KENNEMERLAND J. Lottgering W\ BOSKAMP Stofzuigerhuis MAERTEüS Wisselkoersen BOSKAMP is goedkoop LANSDORP ROBA'f 2-jarige abonnementen BEVERWIJK VELSEN VELSEN-NOORD HERINGA WUTHRICH, HAARLEtt EIT CTRICITEIT IJMUIDEN IJMUIDENOOST MARKTBERICHT RIJKS-VISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN UIT DEN OMTREK HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE HEEMSTEDE Veiwij en Chemische Wasscherij Groote Houtstraat Ga, Tet. 10771 HEERENCOSTUUMS STOOMEN, ONTVLEKKEN EN OPPERSEN De meer dan gewone schoonheid BLOEMENDAALSCHEWEG 259 OVERVEEN HILLEGOM HEEMSTEDE VLUCHTHEUVEL VOOR HET POSTKANTOOR SANTPOORT ZANDVOORT MARKTNIEUWS Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 VAMPYR stofzuigers f 88.- CENTRALE TANDHEELKUNDIGE KLINIEK TELEGRAFISCH WEERBERICHT =ST9 K. K. Volksbond. De afdeeling van den R. K. Volksbond vergadert morgenavond lt« het K. S A.-gebouw. De agenda vermeldt o. m. voortzetting van de Encycliek-lezing door den geestelijk adviseur, Rector Th. Boo nekamp. Door de R. K. Vakcentrale is aan den Raad een adres gericht, waarin verzocht wordt er bij de regeering op aan te dringen dat ook de werklcoze bouwvakarbeiders ondei de crisiswerkloozen zullen worden gerekend. EERSTE H. MTS Girteren, cp de tweede Paaschdag. heeft de we'.eerw. pater Nolaseus van de Wakker, van de orde der Capucijnen, in de Parochie kerk van St. Agatha, zijn eerste plechtige H. Mis opgedragen. De eerw. Neomist werd op plechtige wijze de kerk binnengeleid door de eerw. geeste lijkheid der parochie, voorafgegaan door een stoet misdienaars, terwijl door het koor een meerstemmige „Veni Creator" gezongen werd, Bij het H. Offer werd de eerw. neomist geassisteerd door den hoogeerw. heer Deken J. M. Lucasren als presbyter-assistens en door de beide kapelaans de rparochie als diaken en sub-diaken. Na het Evangelie beklom de hoogerew. Deken den kansel om de talrijke geloovigen, die de p'echtigheid meevierden, ln een schonoe predikatie op de verhevenheid van het priesterschap te wijzen, waarbij Zijn- hoogeerw. als uitgangspunt de psalm-woor den had gekozen: „Wat is de mensch. dat Gij hem gedenkt; met eer en heerlijkheid hebt Gij hun gekroond." Een plechtige eerste H. Mis, door een zoon der parochie in ons midden opgedragen, is een feest, zooals wij zelden mogen vieren. Blijde jubelen we daarom vandaag aldus de eerw. spr. God ter eere en Hem dan kende voor a1 het goede, dat Hij ons schenkt ln den priester. Wij eere God in Zijne plaatsbekleeders. Gaat men in de geschiedenis terug, dan is er geen volk zoo oud of zoo onbeschaafd, of het ee-de een God en het eerde tevens den priester als bemiddelaar tusschen hun god en de menschen. Tot die waardigheid ver kozen zij de meest eerbiedwaardigen en hun macht was soms zóó groot, dat het uitslui tend aan de priesterlijke waardigheid ge geven was vorsten te plaatsen op hun troon. Zelfs het latere machtige heidendom bleef hierin niet ten achter. Aan onze dagen, die terugzinken in het enge'cof, is het overgelaten om te spotten mrt het priesterschap. Wordt het er dan zooveel beter op? Er is geen tijd, meer dan de onze, ten prooi aan allerlei ellende, aan afgunst, haat, jaloezie en ontevredenheid. Waarom? De straf volgt de zonde gelijk de schaduw het beeld. Wie den priester onteert, on teert God! Wat is dan toch wel het priesterschap. Het is de bekroning van alle weldaden God's, die Hij aan de menschen heeft bewezen. Wij zoeken tevergeefs een waardigheid, die aan het priesterschap gelijk is. De macht, cm het grootseh offer van Gol gotha op onbloedige wijze te vernieuwen, de macht om over de zondaars het „Ego te absoluo" te spreken, is den priester door Gcd zelf gegeven, eerst bij het laatste avond maal en later met de woorden: „Gelijk de Vader Mij gezonden heeft, zoo zend Ik U." Gcd wilde op aarde een deelgenoot hebben in Zijn macht. ..Het is geen hoogmoed om aldus over de priesterlijke waardigheid te spreken. De priesters zelf, zij voelen zich slecht de een voudige werktuigen om God's weldaden on der de menschen te brengen. Maar opdat men in de priesterlijke waardigheid God zal eeren, daarom wilde de hoogeerw. spr. bij deze schoone plechtigheid op de verheven heid, niet van den priester zelf, maar van het priesterschap wijzen. De gewijde redenaar richte zich hierna tot den eerw. neomist en spoorde hem