Een oud gebruik in eere hersteld ABR MEIJER V UIT DEN GEMEENTERAAD PALM-PASCHEN TWEEDE BLAD DONDERDAG 17 MAART 1932 BLADZIJDE i ''VÊÈt HET POSTKANTOOR WARMOND ALG. VER. VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR KANTONGERECHT „PRIMITIAE" NIEUWS CR. HOUTSTRAAT 16, HAARLEM KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR RIJNLAND WAARSCHUWING JÉ Is begonnen met den bouw van een nieuwe brug: over de Ringvaart in den groo- teu verkeersweg Haarlem—Utrecht. Van het Staatsbedrijf der P. T. T., inspectie Haarlem, is medegedeeld dat het in het voor nemen ligt het postkantoor te Warmond om te zetten in een hulppostkantoor. Door het gemeentebestuur van Warmond was aan de kamer van Koophandel voor Rijnland te Leiden verzocht pogingen aan te wenden om die omzetting ongedaan te maken. Het bureau dier Kamer heeft daarop na dere inlichtingen gevraagd bij den inspec teur te Haarlem, omdat gevreesd werd, dat de omzetting schade zou berokkenen aan Warmond, welke gemeente vooral des zo mers tallooze watersportliefhebbers trekt en voorts o. m. in het bezit is van het Groot- Seminarie, het Philosophicum en een Tehuis voor ouden van dagen, hetgeen een druk postverkeer medebrengt. De inspecteur verklaarde evenwel, dat die omzetting in een hulppostkantoor absoluut geen verslechtering v^n den dienst zou mede brengen, doch alleen een groote bezuiniging beteekende voor het bedrijf der posterijen. In verband hiermede vond de Kamer geen aanleiding om tegen de voorgenomen omzet- ting bezwaar te maken. Het Hoofdbestuur der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur een blijk van belangstel ling wenschende te geven bij het 50-jarig bestaan van de drie afdeelingen die in 1382 zijn opgericht, heeft besloten om als een blijvende hulde aan deze afdeelingen de wa pens der gemeenten, waar zij 50 jaar gele den gevestigd werden, aan te brengen in het gekleurde glas van de voorhal van het Kre- lagehuis, op dezelfde wijze als dit geschied is in 1929 bij het 50-jarig bestaan van de tien oudste afdeelingen. Het zijn de afdeelingen Beverwijk, Noord- wijk en Oegstgeest en Omstreken, die in 1882 werden gesticht. De onthulling der wapens, die in gebrand schilderd glas worden aangebracht in het gekleurd glas-in-lood van de vporhal, zal i plaats vinden Maandag 21 Maart in een bij- eenkomst te 11 uur op de bovenbestuurska- roers van het Krelagehuis, in tegenwoordig heid van de besturen der jublleerende af deelingen en de burgemeesters der gemeen ten van vestiging. i" i Aan den Spaarnwouderweg in den Haaé.emmermeer is ten behoeve van „Scii.phol" een zender gebouwd voor het verkeer met vliegtuigen. waartoe bovenstaande masten moeten dienen. Ds Haarlemsche gemeenteraad heeft Bisterenmiddag weliswaar tot over half zeven vergaderd, maar de eigenlijke agenda was reeds om half drie afge- V/erkt. Er stonden weinig punten op, die een uitvoerige discussie eischten. Het Brootste deel van den middag heeft de Zaad Lr geheime zitting doorgebracht haar aanleiding van eeri voorstel van B. en W. om perceel Damstraat 12 voor «ie niet geringe som van 42.000 aan te koopen. Een minderheid in het col lege van B. en W., de wethouder van Financiën, kon zich met dit voorstel niet Vereenigen. Hoewel in beginsel bereid het bedoelde winkelhuis aan te koopen en hoewel ook de prijs hem niet onaan nemelijk voorkwam, was hij nochtans Van meening, dat het voorstel op dit oogenblik niet kon worden aanvaard. De fcaspositie onzer gemeente is naar zijn oordeel mede in verband met opeisch- bare geldelijke verplichtingen van dien aard, dat het ontraden moet worden om hu en in de allernaaste toekomst nieuwe geldelijke verplichtingen aan te gaan. Alleen indien de betaling van de koop som tegelijkertijd zou kunnen geschie- «len met de ontvangst van de koop som van den aan de Damstraat over- schietenden grond (men wil dien