HAARLEMSCHE R. IC. GYMNASTIEK-VER. „URSUS" VOETBAL T. Y. B. B.'S NIEUW TEHUIS TRAM- EN SPOORWEG COMPETITIE A. G. T.—TRAMVOGELS 2—1 (Onder protest) A. G. T. n—TRAMVOGELS II1-2 HET PHENOMEEN V. V. BROCKWAY— CARELS SPORTBLAD OUD I—T. O. P. I 0—9 WANDELSPORT WANDELSPORT OM BILJARTEN DE HOF VAN HOLLAND- BEKER ■V KEGELEN RETURNMATCH ALKMAAR—HAARLEM UIT DEN OMTREK FLORAPARK 1932 NOORDWIJK Opening door Midfster Ruys LEENING GEMEENTE DEN HELDER VERKEERSONGEVALLEN DE CRISIS IN VISSCHERIJBEDRIJF HAARLEMSCHE HANDELSVEREENIGING BLOEMEND A/.L HEEMSTEDE INGEZONDEN FAILLISSEMENTEN ONDERWIJS EXAMENS GROOTE STOOMVAART MARKTNIEUVJS Secretariaat: Vooruitgangstraat 79, Haarlem Nu de onderlinge wedstrijden bij alle af- deelingen hebben plaats gehad, wordt dit keer ons overzicht aan dien jaariijkschen kamp gewijd. Konden we er de vorige week van gewa gen dat de heeren en jongens voor een span- nenden strijd zorgden, de meisjes en dames hebben zich verplicht geacht, voor een niet minder interessanten strijd te zorgen. Met dit al is gebleken dat de technische vaardigheid onzer leden ook dit jaar weer belangrijk is toegenomen, een verschijnsel dat we zoo graag hoopvol voor de toekomst wilden noemen Bij de heeren eindigde Ant. Verheem als eerste. Een flinke prestatie voor den sym pathieken Ursus-crack. Gio Comaita, die het vorig jaar den eere- titel bemachtigde, bracht het nu tot de tweede plaats. Bij de damesafdeeling werd de wisselprijs veroverd door Lena van der Horst, met welke uitslag de wisseltak niet langer wisseltak ge bleven is. Bep Huybens stelde wel wat teleur, door de tweede plaats te bezetten. Plankenkoorts? De volledige uitslagen waren: Heeren le afdeeling: A. Verheem 72 pnt; G. A. Comaita 61 y, pnt.; G. v. d. Veldt 58 pnt. 2e afdeeling: A. Mens 32pnt.; J. Mohr 32 pnt.; A. Schiering 25 pnt. 3e afdeeling: G. Frankenhuizen en C. Bos 31 pnt.; J. Heesterbeek 30 pnt. Dames le afdeeling: L. v. d. Horst 32 pnt.; B. Huybens 30 lA pnt.; L. Faase 27 y2 punt. 2e afdeeling: L. v. Hazebroek en J. Spruit 2914 pnt.; G. Ronde 26 pnt. 3e afdeeling: B. de Zwager 29 pnt.; B. Hazebroek 28^ pnt.; B. Gerrits 27 y, pnt. Ten einde nu aan het verwijt te ontkomen dat er heelemaal niet over de verloting werd gepraat, deze enkele mededeeling: er zijn deze week een aantal loten bij ons terug ge komen, waarvoor nog geen verkooper(ster) gevonden is. Vol vertrouwen dus nogmaals een beroep op onze leden om mee te helpen voor de laatste lootjes een eigenaar te vinden. Dat Is toch niet te veel gevraagd, niet waar 2 „PIM". Het is wel een verheugend feit dat bij al de vreugde over het behaalde kampioen schap en de a.s. herdenking van het 12V4- jarig bestaan, de reeds jaren hangende ter- relnkwestie voor TYBB thans onverwacht opgelost is. De geel-zwarten hebben van de gemeente Haarlem voor den tijd van vijf jaar in huur gekregen een terreinencomplex gelegen te Haarlem-Noord tusschen den Rijksstraatweg en de Vergierdeweg, ter plaatse ongeveer waar thans het Onze Gezellenterrein gelegen is, n.l. een paar honderd meter ongeveer voorbij de huidige TYBB-terreinen. Op het thans gehuurde complex ter lengte van plm. 250 meter en 100 meter breedte, worden twee wedstrijd terreinen aangelegd. Het hoofdterrein krijgt een lengte van 110 meter en een breedte van 70 meter; het tweede wordt 90 bij 60 meter. Om het geheel wordt door de ge meente Haarlem een hekwerk geplaatst ter hoogte van twee meter, terwijl ook de in gang welke aan den Rijksstraatweg komt met een hek afgesloten kan worden, zoo dat de TYBB-terreinen geheel afgeschei den zullen zijn van de omgeving. Gedu rende de zomermaanden zal hard gewerkt worden om de entourage zoodanig in te richten als een eerste klasser betaamt", ook zal een nieuw kleedhuis verrijzen. De gemeente Haarlem is heden met de werkzaamheden begonnen en reeds onge veer half April aa. zullen de boys hun nieuw tehuis kunnen betrekken. Uit deze mededeelingen blijkt wel dat wij niets te veel gezegd hebben indien wi) deze feiten voor de geel-zwarten zeer ver heugend noemden. Vooral Tram vogels waren genoodzaakt, wegens ziekte, met vele invallers uit te ko men. doch hebben desondanks bijzonder goed partij gegeven. Vanaf den aanvang wogen beide ploegen goed tegen elkaar op, doch het is de A. G. T.