KENNEMERLAND tweede blad Stofzuigerhuis MAERTENS ''4 DINSDAG 22 MAART 1932 BLADZIJDE 1 UIT DEN OMTREK BLOEMEND AAL HERINGA WUTHRICH, HAARLEtó ELECTRICITEÏT BRAND TE ECHT Vijf kinderen gewond R. K. KAPPERS IN HAARLEM Oprichting van een bond 459e STAATSLOTERIJ BEVERWIJK VELSEN HEILOO LIMMEN HEEMSTEDE HEEMSTEDE HILLEGOM Staat van Besommingen van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen stoomtrawlers. MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG HAARLEMMFRMF^R Burgerlijke Stand van 15 —17 Maart ®le:heuvei; Catharina Maria, dochter van Geboren: Jan, zoon van K. Ippel en G. K. Schönhage en M. G. Gorter; Janneke, dochter van A. Krceké en A. C. Overdulve. Levenlooze zoon van N. den Dekker en A. Kuperus. LEIDEN LIJNDEN NOORDWIJK NOORDWIJKERHOUT NOORDWIJK AAN ZEE UITGEEST VIJFHUIZEN DE TOESTAND VAN 3 HUNNER ERNSTIG STADSNIEUWS R. K. GEMEENTERAADSLEDEN MA TKTBEPTCHTEN Barteljorisstraot 16 - Tel. 10756 VAMPYR stofzuigers f 105.- TELEGRAFISCH WEERBERICHT Burgerlijke Stand Geboren: z. van J. van Lieshoutvan der Wurf d. van J. NijmanBöhm (wonende te Wijk aan *iee en Duin). Ondertrouwd: Th. J. Éyking en A. C. Kleef Getrouwd: J. Cana en J. A. Bruijns. Overleden: A. H. Bultinger, 57 j„ ongeh. T. Metzelaar, 80 j., ongeh. J. J. Keijzer, 84 j-, wedr. van W. C. Nicolaas en van A. O. Pennin (gew. hebbende te Velsen). Burgerlijke Stand Geboren D. van BekenWaij, dochter; B. M. C. Wante Nachtegael, dochter; C. M. de Haas ^oges, zoon; G. A. KoppenVan Loenen, 2oon; M. de Weers—Stam, zoon; H. J. 0. StegemeijerTesselaar, dochter; F. AlandLazeron, dochter; G. PrinsenVan Kooten, dochter; A. Wolferen—Van der Bias, dochter; A. M. van RoodeFeije, T. Taal—Bron, dochter; A. A. van Don- zoon; J. H. M. de Goede van Koot, zoon; gen—Zander, zoon; A. Rijkers—v. Scheijen, zoon. Ondertrouwd: C. Zwanenburg en A. J. van Dongen; P. Castricum en C. W. M. v. d. Vlugt; C. J. Lagerberg en J. P. M. Lubbers; H. J. Smolenaars en A. Schager; J- Katers en G. v. Brummen; F. C. van Leeuwen en H. W. E. Rademakêrs; F. v. Rijswijk en N. Bilder. Getrouwd: J. Scholder en V. L. Haver sians; J. Mol en H. Hofman; J. D. Kist de Ruyter en J. Lavoo; A. van der Steen en T. Groot. Overleden: Johannes Hsndrikus Smit, 46 Jaar, echtg. van A. M. Zijp; Cornelia M. B. Keesen, 19 maanden, dochter van P. J. Keesen; Maartje Kraaijer, 64 j., ongehuwd; Adrianus van Leeuwen, 61 jaar, echtgenoot van M. J. Huyboom; Marijtje Warmenhoven, 4 maanden, dochter van S. N. Warmen hoven, H. S. V. IAlways-Forward II, 12 H. V. speelt eerst tegefi wind. Er ontwikkelt zich direct een vlug op en neergaand spel. S. V. is goed in vorm en menige aanval wordt op het Alw. doel ondernomen. Spe ciaal de linksbuiten is goed op dreef. Deze maakt dan ook op verren afstand een eersten goal; 1—0. Rust gaat in met 1—0 voor de thuisclub. In de tweede helft zijn de bordjes ver hangen. H. S. V. speelt lang niet die partij Zooals voor rust. Van deze inzinking wist Alw. handig te Pfofiteeren. Bij een vluggen aanval krijgt Alw. linksbuiten den bal goed toegespeeld en scoort onhoudbaar; 1—1. H. S. V. verandert van opstelling, wat 04. niet toe te juichen is. Wel komen zij Veer geregeld in den aanval, maar voor doel Wordt 't spel veel te kort gehouden. Zoodat Alw. backs geregeld kunnen ingrijpen. Na dat nog ongeyeer 10 minuten is te spelen slaat H. S. V-'s linksback hands op de Hjn van het strafschopegbied. De scheidsrechter wijst naar de witte stip, wat ons wel wat te zwaar lijkt gestraft. De elfmeterschop Wordt in een doelpunt omgezet en de stand ts 21 voor de gasten. H. S. V. II—Zeevogels n. uitslag 1—2. Kostelooze inenting Op 23 Maart des namiddags 2 uur bestaat in de gemeente, schooi gelegenheid tot kostelooze inenting. Men kan zich daartoe aanmelden ter ge- bieente-secretarie. Crocusveillng Deze week zal alhier de eerste groene veiling worden gehouden van crocussen. In verband met de tijdsomstan digheden wordt met belangstelling deze vei. bhg tegemoet gezien. De stand van het ge- Was is zeer goed. Crisis-wedstrijd Tweeden Faaschdag zal ten bate van het Plaatselijk Crisis-Co. mitè een match worden gepeeld tusschen Gr an je-Wit I alhier en Zeevogel I van Eg- zuond a/d Hoef. Door het Crisis-Comité is een medaille beschikbaar gesteld. Ondertrouwd: Marinus Nieuwkoop, 23 jaar en Lokkjen Korenstra, 23 jaar; Al- bert Boerma, 26 jaar en Pieternella