JJoorBRUILOFT AnwcoTrrprM WILLYS OVERLAND VRAACT SUPER STOUT „Dieben &Gubbi" BESPREEK tijdig jVAIÊKc mROSEHAGHEm NOORD-HOLLAND Hofplein 6-alkmaar Bezoekt den Speeltuin - „De zoete Inval" Meubileer-lnrichting 't Woonhuis N00RD-H0LLANDSCH DAGBLAD vinden wij van U geen advertentie? Waarom Koninginneweg 10—10 a Koninginneweg 1010 a WILLYS SIX TRUCKS STERKTE-GEZONDHEID LANCE HEERENSTRAAT 13 N. V. HAARL ACENTSCHAP AMSTEL-BROUWERIJ Chevrolet '27 Coach MuiüKSPOxi DHALKMAARSCHE MOTORRACES Groote belangstelling - Uitstekénd geslaagde races GYMNASTIEK NEDERLANDBELGIË VERGADERING K. T. K. T. V. SANTPOORT R. K. HAARLEMSCHE GYMNASTIEK-VEREENI- GING „URSUS" ATHLETIEK HET WEDSTRIJD-SEIZOEN NADERT V PAARDENSPORT COURCES TE HILVERSUM INTERNATIONAAL TOURNOOI AMVJ. BOKSEN VAN KLAVEREN—SYBILLE Wedstrijd onbeslist GOLF KENNEMER GOLF CLUB DAMMEN DAMCLUB „HAARLEM" SCHIETEN SCHIETVEREENIGING „GENERAAL VAN MERLEN" STOP SUCCES tiu V Lil I LLblLIl Te let n 433 en 633 mleaps TUSSCHEN HAARLEM—HALFWEG I üÉi W. Hendrik*, Teï. 13122 MET 65 P.K. MOTOR, ontwikkelen reeds bij laag toerental een enorme trekkracht. Uitermate geschikt voor t r a i 1 e r-transport. GEBR. HOUTKOOPER, HAARLEM TELEFOON 10841 De eerste motorsnelheidswedstrijden In seizoen op de Alkmaarsche grasbaan op öeri 2en Paaschdag gehouden, mogen uit stekend geslaagd heeten. Allereerst moeten "ij vermelden dat bü deze races geen enkel 0rigeval viel te betreuren. De baan was uitstekend in orde en de tegen, welke in den nacht voor de wedstrlj- was gevallen, was hoogst welkom, want grond was zeer droog. Voor deze eerste races bestond geweldige belangstelling: tribune, paddock en het ge pelte aan de Zandersloot waren dicht be- tet en naar schatting waren ongeveer 7 a °t00 toeschouwers aanwezig, waarbij naar de J&eening van deskundigen 't aantal dichter de 8000 zal zijn. Er waren meerdere spanende races, Tooral in de seniores-klasse en ook de r.t drie Alkmaarsche Juniores was aantrek kelijk. De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt: Nieuwelingen tot 250 c.M.3 en 2 manches jbet puntentelling. Ie manche: 1. G. A. "Upont 3.3X3/5; 2. N. Schuljt 3.36 3/5; 3. J. A Roos 3.50 3/5. 2e manche: 1. G. A. Du* p°nt 3.27 4/5; 2. N. Schuijt 3.35; 3. J. A. Roos 3-49. Totaal-uitslag: 1. G. A. Dupont, Alk maar (Ariel) 2 punten; 3. N. Schuljt, Soest 'Ariel) 4 punten; 3. J. A. Roos, Hoorn 'Ariel) 6 puntett. Juniores tot 250 c.M.3 in 2 manches met PUntenstelling. Ie manche: 1. J. de Ridder 3-141/5; 2. A. B. Poldervaart 322 3/6: 3. 1Teeken 3.24 3/5: 4 M. A. V. Adelsber- 8en 3.27 3/5. 2e Manche: 1. J. de Ridder 3.131/5; 2. A. B. Poldervaart 3.212/5, 3. J. Teeken 3-213/5- 4. M. A. v Adelsbergen 3.35 1/5. Totaal-uitslag: 1. J. de Ridder, Alkmaar, 'Ariel) 2 pnt.; 2. A. B. Poldervaart, Den Haag (Ariel) 4 pnt. Seniores tot 250 c.M.3 in 2 manches met Puntentelling. Ie manche: 1. N. Kuijper 3.03 4/5 2. G. A. de Ridder 3.05 2/5; 3. J. H. Rijk 3.114/5. Deze rit werd bijzonder fraai gereden öoor Kuijper, die ook bij de verdere wed- brijen blijk gaf in goede conditie te zijn. Wel dreigde In deze rit Rijk even, maar Waslotte bleek Kuyper toch sneller. 