KENNEMERLAND Iets nieuws Sl'PER CALLOü VOOR LUXEK.^EHS -1 ATM. -15 LBS. A. J. v. d. BURG-SOPUIASTOT 35 - TEL. 15533 Stofzylgcrhuis MAERTEfóS T iA BEVERWIJK VELSEN HERINGA WUTHRiCH, HAARLEM Exide Batterijen, ook reparaties WIJK AAN ZEE WIJK AAN ZEE EN DUIN HEEMSKERK UIT DEN OMTREK HALFWEG HAARLEMMERMEER HILLEGOM HAARLEMMERMEER LIMMEN NOORDWIJK SANTPOORT VOGELENZANG WARMOND ZANDVOORT LEVERING VIA DEN HANDEL MARKTBEP Sarteljsrisstraat 16 - Tei. 10753 Preister Sssplsx-Êisfëjigsrs f 185.- Revue ,,'t Is maar een gijntje" De voorbereidende werkzaamheden voor de op voering van de revue ,,'t Is maar een gyn- tje", door de R.K. zangvereeniging „Bever wijk" zijn in vollen gang. Het laat zich aan zien, dat deze revue-voorstelling een groot succes zal worden, te oordeelen naar de vele welgeslaagde tafereelen, waaruit zij is op gebouwd. Zij bevat tal van vermakelijke scènes, waarin natuurlijk de specifiek plaat selijke toestanden op vroolijke wijze van een andere zijde worden belicht, dan zij in het dagelyksch leven zijn. De revue draagt haar naam met eere, want zij is een aaneenscha keling van vroolijke situaties. Als compères treden op de heeren G. Spanjaard en Ge rard Langendijk, terwijl verder koor, kwar tetten, solisten en zelfs een negerband me dewerking zullen verleenen. De revue telt drie schitterende finales, gezongen door het geheele koor. De heer Jan Tromp schreef voor deze revue een groot aantal populaire liedjes. De Kennemer Orkest Vereeniging is met de muzikale begeleiding belast, ter wijl over het geheel de heer Leo Pielage den dirigeerstaf zal zwaaien. Origineel is de vondst, om tijdens de voorstelling de trekking te doen plaats hebben van de ver loting, welke met toestemming van B. en W. is georganiseerd. In een daarvoor spe ciaal geschreven scène zal het winnende nummer uit de bus worden getrokken. Zoo als wij reeds berichtten geschiedt de opvoe ring op Donderdag 31 Maart in het K. S. A.-gebouw. Afscheid kapelaan Schetlen. Woensdag avond heeft een buitengewone ledenverga dering plaats gehad van de Propaganda- club ..Pater Pro" waarbij kapelaan Schret- ler afscheid heeft genomen van de leden van deze club. De heer Kcckx, onder wiens leiding deze vergadering stond, sprak enkele woorden van afscheid daarbij speciaal doelende op den hechten band van vriendschap welke was ontstaan onder de propagandisten on derling en tusschen deze en hun geestelijken leider. Spr. sprak zijn leedwezen uit over het heengaan van den kapelaan, wiens ijverige medewerking de nog jonge vereeniging slechts noode kan missen. Kapelaan Schretlen wees in zijn antwoord op de wilskracht welke hij steeds ten voor beeld heeft gesteld. Als de leden ook met deze wilskracht bezield zullen zijn zal het scheiden echter minder zwaar worden aan- gevosd. Namens den Ned. RJC. Volksbond sprak de voorzitter van deze organisatie ook nog enkele waardeerende woorden tot den schei denden priester, hem dankend voor het vele werk door hem verricht als geestelijken raadsman voor vele onderafdeellngen. Nadat kapelaan Schretlen dank gezegd had voor deze woorden volgde nog een ste- vigen handdruk, waarmee het afscheid was beëindigd, Kennemer Oudheidkamer. De Kenne mer Oudheidkamer ontving het navolgende geschenke van den heer G. Bootsma te Vel- sen-Noord: 4 vermakelijke antieke gekleurde platen; 2 gekleurde geschiedkundige pren ten; een antieke gekleurde prent vertoonen- de verschillende ambachten, 3 aard rijkskundige en andere oude gekleurde prenten; een nieuw Post- en Reizigers- spel; 7 antieke stereoskoopplaatjes; een korte beschrijving van den moordenaar P. van D. An. 1840; „Godsdienstige, Gezan gen voor de Jeugd" Ao. 1810; 2 antieke A. B. C.