a 11 m GENEESKUNDIGE KALENDER GEHAAKTE KANT EN ENTREDEUX MATROZENPAK VOOR JONGENS VAN 6 JAAR SCHOONMAAK WAT ZULLEN WE KOKEN LAMPJES EN LAMPEKAPPEN OM ZELF TE MAKEN i r GOEDKOOPE PATRONEN Wormen QP VERZOEK OP VERZOEK ëh M. 'jr 'ij ■rSrHtTT'Tl? Overneming uit deze rubriek zonder toestemming verboden 66 !h Verschillende gerechten van gehakt Wonnen zyn populair, in dien zin, dat zij den volke goed bekend zijn. Als een kind vervelend en zeurderig is dan be staan er voor vele moeders twee mogelijke oorzaken: „tanden" of „wurmen". Wan- nev nu echter het kind bovendien in zijn %s peutert, dan wordt de diagnose ten gunste var. „wurmen" beslist en dienover eenkomstig gehandeld. Dit beteekent veel al dat de dokter van bovenstaand feit in kennis wordt gesteld en wordt uitgenoo- digd een wormenkuur te doen ofwel wordt op eigen houtje dit procédé met behulp van de bekende wormkoekjes of een of ander middel, dat op dit punt reputatie heeft, bestreden. Wij zullen in het kort eens even met elkaar nagaan of er nog op dit gebied dingen zün, die voor de ouders van be lang zijn. Ik wil hier alleen den prac- tischen kant van dit vraagstuk bekijken. Wie er meer van weten wil, hij sla er maar eens een handboek of encyclopae dic op na en zal dan vinden dat er tal van wormen zijn, welke bij mensch en dier voorkomen en welke soms ook zeer ernstige ziekten kunnen veroorzaken. Wanneer wij dan in het dagelijksch le ven spreken van „wormen", dan wordt algemeen bedoeld de aanwezigheid van den spoelworm, de zoogenaamde ascaris lumbricoides. Deze sf oei worm dan, waar van de eieren met het voedsel in ons spijsverteringskanaal terecht komen, kan zich aldaar ontwikkelen en als parasiet op den mensch vegeteeren. Het verschijnen van zoo'n spoelworm, welke enkele d.M. lang is, levert het bewijs, dat inderdaad ons lichaam op die wijze besmet is. Het aantal van deze ascariden kan soms in derdaad zeer groot zijn, en mij zijn ge vallen bekend waar een 2040 tal na be handeling voor den dag kwamen. Dat een dergelijke ophooping tot zeer onaange name verschijnselen aanleiding kan geven behoeft niet te verwonderen. Een gevoel van ziek zijn, misselijkheid, braken, buik pijn zijn dan ook gemakkelijk verklaar bare symptomen. Evenwel vergete men niet, dat dit uitzonderingsgevallen zijn en dat meestal de spoelworm solitair voor komt, d. w. z. dat er slechts een enkel exemplaar aanwezig is. Hieruit volgt, dat het verschijnen daarvan in de faeces nog geen voldoende aanleiding geeft een wor menkuur in te leiden. Dat wij in zoo'n geval goed opletten of er meerdere ko- men en dan ingrijpen, is een andere zaak. Het klakkeloos toepassen van een wormafdrijvend middel acht ik af te keu ren, omdat deze middelen niet onscha delijk zijn, vooral indien zij in te groote hoeveelheid worden gegeven. Vraag dus in een gegeven geval den dokter om raad en neem zelf geen onnoodig risico. Zorg ook in de eerste plaats, dat de kans op besmet worden door de worm eieren zoo klein mogelijk zij. Wees zinde lijk op uw lichaam en op alles wat met uw voeding in verband staat. Verzorg speciaal de nagels, want deze zijn een broedplaats van veel ongerechtigheid. Als voorname bron komen verder vruchten en groenten in aanmerking, waar door schillen, koken, afwasschen met zuiver water de slechte kansen al zeer vermin deren. Met een enkel woord wil ik nog spre ken over den lintworm. Indien men er nog over kan kibbelen of het toedienen van een wormenkuur behoort tot de huis moederlijke zorg, bij den lintworm is dit uitgesloten en hebben wij te maken met een parasitaire ziekte, waar deskundige leiding een absolute noodzakelijkheid is. De betrekkelijk eenvoudige middelen, wel ke den spoelworm afdrijven, zijn voor den lintworm ten eenen male onvoldoen de, zoodat men moet grijpen naar veel sterker werkende