-ers aan te zien, dat hier voor hen veel op het spel staat en aan Tramvogels, dat er voor l.en niets meer te verliezen valt. Nadat aan beide zijden eenigc kansen zijn gemist, breekt dan ook rust aan met 00. Wanneer weder aangevangen is, krijgen wij een getrouwe copy van de eerste speel- helft en verstrijkt de speeltijd allengs. Wanneer dan echter 7 minuten voor het einde Tramvogels 'n goeden aanval opzetten, weten zij zich de kans, welke zü hiermede scheppen, te benutten (01). Slechts enkele minuten later doelpunten de gelen voor de tweede maal, wanneer het leder hoog ingeschoten wordt, de A. G. T.- doelman vergeefs springt, doch het leder achter zich via de deklat ziet verdwijnen. De doelman slaat echter het leder in het veld, doch geen Tramvogels-speler doet meer moeite het leder in het doel te werken, zelfs neemt een der spelers kalm den bal naar het midden. Scheidsrechter Wagtendonk heeft echter niet geconstateerd, dat het leder de doellijn is gepasseerd en geeft géén goal. Wanneer terstond hierop de A. G. T.- speler Wenderholt over zijn eigen beenen, binnen het strafgebied der Tramvogels, rolt en hiervoor schreeuwt, geeft de scheids rechter penalty, welke strafschop door A. G. T. benut wordt. In de laatste minuten komen de A. G. T.- ers kort voor het doel der gelen en wanneer een der backs een A. G. T.-er stevig het leder afzet, wordt deze speler zonder waar schuwing naar de kleedkamer verwezen en de gegeven strafschop in een doelpunt om gezet (2—1). Tegen het niet toekennen van het tweede doelpunt en wegens het geven van dc eerste strafschop, werd door Tramvogels geprotes teerd. Van meet af aan werd hier onder leiding van scheidsrechter Koerts een aangenaam, doch stevig partijtje voetbal gespeeld, waarin beide ploegen zich bewust we.ren wat er voor hen van afhing. De A. G. T. zag kans. na dat zfl reeds eenige malen tevoren hiertoe de gelegenheid om zeep hadden gebracht, het eerst te doelpunten (10). Niet ontmoedigd brengen de gelen het le der weder aan het rollen en smaakten het genoegen om nog voor rust gelijk te maken (1—1). Hoe er na rust ook door de A. G. T. ge zwoegd werd, het wilde niet lukken; steeds De „Dam-kruk-club" te Dammerdam bekwam een nieuwe „crack"; hij zei: „Dat-ie van 't Westen kwam"; aan speelkunst: „Geen gebrek". De clubavond die kwam alras; het „Phenomeen": „Present". (De Dammers-generatie was aldaar niet véél gewend). „De openingen zijn de „clou" van elke dampartij; men komt er nogal dikwijls toe, 't verkeerd te doen", sprak hij. Een der beginnelingen vroeg: „Och, mag 'k eens probeeren? Slechts één partijtje is genoeg; ik wil zoo graag iets leeren!" .Natuurlijk vriend; ga zitten slechts, U zwart, ik wit? Da's netjes. Nu, Tc open eens van links naar rechts, Pas op voor openingszetjes!" „Die schijf op acht-en-twintig dtór, die staat op 't centrum prachtig!" Zoo zwamde de „Geweldenaar", zijn theorie indachtig. „Zoo! Achttien-drie-en-twintig thans? Mij 't centrum gaan ontrooven? Niks-hoor, U krijgt geen schijn van kans, dé,t kan ik U beloven! "k Sluit fijn naar twee-en-dertig op", zoo galmde weer d'instructie tot den armen dammer in den dop, met „diepe" damdeductie. „Mijnheer!" roept thans de „kruk" verbluft: „Ik ben verplicht 't te doen hè?" (En t fanatieke „Damvernuft".. vloog netjes inde „Groene"). LE PROFANE. zond Tramvogels-achterhoede het leder re tour ofwel werd zeer slecht geschoten. Wanneer dan weder de Tramvogels bij zonder dicht de A. G. T.