STADSNIEUWS DE TAXI-TARIEVEN IN HAARLEM Belangrijke verlaging op komst BOLLENVEILINGEN VRAGEN CREDIETEN BURGERLIJKE STAND SPORT EN WEDSTRIJDEN SCHIETEN SCHIETVEREENIGING GENERAAL CRONJÉ VOETBAL R. K. V. V. LISSE I—L. EN SN. I 3—4 UIT DEN OMTREK HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE U' Th. de Fouw te Halfweg verzoekt ont HEEMSKERK LIMMEN SASSENHEIM IJMUIDEN RIJKSTUINBOUWSCHOOL VOOR BLOEMBOLLENCUL TUUR TE LISSE LANDBOUW EN VISSCHER1J DE COLORADO KEVER Maatregelen tegen invoer uit Frankrijk VEIUNG-Ö VERZICHT INGEZONDEN Uitgaande van de Vereenigde Haarlemsche Taxi-ondernemers en in samenwerking met de Amsterdamsche Rijtuig-Mi), en de bestu. ren der transport-arbeidersorganisaties hier ter steue is gistermiddag in ,,Spoorzicht" aan het Stationsplein een bijeenkomst gehouden over de taxi.tarieven in Haarlem. Het resultaat der besprekingen is naar wij vernemen geweest dat men overeenkwam een belangrijke wijziging in de tarieven te brengen, welke een aanmerkelijke verlaging beteekent Het tarief van den eersten aanslag, dat thans 60 cent is, zal verlaagd worden tot 20 cent en het kilometertarief zal van 20 op 15 cent gebracht worden. Als deze wijziging doorgevoerd kan worden Burgemeester en Wethouders moeten hun goedkeuring er aan geven zullen ritten van het station naar de Groote Markt, naar het Houtplein, naar Overveen en Bloemen- caal kosten resp. 30, 40 en 50 cent. De transportarbeidersorganisaties zullen deze wijziging eerst met hun leden bespre ken, omdat de tariefsverlaging onvermijde lijk loonsverlaging voor de chauffeurs zal medebrengen. Voorgesteld is echter dat als de verlaging goedgekeurd zou worden, de chauffeurs niet zooais tot nu, alleen tegen ioon zullen rijden, doch ook een zeker percentage van de rit. opbrengst zullen ontvangen ter compensa tie van hetgeen zij dan aan loon zullen der ven. Half April zal weer een gecombineerde vergadering gehouden worden van taxi-on- dememers en de besturen der transportar. beidersorgamsaties, waarin dan het besluit van deze laatsten zal worden bekend ge maakt Zoo dit gunstig uitvalt, zal aan B. en W. om goedkeuring gevraagd worden. Daar de onderhandelingen niet vóór 1 April den datum waarop B. en W. gaarne den uitslag zouden vernomen hebben be ëindigd kunnen worden, hebben de taxi-on dernemers hun verzocht, een maand uitstel te willen verleenen Wanneer alles naar den wensch van de H T O mocht verloopen, zal hier ter stede ook ingevoerd worden een z.g. rouleerings. systeem (taxi's worden na een rit gesfation- tieerd op de dichtstbij zijnde standplaats), terwijl er ook meer standplaatsen met tele fonische aansluitng zullen komen. Een aantal bloemenveilingen heeft, aldus het Weekblad voor Bloembollencultuur, een adres gericht aan de ministers van Justitie, Fir, ancien. Arbeid, Handel en Nijverheid en Binnenlandsche Zaken en Landbouw, waarin gezegd wordt, dat maatregelen ter voorzie ning in den noodtoestand in het bollenbedrijf noodzakelijk zijn. In 1931 was het vooruitzicht gunstig door den lagen prijs der bloembollen. De val van het Engelsche pond, de heffing van zeer hooge invoerrechten in Engeland, de maat regelen va.i verweer en bescherming der eigen cultures, deden alle verwachtingen van supces echter verdwijnen. De uitgaven van loonen en andere bedrijfs kosten vragen liquide fniddelen, en, erger nog, de rentebetalingen voor hypotheken en credieten, vaak gepaard gaande met hooge aflossingen, die men niet kan voldoen. Bij niet-betaling volgt executie en faillissement. Noodig wordt geacht een zoodanige aan vulling der burgerlijke wetgeving, dat exe cuties van tuinders- en bollentrekkersbe- drijven kunnen worden voorkomen. In de faillissementswet zou een soepeler rt geling voor het verleenen van surséance zeer gewenscht zijn. „De betaling der gekochte bollen, die op spoedig vervallende termiinen moet geschie den, geeft zeer velen angst en zorg. Welis waar treffen enkele crediteuren makkelijke regelingen maar voorbijgezien mag niet worden, dat de leveranciers hun geld zelf ook zeer noodig hebben, vandaar dat even- tueele geldelijke steun aan ons. direct en indirect den kleinen boll enk weekers ten goede komt. Een en ander waren te regelen via de bestaande corporaties, de Boerenleen- en andere banken. Komt er geen regeling en hierop mogen wij nog eens met grooten ernst de aandacht vestigen dan dreigt er voor zeer velen een groote déb&cle. Komt er een regeling b.v. per 100 uitgezette bollen, dan kan iets worden goedgemaakt en een groep nijveren tegen fi nalen ondergang worden behoed. De tijd dringt en het is geen zaak van ge wone Armenzorg, maar van