KENNEMERLAND Stofzuigerhuis MAERTENS Bliksembeveiliging 459e STAATSLOTERIJ LANSDORP 8C ROBAT 2-jarige abonnementen Sportex-costuums R. K. TUINBOUWWTNTER- SCHOOL TE BEVERWIJK BEVERWIJK Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Philips Radio-Toestellen VELSEN IJMUIDEN—OOST Staat van Besommingen MARKTBERICHT UIT DEN OMTREK VIER INBRAKEN TE VOORHOUT Bezoek aan den burgemeester en aan den Pastoor VEREENIGING VAN R. K. GEMEENTERAADSLEDEN In den Staten-Kieskring Leiden BLOEMEND AAL HEEMSTEDE HILLEGOM LISSE NOORDWÏJK SASSENHEIM HERINGA WUTHRICH, SPAARNWOUDE WARMOND VIJFHUIZEN ZANDVOORT MARKTNIEUWS TELEGRAFISCH WEERBERIC^I 2.48 12.80 18.60 lA\ Van de negen leerlingen der tweede klasse kon 23 Maart op grond van het met goed gevolg afgelegd examen, bedoeld in de arti kelen 36 sub B en 37 van het reglement dei school, overeenkomende met dat der Rijas- tuinbouwwinterscholen, het diploma worden uitgereikt aan: L. L M. Bunnik, te Amersfoort, met aan- teekening voor machineschrijven. A. A. Goemans te Hillegcm, met aant. voor Engelsch en Pransch. R. de Groot te Noord wijk, met aant, voor moderne talen en stenografie. G. Hencsey. te Heemstede, met aant. voot machineschrijven. N. A. Keyzer te Alkmaar, met aant. voor stenografie en machineschrijven. J. C. Nijssen te Santpoort. G. L. van Reisen te Sassenheim, met aant. voor Engelsch en Duitsch. J. J. J. van Santen te Wolvega, met aant. voor Engelsch, Duitsch en machineschrijven. E. H. P. M. van Steenhardt Carré te Am sterdam, met aant. voor de moderne talen en machineschrij ven. Van de 16 leerlingen der eerste klasse wer den 15 leerlingen toegelaten tot het over gangsexamen voor de tweede klasse. Hiervan slaagden 14 leerlingen. DIPLOMA-UITREIKING RK. TUIN- BOUWWiNTERSCHOOL Gistermorgen had voor de eerste maal sedert het bestaan dezer onderwijsinrich ting een diploma-uitreiking plaats gehad aan de leerlingen dar R.K. Tuinbouwwin- terschcol alhier. De uitreiking geschiedde na een openbare eindles voor de leerlingen der tweede klas. De plechtighe.d werd o.a. bijgewoond door den burgemeester van Beverwijk, Jhr. J. C. W. Strict van Linschoten, Ir. Hazeioop, Rijkstuinbouwconsulent te Alkmaar, een Bis- schoppelijken Inspecteur van het Tuinbouw- enderwijs, enkele hoofdbestuurders van den RK. Dice. Land, en Tuinbouwbond, de Di- recteuien van de veilingen „Kennemerland" en „Vrije Groenten- en fruitveiling", de Commissie van Toez.cht. alsmede enkele ouders van leerlingen. De Geestelijk-Adviseur van clen L. T. B., de Zeereerw, heer Rector Kok en de Rijksinspecteur van het Tuin- bouwonderwijs waren verhinderd. Nadat de directeur van de school, Ir. H. A. B. Bünnemeijer, 1. i. de genoodigden had veiwelkomd, werden achtereenvolgens open bare lessen gegeven in fruitteelt, kassen bouw, Engelsch en scheikunde, waardoor de ouders in de gelegenheid waren kennis te nemen van de resultaten der lessen, welke aan de school gedurende hot winterhalfjaar werden gegeven. Hierna werden de diploma's uitgereikt door den voorzitter van de Commissie van Toezicht, den heer Jac. P. Nijssen, d.e er op wees, dat deze diploma's de eerste vruchten waren van het onderwijs in deze school. Spr. bracht een woord van dank aan den directeur en de leeraren der school voor hun arbeid, waavan het resultaat is geweest, dat aan allen het diploma kan worden uit gereikt. De heet Nijssen wekte de leerlingen op om de verworven ksnn s door herhalingsonder. wijs te blijven onderhouden en dienstbaar te maken aan de practijk. De heer E. van Steenhardt Carré, te Am sterdam, dankte namens de ouders directeur, leeraren en verdere verzorgers voor de aan de leerlingen bewezen diensten, bij welke woorden een der leerlingen zich aansloot. Hiermede was de eerste diploma-uitreiking aan de R.K. Tuinbouwwmtersahool geèin. digd. VRIJE GROENTEN- EN FRUITVEILING Woensdagavond werd in de veilingzaal „Kennemerland" wederom een vergadering gehouden van de Coöperatieve Veiling- en Aankoop vereeniging .Vrije Greenten. en Fruitve-ling W. A., ais voortzetting van de vorige week gehouden jaarvergadering. Deae vergadering was noodzakelijk in ver band met de statutenwijziging, welke in de vorige bijeenkomst niet ken geschieden, om dat het vereischte aantal leden niet aanwe zig was. Deze statutenwijziging was noodig, omdat voor het te dekken tekort geen reser ve aanwezig is, zoodat de leden daarvoor hoofdelijk aansprakelijk moeten worden ge steld. Reeds eerder werd in verband met de minder gunstige