KENNEMERLAND ooSf!?R™LS S m VVf-S S iSS 85§ Amsterdamsche Beurs Wede gedeeld door DE SPAARNEDANK Stofzuigerhuis MAERTENS Barteljurisstraat 16 - Tel. 10756 Philips Radio-Toestellen HER3HGA WOTHRIOH, HAARL^ Centrale Verwarming Heringa-Johnson-Oliebranriers^ 459e STAATSLOTERIJ rci1/,. BEVERWIJK IJMUIDEN VELSEN-NOORD Staat van Besommingen MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE HILLEGOM HILLEGOM NOORDWIJK NOORDWIJKERHOUT VOGELENZANG WIJK AAN ZEE EN DUIN TELEGRAFISCH WEERBERICHT EEN BELANGWEKKENDE OPGAVE STOOMVAARTLIJNEN MARKTBERICHTEN 247 '/2 12.75 18.65 9.10 59.15 9.80 34.70 48.— 2.48 V- 12.95 18.85 31/%, 2% W K. Vrouwenbond In de Vrijdagavond gehouden v rgadering van den R-K Vrou wenbond, werd als bestuurslid gekomen Mej. T. AdndraaL ftadat Mej. A. v. Lent als secretaris was geïnstalleerd, werd door den vertegenwoor diger der Artsilk-fabrieken te Brede een interessante demonstratie gegeven over het gebruik van kunstzijde, ..De Bond der tuinders. Op het verzoek der samenwerkende organisaties van tuin bouwers, de L. T. B. en de Neutrale Boeren- en Tuindersbond, zal door de gemeente ook aan eenige tuinders, die op zware grond telen, kunstmest worden verstrekt. De organisaties zullen met de uitreiking worden belast. „VISCHVAART ONDERLINGE IJMUIDEN'.' Ten kantore van de Vereeniging van Ree- ders van Visschersvaartuigen werd dezer da gen onder voorzitterschap van den heer J. F. Klercq een druk bezochte buitengewone algemeene ledenvergadering gehouden van de Vereeniging „Vischvaart Onderlinge U- muiden". Doel van de vergadering was de behande ling van een verzoek, dat door een aantal leden schriftelijk aan het bestuur was ge daan, om met het oog op de ongunstige tijdsomstandigheden bij de regeering er op aan te dringen, de helft der kosten van de ziekteverzekering op zich te willen nemen. Voorts werd gevraagd door bezuiniging te trachten, zoowel de administratiekosten van Zee-Risico als die van het bureau te IJmui- den te willen verlagen en eindelijk o:n maatregelen te nemen, de leden niet meer te verplichten bijdragen op te brengen voor dubieuze debiteuren. Door een der directeuren van Centraal Beheer te Amsterdam, Mr. J. L. C. van Mearwijk werd zeer uitvoerig aangetoond, dat omtrent de in het schrijven aangeroerde punten verschillende misverstanden bleken te bestaan en dat uit de gestelde vragen blijkt, dat de schrijvers geen voldoende in zicht in de zaken der vereeniging hebben. De bezwaren werden alle weerlegd. Aan het einde der vergadering meende de voorzitter te mogen constateeren, dat de leden vertrouwen in hun bestuur kunnen blijven stellen en dat zij de overtuiging met zich zouden nemen, dat er van meer be zuiniging bij de vereeniging geen sprake kan zijn en dat door Centraal Beheer er met alle middelen naar gestreefd wordt, de kos ten zooveel mogelijk te beperken, terwijl ook het werk van het kantoor te IJmuiden en in het bijzonder dat van den secretaris der vereeniging, den heer Vermeulen, de grootste waardeering van de leden verdient. „St. Caecilia". De R.K. Harmonie „St. Caeeilia", directeur de heer P. N. Jooren, zal op Hemelvaartsdag deelnemen aan het Natio. naai Concours, hetwelk te Amsterdam in het Concertgebouw wordt gehouden. „St. Caecilia" komt uit in de eere-afd. •Harmonie en heeft als verplicht nummer uit te voeren óe ouverture „Schamlich" van Ohms en ais werk naar keuze het diver tissement „Errenyes" van Jules Massenet. Verkeersregeling. Op verschillende plaatsen In de gemeente, zijn in de laatste weken op de straten roode streepen geschil, derd, bedoeld ter regeling van het verkeer. Velsen-Noord was hiervan tot heden ver. schoond gebleven, doch Zaterdag is men er ook hier toe overgegaan. Of het iets uit halen zal, is zeer te betwijfelen. Vergadering Kolenfonds. In het R.K. Vereenlgingsgebouw hield het Koienfonds. onderafd. van den Ned. R.K. Volksbond, Zon- dagmorgen een druk bezochte vergadering. Na opening door den voorzitter en het lezen der notulen, werd het jaarverslag uit. gebracht. Hieruit bleek, dat de inkoop.cen- trale zich in een gestadigen groei mag ver