VEENDAM—AJAX 1—9 Zwak Noordelijk aanvalsspel NEDERLAND—BELGIE Zeshonderd zitplaatsen meer u V V—R C H 3—6 E D O II—'T GOOI II 2—3 FEYENOORD-DE KENNEMERS 3—6 DE XE OLYMPISCHE SPELEN Wie worden afgevaardigd? Nederland naar Los Angeles! KORFBAL KENNEMER GOLFCLUB WIELRIJDEN AMSTERDAMSCHE WIELERCLUB DE „GERMAAN" HOCKEY HOLLAND SLAAT BELGIE MET 2—0 NEDERLAND—WEST- DUITSCHLAND (DAMES) 1—0 ZWEMMEN MEJ. KASTEIN SLAAT EEN WERELDRECORD NIEUW WERELDRECORD 400 M. SCHOOLSLAG DAMES VOETBAL-COCKTAIL Gemixed door Lakkie DE ZWEMWEDSTRIJDEN VAN DE H. D. Z. SCHAKEN EUWE VERLIEST ZIJN ZESDE PARTIJ TEGEN FLOHR het zelfde spelbeeld. Alleen blijkt nu Feyen- oord enthousiaster spel te leveren. Haar voor hoede weet echter niet door te zetten, zoodat de achterhoede van P.S.V, telkens met succes in kan grijpen. De aanvallen der Rotterdam mers zijn vaak veel te doorzichtig en wat het belangrijkste in dezen wedstrijd was niet snel genoeg. Tegen het einde zien wij veel span nende momenten voor beide doelen, vooral voor dat van Feyenoord, doch in den stand kcmt geen verandering, zoodat het einde een 60 resultaat brengt. Paape, Smit, Verkerk, Slot Hanse, Prevost, Ruis, Hessels, Prevost, Krom, Kos. Direct na den aftrap zette Ajax er een flinke spurt in, welke het ergste deed vreezen. Doch eenige harde schoten werden door Roossies uit stekend behandeld. Hierdoor bemoedigd ging het geheele Veendammer elftal zich in den strijd werpen, zoodat van een Ajax-overwicht toen niets viel te bespeuren. Zelfs ging de geelzwarte voorhoede een aanval opbouwen, welke bijna noodlottig was geworden voor de gasten. De bal ging echter over de deklat en zoo verliep de strijd met wisselende kansen bijna 'n hlaf uur. Toen kwam 't eerste doelpunt voor Ajax, door Van Reenen gemaakt. (01.) Na dezen inzet gingen de gasten echter nog eens een wedstrijd spelen voor liefhebbers om van té watertanden! Steeds was het de ge vaarlijke midvoor van Ajax, die de aeel-zwarte defensie lastig maakte. De handige van Reenen bracht met een schitterend schot den stand op 02. En 1 minuut later op 03. Toen was er omtrent den uitslag geen twijfel meer en zoo verstreek langzamerhand de eerste helft van den wedstrijd. Doch Van Reenen achtte den voorsprong blijkbaar nog niet groot ge noeg, want met een welgericht schot wist deze bekwame speler nogmaals te doelpunten (04). Wel hebben de gastheeren in deze periode eenige aanvallen ondernomen, waaruit een hoekschop ontstond, doch ernstig gevaar kwam er voor Ajax niet. Zoo kwam de rust met 04. Na de rust. De tweede helft zette voor de Veendammers eenigszins hoopvol in. Althans wisten zij een tweetal hoekschoppen te forceeren, doch suc ces bracht het hun niet. Integendeel was spoe dig weer het woord aan Ajax. Het was wederom Van Reenen, die den stand op 05 bracht, direct gevolgd door een zesde doelpunt van den voet van denzelfden speler (06). De linksbuiten Twelker, nam het zeven de doelpunt voor zijn rekening (07). Wie nu gedacht had, dat de geel-zwarten zich bij de nederlaag hadden neergelegd, vergist zich. Vooral Woltjes Sr., die niet minder was dan zijn partner Anderissen, stuwde herhaal delijk zijn voorhoede op om te redden, wat nog te redden viel. Zoo kreeg Boomsma een reuzen- kans, doch hij werd unfair in den rug wegge duwd. Van Reenen wist van de gelegenheid een beter gebruik te ma ken en bracht den stand op 08, waarna rechtsbuitx Ten Have het ne- genda doelpunt maakte (09). Er waren nog vijf minuten te spelen en nog maals zetten de geelzwarten zich ervoor om de eer van den dag te redden. Het lukte Boomsma met 'n vrijgemaakten bal van Woltjes Jr. een tegenpunt te maken (19). Spoedig kwam daarop het einde. Vergelijken wij de spelwijze van beide elftal len, dan valt dit natuurlijk zeer ten voordeele van Ajax uit. Het vlotte combinatiespel van de gasten bracht de talrijke bezoekers in ver rukking. Steeds werd de bal doorgegeven naar den vrijstaanden medespeler, zoodat de Veen- damsche defensie voor moeilijke problemen werd geplaatst. Hoewel het veldspel van de thuisclub het niet zoover bij ten achter stond, was het juist dé voorhoede van de geelzwarten, die te lang wachtte met het o'oorgeven van den bal, zoodat den Ajacieden steeds weer de tijd werd gelaten om zich te herstellen en dit is altijd de grootste fout van de Veendammers. Naar wij vernemen, zal het aantal zitplaat sen voor den op 17 April as. te Amsterdam in het Stadion te houden landenwedstrijd Ne derlandBelgië wederom vergroot worden. Het aantal zitplaatsen is reeds uitgebreid door het bouwen van een tribune op de wielerbaan voor de Marathontribune. Thans zal ook voor de eeretribune op de wielerbaan een tribune van hout worden opgetrokken, waardoor zeshonderd zitplaatsen meer ter beschikking komen. Bij