aan om waardig het priesterschap te aanvaarden. Gedachtig aan de woorden van Christus: „Niet gij hebt Mij uitverkoren, doch Ik u", zullen wij in onze gebeden God's zegen voor u vragen aldus de hoogeerw. spr. op dat uw arb eididnen wij shrdl)d cmfwyp m dat uw arbeid in den wijngaard des Heeren rijker vruchten zal mogen dragen. De hoogeerw. spr. eindigde met het gebed van den jongeu priester te vragen voor de parcchie en voor de bekeering der zondaren, opdat het ook hier moge worden: één schaapstal en één herder. Hierna werd het H. Offer voortgezet. Een ontroerend oogenblik was het, toen de eerw. neomist aan zijn familieleden de H. Com munie uitreikte. Na den zegen met het Allerheiligste werd de plechtigheid besloten met een priester cantate, die door het zangkoor op zeer ver dienstelijke wijze werd uitgevoerd. Des middags had in het K.S.A.-gebouw een receptie plaats, waarbij velen pater v. d. Wakker kwamen gelukwenschen. Mrt ^en plechtig danklof werd de dag be- CL*.l>OIGE DRUKTE BIJ DE PONTEN. Nog nimmer is de drukte op den Wfjker- straatweg zoo groot geweest als tweeden Paaschdag. Het begon reeds 's morgens, toen geweldige aantallen auto's en motorrijwielen in de richting Alkmaar trokken. Dat men ook bij Waterstaat op een drukken dag rekende, bleek hieruit, dat bijna den geheelen dag 3 groote ponten in de vaart zijn gehouden. De grootste drukte kwam evenwel des rriiddags na 5 uur, toen de stroom uit Alk maar terugkwam. Het was niet mogelijk, ook met de drie groote ponten, het verkeer baas te blijven. De fille van wachtende rijtuigen werd steeds langer en tusschen half zes en half zeven stond er een onafgebroken rvj vanaf de ponten tot over den overweg bij Scheybeeck. Na dien werd het iets beter, doch het was reeds kwart over 7 en toen stonden de wa gens nog in de rij tot aan de Melklaan. Om 8 uur kon men zeggen, dat de zaak weer normaal liep. De politie en het pontpersoneel hebben een zeer zwaren dag achter den rug. Zij deden alles om het verkeer zoo goed moge lijk te doen verloopen. Het is daarom des te treuriger, dat verschillende motorrijders zich aan de aanwijzingen der politie trachtte te onttrekken door uit de rij te glippen. De tweede Paaschdag heeft dus een voor proefje gegeven, van wat ons in den ra. zomer weer te wachten staat. Motor-ongeval. Maandagmorgen, onge veer kwart over tien, heeft op den Wijker- straatweg een motor-ongeval plaats gehad, dat betrekkelijk goed is afgeloopen. Met zeer snelle vaart kwam een Nortan van de pon en in de bocht, vlak bij den spooi weg, kwam deze motor in botsing met het trottoir ...vervolgens met een boom, om tenslotte een lantaarnpaal omver te rijden. De bestuurder zoowel als de duorijder, maak ten niet zacht met de straat kennis en He pen daarbij verwondingen op, evenwel niet van emstigen aard. Zij begaven zich naar he Roode Kruis en werden daar verbonden. De motor was deerlijk gehavend. Van het gebeurde werd door de politie proces-verbaal opgemaakt. Boschbrand. Zondag tegen den middag werd de brandweer gealarmeerd voor een brand, welke was uitgebroken op een terrein achter de binnenhaven van Hoogovens. Zij was er spoedig met de automobielspuit bij, doch deze behoefde niet in dienst te worden gesteld, daar men het vuur met zand kon dooven. Ongeveer 1500 M2. jong hout is ln de vlammen opgegaan. Coöperatie „De Eendracht". Deze ver- eeniging houdt haar jaarvergadering Vrijdag 8 April in hote „De Prins", des avonds 8 uur. Op deze vergadering zal een nieuwe voorzit ter moeten worden gekozen, aangezien de heer C. Hooyberg, die deze functie onge veer 20 jaar heeft vervuld, niet meer voor een hebenoeming in aanmerking wenscht te komen. Uitvoering „St. Caecllla". Zondag 3 April, des avonds half acht, heeft de R. K. Harmonie „St. Caecilia", directeur de heer P. N. Joozen, een uitvoering in het R. K. Vereenlgingsgebouw. „St Caecilia" voert het volgende pro gramma uit: 1. Frouch Bolts and Bars, marsch, Ur- bach. 2. Ouverture Salmlitz, Schmidt. 3. Divertissement des Ervinages, Massenet. 4. Am Meerestrande, wals, Pisscher. 