W' Wegens enorm succes VOORTZETTING SERIE-VERKOOP TAFEL- EN BED- GARNITUREN EXTRA KORTING MARIA-STICHTING H£RINGA WUTHRICH, ELECTRICITEIT LANZDORP ROE A 2-jarags abonnementsn AGENDA STADSNIEUWS 5 APRIL BOND VAN POLITIE PERSONEEL 30-jarig bestaan Pater Dekkers Vereenvoudigd leerplan Pinksterspel „De Graal" STADSSCHOUWBURG Jubileum N. V. OSCAR SMIT's BANK ROOMSCHE REISVEREENIGING FLORAPARK NOORDWIJK De bloemen roepen U ORGELBESPELING IEDEREN MIDDAG VAN 2—3 UUR POLIKLINIEK mÈm .mMJêê düÉ „JAN PASSTOORS" „GELOOF EN WETENSCHAP" Pont-examens DRANKWET DE MUNTERSLAAN BAZAR HAARLEM's GEMENGD KOOR UITVOERING „SNELVERBAND" VERKEERSONGEVALLEN AANGEHOUDEN GLADDE WEGEN LANGDURIGE TROUWE DIENST H. V. B.-elftal ALLIANCE FRANgAISE DE NIEUWE KERK TE SANTPOORT De eerste-steen-Iegging Stofzuigerhuis MAERTENS 459e STAATSLOTERIJ STUDIEKRING „HAARLEM" BURGERLIJKE STAND MET HAARLEM Dames- en Heerenkleedermakers, KRUISWEG 6 - TELEFOON 11787 in elke gewenschte samenstelling Uitsluitend ENGELSCHE en SCHOTSCHE STOFFEN Vraagt stalenboeken. Gebouw „St. Bavo". Rechtskundig Bureau 8 30 uur -St. Caecilia". 8 uur. Cursus mr. Vorstman, 8 uur. „Alberdingk Thijm", 8 uur Kraam verzorging, 23 uur. Gem. Concertgebouw. Bach-Concert. Stadsschouwburg. „SUss de Jood", 8 uur. Rembrandt-Theater. „Shanghai-Ex press" en variété, 7 en kwart over 9 uur. Palace-Cinema. „Het Meisje uit de Auto bus" en variété, kwart over 8 uur. De afdeeling Haarlem van den Algemeenen Bond van Politiepersoneel in Nederland heeft ter herdenking van haar 30-jarig bestaan feest avonden georganiseerd op Zaterdag 16 en Maandag 18 April in Hotel Lion d'Or. Mede werking verleenen o.a. prof. Meiloc, humorist- goochelaar, en het duo Van Noordt. De gezondheidstoestand van den weleerw. pater Richarius Dekkers O.F.M., kapelaan der parochie van het H. Hart (Kleverpark), is dermate vooruitgaande, dat Z.E. weer de H Mis heeft kunnen lezen. Proef gevraagd De afdeeling Haarlem van den Bond van Ned. Onderwijzers heeft in een adres den raad verzocht te willen bevorderen: a. dat aan de school voor U.L.O. letter A een proef wordt genomen met het inrichten van een derde klasse voor eindonderwijs met vereenvoudigd leerplan. b. dat na afloop van een bepaalden termijn de schoolvergadering van genoemde school over de resultaten van die proef een rapport uitbrengt. Zondagmiddag. De lucht is donker, t Kon gaan gieten, >t kon ook droog blijven. Maar met een onver stoorbare blijheid trokken ruim 500 Haarlem se he meisjes uit de drie clubhuizen: Emma- straat, Spaame en Middenweg, naar Heem stede, waar 't Seminarie Hageveld gastvrij een prachtterrein beschikbaar had gesteld om een algemeene repetitie te houden. Want vol vuur en enthousiasme speelt Haarlem de Engelen rol in t Pinksterspel op 16 Mei a.s. in het Amsterdamsche Stadion. t Is een vroolijke drukte bij Hageveld. Maar er zit orde en Hjn in. Er waren jammer genoeg nog weinig uni formen van leden te zien; maar binnenkort heeft er in Haarlem een massale inkleeding van leden plaats. Dat zal nog meer fleur en kleur geven aan zoo'n blijde groep! Dat was JJ. Donderdag te constateeren, toen ruim 200 kadetten, waarvan de meesten ge- uniformd, naar Haarlem gekomen waren en daar een gezamenlijken landdag hielden, om haar rol in het Pinksterspel uit te werken. Om 11 uur marcheerde