1 K ONZE KNIP- EN BREIPATRONEN PULLOVER VOOR JONGEDAME EEN APART GARNITUUR VOOR DE MODERNE SLAAPKAMER MODERNE KUSSENS UIT. STOFEESTEN WAT ZULLEN WE KOKEN SLOBBROEKJE KINDERSCHORTEN hh VOOR KINDJE VAN ONGEVEER 2 JAAR vm j jij Overneming uit deje rubriek zoncer toestemming verboder Zonder mouwen en met ronden hals OP VERZOEK OP VERZOEK OMELETTEN fKia 111® 4977 DORA. Zooveel maar eenigszins mogelijk is, geven wij in onze bladzijde voor de vrouw elke week een knip- en breipatroon en dat die beide in den smaak van onze lezeressen vallen, blijkt wel uit het aantal aanvragen om bepaalde patronen te plaatsen. Dat aantal is zoo groot, dat wij al sedert lang niet zelf meer bepalen welke patronen geplaatst zullen tvor- den, maar onze lezeressen; elke week v+:er hebben ivij zoowel een knip- als een breipatroon „op verzoek". Eigenlijk is dat 'n ideaal-toestand, een dergelijke samenwerking van le zeressen met de redactiedie er nu zeker van is, te geven wat het meest verlangd wordt. Nu is er echter ook weer een ge vaar verbonden aan deze manier van werken we krijgen n.l. te veel aan vragen om patronen om aan alle te kunnen voldoen, waarom wij dan ook al meermalen twee aanvragen die gelijk, of ongeveer gelijk zijn, com bineeren. Waar echter elke week maar een van elk der patronen ge plaatst kan worden, moeten wij wel eens een abonné teleurstellen. Daarom willen wij er hier eens met klem op aandringen, dat men geen misbruik make van de gelegenheid om patronen te verzoeken en niet, zooals nu en dan gebeurt, door leze ressen, die blijkbaar de heele fami ie maar ineens willen aankleeaen, een heel rijtje kleedtngstukken opnoemt, waarvan men graag patronen zag op genomen, ..alsjeblieft in het nummer van as. Zaterdag". .Dat wordt dan ■bijvoorbeeld geschreven op Donder dag, als eerstens de Vrouwenpagina voor „a.s. Zaterdag" al lang klaar is en ten tweede er nog teel tien aan vragen voor zijn. Maar, zij het dan een beetje onbe scheiden, die abonnees verzoeken tenminste nog; er zijn er ook die eischen, die bijvoorbeeld schrijven: „Als abonnee heb ik hei recht op een patroon, zet u er deze week eens een in van Daarom willen wij hier even het volgende vastleggen: Wij wenschen onze abonnees ter wille te zijn en voldoen gaarne, indien dit eenigszins mogelijk is, aan een verzoek. Het recht een verzoek te doen heeft iedereen, een recht om te eischen dat aan een verzoek ivordt voldaan heeft niemand. Wel hébben onze abonnees recht op de levering van goedkoope knip patronen van die modellen, welke een nummer dragen, lager dan 4000; niet, of met een hooger cijfer genummer de patronen kunnen alleen geleverd worden tegen den dubbelen prijs. Vrijwel elke week staat dit op onze bladzijde vermeld, maar niettemin is hei aantal dergenen, die een duur der patroon bestellen en toch het lagere bedrag aan postzegels inslui ten, zeer groot, wat telkens tot noo- deloos geschrijf en portokosten aan leiding geeft. Mogen wij onze lezeressen ver zoeken, daarop bij voorkomende ge legenheid te willen letten? Wij zou den haar daarvoor zeer dankbaar zijn. DE REDACTIE. Me dunkt, dat "n fijn opengewerkt pa troontje voor dezen pullover, die vcor den zomer is - bestand, wel in den smaak zal vallen. Men zet 103 st. op voor den onderkant van het voorpand en breit eerst 'n boord van 20 naalden 1 r„ 1 aver. Dan begint het patroon als volgt: 1 st. breien, draad omslaan, 1 st. afhalen, l st. breien, af gehaalde et overhalen en verder herha len vanaf het sterretje. Zóó b:eit men 15 toeren ln het geheel. Bjj den 2den en volgende toeren wordt Iedere omge slagen lus behandeld als 1 st.: men haalt dus telkens de lus af, breit 1 st. en haalt de .lus over den gebreide» st. rs Na deze 15 naalden breit men 6 naal den ln tricot-steek, d.w.z. r. aan den