5. Finale. Met de no.'s 2 en 3 neemt „St. CaeciHa" deel aan het nationaal concours te Amster dam, op Zondag 24 April in het Concertge bouw te Amsterdam. Medewerking verleent op deze uitvoering de Dames-Tooneelveree- niging „Opwaarts". Opgevoerd wort „Fami- lie-Juweelen", tooneelspel in 2 bedrijven, door A. C. M. Weyérs en Jan Grosfeld. De uitvoering vangt aan om halfacht. Ouderavond. Gisteravond is in het ver eenlgingsgebouw alhier vanwege het Jon genspatronaat een ouderavond gehouden, welke in alle opzichten een succes is gewor den. Te ruim 8 uur werden de schermen voor het podium verwijderd en stonden 70 jongens met hun directeur, den weleerw. heer kape laan Coelen opgesteld, om de zoo goed als geheel gevulde zaal den Paaschwensch „Ver heugt U, gij allen, want de Heer is waarlijk verrezen", in spreekkoor toe te roepen. Hier na werd een lied, betrekking hebbende op het Paaschfeest, onder leiding van den heer v. Geldorp mooi uitgevoerd. Nadat nog een volksUed door de Jongens ten gehoore was gebracht, trad de eerw. directeur naar vo ren, om de aanwezigen toe te spreken. „Het is voor mi) een groote vreugde, aldus spr., U hier aanwezig te zien op dezen ouder avond. Toen ik hier voor korten tijd kwam, vernam ik, dat het reeds lang geleden was dat een ouderavond was gehouden. Wij heb ben toen besloten zoo spoedig mogelijk een dergelijken avond te organiseeren. Wij wil len U laten zien, wat door de jongens tot stand is gebracht. Vóór eenige weken heb ik U reeds gesproken over de Maria-Congrega- tie en alles wat »r mee samenhangt. Dat is ni. de grondslag van al onze clubs. Deze avond is georganiseerd, om ons van de me dewerking der ouders te verzekeren. De con gregatie moet bloeien. Als de kern in orde Is dan kunnen we naar buiten uittreden met de jongens." Dan gaf Z.E. als zijn wensch te kennen, dat spoedig alle Jongens in het costuum der congregatie gekleed zullen zijn. Dan bracht spreker dank voor de groote opkomst bij de des middags gehouden tentoonstelUng, waar keurig zaag- en snijwerk te zien was. Voorts bracht Z.E. dank aan den aanwezigen zeer- eerw. heer pastoor Keyzer van IJmuiden voor zijn moreelen steun aan de vereeniging en in het algemeen aan allen, die de vereeni ging tot een dusdanigen bloei gebracht heb ben. Bovendien echter dankte spr. God, die hem hier heeft geplaatst, om voor de jon gens te kunnen werken, opdat zij altijd durven uitkomen voor Christus onzen Ko ning. Als antwoord lieten de jongens in spreek koor hierop volgen: „God wil het, amen". Een donderend applaus toonde wel den bij val met het gesprokene. Als blijk van sym pathie werd namens de zaag- en snijclub een der mooiste werken, een electrische lamp, den directeur aangeboden. Vervolgens werden door de zangclub eenige nummers uitgevoerd. Een verloting, onder Jazzmuziek, slaagde goed. Het tooneelstuk „De Wijze Dwaas", even eens door de jongens opgevoerd, oogstte veel bijval. Het geheel mag uitstekend geslaagd heeten. Auto ln brand. Gistermiddag omstreeks half drie is op de Julianakade een huur auto van den heer L. in brand geraakt. De inzittenden konden nog bijtijds uit het bran dende voertuig ontkomen. De motorspuit, die gealarmeerd was, behoefde geen dienst te doen, daar de auto intusschen reeds uitge- brand was. Auto tn een sloot, Gisterenavond om streeks? uur is nabij de boerderij „De Ticht", aan den Rijksstraatweg Velsen—Haarlem, een van de pont komende auto, door een defect aan de stuurinrichting, in een langs den weg loopenden sloot gereden, na eerst een paar boompjes te hebben ontworteld. Een voorbijganger, J. J. genaamd, en wo nende in de Meervlietstraat te Velsen, werd door een vallend boompje licht aan het ge laat gewond. De Inzittenden bleven onge deerd. R. K. ZANG- EN OPERETTEVEREENIGING „ZANG EN VRIENDSCHAP" - IJMUIDEN „Franchemont de Marskramer" Het was voor de goed bezette patronaats zaal in IJmuiden-Oost, dat de heer M. B. Osendorp enkele woorden van inleiding en propaganda sprak bij de eerste opvoering van de operette „Franchemont de Marskra mer", door het R.K. ensemble, dat reeds met de opvoering van verschillende anders operettes, Zooveel succes oogstte. De operette, waarop ditmaal de keus ge vallen was, moge wat minder sterk van in houd en handeling zijn overigens alle operettes van dit genre mangelt aan een stevige en aannemelijke intrige de muziek van M. Schuil is alleraardigst en nooit ba- naai. We zullen den Inhoud niet verklappen. We raden de iJmuidenaren aan, dit vroo- lijke zangspel, waarin zulke leuke typen op treden, te gaan zien, wanneer het straks in ThaUa en in de Witte Bioscoop nog eens