-boekjes; een gravure van Joost van den Vondel en een gravure van Johan van Oldenbamevelt; een stel emamenten voor een muurkastje; „Zendelingsreizen in China" in het begin der vorige eeuw en een „Nieuw vermakelijk Konstboekje waaruit men ge makkelijk Alle Geheimen kan leeren". Plaatselijk Crisis-Comité. De vacature in het Hoofdcomité, ontstaan door het be danken van den heer Bunte, is aangevuld door de benoeming van ds. A. A. Wildschut te IJmuiden-Oost. De penningmeester, de heer R. S. v. d. Veen, vestigt er nogmaals de aandacht op, dat hij lederen Maandagavond van 7—9 uur in het Raadhuis zitting houdt voor het doen van betalingen. Hun, die gelden van het comité te vorde ren hebben, wordt dringend verzocht, deze op de zittingsavonden in ontvangst te ko men nemen. Aangezien het beschikbare bedrag voor steun in den vorm van kleeding, schoeisel en dekking aan gesteunde werkloozen, na genoeg is verbruikt, kunnen geen verdere aanvragen in behandeling worden genomen. In gevallen van bijzonderen nood wende men zich tot het sub-comité in den krins waarin men woont. Dinsdag 15 Maart zal de Koninklijke Let terlievende Vereeniging ,J. J. Cremer" uit Haarlem, in café „De Weyman" te Sant poort een herhaling geven van de groote succesklucht: „Haar laatste wil." Wijziging van de regelingen inzake steunverleening B. en W. deelen den raad mede, dat door den Minister van Staat, Minister van Bin- nenlan&sche Zaken en Landbouw den 2en Februari is medegedeeld, dat hij enkele wij zigingen heeft aangeDrac'nt in de door hem vastgestelde steunregeling. De steunregelin gen, welke reeds door den Minister zijn goed gekeurd, moeten met de nieuwe regeling in overeenstemming worden gebracht. Naar aanleiding hiervan hebben B. en W. na in gewonnen advies van de betreffende Raads commissie de steunregelingen gewijzigd en zullen hierop de goedkeuring van Zijne Ex cellentie vragen. De voornaamste der door B. en W. aangebrachte wijzigingen zijn de volgende Steunregeling I. Art. 7. Voorgeschreven is dat inkomsten niet uit arbeid verkregen tot het volle be drag op den steun in mindering worden ge bracht. Art. 10 Opgenomen is een bepaling, dat geen steun wordt verstrekt aan diegenen, wier gezinsinkomsten meer bedragen dan. f 18 bij 'n gezin van 2 personen; f 20 bij 'n gezin van 3 of 4 personen; f 21 bij een ge zin van 5 of 6 personen; f 22 bij een gezin van 7 of 8 personen; f 23 bij een gezin van 9 of 10 personen; f 24 bij een gezin van 11 of meer personen. Subsidieering bewaarschoolonderwijs Van de besturen der Mevr. van Tuyll-be- waarschcol Insinger-bewaarschool en de R. K. Bewaarschool te IJmuidtn (Z°eweg), zijn verzoeken ingekomen om ingevolge de verordening op de subsidieering van het by- zonder bewaarschoolonderwijs, over 1S32 wederom voor subsidie in aanmerking te ko men. Daar de aanvragen aan de bij de verorde ning gestelde eischen voldoen, stellen B. en W. voor, hen te machtigen aan de besturen der hieronder vermelde scholen, overeen komstig het bepaalde in artikel 7 der voor melde verordening, over het jaar 1932 een subsidie te verleenen als volgt: 1. Mevr. van Tuyll-bewaarscnool, f 4952.54. 2. Insinger-bewaarschool f 6552.21. 3. R. K. Bewaarschool te IJmuiden, Zee weg f 5156.07. Totaal f 16660.82. Ten opzichte van elke school geldt de be paling, dat het subsidie zooveel meer of minder zal bedragen als tengevolge van eventueel voorkomende mutaties zal blijken nocdig te zijn. StUle Omgang. Het Genootschap van den Stillen Omgang hield Donderdagavond in café de Zwaan een ledenvergadering, ter regeling van de a.s. bedevaart naar Am sterdam. De voorzitter, de heer J. Bruinekamp, opende de vergadering en hoopte, dat de leden evenals het vorige Jaar, in groot getal aan de bedevaart zullen deelnemen. Nadat de huishoudelijke zaken waren afgedaan, gaf de voorzitter, als afgevaardigde der vereeni ging, een keurig verslag van de te Amster dam gehouden centrale vergadering, dat een luid applaus ontlokte. Uit de mededeelingeu bleek, dat dit jaar de bedevaartgangers de H. Mis zullen hoo- ren in „De Krijtberg", op het Singel. Verder werd besproken, dat eventueele loopers Za terdag 1 z Maart, des avonds acht uur van den Relweg zullen vertrekken. Diegenen, die gebruik zullen maken van den electrischen trein, vertrekken gezamenlijk om kwart over twaalven 's nachts, eveneens van den Rel weg. Vandaar gaat men te voet naar het station Beverwijk. Flaatskaarten voor den electrischen trein zijn van heden af ver krijgbaar bij den voorzitter, J. Bruincberg Julianaweg 57; en a.s. Zondag na de Hoog mis, in het St. Vitushuis. Na Donderdag avond worden in geen geval meer kaartjes verstrekt. De prijs yan de plaatskaarten be draagt retour 95 cent; enkele reis 65 cent. Zaterdag 12 Maart wordt des avonds 7 uur een plechtig Lof met predikatie voor de bedevaartgangers gehouden. Na deze kennisgevingen werd deze verga dering door den voorzitter gesloten. R. K. Bouwvakarbeidersbond St. Jozef Vrijdagavond