KENNEMERLAND Stofzuigerhuis MAERTENS Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Premier Duplex-Stofzuigers 1165.- 0 i BEVERWIJK HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Exide Batterijen, ook reparaties VELSEN-NOORD VELSEN WIJK AAN ZEE EN DUIN IJMUIDEN IJMUIDEN—OOST UIT DEN OMTREK AANBESTEDINGEN AERDENHOUT HILLEGOM LISSE NIEUW-VENNEP NOORDWIJK NOORD WIJKERHOUT UITHOORN VOORHOUT STOOMVAA RTLIJNEN MA EZ TBEPTCHTEN icg- Concert voor het Crisiscomité Het vo ettal en instrumentaal concert, dat Donder dag ten bate van het Crisiscomité in het Luxor-Theater werd gegeven, heeft slechts zeer matige belangstelling getrokken. Hoewel dus dit concert uit financieel oogpunt abso luut niet aan de verwachtingen heeft beant woord, hebben de medewerkenden zich door de geringe belangstelling niet laten ontmoe digen, integendeel, allen hebben zich met enthousiasme van hun taak gekweten. Nadat burgemeester Jhr. J. C. W. Strick van L.n- «choten een kort openingswoord had gespro ken, waarby reeds by voorbaat aan alle me dewerkenden dank werd gebracht, opende de St. Jozef-Harmonie onder leiding van den heer J. G. H. Damen 't programma met den Vlot gespeelden K.L.M.-marsch van Willy Schootemeyer, gevolgd door de ouverture „Der Calif von Bagdad" van Boieldieu en Ivanovici's concertwals „Donauwellen". Begeleid door den heer André Roemer tong mej. T. Out met een aangenaam klin kende sopraanstem achtereenvolgens „Ook voor My" en .Xente" van H. v. Tussenbroek, Max Reger's XIaria Wiegenlied", waarmede de zangeres een dankbaar applaus oogstte. Vervolgens was de beurt van optreden aan den heer P. Cloeck, die met stygend succes levensliedjes aan de piano zong. zy werden met talent en gevoel voor humor voorge dragen en vormden een zeer gewaardeerde afwisseling. Nadat de heer Emil Bolten, baszanger, een tweetal aria's uit Mozart's opera „Die Zau- berflöte" had gezongen, was de beurt van optreden aan het Mannenkoor „Zanglust". dat onder bekwame directie van den heer H. van Dyk o.m. verklankte „Hymne an die Musik" van Lachner, „Glockengelaute" van Ruh en „Zondag" van den dirigent. De directeur van het Luxor-Theater liet ter afwisseling de Polygoon-film van de Her denkingsfeesten 1927 draaien. Na de pauze werd het programma met het oog op het late uur belangrijk ingekort. De St. Jozef-Harmonie volstond met het spe len van een marsch en het karakterstuk van Ketelbey „In een Chineeschen Tempeltuin". Mej. Out zong „Ave Verum" van Mozart en „Das Veilchen" van Loewe, terwyi ae imer Cloeck in tempo-tempo nog enkele liedjes zong. „Zanglust" besloot daarna den avond met het zeer goed gezongen „Er was ereis" van C. v. d. Linden. Het publiek toonde zich voor het gebodene zeer voldaan en heeft aan het slot met een langdurig applaus den medewerkenden dank gebracht. Revue ,,'t Is maar een gijntje". Voor de opvoering van de Beverwyksche revue ,,'t Is maar een gyntje", auteur de heer Jan Tromp, biykt in breeden kring groote be langstelling te bestaan. Hoewel de opvoering eerst op Donderdag 31 Maart zal geschieden in het KB.A.-gebouw, is de aanvrage om toegangsbewyzen reeds zoo groot, dat stellig op een uitverkocht huis zal mogen worden gerekend. Het verdient in ieder geval aan beveling tydig toegangskaarten aan te vra gen. Omtrent den Inhoud van de revtle kun nen wy reeds verklappen, dat het amusante kykspel, naast de gebruikeiyke „zetten" van de commère en haar partners, ook een aan tal tafereelen bevat waarin o.a. enkele plaat- seiyke inrichtingen worden belicht en toe gezongen. De finales worden gezongen door een koor van ongeveer vyftig dames en heeren. Byzonder geslaagd is de parodie op ,An der schonen blauen Donau", welke scène zich afspeelt op onze beroemde genie- sluis. De liedjes schynen voorbestemd te zyn, om repertoire te houden. Om in deD styi te blijvenHeel Beverwük zingt: „Het is verboden te parkeeren"; ,,'t Is maar een gyntje"; „Waarom zyn wy zoo oliedom" enz. De R.K. Zangvereeniging „Beverwyk" zal met de opvoering van haar revue velen stel lig een avond vol genot en afwisseling be zorgen. R-K. Transportarbeiders. A.s. Dinsdag avond houdt de afdeeling Beverwyk van den Ned. R.K. Bond van Transportarbeiders „St. Bonifacius" een vergadering in het K.SA..