KENNE ERUAND J. Lcttgering Stofzuigerhuis Ü/SAERTENS Wisselkoersen GELDLEENING HEEMSTEDE Groot f 250.000 a 5i pCt. Ververij en Chemische Wasscherij Groote Houtstraat 5a, Tel. 10771 Wiidieeren Handschoenen Stoomen en Verven Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Alle merken stofzuigers BEVERWIJK VELSEN IJMUIDEN CASTRICUM HEILOO HERINGA &WUTHR1CH, HAARLEM Philips' Radio-toestellen i Gekozen werd de heer Jac, Bakker Nzn. MARKTBERICHT RIJKS-VISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN UIT DEN OMTREK DR. J. H. BOUWDIJK— BASTIAANSE HALFWEG HEEMSTEDE - GEMEENTERAAD HILLEGOM LIJNDEN NOORDWIJK SASSENHEIM SPAARNDAM SPAARNWOUDE WARMOND WIJK AAN ZEE EN DUIN VOLENDAM ZANDVOORT TELEGRAFISCH WEERBERICHT MARKTNIEUWS De schoolvoeding Zooals bekend, Is de verstrekking van schoolvoeding bij den aan vang der Paaschvacantie stop gezet. Door het raadslid, den heer J. Visser, is thans een voorstel ingediend om voorloopig met de verstrekking van schoolvoeding door te gaan. Droevige dood. Gisteren is alhier een bekend Beverwyksch type, J. v. d. T, ge naamd, die alleen in een schuurtje in den Patersweg woonde, onder droeve omstandig heden overleden. De man, die een zeer een zaam bestaan leidt, was ernstig ziek en lag op een hoop vodden in de tochtige schuur, waarin bovendien ratten en muizen vrij spel hadden. Het ongedierte Het den zieken man niet ongemoeid en op zijn lichaam werden door rattenbeten ontstane verwondingen aan- getroffen. Hoewel zijn toestand in hooge mate zorg baarde weigerde hij zich in een ziekenhuis te doen opnemen, ondanks het herhaald aandringen van den geneesheer. Hij wilde den schuur niet verlaten en aangezien de man volkomen toerekeningsvatbaar was, stond men machteloos. Menschlievende om wonenden hielpen den zwerver zoo goed en zoo kwaad als dat ging en voorzagen hem van eten en drinken. Gistermorgen werd hij dood op zijn bed van lompen aangetroffen. Toen de politie een onderzoek in 'smans verblijfplaats instelde, vond zij onder de vod den een geldbedrag van ruim 900. Getracht zal worden eventueele rechtmatige erfge namen op te sporen. Het stoffelijk overschot van d<m eenzamen zonderling, van wie bekend is, dat hij door strcopen in zijn onderhoud voorzag, zal op de algemeene begraafplaats er aarde worden besteld. Gemeenteraad Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente ge houden Dinsdag 5 April 1932 des namiddags 7 uur, ten gemeontehtoze. De agenda vermeldt: 1. Belastingzaken. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Vaststelling van de 3e suppletoire be- grooting der gemeente, dienst 1931 en van de le suppletoire begrooting der gemeente, dienst 1932. 4. Verhooging van het crediet, uitgetrok ken voor verstrekking van gemeentewege van voeding en kleeding aan schoolgaande kin deren. 5. Opheffing van een zekerheidstelling. 6. Onbewoonbaarverklaring van twee wo ningen te Santpoort. 7. Verkoop van grond. 8. Overname van een gedeelte van de De Ruljterstraat te IJmuiden. 9. Instellen van een rechtsvordering. 10. Instelling van een vaste commissie van Bijstand voor Economische Zakei 11. Aanvaarding van een schenking en verhuring. Van Gelder Zonen In de gisteren te Amsterdam gehouden algemeene vergade ring van aandeelhouders der Vereenigde Koninklijke Papierfabrieken der firma van Gelder Zonen werd in plaats van de.i heer P. Smidt van Gelder, die wegens hoogen leeftijd niet voor herbenoeming als commis saris wenschte te komen, als zoodanig be noemd de heer E. D. van Walree. V.G.S. I—KJVI.V. (Vriendschappelijk) Op tweeden Paaschdag speelde Van Gel- der's Sportvereeniging een wedstrijd tegen de club der autobus-chauffeurs. Direct na den aftrap ontwikkeld zich een spannende strijd. Langzaam komt V.GS, echter in den aanval en het is de midvoor die met een schitterend schot zijn club de leiding geeft, 10. Na dit succes blijft VGS in den aanval, en ais ieder in den waan is, dat de voorsprong zal worden vergroot, is het KMV, dat er echter anders over aenja, een misverstand in de VGS-verdediging en het is I1. Na de rust wordt in een snel tempo ver der gespeeld met VGS sterk in den aanval, maar de doelman der chauffeurs is geweldig op dreef en stopt alles. VGS houdt vol maar succes blijft uit, zoodat, toen de scheids rechter eindigen aankondigde, de strijd on beslist was. In de volgende verlenging, reeds in de laatste minuten, weet VGS het winnende doelpunt te scoren. Daar er toen geen ver andering meer in den stand kwam, kwam VGS in het bezit van den fraaien lauwer krans. Gemeenteraad Een openbare vergade ring van den Raad dezer gemeente wordt gehouden Vrijdag 1 April des namiddags 2 uur ten Raadhuize. De agenda is als volgt: 1. Vaststelling notulen der vergadering van 26 Februari 1932. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Behandeling van het voorstel tot aan gaan van een geldleening, groot a 30.000 en b 26.500. 4. Voorstel tot het aangaan van een kas- geldleening met de gemeente Alkmaar van 10.000 tegen een rente van 4% pet. 5. Voorstel tot het verleenen van een voorschot, bedoeld in art. 103 der L. O.- Wet, aan de R.K. Btjz. Scholen, Jongens- en Meisjesschool respectievelijk 3400.10 en 3470.35. 6. Voorstel tot aanvulling der politiever ordening. 7. Voorstel tot aankoop van grond van de provincie Noord-Holland voor den aan leg van een wandelpad langs den van Ol- denbameveldweg. 8. Voorstel lr.zake verleenen van tuinders- ere diet. 9. Voorstel vaststelling verordening, re gelende de elschen van benoembaarheid en de bezoldiging van veldwachters. 10. Rondvraag. Holl. Maatschappij v. Landbouw. Za terdagavond werd in school I door den heer Huisman, leeraar, de laatste les gegeven van den 2-jarigen landbouw-wintercursus. Aan de leerlingen werd dezen avond he tdiplo- ma uitgereikt. Aan drie met zeer veel vrucht n.l. aan de leerlingen Jan Bakker Jr. Hei- loo, Jb. Zwart Akersloot en N. van Bakker Bergen. Met veel vrucht verkregen een diploma de leerlingen D. v. d. Oord Egmond, Jan Stroo- ken Bergen, G. Huys Jzn. Heiloo, S. Dokter Egmonder Heer, J. M. Bakker Stompetoren, P. Mastenhorst Bergermeer; met vrucht aan D. Zwalman Bergen, P, Veld Akersloot en N. Weyens Akersloot. Het volgend jaar zal weder een cursu3 ge- gegeven worden; boekhouden zal er dan aan worden toegevoegd. Eerste plechtige H. Mis Wederom vierde op de beide Paaschdagen onze parochie een der mooiste feesten. De Weleerw. Pater N. Kuyper S.V.D., zoon der parochie, op 31 Januari in Teteringen priester gewijd, droeg op tweeden Paaschdag zijn eerste plechtige H. Mis op in de parochiekerk. 's Avonds tevoren celebreerde Zijneerw. een plechtig Lof. Toen de Neomist de kerk binnenkwam, werd door allen een welkomstlied gezongen. Het altaar prijkte in een schat van bloemen, terwijl de ingang der kerk schitterend ver sierd was met frisch sparrengroen en bloe men, waart usschen gekleurde electrische lampjes. Tweeden Paaschdag om negen uur droeg de neomist voor het eerst zijn plechtige H. Mis op, daarbij geassisteerd door den Zeer- eerw. heer Pastoor als diaken en de Wel eerw. heer Kapelaan als subdiaken. De veie geloovigen zongen voor de H. Mis een feestlied. Het zangkoor voerde op zeer verdienstelijke wijze de vierstemmige Mis van Fr. Witt uit: Missa in Honorem St. Fran- cisci Xaverii. Onder de H. Mis hield de Zeereerw. heer Pastoor de feestpredikatie. Dit is een van die feesten, die de geheele parochie meeviert, aldus Z.E. Een der onzen, een onzer pa rochianen, die hier geboren en gedoopt is, die als knaap hier gespeeld heeft, ia thans uitverkoren tot priester. Spr. zou wenschen om de heiligheid van een Cherubijn en de kennis van een SeTapbijn te hebben, om de groote waardigheid van het Priesterschap te schetsen. De priester is de belichaming van Gods barmhartigheid, de uitdeeler van de barmhartigheden Gods. De priester doet Jezus op het Altaar ko men, omstuwd door Engelenkoren. De macht van den priester om de zonden te vergeven, waardoor de ziel van den zon daar wordt gezuiverd, wordt door den gewij- en spreker besproken. Met tal van voor beelden uit de H. Schrift lichtte spr. een en ander toe. Het zou de grootste wereldramp zijn wan neer er geen priesters meer waren. De pries ter is hoog verheven, doch hij blijft mensch. We moeten allen bidden, dat de priester de genade krijgt het priesterschap te dragen. Vervolgens wenschte spr. de ouders, broers en zusters en verdere familieleden geluk met dit grootsch gebeuren. Bidt altijd vooi hem. Ook de parochianen wenscht spr. geluk. En tot den Jeugdigen priester zegt spr.: G(J, mijn broeder in het Priesterschap, behoudt die heilige en hooge idealen. Gij zult in de vuurlinie moeten staan, gij zult