nationaal-eco- nomisrh belang; het instandhouden onzer bedrijven". Het Nationaal Crisis-Comité heeft bericht, in dezen niets te kunnen doen. Uitgezet zijn naar raming 300 millioen bollen, tot een waarde van c.a. 4.5 millioen guloen inkoop. Deze zijn meerendeels op crediet gekocht. De achterstallige betaling brengt verdere depressie in andere kringen teweeg". Het adres geeft niet aan, hoe de Regee ring precies steun kan bieden, maar het beste wordt geacht een toeslagregeling per 100 uitgezette bollen met een minimum van een halven gulden. De tusschenkomst van de goed geoutilleer de bankzaken die.het bedrijf in jarenlange relaties kennen, zou kunnen worden inge roepen; de behandeling der zaken via de vei lingen zou de afwikkeling nog gemakkelijker maken. Ondertrouwd 23 Maart: A. Posma en A. Zwiers; J. F. Spanjaard en M. Jar.iak; P G. van Norde en W. Schippers; H. Piers en H. A. Raijmakers; J. van Roode en E. A. M. Semé; K. Schenk en A. G. Snel; A.Peper- koom en A. Lubbers; G. J. Hejjdanus en G. M. Bruggeman; J Diermanse en A. Steenstra; A. Prevost en A. L. Schepers: A. M. Hoff en J. Beljaards; R. Rutte en W. Mone; L, C. Reigner en E. J. W. Kikker. Getrouwd 23 Maart: O. Th. Glasser en G. F. J. Wandscher; J. Kooij en C. de Weers; A. Bruün en A. M. Jungfermann; J. H ter H >rst en W. Griek. Geboren 20 Maart: z. van M. E. Heljselaar Skoruppa; 21 Maart: d. van P. H. F. Stok man--Landwehr; d. van A. E. Tuiju—Verin- ga; z. van M. Tanis— Vlieger: 22 Maart: d. van T. Ece:enKool--van der Wey; z van C J. Maaskant—BurgersdUk; z. van A. J. Wes- senberg—van Kempen z.; Q van J. K Hcrm- sen Kuyper; z. van E. M Nederkoorn—van den B"vg; 23 Maart: z. van M. L. J. Koestal Sarné. O/erieden 22 Maart: J. P. N van Bunge 7s i.. j - -»t: J Klerk 21 j. Esschil. d j/. c. v„ v i>.roLen 55-" j-, Raain- vest; 23 Maart: D. Mettes—Schoenmaker 71 J., Gade Raamstraat; J. .Weljers—y. d. Veldt, 79 Kamperlaan, y 'n Zooals ieder jaar werd door de schietver- eeniging Gen. Cronjé ook dit jaar weer een onderlinge Paaschwedstrjjd gehouden. De animo voor dezen wedstrijd was dit jaar heel groot. In de eerste k'asse werd door B. K. Wolters de le prijs behaald niet 550 pun ten na heftigen kamp met Joh. Rompa, die 547 punten behaalde en daarmee ver onder z'n kunnen bleef. In de tweede klasse behaalde een nieuwe ling in de schietwereld den len prijs met 523 punten: tevens behaalde deze met tien rozen den rozenprljs. Uitslag luidt als volgt: le klasse: 1 B. K Wolters, 550 punten. 7 rozen; 2. Joh. Rompa, 547 punten, 6 tozen, 3 G. C. Paap, 522 punten, 7 rozen; 4. P. G. Akker, 511 punten. 7 rozen; 5. N. J Hoogland 486 punten, 5 rozen. Na overschieten tusschen de heeren Wol ters. van Aken en Paap, won B K. Wolters voor de eerste klasse den rozenprljs. 2e klasse: 1. D. R. Appelman. 523 punten, 10 rozen; 2. P. J. Bergeijk, 515 punten, b rozen; 3 W. Molenaars. 454 punten. 5 rozen; 4. J. A.Joniter. 447 punten, 2 rozen; 5. W Spijker, 427 punten, 4 rozen; 6. M. v. (1. Putten, 420 punten, 4 rozen; J. J. v. d. Put ten, 336 punten. De prijzen bestaan uit eieren. Het is Lisse in dezen laatsten competitie wedstrijd niet mogen gelukken het tot een overwinning te brengen, hoewel L. en Sn. eerst in de laatste minuut den winnende» goal scoorde. Over het algemeen is het een vlugge wedstrijd geworden, met al heel wei nig krachtsverschil. Lisse had veel jong bloen in de gelederen en zooals deze wedstrijd gespeeld is, geeft dit in de toekomst veel hoop. Het elftal zdg er als volgt uit: Nlemens W. de Bruin C. v. Diest Jac. de Jeu Th. Kortekaas Ger Langelaan J. v.. Diest Bert Elfering H. v. Diest C. v. Zeist Bakker Over de match het volgende: Na het bekende doelverkennen neemt L. en Sn. snel het offensief in handen en al heel spoedig neemt het dan ook met een mooi schot de leiding, 0—1. Lisse is geenszins ontmoedigd en de mid denlinie ziet dan ook kans om het spei eenigszins te verplaatsen. In deze periode valt ons het spel van den kleinen Invaller Bakker op. Dan vergroot L. en Sn. onverwacht den voorsprong, 0—2. Dit schijnt voor Lisse het sein om nog beter aan te pakken, doch het succes komt juist aan den anderen kant als L. en Sn. met een onhoudbaar schot den stand op 03 brengt. Nu is het met L. en Sn. gedaan; met man en macht zit Lisse op het L. en Sn.