KENNE ERLAND Stofzuigerhuis ftïAERTENS HERINGA &WUTHRICH, HAARLEM Bliksembeveiliging Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Philips Radio-Toestellen BEVERWIJK VELSEN IJMUIDEN—OOST SANTPOORT HEEMSKERK LIMMEN Staat van Besommingen MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HAARLEMMERLIEDE HILLEGOM LISSE NOORDWIJK WIJK AAN ZEE NES a. d. AMSTEL TER AAR ZANDVOORT HET ZANDVOORTSCHE BELASTINGCIJFER Druk van f 90.000 kwade posten MUZIEK-CON COU RS „ST. CAECILIA" MARKTNIEUWS TELEGRAFISCH WEERBERICHT ILK. DIOC. LAND- EN TUINBOUWBOND Gisteravond hield de afdeeling Beverwijk van den RJK. Diocesanen Land- en Tuln- bouwbond een buitengewone algemeene vergadering In de groote zaal van het vei linggebouw „Kennemerland". De voorzitter, de heer Jac. Weterings, opende de vergadering met den christeltj- ken groet en deelde mede, dat de heer H. J. Poelman desen avond aanwezig is in zijn kwaliteit als secretaris van den kring Ken nemerland van den L. T. B., in welke functie de heer Poelman in de des middags gehouden kringvergadering is benoemd. Door den heer Th. Aardenburg werd verslag uitgebracht van de te Haarlem ge houden algemeene vergadering, waarvoor hij een dankbaar applaus in ontvangst had te nemen. Vervolgens werd door den heer Aarden- burg medegedeeld, dat de boeken en be scheiden der inkoopcombinatie in vol maakte orde zijn bevonden. Hiema was het woord aan den geestelij ken adviseur, den zeereerw. heer rector Th. Boonekamp, die een lezing hield over de encycliek „Quadragesimo Anno". De eerw. spr. begon met er aan te herin neren, hoeveel er in de laatste veertig jaar, sedert de verschijning van de encycliek „Rerum Novarum", In sociaal opzicht is veranderd en verbeterd. Het zou zeer onver standig van de tuinbouwers zijn om, zooals b.v. de heer Braat doet, de sociale wetten te betreuren. Weliswaar drukken de lasten voor een groot deel op de werkgevers, doch vergeten mag niet worden, dat deze lasten te beschouwen zijn als een deel van het loon. Toen het veertig jaar geleden was, dat de encycliek „Rerum Novarum" verscheen, is door onzen tegenwoordigen Paus dit feit herdacht met de uitvaardiging van de encycliek „Quadragesimo Anno". Enkele belangrijke gedeelten werden door den eerw. spr. op duidelijke wijze toegelicht, waarbij hi) gelegenheid vond om op tal van actueele vraagstukken te wijzen, die zich in het sociale leven voordoen en waarin de Paus in Zijn encycliek de middelen ter op lossing aangeeft. Zoo behandelde de eerw. pater de instel, ling van Bedrijfsraa'en, die te beslissen heb ben over de bedrHfsverhoudingen. Vervol gen. -.f Z.eerw. een zeer 111 cressante be schouwing over het eigendomsrecht en de sociale verplichtingen, die de eigendom met zich brengt, om daarna over de verhoudin gen tusschen kapitaal en arbeid1 te spreken. Toen de eerw. spreker zijn lezing beëin digd had, bewees een luid applaus, dat de aanwezigen deze interessante lezing zeer op prijs stelden. De stot was te uitgebreid voor één avond, zoo dat rector Boonekamp in een volgende vergadering zijn lezing zal vervolgen. De voorzitter sprak een hartelijk dank woord, waarna eenige mededeelingen volgden over een adres, dat het bestuur voornemens is te zenden aan de gemeenteraden van Vel. sen en Wijk aan Zee en Duin. De voorzitter herinnerde eraan, dat door den L.T B. adhaesie is betuigd aan een adres van den Centralen Boeren- en Tuindersbond aan den raad van Beverwijk inzake de be schikbaarstelling van mest. Spr. betreurde het, dat in de vorige ver gadering de leden, die op de lijst geteekend hebben, deze deze kwestie niet naar voren gebracht hebben, dan zou de organisatie er onmiddellijk werk van gemaakt hebben. Intusschen ls de zaak in orde gekomen en zal door Beverwijk mest beschikbaar wor den gesteld. Een en ander is aanleiding geweest van een besluit, om in dergelijke zaken samen te werken met den Neutralen Boeren- en Tuindersbond, zoodat alles voortaan langs een goeden en georganiseerden weg zal wor den behandeld. Na een langdurige discussie werd besloten om ook aan de gemeenteraden van Velsen en Wijk aan Zee en Duin een adres te zen den, waarin om beschikbaarstelling van mest wordt verzocht. Ook aan den gemeenteraad van Assen delft zal een dergelijk adres worden verzon den. Na rondvraag volgde sluiting op de ge bruikelijke wijze. Kring Kennemerland van den L. T. B. Gistermiddag vergaderde de Kring Kenne merland van den L. T. B. in het gebouw van de veiling „Kennemerland". De afge vaardigden van al öe aangesloten afdeelingen waren aanwezig, alsmede de heer J. Groen Az„ voorzitter van de groep tuinders van den