Stofzuigerhuis MAERTENS Amsterdamsche Beurs Medegedeeld door DE SPAARNEBANK N.V. Agenda Agenda 1 April R. K. KIESVER. CREDO PUGNO" Het kiesreglement BOFRENVAKBOND L. T. B. Jaarvergadering te Haarlem CRISIS-TENTOON STELLING HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Bliksembeveiliging STADSNIEUWS 31 Maart THERESIA-FILM VERGUNNING DRANKWET STADSSCHOUWBÜivo Ais U tandzeep of een tanden borstel noodig Heeft, denkt dan vooral aan den naam GIBBS ONDER EEN AUTO „TROMMELCORPS HAARLEM" „SNELVERBAND" HAARLEMSCHE MOTET- EN MADRIGAAL VEREENIGING DE NEGERHUT VAN OOM TOM BRUTALE ZWIJNTJESJAGER TEYLER'S TWEEDE GENOOT SCHAP TE HAARLEM SCHOOLVOETBAL- WEDSTRIJDEN HAARL. VOETBAL BOND Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Philips Radio-Toestellen BURGERLIJKE STAND GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN V Prolongatie 1017, 1017» 9êb/8 977, 36V„ 27, 27, 1e1/, 67re 67» 13/u ,Tlt 2% 27l, 77, 767,, 76% 27I6 Gebouw „St. Bavo". Filmavond herwon nen Levenskracht", 8 uur. Leden Spoor wegpersoneel, 8 uur. „Proza en Poëzie", 8 uur. Gecombineerde vergadering Kleermakers, 8 uur. Esperanto, 8 uur. Restaurant Brinkmann. Algemeene Ver gadering R.K. Leerarenvereeniging „Bona- ventura", 10 uur. Gem. Concertgebouw. Filmavond, „De Negerhut van Oom Tom". Gebouw „St. Bavo". Haarlems Gemengd Koor, 8 uur. Kinderkoor „Inter Nos", 6 uur. „Alberdingk Thijm", 8 uur. Bevolkingsbureau 8 urn-. Bisschoppelijk Museum. Geopend van 10 5 uur. BJC. Bureau voor Ziekenverpleging. Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhof straat 1, Haarlem. Tel. 11671. R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meis jes. lederen dag 10—12, 24, 8—9 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhof straat. 1, Haarlem. Tel. 11671. Zaterdag, Zondag en Maandag zullen in het Gem. Concertgebouw alhier de eerste uitvoeringen voor Haarlem worden gegeven van de film „Het Wonderbare Leven van Thérèse Martin" (De Kleine Heilige van Lisieux). Inl929, toen de film voor het eerst in Nederland werd vertoond, heeft de heer Arthur Tervooren er in ons blad o.m. het volgende over geschreven: „Zonder dat de film ook maar eenigszins is opgesmukt, heeft men een geheel weten te scheppen, dat van het eerste tot het laatste beeld boeit. Juist de eenvoud, die men er in heeft weten te houden, boeit, ontroert den toeschouwer tot in de ziel en is wel de grootste verdienste van deze film. Maar niet alleen van de film als zoodanig, maar ook van degenen die haar hebben helpen tot stand brengen, die er een rol in vervuld hebben en die allen een uiterst moeHijke taak op buitengewone wijze heb ben vervuld. Het is waarlijk geen gemakkelijke taak, met zoo weinig afwisseling als het leven van de Heilige Theresia biedt, iets zoo over weldigends, iets zoo verheven moois, iets zoo treffends en ontroerends te scheppen, als deze film biedt en zoowel him die haar in elkaar zetten, als hun die er een rol in vervullen, kunnen we niet dankbaar genoeg zijn voor hetgeen ze ons gegeven hebben. Gaat. als gij er toe in de gelegenheid zilt, deze film zien ge zult er zeer groote vol doening van hebben. En ge zult er beter van worden". Een zeer sympathiek idee is wel, dat de weeskinderen van het Jacobs Godshuis, de kinderen van „Dennenheuvel" en van de Zusters Carmelitessen aan den Zijlsingel, in totaal ongeveer 200, zijn uitgenoodigd de vertooning van Zaterdagmiddag gratis te komen bijwonen. Burgemeester en Wethouders van Haar lem brengen overeenkomstig art. 12 der Drankwet ter openbare kennis, dat is inge komen een verzoekschrift van H. van Lies hout om vergunning, ingevolge art. 1, 2e lid, a dier wet tot het verkoopen van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop in de beneden-voorlokaliteit van het perceel aan de Rlviervischmarkt no. 17. DRIE WIJZE GEKKEN. N.V. Het ScbouwtooneeL Dit aardige blijspelletje van Austin Strong, in de vlotte vertaling