-doel en het gelukt dan ook om vóór de rust den achterstand te ver kleinen, 13. Vóór de rust geen verandering meer. Als weer is begonnen is Lisse aan het woord en L. en Sn. heeft niets in te brengen, want in de eerste 10 minuten van de 2e helft heeft de kleine Bakker de partijen op ge lijken voet gebracht, 33. Het spel verslapt nu zichtbaar, dank zij de uitzending van den wedstrijd België— Nederland, op ons terrein. De spelers van beide elftallen k'omen zichtbaar onder den indruk van Lagendaal, die hét in België be ter doet, maar als we denken dat de stand 3—3 blijft, is het L. en Sn. dat in de laatste minuut de balans te zijnen voordeele doet overslaan, 34. Gelijk spel had de verhou ding beter weergegeven. Rest ons nog een woord van dank aan den heer Joh. Bruynen voor zijn uitzending, want dit is een succes geweest. RAADSVERGADERING De Raad vergaderde gisteren onder voor zitterschap van burgemeester L. H. Simons. Tegenwoordig alle leden. Vacature E, Winkelman. Onder de ingekomen stukken waren en kele brieven van den voorzitter van het Centraal Stembureau, waaruit blijkt, dat (voor vacature Winkelman) A. D. J. R. Zwaan in verband met art. 15, 2e lid der Gemeentewet geacht wordt de benoeming als raadslid niet te hebben aanvaard, dat mevr. Wlnkelman-Hllgersom de benoeming niet aanneemt en dat thans benoemd is J. Scholten, wonende bij Zwetbrug. Voorts een bericht van den Minister van ArbeidHandel en Nijverheid, waarin wordt medegedeeld, dat er volgens zijn meening geen reden aanwezig is om voor deze gemeente af te wijken van de bepa lingen der Winkelsluitingswet op Zondagen gedurende de zomermaanden. Overeenkomstig artikel 101 der Laggr On derwijswet 1920 werden zonder discussie voor het dienstjaar 1932 de voorschotten als volgt vastgesteld: 1. Vereeniging tot stichting en instand houding van scholen met den Bijbel te Halfweg voor Chr. school, op 2200. 2. R. K. Kerkbestuur te Haarlemmerliede voor R. K. school te Haarlemmerliede, op 1500. 3. R. K. kerkbestuur te Halfweg voor R. K. school te Halfweg, op 2900. Door den heer C. Bakker is verzocht ont heffing te willen verleenen van de eischen, vervat in artikel 2 en 3 der Verordening van 14 April 1926 (nadere eischen op de Drankwet, waaraan nieuwe verloflocalitel- ten moeten voldoen). B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen. De heer Biesheuvel vraagt of het ge meentebestuur in dezen wel op den goeden weg is. Spreker meent dat de strekking der verordening is een beteren toestand der verlofjocallteiten te verkrijgen, die door het geven van ontheffingen allerminst wordt verkregen. Door beter de hand te houden aan de verordening, meent spr. dat minder gewenschte toestanden, zooals thans op den hoek van de Polanenkade, zouden worden ondervangen. De voorzitter antwoordt, dat het college van B. en W. steeds dit standpunt heeft ingenomen, dat soortgelijke verzoeken al leen dan worden ingewilligd wanneer voor de loc.aliteiten waarvoor de ontheffing ge vraagd wordt, reeds een verlof loopende is. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. heffing artikel 16 4er Bouwverordening, m.a.w. om hem in staat te stellen eene ga rage op een verderen afstand dan 15 M. van een straat te mogen bouwen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt op dit verzoek gunstig beschikt. Ter vaststelling is voorgelegd een nieuwe overeenkomst met het P.E.N. inzake straat verlichting. De heer Biesheuvel informeert of het niet mogelijk is gunstiger voorwaarden te bedingen en stelt ook de vraag of het niet voordeeliger zijn zou indien de gemeente zelf voor straatverlichtingsmateriaal zorg zou dragen. De voorzitter meent niet dat het ge wenscht is de straatverlichting' in handen van het gemeentebestuur te stellen. Vol gens hem kan de P.E.N. daar beter voor zorgen, daar zij steeds de beschikking heeft over deskundig personeel. Meent ook geen voordeeliger voorwaarden te kunnen bedin gen. De thans voorgestelde voorwaarden zijn aanmerkelijk vooideeliger dan de gel dende. Door de opname der kolenclausule kan de gemeente ook profiteeren van even- tueele lagere productiekosten van electrici- teit. Overeenkomstig voorstel B. en W. wordt contract gesloten. B. en W. stellen voor tweel lichtpunten aan te brengen op het Liewegje, 1 licht punt in bocht bij Groeneweg en 2 lichtpun ten op 't gedeelte Houtrakkerweg tusschen den driesprong en Zijkanaal F. Nadat eenige wenschen zün geuit om trent plaatsing van lichtpunten op nog an dere plaatsen, wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Ingevolge desbetreffende verzoeken wordt besloten aan F. C. L. Kuipers, arts te Halfweg, te verkoopen een gedeelte van bouwterrein aan de Min. C. v. d. Linden- straat, zijnde 19 x 2'/2 M. ad 10 per M. en 6 x 25'/2 M. ad 7 per M en voorts aan Wed. C. van Roon te Haarlem 13 X 25 M. ad 10 per M.2. De voorzitter deelt mede, dat het Rijk een servituut eischt op den grond aan den Spaarndammerweg, waarop indertijd een bod is gedaan van 