gegeven zal worden, laten we hopen met evenveèl succes als gisterenavond. Want, behoudens enkele minder gelukkige momenten en een wat minder levendig eer ste bedrijf, heeft de directeur, Jan Nibbe- ring, weer eens getoond, dat bij op dit ge bied thuis is, en een vlotte, prettige verkla ring van deze operette gebracht, in samen werking met regisseur Holtslag, die als altijd voor een fleurige kostumeering zorgde. Het orkest verdient allen lof, voor de wijze waarop het, gegeven de omstandigheden waarop door de spelers vaak werd gereageerd, de muziek interpreteerde. Ze kunnen zich echter gerust nog wat matigen, en vooral waar ze een minder zelfstandige partij spe len, wat gereserveerder, want van enkele solisten kwam soms weinig de zaal in. Onder die soHsten troffen we oude en goede bekenden, als mej. van Buuren, en de heeren H. A. Osendorp Jr., die de titelrol vertolkte, en Joh. Bakker, Wien de rol van den oud-gediende Fère Michot zoo bijzonder gunstig lag, en die er dan ook een uiterst verdienstelijke creatie van maakte. En voorts ontdekten we in den heer Huiboom een Jeune premier van allereersten rang. Jammer was het, dat zijn rol niet grooter was: maar een aanwinst voor het IJmuidensche ope rette-ensemble is het zeer zeker. Verder noe men we mej. Maarmans, die de ernstige rol van Marie Durnont te vertolken had, een zware partij voor een debutante die nochtans voldoende stemmiddelen heeft, om, bij wat vrijer optreden, werkelijk 'n goede party te zingen. In het tweede bedryf was zy alreeds veel beter op dreef en had men haar onge- twyfeld een hart onder den riem gestoken. Mej. Balm speelde haar moeder-rol heel ver- diensteiyk, en vooral haar vrije dictie viel te loven. De koren leken ons ditmaal wat minder accuraat te zingen dan we van „Zang en Vriendschap" gewend zyn. Hier en daar werd geaarzeld en lette men te weinig op den dirigent, die vaak alle moeite had om z'n zangeressen en zangers in bedwang te hou den: zy mogen bedenken, dat ze daardoor ook het orkest voor onverwachte moeiiyk- heden zetten, ook al hebben de musici ove rigens nog zooveel routine. En het is juist dit laatste woord, dat ons de gedachte in geeft, het ensemble te waarschuwen voor een al te groot routine-vertoon. Immers dat leidt gemakkeiyk tot slordigheid en inaccuratesse, wyi men er gemakkeiyk toe komt, zich al te onafhankeiyk van dirigent en solisten te betoonen.. We noteerden onder de regie de aardige kraan van Franchemont, naar men ons mee deelde, welwillend door Hoogerduyn's Waren huis beschikbaar gesteld. Wanneer men er zich voorts aan went, om het Frahsch dat in al dit soort blijspelen de geliefde taal schijnt te zijn, wat meer ma- saal, dus wat minder Hollandsch uit te spreken, en het Hollandsch dat men spreekt en zingt, wat minder, mogen we het zeggen IJmuidensch, dan zal ook dezen opvoeringen, waarvoor het bestuur en de di rectie zich zooveel moeite en opofferingen getroosten, zeker wederom hetzelfde succes ten deel vallen als vorige keeren, en we kun nen dan ook IJmuiden's bevolking van gan- scher harte op de volgende Zondagen een bezoek aan de operette „Franchemont de Marskramer" aanbevelen. J. S. IJMUIDEN, 27 Maart. Tarbot per K.g. 1.10; Griet per 50 K.g. ƒ60—30; Tong per K.g. ƒ2.701.50: Groote Schol ƒ19; Middel Schol 23—20: Zet Schol ƒ31 —25; Kleine Schol ƒ27—7; Schar ƒ5.60— 1.20; Tongschar 3328 per 50 K.G.; Rog per 20 stuks ƒ21—7.50; Vleet per stuk 0.90 Pieterman en Poon ƒ7.303.60; Groote Schelvisch ƒ2716.50; Middel Schelvisch 2316: KI. midd. Schelvisch 17—12; Kleine Schelvisch ƒ133.20 per 50 K.G.; Kabeljauw per 125 K.g. ƒ3519; Gullen per 50 K.g. 12—5.50; Leng per stuk -.50 —0.32; Heilbot per K.g. ƒ1,15—1; Wijting per 50 K.G. 3.501; Koolvisch per stuk ƒ0.54—0.07 Makreel per 50 K.g. ƒ6—4,90, van üe heden aan den Rijksvischopslag aan gekomen stoomtrawlers: B. 3035 5000; Pie* ter Cornells ƒ2600; Derika 5 ƒ2700; Deri- ka 7 2000: Henriëtte Jacoba ƒ2300; Ewald ƒ3400; Juliana ƒ1700; Knikker ƒ2900; Rynmond ƒ2300; Roode Zee 1800; Con dor ƒ1700; Rijnstroom ƒ2900. Kotters: E 542 ƒ1230; E 179 ƒ1030. Loggers: K.W. 151 ƒ1160; KW. 34 950; KW. 69 320. Gibbs zeep of pasta voor 't gebit, Houdt U gezond, Uw tanden wit. Gemeenteraad Een openbare vergade ring van den raad dezer gemeente wordt Woensdag 30 Maart des voormiddags te 10 uur in het raadhuis