uitkomsten van het bedrijf als gevolg van don noodtoestand, waarin de tuinbouw verkeert het veilingspercentage van zeven op acht pCt. gebracht. Voor het veilen van aardbeien zal in het vervolg vier pCt. worden geheven. Ingevolge de oude bepaling der statuten werden voorheen bovendien de tekorten voor zoover de reserve ontoereikend was, omge slagen naarmate het bedrag van inbrenging. Volgens de nieuwe bepaling zal in het te kort thans door alïe leden voor een even groot bedrag moeten worden bijgedragen. De oorzaken van het tekort op de explo ta- tie zijn niet uitsluitend ts wijten aan den slechten toestand van Het tuinbouwbedrijf in he algemeen, doch ook aan de omstan digheid, dat veel minder groenten worden geteeld, doordat in vele tuinbouwbedrijven de bloembollencultuur overheerschend is geworden. Daardoor is de opbrengst van de groentenve'ling sterk teruggeloopen. Nadat over de verhouding van de veiling tegenover de door „Kennemerland" en „Vrije Vei ling" geëxploiteerde bloembollenveiling was gesproken, werd tot statutenwijziging over gegaan Deze geschiedde ten overstaan van notaris Bremmers. Bij de rondvaag kwamen nog enkele hu's- houdelijke aangelegenheden ter sorake; waarna de vergadering door den heer Kruit hof werd gesloten Mach. 15 De schcolvoedirg Door de gemeente besturen van Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin is besloten de uitreiking van voeding aan schoolgaande kinderen stop te zetten. De laatste uitreiking heeft gisteren plaats gehad. R.K. Graflschen Bond Als voorzitter van de afdeeling Beverwijk van den Ned. R.K. Grafischen Eond is gekozen de hoer P. Nijssen De verkiezing geschiedde in de vacature van den heer H. Dlemeer, die wegens ver trek moest bedanken. R.K. .Bcuwvakarbeldersbond In de Maandagavond gehouden jaarvergadering van de afdeeling Beverwijk van den R.K. Bouwvakarbeidsrsbond „St. Jozef", werd door den secretaris het jaarverslag uitge bracht. Het jaarverslag gaf een overzichte lijk beeld van het actief werken van het bestuur. Het ledenaantal is met 6 gestegen. Uit het jaarverslag van den psnningmees- ter bleek, dat In het aigeloopen Jaar aan werkloozenuitkeeringen een bedrag van 6259 is uitbetaald. Over de maanden Ja nuari en Februari van dit jaar is alleen reeds een vierde gedeelte uitgekeerd van het totale bedrag van het vorige jaar. Wel een sprekend bewijs van den donkeren tijd ook in de bouwvakbedrüven. De aftredende bestuurders werden met al- gemeene stemmen herkozen. Besmettelijke ziekten. In de afgeloopen week zijn in deze gemeente 3 gevallen van roodvonk en 1 geval van diphtherie voor gevallen. R.K. Mciaalbewerkersband. Dezer da gen werd uoor aen R.K. Metaalbewerkers- uond, aidseiing lamuiuen, in het Patro- naatogeoouw aan oen zeeweg een tameijjn goed uezoente ledenvergadering gehouden. Zooais gewoonlijk gaf de voorzitter, de heer F. Strjjbosch, in zijn openingswoord, waarbij hij uen geestenjKen adviseur, den we-eerw. Heer Coeien, welkom heette, een overzicht van den landelijuen en piaatsely- ken toestand. Aan ae Hoogovens hier ter plaatse worut steens de werageiegenneid iiimuer, waardoor reeds verscniilenae arbei ders om de week werken. De industrieele Mij. „Hera" is tot massa-ontsiag overgegaan, terwijl geen aer leden van den oond met op een of andere wijze, door verkorte werk week of algeneele werkloosheid door de crisis wordt getroffen. t De notulen, welke hierna door den secre taris, den heer J. de Hie, werden geiezen, gaven aanleiding het verioop van de tot standkoming van de nieuwe arbeidsovereen komst in het visscnerobedrijf te bespreken. Voor de contröle-commissie werden voor het loopende jaar de heeren De Haas en otraatsuurg gekozen, terwijl de heeren De Bie en De Haas werden gekozen om IJmm- den in de binnenkort te houden hoofdbe stuursvergadering te vertegenwoordigen. In verband hiermede werd ook de beschrijvings brief aangaande de laatstgenoemde Vergade ring besproken. Dan was aan de orde de gewijzigde steun regeling door B. en W. te Velsen. De ver gadering kon zich niet vereenigen met de door het College vastgestelde loonnorm van 29 gulden voor bankwerkers. Nadat reeds in ruime mate over genoemde onderwerpen van gedachten gewisseld was, kreeg de districtsbestuurder, de heer Stern- metz, het woord. Spr. besprak het werkloosheidsvraagstuk, vooral ook in verband met de bondsfinan- ciën, en de loonsverlagingen. Na de rede van oen aistrictsbestuurder kwam de geest. adv. aan het woord. Zoowei de rede