PAASCHBROOD en PAASCHTAARTEN 'tfijnst bij HENRI J. CARELS WERKTIJDENBESLUIT VOOR WINKELS Nieuwe bepalingen TREDEN 1 MEI A.S. IN WERKING boksen TEEKENSCHOOL ST. JOZEFSGEZELLEN. VEREENIGING WEER VERDUISTERING VAN ZAND DAMMEN OM DE HAARLEMSCHE DAMKAMPOENSCHAPPEN VRAGEN BUS R. C. H. NAAR BELGIË R. C. H. SPORT EN WEDSTRIJDEN SCHOOL-VOETBAL WEDSTRIJDEN HAARLEMSCHE VOETBAL BOND GYMNASTIEK R. K. SPORTVER. „LEONIDAS" Jaarvergadering SCHIETEN SCHIETVEREENIGING GENERAAL CRONJÉ CARNERA VERSLAAT COOK MARKTNIEUWS Btj het dezer dagen gehouden overgangs- en e.ndexamen aan de Teekenschool van de Sc. Jozef sgozeUenvereemging alhier, zijn de onderstaande leerlingen geslaagd. Van de eerste naar de tweede klasse namen 71 jongens aan het examen deel Bevorderd zijr 64 leerlingen. Van de tweede naar de derde klasse namen 7f jongens aan het examen deel. Bevorderd zijn 72 leeringen. Van de derde naar de vierde klasse namen 65 jongens aan het examen deel. Bevorderd zijn 59 leerlingen. Van de vierde naar de vijfde klasse namen 53 jongens aan het examen deel. Bevorderd zijn 48 lesrl ogen. Aan het eind-examen werd dcor 24 Jon gens deelgenomen. Met einddiploma kon •vorden uitgereikt aan 23 leerlingen. Bevorderd van I naar H: S. van Baaren; W. M. Bakker; H. A. Beenders; B_ J. van Ekel; J. B. Goddijn; M. Th. Hankel; J. Hobbeln; G. J. Klingers; C. Koning; J. van der Kroft; C. Lunen burg; B. J. Meinders; S. Nijssen; A. Se mé; W. A. A. Semé; P. B. Spek; A. E. Zoet, H. Zwarter; G. A. van Duin; J. Hermans- A W. Klingers; J. W. Koster; Q. J. van van Leeuwen; H. van Amersfoort; A. van Bakel; H. A. Brandjes; G. Fennis; A. A. Goossens; K. van Harten; J. A. van den Heuvel; J Hoogland; A. Hersten; A. J. Koelemeijer; P. W. H. Kok; EL Kolk, J. B, Koster; A. G. Liedmeijer; J. J. M. F van Loenen; V. W. J. Mekenkamp; J. H Nijhuis; J. V. Piet; J. J. Plantinga; J. J van Maris; E. Molenaar; C. A. Out; C. van de Pieterman; G. J. Post; C. Ruygrok van de Werven; G. de Ruiter; D. J. Schou ten; W. F. Sleper; C. Th. Smit; J. B Snoeks; J. Stam; J. W. Timmers; H. van der Veldt; C. Vinken; N. J. van Wees; E. J van Zijl; M Schiefer; J. H. Termets; N. G. Veeken; H. J. Winter; P. Witkamp Bevorderd van II naar UI; G. Aling; P. A. Althuisius; S. van Bakel: W. van Beelen; R. J. Bruseker; F. Chr. van de Burgt; A. A. Calandt; A. Geels; S Groot: P. J. van Horick; W. Keesmaat; H. B. Kersten; N. P. de Keijzer; M. Klsdk; J Koopman; J. W. Luiten; J. H. Lusthuis; A. A. M. Mcl; A. Officier; G. Op den Kel der; P. M. Ouddeken; W. A. de Paus; L van der Pols; H. Th. Roose; M. G. van Rossum; H. J. Spanjaart; J. C. G. Turken- burg; P. J. Velden; L. A. Vloemans; Th. G. Vloemans; F. W M. van der Weiden; J. Winnubst; W. Chr. Wijkhuizen; T. F. Assendelft; P. van der Horst; D. R. de Kleuver; C. van der Reep; H. F. Steijl; Th. Beelen; J. H. F. van den Berg; M Bahlkamp; J. H. van Engelen; S. P. van Galen; J. M. Hankel; H. Hekker; A. Herben; D. van der Heijden; J. van Horick; W. H. Hubbers; H. M. Huneksr; Th. S Kaasenbrood; J. Koopen; G. W. Krouwels; W. J. Kuvener; H. R. van t Klooster; G. C. Willems; F. M. de Lange; L. J, Luiten; J W. Meegdes; P. C. van Meurs; P. M Molenaar; J. Mcolenaar; B. Morseld; A. Schctman; G. R. Schroeder; H. M. C. Schoenmaker; G. R. van der Vloet; P. de Waal; J. A. Wesseling; J. H. Willemse; P, J. Wesselink; M. G. de Zwart. Bevorderd van m naar IV: M. A. van Aken; C. J. Bakker; A. Beers: J. A. Dijkmans; C. J. van Eijk; J. C. M. Geenevasen; C .Heesterbeek; A. J Boers, ma; J. M. van Beusekom; J. J. Bonfrèr; W. J. van Dam; C. Hoogland; N. Goes; A. van der Plas; K. Boon; JP. J Kriek; J. Kuur- stra; J. Lourenburg; H. J. Nederkoorn; E. W. Nieboer; W. L. G. van de Raadt; G. H. van Rossum; S. A. Tukker; P. A. M. Vau- mont; J. A. A. van der Veldt; P. N "token; G. J. van Beem; G. Direhuizen; V. J. Ei sing; S. Geertsema; W. Haasbeek; J F. van der Heijden; C. Huèl; H. M. Huueker; R. Kramer; A. Molenaar; J. J. Molenaar; J. L. de Nieuwe; A. van Opzeeland; H. J. L. Man- ders; B. M. Musohter; J. C. A. Peterse; Th. P. M. Rikkers: E. C. Smit; P. J. Sr.oeks; C. Te:pcorten; W. Timmerman; A. J. N. Vee. nendaal; P. Veenstra; W. P. Verhallen: H W. Vogels; P. WUhlmus; J. L. ten Brink; Th. Commelter; A. A. Klein; P. Rotteveel; B. S. van der Schuit; W. Zwart; F. Mollema. Bevorderd van IV naar V: K. Aarts; J. P. Beelen; J. Bijvoets; A. J. J. J. Captijn; R. H. van Rossum: A. Th. Schous; H. Teeuwen; H. N. Teeuwen; N. J. ds Vogel; J. van Baaren: D. Boevé; A. A. Bronstring; A. J. Dijkmans; A. van Heer. den; J. van Horick; A. J. H. van der Hulst; C. M. Huneker; H-. Jansen; J. H. Pot; E. A. Rings; A. J. P. Schrenge s; W. Termets. N W. van Vessum; M. J. ten Bosch: A. Cor- ne.issen; E. B. M. Dost; E. W. A. Goossens; P. A. Hetem; G J. Jansen Hendriks; Th. NunnJnk; Th. J. Poelgeest; J. A. Raams; J Th. Ruigrok; F. J. Smit; J. A. A. M. van der Veldt; H. Verhulst; A. J. Vinkx; D. J. Wil- lemce; J. Alders; C. V. ten Brink: R. F. Domseiffer; F. J. van Dijk; P. G. Th. van Kolk; G. Koopman; P. L. M. Kuijpers; Th. Schuit. Het einddiploma verwierven: A. J. van Aken; W. M. Bonfrèr; W. C. Janus, A. Th. Kok, N. H van der Leek, J M van der Prijt, P H Roosen, P J van de Raad, A Bezem, J J G Bokhoven, B Hou- kes, W J van der Lit, M Lode wijk, J J Meer. man, H H Menke, W C H van Oosten, C L van der Pels, P J M Rieu. P Roose G van Schalk, J J Zandberges, P Zijp, J F Hen. stog. Gisterochtend is alhier aangehouden en in bewaring gesteld een 38.jarige aannemer, verdacht van verduistering van zand, ten nadeele van de gemeente Haarlem. De stand van den wedstrijd om het eer. ste klasse kampioenschap van Haarlem en om-treken 1932 luidt thans als volgt: 1. D. ïöeeen 8 5 1 2 11 2. J. Balk 6 3 3 0 9 3. H. van Lunenburg Or. 5 3 2 0 8 4. Ph. F. Amelung5 2 2 1' 6 5. H. Rozijn 6 3 0 3 6 6. H. C.Souverein 6 2 2 2 6 7. W -7 A Mat a 7 13 3 5 8. H Berghuis 6 1 1 4 3 9. Th. C. v. d. Sluijs 7 10 6 2 Vraag: Mijn clivia is van onder, waar de bladeren uitloopen, met een witte schimmel bezet, terwijl de uiteinden der bladeren slap en leelijk worden. De plant is den laatsten tijd tamelijk droog gehouden, om de schim mel tegen te gaan. Wat is hieraan te doen? Antw.: Uwe Clivia heeft wolluis. Met *n penseel verwijderen, waarna met 1 deel wa ter en 1 deel spiritus nawasschen. Geregeld herhalen. Vraag: Tot wien moet ik mij vervoegen om een eigen radio-toestel te construeeren? Antw.: In den boekhandel zijn werken ver krijgbaar, die den bouw van een radio-toe- stel behandelen. Vraag: Is de rechtsche persoon op bij gaande foto prinses Juliana? Antw.: Neen. '-raag: I. Wanneer bij testamentaire be schikking de langst levende bezitter is van den boei, hebben de kinderen dan by het overlijden van vader of moeder nog recht op het bewijs der ouders? H. Wannneer een der kinderen het be drijf van zijn vader voor 1 jaar huurt en de ouders komen binnen dien tijd te over lijden, hebben de anderen dan recht, met 't oog op hun rechtmatig deel het bsdryt te doen verkoopen, of moeten zy wachten tot dat de termijn verstreken is? Antw.: 1. De kinderen hebben recht op hun legitieme portie. II. Het bedrijf kan indien allen daarin be willigen natuurlijk wel verkocht worden. Vraag: Van October 1930 tot nu toe heb ik 550.verdiend Aan steun heb ik ont vangen 300.—. Ik heb een huis on naam, waar meer hypotheek op staat dan t waard is Het boven-gedeelte heb ik verhuurd, zoo dat ik zelf nog 5.— per week verwoon. Per week heb ik 3.— ouderdomsrente en ik ben 67 jaar oud. Hoeveel moet ik nu ver dienen, als ik belastingolichtig ben? n. Kan er beslag worden gelegd op de huur van de bovenbewoners, zooals men van plan Is? Ik ben gehuwd. Antw.: Indien uw totaal inkomen 800,— bedraagt, bent u belastingplichtig, n. Ja. Vraag: Ik ben weduwe en ben met miln twee minderjarige zoons 14 en 16 jaar in den kost by een vrouw zonder inkomen. Zij ver woont 7.—. Ben ik nu verplicht perso- neele belasting te betalen? Antw.: Ja. Vraag betreffende den priester In de Stat Domtnicuskerk. Antw.: Het Is ons niet békend wie de door u bedoelde priester is. Vr.: 1. Fandoerspel. A. heeft een praatje als volgt: A. Harte 7, Ruiten 7, 8, v., KI. 7, 9, b„ Sch. 8. B. heeft Harten 6, v., Ruiten b., aas, KI. 8, 10, Sch. 9, 10. C. heeft Harten 10, h., Ruiten h., Kl. v., h., aas, Sch. h„ aas. D. heeft Harten 8, 9, b„ Ruiten 9, 10, Sch. 7, b.. v. A. komt op met Sch. 8 en maakt hem troef. Kartenaas als dekkaart. Is het mogelijk dat A. hangt? 