rechter- en aver- aan den linkerkant. Vervolgens weer 15 toeren gaatjes, dan weer 6 toeren tricot-steek, enz. Het ef fect van deze open randen, afgewisseld door vaste gladde steken, is alleraar digst. Heeft men aldus 4 maal de open ran den en de 6 toeren in tricot-st. gebreid, dan verdeelt men het werk in tweeën ycor het split. Voor het schouderstuk breit men nu verder enkel gaatjestoe- ren. Na 17 19 toeren kant men bij den hals 6 st. af en mindert dan nog 6 keer, aan den kar.t van den hals, om den an deren toer 1 st. Men breit nog enkele toeren, kant den schouder af en breit den tweeden schouder op dezelfde ma pier. Voor den rug worden 98 st. opgezet. Hij wordt op dezelfde manier gebreid als het voorpand, echter zonder split. Voor den hals worden hier in het mid den 18 st. afgekant. Dus: is men tot aan den hals gekomen men breit hiervoor Iets hooger dan bij het voorpand dan breit men 40 st, kant 18 st. af en breit nog 4 toeren op de overgebleven 40 st.. waarna men dezen schouder afkant en den tweeden schouder evenzoo afbreit. Nu worden de schouders aan elkaar genaaid en hals en armsgaten afge werkt. Daarvoor worden de steken op genomen en 6 toeren daarop gebreid in tricotsteek. Dan wordt het werk onder een vochtigen doek gestreken, de zijna den worden dichtgenaaid en arirrgaten, hals en spilt worden omhaakt met vaste steken. Men kan den pullover sluiten met 'n treksluiting ofwel met een enke len knoop met lusje. Plat kraagje. Op dezen pullover kan ook een plat-rond kraagje worden- ge breid ln tricot-steek. Men bsgint aan den onderkant van achturen, waarvoor men 23 st. opzet. Men breit 2 toeren en meerdert dan, om den anderen toer: 8 maal 2 steken, aan weerskanten van de naald, dus in het geheel 32 st. ln 16 toeren, waarna men nog 2 toeren breit. Dan breit men 14 st., kant 23 st. af voor het midden van den hals en breit verder op de overgebleven 14 st. Aan den kant van de afgekante st. meerdert men 2 st., 1 toer overbreien, weer 2 st. meerderen, 4 toeren over breien. Van nu af meerdert men aan den kant van den hals telkens 1 st - terwijl men aan den onderkant 1 st. mindert, beide om den anderen toer, tot men in het geheel 14 keer gemeerderd en geminderd heeft, waarbij dus het aantal steken hetzelfde bleef. Nu min dert men, om den anderen toer, 1. st. aan den kant van den hals, terwijl men aan den onderkant den 4den en 5den st. van het einde samen breit en eveneens de 3 laatste st. samepbreit. Dit herhaalt men tot er nog enkele st. op de naald zijn, die men afkapt. Op de steken, die tevoren waren blij ven staan, breit men het tweede ge deelte van het kraagje evenzoo. Het kraagje wordt afgewerkt met vaste st. haakwerk en onder vochtigen doek ge streken. DORA. wtets geeft aan onze kamer zoo'n apar- ten OH^jneelen toets, als een zelf gebor duurd garnituur. Zelfs de kostbaarste kanten kleedje* en kussens moeten hierbij achterstaan; want die zijn veelal massa-werk. Met 't hierboven afgebeelde garnituur krijgt onze slaapkamer een heel nieuw aanzien, «eodat onze moeite ruim- blauw linnen geknipt en ln de ruiten ge- appliceerd. Het hart van de bloem ver toont een ruitvormig netwerk van rose draden zijde De teekening toont ons hoe wij de bloemen ln de verschillends kleed jes kunnen aanbrengen. De moderne am pel is bijpassend gewerkt. Alleen wordt hiervoor zijde inplaats van linnen ge- Mijn lappendoos vraagt dringend om opruiming. Slechts met geigeld kan ik het deksel sluiten en zelfs als dit gelukt Is, kijken van alle kanten rose, blauwe, groene en gels snippers mij nijdig aan. Met al mijn ordelievendheid kan ik hierin geen orde hrengen, dus praktisch werken is de boodschap. Ik bedenk, dat onze huiskamer wel eens nieuwe kussens kon hebben en hiervoor zouden mijn gekleurde lapjes uitstekend