hield bovengenoemde bouw vakorganisatie een vergadering in café de Zwaan. Door den voorzitter den heer J. M. Bras ser werden de aanwezigen verwelkomd. Een ingezonden schrijven van het hoofdbestuur- om medewerking te verleenen tot feestelijke herdenking van het 15-jarig bestaan van den bond, vond aller instemming. Vervolgens werd het woord gegeven aan den hoofdbestuurder den heer Vollaerts. Deze schetste de hedendaagsche toestanden in de bouwvakken en in het algemeen. Spre ker stelde den slechten tijd voor als een branding waar doorheen wij oi s een weg moeten banen. In het belang der leden raadde spreker aan. vooral tha.rs zijn ver trouwen te schenken aan het hoofdbestuur, hetwelk zijn uiterste krachten inspant om het bestaan der arbeiders op hét noodige peil te houden. Volgens spreker keerde de Bond St. Jozef over 1931 aan werklooze leden een bedrag uit van f 1.400.000. Niettegenstaande dit alles, zag spreker de toekomst hoopvol tegemoet en hij spoorde de leden aan eendrachtig met het hoofdbestuur samen te blijven werken voor een betere toe komst. Na nog eenige vragen beantwoord te heb ben nam de heer Vollaerts afscheid. Hierna volgde de rondvraag, waarna tot slot een kleine verloting. Crisis-Comité De Dames-commissie meldt ons: Heel dankbaar waren wij, bij onze laatste verstrekking van kleeren, voor het vele dat ons gezonden was. Maar er was ook heel veel noodig! Hoeveel kousen en schoenen we ook ge had hadden, op een gegeven oogenblik was de voorraad uitgeput. (Nog altijd breisters voor voetjes gevraagd!) Sommigen moesten we voorloopig ongetroost laten weggaan. Voor wij onze kas hierover aanspreken (en zij antwoordt ons niet erg flink meer, als wij haar aanspreken), kijkt u uw kast planken nog eens na. Als u zag, wat wij zien, dan gelooven wij zeker dat we nog meer kregen. We zijn indertijd met onze collecte voor drie maanden begonnen, dus 29 of 30 Maart zouden de laatste ophaaldagen zijn? Wij kunnen het ons niet goed indenken, want er is nog zoo verschrikkelijk veel noodig en de vooruitzichten op verdienste zijn nog zoo slecht. Maar onze verloting geeft ons weer wat moéd. 1500 loten 0.25 zullen gedrukt en met uw aller hulp, ook verkocht worden. Trekking 6 April a.s. De dames-commissie Jonkvrouwe P. J. Boreel, Mej. van den Bergh, Dulnwijklaan 21 en Mevr. Huender, Wijk aan Zee, nemen gaarne prijzen in ontvangst of laten die afhalen en ook mej. Blom, Zeeweg 70 stelt zich daarvoor be schikbaar. We zullen wel zelf moeten zorgen vocrr een hoofdprijs, tenzijnJ. een heeren- of damsrijwiel en kregen reeds na onze vcorlooplge vraag: zeven etsen, twee wand borden, zes buitenbanden, drie omwasch- teilen, een aschemmer, 9 blikken green ten, twee halve fl. limonade, een fraai ge schilderd kleedje, een Edammer kaas, twee kussens zes legkaartpuzzles, een kettinkje met f raaien hanger, 'n electrisch strijkijzer vijf fl. Eau de Cologne, een zak aardappe len, een bloemenvaas, een inktkoker, twee doozen zeep en tien eieren, die echter versch gelegd zullen zijn op den dag voor de trekking en nog ettelijke toezeggingen. Volvt u het voorbeeld van de goede gevers. Het is de bedoeling, dat deze verloting een echt voordeeltje wordt voor vele koop-ere van loten en ook voor ons en daardoor voor hen, die het nocdig hebben. Donderdag a.s. krijgen onze collectrices de loten. Neemt u flinke hoeveelheden van haar, om weer in eigen kring te plaatsen. Kan Iemand onze prijzen soms op een ge schikte plaats etaleeren? St. Elisabeth-Vereeniging. Dezer dagen kwam de St. Ellsabeth-Vereenlging ln haar jaarvergadering bijeen. Uit het verslag van de pennlngmeesteresse stippen wy het volgende aan: de Inkomsten bedroegen ƒ939.45. de uitgaven ƒ993.14, al- zoo een nadeellg saldo van 53.69. Er was dit Jaar verstrekt 3016 liter melk, 1051 eie ren, 94 pond vleesch, 14 busjes karnemelk, ƒ375 fruit en 180 stuks kleeren. Het bestuur doet een beroep op alle parochianen, om steun voor de nuttige vereeniging. De crjsis- tyd doet zich ook in deze vereeniging..'ge voelen. Velen komen nu tot haar om hulp. die in normale tydsomstandigheden haar steunden. Daarom, allen die nog iets te missen hebben, steunt de E. V. in ijtaar nuttig werk tot heil van arme zieken en zwakken. Afscheid pastoor J. Spoorman. De be sturen van alle vereenigingen en organisaties in de