als een an dere Mozes uw handen opheffen om te ze genen. De velden staan wit van den oogst. En wanneer gij over een Jaar naar die Missievelden zult heengaan, denk dan aan hen, die voor u en met u bidden. Onder de H. Mis ging een talrijke schaft familieleden ter H Tafel. Na de H. Mis werd door het zangkoor de vierstemmige priestercantate van pater Haagh Cs.s.R. gezongen. Daarna ging het geheele gezelschap naar de pastorie, waar de fanfare St. Caecilia een serenade aan den feesteling bracht. De voorzitter van de fanfare, de heer HOet- jes, wenschte namehs zijn vereeniging. Zijn eerw. hartelijk geluk. In welgekozen woorden dankte Zijneerw. voor deze attentie, waarin hij een hulde zag aan den priester. Dat de geheele parochie meeleefde met dit heerlijk feest, bewees wel de drukbezochte receptie, welke 's middags van 1 tot 2 uur in het ouderlijk huis in de Oostzij gehouden werd. 's Avonds celebreerde Zijneerw. een plechtig danklof. Veilingsvereenlging „St. WiHfbrordns" De jaarvergadering van bovengenoemde vel- üngvereeniging werd Vrijdag gehouden in het lokaal van den heer J. Morsch alhier. De voorzitter de heer J. Admiraal opende de vergadering. Voorlezing geschiedde van een ingekomen schrijven van de Provinciale Commissie waarin verzocht wordt goede verstandhou ding tusschen de veilingen en gezegd dat het noodig is zooveel mogelijk tegen te gaan dat geveild wordt in fusten van zuster verenigingen. Hierna kwam de behandeling en vaststel ling der balans- en verlies- en winstreke ning alsmede bepaling van het bedrag by uittreding. De administrateur de heer Schuyt zei dat de omzet het vorig jaar te klein was, zoodat het verslag niet gunstig kon zijn. De omzet in het vorig jaar bedroeg ruim f 95.000 in 1930 f 120.000. De ontvangsten bedroegen f 5650.75, de uitgaven f 6352.21, zoodat er een nadeelig saldo is van f 701.46. Hierdoor wordt de hoofdeiyke schuld der leden met f 10 verhoogd en gebracht van f 35 op f 45. Op de balans staat het veilinggebouw op f 3500, het woonhuis op f 1900, het afmyn- toestel op f 525, de weegbrug op f 200, di versen 80, emballage 1024. Van de tuin ders is nog te vorderen voor fust 137, van oude posten van koopers f 1290. In het geheel wordt het bedrag van de be zittingen f 9500, daartegenover staat een passief van f 12690.48 zoodat f 3190.48 te kort ls. Dit cyfer gedeeld door de 70 leden der vereeniging geeft f 45 als hoofdeiyke schuld. De heer J. de Wit, lid van de financleele commissie stelde voor de contributie te ver- hoogen om daardoor de schuld minder te maken. De voorzitter dankte den heer Schuyt voor zijn correcte boekhouding en voor de thans gegeven toelichtingen. Hierna werd de balans door de vergadering goedgekeurd. Hierna volgde de vaststelling van het be drag by uittreding. Het bestuur stelde voor dit op ƒ100 vast te stellen, te betalen boven het bedrag van de hoofdeiyke schuld. Op een desbetreffende vraag zei de voor zitter dat by overiyden de hoofdeiyke schuld betaald moet worden. De administrateur las het desbetreffende artikel uit het reglement voor. dat bepaalt dat jaarlijks slechts 5 pet. der leden mag uittreden. De heer Schuyt lichtte een en ander nader toe, ook wat betreft het uit tredingsbedrag. De finaneieele commissie zei by monde van den heer Klaassen dat boeken enz. in goede orde waren. Hierna kwam de bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreding zyn de heeren Kui per, de Graaf en J. Admiraal, die met meer derheid van stemir-n herkozen werden. Hierna kwam aan de orde de noeming van den scheidsman. Tot dusver was dit de heer Korthouwer doch door zyn verkiezing tot be stuurslid moet iemand uit de leden gekozen worden. Hierna volgde de rondvraag. De heer J. de Wit stelde voor weder een contributie te heffen om het tekort in te halen. Spr. stelt voor f 2.50. He voorste]-de Wit werd verworpen met 16 stemmen tegen en 7 vóór. Na nog eenige be spreking volgde sluiting. UMUIDEN, 30 Maart. Tarbot per K.g. 1.601.10; Griet per 50 K.g. ƒ66—30; Tong per K.g. ƒ2.60—1.15; Groote Schol 25; Middel Schol 35—28; Zet Schol ƒ33.50—30; Kleine Schol 30-11.50; Schar ƒ5.803.30: Tongschar ƒ3327 per 50 K.g. Rog per 20 stuks ƒ14.50—6.50; Vleet per stuk 40.82; Pieterman en Poon ƒ8.50 3.70; Groote Schelvisch ƒ28—17.50; Middel Schelvisch ƒ28—17.50; KI. midd. Schelvisch 223.50 per 50 K.g. Kabeljauw