Carolina Margaretha, d. van J. Vastenhout en M. J. Marcus. Trijn tje, d. van G. Maarsen en H. Joren. Dirk, z. van A. Snijders en W. J. E. van Zon. Leven- looze z. van A. N. van Warmerdam en M. A. Kroon. Levenlooze z. van A. Buijs en L. Demper. Overleden: Jacob van der Ree, 77 jaar, gehuwd met E. Sandifort. Voor het Crisis-Comité. De rondgang bij de ingezetenen dezer gemeente, met in- teekenlijsten, gedaan door de leden van het plaatselijk crisis-comité, ten bate van de door de heerschende crisis het zwaarst ge troffenen, heeft tot resultaat gehad dat voor een bedrag van ruim duizend gulden is in- geteekend. Het comité heeft eveneens goe deren in natura mogen ontvangen, zooals kleeding, levensmiddelen e.z.v. Reeds is een aantal verzoeken behandeld en heeft de eerste uitkeering in geld of ln natura plaats gehad. enOpbrengst collecte. Dé opbrengst van de collecte bij de kerk van O. L, Vr. Geboor te, ten bate van de stakende textielarbei ders ln Twente, Zondag j.l. gehouden, is ruim 37.—. Enkel gebroken. Mej. Vr., wonende aan den Houtrakkerweg, begaf zich van haar woning naar de straat. Door het toe teren van een passeerenden auto schrok zij en sprohg haastig ter zijde. BiJ dezen sprong kwam zij zóó ongelukkig terecht, dat zij InfflMfirrlT 25, 45 en 65 ets. WJpr vft« _v£enhou haar enkel brak. Op medisch advies werd zij opgenomen in de Maria-stichtlng te Haarlem. Gemeenteraad. Een openbare vergade ring' van den Raad dezer gemeente wordt Vrijdag 11 Maart, des namiddags om 2 uur gehouden. De agenda is als volgt: 1 Verzoek van de afdseling van den Ned. Bond van arbeiders in het Landbouwbe drijf enz., om er bij de Regeering op aan te dringen de bouwvakarbeiders onder de crisiswerkloozen te rangschikken. 2 Steunregeling voor crisiswerkloozen in de gemeente Lisse. 3 Regeling omtrent het tewerkstellen van werkloozen in de gemeente Lisse. 4 Verzoek van den Raad der gemeente Wehl, om adhaesie te betuigen aan zijn request aan de Kroon, om de instelling van een Ministerie van Landbouw. 5 Verzoek van het Fatronaatsbestuur, al hier, om oclc voor het jaar 1932 tuin grond voor zijn cursus tuingroei beschik baar te stellen. 6 Verzoek van de N.V. Lissesche Kisten fabriek, om haar ook voor het jaar 1932 kooprecht te verleenen van deur grond langs den Grachtweg. 7 Uitvoering Winkelsluitingswet. 8 Verzoek van den heer P. F. Scheepma ker, om eene verhoogde subsidie over 1930, in verband met de exploitatie van een ziekenauto. 9 Verzoek van de Politie-schietvereeniging „Wilhelmlna" voor Sassenheim en Om streken, om eene subsidie. 10 Verlenging van den termijn van ontrui ming van onbewoonbaar verklaarde wo ningen langs den Stationsweg. 11 Voorstel om den kweekeling met acte aan de o. L. School te handhaven. 12 Voorschotten aan Bijz. Schoolbesturen voor het jaar 1932, ingevolge art. 101 der L.O.-wet 1930. 13 Adres van de afdeeling Lisse van de Staatkundig Gereformeerde Far tij, om by de tewerkstelling van werkloozen geen verschil te maken tusschen geor ganiseerde en ongeorganiseerde arbei ders. 14 Benoeming van een commissaris der N.V. Electriciteitsbedrijf Hillegom-Lisse —Sassenheim, ingevolge art. 12 der sta tuten. 15 Ingekomen stukken en mededeelingen. Kiezerslijst De Kiezerslijst dezer ge meente is vastgesteld ms; 3887 kiezers voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal; 3788 kiezers vcor de Provinciale Staten en 3711 kiezers voor den Gemeenteraau. Burgerl. stand (28 Febr.