gehouden. Als eenig punt komt op de agenda voor: Aanvaarding voorwaarden van het Rijk inzake werkverschaffing. ONEERLIJKE KOOPLIEDEN Bij een bewoner van de Antonie Duycklaan alhier vervoegden zich twee personen met een zak aardappelen, welke naar zij tot de dienstbode zeiden, waren besteld. Daa>- me vrouw niet thuis was, betaalde de dienst bode de gevraagde ƒ4. By thuiskomst van mevrouw bleken de aardappelen niet te zyn besteld. Men zy tegen dergeiyke praktyken gewaarschuwd. SLUITING KAPPERSZAKEN Op Donderdagmiddag GEEN TABAKSAUTOMATEN B. en W. schrijven aan den Raad. De Winkelsluitingswet, die op 1 Mei a.s. in werking zal treden, geeft aan den Raad de navolgende bevoegdheden: le. By plaatseiy.'.re verordening kan hij. onder goedkeuring van de Kroon, dat op een werkdag per week, gedurende een gedeelte van dien dag en wel vóór of na 1 uur des namiddags, alle of bepaalde groepen van winkels binnen de gemeente, voor het pu bliek gesloten moeten zün; 2e. indien bijzondere omstandigheden af wijkingen van bepalingen dezer wet in een gemeente gewenscht maken, kan hy deze afwykingen, eveneens onder Koninklijke goedkeuring, vaststellen; 3e. hij is bevoegd om ten hoogste 21 dagen ln het Jaar aan te wyzen, waarop de by deze wet voorgeschreven bepalingen omtrent het sluitingsuur niet zullen gelden, of desge- wenscht voor die dagen een later sluitings uur dan bij deze wet aangegeven, te be palen. Teneinde de raad over deze aangelegen heid zoo volledig mogelijk in te lichten, is den winkeliers de gelegenheid geboden hun wenschen daaromtrent kenbaar te maken. Daaruit moge blijken, dat de Heemsteed- sche Winkeliersvereenigingen het verzoek hebben gedaan een verordening in het leven te roepen, die den verkoop door middel van automaten uit een concurrentie oogpunt be perkt. Artikel 3 der Winkelsluitingswet noemt echter uitdrukkelijk onder de voorwerpen en onderwerpen, waarop de bepalingen dier wet niet van tospassing zyn, „de verkoop door automaten" en dus kunnen, naar de mee- ning van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, volges diens rondschryven aan de gemeentebesturen, ten aanzien van dit onderwerp geen voorzieningen worden getroffen. Wel zullen in een gemeentelijke verordening verbodsbepalingen inzake het plaatsen van automaten mogen worden ge geven, indien die bepalingen óf de openbare orde óf de gezondheid raken. Wat de open bare orde betreft, verwijzen wü naar het be- trekkeiyk artikel der Algemeene PoUtiever- crdening, dat het plaatsen van voorwerpen op den opeet baren weg van een vergunning van ons College afhankelijk maakt. Wat de gezondheid betreft, achten wij het ge wenscht om het verbod tot verkoop van tabaksartiketen aan kinderen, hetgeen in de Algemeene Politieverordening is opgenomen, te handhaven. Aangezien echter in de prac- tijk niet voorkomen kan worden, dat ook kinderen gebruik makea van automaten, zal een absoluut verbod van automaten voor tabaksartikelen op of aan den openbaren weg te plaatsen, noodzakeiyk zijn. Niet zoo zeer dus uit economische, dan wel uit hygiënische overwegingen en ter handhaving van het beginsel, dat geen tabaksartikelen aan kinderen mogen worden geleverd, zullen wu daarom voorstellen het betrekkelijk arti kel van de Algemeene Politieverordening aan te vullen met een lid, waarbij de ver koop van tabaksartikelen door middel van automaten op of aan den openbaren weg verboden zal zyn. Terwyi wij derhalve moe ten adviseeren rechtens afwijzend te be schikken op het verzoek van de Winkeliers vereenigingen, zou langs dezen weg toch in direct en gedeeltelijk aan hun verzoek tege moet worejen gekqjneil. De Heemsteedsche kappers verzoeken via hun organisatie, te bepalen dat de kappers zaken, alhier gesloten moeten zijn: le. op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Vrijdag na 8 uur des namiddags: 2e. op Zaterdag na 10 uur des namiddags; 3e. op Donderdag na 1 uur des namiddags. Bij een en ander wordt tevens verzocht te bepalen, dat er zal zyn een half uur voor het afhelpen van op het Ujdstip der sluiting in de zaken aanwezige personen. Ad 1. Aan dit verzoek alsmede aan het al gemeen verzoek betreffende het afhelpen van klanten na sluitingstijd, heeft de Rijks wetgever reeds voldaan door te benalen, dat met uitzondering van den Zaterdag, de Winkels na 8 uur des namiddags gesloten