heugen. Ieder jaar stijgt de omzet met dui zenden guldens. Daar de boeken en bescheiden door een commissie waren gecontroleerd en in orde bevonden, werd de penningmeester gedéchar. geerd en dank gebracht voor het vele, door hem in het belang van het fonds verrichtte werk. Na eenige besprekingen werd besloten om evenals vorige jaren, ook nu weer ge. zamerüijk de benoodigde brandstoffen in te koopen. Het door verscheidene leden te be trekken kwantum kon reeds worden opge. geven. De aflevering zal reeds In April plaats hebben, voor welken datum de nog verschuldigde gelden moeten zijn aangezui verd. Het bestuur werd gemachtigd maat regelen te treffen voor de bezorging der brandstoffen. Van de rondvraag maakten veie leden ge bruik, waarna sluiting op de gebruikelijke wijze volgde. van de heden aan den Rij ksvischafslag aangekomen: Stoomtrawlers: Trio ƒ2000; Christine ƒ3500; Rotterdam ƒ3900; Hercules ƒ5100; Plutos ƒ1900; Bergen ƒ3900; Irene 1500; Peter D ƒ1500; Christine Catherine ƒ2800; Azimuth 3100; Aneta 2500. Voorts waren nog aan den afslag 22 log gers, 5 beugers en 3 kotters. IJMUIDEN, 21 Maart. Tarbot per K.g. ƒ1.85—1.60; Griet per 50 K.g. ƒ75—30; Tong per K.g. ƒ2.90—2.10; Middel Schol ƒ20, Zetschol ƒ22.50, Kleine Schol ƒ31; Bot 3.80—2.50; Schar ƒ11.50—8: Tong schar 54 per 50 K.g.; Rog per 20 stuks 97.50; Vleet per stuk ƒ2.501.12; Pie terman en Poon 10.50550; Groote Schel visch 36—22; Middel Schelvisch ƒ35— 22; KI. middel Schelvisch 2316; Kleine Schelvisch 16—4.70 per 50 K.g.; Kabel jauw per 125 K.g. ƒ4826: Gullen per 50 K.g. ƒ176.50; Leng per stuk 1.40—0.75; Wijting per 50 K.g. 60.70; Koolvisch per stuk 0530.12; Makreel per 50 K.g. 21.50 In het badhuis aan de Post- laau ..uen in de week van 14 t.m. 19 Maart genomen 613 douchebaden en 45 kuipbaden. Aan 34 kinderen werd een gratis school- bad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tussohen 5 en 8 uur werd door 9 volwassenen gebruik gemaakt. B« het heengaan van Mr. J. B, Sens. Onze correspondent schrijft ons: Onze gemeente-secretaris gaat naar Nij megen. De datum van zijn vertrek is nig niet vastgesteld, zodat we op deze zaak nog nader terugkomen^ Zoodra de benoeming bekend werd, haast ten zich de diverse dagbladen een alleszins lofwaardig artikel aan Mr. Sens te wijden. Die lof is alleszins gerechtvaardigd en ver diend. Wij, die den secretaris van nabij ken nen, kunnen zijn capaciteiten beoordeelen en deze zijn groot. De groote stad verkrijgt in dezen commies-griffier een man van su perieure kennis, werkkracht en werklust en i de naaste toekomst zal zij in den nieuwen functionaris een uitstekent secretaris heb ben. Voor Hillegomis zijn heengaan een ver lies. De katholieke Raadsfractie, die in hem haar eersten Roomschen secretaris onving, had geen betere keus kunnen doen en zij zal voor buitengewone moeilijkheden komen te staan bij het kiezen van een opvolger aan hem gelijk. De oorzaak van het heengaan van dezen hoogst bekwamen ambtenaar willen wij onzen lezers gaarne mededeelen, te meer omdat in een gewestelijk dagblad den schijn gewekt wordt, alsof de komst van den tegenwoordi- gen burgemeester daartoe zou hebben bij gedragen. Tusschen de regels door zou ge lezen kunnen worden, als zou de verhouding tusschen Mr. Pont en Mr. Sens te wenschen hebben overgelaten en als zou daardoor laatstgenoemde t. z. t. afreizen naar Gelder lands groote stad. Deze voorstelling van zaken is niet alleet: sc-heef, doch volmaakt onwaar De samen werking tusschen oeide heereri is voortdu rend uitnemenl geweest Als er één in de ge meente Hillegom is, die naar waarheid de groote gaven van geest en hart van den heer Sens kan beoordeelen, dan was het de burgemeester, die dagelijks in 't nauwst con tact stond en staat met zijn secretaris. En Mr. Pon heeft daar immer van getuigd, óók herhaalde malen in de Raadszittingen, ge dachtig de gulden spreuk: eere wlen eere toekomt. Mr. Sens heeft hier met succes en aange naam gewerkt, hij verklaarde ons dat per soonlek in alle oprechtheid. Alleen de toe komst zijner kinderen en het voortzetten zijner studie heeft na