2e manche: 1. N. Kuijper 3.014/5; 2. G. A. de Ridder 3.02 4/5; 3. J. H. Rijk 3.06 2/5. In dezen rit ging het tuschen Kuyper en de Ridder. Deze laatste hield zich uitste kend, maar moest toch in de laatste ronde Kuyper laten passeeren. De totaal-uitslag is; 1. N. Kuyper, Rot terdam (Ariel) 2 punten; 2. G. A. de Rid der, Haarlem, (Ariel) 4 punten; 3. J, H. Rijk, Den Haag (Ariel) 6 punten. Nieuwelingen 251350 c.M.3 in 2 man ies met puntentelling. Ie manche; 1. W. Reijndert 3,211/5; 2. J. Westerop 3.44 2/5. In verband met t feit, dat Merkelbach kwam te vallen, zonder dat hij letsel be kwam, werd Westerop onverwacht nog tweede. 2e manche: 1. W. Reijnders 323; 2. J. E. w. Merkelbach 325 1/5: 3. J. Westerop 3.25 2/5 Totaal-uitslag: 1. W. Reijnders, Den Raag (VeloJotte) 2 pnt.; 2. J. Westerop, Den Plaag, (Velocette) 5 put Juniores 251—350 cM.3 in twee series en finale De seriewinnaars, benevens de win naar van den herkansingsrit kwamen in de finale. Ie Serie: 1. O. Moeke 3.08 4/5; 2. L. Re- horst 3.18 4/5; 3. H. J v. d. Steen 3.58 4/3 2e Serie: 1. J. Bosman 3.114/5; 2. E. W. Eollè 3.15; 3. J. W. Wüster 3.27 4/5. De herkansingsrit ging tusschen v. d. Steen, Reharst, Wüsten en Pollé. Als eer ste plaatste zich: E, W. Pollé met een tijd Van 3.06 1/5. De finale ging dus tusschen Moeke. Bos nian en Pollé. De uitslag van dezen span- henden rit was nog een verrassing. Moeke had steeds de leiding en scheen als eerste te zullen aankomen, maar Bosman kwam in de laatste ronde zoo geweldig opzetten, dat hij Moeke nog passeerde. 1. J. Bosman, Den Haag. (Velocette) 3-06 4/5; 2. O. Moeke, Heemstede, (Ariel) 3.07; 3. E. W. Pollé, Umulden (Ariel) 3.09 4/5. Seniores 251—350 c.M3 in twee series en finale. De seriewinnaars en de tweede aan komenden werden in de finale geplaatst. Re niet geplaatsten kwamen uit in een troostwedstrijd. Ie serie: 1. G. van Pelt 3.02 4/5; 2. L. E. Breeman 3.03 4/5: 3. P. G. Oosterbaan 3.15 1/5. Na een valschen start ontstond een felle strijd tusschen deze drie rijders. Jammer dat Oostebaan pech kreeg, waardoor hij uit den strijd geraakte, v. Pelt en Bree man streden fel verder, doch van Pelt bleek iets sneller. 2e Serie; 1. N. Kuijper 3.05 3/5; 2. M. v. d. Berg 305 4/5; 3. H. W. Be verdam 3.06 4/5; 4. Jac Al 3.07 3/5. Deze race tusschen vier oude bekenden Was wel een der mooiste ritten van den middag. De renners bleven prachtig bi) el kander en gaven elkaar weinig toe. Ook in dezen rit viel het uitstekend» rijden van Kuyper op. Beverdam had reeds spoedig de leiding, maar van korten duur, wam, welra had Kuijper (tie overgenomen, ter wijl v. d. Berg tenslotte nog als tweede aankwam en Beverdam naar de derde plaats afzakte. Finale: l. L F. Breeman, Rotterdam, (F. N.) 3.03 3/6; 2. G. v. Pelt, Spijkenisse, (H. D.) 304 2/6; 3. M. v. d. Berg, Den Haag, (H. D 3.06 2'5; 4. N. Kuijper, Rotterdam, (Ariel) 3.14 2/5. De finale was een mooi succes voor Bree man, die dezen rit prachtig reed en tevens voor W Breeman Sr., den bekenden wed strijd-commissaris der K. N. M. V., de va der van den renner, die juist 12 Jaar ge leden ook een eersten prijs in een motor- snelheidswedstrUd wist te bemachtigen. De trantwedstrild ging tusschen Ooster baan, Beverdam en Al. 1. H. W. Beverdam, Heemstede (Royal Enfield) 3.041/5. 2. P. O. Oosterbaan, Den Haag, (Velo cette) 3.04 3/5. 