den a.s. Nederland—België-wedstrijd zal dus het grootste aantal toeschouwers aanwezig zijn, dat ooit bij een landenwedstrijd in het Stadion is geweest. Door een fiksche 63-overwinning op den derden k'asser U. V. V. heeft R. C. H. de derde bekerronde overleefd. Veel moeite heeft het de Racing niet gekost om van deze oud-eerste klassers te winnen, ondanks het feit, dat ge» speeld werd op een terrein, dat wegens den regenval zoodanig geleden had dat goed voet bal daarop bijna onmogelijk was. Het was een modderpoel gelijk en de spelers waren na af loop bijna niet meer te herkennen. Het R. C. H. elftal, dat met invarers voor de Geus, Geutskes en Muller speelde, kan op een vrij goeden wedstrijd terugzien en ook het U. V. V. elftal liet somwijlen aardig spel zien, dat echter toch niet voldoende bleek om .tot een overwinning te komen. Reeds spoedig na den aftrap had Smit suc ces na goed opbrengen van de geheele voorhoe de en hoewel kort daarna Kos enkele malen handelend moet optreden, is het dan weer Smit, die met een scherp schot doelpunt. 20. Er volgt dan een groote periode waarin de R. C. H. voorhoede herhaaldelijk voor het U, V. V. doel zit, doch geen kans ziet, om de score te verhoogen, dank zij het goede keepen van Pino en het uitstekende backspel van Kan. Boven dien wordt het samenspel soms veel te lang doorgevoerd en de bal als het ware nog op de doellijn nog naar een nevenspeler gecen terd. Rust breekt dan aan met een 21 voor sprong voor de Racing, want een paar minu ten voor het rustsignaal van den scheidsrech ter had Oosting met een fraaien kopbal den achterstand verkleind. De hervatting brengt weer direct succes voor R.C.H. als Paape een slecht weggewerkten bal tusschen tal van beenen door in het Utrecht- sche doel schiet. Een snelle uitval levert dan U. V. V. ten onrechte een penalty op, die goed benut wordt, doch vanaf den aftrap door R. C. H. volgt een corner op het TJ.V.V doel, die, goed door Hanse genomen, door Verkerk ineens wordt ingeschoten. Plotseling is dus de stand op 42 gekomen. IJ. V. V. speelt met den moed der wanhoop verder, zet enkele goede aanvallen op, de verdediging van R. C. H. is even tever opgedrongen en van Bavel profiteert van een ver doorgespeelden bal door over den uitloo penden Kos in het verlaten doel te schieten. 4—3. Dan gaat R. C. H. nog weer eens serieus aanpakken en weldra ligt nummer 5 achter Pino uit een door Ruis genomen penalty, ter wijl Verkerk daarna nog eens een voorzet van rechts benut. 6—3. Verschillende goede kansen gaan dan nog verloren deels door het lang zamerhand onbespeelbare terrein, deels door treuze'en in de voorhoede. Een regenbultje komt dan het verblijf in het veld nog meer veronaangenamen en wordt het spel er niet beter op. Het einde van dit geanimeerd par tentje voetbal komt tenslotte met een 63 over winning voor R. C. H. dat daarmede de vierde r.de bereikt hééft. Het R. C. H.-elftal luid- Het is een ongedachte nederlaag geworden. Ongetwijfeld heeft 't Gooi het grootste deel van den strijd het beste spel gehad. Echter kreeg E. D. O. zoo geweldig veel kansen en kwam de laatste twintig minuten zoo hevig opzetten, dat het onbegrijpelijk was, dat er slechts twee doelpunten kwamen. In de eerste helft had het Gooi het beste spel, doch een voorsprong van 30 met de rust was te sterk uitgedrukt. Na de hervatting werden de aan vallen van 't Gooi steeds minder en ondanks den druk op het Hilversumsche doel kwamen er maar geen doelpunten. Eindelijk had v. d. Hurk succes, 1—3. Als v. d. Laan dan goed opbrengt en over een paar spelers plaatst, kopt Koene goed in, 2—3. 't Gooi raakt geheel van streek en E. D. O. valt onophoudelijk aan, doch heeft totaal geen geluk. Voor den K.N.V.B.-bellkr togen de Kenne- mers naar de Maasstad om daar Feijenoord 2 te ontmoeten. Met 6—3 bleven de goed spelen de Wijkers in de meerderheid na een fraaien wedstrijd. Na 10 minuten bezorgt Horeman op fraaie wijze zijn club de leiding, 0—1, doch 1 minuut later kopt Vrauwdeunt schitterend den gelijkmaker in het net, I1. De Kennemers worden geleidelijk sterker en Horeman met 2 en Schipper met 1 doelpunt brengen den rust stand op 14. Na de thee en spannende strrDe Rot terdammers zetten er alles op or halen, wat hun door den rechtsbinnen 2—4. Horeman benut echter 3 minuien -iter een pass van Groot op fraaie wijze, 2—5. Nog is het niet genoeg en na enkele „geefsche pogingen maakt Brethouwer er 26 van. De laatste 10 minuten is Feijenoord in de meerderheid en benut Vrauwdeunt alsnog een kans, hem ge boden uit een hoekschop, 36. Met dezen stand komt het einde en komen de Kennemers in de 4de ronde. Langen tijd is er onzekerheid geweec-t over de uitzending van Nederlandsche athleten dit laatste woord genomen in den ruimsten zin