lang aarzelen hem doen besluiten naar Nijmegen te gaan: de Katholieke Universiteit der stad Nijmegen geeft hem gemakkelijker dan Hillegom de gelegenheid, zijn Meesterstitel binnen korten tijd aan te vullen met den doctorstitel. Het Is geen geheim, da de studie in die richting na het behalen van den meesterstitel dcot Mr. Sens werd gegeerd en beoefend. Alleen de tijd speelde hem parten en de tijdwinst, die de stad Nijmegen als plaats van as. in woning hem reeds daardoor brengt, zal wor den-benut voor dit ideaal van Mr. Sens. Wij meenden goed te doen, onzen lezers deze eerlijke uiteenzetting niet te onthouden. Verkeersongeluk Zaterdagmiddag ge raakte het vier-jarig zoontje van den heer Faas bij het oversteken van den weg aan de Wilhelminalaan, onder een luxe wagen. Deze ging het ventje over de beentjes. Mevr. van U nam het kind op en droeg het bij zich binnen. Dr. Versluys verleende genees kundige hulp. Vermoedelijk is het ongeval als door een wonder god afgeloopen. Burg. Stand. Geboren: z. van C. Klin kenbergVerhoeve; d. van A. Kruining- Smit; z. van M. LangendijkCardol; d. van M. de GrootWarmerdam; z. van C. J. LommerseVan Dril. Overleden: D. Verzijl, m. 86 jr. Geslaagd Voor het machinisten-examen diploma A, slaagde onze plaatsgenoot de neer J. Stoutenbeek, Personalia Aan de Universiteit te Leiden slaagde voor het practisch apothe kers-examen mej. A. G. Sanders, alhier. Mishandeling van een agent Een 19- jarige visscher te Noordwijk a. Zee, ls door den Haagschen politierechter veroordeeld tot een maand gevangenisstraf, terzake van mishandeling en beleediging van een agent van politie alhier. Volgens de verklaringen van dezen heeft hü op 28 September j.l. verdachte geverba liseerd wegens het z.g. „beurzen" en zou verd. zich daarop als een woesteling heb- bij gedragen. Verdachte die bokser is, zou bestand geweest zijn tegen den gummistok, doch toen de agent een revolver trok, gaf hij zich gewonnen. De advocaat-generaal achtte de opgelegde straf in overeenstemming met den ernst van het gepleegde feit en vroege bevestiging van het vonnis Mr. TJ. D. Schaper te Leiden pleitte vrij spraak, subs, een voorwaardelijke straf. Arrest 30 Maart. personalia Te Leiden is bevorderd tot arts de heer P. A. M. Sengers, alhier. GEMEENTERAAD Een vergadering van den gemeenteraad werd Vrijdagmiddag gehouden. Afwezig de heer J. Passchier. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen uer vorige zitting worden door den secretaris voorgelezen en onver anderd gearresteerd. Onder de ingekomen stukken bevindt zich o.m. een adres van den R.K. Volksbond, met verzoek, by de Regeering stappen te doen om te bevorderen, dat ook de bouwvakarbei ders onder de sociale crisisvoorzieningen vallen, in dien zin, dat ook voor hen de trekkingsperiode wordt verlengd. De voorzitter zegt, dat B. en W. adviseeren dit adres voor kennisgeving aan te nemen. Het adres hoort in den Haag thuis en niet té Noordwykerheut. De heer van der Klauw kan daarmede niet accoord gaan. Spr. is van oordeel, dat het op den weg der gemeente ligt om drux op de Regeering uit te oefenen. De Regeering doet alsof er geen crisis in de bouwvakken heerscht, terwyi er toch te Amsterdam 8000 werklooze bouwvakarbeiders zyn. De voorzitter zegt, dat, wat Amsterdam met zyn 8000 werklooze bouwvakarbeiders niet vermag, Noordwykerhout met zyn enkele werklooze bouwvakarbeiders zeker niet ver mag tot stand te brengen. Het voorstel van B. en W. wordt daarna in stemming ge bracht en aangenomen met 8 tegep 4 stem' men. Voor stemden (je heeren J. v. d. Berg, Verdegaal, jhr. J. H. Gevers, Th. Langeveld, L. M. van Noort, E. Oostdam Jac.zn., J. Geerlings en de belde wthouders. Tegen stemden de heeren C. v. d. Klauw, J. W. van Parera, N. H. de Klerk en J. van Gylswyk. Op de begrooting van 1932 wordt een post uitgetrokken van 653.40, zynde 10 cent per inwoner, voor verstrekkingen in natura aan werklooze arbeiders, die ondersteuning genieten. Het nationaal crisiscomité zal dan eveneens 0.10 per inwoner bydragen. In dit verband merkt de voorzitter op, dat de bedragen, die wekeiyks by