móeten zijn, met dien verstande, dat dege nen die op het ingevolge de winkelsluitings wet geldenden sluitingsuur reeds in den win kel aanwezig zyn, nog bediend mogen wor den tot ten hoogste een half uur na sluitings uur. Ad. 2. Ingevolge de wet mogen kappers- en barbierszaken op Zaterdag tot 11 des na middags voor het publiek geopend y~i, doch na 10 uur des namiddags uitsluitend voor het verrichten van kappers- en barbierswerk- zaamhedea. Een tegemoetkoming aan dit verzoek zou dus beteekenen een afwyking van de bepa ling der wet. die alleen dan de goedkeuring van de Kroon kan verkrijgen, wanneer by- zondere omstandigheden die afwijking ge wenscht maken. Aangezien met byzondere omstandigheden bedoeld worden die omstan digheden, welke samenhangen met plaatse lijke levensgewoonten of welke verband hou den met het seizoen, kan rechtens aan dit verzoek niet worden voldaai. De werkgevers in dit. bedrijf zullen zich hieromtrent dus onderling moeten verstaan. Ad 3. Tot de inwilliging van dit verzoek verklaart de wet den Raad uitdrukkelijk be voegd en aangezien hiermede te/ens een be staande toestand zal worden gehandhaafd, adviseeren B. en W. daartoe over te gaan door vaststelling van een „Verordening ter uitvoering van artikel 6 der Winkelsluitings wet". Daarbij wordt het verboden verklaard een open of besloten ruimte waar pleegt gewerkt te worden in een barbiers- of kappers- onderneming od Donderdag na 1 uur des namiddags, voor het publiek geopend te hebben. Voorts stellen B. en W. voor, vast te stel len de „Verordening t"t 2e wijziging der Algemeene Politieverordening van Heem stede". Artikel 171 wordt gewyzigd als volgt: Het is verboden: a. aan iemand beneden de leeftyd van 16 jaren tabak, sigaren of sigaretten te ver- koopen of te verstrekken: b. in automaten, we'ke zich bevinden op of aan der. openbaren weg tabaksartikelen voorradig te hebben. der meubelen, tapijten, gordynen en andere artikelen, die BOSKAMP etaleert, hebben waarschyniyk de meening ingang doen vinden dat BOSKAMP een duur adres is. Het tegendeel is waar, Doch BOSKAMP verkoopt uitsluitend de beste meubelen, tapyten, gordynen enzoovoort. Tweede lustrum. Op 1 Mei zal het tien jaar geleden zijn, dat de Julianaschool al hier werd geopend. Dit feit zal op 3 Mei met een eenvoudig schoolfeest en verder in in- tiemen kring worden herdacht. De school telt thans meer dan 250 leerlingen. De Hoftuin. De Hoftuin is reeds in Paaschdos; er is hard aan gewerkt. Nieuwe paden en nieuwe gazons zyn aangelegd, ter wijl honderden heesters zyn geplant, waar onder vele rhododendrons. Ook is er een klein rotspartijtje. Als straks het Jonge groen is ontloken, zal dit plantsoen er mooi liggen. Het nieuwe bordes voor het raadhuis is voorzien van lage heesters en bloemplanten. De Van den Endelaan en het Van Wa. verenpark zyn met crocussen getooid. Het Wilhelminapark is met tulpen beplant. Dit laatste het eenig beduidend overbiyfsel van wat plantsoen mag heeten, is nog verre van mooi. Het Moienduintje is een. voudig een ontsiering en 't ware beter dien zandhoop maar gelijk met den beganen grond te maken, dan zulk een „heuvel". Het is eigenaardig, dat de grootste gemeentelijke zorg zich altoos uitsluitend of by voorkeur richt tot den Hoftuin: al het andere schynt daaraan ondergeschikt te moeten zyn. Toch is de Hoftuin, waarachter de niet te mas- keeren Hillegomsché Houthandel met zyn groote loodsen en enorme houtvoorraden in ons oog niet no. 1. Hopen we, dat de blik der autoriteiten zich ook eens volledig in andere richting móge wenden. Ongehuwde werkloozen. Men deelt ons mede, dat B. en W. voornemens zijn de on gehuwde werkloozen boven 21 jaar eenige dagen te werk te stellen. In de Raadhuisstraat, tegenover de Post- laan, is een vluchtheuvel geplaatst, ter re geling van het verkeer van en naar de Post- laan. Voor tramreizigers is dit vooral een geriefelijke verbetering. TENTOONSTELLING In de afgeloopen twaalf maanden is door een tiental jonge dames onzer parochie i«n bate van de paters der H.H. Harten een keurige collectie kleeding vervaardigd voor de missie. Beide Paaschdagen werd hiervan een ten toonstelling gehouden, zy mocht zich m een druk bezoek verheugen. Eenige attrac ties en een verloting zorgden, dat het komende jaar zonder financieele zorgen gearbeid kan worden. „De tentoonstelling is in alle opzichten geslaagd en zal by menig een meer liefde voor het misiewerk hebben aangekweekt", aldus mejuffrouw A. Scheenaard, de leidster onzer missieyve- raars. 