SPORT EN SPEL VOETBALTOURNOOI R. K. SCHOLEN Promotie- en degradatie competitie Afd. II DenemarkenNederland Proefelftal-Coventry-City AMSTERDAM—ANTWERPEN Samenstelling van het elftal EDO GEEN WEDSTRIJD BLAUW WIT—AJAX WEBER NAAR FEIJENOORD School voetbal wedstrij den Haarl. Voetbalbond H F C—GOUDA 3—0 BLOEMEND AAL—ROD A 11—3 (KNVB beker) AT H LET I EK WEGWEDSTRIJDEN VAN A VAC W. J. Bakker verbetert het Ned. record over 15 K.M. BOKSEN Match StriblingCarnera BILJARTEN Kampioenschap van Haarlem le klasse SCHERMEN Haarlemsche Schermclub 1922 7 Mei 1932 DAMMEN „DAMMEN IS DENKEN" Het twintig-jarig bestaan Om het persoonlijk kampioenschap GYMNASTIEK RKSV „HERCULES" SCHIETEN NATIONALE COMPETITIE UIT DEN OMTREK Nieuwe banen te Overveen STATION HILLEGOM Omgezet in halte BLOEMENDAAL HAARLEMMERMEER GEMEENTRAAD MARKTNIEUWS De Paaschvacantie Is wel by uitstek de aan gewezen tijd voor het houden van een voetbal- feest, zooals dit nu al eenige jaren door het district Haarlem van den D, H. V. B. wordt ver zorgd. In afwijking met vorige malen was nu ook een aantal ronden voor de verliezende elftallen vastgesteld, zoodat de vreugde niet direct ver gald was bij één nederlaag. Een groote verbete ring was verder, dat de U. L. O.-scholen ge scheiden waren van de lagere scholen. Dat dit de spanning en animo voor deze laatste categorie niet weinig verhoogde, behoeit nauwelijks betoog. De uitvoering van het veel belovend program ma liet, jammer genoeg, veel te wenschen over. De regenval van Woensdag was bijna oorzaak geworden van een fiasco. Gelukkig kwam hev zoover niet, zoodat alles nog op zyn pootjes terecht kwam. Warm aandoend was het vuur waarmede de stryd aanvaard werd. Groot de vreugde indien de zege werd behaald. Het kwam zelfs zoover dat op éénmaal vijf „supporters", die Doven op één der doelen waren geklommen, uil louter blijdschap „en bloc" een noodlanding maakten! Niet minder komiek was het een ander maal dat de doelman zulk een vervaarlijken „duik" in de modder deed, dat hy huilend afgewas- schen moest worden. Ook heerschte er dikwyis groote verslagenheid wanneer één der scholen „die toch zulke keien had", onverwachts het loodje moest leggen. Wat bijzonder opviel was de kwaliteit der sport en de faire geest die er heerschte. Bijzonder de eindstrijd der lagere scholen, die ging tusschen St. Jozefschool Heemstede en St. Canisiusschool Linschoterstraat, bood den talrijken kijkers een genotvol uurtje. Met dit Paaschfestijn kan- tenslotte ieder tevre den zijn, in het bijzonder de jongens zelf, die op prettige wyze deze week zijn bezig gehouden. De eindstrijd lagere school. Door slechte terreingesteldheid kon dit tref fen niet op het H. B. C.-terrein plaats vinden, doch werd het Sportpark hiervoor geannexeerd. Om ruim half drie werd aangevangen en met vol vuur de strijd geopend. Geruimen tijd hiel den partyen elkaar in evenwicht, doch toen eenmaal de St. Jozefschool scoorde, vond zy kort na elkaar nogmaals het doel door ferme schoten van den spil. Rust kwam met 40. Na rust was het aanvankeiyk de St. Cani siusschool, die den aanval in handen nam. Het spel was boeiend en het talrijke publiek moedigde de spelers aan. Het gelukte dan St. Jozefschool den stand op 60 te brengen. Hierna gelukt het de Canisianen het zeer verdiende goaltje te maken. De volgende mi nuut reeds neemt St. Jozef revanche. Dit zelfde geschiedt kort voor tijd nog eens, zoodat de St. Jozefschool met 82 den beker