naar de Xe Olympische Spelen, welke dezen zomer op Amerikaanschen bodem te Los An geles in het zonnige Califomië worden gehou den. Langen tijd scheen het door den slechten economischen toestand aan emstigen twijfel onderhevjg of vertegenwoordigers van het land, dat de IXe Olympische Spelen had mogen or- ganiseeren en toen de bloem van alles wat in de wereld aan sport doet binnen zijn lands palen zag en één van de grootste sportdemon- straties ooit gehouden zijn landslieden kon aan bieden, of dat land in 1932 zou kunnen reci- proceeren door in Los Angeles aanwezig te zijn. De offervaardigheid van de sportsmen zelf de K. N. V. B. als grootste organisatie vooraan heeft gelukkig Nederlands uitkomen verze kerd en zoo zijn wij thans in de gelegenheid onzen lezers over de uitzending van onze ath- leten nader mededeelingen te doen. Wie zullen er meegaan? Het antwoord op deze vraag zal wel het meeste belang inboezemen. Daar het Nederlandsch Olympisch Comité, de organisatie die de uitzending regelt, slechts over beperkte middelen beschikt, heeft men als maat staf aangenomen, dat slechts diegenen in Los Angeles zullen uitkomen, die door hun of haar prestaties een redelijke kans op succes hebben. Bij de vorige Spelen te Antwerpen, Parijs en Amsterdam was het nog al eens voorgekomen, dat onder onze vertegenwoordigers athleten voorkwamen, die weliswaar kampioen in ons land waren, doch in een krachtmeting met 's werelds besten „nergens" waren. De namen van onze Olympische vertegen woordigers staan nog wel niet definitief vast, maar er zijn verschillende aanwijzingen, die met vrij groote zekerheid doen vermoeden, wie er mee gaan. Vooreerst kunnen we vermelden, dat in totaal twintig dames en heeren zullen worden afgevaardigd, waarvan liefst veertig procent dames zullen zijn. Wel een bewijs, dat dat Nederlandsche dames-sport op hoog peil staat, in verhouding zelfs veel hooger dan de heeren-sport! L'honneur aux dames. Dan komen we direct bij het zwemmen terecht. Onze dames toch blinken in het water zeer uit en is er al sprake van Olympische of Europeesche kampioen schappen of van de verbetering van wereld records, dan is één onzer vertegenwoordigsters daar steevast bij. In de eerste plaats is dat „Zus" Braun, thans deftig mevr. Philipsen Braun, doch voor de sport-enthousiasten hun „Zus". Was zij eertijds met Marie Baron, ook één van de zwemsters die wij Ooit gehad heb ben, doch die na haar huwelijk uit de zwem- wereld eclipseerde en alleen in haar huishou dinkje een eerste viool ging spelen, het type van het door en door gezonde sportmeisje van dezen tijd, het laatste jaar is in de dames- zwemsport waarschijnlijk gestimuleerd door de prestaties van Braun en Baron een groote activiteit te bemerken, waarbij eenige prima zwemsters naar voren zijn gekomen, die naast mevr. PhilipsenBraun zullen worden uitge zonden. Het zijn de reeds langer zwemmende dames mej. Baumeister en mej. Vierdag en de nog jeugdige zwem-sterrétjes mej. Kasteln en mej. den Ouden. Vooral de prestaties van de laatste houden een belofte in voor de toekomst. Uit de Nederlandsche schermwereld komi slechts één persoon in aanmerking om ons land in Los Angeles te vertegenwoordigen. Dat is mej. de Boer, onze floretkampioene, die ook in het buitenland reeds verscheidene successen wist te behalen, doch waarschijnlijk in de zeer sterk schermende Duitsche Helene Mayer, de Olympische kampioene 1928, haar meerdere zal moeten erkennen. Niettemin is de uitzending van mej. de Boer ten volle gewettigd. Om bij de dames te blijven, volgt thans de athletiek. In dezen tak van sport bezitten we slechts enkele uitblinkers, die ook in een inter nationaal milieu kunnen meespreken. Mej. Schuurman, een telg van Frieschen bodem, heeft gelijk haar sportzusters de Friesche schaat- senrijdsters de snelheid in de beenen. Zij springt op de 100 en 200 meter in zoo'n vaart, dat door haar toedoen de Hollandsche vlag in dat verre Califomië wel aan één der masten zou kunnen komen. Mej. Gisolf heeft dit laatste feit al eens gepresteerd door in 1928 te Am sterdam bij het hoogspringen den tweeden prijs te behalen. Het laatste jaar heeft men weinig van haar vernomen, zoodat het niet zeker is of zij in het a.s. seizoen een dusdanigen vorm bereikt, die uitzending wettigt. Twee heeren-athleten staan naast de twee dames op de nominatie om te worden afge vaardigd en van deze vier zullen er twee moe ten thuisblijven, want er is geld uitgetrokken voor twee vertegenwoordigers van de K. N. A. U. De heeren zijn Berger, onze nationale kam pioen op den korten afstand (100 en 200 meter), van wiens vorm in het naderende seizoen het zal afhangen of hij meegaat, en de Zwollenaar Peters, die reeds sedert tal van jaren onze kampioen in het