der districtsbestuurder als de woorden van den geest. adv. vonden veel bijval. Na rondvraag volgde sluiting. „Winterzorg" „Winterzorg", onderaf- deeling van den RK. Volksbond, hield in het Patronaatgebouw een goed bezochte ver gadering. Bij ontstentenis van den Voorzitter werd zij geopend door den secretaris den heer J. v. d Mey. Deze gaf een uitgebreid verslag van de centrale vergadering der Diocesane Centrale. Over den kolenprijs kon door het bestuur geen mededeeling worden gedaan. Deze zal pas bekend z«n als het benoodigde kwantum bekend is. Besloten werd den prijs van verleden jaar als basis te handhaven. Zoo mogelijk zullen kolen van de Hollandsche mijr.en betrokken woiöen. Bij de rondvraag stelde de heer Nijssen voor, de distributie dezen keer zelf ter hann te nemen, hetgeen veel bijval vond. Op voorstel van de vergadering werd be sloten het bestuur machtiging te geven met den heer Van der Kolk te overwegen of hst mogelijk is, de distributie in eigen beheer te nemen. Op de gebruikelijke wijze werd de vergade ring hierna gesloten. van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen stoomtraw.ers: Kotters: E. 157 220, E. 111 134, E. 50 zee 3600. Kotters: E 157 220, E. 111 124, E. 50 272, E 264 240, E. 379 920. Beugers: VI. 167 1040, VI. 80 890, VI. 39 9GO, VI. 197 1060. Loggers: KW. 24 437, KW. 124 820, K.W. 57 110; Sch. 412 272; Sch. 3 553, Sch. 14 390, Sch. 135 660. IJMUIDEN, 24 Maart. Tarbot per K.G. ƒ1.70—1.50; Griet per 50 K.g. 61—18; Tong per Kg. ƒ2.50—1.60; Middel Schol per 50 K.g. ƒ2522; Zetschol ƒ2618; Kleine Schol ƒ25—3.50; Bot ƒ6.50; Schar ƒ410 —1.30; Tongschar 30—25 per 50 K.g. Pie terman en Poon 15—12; Middel Schelvlsch ƒ30; KI. midd. Schelvisch ƒ23—22.50; klei ne Schelvisch 18—3 per 50 K.g.; Kabel jauw per 125 K.g. ƒ42—16; Gullen ƒ8.50— 5.50 per 50 K.g. Leng per stuk ƒ2; Wijting per 50 Kg. ƒ2.10—0,85; Koolvisch per stuk 0.55—0.09. Hedennacht is te Voorhout op een viertal plaatsen ingebroken. Bij den winkelier M. van Dam hebben de diefCven) zich toegang weten te ver schaffen door twee W.C.-raampjes. In de woning hebben ze alles doorzocht. Een be drag van ongeveer 700 Is medegenomen, alsmede een bankboekje van de Coöperatieve Boerenleenbank en een Rijkspostspaarbank- koekje Ook bij den burgemeester ls een bezoek gebracht. Hier ls men door het keukenraam naar binnen gekomen. Het geheele huis is doorzocht, doch niets werd medegenomen. Via het woonhuis van den burgemeester kwam men in het Gemeentehuis. Ook dit heeft men doorzocht. Niets wordt echter vermist. Tenslotte koos men de pastorie van de R.K. kerk „St. Bartholomeus" als operatie terrein. Hier is men aan de achterzijde binnengekomen. Waarschijnlijk ls men door het aanslaan van den waakhond gestoord en daarna op de vluent geslagen. Vermoed wordt, dat hier beroepsdleven aan het werk geweest zijn. De politie stelt een onderzoek in. Genoemde vereeniging vergaderde Dins dag in Café-Restaurant „Zomerzorg", te Leiden. De leden waren vrij goed opgekomen. Als voorzitter fungeerde mr. Tepe (Lei den). Het reglement werd ongeveer vastgesteld, zooals ontworpen. Sinds de oprichting is de vereeniging met 12 leden vooruitgegaan. De contributie werd vastgesteld. In beginsel word besloten zich aan te sluiten bij de Federatie van vsreenignigen al sgenoemd. Tot definitieve aansluiting zal besloten worden, wanneer blijkt, dar de vereeniging de hooge kosten, aan het lid maatschap der Federatie verbonden, osta- len kan. Daar aansluiting bij de Federat.e algemeen nuttig werd geacht, zal de ver- ee..iging zich wenden tot de respectieve p aateeiyke Kiesvereenigingen om finan- cieelen steun. Het bestuur werd als volgt samengesteld^ mr. A. F. L. M. Tepe (Leiden); G F, G.' van Leeuwen (Wassenaar); P. Warmerdam (Lisse); J. H. van der Vee; (Voorhout) en Th. B. J. Wilmer (Lelden). De vier eerst- genoemden hadden zitting ln het voorloepig bestuur. De heer B. J. N. Kortman (Oegst- geest) had te kennen gegeven niet in het definitieve bestuur zitting te willen nemen. De vergadering wees mr. Tepe als voor zitter aan. In April of Mei zal weer vergaderd wor den en door een deskundige een actueel onderwerp ingeleid worden. ZOMERHUISJE AFGEBRAND Het bekende, in Zwitsersehe stijl gebouw de zomerhuisje, staande aan den Lage Duin en Daalscheweg, is Woensdagmiddag door brand vernield. Ongeveer half een bemerkte de eigenaar, v.onende in villa „Duinhoeve" cp den Park weg dat er brand was. Hij belde spoedig de brandweer op. In minder dan geen tijd was deze ter plaatse. Een geweldige vlammenzee vond gretig voedsel ln het kurkdroge houten gebouwtje, dat bovendien op de bovenverdieping nog een greote hoeveelheid droog hout herberg de. Met 7 stralen werd het vuur aangepakt, 2 rechtstreeks op de waterleiding en 5 over de motorspuit. Daar was 't vuur toch niet tegen bestand. Toch duurde 't nog ruim 2 uur eer met spuiten bon worden opgehouden. 