wint. M.U.L.O. EINDSTRIJD Hierna volgde de eindstrijd der Mulo-scholen. In de finale plaatsten zich twee lyceum-elf- tallen. De kwaliteit was hier individueel wei beter doch spelopvatting en doorzicht belang rijk minder. Diverse individueele staaltjes voet bal werden ten beste gegeven doch over het ge heel werd er te veel in een kluwen gespeeld. Het toch al niet breede veld werd nog lang niet geheel bespeeld. De A-elftallers bleven met 41 over hun mede-scholieren de baas. Hierna had de prijsuitreiking plaats door den secretaris van het district Haarlem, den heer H. v. Turnhout. Allereerst dankte hy allen die op eenigerlei manier dit tournooi tot een succes maakte. Mgr. Aengenent schonk ons met een beker tevens het besef van Zijne daadwerkelijke be langstelling voor dit werk, aldus spr. Laat dit voor de katholieke scholieren een aansporing zyn ook tot een daad over te gaan n.L lid te worden eener katholieke sportvereeniging, Hy hoopte een volgende maal de jongens in klee ding te zien verschijnen van roomsche vereeni- gingen en niet zooals thans in kleeding, welke er op wees dat zij lid van K.N.V.B.-clubs waren. Vervolgens feliciteerde hy aanvoerder Van Riel met het feit dat zyn elftal Lyceum a er in geslaagd was den Bisschopsbeker te bemach tigen. Bovendien kreeg elk der winnaars van de finales een draagmedaille, beschikbaar ge steld door de R.K. Bond van Onderwijzers. De verliezer in deze afd., Lyceum b, ontving de grotoe medaille van de vereeniging T.Y3.B. Nu volgde de lagere school. Met groot gejuich ging dit uitreiken gepaard. St. Jozefschool Heemstede won den eersten prijs n.l. den beker en de 11 draagmedailles der R.K.B. v. O. De verliezer, de St. Canisiusschool, ontving 11 vulpotlooden met inscriptie van de vereeni ging H.B.C. De winnaars der verliezersronden resp. St. Bavoschool Haarlem-Noord en St. Elisabeth- school ontvingen resp. de groote medaille van „Onze Gezellen" en de kleine medaille van „T.Y.B.B." De tribune van het Sportpark daverde van het gejuich toen de heer Van Turnhout een driewerf „hoch" liet uitbrengen. Dit was een slot dat pakte! De uitslagen luiden: Lagere school le ronde A St. ThereslaschoolSt. Canisius 03 B St. LambertusschoolSt. Franciscus- school 02 C* Petrus Can. schoolSt. Bavo (Vester- gracht) 11 D St. ElisabethschoolAloysiusschool 04 E* St.' Jozefsch. Heemstede—St Bavo (Eemstr.) 0—0 F* School Oude Gracht—St Jozefsch. N. Gracht 11 G RJC. Schoolverg. »St. Franciscus Tugelastr11 2e Ronde (Winnaars) H AloysiusschoolSt. Franciscusschool Tugelastr. (Fji.o.) I St. Josepfsch. HeemstedePetr. Can. school 120 K* St. Canisiusschool (L.)St Francis cusschool 11 L School Oude Gracht vry geloot 3e Ronde (Winnaars) M AloysiusschoolSt. Jozefsch. H'stede 15 N St CanisiusschoolSchool Oude Gr. 21 Finale O St JozefschoolSt. Canisiusschool.... 8—2 Gewonnen door strafschoppen. Mulo-scholen St. Henricus H'stedeR.K. Lyceum a.07 St LuciaschoolUX.O. Oude Gracht.. ULO. Oude Gracht—St Henricusschool 0—5 R.K. Lyceum bSt. Luciaschool 4—3 Ulo Ged. Oude GrachtRFC.. Lyceum a 2—2 R.K. Lyceum b—Ulo Ged. Oude Gracht R.K. Lyceum aR.K. Lyceum b 41 AD INTERIM. Voo de promotie- en degradatie-competitie afd. II is het tweede gedeelte van het program ma als volgt vastgesteld: 10 April: Gouda—H.F.C. 17 April: in verband met den wedstrijd Hol landBelgië geen wedstryd vastgesteld. 24 April: DH.C.Gouda. 1 Mei: H.F.C.