-veste genaderd zijn. weet dezelfde fabrikant van het eerste doel punt der gelen, een tweede te fabriceeren (1—2). Hoe A. G. T. ook werkt om het verloren terrein, door er alles op te zetten, te her winnen, zulks lukt hun niet, evenmin als het Tramvogels gelukt de score te verhoogen, zoodat het einde dezer, door scheidsrechter Koerts goed geleide, ontmoeting kwam met een kleine 21 overwinning der Tramvogels 2, welke hiermede op het oogenblik de beste papieren hebben voor het kampioenschap in deze afdeeling; de weg is echter nog lang. Zondagmorgen speelde Carels een vriend- schappelijken wedstrijd tegen het Brockway- elftal. Voor de rust was de Brockway in de meerderheid, zoodat de rust in ging met 31 voor de Brockway. Na de rust nam het Carel-elftal het spel in handen, ze wisten nog twee maal het doel te vinden, zoodat het einde kwam met den stand van 33. Om 5 minuten voor 3 trapt de heer P. Oud voor de Rood Witten af. Na eenig zenuwachtig getrap en terreinverkennen opent Oud een sterk offensief en na 3 mi nuten geeft de middenvoor den keeper het nakijken. Reeds binnen het kwartier heeft deze speler den stand op 30 gebracht, daarmede den hattrick verrichtende. Aan beide zijden gaan eenige goede kansen door off-side verloren. Na ongeveer 30 minuten vergroot de linksbinnen met 2 doelpunten den voorsprong tot 50, terwijl even voor de rust de middenvoor hier nog 2 doelpun ten aan toevoegde, zoodat de halftime met 70 inging. Na de rust wisten de Oud-menschen door den linksbinnen en den middenvoor den stand op 90 te brengen, waarmede het einde komt van dezen genoeglijken wed strijd. Begunstigd door ideaal wandelweer hield de Haarlemsche Wandelsportvereeniging „Dudok de Wit", onder leiding van den heer A. Vemout, gisteren (Zondag) een af- standsmarsch over 30 K.M. Om half 10 startten de deelnemers.'waaronder twee da mes en vijf leden van de Roode Kruistrans- portkolonne, aan café „Bellevue" aan de Dreef. Bovendien werden de deelnemers vergezeld door 2 leden van „Snelverband". Na de stad achter zich gelaten te hebben werd geloopen langs Julianalaan, door 't Kweekduin, over 't Kopje, Brederodeweg, langs ruïne van Brederode en vervolgens door Santpoort en Velsen naar Beverwijk. Na een korte rust werd gekeerd en vervol gens langs den grooten weg teruggeloopen. Op de pont maakte een der menschen van de transportcolonne van de gelegenheid ge bruik om een autobus te nemen. Tot zijn verontschuldiging kon aangevoerd worden, dat hij 's nachts had deelgenomen aan den Stillen Omgang naar Amsterdam en dat hij dus, toen de tocht begon, reeds een frisschen loop te pakken had. Zonder andere uitval lers werd na 4 uur en 15 minuten weer het punt van vertrek bereikt. Aan den tocht werd ook deelgenomen door den bekenden looper Koopman, die deze 30 K.M. slechts een „loopje" vond „voor een zieke kip". Aangezien de „Wilhelminabeker" verleden jaar definitief gewonnen werd, heeft den heer Nobels een fraaie cup beschikbaar ge steld, welke „Hof van Hollandbeker" werd gedoopt. Van Woensdag 6 Maart tot en met Zondag 20 Maart a.s. wordt dezen mooien prijs ver speeld in „Hof van Holland" a. d. Groote Markt. De volgende sterke spelers zullen aan dit toumooi deelnemen: D. A. de Foeljagei (D.E.S.); H. J. Metz (B.C. „Haarlem"); H. Boerwinkel (Vrien denkring), kampioen van Haarlem; G. Lam mes (Ons Genoegen), Zaandam; H. v. d. Heijden (Anti Poedel), Zaandam; A. Niessen (K.E.T.S.), Am'terdam; A. Polak (B.V. Am sterdam), Amsterdam en A. Denker (Vic toria), Amsterdam. De partijen zijn 250 car. cadre groot. Wekelijks vergadert het Dagelijksch Bestuur, van het Nationaal Crisis-Comité, tot het be spreken van principieele besluiten, die het werk der verschillende afdeelingen vordert. Maar ook in kleinere conferenties staan de bestuursleden met raad en daad hunne medewerkers in de bureaux geregeld bij. H. K. H. Prinses Juliana met aan hare linkerhand den voorzitter van het comité, jhr. S. van Citters, en den algemeen secre. taris, mr. dr. K. J. Frederiks; en rechts den ondervoorz. mr. A. J. A. A. baron v. Heem. stra en vervolgens den penningmeester mr, E. E. Menten. Achter H.K.H. staande de beide secretarissen, mr. P. A. L. van Ogtrop en dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk. Zondag heeft te Alkmaar de retummatch kegelen tusschen Haarlem en Alkmaar plaats gehad, als vervolg op de te Haarlem gehouden ontmoeting van 28 Februari jJ. De