per 125 K.g. 3215.50; Gullen per 50 K.g. ƒ11— 4.80; Leng per stuk 1.500.65; Heilbot per K.g. ƒ1.35—1.10: wyting per 50 K.g. ƒ4.40 0.65; Koolvisch per stuk ƒ0.600.06; Makreel per 50 Kg. ƒ6—1.65. van de heden aan den Rüksvischafslag aan. gekomen stoomtrawlers; Anna 3500, Amsterdam 3000, Kremer 2900, Cornelia 4200, Amstelstrcom 1400, Zaanstroom 2500, Isabella 2500, Oostzee 2500, Schoort 3800, Adriatic 2700. Maria Elisabeth 1500. Kotter; E 246 720. B. en W. van Heemstede stellen voor, een geldleening van ƒ250.000 aan te gaan tegen den koers van 99)4 en een rente van 5% Deze geldleening is noodig wegens ver strekte gelden voor den bouw van bijzondere scholen. Gouden artsjubileum Te Warmond, waar hy sedert 1922 een welverdiend „otium" geniet, herdenkt de heer J. H. van Gouwdyk-Bastiaanse vandaag den dag, waarop hy voor vyftlg jaren tot arts bevorderd werd. Dit weinig voorkomend jubilé zal ongetwy- feld in ruimen kring belangstelling wekken. Want niet alleen de jubilaris zelf is een be kende persoonlijkheid door zyn rusteloozen arbeid in het belang der menschheid, maar de geheele familie van Bouwdijk-Bastiaan&e is een doktersfamilie en daarfoor in grcVen kring bekend. De jubilaris werd 7 Januari 1851 te Soest- dyk geboren; zijn vader was daar genees heer. Na zyn lagere studies gemaakt en het gymnasium te Oldenzaal doorloopen te heb ben, volgde hfj de geneeskundige colleges te Utrecht en Leiden. In 1882 Vestigde hy zich te Bemmel, waar hfj gemeente-geneesheer bleef tot 1901, terwyi hy tegeiyk als waar nemend officier van gezondheid op het fort Westpannerden optrad. In 1901 werd hy ge meente-geneesheer te Winssen (Ewyk) en waarnemend arts van een drietal plaatsjes in de omgeving. In 1922 vertrok hfj na 40 jaren harden arbeid in dienst van de iy- dende menschheid naar Warmond, om van een rustigen levensavond te genieten. Twee zoons van den Jubilaris zyn hun va der en grootvader en vroegere geslachten in het familie-officium opgevolgd: de een is vrouwenarts te Rotterdam en de ander zenuwarts te 's Gravenhage. Een broer, in middels overleden, was arts te Zoeterwoude, en een schoonzoon, dr v. Winning, is vrou wenarts van de Maria-stichting te Üaarlem. Toen wy ons hedenmorgen met den jubi laris in verbinding stelden, mochten wy ver nemen, dat den geheelen morgen reeds dui delijk was gebleken, dat de groote kring van collega's en bekenden van den dokter hem niet vergeten hebben, ondanks dat hy niet meer practisch zyn kennis voor de mensch heid ten dienste stelt. Een groote schat van bloemstukken werd ten suize van den jubilaris bezorgd en velen deden hem per brief of telegram hun geluk- wenschen toekomen. Tooneeiuitvoering Gisteravond had in St. Jozefgebouw alhier een tooneeluitvce- ring plaats van de dames-tooneelvereeni- ging St. Theresia. De Zeereerw. Heer Pastoor Bots sprak een kort openingswoord. Opgevoerd werd .Maria's macht te Lour- des". Zeer goed werd er gespeeld. De décors waren keurig, terwyi de costumeering ook best verzorgd was. De toehoorders waren allen onder sug gestie van de spelenden, getuige de dood- sche stilte, die eerschte. De klucht Bekroonde Kaatje", sloeg in en wekte danig den lachlust op. Na afloop dankte Pastoor Bots de spelen den en degenen die achter de coulissen werkten, voor het gebodene. Hierna volgde gezellig samenzyn. DE GRAAL Tweeden Paaschdag heeft De Graal wederom een stap vooruit gezet op weg naar het doel, nJ. alle jonge meisjes en vrouwen in haar gelederen onder te bren gen. 's Morgens onder de H. Mis van 9 uur was er voor de leden van de graalwacht algemeene K. Communie. Om 4 uur 's mid-* dags had de inkleeding plaats van een twintigtal aspirant-graalwacht-leden be neden 17 jaar. Direct daarna had een kort Lof plaats oor de Graalleden, hun ouders en andéren. Na het Lof ging men in optocht met de nieuwe vlag voorop de afdeeling Sloten tegemoet om gezameniyk een rond gang door het dorp Halfweg en het nabu rige Zwanenburg te houden. Moge deze stap vooruit niet alleen een uiteriyke doch ook een innerlijke zyn. De aanvullende agenda voor de vergade ring van den Raad dezer gemeente op mor. gen (Donderdag) avond vermeldt: 3a. Benoe ming onderwyzend personeel. 19a. Voorstel tot het aangaan van een geldleening. Gemeenteraad Een vergadering van den Raad dezer gemeente wordt Donder dag 31 Maart, des avonds om 8 uur ge houden. De agenda is als volgt: 1. Beëediging raadslid A. P. Audretsch. 