't Is te wenschen, want daarom toch werd deze tentoonstelling gehouden. BADHUIS Zooals we reeds gemeld hebben, zal de byzondere bewaarschool aan de Wlistelaan worden opgeheven. Het gebouw zal, naar wy vernemen, bestemd worden voor badhuis en vermoedelijk zal binnenkort het bestuur de opdracht tot verbouwing geven. Was het eerst het plan deze badgelegen heid over te dragen aan een vereeniging hier ter plaatse, dit zal niet gebeuren. Door omstandigheden van internen aard in genoemde vereeniging, besloot het school, en fondsbestuur de tot badhuis verbouw de school aan de gemeente te schenken. Zeer waarschijnlijk zal de geme. .te het beheer dan wél in handen van een vereeniging hier ter plaatse geven. DE SCHOONHEIDSCOMMISSIE Ten einde uit de moeiiykheden te komen, wat de kwestie van de Schoonheidscommissie betreft, stellen B en W. den raad voor, voor een jaar op proef te stellen het voorstel van den heer Moen uit Heemstede. Dit bevat een rouleersysteem, waarby tel kens twee leden van de vier voor zes maan den uitvallen. Behalve de permanente voor zitter, een gemeenteiyke adviseur, geheel op de hoogte van de plaatseiyke toestanden, zou aan de commissie worden toegevoegd een der leden van het dageiyksch bestuur en een der ambtenaren van de G. W., die elk een ad- viseerende stem zouden hebben. In Heemstede en andere plaatsen in de omgeving werkt men volgens een dergeiyk systeem en daar voldoet dat uitstekend. De bouwvergunning-aanvrager zal zyn ontwerp kunnen toelichten en dadeiyk daar na den uitslag vernemen, waarby het echter zaak is, de bescheiden, die bestudeerd moe ten worden niet op het allerlaatste moment in te zenden. De commissie zal om de veertien dagen vergaderen. TEGEN DORPS-ONTSIERING B. en W. vinden, dat het aantal benzine pompen reeds erg toeneemt en het dorps beeld daardoor niet fraaier wordt. In ver band daarmede en ook, omdat in alle plaat sen in de omgeving zoo'n belasting reeds ge heven wordt, stellen zy den read voor op het hebben van een benzinepomp met on- dergrondsche bewaarplaats in gemeente grond, een recht te heffen van 125. AMSTERDAM, Aardappelprijzen. Aan. veer 4 ladingen, 3621 H.L. Prijzen onver anderd AMSTERDAM, 29 Maart 1932. Ter vee markt waren heden aangevoerd 25 vette koeien, waarvan de pry zen warenn: le kw. 0.74-0.78 2e kwal. 0.58—0.70; 3e kwal. f 0.46056; Mindere soorten 0.840.44 p. Kg. slachtgewicht: 84 Melk- en kalfkoeien 2430 per Stuk; 186 Vette Kalveren: le kwal. 0.44—0.56; 2e kwal, 0.64—0.62 per Kg. levend gewicht: 161 Nuchtere kalve ren 2—450 per stuk; 12 Schapen: 940 kens. Vleeschvarkens, wegende van 80110 Kg. 0.31—0.33; Zware varkens 0.29— 0.30; aVette varkens 028—0.29 per Kg. slactitcewicht: 60 Paarden f 60—140 p gtuk. PURMEREND, 29 Maart. Aangevoerd 1351 K.G. kaas, 6 kleine boerenkaas, ƒ23, per 50 K.G.; 1312 K.G. boter: welboter ƒ0.90 —1,00; melk boter 0.95—1.15 p. K.G. Handel vlug. Vette en melk. en gelde 139 stuks 0.66—0.74 pe kilo; 212 stuks 110—275 per stuk; Stie ren 10 tuks ƒ0.50—0 58 pe kilo. 21 paarden 70—150 21 vette Kalveren ƒ1—120 per kilo. 1055 (slacht) nuchtere kalveren 5—18 Fokkfdveren 14—20 per stuk. 710 vette varkens ƒ0.20— 0.25 per kilo Magere Var kens 45 stuks ƒ9—14 per stuk handel stug. 10 bokken, 3—12 per stuk, handel stug; 221 biggen, 4—7 per stuk, handel stug. Schapen 370, 14 -22, handel stug: Oude kippen en hanen 0.55-0.60 per K.U.: Kony- nen 0.40 —2.75 per stuk; eenden 0.60- 1.20; Piepkuikens 0.95-1.07 !4 per K.G., Kip- eieren 2—2.75; Eendeieren 2.10 per 100 stuks; Duiven 0.40 per paar. ALKMAAR, 26 Mrt. N.V. EierveiUng voor Hollandsch Noorderkwartier Aanvoer 325 000 Kipeieren. 56/58 ƒ2 50—2.70, 60/62 ƒ2.60— 2.90; 62/64 2.7(1-3.70; Klein 52/56 ƒ2.30— 2 50. 60.000 Eendeieren ƒ2.20—2,30. BLOKKER, 29 Maart. Spinazie f 8.10— KENAUPARK 26A - Telefoon 12644 Spreekuren: van 911 en 1 tot 2, Dinsdag van 6.30 tot 8.30 Zaterdagmiddag GEEN spreekuur Hoogste barometerstand 766.8 te La Cc runa. Laagste barometerstand 741.4 10 Stornaway. Verwachting: meest matige Zuideiyke tot Westeiyken wind. zwaar bewolkt met tij" deiyke opklaring, waarschijniyk eenige re* gen, weinig verandering in temperatuur. 