KENNEMERLAND Stofzuigerhuis MAERTENS HET BELASTING PERCENTAGE Van 30 op 45? DE BERGER VER GIFTIGINGSZAAK Beiden verdachten 6 jaar opgelegd BEVERWIJK D. E. M.—LEONID AS 0—2 VELSEN CASTRICUM HEILOO MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSl AG HERINGA &WUTHRICH, HAARLEM ELECTR1CITEIT Staat van Besommingen UIT DEN OMTREK MR. J. B. SENS, GEMEENTE SECRETARIS TE HILLEGOM Is benoemd tot commies-griffier van Nijmegen HEEMSTEDE HEEMSTEEDSCHE WINKELIERS HILLEGOM CENTRALE TANDHEELKUNDIGE KLINIEK NOORDWIJK WIJK AAN ZEE ZANDVOORT PLAN NOORD KRIJGT GEEN WEG Afsluiting van het duinterrein? DE SCHOONHEIDSCOMMISSIE TARWE-ORGANISATIES VOOR NOORD- EN ZUID-HOLLAND Stopzetting van vervoer en verkoop; vervroegde levering NIEUWER-AMSTEL NAAR DE EENHEID UITHOORN MARKTNIEUWS Barteljorisstraat 16 -Tel. 10756 Premier Duplex-Stofzuigers f 165.- TELEGRA F1SCH WEERBERICHT R. K. Gymnasiiekverecniging „S. S. S." Uitslag onderlnge wedstryden, Afdeeling dames en meisjes. Gisterenavond werden de onderlinge wed strijden gehouden voor de afdeeling dames. De uitslag hiervan was als volgt: Eerste gelid: Eerste prijs werd behaald door mej. C Admiraal met 40 punten, waar door deze voor de derde maal in het bezit kwam van den wisselprijs. bestaande uit een Zilveren Tak welke thans haar eigendom is geworden. Tevens kreeg zij hierbij nog een verguld-zilveren medaille. Tweede prijs werd teogekend aan mej. J. Geerling door het behalen van 36 A punt. Deze prijs bestond ook uit een medaille. Ver der werden er in deze afdeeling nog de vol gende cijfers behaald:'T. Bisschop 36, C. Bisschop 35 AC. Kuiper en J. de Rooy bei den 33, A. Braun 31 A en A. Hoogewerf 31 punten. Tweede-gelid: De eerste prijs werd toege kend aan mej. V. v. Bragt door het beha len van 39 punten (verguld zilv. medaille). De tweede prijs werd behaald door mej. L. Schram met 38 punten. Vervolgens werden er in dit gelid nog de volgende punten be haald: M. v. d. Hoorn 36, R. de Graauw 35, F. Bachem 33, W. Duyn 30 en T. Spruyt, 29 A punt. Derde Gelid. Van dit gelid werd de eer ste prijs gewonnen door Mej. F. Held met 34A punt. (Verguld Zilveren Medaille). De tweede prijs werd toegekend aan Mej. C Duin met 32 punten. De derde prijs werd behaald door Mej. F. Uilenburg door het behalen van 31 A punt weliswaar met een gelijk aantal punten als de volgende, doch de behaalde cijfers van elk toestei afzon derlijk gaf hier de doorslag. Verder werden in dit gelid nog de volgende cijfers geno teerd: A. Kops 31K, A. Wokke 30, C. Schoc- en M, Duyn beiden 22 A en A. Sneekes en G. Pels beiden 26 punten. De Jury. De jury bestond uit de heeren S. Hooy, H. Goris en L. de Vreede. Na af loop werden de leden nog toegesproken door den heer Hoo-, waarbij spreker goed deed uitkomen dat er In S.S.S. uitstekend gewerkt wordt. Dit is vooral gebleken bi) de Jaarlijksche uitvoering welke spr. heeft bezocht, en zoo zeide spr. Ik kan niet an ders zeggen dat het de mooiste uitvoering ls geweest die ik in de laatste jaren van dé aangesloten vereenigingen bij den Turn kring Haarlem heb gezien. Afdeeling kleine- meisjes. Deze afdeelingen hebben hun Onderlinge wedstrijden, bijwij ze van eenige spelletjes, Vrijdag 26 Februari gehouden. De uitslag hiervan is: Afdeeling 4.15, 5.15 eerste prijs M. Peelen. Tweede prijs I. Hendriks en de derde prijs T. v. Baar. Af deeling 5.156.15 eerste prijs T. de Vries, tweede prijs C. Hendrikx en de derde prijs B. Berghuis. Afdeeling 6.157.15 Eerste prijs T. Robrecht, tweede prijs G. Markx, derde prijs G. Schaaper. Wederom heeft D.E.M. verloren en ook ditmaal verdiend. Wel woger. in het veld de partijen absoluut tegen elkander op, wel heeft de D. E. M.-achterhoede kranig gewerkt, doch het onbenullige werk der voorhoede, die op overtuigende wijze haar onmacht om doelpunten te maken, toonde en ook de mooiste kansëh "'onbenut liet," door te kort spel, en egoïstisch drijven, deed de Wit-BIauwen niet beter verdienen. D. E. M. heeft een tweetal invallers voor De Vreede en Van Balen, terwijl bij Leo- r.idas Ham, Blewanus en Kortman ont breken. D. E. M. Pels, D. Schram, J. Slok, J. De Vries, R. Schram, A. Slok, G. Langendijk, J. Schram, J. Pirovano, H Vlek, A. Tervoort. Reeds terstond ontwikkelt zich een zeer vlug spel. Na een vlotten aanval der gasten, brengt De Vries op, en Langendijk schiet hard tegen de bovenlat. Er wordt ir. hoog tempo gespeeld, doch de beide ver dedigingen werken kranig. Strieder is bij Leonidas overal, terwijl D. Schram en J Slok, de Leonidas-aanvallen grondig af breken. Een hard schot van Burgers stuit, buiten bereik van Pels van den paai terug in het ve'd. Een hard schot van Pirovano keert Strieder met de hand, doch tevens blijkt een D. E. M.