- gebouw. De agenda vermeldt om.: installatie van nieuwe leden, ingekomen stukken en mede- deellngen en een rede van den heer H. Jansen. De vergadering zal om half acht aan vangen. Kennemer Oudheidkamer. De Oudheid kamer ontving t navolgende ten geschenke: Van den heer J. G. Beltermann een foto van de voorm. O. L. School aan de Bree- straat, een van de eerste steenlegging van den Westerburcht, een van het bezoek der Internationale Commissie aan het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwyk, een van het aardbeientransport in 1910 en een van een ouden gevel a. d. Breestraat; van de familie van Dum, een bronzen legpenning geslagen t.g.v. het 50-jarig Jubileum der Stoomvaart My. „Nederland" en een voor het zelfde relt uitgegeven gedenkboek, een beschryving van de Hofstede Oud-Bussem en een kom van Chineesch porselein. Voorts verkreeg de Oudheidkamer het por tret van den onlangs overleden byna hon den-jarigen heer P. van Aken. Een lastig heer Gisterenmiddag werden ten kantore van den rijksontvanger een paar rijwielen verkocht die door belastingambte naren in beslag waren genomen, wegens het ontbreken van een belastingplaatje. Toen met het verkoopen werd begonnen verzette de eigenaar van beide rijwielen zich tegen den verkoop. De man is daarop door de pol'tie gearresteerd en bleek te zijn ze kere Th. G. wonende te Velsen-Noord. Na dat de man op het politie-bureau wat ge kalmeerd was kon hy weer huiswaarts kee- ren. De werkloosheid Hedenmorgen waren by de Gem Arbeidsbeurs alhier 592 werk zoekenden ingeschreven, waarvan voor Be verwyk 338. De vorige week bedroeg het aantal ingeschrevenen nog 601. Crisis-Comité. Opgave en verantwoor ding der ontvangen gelden: i. ƒ23.60; K. H. 25.De Eendracht 6.50. Totaal van het bovenstaande 66.50; Week- en maandbe dragen ƒ75.60; Kleedihgcollectebus ƒ5.65; Collecte langs de huizen 44.26. Totaal 182.21. Vorige opgave 4888,28. Totaal 5070.49. Voorts werd van het Nationaal Crisis- Comité als bydrage ontvangen ƒ750.—. Aangezien de opgave van het beschikbare bedrag nog niet verminderd werd met de 10 pCt. bestemd voor het N.C.C., is thans het van het N.C.C. ontvangen bedrag niet by het Ingezamelde bedrag opgeteld. Zooveel mogeiyk wordt iedere week een collecte langs de huizen gehouden. Het komt daarby wel voor, dat een dubbele gave wordt gegeven en daarby aan de collectrice ver zocht wordt de volgend eweek niet terug te willen komen. Nu gaat die volgende week niet altyd dezelfde collectrice rond en daar door wordt het verzoek wel eens niet nage komen. Maar komt men toch, duidt dit dan niet ten kwade en als men bovendien, al is het maar een kleine kleinigheid, geeft is een uiteenzetting overbodig en is de collectrice, die zich welwillend voor dit werk beschik baar stelt, beloond voor hare moeite de goede zaak te dienen. R.K. Gymn. Ver. „Sport Staalt Spieren". Er wordt thans hard gewerkt aan ds oefeningen voor de a.s. Bondswedstrijden Dit is voor onze vereeniging van zeer veel belang en allen die iets voor den groei en bloei van „S.S.S." over hebben verzuimen geen enkele oefening mede te maken. Deze week is wederom een nieuw lid voor de heeren-afdeeling ingeschreven en nog wel een oud lid. Moge het zoo doorgaan, al is het iedere week maar één. Want als straks „de Graal" de opheffing van de vrouwelijke afdeelingen eischt, en de mannelijke leden willen toch de vereeniging laten voortbe staan, dan zullen deze leden ook hun uiter ste best molten doen het aantal hunner af deeling te doen vermeerderen, anders kon het nog wel eens noodzakeiyk zyn, dat de vereeniging opgeheven zou moeten worden. En dat zou beslist jammer zyn. Er zal niet één lid gevonden worden, die dat zou wen- schen en daarom moet een ieder voor zich dat maar eens daadwerkeiyk toonen door het aanbrengen van nieuwe leden. „Thomas van Villa Nova" „Thomas van Villa Nova", onderafdeeling van den R. K. Volksbond, Kring Velsen-Noord, houdt een ledenvergadering a.s. Zondag direct na de Hoogmis, in de St. Jozefgezèllen, zaal 4. De agenda vermeld o.a.: Jaarverslag. Verslag Jaarvergadering hoofdbestuur en bespreking inkoop kolen. De laatste betaling geschiedt 1 April. Na dien datum kan niet meer be steld worden. De leden worden niet meer aan huis bezocht, dus gelieve men in de vergadering aanwezig, het verlangde kwan tum kolen op te geven. Plaatselijk Crisis-Comité. Sedert onze vorige opgave ontving de penningmeester in totaal ƒ2520.23. Door het Plaatseiyk Crisis-Comité is tot en met 14 Maart ji. uitgegeven: a. Uit eigen midaelen 6485.92 b. Aan door derden verstrekte goederen in nature 2050. 8535.92 Bovendien is het beschikbare bedrag voor den z.g. B.