er door Haarlems straten een van levensblijheid tintelende groep meisjes, met een diep bewustzijn in haar hart. dat ook zij haar deel bij zullen dragen, om het geluk van haar katholiek-zijn aan de wereld te gaan bijbrengen. Daartoe zullen zij met alle kracht haar diep-katholieke beginselen open lijk naar buiten brengen op een zonnige, meisjesachtige wijze, frisch, kwiek, pittig, tin telend, blij. Ook zij werden verrast op Seminarie Hage veld door 'n gulle milde gastvrijheid. Haar dank is dan ook zeker aan den regent, den Hoogeerw. heer Wijtenburg, wiens sympathie zij volop waardeeren. Het Pinksterspel belooft een groot, nieuw evenement te worden. De repetities geven hier alle hoop op. Lachpillen. Revue in 1 proloog en 2 bedrijven van Armand Haagsman. Zoo hebben we ons weer als z.g. wijze en verstandige menschen een avond geamuseerd met een hoeveelheid klatergoud, humor en genoeglijken onzin. En het is heelemaal geen schande, dat te erkennen, omdat juist de ver standige mensch iets dergelijks kan waar deeren, wijl hij het op de juiste waarde weet te schatten, daar hij eerder dan de anderen zich kan onttrekken aan den ernst van zijn bestaan, omdat hij overtuigd is dat juist deze eenvoudige en quasie ongedwongen „plesante- rie" hem weer voldoende „fit" geeft om zich in de sleur van het gewone alledaagsche te werpen. Het grootste gedeelte dat zijn neus optrekt voor dergelijke vermaken „zonder inhoud" kan men gevoeglijk tot de snobs rekenen, ofwel beschouwen als de menschen, die lichtelijk een contemplatief leven leiden. Enfin, welke andere oorzaken er ook nog mogen zijn om zich niet met een dergelijke ontspanning te vermeien, het is een feit, dat allen die aan bezwaren laboreeren, zich daar door benevens berooven van 'n prettigen vroo- Hjken avond, die, behoudens enkele kleinighe den (welke, als zij werden vermeden het ca chet van de opvoering zouden verhoogen) zon der bezwaar door ieder volwassene kan wor den genoten. De auteur van deze revue, waarin de popu laire en altijd nog vlotte Louisette als comière optreedt en waarin de voormalige Flora-ko miek Isidoor Zwaaf zich uiibundig kan laten gelden, heeft verschillende scènes, die het vo rige Jaar in de grootste Parijsche revue-thea ters furore maakten, overgenomen, subsidiair daaruit de ideeën geput, zcodat dit een revue is, die in een minder luxueuze en verwende stad als Haarlem, zeker geen slecht figuur maakt. Er zijn buitengewoon aardige scènes in zoo als b.v. de „Autocar" een parodie op de toeris- tende vreemdelingen, de „belastingscène" waarin op een zeer ondeugende manier, zoowel de ambtenaars alsde belastingbetalers er tus- schen worden genomen. „De couranten-ven ter" een scène, die even eigenaardig verloopt en eindigt als „De Brug der zuchten" welk ta fereel men kan waardeeren, indien men al 't gesprokene „cum granosalis" aanvaardt, en het als, zij het minder goed geslaagden humor beschouwt, Verder het ,3uren-gevalletje" waarin het gevleugelde woord „Een goede buur is beter dantot waarheid wordt gemaakt en voor al niet te vergeten de Homoculus Ultrastralen, waarin een allermodernst nieuwe uitvinding wordt gelanceerd, welke even „typisch" als grapp'g is. Heel erg veel schoons viel te bewonderen in de prachtige finale „De blauwe Donau", in de Pic-nic scène, waarin de gcede