—DH.C. De wedstrijd GoudaHJ.C. wordt dus op denzelfden datum gespeeld als E.D.O.Haarlem. Naar wü vernemen zal in Mei tijdens de Pinksterdagen te Kopenhagen een interland wedstrijd worden gespeeld tusschen de ver tegenwoordigende hockeyploegen van Denemar ken en Nederland. Een interessante hockey- ontmoeting voor onze nationale ploeg is er dus in dit seizoen nog bijgekomen. Het Nederlandsch proefelftal, dat op Woens dag 6 April des middags te drie uur op het Spartaterrein te Rotterdam zal spelen tegen Coventry-City is als volgt samengesteld: Doel: Odyk (De Hollandiaan). Achter: van Stokken (D.W.S.) en Weber (A D.O.). Midden: Pelikaan (Willem II), v. d. Wildt (V.U.C.) en Dragt (DH.C.). Voor: Wels (Unitas), Bonsema (Velocitas) Ophorst (H3JS.), Mol (KJF.C.) en Kruiver (KH.C.). Door de keuze-commissie van den Amster- damschen Voetba: Bond is Maandagavond het elftal samengesteld, dat op 16 April as, tegen Antwerpen zal uitkomen. Het Amsterdamsche elftal ziet er als volgt uit: Doel: De Vries (BI. Wit). Achter: Diepenbeek en Van Kol (beiden van Ajax). Midden: Van Dyk (Ajax), De Boer (BI. Wit) en Strybosch (Ajax). Voor: Gerritsen (BI. Wit), Volkers (Ajax), Van Reenen (Ajax), Slot (D.W.S.) en Roeg (DH.C.). De secretaris van EDO, de heer Hirs, is ernstig ziek en men wordt beleefdverzocht hem niet op te bellen. Het secretariaat wordt waar genomen door den heer J. Schyvenaar, Zo merstraat 37. Ter gelegenheid van het a.s. dertig-jarig be staan van Blauw-Wit heeft de Stadionclub Ajax geïnviteerd een jubileumwedstryd te spe len. Ajax heeft wegens gebrek aan tyd deze invitatie van de hand gewezen, zoodat we dit Jaar van deze zoo populaire ontmoeting ver stoken zullen biyven. Naar de „Sportkroniek" meldt heeft de A.D.O.-speler en internationaal Weber over- schryving aangevraagd naar Feijenoord. Het zag er Zaterdagmorgen niet al te fraai uit. Den geheelen nacht had het flink geregend, doch tegen het aanvangsuur van de ochtendwed- strijden werd het gelukkig droog. Aangezien het gemeenteterrein aan den Middenweg vrywel onder water stond, werd de verliezerseindwed- strijd, afd, D, overgebracht naar het R.C.H.- terrein, waar de velden nog in goeden staat verkeerden. Voor den verliezerseindwedstrijd afd. D. kwa men in het strijdperk O. L. S. 27 en H. B. S. A 6. Het jeugdige H.B.S.-elftal zegevierde hier met 7—0. Afd. C. gaf als eindstryd te zien H.B.S. A 3 tegen Ambachtsschool 6. Ook hier bleek H.B.S. A de sterkste. Met 40 zegevierde zy over haar tegenstandster. Op het hoofdterrein was de strijd aangebon den tusschen H.B.S. 2 (Velsen) en H.B.S. B I. De Velsenaren trokken hier aan het langste eind en wonnen met 30. Aan de overwinnaars in afd. B en C werd het gebruikelyk diploma uitgereikt. Des middags hadden de finales een span nender verloop. Voor de afd. D„ als gewoon lijk de interessantste rf deeling, kwamen om 2 uur twee oude kennissen in het veld, n.l. de elftallen OJL.S. 38 en Ol.S. 43 (Houtmanschool). Dit blijken toch wel zoo zachtjes aan de beste ploegen te zijn; immers twee jaar geleden ont moetten ze elkaar ook in den eindstryd. (De Houtmanschool heette toen O. L. S. 40), waarbij O. L. S. 38 won. „Het vorige jaar kwamen ze in den halven eindstryd tegen elkaar, opnieuw zegevierde O. L. S. 38, zy het dan met strafschoppen. En thans stonden ze voor de derde maal tegenover elkaar. Wie zou het winnen? O.L.S. 38, die drie achtereenvolgende jaren kam pioen was, of zou er een nieuwe titelhouder komen, evenals in de afd. A. en B.? Het leek er veel op, of