-steun 8510 opgebruikt. Crisis-Comité. De Dames-Commissie schrijft ons: Onze kleerenverstrekking hebben we, om persooniyke redenen, tot de volgende week •uitgesteld. Intusschen hartelijk dank voor de kleedingstukken die gebracht werden en die we af konden halen. Met vertrouwen kunnen we hu ook de hèeren aanraden loten te koopen. Onzen besten dank voor de gevers van twaalf doos jes kleine sigaren, twee doozen sigaretten, drie sigaren en een sigarettenpypje, twee doosjes chocolade-sigaren, twee kokertjes voor sigaretten en een voor lucifers,, een pypenrek, het boek „Op bruisende golven" van P. Verhoog, een electrische straalkachel, een bus heerlijke Jodenkoeken, een cake die op 6 April gebakken wordt, enz., niet te ver geten onze Fongersfiets, die enkele dagen na de trekking ook als heerenrywiel geleverd kan worden. Van de damespryzen noemen we ook mét een harteiyk bedankje voor de gevers: een zwarte sjaal met geborduurde punten (Ja- pansch), een tweede kaas, een gouaen Dro- che, een glazen beschuitdoos met koper, een leeren damestasch, een keurig bonbonstel, twaalf lepeltjes in étui, een foto-album, eenige fraaie vazen, waaronder een origineel Chineesche. Wy komen tot over de 150 prijzen. Het succes onzer loten-verkoop is dan ook heel groot. Byzonder waardeeren wy de afname van 150 stuks voor de vergadering van de Boerenleenbank en we hebben dan ook hoop, dat we voor een oogsnblik den bodem van onze geldkist eens niet zullen zien. Maar we weten het nu al, dat het werke- lyk maar een oogenblik zal zyn. Dan komen er nog twee week-collectes en wat dan? Als u met ons gelooft, dat met 1 April het leed nog niet geleden zal wezen, geeft u dan extra deze laatste keeren. De gehoopte vermindering van werkloosheid laat nog steeds op zich wachten. Brand in de nieuwe vuilstorting. Gister avond kwart voor negen werd de brandweer voor de 25ste maal in 1932 gealarmeerd, dit maal voor een brand in de nieuwe vuilstor ting aan het kanaal. Toen de brandweer eenige minuten nadat alarm was gegeven, met de motorspuit ter plaatse arriveerde, bleek het houten gebouw vol rook te staan. Er was echter nergens vuur te bekennen. De deur was spoedig opengehakt. De rook was zoo dicht, dat de brandmeester Schliker genoodzaakt was, een rookmasker om te doen om den haard van het vuur te ont dekken. Zooals men vermoedde, smeulde de inhoud van een in de inrichting liggende schuit, waarin men in den loop van den dag vuilnis had gestort, vermoedelyk doordat er gloeiende asch In de schuit was gekomen. Spoedig werd met twee stralen op de auto spuit een flinke hoeveelheid water in de smeulende massa geworpen. De zaak was toen spoedig bekeken. R. K. Volksbond. Door den R. K. Volks bond, afdeeling Velsen, wordt voor de Krin gen IJmuiden en IJmuiden-Oost Maandag 21 Maart, des avonds half 8, een ledenver gadering gehouden ter bespreking der onder afdeeling „Winterzorg". R. K. Bouwvakarbeidersbond. Donder dagavond vergaderde bovengenoemde bond In het patronaatsgebouw. By de ingekomen stukken was een brief van het Hoofdbestuur, behelzende het verloop der arbitrage inzake het conflict by de Amst. Ballast My De uit spraak was 3—4 ten gunste der My„ wat bU de vergadering ontstemming teweeg bracht. Voorts werd door het Hoofdbestuur uitspraak der ledenvergadering verzocht om de Bonds vergadering in '32 ofwel in '33 te houden. Het Hoofdbestuur gaf de voorkeur aan '32, in verband met de viering van het derde lustrum. De leden stemden dit echter af. Hedenmorgen werd vanwege den hoofd ingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Noord-Holland, in het bureel Zijlweg te Haarlem aanbesteed: Het onderhoud van de Heldersche Zeewe ring, gedurende de jaren 1932, 1933 en 1934. Raming f 17000 per jaar en het maken van de te vernle rven Willemsbrua over het Hel- dersch Kanaal in de gemeente Den Helder, met bijkomende werxen. Raming f 52.200 Voor het eerste werk waren 9 biljetten In gekomen. Ingeschreven werd als volgt: P. Kuiper Petter f 16750: N V Aanne mersbedrijf P Daalder, Alkmaar f 1545b; J. C. Kooyman, Harlingen f 16060; J de Vries, Heemstede f 14888; G W. Hoitje, Hee renveen f 16300 J. Winsinck Jr.. Castricum f 15792; C. Klir.kert. Oud-Karspel f 16592; Roozendaals aannemingsmaatschappij Enk huizen f 14950; N. V. Expeditie Transport, Houtgraaf en Bolsenbroek, Bloemendaal f 14867. Voor het tweede werk waren 28 biljetten ingekomen. Laagste inschrijver was P. den Das, te Schoorl voor f 41800. Hoogste inschrijver was G. W. Boltje, te Heerenveen voor f 56600 Brandje. Vrijdagmiddag werd de brand weer gealarmeerd voor een terreinbrand aan de Houtvaartkade, waar wat droog gras en houtopslag in brand was geraakt. Spoedig was het vuur gedoofd en kon de brandweer auto weer inrukken. Veel lawaai om iets van niet veel beteekenis. Bloembollencultuur. Donderdagavond hield de afd. Hillegom een zeer goed be zochte ledenvergadering. De vergadering werd gepresideerd door den wnd. voorzitter, den heer