dienst kun- n-n doen. Allicht zijn er onder onze leze ressen nog meer huisvrouwen, die elk stof rest je zuinig bewaarden en nu net als ik zitten ze te zuchten voor de te vo.'le doos. Hun zou ik ook willen aanraden de drie leuke moderne kus sens te vervaardigen van onze teeke ning. zij zullen verbaasd zijn over het effect, welke deze fleurige dingetjes op leveren. No. 2 is bijzonder aardig. Het stelt een waaier voor en werd vervaardigd uit verschillende reepen stof. Zeer elegant en apart wordt dit kussen. Indien wfj er resten van zijde of crêpe-de-chinè voör gebruiken, hoe bonter hoe mooier. Zoo als enze teekening aangeeft, knippen wij ze; reepen. die naar onder ietwat schuin bljioepen. Deze reepen nu stikken ij tegen elkaar en strijken de naden 'oed open. Dezen lap nu zetten wij aan iet drienoekig onderstuk, hetwelk uit één stuk geknipt is. Wie nu in 't bezit van vele reepen zijde is, kan dep achterkant van het kussen op dezelfde wijze 'er- vaardigen zulks is natuurlijk mooier maar men kan ook satinet uit een stuk als voering gebruiken. Over de naadjes van de reepen zijde naaien wij een dun zijden koordje, in harmonice- rende tint. Nu nog een leuke kwast Het eerste model is langwerpig van vorm Allerlei gekleurde resten worden er voor gebruikt. Deze zijn in halve cirkels geknipt en met goudgeel Perlé- garen overworpen met den wijden fes tonsteek. Deze kleur harmonieert met iedere stof. Kiezen wij echter voor dit kussen héél lichtgekleurde lapjes, dan overwerpen wij deze met een donkere kleur garen, bijv. zwart of blauw. Ook heel mooi Is het om leder lapje met een andere kleur te fettonneeren, zoodat een heel bont „iets" ontstaat. Als wij nu alle lapjes naar eigen smaak overworpen hebben, nemen wij een in langwerpiger; vorm geknipten lap zwart satinet. 7Vij beginnen nu aan een der einden onze lapjes op te naaien niet den ronden kant naar buiten, dus het réchte ge deelte hetwelk ook niet overworpen wordt woidt telkens vastgehecht. Zoc gaan wij door tpt in 't midden van de lap. Dan beginnen wij aan den an deren kant, zoodat deze lapjes in tegen overgestelde richting loopen. Daar er nu in 't midden een naad komt, hechten wij hierover een dik zijden koord ln goudkleur en leggen de uiteinden in lusjes. De omtrek wordt versierd met een strookje zijde. Nadat ons kussen van een voering voorzien en gevuld is, ver sieren wij het met twee groote pom pons van walresten. aan de punt van het kussen hechten en onze waaier is schitterend. Nov resten over? Dan zuilen wij num mer drie ook nog maken. Dit zeer mo derne kussen vraagt een beetje steviger materiaal, zooals fluweel, psau-deypjche of laken. Wij zetten de resten stof zóó tegen en aan elkaar, dat wij een drie hoekig kussen verkrijgen. Wel dienen wi) eerst gosd te overleggen, welke kleu ren het beste met elkaar harmonieeren, omdat hiervan grootendeels het effect afhangt. Den slecht gekozen samenstel ling der kleuren kan het prachtige kus sen totaal bederven, terwijl er met goe den smaak iets prachtigs van gemaakt kan worden. Zeer aparte samensteliin- genn zijn: zwart, rose en grijs, of beige- rood en blauw De omtrek van het kus set! wordt met een koord afgewerkt, hetwelk aan iederen hoek in een lus gelegd wordt. In t midden hechten, wü een aardigen kwast of pompon. Uit onze lappendoos zijn nu drie aparte moderne kussens herrezen, welke aan onze huis kamer een geheel nieuw aanzien ge ven.... en die ons niets kosten dan een beetje handigheid. Ik zal van tijd tot tijd telkens weer iets leuks brengen, wat uiti; stof resten vervaardigd kan worden. Dtrg alle snippers zuinig bewaren. ij - ETA. schoots beloond wordt. H»t garnituur is gedacht van rose linnen, versierd met open dradenwerk en applicatie bloemen Al naar gelang de grootte der kleed, zs worden