O. L. S. 38 voor de vierde maal beslag zou leggen op den kampioenstitel. Im mers, na de rust, die met 00 inging, kwam 38 met 20 voor te staan, doch een omzetting by de Houtmanschool bracht plotseling een om mekeer. Juist een halve minuut voor tyd kwam de gelijkmaker: 22. Strafschoppen! Onberis- pelyk plaatste een speler van de Houtmanschool den bal driemaal achtreeen in het hoekje van het doel. En nu kwam voor school 38 de bittere teleurstelling. Hun aanvoerder, die zoo menig maal zyn elftal juist door de strafschoppen in de volgende ronde of in de finale had geplaatst, schoot zyn eersten bal ver over het doel. En waarmee was het pleit beslecht. Juichend en dansend, uitgelaten van vreugde, sprongen de jongens van de Houtmanschool over het veld. Eindeiyk, eindelyk was het hun gelukt, de al oude tegenstandster te overwinnen. Deze aar dige momenten van spanning en ontspanning, alsmede de prijsuitreiking, zyn door Polygoon vastgelegd op den filmband. Ook de eindstryd afd. A had een spannend verloop. Met de rust had HJB.S. I met 3—1 de leiding, doch daarna wist Gem. Lyceum met 4—3 de leiding te nemen. H3.8. maakte daar na weer geiyk en de strafschoppen brachten ten slotte aan HH.S. I (Velsen) de overwinning. Ook aan de overwinnaars van A. en D. werden de diploma's uitgereikt, terwyl alle jongelui van de winnende elftallen in de vier afdeelingen een draagspeldje ontvingen. En zoo zyn deze wedstryden weer tot een einde gekomen. Moge het volgend jaar de animo weer even groot zyn. Thans volgen de uitslagen: Afd. A: H.B.S. I (VelsenGem. Lyceum 4—4. HH.S. wint. Afd. B: HH.S. BHH.S. 2 (Velsen) 8—3. Afd. C: HHJS. A 3—Ambachtsschool 6 40. Afd. D: OXjS. 38Houtmanschool (01.S. 43) 2—2; Houtmanschool wint. Groote vreugde heerschte er gisterenmiddag natuuriyk in het HH.C.-kamp. Gouda was verslagen en de kans lm het eerste klasse, schap te behouden hebben de HH.C.'ers nog in eigen handen. De Gouda-ploeg maakte overigens niet den indruk al te sterk te zyn. Hun spel is wel wat al te doorzichtig. De H.F.C.'ers verdienen vooreerst hulde voor hun harde werken. Er zat nu gelukkig wat enthousiasme in het elftal. Al moge de op name der „oudjes" de snelheid van 't geheel niet hebben doen vooruitgaan, t spel schenen toch niet verleerd te zyn. Vooral Sigmond mag genoemd worden. Hy had wel geen al te ster ke half-back tegen zich, maar hy heeft heel veel nuttig werk verricht. Houtkooper miste als het ware zelfvertrouwen, hetgeen hy echter te doen kreeg en deed toonde de ras-voetbal- Het Wimbledon-Tennissportte Overveen geopend. Overzicht van het fraaie com plex hanen achter de Julianalaan te Overveen, dat Zaterdag in gébruik werd geno men. Ier. Lamp en v. Riemsdyk hebben hard ge zwoegd en dit vooral rechtvaardigde hunne wederopname ten volle. Miezerus blijf1 te langzaam voor midden voor. Toch deed ook hy vele nuttige dingen. De verdediging was goed alleen toonde v. d. Meulen zich niet meer zoo „safe". De wyze waarop hy tot tweemaal toe een bal wilde weg slaan, hetgeen beide malen nog goed afliep, is iets hetgeen hij tevoren nimmer zoo deed. In ieder geval kunnen wy over H.F.C. te vreden zijn. De belangstelling was zeer groot toen scheidsrechter Mutters deed aanvangen. De opstellingen luidden: Gouda: Leeflang de Jong Sterk v. d. Laan Groenewoud Nievelsteyn v. Maren, Ottewanger, Spee, Ysselsteyn Waltte H. F. C.: Sigmond, Lamp, Miezerus, v. Riemsdijk, Houtkooper P. Jongeneel, Kruyer, R. Jcngeneel Dorsman Wamsteker v. d. Meulen. Al dadelijk blykt dat het veld zeer glad is. Eenige minuten blyft de stryd op de H.F.C.