B. Rynveld. Deze opent met een woord van welkom; hy releveert het heengaan door den dood der heeren Brussée en C. Geitenbeek Sr. Welkom heet spr. voornameiyk ook den heer C. Ludwig, het nieuw bencemde bestuurslid. Dank brengt spr. aan het afgetreden be stuurslid, den heer C. Carlier voor hetgeen deze voor de afd. heeft gedaan. Het jaarverslag was keurig in orde, waar voor dank werd betuigd Ingekomen was een schrijven van de afd. BennebroekVogelenzang, om de Directie der Ned. Spoorwegen te verzoeken buurt verkeer in te voeren tusschen Haarlem en Lelden. Gaarne zal de afd. aan dit verzoek adhaesie betuigen. Tot afgevaardigden voor de alg. verg. wer den gekozen de heeren K. Velthuys en L. van Til Pz„ secundi de heeren B. Rynveld en J. R. N. J. Bijl van Duyvenbode. Hierna werd de beschrijvingsbrief behan deld. Gemeend werd, dat het oogenblik voor salarisverhooging Scheidsgerecht niet geluk kig gekozen was. Hierover waren de meenin gen verdeeld. Hierna kwam ln bespreking vergoeding Secretariaat. De voorz. licht dit toe; het komt dezen secretaris voor het vele werk toe. Be sloten werd het secretariaat te honoreeren met 150 per jaar. Hierna rondvraag en sluiting. Intrekking rijbewijs. De bevoegdheid rriotorrytuigen te besturen, is ontzegd aan J. M. Lommerse, bloemist, wonende alhier, voor een termyn van zes maanden, Ingaande op 4 Maart j.L Verkoopipg, Donderdagavond had lil Hotel SÏstermans ten overstaan van Notaris D. W. van Niekerk te Haarlem de veïkoop by gunning plaats van een burgerwoonhuis met garage aan de Vosselaan 22 te Hillegom, gróót 1.87 A. Dit perceel was in hoogste bod gebracht op ƒ4100; het werd niet gemynd en gegund aan de heeren W. Spierings c.q, te Hillegom. Voor de R.K. werkloozen. Hier ter plaatse bestaat een comité, dat zich ten doel stelt de R.K. werkloozen eenigszlns tegemoet tp komen, door hun op uen dag een onder komen te verschaffen, waar zy door spelen de verveling kunnen verdryven. Tot nog toe werd van deze gelegenheid gebruik gemaakt door 50 60 menschen per dag. Dageiyks werd aan deze personen des morgens een kop koffie en des middags een kop thee kosteloos verstrekt. Die koffie en thee werd door enkele goede gevers verstrekt, terwyi ook voor tabak werd gezorgd, zoodat gratis de pyp kon worden gestopt. Als Kerstgave werd verstrekt 175 H.L. brandstof, plus 598 pond vleesch. Dank zy den steun van velen, die met het lot der werkloozen begaan zijn, kon in Frebruari nog eens 182 H.L. brand stof onder deze menschen worden gedistri bueerd. Er werd zoo ongeveer op gerekend, dat met "'aart de werkzaamheden zouden worden hervat. Door de tydsomstandigheden is dit jammer genoeg niet zoo en het aantal werkloozen is per dien datum vergroot in plaats van verkleind. Het comité stelt zich nu de vraag: mogen wy nu met onzen goeden maatregel ophou den en de pl.m. 250 R.K. arbeiders de straat op sturen? Natuurlyk niet en zulks des te minder, nu men van zekere zyde tracht met mooie leuzen de arbeiders tot zich te trekken en ontevredenheid te zaaien. Onze hooge be ginselen, die wy door onzen steun en extra hulp by onze eigen menschen hebben noog gehouden, willen wy als het hoogste goed blyvend bewaren en daarom richt zich het comité tot alle Katholieken onzer gemeente, om thans een offertje te willen geven, opdat het comité zijn zegenrijken arbeid kan voort zetten. Gaarne bevelen wy dezen oproep aan, vertrouwende op de bekende offervaar digheid der Roomsche ingezetenen. Auto-ongeval. Gistermorgen te half zeven had alhier een auto-ongeluk plaats. Ter hoogte van de firma Gebr. Blokhuis reed een vrachtauto, afkomstig uit Am-ter- dam. Bij den melkhandel Koot kwam eer wagen aanryden en ter zelfder tijd kwam ook de tram aan. De autobestuurder dacht den wagen te kunnen passeeren. Hy moest echter stoppen en reed daardoor te ver in den kant en kwam in het mulle zand terecht. Gevolg was dat de auto tegen het huis va- de fa. Koot aanreed. Dit bouwwerk dezen duw verdragen. De auto was slechter aan toe. Deze bleek voor ven rijden ongeschikt. De beide inzittenden kwi men met den schrik vrij. Een telefoonpaal welke tegen het huis stond werd ver splinterd. „Hulp in Nood" De jaarvergadering van „Hulp in Nood" werd gehouden in hotel Nyssen alhier. De voorzitter, de heer Van Arkel, opende de vergadering met gebed en heette de aan wezigen welkom. Uit het jaarverslag biykt, dat aan 69 per sonen ultkeerlng is verleend, tot een totaal bedrag van ƒ1335of 1335 dagen A ƒ1.