-speler offside te staan, zoodat geen penalty wordt toegekend. Rust gaat met blanken stand. Na de thee wordt de strijd op het midden terrein gestreden. De verdedigingen blijven de baas. Een drietal corners op het Leonldas-dcel brengen nie s od, 1-els stomp; keurig een harden vrijen trap corner, en stopt even later een harde kei van v. d. Sande, Langendijk schiet op twee pas voor doel zacht ln.de keepers handen en steeds blijft de D. E. M.-aanval te peuterig wer ken om succes te hebben. Tien minuten voor het einde doelpunt Leonidas door een misverstand in de D. E. M.-achterhoede, terwijl kort voor het eindsignaal Van der Sande zijn club In veilige haven brengt. Burgerlijke stand. Geboren: G. Evers de Leeuw z; J. C. E. MulderVinke z; J. Brakenboff—Blom z; Th. BreeuwerKors- man d: C. M. NumanHoogewerf d; M. E. van Loenen—Rietkamp d; S. van der Veen Root, levenl. z. (wonende te Velsen). Getrouwd: G. Schmitz en D. Hoogland. Ondertrouwd: J. Cana en J. A. Bruijns. Overleden: A. M. Wildervanck, 74 j. (overl. te Haarlem); A. I. de Ridder, 72 j., ongeh. Gem. Dienst der Arbeidsbemiddeling en Werkloosheidsverzekering. Telefoon 150. Overzicht per 5 Maart 1932. Bieden zich aan: a. Bouwvakarbeiders: betonwerkers 58, be hangers 1, bouwk. opz. 5, cementwerkers 2, fundeeringwerkers 2, gasfitters 2, grondwer kers 123, loodgieters 7 w.o. 1 ben. 18 jaar, metselaars 69 w.o. 3 ben. 18 Jaar, opperlieden 51 w.o. 1 ben. 18 jaar, schilders 54, straat makers 10, stucadoors 16, timmerlieden 163 w.o. 5 ben. 18 jaar, voegers 4. b. Metaalbewerkers: bankwerkers 62 w.o. 5 ben. 18 jaar, branders 1, constr.werkers 8, rlectriciens 15 w.o. 4 ben. 18 Jaar, handlan gers 4, isoleerders 1, ketelmakers 14, klinkers 4, koperslagers 3 w.o. 1 ben. 18 jaar, lasschers 12, machinisten 81 w.o. 52 visscherij-machi- nisten, metaalboorders 1, metaaldraaiers 11, metaalschavers 3, monteurs 15 w.o. 2 ben. 18 jaar, plaatwerkers 16, pijpfltters 2, pijpen- bulgers 1, ptjpwerkers 2, IJ. rijwielherstellers 1, scheepstimmerlieden 12, smeden 9 w.o. 2 ben. 18 Jaar, stokers 78 w.o. 44 vlsschery- stokers, tegenhouders 1, voorslaanders 2, vor mers 5, vuurwerkers 17, ijzerwerkers 2. c. Kantoorpersoneel: bedienden m.l, 23, idem vr. 7, aank. bedienden vr. 6, idem ml. 4, aank. werktuigk. teekenaars 1. d. Huisb. beroepen: dienstboden (.dag) 2 ben. 18 Jaar, werksters 17, portiers 1. e. Diverse beroepen: verificatrices 2, let terzetters 2, laboratoriumbedienden 1, mach. houtbewerkers 6, mach. gistenmakers 1, kui pers 23 w.o. 1 ben. 18 jaar, mandenmakers 3, meubelmakers 2, modelmakers 2, stoelenmat- ters 1, zagers 4, glazuurders 1, modelleurs 1, aardewerkers 2 w.o. 1 ben. 18 Jaar, plateel schilders 2, nettenboeters 1, zeilmakers 1, schoenmakers 4 w.o. 2 ben. 18 Jaar, halfwas bakkers 4, broodbezorgers 1, koks 7, slagers 2, bloemisten 5, landarbeiders 3, tuinlieden 13 w.o. 2 ben. 18 jaar, matrozen 49, schip pers 19, stuurlieden 15, colporteurs 1, krui deniersbedienden 2, mag.bedienden 5, reizi gers 5, bakkenschippers 6, chauffeurs zb, dekknechts 5, emballeurs 1, havenarbeiders 98, keliners 4, kolenwerkers 29, kraanmachi nisten 3, matrozen (gr. vaart) 4, motorschip pers 2, pakhuisknechts 2, sleepbootkapiteins 3, koetsiers 2, voerlieden 5, controleurs 4, incasseerders 2. f. Zonder "akkennislosse en fabrieksar beiders 650 w.o. 31 ben. 18 jaar. Aanrijding Zondagavond te ongeveer 6 uur reed een wielrijder, zekere C. 8. uit Egmond aan den Hoef op de dorpstraat in de richting Alkmaar en vermoedelijk zon. der het geven van een teeken van richting te willen veranderen, in de Burg. Mooy- straat, tengevolge waarvan hü door een achteT rijdenden motorrijder werd aange reden. Ofschoon men aanvankelijk vreesde cat de wielrijder ernstig was gewond, bleek nadat hy m een winkel was binnen ge bracht, dat de wonden van niet ernstigen aard waren. De motorrijder, die ongewild oorzaak was van de aanrijding, kreeg geen letsel, maar zijn motor was er slecht aan toe. Van een en ander is procesverbaal op gemaakt. Watergebrek in Noordbakkum Naar wij vernemen, begint er watergebrek te komen in Noordbakkum. De veehouders hebben water voor hun vee noodig en de wellen raken uitgeput, hetgeen zijn oorzaak vindt in het weinig regenen sedert October. Praatavond De achtste praatavond op godsdienstig gebied wordt gehouden Donder dag 10 Maart, 's avonds 8 uur in de Biblio theek. Opdracht Het bouwen van een woon- en winkelhuis aan den Rijksstraatweg voor rekening van den heer J. Jansen, is gegund aan de laagste inschrijfster, de Fa. Van Steeg, voor 6725.