Alkmaarsche Kegelbond gooide 6468 hout, tegen Haarlem 6199 hout. De einduitslag luidt: Alkmaar 12363 hout. Haarlem 12894 hout. Haarlem heeft dus gewonnen met 531 hout. De hoogste gooier van Haarlem was de heer N. P. Visser met 608 hout. De hoogste gooier van Alkmaar was L. D. Boom met 580 hout. Wij lezen in „Hobaho": Aangelokt door één der zomersche dagen van de maand Maart, hebben wij opnieuw eens een bezoek gebracht aan Noordwijks Florapark. Een oud spreekwoord zegt: „De maand Maart geeft a tijd negen zomersche dagen". Als bij bijna alle spreekwoorden zijn er uitzonderingen en zoo ook in d t geval De maand Maart geeft ze wel eens dubbel, maar neemt ook wel eens crediet en laat ons tot een volgend jaar wachten. Dit jaar echter, wanneer de vooruitzichten ons niet teleurstellen, zal zij aan het oude spreekwoord getrouw zijn. Op een dezer dagen hebben wij dus ens bezoek gebracht en laten wij er terstond bijvoegen, wij zijn vol daan teruggekeerd. Het voorterrein is bijna geheel in orde gebracht en zoodanig ge maakt, dat het aan de strengste eischen voldoet. Men kent het vroegere terrein niet meer terug, alles wat maar eenlgszins ont sierde heeft men nauwkeurig verwijderd, een nieuwe ingang van af de Schiestraat is ge heel in orde, en brengt ons onmiddellijk op het parkeerterrein, dat geheel met t'gels is bestraat. Dank zij de med3werking van het gemeentebestuur was deze bestrating moge lijk, waarvan wij nu dan ook kunnen zeg gen: deze aanleg is af. Aan de tegenoverge stelde zijde wordt een terrein in erde gebracht voor.de berging van rijwielen. De aanstaan de bezoekers, en dat zullen zeker wel dui zenden zijn, Dehoeven dus niet verlegen te zijn dat zij voor hun auto's en rijwielen geen goede bergplaats zullen hebben, daar is vol doende voor gezorgd. Het voorterrein verder opgaande, komen wij aan de verschillende beplante perken met hyacinthen, tulpen en narcissen om nu eens een gebruikelijke uitdrukking te bezigen, alles komt goed voor den dag, zoodat met recht een g:ede bloei verwacht kan worden. Het trok onze aan dacht dat reeds meerdere perken voorzien zijn van keurige naambordjes, vermeldende den naam der soort en den naam van den inzender. Dit komt ons oordeelkundig zeer juist voor, de vakmannen kunnen elke soort op zich zelve beoordeslen en weten daarbij wie de bezittsr der soort is. Voor de liefheb bers een welkome gelegenheid om te zien, welke soorten zij '"oor de beplanting hunner tuinen noodig hebben. Het eigenlijke terrein opkomend, zien wij in de bosrehen dat de narcissen zich flink beginnen te vertoonen. De perken op het terrein geven zonder uit zondering hetzelfde beeld van die van het voorterrein. Alles voorspelt dus een welsla gen der expositie, wat dan ook de tentoon stellingscommissie voor haar onafgebroken toewijding dubbel verdiend he;ft. Aan de rechterzijde van het terrein vinden wij de restauratie, een keurig mooi gebouw, dat voorzien is van alle gemakken. Van uit dit gebouw heeft men op het terrein een zeer mooi uitzicht, zoodat dit gebouw een welkom zitje zal verschaffen. Naar wij vernamen, zal op bepaalde dagen een strijkje er voor zorgen dat er voldoende afwisseling is, men kan dus wel het aangename met het nuttige vereenigen. Het terrein rondwand alende, maakten wij voor ons zelve de opmerking: de heer Overvelde, die met het toezicht op de uitvoering der verschillende werkzaam heden belast is, blijkt oen man van kennis van zijn vak, gepaard aan toewijding, die wel gewaardeerd zal worden, te zijn. Nog enkele weken dus en het Florapark zal zijn deuren openen voor de bezoekers. Wanneer de opening der tentoonstelling zal plaats hebben, kunnen wij niet zeggen, dit hangt geneel af van het weder. Moge dat vooral gedurende den duur der tentoonstelling gunstig zijn. De opening der expositie zal, naar wij vernemen, met enkele plechtig heden gepaard gaan. De Minister van Biti- nenlandsche Zaken en Landbouw heeft zich bereid verklaard om de tentoonstelling met een toepasselijk woord te openen. Het parool geldt van nu a': wij