2. A. speet pandoer met een 4de van het aas, doch met van troef, dus 50 roem. B. heeft 2 maal 3 kaart met stuk, dus 60 roem. Wie heeft nu het recht om te splen vol gens de roem? Antw.:. 1. Deze vraag behoort niet In deze rubriek thuis, daar problemen hierin niet cpgelost worden. 2. Een vierkaart gaat bo ven een driekaart, zoodat A. mag spelen. Vraag: Ik woon in de gemeente Noord- wykerhout en ben ongehuwd. Myn zuiver inkomen is 1350.over het jaar 1931-'32. Hoeveel moet ik betalen aan inkomstenbe lasting? II. Dito aan gemeentefondsbelasting? (hoofdsom). III. Hoeveel opcenten voor de gemeente? IV. Hoeveel in totaal-generaal? Antw.: Ons is de belastingheffing van Noordwykerhout niet bekend, zoodat wy uw vraag niet kunnen beantwoorden. Wend u tot de gemeentesecretarie. Vraag van H. C. B. te A. Antw.: wy stellen ons voor aan die kwestie binnenkort een artikel te wyden. Het antwoord zou te lang zyn om to deze rubriek op te nemen. Vraag: Ik woon aan een weg, welke kort geleden door de provincie is overgenomen. Nu loopt tusschen den weg en mijn tuin *n pad van ongeveer l!4 M. breed, dat voor zien is van grint. Mag de provincie daar nu op arbeiden, zooals het haar te oas komt? Men is n.l. begonnen met afzanden, zoodat de grond nu lager ligt dan de weg en wy by regenachtig weer onderloopen. Ik heb ge protesteerd tegen den man, die deze werk zaamheden opdroeg en ons werd te kennen gegeven, dat wy er niets mee hadden te ma ken en de werkzaamheden werden dus voort gezet. wy hebben dezen grond moeten be talen, Woeten wy ons daarbij neet legden? Is hier niets aan te doen of geldt hier het recht van d ensterkste? Antw.: Wend u met een klacht tot het college van Ged Staten van Zuid-Holland te 's-Gravenhage Kent u een lid van de Provinciale Saten van Zuid-Holland, dan kunt u zichtot hem wenden, met verzoek uw klacht te ondersteunen. Vraag: Waar >s het boekje „Het Einde Naby" van Alex van der Boom Prof. Ro ling (1896) gedrukt en verkrijgbaar? Antw.: Ons niet bekend. Wend u eens tot een goeden boekhandelaar. Vraag: Hoe is het particulier adres van Henri Ford. de automobielkoning? Antw.: Henri Ford, Detroit, United States of America. Antw.: Is er te Haarlem een af deeling van de Vereeniging „Tesselschade". II. Zoo ja, hoe is het adres van het se cretariaat? Antw. Naar ons beste weten bestaat er te Haarlem geen afdeeling der door u ge noemde vereeniging. Vraag: Ik heb twee perzikpitten. Wan neer moet ik deze planten? Kunt u my de behandeling van het planten en het onder houd ervan opgeven? Antw.: Perzikpitten kunnen buiten op "n warm plaatsje gepoot worden. Niet de -Tucht openmaken Dat doet de natuur zelf. Evenwel zult u weinig resultaat bereiken om later goede vruchten te oogsten. Het Is een treffen van ongeveer 1 op 100, dat de per zik, die hieruit voortkomt, als een delica tesse kan worden beschouwd. Vraag: Waar is de tekst verkrijgbaar van de 2de Hongaarsche Rhapsodie, Parodie van Dichter und Bauer van Willy Derby? Antw.; Wend u tot een muzi -khandelaar. Vraag: Indien men in Engeland een be trekking heeft kan men die dan aanvaarden? Antw.: Indien u aan de grens op ondubbel zinnige wyze kunt aantoonen dat u reeds een betrekking heeft (aus niet behoeft te zoeken) is daar geen bezwaar tegen. Vraag: 1 Mijn zoon wil makelaar worden, Is hier studie voor noodig? 2. 7.oo ja, wilt u mij dan eenige inlichtin gen hieromtrent geven? 3. Bestaak er ook een broederschap van makelaars?. 4. Zoo ja, waar Is het secretariaat geves tigd? Antw.: 1. De wet eischt geen studie. 2. De Kamer van Koophandel brengt ad vies uit over den candidaat-makelaar aan de Arrondissements Rechtbank, zy onderzoekt of de candidaat geschikt is. Het verdient wel aanbeveling van te voren eenige kennis van de makelary op te doen. 3. Er bestaat een Nïd. Bond van Make laars. 