L.TB. De vergadering werd geleid door den voorzitter van den Kring, den heer Jac. Weterings. De agenda vermeldde o.a.: be handeling der concept-statuten, terwijl ver der eenige Desprekingen van vertrouwelyken aard gevoerd werden. Dokter H. F. G. Ltjnkamp De heer H. F. G. Lijnkamp, arts alhier, is plotseling ernstig ongesteld geworden. Hij is ter ver. pleging opgenomen in een zlekeninrichting te Amsterdam. Vrachtauto te water. Hedenmorgen, omstreeks half acht, is een vrachtauto, be laden met puin, in de haven gereden. Het puin werd op de Mestkaai geladen uit een bunker. Toen de geladen auto van onder de bunker was gereden, sprong de chauffeur uit den wagen om de schuiven van den bunker te sluiten. Intusschen reed de auto waarvan de remmen niet aangezet waren, langzaam door ln de richting van de haven. De chaufeur bemerkt het gevaar te laat; hij kon zijn wagen niet meer tijdig genceg bereiken en het gevolg was dan ook dat het geheele geval in het troebele water van den haven verdween. Personolijke ongelukken kwamen niet voor. Eenige uren na het ongeval heeft men, met behulp van een lier van de motorboot der Fa, Duiker, de vrachtauto weer netjes op het droge gezet. Besmettelijke ziekte In de afgeloopen week zijn In deze gemeente 3 gevallen van roodvonk en I geval van diphtherle voorge vallen. Personalia Door de R.K. Vereenlging tot bevordering van Industrie-Onderwijs voor Meisjes „St. Anna" werd alhier school examen afgenomen. Er werd met gunstig gevolg examen af gelegd door E. v. Kaam, C. Haarmans voor costumière. Voor lingerie slaagden G. Broek, Is. v. Ewijk, G. Mertens, Jo Witte, E. Snijders. Statuten De „Stscrtbevat de statu ten van de Naamlooze Vennootschap Che mische Fabriek en Handelmaatschappij „Rids", voorheen Daan en Co., alhier. Openstelling postkantoor. Met ingang van Maandag 14 Maart 1932 wordt in de openstelling van het postkantoor voor het publiek een wijziging aangebracht. In den voormiddag zal het kantoor een uur langer open zijn, alzoo tot 12 uui, terwijl de kantoortijd des avonds een A uur wordt verkort, derhalve gesteld ls op 7 uur. De kantooruren worden dan: 8.30—12 uur; 24.30 uur en 67 uur. De postbestellingen blijven zoo ze thans zijn. R.-K. Klesvereenlglng. In het oude Pa tronaatsgebouw werd Dinsdagavond een al gemeene ledenvergadering gehouden door de R.K. Kiesvereeniging, welke zeer matig was bezocht. De voorzitter, de heer J. P. Kuijs. opent de vergadering op de gebruikelijke wijze, waarna voorlezing der notulen, welke zon der bemerkingen werden vastgesteld. Vervolgens mededeeling Ingekomen stuk ken; o.a. een schrijven van het R.K. Rijks- kieskringbestuur „Helder", waarbij een voor stel van het partijbestuur tot wijziging van het kiesreglement 1927. Het ontwerp, wijzigingen en aanvullingen werd voorgelezen en zonder bemerkingen vastgesteld en goedgekeurd. Hiema werd nog voorlezing gedaan van een schrijven van hetzelfde kringbestuur in zake de aansluiting van R.K. gemeente raadsleden bij de Federatie voor Bonden en Centrales voor R.K. Gemeenteraadsleden in Nederland. Bij de rondvraag werd door enkele leden eenige vragen gesteld in verband met de groslijststemming bij de gemeenteraadsver kiezing net vorig jaar. De voorzitter geeft hierover een uiteenzetting, waarbij deze aan gelegenheid uitvoerig werd besproken. Mede gedeeld werd, dat het bestuur, deze zaak eens ernstig zal overwegen, hoe in deze een be vredigende oplossing kan worden verkregen. Ter gelegener tijd zal aan de leden een voorstel tot wijziging worden aangeboden. Hiema sluiting. van de heden aan den Rijksvlschafslag aangekomen stoomtrawlers: KW 29 ƒ650, KW 134 495, KW 130 521, Sch 3 589, KW 38 693, KW 121 ƒ636; beugers: VI. 190 733, VI. 195 ƒ1221, VI. 114 758; kot. ters E. 392 ƒ1182. IJMUIDEN, 10 Mrt. Visch. Tarbot ƒ1.50 —1.35, Tong ƒ2.70—1.45 per Kg., Middel Schol 23. Zet Schol ƒ25.50—23, Kleine id. 25.50—10.50, Bot ƒ7.—4, Schar 12.—3.10, Gullen ƒ15.—8.