oude tijd en haar geneugtes weer tot ons kwamen en last not least de Futuristische finale met zeldzame ndsten op 't gebied van kleedij en tooneel- bouw. Jan Hahn hield in zijn door hem verzorgd gedeelet „Moskees" vele menschen een spiegel voor en zong daarbij lang niet onverdienstelijk. Voegt men hier nog bij de „smakelijke" 1 ed- jes van Louisette, die zij met de noodige flair weet voor te dragen en ook te doen ingang vinden bij het pubi'ek, een danspaar dat aan e Sweepstake doet denken zonder „stake en een goed oezet ui.stekend orkest, dat de muzikale illustratie voor zijn verantwoording heeft, dan weet men zoo ongeveer in groote lijn wat deze revue-avond biedt. Natuurlpk moeten wij voorbehoud voor vol wassenen maken, doch daarnaast lijkt ons sen aanbeveling niet misplaatst omdat het geheel uitstekend is verzorgd en, mede door de dosis vroolijkheid een goeden indruk maakt. -L V en bestemd voor de Petroleumha ven te Zaandam. De grootste moeilijkheid was het gevaarte dat 550 ton weegt, door de sluizen van Spaarndam te loodsen. Daarvoor had men een drijvenae kraan gerequireerd van de werj Conrad te Haarlem. Op onze foto ziet men de kraan met het reser voir op het Spaame; op de andere ziet men hoe het over de sluizen geilcht wórdt Zaterdag ehrdacht de heer J. Niemöller het feit, dat hij voor 40 jaren in dienst trad bij de firma Reyers, alhier. Des morgens werd de jubilaris door het fa- briekspersoneel gehuldigd, waarbij hem na mens alle afdeelingen, wagenmakers, schil ders, zadelmakers, enz., geschenken en bloe men werd enaangeboden. Vervolgens werd de jubilaris ontvangen door de directie, die hem in zeer hartelijke en waardeerende bewoordingen geluk wenschte en hem een enveloppe met inhoud overhandigde. Het heeft den heer Niemöller ook in het ver dere verloop van den dag niet aan blijken van belangstelling ontbroken. In de op 4 April 1932 gehouden vergadering van Aandeelhouders werden de Balans en Ver lies en Winstrekening over 1931 goedgekeurd. Het dividend werd vastgesteld op 6 pet. voor de preferente aandeelen en 3 pet. voor de ge wone aandeelen. De aftreden commissaris, de heer K. Goede- waagen, werd herkozen. De afd. Haarlem van de Nederl. Roomsche Reisvereeniging houdt Woensdag 27 April een buitengewone ledenvergadering in hotel „Cen tral". Ter opluistering zullen films vertoond worden. Aanvang kwart over acht. Zondag 17 April maken de leden dezer ver- eenlgir.g een propaganda-stertocht, met als hoofddoel bezichtiging der bloembollenvelden en een bezoek aan de bloemententoonstelling te Noordwijk. Deze tocht is georganiseerd door de afdeeling Leiden, met medewerking van het hoofdbestuur. Voorts worden nog exursies gemaakt: 20 April naar de behangselpapierfabriek der firma Bath en Doodeheefver te Schiebroek; 23 April naar de nieuwe provinciale griffie alhier en 24 April zullen de kathedraal torens beklommen worden, terwijl Donderdag 5 Mei, Hemelvaartsdag een fietstocht naar t Gooi wordt gemaakt. Betreffende den stand van zaken in het flora park kunnen wij nog melden, dat het voor jaarsweer der laatste dagen de door het koude weer teruggehouden kiemen der bloembollen tot sterken groei gebracht heeft. Eenige nar cissen- en hyacintenvelden zijn reeds tot kleur gekomen. Ook enkele perken van het Florapark be ginnen te