voor bouwterrein verkoopen) zou de wethou- «ier van financiën zich met den aankoop Van het winkelhuis kunnen vereenigen. Wie deze meening van den wethouder kende en hoorde hoe hij op een geheime zitting aandrong kon begrijpen, dat hij den raadsleden sub rosa het noodige over den financieelen toestand der ge meente had mede te deelen. Zonder dis cussie werd daarna in de heropende openbare zitting tot den aankoop van het winkelhuis besloten. Nog bijna twee uur heeft de raad aan de rondvraag besteed, waarbij een groot getal vragen van raadsleden aan de orde kwamen, waarvoor wij naar het verslag kunnen verwijzen. Maar op één belang rijk punt willen wij de aandacht van onze lezers vestigen. De heeren Reinalda en Peper hadden n.l. vragen gesteld naar aanleiding van de nieuwe bepalingen, die B. en W. hebben getroffen voor het verleenen van toeslag op de huren van Woningen, die gebouwd zijn met steun Van Rijk en Gemeente. Er is een tijd geweest, vlak na den oorlog, dat het bouwen van de toen broodnoodige hui zen zóó duur was, dat de huren, benoo- digd om de exploitatiekosten te dekken, hiet door den doorsnee-bewoners, waar- moeten zien of op de bouwkosten van vele woningbouwvereenigingen niet een aanzienlijk verlies moet worden geno men. Willen Rijk en Gemeenten daar niet aan, en zouden dientengevolge de huren niet verlaagd worden, dan zullen binnenkort vele woningen van vereeni- gingen leeg komen te staan. Reeds nu gaan vele gezinnen over tot het dubbel bewonen van één huis, om op de huur te besparen. De heer Reinalda vroeg om deze kwestie van volkshuisvesting onder de oogen te zien. De heer Slingenberg verklaarde zich daartoe namens B. en W. wel bereid, maar wenschte de voorgestelde huur- verhooging met ingang van 1 April a.s. door te laten gaan, maar de meerderheid was van een andere meening en gaf haar stem aan het voorstel van den heer Castricum, om met de uitvoering nog te wachten totdat de Raad gelegenheid zal hebben gehad zich uit te spreken over al de kwesties, die met dit vraag stuk verband houden en waaromtrent B. en W. voorstellen aan den Raad toe zegden. De Raad trok zonder een woord er over te spreken de verordening be treffende de Donderdagmiddagsluiting voor winkels in, met handhaving van deze bepaling voor barbiers- en kappers zaken. Verder besloot hij ook het ver koopen van tabaksartikelen per auto maat in Haarlem te verbieden. Doch dit besluit berustte blijkbaar op een ver gissing van de meeste raadsleden. Er was immers niet gebleken, dat de meer derheid tegen de automaten was. Inte gendeel. Uit een oogpunt van vrije con currentie wenschteri de raadsleden het gebruik van automaten wel toe te staan. En B. en W. hadden zelfs in een vorige vergadering het voorstel van den heer Bijvoet overgenomen, om den verkoop per automaat na des avonds negen uur toe te staan. Thans maakte de Raad een draai van 180 graden. Het was een van die verwarrende momenten, waaraan de Haarlemsche raadszittingen buitenge woon rijk zijn. Herhaaldelijk gebeurt het, dat men daar niet weet waar men bij de stemmingen aan toe is! Er is in- tusschen reden om aan te nemen, dat het besluit strookt met het verlangen van de groote meerderheid der Haar lemsche sigarenwinkeliers. Bij het punt benoemingen vroeg de heer Scholl, namens de S. D. A. P., waar om tot onderwijzeres aan de openlucht- school een R. K. onderwijzeres moest worden benoemd. Hij dreef de brutali teit zoo ver, dat hij zelfs vragen stelde omtrent de bekwaamheid van no. 1 der voordracht, een brutaliteit, die tevens een onheuschheid was tegenover zijn mederaadslid, den heer Weustink, die als inspecteur van het L. O. omtrent de aan stelling van deze leerkracht had te ad- viseeren gehad. De heer Weustink het deze beleediging dan ook niet op zich zitten. De heer Roodenburg antwoordde, dat de voorgedragen onderwijzeres in alle