- helft, maar bepaald gevaarlyk zijn de Gouda- menschei. niet. Dan komt HF.C. opzetten en een goede voorzet van Houtkooper kopt Lamp net over. Opvallend is aanvankelijk het kalm verloop, de diverse aanhangers zijn geenzins luidruch tig. Lamp geeft zijn mede.aanvalers diverse kansen uit en voorloopig worden deze nog niet benut. Wanneer circa 27 min. gespeeld is. krijgt H" F. C. haar zoovevlste hoekschop te nemen. Houtkooper plaatst goed voor en Lamp kopt keurigi nen Gouda-speler keert den bal nog, maar Mizérus is in de buurt en handig doel. punt hy nog. Dit brengt wat leven in de brou werij. Gouda krijgt verscheidene vrije trappen tegen zich. zonder dat hun spel nu bepaald unfair is te noemen. Inmiddels kan de HFC.. verdediging- het werk best of, want gevaarlijk zijn de Goudsche aanvallen niet. Vermelding ve "dient een schot van Spee. hetwelk v. cT. Meulen nog maar nét tot hoekschop kan ver. werken. Rust komt met 1—0. Na de hervatting aanvankeiyk slap spel, maar wanneer het publiek luide begint aan te moedigen verandert het gelukkig. Het H.F.C.-doel beleeft spoedig een benauwd moment als v. d. Meulen bijna zelf in doel slaat wanneer hy een hoogen bal wil verwer. ken. Gelukkig kan Wamsteker nog redden. Na ongeveer 10 minuten krijgt H.F.C.. wan neer een der Gouda-bacs den bal binnen het beruchte gebied met de hand bewerkt een strafschop te nemen. Miezerus geeft den Gou. da-doelman geen schijn van kans en H.F.C. leidt met 20. Gouda komt dan wat opzetten. Er worden heel wat aanvallen ondernomen, maar schie. ten blijft geen sterk punt. De middenvoor Spee o.a. brengt eenige ma len aardig op maar voor doel schiet hij hope loos naast of over. Even wordt gestopt voor Wamsteker. maar gelukkig kan hij doorspelen. In de volgende ptriode krijkt vooral S'gmond druk werk. hetgeen hem goed afgaat. Uit een zijner voo "zetten weet v. Riemsdijk fraai te doelpunten, 30. Te bewonderen valt de animo waarmede Gouda blijft doorspelen. Beide ploegen krijgen nog ieder enkele kansen, maar. aan weerszyden blyft verdtdiging den aanval de baas. Wanneer einde daar is. heeft H. F. C. verdiend met 3O gewonnen. Voor het H. F. C..elftal niets dan lof. maar toch moet het wanneer D. H. C. op visite komt nog wat beter gaan. Het kan bes! Gouda kan nu vrywel als uigeschakeld beschouwd worden. Hoewel D. H. C. er het ebste voor staat heeft H. F. C. zyn zyn kans behouden. Alhoewel onze verwachtingen omtrent het spel van R.O.D.A. nu juist niet al te hoog ge spannen waren deze vereeniging staat momenteel onderaan in de Oostelyke 2e klasse viel dit primitieve spel der gasten ons toch wel heel erg tegen. Zelden hebben wij dan ook een 2de klasser aan het werk gezien, die zóó in alle onderdeden aan het spel te kort schoot. In de eerste helft hielden de Ooster lingen het nog aardig vol en de 42 voor sprong der thuisclub Jvas dus ook normaal te noemen. Doch na Be hervatting bleek het mogelijk, dat van beide partyen alleen Bloe- mendaal nog maar voetbal speelde en vooral Ch. de Bock begon zich danig te weren en scoorde het eene doelpunt na het andere. Zondag vonden te Amsterdam een tweetal wegwedstrijden plaats, welke georganiseerd werden door de athletiekvereeniging „A.V.A.C." Het programma bestond uit een wedstryd over 15 K.M. en over 3 K.M., beide voor A-, B- en C-klassers. De weersomstandigheden waren niet bijzonder gunstig, het regenle zelfs nog toen de deelnemers voor de 15 KM., tien in getal, n.l. 1 van de A-klasse, twee van de B-klasse en 7 van de C-klasse, van start gingen. De pu blieke belangstelling was dus vanzelfsprekend niet groot. Het A.V.A.C.