deze ln ruiten verdeeld, door op bepaalde afstanden open zoomen van eirea e.M ahn te- brengen pe omtre* der kleedjes is geschulpt en gefestonneerd met lichtblauw D M C garen Ook d« v eine figuurtjes aitn met dit garen. gebor.Huürd De moderne bloemen worden uit s&cht brulkt. Ze is heei gemakkelijk zelf te ver vaardigen en best«at uit een rechten ge- borduurden reep zijde die door een ijzeren ring gehouden wordt - «n een rono gedeelte Dit laatste WOrdt in 't mid den ganmpeld en yah een kwast vooralen Versierd met deze aparte kleedjes CD ver licht door. het rose acMhsel der ampel sal rnze slaapkamer e®n persoonlijk cachet verkrijgen..- ETA, Rechter- en linker pijp van het broekje worden ieder afzonderlijk gébreid. Men zet 86 st. op en breit 'eerst *n boord van 15 toeren 1 r. 1 aver., daarna 1 gaatjes- toer, voor 't doorhalen van li* elastiek, als volgt: 1 st. breien en verder, om en om, draad omslaan, 2 st. samenbreien. Bij den volgenden toer worden dan alle omge slagen lussen als steken gebreid. Verder breit men enkel rechts. Voor het bodempje breit men nu eerst korte toeren, d.w.z.: men breit 14 st. keert het, werk om en breit die 14 st. terug. Dan breit men 18 st., keert net werk om en bfeit 18 st. terug. Zoo breit men telkens 4 st. meer, tot men 34 st. heeft teruggebreid. Daarna breit men tel kens de naald geheel uit, tot men in het geheel ongeveer 110 geheele naaide» heeft gebreid. Dan begint men te minderen voor de pijpen en wel 1 st. aan het einde van Iedere naald tot men nog 51 st- op de naald heeft: dan mindert men aan het einde van iedere 3de en 4de naald tot mer. nog 42 rt. op de naald heeft. Dan breit men nog 60 naalden zonder minde ren en vervolgens 26 naalden 1 r. 1 a"er. of meer of minder naalden naarmate de grootte van het kind Men is dan aan dep voet en kant 21 st. af voor den achterkant van de slobkous; op de over gebleven 21 st. breit men nog 35 toeren, waarbij men 1 st. mindert aan het einde van iedere 5de en 6de naald- Afkanten. De tweede helft wordt eender gebreid Dan brpit men een vierkant stukje, waar voor men 12 st. opzet voor het kruisje. Alles wordt onder 'n vochtigen doek gestreken, de pijpen worden dicht ;e- naaid, het kruis ingezet en voor- en ach ternaden dicht genaaid. Langs den onder kant van de slobkou*en haakt men 'n randje vaste st. en naait tusschen hiel en voorstukje het elastiek, dat onder het voetje geschoven wordt. JASJE MET ZAKKEN VOOR JONGETJE VAN 2 JAAR. Men begint aan het benedeneinde van den rug, waarvoor men 88 st. opzet. Men breit eerst 12 naaiden r. Dan begint men aan het patroon van dwarse strepen, Men breit 11 naalden in tricot-st. (r. aan den rechter en aver, aan den linker kant) en vervolgens 1 naald aver, aan den rechterkant. Deze 13 toeren herhaalt men nog 4 maal: men is dan gekomen *ot aan het armrgat, Hiervoor mindert men, aan weerskanten van de naald, 1 st. in de eerstvolgende 8 toeren, zoodat men. dus 72 st. op de naald houdt. Op deze 72 st. breit men verder tot men in hrs geheel 8 maal het patroon heeft gebreid. Dan breit men nog 2 toeren en kant af voor het halsje als volgt: lste toer: 30 st. breien 12 st. afkanten, 30 st. breien. 2de toer: aver, trerien tot aan den hals, 3de toer: 1Ö st. afkanten en overige st breien. Door deze st. haalt men een draad, breekt den draad af ep breit het tweede schoudertje op de 30 st. die daar waren blijven staan - natuurlijk tegenoveyge - steld aan.het eerst; schoudertje. Ook pDr bewaart ra«p de overgegeven 20 st, op n draad. Voor bet rechtervoorpand zet men 53 st op en breit eerst 'p rand als voor het rug;., get je Verder volgt mep het pat-oon, d.