van Pine Pelder, heeft in de laatste jaren al menig schouwburgbezoeker 'n genoegelijken avond bezorgd door het genot, dat deze onschul dige, menschelijke jonge en oude liefde van de drie hoogst sympathieke wijze gek ken verschaft. En het bleek gisterenavond weer, dat het nog altijd in staat is den menschen een geheelen avond prettig be zig te houden. Alles werkt daartoe mede. De eenvoudige intrigue met aardige ont knooping van het stuk, de regie van Adriaan v. d. Horst en een stel acteurs en actrices, op de planken, die stuk voor stuk in staat zijn de aandacht op hun rol te vestigen. Wij hebben ten bewijze daarvan maar namen te noemen als die van Ko van Dijk, Ko Amoldi, G. J. van Staalduijnen, Carel Rijken, mevr. Rijken—van Rijk, Fol- kert Kramer, Henk Schaer en anderen. Het behoeft geen nader betoog, dat in zoo'n bezetting, dit lichte stuk een model uitbeel ding beleeft, die bij ieder, die niet dikwijls den schouwburg bezoekt, onvergetelijke in drukken achterlaat. Wij zouden dan ook vooral hun willen aanbevelen eens een tocht naar den schouwburg te wagen als „De drie wijze Gekken" in Haarlem terug komt. Reeds zóóvele malen Is Ko van Dijk als Mr. Theodore Findlay, Ko Amoldi in zijn prachtig getypeerde rol van Dr. Ri chard Gaunt en Van Staalduijnen als Ja mes Trumble geprezen, dat wij nu kunnen volstaan met de mededeeling, dat gisteren het samenspel der drie oude heertjes we derom de suggestie opwekte aan een dosis levensphilosophie, waarvan één derde deel genoeg is om het leven van een grijsaard gelukkig te maken. Van de andere rollen ze werden zooals gezegd alle voortreffe lijk gespeeld willen we de aandacht ves tigen op Carel Rijken als de jeune amou- reux, op Willem de Vries als Poole en op Henk Schaer als Glancey. Op Vrijdag 8 April zal de voorzitter der R..K. Staatspartij voor de R.K. Kiesvereeni. ging een spreekbeurt vervullen over het on derwerp „Crisis en principieele politiek": Op deze vergadering zullen ook worden behan deld de eventueel ingekomen amendementen en voorstellen op het ontwerp der wijzigin gen in het Partijreglement. Gelegenheid tot indienen van voorstellen en amendementen kan geschieden tot en met Woensdag 6 April bij den secretaris J. Ade. laar. Popelingstraat 6. Plaats en uur der vergadering wordt na der per advertentie in de N. HaarL Courant bekend gemaakt. Om half twee gistermiddag fietste de 17-jartge buslichter bij de posterijen K. in de Antoniestraat. Hij slipte op de tramrails en viel, juist voor een vrachtauto. Het linker, voorwiel van den wagen reed over het rech- terondsrbcen van den jongen. Door omstan ders is de auto opzij getild. Een lid van den O.D. verleende eersten hulp, waama K. naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo is vervoerd. Daar bleek, dat het heen gebroken was. Te dezer stede is opgericht het „Trom melcorps Haarlem", hetwelk zich ten doel stelt het leeren trommelen en blazen van marschen. Medewerking wordt verleend aan feestelijkheden, liefdadigheidsinstellingen, enz. De algeheele leiding berust bij den heer P. H. Meijer. Het secretariaat is gevestigd Burgemeester Sandbergstraat 36, Men schrijft ons: De Eerste Hulpvereeniging „Snelverband" stelt zich ten doel, zoo goed als in haar vermogen is, hulp te verleenen bij onge vallen, d.w.z. haar leden naar de eischen van den tegenwoordigen tijd met het mo derne verkeer te onderrichten en aan hen materiaal te verschaffen, om doelmatige hulp te kunnen verleenen. Naast dit werk worden van jaar tot jaar door de bootcommissie van de Eerste Hulp Vereenlglng „Snelverband" boottochten ge organiseerd voor lichamelijk gebrekklgentot het vorig jaar nog alleen voor de. gebrek kige kinderen. Bij wijze van proef is In het afgeloopen Jaar ook een boottocht georga niseerd voor volwassenen. Dit is bij de patiënten zoo goed ingeslagen, dat het bestuur van velen heel aardige be dankbriefjes heeft, ontvangen. Om dit