—. R. K. V. B. De propagandavergadertng van den R. K. V. B. wordt gehouden Maan dag 14 Maart, 's avonds half 8, in het Bruno- gebouw. Spreker is de heer J. W. v. d. Akker te Den Haag, centraal voorzitter, over het onderwerp: wy en de Maatschappij. IJMUIDEN, 8 Maart. Tarbot ƒ1.40—1.30 per Kg. Griet ƒ65—30— per 50 Kg. Tong 2.756.65 per Kg. Groote Schol ƒ20. 17.50, Middel Schol ƒ23.—22.—Zet Schol ƒ31.—23—Kleine Schol 36.-7.—, Bot 7.504 Schar 13.50—3.50, Tongschar 28 21.- per 50- Kg. Rog 13.50—8.—, Vleet 7 —0.85 per stuk. Pieterman en Poon 14.505.Groote Schelvisch 31.—23. Middel Schelvisch ƒ2750—11.—KI. midd. Schelvisch ƒ22.50—12.—Kleine Schelvisch 17.—4— per 50 Kg. Kabeljauw 60—21.— per 125 Kg. Gullen 16.—5.— per 50 Kg. Leng 1700.37 pre stuk. Heilbot 1.15 0.85 per Kg. Wijtine ƒ5.50—2.80 per 50 Kg. Koolvisch 1.05—0.57 per stuk. Makreel 17.—16.50 per 50 Kg. van de heden aan den Ryksvischafslag aan gekomen stoomtrawlers. Caroline ƒ5100; Balder ƒ2100; Ommering ƒ2200. Joh. Elisa 2800; Adelante 3600; Bergen 3100; Aneta 3600; Christina Catherina ƒ2200; Erica ƒ2700; Eendracht X ƒ1600; Zeehond ƒ2600; W r* 991 f 9QOO kotters. E* 45 ƒ500; E 92 ƒ870; E 449 ƒ360; E 332 1200. Loggers. Sch. 247 ƒ660; K.W. 41 ƒ1200. B. en W. van Zandvoort stellen voor, het aantal opcenten op de gemeentefonds-belas ting, dat by de behandeling van de begroo ting voor 1932 op 30 is gesteld, te verhoogen tot 45. Voor werkverschaffing moet belangryk meer worden uitgetrokken dan op de be grooting geraamd is. Voor steunverleening moet ook gerekend worden op een grooter bedrag dan was geraamd. Tezamen vragen die hoogere uitgaven al een bedrag van 13000 of 14000, nog te vermeerderen met een lagere uitkeering uit het gemeente fonds. Verhooging van het aantal opcenten is noodzakelijk. Het zouden 50 opcenten moeten worden, maar B. en W. stellen voor over 19321933 45 opcenten te heffen. De verwachting is, dat het percentage voor 1933—1934 omlaag zal kunnen gaan, omdat de begrooting voor 1933 bevrijd zal zyn van den last van 30.000 voor kwade posten. Naar wy vernemen, is cie heer Mr. J. B. Sens, gemeente-secretaris van Hillegom, ba. noemd tot commies.griffier, waarnemend ge meente.secretaris van de gemeente Nymegen* Na een byna zesjarigen verdlenteiyken ar beid te Hillegom, verhulst de heer mr. J. 15. Sens met Ingang van een nader te bepalen datum, naar de stad: der U.K. Uulversiteit. Hy is ten slotte bezweken voor de tot drie maal toe uit Nymegen herhaalde ultnoodL ging, om zich voor deze functie beschikbaar te stellen. Voor Nijmegen is deze benoeming een aanwinst en een felicitatie waard, want De Arrondissementsrechtbank, te Alk maar, veroordeelde heden L B„ huis vrouw van J. B., te Bergen, thans gedetineerd, wegens poging tot moord op haar echtgenoot, overeenkomstig den eisch van de Officier van Justitie, tot 6 jaar gevangenlstraf. Eveneens werd H. Ey., koopman te Alk maar, thans gedetineerd, wegens mede plichtigheid aan „ovengemelde poging tot moord, overeenkomstig den eisch tot 6 jaar gevangenisstraf veroordeeld. die gemeente wordt ln den heer Sens een knap ambtenaar ryker, maar voor Hillegom is het vertrek een verlies ter secretarie en in het openbare leven, want de heer Sens heeft zich ook buiten het ambteiyke leven bewogen. Zoo was hy ln een moeiiyke pe riode gedurende ruim een Jaar voorzitter van de R.K. Klesvereeniging en pas onlangs is hy als zoodanig afgetreden. Behalve ge- meente.secretaris, is ós heer Sens ambtenaar van den Burgeriyken Stand, secretaris van de commissie tot wering van schoolverzuim, lid van de commissie voor het georganiseerd overleg, secretaris van den schoolartendienst voor Hillegom en omliggende gemeenten, voorzitter van het scheidsgerecht van de Onderlinge Brandverzekering te Utrecht. Op 15 Juni a.s. zou de heer Sens hier zes jaar werkzaam zyn. Voordien was hy