-lid, W. J. Bakker, was het er by dezen wedstryd om te doen, het Ned. record over dezen afstand te verbeteren. Hij is hierin ondanks het zeer slechte weer schit terend geslaagd en verbeterde dit met ongeveer twee minuten. Het resultaat van den 15 KM. wedstryd was als volgt: 1. W. J. Bakker (A.V.A.C.)., 51 min. 51 sec. (nieuw record, oud record ten name van Kemp van D.O.S. uit Rotterdam, 53 min. 27 sec.); 2. Toorenenburg (A.V.A.C.), 54 min. 33.9 sec. (B- klasser). 3. K. Kok (W.F.C.-Wormerveer)55 min. 38 sec. (C-klasser). 4. Wagner (Deutscher Turnverein) C-klasser; 5. P. de Vries (S.L.T.O.) B-klasser; 6. B. Postma (G.A.C.-Hilversum)7. C. J. Hanselaar (A.A.C.); 8. C. Kok (W.F.C.- Wormerveer); 9. H. A. Peter (U.S.V.-Leiden) allen C-klassers. Tydens het onderweg zyn van de deelnemers aan den 15 KM.-wedstryd vond voor A-, B- en C-klassers een wedstrijd over 3 KM. plaats, hetgeen was uitgezet cp den weg rondom het Sportterrein aan het Olympiaplein. De uitslagen hiervan zyn: A-klasse: 1. J. Hoogweg (Hellas-Utrecht), 9 min. 46 sec.; 2. A. Mulder (A.V.A.C.); 3. W. F. Schmidtke (A.V.A.C.). B-klasse: 1. J. T. Lodewyks (A.V.A.C.), 9 min. 493 sec.; 2. L. J. Lodewyks (A.V.A.C.); 3. H. J. Plieger (A.V.A.C.). C-klasse: 1. v. d. Ploeg (A.A.C.), 9 min. 59.3 sec.; 2. J. Meyer (Volewyckers)3. J. Punt (A.V.A.C.); 4. van Oosten (A.VJV.C.); 5. le Large (A.V.A.C.). Na afloop van deze alleszins goed geslaagde wedstrijden werden de pry zen uitgereikt door den voorzitter van den Amst. Athletiek Bond, den heer D. J. Willink. Na afloop der jaarvergadering, te 12 uur, had een simultaanseance plaats door het eerelid, den heer P. G. van Hout. Van de 27 gespeelde partyen wist de simultaanspeler er 25 te winnen, 1 party werd remise en 1 ging verloren. Duur ruim 2 uur en 4)4 minuut per party. Volgens een mededeeling van den vader van Young Stribling zal de laatste voor de derde maal naar Europa komen. Het ligt nl. in de bedoeling een match te organiseeren tusschen Primo Carnera en Young Stribling. Eind Mei wordt deze wedstrijd te Londen gehouden. t.- W* Vele biljartliefhebbers waren Zondag naar café „De Wynberg" aan de Barteljorisstraat ge togen om getuige te zyn van de interessante partyen om de plaatselyke suprematie op het groene laken. De resultaten van de Zondag gespeelde matches zyn: pnt. brt. ha. gem. W. H. Verheyde 124 37 10 3.35 F. v. d. Berg 250 37 44 6.75 D. J. Metz 250 30 62 8.33 M. V. d. Putten 250 37 37 6.76 H. J. Metz 224 F. v. d. Berg 250 H. Boerwinkel 241 M. v. d. Pdtten 250 G. W. Metz P. Kobus 162 250 39 39 37 37 16 16 26 27 35 37 32 105 5.74 6.40 6.51 6.76 10.12 15.62 Hedenavond worden de volgende partyen ge speeld: 8 uur: W. VerheydeG. W. Metz. 9y, uur: P. Kobus—H. Boerwinkel. De Haarlemsche Schermclub bestaat 7 Mei aa. tien jaar. Het bestuur hoopt dit feit te herdenken door het organiseeren van een gala- assaut en de opbrengst daarvan te storten in de kassen van de Crisis-comité's in Haarlem en omstreken. In samenwerking met den Kon. Nederl. Amateur Schermbond is een program ma samengesteld, dat de beste schermers en schermsters op dn looper te zien geeft. Aan vankeiyk was de datum van het assaut vastge steld op 7 Mei, doch in