moeten in het a.s. sei zoen naar Noordwijks Florapark, daar is voor ons wat te zien en te leeren, dat ons later voordeel ka- reven. Naar wij voorts vernemen, is ook aan de „Heza" aan een 20-tal arbeiders ontslag ge geven. Wel een triest beeld. Blijkens een n ons nummer van Zaterdag voorkomende advertentie gaat de gemeente Den Helder over tot uitgifte van 1.000.090 5 J4 pet vijf-jarige Obligatiën, in stukken van 1000 aan toonder, tot den koers van 100 pet. Vrachtauto in de Visschershaven te IJmuiden. Zaterdagmiddag is te IJmuiden door on voorzichtigheid en onkunde een ongeluk ge schied, dat ernstige gevolgen had kunnen hebben. Zekere V. zou een vrachtauto, die op den steiger in de Visschershaven stond, die voor heen voor da vuilstorting werd gebezigd, van den hellenden stijger rijden. V. zette de rem. men los. maar hij verarmde in te schakelen, met het natuurlijk gevolg, dat de auto langzaam den steiger afreed. Juist was V uit de cabine gesprongen, of de auto stortte van den hcogen stewer Het voertuig kwam terecht op de verschansing van een aan den steiger liggenden (Jrker botter en bleef tus schen hemel en water zweven. De cabine werd geheel verbrijzeld, zoodat V. van geluk mag spreken, dat hij nog bijtijds er uit kou springen, daar hem rnders ongetwijfeld een ernstig ongeluk zou zijn overkomen. De ver schansing van den botter, alsmede eenige netten die daarover hingen, bekwamen eveneens schade. De auto is later uit de haven geheschen door middel van hijschtoestellen op motor schuiten. Werd voor eenge weken door de V. E. M. te IJmuiden de werkweek met 12 uur ver kort voor het geheele personeel, als ge- volg van het opleggen der trawlers, j.l. Za-r terdag is aan een 6-al arbeiders onder wie er ziln die reeds, een lO-tal jaren bij de5 N. V. .werkzaam zijn, ontslag aangezegd. I'koopen. w r s <- De Haarlemsche Handelsvereeniging houdt een algemeene ledenvergadering Woensdag 23 Maart, des avonds half negen uur in de achterzaal van café „Central", Groote Hout straat. De agenda vermeldt o.a.: jaarverslag van den secretaris; rekening en verantwoording van den penningmeester en verkiezing van twee bestuursleden, wegens periodiek af treden van de heeren Th. E. Joustra en B. W. Lasschuit, die herkiesbaar zijn. Gemeentezaken Onder mededeeling, dat de eigenaar van perceel Bloemendaalscheweg no. 309 bereid is dit perceel voor f 1100 per jaar te verhuren, steden B. en W. voor daar toe over te gaan ten einde de politie tijdelijk een betere huisvesting te kunnen verschaf fen. Ten einde een betere verbinding tot stand te kunnen brengen tusschen den Hoogen Duin en Daalschen weg en de Zomerzorger- laanDuinwijckweg (richting west-oost) stellen B. en W. voor. hun een crediet van f 11.300 te verleenen. Zij merken hierbij op, dat het in hunne bedoeling ligt, dit werk door werkloozen te doen uitvoeren. In verband met de verplaatsing van net café van W. Dijkstra aan het eindpunt van den Zeeweg komt het B. en W. wenschelijk voor, ten zuiden van dat café ten behoeve van de bezoekers een parkeerterrein aan te leggen. De daaraan verbonden kosten wor den op f 3000 begroot. Hiervoor vragen zij een crediet aan en stellen voor, dit terrein voor f 500 per jaar aan Dijkstra onder nader vast te stellen voorwaarden te verhuren. B. en W. steden voor, krachtens het be paalde bij artikel 9, derde lid, der winkel sluitingswet 1930 de volgende dagen aan te wijzen, waarop de bij genoemde wet voor geschreven bepalingen omtrent het sluitings uur niet zullen gelden. De eerste Zondag in de maand Mei en de onmiddellijk daarop volgende 20 Zondagen. Naar aanleiding van het beroep op den raad van de stichting ,De Vrouwe van Na zareth" tegen het besluit van B. en W„ waarbij haar op grond van artikel 11 der bouwverordening (welstandsbepaling) gewei gerd werd de bouw van een 15 meter hoog kruis op den Tiltenberg, geeft de commissie van bijstand voor publieke werken in over weging op dezelfde gronden ais het Dage lijksch Bestuur afwijzend op dit beroep te beschikken. Overeenkomstig het advies der