geneesmiddelen. Boven dien komen hier enkele practische en technische bijzonderheden te pas, welke echter van zoodanig belang zijn, dat zij feitelijk over het succes van zoo'n kuur beslissen. Verwaarloozen van zoogenaam de kleinigheden leidt hier vaak tot teleur stelling. Men drijft den worm slechts ge deeltelijk af, zoodat de kop blijft zitten en weer aangroeit. Ik wil dit onderwerp hier echter verder laten rusten en wil volstaan met de mededeeling, dat het verschijnen in de faeces van witte stuk jes ongeveer ter grootte van een vinger lid (de zoogenaamde praglottiden) voor de ouders een gemakkelijk herkennings middel is, dat hun zeker aanleiding zal geven naar den dokter te gaan. Over een ander veel voorkomende worm ziekte: „maden", schrijf ik later wel eens, daar ook hier enkele practische bijzonder heden over succesvolle bestrijding be slissen. ENKLAAR. Daar u geen ster-patroon wenscht, zal kant en entredeux hieronder beschreven, misschien wel in uw smaak vallen. Voor het entredeux haakt u eerst 42 losse st. voor de breedte, dan nog 4 losse in plaats van het eerste stokje; dan haakt u 1 stokje in den 5den lossen st.; 2 losse, 1 stokje, 2 losse, 1 stokje, 2 losse, 4 stokjes, 2 losse, 1 stokje, 2 losse, 1 stokje, 2 losse, 1 stokje, 2 losse, I stokje, 2 losse, 4 stokjes, 2 losse, 1 stokje, 2 losse, 1 stok je, 2 losse, 4 stokjes, 2 losse, 1 stokje, 2 losse, 1 stokje, 2 losse, 2 stokjes. Hiermee hebt u alle losse st. bezet en begint u aan den 2den toer: 4 losse st. voor het 1ste stokje, 1 stokje in het 2de van den vorigen toer. 3 maal: 2 losse, 1 stokje, 2 losse, 4 stokjes, 2 maal: 2 losse, 1 stokje, 2 losse, 4 stokjes, 3 maal: 2 losse, 1 stokje, 2 losse, 2 stokjes. 3de toer: 4 losse, 1 stokje, 2 losse, 4 stokjes, 2 losse, 1 stokje, 2 losse, 7 stok jes, 2 losse, 7 stokjes, 2 losse, 1 stokje, 2 losse, 4 stokjes, 2 losse, 2 stokjes. 4de toer: 4 losse, 1 stokje, 2 losse, 1 Stokje, 2 losse, 7 stokjes, 2 losse, 4 stok jes, 2 losse, 4 stokjes, 2 losse, 7 stokjes, 2 losse, 1 stokje, 2 losse, 2 stokjes. 5de toer: 4 losse, 1 stokje, 2 maal: 2 losse, 1 stokje, 2 losse, 7 stokjes, 2 losse, 4 stokjes, 2 losse, 7 stokjes, 2 maal: 2 losse, 2 stokjes, 2 losse, 2 stokjes. 6de toer'. 4 losse, 1 stokje, 4 maal: 2 losse, 1 stokje, 2 losse, 4 stokjes, 2 losse, 4 stokjes, 4 maal: 2 losse, 1 stokje, 2 losse, 2 stokjes. 7de toer: als de 5de toer. 8de toer: als de 4de. 9de toer als de 3de. 10de toer als de 2de. 11de toer als de 1ste. Hiermee is het patroon klaar. Men haakt dan 2 toeren aldoor: 2 losse, 1 stokje en vervolgens weer het patroon; enzoovoort. Voor de kant haakt men hetzelfde pa troon, dat men, als het entredeux klaar is, als volgt afwerkt, dwars op het entre deux. lste toer: 1 dubbel stokje bij het begin, 2 losse, 1 dubbel stokje bij het 2de stokje van vorigen toer; is dit stokje half klaar, dan haakt men het vorige stokje in het midden mee op de naald en haakt dan pas het stokje verder af. Er wordt daar door een kruisje gevormd. Zoo werkt men den geheelen toer met telkens 2 losse tus- schen 2 kruisjes. 2de toer: aldoor 1 stokje, 1 losse. 3de toer: 1 vaste st. in den lsten st. van den vorigen toer. 1 dubbel stokje, waarbij men 2 stokjes van den vorigen toer overslaat, 3 losse en dan 5 stokjes dit dubbele stokje, 1 vaste st. in het -gende stokje van den vorigen toer dan weer 1 dubbel stokje 2 stokjes verder, waarin, na 3 losse, 5 stokjes, enz. DORA. Benoodigd: 1.25 M. kamgaren van 1.40 M. breedte, 1% el voering, el wit Fransch flanel, K el donker blauw jeans, een stukje smal veterband, 6 groote en 3 kleine knoopjes voor de broek, 5 knoopjes voor het frontje. ning is aangegeven, terwijl ge links eerst een stukje voering tegen stikt en later nog een dubbel stukje stof en voering, waar de knoopsgaten in gewerkt zijn. Dan stikt ge