500. Dit was den Raad niet bekend toen de kwestie aan de orde was waarom thans de zaak opnieuw aan het oordeel van den Raad wordt onderwor pen. De heer Biesheuvel meent, dat een be drag ad 250 voldoende is wanneer op be doelden grond een servituut wordt gelegd. De heer v. d. Vegt meent in verband met de belangrijkheid van het doel waarvoor deze grond in de toekomst zal benut wor den (bergplaats voor vuilnis) dat het aan bod moet blijven gehandhaafd. De prijs mag wei te hoog zijn, doch indien de ge meente dit land niet koopt zal zij elders Zeer waarschijnlijk aanmerkelijk meer moeten betalen. Wordt besloten de aanbieding te hand haven. Ingekomen is een adres van den Gemeen teraad van Bloemendaal om adhaesie te be tuigen aan zijn adres aan den Minister van Onaerwijs om den onmatigen scholenbouw te beperken. B. en W. stellen voor op het verzoek In te gaan. De heer Stokman meent, dat het niet op den weg ligt van het gemeentebestuur om op dit verzoek in te gaan. Eerst is op aller lei wijzen getracht om de scholen voor bij zonder onderwijs te verkrijgen en thans zou men hier paal en perk aan gaan stellen Spreker meent, dat men in Den Haag daar aan wel de noodige zorg zal besteden. De heer Tabak vindt de houding van het gemeentebestuur van Bloemendaal vreemd. Om den slechten financieelen toestand wil men den scholenbouw stop zetten, terwijl toch dezelfde gemeente in eenige vergade ringen later een voorstel aanneemt tot het vervolmaken van plannen voor den bouw van een kapitalen kostend nieuw gemeente huis. De heer Biesheuvel zou niet den weg wil len volgen van het gemeentebestuur van Bloemendaal, doch zou de zaak aanhangig willen maken bij de Vereeniging van Neder- landsche Gemeenten, welke meer drang op de regeering kan uitoefenen dan enkele ge meenten op zichzelf. Dit voorstel wordt overgenomen door B. en W., waarna de Raad dlenovereenaomstig beslist. Besproken wordt dan de loonregeling werkverschaffing. De voorzitter beantwoordt allereerst eenige vragen gesteld door den heer Biesheuvel. Hieruit bleek o.m., dat over het tijdvak 28 Sept. 1931 tot 3 Januari 1932 aan loon bij werkverschaffing is betaald 1342.99 en van 4 Januari 1932 tot 19 Maart 1932 aan loon ƒ3929.85 en aan steun ƒ228.16. De kosten van inpoldering van de Uiter dijken hebben tot heden bedragen rond 3667.De kosten per M3. verwerkten grond bedraagt ƒ1.525. Tevens wordt bevestigd, dat de gemeente wederom aan het onderhandelen is met het Rijk voor het verkrijgen van rijkssubsidie Inzake de werkverschaffing. 22 Februari j.l. is ter zake een schrijven aan den Minister gericht en niettegenstaande op spoed is aan gedrongen is tot heden geen antwoord bin nengekomen. B. en W. stellen thans voor het grondloon van 17.— terug te brengen op 16.— per week. De ondervinding heeft geleerd, dat landarbeiders bij landbouwers niet meer konden verdienen dan bi) de gemeentelijke werkverschaffing, terwijl de arbeidsduur langer was. Dit was een ongewenschte toe stand, die alleen kan worden opgeheven door verlaging van loon bij werkverschaf fing. De heer v. d. Vegt zou B. en W. willen machtigen zoo noodig het grondloon van ƒ16.— te verlagen tot ƒ15.— per week. Na discussie van nagenoeg alle leden wordt besloten het voorstel van den heer v. d. Vegt aan te nemen. Tegen de heer Bies heuvel. Vastgesteld wordt nog een besluit tot wij ziging der begrooting dienst 1932 en het kohier voor de hondenbelasting dienstjaar 1932. Witte Kruis. Donderdag werd in café „Flora" van den heer L. Schipper de jaar vergadering van het Witte Kruis afd. Heems kerk gehouden. Uit het jaarverslag stippen wij aan: Aan 47 patiënten werden 61 verplegings- artikelen verstrekt; 7 maal kraamverpleging gegeven bij 5 patiënten, 85 bezoeken afgelegd, terwijl 3 maal van het gratis ziekenvervoer werd gebruik gemaakt. Uit het verslag van den penningmeester blijkt, dat de ontvangsten hebben bedragen ƒ568.10, met daartegenover aan uitgaven ƒ493.11, zoodat het batig saldo ƒ74.99 be draagt. Op het spaarbankboekje was per 1 Jan. 1931 geplaatst f 1096.44, hierbij gevoegd hpt saldo over 1931 bedraagt het bezit der ver eeniging thans ƒ1171.43. Bij de bestuursverkiezing werd de heer G Eckhart herkozen. Bioscoop. Tweeden Paaschdag, 's avinds nalf 8 uur, wordt in het R.K. Vereenigings- gebouw alhier de laatste filmvoorstelling gegeven in dit seizoen, Als hoofdnummer zal draaien „Knock Out". In de middagvoorsteüng wordt opgevoerd „Arabella", de roman van een paard Neutrale Boeren- ep Tuindersbond. Op een dezer dagen gehouden bijeenkomst van dezen pas opgerichten bond werd besloten te trachten samenwerking te zoeken met de plaatselijke