werk blijvend mogelijk te maken, moeten de financiën goed zijn. Hiervoor nu zorgen de leden, die met inteekenlijsten bij ieder aankloppen. Mochten ze ook bij u ko men, teekent u dan op deze lijst, Door eenlge personen, z.g. buitenstaan ders, is een uitvoering georganiseerd, waar aan hun medewerking hebben gegeven Symphonie Ensemble „Orpheus", Gymnas- tiekver. „Tumlust" en padvinders van „Die Tweede Haarlem", en welke a.s. Zaterdag 's avonds te 8 uur gehouden zal worden in den Schouwburg Jansweg. Op het programma staan o.a. vermeld: Abschied der Gladiatoren, Orpheus; In el- nem Chinesischen Tempelgarten, Idem: Mondnacht auf der Alster, idem; Ballet Egyptien, idem; Oefeningen voortbewegen, Turnlust; Knotsoefeningen, idem; Gedeelte lijke les Veteranen. Idem; Venöelzwaaien. Padvinders; Springen, Turnlust; Hoogrek, idem; Brug, idem; Vrije oefeningen, idem. Na afloop bestaat gelegenheid een dansje te maken. In het programma vindt u ver meld een echt en Oud-Hollandsch volks volksspel, n.l. vendelzwaaien. Een spel dat training, kracht en behen digheid verelscht, veel schoons geeft en zooals men zal weten, voornamelijk wordt beoefend in Zuid-Nederland, een gedeelte van België, Noord-Brabant, Limburg en Gelderland: vooai de naam van het roem ruchte Huissensche vendeliersgilóe „Sim, Gangulphus" uit Gelderland, in 1411 opge richt, zal menigeen bekend In de ooren klinken. Men schrijft ons: Vrijdag 1 April geeft de Maatschappij tot Bev. d. T. haar zesde concert alhier mot medewerking der Haarlemsche Motet- en Madrigaalvereeniging. Waar dit koor in dit seizoen slechts één maal in onze stad optreedt, verwachten wij. dat velen onze Haarlemsche vereeniging zul len willen hooren. In tal van crltieken wordt het ensemble ten zeerste geroemd. Men noemde den zang „in alle opzichten subliem", het stemmenmateriaal vrijwel vlek keloos. De Rotterdammer zegt: „nog nimmer een koor met zulke uitstekende tenoren en bassen te hebben gehoord: de technische be- heerschlng Is in elk opzicht onberispelijk, de homogeniteit In klank wekt dikwijls gedach ten aan het orgel, terwijl naar aanleiding van een andere courant dezelfde courant schrijft: nu eens was men geboeid door de glansrijke toonvorming der sopranen, dan weer trok het sonore timbre der alten de aandacht." Over de leiding van den dirigent zijn de critieken eveneens opgetogen. „Waar een zoo hoogst ontwikkeld fijnbe snaard kunstenaar als de heer Dresden de leiding heeft, ls het niet te verwonderen, dat uitvoering en stijlbegrip uiterst verzorgd waren. En hoe veel-cmvattend moet zijn mu zikale intuïtie zijn om zoo de stille wijding, de religieuze sfeer van zonnige liederen te treffen, zoo verschillend van de nerveuze hoogspanning van de muziek van onzen tijd." Het is voor vele muziekliefhebbers, maar niet het minst voor de velen, die hier ter plaatse zelf in zangkoren medewerken, een prachtige gelegenheid met de ..ideale" kool zang van deze op dit gebied zoo bijzonder hoogstaande vereeniging te kunnen kennis maken. In de Gemeentelijke Concertzaal werd gis teravond voor een tamelijk goed bezette zaal vertoond de film „De negerhut van Oom Tom", naar het beroemde boek van Harriet Beecher Stowe, dat er zooveel toe bijgedra gen heeft, christelijke ideeën In Amerika te doen zegevieren en de slavernij af te schaf fen. De vertooning ging uit van de Excelsior- bioscoop, directeur E. J. Weier te Rotterdam. Voordat het uit twaalf acten bestaande meesterwerk afgedraaid werd, gingen eerst eenige korte films van Canterbury, zijn oude kathedraal en kasteelen, en van Cahors en omstreken. Beide films waren in kleuren opgenomen en boden zeldzaam mooie natuur- tafereelen. Nadat een klucht nog 'n zeer gewaardeerde afwisseling had gebracht, werd de aandacht gevraagd voor „de negerhut". Gevraagd behoefde deze eigenlijk niet te worden, want het bekende verhaal over de slavernij in Amerika is zóó spannend en