—3 Maart) Geboren: Bcrnardus Johannes Cornells, z. van A. J. van Zeist en van C. Bon; Jacoba Helena, dochter van P. Lefeber en van H. B. L. M. de Meulder; Jacobus Hendrikus, zoon van H. van der Vlugt en va.i C. van der Voort.; Corrie, dochter van C de Jong en van C. A. A. Tissing; Simon Gerardus zoon an G de Ree en van J. C. van den Bunt; Albertha Jacoba, docater van J. Zaneveld en van N. Moolenaar; Willem Frederlk, z. van J. H. de Vos en van W, C. de Ridder. Zilveren kostersjubileum. Gisteren is op grootsche wijze het feest gevierd van het 25-jarig ambtsjubileum van den heer A. H. v. Kesteren, koster der St. Agatha-parochie. Om half tien werd een plechtige H. Mis op gedragen door den Z.Eerw. Heer Pastoor Thoman. Assistentie werd verleend door de weleerw. heeren M. Kuipers als diaken en J. Schotten als subdiaken. Tegenwoordig wa ren alle familieleden en het volledige kerk bestuur, terwijl voorts talrijke geloovigen het kerkgebouw vulden. Het zangkoor voerde op zeer verdienstelijke wijze een meerstemmige Mis uit. Na de H. Mis had de receptie plaats in de pastorie, waar gelegenheid bestond den jubilaris te feliciteeren. De zeereerw. heer Pastoor bood onder een toepasselijk woord namens het kerkbestuur den jubilaris een zilveren horloge met insciptie aan en na mens de parochianen een enveloppe met in houd. De misdienaars overhandigden hem een zilveren horlogeketting. Van het Pa- tronaatsbestuur ontving de jubilaris een smaakvolle bloemenmand. De afd. Meisjes congregatie verraste den jubilaris tenslotte nog met een prachtige pendule. Door velen werd van de gelegenheid ge bruik gemaakt den jubilaris te feliciteeien Thuis ontving hij tal van bloemstukken. Des avonds werd door de R. K. Harmonie Adolf Kolping een serenade gebracht, waarmede deze feestelijkheden werden besloten. Rest ons nog te vermelden dat de jubilaris van de drie kapelaans een schilderij in lijst ontving voorstellende het interieur der Agatha-kerk. Plaatselijk Crisis-comité. De collecte, ge houden door 't Plaatselijk Crisis-Comité heeft opgebracht de som van 1141.75, benevens enkele bijdragen in natura. Giften in welken vorm ook, zullen door het Comité steeds dankbaar worden aanvaard. Ammoniak Crisis-Comité. Het Plaatse lijk Crisis-Comité deelt mede, dat aange vraagd was 20.200 K.G. zwavelzure ammo niak. Thans ls van het Nationaal Crisis- Comité bericht ingekomen, dat slechts 2400 K.G. kan worden verstrekt, zoodat aan de vele aanvragen niet kan worden voldaan. Aan ingezetenen, die hiervoor in aanmerking komen, wordt vanwege het PI. Crisis-Comité één zak 100 K.G. gratis verstrekt en franco thuis bezorgd. Burgerlijke Stand over Februari. Ge boren: Cornelia Cecilia Maria, d. van J. P. Kroin en Th. W. van Kessel; Pieter Johan nes z. van J. van Til en M. Goossen; Jo hannes Antonius, z. van J: A. Baltus en C. Tromp; Cornells Petrus, z. van P. A. van Kessel en A. van Wonderen; Maria Af ra Anna, d. van J. Pijnappel en M. C. Admi raal; Everdine Rosalie Wilhelmlna. d. van H. J. Bisschop en W. M. van Rooijen; Petrus Johannes, z. van C. Bruin en C. Levering. Overleden: Grietje Douzenburg. 81 jaar, wed. A. Mul: Sijtje Hillegonda Swart, 37 jaar. „St. LodewUk". Woensdagavond had in het Patronaatsgebouw de jaarvergadering worden spoedig onderdrukt door keel en borst met Vicks VapoRub in te wrijven. Deze verdampende zalf werkt als een ouderwetsch papmiddel en tevens als een modern inhaleertoestel. plaats van de R.K. Begrafenisvereeniging „St. Lodewijk". De voorzitter, de heer H. J. Post zei dat 1931 een zeer gunstig jaar is geweest voor de vereeniging. Vooral de kindersterfte is zeer gering geweest, slechts één kind werd. ten grave gebracht. Na goedkeuring der notulen bracht de secretaris, de heer W. Pijlman, het jaar verslag uit. Er waren de vereeniging zes leden door den dood ontvallen. Vier dezer werden op het parochiaal kerkhof begra ven en twee waren elders gestorven. Het ledental bleef stationnair_ Vervolgens gaf de penningmeester een overzicht over den stand der financiën. De ontvangsten