12.60; Witlof 14—22.10; Radys 1-30; dyvie 1.60—2.40; Postelein 23: Roode kool 1.20 Prei 47; Present van Et- geland 22—38; Bellefleur 14; Bismarck 13—18. BROEK OP LANGENDIJK. 29 Maart. 20.000 Kg. Roode kool 0.90-2.50; 36.000 Kg. Gele kool ƒ0.80—1.80 42000 K.g. Deen- sche Witte kool 0.80—1.90. OBDAM, 85 Mrt. Aanvoer 7500 Kg roode kool, 0.702.20; 12 000 Kg. gele kooi ƒ0.70 —1.70; 1100 Kg. Deensche kool 1.40. HOORN, 26 Mrt. Veemarkt. Aanvoer 1 nuchter kalf 16; 64 schrammen f 815! 108 biggen ƒ3—9; 10 schapen ƒ16—22. Handel: goed. NOORD.SCHARWOUDE, 29 Mrt. 19-200 Kg. roode kool ƒ0.60—2.30; doorschot ƒ0 60 —2.10; 5400 Kg. gele kool ƒ0 80—1.30; door schot ƒ120; 13 000 Rg. Deensche ƒ1.20—1-80 doorschot 0,90 —1,10. WARMENHUIZEN, 29 Mrt. Gele kool 0.701.40, veld gele 1,30 roode kool 6.3® —2.70, 2e s. 1 0 60- 2, witte kool 150—2.10- PURMEREND, 29 Maart, Kaasbeurs, Aangevoerd 1$ partyen, wegende t 13000 K.G. Hoogste prijs 22. Handel vlug. DELFT, 26 Maart Komkommers (En* gelsche) le soorc 17—19; idem 2e soort 15— 18; Salade le soort 7 80—11.60; idem 2e srfc 5.807.60; Spinazie 0.86—1.21; Stoofsla 1.65— 2.25. LEIDEN, 26 Mrt. Boter. Prima fabrieks (Contr.) ƒ1.05; Prima boeren 11.10* Lange 125 000 stuks 7—8. Goede boeren 90—95 ct. Aanvoer 1300 KS- Handelgoed. Turfmarkt van 21—26 Mrt Aanvoer 125.000 stuks, 7-8. POELDIJK, 25 Mrt. Druiven blauwe 2.70 Aardbeien 6—20 per stuk. Aardappelen groote 1.15—1.60 per mandje, Stoofperen 26.—, Bloemkool le s. 6.—15,— per 100 st. Sla le s 3 60—3.90, 2e s. 65—2.10, Eeiersn 4—.5.50. Seldery 1,90—2.40; 1,35-2,05; Pe terselie 3.25—3.30, 3 60; Kelen 145. 1.20— HONSELERDIJK, Coöp C. W. 1. 25 Mrt- Copland 11—17 Bartigon 14—18, Elizabeth 16-24, Pitt 13—16, Le Notre 18, Couleur Cardinaal 16—22, Ryzende Zon 34—36, Le Tulp Nolr 15—20, Mr. v/d Hoef 20—26, Iris sen 27—33 per dozijn,. Calla 13—16, Anv. Anjers 3 60—7.40, Anv. kelken 6.— per 100, Anemonen 15—21, Plumosa 20—30, Spreri- geri 3041, Freesie 14—25, Narcissen 8— 17, Lathyrus 25—47, Convaliaria 31, Tros rozen 48 per bos, Violen 80, Madelieven 45 —60 per bak. Hortensia 80—1.75, Clivia 4.— 6.45, Palmen 1—1.55 per pot. 1.50; Prei 3.-4 75, 1.75—3 25; Radys 1.-2.- 1.40250: Rabadber 12,Spruiten 65; Spinazie 14-17, 10-23; Witlof 17 -26. 22— 24; Boerenkool 20—22, 19; Andyvie 65—90, 50—85 POELDIJK 26 Maart Keten 1.15—125; Prei 4.00; Radys 2.40—3.00; Dunsel 7%; Spi nazie 17—27. BEVERWIJK, 28 Mrt. Bolbloemen aan ,,'t Centrum". Gedurende de week voor Pa* schen waren de prijzen der bolbloemen Per dozijn als volgt: Copland 1024, Bartig°n 14—30, Vict. d'Oliviera 11—24, F. Sanders 12 —25, Pride of Haarlem 10—21, Centsnare 15—25, La Nótre en Pr. Elizabeth 13- -30. La Financée 16—29, C. of Haarlem 15—28, ZuW 14—24. Wm. Pitt 10—19, Themis 30—60, Ro se d'Island 23—35, Bouton dO'r en Inglesc. I. 22—30, Zwaanenburg 40—70, Frans Hals en Don Pedro 12—21, Clara Butt 10—2°. Peach Blossom 17—28, Murillo 11—19, Thee roos 1423, v/d Hoeven 2337. Electra 20-" 30, Couleur Card. 18—27, Progression 12"" 23, Crimson Queen 9—15, Kinleys Haveiaa* 16—18, La Reine 10—20. Herm. Schlegel —16, Prins 15—24, Oostenrijk 13—21, Moo re 8—15, Flamingo 10—21, Ibis 12—20, Cram. br. 9-16, Gen. de Wet 20—30, Witt® Valk 10—19, Rose gris-de.lin 7-12, Que®0 Flora 14—20. Rijzende Zon 20—30, Prospe rity 8—20, Prins de Ligne 20—28, allss P®r dozyn. Per 100 Narcissen: Spurren 60—1—; Ornatus 40—70, Horace 70—100, Costers 50 —100, Orange Cup 30 —65, Prlncep ideI° King Alfred 90—1.55, Spring Glorie ideh>- Sir Watkin 56-1.05, Van Sion 50-85, Victoria 110—1.60, Emperor 60—1.20, Gl°" o. L. 50—75, Z. Spur 1-2—, dlv. Hyacin ten 1,80—3,70, diverse Irissen 2—4—, BI. druifjes 6—12, Vulgens 30—55, De Cae® 40—80, St. Bavo 25—35, St. Bregit 40-6». Hollandia 30—60 per bos, Amerillis Calla's 5—16, Longi florum 8—16 per krtK; BODEGRAVEN, 29 Maart. Aanvoer wagens, 4000 stuks, le soort met rijks nier pl—24; 2e soort met ryksmerk 18—2 - Handel flauw. 103 DINSDAG 29 MAART Londen Eerlijn HMIMM Parys Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo New-York (cable) Rome Praag Madrid 9.35 59.- 9.70 34.50 47.80 2.47 9.45 59.15 9.80 34.70 48.- 2.48 EN HEERENKLEEDERMAKEE TELEFOON 117 DAMES KRUISWEG 6 in elke gewenschte samenstelling' t itstuitend ENGELSCHE en SCHOTSc STOFFEN. Vraagt stalen-boeken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2