—, Wijting .470—2.50 per per Kg. Voor den „vierdaagschen" afstandsmarsch van 50 K.M. Het bestuur van de „Politie, sportclub „Bloemendaal" heeft besloten, als voorbereiding voor de „vierdaagsche 1932" een afstandsmarsch van ongeveer 50 K.M. te organiseeren op Zaterdag 7 Mei. De inschrij ving voor dezen marsch is opengesteld zoo wel voor dames als heeren, die den 16.jari- gen leeftijd hebben bereikt. Gestart zal worden om 1 uur precies op het Kerkplein te Bloemendaal vóór note) „Vreeburg". De plaats der verschillende groepen en deelnemers wordt bepaald naar de volgorde van 't binnenkomen der inschrijvingen. Het parcours gaat langs den Zeeweg, strandboulevard naar Zand voort; verder door de bollenstreek met bloeiende bloembollen. Na ongeveer 30 K.M. loopen wordt een half uur gerust. De kleeding der deelnemers ls vrt). Aan eiken deelnemer (deelneemster) die 't con. trólenummer vóór 9.30 uur bij de eind-con. trole inlevert, wordt een herinneringskruis uitgereikt. Vereenigingen, die met een groep van 15 of meer deelnemers uitkomen en zon der uitvallers aankomen, ontvangen een vereenigingsprijs. Inschrijvingen worden tot uiterlijk 23 April ingewacht aan het secretariaat: Bleekers- pad 5, Bloemendaal. Besmettelijke ziekte In de afgeloopen week zijn ln deze gemeente 4 gevallen van roodvonk voorgevallen. Goed afgeloopen. Hedenmorgen om streeks 10 uur kwam een slagersknecht de Peperstraat uitrijden, juist op het oogenblik dat een auto uit de richting Schans pas seerde. De slagersjongen trachtte zich met een snelle beweging in veiligheid te stellen en dit gelukte hem Inderdaad ook in zoo verre, dat hy een er met een- gehavende pantalon en den schrik afkwam. De bestuurder van de auto wist door krachtig remmen zijn wagen onmldellijk tot stilstand te brengen, zoodat slechts een lichte carambolage volgde, waaibij de sla gersknecht een tuimeling maakt met het reeds hierboven omschreven gevolg. Nadat men elkaar even boos had aange keken en eenige onvriedijlke dingen had ge zegd, gingen auto en slagersknecht ieder zijns weegs. Personalia De heer H. Henstra, alhier, is geslaagd voor het machinisten-examen, diploma A. H. B. G. Onder voorzitterschap van den heer D. E. Nieuwenhuis hield de Hillegom- sche afdeeling van het H. B. G. Woensdag avond in Hotel „Flora" een slecht bezochte ledenvergadering. Als afgevaardigden naar de 47e algemeene vergadering werden gekozen de heer D. E. Nieuwenhuis en P. Gosmans Az., als plaats vanger de heer M. Heemskerk. Het voorstel van het hoofdbestuur om de contributie der leden met 25 pet. te vermin deren wordt met algemeene stemmen aan genomen. Voorloopig zal deze verlaagde con tributie voor 1932 gelden. Het voorstel om aan het hoofdbestuur van af 1 Jan. 1932 een bedrag van 250 per Jaar beschikbaar te stellen als tegemoetkoming in de onkosten, werd na ampele bespreking goedgekeurd. Het Hillegomsche voorstel om te trachten te komen tot een vellen bij opbod zal- door de afgevaardigden krachtig worden verde digd. De vraag der afdeeling Winkel om te be spreken een vervroeging van den betaaltijd in den bloembollenhandel, zoo mogelijk contant, werd unaniem onuitvoerbaar ge acht. Het bestuur stelt voor bü de rondvraag naar voren te brengen om vla het fonds voor onpersoonlijke reclame bollen beschikbaar te stellen voor scholen, zoowel in binnen- als buitenland, teneinde te trachten het afzet gebied te vergrooten. Hierna was het woord aan den heer C. J. Preyde, administrateur van het 2 ct. per Roe-fonds met het onderwerp; „Het nut van onpersoonlijke reclame en de werking van van het 2 ct. per Roe-fonds". Er heerscht een verkeerde opvatting dat het H.B.G. weinig te zeggen zou hebben ln het Centraal Bloembollen-Comité. Het kan daarin veel invloed uitoefenen ten opzichte van den arbeid van dit comité. Bezuiniging, hoewel elders dringend geboden, is voor het fonds geen voordeel, doch zal beslist nadeel brengen. Spr. schetst in den breede het ontstaan van het fonds en het doel daarvan. Uit dit fonds worden niet alleen sommen voor pu bliciteit en reclame doch ook voor het be strijden van ziekten en invoerbelemmeringen beschikbaar gesteld. Waar op dit moment overproductie bestaat en een teeltregeling nog niet is doorgevoerd kunnen worden, is nu hoofdzaak in het buitenland door onper soonlijke reclame het afzetgebied voor dezen overvloed te vergrooten. Een goede reclame is dus een voordeel voor den kweek-er. Reeds zijn Engeland, Zweden en Rumenië bewerkt, terwijl nu geheel Sctandinavië en Frankrijk op het programma staan. Verder door het uitgeven van brochures en plaat werken, het verbreiden van kennis van bol len door radio-voordrachten en films. De steun aan het wetenschappelijk onder zoek is ook een belangrijk onderdeel van het fonds. In het laboratorium te Lisse wordt steeds een grondig onderzoek ingesteld naar de verschillende ziekten der bellen. De onderzoekingen door prof. Van Slog- teren zijn dit jaar in een vergevorderd sta dium van slagen. Eenige vragen uit de vergadering werden op bevredigende wijze beantwoord, waarna de voorzitter met hartelijke woorden van dank aan den heer Preyde de vergadering sloot. R. K. Coöp. „Onderling Belang" Gis teravond hield de R. K. Coöp. „Onderling Belang" D.S.V. U.A. haar jaarvergadering in de groote zaal van den R. K. Volksbond. Voor