opzichten bekwaam en voor haar taak geschikt is en dat het hem wenschelijk voorkwam aan deze school een R. K. onderwijskracht te benoemen, omdat 40 pet. van de kinderen, die de open- luchtschool bezoeken, katholiek zijn. Inderdaad, het feit dat er aan deze school ook katholieke leerkrachten zijn, kan de katholieken verzoenen met het feit, dat de katholieke kinderen in dit uitzonderlijke geval een openbare school bezoeken. De heer Scholl diende echter een motie In met de klaarblijkelijke bedoeling een niet-katholieke onderwijzeres aan te stellen en verzuimde hiermede een mooie gelegenheid om aan te toonen, dat bij de socialisten de wil voorzit om, wan neer dit pas geeft, de openbare scholen ook voor katholieken aantrekkelijk te maken. Die socialistische onverdraag zaamheid was schrijnend. Onder veilige hoede 21 Juni van het vorige jaar reed een 56- jarige koopman, die niet in het bezit was van een rijbewijs, met den auto van zijn zoon in de Baanstraat te Beverwijk. Naast hem zat zekere M., die hem zou leeren auto rijden De koopman zou van de Baanstraat uit rechts de Zeestraat inrijden, juist toen van den anderen kant een met een paard bespannen wagen naderde. De bocht werd zoo groot genomen, dat de auto aan den linkerkant van den weg terecht kwam. De „autoleeraar" M. zou het zaakje wel even in het reine brengen; hij gooide het stuur naar rechts, echter te veel, zoodat de auto het trottoir opreed. Een daar loopend meisje met een fiets aan de hand werd aangereden. Zij werd dermate gewond, dat zM zich acht dagen onder dokter's behandeling moest stellen. voor die huizen bestemd waren, konden Worden betaald. Er is toen in 1924 door den Raad besloten een bedrag op de begrooting uit te trekken, waarmede in bepaalde gevallen toeslagen, naar Belang het gezinsinkomen van den be woner, op woninghuren konden worden Verleend. B. en W. hebben onlangs aan de woningbouwvereenigingen gemeld, dat zij, in verband met de daling van de kosten voor levensonderhoud, de nor men voor dezen toeslag, die sedert 1924 onveranderd zijn gebleven, wenschen te Verlagen. Kwamen tot nu toe gezinsinko mens van 50.per week in sommige Bevallen in aanmerking, B. en W. meen den, dat deze basis kon worden terug- Bebracht tot 40.Tegen de juistheid Van deze zienswijze rees in den Raad Been verzet, doch in een vlot betoog Wees de heer Reinalda er op, dat het Bevolg van deze, feitelijke, huurverhoo- Bing zou kunnen zijn, dat de menschen de woningen zouden verlaten en trach ten goedkoopere woningen te vinden. In Tilburg staan heele complexen huizen Van woningbouwvereenigingen leeg. Als ditzelfde in Haarlem zou gebeuren, dan Wordt de strop, dien de gemeente aan deze woningen zou hebben, veel grooter dan het voordeel, dat uit de huurver hogingen voortspruit. Hier werd inder daad een gewichtig punt aangesneden, in de naaste toekomst de volle aan dacht van onze autoriteiten zal dienen te hebben. Want het is niet voldoende te roepen, dat loonsverlaging noodig is eh dat de kosten van het levensonder houd moeten doelen, maar hier volgt uit, dat de arbeiders dan in dit geval ook geen hooge woninghuren meer kunnen htalen. Nochtans zijn de hooge huren, nu nog door de meeste na-oorlogsche Woningbouwvereenigingen moeten wor den gevraagd, broodnoodig om de exploi- tetie te dekken, omdat de bouwkosten van die huizen hoog zijn geweest. Ver- 'aagt men de huidige huren, dan wordt °P de exploitatie verlies geleden. De tijd 's dus genaderd, dat het Rijk en de Ge beenten de vraag onder het oog zullen Reeds eerder meldden wij, dat in de paro chie van Sint Joannes den Dooper, Amster- damsche kwartier, op Palmzondag een op tocht met muziek zal worden gehouden, waaraan alle schoolkinderen met hun Palm- Paasch zullen deelnemen. Na den optocht wordt op het Teylerplein een groote Palm-Paasch geplaatst, waarbij de kinderen versjes zullen