parochie van OJLi.V. Geboorte waren Vrijdagavond by elkaar geroepen in de kof fiekamer by den koster om plannen te be spreken om den scheidenden herder, pastoor Spoorman, die wegens ongesteldheid den laatsten tijd elders vertoeft en binnen enkele dagen door den nieuw benoemden pastoor H. A. Bots zal worden opgevolgd, een blyk van dankbaarheid aan te bieden. Tevens werd op deze byeenkomst medegedeeld dat de eseheidende pastoor Zondag a.s. de Hoog mis zal celebreeren en onder deze H. Mis een korte afscheidspredikatie zal houden, 's Middags om half één is er in de pastorie receptie en gelegenheid voor alle parochianen om persooniyk afscheid van den scheidenden pastoor te nemen. Zilveren jubileum Maandag 7 Maart herdenkt de heer Chris- tiaans, gemeentepolitie van Haarlemmer meer met standplaats te Zwanenburg, den dag dat hij 25 jaar geleden in dienst trad by de politie. Na eerst aangesteld te zyn als agent van politie te Enscnede werd hy later gemeenteveldwachter te Halteren. Daarna ging hij als zoodanig naar Ede en vervolgens werd hy hoofdagent te de Bilt tot dat hy ongeveer 12 jaar geleden ln de gemeente Haarlemmermeer werd benoemd en wel te Nieuw-Vennep. De laatste Jaren Is de jubi laris aangewezen te Zwanenburg. Het is geen gemakkeiyke taak, het ambt van politie en zeker niet ten plattelande, waar men elkaar te goed en van nabij kent. Daar is tact voor noodig en dezen bezit de heer Christiaans. Vandaar dat hy dan ook bil zyn superieuren en by het publiek in hoog aanzien staat, wy verwachten dan ook wel, dat de dag van Maandag voor dezen plichtgetrouwen ambtenaar zal voorbygaan op byzondere wyze. Gebrek aan drinkwater in Haarlemmermeer Er begmt in de gemeente Haarlemmer meer in de gebieden, waar de waterleiding er nog niet ligt, een nupend gebrek aan drinkwater te komen. Op alle mogehjke wyze wordt drinkwater aangevoerd. Ook is het zeer moeilyk voor het vee voldoende water te krygen. Menigeen ziet verlangend uit naar wat regen, en hoopt, dat de waterlei ding spoedig wordt doorgetrokken naar die plaatsen, waar zy nu nog niet is. Veiling. Donderdagavond had in hotel Sistermans de verkoop by afslag plaats van de villa „Vcgelsanck" aan de Leldschestr. no. 112, groot 5.10 A„ eigendom van den heer W, A. M. Blom. In hoogste bod gebracht op 11975. Het perceel werd niet gemynd en niet gegund. Burgerlijke Stand. Getrouwd: G. Hol lander en A. K. Pors; C. C. van der Lieden en C. van der Kwaak. Geboren: z. van M. J. van Riek—Reeu- wijk; z. van G. JonkmanBakker. Overleden: J, H. de Groot, vr., 61 j; C. Geitenbeek, mr., 88 jaar; S. E. M. Ruigrok, vr., 18 jaar. Pensiocntoeslag. In geheime zitting heeft de gemeenteraad besloten het ver zoek van den heer W. J. Gyselaar om toe slag op zyn pensioen als ambtenaar ter secretarie, in te willigen. Besloten is een toeslag van 200 per jaar onder voorwaarden te verleenen. Burgeriyke Stand. van 13 Maart 1932. Geboren: Pieter Filip, z. v. J Adriaanse en L. Bouterse; Jakob, z. v G. de Rooy en P. Bos; André Pieter, z. v. P. den Breejen en N. de Boer; Peter Johannes, z. v. P. J. van Driel en S. B. Vaalburg. Ondertrouwd; Jacob Giele van Andel, 31 j., en Jannetje Roepert, 28 j.; Dirk Cornells van Kerkhoven, 27 j., en Anna Schalk, 25 j. Getrouwd: Hendrik van Neuren, 42 j., en Teuntje van Oostende, 19 j.; Sietze Pen- ninga, 26 j., en Leentje Zorge, 24 j.; Jan Zantlngh, 25 j., en Antje Maarse, 23 j.; Hendrik Meine Wyngaarden, 26 j. en Antje Rovers, 26 j. Overleden: Naalke Hakvoort, 40 j., geh. m. J. L. Engel; Anna Christina Elisabeth Gischler, 85 j., wed. v. J. Jongbloed. Dammen. Donderdagavond speelde de Damclub „Vita Nova" een wedstryd tegen de Damclub „Beverwijk" om den zilveren Wisselbeker. De uitslag was: „Vita Nova", Limmen „Beverwyk" 1. C. Dekker Jzn.D. Kikke 1—1 2. P. DekkerJ. A. Oussoren 1—1 3. H. VeiverS. D. Hoogvorst 11 4. C. BruinK. Kikke xx 5. J. Wokke—F. Langius 20 6. N. MooyB. Reymers 02 7. N. Snel—D. Ledegang 11 8. N. de GrootJ. v. d. Steeg 20 9. J. Kabel—H. de Nys 2—0 10. Th. HollanderD. Hoogvorst 11 ;fT 2". Voorloopig 11—7 :?.ii •a X. afgebroken partij. Deze wordt arbi trair beslist. De vermoedelijke uitslag is 122-8 in het voordeel van „Vita Nova". 