deze vergadering bestond groote be langstelling. Voorzitter opent met gebed. Uit een kort overzicht over het afgeloo pen jaar blijkt, dat er niet meer zoo'n ster ke koopkracht heerscht dan voorheen, „Ik persoonlijk ben beangst voor den komenden tijd", zei de voorzitter, „wanneer u niet allen uw volle sympathie geeft voor onze zaak. Eendrachtig samenwerken is gebo den. Een goede coöperatie kent geen ander oogmerkt dan „het belang der leden." „Laat daarom voor het jaar 1932 uw parool zijn: 100% verbruiker uit uw eigen zaak." Vervolgens werd het financieel verslag voorgelezen, waaruit wij het volgende aan stippen: Afd. Winkels (Kruidenierswaren)Inkoo- pen 194250.45%. Loonen ƒ20699 58. On kosten Bedrijf 7508.91%. Onk. ƒ3662.14. Cnk. Expeditie 1856.58 Exploitatie Ge bouw ƒ1000.20 Interest ƒ2340.32. Afschr. Electrische Inst. 3101.54. Afschr. Inventaris ƒ1877.41. Gegarandeerde Korting ƒ74.2236: overschot 7283.60%. Totaal 247412.10%. Verkoopen 247412.10%. Afd. Bakkerij: Inkoopen ƒ32419.08. Ver koopen ƒ78249.76: Brandstoffen 2324.87: Loonen ƒ14336.38: Onk. Bedrijf ƒ1945.97: Onk. Beheer ƒ1156.46: Expeditie ƒ2639.02: Intrest 645.60%: Expl. Gebouw ƒ130.58; Afschr. Inventaris 607.82; idem Oven Rijs- kast ƒ1357.62; Gegarand. Korting ƒ3912.48. Overschot ƒ16792.07. In totaal 78.249.76. Afd. Manufacturen. Inkoopen 38505.02. Loonen ƒ6381.25; Onk. Bedrijf 2738.16%; idem Beheer ƒ815.46; Expl. gebouw ƒ325; Intrest 524.55%; Afschr. Oprichtingskos ten 1435.00%: id. Inventaris ƒ252.17: id. Electr. Inst. ƒ134.76: Overschot 3420.17% In totaal ƒ54531.56. Verkoopen ƒ54531.56. Afd. Brandstoffen: Inkoopen ƒ11151.70. Loonen 1953.92. Onk. Bedrijf 211.62%. Onk. Beheer ƒ222.40: Expeditie 761.63. Expl. geb. ƒ349.55; Intrest ƒ12105; in to taal 14771.87%. Verkoopen ƒ14532.83. Te kort 239.04%. Namens de verificateurs bracht de heer J. Kortekaas dank voor de correcte boek houding. Het dividend werd als volgt vastgesteld: Winkel 5 pCt.; Bakkerij 13 pCt. en Manu facturen 4 pCt. De uitkeering geschiedt als volgt: 11 Maart van 1 tot 200; 18 Maart van 200400. 25 Maart 400 tot het einde. Steeds des avonds 8 uur. Dit is voor Lisse. Voor Sassenheim. Voorhout en 3e Poellaan 2 April des middags 3 uur ln de K.S.A. Voor Noordwljkerhout zullen tijd en plaats nader bekend gemaakt worden. Bij de voorstellen gratificatie bracht de heer Snaar de gratificatie van het gestuur naar voren. Hij vond deze te hoop. De voorzitter lichtte dit punt nader toe. De graificaie van Dag Bestuur en Raad van Toezicht zullen ver laagd worden. J. de Koning wil er een voorstel van maken als volgt: Dag. Bestuur ƒ125; overig Bestuur ƒ75 en Raad van Hoezlcht 50. Het bestuur stelde voor 10 pCt. verlaging. Over beide voorstellen volg de stemming. De uitslag hiervan was als volgt: Voorstel bestuur 91 stemmen. Voor stel J. de Koning 232 t. Alzoo het voorstel van de Koning met overgroote meerder heid aangenomen. De gratificatie voor de lighal werd wederom op ƒ2 per week in natura vastgesteld. Aan liefdadige instel lingen ƒ50. Voorts stelde het bestuur voor ƒ50,•uit te trekken voor de werkloozen voor prijsjassen in den R.K. Volksbond. Vervol gens werd Moederschapszorg behandeld. Om daarvoor ln aanmerking te komen moet men verbruiken 100 waardoor men een vergoeding ontvangt van ƒ1; voor ƒ150 al zoo 1.50 tot een maximum van 5. Dit geldt voor den totalen inkoop over de be drijven. Hierna gaf de penningmeester een uitgebreid overzicht over het jaar 1931. Daaruit bleek dat de daling der prijzen een lagere winstboeking gaven en de Coö peratie ongeveer 906 leden telt. Bij de bestuursverkiezing wegens perio dieke aftreding van C. Schrama, voorzit ter, A. H. Schrama. penningmeester, L. v. d. Reep, Raad v. Toezicht, werden allen herkozen. Aan ce orde was behandeling quaestie- damesbediening. Dit is een zaak die de ver- nadering niet aangaat volgens de statuten. Het bestuur zal er zorg voor dragen, dat er zoo spoedig mogelijk mannelijk personeel voor ln de plaats gesteld wordt. Na korte rondvraag werd de vergadering onder dank gesloten. Nordwijksche Reddingsbrigade. Woens dagavond hield de Noordwijksche Reddings brigade in Centraal te Noordwjjk aan Zee haar Jaarvergadering. In zijn openingswoord wees de voorzitter, dr C. H. Hermanides, op de eensgezinde samenwerking van de leden en sprak de hoop uit op de volle medewerking van be stuur en leden te mogen blijven rekenen. Medegedeeld werd, dat aan de Zanrr'oort- sche Reddingsbrigade een dankbetuiging verzodr/.n was voor het aangeboden ge schenk, bestaande uit een seinlamp, op den feestavond. Het jaarverslag vermeldde, dat de Brigade thans 180 leden telt. In het afgeloopen jaar slaagden 27 dames en heeren voor het E.H.B.O.