eerste ambtenaar ter secretarie der gemeente Ha- zerswoude. De heer Sens werd op 15 April 1898 te Heusden in Noord-Brabant geboren en is dus byna 34 jaar. Hy bezocht de lagere school in zijn geboorteplaats en daarna ge durende 2'/j jaar een Fransche onderwys- inrichting. ïn Juni 1914 werd hy benoemd tot ambtenaar ter secretarie van de gemeente Genderen, thans Eethen in Noord-Brabant en tevens tot directeur van het distributie- bedryf; de heer Sens was toen pas ruim 16 jaar. By die drukke bezigheden wist hy toch nog tyd te vinden om de R.K. Leergangen te "S-Hertogenbosch te volgen, ten einde zich voor te bereiden voor het admissie- examen tot de universiteit. In 1919 werd de heer Sens bevorderd tot adjunct-comm'es aan de secretarie der stad Tilburg, uit welke betrekking hy einde 1920 eervol ontslag aan vroeg en verkreeg, ten einde tijd beschikbaar te krygen, om het lyceum in die stad te be zoeken. In October van het volgend jaar be. gon de heer Sens te Leiden aan de studie in de Rechtswetenschap. In Juni 1923 werd hy benoemd tot eerste ambtenaar ter secreta rie der gemeente Drunen, in Noord-Brabant, een jaar later in geiyke betrekking te Ha- zerswoude, waar hy als onder de rook van Leiden gelegenheid had, zyn studie ln de rechten voort te zetten. In 1925 promoveer, de de heer Sens te Leiden tot meester in de rechten. Hieruit biykt wel, dat de heer Sens een taaie en harde werker is. ZANDVOORT WIL LEENEN Tegen 5£ pCt. rente B. en W. van Zandvoort stellen den Raad voor een geldleening van f 50.000 aan te gaan by de Maatschappij voor Gemeente- crediet tegen 5% pet. eri een koers van uitgifte van 99 pet. Donderdagavond houden de winkeliers, aangesloten by de commissie ter behartiging der belangen van de Heemsteedsche Winke liers, een by'eenkomst in Café-Restaurant „Lommeroord" waar als sprekers zullen op treden de heer A. Chr. Joz. Bouter, contro leurs van den arbeid te Amsterdam en de heer C. H Kemper, inspecteur van politie te Heemstede, met als onderwerp: „Wat onze winkeliers moeten weten in verband met de nieuwe winkelsluitingswet, het werk- tydenbesluit en overige arbeidswetgeving". Tevens zal besproken worden het even tueel houden van een verkoopweek. Ned. RJC. Bond van Hotel-, Café-, Res- tauranthonders en Slijters De afd. Sas- senheim en Omstreken van dezen bond hield gisteren haar Jaarvergadering in ho tel Sistermans, alhier. De opkomst was bevredigend. De voorzitter, de heer C. van Velzen te Voorhout, opent de vergadering met den christelijken groet en heet allen hartelijk welkom. Hierna wordt het jaarverslag voorgelezen. Het ledental ls vooruitgaande; het kope ren jubileum der vereeniglng is schlterend geslaagd: een rijk vaandel werd ons eigen dom; een gedenkalbum werd uitgegeven etc. Met applaus wordt dit verslag begroet. De voorzitter brengt hiervoor zyn besten dank. De penningmeester sluit zijn boeken met een batig saldo van ruim 40. De kascommissie bracht rapport uit van haar bevinding; waar alles punctueel in orde bleek, werd de penningmeester onder dank gedéchargeerd. Met een passend en opwekkend woord werden 2 nieuwe leden geïnstalleerd. Hierna werd verslag uitgebracht van de te Rotterdam gehouden bondsvergadering. De voornaamste besluiten daarvan werden aangestipt, alsmede de gegeven toelichtln- ken. Als gevolg van een en ander werd de bondscontributie met 1 per Jaar ver hoogd. Met het oog op de Invoering der Nieuwe Drankwet voorziet ons bondsbestuur zeker in een groote behoefte. Onze rechtskundige adviseur, mr. G. W. J. Jonker, heeft hierin de leiding. De heer C, van der Voort te Ncordwyk a. Zee, aftredend bestuurslid, werd zonder tegencandidaat herkozen. De begrooting werd na eenige discussies goedgekeurd; besloten werd de contributie voor de afd. met 1 per half Jaar te ver- KENAUPARK 26A - Telefoon 12644 Spreekuren: van 9—11 en 1 tot 2, Dinsdag van 6.30 tot 8.30 Zaterdagmiddag GEEN spreekuur hoogen; indien gewenscht, zal de contribu tie per kwartaal worden geïnd. Aan het bestuur werd opgedragen aan het gemeentebestuur van Sassenheim te verzoeken wegens het veel verminderde café-bezoek en het verminderen van de huurwaarde van verschillende zaken het vei gunningsrecht daar ter plaatse, dat zeer hoog ls, te verminderen. Bij de bespreking van de Nieuwe Drank wet werd er nogmaals op gewezen, dat zy die inlichtingen behoeven, zich kunnen ver voegen