Catha- rina Offringa, 26 jaar; Pieter van Vuren, 27 jaar, en Catharina Hoogland, 20 jaar; Leendert Willem Biesheuvel, 24 jaar, en Antonetta Breure, 25 jaar. Getrouwd: Arend Slingr, 24jaar en Anna Michlmaijer, 23 jaar; Jacob Giele van Andel, 31 jaar en Jannetje Roepert, 28 jaar; Dirk Comelis van Kerkhoven, 27 jaar en Anna Schalk, 25 jaar. Overleden Theophilus Hendrikus Eduar- dus Minnaert, 2 maanden, zoon van P. B. Minnaert en I. M. Scherbeijn. Gevonden voorwerpen. Terug te beko men bij: Van der Hulst, Voorweg 21, een stofjas en een damesschoen; Janmaat, Bin. nenweg 21, een medaillon; G. van Tongeren, Ipenlaan 20, een steunzool; B. de Groot, Voorweg 11, een rozenkrans; mej. van Hou- schoten, Zandvoortpad 1, een kinderporte- monnaie; G. P. Nunnink, Jan v. d. Berg straat 27, een rijwielbelastingmerk in étui; bureau van politie, Raadhuisstraat, een rij wielketting, een blauwlea'eren damestaschje en een trekpen. Fonds voor Ziekenhuisverpleging. Bo vengenoemd fonds, een afd. van den R. K. Volksbond, hield Maandagavond een leden vergadering in het R. K. Verenigingsge bouw. Na opening volgden allereerst eenige mededeelingen, o. a. dat de verpiegingsda- gen vbor 1932 weer vastgesteld zijn op 35 en dat het gemeentebestuur de subsidie we derom had vastgesteld als vorig jaar. Vervolgens gaf de secretaris, de heer F. F. Meure een uitgebreid jaarverslag over 1931. Hieruit bleek dat het ledental was toegenomen met 308 en op 31 Dec. 1931 5030 bedroeg tegenover 164 in 1930 met in totaal 3625 verpleegdagen tegen 3267 verpleegdagen in 1930. De secretaris wees er in zijn verslag ook nog op dat blijkbaar niet alle gezinsleden in het fonds zijn ingeschreven, waarom hij de aanwezigen aanspoorde na te gaan of alle gezinsleden zijn ingeschreven, terwijl hij er tevens op wees, dat pasgeboren kinderen direct trekbaar zijn indien zij binnen 14 dagen na de geboorte zijn ingeschreven. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat in totaal ƒ14906.85 was ontvan gen en de uitgaven in totaal 14558.82 waren. Als penningmeester werd bij acclamatie de heer F. B P. Goosssns herbenoemd, en als lid der centrale commissie in de plaats van den heer Fransen, die niet herkiesbaar Was, den heer J. Mouw. Op een schrijven van een der leden om alsnog een bedrag voor verpleging te resti- tueeren, werd afwijzend beschikt. Bij de rondvraag kwam ter sprake de mogelijkheid om den verplegingstijd weer op 42 dagen te stellen, dat met het oog op een totaal batig saldo van het fonds. Het bestuur meende daar thans nog niet toe over te mogen gaan. Het bestuur zegde toe, dat, zoo mogelijk, de 42 dagen weer ingevoerd zullen worden. Hierna sluiting. H. c. 231 ƒ2800; R.O. 16 ƒ2300; Alma ƒ3600; Sumatra ƒ3600; Adelante 5700; Groningen f2500; Invierna 1800; Erica 3500; Mappy 1600; Silvain ƒ2100; Een dracht I ƒ2300; Zeeleeuw ƒ200; Reiger f 2400. Loggers: K. W. 48 ƒ530; K.W. 20 ƒ580; Sch. 342 ƒ610. IJMUIDEN, 22 Maart. Visch. Tarbot 1,60 "—1,30 per Kg; Griet 80,—35.— per 50 Kg.; Tong 2,60—1,55 per Kg.; Groote Schol 24.—, Middel Schol 25.—23.—Zet Schol 30,-23,—, Kleine Schol 30,-6,50, Bot 11.—3,—, Schar 10,502,Tongschar 54.45.per 50 Kg.; Keg 23.-8.50 per 20 stuks; Vleet 1.70—1.— Per stuk; Pieterman en Poon 10.504.60, Groote Schelvisch 36—, Middel Schelvisch 3021.Kl. midd. Schelvisch 21.16. Kleine Schelvischl9.4,80 per 50 Kg.; Ka beljauw 56.-25per 125 Kg.; Gullen 21, 5.50 per 50 Kg.; Leng 1.90—0,65 per stuk; Keilfcot 1.50—110 per Kg.; Wijting 5—1.85 Per 50 Kg.; Kool visch 73—20 cent per stuk. Burgerlijke Stand Geboren: M. Th. H. Gimbrère—Brom, d. Ondertrouwd; N. W. Castien en E. J. Zonneveld. Getrouwd: D. J. Ch. Limbach en A. C. de Vries; P. J. Brand en H. F. B. Middel vans. Overleden: R C Bolhoven, 66 j., overleden te Haarlem; R. J. Prosée, 3 jaar, overleden Haarlem. Statuten. De Stcrt. bevat de statuten van Technisch Handelsbureau Virsus N.V., alhier. Politie Tot agent van Politiealhier (vacature J. Veen) is benoemd de heer J. Pijnappel, marechaussee te Moerdijk. Het aantal sollicitanten bedroeg ruim 150. Cursus Bouwkundig Teekenen. Deze cursus, die van gemeentewege wordt gegeven, is vcor dit seizoen met een openbare les gesloten. In het teekenlokaal der gemeente school waren vele teekeningen der leerlingen uitgesteld, die duidelijk de bewijzen droegen van de bekwaamheid van den leeraar, den heer W. F. van