355 DE BABPL.4ATS NOORDWIJK Verschenen is de nieuwe iyst van hotels, pensions, villa's en kamers voor Noordwijk aan Zee, uitgave van de Algemeene Reclame commissie voor de badplaats Noordwijk. Dit werkje is in den loop der jaren een betrouwbare vraagbaak gebleken voor ieder, dié korter of langer in Noordwijk verblijf wil kiezen. De inhoud van deze nieuwe uitgave is weer belangrijk uitgebreid, zcodat het boekje ook een volledig overzicht geeft van alle attracties der Badplaats Noordwijk. Daarbij isr getracht de indeeling zco practised, en overzichtelijk mogelijk te doen zijn.. De opgegeven pensionprjizen zijn reeds de nieuwe, sterk verlaagde tarieven die vastge steld zijn in samenwerking met de Natio nale actie der Neder'.andsche Noordzeebad- plaatssngroep van den Ned. Bond van Ho tels, Restaurants, Café's enz. Burgerlijke Stand. Geboren: Elizabeth Maria Rachele, d. v. E. C. Urlus en M. Gozzi; Anna Theresia, d. v. Q. Warmenho- ven en A. Vink. Overleden: Antonius Bernardus Calen, 88 jr., wedr. van Ida Meyer; Pieter Kloos, 15 jr., z. v. J. Kloos en M. Onderwater; Phi- lomena Catharina van Schoote, 55 jr., geh. A. van der Veeken; Catharina Ruigrok, 79 jr., wed. van A. C. de Graaff; Geertrudus Maria van de Laar, 66 jr.; Johanna Catha rina Jacoba van de Horst, 87 jaar. Stille Omgang Vrijdagavond had in de. gymnastiekzaal der Zusterschool een vergadering plaats van het gezelschap van den Stillen Omgang. Het openingswoord werd gesproken door den Z.Eerw. Pater Arts die aanspoorde tot groote devotie tot stichting strekkend van andersdenkenden en groote verdienste voor den deelnemer. Hier na werd het jubellied gezongen. Het batig saldo was f 88. Besloten werd de oude re geling voor de reis te handhaven. Te tien uur wordt een Lof gehouden in de paro chiekerk te Driehuis, waarna per autobus tot Halfweg wordt gereden. Hier aanslui ten met de voetgangers, waarna men te 2 uur op het Spui aankomt. Half vier de H. Mis in „De Krijtberg" waarna per autobus teruggekeerd wordt. Kaarten voor de bus zijn verkrygbaar tot Vrijdag by de heeren Van Warmerdam en C. Oudt. Zij die per trein de reis wenschen te ma ken melden zich tot Dinsdag by den heer J. Post Hagelingerweg 132. De voorbidders werden heroenoemd. zy, die door omstandigheden hun contributie en reisgeld niet kunnen voldoen, worden ver zocht hiervan aan het bestuur kennis te geven. Dit zal dan maatregelen treffen dat elk lid mee kan. Aangenomen werd vyf gulden te storten in de witgele bussen welke achter in de kerk geplaatst zijn. De op brengst is bestemd tot leniging van den nood in de R.K. gezinnen. Een voorstel om dit jaar geen contributie te heffen, zulks in verband met den gunstigen stand der kas, werd verworpen. De datum der bedevaart is 12 Maart. In verband met het goedgekeurd verslag van den .afgevaardigde naar de jaarvergadering .OP 7 Februari te Amsterdam werd besloten, jaarlijks tien gulden te zénden aan Amster dam voor de hoofdafdeeling, aan den Z. Eerw. heer Pastoor en den koster der kerk, waar men de H. Mis by woont. Na het zingen van „Roomaene Blydschap" wees de voorzitter nog op de officieele re geling der bedevaart en spoorde hy aan tot opvolging der aanwyzingen van bestuur en voorbidders. Met den chrlsteiyken groet sloot spr. dan de vergadering. De S-bocht. Meermalen met betrekking tot de even beruchte als gevaariyke S-bocht in den Vogelenzangscheweg wezen we er op, dat beide lange bochten (in verhouding ook met de korte) te laag lagen en hierdoor by pnel rijden van auto's gevaar tot kantelen opleverden. Hierin wordt nu verbetering gebracht; de beide lange bochten worden evenals by een renbaan, belangrijk opgehoogd en de boo- men, lastige verkeersopstakels, zyn ver dwenen. De thans eenige mogehjke en goede ver betering wordt hiermede tot stand gebracht. Warmond's Fanfare. In Hotel de Stad Rome gaf Warmond's Fanfare haar 22e wlnteruitvoering. Gezien de tydsomstandig heden was de zaal goed bezet. Te ruim 8 uur opende de heer J. Bergman, voorzitter der vereeniging, waarby hy de aanwezigen een hartelijk welkom toeriep, inzonder een Eere- Voorzitter, den Burgemeester en Wethouder Oudshoorn. Hierna was het woord aan de muziekvereeniging. Met 'n vroolyken marsch werd direct stemming gemaakt, waarna werd overgegaan tot meer klassieke muziek. Lan- neriana, Valse'de concert sur des motifs de Lanner, werd keurig uitgevoerd en dat' het ensemble dergelijke stukken op zyn pro gramma heeft, bewyst dat dit korps