den achternaad en ook dep kruisnaad dicht. Onderaan rijgt men de fa Oe maakt eerst van het geheel een pa troontje. waarna ge alles op de stof legt, zoodat ge kunt zien, dat ge alles zoo voordeelig mogelijk knipt. Dan knipt ge het met een naad uit, terwijl men voor zoom onder aan broek en blouse nog 4 c.M. bijrekent. In het broekje maakt ge eerst de zakken. Voor iederen zak knipt ge twee als op de teekening aangegeven stukken voering. Ter hoogte van de ac colade stikt men aan weerskanten van de voering van den zak, een stuk stof op, zóó, dat de goede kanten der stof op elkaar komen te liggen. Dan kan de zak dichtgestikt worden. Aan den voorkant slaat men de stof van de accolade en de opgestikte stof van den zak tegen elkaar in, waarna het precies op het kantje wordt gestikt. Dan kunt ge den zijnaad opstikken, den voorkant op den achter kant met uitzondering van de breedte van den zak. .Van den voornaad van de# broek stikt ge 7 c.M. dicht. Voor het splitje wordt rechts een dubbel stukje aangezet, in den vorm als op de teeke breedte van den zoom in, terwijl men bovenaan een inslag inrijgt. De voering broek wordt in elkaar gestikt. Alvorens deze in elkaar te zetten, strijkt men eerst van beide broekjes de naden goed uit. Daarna worden de naden van beide op elkaar gelegd met de rafels naar binnen. De bovenkant, de onderkant, der nijpen en de ioorkant van het splitje worden opgezoomd, waarna men aan den boven kant de knoopen voor de bretelles aan kan zetten. Het frontje knipt ge van dubbele stof, waarna ge de zijkanten schouders en hals stikt, dan omhaalt en aan den onderkant tegen elkaar innaait Daarna maakt ge de knoopsgaten, waar na ge het ankertje opzet. Het frontje wordt op een lijfje geknoopt, of wel zet ge de knoopjes aan den binnenkant van de blouse. DINY. 66/Ó Nu we dit jaar al zoo vroeg Paschen hebben, denken we ook al heel gauw aan de voorjaarsschoonmaak. Iedere huis vrouw, die haar werk alleen doet, spant dien tijd extra haar krachten in, en zy, die haar personeel heeft, stelt er prijs op, om eens te laten zien, dat ze stoffer en bezem even goed kan hanteeren als poe derdoosje en lippenstift. Het mouwschort Hjkt heel ouderwetsch, maar is eigenlijk toch het meest practisch. Leuker staat het om dit schort nu eens te maken in den vorm van een eenvoudig japonnetje. Wij zien hiervoor modellen in no. 6613 en no. 6616. zy zijn gemaakt van zéphir of bedrukt katoen en hebben een slui ting op zy met eenige knoopen en een ceintuurtje om de taille. Wie zich in zoo'n heel costuum een beetje te inge pakt voelt, kan een schort nemen, zooals no. 6614 aangeeft. De klokkende rob om sluit het heele lichaam en de voorbaan eindigt in een paar banden, die elkaar over den rug kruisen. POLA. Gehakt kan op velerlei manieren wor den klaar gemaakt. Zelf neem ik altijd half ossen- en half varkensgehakt en dat bevalt me best. Ik kruid het altijd goed met zout, peper en geraspte muscaatnoot en vooi* de variatie doe ik er soms wat heel fijn gehakte ui doorheen; verder dan nog wat fijn geraspte beschuit ofwel oud brood in melk geweekt. De vlugste manier voor 't klaar maken van gehakt is: het verdeelen In kleine ballen en dan In de koekepan gaar Lra- den. Zoo nu en dan maak Ik ook één grooten bal, paneer dien door eiwit en pa neermeel, den dooier doe ik dan m 't ge hakt, braad hem eerst rondom licht bruin en laat hem dan verder op 'n klein pitje gaar worden. Zoo'n groote bal heeft natuurlijk meer tyd noodig om door en door gaar te worden dan de kleintjes, en ook heb je een scherp mes noodig om dien bal later aan tafel in nette plakken te kunnen verdeelen. Maar hij ziet er feestelijker uit dan kleine balletjes vind ik. Gestoomd gehakt valt bij ons ook al- tyd zeer in den smaak. Ik doe daarvoor 't gehakt, op de gewone manier aange maakt, in