de ingezetenen worden opgehaald, niet aan de werkloozen, die ondersteund worden, hetzy uit de kas, hetzy door de gemeente, ten goede komen, doch aan andere crisis-slachtoffers worden verstrekt. De steun waarvan in verband met deze begrootingswijziging sprake is, wordt speciaal verstrekt aan die werklooze arbei ders met groote gezinnen, waarvan de uit- keering van de kas of van de gemeente onvoldoende is om in de behoeften van het gezin te voorzien. Deze steun wordt zooveel mogelijk in netura verstrekt. Besloten wordt tot dekking dezer crisis uitgaaf en verdere crisis-uitgaven de opcen ten op de gemeentefondsbelasting van 70 op 80 te brengen. De verordening, regelende de inrichting en samenstelling van de commissie van piaat- selyk schooltoezicht op het Lager onderwijs wordt gewijzigd in dien zin, dat voortaan om de 2 maanden en niet maandeiyks zal wor den vergaderd. Tot nieuwe leden der com missie worden benoemd de heeren J. Pilnen- burg, gemeentesecretaris, J. Remmerswaal, hoofd der school ln De Zilk en C. A. van Parridon. In de volgende vergadering zul len B. en W. nog twee leden voordragen. B. en W. stellen voor de woningen Heeren- weg 212 en 214 onbewoonbaar te verklaren. Het betrekkeiyk advies der Gezondheids commissie wordt voorgelezen. De heer W. Th. Langeveld kan met het voorstel van B. en W. niet accoord gaan, daar naar zyn mée- ning B. en W. san den eigenaar, den heer P. Verdegaal, geen redeiyken termyn hebben gelaten om de woningen te herstellen. De termyn van één maand, die B. en W. stelden, is te kort. De voorzitter zegt, dat er voor B. en W. geen aanleiding is om op deze zaak terug te komen. Het is aan B. en W. bekend, dat de eigenaar der woningen aan een vakman heeft opgedragen om de woningen te her stellen, evenwel onder dit voorbehoud, dat betaling alleen zou volgen, indien de onbe woonbaarverklaring niet werd uitgesproken. Onder dergeiyke voorwaarden ls niemand genegen een werk uit te voeren. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met aan- teekening, dat de heer W. Th. Langeveld tegen is. B. en W. doen een voorstel tot vaststelling eener verordening tot afwyking van bepa lingen der winkelsluitingswet. De voorzitter zegt, dat B. en W. voorstellen ter zalee van De Hanze hadden verwacht, doch dat niets is ingekomen. B. en W. hebben daarom zelf standig nagegaan op welke punten vour be langhebbende gemeentenaren verzachting van de bepalingen der winkelsluitingswet gewenscht is. Met het oog op het vreemdelingenverkeer in het vooriaar en in den zomer, stellen B. en W. in afwyking van de art. 2a en 8a der winkelsluitingswet de volgende be palingen voor; „De winkels, waar uitsluitend of in hoofd zaak „brood, banket, suikerwerk en choco lade wordt verkocht, benevens de fruitwin kels, mogen geopend zyn op de Zondagen, welke vallen tusschen het tydvak van 21 Maart tot en met 30 September. Het venten, verkoopen en te kooo aanbie den van afgesneden bloemen op of aan voor het openbaar verkeer openstaande land- en waterwegén wordt toegestaan op de Zondagen, welke vallen ln het tydvak van 21 Maart tot en met 31 Mei". Deze voorstellen van B. en W. worden by acclamatie aanvaard. In de steunregeling voor uitgetrokkenen, dubbel uitgetrokkenen, reglementair nog niet rechthebbenden op de uitkeering uit de werkloozenkas en ongeorganiseerde arbeiders worden enkele wyzigingen aangebracht in verband met de nieuwe steunregeling van het Departement van Binnenlandsche Zaken en Landbouw N. 15 Januari 1932. De rekening van den Schoolartsendienst Hillegom - Lisse - Sassenheim - Noordwyk - Noordwijkerhout voor 1931 wordt goedge keurd. By de rondvraag wijst de heer L. M. van Noort er op. dat er zooveel vuilnis langs den Tweeden Ouden Schulpweg, den Gooweg en langs het Harde Pad ligt. Spreker vraagt om dit op te doen ruimen. De voorzitter zegt, dat hij persoonlilk voor die opruiming niet veel voelt. Hoe meer de gemeente opruimt, hoe meer vuilnis er aan hoeken en kanten wordt neergesmeten. Er is een behoorlyke vuilnis ophaaldienst, bo vendien tweemaal in de week heeft men ge legenheid zyn vuilnis aan