zijn 1673.18; de uitgaven 1029.30. Alzoo een batig saldo van 583.88. Gevoegd bij het saldo van het vorig jaar, maakt dit een totaal saldo van 1935.83. De heeren F. v. Schaik, J. L. v. Walsteijn en H Verberne werden benoemd tot net na zien der boeken en bescheiden. Het voorstel van het bestuur om drie maanden vrijstel ling van contributie werd met aigemeene stemmen aangenomen. Het voorstel van den heer Jac. Smit om de extra-uitkeering aan dragers te laten vervallen werd met 50 voor en 3 tegen aangenomen. Aan de orde kwam het bestuursvoorstel „dragers en boden kunnen geen bestuurslid zijn". Dit punt werd toegelicht door den voorzitter en daarna aangenomen met 50 voor en 4 tegen. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat de aftredende heeren A P. Stokman, H. Franken, en Jos. Schönha- ge met groote meerderheid werden herko zen. De rondvraag leverde tal van punten ter bespreking op en de voorzitter beantwoord de alle vraagstellers tot aller tevredenheid. Hij herdacht nog in waardeerende woor den het gestorven lid en den drager den heer L. v. d. Bosch en sloot onder dank op de gebruikelijke wijze de vergadering. GEMEENTERAAD. Gisterenmorgen 9 uur was de gemeente raad in spoedvergadering bijeen, in welke vergadering aan de orde werd gesteld een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een kasgeldleening voor den tijd van drie maanden, tot een bedrag van 100.000 tegen iyi pCt. De voorzitter lichtte het voorstel nader toe. De kaspositie van de gemeente is nog aitiju bevredigend, maar met het cog op verschil lende groote bedragen, welke in de eerste paar maanden betaald moeten woraen aan rente en aflossing, terwijl voor sommige ka pitaalsuitgaven nog geen vaste leening ge sloten is kunnen worden, is het uit voorzichtigheidsoverwegingen wenschelijk de offerte voor de kasgeldleening te accep teeren. Weth. van Wees gaf een uiteenzetting van het Standpunt der commissie voor de finan ciën, die zich in haar advies wel met het voorstel heeft vereenigd, maar daarbij het voorbehoud meende te moeten maken, dat de op te nemen gelden niet tevens aange wend zouden worden voor het doen van uit gaven voor de verbetering van den Amstel- veenschenweg, tenzü de Raad zich tevoren over de voortzetting der werkzaamheden zou uitgesproken. De commissie achtte dit voor behoud noodig, omdat het niet zeker ls, dat na verloop van de drie maanden de vlotten de schuld van de gemeente op redelijke voor waarden geconsolideerd zal kunnen worden. De voorzitter en wethouder van Altena wezen er op, dat het voorstel op zich los staat van de uitvoering van buitengewone werkzaamheden. Zij waren echter van oor deel, dat. Indien de kasmiddelen zulks blij ven toelaten, het wenschelijk is om de uit voering der wegenverbetering voort te doen gaan, daar deze werken als werkverschaf fing dienst kunnen doen en het Rijk en pro vincie ln de loonuitgaven subsidieeren. De heer Oldenbroek was voor aanneming van het voorstel. Spreker keurde het af, dat de leening geplaatst moet worden door tus- schenkomst van een makelaar. Nadat de voorzitter had opgemerkt, dat de makelaar de offerte heeft gedaan zonder het noemen van den geldschieter, werd het voorstel in stemming gebracht en met 9 stemmen vóór en vier stemmen tegen aan genomen. Twee leden waren afwezig. Hierna werd de spoedvergadering gesloten. R. K. I'ropagandaelub In café Alders vergaderde de R. K. Propagandaelub. De voorzitter A. J. de Wildt opende de vergadering met den Chr. groet en heette de aanwezigen welKom. Daarna hield hij een lezing over: crisis en wij katholieken Hu gaf een heldere beschou wing, hoe wij katholieken de crisis hebben te beschouwen, met onderwerping aan Hem, die het heelal bestuurt. Spr. spoorde aan tot vertrouwen, tot