een met boter bestreken vuur vasten schotel, strooi er paneermeel over heen, leg er 'n paar klontjes boter op en giet er dan zooveel melk by als erin wil trekken. Er kan vrij veel melk by. Dan zet ik het gerecht in 'n heeten oven om gaar te worden en 'n bruin korstje te krijgen. Men kan het echter ook langzaam gaar stoven op 'n klein pitje van 'n pe troleumstel met 'n deksel styf erop. Uien met gehakt behoort by ons ook tot de geliefde gerechten. Ik disch die op als ik den daaropvolgenden dag veel uien noodig heb, voor haché, hutspot of iets dergelijks, want voor de gevulde uien ge bruiken we alleen maar het buitenste uienlaagje. De uien worden goed geschild, voorzichtig uitgehold met 'n scherp mesje en dan met gehakt gevuld. Ze worden, ofwel gewoon in de pan gaar gebraden, ofwel in 'n vuurvasten schotel naast el kaar gezet, in den oven. In het laatste geval blijven ze moobr gaaf. Savovekool met gehakt kan ik ook een ieder aanbevelen, die het nog niet ge proefd heeft. De kool wordt hiervoor goed gewasschen en uit elkaar gehaald. Hét gehakt wordt goed smeuïg aangemaakt, de koolbladeren worden met gehakt be streken en dan weer, in den vorm van 'n kool, over elkaar heen gelegd. Men kan dit het beste doen op 'n uitgespreiden schoonen doek. Is alles kiaar, zoodat '.nen in de rondte, laag om laag, kool en ge hakt heeft, dan bindt men den doek ste vig om alles heen. zoodat kool en gehakt één bal vormen, dien men in kokend wa ter gaar kookt en later, in parten of schyvcn verdeeld, opdient. 'n Schotel van savoyekool met gehakt kan ook op de volgende manier worden klaar1 gemaakt, waarvoor men, op 'n flinke savoyekool, 2% pond aardappelen neemt, 4 ons gehakt, 'n schraal ons boter. G beschuiten, zout, peper, noot, paneer meel en wat melk. De kool wordt schoon gemaakt, ge snipperd, gewasscben en in water met zout ongeveer 'n uur gekookt. Daarna laat men ze goed uitlekken. Dan ver mengt men de kool met wat melk en boter en legt ze onder in 'n vuurvasten schotel, die tevoren met boter bestreken is. De aardappelen worden gekookt fijn gestampt en met melk, boter, nootmus- caat en 'n beetje peper tot 'n smakelijke puree verwerkt, die men dan boven op de kool legt. Het gehakt wordt..op de gewone manier aangemaakt, doch met iets meer nat dan gewoonlijk, zoodat het vrij week wordt. Dat komt dan boven op de puree en tot slot wordt er dan wat paneermeel over gestrooid en legt men er tameiyk veel strikjes boter op. In 'n matig warmen oven moet het gerecht dan gaar worden en 'n bruin korstje krijgen, waarvoor ongeveer drie kwartier noodig zün. Weet u waar ik gehakt ook altijd zoo uitstekend voor vind? Om resten vleesch mee aan te vullen tot 'n voldoende hoe veelheid, waardoor het geheel dan weer 'n geheel ander gerecht wordt ook. 'n Overschotje van kip byv., met kleine balletjes gehakt erby, kan 'n heeriyke kerryschotel worden en ook 'n restje haché kan met balletjes gehakt prachtig worden aangevuld. Gehakt van bruine boonen noemen we by ons fopgehakt, maar het is werkelijk heel smakeiyk. Men neemt op 'n half pond bruine boonen 'n goed half pond aardappelen, 1 ei, 1 grooten ui, 'n eetlepel vol fyn ge hakte peterselie, 'n beetje soja of maggi- aroma en paneermeel of fyn gestampte beschuit, boter of vet, peper en zout. De boor.en worden goed gaar gekookt en fijngesneden evenals de gekookte aard appelen. De fijngesnipperde ui wordt in boter of vet mooi bruin gebraden en dan vermengd met de boonen en aardappelen, het los geklopte ei, de gehakte peterselie, peper en zout naar smaak, 'n klein scheutje soja of aroma en zooveel boonennat als noodig Is om 'n goed samennangend geheel te krijgen. Men kan hier dan kleine balletjes van maken of wel één grooten bal, rolt ze door paneer meel en bakt ze met boter of vet, ln den oven of op 't fornuis. Dit