by een der heeren N. G, Turkin- burg te Hillegom, E. Teernstra te Sassen heim of C. v. d. Voort te Noordwyk a. Zee. Van de rondvraag werd een matig ge bruik gemaakt, tevens werd nog het ver plicht lidmaatschap der Hanze besproken; waarna de voorzitter met een woord van dank deze geanimeerde Jaarvergadering met den chr. gr, sloot. Zilveren Jubiié. Gister herdacht mej. G. Kroon het feit, dat zy voor 25 jaar aan de Hoofdstraat haar drogistzaak opende Deze dag is voor de eigenaresse een ware feestdag geworden. Een schat van bloem stukken werd haar vereerd van leveran ciers, vrienden en kennissen. Geheel den dag kwamen schrifteiyke felicitaties in. Persoonlijk werden bezoeken gebracht met auto's als anderszins. De Katholieke geestel ïykheid liet zich in dezen niet onbetuigd, ook doktoren kwamfen mej. K. de hand drukken. Ook uit andere gemeenten kwa men velen de zilveren jubllaresse compli menteeren. Het was een verdiende hulde. De dienst van O. W. Naar wy vernemen ls thans definitief besloten om den dienst van openbare werken onder te brengen in de voormalige ambtswoning van den direc teur van het postkantoor te Noordwyk Bin nen en is deze woning daartoe door de ge meente van het ryk gehuurd. De crisis Door de bewoners van de 22 door de gemeente in huurkoop uitgegeven woningen is een adres gericht aan den raad waarin zij op grond van groote werkloosheid en loonsverlaging verlenging van de huur kooptermijnen verzoeken. In eigen beheer Door B. en W. is thans definitief besloten het bouwen van keermu- ren op den hoek Nieuwen Zeeweg en Duin weg waarvoor voor een paar weken een openbare aanbesteding is gehouden, waarby de laagste inschrijver vry ver b'.eef boven de begrooting, niet te gunnen aan den laag- sten inschrijver, doch het werk onder eigen directie te laten uitvoeren. Aantal leerlingen Biykens het verslag van de commissie van toezicht op het lager or.aerwys bedroeg het aantal leerlingen in 1931 voor de R. K. Meisjesschool 391, de R. K. jongensschool 384, de school met den Bijbel 227, de Ned. Herv school 229, de Wil- helminaschool 174, de openbare school 119, en de Christ Uloschool 63. Verandering van route. In de vorige week gehouden vergadering van het Genoot, schap van den Stillen Omgang is aan dege nen, die de reis naar Amsterdam te voet zul len afleggen, geadviseerd den tocht te vol. brengen via Halfweg, omdat de weg langs het Noordzeekanaal via de Hembrug in on. begaanbaren toestand zou verkeeren. Na on derzoek bleek echter, dat deze mededeeling onjuist is. De weg langs het kanaal via de Hembrug is integendeel zeer goed begaan baar, waardoor de z.g. loopers thans beslo. ten hebben dien weg te volgen. Hierdoor za) het tydstip van vertrek uit wyk aan Zee iets later gesteld worden. Dit puilt zal be sproken worden in of na de vergadering van den R.K. Volksbond, die heden, Dinsdag avond, zal plaats vinden in café W. van eter Mey. Plan Noord, dat reeds gerekend had, door een weg achter het terrein van de Holland- sehe Spoor om een duinweg te krijgen naar den Zeezoulevard, ziet ook deze plannen weer in rook vervliegen. Doordat de raad bepald heeft, dat de Zandvcortsche Terrein- en Hotel-Maatschap- py aangeslagen zal worden in de Bouwter reinbelasting voor den grond, waarover den weg zou loopen, meent de directie, dat geen prys gesteld wordt op een eventueel tege moetkomende houding harerzijds. In een schryven aan den raad deelt ze mede, dat de gemeente wel bereid tot consessies schynt te zyn, als het haar, ten koste van de belangen van anderen, voordeel oplevert. De genoemde Maatscbappy verleent niet haar toestemming en overweegt een afslui ting van het geheele terrein, dat thans voor een gering bedrag voor het publiek is open gesteld als wandelterrein. In verband met het afspringen van de on derhandelingen stellen B. en V/. den Raad voor, een verder werken aan den geprojec- teerden weg door Plan Noord niet te doen plaats hebben en het werk stop te zetten. Openbaren weg. Daar de heer J. van der Werff de door hem op gemeentegrond ge plaatste poort heeft laten afbreken en de vroeger afgesloten terreinen hans weer voor algemeen gebruik geschik zyn, wenscht hy geen gebruik te maken van het aanbod van de gemeente, dien grond te huren. Door de ze weigering is ook het bezwaar van Ged Staten vervallen. De Commissie van Plaatseiyke Belangen had aan den raad verzocht, de