— per dag. Door overiyden, vertrek en bedan ken is het ledental gedaald- van 212 tot 189 leden. Door den secretaris, den heer H. Duwel, werden de notulen gelezen, welke onveran derd werden goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester, den heer P. Rynbeek, biykt, dat aan con tributie is ontvangen 1040.93. Saldo vorige jaar in kas 685.Totaal aan ontvangsten 1.725.93. Uitgaven uitkeeringen enz. totaal 1.398.90. Op 1 Mrt. 1932 in kas ƒ366.44, zoodat ruim ƒ358.meer is uitgekeerd dan ontvangen. De kas is door de commissie, bestaande uit de heeren Nederveld, Bakker en de Jonge, nagezien en in goeie orde be vonden. De aftredende bestuursleden H. Du- wel, A. Spaans, L. Vaalburg en L. Honcoop werden allen met groote meerderheid herko zen. By punt 6 der agenda, bespreking voort bestaan der vereeniging. stelde het bestuur voor, nog een jaar op denzelfden voet door te gaan; n.l. aan zieken 5 weken uitkeering als maximum en 1.— pe' werkdag. Het bestuur hoopt zoo het jaar te kunnen be ëindigen, als zich geen bijzondere omstan digheden voordoen. Verschillende andere voorstellen werden door de leden gedaan. Tenslotte nam het bestuur het volgende voorstel van den heer P. Dol over: de uitkeering met een week te verkorten en het maximum te brengen op 4 weken duur. Dit werd aangenomen met algemeene stemmen. De voorzitter trok hieruit de con clusie, dat in de vergadering de gedachte leeft, om „Hulp in Nood" te doen voort bestaan, om zoodoende die 20 pet. by de ziekteuitkeering te kunnen aanvullen- Bij de rondvraag deelde de heer H. v. d. stellen van de heeren P. Blokker, N Blokker, Linden mede, veel te voelen voor de voor- A. Verhoeven en anderen. Spr. meende dat als het gezinshoofd ziek is. die 20 pet. uit keering op het ziektegeld zeer goed is voor versterkende middelen enz., en meende, dat als de leden dit vernemen zouden er wel veel animo voor zou zyn. De voorzitter bi acht dank aan de beide doctoren Schreuder en Van Haeringen voor hun belangeloos ver strekken van zlektebrief jees aan de leden en sloot de vergadering. Bestuur Noordzijder-Polder. Donder dag had in hotel Royal, alhier, de verkie zing plaats voor een lid van het bestuur van den Noordzijder-Polder, ter vervulling van de vacature ontstaan door de ontslag name van den heer P. Duivenvoorde. Deze verkiezing moest worden gehouden wegens vernietiging van de gehouden stem ming op 17 Juni 1931 door het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland d. d, 28 December 1931. Uitgebracht werden op den heer E. Ho- gervorst Gzn. 197 stemmen en op E. Ho- gervorst Nzn. 83 stemmen, terwyl op diver se personen in totaal 13 stemmen werden uitgebracht. 7 stemmen waren van onwaar de. Alzoo in totaal uitgebracht 300 stem men. De heer E. Hogervorst Gzn. is dus we derom gekozen. Dis is thans voor de derde maal. Reeds tweemaal is de verkiezing van den heer Hogervorst vernietigd op grond van het feit, dat het reglement van den Polder voorschrijft, dat het tweede be stuurslid moet zyn ingeland van Noordwy- kerhout. Volgens het oordeel van Gedepu teerde Staten voldoet de heer Hogervorst niet aan dezen eisch. Waar reeds tweemaal tegen de verkiezing bezwaar gemaakt is, is wel te verwachten, dat ook tegen deze verkiezing wederom be zwaar z&i worden gemaakt, ZES Raadsverslag Tot onze spyt moet het verslag van ae Vrydag gehouden raadsver gadering wegens de vele copie en adverten ties tot Maandag blijven liggen. Verschenen is het Provinciaal Blad van Noord-Holland, bevattende het besluit, hou dende afwyzende beschikking op een ver zoek van B. en W. van Uithoorn tot het ge sloten verklaren van den openbaren weg, genaamd het zydveld ln die gemeente voor het verkeer met alle motorrytuigen in de richting Thamerhuis. Ged. Staten overwegen, dat uit een van hunnentwege ingesteld onderzoek is geble ken, dat het verkeer over den bovenbedoel den weg, welke voldoende breedte bezit voor het onderling passeeren van voertuigen, met van zoodanige beteekenis is, dat het nemen van een maatregel als de door B. en W. van Uithoorn gevraagde in het belang van de vrijheid en de veiligheid van het verkeer noodzakeiyk Is te achten. Vaccinatie Vrydag 25 Maart, des mid dags om half 3 uur, is ten huize van dokter H. A. G. Bots de gelegenheid opengesteld tot kostelooze inenting en heri'nenting. R.K. Volksbond Naar wy vernemen heeft de voorzitter van den R.K Volksbond, afdeeling Voorhout, ln de laatst gehouden vergadering zijn voorzitterschap van deze afdeeling neergelegd. De heer Angevaare, die deze functie bekleedde, heeft dit steeds op uitnemende wyze gedaan en men zal zyn heengaan betreuren. Bloembollencultuur Donderdagavond vergaderde de Alg. Vereeniging voor Bloem bollencultuur, afdeeling Voorhout, in het café „Boerhaave" alhier. De voorzitter, de heer P A. van Reisen, opende de vergadering met een kort wel komstwoord. Onder de ingekomen stukken was een schryven van het werkcomité voor de werk loozen, met verzoek om een bydrage. Na ampele discussie werd besloten 10 voor dit doel aan het comité af te dragen. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden gekozen de heeren B. L. van der Hulst en P. van den Nouland. Tot hun plaatsvervangers werden gekozen de lieeren G. M. Prins en L. H. Prins. Ten slotte kwam de heer van Zonneveld met een voorstel tot verlaging van de con tributie, welk voorstel werd aangenomen en dat t. z. t. aan het hoofdbestuur zal worden toegezonden. Hierna sluiting. BINNENLANDSCHE HAVENS. IJMUIDEN, aangekomen 18 Mrt.. Maas. erk, s, W.-Afrika; Inna, s, Drontheim. 'rokken 18 Mrt. Poelau Roeblah ms., werpen; Hontestroom. s, Liverpool. AMSTERDAM, aangekomen 18 Mrt. Maaskerk W.-Afrika, stukgoed, Handels, kade, Holl Afrika Lyn; Inna, Drontheim. hout Houthaven. Verg. Ca-gadoorskantoor. IJMUIDEN, vertrokken 18 Maart, Maple- grove, s., Newcastle; Ek, s., Oslo; Oise. m.s., Parys; Nero, s., Gothenburg; Brion, s„ Bordeaux; Ariadne, s., Middl. Zee; Per seus, s., Kopenhagen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. EEMLAND, 18 Mrt. van W.-Afrika te R'dam. NTEUWKERK, uitreis, 17 Mrt. te Kaap stad. REGGESTROOM, uitreis, 15 Mrt. van Da. kar. MAASKERK, 18 Mrt. van W.-Afrika te A'dam. RIETFONTEIN, thuisreis, 18 Maart vun. 10 uur te puinkerken, ,t m tM uu HOLLAND—BRITSCH INDIê LIJN. STREEFKERK, uitreis, pass. 16 Mrt. Perim. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. KOTA GEDE, 17 Mrt. van Singapore n. Pacific Kust. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. TJ1SADANE, 17 Mrt. van Shanghai te Ma nilla. TJIKEMBANG, arr. 17 Mrt. te Manilla. TJISALAK, 17 Mrt. van Hongkong te Shanghai. HOLLAND—O.-AZIë LIJN. MEERKERK, thuisreis, 17 Mrt. te Shang hai. KON. PAKETV. MIJ. NIEUW ZEELAND, 17 Mrt. van Melbour ne n. Singapore. MIJ. OCEAAN. TROILUS, 17 Mrt. van R'dam te Singapore. TE1RESIA. 15 Mrt. van Kobe n. R aam MELAMPUS, Java naar Amsterdam, pass. 18 Maart Lizard. JAVA—NEW YORK LIJN. PALEMBANG, New York n. Java, 17 Mrt. van Suez. KOTA RADJA, Java naar New-York, pass. 18 Maart Sagres. HOLLAND—AMERIKA LIJN BREEDIJK, 18 Mrt. van New Orleans te R'dam, ALKMAAR, 19 Maart. Boter- en Eieren- markt. Boter, fabriek 1ste soort f 0.500.55; Boter, fabriek 2e soort f 0.450.50; Eieren, groothandel, f 2.703.20; Eendeieren f 2.25. ALKMAAR, 19 Maart. Piepkuikenmarkt. Aangevoerd 102 kisten, 6 korven. Prijzen: ƒ0.85—1 07 H per Kg. Handel vlug. ALKMAAR, 19 Maart. Veemarkt. 27 paarden, per stuk f 120350: slachtpaarden 300—450; 28 Melkkoeien ƒ110—225; 258 nucht kalv. slacht per stuk 39; id. fok 926; 32 vette schapen ƒ1016; 17 schrammen ƒ8—14; 94 biggen 10 weken AMSTERDAM, 18 Maart Aardappelen: Zeeuwsche Bonten 6.707.00, Zeeuwsche Blauwen 6.êo6.70, Bravo's 56. Fruit: Appelen: Goudrenetten extra 28— 44, le soort, 1620, 2e soort 8—12, Present van Engeland 2646, Bellefleurs le srt. 18— 22, 2e srt. 10—14, Zoete appelen 1826. Pe ren: Winter jannen 18—26. Groenten: Seldery 58, Peterselie 410. Prei 10-12 ct. per bos. Sla 6—9.50 p, 100. An- oijvie 2024 ct. per K G. Breekpeen 49, Hollandsch lof 22—28 Spinazie 2026 ct. per KG. Uien 4.50—6.60 per 50 K.G. Bloemen- Rozen: Hadley 10—13, Colum bia 7—10, Butterfly 7—8 ct. per stuk. Serin gen: Witte le soort 1824, 2e srt. 1014, Butterfly 78 een* per stuk. Seringen: Witte le soort 1824, 2e srt. 10 —14. Blauwe le srt. 1217 2e srt. 1012 ct. per tak. Tulpen. Barigon 1.502.00, Wil liam Pitt 1.50—2.00, Gele Prins 1.50—2.00, Prins van Oostenryk 1.50—2.00. Ibis 150 2.50, Victoire d'Olivera 1.502.00, Prosperi ty 14C—1.60. Copland 1.502.50. Verhoeven 2 503.50, Peach Blossum 2.002.50 per 100. Diversen: Calla's 15—20, Prunes 7—10, Lelietjes 2.00—2,50 per 100. Snygroen 35 cent per rank. 3—7—. Handel stug. OBDAM, 18 Maart 1932. Marktbericht „De Tuinbouw". 12.000 Kg. Roooe Kool f 0.60— 2.20; 14000 Gele kool f 0.60—2; 13000 Deen- sche f 0.60—2.10 BEVERWIJK, 18 Maart. Bloemenveiling 't Centrum, Couleur Cardinal 22—32 c.; Pro gression 18—27 c.; Crimson queen 10—16 c.: Mac Kinley 1216 c.; Max Ha velaar 15 19 c.; La Reine 10—17 c.: H. Schlegel 10— 14 c.; Prins v. Oostenrijk 1421 c.; Moore 9—14 c.; Prins 1624 c.; La Reine Max 11 15 c.; Flamingo 1017, Ibis 1420, Culli- nan 11—15, Gram. Brill. 