werd zóó naar de werkelijkheid weergegeven, dat het publiek als het ware met dit inhoud rijke gegeven medeleefde. Voor de samenstelling van deze film, waar in op bijzonder sprekende wijze het lot der negerslaven wordt uitgebeeld met alles wat daarmede verband houdt, als o, a. de slaven markten met haar hartroerende tooneelen, is een reis van ongeveer 26C00 mijlen door de V. S. afgelegd om zooveel mogelijk opnamen te maken op plaatsen, die in het boek ge noemd worden. Een oude Missisippiboot werd ruim twee maanden gebruikt om de scènes op te nemen, die zich aan boord van den stoomer moss ten afspelen, en vcor den waterval, welke diensten moest bewijzen om de Ijzingwek kende ijs-scènes in beeld te brengen, werd gedurende ruim één maand dagelijks twee millioen gallon water gebruikt. Voor de sneeuwstormen waren wagon ladingen havervlokken noodig, welke door zes vliegmachine-propellers in het luchtruim werden gehouden. De stilte in de zaal was een bewijs dat men met gespannen aandacht het grootsqhe werk, dat niet naliet, ook thans nog indruk te maken, volgde en wij gelooven wel, dat zij, die de film reeds gezien hebben, er toe zullen meewerken, dat hedenavond, wanneer zil wederom zal draaien, de groote concert zaal geheel bezet zal zijn. De film is het ten volle waard. Gisteren ls een fiets uit de gang van een perceel aan het Spaarne ontvreemd. Bij de middagvergadering was mede aan wezig de heer W. Kampschoër, lid der Tweede Kamer, algemeen voorzitter van den L. T. B. De afdeeling Grootebroek stelt voor, te komen tot een demonstratie Het standpunt van het hoofdbestuur blijft ln dezen afwijzend. Alleen een beslissing van alle leden van den L. T. B. Is tot het uitvaardigen van een demonstratie in staat. Niemand der aanwezigen buiten Groote broek verklaarde zich voor damonstreeren. De afdeeling Houtrakpolder dringt aan op verlaging der spoorwegtarieven voor land en tuinbouwartikelen. Gewacht wordt op het rapport de Vries aan den Minister. De Pachtwet De afdeeling Pijnacker wil meer katho lieke Eerste Kamerleden, die voeling houden met de wenschen van de katholieke boeren en tuinders. Hoewel het bestuur over de idee gunstig adviseert, meent het, dat deze zaak be hoort bij de kiesvereenigingen. Verschillende afdeelingen gaven als hun meening te kennen, dat de boerenorganisa- ties zelf candidaten moeten stellen. De voorzitter achtte dit niet op den weg van de organisatie, politiek valt buitén de vereeniging. Adviezen geven ls geoorloofd. Het prae- advies werd aangenomen. Op vragen van eenige afdeelingen be treffende de pachtwet, merkt het hoofdbe stuur op, dat het bestuur van den N. B. zal confereeren met de R.K. Staatsparty en dat alles gedaan zal worden, om te berei ken, dat er zoo spoedig mogelijk een goede pachtwet komt. De heer Kampschoër zette het verloop van de pachtwet uiteen. De Katholieke Eerste Kamerleden stemden tegen om het continuatie-recht, dat in de wet was opge nomen. Spreker is verheugd over de groote activiteit in alle afdeelingen vap den L. T. B. De toestand is verre van rooskleurig, er was reeds lang hulp verwacht. Maar laat uw wenschen komen vla de organisatie. Als Kamerlid ziet spreker de vele moeilijkheden, waarop ook de regeering stuit, omdat de crisis Internationaal is. Onze land- en tuin bouw staat op een hoog peil, ln het bui tenland heeft men onze producten gaarne. Als de tariefmuren verdwijnen is het leed geleden. Onze Kamerleden beseffen den nood heel goed, maar er zijn verschillende belangen voor uiticopende groepen. Laten w'y ver trouwen stellen, besloot spreker, in onze eigen bedrijven, in onze organisatie. Er ko men betere tijden, het bestuur staat op de bres. Bedriegen de voorteekenen ons niet, dan zullen binnenkort maatregelen geno men worden voor de zuivelproducten en voor den tuinbouw. Het prae-advies werd daarna aangeno men. De afdeeling Purmerend vraagt tijdelijke opheffing der