eenigszins buitennissige num mer hink-stap-sprong is, op welk nummer hp ook eenige malen op de Britsche kampioen schappen excelleerde. Ook de roeiers krpgen hun representanten. Dat zal wel de stuurmanlooze twee van Triton worden, die in 1931 het Europeesche roeikam- pioenschap wist te behalen. Er heerscht een opgewekt en serieus roei-leven aan de Utrecht- sche Universiteit en wp zien zoo onder des kundige leiding dezen zomer de oefeningen mf-ot de prest*»ries van deze twee Utrechtsche studenten Roelofsen en Röell met vertrouwen tegemoet. Onze muiters hebben een Olympisch kam pioenschap te verdedigen. Uit dien hoofde al leen is een uitzending van een drietal onzer ruiters een eerezaak èn tegenover de ruiter sport in Nederland in het algemeen èn tegen over de Amerikaansche organisatoren, die na- tuurlpk graag de sterkste deelnemers aanwezig zien, in het bpzonder. Er is echter nog eenig rumoer in casa geweest over de vraag wat voor onze sportgemeenschap te prefereeren viel, öf die van drie athleten elk van een anderen tak van sport, temeer omdat de hippische verte genwoordiging door het feit, dat men paar den moet meenemen en deze oppassers behoe ven nogal kostbaar is. Met het oog op het Olympisch kampioenschap, dat hier te verdedi gen valt, lpkt ons de beantwoording van deze vraag niet moeilpk. Onze vertegenwoordigers zullen zpn luit. jhr. van Lennep met „Luftikus", luit. Pahud de Mortanges met „Marcroix" en luit. de Bruine met „Lola". Luit. Schummel- ketel (op „Duiveltjë") is reserve, zoo één der drie eerstgenoemden verhinderd mocht zpn. Aan den Modernen Vpfkamp, een all-round nummer dat schieten, zwemmen, veldloop, scher men en paardrpden omvat, zal ook door een onzer landslieden worden deelgenomen, waar- schpnlpk door W. J. van Rhijn, di in 1928 in deze wedstrijdserie de negende plaats uit 37 deelnemers wist te bereiken. De heeren Jan en Bob Maas, op de nationale en ook internationale wateren zeilers van naam, zullen ons land te Los Angeles, waar men in een in ons land onbekend type boot moet uit komen, op de zeilwedstrijden vertegenwoordigen. Twee wielrenners zullen worden afgevaar digd, van wie de namen nog niet bekend zijn. De fietsers zijn juist uit den winterslaap ont waakt en eerst na nauwkeurige bestudeering van hun prestaties op de binnenkort opengaan de banen zal een keuze worden gedaan. Ook de Nederlandsche schietsport zal ver tegenwoordigd zijn. De praeses van de Konink- lpke Vereeniging van Nederlandsche Scherp schutters, dr. B Brand uit Utrecht, die één onzer beste schutters is en aan alle belangrijke binnen- en buitenlandsche wedstrijden mei succes deelneemt, hoopt ook in Los Angeles ons land waardig te representeeren. De heer Brand, die in zijn woonplaats een bekend chi rurg is, zal tegelpkertijd hopelijk niet noo- dig de medische verzorging van de ploeg op zich nemen. Tenslotte nog iets over den mogelijken Ne- derlaTidschen deelnemer aan« de bokswedstrij den, waarbij wij in 1928 door Van Klaveren een Olympisch kampioenschap hebben veroverd. Men heeft voorloopig daarvoor aangewezen den Jongen veelbelovenden vedergewicht-bokser Baan, doch het is nog niet zeker of deze bij nadere tests zal blijken capabel te worden ge acht om met succes in Amerika uit te komen. Daar verder geen vergoeding voor „broken time" wordt gegeven, is dit ook nog een punt, waardoor een mogelijke uitzending van een bokser wel eens bemoeilijkt zou kunnen worden. J. A. B. Promotie en degradatie. Oostelijke le klasse. Zwart Wit—HKC o_2 Noordelpke le klasse. W.W.M.D.Friso 62 Om den Zilveren Korf. Bilthoven—Allen Weerbaar 8—1 Om den Z. N. v. d. Dagbal. D.V.D. II—D.E.D. II District VijfExcelsior II. Blauw WitIII—Groen Geel Om den Maasstad-beker. RotterdamAmsterdam Buiten de competitie. GelderlandOverpsel 5—0* 3—0 5—0 3—2 2—3 Op de banen van de Kennemer Golf- en Countryclub te Zandvoort werd Zaterdag en Zondag de maandelijksche wedstrijd verspeeld. Er waren 33 deelnemers, onder wie 7 dames. De eerste prijs voor de dames werd gewon nen door mevr. Kern met een nette score van 70. De eerste prijs voor de heeren werd gewon nen door den heer J. Nielsen met een netto score van 72. Voor den tweeden prijs zal over gespeeld moeten worden door de heerep J. H. Moltzer en J. H. Volkmann. AMSTERDAM, 3 April. Heden hield de Am- sterdamsche Sportclub „De Germaan" een pe- letonrit op het traject DuivendrechtMerwede over 30 K.M. waarvan de uitslag luidt: 1. W. Fehres, C. Westera, J. A. Hertroip, Kruse Tijd 53 min, 10 sec. voorgifte 5 min. 2. W. Vos, J. Spaargaren, B. Kroese. Tijd 53 min. 10 sec. voorgift 3 min. 3. J. D. Tewes, van Uden: G. Snijders. Tijd 54 min. 27 sec. van meet af. 4. W. Schoen, Brisee. Steenbrugge. G. Schip pers, Tijd 56 min, 6 sec. voorgift 7 min. H. F. C. klopt Gouda met 30. Miezerus, dien men hier met den Goudschen doel man in actie ziet, scoorde de eerste twee f n*) *))oor TJJ**, O. Landenwedstrijden. e Amsterdam: NederlandBelgië 20 Arnhem: NederlandW.