afdeeling van den L.T.B. Heems. kerk, om alzoo in bepaalde gevallen geza. menlijk op te treden. Voorts werd besloten actie te voeren, om te komen tot afschaffing van den zomertijd. Bovendien maakte de Armenzorg ter plaatse een punt van bespreking uit. Goedgevonden werd een schrijven tot het Gemeentebstuur te richten en een en ander nader uiteen te zetten. Gemeenteraad De raad dezer gemeente kwam Dinsdagmiddag m voltallige verga dering bijeen. Mededeeling werd gedaan, dat van den ontwikkelingscursus voor werklooze jonge lieden bij gebrek aan deelneming, niets is gekomen. Verder werd mededeeling gedaan van een schrijven inzake uitvoering der vleesch- keuringswet, waarbij de bepaling, dat alle gestorven vee vernietigd moet worden. In verband hiermede was een schrijven ontvangen van het gemeentebestuur van Alkmaar, houdende mededeeling, dat voor de vernietiging der cadavers de verbran dingsoven der reiniging beschikbaar wordt gesteld. Nog was ingekomen een schrijven van de gemeente Bloemendaal tot beperking van overmatigen scholenbouw. B. en W. stellen voor adhaesie te be. tuigen. Aldus besloten. Vervolgens was aan de orde wijziging der begrooting 1931, waarna vaststelling der uitkeering, vergoeding volgens artikel 101 der L. O. voor de Bijzondere scholen. Deze bedragen werden bepaald op f 267550 voor de R. K. Meisjesscholen en f 2679.60 voor de R.K. Jongensschool. De vorozltter deelt mede, dat door Ged. Staten opmerkingen zijn gemaakt betref, fende heefdstuk XII der gemeentebegroo- ting 1932. Ten einde deze kwestie op te lossen zit er niets anders op, dan het raadsbesluit van 25 Nov. van het vorig Jaar, waarbij de opcenten op de fondsbe lasting op 50 waren bepaald, inplaats van 60, in te trekken, en opnieuw een voorstel van den raad aan te bieden om de opcenten te bepalen op 60. Goedgevonden en aangenomen. Hierna een voorstel tot vaststelling der verordening ingevolge de Wét op de Winkel sluiting 1930 en aanwijzing der dagen, waar op het sluitingsuur niet geldt. De voorzitter gaf hierbij verschillende toelichtingen. Voor de dagen, waarop de wet niet wordt toegepast, komen naai net oordeel van B. en W. alleen in aanmerk'ng de Maandag en Dinsdag na den 16 Sep tember (kermis). Voorts de dagen, aan een feestdag voorafgaande. Goedgevonden. Alsnu kwam aan de orde een voorstel tot het verleenen van een crediet van ten hoogste 1500, tot verstrekking van koe mest aan noodlijdende tuinders om hen ih staat te stellen hun land te bemesten en het aangaan van een geldleening tot dit bedrag. De voorzitter zei dat herhaaldelijk steun gevraagd is aan de regeering, doch er steeds niets gehoord wordt. Het dagelijkse!) bestuur dezer gemeente heeft in dezen overleg gepleegd met de plaatselijke organisaties en dientengevolge vooraf Ged. Staten gevraagd, of het moge lijk zou zijn dat een geldleening voor dit doel de goedkeuring van het Prov. Bestuur zou kunnen verwerven. Deze hebben daar tegen geen bezwaren, mits de aflossing zal geschieden in drie jaar, te beginnen 1 Juli 1933. B. en W. stellen alzoo voor een geldleening aan te gaan groot 1500 ad 5 pCt. rente bij de Coöp. Boerenleenbank. Het is de bedoeling deze gelden renteloos te verstrek ken. De heer Kuijs vroeg hoe de aankoop ge schiedt. De voorzitter antwoordde dat alles reeds geregeld is met de organisaties en binnen enkele dagen een schip mest beschikbaar komt. De heer Dekker vroeg, hoe de terugbe taling geregeld wordt. De voorzitter hoopte dat betere tijden zullen aanbreken en de tuinders daardoor gelegenheid krijgen tot terugbetaling. De heer Kuijs vroeg of alle noodlijdende tuinders zijn opgegeven, ook zij die niet bi) een organisatie zijn aangesloten. De voorzitter vertrouwde van wel, doch mocht dit onverhoopt niet het geval zijn, dan kunnen zij zich alsnog aanmelden bij de desbetreffende besturen. Zonder hoofdelijke stemming goedgevon den. Hierna sluiting. Boomplantdag. Woensdag 30 Maart, namiddags 2 uur, zal de beplanting plaats hebben langs den nieuwen Rijkweg. Voor dit doel zullen de schoolkinderen worden uitgenoodigd. Vooraf zal Dinsdagavond half acht in het Parochiehuis ,St. Maarten" een film wor den vertoond betrekking hebbende op bet planten van boomen. Hiervoor zullen de kinderen'en eenige be langstellenden worden uitgenoodigd. Crocussenveillng Door de directeuren Swart en Valkerlng werd hier een veiling gehouden van Crocussen. De tijdsomstan digheden in aanmerking genomen vleien de pijzen niet tegen. Wij noteed :en'25 bed Maximimliaan, extra gewas, 258.—; Kathleen Parlon, 15 bed prima gewas, 217.—; Queen of the Blues, 15 bed prima gewas, 143.—; Maximilioan, 1200 regels, 98.