kleuren, zoodat, indien het weer een weinig medewerkt, verwacht mag worden, dat bij de opening, die thans definitief is yastge- steld op 14 April, de vroege narcissen en hya cinten in bloei zullen zijn. Officieele opening. De officieele opening zal plaats hebben op Donderdag 14 April, te elf uur v.m., door Zijne Excellentie den Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw. Ver der zullen verschillende andere autoriteiten daarbij tegenwoordig zijn. Behalve de reeds verder vermelde Eereprijzen van H. M. de Koningin, H. M. Koningin-Moe der, Z. K. H. den Prins der Nederlanden en H. K. H. Prinses Juliana, is een Eereprijs be schikbaar gesteld door het Gemeentebestuur van Noordwijk Gouden Medailles zijn beschikbaar gesteld door: de Coöp. Veilingver. „Hillegom" U. A. te Hillegom, Drs. J. B. V. M. J. van de Mortel. Burgemeester van Noordwijk, het Hoofdbestuur der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur te Haar lem, de Kamer van Koophandel te Leiden, de Afd. Lisse v. d. Ver. voor Bloembollencultuur, het Hoofdbestuur v. d. Ver. „De Narcis", de Twentsche Bank te Noordwijk, L. Graaf van Limburg Stirum te Noordwijk, het Koelhuis „IJsvries" te IJmuiden en de Firma J. J. Grul- lemans en Zonen te Lisse. Bekers zijn beschikbaar gesteld door den heei A. B. Batenburg, exploitant van Zomerzorg te Leiden en het restaurant van Florapark en door de Onderlinge Bedrijfsver. „Land- en Tuinbouwbelang" te Utrecht. Verder zijn be schikbaar gesteld 17 kleine gouden medailles. 23 verguld zilveren medailles en 13 zilveren me dailles. De voorbereidingen vorderen snel. Aan het tentoonstellingsterrein wordt de laatste hand gelegd; de paden zijn reeds met schelpen be strooid. De officieele ingang op den hoek Voor straatSchiestraat is gereed. Het enorme par keerterrein is betegeld; het restauratie-gebouw is reeds gedeeltelijk gemeubeld; de stands langs den hoofdingang zijn opgetrokken. Het geheel geeft een grootschen en fraaien indruk. Deze maand nemen de orgelbespelingen in de Groote Kerk, te geven door George Robert, weder een aanvang. De eerste vindt plaats Donderdag 7 April van 34 uur. ■hhub Maandag had een niet alledaagscn transport plaats van een enorm reservoir, vervaardigd bij de Haarlemsche Scheepsbouivmaat- schappij te Haarlem 1 In verband met de ongunstige weersgesteld heid is de 25 K.M. trainings-marsch, welke de Haarlemsche wandelsportvereenigmg „Jan Pas- stoors" j.l. Zondag zou houden, afgelast. Deze tocht is thans vastgesteld op Zondag 10 April aanstaande. Niet-leden welke dezen marsch wenschen mede te maken ter kennismaking met de mooie wandelsport, kunnen zich daartoe aanmelden a.s. Zondagmorgen 9 uur aan Café „Dreefzicht" in den Hout, waar de start plaats vindt. Vrijdag wordt in den Stadsschouwburg de laatste bijeenkomst in dit seizoen van de ver- eeniging „Geloof en Wetenschap" gehouden. Door het Centraal-Tooneel uit Amsterdam wordt dan de première gegeven van „Mijn va der en ik", blijspel in drie bedrijven van Leo Lenz. Bij het de vorige week alhier onder voor zitterschap van den directeur van het C.B.I.P. te 's-Gravenhage in het openbaar afgenomen examen ter verkrijging van de officieele Pont- praktijk-diploma's s'aagden: voor boekhouden: mej. P. F. Brantjes, de heerenen enJ. N. van der Heijden en mr. J. Hollander. Voor