Schoon heidscommissie met een tweetal leden uit te breiden. Deze Commissie grondde haar verzoek op de talrijke afkeuringen en andere bezwaren, door de Schoonheidscom missie aangevoerd by het indienen van nieuwe bouwplannen, waardoor de belangen van Zandvoort geschaad werden en de nieuwbouw tegegewerkt. De Schoonheidscommissie, wie dit schry ven ter Inzage is gezonden, meent, dat heel lichtvaardg een oordeel geveld wordt. zy gelooft niet, dat plannen van aerhitee- ten van naam zonder meer zouden zyn afgewezen. Inegendeel, deze commissie zou het juist toejuichen, dat de Zandvoorters wat meer hun plannen door architecten lieten samenstellen. Dat dit niet geschiedt, vindt zy te betreuren. Zeer zeker wordt op Zandvoort geen be knotting der „bouwkunst" toegepast, maar even zeker is het ook, dat door gebrek aan regelmaat Zandvoort een minder fraai bad- dorp langs de Noordzee genoemd moet worden. De commissie acht een uitbreiding niet dienstig om het goede doel beter en gemak- kelyker te kunnen bereiken. ERNSTIGE DUINBRAND. Een ernstige duinbrand ontstond gister middag tegen twaalf uur achter de villa 't Heem aan de Zandvoortschelaan. Gelukkig was de politie van den post Bentveld dade- ïyk met srhoppenmateriaal aanwezig, ter- wyi ook de Zandvoortsche brandweer dade- De Tarwe-Organisaties in Noord-Holland er. in Zuid-Holland hebben besloten, de triers ln de gelegenheid te stellen hun tarwe ln de eerstkomende maanden (Maart April en Mei) aan de Organisatie zelf te verkoopen. De Organisatie betaalt den vollen prys uit, weike in die maanden geldt en slaat de tarwe verder vcor eigen rekening by bepaalde erkende handelaars op, nJ. by die handelaars, waarmede een desbetref fende overenkomst zal worden afgesloten De tarwe, welke reeds by handelaars ligt opgeslagen, zal ook door de Organisatie worden gekocht. Teneinde vast te Kunnen stellen welke hoeveelheden voor opslag en aankoop docr de Organisatie in aanmerking komen, is vanaf Maandag 7 Maart 1932 het vervoer en de verkoon van tarwe door dc telers stopgezet. Verkoop- en vervoerver- gunningen worden niet meer afgegeven. Men kan zich om nadere inlichtingen tot den districtssecretaris wenden. ïyk na het eerste sein van duinbrand met schoppen gewapend naar de brandende plaats toog. Toch is weer een ernstige schade aan de beplanting aangericht, daar een zestal H.A. Is zwart gebrand. De oorzaak ls een vuurtje, dat een tweetal oovoorzlchtige jongens, uit Haarlem afkom stig, meenden te moeten aanleggen en dat natuuriyk veel grooter werd dan zy ver wacht hadden. „Eendracht maakt Macht", Door den accountant, den heer De Rode te Hilver sum s het financieele jaarverslag over 1931 van de Bouwvereenlging „Eendracht maakt Macht" by den raad ingediend. Door eenige afschrijvingen is de reserve- post voor dubieuze debiteuren verminderd tot 132.59. Het onderhoudsfonds geeft een saldo van ƒ3.070.96. Voor 1932 ls geraamd een uitgaaf van ƒ2.423.29, zoodat dit jaar het saldo zal zyn 647.67. Daar dit te gering geacht wordt, zal het verhoogd worden met een be drag van 10 per woning tot 1.327.67. Het batig saldo bedraagt ƒ483.46, waar van ƒ250 bestemd zal worden voor het Co mité Hulp in Nood, dat daardoor een reser ve zal krygen van ƒ747.46. De financieele toestand van het geheel wordt bovenmatig gunstig geacht. De bezittingen vertegenwoordigen een waarde van 272.678.30. Het aantal woningen bedraagt 68 met een huuropbrengst van 20.399.90. Naar wy vernmen hebben de voorzitters der vier parochieele kiesvereeniglngen ln onze gemeente een bespreking gehouden over het herstel der eenheid by de ge meenteraadsverkiezingen. Deze besprekingen welke uit den aard der zaak slechts een zeer voorloopig karakter hadden, zullen in de respectieve besturen worden voortgezet. Er bestaat veel kans, dat de onderhandelin gen tot een goed resultaat zullen leiden. Verkeersongeval Maandagmiddag ge raakte aan het zydelveld een vhachtauto uit Amsterdam te waer als' gevolg van een de fect aan de stuurinrichting. De inzittenden kwamen met den schrik vry. Door dit on geval werd een houten brug, welke toegang geeft tot een woning, vernield. Raadsvergadering. Donderdag 10 Maart zal de Raad der gemeente Uithoorn ln open bare zitting byeenkomen. Enkele punten der voorloopige agenda: Wijziging rekening der gemeente dienstjaar 1930; adres toepassing Lager Önderwyswet 1920; brandweerverorde. ning; brandweerreglement; werkverschaffing: werkverschaffingsverordening; adres verma kelijkheidsbelasting. AMSTERDAM, 7 Mrt. Aardappelpryzen. Piyzen onveranderd. Aanvoer twee ladingen 1930 H.L. APELDOORN, 7 Maart. Aanvoer 200.000 eieren per 100 3.10—3.50; mddeimarkt 3.20 Handel vlug. APELDOORN. 