sociale lasten. Het bestuur meent, dat dit ondernemers- risico is. De gedachtengang, die den laatsten tijd nogal opgeld doet, dat de Staat de sociale lasten maar moet betalen, moet het bestuur ten sterkste ontraden, omdat dit de eerste stap naar staatssocialisme zou zijn en dit de consequentie zou inhouden, dat, wan neer van den ondernemer de risico van ver lies wordt weggenomen, ook het risico van winst zou worden aangetast. Zoeterwoude vraagt afschaffing van den zomertijd en het bestuur antwoordt, dat de meerderheid van het Nederlandsche volk daarvan niet gediend ls. Voor een bekor ting van b.v. I Juni tot 1 September zal gepleit worden. Het bestuur zegde medewerking toe, om tot verlaging te komen van de taxatie van landerijen voor de eigen geërfde boeren, omdat ze nu hoog in de vermogensbelas ting zijn aangeslagen, terwijl ze zelfs niet eens rente kunnen betalen van hypotheken en voorschotten. Het bestuur zal alles ln het werk stellen om te komen tot verlaging van de grond lasten, op voorstel van Spaavnwoude. Opvcorstel van enkele afdeelingen werd besloten tot radicale afschaffing van de grondlasten. Eenige afdeelingen vragen stopzetting van den invoer van Argentijnsch vleesch. Het bestuur wil deze voorstellen wijzigen in sterke contingenteering. Aldus besloten. Ook voor den Invoer van slachtpaarden, rund-, paarden- en varkensvleesch zal ge ijverd worden voor sterke beperking. Een voorstel van Haarlemmerliede om tot oprichting te komen van een Melkfede- ratie in Noord-Hölland zal om advies ge zonden worden aan de Melkveehoudersbon den. Verschillende afdeelingen bespraken de melkprijzen. Gewacht wordt op het rapport Lovink en op het antwoord op de Voorstel len van de centrale landbouworganisaties. Het bestuur vereenigde zich met voor stellen omtrent stopzetting van invoer van boter en heffing van accijns of margarine. De afdeeling Middelhamis stelt voor, ernstige pogingen in het werk te stellen, dat voor 't vlas van oogst 1931 en waar noo dig van het jaar 1930, welk vlas nog bij de verbouwers of telers aanwezig is. een zelfde steunregeling getroffen worde als voor oogst 1932. Het Bestuur kan zich geheel met dit voorstel vereenigen. Het is het bestuur be kend, dat veel minder vlas uitgezaaid zal worden in 1932 als de verwachte 6000 H.A. De mogelijkheid is derhalve niet uitgesloten, dat een deel van 960.000, die hiervoor aan steun uitgetrokken is geworden, niet noodig zal zijn. Het bestuur zal derhalve met de 3 centrale organisaties blijven aan dringen bij de regeering, dat het restee- rende deel van deze gelden besteed zullen worden voor de hoeveelheden vlas van oogst 1930 en 1931, die thans nog op de ver schillende bedrijven aanwezig zijn. Getracht zal worden, op voorstel van Ur- sem, de prijs van water bij een gebruik van boven de 100 kubieke metei, te stellen op 10 cent. Bij voorstellen omtrent salaris-verlaging van alle Kamerleden, ambtenaren en am bachtslui zegde het bestuur steun toe. Aan het eind van de vergadering werd de volgende motie aangenomen; „De leden van den Dlocesanen Boeren bond, Vakafdeeling van den L. T. B., in grooten getale te Haarlem bijeen, besprekende den bitteren nood, waarin de boeren verkeeren, mede tengevolge van den invoer der diverse buitenlandsche land- en tuinbouwproducten, besprekende de totale inzinking van de vleeschprijzen „ondanks" de contingentee. ring; dringt er bij de regeering ln den vorm van een noodkreet met klem op aan, dat de Invoer van alle vleeschsoorten zoover mogelijk tijdelijk wordt beperkt." Na rondvraag volgde sluiting. Voor het jaar 1932 Directeuren van Teyler's Stichting en de leden van Teyler's Tweede Genootschap deelen mede, dat zij hebben besloten voor het jaar 1932 de volgende prijsvraag uit te schrijven: Gevraagd wordt een studie over de Op komst der Staatsgezinde Partij tijdens het Stadhouderschap van Frederik Hendrik. De bestaande historische