-Duitschland (dames) 1 0 Promotie-degradatie. 2e3e klasse. A'dam: Amsterdam Vde Vierde 13 (Ongecorigeerd) Extra competitie. Afd. II. Amsterdam: Amsterdam IIHB.S. 32 Hilversum: Be FairLeiden 54 Afd. III. Wassenaar: Kieviten IITogo rv regl. Den Haag: H.O.C. IllTogo III 21 Dames. UpwardDeventer 04 Treslingbeker. A'dam: Oh Kay—'t Gooi I 17 In het Amsterdamsche Stadion vond Zon dag de 13e interland-wedstrijd tegen België plaats en voor de 8e maal heeft Holland de zege weten te behalen. Even over half drie stellen de volgende elftallen zich op: HOLLAND: Hardebeck, De Waal, Tresling, -De Doop er, Ter Haar, v Lierop, Gunning, De Geer, v. d. Berg, Dupon, v. d. Haar. Scheidsrechters: Mr, H. E. A. Molhuyzen. R. Liepois Portielje, Lejeune; Rensburg, Bernaert, Seeldrayers, Putz Adelot, De Keyzer, Wellens, Paquet, v. d. Merghel. BELGIË. België heeft inmiddels den toss gewonnen en wenscht met den over de lengte van het veld staanden wind mede te spelen. Het terrein heeft zelf van de vele regens nogal te lijden gehad. Hier en daar is met zand gewerkt; het veld is zwaar en modderig, zoodat glijpartijen ook niet uitbleven. De eerste aanvallen zijn voor de Belgen; onze halflinie is niet thuis, maar de Belgische voorwaartsen stuiten, dan toch op de backs. Dan gaat Holland ten aanval en de eerste daarvan wordt heel goed door den debutant Gunning geleid. Zijn voorzet wordt echter door den Belgischen scheidsrechter wegens sticks afgekeurd. Over het algemeen floot de heer Liegois op dit punt wel wat erg streng. Holland blijft aanvallen. Als Dupon eens alleen voor den keeper staat, pusht hij tegen den Belg op inplaats van een flink schot. Toch zijn de Belgen iets meer aanvallend, maar er zit nog te weinig dash in. Een corner op het Belgische doel slaat Geer hard in het hoekje, maar van de Merghel stopt keurig. De opvolgende strafcor- ner wordt dan door Tresling gemist. De snelheid van het spel wordt wel gedom- streerd door het feit, dat enkele seconden later de Belgen een strafcomer op het Hol landsche doel toegewezen krijgt. Wellens schiet, maar het schot wordt gestopt. De bal blijft dan eenigen tijd op Hollandsche helft. Dan weer een snelle Hollandsche aanval, nu over links, waar v. d. Haar zijn capaci teiten toont. Den voorzet krijgt v. d. Berg te pakken, maar zijn schot vindt bij v. d. Merghel geen genade. Nog blijft de bal even voor het Belgische doel, totdat een voorzet van Gunning mislukt. Holland blijft nu wat meer aanvallend. Een corner op het Belgisch doel wordt door v. d. Berg naast geslagen. Bij de Belgen valt hun goede halflinie op, welke beter Is als de Hollandsche. Vooral het stoppen van de Belgische halfs is zeer goed en ook het voeden van den aanval. De Hol landsche kanthalfs lijken wat bang voor de snelle Belgische wlngspelers en daarom meer verdedigend te snelen. Al is het Hollandsche team wat meer aan vallend. voer beide zijden zijn de aanvallen gevaarliik door snel handelen van de voor- Txr 9 firtsfin Hoewel de bal meest op Belgische helft bliift, werkt de verdediging steeds maar stug weer weg. Het trio v. d. Merghel Wellens Paauet ls dan ook weer zeer goed op dreef. Een korte periode van eenig Belgisch overwicht volgt. In hoofdzaak is dit te wijten aan de Hollandsche middenlinie, welke niet met zooveel stuwende kracht speelt als ge- woonliik. zonder nu beoaald slecht te ziin. Plotseling weer zoo'n razend snelle aanval van Holland. Gunning brengt den bal weer keurig op, de Belgen weten weinig tegen hem te beginnen, maar zijn voorzet wordt door alle vier Hollandsche voorhoede-soelers ge- mlst! Even later weer een tweetal kansen; het schot van. De Geer wordt gestopt, dat van v. d. Haar gaat naast. Eenige Belgische aanvallen volgen, maar hun voorhoede krijgt veel minder gelegenheid tot schieten, daar De Waal en Tresling geen moment vrij snel toelaten. Hardebeck krijgt daardoor ook betrekkelijk weinig te doen. C.a. 5 minuten voor de rust een snelle Hollandsche doorbraak, waarbij Dupon eindeliik succes heeft, als hij even te voren in buitenspelnositie is geweest. Zijn push treft echter doel, Holland leidt met 1—0. België beantwoordt dit, Hollandsche suces met eenige stevige aanvallen. Lejeune lost een goed schot, dat Hardebeck wel stout, de bal springt tegen den boven lat, komt weer vlak bij den doelpaal op den grond en wordt dan langs den buitenkant van den paal weggewerkt. Een angstig moment. Als de corner genomen moet worden, wordt rust aangekondigd. Tijdens de pauze wordt Ab Tresling gehul digd voor ziin 25en Interland-wedstrijd en aanstaand