't Gebouwtje was nog niet bewoond: 't was nog meer bergplaats dan verblijfplaats. Er is niet veel meer van overgebleven dan v/et zwartgebrand en half verkoold hout. Naar we vernemen, was het huisje ver zekerd, ook het daarin bewaarde „antiek", dat een prooi der vlammen werd. De oorzaak van den brand moet waar schijnlijk gezocht worden in een weggewor pen licifer bij het opsteken van een pijp door een der tuinarbeiders, die in het gebouwtje eenige werkzaamheden hadden verricht. GEMEENTEZAKEN. B. en W vrr^n machtiging voor de ge meente te verkoopen aan: a. Mevr. M. L. H. Wever-Bennink te Heemstede een perceel bouwterrein, groot ongeveer 483 M2 gelegen aan de zuidzijde van de verlengde Adriaan Pauwlaan en op d hoek van de Heemsteedsche Dreef voor een koopprijs van 14 per M2; b. den heer B. J. de Ridder, te Heemstede, acht perceelen bouwterrein, groot respectie velijk ongeveer 545, 353, 377, 364, 368, 476, 485 en 516 M2, gelegen aan de verlengde Adriaan Pauwlaan, voor een koopprijs van 13 per M2 voor de perceelen groot onge veer 545. 358, 377, 334, 476 en 516 M2. en van ƒ14 per M2. voor de perceelen groot 368 en 516 M2, Vermakelijkheidsbelasting. In de heffingsverordening voor de belas ting op tooneelvertooningsn en andere open bare vermakelijkheden is bepaald, dat ai:, regel 20 pCt, moet worden betaald van de onzuivere opbrengst der eentrcebewijzen met een minimumrecht van ƒ5. Voor de sport- uitvoeringen bedraagt het tarief echter 10 pCt B. en W. zijn van oordeel, dat er geen vol doende redenen bestaan om dit onderscheid langer te bestendigen. Wel komt net hun wenschelijk voor, dat het minimumrecht van 5 niet op de wed strijden van sportvereenigingen wordt toe gepast. Zij stellen daarom den raad voor, de hef fingsverordening in dezen geest te wijzigen. Zorg voor jeugdige werkToozen. Gister middag had in het gebouw der Hilleg«msche Veilingvereeniging voor de jeugdige werk- loozen een Postfilmvoorstelling plaats. De belangstelling was zeer groot. De heer J. o. Vermeer, wethouder der ge meente opende te half 3 de bijeenkomst met een woord van hartelijk welkom. Spr. deelde mede, dat de burgemeester verhinderd was deze bijeenkomst bij te wonen, evenzeer de secretaris, terwijl wethouder Klaver ziek is. Bijzonder welkom heette spr. den heer Pater, hoofdambtenaar van den post- en telegraaf dienst, die deze voorstelling zou lelden. De wethouder was overtuigd, dat uit deze voor stelling veel leerzaams voor de jonge werk- loozen zou zijn te genieten en gaf dan het woord aan den heer Pater. Deze verwierf met zijn interessante mede- deelingen een aandachtig gehoor. Na afloop dankte de voorzitter den heer Pater voor zijn leerzaam, schitterend werk, hetgeen de aanwezigen met een hartelijk handgeklap Onderstreepten. Zelden hebben we een zoo hoogstaan de, leerzame en onderhoudende filmvoor stelling bijgewoond. St. Joseph-AIoysius-Patrenaat. Gister avond hield het St. Joseph-Aloysius-Pa- tronaat zijn jaarvergadering in de groote zaal van het Patronaat. Een bijzonder ka rakter werd aan deze jaarvergadering ge geven door de medewerking van eenige da mes der Ontwikkelingsclub „Klein", die eehige declamaties ten gehoore brachten. De Directeur van het Patronaat, de weleerw. heer Kapelaan van Son, opende met gebed en een woord van welkom, waarna hij een algemeene beschouwing van het patronaats wezen gaf. Vervolgens gaf de secretaris, Jac. Groen ln 't Woud, een mooi gestyleerd verslag, waarin iedere afdeeling op zeer duidelijke wijze werd besproken. Het gaf een duidelijk beeld van den groei en omvang der vereeni ging. Dit jaarverslag werd besloten met een woord van dank aan allen, die er toe mede gewerkt hebben dit jeugdwerk ln goede ba nen te leiden. Een hartelijk applaus brak los na dit verslag, waaraan de directeur een woord van dank toevoegde. Vervolgens gaf mej. Onderwater eenige declamaties. Hierna bracht de penningmees ter J. de Koning zijn jaarverslag uit. Ont vangsten incl. saldo vorig jaar 5710.26)4. Uitgaven ƒ5691.40, alzoo een voordeelig saldo van 8.86)4. Vervolgens