2. Vaststelling van de notulen der ver gaderingen van 28 Januari—29 Januari en 23 Februari 1932. 3. Ingekomen stukken. 4. Benoeming van een lid in de commis sie: a. voor openbare werken; b. voor de bezwaarschriften tegen den aanslag in den hoofdeiyken omslag. 5. le Wijziging Jaarwedderegeling amb tenaren, 6. Verkoop van bouwterrein aan de Heemst. Dreef. 7. Verhuur schuur en schuitenhuizen. 8. 2e wyziging Verordening Belasting op openbare vermakeiykheden. 9. Verlegging trambaan door Leeuw en Hooft. 10. Voorschot kosten instandhouding By- zondere Scholen voor 1932. 11. Voorschot vergoeding vakondenvijzers Byzondere Scholen voor 1932. 12. Aanwyzing deskundige voor kascon- tróle. 13. Verhuur van tuingrond aan den Glipperweg. 14. Verordening ter uitvoering van artikel 6 der Winkelsluitingswet. 15. 2e wyziging Algemeene Politieveror dening. 16. Ontwerp-rooiiyn Zuidzyda Raadhuis plein. 17. Ontwerp-verordening ter uitvoering van artikel 43 der Woningwet voor het Raadhuisplein. 18. Voorstellen inzake de sportterreinen. 19. Voorstel inzake het gemeenteverslag. 20. Comptabiliteitsbesluiten. 21. Ontheffingen van Plaatseiyke Inkom stenbelasting. Agent J. Veen. De heer J. Veen gaat op 1 April den politiedienst verlaten en zal ha venmeester worden. Byna 17 jaar is hy by de gemeenteiyke politie alhier werkzaam ge weest. zyn geheele dienststaat ziet er uit als volgt: 6 jaar by de artillerie, 6 jaar by de marechaussee, daarna eenige jaren agent van politie 2e klasse te Hoorn, vervolgens 4 jaar nachtwacht alhier, daarna gemeente veldwachter en sinds de reorganisatie der politie agent le klasse. „Het kostbare leven". Tweeden Paasch dag werd in de zaal aan den Spaamwouder- weg een uitvoering gegeven door de tooneel- vereeniging „St. Genesius". Opgevoerd werd „Het kostbare Leven" van G. Nielen. Groot was de opkomst en mooi was het spel, zoo dat van een best geslaagden avond gespro ken mag worden. Melkoorlog Sinds eenige weken woedt in dezen Noordhoek van de Haarlemmer meer een melkoorlog. Het is een verschijn sel dat zich by herhaling ook in andere plaatsen voordoet. Gelukkig komt bet tot geen bloedige botsingen, het offensief be perkt zich meer tot een scherpe concurrentie der melkboeren onderling, waardoor vanzelf de melkprijzen worden gedrukt tot genoegen van een groot aantal huismoeders. Eerste H. Mis. Den Tweeden Paaschdag beleefde de parochie van den H. Jeroen we derom het geluk een van haar zonen tot het H. Priesterschap verheven te zien. De wel eerw. pater Albanus, (in de wereld Nicolaas Adrianus Petrus Westgeest) van de Congre gatie van het H. Sacrament, droeg dien dag in zyn oude parochiekerk zyn eerste plech tige H. Mis op. De neomist trad in 1924 in de Congregatie van het H. Sacrament te Bas- sange by Luik en maakte aldaar zyn novi ciaat In Brussel studeerde hy philosophie en maakte te Tolosa in Spanje een begin met de theologische studie. Na een onder breking van deze studie voor een verbiyf te Euenos-Aires, voltooide hy zijn theologische studie te Baarlo by Venlo. Den 20en Februari werd de neomist door Mgr. Diepen in het klooster Brakkensteln tot priester gewyd. Den eersten Paaschdag werd de neomist te 7 uur nm. plechtig de parochiekerk bin nengeleid en door de parochianen met een lied verwelkomd, waarna door hem een plechtig Lof werd gecelebreerd. Den tweeden Paaschdag te half negen wero door pater Albanus zyn eerste plechtige H. Mis opgedragen en des avonds werd een plechtig Lof tot dankzegging met Te Deum gecelebreerd. Des middags werd de feesteling door velen in zyn ouderhjke woning gecom plimenteerd. Bovendien toonden vele paro chianen, door het uitsteken van de vlag, hun meeleven met dit mooie feest. Gemeenteraad. De Raad der gemeente vergadert op Donderdag 31 Maart om 14 uur, ter behandeling der volgende agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Over name grond voor verbreeding Wasbeeker- laan. 4. Vaste aanstelling W, F. van Zelm. 5. Verordeningen in verband met de Winkel sluitingswet. 6. Verhooging opcenten gemeen- te.fondsbelasting. 7. Heffing eener straat, belasting. 8. Verhoogen verhaal van pen sioenpremie van 5 op 8 pet. 9. Nadere voorloopige vaststelling gemeenterekening 1929. Hulsviyttentoonstelling Tweeden Paasch dag na Hoogmis is in het K. S. A.