litteratuur over het tijdperk geeft slechts een onduidelijk beeld van de wijze, waarop de tegenstand tegen de stadhouderlijke politiek, voorname lijk in de provincie Holland, den omvang heeft kunnen aannemen, die den ommekeer van het jaar 1650 begrijpelijk maakt. Het zou van belang zijn, naar den aard van deze politieke wending een rfader ortdetzöek ln te stellen, dat o.a. gericht zou moeten zijn op alles wat verband houdt met het eerste raad pensionarisschap van Adriaan Pauw, en mét de benoeming van M. H. Tromp tot luite nant-admiraal, De vraag zou moeten worden gesteld, ln hoeverre de latere schimpnaam „Loevesteinsche factie" grond heeft in wer kelijke samenhangen tusschen de gebeurte nissen van 1618 en dg vorming der staats gezinde partij. De politieke houding van ver schillende groepen in de Republiek, met na me de gewijzigde gevoelens van de rechtzin nige predikanten, zou in het licht moeten worden gesteld. Het onderzoek moet geba seerd zijn op gedrukte en ongedrukte bron nen, vooral de laatste, in den ruimsten zin des woords. De antwoorden moeten worden ingezonden vóór of op den len Januari 1934. opdat zij vóór den lsten April 1935 kunnen beoordeeld worden. De prijs voor het best en voldoend ant woord bestaat ln een gouden eerepenning, op den stempel des Genootschaps geslagen, ter innerlijke waarde van 400.—. De verhandelingen moeten in het Neder- landsch, Fransen, Engelsch of Hoogduitsch, met eene Latijnsche letter, vooral goed en leesbaar geschreven zijn door eene andere hand, dan die van den opsteller (of met de schrijfmachine). Ook mee ten zij vóór den bepaalden tijd in haar geheel worden inge zonden; geene antwoorden, waaraan eenig gedeelte bij de inlevering ontbreekt, zullen tot het dingen naar den gemelden eereprijs worden toegelaten. Alle ingezonden stukken blijven het eigen dom des Genootschaps, dat de bekroonde verhandelingen, met of zonder vertaling, ln zijne werken opneemt, zonder dat de schrij vers, anders dan met toestemming der Stich ting, die mogen uitgeven. Ook behoudt het Genootschap aan zich het recht om van de riiet- bekroonde stukken zoodanig gebruik te maken als het raadzaam zal oordeelen, hetzij zonder of met vermelding van den naam des schrijvers; ln het laatste geval echter niet zonder zijne toestemming. Ook worden geene afschriften van de niet bekroonde stukken aan de schrijvers verleend, dan te hunnen koste. De in te zenden antwoorden moeten, zon der naam en alleen met een spreuk onder teekend, vergezeld van een verzegeld briefje dezelfde spreuk ten opschrift voerende en van binnen des schrijvers naam en woon plaats behelzende, gezonden worden aan het Fundatiehuls van wijlen den heer P. Teyler van der Hulst te Haarlem. Uitgeschreven blijft de prijsvraag: Gevraagd wordt eene beschrijving van het leven van Pleter Comeliszoon Hooft, over eenkomstig de bepalingen van het program ma vóór het jaar 1931, te beantwoorden vóór of op den len Januari 1933. Op de prijsvragen vcor de Jaren 1929 en 1930 zijn geene antwoorden ingezonden. Regendag! Wie er ln deze langdurige droogteperiode naar regen verlangd hebben, zeer zeker niet de jongens, welke deelnemen aan de School- voetbalwedstrijden. Het was dan ook wel een teleurstelling, toen gisterenmorgen bleek, dat de regen spelbreker wilde worden. Het eerste uur ging het nog, doch daarna verslechterde het weer zoo, dat men de ove rige wedstrijden maai; uitstelde. E". al geeft dat natuurlfjk wel eenige stagnatie, het pro gramma ls voor de laatste dagen wel zoo danig ingericht, dat, zoo het weder verder gunstig blijft, tóch a.s. Zaterdag de elnd- wedstrijden kunnen plaats vinden op het R. C. H.