816 c.; de Wet 18- 30 c.; Rijzende Zon 2030 c.; Valk 1216 c.; Prosperity 9—13 c.; Gris-de-lin 1014 c.; Queen Flora 1521 c.; Parma 18—25 c.; Pr. de Ligne 1825 c.; Eleonora 1521 c.; Murillo 13—20 c.; Theeroos 1521 e.; Mr. v. d. Hoef 24—39 c.; Electra 2432 c.; Peach Blossum 1824 c.; Vuurbaak 20—33 c.; Ru bra Maxima 1422 c.: Queen of the Pinks 20—28 c.: Titiaan 21—27 c.: Copland 8—30 c.; Pitt 1020 c.; Victoire d'Oliveira 16 23 c.; Le Nötre 1530 c.: Bartigon 1432 c.; Zwanenburg 40—70 c.; Themis 3854 c.; Sanders 1421 c.; La Fiancee 1630 c.: City of Haarlem 2036 c Zulu 17—24 c., Centenaire 17—25 c.; Pr Elisabeth 1828 c.; Rauwenhoff 1624 c.; Don Pedro 15 21 c.; Fr Haes 1624 c.: Rauw d'Islam 30 40 c.; Narcissen onveranderd, crocussen, Irissen idem, Anemoon Fulgens 3060 c.; St Bavo 25—38 c.; De Caen 5084 c.; Hol- landia 4057 c.; Fritillaria 18—28 e.; Ama ryllis 8—10 c.; Calla's 10—25 c.; Longiflo- rum 817 c.; Sprengen, plumosa groen 6-44 c. BROEK OP LANGENDIJK, 19 Maart. 1200 Kg. Wortelen 3.90—4: Kleine Wor telen 2.10—2.30; 282.000 Roode Kool f 0.60 —3.70; idem doorschot f 0.60—2.80: 105.200 Gele kool f 0.902.80; Idem doorschot f 0.80 —1.90; 220.800 Deensche Witte kool f 1.50 3.60; idem doorschot f 1.20—2.60; 10.900 Uien f 1040—10.90; Grove f 10.20—11.20; Drielingen f 8.80—9.60 2700 Bieten f 1—1.40. NOORD-SCHARWOUDE. 19 Maart. 2075 Kg. Wortelen f 3 30: Kleine Wortelen f 1.30; 93000 Rooae kool f ODO3.30; idem door schot f 0.60—2.40; 145.000 Gele kool f 0.80 —3; 116.000 Deensche Witte kool f 0.90 310; 2600 Uien f 11.20—11.70; Grove f 10.90 11.50; Drielingen f 8.30. TER AAR, 18 Maart. Centrale Velling. Spinazie 70—91 cent per kist (4 kilo); Sla ƒ5.20—8.40; Sjalotten ƒ4—5; Dunsel ƒ21.60: Witlof ƒ17.30; Radijs ƒ3.70—3.90; Roode kool 1.50; Boerekool 17 cent per kist. Prei ƒ6.30. BOVENKARSPEL. 19 Maart. Grove uien f 5.706:45 42 schuiten sluitkool Roode kool f 0.90—2.90; Gele kool f 0.90—2.30: Deensche witte kool f 1.102. DELFT, 18 Maart. Komkommers (Engel- sche) le soort f 816; Salade le soort f 6.90 —11.80: idem 2e soort f 5.206.50; Peen f 10 —13; Andijvie f 1.10—1.30; Prei f 1.20—2.90; Radijs f 3.10—.50 per 100; Seldery 10—26 c. per dozijn; Stoofsla f 1.40—1.80 per kist; Spruiten f 10—13 per 100 Kg. HEILOO. Exportveiling „St Willibrordus". 18 Maart. Brusselsch witlof le soort 1621 ct., idem 2e soort 7—11 ct.; spruitkool le soort 15—23 ct., 2e soort 6—12 ct.; sjalotten 7—10 ct. per kg.; spinazie 0.80—105 per kistje; prei le soort 6090 ct., 2e soort 25— 50 ct. per bos. PURMEREND. 18 Maart. Witlof I 1.18 —1.82 per 8 kg.; Idem II 0.44—118 per 8 kg.: roode k ooi/ 0.903.90. witte kool 1.50 —2.60, savoyekool 1.10—3 80 per 100 kg.: spruitkool 0 20—2.70 per 15 kg.; boerenkool 0.50—0 75 per kist (10 kg.); spinazie 1.20 —180 per mand (6 kg.); andyvie 4085 ct. per kist; radijs 3—7 per 100 bos; peterselie 1 11 per 100 bos; seldery f 15 per 100 bos; raapstelen f 3.20—5.20 per 100 bos: bieten f 2—8 50 per 1000 stuks: wortelen O.SO— 1.10 per zak; prei 7—19.30 per 100 bos; Pre- sent van Engeland 13—33 per 100 kg.; ioet8 bellefleur t 27 per 100 kg. ENKHUIZEN 18 Maart Bloemen: Cop land f 0.60—1.10; Bartigon f 1—1.70; »u rillo f 1.30—1.50; Flamingo 1 1—120: An®, mone I f 1.90—2.20: Anemone II 1 Columbia f 3 60; Prunus f 0.13—0.20 per bos' Spruiten f 0,75 per zak. ENKHUIZEN. 18 Maart. Visch. Aan®^ voerd werden 78 vaartuigen met l852 reepharing (3 tot 60 tal) f 1.05 -1.50. BEVERWIJK, 18 Maart. Coöp. Tuinbo" Groenten-, Fruit en Aankoopvereenig De Vrye Veiling W. A. Spruiten J0-J6 A Witlof 10—21 c.; Zandaardappels 5—8 Boerenkool 6—7 c.; Sjalotten 69 c.; ®PJ" zie 22—30 c. per Kg.; Prei 12—14 c._: barber 11—19 c.; Raapstelen 4 c.; RadUs 614 per bos; Sla 2 1/2—3 c. per stulc',— BEVERWIJK, 18 Maart. R.K. Coöp. dersvereenlging „Kennemerland". Sla 3 ct, per stuk; Spinazie f 0.75—120: BoeII$ kool f 0.200.40 per kist; Roode kool 3 ct.; Gele kool 2—7 c. per stuk; Raapst® 34 c.; Rabarber 624 c.; Selderie 3~"x Prei 816 c.; Radijs 5—6 c. per bos; v 10—14 c.; Spruiten 10—22 c.: Witlof 1" 24 c. per Kg. go WARMENHUIZEN* 19 Maart. Uien f -11.—; groote ƒ29.50—9 80; drielingen 1 8.40; stekuien ƒ4.805.0; gele kool fu —2.10; 2e soort ƒ0 60—1.30; roode kou ƒ0.70—3.20, 2e soort ƒ0 60—2 20; witte 1.20—2 70, 2e soort ƒ0 90—190 j. HONSELERDIJK Coöp. C. W. I. I8 Primula Vera 751.05 Madeliefjes ct per bak; Amaryllis 68per 100 Hortensia 65—1.55, Cineraria 16—35, sp'r 2425 ct. per pot; Anv. anjers 4. la 15—18, Hadley 8.70—9.