-gebouw de tentoonstelling geopend van door de werkloozen vervaardigde huisviytartlkelen. Wegens afwezigheid Van kapelaan Velt- huyse, die voorzitter is van de R.K. Com missie voor werkloozen-ontspanning, werd deze tentoonstelling door den heer J. O. Matze, secretaris dezer commissie, toet een mooie toespraak tot de vervaardigers, voor het publiek geopend. Men staat er verbaasd van, wat In de afgeloopen vier maanden is gemaakt door de werkloozen. Het is te veel om te vermel den. In de groote zaal was alles netjes op tafels en aan den wand geschikt. Te con- stateeren viel, dat voor het werk veel ani mo bestaan heeft. Alles ziet er keurig net jes uit en getuigt van emstigen wil. In den loop van den dag is de expositie door velen bezichtigd. Allen waren vol be- wor 'ering. Er waren ook veel stukken ge schonken voor de verloting. Muziekuitvoering, Zondag 3 April zal door het Fanfarekorps „Crescendo" alhier een muziekuitvoering gegeven worden in de zaal van den heer Th. J. v. d. Putte. Het eerste gedeelte van den avond zal gevuld worden door de vereeniginfe, en door een saxofoonkwartet, terwyi na de pauzu zol optreden de humorist Leo Peelen, met medewerking van den pianist Boeré' Paaschnltvoering. Maandagavond gaf de R. K. Tooneelvereeniging „St. Jacobus" een uitvoering in het Vereenigingsgebouw. De zeereerw. heer pastoor opende den avonü met een kort en harteiyk welkom en gaf ver volgens een korte uiteenzetting van het too- neelst.uk dat opgevoerd zou worden, nl. „Het Hoogste goed", ia drie bedrijven. Direct hierna ging het doek op. Door de aanwinst van nieuw tooneelmeubilair was een zeer mooi tooneel geschapen. Het stuk werd voortreffeiyk gespeeld. Na de pauze werd opgevoerd het biyspel „By Clsje in den scheerwinkel" dat veel ap plaus ten deel viel. Nadat een verloting was gehouden was het een muziekgezelschap tot Haarlem dat onder leiding van den heer van der Mark den avond verder verzorgde. De tooneelvereeniging kan met voldoening op deze laatste seizoenuitvoering terugzien. Aanhouding. Door de politie alhier is een 17-jarig persoon aangehouden wegens zedenmisdrijf. Hy zal ter beschikking van den officier van justitie te 's Gravenhage gesteld worden. Goed afgeloopen. Een 12.voets jol, be. mand met een vyftai heeren tot Den Haag, is op de Kagerplassen alhier omgeslagen. De inzittenden konden met groote moeite zwemmende den kant bereiken. Op de So. cieteit de Kaag werden zy voorzien van droge kleeren. De jol is gezonken. Gemeenteraad. Er wordt een vergade ring van den Raad der gemeente gehouden op Donderdag 31 Maart, des namiddags 2 uur. De agenda vermeldt: 1. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot wyziging van de voorwaarden der vergunning tot het aan leggen van straten door K. J. P. Spyker en J. W. Balvers. 3. Vaststelling suppletoire begrooting ka- pitaaldienst 1932. 4. Voorstel van B. en W. tot wyziging der rekening-courant-overeenkomst met de Naamlooze Vennootschap Bank voor Neder- landsche Gemeenten te 's-Gravenhage. 5. Voorstel van B. en W. betreffende het verzoek v.an de Vereeniging Roomsch Katho lieke Herstellingsoorden voor longiyders en zwakke kinderen te Amsterdam tot het ver leggen van een gedeelte van den Relweg. 6. Voorstel van B. en W. tot opzegging van de overeenkomst met de gemeente Haar lem betreffende toelating van leerlingen op gemeenteiyke onderwysinrichtingen aldaar. 7. Vaststelling der voorschotten aan by zondere lagere scholen ingevolge de Lager Onderwyswet 1920. 8. Vaststelling der vergoeding over het dienstjaar 1929 ten behoeve van de „Duin- wyksahool". Inruiling Vakantiebonnen Het bestuur van den R.K. Bouwvakarbeidersbond St. Jozef maakt den leden bekend, dat er Zater dag 2 April zitting gehouden wordt in het St. Vitushtos tusschen vier en half zes uur. Slechts opgeplakte bonnen zullen warden aangename». Feestavond R. K. Volksbond Maandag avond hield de R. K. Volksbond een feest- vergadering, tevens halfjaarvergadering, in hotel Sonnevanck. De voorzitter, de heer Alb. Scliellevis, opende de vergadering en sprak eenige pro pagandistische woorden. Uit het verslag van den penningmeester, den heer Fr. Kippersluls, bleek, dat het batig saldo f 63.48 bedraagt. Namens de kascommissiê bracht de heer K. Aardenburg goedkeurend rapport Uit. Alvorens tot de verkiezing van bestuursle den over te gaan, werd dit punt door den voorzitter nader toegelicht. Bedoelde bestuursleden stelden zich niet herkiesbaar, wegens de afbrekende critiek, door bepaalde leden op hen uitgeoefend. De heer K. Aardenburg pleitte voor het be houden van het huidige bestuur. 