-terrein. Gespeeld werden 30 Maart: Afdeeling D 4e ronde (verliezers) 64 O. L. S. 27—O. L. S. 17 18—0 66 H. B. S. B. 4—H. B. S. A. 6 1—4 67 O. L. S. 9—O. L. S. 1810—0 De overige wedstrijden werden uitgesteld. Afdeeling C 3e ronde 14 H. B. S. A. 3Gem. Lyceum 5 70 15 H. B. S. B. 2—H. B. S. B. 3 0—0 (H. B. S. B. 3 wint) De overige wedstrijden uitgesteld. Afdeeling B 3e ronde 15 H, B. S. B. 1—U. L. O. 1 (IJmuiden) 3—1 16 Bronsteeschool (Heemstede)U. L. O. (Zandvoort) 45 17 L. O. A. 1—Ambachtsschool 2 4—2 18 H. B. S. 2 (Velsen)Nijverheidssch. I (IJm.) 16—0 Ook hier werd een winnaar van het vorig Jaar uitgeschakeld, n.l. U. L. O. (IJmuiden). Afdeeling A De voor deze afdeeling vastgestelde wed strijd M. T. S.Gem. Lyceum vond evenmin doorgang. Deze tentoonstelling die, zooals wij reeds kortgeleden meldden, gedurende de maand April gehouden zal worden in de kunstzalen Reeker, Wagenweg 102, belooft een groot succes te worden. De meeste der hiervoor in aanmerking ko mende Kunstenaars hebben aan de uitnoo- diging van het Uitvoerend Comité, tot deel name, gevolg gegeven. Er is met veel animo ingezonden. Aan deze expositie is thans ook een ver loting verbonden van tentoongestelde wer ken. De prijs der loten bedraagt 50 cent. alsook geldt een lot als bewijs van vrli toegang. De winnaars kunnen naar dé waarde aangegeven op de uitgeloote prijs, zelf een keuze doen m't de op de tentoon stelling aanwezige werken. Theemiddagen met voordrachten, muziek zang en declamatie, worden georganiseerd, de data's staan vermeld op de keerzijde der loten-toegangsbewljzen. De heer Herman Moerkerk heeft zich bereid verklaart tot het maken van cari- catuurteekeningen, waarvan dé prijs 1. zal bedragen, eveneens ten bate der in zenders. De navolgende Dames en Heeren zijn bereid gevonden zitting te nemen in het c-ere-comlté: Jhr. Mr. Dr. A. Roëll. Com missaris dér Koningin in de Prov. Noord- Holland, EereVoorzitter. De Heer C Maar schalk. -Burgemeester té Haarlem, Eere- voorrittér; Z.H. Fxo. Mffr. J. D. Aengenent; de heer J. V. d. Ban: Dr. J. D. Bierens de Haan: Ds. A. Birnerts; Pastoor L. J. Boog- mans; de heer H van Boresum Buisman; Mevr. P. J. Brauns van SchavenMevr. A. M. Bührmann le Gras; de heer A. de Btjlt Nachenius; Mr. Ali Cohen; de heer P. H. Craandiik; de heer J. A. van Daa- len; Baronesse A. E. H. van Dedem Zu- bli: Mr. W. G. Del Baere: de heer M. A. Dolleman; Jhr. J. P. w. van Doom: Mr. A. J. Enschedé; de heer J. H. A. Evers; de heer J A. Fontein; Dr. G. Tjebbo Fran ken; de heer W. G. C. Gelinck; Mr. J. Gerritsz; Prof. Dr. A. W. de Groot: Mr C. H. Guépin; Dr. A. H. Haantjes; Mej. Dr. F. C. van Hasselt; Notaris Mr. J. A. de la Haijze; Mevr. A. H. van Heel de Vogel; Mevr. Douair. Gravin van Heerdt tot Eversberg; Mr. J. N. J. E. Heerkens Thljs- sen; de heer C. C. M. v. Hees; Notaris N. J. Hoeflakede heer J. M. C. Hoog; de heer A. D. Huijsman; Jhr. Mr. B. M. de Jonge van Eliemeet; de heer H E. Knappert; Mevr. F. Koenigs Gravin von Kalckreuth; Ds. F. Ch. Krafft; Mevr. M. E. Lelieman Bosch; Mevr. C. L. Levenkamp Planten; de heer W. J. B. van Liemt; Mevr. A. van Löben Seis Lucardle; Mevr. de Wed. Jac. van Looy—van Gelder: de heer Ph. A. Mees; Mevr. I. Mendlik Mijnssen; Dr. W. E. Merens; Jhr. J. C. Mollerus; Mevr. A. M. Nienhuys Versteegh; de heer J. J. van Noppen; de heer R. Peereboom; Mr. W. F. O. C. Pijnacker Hordijk; Mevr. E. Quarles van Ufford; de heer W. Roodenburg: de heer J. H. Sauveur; Jhr. Mr. A. F. de Sa- vornin Lohman; Mej. A. Serphos; de heer A. N. J. Sevenhuijsen; de heer H. Smidt van Gelder; Dr. J. F. M. Sterck; de heer A. Stoop; Mevr. J. Stokkink Ha vie; de heer J. C. Tadema; Jhr, F. Teding van Berk hout; de heer E. H. Tenckinck; Mr. P. Ti- deman; Dr. H. Veen; Mevr. E. Veltman Nienhuys; de heer E. Voet Jr.; Mevr. R. de Voogt de Vogel; Rabbijn S. Ph. de Vries Mzn.; de heer L. M. Weterings; Mevr. Th. Wiegman van Hellenberg Hubar: Mr. Tn. A. Wesstra. (Gedeeltelijk gecorrigeerd) Ondertrouwd: 30 Maart: K. Kort en H- Terhorst; P. Wals en A. C. S. ter Mitfcefll W. Jochemsz en M, Schmeller; W. J. Kui* per en M J. Nolet; L. de Bonte en G. Dik* keboom; P, H, Vooren en