vertrek naar België. Het bondsbe- stuur schenkt hem als blijk van waardeering voor zijn goede hockey-capaciteiten een zilve ren sigarettenkoker met inscriptie. De spelers van het nationale team huldigen hem met een gouden potlood en gecalllgrafeerde oorkonde. Ten slotte komen zijn clubgenooten van H. O C. aandragen met een clubfoto en een boekwerk. Een eenvoudige prettige huldiging van een sympathiek speler, waaraan hockey- Holland veel verliest. Dan klinkt weer het aanvangssignaal. Direct zitten de Belgen er fanatiek op. Ternauwer nood en met eenig geluk ontsnapt het Holland sche doel Een Le.ieune-aanval strandt op buitenspel,' de vrije slag wordt echter slecht "enomen, v. d. Berg vangt den bal op, geeft ™oed door naar Dupon, die langs den uitge- 1 nonen keeper in het leege doel pusht, 20 "oor Holland enkele minuten na de hervat ting. Het hemieuwe succes moedigt aan, een twee tal gevaarlijke momenten ontstaan voor het Belgische doel, maar v. d. Merghel is uitste kend. Zelfs een aantal corners worden dan *toor de Belgen onschadeliik gemaakt. De Hollandsche activiteit zakt dan wat af. Het spel komt weer meer op het midden veld en langzamerhand komen dé Belgen weer aanvallend opzetten. Het nemen van corners en strafcomers gaat hen evenwel slecht af. Een flink aantal hiervan brengt Beigtë geen succes. Holland valt bijna niet meer aan; de Bel gische middenlinie werkt weer op volle, dus goede capaciteit. Hardebeck weet door uittoepen als Rensburg alleen voor hem staat, goed te redden. Als BelgiS zoo gevaarlijk doet, komt het T-r0nojat in I Maar ook zij' hebben weinig succes met corners. In eens krijgt van Lierop het dan te pakken In zijn eentje passeert hij de half linie en zelfs de backs, maar de keeper onderschept prachtig tusschen twee Holland sche spelers in, die snel toeschoten. Het einde komt reeds in zicht. België tracht nog succes te boeken, maar het lukt niet op de soliede Hollandscha verdediging, welke bovendien den off-sideregel goed toe past. Voor Holland is het echter al evenzoo. Ook zij halen geen nieuw succes meer. Als het einde wordt aangekondigd, heeft Holland een verdiende overwinning behaald, al hadden de Belgen zeker een tegenpunt ver diend. Over het geheel heeft deze interland-wed strijd toch niet dat gebracht, wat men er zich van had voorgesteld, er ontbrak spanning en daardoor ging er wat pittigs verloren. Toch is er snel en goed gespeeld, zelfs heel goede, als men het zware, hobbelige veld er bij in aanmerking neemt. In de Oranje-ploeg ls ook thans niemand tegengevallen, maar deze zelfde Oranje-ploeg speelde onlangs in Den Haag tegen de Colonial- Indians een pittiger en daardoor ook aantrek kelijker partij. Het Belgische team zal den landgenooten ook geen teleurstelling gebracht hebben. De achterhoede was uitstekend verdedigend, de middenlinie heeft als geheel voldaan, al waren de Holalndsche vleugelspelers hen vaak te snel af. De voorhoede was actief, maar wist zich geen kansen te scheppen. Als men daarbij vergelijkt de vele kansen, welke de Holland sche voorhoede kreeg.... en ongebruikt liet, dan zijn beide aanvallen wel getypeerd. Maar van Hollandseh standpunt bekeken, ls eind goed, al goed. Gistermiddag is alhier op het Sportpark Kla- renbeek de dames-hockey wedstrijd Nederland —West Duitschland gespeeld, die door onze da mes met 10 werd gewonnen, dank zij een betere stick-techniek, maar vooral door het en thousiast werken van de geheele ploeg. De Ne derlandsche dames waren in het veld overwe gend sterker, doch misschien als gevolg van het enthousiasme liet het positiespel zeer veel te wenschen over, terwijl het aanvalsspel te kort werd gehouden. De Duitsche ploeg werd dikwijls volkomen ingesloten en zoo was het langen tijd vrijwel onmogelijk om tusschen de vele sticks en beenen door tot doelpunten te komen. Het opstellen der Duitsche dames was ongetwijfeld veel beter en bij iedere aanval trokken zij in een breede open formatie op het doel af. De stick-techniek van het Duitsche team was echter dermate onvoldoende, dat de Nederlandsche verdedigsters met hare tegen standsters niet veel moeite hadden, temeer daar het binnentrio beslist onvoldoende gwas. Speciaal de dames Infanti en Potthoff speelden zeer zwak. Het gevaar kwam dan ook het meest van de beide vleugelspeelsters, waarvan vooral de linksbuiten Blum op een zeer goeden wedstrijd kan terugzien. Uitblink sters in dit team waren voorts linksback Brohl, spil Piedboeuf en rechtsbuiten Rosenbaum. In het Nederlandsche team viel vooral mej. Pabst, die links-half speelde, op. Met forsche, verre slagen zuiverde zij haar gebied, terwijl zij steeds weer de voorhoede aan het werk zette. Mej. Eilers speelde veel minder. De beide Ne derlandsche backs, de dames Franzi en