handelscorrespondentie: (Nederlandsch) mej. G. D. van Dijk en de heer J. Vink; (Duitsch) mej. J. A. M. Brouwer. Voor stenografie: a. Kantoorstenograaf Ne derlandsch: de dames W. M. van der Sluijs, J. Kol, J. Binneböss, H. G. Meerkerk, A. H. Reiber en de heer N. A. Bart; b. kantoorste nograaf Fransch: de dames C. M. Alta, A. M. G. C. Driessen, V. E. J. Hartmann, C. A. Ni- colaï, K. A. van Pieterson en H. B. Valck Lucassen; c. kantoorstenograaf Duitsch: mej. A. Treckmann; d. kantoorstenograaf Engelsch: de dames A. M. Ligthart, A. A. Rikkers en J. P. Stuy. Voor machineschrijven: a. snelheidsdiploma: de dames J. Binnebösz, M. A. C. G. Driessen, C. A.'Nicolaï, V. J. E. Hartmann, C. W. J. Knape, J. Pronk, W. J. Ruys en H. B. Valck Lucas sen; b. practjjkdiplomade dames C. J. M. Mooy, A. H. Reiber, H. G. Meerkerk, E. de Wit, H. J. Jacobs (Zr. M. Aquina), M. J. Brus, W. M. van der Sluys, C. Veerman, J. A. Bruinsma, A. M. E. Giebels, B. Bruins, C. M. Alta, J. de Jong en de heeren G. J. Reimerink, A. C. Luï, A. W. de Kruyf, J. de Moei, R. Ruitenbeek en C. P. Emans. B. en W. van Haarlem brengen overeen komstig art. 16 dér Drankwet ter openbare kennis, dat bij Gedeputeerde Staten van N.. Holland is ingekomen een verzoekschrift van A. W. Schaefer om ve gunning, ingevolge art 3 dier wet tot het verkoopen van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop alleen aan logeerga ten. in het perceel aan de Kruisstraat nos. 3032. Wie d'e laatste dagen op zijn wandeling de Munterslaan passeert, mag wel een paar bag gerlaarzen aantrekken. Zou hier voor de ver. eeniging Vreemde'ingenverkeer niet een mooi werkje zijn op ts knappen? Ind'en de gemeente eenige werklooze arbei ders hie: voor aanwees, die boven hun steun een uitkeering uit de gemeente, "an de V. V. een toeslag ontvingen, zou hier een mooi stuk je algemeen belang worden gediend. Een Wandelaar. In het gebouw van den H. K. B. aan de Tem pelierstraat wordt van heden tot en met Don derdag een bazar gehouden ten bate van Haarlems Gemengd Koor. Aan dezen bazar, die hedenmiddag door den heer A. A. Hoogteiling is geopend, zijn vele attracties verbonden, waaronder vooral vele voor de kinderen. Zoo zijn er o.m. een grabbelton, sjoelbak, rad van avontuur, enz. enz. Een bijzonder groot deel der zaal is gebezigd voor de symbolische uitbeelding der vier jaar getijden, zulks in verband met de uitvoering, die Haarlems Gemengd Koor 15 April van „Die Jahreszeiten" van Haydn zal geven. Uitstekend i.s de uitbeelding hiervan geslaagd. Voorts is'er een tent, waarin alle affiches van de gegeven concerten plus de foto's van de solisten, die hieraan hebben medegewerkt, zijn tentoongesteld. Morgenmiddag wordt speciaal voor de kin deren een poppenkastvoorstelling gegeven, ter wijl Donderdagavond het Mannenkoor „Proza en Poëzie" onder leiding van Jan Booda den bazar zal opluisteren. Dan zal o.m. uitgevoerd worden „Boeren feest" van Sem Dresden. Alle artikelen, die verkocht worden, zijn gra tis voor leden van het koor en diverse firma's beschikbaar gesteld. Zaterdagavond gaven in den Schouwburg Jansweg de gymnastiekvereniging „Turnlust" het ensemble „Orpheus" en enkele padvinders van „Die Tweede Haarlem" een uitvoering ten bate van de door „Snelverband" georgani seerde boottochten voor lichamelijk gebrekki- gen. De