de Rotte te Benpebroek en van den ijver en den aanleg der scholieren. De burgemeester woonde de eindles bij, nam bijzondere notitie van de teekeningen en sprak zijn voldoening over het geëxposeerde uit. Het onderwijs werd gevolgd door 23 cur sisten, aanstaande timmerlieden, metselaars en loodgieters. Wij zagen niet a leen het werk van beginnelingen, maar ook van meer gevorderden; het bestond uit: ramen, deuren, kappen, trappen, gevels, erkers en zelfs geheele gebouwen. Niet voor de katholieke werkloozen. Men schrijft ons uit Hillegom: Hier ter plaatse is opgericht een commis. sie van advies voor werkloozen. Deze com missie stelt zich ten doel de belangen der werkloozen te behartigen en hunne belan gen te verdedigen, hoofdzakelijk voor die genen, die in hun recht beknot worden. Deze commissie is opgeriuht op neutralen grondslag, dus buiten alle politieke en reli gieuze beslhouwingen en niet van commu. nistischen aard. In deze commissie zijn ver tegenwoordigd personen van alle richtingen. Ons doel is, om door middel van overleg met B. en W. en alle organisaties sommige wantoestanden en ernstige grieven tot een goed einde op te lossen. Er komen herhaal delijk gevallen voor, a'ie niet door den beu gel kunnen, waar wij dan ook krachtig' te gen zullen protesteeren. Wij hebben ook recht op een bestaan. Maar dan moeten alle werkloozen daar zelf aan medewerken. Komt met uw klachten bij deze commissie. Volgt onderteekening van den secretaris. Wij teekenen daarbij aan: Het bovenstaan de stuit ons zeer tegen de borst. Toon en inhoud zijn nu juist niet gelukkig gekozen. Wij vragen ons af: is a'eze commissie noo dig? Wij gelooven het niet. We mogen gerust zeggen, dat de commissie voor de werkver schaffing, B. en W. en de gemeenteraad voor de werkloozen deen wat ze kunnen, ter wijl de vakorganisaties volop op de bres zul len blijven staan voor hare werklooze leden. Wat het beknotten van recht betreft en de „herhaald'elijk" voorkomends gevallen, dis niet door den beugel kunnenhierva* is ons niets bekend en wij gelooven zelfs, dat deze niet bestaan, anders ware er in den Raad wel over gesproken. Wij meenen dan ook goed te doen, de weldenkende werkeloozenernstig in overwe ging te geven, zich met dit comité niet te bemoeien, daar zij zulks onnoodig en onge- wenscht achten. Of B. en W. zich met deze commissie zal verstaan, mogen we voorals nog betwijfelen. Voor onze katholieks werkeloozen achten we de commissie bovengenoemd geheel on noodig en uit den booze: de „neutraliteit" zegt al genoeg. Laat men in dezen moeilijken tijd, die het voorzeker ook is voor de Overheid en voor de leiders der vakorganisaties, doze allen, die met de beste bedoelingen voor alle werk loozen doen wat in hun vermogen is, steu nen en mochten er verbeteringen noodig zijn, dan zullen die er komen, ook zonder de nieuwe commissie. Onze Roomsche werkloozen zijn bij onps eigen menschen het meest en het eenlgst veilig. Gemeenteraad In de gistermiddag ge houden vergadering van den gemeenteraad van Leiden werd het voorschot op de ver goeding krachtens art. 101 der L. O. Wet over het jaar 1932 uit te keeren aan de be sturen van verschillende bijzondere scholen vastgesteld op f 19.167. Maandelijks wordt een bedrag van f 250 beschikbaar gesteld voor bureaubehoeften enz. van het plaatselijk crisis-comité. Het voorstel tot verbetering en verbree ding van den Zijlsingel de kosten zullen f 88.000 bedragen werd na langdurige be spreking z.h.st. aangenomen. Na eenige discussie wordt besloten tot korting op de salarissen van het onderwij zend personeel der middelbare scholen over eenkomstig de rijksregeling. Bij het voorstel om f 80.000 beschikbaar te stellen het rijk zal f 24.250 bijdragen voor den aanleg in werkverschaffing van een weg langs Den Leidschen Hout tusschen den Rijnsburgerweg en den Maredijk verzet de heer SCHULLER (s.d.) zich tegen werk verschaffing en verklaart het geld liever te willen besteden voor demping van het Levendaal. De wethouder, mr. ROMIJN (Lib), ver dedigde het voorstel uit het oogpunt van werkverschaffing. Voor alles dienen de werkloozen aan het werk te worden gezet, in ieder geval ontvangen zij meer dan de steun- uitkeering bedraagt. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. Voor den bouw van een recreatiezaal bij „Endegeest" enz. werd een bedrag van 83.000 beschikbaar gesteld. Gisteravond heeft de gemeenteraad het voorstel van B. en W. behandeld tot sanee ring van de binnenstad, waarbij in het bouw blok ParadijssteegBoiiwelouwensteeg van de 87 opstanden 46 woningen onbewoonbaar zouden worden verklaard en voor de overige perceeier. een ontginningsproeedure zou worden ingesteld. De kosten van het oprui men van deze krotwoningen zijn geraamd op 200.000. Na langdurige discussie werd het voorstel van B en W. aangenomen. Vervolgens opnieuw ean langademig be toog over het voorstel van B. en W. inzak? woningbouw. Terreinen aan den Lamme- sebansweg en de Bloemistenlaan zouden bij openbare inschrijving worden verkocht aan woningbouwvereenigingen, terwiji de raad zich in principe zou uitspreken over den bcuw van 353 woningen, een en ander met rijkssteun. Nadat verschillende amendementen der sociaal-democraten inzake het laten verval len van rijkssteun en het uitgeven der gron den in erfpacht waren verworpen, werden de voorstellen van B. en W. z.h.st. aangenomen. De VOORZITTER deelde vervolgens mede, dat bij B. en W. is aangekomen een aanbod van de Leidsche Exploitatie Maatschappij van Onroerende Goederen tot verkoop aan de gemeente van ruim 46 H.A. grond in den Rcodenburgerpolrier. Gevraagd werd een prijs van f 611.000, welke later werd terug gebracht, tot 560.000, terwijl tevens de ge meente leeningsvoorstellen zijn gedaan om dezen grondaankoop te financeeren. B. en W. meenden op dit aanbid niet te moeten ingaan, omdat de gemeente niet voldoende geaccomodeerd is om een dergelijk complex te exploiteeren en omdat de kapitaal-voor ziening daarvoor groote moeilijkheden zou op'.evèren. Verschillende raadsleden meenden, dat de raad niet zonder meer kan kennisnemen van deze mededeeling van het college. Zij acht ten de aanbieding van te veel belang om daarover nauwelijks een beslissing te nemen. Op aandringen van dsn wethouder van financiën, den heer GOSLINGA (A.R.), werden de deuren gesloten. Na heropening der openbare zitting zegden B. en W. op aan dringen van den heer WILMER (RK.) toe, den raad alle gewisselde stukken over deze «uaestie over te leggen met. de noodige in lichtingen over de L.E.M.V.O.G., teneinde den raadsleden gelegenheid te geven zoo noodig een initiatief-voorstel tot aankoop der gron den in te dienen. St. Genesïus Dezi tooneelveresniging zal 2en Paaschdag een opvoering geven van de klucht „Het kostbare leven", Burgerlijk© Stand Geboren: d. van E. C van Ezelen en G. de Mooij d. van C. J. van Duijn en M. A. Peters d. van P. L. van Bchemen en J. J. Angevaare d. van J. Ooresen en J. H. ter Beek d. van W. Overmser en A. Th. v. d. Zijden. OndertrouwdJ. A. Verhoeven, 25 j. en C. A. de Haas, 25 j. W. Keur, 21 j. en J. C. Barnhoorn, 20 j. Overleden: Jaobus Adrianus Salman, 22 j. Cris'scomité Het Crisiscomité, afdee- ling Werkcomité B, maakt bekend, dat werkloozen, die meenen in aanmerking te komen voor aanvullenden steun in den vorm van dekens, aardappelen, melk, of spek, schriftelijke aanvragen tot haar kunnen richten. Formulieren voor deze aanvragen zijn gratis verkrijgbaar by de heeren J. van der Vost, Nieuwe Duinstraat No. 21; P. Barn hoorn, Nieuwe Duinstraat No. 26 en H. Ne- derstigt, Regenvlietweg No. 4. Na invulling worden de formulieren by bovengenoemde adressen wederom inge leverd. Als regel komen voor. aanvullenden steun slechts in aanmerking gezinnen van zes of meer personen, waarvoor in het algemeen slechts één persoon den kost moet verdienen. Personalia De heer mr. J. G. Rijers, alhier, slaagde aan de Universiteit te Leiden voor het aanvullings doctoraal examen In disch Recht. V. I. O. S. De jaarvergadering van de Brandstoffenvereeniging V.IQ.S. was niet druk bezocht De ontvangsten bedroegen volgens het jaarverslag in het afgeloopen boekjaar ƒ7731.52, de totale uitgaven 7731.42, zoodat 't batig saldo zeer gering was. De bezittingen bedroegen op 31 Dec. 1931 ƒ546.15. By de daaropvolgende be stuursverkiezing werd de heer Th. v. d. Eng herkozen en de heer J Jonker gekozen. Als secretaris zal voortaan fungeeren de heer A. Winkelman Nat. Crisis-Comité Door bemoeiing van B. en W zijn thans van he* Nationaal Cri. sis-Comitè ontvangen 10 ton eierkolen, 10 wollen dekens en 100 aan geld. Verbetering in zicht Naar wy vernemen zal de vyfhuizerdijk van de Nieuwebrug af tot fort de Liede en den daaraansluitenden Spaarnwouderweg