3. Jac. Al, Den Haag (Royal Enfeild 3.08 2/5. Nieuwelingen 351500 cM.3. in 2 man. ches met puntentelling. Ie manche: 1. Ph. J. C. de Vries 3,20 3/5. 2e manche: 1. J. de Boer, 3212/5. 2. Ph. J. C. de Vries 3.213/5. 3. M. Rehorst, 4.04 4/5. TotaaLuitslag: 1. Ph. J. C. de Vries, Am- sterdam (Matchless). Juniores 351—500 c.M. 3 in twee series, herkansingsrit en fi. uale. Ie serie: 1. Th. P. V. Datum, 3.26 2/5. De Alkmaarder Vermeulen, die in deze rit eveneens zou uitkomen, kreëg motor- pech. 2e serie: 1. J. Lüdeke 3.211/5. 2. Nic. Bovee 3.24 2/5. De herkansingsrit verreden tusschen Ver meulen en Bovee, werd door Vermeulen gewonnen in 3 24 2/5 Bijna had Vermeulen deze race verspeeld toen hij zich een ronde vergiste en in de laatste ronde inhield. Ge. lukkig bemerkte hij nog bijtijds zijn vergis- sing. In de finale kwamen dus uit de drie Alk. maarsche renners: van Latum, Vermeulen en LUdeke. 1. Th. P. van Latum, (Ariel) 3.112/5. 2. J Vermeulen, 3.113/5. 3. J. Lüdeke (Ariel) 3.13 4/5. Dit was een aantrekkelijke strijd, welke tenslotte op het allerlaatste moment verras- send was. Van de starts had Lüdeke de kop, doch van Latum zette flink op en veroverde de leiding Al spoedig zat- Vermeulen op de tweede plaats en toen kwam de spanning. Vermeulen slaagde er tenslotte in, na feilen strijd, de kop te nemen. Geweldig spannend was 'de laatste ronde, geleidelijk liep Van Latum den achterstand weer in en het laat ste rechte eind lagen de renners naast el kaar Op de eindstreep slaagde Van Latum er in met uiterst gering verschü Vermeulen te kloppen. Seniores 351500 c.M.3 in 2 series, nor- kansingsrit en finale, le serie. A. R. K. V. d. Pluijm, 3.03 4/5. 2. Jac. Schot 3.04 2/5. 3' A. Hartman Jr. 3.21. 2e serie: 1. C. J. v&n Dijk 3#15 2/5. 2. C. J. Houtop, 3.343/5. De herkansingsrit tusschen Hartman, Schot en Houtop was voor Hartman in 3 00 1/5. De finale ging dus tusschen de renners v Dijk, v. d. Pluijn en Hartman. Deze finale was de snelste van den mia. dag. Van Dijk reed deze race binnen de 3 minuten en maakte tevens de snelste baanronde in 28 2/5 sec. 1. O. J. van Dijk, Amsterdam (Lady) 2.55 3/5; 2. A. Hartman Jr., Amsterdam, (Royal Enfield) 3.06 3/5. v. d. Pluijm, die met v. Dijk een scherpen strijd voerde, moest tenslotte wegens motor- pech opgeven. Niettemin alle hulde voor v Dijk, die schitterend reed en reeds de leiding had veroverd, alvorens v. d. Pluijm den strijd moest staken. Tot slot kregen de toeschouwers nog een toegift in den vorm van twee lange baan wedstrijden en wel een wedstrijd over 12 baanronden voor Seniores 251-350 c.M.3 en een voor Seniores 351-500 c.M.3, eveneens over 12 baanronden. Aan den wedstrijd 251-350 c.M.3 namen deel: v. Pelt. Kuijper, v. d. Berg, Beverdam, Breeman, Oosterbaan en Al. De uitslag was: 1. L- F. Breeman, R'dam (F.N.) 5 m. 57 1/5 sec.; 2. N. Kuijper, R'dam (Ariel) 6m.i1/5 sec.: 3. G. v. Pelt, Spijke nisse (H.D.) 6 m. 10 sec.: 4. M. v. d. Berg, Den Haag (HD.) 6 m. 161/5 sec; 5. Jac. Al, Den Haag (Royal Enfield) 6 m. 18 sec. De slot-rit, waaraan oorspronkelijk ook een vijftal renners zouden deelnemen, ging tenslotte tusschen v. Dijk, Hartman en Schot, v. Dijk kreeg spoedig motorpech, zoodat deze ook uitviel. Niettemin reden Hartman en Schot nog een aardige race en aan het einde kwam er hog spanning ook. Tenslotte wist Schot zich één te plaatsen met niet zoo heel veel tijdverschil op zijn tegenstander. 