heer C. Visser, 2e voorzitter van „Snel verband" en secretaris van de bootcommissie zei in zijn openingswoord verheugd te zijn, dat buitenstaanders hun medewerking verleenen ten gunste van uitstapjes, die voor de lichame lijk gebrekkigen ware feestdagen zijn. Dank bracht spreker aan de commissie van voorberei ding, bestaande uit de heeren K. Blok, P. de Vries en H. G. Vergers. „Turnlust" onder leiding van W. H. Verkes, werd door deze uitvoering in staat gesteld, nog dit seizoen in het openbaar te demonstreeren, ies, dat deze vereeniging zelfstandig door bij zondere omstandigheden niet mogelijk bleek. Jammer daarom was 't, dat de publieke belang stelling zoo gering was, zoodat een eventueel batig saldo zeker niet groot zal zijn. De pres taties van de deelnemende vereenigingen, ais- mede het bij uitstek sympathieke doel van de zen avond hadden ongetwijfeld beter lot vei- diend. „Orpheus" onder leiding van den heer H. Th. Lindenborn had een voor dezen wond geschikte keuze uit zijn reportoire gedaan. De populaire nummers vielen bijzonder in den smaak, vooral het Egyptisch ballet van Luigini en de wals- potpourri van Kobrecht. „Turnlust" kon door de al te korte voorberei ding niet op zijn best uitkomen. Gevolgen daarvan waren de groote eenvoud van de oefe ningen in het voortbewegen voor dames en een te kort aan gelijkheid in de vrije oefeningen voor heeren. Dat „Turnlust" voortschrijdt op den weg naar ontwikkeling van moderne gymnastiek, bleek duidelijk uit laatstgenoemd nummer en uit de vrije oefening van de dames. Ook de veteranen werkten aan het aantrekkelijke Turnlust-programma mede. Met groote aandacht werd het vendelzwaai- en van een drietal leden van „Die Tweede Haarlem" onder aanvoering van den heer P. Klant gevolgd. Inderdaad bleken hun verrich tingen weinig of niets onder te doen voor die van bekende Brabantsche vendelzwaaiers. Een bijzonder mooi nummer! Na afloop van de uitvoering was er gelegen heid voor een dansje. Gistermiddag had op den hoek Glipperweg Prinsenlaan te Heemstede een aanrijding- plaats, die zonder persoonlijke ongelukken af liep. De heer P. reed met zijn auto op den Glip perweg in de richting Bennebroek en heeft waarschijnlijk den anderen auto, die uit de Prinsenlaan kwam, niet gezien. Het gevolg was een aanrijding, waarbij beide auto's licht wer den beschadigd. De bestuurders verklaarden olkaners signalen niet te hebben gehoord. De politie onderzoekt dit geval. De politie heeft gisteren aangehouden de 53- jarlge vrouw M. Bè( geb. M., wonende alhier, die verdacht wordt van ivertreding van artikel 251 bis Wetb. v. Strafrecht. Zij is in bewa- 'ng gesteld. Om half twaalf gisterochtend fietste een 42. jarige juffrouw in de Koningstraat. Zij slipte door de gladheid van den weg en viel. Door een lid van den O. D. is zij per ziekenauto naar haar woning gebracht. Zij heeft het linkerbeen gebroken. Bij gelegenheid van een huiselijk feest van den heer Ph. A. Deinum, directeur van het Gemeentelijk Concertgebouw, zijn vanwege den Ned. Bond van Werkgevers in Hotel-, Restau rant-, Café en aanverwante bedrijven, „Hore- cafuitgereikt het diploma voor 5-jarigen dienst aan: J. van Teunenbroek, zaalkeïlner; Helena Giesbers, Sientje Sikman, Hendrika Rog, Rinkse Schouw, Alida Nieuwenhuis, Jansjc Bouwman, alen garderobejuffrouwen. Het