ÓCÜ sóó, dat langs de voortijd? ah'jd 9 si. e. gebieid worden, aoodat me» daar een randje van ribbels krijgt. Als men 2 stre pen van het patroon heeft, breit men hét zakje op de volgende manier: 18 st. breien, 24st.afkanten, list breien. Den achterkant, van het zakje breit men apart, Men zét er 24 st. voor op en breit 24 naalden, dan breekt men den drumt af. Men breit dan weer verder op het voor pandje: 11 st. breien, dan de 24 st. van dep achterkant van het zakje er. vervol gens dè overige 18 st. van de naald. Deze achterkant wordt later Units op het voor pand gezoomd met onzichtbare ueken en hiermee is het zakje klaar. Mep breit nu verder door tot men 4 keer het patroon heeft gebreid dus 4 strepen na den ondersten rand. Dan begint men aan den voorkant te minderen, om den derden toer 1 st. tot mén ln het geheel 16 st. geminderd heeft. Tegelijkertijd mirdeit men ook aan den kant van het arms gat, zooöra het werk daartoe ver genoeg gevorderd is, op dezelfde wijze als bh den rug. Is het armsgat ever, hoog als int van den rug, dan laat men ae 20 si. voor den schouder op ae naald staan en breit verder op de 9 st. voor den rand lot die tot in het midden van. het halsje van den rug reikt. De 20 st. van den schouder haait men samen met die van den rech terschouder van het rugpand, t.rwyi men de 9 st. van het randje laat staan. Nu breit men het tweede voorpand op dezelfde wijze, doch natuurlijk tegen overgesteld aan het eerste. Ook breit tiiji in het linker voorpandje knoopsgaten te beginnen na de. eerste streep van l.et patroon, als volgt: van den rand 3 st. breien, 3 st. afkanten, 3 st, breien. In der. daaropvolgenden toer zet men dan boven de afgekante st. 3 st bh op zoo maakt men in het geheel 4 knoopsgaten, die men later nog met een knoopsgatensteek om- naait. Heeft men bij het tweede voorpandjo ook den rand verder georeld, dan naait men die achter in het midden aan i;«t randje van het andere voorpand en naait dit op de halvopening van het ruggetje. Voor de mouwen zet men 52 st. op. breit direct het patroon en meerdert, aan weerskanten van de naald, 1 st. tot men 72 st. op de naald heeft. Nu breit men 5 toeren recht door en mindert dan, om den &c!en toer, aan weerskanten 1 st. tot er nog 56 st. op de naald staan. Is de mouw lang genoeg ^an breit men een boord van 12 toeren r. zooals voor het jasje. Wil men van achteren 'n ceintuur heb ben dan breit men die apart, 10 st. oreed en naait ze tusschen de zijnaden vast, BIJPASSENDE MUTS VOOR JONGETJE van ONGEVEER 2 JAAR. Men zet 120 st. op en breit tot 5 c.M. enkele rechts, dan 2 strepen zooais bij pet mar, teltje jn tricot-steek, met één toer aver. Bi] de derde streep begint men in den 7den toer te minderen en wel na iedere 8 st. i toer overbreien. Volgende toer: minderen na iedere 7 st. Zoo gaat men door met na 6 st, na 5 at. enz. te minderen tet er nog 24 st- OP de paaid zijn. 1 foer overbreien; volgende to?r:' telkens 2 steken samenbreien; den draad afbreken en door alle steken haien- Als het breiwerk gestreken naait men de muts dicht Dan haakt men 'n koord van 4 draden wol. Dit bevestigt me» in h?t midden bi, ven ep den bol wet Een omelet is ofwel 'n heerlijke schotel voor de koffietafel of 'n smakelijk toetje, en nu de eieren goedkoop zijn, kunnen we ook eens vaker omeletten opdisschen Nu moeten we omeletten met bijzon dere zorg behandelen, anders leggen we er niet voldoende eer mede in. In de eerste plaats moet de koekenpan waarin we omeletten bakken brandschoon zijn: het berte Is het om één pan uitsluitend voor dit doel te houden wat de moeite waard is als we vaak omeletton bakken. Is er iets aan den bodem van de pan aangebakken, dan moet ze schoongemaakt worden met zout en heeten azijn, nooit met water. Als regel rekent men voor ieder el 10 15 gram boter, waarvan men een weinig door de eieren mengt. De eieren worden flink geklopt met 'n weinig peper en zout, de boter wordt