1. J. Schot, Amsterdam (Ariel) 5 m. 57 sec.; 2. A. Hartman Jr., Amsterdam (Royal Enf.) 5 m. 57 4/5 sec. Hiermede waren deze races ten einde en riep de heer Zeégers Veeckens de toeschou wers een tot weerziens toé tot de volgende races op 22 Mei. De Alkmaarsche politie had voortreffelijke maatregelen getroffen om het dfukkë ver keer, dat altijd den afloop der motorraces kenmerkt en dat Voor Velen een graag gezien schouwspel biedt, in goede bahen te leiden. Een meer dan verdiende overwinning Wanneer Wij vaststellen, dat de overwin ning, die de Nederlandsche gymnasten Zon dag in Den Haag op de Beigeh behaalden, méér dan verdiend is, dan bedoelen wij daarmede, dat de verworven cijfer-totalen de overmacht van de Nederlanders niet vol doende weergeven. Naar ohze meening dus ls de Uitslag België 765.35 p.—Nederland 783.30 p. geflatteerd ten opzichte van onze Zuiderburen. De cijfer-waardeering van eén gymnastische oefening is hu eenmaal een kwestie van intuïtie en dikwijls zal dus daarover Verschil van meening mogelijk zijn, dat niet door redeneering is op te lossen. Die verschillen betreffen dan altijd Op zich zelf staande gevallen. Wanneer ons nu evenwel zooals Zondag gebeurde een gehééle reeks cijfer-waardeeringen, n.l. voor de paard-oefeningen van de Belgen, Onder de oogen komen, die niet pleiten voor het inzicht öf van dé jury öf van ons, dan gaan we toch even twijfelen aan anderer of aan eigen competentie. En als we dan 't oordeel hooren in onze lijn Zelfs van Belgische des kundigen, dan zou gedacht moeten worden aan partijdigheid van Belgische jury-leden. Maar dit moet buiten beschouwing blijven, Omdat voldoende uit de cijfers zou kunnen blijken, dat ook de Nederlandsche jury-leden de onderhavige oefeningen (van de Belgen dus) te hoog waardeerden en aldus hun landgenooten benadeelden! Dergelijke onder stellingen komen dus niet in aanmerking, maar de Haagsche wedstrijd geeft het K.N. G.V. toch een groote les: neemt voor wed strijden steeds vreemde jury-leden! Alleen dezen staan wij hebben er reeds vroeger op gewezen volkomen onbevangen tegen over de turners en hun werk, omdat dit alles hun onbékend ls. De wedstrijd. Als gewoonlijk wordt begönnèn met de vrije oefeningen. Bij de Belgen zien we weer veel bewegingen van kleinen omvang, waar tegenover onze landgenooten forsch en wijd werk demonstreeren. Toch blijken onze Zui derburen elk Jaar steeds meer met hun vrije oefeningen in internationale lijn te komen. Bij hen ontbreekt veelal nog het begrip van de rekkings-oefeningen volgens Niels Bukh. Een enkele deelnemer van onze ploeg ver schijnt weer met ongeveer dezelfde oefening, die we nu al jaren van hem kennen, maar de meeste landgenooten laten nieuwe com binaties zien. Een verrassing was het werk van onzen nieuweling Haufe. De omgeving van dezen Jongen turner is niet onmiddellijk gunstig voor zijn ontwikkeling, maar wij gelooven toch, dat zijn aanleg hem nog be langrijk vérder zal brengen. In vrije oefeningen blonken de Nederlan ders uit. Daarmede kwamen zij 6.55 punt vóór. En niet slechts kreeg onze ploeg de leiding; zij behield haar tevens tot het einde van den wedstrijd, niettegenstaande