declameerden mej. M. Schoo- ne en mej. v. d. Eist. Een woord van welkom werd nog ge richt tot den zeereerw. heer pastoor en aan den weleerw. heer Van der Togt, van de parochie van de H.H. Engelbewaarders. De weleerw. heer M. Kuipers hield een korte causerie over het jeugdwerk. Op zeer dui delijke wijze toonde z.eerw. de noodzake lijkheid aan van het Jeugdwerk. Voor Chris tus onzen Koning, God wil het, met deze leuze strijden wij voor ons H. Geloof. Een dankbaar applaus volgde op dit pro pagandistisch woord, waaraan een woord van dank toegevoegd werd. Tot slot werden twee declamaties ten gehoore gebracht. Aan het einde der vergadering deelde de directeur mede, dat dit jaar de boottocht vermoede lijk niet zal doorgaan, omdat deze financleele bezwaren met zich zal medebrengen. Met een dankwoord en gebed werd de bij eenkomst hierna gesloten. Tuinbonwwintercnrsns. In een der lo kalen van de RK. Jongensschool had Dins dagavond de eindles plaats van een twee jarigen wlntercursus, die op initiat'ef van het Jongenspatronaat in het leven was ge roepen. Bij deze eindles waren tegenwoor dig; de heer Donk, als vertegenwoordiger van den Rijkstuinbouwconsulent, de drie lee raren de heeren Schouten, v. d. Meenen en v. Klaveren, de heeren J. Braun en J. C. v. d. Meer, gemeenteraadsleden en laatst genoemde in zijn functie van voorzitter van de afd. Noordwijk van Bloembollencultuur, C. Th. v. d. Eerg en P. J. de Groot als'leden van het Kerkbestuur, de commissie van toe zicht op het patronaat, de weleerw. heer kapelaan Heemskerk en de heer C. Verwey. De leider van dezen cursus, de heer Schou ten, verwelkomde allen. Er is met een gxoo- ter aantal leerlingen aangevangen dan waarmee geëindigd wordt, maar toch is de uitslag niet slecht. Hierna had de eindles plaats. De heer Donk reikte na een welgemeend woord de getuigschriften uit aan een 13-tal cursisten. Een tweetal kwam niet in aan merking. Het diploma „met zeer veel vrucht" werd uitgereikt aan J. van Schle. „Met veel vrucht" aan: G. van Schle, J. van Riel, W. N. v. Zuylen, G. Faase en Jan Verweij. „Met vrucht" aan N. v. Zuylen, J. de Boer, C. Slots, J. van Bohemen, A. Cas- pers, N. van Eeden, A. Boot. De heer Donk wenschte allen geluk. De heer Schouten bracht dank aan den vertegenwoordiger van den Rijkstuinbouw consulent. De directeur van het patronaat kapelaan Heemskerk, deelde mede dat de H. Eerw. Deken verhinderd was, eveneens wethouder Meyer en de heer H. de Boer, voorzitter van de Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Hij dankte de leeraars, het schoolbestuur, het Rijkstoezicht en Rijk, Provincie en Ge meente die gedrieën de kosten betaalden. De heer J. C. v. d. Meer sprak namens Bloembollencultuur, de heer C. Verwei] na mens de ouders der leerlingen en Jan Braun als oud-lceraar aan deze cursussen. Ten slotte gaf de heer Schouten den ge slaagden nog eenige nuttige wenken. Sportdag op het Sportpark. Maandag 2e Faasohdag zullen op het Sportpark een viertal wedstrijden worden gespeeld en wel tj 12 uur tusschen Leonidas en Wils kracht; te 1.15 SJO—HMS uit Utrecht. Te half drie heeft de verliezersronöe plaats en te kwart voor vier de finale van de win- naars. De eerste drie wedstrijden zullen t .veemaal een half uur duren, zonder ver. leng'ng bij gelijk spel. De finale duurt ook tweemaal een half uur met eventueele ver lenging. Zoo noodig beslist het lot. Naar we vernemen, zal er, behoudens goedkeu ring van de overheid, muziek op het ter. rein worden gegeven. R.K. Volksbond. Gisteravond heeft de R.K. Volksbond een ledenvergadering in het K.S.A.-gebouw gehouden. De voorzitter opende de goed bezochte vergadering met den chrlsteltjken groet. Spr. hield daarna een vrij uitvoerige rede, waarin spr. wees op steeds meer nijpende omstandigheden voor de leden. We hebben in enkele weken mosten zien dat het loon in het hoofdbedrijf met 22 pCt. omlaag is gegaan. In deze laatste vergadering ln het seizoen hette spr. in het bijzonder den heer Angenent als Centraal bestuurder welkom. De voorzitter deelde mede, dat het Ency cliek-feest dit jaar in Voorschoten zal wor den gehouden. Mij verzocht op tweeden Pinksterdag in grooten getale daar heen te gaan. Door het R.K. Werkliedenverbond werd er op aangedrongen, bij het gemeentebestuur stapen te doen, dat ook dit er bij de re geering op zal aandringen om de bouwvak arbeiders als crisis-arbeiders aan te mer ken. De voorzitter zeide, dat natuurlijk niets achterwege zal worden gehouden om te