gehakt is het 'ekkerst als men het opdient met bruine boter. Gehakt van eieren hebben we hier vroeger al eens besproken: hard gekookte eieren goed fyn gemaakt en vermengd met peper, zout, noot, paneermeel en 1 of meer rauwe eieren naarmate van de hoeveelheid. Ook by dit eiergehakt kan men, zoo men wil, 'n beetje fijn gehakte ui doen. Dit is vooral aan te raden als men minder eieren neemt en de hoeveel heid aanvult met aardappelpuree. Ook fyn gehakte peterselie maakt dit gerecht nog smakeiyker. By het dooreenmengen van een en ander houdt men één eiwit over, dat men losklopt met 'n lepel water en waarmee men de gehaktballen paneert. Men kan deze balletjes evenals die van bruineboonen-gehakt ook bruin bakken in frituurvet. Daar de verschillende ingre diënten ervan immers toch al gaar zijn, is het voldoende wanneer we rondom 'n mooi bruin korstje bakken. Sinaasappelpudding. Tot .slot van dit praatje nog het recept van 'n frisch toetje, dat wel te pas zal komen nu de sinaasappelen goedkoop zyn. Men heeft ervoor noodig, op 3 sinaasappelen: 1 il- troen, 125 gram suiker, 20 gram gelatine en y, liter melk. Met 'n paar klontjes raspt men de schil af van 'n halven sinaasappel. De vruch ten worden uitgeperst en het sap ver warmd met de suiker en de afgeraspte schil; het mag echter niet koken. Is het sap goed warm dan lost men er de ge latine in op en biyft roeren tot alles is afgekoeld. Daarna roert men er lang zaam de melk door. Als de massa styf begint te worden, giet men ze in een om- geapoelden puddingvorm, waarin ze dan verder moet stollen. Puddingen e.d., die met gelatine wor den klaar gemaakt, moet mep liefst daags vóór het gebruik gereed maken. ADRIANA KNUIST—POLLEPEL. Lampjes en lampekappen zijn van die kleine onderdeelen welke een gezellige sfeer in huis kunnen scheppen, indien ze met smaak gekozen zijn. De meest uiteenloopende variaties treft men dan ook aan in schemerlampjes. Het zijn van die echt gezellige dingen om zelf te maken zonder dat men veel kostbare onderdeelen noodig heeft. Perkament- papier, speciaal voor lampekappen, kan men in elke kleur verkrijgen en kost heel weinig. Uw fantasie en kleurensmaak moeten de rest doen. Dat er vele aparte modellen te maken zijn ziet u op onze teekening. Wij beginnen met het puntkapje boven aan; dit is, zooals te zien is, gemaakt uit een cirkel. U maakt het modelletje eerst even van stevig papier, zoodat u het per- kamencpapier niet kimt verknippen. U kunt dan ook precies nagaan hoe groot de hoek moet worden. Dien hoek snijdt iron uit, al naar men de diepte van het kapje wenscht. Het platte model is alleraardigst boven een Chineesche of Japansche vaas, welke we voor schemerlamp willen ge bruiken. We hebben reeds eerder bespro ken, hoe dit te doen zonder dat er een gaatje in de vaas behoeft te komen, zoo- gemaakt. Een paar breede vuren latten kunnen als geraamte gebruikt worden, van ooven en onder dichtgemaakt met een plankje triplex. Wilt u de zijkanten ook bedekken met triplex, dan moeten de balkjes de dikte van het triplex naar binnen vallen. Zoo maakt u drie doosjes; het triplex wordt opgespukerd. Om een mooi geheel te krijgen moet men de doosjes zuiver vierkant maken en heel glad afwerken. De spü'kers worden ingedreveld en da gaatjes dichtgemaakt. De drie doosjes worden op elkaar geiymd, gegrondverfd en vervolgens worden de spleetjes dicht- geplamuurd. Is dit droog, dan goed schuren en ten slotte schilderen met rawl-plug verf. Deze verf droogt vlug, is uiterst glad en be hoeft slechts één laag, terwyi men een prachtig enamel oppervlak krügt. Een zeegroene of eigele ondergrond met een eenvoudige beschildering van lang werpige cirkels in oranje, lila, rose rood, en groen. Het zelfde bloemmotief kan op het kapje gewerkt worden. No. 3 heeft een voet van cirkels op el- kaar