de Belgen op enkele onderdeelen (n.l. paard en ringen) volgens de beoordeeling sterker waren. België kreeg nu ringen-oefeningen te ver werken, en daarmede handhaafde zij haar ouden roem. Was het riskante paard-volti geeren voor de Nederlanders aanvankelijk zonder mislukkingen, later kwamen deze wel degelijk, wat niet wegneemt, dat onze voor sprong met 0.65 vergroot wordt en dus werd gebracht op 7.20 p. Belgie loopt m Het paardtumen van de Belgen bracht hun evenwel een meerderheid, ofschoon hun werk dikwijls n.o.m. niet in stijl was. Het ringenwerk van de Nederlanders woog hier niet voldoende tegen op. Daardoor werd deze voorsprong met 3.70 p. verminderd, zoodat nu de Belgische achterstand nog 3.50 punt bedroeg. Dit verschil was nog niet groot genoeg voor een zekere voorspelling van een vader- iandSche zege. Maar met elk volgend onder deel liepen onze landgenooten zoodanig in, dat langzamerhand hun overwinning zeker heid werd. Ook de nieuweling Kerckhof sprak Hierin een geducht woord mede. Het K.N.ö.V. heeft blijkbaar geen gebrek aan reservés! België met rek tegert Nederland met brug gaf een mooien en toch geenszins spannen- den strijd. De minder zuivere afwerking en dè dikwijls te eenvoudige afsprongen van de Belgen tegenover het goéde werk van hun tegenstanders wezen n.l. duidelijk uit, dat de Nederlandsche voorsprong zou Worden vergroot. Dit geschiedde met 8.75 P„ zoodat het verschil 12.25 p. werd. Na de toestelwisseling veranderde het beeld niet. Weliswaar stond het Belgische brug- wérk ongetwijfeld op peil (al misten we daafih het gevarieerde van onze landgenoo ten), maar nog beter was het rekturnenvan onze ploeg. Vooral Van Wam met zijn ge durfd werk bleek buitengewoon, evenals trouwens aan brug. Speciaal aan beide laatstbedoelde toestel len bleek, dat de Belgen Nederlandsche voor beelden volgen, evenals wij trouwens inder tijd voor het ringenturnen bi) hen in de leer zijn geweest. Nu werden 4.8 p. aan den Nederlandschen voorsprong toegevoegd, zoodat het verschil steeg tot 17.05 p. Voor België hopeloos'. Met een zoodanigen voorsprong kónden onze landgenooten zeker zijn van de over winning. Immers was nog één onderdeel (paardspringen) te verwerken en elke oefe- nihg daarin zou worden gewaardeerd met 10 p. tegen de andere oefeningen met 20 p. Wanneer nu elke Belgische sprong minstens 2 p. hooger zou \yorden genoteerd dan elke Hollandsche, dan alleen zou er kans zijn op een Zuidelijke zege. Practisch was dit even- Wel Uitgesloten, eri het proefspnngen bewees dit al dadelijk. Zelfs behaalden wij in 't laatste onderdeel 0.9 p. meer dan de Belgen, zoodat met 17.95 p. voorsprong een Neder landsche overwinning werd behaald. De persoonlijke volgorde ls: 1. P. van Dam (Nederland) 102.65 p.; 2. R. Rsijnaert (België) 102.15 Pd 3. E. Melkman (Neder land) 102 p. Alle overigen behaalden minder dan 100 p., en Wel 5 Belgen en 6 Neder landers tusschen 90 en 100 p., en 4 Belgen en 2 Nederlanders tusschen 80 en 90 p. Hoogste punten-aant.: R- Reijnaert (B.) ringen 19.50 p., G. Ens (N.) paardspringen 9.8 p., E. Melkman (N.) vrije oefening 19.10 p., P. van Dam (N.) paard 18.45 p., rek 19.70 p„ brug 19.90 p. De totaal-cijfers warén: vr. oef. paard ringen rek brug België 138.60 140.20 138 137.75 142.50 Nederl. 