tot bijna den Spiering weg terdege worden opgehoopt. Genoemde wegen zullen worden los geploegd, in profiel gebracht en vervolgens worden bewerkt met slakken, waarna een teerbespuiting plaats zal vinden. De oprit, van den Spaarnwouder weg zai een klinkerbestrating krijgen. Als dit werk gereed is zal het een groote verbe tering brengen. Hedenochtend omtreeks 4 uur heeft in de woning van den landbouwer R. Cuiper, staande even buiten de kom der gemeente Echt (L.) een noodlottige brand gewoed. Het uit steen opgetrokken huisje bestaat uit slechts een benedenwoning en zolderverdie ping. De man is "eenige dagen, omdat hy elders werkt, afwezig. De vrouw en de vijf kinderen sliepen op de zolderverdieping. Door onbekende oorzaak brak omstreeks 4 uur brand uit, waardoor de kinderen niet langs de trap naar beneden konden komen. Het vuur greep snél om zich heen. De oud ste zoon een ongeveer 16-jarige jongen, be merkte het gevaar en heeft, hoewel hij zelf door het vuur werd gewond, acntereenvol- gens de vier andere kinderen over het dak in veiligheid gebracht. Allen hadden echter brandwonden opgeloopen. Twee der kin deren, die het eerst gered werden, waren licht gewond. Zij. zyn naar het St. Antonius- ziekenhuis te Echt overgebracht. De drie andere kinderen, o. w. de oudste zoon, kre gen ernstige brandwonden. Zij zijn per auto naar het R. K. Ziekenhuis te Sittard over gebracht. Hun toestand was hedenmorgen ernstig. De vrouw van C. kon ongedeerd uit het huisje komen. De woning is geheel uit gebrand. Maandagavond jl. had in een der zalen van den heer K. de Louw in de Spekstraat alhier een bespreking plaats van verschil lende kappers, die 'hiervoor Waren uitgenoo- digd, om te trachten op te richten een R-K. Kappersvereeniging te Haarlem. De vergadering stond onder leiding van den heer C. Stokman, lid van den Gemeen, teraad van Haarlemmerliede. Op deze vergadering was uitgenoodigd en aanwezig de heer T. J. J. v. Tetering, voor zitter van de R.K. Haarlemsche Midden- standsvereeniging, tevens lid van den Ge meenteraad van Haarlem Door den Voorzitter werd op verschillende gronden aangetoond, dat het tydstip thans was aangebroken om over te kunnen gaan tot het oprichten van eén R.K. Kappersver. eeniging te Haarlem. Door nagenoeg alle aanwezigen werd aan déze bespreking deel genomen en de voor- en nadeelen werden onder de oogen gezien. Door den heer Van Tetéring werden ver schillende punten opgehelderd en tevens en kele toezeggingen gedaan. Spreker deelde mede dat in voorbereidingis dé oprichting van een Nederlandschen R K. Kappersbond. Dit werd door den Voorzitter gretig over genomen en hy meende, dat er dan toch geeneriei hinderpaal meer in den weg zou r.taan en déze Haarlemsche af deeling dan toch zeker zou kunnen worden opgericht. Na verschillende discussies in buitenge woon vredslievenden zin: te hebben opgelost, werd besloten om een oproep te zenden aan alle RK. Kappers van Haarlem en omstre ken op Donderdag 31 Maart aA„ om dan verder deze besprekingenvoort te zetten en daadwerkelijk deze HaarlemsJAe afdeeling op te richten. Deze vergadering is toegankehjk voor alle RJC. Kappers en Coiffeurs. Op uitnoodiging van het Bestuur van de R.K. Kiesvereeniging in den Provincialen Kieskring Velsen kwam Zatèrdag een aantal R.K. gemeenteraadsleden büeen in gebouw „St. Bavo" te Haarlem. De voorzitter van het. Kieskringbestuur. de heer J. J.-Bisschop te Beverwyk, opende de byeenkomst met den Christeiyken groet en richtte woorden van welkom tot de aan wezigen, waartoe ook behoorde het Staten lid Dr. Droog, wethouder, te Heemstede. Spr. deelde mede, dat het Bestuur der Kamer- Centrale Haarlem verzocht had de organi satie van R.K. gemeenteraadsleden ter hand te nemen, overeenkomstig het verlangen van het Bestuur der R.K. Staatsparty. Ten einde eenigszins op de hoogte te komen, waren eenige gegevens gevraagd aan het Party- bureau, waarna men had ontvangen Statu ten en Reglement van het Centraal Advies bureau voor Gemeentepolitiek. Daarby wa ren gevoegd enkele byiagen en tevens hoe men dacht kringen te vormen. Bii afwezigheid van den Secretaris van het Kringbestuur werd de heer Jac. Annes, bestuurslid, als secretaris aangewezen, die daarna eenige berichten van verhindering ter kennis bracht, n.l. van wethouder H. Ko ning te Hoofddorp, wethouder P. G. van Wees te Nieuwer-Amstel en