commissie van bijstand voor publieke werken stellen B. en W voor ontheffing van de bepalingen der bouwverordening te verleenen aan" a. J. H. Baggerman voor bouw van vier garages aan de Ign. Bispincklaan en de Kas tanjelaan: b. A. Schipper voor vergrooting zijner ga rage aan de Prins Hendrklaan. Naar aanleiding van het verzoek van het bestuur van de vereenig.ng „De Middel bare Meisjesschool 't Kopje" om door het toekennen van een jaarlijksche subsidie van t 4C00, het voortbestaan der onder dat be stuur staande school mogelijk te maken, stellen B. en W. voor, gedurende de jaren 1932, 1933 en 1934 een jaarlijksche subsidie toe te kennen tot een bedrag van f 4000. B. en W. stellen voor. van D. van Zil verden voor den prijs van f 10 per M2., 5 M2. %rond aan den Bloemendaalscheweg aan te B. en W. stellen voor, de vastgestelde verordening op het beheer van he* gemeen telijk waterbedr'jf aan te vullen met een be paling, dat het bedrag der afschrijvingen niet lager mag zijn dan dat der aflossingen. B. en W. bieden ter vaststelling aan de 4e suppletoire begrooting voor 1931. B. en W. stellen voor, van J. Walter gratis over te nemen een 1.50 Meter breede strook grond zich uitstrekkende van de Dr D. Bakkerlaan tot de sloot op plm. 32 M. ten Noorden van die laan, zijnde een oppervlakte van plm. 48 M2. B. en W. stellen voor: I. a. aan Mevrouw de wed. W. Sepp en consorten gratis af te staan een strookje grond, ter verbetering van den hoek Alber- dingk Thijmlaan—Duinlustparkweg en voor ditzelfde doel van voornoemde mevrouw gra tis over te nemen een ander perceel grond. Groote verhuizing op komst. De 65 arbeiderswoningen van de Woningbouwver- eeniging Bloemendaal-Noord, welke gelegen zijn in de Schapenduinen, naderen hun vol tooiing. Natuurlijk zullen ze niet gelijktijdig gereed komen, zoodat ze groepsgewijze be trokken zullen worden. Op Woensdag 21 Maart zullen de eerste huizen bewoond kun nen worden. We hebben zoo'n idee, dat het daar zeer veilig zal zijn, want er komen zoo ongeveer 10 agenten van politie bij elkaar te wonen. Men rekent, dat in de eerste helft van Mei de groote verhuispartij afgeloopen zal zijn. Dat belooft voor de expediteurs een paar voordeelige weken te worden. Gemeenteraad. Een openbare vergade ring van den raad der gemeente wordt ge houden cp Donderdag 17 Maart, te 14 ure ('snam. 2 uur) in het raadhuis te Overveen. De agenda vermeldt; 1 (ngekomiii stukken. 2. Benoeming tijdelijk wethouder tijdens de afwezigheid van den heer Laan. 3. Verzoek om medewerking ex art, 72 L. O.-wet 1920 door de vereeniglng „de Bloe- mendaalsche Montessorischool". 4. Verleening subsidie aan de middelbare meisjesschool ,,'t Kopje". 5. Aankoop grond voor verbreeding van den Bloemendaalschenweg. 6. Huur van perceel Bloemendaalscheweg 309. 7. Credietaanvrage voor aanleg weg tus schen Hoogen Duin en Daalschen weg en Duinwijckweg. 8. Aanvrage crediet voor aanleg parkeer terrein bij het paviljoen van Dijkstra. 9. Wijziging verordening op het beheer van het gemeentelijk waterbedrijf. 10. Vaststelling 4e suppletoire begrooting 1931. 11. Uitleening van gelden. 12. Vaststelling verordening, als bedoeld bij artikel 9 lid 3 der Winkelsluitingswet. 13. Beslissing in hooger beroep op bouw- aanvrage. 14. Ontheffing bepalingen der bouwver ordening. 15. Overname strook grond langs de Dr. D. Bakkerlaan van J. Walter. 16. Ruiling van grond met mevr. de wed. W. Sepp en cons. 17. Voorstel der commissie tot voorberei ding van den bouw van een nieuw raadhuis c. a. 18. Herziening werkloosheidsuitkeering. De burgemeester. De burgemeester, jhr. mr. C. J. A. den Tex, is wegens ziekte ver hinderd de beide eeerstvolgende Vrijdagen spreekuur te houden. Op die dagen zal spreekuur worden gehou den doorf den wethouder den heer J. Th Bronwater. Voor het zwakke kind. Het genootschap tot uitzending van zwakke kinderen van alle gezindten naar vacantiekolonies zal Zater dag 23 April een weldadigheidsavond orga- niseeren in de groote zaal van het R.K. Ver- eenigingsgebouw. Een deel der baten zal ten