Schippersloot onder te brengen, maar toch schijnt men niet te kunnen nalaten particuliere eigen dommen door vuilnis te verontreinigen. Sprekers persoonlijke meening is dan ook, dat men met opruimen niet opschiet, want dat het over enkele maanden weer dezelfde vuile boel ls. De eigenaars der terreinen doen het beste, die zelf af te zetten. Niette min al is dit sprekers nermoninke mee ning heeft hy er geen bezwaar tegen den boel te laten opruimen als de Raad dit wenscht. Op algemeen verlangen wordt besloten nog éénmaal de vuilnis van genoemde terreinen te doen weghalen. Daarna wordt de openbare vergadering gesloten. R. K. Kicsvereeniging De R.K, Kiesver- eeniging „Recht en Orde" alhier, zal Woens dagavond te 8 uur in café Brama een zeer belangryke vergadering houden. De agenda vermeldt o.m Bekendmaking van het voor gestelde door den Partyraad, reglements wijziging, verkiezing Tweede Kamer, behan deling van de reglementswyziging der com missie „Recht en Orde" en tevens prae- advies van het bestuur Deze reglements wijziging ligt ter inzage by den secretaris, de heer J. R. Zonneveld, waar ook tevens het voorstel tot wyziging van het kiésregle- mentt 1927 betreffende de verkiezing Tweede Kamer verkrygbaar is. De staking in de textiel.indnstrie. Zoo als bekend geacth kan worden, voert het R.K. Werk! leden verbond actie tot ondersteu ning van de katholieke stakers in Twente. Leden van de afdeeling Vogelenzang van den R.K. Volksbond en St. Deus-Dedit be ijveren zich dermate voor deze zaak, dat tot nog toe met hun steuniysten wekelijks f 25 tot 30 is ontvangen. Gisteren werd een extra collecte aan den ingang van de kerk gehouden. Zij brach 50 op. Burgerljjke Stand Geboren: Geertje, d- van H. de Wolf en A. vas der Zei. Jo. banna Cornelia, d. van G. Vlietstra en N. den Adel. Suzanna Maria, d. van J. van der MeU en P J. van der Zon. Ondertrouwd: Th. J. Bisschop en A. M. Beers Getrouwd: S. H. Vendel en N. de Vries. Hoogste barometerstand 7725 m. M. te Skudefnaes. Laagste barometerstand 758.2 m. M. te Ingoe. Verwachting: Zwakke tot matigen Oos- teiyke tot Zuideiyke wind, zwaar bewolkt tot betrokken, nog weinig of geen neerslag, iets zachter. Overzicht van de, door de Gemeentepolitie alhier opgemaakte Processen-Verbaal, terzake diverse misdrijven Diefstal 104, diefstal (zakkenrollen) 1, diefstal (berooving) I, diefstal met biaak 2, diefstal in dienstbetrekking 1, heling 1, po ging tot doodslag 2, bedreiging tegen het leven 2, poging tot verduistering l,g ver duistering 14, verduistering in dienstbetrek king 3, belastingwetovertreding 1, onttrek ken kind aan het wettig gezag 1. oplichtin 6, bedrieelyke bankbreuk 1, valschheid in geschriften 6, oneeriyke concurrentie 1, voor eerbaarheid aanstooteljjke voorwerpen ver koopen 2, poging tot aanranding der eer baarheid 1, openbare schennis der eerbaar heid 2, ontucht plegen met personen bene- d enzestien jaar 4, huisvredebreuk 2, gele genheid geven tot het plegen van ontucht 1, brand door schuld 1, landlooperij 1, smaad I, eenvoudige beleediging 10, beleediging ambtenaar in functie 2, wederspannigheid 5, belemmering 2, mishandeling 25, vernieling 17, veroorzaken llchameiyk letsel door schuld 8, motor- en rywielwetmisdryven 5, misdrij ven van diversen aard 47. BINNENLANDSCHE HAVENS. IJMUIDEN, aangekomen 18 Maart; Ajax, s, Middl. Zee, laatst Antwerpen: Erato, s, Spanje: Westfalia, s .Kolberg. 19 Maart; Nautie, s, Leith. Vertrokken 19 Maart; West-Vlaanderen, ms. Quimper: Krakow, s, Gdynia. IJMUIDEN, aangekomen 19 Mrt. „Eban", mi, „Esbjerg"; „Melampus", s.s., Java. Vertrokken, 19 Mrt.: „Krakow" s.s., Gdy nia; „Iserlohn", s.s., Hamburg; „Gates head", S.S., Newcastle: „Molenwater" ss„ B-Aires; „Stanislas". s.s„ Leith; ..Rayford". Aberdeen; „Ajax", s.s„ Hamburg: „Roek". S.s., Londen; Vechtstroom", si, Huil. AMSTERDAM, aangekomen 18 Maart; Ajax, Middl. Zee, lap st Antwerpen, stuk goed, Surinamekade, Verg. Cargadoors- kantoor: Westfalia, Kolberg, hout, J. P. Coenhaven, Gebr. Scheuer, Nautic, Leith, steenkolen, J. P. Coenhaven ed. Steei Handel Mij. 19 Maart