de raadsleden N. J. Tabak te Halfweg en C. A. M. Jonck- bloedt te Heemstede, die met de stichting van een Bond sympathiseerden. Voorts kwamen nog mondelinge berichten van verhindering in. Vertegenwoordigers waren aanwezig van Beverwyk, Velsen, Ben- nebroek, Haarlemmermeer, Halfweg, Heem stede. wyk aan Zee en Duin en Ouder- Amstel. Vervolgens nam de vergadering kennis van een tweetal circulaires betreffende de Indeeling hetgeen tot eenige gedachtewisse ling aanleiding gaf. Stemmen gingen op, dat men het wenscheiyk achtte, dat om Haar lem een kring werd gevormd door de R.K gemeenteraadsleden in den Prov. Kieskring Velsen en samenwerking te verkrijgen met den Prov. Kieskring Haarlem. Voorts werd ook wenscheiyk geacht, dat zoo mogeiyk Amstelland met Amsterdam een kring zou kunnen vormen, n.l. Aalsmeer. Uithoorn, Ouder- en Nieuwer-Amstel, terwyi ook stemmen opgingen om Abcoude, Baam- brugge, Vinkeveen, Wilnis en Mijdrecht in den kring Amsterdam op te nemen. Ver schillende redenen werden daarvoor aange voerd. In beginsel verklaarden alle aanwe zigen zich bereid tot medewerking om tot organisatie van R.K. gemeenteraadsleden te komen. Den secretaris werd opgedragen het resul taat dezer vergadering mede te deelen aan het Bestuur der Kamer-Centrale Haarlem en aan het Centraal-Adviesbureau voor ge meentepolitiek. Aan alle R.K. raadsleden zullen de gegevens worden verstrekt. Onder dank voor aller medewerking sloot de voorzitter de vergadering met den Chris- teHjken groet, •c' DINSDAG 22 MAART Londen Eerlijn Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo New-York (cable) Rome Praag Madrid 9.05 58.95 9.70 34.55 47.85 2.48 12.80 18.65 9.10 59.10 9.80 34.70 47.95 2.49 12.90 18.80 NOORD-SCHARWOUDE, 22 Maart 300 K.G. Wortelen 3.80; id. kleine 2.00; 186.600 K.G. Roode Kool 0.60—3.10; id. doorschot 0 602.20; 76800 K.G. Gele Kool 1.00—2.60; id. doorschot 0.60—1.90; 225.100 K.G. Deensche Witte Kool 1.40— 2.50: id. doorschot 1.10—1.80; 5800 K.G. uien: uien 11.80—12.60? Grove 11.50— 11.80; Drielingen 7.60—8.20; 125 K.G. ra pen 0.70. BEVERWIJK, 21 Maart. Bloemenveiling 't Centrum. Maandag waren de pryzen per dozyn als volgt: Cardinal 2425, Progres sion 18—29, Crimson Queen 12—18, Max Kinley 1419. Max Havelaar 1620. La Reine 14—22, Hn. Schlegel 12—17, P. v. A. 17—24, Ferd. Moore 21—16, Prins 18—25. Flamingo 14—23, Ibes 16—25, Cr. Brillant 12—18, Gen. de Wet 24—33, Rijzende Zon 24-i-38, Valk 14—21, Prosperity 10—15, Gris- de-lin 11—16, Parma 20—29, Prins de Linge 23—34, Wm. Copland 14—33, Victors 16—25. Bartigon 16—35, La Nötre 16—32, Prinses Elisabeth 2038; Zwanenburg 5078, Wm. Pitt 16—35, Themis 4062, Sanders 16—25, La Fiancee 1933, City of Haarlem 2134, Zulu 10—26, Centenaire 18—29, Rauwenhoff 16—27, Clara Butt 18—26, Pride 16—24, Roze d'lsland 3145, Don Pedró 1524, Fr. Hals 17—29, Bouton d'Or 29—38, Inglesc. Yellow 27—34. Murillo 15—24, Theeroos 18—27, Mr. v. d. Hoef 22—48, P. Blossom 24—36, Electra 25—38, Vuurbaak 27—37, Rubra Maxima 18 24, Queen o.t. Pinks 2435, Norma 2435, Titiaan 2336, Golden Spur 8—13, Ornatus 6—8, Horace 9—11, L. Coster 5—14. Orange Cub 5—9, Princep idem, King Alfred 12— 23, Spring Glory 1222, Watkin 7—15, Sion 715, Bic. Victoria 1423, Emperor 8—16, Glory of Lis 710, Zilver Spur 1419 ct. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Maart 700 K.G. Wortelen 3.90; 65000 K.G. Roode Kool 1003.30; idem doorschot 0.60 2.70; 130.000 K.G. Gele Kool 0.90—2.40; PURMEREND, 22 Maart 1932 Aange voerd 445 K.G. kaas: Kleine Boeren, 2 sta pels 22.50, handel stug: Boter 1555 K.G.: Meiboter 0.80—1.00; Melkboter 0.90— 1.10; Runderen 536 stuks: 260 vette 0.68 0.76 per K.g., matig; melk- en gelde 255 st. 120—275 per stuk, stug; Sieren 21 st. 0.500.60 p. K.g., matig; Paarden 41 st. 70 —180 per stuk. stug; Vette kalveren 41 st. 1.00—1.20 per K.G., stug; Nuchtere kalve ren 1116 st. 5—18 per stuk, stug; Fokkal veren 14—20 per stuk, stug; Vette var kens 360 st„ 0.23—0.27 per K.G vlug; Magere varkens 115 st., 12—19 per stuk, Bokken 18 st., 4—9 per stuk, stuk, matig; Biggen 214 st. 5—8 per stuk, vlug; Scha pen 562 st. 14—23 per stuk, stug; Oude kippen en hanen 0.550.60 per stuk; Ko- nynen 0.502.50 per stuk; Eenaen 0.60 —1.25 per stuk; Piepkuikens 0.95—1.10 p. K.G.; Kipeieren 2.503.25 per 100 stuks: Eendeieren 2.30 per 100 stuks; Duiven 0.40 per paar. BOVENKARSPEL, 22 Mrt. 34 schuiten sluitkool. Roode kool 0.702.90; gele kool 0.8Ó2.40; Deensche 1.10—2,50. BLOKKER, 22 Mrt. Zoete reinetten 7—14, Bramley Seedling 5—17, Ermgaard 22, Bis marck 1119, Wintcrjan 4,905.30, Present van Engeland 7—31, Comtesse 8,—, Belle fleur 12,90—13—, Witlof 9—21.80, Andijvie 3.10—3 20, Posteiyn 38—, Prei 7—10. Spina zie 20 60—21.6, Boerenkool 1.30, Spruiten 3—3 50, Radus 1.40. 