4. Nassaustraat 14, Haarlem. Vraag: Hoe men roode wyn-vlekken ver wijderen uit een blauw zyden japon? Hoe kan men zwarte wagensmeer-vlek ken verwijderen uit een roode stoffen ja pon? Antw.: 1. Met alcohol van 90 pet. 2. Met boter weeken en dan met benzine nawryven. Vr.: Welke is de kortste weg van My- drecht naar Spanbroek? Hoeveel K.M.? Antw.: Mijdrecht (Wilnis). viersprong by Waverveen, brug over de Waver, Rijks Wa- ver, driesprong „De voetangel", Ouderkerk, Amsterdam 26.3 K.M.), tolhuis, Buiksloot, Het Schouw, Ilpendam, Purmerend, Oost huizen, Scharwoude. Hoorn, Wognum, Span broek (52.1 KJM.). Totaal 78.4 K.M. Vr.: Welke is de kortste en mooiste weg per fiets van IJmuiden-Oost naar Prtacen- hage? Hoeveel K.M.? Antw.: Velsen, Santpoort, Haarlem, Ben- nebroek. Hillegom, Lisse, Sassenheim, Oegst- geert. Leiden (57.5 K.M.), driesprong by „De Vink", Voorschoten, Veur, Voorburg, Hoornbrug, Delft, Overschie, Rotterdam (351 K.M.), driesprong bü Barendrecht, Wevershoek, Rijsoord, Zwijndrecht, Dord recht, Willemsdorp, Moerdyk, Zevenberg- scben Hoek, De 3 Hoefijzers, Terheijden, Breda, Princenhage (53 K-M.). Totaal 145.6 K.M. Vr.: Welke Is de kortste en mooiste weg van Beverwyk naar Maarssen (liefst buiten Amsterdam om)? Hoeveel K.M.? Antw.: Beverwyk, Velsen, Santpoort, Haar lem (12.1 K.M.), Heemstede, Hoofddorp, Aalsmeer. De Kwakel. Uithoorn. Mydrecht, Wilnis, Breukelen. Maarssen (48.5 KM.). Totaal 60.6 KM. Vr.: Welke is de kortste en beste weg per fiets van Haarlem naar Arnhem? Hoeveel KM.? Antw.: Haarlem, Halfweg, Amsterdam (19.1 KM.), Duivendrechtsche brug, Die- merbrug, Muiden, Hakkelaarsbrug, Naarden, Crailoo, Laren, Eemnesbuiten, Eemnee- binnen, Baam, Soestdyk, Soest, Oud-Leus dén. Woudenberg, Scherpenzeel. Renswoude, de Klomp, Ede. Arnhem (95.4 K.M). Totaal 115.5 KM. Rytyd per fiets ongeveer 8 uur. Vr.: Welke Is de kortste weg van Hoöra naar Winschoten per fiets? Hoeveel K.M.? Antw.: Hoorn, Wester-Blokker, Ooster- Blokker, Westwoud, Hoogkarspel, Lutje broek, Grootebroek. Bovenkarspel, Enkhui zen (20.3 KM.). Stavoren, Huis Rys, Kip- penburg, Balk. Wyekel, Sloten. Tjerkgaast, Spannenburg. St Nicole asga. Joure, Wester- meer. Haskerhome, Nyehaske, Heerenveen (47.3 K.M.). de Knype. Lange Zwaag, Korte Zwaag, Gorredyk, Beesterzwaag, Olter- terp, Ureterp, Friesche Palen. Marum, Nie- bert. Oldebert. Midwolde, Lettelbört, Oost- wolde, Vierverlaten, Hoogkerk, Groningen (60.3 KM), Waterhulzen, Foxham, Hooge- zand, Sappemeer, Zuidbroek Scheemaa, Winschoten (34.7 K.M.). Tonaal 162.6 K.M. Vr.: Welke is de mnoiste en kortste weg van Stavoren naar Winschoten. Hoeveel KM.? Antw.: Zie antwoord op de vraag Hoorn —Winschoten Afstand 142.3 KM. Vr.: Welke is de kortste weg van Nieuw- Vennep naar Nirievecht. Hoeveel K.ML? Antw.: Nieuw-Vennep, Hoofddorp, Aals meer, Bov~,""-k. Amstelveen. Ouderkerk. Driesprong „De Voetangel', Abcoude, café De Vink, Nietevecht. Totaal 371 K.M. Vr.: 1. Doet de Hanzebank dit jaar nog een uitkeertag? 2. Zoo ja, welke maand? 3. Hoe is het adres van de Bank? Antw.: Wend u om inlichttowen tot den her J. F. Rekers Or""««straat 17—21. Vr.: Myn moeder Is 73 jaar en weduwe 7il kriisrt geen ouderdomsrente. Kunt u mij ook zeggen hoe zy alsnog deze rente kan ontvangen? Antw.: Indien uw moeder noch by de verplichte, noch bij de vrijwillige ouder dom sv"—"1—'™» is ver--1-»-'' jran zii geen re"ht cn eeniee uitkeertag doen gelden. Vr.: Mijn vrouw is 63 jaar. Er Is tot he den altüd vcit haar gep'akt Hoe lang moet "ij nu nog nlakken om m°+ haar 65-jarigen leefti'd te kunnen trekken? Antw Wend u tot den Raad van Ar beid onder vermelding van het rentenum mer wsamnd«r uw vrouw Is ingeschreven bfi den Raad van Arbeid. Vr.: Ik heb een petroleumvlek verwilderd van e°n k»rppt maar de l"cht hiervan blijft. Hoe is dat te verhelpen? Antw.: Probeer het eens met petroleum- aether. Vr.; Is op het Mittovos-lot no. 18974 een p^sje gevallen? Antw.: Ons niet bekend. Vr.: Mijn huishuur bedraagt 36 per maand. Kinderen, waarvoor aftrek is toe gestaan zijn er riet meer. De 2de grondslag '■mobilair) is 3. Ik ben aangeslagen als volgt: I. Belastbare huurwaarde 432. 2. lsten grondslag (huurwaarde) f 1955. 4. Hoofdsom v. d. 2en grondslag (mobilair) 3. 56. 