—; King of the White, 1000 regels, 60.— Purperea Grandiflora 2100 regel, 214.—; Queen of the Blues', 1100 regels, 110.—; Purpurea Grandiflora, 1200 regels, 125.—; Heraut. 190 regels, 20.-: Excelsior, 81 regel, 62.—; Purpurea Gran diflora. 1600 regels, 166.—Queen of the Blues, 3500 regels, 341.—; Purpurea Gran diflora, 800 regels, 90.—; Pallas, 500 re gels, 46.—; Groote Gele, 420 regels, 17.—; May, 950 regels, 74.—; Ametyst, 585 regels, 36.—; Rathleem Parlow, 180 regels, ('20.—: Purpurea Grandiflora, 311 regels 20.—; Spring Beauty. 211 regels, 10.—; Grand Lilas, 557 regels. VERBOUWING POSTKANTOOR Met den verbouw en aanbouw van het Postkantoor waarmede binnenkort een aan vang zal worden gemaakt, zal het gebouw een algeheele gedaanteverwisseling en aan merkelijke uitbreiding ondergaan. Deze uit breiding zal worden gevonden doordat in den achter het kantoorgebouw gelegen tuin een groot stuk zal worden aangebouwd, ter wijl de bovengelegen vertrekken, tot voor kort bestemd voor Directeurswoning, de automatische telefooncentrale zal worden ondergebracht. Beneden zal het nieuwe ge bouw bevatten de wachtkamer, kantoor, dienstkamer, postpakketzaal, terwijl 't aan tal loketten tot drie zal worden uitgebreid Verder zaj het gebouw van centrale verwar ming worden voorzien. Het werk zal naar berekening ongeveer 1 September gereed zijn. Stierenkeuring. Bij de Maandag alhier gehouden stierenkeuring waren aangevoerd 1 driejarige, 6 tweejarige en 9 éénjarige stieren. Afwezig 1 tweejarige en 4 éénjarige. Ingeschreven werden: Dictator, geboren 0 November 1.928 met 85.4 punten, eigenaar Fonds Vee-export en N. R. S. te Den Haag. Gestationneerd bij W. de Wit te Lisse. Tweejarige: Rolbertus van J. Langeveld, Lisse met 76 punten. Koetjepoff van W. de Wit te Lisse met 77.6 p. Jan van W. Heéms- kerk en M. Duineveld, Lisse met 75.8 pun ten. Éénjarige: Joost van J. Langeveld. Lisse, met 76 punten. Leendert van J. van Noort, Lisse met 75.8 punten. Sander van W. Nell, de Kaag, met 75.8 punten. NIJVERHEIDS-AVONDSCHOOL Gisteravond vond de uitreiking plaats van de diploma's der Nijverheidsavondschool, waarbij aanwezig waren het schoolbestuur, leeraren en leerlingen. Nadat de heer D. Bols, voorzitter van het schoolbestuur, de aanwezigen had welkom geheeten en de heer H, Zeeman, directeur, een vermanend woord tot alle leerlingen, in het bijzonder tot hen, die school gingen verlaten, had gericht, reik te laatstgenoemde de diploma's uit. Geslaagd zijn de volgende leerlingen: Vak bankwerken: P. J. van Borre, C. D. B. Diepgrond. N. Chr. Huybens, A. Krab, W. Marinus, H. Visser, E. de Vries, C. de Vries. Vak electrotechniek: Chr. C Broek, C. P. Hoek. J. Roelofs, G. Welderom. Vak timmeren: F van Ooezand, G. M. van Houweiingen. J. Kuiper, W. A. Rolvink. Nadat de diploma's waren uitgereikt, deelde de heer Zeeman den uitslag der be vorderingen mede. Bevorderd werden van de 4e naar de 5e klas. Bankwerken" Joh. Th. Broeren, Jus. van Duffelen, J. W. Hühl, E. G. Krab, S. Stam. mis, B. A. GjertSen. G. Zeegers, W. G. Groe- neveld TimmerenC. J. Ammé, H. Gras, M. Plok- ker, C. Roelofs, J. Wardenaar, J. Mase. reeuw, (metselen). Electrotechniek: B. Hamers, O, van Kui lenburg, B. H. Kuhfus. Van de 3e naar de 4e klas: Bankwerken. C v d. Linden, C, van Duy- venvoorde, H. Koeman, P. J. Koppen, G. van d Lugt, G, J. Storm, J. Wijker, H. Pee. neman, J. Timmer, Jac. van Duffelen. Timmeren. L. Boot, J. Bijlsma, A. Blom, A. van Dongen, J. Koeman, G. Nuyen, B. Nuyen J de Zwarte. Schilderen: R Blok. Van de 2e naar de 3e klas: Bankwerken: A. J. van Beek, J. W. Cöhrs, A. van Dijk, P. Heiloo, P. Jongejan, W. Kel der, J. Koningstem, J. Ouwerkerk, J. F. Schutte, J. J Vis. P. Zwart. Timmeren: P. de Bruyn, A. de Graaf, B. van d. Laan, H. Oortwijn, F. W. Uhrlep, P. Rolvink, M. Masereeuw (metselen). Electrotechniek: A. van Kampen, W. van d. Graft. Schilderen; P. Hoekstra. Van de le naar de 2e klas: Bankwerken' P. de Boer. Timmeren: G D. Pel, A. M. van Dorp, J. van d. Kolk, G C. Landwehr. Electrotechniek: G. A. Pollé, J. Blok, C. Hortendorp. Geslaagd zijn voor het eindexamen: W. L. Biesheuvel, Spaarndam, met aan- teekening voor Engelsch-Duitsch-Fransch- ?weedsch-Stenografie-Machme schrijven. J. K. C. Dix, Heemstede- B. Korsten, Heemstede, met aant. voor Duitsch en Ma chine schrijven" P. N. v. Eed en, Noordwijk- B.nnen, met aant. voor Engelsch-Stenógra- fie en Maöhine schrilvên; W. v. Marlë, Rot terdam, mét aant. voor Engelsch-Duitsch- Fransch-Zweedsch-Machine schrijven; Wiet- se Montagne, Lisse, met aant. voor Engelsch- Luitsch-Fransch-ZWeedsch-Stenografle en Machine