op mu zikaal gebied zeer groote vorderingen heeft wl gemaakt. De „Carmen" werd eveneens zeer goed uitgevoerd en er zullen maar weinigen zyn, die de heeriyke melodieën uit deze Opera niet kennen. Wij mogen zeer zeker een woord van hulde niet onthouden aan den heer M. Bolderdyk, die als geestelijke vader dezer vereeniging op zyn menschen trotsch kan zyn. Het is aan zyn bezielende leiding, te danken, dat Warmond's Fanfare een muziekkorps geworden is, dat er mag zyn, want cm hiertoe te geraken was geen moeite hem te veel. Na de pauze was het woord aan de afdeeling tooneel tot opvoering van het tooneelspel in 3 bedrijven, getiteld „Een die niet geteld wordt". Na afloop had den de spelers een woord van dank van den Voorzitter in ontvangst te nemen, terwyl de dames-speelsters verrast werden met een doos bonbons. Onvoorzichtigheid By onderzoek is ge bleken, dat de duinbrand deze week ontstaan is, doordat men te onvoorzichtig een vuur tje stookte by de keten van het kanalen- werk der Amsterdamsche waterleiding. Valk gevangen. De heer Martlus, alhier heeft op een reis in Noord-Brabant, een valk van de grootste soort gevangen. De vlucht van het dier was byna een meter. De roofvogel werd verrast bij zijn prooi, waarmede hy neergestort was in een dicht dennenbosch van jong hout, waar de laag neerhangende takken het opvliegen heb ben belet, toen menschengevaar voor den luchtkoning dreigde. Her dier verweerde zich met klauwen en snavel' tegen ziin gevangenneming, maar werd na veel moeite toch bemachtigd en per auto mee naar Zandvoort genomen. De roofvogel verkeerde in uitstekende conditie. De heer Martius heeft den mooien vogel aan Artis ten geschenke gegeven. Statuten De „Stcrt." bevat de statu ten van de Centrale Drogisterij N.V., alhier. Alarmsignaal. Aan het bijkantoor der Twentsche Bank aan het Tramplein is een alarmsignaal aangebracht. Gisteren werd de verklikker geprobeerd. Het geluid was ver in den omtrek hoorbaar. Waarom de heer Rauch heenging? Van welingelichte ziide vernemen wij, dat de heer Rauch voor zijn raadszetel bedankt heeft omdat zijn voorstel tot 3 pet. pensioenstor ting niet gesteund en verworpen is. R. K .Volksbond Afdeeling van St. Dens Didit? Wij vernemen dat door het bestuur van den R. K. Volksbond aan de R. K. arbeiders alhier die daarvorr in aan merking komen een circulaire is gericht om Maandag a.s. 7 Maart te achc uur in het patronaatsgebouw aanwezig te zijn. Bij ge bleken voldoende belangstelling zal daar worden overgegaan tot de stichting eener afdeeling van den R. K. tuin- en landbouw- werknemerebond St. Deus Dedit. Van deze landelijke bond zal een vertegenwoordiger aanwezig zijn om het groote belang dezer organisatie aan te toonen. Laten alle R. K. werknemers, die voor het lidmaatschap in aanmerking komen, too nen dat zij waardeeren, wat in hun belang wordt gedaan. Jaarvergadering Woensdag 9 Maart houdt de R. K. Polksbond zijn eerste jaar vergadering om acht uur in het Patronaats gebouw. Op de agenda prijkt onder meer verkiezing van voorzitter en twee bestuurs leden wegens periodiek aftreden. Als voor zitter treedt af de heer L. Geers, als be stuursleden de heeren J. Stol en F. Zant- voort. De eerste twee stellen zich rerkies- baar. Candidaten voor voorzitter of be- stuürssleden kunnen tot voor 'de vergade ring worden ingeleverd. Gezien de belang rijkheid dezer vergadering vertrouwt het bestuur, dat alle leden aanwezig zullen zyn. LISSE, 3 Maart Gladiolen: Mr. Frank Pendleton 14 op 1.50, 12—14 0.85, 10—12 0.50, Halley 14 op 1—, 12—14 0.65, 1012 0.45, 810 0.20, Prim. l'Innocense 12—14 0.60, 10—12 0.46, 8—10 0.18, M<\ Mark 14 op 1.—, 12—14 0.75, 10—12 0.50, Flaming Sword 14 op 0.90, 12—14 0.70, 10—12 0.50, Hilda 14 op 0.75, 1012 0 45, l'Immaculee 14 op 0.70, 12—14 0.57, 10—12 0.42, 8—10 0.20, Prlm. Souvenir 14 op 0.75, 12—14 0.65, 10—12 0.60, 8—10 0.20, Prim. Ssarl. Car dinal 12—14 0.70, 10—12 0.45, Red Canna 14 op 0.80, 12—14 0.70, 10—12 0.50, Electra 12—14 0.70, 10—12 0 50, Pink Perfection 12—14 0.70, 10—12 0.50, 8—10 0.25, Willy Wigman 12—14 0.70, 10—12 0.45, And W. Pfitser 1214 0.65, Empr. of India 1214 0.80, 10—12 0 55, 8—10 0.25, Niagara 10—12 0.58, 8—10 0.25, Flora 12—14 0.75, 10—12 0.65, 810 0.28, Jac. van Beieren 14 op 0.65, 12—14 0.60, 10—12 0.45; Rose Precose 12—14 0.65, 1012 0.50, Red Emperor 1214 0.65. 