-examen. Bij Struik, Compier en Broekhuizen is een verbandkist geplaatst. Het verslag van den penningmeester wees uit, dat het vorige saldo bedroeg 438.29. De inkomsten hebben bedragen ƒ665.50, de uitgaven 110146, zoodat thans het saldo bedraagt ƒ68.93. De controle-commissierap porteerde, dat alles in orde bevonden was. De heeren A. van Kan en H. Luschen werden benoemd in de controle-commissie voor het volgende Jaar. Hierna bracht de heer G. Hoek, namens de feestcommissie verslag uit. De revue avond heeft een batig saldo opgeleverd van 164.40. De voorzitter dankte de feestcom missie voor het vele verrichte werk. Hiema volgde bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van dr. Hermanides, W, Wassing en A. v. d. Berg Herkozen werden de heeren dr. Herma nides en W. Wassing, terwijl bij een ner- stemming tusschen de heeren A. v. d. Berg en H. v. d Wilk, gekozen werd de heer v. d Wilk. De voorzitter dankte den heer Van der Berg voor het werk, voor de Reddingsbrigade gedaan. Als afgevaardigden voor de jaarvergade ring van den Ned. Bond, welke op 28 Maart te Utrecht gehouden kordt, werden aange wezen dr. Hermanides en E. de Groot. Na rondvraag werd de vergadering ge sloten. Stille Omgang. Degenen, die de reis naar Amsterdam te voet zullen afleggen, hebben besloten, evenals het vorig Jaar, den Kanaalweg via de Hembrug te volgen. Het tijdstip van vertrek blijft Zaterdagavond 8 uur. R. K. Volksbond. Dinsdagavond ver gaderde de afdeeling R. K. Volksbond in café W. van der Meij. Na opening door den voorzitter werd een nieuwe kascommissie benoemd, bestaande uit de heeren D. de Boer en C. Aardenburg. Hierna werd het punt; gezamenlijke in koop van pootaardappelen, in behandeling genomen. Besloten werd, dat het bestuur bij meer handelaren prijsopgaaf zou vragen. Het be stuur gaf daarna aan de leden gelegenheid hun gewenschte hoeveelheid op te geven. De voorzitter deelde mede, dat er verder tot a.s. Zondagavond bij den secretaris, den heer N. P. Bol, gelegenheid Is tot opgave. De beta ling van deze pootaardapppien kan in ge deelten geschieden. Vervolgens kwam het Begrafenisfonds ter sprake. Men verkeerde in het onzekere, of dit fonds nog bestond of niet. Besloten werd een schrijven te richten aan het bestuur van bedoeld fonds, met het verzoek, vóór 15 Maart een vergadering te beleggen. Tenslotte deelde de voorzitter mede, dat op den avond van den Tweeden Paaschdag een feestvergadering gehouden zal worden. Hierna volgden rondvraag en sluiting. Melkveehouders. Woensdagmorgen werd in het R.K. Vereenigingsgebouw alhier eene vergadering gehouden van den R.K. Bond van Melkveehouders, vakbond L.T.B., kring Amsterdam. Na opening door den voorzitter, den heer W. A. C. Meekel, hield deze een beschou wing over den stand van zaken in den melk handel. Daarna hield de geestelijke adviseur, ka pelaan L. A. v. d. Weijden uit Amsterdam, een rede over het onderwerp; „Hoe men door organisatie kan komen tot betere ver houdingen in de hedendaagsche samen leving". Na deze redevoeringen volgde een uitvoe rige gedachtenwisseling, waarbij o.a. bleek dat de noodzakelijkheid van het stichten eener afdeeling gelukkig ook in de lTes wordt gevoeld, terwijl werd betreurd, dat nog zoo velen afwezig waren. Tenslotte werd eene afdeeling gesticht met aanvankelijk 22 leden, waarna een voor loopig bestuur werd geko'en bestaande uit de heeren H. de Jong, A. Bouwman, C. Ver- steegh, H. Rosleveld en W. Bon. De ver schillende bestuursfuncties zullen later onderling verdeeld worden. De veil'ngen. Daar er al vele tuinders groenten hebben, o.m. sla en spinazie, heeft de directie van de Centrale Veiling besloten, Vrijdag a.s. een aanvang te maken met het veilen. Voorloopig zijn de veilingsdagen vastgesteld op Dinsdag en Vrijdag. Aanvang II uur. B. en W. van Zandvoort hebben naar aan leiding van de toelichting van de Financieele Commissie op het voorstel tot vaststelling van het belastingpercentage een even uit voerige toelichting aan de raadsleden doen toekomen. Zij wijzen in dit schrijven er op, dat in den Raad van 26 Februari 1931 het aantal op centen werd vastgesteld op 15 onder de nieu we wetsbepaling van de gemeentefondsbe lasting, maar dat bij de behandeling van de begrooting 1932 aan het licht is gekomen, dat door de zeer bijzondere tijdsomstandig heden dit lage cijfer niet gehandhaafd kon blijven. Ook in 1932 werd uitgegaan van de mee ning. dat een percentage van 30 voldoende zou kunnen zijn. Steunverleening en Werk verschaffing en het Kortingswetje in hare