zingen en door een groep meisjes reidansen zullen worden uitgevoerd. Palm-Paaschgebruiken. Het Paaschfeest wordt ingeleid door den Falm-Zondag, welks naam ons herinnert aan de palmtakken, welke gestrooid werden op den weg, toen onze Goddelijke Zaligma ker Zijn intocht deed in Jeruzalem, om er het Paaschfeest te vieren. Om deze reden ook is het bij ons, Katholieken, gebruikelijk, palmtakken onder het teeken des kruises met wijwater te besprenkelen. In Duitschland echter kan men de echte palmtakken niet bekomen en daarom heeft men er iets anders voor in de plaats gesteld. Deze „Ersatz" bestaat óf uit takken van boomen, welke Steeds groen zijn, zooals de lep, de palmboom, de steekpalm, óf uit tax- ken van boomen, die het vroegst groen wor den, zooals de berk, de hazelaar, de zilver populier. In sommige streken brengt men niet, zooals het gewoonlijk gebruikelijk is, een paar takken van deze boomen mee naar «FTTTTVTVTTVTT de kerk, om daar gewüd te worden, maar draagt men zelfs heele stammen aan. In het Oostenrijksche Innviertel, Beieren, Böhmerwald, Saterland, enz. stellen de jon gens of de knechten er een groote eer in, een zoo mooi en groot' mogelijk „palm boompje" op te sieren en te laten wijden. Op den morgen van Palm-Zondag gelijkt de kerk dan op een echt miniatuur-bosch. In het land van Bazel snijdt men de tak ken van een dennenboom tot op de kleine, sierlijke kroon af en schilt den bast in kunst volle slangenwendingen, bindt vervolgens takken van een palmboom om den stam, versiert hem met gekleurde, wapperende doeken, bonte strooken papier en papieren rozen en hangt er ten slotte nog mooie, rood-wangige appels aan. In het land van Munster (Oldenburg) hangt men aan den boom ook uit koekdeeg gevormde vogelfiguren („palmvogeltjes", die de verkondigers der lente symboliseeren) kettingen van gebakken fruit alsmede sui kerwerk, en op den top komt een groote krakeling. In Holland kent men nog op vele plaatsen de eigenaardig gevormde „palmpaasch", TTTTTTVTTTTTT1 waaraan eveneens allerlei gebak, in het bij zonder hanen en zwanen, maar ook Droocjes en andere lekkernijen worden bevestigd. De gewijde palm wordt tot den volgenden Palm-Zondag bewaard. Men hangt ze in de kamer, steekt ze achter den spiegel, de hei ligenbeelden of het Crucifix, bevestigt ze boven de deur van huis of stal, steekt ze tusschen de dakpannen en planken der schuur, hangt ze in den schoorsteen, enz. Bij een of ander dreigend gevaar worden ze te voorschijn gehaald, bij voorbeeld wan neer een zwaar onweer komt opzetten of bij het uitbreken van een hevigen brand ver brandt men in Neder-Oostenrijk en Hessen palmtakken op den haard. Natuurlijk heeft ook het bijgeloof zich van deze christelijke gebruiken meester ge maakt. Als in de evengenoemde streken een blijde gebeurtenis in een familie heeft plaats gevonden, legt men palmbladeren in de schoenen van de jonge moeder, om haar te beschermen tegen heksen! In Duitsch-Bohemen slikt men de katjes van palmboomen in, om gevrijwaard te blij ven van koorts, keelpijn en andere ziekten. In Zuid-Duitschland slaat de herder zijn Tegen M. werd procesverbaal opgemaakt, mede omdat de voetrem niet deugde. Reeds eerder had deze zaak voor het Kan tongerecht gediend. Toen was zij echter om formeele redenen uitgesteld. De ambtenaar van 't O. M. zelde, dat reeds maatregelen zijn getroffen, om verdachte wien het autorijden niet is toevertrouwd voor goed van den weg af te houden. Hij vroeg voor het eerste feit 50.boete of 50 dagen hechtenis en voor het tweede (defecte voetrem) 35.of 15 dagen. De Kantonrechter veroordeelde verdachte tot resp. ƒ20.