145.15 138.65 136.50 147.30 146.50 Totaal: België 765.35; Nederland 783.30. Van alle Nederland-België gymnastiek- wedstrijden bleek die van Zondag de best georganiseerde te zijn. In stijgende lijn be wegen zich ook de prestaties van onze turners. Vooral Zondag bleek dit duidelijk. Zaterdag vergaderde de Technische Com missie van den Kennemer Turnkring onder leiding van den heer P. Dijkstra. De kring voorzitter, de heer J. Hop, was ook tegen woordig. Uit het rapport betreffende de lessen- opening van het dame3-keurkorpa bleek, dat nu 20 dames den cursus volgen, waarvan 8 van vorig Jaar; ook de cursus voor heeren werd besproken, evenals de nu gehouden afstandsmarsch, o.a. betreffende de wandel- snelheid en de plaats van vertrek. De vaardigheidsproeven voor adsplranten (waarvoor de eischen onveranderd blijven) zullen in Haarlem worden gehouden zoo mogelijk op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan, voor Jongens op Zater dag 11 Juni onder leiding van den heer B. J. Wieland Los, voor meisjes op Zaterdag 18 Juni onder leiding van den heer P. Dijk stra. Voorts zullen onder leiding van den heer R. Verwers op athletiek-gebied worden ge houden: wedstrijden voor adsplranten op een Zaterdag in Juli, een athletiek-compe- titie met drie wedstrijden (resp. in 't begin der maanden Juni, Juli en Augustus), kam pioenswedstrijden half Augustus, en een wed strijd tegen het Zuiderkwartier. Van de vaardigheidsproeven K.N.G.V. zal het athletisch gedeelte vóór de zomervacan- tie worden afgenomen en het gymnastisch gedeelte in September. Zoo mogelijk zal in het volgende seizoen een handbal-competitie worden gehouden onder leiding van den heer D. Beets. De deelneming daaraan wordt niet beperkt tot den Kennemer Turnkring. Een lezing over handbal zal de competitie voorafgaan. In gymnastiek wordt zoo mogelijk een driekrlngenwedstrtJd gehouden. De graaa- wedstrijden zullen omstreeks 1 November plaats vinden. Gedeeltelijk worden zij ge combineerd met een gymnastiek-competitie, die nader zal worden uitgewerkt. Tot leider van de T.V, Santvoort is met Ingang van 1 Mei benoemd de heer E. Mars man te Haarlem. Secretariaat: Vooruitgangstraat 79, Haarlem Het eenige wat er deze week te overzich ten valt is dit: het bezoek op de oefen- avonden wordt telkens minder. Beginnen de Ursianen nu al den moed te verliezen? Als er ooit flink aangepakt dient te wor den, dan is het toch wel in deze dagen. Komaan, Ursianen, wanneer wij den moed gaan verliezen, dan verliezen we meer. En dat is toch niet de bedoeling Daarom, Dinsdag en Vrijdag op Uw plaat sen li „PIM." Ook in de H. A. V. is het komende sei zoen merkbaar, war» men heeft reeds thans het zomerprogramma klaar; slechts enkele onderdeelen wachten nog op de sanctie van de Technische Commissie en het bestuur der H. F. C. „Haarlem". Binnenkort vangt de intensieve zomer- training aan, waarbij de H. A. V. aan leden als Rinkel-v. Welsenes en den sprinter Benz stellig een grooten steun zal hebben. Als voorloopige wapenschouw is bedoeld een trial meet medio Mei tusschen A. V. „1923", „Trekvogels" en „Haarlem". Dan moet de H. A. V. reeds paraat zijn om op 5 Juni in volle krpcht partij te kun nen geven op den belangrijken wedstrijd