ver krijgen dat ook de bouwvakarbeiders als cri sisarbeiders zullen worden opgenomen in rijksregeling. Hierna werd door den heer Angenent een uiteenzetting gegeven over den bond en zijn instellingen. Spr. spoorde ook aan tot sparen en ver zekeren in eigen instellingen. De voorzitter dankte den heer Angenent voor diens mooie rede. Bij de rondvraag werd langdurig gespro ken over de werkverschaffing en steunre geling. De voorzitter zeide, dat steeds alles in het werk wordt gesteld om te bereiken wat mogelijk is. Hierna sluiting met gebed'. Mottige rpolder. In hotel „Het Bruine Paard" had de vergadering van stemge rechtigde Ingelanden plaats. Aanwezig wa ren Ingelanden, die in totaal konden uit brengen 25 stemmen. De rekening over 1931 werd vastgesteld aan inkomsten op 1.530.19)4 en uitgaven ƒ1.355.96, zoodat het batig saldo bedraagt 224.23)4. Bij den aan vang vang van 1931 bedroeg dit 351.2i lA. De omslag werd over 1931 bepaald op 13 per H.A., makende over de grootte van den polder, zijnde 91.09.40 H.A., 184.23. In deze grootte van den polder is begrepen de grens- uitbreiding van 7.46.51 H.A. Over deze grens- uitbreiding werd uitvoerig gesproken. Som mige leden waren het hiermede niet eens. Deze grenswijziging is door tl: Provinciale Staten vastgesteld. De begrooting voor 1932 werd vastgesteld aan inkomsten en uitgaven op 1.403.45 V.. De omslag voor 1932 werd eveneens begroot op 13 per H.A. Vervol gens had de verkiezing plaats van een voor zitter wegens periodieke aftreding van den heer J. W. Marbus. Na schriftelijke stem ming werd ds heer- Marbus met 23 van de 25 stemmen tot voorzitter herkozen. Door het bestuur werd nog medegedeeld, dat de oude windmolen is verkocht en reeds is ge sloopt. Te betreuren is het, dat het niet ls mogen gelukken dezen windmolen, die toch ongetwijfeld de omgeving van Sassenheim en Voorhout verfraaide, te behouden, de werkzaamheden der vereeniging en den stand der financiën. Het ledental was een weinig teruggeloopen. In 1930 waren verzekerd 241 gezinnen met 653 betalende leden, In 1931 238 gezinnen met 633 betalende leden. Er waren verpleegd 25 patiënten met een totaal ligdagen van 196. Was er einde 1930 een nadeelig saldo van ƒ990.04, dit is teruggebracht kunnen worden doordat 1931 zeer gunstig geweest is voor de vereeniging, tot 171C0J4. De aftredende bestuursleden de heeren H. J. Post, N. Broertjes en P. Blom werden met bijna algemeene stemmen herkozen, terwijl de heer A. P. Stokman in de plaats kwam van den heer G. Hendriks, die als bestuurs lid had bedankt. Het bestuursvoorstel: beden kunnen geen lid zijn van het bestuur, werd met algemeene stemmen aangenomen 2967 100 Bij de rondvraag kwam duidelijk naar vo ren dat de samenwerking tusschen secreta- 119 ris.penningmeestsr en boden wat te wen- 2g53 schen overlaat. Na geruimen tijd hierover 4573 (Nietofficieel. Trekking ven Donderdag 24 Maart w- le Klasse. 4e L'jst. Hooge prijzen. 587 Prijzen van 20.—. ,033 656 912 949 1406 1740 V 1972 2016 2019 2022 2086 2373 2628 -{ 3433 3493 3504 3646 3940 40o6 j 4761 4916 5043 5331 5401 597e gediscussieerd te hebben, scheen er een 6181 6437 6619 6791 7193 8095 8111 jj goede oplossing gevonden te zijn. 8202 C367 8476 8555 8319 8684 913/ ^53 ci„ftir.£r 9296 9313 9433 9560 9666 976o 10109 2 Hierna sluiting. 10424 io431 10719 11085 11222 11401 11427 ^4 iianA ionn/i 10001 10/OO iokrilon^A 12973 Faasch-uitvocrlng. Naar ons medegedeeld wordt, zal de R.K. Tooneelvereeniging „St. Jacobus" alhier, den tweeden Paaschdag in het Vereenigingsge- bouw te Spaarnwoude een uitvoering geven, teven§ de laatste van dit seizoen. De tooneelvereeniging zal opvoeren het tooneelspel in drie bedrijven ,,'t Hoogste goed", van L. Haver, en na de oauze zal voor het voetlicht worden gebracht het blij spel In een bedrijf „Bij Cisje in den scheer winkel". Ook zal een verloting gehouden worden van fraaie prijzen. De jazzband uit Haarlem onder leiding van den heer van der Marck. zal dezen avond het muzikale gedeelte verzorgen. R.K. Klesvereen'glng. In hotel de Zon, alhier, had een algemeens vergadering plaats van de R-.K. Kiesvereeniging .Kiesrecht is Kiesplicht". De voorzitter, de heer Bursok- sen, opende de bijeenkomst op de gebruike lijke wijze waarbij hij de aanwezigen harte lijk welkom heette. Bij monde van den heer Weyers werd verslag uitgebracht van de vergadering van de R.K. Kamer Csntrale te Leiden. Vervolgens kwam in behandeling het voor stel tot wijziging van het