7. Opcenten op hoofdsom en aUe grondslagen -f 22.55. To- ta"l-C=n. 45.10. Is die aanslag goed? Antw. Ja. chuld van de Sickesz voetbalreep, dat de ver liezers hun leed met een blijmoedig hart droegen? De uitslagen luiden als volgt; 1. Ryksleerschool—Nassauschool 2—2 3. Ie Doopsgez. Sch.—Da Costaleers. I 1—2 3 O.LS. 9—Juliana van Stolbergschool 6—0 4. ULO A. 4OLS 33 6—3 5. OLS 14Dreefschool 5—1 6. School Voorweg (Hmst.)HBS B. 4 42 7. 2e Doopsgez. Sch.—Noorderschool 2 3—2 8. OLS 35Da Costaleerschool 2 5—0 De Nasauschool en de Juliana v. Stolberg- school wonnen na het nemen van straf schoppen. R. C. H. gaat met de a.s. Paschen twee wedstrijden in België spelen en wel tegen de Albert Elisabeth Club de Mons en de Racing Club Tournasien te Toumai. Het elftal, vergezeld van enkele bestuurs leden, vertrekt Zaterdagmiddag om half vier uit Haarlem eri hoopt Dinsdagmorgen om half negen weer terug tezijn; een aardig uitstapje derhalve, dat vrijwel door 't com. plete elftal van de Racing wordt meege maakt. In het laatste nummer van ,Ons Rasing Nieuws" lezen we, dat R. C. H. op Paasch- maandag op haar terrein aan den Midden, weg een Junioren- en Adspirantentournooi heeft georganiseerd, speciaal voor eigen ad- spiranten en junioren .waaraan niet minder dan vüf junior en.en dertien adspiranten. elftallen zullen deelnemen. Dat belooft derhalve een drukte van be lang te worden aan den Middenweg, waarby jong-R. C. H. trcef is. Waar bovendien voor de winnende elftal len aardige prysjes beschikbaar zyn. zal er in de verschillende weds tri'den hard om de overwinning gestreden worden. Gistermiddag zijn de groote jaarlijksche Schoolvoetbalwedstrijden begonnen met een achttal wedstrijden voor de le ronde van afdeeling D. Het was wel een uitgezochte, zonnige mid dag. Op het terrein van R. C. H. en het Gemeenteterrein aan den Middenweg wap perden talrijke vlaggen in het frissche Ocs- tenwlndje, zoodat in de allerbests stemming een aanvang werd gemaakt met dit uitge breide tournooi. De belangstelling was vrij groot, a] be lton d het meerendeel van het publiek na. tuuriyk uit jeugdige klanten. Er waren winnaars, er waren verliezers. Maar zy, die verloren, zyn nog niet verloren, want ze krijgen m de verliezersronde nog een kans om het „hoogerop" te zoeken. Vandaar dan ook, dat er niet erg getreurd werd om een nederlaag. Of was het des Secr. B. Geels, Plataanstraai 37. Dinsdagavond hield „Leonidas" in Café .Burgers" een goedbezochte jaarvergadering. Naast de uitstekend verzorgde jaarversla gen van secretaris en penningmeester, be vatte de agenda nog eenige belangryke pun ten. In de vacature voor 2e penningmeesteresse werd by enkele candidaatstelling gekozen mej. H. v. d. Berg. De afgetreden functiona- resse, mej. C. Rijs, had onder applaus dei vergadering woorden van dank in ontvangst te nemen voor het vele en nuttige werk voor de vereeniging gedaan. Mej, D. Brasser werd bij acclamatie her kozen als 2e secretaresse. Op haai verzoek werd zij, wegeng drukke werkzaamheden, ont last van de functie van voorzitster der Pro- pagandaeommissie. Voor deze vacante plaats werd benoemd mej. L. Boots. De kascontröle-commissie werd voor 't ko mende vereenigingsjaar als volgt samenge steld: mej. M. v. Bruggen en de heeren L. van Baar en B. Geels. Speciaal werd nog de medewerking der leden gevraagd voor de as. loterij, welke ter stijving van de byna ledige vereenigingskas gehouden zal worden Voor de outdoortraining athletiek zal weer samenwerking worden gezocht met de zuster- vereenigingen A.C.E. en Holland. De jaariyksche alg. H. Communie met ge- meenschappeiyk ontbijt zal ditmaal op He melvaartsdag, 5 Mei 1932, gehouden worden Ook werd besloten dien dag weer een fiets tocht te organiseeren. Nadat door verschillende leden nog van Ue rondvraag gebruik was gemaakt, sloot de voorzitter circa kwart voor elf deze nuttige, geanimeerde vergadering. Oefenavonden dames ïn verband met den 2den Paaschdag is de oefenavond voor de dames verzet op D tosdag 29 Maart an. De week daarna is de zaal eveneens niet op Maandag beschikbaar, zoo- aat er dan oo't op Dinsdagavond. 