gevolgen, zijn oorzaken onder andere, dat me tdit lage percentage niet zal kunnen worden volstaan. Met net advies van de Financieele Com missie kunnen zij zich in strekking vereeni gen en zij stellen den raad dan ook voor, om de voorgestelde wijzigingen in de begrooting aan te brengen. Zij vestigen er de aandacht daarbij op, dat volgens gegevens van den heer Cense, direc teur der Bedrijven, een meerdere winst van f 1200 uit de bedrijven zeer zeker het geraam de winstbedrag zal overschrijden. Deze winst zal komen uit het Waterleidingbedrijf door uitbreiding. Na het aanbrengen der verschillende in het advies besproken wijzigingen der gemeente en bedrijfsbegrooting 1932, zal de post 370 Opcenten op de hoofdsom der Gemeente- fcndsbslastlng voor zooveel betreft het on derdeel a, dat op het belastingjaar 1932S3 betrekking heeft, met het dan nog onge dekte bedrag van 10.000 moeten worden verhoogd en dientengevolge dus worden ge raamd op ƒ30.000 in totaal. De opbrengst van de gemeentefondsbelas ting over 193233 moet voor twee-derden In de mededeeling in ons blad van 29 Febr. is, wat de data van dat concours betreft, een fout geslopen. Het concours wordt Zondag 5 en 12 Juni a.s. gehouden zooals gemeld, door de Harmonie St. Caeeilia m Haarlem-Noord. Het staat onder auspiciën van den R.K. Bond van Harmonie- en Fan. faregezeischappen in Noord-Holland. Het concours belooft een groot succes te worden. Z. H. Exc. Mgr. Aengenent heeft het Eere-voorzitterschap van 't Eere.comité willen aanvaarden, en tevens een f raaien wisselbeker beschikbaar gesteld. Het bestuur van St. Caeeilia heeft samen gesteld een uitvoerend comité. Dit bestaat uit de heeren: F. H. v. d. Linden, voorzitter; C. Vader, secretaris; C. H. G. Heilker, pen ningmeester; D. Kooy, 2e secretaris; P. Joosten, 2e penningmeester; A. v. Zeeland Jr.; J Heesemans Jr.; J. Scheepers; M. Schoonebeek; J. G. Opbroek; J. Maas Jr.; C. Huyboom. Gevolg gevende aan het besluit van de laatste algemeene vergadering zal thans voor de eerste maal een 4e aideeling in dit concours worden opgenomen. De volgende toonkunstenaars zijn tot juryleden benoemd: Theo v. d. Bijl te Amsterdam. S. Vlessing te IJmuiden en H. J Hazebroek te Haarlem. De jurv heeft de volgende verplichte muzik. stukken voorgeschreven. Selectie Fanfare, Eere-afdeelingSuite Pour Harmonie en Fanfare, van Th Vlessing. Afd Uitmuntendheid: Folonia Polonaise, van F. Sali le Afdeeling: Marsche der Eburons, van J. Marten. 2e Afdeeling: Cortège Enthousiaste, van A. Floris 3e Afdeeling: Jeanne Hachette, Fantasie, Chr. Hemmerlé. 4e Afdeeling: Souvenir de Corbeil, Ouver ture, Chr Hemmerié. Sectie Haimome: Afd. Uitmuntendheid: Ouverture Marion van S. Vlessing. Ie Afdeeling: Pastorale Suite, van Ph. Vlessing. 2e Afdeeling: La fille du Regiment, fan tasie Donizetti, Arr. Strauwen. 3e Afdeeling: Violetto, Ouverture, F. An- örieu. 4e Afdeeling: Muselmane, Fantasie, van F Sillaard. Het vrije nummer wordt door elke ver- eeniging naar keuze bepaald. Alle vereeni. gingen hebben zich met grooten ijver aan de studie gezet om te streven naar het hoogst bereikbare succes. worden verantwoord volgens de geldende voorschriften, zoodat de opbrengst over dat belastingjaar gesteld zal moeten worden op f 45.000. Het opcentencijfer zal dus op 45 bepaald mosten worden en B. en V/. rneenen. dat. al is dit cijfer hcog, het toch nog gunstig afsteekt bij vele andere belastingciifers in de omgeving, waar het opcentencijfer tot het maximum 80 is opgevoerd moeten worden. Vooral gunstig is de toestand te noemen, wanneer niet uit het oog verloren wordt, dat op de begrooting 1932 een grootendeels door de hcoge door het Rijk gedeclareerde kwade posten op de inkomstenbelasting ont staan nadeelig saldo over enkele voorafgaan de jaren van niet minder dan 90.000 wordt dedekt Als dat saldi eenmaal tot het verleden be- hoort, wett igt de finamieele to''.stand van ons baddorp alle recht tot een laag cijfer en dus tot een gezond optimisme voor de vol gende jaren. R.K. VOLKSBOND. Woensdagavond had In het Patronaats gebouw de jaarvergadering plaats van den R.K. Volksbond, afdeeling Zandvoort. Na opening door den voorzitter, den heer L. Geers, met den Chr. groet, wees deze op de moeilijke tijden, welke van de jeugdige afdeeling de grootste activiteit vergt. Spr. vond het jammer deze eerste jaarvergade ring zoo weinig belangstelling bij de. leden te moeten constateeren. Vervolgens was het woord aan den heer G. Wijdeman, secretaris, die een breedvoerig doch zeer mooi jaarverslag uitbracht, waar in op duidelijke wijze de arbeid bij de op richting der afdeeling en