— of 20 dagen en ƒ5 of 5 dagen. Zoo juist is verschenen het allereerste nummer van „Primitiae", maandblad van het R. K. Gymnasium voor meisjes „Sancta Maria", Koningstraat 20, Haarlem. Een eigen gymblad dus voor- onze R. K. meisjes-gymna siasten. „Wèl betwijfelde ik eerst sterk", zoo schrijft de eerw. Zuster Ho ense, de ree ix van het gymnasium, „of het verstandig was, de leerlingen van een éérste klas reeds met een eigen blad te laten beginnen, maar zóó groot enthousiasme tegenhouden, leek me nog bedenkelijker. Ik zwichtte dan ook niet alleen; ik liet me zelfs door de laaiende geestdrift aansteken". Laten we de eerw. rectrix van „Sancta Maria" de verzekering geven, dat de frissche geest, die uit de oprichting van het blad spreekt en de keurige verzorging van dit eerste nummer voor de katholieken een her nieuwd bewijs is, dat de leiding van het Haarlemsche R. K. meisjesgymnasium voor haar taak berekend is en het vertrouwen wekt dat de Haarlemsche R. K. samenle ving in de toekomst zal profitesren van de uitstekende paedagogie, die op ons nieuwste Haarlemsche onderwijsinstituut toepassing vindt. Het op deze wijze aanwakkeren bij de leerlingen van eigen initiatief staalt haar zelfvertrouwen en vormt haar karakter. Over dit eerste nummer van „Primitiae" niets dan lof! Het is waardig en toch geheel in den toon gehouden, ^die voor leerlingen van een eerste klas van 't gymnasium past. Zuster Hortense schrijft de inleiding om „Primitiae" welkom te heeten en in de be. langs tailing van ook anderen dan de leer lingen en docenten aan te bevelen. Uit het daarop volgend ..voorwoord" blijkt, dat de jeugdige redactrices er in geslaagd zijn zich voor de samenstelling van het blad de mede werking te verzekeren vanMarie Koe nen, Ellen Russe, professor Huib Luns en pater Molkenboer. „Het is een fijne gerust, stelling," zoo schrijft de redactie snaaks, „dat in ieder nummer ook iets waardevols zal komen, al is dat dan ook niet van óns." Maar dat zij niet van plan zün het blad door buitenstaanders te laten vullen, blijkt uit het feit, dat dit eerste nummer bijna ge. heel door de leerlingen is volgeschreven. Parmantig en onbevreesd worden den abonné's de eerste pennevruchten voorgezet van deze „Primitiae", de eerstelingen van ons R. K. vee, als dit voor het eerst naar de wei gaat, kruisgewijs met een palmtak op den rug, om te verkrijgen, dat het vee goed zal groeien en gezond blijven. In Duitsch Bohemen deelen de kinderen elkaar slagen uit, om niet lui te worden en ook om geen rugpijn te krijgen. Elders weer plant men palmtakken op de vier hoeken van éen akker, om de velden voor hagelslag en misoogst te bewaren. Het in vroegere eeuwen veel verbreide ge bruik, dat bij de processies op Palm-Zondag, wanneer de intocht van den Heiland werd voorgesteld, ook een priester op een ezel meereed, of dat men waarmede men later genoegen nam een houten ezel op wielen of op een wagen meevoerde, is reeds lang in verval geraakt. Deze houten ezels slijten te genwoordig nog hun bestaan in menig mu seum. De spotnaam „palmezel" welke ge geven wordt aan iemand, die op dezen dag het laatst opstaat of met zijn palm te laat in de kerk komt is van deze gewoonte af te leiden. Veelal ook had op Palm-Zondag de eerste H. Communie der kinderen plaats. In Zwitserland ten slotte viert men dezen dag als „kransjesdag". De kinderen zoeken op de velden en bergen bloemen, laten deze door oudere meisjes tot kransen binden en trekken dan onder trompetgeschal en voor zien van wapperende vlaggen feestelijk het dorp binnen. De winter laat zich nog geducht voelen, maar in de natuur kunnen we toch overal de lente bespeuren. Juist nu gaat ons verlangen uit naar lichte zonnige kleuren. Wij ontvingen deze week een partij aller schattig ste kinderjum pers in blouse-model, voor kleintjes van 312 jaar, met liggende kraagjes of punihalsjes, in echte voorjaarskleuren, met kleine mo tiefjes versierd. En een partij tricot jongens pakjes zóó snoezig, dat U zeker voor uw bengels niet aardiger kunt verlangen. Daarbij hébben de jumpers zoo wel als de jongenspakjes het