Rollin Couquerque waren uitstekend. De Nederland sche voorhoede had veel productiever kunnen spelen, indien zij later op hun plaats gebleven waren. Individueel werd echter zeer goed ge speeld. Tijdens de nationale zwemwedstrijden van de Hollandsche Dameszwemclub in de Badinrich ting aan den Heiligeweg te Amsterdam heeft mej. Jenny Kastein (H.D.Z.) een succesvolle poging gedaan het wereldrecord over 400 M. schoolslag te verbeteren. Zij zwom dezen af stand zonder tegenstanders en legde de baan af in een tijd van 6 min. 38.2/5 sec. Zij ver beterde hiermede niet alleen het Nederlandsch record over dezen afstand dit stond op naam van mevr. Marie Puy-Baron met een tijd van 6 min. 45.3/5 sec. doch ook het Europeesch en wereldrecord werd verbeterd. Het wereldrecord en Europeesch record stond op naam van miss Wolstenholme, Engeland, met een tijd van 6 min. 41.2/5 sec. Ook een Nederlandsch record verbeterd Later op den avond zwom mej. Kastein nog de 200 M. met als tegenstanders Jopie Huy- bers en mej. Dunkelbeck van de O.D.Z. On danks het feit, dat zij pas nog de 400 M. schoolslag achter den rug had, zwom zij in zeer scherp tempo en bij het eindpunt was zij zeker een kwart baan voor op haar te genstanders. Zü zwom de 200 M. schoolslag in 3 min. 9 sec., hetgeen een nieuw Nederlandsch record betéekent. Het oude stond op naam van mevr. Puy Baron met een tijd van 3 min. 11.1/5 sec. Als men bedenkt, dat het huidige wereld record op naam van Else Jacobson (Denemar ken) staat met een tijd van 3 min. 8.3/5 sec., dan is het heel goed mogelijk, dat mej. Kas tein bij doorgaande training ook op dit num mer het wereldrecort op haar naam kan brengen. De belangrijkste uitslagen luiden: 100 M. vrije slag: 1. C. Ladde (Y) 1 min. 14.4/5 sec. 2. M. Oversloot (O.D.Z.) 1 min. 15 sec. 3. N. Langeveld (I.N.) 1 min. 18.3/5 sec. 10 X 25 M. vrije slag estafette: 1. ODZ 2 min. 36.3/5 sec. 2. ADZ 2 min. 39.1/5 sec. 3. HDZ 2 min. 41.4/5 sec. B. RDZ gedisqualificeerd. 200 M. schoolslag: 1. Jenny Kastein, HDZ, 3 min. 9 sec. (nieuw Ned. record). 2. J. Huybers (Y) 3 min. 18.4/5 sec. 3 X 100 M. vrije slag: 1. RDZ 3 min. 46.3/5 sec. 2. ADZ 3 min. 56.4/5 sec. De RDZ ploeg bestond uit de dames G. Klapwijk, T. Baumeister en Willy den Ouden. C. Waterpolo: HZ en PC-HDZ 2—1. Schoonspringen: 1. B. Zegger (ADZ) 52.05 pt. 2. A. Hanja (ADZ) 46.72 pnt. 3. W. den Ouden (RDZ) 46.62 pnt. Zkeedsche schoolslag estafette: 1. HDZ 5 min. 59 sec. 2. ADZ 6 min. 6.1/5 sec. 3. ODZ 6 min. 20.3/5 sec. Y gedisqualificeerd 5 min. 57 sec. 100 M. rugslag: 1. D. Ketelaar 1 min. 31 sec. (HDZ). 2. M. Zandvliet 1 min. 34.2/5 sec. (I.N.). 3. L. van Voorst (ADZ) 1.36.1/5 sec. Tijdens de nationale zwemwedstrijden van de Hollandsche Dames Zwemclub in de Badinrich ting aan den Heiligenweg heeft mej. Jenny Kastein (H.D.Z.) een succesvolle poging ge daan het wereldrecord over 400 M. schoolslag te verbeteren. Zij zwom dezen afstand zonder tegenstanders en legde de baan af in een tijd van 6 min. 38 2/5 sec. Zij verbeterde hiermede niet alleen het Nederlandsch record over dezen afstand dit stond op naam van mevr. Marie Puy Baren met een tijd van 6 min. 45 3/5 sec. doch ook het Europeesch en wereldrecord werd verbeterd. Het wereldrecord en Europeesch re- cnaam van miss Wolstenholme (1 een tijd van 6 min. 412/5 sec. De Belgische internationaal en voorhoede man van de momenteele leiders, de Liersche S. C., Bernard Voorhoof, trad verleden Woens dag in het huwelijk met mejuffr. Bogaerts, welke echtverbintenis begrijpelijk groote be langstelling verwekte. De Hollandsch-Belgische familie, Meljado, werd opnieuw zwaar beproefd. Ontviel hen voor kort hun zoon, Simon, een zeer bekend speler, thans werd hun dochter, SSarah, bij een auto ongeval doodelijk getroffen. Hun eenigst over blijvend kind is Sam, de fameuze spil van Beerschot. Gedurende de Paaschdagen is België als t ware overstroomd door voetballers van vreem de nationaliteiten. Er waren Hollanders, Oos tenrijkers, Tsjechen, Engelschen en Duitschers. Vooral de tournooien te Brussel en Antwerpen, waar Oostenrijkers en Tsjechen bij betrokken waren, waren niet alleen zeer druk bezociit, doch leverden perfect voetbal, waarbij de profs uit den aard aan het langste einde trokken. Anders was het te Luik gesteld, waar zoo goed als het reserve-elftal van Birmingham, de club van den internationalen keeper Hibbs, met liefst 61 werd geklopt door de Oostenrijksche ver eeniging, Brigittenhauer A.C. Op 24 April a.s. gaat in Weenen den inter land-wedstrijd tusschen Oostenrijk en Honga rije, welke match geldt voor den Midden-Euro- peeschen Cup. Ter gelegenheid van den voor kort te Weenen gespeelden wedstrijd Oostenrijk tegen Italië, hield en deel van het Weensche publiek anti fascistische