in het eerste ver- eenigingsjaar werd weergegeven. Ook bleek er uit het nut van de onderafdeelingen en haar bloei. De functionaris ontving een warm applaus De onvermoeide arbeid en belangstelling iu de afdeeling van den geestelijk adviseur kapelaan Rietveld, werd voorts gememoreerd en daarvoor werd hem oprecht dank ge bracht. Het Jaarverslag van den heer J. Kol, pen ningmeester, werd onder dankzegging goed gekeurd. Daar geen candidaten waren inge komen, waren de heer Geers als voorzitter en de heer J. Kol als bestuurslid her kozen. In plaats van den heer F. Zandvoort die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer Burrij. Hij werd met eenige hartelijke woorden door den voorzitter wel kom geheeten. Deze sprak tevens woorden van waardeering en dank aan den heer F. Zandvoort voor zijn ijver en liefde, steeds voor de afdeeling betoond. Na de rondvraag volgde nog een kort en leerzaam woordje van den eerwaarden heer adviseur, waarin hij duidelijk naar voren deed komen, het mooie werk der vereeniging en van de afdeeling „St. Barbara". De voorzitter dankte den spreker, sprak nog eenige propagandistische woorden en sloot onder dank met den Christeltjken groet de zeer goed geslaagde vergadering. R. K. Middenstandsvereeniging. De R K. Middenstandsvereeniging afdeeling Zandvoort hield Dinsdag een buitengewone ledenvergadering, waarvoor alle R. K. Mid denstanders van Zandvoort waren uitgenoo- digo. Ongeveer tien aanwezigen, die nog geen lid waren, bezochten de vergadering. De voorzitter, de heer Siegers, opende met een kort woord en gaf vervolgens den heer Mol gelegenheid een propagandarede te houden. Hij stelde o.m. in het licht, dat principieel allen en vooral de midden stand, zich R. K. moeten organiseeren, en slaagde zijn beweringen met aanhalingen uit „Rerum Novarum" en „Quadragesimo Anno". Een hartelijk applaus verwierf hij door zijn toespraak. Van het stellen van vragen werd een buitengewoon ruim ge bruik gemaakt. Vervolgens pleitte de heer van der Linden voor het onderbrengen van diverse verze keringen bij het Hanzebureau Ook hij had een pracht-resultaat bij de aanwezigen te boeken. Verder werd nog besproken de win kelsluiting en een zomer-actie. Aan het be stuur werd opgedragen plannen te ontwer pen en die ter gelegener tijd aan de verga dering voor te leggen. De rondvraag had een gezellig verloop. Daarna sloot de voorzitter de vruchtbare vergadering. SCHAGEN, 10 Maart Eierveiling 140.000 kipeleren: witte f 2.7C—3.17, bruine t 2.903.60, 2000 eendeieren f 2.50—2.80. SCHAGEN, 10 Maart 1932 5 Paarden f loo400, 6 Geldekoeien (mag.) f 100—200, Hoogste barometerstand 773.8 te Abisca Laagste barometerstand 754.7 te Marseille. Verwachting: zwakke veranderlijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken, tijdelijk sneeuw, lichte tot matige vorst des nachts, overdag temperatuur om het vriespunt. 16 idem (vette) f 180—265, 33 Kalfkoeien f 200275, 424 Nuchtere Kalveren f 5—12. 80 Overhouders f 14—23. 28 Varkens (ma gere) f 9—16, 57 idem (vette) per kilo f 0.24—0.26, 159 Biggen f 4—8, 7 Konijnen f 0.50—1.50, 30 Kippen 0.50—1. AMSTERDAM, 9 Maart. Aardappelprijzen. Zeeuwsche bonten 4.254.70; Zeeuwsche blauwen 4.254.70; Zeenwsche eigenhei mers 3.603.75; Limburgsche industrie 2.302.50; eigenh. poters 2.803.00; Frie- sche borge:s 3.253 50; Bevelanders 3.50 3.60. Aanvoer 2 ladingen 951 H.L. BEVERKIJK, 9 Maart. (Bolbloemen aan 't Centrum). Per dozijn werden Woensdag de volgende prijzen besteed: William Copland 9—28, Wm. Pitt 11—24. Barligon 13—30, La Nötre 1225, Victoria d'Oliveira 14—20. Al bino 4056, Zwanenburg 3654, Themis 25 34, Farncombe Sanders 1224, La Fiancen 14—29, City of Haarlem 20—34. Zuhn 18— 25, Centenaire 15—26, Princes Elisabeth 20— 31, Prof. Rauwenhoff 1224, Frans Hals t4 24, Don Pédro 1425, Couleur Cardinal 20 —28, Primson Queen 813, Progression 12 —18 Max Kinley 10—17, Max Havelaar 13— 20, La Reine Max 10—14, Herman Schlegel 812, Prins van Oostenrijk 12—19, La Reine 816, Freds Th. Moore 7—12, Flamingo 8— 16, Ibes 14—17, Cullinan 10—16, Rijzende Zon 1928, Crummoisie brillant 8—13 Ge neraal De Wet 1525, Witte Valk 9—15» Presperity 7—13, Rose Gris-de-Lin 8—12. Roze Queen 12—18, Duchesse de Parma 14 21, Prins de Linge 1623. Eleonora 141®' Murillo 11—18, Theeroos 12—19, Mr. v. d. Hoef 16—26, Electra 18—30, Ada en Azal'9 17—27, Piet Blossum 15—22, Couronne d'ot 1624, Vuurbaak 20—30, Rubra Maxima 1® Narcissen: Golden Spin 610, Poëticus —20, Th. Pinkx 18—26. Titiaan 20—30 cent- Ornatus 57, Poëtaz Lourens Coster 4—10. Horace 8—10, Orangee Cub 5—10, Princep 4 —7, King Alfred 10—15, Spring