Kiesreglement 1927, welk voorstel artikelsgewijze werd be handeld. Aan den afgevaardigde naar de te houden vergadering te dezer zake werden ver-4:hilier.de wenken gegeven hoe in dezen te handelen. Bij de rondvraag zei de heer Hogenboom gaarne te zien dat vanwege de Kiesvereenl ging een adres aan den Raad wordt gericht om te komen tot verlaging der huishuren der Woningstichting Warmunda, daar deze volgens zijn inzicht hoog genoemd moeten worden. Vooral is dit het geval, aldus spr., nu de loonen aanmerkelijk zijn verlaagd, en ook door de groote werkloosheid. De voorzitter was van meening dat deze aangelegenheid niet tot de competentie der Kiesvereenlging behoort. Hierna werden nog eenige zaken van huis- houdeiyken aard naar voren gebracht on afgehandeld, waarna de byeenkomst dooi den voorzitter op de gebruikeiyke wijze werd gesloten. „St. Gerardus Majzlla" De R.K. Ver- een'ging Ziekenzorg „St. Gerardus Majel- la" hield Dinsdag haar jaarvergadering in café J. de Die le Ciercq. Met een kort woord van den voorzitter, den heer J. Diebe, werd de vergadering geopend. De secretaris gaf een kort overzicht over „Si Deus Dcdit" Dinsdagavond werd opgericht een afdeel'ng van „St. Deus Dedit", R. K. Land- en Tuinbouwarbeidersbond. De oprichtingsvergadering werd gehouden in 't Patronaatigebouw en stond onder leiding van den heer L. Geers, voorzitter van den R. K. Volksbond. Spreker opende met den Chris- teiyken groet, heette de aanwezigen, in het byzonder den adviseur kapelaan Rietveld en het Hoofdbestuurslid Kuiper, hartelijk wel kom en schetste in het kort het doel dezer vergadering, om ten slctle voor te stellen thans een bestur te kiezen. Hy gaf verder het woord aan den heer Kuiper en nadat deze eenige vragen had beantwoord werd een bestuur gekozen, bestaande uit de heeren A. Kol, P. van Dam en J. Zelf, respectieve- iyk voorzitter, secretaris en penningmeester Namens den Volksbond dankte de voorzit, ter voor dit resultae/'-, dankte de mede. werkers tot oprichting en hoopte dat de af- dseling zou groeien en bloeien. Hierna slui ting. Propaganda-avond. De Forensenveree- niging Zandvoort organiseert Zaterdag 2 April een groote propaganda-avond in „Monopole" aan het Stationsplein. AMSTERDAM, 23 Maart. Aardappel prijzen. Aangevoerd werd 1 lading is 900 Hii. De pryzen waren heden onveranderd HOORN. 24 Mrt. Kaasmarkt. Kleine ƒ22; comm. geen; fabriek ƒ22.50; fabriekscomm. geen. Aangevoerd 15 stapels, wegende 14136 KG. Handel goed. NOORD-SCHARWOUDE. Veiling van 24 Maart. 2609 K.G. Wortelen f 3.30—4. Kleine Wortelen f 1.20—2.10 115000 K.G. Roode kool f 0.90—3.20. Id. doorschot f 0.60—2.60. 40.200 K.G. Gele kool f 1—3. Id. doorschot 0.60—1.60. 113.400 K.G. Deensche Witte kool f 1.50—2.80. Id. doorschot f 1—2.10. 4800 KG. Uien f 11.90—12.90. Grove f 12—12.50. Drie lingen f 8.208 90. BROEK OP LANGENDIJK. Velling van 24 Maart. 71.000 K.G. Roode kooi f 0.90— 3.50. Id. doorschot 0.70—2.2,0 44.000 K G. Gele kool f 0.70—3.30. 54.000 K.G. Deensche witte kool 1 1.50—2.80. 550 K.G. Uien f 12.70 —13.20. SCHAGEN, 24 Maart 1932. Veemarkt. 9 Paaiden f 150—400. 10 Geldekoeien (mag.) f 80—190. 30 Kalfkoeien f 135—225. 354 Nuchtere kalveren f 310. 104 Overhouders f 13—21 5 Varkens (magere) t 7—11. 30 ld. (vette) K.G f 0 25—0 27. 219 Biggen f 4—7. Konijnen f 1—2. 20 Kippen f 0.75 -125 SCHAGEN, 24 Maart Eierveiling. 175.000 Kipeieren. Witte 1 2.40—3. Bruine X 2.80— 3.60. 4500 eendeneieren f 2—2.20. WARMENHUIZEN, 24 Maart. Uien 11.60 —12, groote 10.60—11.20, drielingen 7 70; stekuien 5.106.20, gele kool 1502 50. 2e soort 0.80—1.40; roode kool 010— 3.20, 2e soort 0.60—2.10; witte kool 1.20 —1.70; le srt. ƒ1.70—2.70. BEVERWIJK, 23 Maart. Bloemenveiling Centrum. C. Cardinal 2432 c„ Progression 18—28 c., Crimson queen 12—17 c., Max Kinley 14—18 c., Havelaar 15—20 c., La Reine 12—22 c.. Herman Schiege) 10—17 c„ Oostenrijk 15 —23 c„ Moore 12—16 c.. Gele Prins 16—24 c.. La Reine Max 12—22 c„ Flamingo 12—23 c„ Ibes 1624 c.. Cram, brillant 10—18 c.. Gen DAMES- cN HEERENKLEEDERMAKERS KRUISWEG 6 TELEFOON 11787 Vraagt stalen-bezoek. 