schrijven; C. H. W. Pieper, Castri- cum, met aant. voor Engelscn-Duitsch- Frs-usch-Zweedsch-Stenografie en Machine schrijven; H. A. Poen, Haarlem, met aant. voor Zweedsch en Stenografie; A. P, Pree- nen, Hillegom, met aant. voor Engelsch- Duitsch-Fransch-Maehine schrijven; D. F. Ruijter, Bloemendaal, met aant. voor En- gelsch-Duitsch-Fransch-Zweedsch en Ma chine schrijven; C. S. M. Verdegaal, Voor hout, met aant. voor Duitsch-Zweedsch en Machine schrijven Overgangsexamens. Van klasse I naar klasse II: Onvoorwaardelijk geslaagd zyn: F. J. C. v. Aken, Lisse; P. A. ie Clercq, J. v. d. Kamp, Sassenbeim; J. G Faase, Noord- wijk; D Jongejans, G. Slot, Hoofddorp; C. M. Roozen, Heemstede; J. Scheepstra, W. Freijmuth, Bloemendaal; F. C. Veltema, P. v. d Most van Spijk Leiden; P. v. Tol, Ab- benes; F. A. Vlag, Voorschoten. Voorwaardelijk geslaagd zijn (met her examen in één of meer vakken) H. J v. d. Jagt, Hillegom. Niet bevorderd werden twee leerlingen. Van Klasse II naar klasse III: Onvoor waardelijk geslaagd zijn: J. de Bruin, Voor schoten; W. '.e Grand, W. v. Zonneveld, Sassenhelm; J. W. de Haas, H. G. Hylke- ma, C. v. Zij verden, Hillegom; Willem Mon- tegne, Lisse; Th. Sabelis, Santpoort. Voorwaardelijk geslaagd zijn (met her examens in één of meer vakken): W. J. H. Verhoeven, Utrecht. Niet bevorderd werden twee leerlingen. Vakleerlingen: Van klasse II naar klasse ni: J. H. v. Wa/eren, Hillegom. Op den 24en Maart is uitgegeven het Ko ninklijk besluit van den 24sten Maart (Staatsblad No. 121), houdende bepalingen tot wering van den Colorado-kever bij in- en doorvoer van aardappelen en versche groenten (dag van inwerkingtreding 26 Maart 1932). In verband hiermede is bij beschikking van den Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw van denzelfden datum: a. aangewezen als land, waaruit met in gang van 26 Maart 1932 de in- en uitvoer van aardappelen verboden is: Frankryk; b. aangewezen als land, waaruit met in gang van 26 Maart 1932 de in- en doorvoer van versche groenten van 15 Maart tot en met 14 October verboden is, tenzy de zen dingen vergezeld zyn van een schrlfteiyke verklaring, afgegeven door den Plantenziek- tenkundigen Dienst van dat land, Inhouden de, dat de versche groenten niet zyn aan getast door den Colorado-kever en dat zy afkomstig zyn van en geteeld zyn op plaat sen, waar de Coloradokever niet voorkomt en, voor zoover bekend, niet is voorgekomen binnen een afstand van tweehonderd kilo meters: Frankryk; c. bepaald, dat ontheffing wordt verleend voor zendingen, welke een gewicht van 50 Kilogram niet te boven gaan, onder voor waarde, dat de Invoer geschiedt langs het kantoor der invoerrechten te Roosendaal en dat het hoofd van den Plantenziektenkun- digen Dienst verklaart, dat de betrokken, zending geen gevaar voor besmetting op levert. BEVERWIJK De aanvoer van jonge groenten gaf weinig verschil te zien by dien der afgeloopen week en het aanbod zal naar schatting wél z°° ongeveer hiermede geiykei tred gehouden hebben Hetzelfde kan ook nog gelden voor de winterproducten daar ook hiervan even eens de aanvoeren op enkele uitzonderingen na zoo ongeveer op hetzelfde peil bleven. Spinazie kon iedere veiling den prijs op behooriyk peil handhaven en kwam de 1 ait- ste veilingen nog voor goede soort toe ƒ1.40 per kist. Sla beperkt zich nog tot cnbeteekenende aanvoeren, waarby de kwaliteit nog veel te wenschen over laat. In de prijzen kwam d.t duidelijk tot Uiting daar deze varieerden van 4—6 ct. per stuk. Rabarber bleef een zeer gevraagd artikel en kon voor eerste soort tot pl.m. 20 ct. pe* bos besommen. Radijs, waarvoor het aanbod ook nog niet al te ruim was, kwam bU vluggen handel aan pi ijzen van 68 cent per bos. De aanvoer van witlof, ofschoon nu juist, niet groot te noemen, valt toch gezien de treurige resultaten van het vorige jaar. niet tegen. Een geregelde aanvoer, voldoende voor de vraag naar dit product, is iedere veiling nog aanwezig. De pryzen voor goede kwaliteit draaien zoo ongeveer om de 18—23 cent pr K.G. Voor mindere soorten bestaan prijzen vanaf 8 cent per K.G. De koolsoorten staan nog zeer laag in pril5» vooral roode en gele die schommelen tus schen 25 ct. per stuk. Boerenkool biyft ook een a: .1 waar mede het dezen winter niet wil en geeft een sterke tegenstelling met de pryzen die vorig jaar om dezen tijd gangbaar waren. De pry zen schommelen naar soort geregeld van 20—40 cent per kist. Spruiten beginnen zoo langzamerhand meer terrein te verliezen; aanvoer en kwali teit worden dan ook geleidehjk minder. D® enkele goede partyen die nog worden aange boden, konden voor behooriyke pryzen ge plaatst worden, doch liepen tengevolge van groote afwykingen en grovere soorten uiteen van 12—27 cent per K.G, Prei was de afgeloopen week nog weer ruim vertegenwoordigd, doch bleef deson danks de oude pryzen geregeld handhaven. Goede soort kon voor prijzen van 12—17 per bos voortdurend goed geplaatst worden. Uien gaan in stijgende iyn, doch de aan voeren worden iedere veiling minder. Goede soort gaan van 1013 ct. per K.G. willig van de hand. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk Mynheer de Redacteur, Mag ik een plaatsje in uw veelgelezen biad? By voorbaat myn oprechten dank. Hier ter plaatse is opgericht een commis sie voor de werkloozen. Daarby worden ons thans kenbaar gemaakt de namen van eeni ge, waarom niet alle? bestuursleden. Veel zal ik over deze aangelegenheid voor- loopig niet schrijven, wyi my bekend is. dat een der genoemde bestuursleden geen lid wenscht te biyven en anderen zyn besluit zullen volgen. Nu hun duideiyk voor den geest staat, dat deze leden vat» advies de speelbal zul len worden van onverantwoordelijke men- schen, 'die alleen heil schijnen te vinden om de ellende van de werkloozen door re- Vólutionnairen opstand te lenigen, nu biykt Goddank het gezond verstand de ovenr.nd te behouden. Wie zal in onze dagen den moed hebben om te zeggen dat e' voor de werkloozen voldoende wordt gedaan? Ik meen, enkele fascistische elementen binten beschouwing latend niemand, maat wie zal, met uitzondering van eenige dolle com munisten, het aandurven om de Overheid voor te houden: Gy moet uw maatregelen zóó nemen, dat aan alle verlangens van ds werkloozen wordt voldaan!? Ook dat kan niet, en daarom reeds is een derge'ilke commissie uit den booze, omdat de perso nen, welke daarvoor optreden, niet de minste verantwoordciyklieid dragen en daarom spaak moet loopen. Nu nog een enkel woord M. de R. over de Hillegomsche brieven van „Hlllr.gom- mer". Ik wil U eeriyk bekennen, dat ik niet best kan begrypen, dat het opnemen van al die stukken door een anoniemen schrijver 'h een ernstig blad, en zoo beschouw ik de N. H. C., getolereeid wordt. Deze persoon schryft met een by na on geëvenaarde luchthartigheid over allerhande zaken. En dat kan, M. de R., omdat, gei'JK ik hierboven over de werkloozen aanhaalde, dat alles geschiedt, zonder eenige verant- woordeiykheid. Ik heb tegen net uitoefenen van critiek ook tegen ïiet nerhaaldelÜk uitdeelen van pluimpjes aan den heer bur gemeester door .Hillegonuner" volstrekt geen bezwaar, maar dan moeten wy weten wie die goede man toch is, die zich soo be langloos voor het algemeen we'zijn geeft. Ik meen, dat het aantal raadsleden pre" cies wetteiyk voldoende is, en nu geef i* graag toe, dat er betere te vinden zyn. maar welke aanmatiging gy U ook veroorlooft, het 16e Raadslid kunt U wetteiyk niet rijn en toch, met alle nederigheid die U eigen bbjkt te zyn, meent U t minst genomen beter te kunnen oan de 15 watteiyke. Op 't stuk van „Hillegommer" ga ik omdat hij geen verantwoordelijkheid wil dragen niet in; alleen een paar opmerkingen voor den lezer van dit blad! Het heeft den schyn of het „Hillagom- mer" den laatsten tijd te rustig Is in legom. Ik meen tot die conclusie gerech tigd te zyn, want hy maakt de rogen-.tel- ling tusschen den Raad en den voorzitter nu, en in 't verleden. Natuuriyk zou hy dat m. 1. niet gedaan hebben, als daarby niet voorop st md bet hoofd der gemeente een pluim op den hoed te steken. Dat het nu goed gaat, 'igt niet aan den Raad, maar wel, dat 't vroeger nle' goed ging, prachtig! Menschen, die zoo gauw klaar zyn met het maken van con clusies, missen wel het recht om anderen de les te lezen Ik meen het meerendécl der raadsleden een beetje te kennen, den e«n meer, den ander minder, maar evenmin al* ik, zyn dat menschen zonder gebreken en deze komen ook in het publieke lever, zoo nu en dan naar voren, maar zonder schroom verklaar ik juist omdat ik den voorzitter kén de burgemeester maakt daarop geen uitzondering. En nu een woord tot „Hillegommer". ZiJt gy nu tevreden? Nu hebt ge uit den rrond van een Raadslid vernomen, dat ook de burgemeester zyn feilen heeft; moet ik nu de volgende maal gaan aantoonrn, ct' verzoek, welke, en wanneer en op welke w )z0 deze naar voren komen? By voorbaat wil zeggen dat lk dat niet doen zal. Nog eens: het was U biyi brar te ruftiff- Critiek staat U volmaakt vry, van uw g~o°' te wetenschap zal ik, zoo noodig, gaarne 8®" bruik maken, maar, Hillegom moet weteb» wie „Hillegommer" is. Daarvoor, M. df R.: --"i »- ook UvV* medewerking in. B N. LOERAKKER. Hillegom, 31 Ma-r, 32.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 6