Glory 6— Sir Watkin 59, Lucifer 6, Dubb. van SioU 5—10, Bic. Emperor 6—12. Bic. Victoria 6—Ij» Incomb. Pallidas 6—10, Glory of Lisse 4—"' Per JL00: Iris Wedgwood 3—3.75 Tigeta- nia 2—3.50, The Furst f 3—3.85, Yello* Queen 3—4. div. Hyacinthen 2—4.60- Per pak: Crocussen 10—32, bi. druifjes 12— 18, Anemoon De Caen 30—60, Fulgerus 32-" 51 ct per bos. BROEK OP LANGENDIJK. veiling va3 10 Maart 1450 kilo Wortelen f 4.10» Kleine Wortelen f 2.10, 95.000 kilo Roods kool f 0.80—2.90, idem doorschot f 0.60-" 2.10; 115.000 kilo Gele kool f 0.70—1.8°' 105000 kilo Deensche Witte kool f 0.90- f 1.80, 12000 kilo Uien: Uien f 11.20—12-40» Grove f 10.10-10.70, Drielingen f 10.30^ 10.80, 5200 kilo Bieten f 1.50—2.40. HOORN, 9 Maart Veemarkt GeeU aanvoer. HOOORN, 10 Maart. Kaasmarkt. Kle'n8 27; Commissie geen; Fabriek ƒ27; F8' briekscommissie geen. Aangevoerd 10 staPeIS wegende 8608 K.G, PÜRMEREND, 9 Maart. Witlof I O 1.34 per 8 kg.; idem II 0.24—1 per 8 Kg' roode kool 0.70—2.60 per 100 Kg.; wit18 kool 1—2.40 per 100 kg.; savoye kool 0s. —3.30 per 100 Kg.; spruitkool 0.20—2-3® per 15 kg.; boerenkool 0.20—0.60 per kis' (10 kg.); spinazie 1982.222 per m°n (6 kg.); andijvie f 0.450.50 per kist; sel derij 1—4 per 100 kg.; rapen 0.40 P8 100: bieten 3—8.50 per 1000; uien f 1.85- 2.90 per 25 kg.; sjalotten 1.30-1.75 »8* 100 bos; prei 3.60—13 per 100 bos: Prese®* van Engeland 9—34 per 100 Kg.; zoete cel* lefleur 23—25 per 100 kg.; zure ap(>c f 9—19 per 100 kg. 's.HERTOGENBOSCH, 9 Maart. Op &e veemarkt van heden waren aangeveerd 20®" stuks: 1282 stuks hoornvee, 668 biggen, 3 zeugen, 19 schapen-lammeren, 77 nalvere8' De prijzen waren als volgt: kalfkoeien 2®f —270 per stuk; kalfvaarzen 170—260 Pe_ stuk; magere ossen en koeien 130—225 P8jj stuk: vette ossen en koeien le kwal. 30—' ct. per pond, Idem 2e kwal. 25—32 ct. P8^ pond; pinken 90—170 per stuk; zeugen f™ 50 per stuk; biggen f 5—10 per wseS' schapen 15—25 per stuk. Verdere mededeelingen: Wegens groote11 aanvoer was de handel niet slecht te 0°^ men, waardoor de Amsterdamscne gros®4'* nogal inkochten. Kalfvee trage h-. ndel; o'!l' ken gewoon; ossen en koeien voor seal e. weide prijshoudend; biggen hoogc-r in Pr® met goeden handel. Afloop der markt stuf LISSE, 9 Maart Veiling onder direct'8 der Coöp. Veilingsvereeniging voor BloeiU' bollenkweekers H. B G. (G. A). ThoiU' Edison 14-op 0.90, 12-14 0.70, 10-12 0.45; FlaU1' Sword 14-op 0.85, 12-14 0.70, 10-12 0.45' March. Foch 10-12 0.35, 8-10 0.16; Emp. 0 India 12-14 0.65, Schwaben 12-14 1—, 8-'" 0.22; Jac. van Beieren 14-op 0.75, 12-1 0.65, 10-12 0.40, 8-10 0.14; Odin 14-op 0.7°' 12-14 0.55, 10-12 0.35; Mount Everest I4*0? 0.85, 12-14 0.70. 10-12 0.40; Belinde 12*'4 0.75, 10-12 0 60; Lady Boreel 12-14 0.70, 1®' 12 0.50; Ph. Triumph 12-14 3.80, 10-12 1-f' Prof. van Slogteren 14-op 1.30, 10-12 0.6®' Rosette 12-14 0.70, 10-12 0.40; Leviath80 10-12 0.65; Rubini 12-14 0.60, 10-12 0> America 14-op 0.70, 12-14 0 60, 10-12 O-4®1 White Giant 14-op 0.85, 8-10 0.21; YvonU8 12-14 0.60; L' ïmmaculee 14-op 0.60, 12-' 0.50, 10-12 0.40; Pink Perfertion 14-op 0.65; War 14-op 0.75, 10-12 040; Yellow Ham®81 14-op 1.—, 12-14 0.70; Red Emperor IS"1 0.60; L' Innocence 12-14 0 75, 10-12 O4®; Salmonea 10-12 0.35; Roi Soleil 12-14 1.-"' Rose Precose 14-op 0.85; Eenergie 10* 0.40; Venus 10-12 0.50; Princepine 12-1. 0 55, 10-12 0.35; Gen. Petain 1C\-12 0.4®; Clear Eye 10-12 0.40; Bleriot 12-14 0.75, Crimson Glow 14-op 0.75; Jos Hulot 12*1 0.70, 10-12 0.40; Brilliant 12-14 0.75; So®*; nir 0.75; Quo Vadis 12-14 0.65, 10-12 0.35' Fr. Pendleton 12-14 0.60, 10-12 0.35; B® van Wijnbergen 12-14 1.95; Early Su®'5" 12-14 0.75; Harmony 12-14 0.60; The Que81' 12-14 0.60. 10-12 0.35; Brenchlyensis 12'1! 70, 8-10 0.14; Maidenblush 10-12 0.45; Gl- Holland 8-10 0.23; Boule de Neige 12-;'; 0.65; Early Orange 12-15 0.95, 10-12 0.8»; Prioceps 14-op 0.75, 12-14 0.60; Alken®8, 14-op 0.65; Liebesfeuer 12-14 1.40, 10-;/' 0.60; Halley 12-14 0.60; Panama 12-14 0& 10-12 0.45; Pr. of Wales 12-14 0.75, 10'1" 0.45; Row Bank 12-14 0 55, 10-12 0 43. Montbr.: Croc. Miaflora 0.20; R;d K® 0.28; Potsie 0.18; George Davidson 0.20; G°'' den West 0.20; Boug. Parfait 0.30; Lil. B8' gale 17—19 7.50; id. 16-18 5.60; id. 14-" 4.40; Lil. Tigr. Enk 0.30; Lil. Umbalatu0' 6.Ran. Romano 0.55; id. Grootvorst O-4®' Veronica 0.30; Math. Christina 0.30; P1'10' Beauty 0.30; Spirea Rhelnland 4.50; id8", Floribundi 2.—; id. Peach Blossom 2.—; Conv. Kiemen 0.70; Did. f iectabilis 3-5 Lupinen Blauw 0.60; Enk. Dahl. extra g801' 1.—Dahlia's op soort 2.10—3.40.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2