8pr. stelde voor de aftredenden by acclamatie te her kiezen. De voorzitter achtte zulks niet gewenscht, omdat het bestuur tot een schriftolUke stem ming wil beoordeelen, hoeveel leden er ach ter staan. De verkiezing, die nu volgde had tot tot slag, dat de vier aftredenden, de heeren W. de Goede, Fr. Kippersluis, Jac. van der MeU Gzn. en Alb. Schellevls uit de zeven Candida- ten, met byna algemeene stemmen waren herkozen. D® heer Alb. Schellevis werd hierna even eens met bijna algemeene stemmen, als voor zitter herbenoemd, waarna laatstgenoemde de vergadering dankte voor het opnieuw ge stelde vertrouwen. Verder had het bestuur van het dragers- fonds een schrijven ontvangen hetgeen in hield dat naar aanleiding van het destyds opgestelde verzoek van eenige leden van den R. K. Volksbond, het fonds nog bestaat en dat er binnenkort een algemeene vergade ring zal plaats vinden. Vervolgens werd door den voorzitter me degedeeld, dat in de gemeente Wijk aan Zee en Duin, tijdens de afgeloopen wintermaan den voor f 45.000 aan ondersteuning en werkverschaffing werJ uitgekeerd, waarvan voor Wijk aan Zee een bedrag van circa f 10.000. Spreker bracht hulde aan het ge meentebestuur; vooral aan den wethouder en raadslid hier woonachtig. Spr. stelde verder voor, aan de commissie van sociale zaken een dankbetuiging te zenden. Na de rondvraag volgde sluiting der ver gadering, waarna de tooneelvereeniging een drietal kluchtjes opvoerde. Het geheel werd besloten met een gezellig samenzyn. Veel haring In tegenstelling met de verwachtingen wordt er thans vrtf onver, wacht nog veel haring gevangen. Vooral om streeks de Paaschdagen was de vangst groot. Op den Tweeden Paaschdag, toen de Vo. lendammer visschers totgingen om hun uit te werpen, was de vangst overweldigend. Reeds denzelfden dag kwamen zy met groote hoeveelheden haring de haven binnen. De visschers die visch in manden op den afslag moeten aanvoeren, moesten in lange ry hun beurt afwachten. Met het groote getal vreemdelingen dat op dien dag het dorp be zocht, gaf dat een heele drukte. Meerdere keeren ontsitonen verkeersopstoppingen. De plotselinge opleving van de visschery en de komst der vreemdelingen doen In ons dorp den zich overigens sterk uitenden ma. lai se toestand een moment vergeten. Bloempjesverkoop. De bloempjesverkoop ten bate van het t.b.c.-fonds O. H. heeft in totaal ƒ335.84 opgebracht. Begtelloon vef-allen. De kostelooze be stellerskring van het postkantoor te Zand- voert is uitgebreid tot no 315 aan de Zand- voortsc'ielapn. Het heffen van extra kosten voor expreasestukken is daardoor vervallen. Burgerlijke Stand van 1723 Maart Geboren: Hanna, d. van I. de Moaker en A. M. van Niel Adriana Frederfka, d. van.H. Hofman en C. Paap. Overleden; J. J. Determan, 37 J. leven- I loos treboren kind van P. J. F. van der Hoogste barometerstand 764.1 te Weenen. Laagste barometerstand 736.6 te Shield» Verwachting: krachtige tot matige, Zuide- hjke tot Ztod-Westeiyken wind, zwaar Be wolkt tot betrokken, later opklarend, regen buien, iets kouder. BROEK OP LANGENDUK, 30 Maart. 875 K.g. Wortelen ƒ3.70; 74.000 K.g. Roode Kool ƒ1—2.90 70.000 Gele Kool ƒ0.70—2.40 78.000 K.G. Deensche Witte Kool 1.30r— 2.30; 13.000 Uien ƒ13.20; Grove ƒ12 40. BEVERWIJK, 29 Mrt. Coöp. Tuinbouw Groenten, Fruit en Aankoopver. „De Vrije Veiling" WA, Spinazie 20—25 c., Witlof (Hollandsch) 14—23 c., Spruiten 8^-17, Boe renkool 7, Aardappelen 4%—7% per Kg. Rabarber 12—19, Prei 9—16," Raapstelen 3, Radys 3—5, Soepgroenten 2 ct. per bos of bosje, SoepknoUen 3—5, Winterkool 2—4, Kropsla 63, Slavellen 23 c. per stuk. BOVENKARSPEL, (Station), „De Tuin bouw", 29 Mrt. Koks blauwe 1.40—1.50, uien, groote gele 5.50, roode kool 1—2,40, gele kool 1.10—2.20. 42 schuiten; witte kool 0.60—1.70. ENKHUIZEN, 29 Maart. Bloemen: Cop land 150; Sieraad van Flora 1.60—1.70; Hyacinthen 1.40—1.60; Bartigon 1.60; Ane monen 0.80—1.50. ENKHUIZEN, 29 Maart. Visch: Aange voerd werden 60 vaartuigen met 3635 tai reepharing (6—120 tal) prijs ƒ052— ƒ064. R. K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kenne- merland". 