5 April. toJ ttyvrriort. De ouders van de aspiranten geheven hir even nota van te nemen. Zooals leder jaar werd door de schietver- eeniging Gen. Cronjé ook dit jaar weer een onderlinge Paaschwedstrijd gehouden. De animo voor dezen wedstrijd was dit Jaar heel «■root. In de eers+« k'arse "'e^d door b. K. Wolters de le prijs behaald met 550 pun ten na heftigen kamp met Joh. Rompa, die 547 punten h»>>«alde en daarmee ver onder z*n kunnen bleef. In de tweede klasse behaalde een nieuwe ling in de schietwereld den len prijs met 523 punten: tev»""! behaalde deze met tien rozen den rozenprijs. Uitslag luidt als volgt: le klasse: 1 B. K. Wo'ters, 550 punten. 7 rozen; 2. Joh. Rompa, 547 punten, 6 rozen; 3 G. C. Paap, 522 punten, 7 rozen; 4. P. G. Akker. 511 punten, 7 rozen; 5. N. J. Hoogland 486 punten, 5 rozen. Na overschieten tusschen de heeren Wol ters. van Aken en Paap, won B K. Wolters voor de eerste klasse den rozenprys. 2e klasse: 1. D. R. Appelman. 523 punten, 10 rozen; 2. P. J. Bergeijk, 515 punten, b rozen: 3 W. Molenaars. 454 punten. 5 rozen; 4. J. A..Jonker. 447 punten, 2 rozen: 5. W- Spiiker, 427 punten, 4 rozen; 6. M. v. d. Putten. 420 punten, 4 rozen; J. J. v. d. Put ten. 336 punten. De prijzen bestaan uit eieren. Knock out in vierde ronde LONDEN, 23 Mrt. (VJ>,). Primo Camera heeft den Australischen kampioen zwaar gewicht in de vierde ronde knock out ge slagen. In het „Staatsblad" is opgenomen een K.B., waarbij met I Mei 1932, den datum waarop de winkelsluitingswet 1932 ta werking treedt, het bestaande werktydenbesluit voor winkets 1929 wordt vervangen door een nieuw werk tydenbesluit voor winkels. Hieraan ontleenen wy het volgende: Regeling van den Zondagsarbcid Een man of een vrouw mag in winkels op Zondag geen arbeid verrichten. Deze bepaling is niet van toepassing op arbeid, bestaande in of onmiddeliyk verband houdende met: a. den verkoop en de aflevering van brand stof of smeermiddelen voor en van onderdee- ien voor spoedeischende herstellingen aan voer- en vaartuigen en rywielen; b. den verkoop van dag- en weekbladen voor één uur des namiddags; c. den verkoop en de aflevering van ruw ys; d. den verkoop en de aflevering van winkel waren, ten behoeve van binnenkomende, uit gaande en doorgaande schepen. B- wendien is het verbod niet van toepassing op arbeid: a. in winkels, waar uitsluitend of in hoofd zaak brood, banket, suikerwerk en chocolade wordt verkocht, op 1 Januari, 24. 26 en 3i December: b in bloemenwinkels op 1 Januari, 14 en 15 Augustus, 1 en 2 November, 24. 26 en 31 December: c. In winkels, waar uitsluitend of in hoofd zaak brood, banket, suikerwerk en chocolade wordt verkocht, gedurende ten hoogste viei achtereenvolgende uren, liggende tusscuen 9 uur des voormiddags en 8 uur des nnmid dags. doch uitsluitend voor den verkoop van die waren, en voor werkzaamheden, die daar mede onmiddeiiyk verband houden: d. in alle winkels op tyden. dat zy inge volge het bepaalde, krachtens art 9 der Win- kelslultingwet op Zondag geopend mogen zyn. Een arbeider, die ln een winkel arbeid ter- richt, moet een wereiykschen, onafgebroken rusttijd hebben van tenminste 32 uren In afwyking hiervan mag op Zondag de wekeiyksche rusttijd van een man of eer vrouw, die op cum dag arbeid verricht als bedoeld bi) bovengenoemde uitzorwenngon o: kappersarbeid ten behoeve van tooneeivoor stellingen eenmaal gedurende tec hoogsti vier achtereenvolgende uren wr.rden oncer- broken, onder voorwaaide. dat -ie rusttijd ln totaal tenminste 32 uren bedraagt. Voor een man of een vrouw lie in een winkel arbeid verricht, moet by den rusttijd tenminste eenmaal ta drié achtereenvolgende weken de Zondag zyn Inbegrepen. De zoo juist genoemde onderbreking is dan niet van toepassing. Behalve gedurende den wekeiykschen rust- Ujd mag een atbeidër, die in een winkel: ar beid verricht, bovendien op een dag der week geen arbeid verrichten vóór óf na een uur des namiddags. Indien de wekeiyksche rusttyd begint op den dag, dat de arbeider na één uur des namiddags geen arbeid mag verrichten, moet de rusttijd ten minste 41 uur bedragen. Een man of een vrouw mag in winkeio geen arbeid verrichten tusschen half 9 uur 's namiddags en 6 uur voormiddags. De arbeidsweek Een arbeider mag in winkels niet langer arbeid verrichten dan 9J4 uur per dag en 