ip de pan ge smolten en dan goed verdeeld over de ge heele pan en den rand, Men laat de boter niet bruin worden, maar zoodra ze ge- smo'ten is én pien heeft ze, door de pan rond te draaien, over de geheele opper vlakte verdeeld, dcet men, er de geklopte eieren in en meri bakt de omelet op 'n zeer zacht vuurtje aan één kant mooi lichtbruin, Ecodra de eieren aan den onderkant goed gebonden zijn, maakt men de omelet langs den rand van de pap los mat 'n mes ëu men schudt de pan voorzichtig heer. en weer om Zich ervan te overtuigen dat de omelet niet aange bakken is. Dan prikt men in den boven kant hier en daar met 'n vork, doch niet door en door. Zoodra de omelet aan den bovenkant even gestold is slaat men haar dubbel, met de ongebakken kanten op elkaar, en laat ze op een even verwarm den schotel glijden. Is de schotel te heet dan wordt de omelet droog. Ook kan, men de omelet omkeeren ir# de pan en ze nog héél even laten bakken aan den tweeden kant, waarna men ze, met dien tweeden kant naar boven op dient. Omelet met room. Op 3 eieren neemt men hiervoor 'n lepel room, dien men klopt met de eieren en 'n stukje boter en dan op de gewone manier bakt. Omelet met f(jne kruiden. Op 2 eieren peemt men hiervoor: 2 eetlepels melk. ongeveer 1 lepel vol fijn gehakte peter selie met 'n weinig selderij, kervel en dragon, wat peper en zout en ongeveer 20 gram boter. Men klopt de eieren flink met peper en zout, roert er de melk door en het grootte gedeelte van de krulden. De boter doet men in de pan, waarin men ze goed verdeelt; zoodra ze gesmolten is, iaat men het beslag erin glijden en bakt het op 'n zeer zacht vuurtje aan één kant licht bruin. De omelet wordt, nog in de pan. in drieën gevouwen, waarna men haar op 'n schotel laat glijden en mot de overgeschoten kruiden bestrooit. Kaas-omelet. Op 3 eieren rekent men 1 kopje room of "melk, 2 lepels geraspte oude kaas. wat peper en zout en 30 gram boter. Men klopt de eieren met melk of room, geraspte kaas, peper en zout tot een dikke, stevige massa, die men op de ge wone manier, op 'n zacht vuurtje, aan één kant lichtbruin bakt. Is de massa pas ii4 de pan, dan schept men ze even om met 'n lepel. Omeiet met tomaten. 3 eieren, 3 Jepels melk of room, 4 tomaten, 'ri tikje zout en wat geraspte oude of Parmezaansche kaas. Voor het vulsel rekent men op deze hoeveelheid: 2 lepels rijst, *n weinig kaas, 'n half ons in dobbelsteentjes gesneden ham en wat boter. De tomaten worden overdwars door gesneden en uitgehold. De rij:t wordt iu 6 lepels kokend water gaar gekookt men kan nier natuurlijk ook overgescho ten rijst voor nemen en vermengd met ae kaas en de ham. Met dit mengsel vult oen de tomaten, legt op iedere halve tomaat 'n klontje boter en laat ze ln n vuurvast schoteltje in den oven gaar worden. Intusschen maakt men een dikke tomatensaus van het uitgeholde vruchten- vleesch. Nu bakt men een omelet van de eieren met de melk of room ep wat geraspte kaas, legt ze dub1—1 geslag-'n op een ve-- warmaen sci-Acl, giet de tomaten-saus daar omh.en en plaatst daarop, op ge regelde afstanden, de gevulde tomaten. Italiaansehe omelet kan men net besta klaar maken als men wat overgeschoten groente heeft, een of twee lepels vm spi nazie of fijn gewreven bloemkool is vol» doende bij 3 eieren. Verder heeft men dan nog noodig 25 gram geraspte kaas en anderhalven lepel boter. De eieren worden geklopt met peper en zout: de boter laat men in ds pan smel ten, legt er de Ujn gewreven groente op en strooit er de kaas over. Men laat dit op 'n zacht vuurtje warm worden, kloot de eieren nog eens goed op en giet z* dan over de groente. Men bakt de oon' .et tot er van onderen 'n licht bruin korstje is gevormd en ilaat ze dan dubbel, ofwel men laat ze ook aan den anderen kant even