alhier. Op 5 Juni vindt te Haarlem een selectie wedstrijd plaats, waar de athleten gekozen kunnen worden, welke voor I. A. C. 1932 in aanmerking komen. I. A. C. 1932 is het In ternationale Athletiek Concours, dat op12 Juni in het Stadion te Amsterdam gehou den wordt. Slechts de beste Hollanders zul len daar tegen hun Europeesche tegenstan ders mogen uitkomen. i Ook de kans-menschen voor de Olympi- sche spelen zullen deze gelegenheid niet la ten voorbijgaan, en op 5 Juni te Haarlem zijn. Want pas na 12 Juni doet de Technische Commissie haar definitieve keus en zal eerst dan beslissen welke athleten voor uit zending naar Los Angelos ln aanmerking komen. Het programma luidt, evenals dat voeg" 12 Juni te Amsterdam, n.l.: voor dames: 100 M. 4 x 100 M. hoogspringen; vcor he aren; 100 M., 400 M„ 800 M., 1500 M„ 10 K.M., 4 x 100 M„ 110 M. horden, vèrspringen, pols- hoog, hinkstapsprong, speerwerpen. Ock later ln den zomer ral Haailem verre van verstoken zijn van athletlek-wedstrijden. Een wedstrijd Winnaar Prins Hendrikbeker tegen Rest van Nederland en de Internatio nale ontmoeting Holland—West-Duitschland staan alsnog op het programma. Voor de H. A. V. en haar bestuur breekt dus een druk seizoen aan. genstanders elkaar, maar weldra kreeg Sybille zijn zelfvertrouwen terug. In het grootst aantal röndèn toonde hij zich dea meerdere van Van Klaveren; twee ronden, te weten de eerste en de twaalfde, waren gelijk, terwijl Van Klaveren in de laatste dri« ronden totaal in de meerderheid was. Op het Sportpark te Hilversum werden gisteren de openingscourses gehouden, geor ganiseerd door de Hilversumsche Harddra- verijvereeniging. De uitslagen luidden: Welkomstprijs: 1. Vlieger T. 12 min. 59,4 s. Eigen. D. de Vlieger; 2. Uitlooper 3 min. 8,4 sec. Eigen. L. Eybink, Soest. HilversumpriJs: 1. Sir Axworthy, eigen. Wisker te Haarlem. 2. Calumet Aster, eig. G. Ebsink, Soest. Sportparkprijs1. St. Nicolaas, eig. Brunt, Hilversum, 3 min. 1/5 sec.; 2. Radio S., eig. Spang, Beinum, 3 mina 20,4 sec. Bussumprijs. Heatdraverij: 1. Uitblinker K„ 2 min. 41,4 sec., eig. Kleune, Rietveld; 2. Uramo, eig. Oosting, Wolvega, 2 min. 41 3/5 sec. Heerrijdersprijs: 1. Quick Boy, eigen. W. Droog (Rotterdam), 3 min. 8,6 sec.; 2. Trot- teur, eig. Van Zalingên, 3 min. 8,8 sec.; 3. Quick G., 3 min. 10,4 sec., eig. Van Honing- woud, Den Haag. Kortebaandraverij: 1. Chilene, eigen. Do Jong, Oranjewoud, 1 min. 7 sec.; 2. Sister Patrick, 1 min. 8 sec., eigen. Klarenbeek, Amsterdam; 3. Gretchen, eig. Vengay. PUT- merend, 1 min. 8,4 sec. BASKETBALL Zaterdag 26 Maart: Nederlandsche Korf- bailersA.M.V.J. 27—21. Brussel—Olympic Lillois 1747. Centymca (Londen)Nederlandsche Korf ballers 50—12. Centymca (Londen)Brussel 4921. Maandag 28 Maart: Centymca—Olympic Lillois 23—26. Brussel— A.M.V-T. 28-15. Nederlandsche Korfballers—Olympic Lillois 30—50. VAN KLAVEREN BLIJFT KAMPIOEN VAN EUROPA. Zaterdagavond bokste alhier de Neder landsche bokser Van Klaveren, kampioen licht gewicht van Europa, tegen Sybille om den titel. Van Klaveren woog voor den wedstrijd 60.730 K..G, Sybille 60,800 K.G. Er werd ge bokst ln vijftien ronden van drie minuten. De wedstrijd bleef onbeslist, zoodat Van Kla veren kampioen licht gewicht van Europa blijft. Het was een zeer spannende wedstrijd, die het publiek herhaaldelijk in vervoering bracht. Aanvankelijk bewaakten de belde te- Te Zandvoort is Zondag door de Kenne mer Golf en Country Club een foufsones- wedstrijd gespeeld. 