gelijmd of gespijkerd. Deze cirkels worden opgeschilderd met olie verf, kunstverf of andere, wanneer de ondergrond droog is. Het kapje ls vierkant en van crème perkament, wat by den gekleurden voet mooi staat dat *t pronk stuk zyn waarde biyft behouden en men het la ter weer voor 't oorspron kelijke doel gebruiken kan. Wilt u een heel diep puntkapje maken, dan nemen we den hoek grooter. Men ziet hoe een c.M. of twee wordt aan gelaten, van boven inge- knipt, en scherp inge houwen over de geheele lengte. Over dezen reep werd de an dere kant vastgeplakt. Een scha bloontje wordt ge maakt zooals het model aangeeft. Het figuur wordt uit een stukje vierkant dun karton uitgesne den en dit uitgesneden figuurtje wordt op geiyken afstand op het kapje gelegd en ingespoten. We zergen dat het schabloon vlak ligt bU net spuiten, anders wordt de rand niet strak. We spuiten niet de geheele opening, doch langs de gesneden randen. Het spuiten gebeurt, zooals reeds vele ma len werd beschreven, met een stukje hor gaas en een ouden tandenborsel of een schabloneer-kwastje. Inkt gebruiken we ervoor. Heeft uw vaas een roode tint of roode motieven, dan spuiten we het kapje met rooden inkt, by een blauwe vaas met- blauwen en by een groenen vaas met groenen inkt. Het geeft een buitengewoon aardig effect en het kapje biyft doorzichtig. De ïyntjes, welke de figuren onderling ver binden, worden goud. U kunt dit doen met goud-inkt, dat ligt er mooi dik boven op. Het beste kan het kapje gespoten wer den wanneer het nog niet in elkaar zit, het kan dan plat op de tafel liggen en de gouden, onderbroken Ïyntjes kunnen met den passer getrokken worden. Het Chineesche of Japansche effect wordt nog verhoogd door een gouden kwast en een gouden franje. Ook zonder franje, alleen met een kwast, is dit kapje alleraardigst. No. 2 kan geheel zelf gemaakt worden. De voet bestaat uit 3 houten blokken, iy, c.M. inspringend boven op elkaar ge- ïymd. De blokken worden heel eenvoudig De cirkels kunnen gezaagd worden uit een plankje vuren hout of uit dik triplex. De bovenste cirkels worden het kleinste. Een gaatje kan geboord worden door alle cirkels heen precies in het midden. Erdoor kunnen we het koord halen. Drie groote houten kralen worden ge bruikt als pootjes. No. 4 is een zeer apart lampje. Voor den voet wordt ook een geraamte gemaakt van dikke balkjes of latten en dichtge maakt met plaatjes triplex. Hst langwerpige voetstuk wordt er apart onder gemaakt. Het geheel wordt geiymd of opgespykerd, goed behandeld en geschilderd zooals beschreven. Eenvoudige beschilderingen kunnen aangebracht worden, op den voet zoowel als op het kapje. Tenslotte nog een fantasie-lampje voor een slaapkamer. De vlinders worden uit gezaagd, hard geel geschilderd, het lang werpige Jyf wordt zwart, apart opgeiymd evenals de kleine cirkels. Twee vlinders worden zoo gemaakt en tegen een zwart geschilderd balkje geplaatst. De fitting wordt op het balkje vast gemaakt. ANEMOON. fit at «nzê modelten, die genummerd zijn boven 4000, zijn verkrijgbaar aan „Het Patronenkantaor, Postbus No. 1, Haarlem. Onberispelijke coupe. Dameskleedtng in de maten 88, 96, 104 bovenwijdte, a ƒ0.55. Kinder- kleeding, alleen voor den in de beschrijving genoemden leeftijd a ƒ0.35. Niet at lager dan 4000 genummerde patronen het dubbele bedrag. Bij elk patroon wordt een handleiding voor het knippen en naaien gevoegd, benevens een verkleinde patroonschets. Franco toezending, direct na ontvangst van bestel- ling, met het verschuldigde bedrag aan postzegels m- gesloten, waarbij vermeldnaam en adres, nummer van het model en het bladwaarin het voorkomt en bovenwijdte. Men meet deze maat rondom het lichaam, recht onder de armen door, gewoon glad, zonder ostra IMgi/t,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 7