7 Maart. Coöperatieve eier- veiling. Aanvoer 38.000 stuks, pryzende: wit te van f 3—3.80, gemengde van f 3.10—3.50, zwaar gemengde van f 3.103.20 en bruine eieren van f 3.103.90 per 100 stuks. BEVERWIJK, 7 Maart. Bloemen veiling 't Centrum. Couleur Cardi nal 2031 cCrimson queen 9—15 c.; Progression 13—19 c.; Max Kinley 10—18 c.; Max Havelaar 14—20 c.; La Reine 9—16 c.; Herman Schlegel 9—13 c.; Pr. v. O. 15 —19 c.; Moore 9—12 c.; Gele Prins 16—22 c.; La Reine Max 10—14 c.; Flamingo 9— 17 c.; Ibis 15—18 c.; Cullinan 12—16 c.; Irissen per 100 stuks: Figetania 2.20—3.60; Wedgwood 3.20—3.75; The First 3.30—3.85; Yellow queen 3.604.25. Blauwe druifjes 10 —19 cent per bosje. Cram. Brillant 8—13 c.; Gen. de Wet 17 —26 c.; Ryzende Zon 21—29 c.; Witte Valk 11—15 c.; Prosperity 8—13 c.; Rose Gris-de- lin 8—12 c.; Rose quéen 13—18 c.; Duch. de Parma 1621 c.; Prins de Linge 18 —24 c.; Wm. Copland 11—26 c.; Elionora 1419 c.; Victors 15—21 c.; Le Nótre 1628 c.; Bartigon 1533 c.; Albino 40—58 c.; Zwanenburg 38—56 c.; Themis 27—38 c.; Farnc. Sanders 13—23 c.; La Fiancee 16— 30 c.; City of Harlem 22—36 c.; Zulu 18—26 c.; Centenaire 16—27 c.; Pr. Elizabeth 21—33 c Prof. Rauwenhoff 1524 c.; Fr. Hals 1623 c.; Don Pedró 14—26 c.; Murillo 1319 c.; Theeroos 14—21 c.; Mr. v. d. Hoef 19—28 c.; Electra 2031 c.; Peach Blossom 17—23 o.; Couronne d'Or 18—25 c.; Vuurbaak 21—30 c.; Rubra Maxima 14—21 c.; Th. Pinks 19—26 c.; Tltiaan 21—32 e.; Golden Spur 6—10 c.; Ornptus 58 c.; Horace 8—11 c.; L. Coster 4—11 c.; Orange Cup 5—10 c.; Prlncep 48 c.; Spring Glo ry 7—10 c.; King Alfred 11-16 c.; Sir Wat kin 5—10 c.; Glory of Line 4—8 c.; Dubb. v. Sion 5—11 c.; Bic. Emperor 6—13 c.; idem Victoria 7—11 c.; Incomb. 610 c. Alles per 12 stuks. NOORD.SCHARWOUDE, 8 Maart. 3000 K.Gè Wortlen ƒ3.80—4.50; Kleine Worte len ƒ1.80—3.20 228.200 K.g. Roode Kool 0.60—2.60. ld. doorschot 0.60—1.00; 44.000 K.G. Gele Kool 0.60—1.90; idem doorschot 0,60— 0.90: 222.200 K.G. Deensche Witte Kool f 090—1.90; id. doorschot 0.60—1.30 21000 K.G. Uien: Uien 10.4011.90; Grove 9.80 —10.70; Drielingen 10.50—12.20; 1400 K.G. Bieten 1.80—3.20. BEVERWIJK, 7 Maart Coöperatieve Tuinbouw en Groenten, fruit, aankoop- vereeniging De Vrye Veiling. W. A. Spruiten 6—11 c.; spinazie 30 c.; sjalotten 7—10 c., uien 3V4—7 c.; zandaardappelen Red Star i'A—S'/j c. per kg.; prei 5—8(4 c.: rhabarber 7—21 c. per bos; witlof per 100 pond 10—21 c.; slavellen 3—4 c.; bewaar- kool l'A—2'/2 c. ner stuk. Hoogste barometerstand 781.6 te Yardo. Laagste barometerstand 744.6 te Gronin gen. Verwachting: krachtige, later tydeiyk ar- nemende Noord-Westeiykè tot Zuid-Weste- ïyken wind, zwaar bewolkt met tydeiyke op klaringen, waarschyniyk sneeuw- of regen buien, aanvankeiyk kouder. BOVENKARSPEL (Station). „De Tuin bouw". 7 Mrt. Tulpen- Copland ƒ1.20. La Reine 1.30, Prosperity 50 ct., Bartigon 0.90—1 60, Narcis 70—80 ct, Prins van ostenrijk 50 ct., La Gable 80 ct., Vondel 80 ct. per 100 stuks, 1860 dozijn. OBDAM. 7 Mrt. „De Tuinbouw". 8000 roode kool ƒ0.603.80, 5000 gele kool ƒ0.90 1.10, 10 000 Deensche 80—90 ct. 1000 roode bieten ƒ2.50. BROEK OP LANGENDIJK. 8 Maart 1850 K.G. Wortelen 4.50—4.70; Kleine Wortelen 1.50—1.70 88000 K.G. Roode Kool 0.70—2.40: id. doorsrnot 0.60—1.60: 108000 K.G. Gele Kool 0.60-1.80; 66000 K.G. Deensche Witte Kool 0.70—1.70; 6000 K.G. Uien: Uien 10.60—11.30; Grove 9.30—9.70; Drielingen 10.50—10.90; Nep 6.50. BO VENKARSPEL, 8 Mrt. 67 schuiten, sluitkool, roode kool ƒ0.60—1.50, gele kool ƒ0.60—1.20, witte kool ƒ0.60—1.30. 6 schui ten bieten, groote 4.504.70, kleine 3.80 -410. BLOKKER, 8 Mrt. Witlof 5.-15.20, spruiten ƒ4.60, gele kool ƒ1.30, roode kool 2.10, sla 16, andyvle 2.70, Present van Engeland ƒ8.10—29, Bellefleur 13.-13.90, Comtesse 14.—18.—Winterjan 16.70 24.40, Bismarck 10.