11624 12004 12361 12422 12555 12354 12979 ,5 1S384 13798 13831 14270 14293 14545 15320 IJ» 16481 16515 16631 16674 16704 16727 16982 l't 17537 17567 17689 17751 18401 18558 18917 1"°^ 19038 20433 20311 Hoogste barometerstand 770.4 te Helsingi0'® in Finland. Laagste borometerstand 755.» te Jestmanorii-j Verwachting: zwakke tot matige, öoStgt lijke tot Zuideiykea wind, hejder tot i' bewolkt, weinig cf geen ..eerslag, we"' verandering in temperatuur. de Wet 20—30 c„ Ryzende Zon 22—30 c* Witte Valk 1420 c., Prosperity 10 14_ Rose Gris-de-lin 10—6 c Queen Flora 24 c„ Parma 20—28 c„ Prins de Linge 20- c., Elionora 1526 c.. Witte due 10—l4 Copland 12—32 c„ Victors 16—24 c.. L No 1630 c„ Bartigon 16—33 c„ Zwanenburg —75 c„ Wm. Pitt 10—30 c„ Themis 40—60 Sanders 16—24 c„ L. Fiancee 19—33 c.. Cw of Helm 21—30 c„ Zulu 18—25 c., Jentenar 18—28 c„ Pr. Elizabeth 20—34 c„ Rauwenno* 16—25 c„ Pr. Hals 15—25 c„ Don Pedro 20 c„ Rou d'Island 31—42 c„ Bouten d'or —37 c„ Inglescombe Yellow 25—30 cf"10 16—23 c„ Ci. Butt 15—26 c„ Murillo 12-24 c- Theeroos 1525 c., v. d. Hoeven 30—40 Blossums 22-34 c„ Electra 22—36 c. Vuur baak 25—35 c„ Rubra M. 18—24 c„ Queen of the Pinks 22—33 c.. Tittaan 25-35 c.. Norma 24—30 c„ Golden Spur 8-12 c„ 'id volle grond per 100 stuks 60—110 c.) Ornatu» 6—7 c., Horace 8—11 c„ Coster 4—12 c- Orange cup 5—8 c„ Kind Alfred 12—20 o- per dozyn. Anemoon Fulgens 4060 c.. s Bavo 28—38 c„ St. Brigit 50-80 c.. The Cae» 50—88 c„ Holiandia 40—70 c„ Bi. druifjes o— 12 c. per bos. VOLENDAM 23 Mrt. Eieren. Aangevoerd 343.725 Sendeieren ƒ2.36—2.41; 473 Kipeiere» /2-60' ne BOVENKARSPEL, (Station). 23 Mrt. ,.y® Tuinbouw" Tulpen; Bartigon ƒ170, k" Reine 40 ct.. Will Pitt 1.20, Narcis 0.80^ 1 30 per 100 st. 324 dozün. LEIDEN, 23 Mrt. Vee en Kaas. Aanvoer- Runderen 445, Kalveren 263; Schapen 34J- 9 Stieren 100—225; 205 Kalf. en Meikkoeie» 125280. stug; 101 Varekoeien flauw; 121 Vette Ossen en Koe en 130—29 36—74 ct per Kg, stug; 9 Pinken; 19 Vetj® Kalveren 5080. 37—105 per Kg.; 244 Nuch* Kalveren 36; 300 Vette Schapen 13— ttaag; 45 Weide Schapen 14—17, traag; Lammeren; 370 Mestvarkens 8—20, traag- 777 Biggen. 2 50—5 50, traag. Kaas. Aanvoer 16 partijen Goudsche Kaas- le soort 22-24. 2e soort 18—21; 5 partijen Leidsche Kaa* le srt. 18—22. Handel flau«* ENKHUIZEN, 23 Maart. Granen. Gra««= erwten 23—26: Vale groote erwten 21—2^; wyker Vale 19—21; bruine boonen 9 mosterdzaad 18—19; karwijzaad 10, maau* zaad 11.—. 's-HERTOGENBOSCH, 23 Maart '32 Op de markt van heden waren a3n= voerd 2189 stuks; 1223 stuks hoornvee, biggen, 61 zeugen, 28 schapen-iammere 84 kalveren. De pryzen waren als volgt: Kalfkoeien f 180—z60 per stuk, Ka' vaarzen f 160—240 per stuk, Magere ossS en koeien 110—215 per stuk: Vette otseu eh koeien le Kwaliteit 30—37 per pona, id= 2e kwaliteit 23-31 per pond. Pinken f 165 per stuk. Zeugen f 25—42 per stu». Biggen f 3—7 per stuk, Schapen 1 10—1 per stuk. Verdere mededeelingen: ,g De aanveer van heden was ruim noemen, waardoor de pryzen ongeveer ge handhaafd bleven, zooais de vorige ws Weide- en stalvee flauw. Pinken st» handel, Kalfkoeien flauw. Varkens slee» verkoopbaar. Afloop der markt flauw. PURMEREND, Woensdag 24 Maart l9j2| Bericht van de „Afslagvereemging ster. Furmerend en Omstreken" Witlof f 1.38—1.98 per 8 kilo, idem II 0.38—1.11 Pf. 8 kilo, Roode kool f 0.50—4 per 100. kooi f 2.30—2.80 per 100 Savoye kooi f —4.20 pier 100. Spruitkool f 0.20—2.35 P 15 kilo, Boerenkool f 0.23—0.75 pel K van 10 kilo, Spinazie f 1.02—1.56 per i*1® van 6 kilo, Andüvie .350.80 per kist. F- dys f 3.80—6.20 per 103 bos. Selderij f 1 per 100 bos, Raapstelen f 4—6, per 1 bos, Bieten f 2—6.50 per 1000, Wortf' f 1.10 per 1C0 bos (zak). Uien f 3.25 P6 25 kilo, Prei f 3.80—17.60 per 100 bos. Zure appelen 8—13 per kilo. ENKHUIZEN, 23 Maart Bloem?" Anemone 12.10 William Copland f l-®9 2, Sieraad van Flora 2.10, William Pitt gIJ Narcissen groote bioem), 1—2, Narcis^ (kleine oloem) 0.40 —0.90 Peach BlosS 1.80, Spruitjes per zak 1 0.75. NIEUW.VENNEP, 23 Maart. Eierveil'"* E.N.V., hetol J. de Groot. Aanvoer 36 eieren. 33,218 kipeieren 3—3.80 per stuks; 3.102 eendeieren 2.903.50 p l" gj ganseieren 8—9 ct. per stuk; hanen f 1 per stuk; konynen 1.50—1.85 per stuK> "HAARLEM, 23 Maart. Appelen 14—*8 peren 2040 ct.. knakpeen 6—10 ct.. Nr selsch lof 20—27 ct., veldsla 32—50 ct kg.; boerenkool 2540 ct., gele kool ct., andijvie 0.70—1, spinazie 0.80— per kist; bloemkool 2.75—4.25 per „j spruiten 1.25—2.25 per zak; roode ct, 4—10 ct., per stuk; knolselderij 8— per bos; prei 415 ct. per bos; selderij ct. per bos; peterselie 5—10 ct. per bos- DONDERDAG 24 MAART Londen Serum Parus Brussel iwitserland JVeenen Copenhagen Stockholm Oslo New-York (cablei Rome Preag U&drtl 9.05 59.05 9.70 34.55 47.85 9.10 59.20 9.80 24.70 48.-" 12.95 19.1°

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2