18 paren namen deel. De heeren F. H. J. Holdert en F. C. Nurse wonnen den eersten prijs met een netto score van 67. Mevrouw Nielsen en A. van der Graaf hebben met H. A. Healy en P JBlankevoort den tweeden prijs gedeeld. Zij hadden een score van 69. Verder hadden goede scores mevrouw Hol dert en mevrouw Ender 70, mevrouw Kern en J. E. van Nes van Meerkerk 71, W. F. Looman Jr. en J. J. Laan 72, mevrouw Bou- man en F. Elhorst 72. m de Damclug „Haarlem" werden de wed strijden om de clubkamploenschappen 1931/32 dezer vereeniging voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Af deeling I: W. van Daalen wint van J. van Berkum; „Schijf" wint van H. W. Zitman: H. W. Zitman wint van W. Stroo; H. A. van Abs remise met W. Stroo; D. A. van Abs remise met W. van Daalen. Afdeeling II: P. van Wamel wint van M. van Leeuwen; A. Russ wint van M. van Leeuwen. Woensdag 30 Maart ai. houdt de Schiet- vereeniglng „Generaal van Merlen" haar Jaarvergadering. De agenda vermeldt u.m. Jaarverslag Secretaris en Penningmeester, Bestuursverkiezing enz. FAMILIEFEEST DINER SOUPER ZATERDAG DE BESTE GELEGENHEID HOOFMANSTRAAT 12, Tel. 14728 Zoekt V oen afdoend* en succesvolle reclame to Noord-Holland boven t Xt Plaatst Uwe aanbie dingen, aanvragen, be kendmakingen enz. to het bet meest gelezen Dagblad in Noord-Rolland boven het I, met editie'» wamt Alkmaar, Helder, Hoon», Formerend en provincie. Aanvragen voor advnr» tentietarteren riehte mep aan do ndmtotetratie rom, ik weet waar zoo Daar krijg je voor 5 ct. een glas melk cadeau 1 APRIL DEN GEHEELEN DAG GRATIS SPELEN VOOR ALLE KINDEREN P.S. RU niet te ver, loop niet te kort, Let op den verkeersagent al op het bord. Deze WASCHTAFEL leveren wij U: Kleine maat voor 27.00 Midden 29.50 Grootste „31.00 geheel compleet volgens afbeelding en onder volle garantie. GED. OUDE GRACUT 110 (tusschen Gr. Heiligland en Kleine Houtstraat) Levering franco huls Haar lem en omliggende gemeenten Speciale goedkoope aanbieding. Heden en de volgende dagen telkens van 9 v.m. tot 8 n.m. Wortelnoten dressoir pracht meubel 150. Engelsche gepolitoerde bekleede canapé en 2 fauteuils met losse kus sens 200. Wortelnoten O. H. glazen Wortelnoten o.H. glazen kast 250.— Keurig degelUk Hulskamer- ameublement, dressoir, tafel, 4 stoelen en 2 fauteuils, bekleed met effen velours 170 O.H. boekenkastje 28 Halve maantafeltje 14 Zwaar eiken bureau-ministre met laden voor kaart systeem 55 Diverse Slaapkamer-ameuble menten tegen belachelijk lage prijzen. ZIE DE ETALAGE PERZISCHE KLEEDJES voor spotprijzen Zeer sterk modern Huiskamer ameublement, 4 stoelen en 2 fauteuils 60 enz., enz. Groote sorteering Haardfau- teuils vanaf 8.50 Opklapbed met fraai eiken ombouw, compleet met matras en gordUnen t 55.— Boekenkasten 30.— Theemeubel f 28.— Diverse karpetten zeer laag. A. j- *5* - Keurig jn orde 375,— en A. C. E. motor, met of zonder zUspan, nieuwe aanden ƒ90. Damesrijwiel nieuw 95. Raad,huisstr. IA, Haarlem, tel, 1669? Abonneert D op dit blad

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 11