goede komen aan het Heemsteedsch Klee- dingfonds. Dat het comité aller medewerking verwacht, behoeft geen betoog. Auto in brand. Zondagmiddag raakte een auto van den heer E., wonende op het Oude Slot, alhier, in brand. Hoewel direct de brandweer gealarmeerd werd, wist de heer J. E. den brand met zand te blusschen, zoodat direct afgebeld kon worden. Toen men later de carburateur met ben zine wilde reinigen, vloog de auto weer in brand, nu In heviger mate. De geheele motor stond in lichtelaaie. Weer werd de brand weer gealarmeerl. Toen deze verscheen, was het gevaar echttee weer geweken. De chassis bleef gespaard. Van het motorwerk bleef weinig goeds over. Badhuis In het Badhuis aan de Post- laan werden in de week van 7—12 Maart genomen 556 douchebaden en 42 kuipbaden. Aan 29 kinderen werd een gratis school, bad verstrekt op Woensdagmiddag van 24 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 58 uur werd door 11 volwassenen gebruik gemaakt. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie xch niet aansprakelijk ra insr wlc ■&jlO AAN DE WERKGEVERS. Een „doove arbeider" vroeg dezer dagen in zijn ingezonden stuk „Scheep ons met af" bi) ons mosizaam zoeken naar werk. Wij herhalen dat verzoek en voegen er bij: geeft vooral in dezen moeilijken tijd aan slechthoorenden geen ontslag, zoolang daartoe geen dringende noodzaak is. Be denkt, dat de goede kwaliteiten, welke met slechthoorendheid zoo dikwijls gepaacc gaan o. a. meerdere concentratie en daardoor meerdere belangstelling in het werk dikwijls ruim opwegen tegen eenige moeite bij de bespreking. Maar be denkt ook, dat die goede kwaliteiten bij het zoeken van werk nog niet kunnen blijken en dat daardoor dat zoeken voor slecht hoorenden zoo uiterst moeilijk wordt. Zoo zelfs, dat reeds in normalen tijd het inrich ten van een speciale arbeidsbemiddeling noodig bleek. Dit bureau van arbeidsbemid deling voor slechthoorenden werkt plaatse lijk en landelijk, maar het is thans over stelpt met aanvragen. Voor Haarlem en omstr. staan thans nog ingeschreven: tuinman, magazijnknecht (2), plaatwerker, bloemkweeker. corrector, grond werker, letterzetter, hulp in de huish.. adm. werkzaamh. (2), huishoudster, werkster '2) Wie helpt docr plaatsing voor langer of korter tijd? Wondt u tot den administrateur van het bureau: den heer W. van Orden, Klever parkweg 61, Haarlem. Het bestuur van de afd. Haarlem en omstr. van de Vereen, tot bev. der belangen van S.H. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N-v' (afd. Handelsinformaties). Rectificatie: Op 4 Maart J.L failleerde te Rotteriam de commanditaire vennootschap onder de firo® B. van der Hoek en de eenige beheerend® vennoot Bastiaan van der Hoek .n niet vau den Broek zooals was opgegeven. Cur Mr. van Gelder. Boompjes 29, Rotterdam. Failliet verklaard Th. Overmee'". architect, Koepelweg Noordwijk aan Zee. R.c Mr. G. SchoJten* Cur. Mr. F. D. L. Gunning, Rapenburg 36, Leiden (uitgesproken door Gerechtshof Den Haag). 10 Maart: J. Zoetendaal, .winkelier, Noord- wijk-Binnen, Zeestraat 1 Rc Jhr Mr Th" W. C. Calkoen Cur Mr. A. J. Sormani, Le'" den. P Kentie, winkelier, den Haag van def Helstraat 62 R.c. Mr. J. L. 1 Wery. CUT Mr P. M. L. van der Meulen den Haag. K. H. Brasser, reiziger Schevenirgei: Bad huisstraat 61 H R.c. Mr J. H van LaeT. Cur. Mr J. van Woerden, den Haag. W. Vellekoop. tuinder, Naaldwijk Leewe? B 31. R.c Mr. G. H. B. v. d Boom. Cur A. B. van Hellemondt. Delft. N.V, 's Gravenhaagsche Asphalt Maat schappij, den Haag laatstelijk wenend3 Goudsbloemstraat 202 R. c. Mr. G. Scholten- Cur Mr E. Belinfante. Nalatenschap van A. P Geloudemans, leven arts, Dordrecht. Bagijnhof 34. R. c M*' J. Bentfort van Valkenburg. Cur. Mr Z. d- de Langen, Dordrecht. A Veltkamp, radiohandelaar. Apeldoorn. Stationstraat 85. Rc. Mr. H Sluyterman- Cur. Mr. H. L. Sypkens, Apeldoorn E. F. N. Vreeling cafenouder. Deventer, Engestraat 14 R.c. Mr. H L Wilkens. CUT. Mr. Dr. H. W. Jordens. Deventer. J. Hallebeek, caféhouder Hoorn. R.c A. M. Ledeboer. Cur. Mr. A. J. M. Lees