diploma voor 10-jarigen dienst aan: C. Sluis, administrateur; H. van Ake, J. van Ake, C. Watzema, zaalkellners; H. Oosterbaan, res- taurantkellner; Maria Vergunst, garderibejuf- frouw. Het diploma voor 12X--jarigen dienst aan: Getruida Franse, garderobejuffrouw. He-t diploma voor 15-jarigen dienst aan: L. van Gulik, controleur; F. Giesbers. buffetchef, J. Dyt, restaurantkellner; Jan Bousema en Karei van der Hoek, zaalknechts. Het diploma voor 20-jarigen dienst aan: A. Wiidom, H. Watzema en A. van Ake, zaal kellners; Jacoba Velthuis, buffetjuffrouw; Anna Metten, garderobejuffrouw. Het diploma voor 25-iarigen dienst aan: Greetie Elzer, chef garderobejuffrouw; Helena Verz-iilbsrg, garderobe juffrouw. Allen werkzaam bij den heer Ph. A. Deinum. Het H. V. B.-elftal, dat aan de wedstrijden om den Vierbondenbeker op 24 April en 1 Mei zal deelnemen, is voorloopig als volgt samen gesteld: d. Hollxberg (Stormvogels) a. Kluyskens (D.I.O.) en J. Kors (I.V.O.); m. G. Jansen (E.D.O.); P. Kok (D.W.O.) en P. de Jong (E.H.S.); voor: C. Smit (D.I.O.)W. Kedde (R.C2H.) J. Jacobs (E.D.O.); G. Roode (Ripperda) en B. Kelfkens (Droste). Op den sluitingsavond van het seizoen 1931— '32 van de Alliance Franqaise, Maandag 11 April half negen in het Gem. Concertgebouw, zal de heer José Germain een lezing houden. •In aansluiting op hetgeen wij gisteren reeds meldden, kunen wij nog mededeeien, dat na de plechtigheid van voorlezing en teekening der oorkonde door den hoogeerwaarden deken de eerste steen gelegd en de fundeering ge wijd werd. In een toespraak noemde Z. H. Eerw. de talrijk aanweizgen feestvierenden, omdat zij verheugd zijn over de eerste steen- 'eogmg. H'i wmschte restoor Goossens geluk en beide ass-stenten bii deze plechtigheid, omdat "ij met liefde het r»ff«r h«hb<m fmbracht, een deel van hun parochie af te staan voor deze nieuwe, en zegen hebben afgesmeekt van den Grooten Bouwmeester. De parochianen herin nerde bH aan den steun dien pastoor Goos- sens tot heden gaf aan de stichting van een nieuwe parochie en hi1 memoreerde steun, dien de to°vomsiige parochianen daarbij heb ben verieand. Hij verwachtte bliivenden steun nok na den afbouw, omdat dan de meeste zorg cal aanbreken. Kerk en bouwwerk werden in aller bijzon pn biv°nde milddadigheid aanbevolen. Pastoor Goos°ens snreekt dan een dank- n-nerd aan allen, die hem tot heden i" alles volden gesteund en van wie hij blüvender cfeun verwacht Tril gaf dan gelegenheid een nfcnonntie te metselen aan de nieuwe kerk. waarhii hij zün vader verzocht, hiermede een hegin te maken. Barteljorisslraat 16 Tel. 10756 VAMPYR stofzuigers 105.— (Niet officieel). 2e Klasse. 2e Lijst. Dinsdag, 5 April 1932. Hooge prijzen: 18781 1500 13373 ƒ400. 4489, 10459, 12707 ƒ200. 4087, 7457, 10685, 12868, 16064 ƒ100. Prijzen van 30. 