29 Maart. Spinazie 55—90: boere- kool 2549 per kist; sla 46, roode kool 24, gele kool 25 per stuk; rabarber 8—27» prei 6—17, radys 4—6 per bos; aardappelen 6—7, uien 7—10, spuritjes 10—22, witlof l0 —23 per K.G. 's HERTOGENBOSCH. Botermyn. Aange voerd 18350 K.G., hoogste prijs 1.05; laag ste prys 0.93; middelprys ƒ1.02. AVENHORN, 29 Maart. Roode kool 0.60— 2.60, aanvoer 9500 K.G.; gele kool 0.60—150, aanvoer 16000 K.G.; groote bieten 5—520, aanvoer 8000 stuks. PURMEREND, 29 Mrt. Afslagver. Beem- ster Purmerend en Omstr. Witlof I 1,36— 1,80; Witlof II 3453 ct. per 8 Kg.: roode kool ƒ0.60—3.80; witte kooi ƒ2,20—2,80; Savoye kool ƒ150—4.60 per 100 Kg.; spruit- kooi 055—1.40 per 15 Kg.: spinazie 0.72— 0.96 per mand: sla ƒ350—6.20; andyvie 45— 80 ct. per kist; radys ƒ3.204 90; r aap stelen ƒ3,20—5,—, prei ƒ9.80—15,20 per 100 bos. PURMEREND, 29 Mrt. Coöp. Centrale Eierveiling Purmerend GA. Aanvoer 167592 stuks eendeneieren. Prys 2.15—2 25 per 10O. 184.173 stuks kipeieren. Prijs 70/80 Kg. 3 10— 4.10; 65/66 Kg. 2.50—2.70 63/64 Kg 2.40— 2.60; 60/62 2.20—2.50 58/59 Kg. 2.10—2.40; 56/57 Kg 2.—2 30: 53/55 Kg. 2.—2.20; 50/52 Kg. 150—2.10; 45/49 Kg 1.70—2.—. NOORD-SCHARWOUDE, 30 Maart. Aan voer 129100 Roode kool 0.60—3.30; idem doorschot 0.60—2; 63300 Gele kool 0 70 —250; idem doorschot 0.60—1.40; 131200 Deensche Witte kool 1.10—2: idem door schot 0.70—150 2300 Uien; Uien f 13.10 —13.50; Grove 12.60—13.40. WOGNUM 29 Maart. Witlof I per K.G. 1950-2350, idem II 15.10—18.60, idem III 950—13.20, Spinazie 6.70—12.50, prei 2.40-5 90 PURMEREND, 29 Maart. Kaasbeurs. Aangevoerd 19 partyen, wegende t 13000 K.G. Hoogste prijs 22. Handel vlug. WARMENHUIZEN, 30 Maart. Stekuien 6; Groote 10; Gele kool 1.30—1.60; Roode kool 0.602.90; Deensche witte kool 0.60—2. VENLO, 29 Mrt. Eieren. Aangevoerd 2.8CO.OOO stuks. Kipeieren 2.75—3.20; Kleine 260—p.70; Eendeieren 2.40—2.90. KRALINGSCHEVEER, 30 Mrt. 1 Winter, zalm. Prys ƒ1.40 per Kilo. DELFT, 29 Mrt. Salade le s. 6.40—8.90; 2e s. 450—5.90; Radys 2.80—3.60 per 100; Spinazie 56—69 ct, per kist; Stoofsla 055— 155 per kist. 's-HERTOGENBOOSCH, 29 Mrt. Spinazie 10—17 per kilo; Kropsla 2e 550-8.40, 3e srt. 2.—4.10 per 100 krop; Koelen 1.—150, Radys 2.10—3.70 per 100 bos; Snysla 5—— per kilo; Knolselderie 6.— per 100 knol; Prei 2—11 p. bos; Andyvie 2.10—3— per 100 struik; Sa voy akool 4.40450 per 100 stuks: Komkom mers 3e 10 ct. per stuk; Boerenkool ƒ0.70— 150 per 100 struik; Witlof 26—27 ct. per kilo: Aardbeien 2—7 ct. per stuk. APELDOORN, 29 Maart. Coöperatieve Eierveiling. Aanvoer 37.000 stuks,Pry zen: Witte 2.10—2.70; Gemengde 2.10—2.30: zwaar gemengde van 2.10—2.40 en bruine eieren van 2.20—3 per 100 stuks. ROTTERDAM, 29 Maart. Aangevoerd: 182 paarden, 1 veulen, 2 ezels. 1273 magere run- ren, 820 vette runderen, 453 vette kalveren, 1575 nuchtere kalveren, 120 schapen of lam meren, 1318 varkens, 51 biggen, 6 bokken of geiten Prijzen per half kilo: Koeien 19—21 28 —32, 35—37%; ossen 18—21, 27%-30, 33— 35; stieren 17%-19, 22%—24. 26—28; vette kalveren 27%-32%, 42%-47%, 52%-ó7%: schapen binnenl. 18—24; schapen f 10—1750 per stuk; varkens 11—12, 12%. Prijzen per stuk van mager vee: melk koeien f 150—240; stieren f 70—320; werk paarden f 180—275: slachtpaarden f 10O-" 190; hitten f 70—120; fok nuchtere kalveren t 9—18; slacht idem f 3—5; kalfkoeien f 140 230; pinken f 90—140; vaarzen f 130— 180;biggen t 250—5; biggen per week f 0.40 0.70. TER AAR, 29 Mrt. Centrale Veiling. Sla f2,40—6,60, vellen per kist 55—40 ct., spina zie 32—55 ct dunsel f 12,20—15, prei f2— 4,60, sjalotten f7.60—8, radys f 0,90-2,50- roode kool 12 20. OUDEWATER, 19 Maart 1932. Kaas Aangevoerd 12 partyen, 540 stuks. Wegende ongeveer 2700 K.G. 2e soort van 20.—2-i- Handel stug. BODEGRAVEN 29 Maart 1932 Kaas: Aan voer 103 partyen, waaronder 100 met Ryks- merk, 4000 stuks, wegende plm. 36000 K. O- Prijs: Goudsche kaas met Ryksmerk le soort 21—24, 2e soort 18—20. Handel flauw. WOENSDAG 30 MAART Londen 9.25 9.35 Berlijn 58.85 59.— Parlls 9.70 9.80 Brussel MMtMiHH,,. 34.55 34.70 Zwitserland 47.95 48.10 Weenen —.....mm*. Kopenhagen 4 Stockholm <t 2.48 New-York (cable) 2.47 Rome 12.80 13.— Praag 18.90 Madrid nmMww» 18.50

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2