voor deel, dat ze goedkoop zijn en van prima kwaliteit. Gymnasium. En ze mogen er zijn. Er spreekt een opgewekte geest uit. Marie Koenen le. verde twee gedichtjes, „Hoop" en „Doen", voor dit nummer. Alleen de omslag een waardig kleed voor den pretigen inhoud is bedrukt. De teekenleerares leverde er een vignet voor. De artikelen zelf zijn getypt en daarna ver menigvuldigd. „Voorloopig kunnen wij er niet aan denken, ons blad te laten drukken," al dus de redactie, „als we in de derde klas zoover komen, zullen we al heel tevreden zijn." wy hopen, dat dit goed begonnen werk kranig zal worden voortgezet. Het verschy- nen van aantrekkelijke „Primitiae" zal voor de ouders der leerlingen en voor hen, die met belangstelling de ontwikkeling van het R. K. gymnasium gadeslaan, het bewys zajn van een daar heerschend opgewekt leven, dat de beste verwachtingen voor de toekomst recht vaardigt. In de Woensdagmiddag onder voorzitter schap van den heer D. ten Cate Brouwer te Leiden gehouden vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Ryn- land, werd het nieuwbenoemde lid der Ka mer, de heer dr. G. C. A. van Dorp uit Kat- wük aan Zee geïnstalleerd. Van den Officier van Justitie te Den Haag was aan de Kamer advies gevraagd over den nood der tulpentrekkers. Een der leden van de Vereeniging van Tulpentrek kers was in rechten aangesproken over hét niet voldoen aan zün verplichtingen, terwijl meerderen zouden volgen. Daarom had de vereeniging den Officier van Justitie ver zocht geen vervolging in te stellen en den betalingstyd op te schorten, wyi anders véle overigens goed gesitueerde trekkers in staat van faillissement zouden komen. Het bureau der Kamer had daarop een onderzoek te Rünsburg ingesteld, waarbü bleek, dat inderdaad velen in nood verkeé- ren en dat het ten zeerste gewenscht was maatregelen te treffen om die menschen voor een financieelen ondergang te behoeden. Er staan op het oogenblik driehonderd millioen tulpen, een waarde vertegenwoordi gende van vier en een half millioen gulden, waarvoor geen afzetgebied te vinden Is, vooral door de beperkende maatregelen van Engeland. Zoodoende kunnen de trekkers de in het najaar gekochte tulpen, waarvoor zy tegen 1 Maart jJ. een accept hebben afgege ven, niet betalen. De heer Simonis vestigde in dit verband de aandacht op het feit, dat er ook nood heerscht in land- en tuinbouw, hetgèen de voorzitter onderstreepte door erop te würon, dat tal van landbouwers de rente van de hypotheken niet meer kunnen opbrengen en straatarm zün geworden. Van de Katwijksche Reederüvereenlglng „Vuurbaak" werd aan de Kamer medege deeld den Minister van Arbeid, Handel en Nyverheid te verzoeken maatregelen te tref fen om de Katwüksche visschery in den stryd om het bestaan te helpen. Den laatsten tyd werd veel concurrentie ondervonden van de IJslandsche trawlers, die, nu Engeland door zün hooge tarief muren gemeden wordt, de visch in de Hol- landsche visschersplaatsen aan de markt brengen. De heer Parlevliet uit Katwyk aan Zee lichtte deze kwestie nog nader toe en deel de mede, dat de concurrentie nog zwaarder drukt, nu de besommingen der Katwüksche visschersschepen, vergeleken by vorig jaar, nog aanmerkelyk zyn teruggeloopen. De Kamer besloot dan ook de aandacht van den minister ook op deze materie te vestigen. De burgemeester van Hillegom geeft be langhebbenden in overweging om, alvorens in relatie te treden met Petrus Straathof en Leonardus Straathof, bloembollenhandela ren, beiden wonende aan de Beekkade no. 7 te Hillegom, by hem inlichtingen in te win nen. Genoemde personen dryven ook handel onder de namen „Blumenhof" en „La Reine". L. Straathof voornoemd drüft ook han del onder den naam „Aurora Bulb Nurse ries". Hooibraaid aan den Meerweg te Hcenijslcde,Do Ilecmstecdsche brandweer ln actie.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 5