1012 0.50, 8—10 0.25, America 14 op 0.75, 12—14 0.65, 10—12 0.45. 8—10 0.25, Pr. of Wales 14 op 0.80, 12—14 0.65. 10—12 0.50. Th. Edison 12—14 0.95 10—12 0.48. 8—10 0.21, March. Foch 14 op 0.81, 12—14 0.65. 10—12 0.54, 8—10 0.25, War 14 op 0.80, 12—14 0.65, 10—12 0.50, 8—10 0 25, Adora tion 12—12 1.10, Van Ravmsteijn 12—14 1.14, Oraniën 1214 1.—, Panama 1214 0.71, 10—12 4.45, 8—10 0.2Ó, Baron Jos. Hulot 1214 0.76, 1012 0.50, Branchleyen- sis 12—14 0.65, 10—12 0 50, Yesco 14—op 1.—, Marianne 1214 0.60, L'ebesfeuer 10 12 0.60 Fauri 12—14 0.60, Invincible 12— 14 0.65, 10—12 0.50, Her. J. v. d. Vondel 12—14 0.67, Miss Edith Cavel 10—12 0.63, R. v. Kennemerland 1214 0.70, Quo Vadis 12—14 0 65, 10—12 045, Yellow Hammer 12—14 0.90, 10—12 0.68. 8—10 0.36, Schwa- ben 14 op 1.—, 12—14 0.90, 10—12 0.70, Prim Vanessa 12—14 0 80, Prim Or. Queen 12—14 0.80, 10—12 0.50, Pr'm. Corry 12—14 0.80, 10—12 0.48, Prim Blériot 12—11 1.15, 10—12 0 68, Prim Mout Ever. 12—14 0.70, 10—12 0.50. Biigied per 100. Lilium Tivrinum Splen- derss 1112 0.50. Lilium Regale 1618 6. idem 14—16 4.50, Spiraea America 2. Snlraea Floribundi 2.20, Sp'raea Peach Blossom 2.50, Fr. Ranonkel in soorten 0.10 Montbretia's 0.15025, Arum Comu- tum 24 op 5.Ligustrum 2.25, Stru'krozen 4cent per stuk, Klimrozen 4 cent per stuk, Eremurus Robustus f 25. NOORD-SCHARWOUDE. 5 Maart. Aan voer 1000 Kg. Wortelen f 4.005; Kleine Wortelen f 2.80; 190.000 Kg. Roede kool f 0.60—2.30: doorschot, f 0.60—1.70; 90.000 Kg. Gele kool f 060—1.60; idem doorschot f 0.60—1: 220.000 Kg. Deensche Witte kool f 0.60—1.40; idem doorschot f 0 601.20; 15000 Kg. Uien: Uien f 10.40—11.90: Grove f 9.30—11; Drielingen f 11.80—12.40; 500 Kg. Bieten f 2.70. LEIDEN, 4 Maart Veemarkt. Aangevoerd 644 runderen, 367 kalveren, 1356 schapen Prijzen: 19 stieren 95—295; 242 kalf- en melkkoeien 120—285, stug; 137 varekoeien 100—195, stug; 233 vette ossen 150—295. 35—75 cent per kilo (schoon a. d. haak), matig; 13 pinken; 21 vette kalveren 40— 95, 60—105. cent per kilo; 355 nuchtere kal- veren 2—5, traag: 1000 vette schaper 19— 1 23, traag; 356 weide schapen 16—18, traag; 466 mestvarkens b20, traag; Londensche varkens 1820 cent per kilo lev. gewicht- traag; zouters 2022 cent per kilo levend gewicht, traag; 412 biggen 25, traag; 4 paarden 100—230; 5 bokken en geiten 3—7. LEIDEN, 4 Maart Kaasmarkt Aan gevoerd 51 partyen kaas, Goudsche kaas 29 partyen, Leidsche kaas 12 partyen. Be steed werd voor: le soort Goudsche kaas f 2830, 2e soort f 2527; le soort Leidsche kaas f 2325, 2e soort f 2022 per 53 Kilo. Handel voor beide soorten matigt 's-HERTOGENBOSCH (Boter), 4 Maart Aanvoer 1 Maart 1932 16.575 kilo, Hoog ste prijs f 1.18, Laagste prijs f. 1.07, Middel prijs 1.12. 4 Maart 1932 19.500 kilo Hoogste priis f 1.12, Laagste pry's f 1.02,, Middel prijs ■s-HERTOGENBOSCH. Veilingbsricht u 4 Maart 1932. Spinazie f 0.41—0.43, Snys'a f 0.16—0.19 per Kg.; Kropsla f 0.10—0.11 per krop; Spruiten le soort f 0.150.23, id- 2e soort f 0.070.11 per Kg.: Sayoyekool gele f 2.904.40, Idem groene f 1.40—L60, Roode kool f 2.906.60 per 100 stuks; Boe- rekool f 1.301.50 per 100 struik: Knolsel- derie f 2.708.10 per 100 knol; Andijvie f 2.903.10 per 100 struik: Veldsla f 9.32 0.38 per bak; Prei f 0.020.10 per bos; Breekpeen f 0.400.42 per 10 Kg.; Kom kommers 3e f 0.17 per stuk; Juin f 7.10, Kroten f 1.50—3 per 100 Kg.; Witlof le f 0.230.28, idem 2e f 0.110.14, Schorse- neeren f 0 10—0.12, Sjalotten t 0.12, Stoof peren f 0.140.17, Brederode f 0.26, Geule mans f 0.050.13, Eysdener kiumpKes: f 0.05 0.10, Geelzost f 0.030.i2, Rabauwen f 0.05—0.08: Jasappels f 0.04—0.09, Belle fleur f 0.040.19, Goudreinet f 0.200.21 per Kg. ALKMAAR, 5 Mra. Piepkuikenmarkt, Aanvoer: 97 kisten en 6 korven. Pry zen: ƒ0.750.85 per Kg. Hands; vlug. ALKMAAR, 5 Mrt. Veemarkt. 8 paarden 100225. 34 melkkoeien 120240, 192 nucht. kalv. slacht 34.ld. fok 1018 67 overhotiders 818.42 biggen 10 wek. 4.8.per stuk. ALKMAAR, 4 Maart. Andy vie ƒ1.60-- 4.10; Bloemendaler kool 1.305.20; Boe renkool f 0.80—4.20 per 100 stuks; Bleten 1.80—2.70 per 100 K.G.; Gele kool 0.80 —1.80 per 100 stuks; Kropsla 5.80 por lOOstuks; Prei 1.80—6.10 per 100 bos; Rabarber 6—10 per 100 bos; Roode kooi 0.80—2.65 per 100 stuks; Selderie 1.10 —2.60 per 100 bos; Spinazie 0.34--L07 per bak; Spruiten 0.30—2.70 per zak; Uien 7.60—12.60 per 100 Kg.; Wortelen f 16 psr 100 Kg.; Witlof I 1.40—2.05, idem II 0.60—1.05 per bak. ALKMAAR, 5 Mrt. Boter- en Eiermarkt. Boter, fabriek le s. 5057!