90.000 K.G. Deensche Witte Kool 0.80— 3.00; 1300 K.G. Uien: Uien f 11.90—12.40; Grove 11.10; 1000 K.G. Bieten 1.70. BOVENKARSPEL, 21 Maart. Tulpen: La Reine 60—70 ct., Prosperity 0.80—1, Bar. tigon 1.50, Narcis f 0.70, Prins van Wa. les f 0.90 ner 100 stuks. Aanvoer 440 dozijn. BEVERWIJK, 21 Maart. R.K. Coöp. Tuin dersver. „Kennemerland". Boerenkool 2560 ct. per kist: sla 5—6 ct. per stuk; spinazie 1—1.40 per kist; roode kool 24 ct., gele kool 26 ct. per stuk; rabarber 1220 ct., selderie 2—4 ct., pieterselie 8—17 ct., radijs 67 ct. per bos; spruiten 1227 ct.. schor- seneeren 10 ct., witlof 10—22 ct. per kg. BEVERWIJK, 21 Maart. Coöp. Tuinbouw, groenten., fruit, en aankoopvereeniging „De Vrye Veiling" W.A. Spinazie 28—33, boeren kool 68, spruiten 1015, wit lof 1321 ct' per kg.; prei 9—13, stelen 3—4, rhabarber 15—18 ct., radijs 4—7 ct. per bos. ENKHUIZEN, 21 Mrt. Bloemen. Murillo 120, Bartigon 1.30—1.80, Victor 1.50—1.80, Narcissen 1.—1.70, Anemonen 1.40—2.—, Copland 1.90, Hyacinthen 2.10—2.50 per 100, Prunus 9—18 ct. per bos. ENKHUIZEN. 21 Mrt. Visch. Aangevoerd door 89 vaartuigen 1873 tal reepharing (1 tot 50 tal per vaart) 1.401.70 per tal. OBDAM, 21 Maart. Aanvoer 7000 roode kool 0.60—2.10; 6000 gele kool 0.60—2.20; 5000 Deensche kool f 1.201.60. PURMEREND, Witlof I 1.08—1.80 per 8 kg.; II f 0.20—0.97 per 8 kg.; roode kool f 1.104 per 100 stuks; witte kool 1.80— 2.80 per 100 stuks; savoyekool 1.30—4.20 per 100 stuks; spruitkool 0.402.40 per 15 kg.; boerenkool 0.350.75 per kist (10 kg.); spinazie 1.02—1.80 per mand (6 Kg); sla 6.90720 per 100 krop; andijvie 40—80 (Niet Officieel). Dinsdag, 22 Maart. Prijzen van 20. 7393 5000 11874 1500 12028 1S947 1000 2632 400 1909 5887 10116 200 10449 10725 13827 18233 18246 20723 O O 34 52 C5 110 141 155 175 226 243 265 277 432 486 556 566 567 663 743 759 868 890 975 1110 1118 1151 1401 1473 1477 1495 1534 1618 1639 1676 1870 1875 1895 1936 1942 1998 2185 2266 2280 2287 2384 2497 2515 2722 2767 2827 2835 2844 2892 3036 3142 3178 3200 3243 3298 3498 3473 3478 3482 3526 3543 3548 3565 3611 3324 3653 36S3 3675 3774 3946 4901 4102 4109 4148 4179 4251 4454 4608 4629 4652 4680 4708 4735 4764 4768 4879 4912 4941 4945 4S53 5004 5037 5053 5098 5103 5108 5130 5180 5247 5398 5432 5489 5548 5571 5530 5657 5680 5712 5735 5739 5907 5912 5932 5945 6083 6091 6123 6140 6146 6184 6197 6214 C218 6225 6244 6302 6425 6458 6459 6522 6528 6542 6555 6602 6641 6663 6666 6383 6723 6747 6768 6778 6891 7014 7085 7117 7198 7222 7267 7368 7459 7514 7569 7586 7596 7603 7631 7637 7662 7687 7395 769S 7712 7926 7990 8022 8062 8066 8116 8144 8169 8180 8208 8248 73 8385 8420 8431 8443 8511 8516 8535 8597 8599 8694 8717 8807 8901 8989 8996 9049 9065 9167 9181 9204 9237 9263 9268 9272 9291 9299 £309 9386 9398 9412 9424 9447 9475 9518 9540 9559 9566 9616 9657 9661 9721 9874 10027 10082 10129 10149 10227 10246 10263 10283 10305 10321 10383 10415 10416 10421 10425 10470 10553 10574 10627 10641 10665 10703 10713 10751 10819 10821 10876 10926 10992 11005 11019 11032 11033 11165 11234 11254 11303 11308 11480 11489 11498 11560 11576 11603 11669 11702 11725 11768 11798 11926 11950 11963 12026 12072 12081 12131 12132 12230 12258 12273 12326 12366 12465 12525 12549 12610 12630 12632 12388 12708 12714 12715 12718 1-761 12778 12801 12319 12830 12831 12893 12911 12978 13062 13063 13148 13166 13173 13243 13263 13385 13391 13396 13473 13475 13507 13531 13533 13568 13603 13715 13719 13899 13953 13970 13981 14131 14287 14303 14330 14357 14400 14403 14459 14465 14505 14519 14586 14647 14799 14349 14859 14949 14981 15015 15052 1503S 15113 15170 15181 15243 15325 15435 15500 15519 15525 16593 15619 15622 15680 15692 15749 15833 15879 15902 15905 15912 15950 16003 16046 16059 16111 16114 .6118 16312 16314 16343 16372 16391 16522 16523 16563 16665 16778 16814 16833 16904 16941 16939 17039 17066 17075 17084 17166 17233 17285 17314 17361 173S7 17452 17454 17530 17592 17610 17613 17737 