berg, Alkmaar. L. v d. Oord, winkelier, 't Zand. gem. ZiJPe' R.c. Mr A M Ledeboer. Cur Mr. P Lange- veid. Alkmaar. Th. Jansen, vennoot der Betonfabriek „P® Hoop', Wageningm. R.c Mr. C. van Ni®* velt Cur. Mr W. Vos. Bennekorr. K. J Frenay, koopman Arnhem. Bloe©* straat 80 c. R.c. Mr. C. van Nievelt. Cur. S G van Brummen, Arnhem. J van den Berg grossier. Oosterbeek, Ern- mastraat 23. R.c Mr C van Nievelt. Cur- Mr. H. V. Hogerzeil. Arnhem. B. J. in den Bosch, kunstschilder, Nijme gen, Gerard Noodtstraat 42. Ri Mr C va3 Nievelt. Cur. Mr C. M. J. Dony. Nijmegen- 11 Maart: J. Winkel, m bloemen Eindho ven. Strijpsoheweg 49 Rc Mr Dr. C Hef" man. Cur Mr J J. A v. d Putt. Eindhoven- H. Burghoorn, timmerman. Eindhoven, Groote Berg 41. R.c Mr Sas'en. Cur. Mr F. M. v. d. Meeren. Eindhoven H. Fransen, koopman. WoeuseJ. Boschdll* 22. R.c. Mr. A A van Schuylenburch. Cnt- Mr. Dr L. Janssens Eindhoven H. G. P. Verdijk, koopman. Gennej R-0, Mr C. W Vollgraff. Cur. Mr. R. SchoepP' Grave. J A. Staals smid Eindhoven Leenderwe? 73. R.c. Mr. Sassen. Cur. Mr. J. J. A. V. Putt. Eindhoven 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor 1®° stuurman de heeren K. J. Kikkert, J. Jansen en J. A. van WoenseL ALKMAAR, 14 Maart 1932. Veemarkt- 62 Vette koeien 140—295; 5 Vette kai' veren 40—80 per stuk; Vette kalveren K.G. ƒ0.801; 265 Nuchtere kalveren, slacht, per stuk ƒ4—11; 835 Vette varkens zware, per K.G. 0.22—0 27; Zouters P®* K.G. f 0.20—0.22. Handel stug. AMSTERDAM, 14 Maart. AardappeIÜzeI1 onveranderd. Geen aanvoer. AMSTERDAM. 14 Maart. Ter veen»1*8 waren heden aangevoerd: vette koeien, waar van de prijzen waren: le kwaliteit j 0 76—0-7® per kg. slachtgewicht, 2e kwal. 0.66—0-7* per kg. slachtgewicht. 3e kwal. 0.54G.62 Pef .rg. slachtgewicht; mindere soorten 0.44-"* 0.52 per kg. slachtgewicht; 120 melk- ®D ka.fkoeien 200—300 per stuk; 171 vet'® kalveren: le kwal. 0.600.64. 2e kwalit®1 0 500.60. 3e kwaliteit 0.400.50 per kf?' levendgewicht. 198 Nuchtere kalveren 36 per stuk! 39 Schapen 17—22 per stuk; 1050 Varken» Vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kö' 082-0.33; Zware varkens 0.30-0.32; Vet£f varkens ƒ0.28—0.30 per K.G. slachtgewic"1' 113 Paarden 50100 per stuk. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Maart 1375 K.G. Wortelen ƒ3.70—4.30; Kleine «">r. telen ƒ1.70—180 70000 K.g. Roode 0.80—2 70; idem doorscnot 0.60— 75000 K.g. Gele Kool 0.70-1.60; 51000 K-?' Deensche Witte Kool ƒ09,02 4200 N Uien 12.10—12.30: Grove 11.80—12-4"' Drielingen 11—11.40. NOORD-SCHARWOUDE. Veiling van Maart. 1000 Kg. wortelen ƒ3,70, kleine 38,600 Kg. roode kool 0,60—2,40, doors®""; 0,60—2,10, 6800 Kg. gele kool 0.70-1-60' 52,200 Kg Deensche witte kool 1,20—l-"®' doorschot ƒ0,60—1,30; 1800 Kg. uien ƒ12.3"' grove ƒ11,90; 1200 Kg. bieten ƒ0,60—1.6°' BOVENKARSPEL, (Station). 12 Mrt tri30 groote gele ƒ5,70—6.50, drielingen 5.90 per baal: roode kooi ƒ0.80—2 gele k°° ƒ0.60—1.40, witte kool ƒ0 90—1.80 per Jjjj Kg.; bieten groote ƒ4.90. kleine 4 40 per 1°° Tulpen: Copland ƒ0.60—1 30, La R3'" 140 Prosperity 40 ct„ Bartigon f 1.20— 1 Murillo 180, Narcis 40—60 ct. per 100; 1°° dozijn. HOORN, 12 Maart 1932 Veemarkt 14 nuchtere kalveren 38; 63 scnramme J 914; 58 biggen 48; 1 paard 150-"" Handel goed. LEIDEN. 11 Maart Coöp. Groente"'' Fruit- en Bloemenveiling Ver. „Leiden eg Omstreken". Komkommers J 1525. r"30 i kool f 1.504.50, savoyekool 1.804.60, P: 1.80—4.10, radüs 2.50—7.05, kropsaia rei d® 3.50—8.50, selderie 1.40—2.50, knolseld®' rie 4.5012 per 100 stuks; kroten I l 2.50. kroten gek. 5—8. witlof 15-z boerenkool 48. spinazie 16—23. I 9.40—12 50, wortelen 5—8. spruiten 16, Idem II 28 per 100 kg. LEIDEN. 11 Maart. Botermarkt. Fri10* fabrieksboter 1.05. prima boerenboter 1.10 per kg. Aangevoerd 7/16. 28 8. 16/16 ten, wegende 895 kg. Handel vlug. LEIDEN. 12 Maart. Boter Prima fabric^' boter (Contr i ƒ1.05, prima Boeren 1— Aanvoer 8.95 Kg. Handel vlug. j Turfmarkt van 7—12 Maart. Aangevo®1 256.000 stuks, 7—8.—,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 12