/,, 2e s. 4550. Eieren, groothandel 2.703.20. Eendeieren 2.80. WARMENHUIZEN, 5 Maart. Uien f 10.90 11.90; Groote f 9.30—9.50; Drielingen f 10.20—10.90; Stekuien f 5.10—6.30; Gele kool f 0.60—1 30; 2e soort f 0.600.70; Roo de kool f 0.60—1.90: 2e soort f 0.60—1.20; Witte kool f 0,60—1.60: Peen f 3.40: kleine f 2; Bieten f 0.80—2.20. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Mrt. 1825 Kg. wortelen ƒ4.40—4.60, kleine td. ƒ1.80, 94000 roode kool 70—2.20, doorschot 60—1.53, 135000 gele kool 60—1.50, 130,000 Dsensche witte kool 7—1.70, 112.000 Kg. uien 11.30— 12.3, "grove 9.70^-10.70, drielingen- ll.-ril.10- BOVENKARSPEL. 4 Maart Majrktbefjfb» „De Tuinbouw". Tulpen: Copland f 'D.9(K-1, La Reine f 1—1.20, Prosperity f 1.10, Barti- gon f 1.40—1.50, Island f 0,90, Coür d'Or f 1.30, Narcis f 0.70—0.90, Theeroos f 0.70 per 100 stuks. Aanvoer 534 dozijn. BEVERWIJK, 4 Maart 1932 R; K- Coöp. Tuindersvereeniging „Kennemerland' S;a (kleine) 40—76 per kist; Rördë kooi 1—2>2 pet stuk; Gele kool 1-2; Rabarber 1121 per bos; Pieterselie 2—3yi Pcr bos; Prei 6)4—17, Radijs 4; Aardappelen 5—7; Uien 5—11; Tomaten 12—25, Boeren kool 20—35 per kist; Soepknollen 3H—5>li Witlof per p. 9—13. BEVERWIJK 4 Maart Coöp Tuin bouw Groenten-, Fruit- en aankoopvereeni- ging W. A. Spinazie 31—34 c.; Witlof 18— 22 c.: boerenkool 68 c., Spruiten 6!411 c. per K.GRabarber 12—19 c„ Prei 5'A 13 c. per bos; Sjalotten 7.50—10 per 100 K.G-, Slavellen 40 c. per kist. BEVERWIJK, 4 Maart. Bloemenveiling -t Centrum. Wm. Copland 7—15 e., Wm. Pitt 8—17 c., Victors 10—17 c., Notre 11—24 c„ Bartigon 10—30 c.. Sanders 1022 c., La Fiancee 14—28 c„ City of Haarlem 15—32 c.. Prince of Wales 10—25 c., Zulu 14—25 c., Centenaire 12—24 c., Pr. Elisabeth 20—30 c., Rauwenhoff 1221 c., Frans Hals 1020 c., Don Pedro 10—19 c., Murillo 7-^15 c„ Theeroos 816 c„ Mr. v. d. Hoef 1522 c., Electra 15—26 c.. Piet Blossum 12—21 c„ Ada v. Azalia 13—23 c., Courohne d'ör 12 —25 e., El Toreador 14—24 c„ Vuurbaak 15—30 c., Aurora 16—21 c.. Rubra Maxima 1422 e.. Couleur Cardinal 1423 c., Crim son queen 5—12 c., Progression 9—16 c., Max. v. Havelaar 1020 c., Kinlëy '816 c., La Reine en Max's 814 c., Hn. Schle- gel 8—13 c., Prins v. Oostenrijk 9—i7 ;c; Potten: Azalia 65210 c'., CyciahiehT6— 41 c., Primula's 10—26 c.. Cine'raria's "17— 52 c., Calla's 20—64 c.. Clivia's 90—160 C., Adianthums 1024 c., Cyrtommum 6—24 c., Neptré'epis 35115 c.. Bromelia 44—130 c., Sprengeri's 421 c., Plunioza 418 c., Tre- mula's 722, Tradescantia 5—16, Palmen 90275, Cocuspalmen 2755, Graniums 14 —31, Sedum 5—23, Caxtus 7—27, Pietenis 5 15, Azalia Hexe 2528, Hortensia's 3885. Anemoon Vulgens 3051 c., De Caen 30 49 c., blauwe druifjes 9—17 ct. per bos of bosje. Amerilly's per kelk 10—15, Calla's 1020. Hyacinthen in div. kleuren per 100 stuks f 2 —5, div. Narcissen per bos 5—23 c. ENKHUIZEN, 4 Mrt. Viscn. 61 vaartui gen met 1350 tal reepharing (2 tot 60 .tal)- Prys 1.45—1.90. 12 pan kuilders 172 tal kuilharing 1.801.90. OBDAM, 4 Maart. „De Tuinbouw" 18000 Roode kool f 0.601.50; 23000 Gele Kool f 0.60—0.90: 40C0 Deensche f 0.80—1.10; 400 Ui*n f 1070—11.30. HEILOO, Exportveiling ..St. Wiiiibrorrtus", 4 Maart, Brussisch witlof le soort f 0 15 0.21, idem 2e soort f 0.03—0.12, Spruitkool le soort f 0.14—0.19, idem 2e soert f 0 07— 0.13, Sjalotten f 0.06—0.09 per kilo, Prei le soort f 0.45—0.70, idem 2e soert 1 0 20— 0.38 per 10 bos; Boerenkool f 3.204.10 per 100, Wortelen f 0.70—0.85 per 35 kilo. PURMEREND, 4 Maart. „AfslagvereeniginS' Beemster, Purmerend en Omstreken". Wit lof I f 1.16—1.78. idem II f 0 36—1 02 per 8 Kg Roode kool f 0.40—2; Witte kool f Ï.30 —1.60, Savoye kooi f 1—3.60 per 100 Kg.; Spruitkooi f 0.55—2.40 per 15 Kg.; Boeren kool f 0.200.50 per kist <10 Kg.); Andijvie f 0.401.10 per kist; Selderij f 3—11; 'Ra barber t 12—16 per 100 bos; Rapen f 1.50 per 100: Bieten f 26 per 1000; Wortelen, i 0.51—0 77 per zak; Uien f 1.23—3.10; idem drielingen f 1.80-2 45 per 25 Kg.; Prei t g60 —12 per 100 bos, Present van Engeland f 9—40; Zoete BeUfleur X 22 per 100 Kg.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2