Erato, Spanje, stukg., Surinamekade, Ver. Carg.kantoor. AMSTERDAM, aangekomen 19 Mrt.: „Eban", Esbjerg, ledig, Fosfaatfabriek. d'Arnaud Co.; „Melampus", Java, stuk goed, Borneokade, Meyer Co's Scheepv. My. UMÜIDEN, vertrokken 19 Mrt.: „Rozen burg", ss., Huil. MIJ. NEDERLAND. TANIMBAR, thuisreis, 18 Maart van Port Said. POELAU BRAS, uitreis, 19 Maart van Napels. POELAU ROEBIAH, 18 Maart van Amster dam te Antwerpen. KON. NED. STOOMB. MIJ. AMAZONE, 19 Maart van Livomo te Napels. PLUTO, 19 Maart van Amsterdam te Kopenhagen. HERMES, 18 Maart van Malta te Alexandrië. COLOMBIA, thuisreis, 18 Maart n.m. 7 uur te Havre, zal 19 Maart n.m. 2 uur de reis voortzetten en wordt 20 Maart v.m. 10 uur te Amsterdam verwacht. ACHILLES, 18 Mrt van Vigo te Lissabon BOSKOOP, 17 Maart van Iqulkue n. Mol. lendo. CERES, 18 Maart van Derindje n. Smyrna VULCANUS, 18 Maart van Amsterdam te Malaga. AJAX, 18 Maart van Middl. Zee te A'dam ERATO, 19 Maart van Spanje te A'dam' SATURNUS, 18 Maart van Rotterdam n. Middl. Zee. ROTT, LLOYD. BALOI5RAN, thuisreis, 21 Mrt. by Ferim verwacht. DEMPO, uitreis, pass. 18 Maart n.m. 11 uur Perim. JACATRA, thuisreis, pass. 18 Maart Kaap del Arml. KOTA AGOENG, 19 Maart van R'dam te Batavia. SLANTAR, uitreis, 18 Maart van Ceuta HALCYON LIJN. ROZENBURG, 19 Maart Van Velsen naar Huil. HOLLAND-O,-AZIë LIJN. AAGTEKERK, uitreis, 19 Maart van Manilla. MEERKERK, thuisreis, 18 Maart van Shanghai. 8EROOSKERK, thuisreis, 19 Maart te Suez. ZUIDERKERK, 18 Maart van Rotterdam te Antwerpen. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN. BATOE, 17 Maart van Pacific Kust te Rangoon, ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN. ALPHACCA, 21 Maart v.m. 7 u. van B.- AÏres te R'dam verwacht. ALCYONE, thuisreis, 17 Maart van Montevideo. ROTT LLOYD. GAROET, uitreis, pass. 19 Maart Oues- sant. KOTA INTEN, thuisreis, 19 Maart Van Belawan. AMSTERDAM, 21 Maart Veemarkt Ter veemarkt waren heden aangevoerd 510 vette koeien, waarvan de pryzen waren: ie kw. 0.740.78 per K.O.. 2e kw. kw. 0.60 —0.72, 3e kw 0.480.58, mindere soorten Q.36-—Ó.46 per K.G, slachtgewicht; I0i melk- en kalfkoelen per stuk 200—300; 175 vette '-'-"•en: le kw. 0.58—0.62, 2e kw. 0.44—0.56. 3e kw. 0.36—042, per K.G. levendgewicht. 236 nuchtere kalveren ƒ3—6; 35 Schapen j 1422. 1170 Varkens. Vleeschvarkens we gende van 90—110 K g. ƒ0.30—0.31; Zware varkens ƒ0.29—0.30, Vette varkens ƒ0.27— 0,28 per K.g. slachtgewicht. 89 Paarden ƒ80 —140 per stuk. BOVENKARSPEL (Station), 19 Maart „De Tuinbouw". Groote gele uien 5.706.45 per baal; roode kool 0.90—2.90, geie kooi 0.9C —2.30, witte kool 1.10—2.— p. 100 K.G. Tulpengeringe aanvoer. Bartigon 1.10," Nar cis 0.60 per 100 stuks. ALKMAAR, 19 Maart. Eierveiling. Aan voer 310.00 kipeieren. 56/58 2.80—3.10, 58/60 2.90—3.20, 60/62 3.00—3.50, 62/64 3.20 —4.10, klein 51/55 2.70—2.90 per 100 stuks. 40.000 eendeieren f 2.903 60 per 100 stuks. ALKMAAR, 21 Maart 1932 57 Vette koeien f 140—300, nandei goed, 5 Vette kalveren f 40—100, per kilo f 0.80—1.20, 262 Nuchtere kalveren slach* per stuk 1 3— 466 15381 1000~ f 10, handel stug; 74C Vette Varkens zware899 7968 400 per kilo f 0.24—0.27, Zouters per kilo f 0.22, 15188 f 200. handel goed. 18797 15708 f 100 2G BROEK OP LANGENDIJK, 21 Maart. 25 129 Ï^^IO*" 247 Aanvoer 2050 kg. wortelen (Niet officieel), le Klasse le LUst. Maandag 21 Maart l""- Hooge Prijzen: 251 729 293 753 600 614 700 "24 ,.„a S72 988 1090 ilOl 1108 1«® 287 1350 1409 1463 1467 148' 1690 1768 1813 1829 1989 2024 2136 2193 2201 2222 2235 225' 2381 2436 2449 2458 2479 249» «8 Hb 123? 3.40—3.60; 585 kleine wortelen 1.40; 40 000 kg. roode kool 894 0.90—3.40, idem doorschot 0.60—2.70; 1977 1287 58.000 kg. gele kool 0.60—2.80; 22 000 kg. 213 Deensche witte kool 1-3; 10 025 kg. uien 233| «o» ,,„o v„ 12; grove Uien 11.20; 250 kg. bieten 2644 2743 2772 2792 2825 2888 297» „25 2 60. 3004 3064 5066 3105 3174 3175 318° 3453 WARMENHUIZEN, 21 Maart. Roode kool 3294 3323 3371 3375 3410 3420 3«» 3773 1.10; 2e soort 0.60-0.80; gele kool 2de soort 3»53 8587 8881 8851 8708 3988 $8 4onfi HOORN, 19 Maart. Vee. 6 vette koeien. 