— per 100 stu*Z- Plumosa 2533, Sprengeria 3240, 2028, Convallaria 23—31, Anemonen 30, Lathyrus 2840, Narcissen 1215 p bos; Copland 1320, Bartigon 16—22, Natri 16—22, Elizabeth 20—26, Pit 15-"^ Krelage 17—23, Sanders 16—20. Murillo —21, Mr. vd. Hoeff 30—35, Ibis 23—24> V.L verse tulpen 17—26, Irissen 30—60 per doZU HONSELERSDIJK, 18 Maart. Sla le s°f^ f 1.20—5.60 per 100 krop: idem 2e soort 45 ct per bak; andyvie 58—87 ct. per ,j eieren 350—3.75 per 100 stuks; seldn9o 1.30—2.80, peterselie f 1—4.60, keien A —1.90, prei 3.90—6.10, radys 2.5°-^ rhabarber 10, alles per 100 bos; sPr' 7%—12 ct per kg.; dunsel 6—13 ct. Per/^ spinazie 13—27 ct. per kg.; witlof 16—l8 per kg.; boerenkool 5—15 ct. per bak; K Q vel f 1.30 per 100 bos; komkommers le soort 17.9020.30. idem 2e soort t 1 —17.10, idem wit le soort t 19 per 100 sta "S-HERTOGENBOSCH, 18 Maart. Spi"^ le soort 1626, -e soort 7—12 ct. per kropsla 2e soort 5.607.40 per 100 snysla 7—11 ct. per kg.; keelen 110 „nS- per 100 bos; radys 2.603.30 per 100 b j roode kool f 1.304.10, groene savoye" 2.602.80, gele savoyekool 390—4 'Zq 100 stuks; boerenkool 0.70—1.90 P^r j struik; spruiten 1025 ct. per kg.; wit'01 22—26 ct. per kg.; witlof II 10—19 ct. sjalotten 10—11 ct. per kg.; prei 6—8 per bos; andyvie f 2—2.10 per 100 sU\urlé kroten 1.602.10 per 100 kg.; knolsel"® 1.409.50 per 100 knol; wortels 1 5-~". per 100 kg.; juin 12.60—16 per 100 stoofperen 29, brederode 26, ysbouten 19. 1 nS a 9—11, bellefleur le soort 15—17. idem 2e 69, goudrelnet le soort 25—29, Idem soort 13—16 ct., alles per kg. s,- POELDIJK, 18 Maart - Bloembolled'^ ling „Hét Westland" Calla 7; Gerbere per 100 stuks; Plumosa 1923: Sprêh?6 100 kelK' gemot 20—27, Court Pendu 19, Ceulem 17 per bos; Amaryllis 11.00 per Asalea 65100; Rhododendron 3150' tensia 70—145 per pot; Hyaointhen 19 'a CoP18. Hoi" 251 Anemonen 2022: Narcissen 58: 12—15; Elisabeth 19—22; Clara Butt Bartigon 1620; Pit 17—19. Pride of lem 20; Murillo 12—13; Theeroos 18' LeJV tre 20: Centinaire 14: Cour d'Or 15; ewnhof 15 per dozijn. POELDIJK, 18 Maart. Aardappelen 1.902.20 per mandje; bloemkool le s0~ 3 f 7.50 per 100 stuks; blauwe druiven per pond; sla le oort 4.305.30, 2e AAi f 1.30—3.50 per 100 stuks: eieren 3 \jj0 per 100 stuks; jrincesseboonen dubbele I per 100; seldery 0.85—2.30 per 100 0 peterselie 3.60—3.65, 2.25—?.10 per 3 bos; kelen f 1.051.80 per 100 bos: Pre' „8o 5.50, f 2.506.50 per 100 Dos; radijs 4.20, 2.604 90 per 100 bos; spruiten 1.30 per half mud; drisel 8 ct. per 30 nazie 19—24, 15—33 ct. per kg.; witlof ^Aet ct. per kg.; boerenkool 10—12, 10—22 ct v bak; andijvie 0.70—1.05, 0.60—1 per 08 LEEUWARDEN, 18 Maart 280 en^C stieren 60120; 135 twemersiiere 320 s£. per stuk; 407 vette koeien 100—22' Pe® if- 42—62 ct. per K.G.; 1176 melk- en koeien 90—230 per stuk; 357 pinken 40~tv*; per stuk; 68 Vette kalveren 20—50 per 753 nuchtere kalveren 25 per stuk; vette schapen 12—19 per stuk; 30 wf-5 schapen 1017 per stuk; 1210 vette va terS 14Ifl nor of 11b" IQ OA XT Ct 2«0li Aaflf'' 14—16 per stuk; 1824 ct. per K.G. 20 cent per K.G.; 68 nagere varkens l0'nt cent per K.G.; 272 kleine biggen 3—5 per stuk; 20 bokken en geiten, 27 paar° Totaal aanvoer 5195 stuks. Zuivel: Sleutelkaas 926: Nagd' 1518; Goudakaas 1645; Edamme^'i# 1647; aanvoer 31.383. Mijnboter 95. cent per KG.: Veilingboter 87; 77; 7/3; 20/6; 1/12 vaten. Eierhandel: Kipeieren aangevoerd 7°' ys KG.; Prijs: 2<A—3y, per stuk; Handels^ 4550 cent per K.G.; Eendeieren aangeY? j,.. 2500 K.G.; Prijs: 33<4 cent per stuk. jjj delsprijs 4045 cent per K.G.; Pluimvee- slachthanen 5090 cent per stuk: a* slachtkippen 60—100 per stuk; 20 jonge nen 50—125 per stuk; 10 jonge duiven 15 konynen 20 cent per pond. AMERSFOORT, 18 Maart. Appelen 16per HL. Hoendereieren f2,90-".3o. Eendeneieren 3—3 25, Hooibóter l' Kippen ƒ0.90—1.20. Hanen ƒ1; Tamme K nynen 125—2 50, Wilde konUnen 90 eIj Oude tamme eenden f 120, Tamme A 3050 ct per paar. Magere varkens Biggen 4—7 per stuk. Aangevoerd ongeveer: 60 HL. aardappelen 415 000 dereieren. 1100 eendeneieren. 40 K G. n boter 45 magere varkens. 245 biggen. LEIDEN, 18 Maart. Veemarkt Aangèvd6 8 755 runderen, 428 kalveren. 1106 scbaPe V, stieren, 75—210, stug; 247 kalf- en [D. gO koelen f 125—275, stug; 217 varekoeien .30 —180. stug; 271 vette ossen en koeien 295, schoon aan de haak 26— 74 ct.. 12 pinken, matig: 26 vette kalveren 4 402 schoon a d. haak 62 tot 100 ct.. matté' tte nuchtere kalveren f 3—6. matig; schapen 1821. traag; 350 weldescb® I 15—17, traag; 25 lammeren: 512 mest f kens 9—18. traag: Londensche varxensi)l(f- kg. levefid gewicht 20—22 ct.. matig. 765 ,40; gen 2.505, matig; 16 naarden 85 8 bokken en geiten 4—7. LEIDEN, 18 Maart. Kaasmarkt, voerd 4 7partyen kaas, waarvan 37 Par"pe- Goudsche en 10 partijen Leldsche ka®s 34 steed werd voor: le soort Goudsche kaa^j^e -26, 2e soort 21—23; le soort Lei.45C 22—24 2e soort 18—21, alles per Handel flauw. 50

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2