53 uur per week. In afwijking van deze laatste bepaling mag: a. een man of een vrouw ln winkels, waai uitsluitend of ta hoofdzaak visch wordt ver kocht. arbeid verrichten, hetzy op Donder dag. hetzy op Vrijdag en op 30 December gedurende ten hoogste 11 uren. Op 31 De cember gedurende ten hoogste 14 uur en bovendien ta de week, waarin 31 December valt. gedurende ten hoogste 62 uur, b een man of een vrouw ln winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak vleesch of vleeschwaren worden verkocht, arbeid ver richten op 31 December gedurende ten hoogste 11 uur. c. Een jeugdig persoon van 16 jaar 01 ouder in alle winkels ta het tijdvak van 25 November tot en met 5 December geduren de ten hoogste 10 uur per dag en 60 uur per week arbeid verrichten onder voorwaar de, dat hy ta het tydvak van drie weken, aanvangende den Zondag vóór 25 November, in totaal niet langer dan 166 uur arbeid verricht. Uitzonderingen nachtarbeid In afwyking van het arbeidsverbod tus schen 8V4 u. des middags en 6 u. des voor middags mag een man of een vrouw ta win kels arbeid verrichten bestaande in of on middellijk verband houdende met; a. den verkoop en de aflevering van brandstof en smeermiddelen voor en van onderdeelen voor spoedeischende herstellin gen aan voer- en vaartuigen en rijwielen. b. den verkoop en de aflevering van win kelwaren ten behoeve van binnenkomende, Uitgaande en doorgaande schepen. In de hierna genoemde winkels mag een man of een vrouw arbeid verrichten in af wyking van den bepaalden werkduur per dag en per week en ta afwyking van het arbeidsverbod na 8'/j uur des namiddags, doch niet later dan een half uur na het tydstip, waarop de winkel voor het publiés gesloten moet zyn: a. In alle winkels op Zaterdag gedurende ten hoogste 11 uur: b In alle winkels op den dag, voorafgaau- dë aan den Goeden Vrijdag en Hemelvaarts dag, op 14 Augustus en 31 October geduren de ten hoogste 11 uur, onder voorwaarde, dat onderscheideniyk op Goeden Vrydag, Hemelvaartsdag, 15 Augustus en 1 Novem ber de regeling wordt toegepast, welke voor den Zondag is vastgesteld; c. In alle winkels ln het tydvak van 25 November t'm 5 December gedurende ten hoogste II uur per dag en 66 uur per week, onder voorwaarde, dat de betrokken arbei der ta het tydvak van drie weken, aanvan gende den Zondag vóór 25 November, ta totaa' niet langer dan 172 uren arbeid ver richt; d. Xn alle winkels ta het tydvak van 18 t'm 24 December gedurende ten hoogste 11 uur per dag en 62 uur per week. e. In bloemenwinkels op 22 33, 24 en 30 December, gedurende ten hoogste 14 uur per dag en in de week, waarin 30 Decenl ber valt, gedurende ten hoogste 62 uui f. In winkels, waar uitsluitend of in zaak brood, banket, suikerwerk en choeola^ wordt verkocht, op 3. 4, 5 en 24 Decemos gedurende ten hoogste 13 uur en buvendie in de week, waarin 31 December valt, Se" durende ten hoogste 62 uur; g. In alle winkels op dagen, dat .zij in®®' volge het bepaalde krachtens art. 9 Winkelsluitingswet 1930 na 8 uur des dags geopend zyn gedurende ten hoogste uur per dag, echter met uitsluiting van wln" kels, die geregeld na dat tydstip geopen z«n. In winkels, die ingevolge het bepaal^ krachtens art. 9 der Winkelsluitingswet 193 geregeld na 8 uur des namidcags geopen mogen zyn. mag een man ot een vrouw ar* beid verrichten na half 9 uur 's namiddag doch niet later dan een halt uur na he tydstip, waarop de winkel voor het publiek gesloten moet zyn. Rusttijden Een man of een vrouw die In een winkel arbeid verricht, moet een dageiykschen. on afgebroken rusttyd hebben van ten minste 11 uur. De arbeidstyd van een arbeider in een winkel moet op eiken dag, waarop ny meer dan zes uur arbeid verricht, tokens na ten hoogste 5H uur arbeid worden afgewisseld door een onafgebroken rusttyd van ten min ste een half uur. Rusttijden van minder dan een kwartier worden geacht tyden te zi)n* gedurende welke arbeid wordt verricht. Een arbeider mag gedurende deze rusttij den niet verblyven op een besloten plaats, waar alsdan de bedrijfsarbeid wordt verricht Een man of een vrouw mag in e-\: barbiers- of kapperswinkel op Zaterdag, op den dag- voorafgaande aan Goeden Vrydap er Heme1" vaartsdag, op 14 Augustus, 31 October. 