17767 17823 17931 17989 17998 18073 18092 18130 18202 18239 18319 18392 18403 18441 18454 18459 18461 18483 18498 18526 18533 18623 18642 18731 18748 18872 18883 18933 18954 19009 19016 19033 19065 19070 19119 19140 19160 19175 19262 19289 19349 19358 19368 19395 19393 19430 19433 19451 19541 19577 19612 19673 19674 19703 19761 19763 19782 19846 20009 20027 25101 20199 20214 20346 20395 20406 20479 20469 20563 20312 20620 20623 20649 20683 20687 20788 20855 20884 20920 20923 20964 Hoogste barometerstand 776.5 m. M. fe Kopenhagen. Laagste barometerstand 757.6 m. M. te Vestmanör. Verwachting: Zwakke tot matigen, Ooste- ïyke tot Zuidelijken wind, licht tot half bewolkt, droog weer, iets zachter overdag. ct. per kist; radys 66.80 per 100 bos; selderij 1—5 per 100 bos; raapstelen 5 6.30 per 100 bos; uien 2.502.70 per 25 kg.; prei 7.60—16.80 per 100 bos; zoete beilè- fleur 14—27 per 100 kg.; zure appelen 1 12—17 per 100 kg. WARMENHUIZEN, 22 Maart. Uien ƒ10.40 —10.90; groote ƒ9.10; drielingen ƒ8.10—8.40; stekuien ƒ5.406.30; gele kool ƒ1.102.50; idem 2e soort ƒ0.601.20; roode kool ƒ0.90 3.10; idem 2e soort ƒ0.60—2.30; Deensche witte kool 1.502.50; idem 2e soort 0.70—1.40. AMSTERDAM, 21 Maart. Eieren. Kipeieren: hoogste prys f 4; middelprijs f 2.80—3.15; laagste prijs f 2.60. Totaal aan voer 250.000 stuks. Handel gewoon. AMSTERDAM 21 Maart. Aardappelprij zen. Aangevoerd werden 2 ladingen is 1620 H.L. Zeeuwsche benten 44.50; Zeeuwsche blauwen 44.50; Zeeuwsche eigenheimers 3.50—3.70; Bevelanders 3.50—3.75; Zeeuw sche Redstar 3.50—3.70; Flakeesche eigen heimers 3.804.—: Poters 2.80—3.—; Frie. sche borgers 3.30— 3.50; Malta's 10 ct. p. Kg. AMERSFÓORT, 21 Maart. Kaasmarkt. Aangevoerd 21 wagens, bevattende 5000 kg. Prijs 2024 per 50 kg. Handel traag. APELDOORN, 21 Mrt. Coöp. Eierveiling. Aanvoer 46.000 stuks. Witte eieren j 2.60 3.50, gemeengde 2.60—3, zwaar gemengde 2.70—3.20 en bruine eieren 2.80—3.80 per 100 stuks. 's-HERTOGENBOSCH, 21 Maart. Spinazie i le soort 18—27, 2e soort 10—11 ct. per kg.; kropsla le soort 8.5011.70, 2e soort 5.10 —7.70 per 100 krop; keien 1.702.20, ra dys 2.10—3.10 per 100 bos; snysla 18, wit. lof 17—24 ct. per kg.; roode kool 44.10, savoyekool 6.506.60, boerenkool 0.60 I.10 per 100 stuks; sjalotten 12—13, spruiten 67 ct. per kg.; wortelen 2.102.50 per 100 kg.; aardbeien le soort 9—12, 2e soort 25 ct. per stuk. LEIDEN, 19 Maart. Leideche eierenvei. ling. Totale aanvoer 22.314 stuks. Kipeieren 3.104 per 100; eend'eieren 3—3.70 per 100. Handel goed. ROTTERDAM, 21 Maart. Veemarkt. Aan gevoerd: 500 koeien, 364 vette kalveren. 189 schapen of lammeren, 1775 varkens. Prijzen per half kg.: koeien 1921, 2832, 3538 ct.; vette kalveren 27.5—32.5, 42.547.5, 52.5—57.5 ct.; schapen binnenl. 18—24 ct; schapen per stuk 1017; varkens 11—12, 22.5 ct.; zouters 1111.5 ct. Aardappelenmarkt. Zeeuwsche blauwe drie lingen f 1—2.40; Brielsche eigenh. 3.50— 4.00, Zeeuwsche blauwen f 3.804.60, Zeeuw sche eigenheimers 33.50, Zeeuwsche bon ten 3.80—4.30, blauwe eigenheimers f 3.25 —3.50, Friesche eigenheimers 3.203.60, Westlandsche schoolmeesters zand. ronde 6—8 ct. per kg; eigenheimer drielingen 2.30—280, bravo's 44.50, industrie f 2.50—2.90, wintermalta's 9—10 ct. per kug., met redeiyken aanvoer, kalmen handel. Vlasaanvoer; 9288 kg', blauw, schoon 4065 ct. per kg.; 6500 kg. Holl. geel 4065 ct. per kg.; 7000 kg. dauwroet 3540 ct. per kg. De stemming was levendiger. De aanvoer werd nagenoeg geheei verkocht. Ongeschikte partijen bleven liggen. Overzicht veemarkt. De aanvoer van koeien was geiyk aan die van vorigen Maan dag, met denzelfden kalmen handel. Een enkel puik beest ging nog van 1 tot 2% ct. boven noteering. Ossen en stieren waren nog zoo onbeduidend aangevoerd, dat er geen noteering werd gemaakt. Vette kalveren waren matiger aangevoerd dan vongen Maandag. Hoewel de handel slecht was. ble. ven de prüzen toch gehandhaafd. Een enkei prima kalf ging nog tot Vh cent boven noteering. De aanvoer van schapen en lam. meren was minder, met luien handel en de pryzen bleven stationnair. Varkens met even grooten aanvoer ais de vorige week; de handel ging niet vlot en de pryzen waren lager, met vermoedeiyk slecht afloopende markt. Zouters wnren zeer gering aange voerd met weinig handel. Hier werd tot HH cent besteed.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 7