74 93 97 99 240 266 270 403 426 477 500 520 535 544 639 693 758 807 834 906 941 1031 1078 1094 1193 1214 1231 1353 1424 1436 1482 1486 1607 1611 1686 1734 1786 1835 1848 1864 1876 1918 1928 1943 1951 1962 2008 2020 2026 2093 2104 2117 2178 2245 2261 2298 2363 2370 2401 2412 2422 2469 2505 2555 2577 2580 2656 2660 2676 2677 2697 2725 2776 2787 2788 2817 2818 2914 2960 2980 3034 3049 3051 3112 3127 3229 3309 3322 3381 3496 3510 3557 3606 3717 3720 3767 3873 3905 3906 3930 3934 3935 3956 3989 4025 4134 4189 4229 4250 4276 4282 4288 4331 4484 4509 4535 4561 4647 4818 4930 4960 4964 5071 5110 5112 5236 5334 5356 5397 5449 5453 5458 5484 5688 5704 5718 5762 5806 5860 5918 5963 5988 6056 6094 6099 6125 6169 6177 6178 6193 6333 6350 6389 6412 6423 6551 6559 6570 6575 6583 6607 6644 6662 6674 6733 6744 6819 6835 6977 6981 6991 7063 7105 7157 7225 7278 7357 7380 7426 7504 7527 7595 7625 7757 7838 7920 7942 7989 8006 8009 8020 8057 8070 8206 8207 8216 8326 8403 8452 8497 8515 8523 8601 8611 8699 8727 8837 8918 8928 8930 8939 8957 8963 8997 9027 9107 9244 9389 9458 9491 9502 9587 9701 9752 9761 9798 9819 9830 9947 10029 10058 10147 10184 10225 10226 10260 10268 10353 10478 10601 10621 10653 10664 10667 10699 10817 10866 10884 10942 10973 10988 11004 11121 11132 11169 11216 11301 11320 11321 11341 11367 11399 11419 11420 11440 11454 11471 11600 11609 11648 11697 11808 11816 11828 11829 11851 11930 11951 11973 11990 12031 12099 12113 12178 12284 12290 12379 12382 12403 12692 12740 12753 12795 12802 12867 12952 13025 13089 13107 13124 13199 13205 13210 13252 13271 13325 13379 13555 13567 13627 13650 13714 13865 13901 13933 13939 13957 13972 13979 13985 14045 14090 14212 14280 14306 14318 14349 14389 14535 14731 14819 14820 14890 14913 14990 15005 15075 15083 15110 15200 15230 15235 15240 15248 15466 15509 15543 15549 15590 15815 15914 15937 16049 16065 16086 16148 16151 16165 16174 16215 16308 16313 16370 16469 16495 16526 16675 16682 16787 16823 16849 16857 16905 16934 16945 16975 17000 17049 17056 17074 17120 17134 17140 17147 17165 17225. 17226 17237 17249 17277 17338 17345 17352 17359 17371 17374 17376 17382 17410 17413 17427 17491 17651 17686 17688 17742 17752 17768 17812 17887 17926 17940 17981 18022 18026 18131 18141 18144 18149 18188 18191 18207 18234 18252 18285 18333 18358 18369 18384 18404 18413 18422 18455 18464 18481 18518 18555 18610 18617 18637 18887 18976 18996 19017 19032 19080 19091 19187 19225 19255 19270 19351 19353 19362 19419 19429 19462 19481 19549 19568 19619 19652 19921 20018 20080 20163 20182 20245 20248 20318 20329 20353 20407 20483 2050f 20549 20571 20587 20599 20638 20793 20828 20837 20851 20902 20910 20950 20953 20958 Verbetering: le lijst le klasse staat 10159 moet zün 10259 Ook vele anderen maakten dan nog van d« gelegenheid gebruik, de kerk te helpen bouwen. Flinke offers werden daarbij gegeven; een be drag van 288.werd voor de kerk ont- gen. Te twaalf uur was de plechtigheid geëin digd. Voor de leden van den Typografischen Studiekring „Haarlem", zal de heer H. van Herwerken morgenavond in gebouw „Caeci lia", Jansstraat 48, spreken over „Gemecha niseerde Typografie". Aanvang acht uur. Geboren1 April: C. UitendaalMeüer, d. J. R. HovenkampSmits, z. 2 April: J. H. Kipv. Gulik, d. G. Cmink—v. Berloo, z. A. C. v. d. Veenv. d. Meü, z. A. P. Abdalade Geus, d. 3 April: W. T. Nij- veldde Vries,, z. S. JoopLeunink, z. A. v. LeeuwenVerheul, d. M. J. Berlemon Kollaard, d. 4 April: H. A. v. Iperen— de Nooij, d. M. M. BlankwaterRoest, d. Overleden: 2 April: M. H. Vermeüs, 79 u L. Heerenvest F. M. BtickmannRobertson, 86 j., Du ven voordestraat 3 April: A. M. C. Hulsebos, 45 j., Hazepaterslaan. (Gedeeltelijk gecorrigeerd) i?- 10 pCt. (Verzon 'I •l-'.XV:.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2