bakken en laat ze plat op 'n schotel glijden. Gevulde omeletten. Voor gevulde ome letten bakt men 'n eenvoudige zooals dat in het begin van dit artikeltje is opgegeven. Tevoren maakt men dan echter het vulsel klaar. Voor garnalen- omelet bijv. rekent men voor een omelet van 3 eieren: 2 ons garnalen, 2 6...d af» gestreken lepels bloem, 2 lepels boier» peper en zout. De garnalen worden gewasschen waar na, men ze laat uitlekken. Boter en bloent roert men glad boven 'n klein pitje, voegt de melk er langzamerhand by met 'n weinig peper en zoo noodig zout en laat dit sausje, onder voortdurend roeren, 5 minuten koken. Dan voegt men er de gar nalen by, houdt de saus goed warm, doch. Iaat ze niet meer koken. Zoodra de omelet aan één kant gebak ken is, bedekt men de helft ervan met dia warmen gamalenragout en slaat do andere helft daarover heen. Op dezelfde maniei kan men omeletten vullen met vleeschragout of met cham pignons. SGbjiimomelet. Op 3 eieren neemt men 3 lepels melk, 2 lepels suiker en wat boter. De suiker verdeelt men tusschen dooiers en eiwitten. De dooiers worden met dB melk geklopt tot ze dik en licht van kier zijn. Met den tweeden lepel suiker klopt men de eiwitten styf. Men roert nog 'n stuk je boter door de dooiers en voegt er, op het laatste oogenblik, luchtigjes, de styf geklopte eiwitten by. Op de gewone wijze bakken. Zulk een zoete omelet kan men een vulling geven van Jam of ingemaakte vruchten- Dan neemt men er echter iets minder suiker voor. ADRIANA KNUIST-POLLEPEL. Om welke reden wij eigenlijk dié ge zellige witte stijfgestrekert 'kinderschorten uit de kjnderkleerkast hebben gebannen, zyn we eigenlijk nu weerheelemaal ver geten. Eenmaal zoo ver gekomen, begint de tijd aan te breken, dat het witte schort weer z'n entrée joyeuse in de kinderwe reld maakt, want het. is eenmaal zoo ge steld in het ryk der mode: wanneer een dracht zoo goed als vergeten is, wo-:dt haar opeens weer nieuwe levenskracht ingeblazen. Zoo hooren we al sinds eenigen tyd over hrt opnieuw ten too- neele verschynen van het witte schortje Maar in onzen practischen tijd moet 't dan toch zoo zijn, dat we het gemakkeiyk In de groote wasch kunnen doen en er niet veel aan te strijken hebben Eon dergelijk model vertoont no 4978. dat bestaat uit rechte banen, die aan de schouders eenige kleine plooitjes hebben en verbonden worden door twee strik ken, eveneens van wit katoen. Flg. 4977 is ook by na even practisch van model, doch wordt gemaakt van gekleurd zephir en versierd met biezen van gestreept :.f ueruit zephir. Het onderstuk loopt, als een rokje, heelemaal om het figuurtje heen; het bovengedeelte sluit met twee kruisbanden over den rug. Het derde model lUkt elgentyk meer op 'n jurkje en zou dan ook 's zomers als zoodanig gebruikt kunnen worden. Het aardigst zal staan om zwart, blauw of rood linnen of toile de soie te nemen en voor de fond te versieren met schulpvor- mige blezen van bont gebloemd katoen (no. 4974). POLA. 'n lossen knoop: de twee einden koord brengt men tot aan den rand naar be neden. waar men ze samen trikt en vast naait- De uiteinden worden versierd met 'tl paar pluimen, die even over de muts neerhangen. Dit jasje met muts. waarvan de dwarse strepen een zeer aai dig effect ma ken, is bijzonder geschikt voor "n kléin Jongetje. Het slobbroékje is ook Voor walsjes gesehikt. De dame, die het patroon vraagt van 'n getailleerd jasje voor >1 jongetje van 2 jaar, zal met dit modelletje zeker ook wel tevreden wezen. Daar breivork rek baar ls, omspant het vanzelf de taille, ook zonder meerderen en minderen, tenzll men het' jasje wyder breit: in dat geval kan de ruimte, door n strakke ceintuur op den rug. in het middel by een ge houden worden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 14