verband met de Ne- derlandsche delname aan de internationale schermwedstryden te Kopenhagen op dien da tum, uitgesteld tot 28 Mei a.s. Het batig saldo der entree's is ten bate van de Crisis-Comité's van de gemeenten, welker burgemeesters zit ting hebben in het eere-comité. Zondag vierde de R.K. Damclub „Dammen is Denken", onderafdeeling der St. Josephs Gezel- lenvereeniging Amsterdam I, haar twintigjarig bestaan. De dag werd ingezet met een H. Mis, alge- meene H. Communie en ontbyt, waarna de feesteiyke jaarvergadering plaats vond. De jaar verslagen werden goedgekeurd, de aftredende bestuursleder herkozen en de pryzen voor de competitie 19311932 uitgereikt. De heer Blok- dyk Sr. ontving een zilveren vulpotlood ter ge legenheid van zyn twintigjarig voorzitterschap. De loting voor de afvalwedstryden had het vol gende resultaat: D.I.D. speelt tegen S.E.D.E.D. (Gezellen Vin), op Zondag 10 April, 11 uur v.m., Stadhouders kade. Donderdag 14 April speelt Gezellen V tegen XIV (D1.T.O.), eveneens op de Stadhou derskade te 8 uur nm. Verder speelt Gezellen X tegen W.IK. (Gezellen VU). De datum voor den wedstryd tegen T.E.P. uit Haarlem werd vastgesteld op 24 April. In het Parkhotel te Amsterdam werden Zon dag de wedstryden voortgezet om het persoon- lyk kampioenschap van Nederland. De uitslagen luidden; RustenburgVos 11. DukelDe Hoog 11. RamanVan Dartelen 20. De GraagRis 11. De wedstryden duren voort. Waam. secr. M. J. Stals, Zuidertuindorpl. 12, Haarlem W. De onderlinge wedstryden zyn thans achter den rug en het heeft niet ontbroken aan span ning. Vooral bij de damesafdeeling bewijst het gering puntenverschil, dat er waarlyk ge vochten is in den stryd om den eerepalm. In verband met het oliën der vloer in de gymnastiekzaal, is er voor de jongens deze week geen oefenavond. De heeren oefenen dezen keer op Woensdag. Onze jaarlyksche feestavond zal gehouden worden op Dinsdag 26 April a.s. Nadere by- zonderheden volgen. Indien de voorteekenen niet bedriegen, kunnen wy de volgende maand de dames een andere gymnastiekzaal aanbieden. Als tegen prestatie verwajcht het bestuur dat ieder een nieuw lid meebrengt. De oefentyd is als volgt: meisjes 811 jaar Donderdags 6.157.15 uur; meisjes 1216 jaar Donderdags 7.158.15 uur; dames Donderdags 8.3010 uur; jongens Dinsdags 6.308 uur, allen Aloysiusschool, Zandvoorterpad; heeren Dinsdags 89.45 uur R.K. Lyceum, zyiweg. De uitslagen van de negende nationale com petitie. welke de Haarlemsche Schietbond uit geschreven heeft luiden als volgt: le klasse knielend: 1 Schietvereen. Voorscho ten, 1946 p., 2. Piet Cronjè, Ermelo, 1944 p.; 3. Juliana. Wassenaar, 1939 p.; 4. Merwede, Dordrecht, 1926 p.; 5. Prins Hendrik, Maassluis, 1924 p.; 6. Willem Teil, Harderwyk, 1924 p. De heer Th. J. Rikkers uit Ermelo was met 399 punten de hoogste schutter in deze klasse. 2e klasse knielend: 1. Willem Tell II, Harder wyk, 1914 p.; 2. Majoor Bowler, Hilversum. 1908 p.; 3. Soranus II, Oost Kapelle, 1902 p.; 4. Willem Tell II, Bodegraven, 1892 p.; 5. Poli tie Wassenaar, 1886 p. Hoogste schutter in deze afdeellng was de heer D. Rodenburg, Vlaardingen met 393 pun ten. 3e klasse knielend: 1. Willem Tell III, Bode graven. 1923 p.; 2. Generaal van Heutsz, Er melo, 1904 p.; 3. Schietvereeniging, Voorscho ten, 1897 p.; 4. Soranua II, Oost Kapelle, 1893 p.; 5. Willem Tell IV, Bodegraven, 1877 p.; 6. Majoor Bowier, Hilversum, 1871 p.; 7. Ju liana, Wassenaar, 1864 p.; 8. Frederik Hendrik, Delft. 