A. M. v. Bilder* beek; J. Kloos en C. M. Wessel. Getrouwd: 30 Maart: C. J. de Bruijn en M. G. Kortekaas; A, A. M. v. Delft en M- H, van Engelen; J. A. Duin en M. Wei- dema; W. v. Looij en H. M. v. d. Water: G. de la Rie en P. C. Pastor; H. W. v. Eer de en A. Konings; J. W v. Leeuwen en S. v. Schalk; C. W. J. B. Kroskinski en L. C- Grootenboer; C. J. A. v. Dam en C. Jansen; C. W. Stolk en M. Bruggink; A. H. Peschar en M. Blom. Geboren: 29 Maart: A. J. Alofs-de Winter, d.; 27 Maart; C. C. Polléter Horst, d-5 26 Mrt. M. O. Kruijer—Kischkewltz, z. 25 Mrt. H. M. FrensenVester, z. 27 Mrt. J. d« Moor—Keuning, z. 29 Mrt. J. M. Moerkerk van Oerle, z. 28 Mrt. E. W. van Blanken- steijnDusschoten, d. 29 Mrt. P. van Galen Hoefgeest, z. 28 Mrt. G. H. Bakker—van Gelder d. 29 Mrt. M. K. van d- Gevel—Berg meier, d. 28 Mrt. M. G. van Heerden—Schaap zoon. Overleden: 27 Mrt. A. W. M de Graaf, 47 jaar, Parklaan. C. A. M. Ruifrok—Four, 75 jaar, Rijpstraat, 28 Mrt. J. H. van Zoelen— Wever, 72 jaar, M. van Heemskerkstraat. 30 Mrt. A. Heusvan Putten, 78 j„ SoSioterweg. 29 Mr. J. Springer—Deeleman, 91 j„ Elzen- plein. Terug te bekomen bi): P. Venings, Spion kopstraat 42, aktentasch m. L; Bureau van Politie, Smedestraat, aktentasch: Vellinga, Spaarne 70, boekje; Maas, Slachthuisstraat 87, broche; Groen, Brouwersstraat 54, boekje; Terol, Kennemerstraat 21, bana van een auto; Pootjes, Camphuysstraat 5, geldstuk; Kennel Haerlem, Regentesselaan 22, hond (gebr. door Beyers, Archipelstr. 37); Kennel Fauna, Parklaan 119, hond (gebr. door Zwarter, Graaf v. Wledstraat 24)Bertholé, Lange Heerenstraat 11, handschoen; D. v. Daalen, Lombokstraat 24, idem.; C. A. Hardeveld, Lange Anna- straat 26, handschoenen: J. H. Turkenburg, le Hoogerwoerddwarsstr. 3, hond; Belnema, A. L. Dyserinckstraat 56, Jasje; v. d. Kroft, Jan Gijzenkade 193, jasje; Doevendan», Jansstraat 31, huurkaart; Zwarter, Graaf v. Wledstraat 24, kat; J. M. Aupers, Kam pei-straat 25rd., kat; Plooyer, Olycanstraat 30, portemonnaie m. i; Bekker, Gierstraat, 50, Idem; Bureau van Politie, Smedestraat, idem: Hlddinga, Schoterveenstraat 32, rij- wielbelastingplaatje: Hissing, Ipenrode- straat 14, ringen: Kneynsberg, v. Oosten de Bruynstraat 208, jas; Hugtenburg, Z. Schalkwykerweg 15, geld; Bosman, Brou wersstraat 9, rywielbelastingplaat-je; v. a. Burg, Duvenvoordestraat 1, sierspeld; W- Hoogewerf, Wilhelmtoastraat 51, tasch. DONDERDAG 31 MAART Londen Beriyn Parys Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo New-York (cable) Rome Praag Madrid 9.30 58.85 9.70 34.50 47.90 2.47 12.75 18.60 9.40 59.00 9.80 34.70 48.10 2.48 12.95 18.90 DONDERDAG 31 MAART Vorige Koersen Staatsleenlngen 5 Nederland 1919 4H Nederl. 1918 4H Nederl 1917 4 Nederland 1931 4H NJnd. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-My. Industrieën Unilever Caive Delft Alg. Kunstzyde Van Berkei's Pat Nieuwe Philips Kuch. Accouiuek Nea. Ford tndustr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O. S. Leather Intern. Nickel Mijnbouw Boeton Mynbouw vig. Exploratie Petroleum Dortsche Petroleum Ga boes .-.*-.^*.1». Kon. Olie Perlak Reudawa Continental OU Shell Union OU Rubber A dam Rubber Bandar L)eli Batavia Rubb Kott. rapanoeU Serbadjad! SUau VL O* O. Allied te ter con tin Rubber Scheepvaart Holl. Amerika LUn dito Gem. Elgeno Kon Ned. Stoomo Scheepvaart-Unie Marine comm. Marine pret. Suiker d V. A. Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembah Maxwell Spoorwegen Union Pacifie Wabasn •SSSIHMISSSt- Chic Milw St Paul Kansas City South Erie Kailr. 99% 99% 92 V, 927, 82% 82% 55% 56 61 61% 731/, 73% 109% 110% 57 57% 35% 25 25 683/, 67% 33/i6 119% 114 14%, 14% 19% 19% 2% 8 83/, 18 114% 117% 113% 121 11% 127% 133% 99% 95% 3% 3% 3% 37 37% 31% 31 8% 8 5 5 9% 8 5 5 18 18 27% Va /X 3% 12% 13 55% 56 174 177 44 44 27.50 - 115 120 126 130 16 15 152 135 16 3% 9% 9% 9 1%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2