—. ENKHUIZEN, 7 Maart Bloemen: La reine 0.90—1.10; Schlegel 1.10-1.30; Ibis 1.10—1.30; Murillo 1.20; Couleur Cardinal 1.50: Rose Luisante 1.30; Bar tigon 1.40—1.80; Anemone 1.40 -2.00: Narcissen 2.10; Spruiten 0.600.80 per zak. Visch: Aangevoerd werd door 82 vaar tuigen 800 tal reepharing (243 tal), prys 2.05—2.35 PURMEREND, 7 Maart. Witlof I 0.39— 1.30 per 5 kg.; Idem II 0.26—0 80 per 5 kg.; roode kool 0.802.20, witte kool 1.10. savoye- kool 0.90—1.70 per 100 kg.; spruitkool 0.20— 1.75 per 15 kg.; boerekool 0.25—0è50 per kist (10 kg.); spinazie 1.50—2.70 per man (6 Kg andUvie 0.55—1.05 per kist; seldery 1 9—1° per 100 bos; rabarber 13 per 100 bos; ra pen 2.40 per 100 stuks; bieten l 3—7 per 1000 stuks; wortelen 0.540.89 per zak: uien 1.55—2.85 per 25 kg.; prei 1.60—10 per 100 bos; Prins van Engeland 9—30 per 100 kg.; zoete bellefleur 12—17 per 100 kg, WARMENHUIZEN, 8 Maart. Uien 1 il— —12.20. Groote uien f 9—9.90, Drielingen f 10—90—11.10. Stekuien f 6.30—6.70. Gele kool f 0.701.50. Id. 2de soort f 0.60—0.90. Roode kool f 0.60—2.80 ld. 2oe soort f 060— I.70. Witte kool f 0.70—1.80. Id. 2de soort f 0.60-090. PURMEREND, 8 Maart. Aangevoerd 631 K.G. kasa. Kleine Boerenkas 3 stapels f 28. Handel stug 1029 K.G bo'er. Weiboter i 0.80 —0.90. Meilcboter f 0.90-1 20 481 Runderen* 225 vette f 0.68—0.76. 235 Melk en gelde- koeien f 120—275. 21 Stieren f 0 50 -0.58 per K.G., handel stug. 18 Paarden t 60—140 per stuk. 3ï Vette kalveren f 1—1.20 per K.G- Handel matig. Nuchtere kalveren 1049: Slachtkal veren 518 per stuk. matig; Fokkalveren 14— 20 per stuk. matig: Vette varkens 474 stuks- 0.26—0.30 per K.G.. vlug; Magere varkens 45 stuks, 12—19 per stuk. stug: Bokken 5 stuks, 3—9 per stuk, matig: Biggen 184 stuks, 58 per stuk, vlug: Schapen 483 stuks, 14—23 per stux, stug: Oude kippen en hanen f 0.50—0.55 per K.G.; Konynen 0.50—2.75 per stuk; Eenden 0.60-15° per stuk; Piepkuikens f 0.75—0.95 per K-O - Kipeieren 2 50—3.25 per 100 stuks: Eend eieren f 2.60 per 100 stuks: Duiven O-40 per paar. BREDA, 7 Maart Veemarkt Aange voerd in totaal 173 stuks vee. t. w. 48 stuk5 hoornvee, 1 paard, 2 varkens, 1 schaap en 121 biggen. Pry zen: kalfkoeien f 180—230, kalfvaarzen J 170—200, biggen f 3—7, p. p. geslacht 1® kwal. Vette vaarzen 34—36, 2de kwal. 30—33, 3de kwal. 26—29: per pond geslacht lste kwal. Vette koeien 26—28, 2de kwal. 22—35, 3de kwal. 18—21. Handel: Het vee werd goed verkocht, de pryzen waren vaster. Voor het fokvee vee1 belangstelling, doch er werd weinig ver kocht. Biggen kalme handel. BODEGRAVEN. Aanvoer 93 wagens. 3568 stuks kaas. le soort met ryksmerk ƒ28—30; 2e soort idem 25—27. Handel flauw. LEIDEN, 5 Maart. ElervelUng. Aanvoer 25434 stuk. Kipeieren 3—4, kuikeneieren f 2.70—3, eendeneieren f 3—3.80 per 100 st* Handel matig. ROTTERDAM. 7 Maart Veemarkt Aangevoerd: 499 koeien en ossen. 318 vette kalveren, 197 schapen of lammeren, 1211 varkens. Koeien 19—21, 29—32. 35—38: vette kalveren 30—35. 45—50, 55—5714; schapen blnnenl. 19—26; per K* K.G. schapen 10— 18 per stuk. Varkens 13—14, 1414, Zouters II, 12 ct per K.G. Aardappelen: Eigenheimers f 3.70—4, Zeeuwsche blauwe f 44.60. Blauwe drie lingen 2.20—2 60, Eigenheimers 3.30— 3.60. Bonte 44.60, Blauwe Eigenheimers 3.50—3.70. Westl. Schoolm. zand, rond0 68 cent per K.G. Bravo's 44 50, In dustrie 2 50—3. Eigenheimers, drielinge11 2.303.20, Rood Ster 3 25-3.75 Winter Malta 7H—9 cent per K.G. Aanvoer rede ly k; handel kalm. Vlas. Aangevoerd 7050 K.G blauw, schoon 45—65 per K.G. 2800 K.G, wit Zeeuwsch 40—60 per KG. 5000 KG. Hd'* Geel 40—60 per K.G. Stemming onveran derd. Speciaal goede partytjes blauw vlas trokken attentie en werden verkoent; ge" wone kwaliteiten bleven liggen Overzicht veemarkt De aanvoer van runderen was geiyk aan dien van vorig6 week. handel iets williger: pryzen van eer ste soort Iets styver: tweede en derde soort geiyk aan vorige week. Een enkel prim8 exemplaar ging van 1 tot 2 cent boven no- teering. Ossen en stieren nog niet voldoende aan gevoerd voor noteering. Vette kalveren met grooten aanvoer en wat luien handel. Prij zen bleven stationnair. De aanvoer van schapen was niet groot, handel iets williger en de pryzen wat stij ver. Varkens, grooten aanvoer en flauwefl handel. Hoewel een enkel prima exempiaar een halve cent boven noteering ging, wa ren de varkens over de geheele iyn niet duurder. Zouters met zeer kleinen aanvoer en weinig kooplust, pryzen als vorige week* VENLO. 7 Maart Aangevoerd 2.470.00° eieren: Kipeieren 3.30—4.20; id. kleine 2.90—3.20: Eendeieren 3.00—4 00; Gans eieren 7.00—11.00.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2