4437 17 nuchtere kalveren 5—839 Schram- 4711 men 12—16—, 216 Biggen 5—8—, 4 Scha. 5159 pen 18—26, 1 Paard f 140. Handel goed. 5382 fl Veilingsvereen. „Bangert en O." te Zwaag. 5'97 5828 18 Maart. Fruit en Groenten W.Jan. 28— 6390 6397 6518 38; Cratiool20; Brabanders 1180-1200; Goud- 6917 6915 reinetten 14-19; Pree. v. Eng. 18-28; Zoete ap- 7127 pel 13-18; Spruiten 530-1300; Dien 960-135C; 7451 4420 3806 3807 3824 3858 3878 3882 - 4074 4281 4370 4399 4405 4409 4430 4464 4505 4546 4822 46ob 4737 4753 4774 4834 4918 49'» -32I 5201 5202 5228 5240 5244 5300 6Ö0 5362 5483 5535 5541 5582 5592 5640 fl7 5797 5823 5831 5843 5858 5861 5966 6002 6050 6135 6136 6221 6229 630' 6i)88 6518 6533 6574 6789 6880 6949 6975 7013 7039 7U2 7169 7268 7270 7348 7396 7651 7677 7682 7690 7691 gjj 7301 7837 7842 7846 7870 1()8 7156 7619 Wortelen 600-1060; Witlof 1900—2270; Spine- 7697 7786 -"o3p« Z smks Sla340-700: RadÜS 8155 8212 825? 82§4 82?l 8295 NOOr5!scHARWOUDE, veiling van gg gfi gg 88^ SS 8971 gR 21 Maart 7100 kilo Roode kool t 1.20—2.90 9132 9145 9159 9209 9261 9303 9371 i0 idem doorschot f 1.20—2.60, 7600 kilo Gele 9115 9538 9674 9689 9723 9744 9803 9842 9858 9867 9838 9948 9977 9999 10188 10198 10211 10159 10382 10427 10475 '354 1 neon mcoo iacac inrnr meno mco'7 1DB44 kool f 1.302.30, idem doorschot f 1.30 14880 ldJ° Deel'scüe Witte kool f 1.7010539 ^33 10545 10595 10686 10687 ÏÖ844 l»»^ —2.20, idem doorschot f 1.70—2.10, 2000io880 10892 10940 10967 10968 10982 10997 H5g8 kilo Uien f 11.10. 11071 11098 11119 11127 11240 11319 H?®2 fioo5 POELDIJK 19 Maart Bloemenvellina 't11714 11747 11819 H839 41892 11976 1J??o 12154 Westland' Anemorfra 27 EUsat^th 18 23 12063 12064 12078 12092 12127 12132 12661 weswana Anemonen 27, Elisabeth 18—23.12204 12275 12325 12352 12405 12517 1253Z r go1 lo13. Mr. vail der Hoeff 20 Bar. io««a -ó«7ia io«7«n 100>70 loom 10QQ9 12961 Copland 13—13, Mr. van der Hoeff 20, Bar. 12669 12719 12760 12873 12901 12932 12981 tigon 16—21, La Reine 20, Murillo 14—17.13111 13128 13227 13242 13291 13346 13388 Theeroos 18, Pride 16—19. Rauwenhof 18,13411 13422 13542 13577 13600 13602 13648 Pit 17-18, Bouten d'Or 24, Le Nötre 17-22.13688 13699 13702 13713 13818 13841 13i« 436' Centinalre 13—16 r>t r>er doziin 13998 14024 14047 14063 14082 14239 1«o2 l,g# 1Q J8 7 ,Jn' 14436 14587 14602 14687 14702 14381 149J6 ,533! Salade le soort 9.40— 14S50 15048 15150 15156 15183 15236 15333 1» 12.40 per 100; 2e soort .f 6.10—8.90 per 100; 15353 15491 15494 15586 15632 15642 15700 l?l0< radys 2.60—4.20 per 100 bos; spinazie 70—15838 15860 15924 15955 15989 16021 16054 95 ct. per 4 kg.; stoofsla 1.46—1.60 per 16128 16195 16223 16247 16336 16366 16368 4 kg 16435 16436 16471 16492 16520 16544 16555 2? 00 nl 7» B u 17~21' Le Notre 17117 17185 17275 17321 17342 17355 17375 20—23, Pit 16—19, Elizabeth 17—25, Sanders 17415 17434 17615 17679 17739 17746 17790 1' 5(! 16—22, Lucretia 25-27, Victolre 28. Couleur 17840 17356 17901 17907 17930 17947 18020 Cardinaai 19—23, Theeroos 28, Mr. v. d. 16057 18123 18148 18204 18223 18329 18363 i»jS —25, Rijzende z.on 24 Rauwenhof 16—20,19258 19319 1939u 19405 19516 19611 io«29 l9..- ITro üffn 17 F" +17 r\t Hoor om Oft rlnmt» I, MAANDAG 21 MAART Vorige Koersen Krelage 15—17. City of Haarlem 20, Flamin-ig749 19777 19834 19840 19845 19923 19924 ,n45i gu 16. Cour. d'Or 33, Electra 27—28, Yellow 19996 2Ö002 20115 20123 20289 20370 20416 29, Irissen 24—45 per dozyn. Lathyrus 21—20478 20485 20S08 20658 20694 20713 20794 38 per bos. 20916 20933 20981 LEIDEN, 19 Maart Boter. Pr. fabrieks- boter (controle) hoogste 1.05; Prima boe ren laagste ƒ1.—. hoogste ƒ1.10; Goede 0.90, 0.95. Aanvoer 1025 K.G. Handel flauw. LEIDEN, 14-19 Maart. Turf. Aangevoerd 25.000 lange. Laagste ƒ7.—, hoogste ƒ8.