2* December en op dagen waarop ingevolge net bepaalde krachtens artikel 9 der Winkel* "luitlngswet die winkel na 8 uur des namid dags geopend is en indien het hoofd ot de bestuurder der onderneming tot een Is* raëlietisch kerkgenootschap hehoo-t boven dien op een aantal nader aangegeven dagen tusschen 8.30 en 11 uur des namiddags en gedurende ten hoogste .2 uur ai-beid verrich ten onder voorwaarde, dat zoodanige arbei der na 10.30 uur des namiddags uitsluitend arbeid verricht bestaande ta barbiers- en kapperswerkzaamheden. Een arbeider van zestien.jaar of ouder mag in een barbiers-, of kapperswinkel to de week. voorafgaande aan Paschen of Pinkste ren, gedurende te»- hoogste 53 uur per week. en voorts ta afwyking van het bepaalde om trent den vryen halven dag arbeid verrich- ten, onder voorwaarde dat hij, op dln twefif! dén Paaschdag of dep. tweeden Pinksterdag :r geen arbeid verricht. Een man of een vrouw mag ta een bar biers- of kappei-sonderneming óp Zondag tusschen 12 uur des middags en li uur des "amiddags kappersarbeid verrichten ten be hoeve van tooneelvoorstellingen, op werk dagen tusschen 8.30 en 11 uur de- namid dags ten behoeve van tooneeivoorstellingeh en ift verband met dit laatste op de.eerste vyf werkdagen der week gedurende teo hoogste li uur per dag arbeid verrichten. AMSTERDAM, 23 Maart. Aardappel prijzen. Aangevoerd werd 1 lading is 9«0 Hi. De pry zen waren heden onverand. rd. HOuitiJ. z4 Mrt. Kaasmarst. Kie-ne 327 comm. geen; fabriek f22 50; fabrieksoomm- geen. Aangevoerd 15 stapels, wegende 14130 CG. Handel goed. NOORD-SCHARWOUDE. Veiling van 2* Maart. 260.) K.G. Wortelen f 3.30—4. Kleine Wortelen f 1.20—2.10 115000 K.G. Roode kool f 0.903.20. Id. doorschot f 0.60— 2 60. 40.200 K.G. Gele kool f 1—3. Id. doorschot 0.60—1.60. 113.400 K.G. Deenscne Witte kool f 1.502.80. Id. doorschot f 1—2.10 4800 K O- Uien f 11.90—lü.90. Grove f 12—12.50. Drie lingen f 8.208 90. VOLENDAM 23 Mrt. Eieren. Aangevoerd 343.725 Sendeieren ƒ2.36—2.41; 473 Kipeieren 2.60. BOVENKARSPEL, (Station). 23 Mrt „P6 Tuinbouw" Tulpen; Bartigon ƒ1.70. La Reine 40 ct.. Will Pitt 1.20, Narcis 0 80— 1 30 per 100 st. 324 doziin LEIDEN, 23 Mrt. Vee en Kaas. Aanvoeg Runderen 445. Kalveren 263; Schapen 345- 9 Stieren 100-225; 205 Kalf. en Melkkoeien 125—280. stug; 101 Varekoeien 95—19°' flauw; 121 Vette Ossen en Koeien 130—29°' 36—74 ct per Kg, stug; 9 Pinken: 19 Vette Kalveren 5080. 37—1 05 per Kg.; 244 Nuch. Kalveren 36; 300 Vette Schapen 18—20, traag; 45 Weide Schapen 1417, traag; 13 Lammeren: 370 Mest varkens 8—20, traag: 777 Biggen. 2 50—5 50. traag. Kaas. Aanvoer 16 partyen Goudsche Kaas. le soort 22—24. 2e soort 18—21; 5 partijen Leidsche Kaas le srt. 18—22. Handel flauw. NIEUW-VENNEP, 23 Maart. EierveUin? E.N.V., hotel J. de Groot. Aanvoer 36 320 eieren. 33,218 kipeieren 3—3.80 per l°u stuks; 3.102 eendeieren 2.90—3 50 0 100 St.. ganseieren 8—9 ct. per stuk; hanen 1—1-5° per stuk; konynen 1.50—1.85 per stuk. HAARLEM, 23 Maart. Appelen 14—48 ot.. peren 2040 ct.. knakpeen 6—10 ct.. Brus- selsch lof 2027 ct., velds.a 32—50 ct P?r kg.; boerenkool 25—40 ct., gele koo! 30— m ct., andyvie 0.70—1, spinazie 0.80—1-3_ per kist; bloemkool 2.75—4.25 per «rat. spruiten 1.25—2.25 per zak: roode zo° 4—10 ct„ per stuk; knolse.dery 8—15 ct- per bos; prei 4—15 ct. per bos; seldery 5— ct. per bos; peterselie 5—10 ct. per bos. PURMEREND, Woensdag 24 Maart 1933. Bericht van de „Afslagvereemging Beem- ster. Purmerend en OmstrekenWitloi 1 f 1.38—158 per 8 kilo. Idem II 0.38—1.11 Per 8 kilo, Roode kool f 0.50t-4 per 100 W>tt® kooi f 2.30—2.83 per 100 Savoye kooi f 0.9° —4.20 per 100. Spruitkool f 0.20-2.35 Psr 15 kilo. Boerenkool 1 0.2D—0.75 pei K1S' van 10 kilo. Spinazie f 1.02—1.56 per mand van 6 kilo, Andyvie 1.35—0.80 per kist. Ba" dys f 3.80—6.20 per 103 bos: Selderij f'l— per 100 bos, Raapstelen f 4—6, per 1°° bos, Bieten f 2—6.50 per 1000. Worteieh f 1.10 per 100 bos (zak). Uien f 3.25 P®r 25 kilo, Prei f 3.80-17 60 per 100 bos. Zure appelen 8—13 per kilo.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 6