op- tismisme. Wij katholieken keeren ons tegen Marxis me en individualisme en stellen daar tegen over een begrip van het hoogere; wij streven naar een menschelüke- waardigheid. De Pau selijke zendbrieven wijzen ons naar 'n op lossing. Er moet sociale orde komen. De strijd der volkeren, de vrije concurrentie, moet tot beperking teruggebracht worden. Spr. besprak vervolgens het z.gn. bosren- comité hoet het zich aandle.it, eerst als li beralistisch later als socialistisch. Mannen en dochters kijkt uit, zei spr., weest Katholiek, het gaat erom, God of sa tan. We moeten terug naar den arbeid; den arbeid niet als een vloek, maar met vreugde aanvaarden God geeft ons een harde les. De diplomaten willen bijna allen regeeren zonder God. Echter, zei spr.: zoekt eerst 't rijk Gods en het overige zal u worden toe geworpen. De heer M. Bakker, tweede voor zitter, dankte den heer de Wildt, en richtte een woord van welkom tot den ZeerEerw. heer Pastoor. In de vergadering over 14 dagen zal de heer Wolffenbuttel, onderwijzer der St. Jozefschool spreken. De ZeerEerw. Heer Pastoor betreurde het, dat de opkomst niet altijd schitterend is. Een woord van waardeering richtte hij tot den heer de Wildt. Z.Eerw. gaf ook nog eenige oorzaken aan v$n de wereld-crisis. Na een kort woord van dank sloot de tweede voorzitter met den christelijken groet de vergadering. Burgerlijke Stand Geboren: Franciscus Hendrikus Petrus Ambrosius, zoon van P. J. M. van den Berg en Franziska Kolinsky. Catharina Martina, dochter van Adrianus J Berg en Geertruida Catharina van der Voort. Antonius Cornells, zoon van Carolus Johannes Ruigrok en W. A. Witteman. Ma thilda Margaretha Geertruida, dochter van Th. Smit en P. van den Berg! Anna, doch ter van Leonardus van Tol en Catharina A. Brand. Jacobus Johannes Simon Jozef, zoon van P. J Jansen en A. van den Bunt. Maria Petronella, dochter van P. J. van den Burg en A. P. van den Berg; Dirk, zoon van Leendert Driebergen en E. C. van Til burg; Jacobus Johannes, zoon van J- J- Lammers en Adriana J. Aartman. Wilhel- mma Maria, dochter van Cornells Klever laan en Catharina Bakker. Petrus Adria- anus Josephus. zoon van Franciscus Sal man en Petronella H. Mens. Engelmundus Wijnandus, zoon van P. C. Damen en P. J. Bekker. Overleden: Johannes Huisman, 47 jaren, Adrianus Goedvolk, 65 jaar. Jan van Zoe- Ien, 82 Jaar, Ph. C. Mooijek'nd, 79 jaar, L. J. F. Teeuwisse, 52 jaar, Jacobus de Jong, 36 Jaar, Johannes van der Lende, 82 jr., al» len in het St. Bavo-Gesticht. Huberts J. M. Bergman, oud 1 laar, Theresia M. van der Ploeg oud 1 jaar. Getrouwd: Johannes Franciscus van den Berg. 27 jaren en Ida J. Warmenhoven, 27 jaren. De werkloosheid. De werkloosheid welke hier reeds een nooit gekende hoogte bereikte, is deze week nog vergroot doordat eenige patroons bü het ingaan van het nieuwe contractjaar per 1 Maart hun werk lieden niet meer hebben ingehuurd en zij dus ontslagen zijn. Burgerlijke Stand. Geboren: Reinler Pe trus z.v. P. A. Dhondt en H. A. v. Gemeri: (te Amsterdam) Ank Christina Margrieta,d. v. G. H. Hovius en A. J. Erdmann. Ondertrouwd: Huibert Verkerk, 26 J. en Trijntje van Oostveen, 22 j. Overleden: te (Amsterdam). Feike Boers- ma, 84 j., wed. v. Tr. Rolsma. Mooie daad. Door den heer G. Hendriks zijn aan het crisis-comité 100.000 turven tegen sterk gereduceerden prijs beschikbaar gesteld. Voorzeker een mooie daad. Personalia. De directeur van het Post en Telegraafkantoor alhier, de heer P. Brederode, zal op een nog nader te bepalen datum te werk gesteld worden aan hét Postkantoor te Haarlem en aldus deze ge meente verlaten. Posterijen. Naar men ons mededeelt, bestaan plannen om het Post-, telegraaf- en Telefoonkantoor alhier om te zetten in een hulpkantoor voor deze drie diensten. Pogin gen zullen in het werk worden gesteld om deze omzetting te voorkomen. Stille Omgang. Dinsdagavond hield het Genootschap Stillen Omgang zijn Jaarverga dering. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat er 53.34 in kas was. De aftredende bestuursleden P. Michelenbrink, P. Ree en C. de Lange werden herkozen. Verslag werd uitgebracht van de vergadering te Amsterdam en van de Zaansche Genoot schappen te Wormerveer. Betreffende den Stillen Omgang ln den nacht van 12 op 13 Maart werd vastgesteld, dat zij, die per auto willen, zich tot 10 Maart kunnen opgeven bij den secretaris J, Meyer. Aan de werkloo zen zullen een gratis kaart en spoorgeld wór den verstrekt. De voetgangers vertrekken te half één van de Zaanbrug en de wielrijders te 2 uur, terwijl de autobus te half drie van de garage vertrekt. De kosten voor den auto bedragen 1 (bij voldoende deelneming 0.(15). Na afloop van den Omgang begèvën allen zich naar de Dominicuskerk, Spuistraat. Aan de deur der kerk worden geen kaak ten verstrekt en kaarten tegen vermindei d tarief .worden door geen enkel Zaansch Ge nootschap afgegeven. Na afloop bestaat in de wachtkamer =vsn het Centraal Station gelegenheid te ontbij ten. De Zeereerw. heer Pastoor, die te kennen had gegeven te zullen meegaan, is verhin derd. Burgerl. stand 4 Febr.—3 Maart, Geboren: Nelly, d. v. P. Kleinmeer en M. Veld; Jan, z. v, Jb. Klopper én K. Bark; Egge, z. v. D. Brouwer en N. Hartog; Jan netje, d. v. H. Korf en J. Kramer; Marten Johannes Cornells, z. v. E. H. Krijger en J. Butter; Jan, z. v. J. Klopper en C. C. Hazen- broek; Alberta Maria, d. v. K. van Velzen en M. E. Wiegman; Henderika Roelina Jo hanna, d. v. J. v. Marken en E. de Waal; Gerardus Cornells, z. v. Th. Ammeraal en M. C. Bentvelzen; Dlvera Geertruida, d. v. J. Floris en C. Klaver. Ondertrouwd: Teunis Besse, 26 Jaar en Klacina Volger, 20 Jaar, beiden te Wormer; Dirk Vloon, 23 jaar, te Wormerveer en Irma Loos, 19 jaar, te Wormer. Getrouwd: Gerrit Battem te Wormer en Johanna Monen te Beets; Pieter Jacobus Bus te Koog aan de Zaan en Japke Menso- nides te Wormer; Gerrit Slot te Wormerveer en Wiliempje Veken te Wormer. Overleden: Andries Fonteyn, oud 59 jaar, echtgen. van E. v. Toorn; Maartje Veken, oud 63 Jaar, weduwe van J. v. Saane;' Arle Dibbets, oud 6 m-, z. v. C. Dibbets en 1 Rem; Trijntje Donker, oud 80 Jaar, over leden te Wormerveer, weduwe van P. de Ruiter. Nieuw Raadslid De voorzitter van het Centraal Stembureau heeft in de yacafure- Rauch benoemd verklaard tot lid van dun. Raad den heer Jac. van der Werff Wrik, die de benoeming bereids heeft aangenomen. Verknoping. Door notarissen J P. van Wisselingh te Amsterdam en D M. Klljzirig te Haar.em werd gistermiddag in cafe-reS- taurant „Zomerlust" aan de Kosterstraat te Zand voort verkocht: het huis en erf te Zandvoort aan de Van Kinsberg'enstraat 8, groot 87 c.A. Het perceel werd opgehouden. Personalia. Door den heer C. van boe nen, hofd der bijz. school in Wijk Amstèl, is de benoeming tot hoofd der bijz. school .te Heerjansdam aangenomen. IJMUIDEN. 4 Maart. Tarbot f 1.40-1.— per Kg. Griet 50—21.- per 50 Kg. Tong 2.05 —1.05 per Kg. Groote Schol 16.—lo.5Q, Middel Schol 17.50—15.—, Zet Schol 22.50— 20.—, Kleine Schol 20.—11—Bot 10.4-—, Schar 10.50—4.20 per 50 Kg. KI. midd. Schelvisch 31 30, Kleine Schelvisch 28— 10.50 per 50 Kg. Kabeljauw 30,-22.— per 125 Kg. Gullen 15—8— per 50 Kg. Wijting 4.804.10— per 50 Kg. van de heden aan den Rijksvischafslag aap* gekomen Stoomtrawlers: Beatrice ƒ1781, Amsteldijk f1074, Holland 11 f874, Elie Chenivière f 1916, Condor f 1741. Loggers: KW 178 f 110, KW 28 f507, KW 67 1183. Beugers: VL 197fl202.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2