— per 1000 stuks. AMSTERDAM, 19 Maart. Visch. Aange voerd door 19 motorbotters, benevens cón- signatiezendingen. Afgeslagen aan de Ge meente Vischhal, de Ruyterkade Amsterdam. Besomming der botters 20.35—129; Hand schol per kist 13—15; Kleine schol 6—8; Bot 8—10; Schar 1.50—2.50; Wijting 140, Schelvisch per 10 stuks 5.50; Middeltongen per 10 stuks 68; Bot per pond 16—22 ct: Versche bokking 11.40; Haring per tal 2—2.20. LEIDEN, 18 Maart. Co&p. Groenten., Fruit- en Bloemenveilingver. „Leiden en om. streken". Roode kool 1.804.20, savoyekooi 1—4.50, groene kool j 1—2, pieterselie 4.205, prei 24.90, radys 24.05, kropsalade 3.50—7.90. selderie J 2.40—5.10. knolselderie 2.80—9.40, rabarber 7—10 per 100 stuks; kroten 23.40, idem gek. 58, witlof 1522, boerenkool 47, spinazie 20—20, uieen 14—15.80, wortelen i 5—8, spruiten I 8—13, II 5—7 per 100 kg, LEIDEN, 19 Maart. Botermarkt. Prima fabrieksboter 1.05 .prima boerenboter f 1 1.10, goede boerenboter t 0é900.95 per kg Aangevoerd 46/8, 8/16 vaten, wegende 1025 kg Handel flauw. LISSE 17 Maart. Veiling van Holland's Bloembollenhuis. Onderstaande pryzen wer den besteed: Gladiolen: Prim Citronella 12-14 0.45, 10.12 0.36; Catharina 12-14 0.51, 10—12 0.35; Ro sette 12—14 0.52, 10—12 0.30; Pfitsers Triumt 12—14 3.50, 1—12 1.25; Lady Boreel 12—14 0.57, 10—12 0.37; Leviathan 12—14 2.—, 10—12 0.75; Mont Cenis 12—14 0.53, 10—12 0.37; Boule de Neige 12—14 0.5#, 10—12 0.35; B.euchlyensis 14 op 0.70, 12—14 0.50, 10—12 0.35; Jac. van Beieren 14 op 0.60, 1214 0.51, 10—12 0.35; Liebesfeuer 1012 0.65; Frim Souvenir 12—14 0.75, 10—12 0.30; Harmony 1214 0.53, 1012 0.32; Prim Maiden Blush 12—14 0.45, 10—12 0.30; Prim Scarletta 12—14 0.52, 10—12 0.30; Heraut Leeuwenhoek 10—12 0.75; Empr. of India 12—14 0.53, 10—12 0.30; Crimson Glow 12—14 0.55, 10—12 0.36; White Giant 14 op 0.10, 12—14 0.55, 10—12 0 35; Meilust 12—14 0.60, 10—12 0.36; Niagara 12—14 .080; Cornfee 12—14 1.10; Albatros 12—14 1.15, 10—12 0.51; Mar. Focn 14 op 0.67, 12—14 0.50; Venus 14 op 0.70, 12—14 0.55; Mount Everest 12—14 0.53, 10—12 0.30: Red Canna 12—14 0.70, 10—12 0.40, Corry 12—14 0.57. 1012 0.40; Pnnceps 12—14 Ü.50; Yvonne 14 op 0.70, 12—14 0.63, ,10—12 0.37; America 14 op 0.70; Red Emperor 14 op 0.70 12—14 0.60; Flaming Sword 14 op 0.80, 12—14 0.61, 10—12 0.40; lTmmaculee 12—14 0.55, 10 —12 0.35; War 14 op 0.65, 12—14 0.56, 10—12 0.35; Thomas Edison 14 op 1.10, 12—14 0.70, 1012 0.50; Sarah Bernhard 14 op 0.65, 12— 14 0.58; Prince of Wales 14 op 0.80. 12—14 0.65, 10—12 0.40; Bar. Jos. Hulot 14 Op 0.82 12—14 0.63; ^arly Sunrise 12—14 0.80. 10—12 0 70: Yellow Hammer 14 op 0.85, 12—14 0.62 10—12 0.48. Bygoed per 100; Arum Cornutum 28 op t 6; Idem 25—28 5; idem 22—25 J 4. Hyac. Candicans 18 op 1.25, idem 18—18 1.25, idem 1416 1; Sp. Rheiniana 5: Sp. America 1.70; LUium Regale 18 op 10; idem 16—18 6, idem 14—16 3.— Phlox in soorten 1; Montbretia in soorten 0.100.20; Ranonkels in soort J 0.080 10; Bogenia's 3—6 1.90; Ligustrum 2; Dan. lias ln soorten 2.15; Pioen Mad. Caiot 1 3.75; Papaver 1 0.48; Canna Alpnonso Boudier 3.75; Canna Cecilia j 3.95. Staatsleeningeo 5 Nederland 1919 4V4 Nederl 191t 4V4 Neaeri 1917 4 Nederland 1931 4H N-lnd. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-My Industrieën Onliever Calve Delft Aig Kunstzyde VaD Berkers Pat Nieuwe Philips Kuch. Accoustiee Neo. Ford MAANDAG 21 MAART Londen Beriyn Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopennagen Stockholm Dslo New-York (cable) Rome Praag Madrid 9.05 59.05 9.70 34.60 47.80 Industr. Buitenland Anaconda Bethienem Steel O. S Leather intern Nickel Mijnbouw Boe ton Mtlnbouw Aig. Exploratie Petroleum uortscne Petroleum Gaooes K.on Olie Periak peudawa Continental OU Shell Union OU Rubber A dam Rubber Bandar Deli Batavia Rubb Kott. lapanoeü Serbadjadl Süau V l C. O. Allied mtercontin Rubber Scheepvaart Holl Amerika Lijn aitc Gem Eigeno Kon Ned Stoomb Scneepvaart-Ume Marine comm. Marine pret Suiker H V A - Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Iabak Ueli Batavia Oude Dell Jostkust Senernbah Maxwell Spoorwegen Union Pacific Waoasn Chic MlJw St. Paul Kansas City South ene Kaur Prolongatie 99% 9814 93s 84% 57 60 73% 112% 59% 41 25 69 3"/,. 130 '9%e 20 2 8% 20 102% 123 12% 137 100 3> 3»/!. 42% 32% 17% 8% 17 2% 22% 27% 1V8 16% 61 3% 176% 7% 44V, 29 140 154 22% 180 16 77% 3% 11% 1%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2