betoogingen en bezigden uitlatingen, leiding van de uitlatingen door de Italiaansche lianen terecht waren verbolgen. Reeds tijdens het diner bood men excuses aan, welke thans schriftelijk werden bevestigd, bepaald naar aan leiding van de uitlatingen door de Italiaanscvh- pers. In verband met den internationalen wedstiiju Zwitserland contra Tsjecho-Slowakije op 17 April, hebben de Zwitsers thans een A- en B- elftal opgesteld, welke ploegen op 6 April een oefenmatch houden, waarna het definitieve elftal wordt opgesteld. Eerder meldden wij reeds, dat werd overwogen om thans in Zwitserland woonachtige voetbal lers, hoewel geen Zwitsers van geboorte zijnde, In het nationale elftal op te stellen. Deze ge dachte stuitte echter op zooveel tegenkanting, dat men de beslissing voorloopig aanhield. De eens zoo schitterende middenvoor van M. T. K. en van het Hongaarsche elftal, George Orth, die sinds 2 jaar als trainer een uitstekend salaris verdient in Amerika, heeft thans een vaste aanstelling gekregen als leeraar voor Lichamelijke Opvoeding aan de Hoogeschool te Boedapest. Dezer dagen keert Orth naar zijn geboorte land terug. Natuurlijk hebben gedurende Paasch ook ta: van Oostenrijksche, Tsjechische- en elftallen van andere nationaliteiten in Duitschland ge teerd. Dezen keer is 't niet over de geheele linie rozengeur en maneschijn geweest. Het Weensche W.A.C. verloor bijvoorbeeld te Berlijn van Her- tha—BS.C. met51 en speelde 11 te Hamburg tegen H.S.V.; Wacker verloor met 10 van Germania te Brötzingen, terwijl Austria met 32 van Krefeld op zijn kop kreeg. Slav ia kon te Chemnitz niet moeite tot een 44 komen, terwijl D.F.C., eveneens uit Praag, met 6—4 te Leipzig teiï onderging tegen het Duitsche Wackeï. *t* r Het kapiaalkraohtige Londensche Arsenal dat door zijn populariteit steeds plaatsruimte te kort had, is er in geslaagd vergunning te krijgen tot het bouwen eener nieuwe tribune, en wel een van twee étages. Met nog enkele andere uitbreidingen kunnen thans einde Aug- maar liefst 90.000 menschen worden geborgen, zoodat de Arsenal dan over een inrichting be schikt Wembley waardig. Een groot succes: Jenny Kastein ver- tert een wreld- en een Ned. record. Zaterdagavond vonden onder groote belang stelling in de badinrichting aan den Heiligen weg de jaarlijksche nationale zwemwedstrijden plaats van de H. D. Z. Het programma opende mtt eenige aspirantennummers voor H. D. Z.- leden, waarna de reeds vermelde en geslaagde recordpoging plaats vond over de 400 M. school slag van de H. D. Z. zwemster Jenny Kastein. Later op den avond zwom deze uitstekende schoolslagzwemster nog de 200 M. met als te genstanders Jopie Huybers en mej. Dunkel beck van de O. D. O. Ondanks het feit, dat zü pas nog de 400 M. schoolslag achter den rug had, zwom zij in zeer scherp tempo en bij het eindpunt was zij zeker een kwart baan voor op haar tegenstandsters. Zij zwom de 200 M. schoolslag in 3 min. 9 sec. hetgeen een nieuw Ned. record beteekende. Het oude stond op naam van mevr. Puy-Baron met een tijd van 3 min. 111/5 sec. Als men be denkt, dat het huidige wereldrecord op naam van Else Jacobson (Denemarken) staat met ten tijd van 3 min. 8 3/5 sec., dan is het wel duidelijk, dat mej. Kastein bij doorgaande-trai ning ook op dit nummer ook het wereldrecord op haar naam kan verkrijgen. De belangrijkste uitslagen luiden: 100 M. vrije slag: 1. C. Laddé (Y) 1 min. 14 4/5 sec. 2. M. Oversloot (O.D.Z.) 1 min. 15 sec. 3. N. Langeveld (I. N.) 1 min. 18 3/5 sec. 10 x 25 M. vrije slag estafette: 1. O.D.Z. 2 min. 36 3/5 sec. 2. A.D.Z. 2 min. 301/5 sec. 3. H. D. Z. 2 min. 41 4/5 sec. B. R.D.Z. gedisqualificeerd. 200 M. schoolslag: 1 Jenny Kastein H. D. Z.' 3 min. 9 sec. (Nieuw Nederl. Record). 2. J. Huybers 3 min. 18 4/5 sec. 3 x 100 M. vrije slag: 1. R.D.Z. 3 min. 46 3/5 sec. 2. A.D.Z 3 min. 56 4/5 sec. De R.D.Z. ploeg bestond uit de dames G Klapwijk, T. Baumeister en Willy den Ouden C. Waterpolo: H.Z. en P.C.H.D.Z. 21. Schoonspringen: 1. B. Zegger (A.D.Z.) 52.0! pnt. 2. A. Hanja (A.D.Z.) 46.72 pnt. 3. W. den ©uden (RDZ) 46.62. Zweedsche schoolslag estafette: 1. H.D.Z. E m. 59 sec. 2. A.D.Z. 6 min. 6 1/5 sec. 3. ODZ 6 min. 20 3/5 sec. Y gedisqualificeerd 5 min. 57 sec. 100 M. rugslag. 1. D. Ketelaar 1 min. 31 sec. (H.D.Z.) 2 M. Zandvliet 1 min. 34 2/5 sec. (I.N.) 3. L van Voorst (ADZ) 1.36 1/5 sec. In de Zaterdag voortgezette schaakmaten Euwe-Flohr verloor Euwe zijn zesde partij te gen Flohr. Euwe speelde met een Tsjechische verdediging met de schlechter variant G7G6. Euwe heeft de opening Bizar gespeeld, waar van Flohr uitstekend profijt heeft getrokken er na 30 zetten Euwe tot opgevtn werd gedwon gen. De sand is thans 3^—2^ voor Flohr,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 6