1858 p.; Hoogste schutter in deze af deeling, N. de Graaf. Dordrecht, met 391 punten. le klasse staand: 1. Merwede, Dordrecht, 1873 punten. Hoogste schutter: C. van Altenburg. 384 p 2e klasse staand: 1. Graaf Floris, Vogelen zang, 1865 punten. Hoogste schutter: A. J. van Tongeren, 382 p. Derde klasse staand: 1 Bloemendaal Com mando III. 1763 p.; 3 Oranje, IJmuiden, 1751 p. Hoogste schutter: P. J. H. Gulikers, IJmuiden, met 373 punten. Tegen de spoorbaan aan de Jan Wi'lem Frisolaan te Overveen is een tennispark aan gelegd door de N.V. Wimbledon Tennispark. Er zyn zeven banen, welke een goeden indruk maken. Na het spel zal er gelegenheid zyn even uit te rusten op de ruime terreinen of in het keurig ingerichte clubhuis. Zaterdagmiddag zyn de banen officieel in gebruik genomen. De heer De Jong heeft een korte toespraak gehouden, waarin hy den di recteur, den heer A. J. Faase, feliciteerde en de beste wenschen uitsprak voor oe toe komst. De directeur dankte allen, die aan de totsl oming hebben medegewerkt. Na de opening zijn enkele partyen gespeeld. O.a. kwamen de heeren Van Eek en M. Wet- selaar tegen elkaar uit. Men schrijft ons uit Hillegom: Wegens bezuiniging zal het station Hillegom der H. S. M. worden omgezet in een halte, wy kunnen dat nu juist geen eervolle vermelding noemen. Verschillende oorzaken zullen zeker tot dit besluit hebben bygedragen. Voorop dient gesteld, dat het feit moet worden betreurd. Aan een en ander hebben directie en publiek beiden ongewild schuld. Het reizen vooral de ver bindingen Hillegom—Haarlem en Hillegom— Leiden is te duur, omdat tot heden geen buurtverkeer tusschen die steden mogeiyk was. wat het gebruik maken van den trein zeker zeer zou hebben bevorderd. Hillegom toch is het eerst en het meest op die 2 steden aangewezen. De ligging van ons station is in vergeiyking met Lisse en Sassenheim onverdeeld gunstig te noerden: van 't centrum der plaats is de af stand ten onzent naar *t station nauweiyks een kwartier. Maar ook het publiek via de or ganisaties heeft weinig, te weinig gedaan, om meerdere verbindingen van t station in beide richtingen te erlangen, t Aantal treinen dat hier stopt, is voor een plaats van rond 11.000 inwoners eenvoudig bespotteiyk klein. In dien b.v. Bloembollencultuur, Kweekers-genoot schap en Hanze (om van andere niet te spre ken) gezamenlijk pogingen hadden aangewend, om meer treinen te Hillegom te laten stoppen staat het voor ons vast, dat gunstige resultaten waren bereikt. Het motief van vroeger dat het stoppen der stoomtreinen zooveel geld kostte (en dat was waar) is thans met de electrische treinen vrywel vervallen. En zoo zullen we de degradatie beleven, dat er smalend kan gezegd worden: de halte Hille gom! Het is wezenlyk erg. Hopen we nu nog maar, dat straks het aantal treinen, dat niet te Hillegom stopt, niet nog gaat toenemen! Als gevolg der spoorreorganisatie wordt de tegenwoordige chef, de heer Spoor, met ingang van 1 Mei overgeplaatst naar Amsterdam (sta tion Willemsparkweg), terwyi als halte-chef naar hier komt de heer Hilenius van Lisse. Zoowel voor het reizend publiek als meer nog voor het spoorpersoneel is het heengaan van den heer Spoor te betreuren: deze was een humaan patroon, die in alles met zyn personeel meeleefde en het gaarne ter wille was. terwyi het reizend publiek immer op zyn hulpvaardig heid kon rekenen. Het ga hem in de hoofdstad goedl „BLOEMENDAAL'S BLOEI" Zaterdagavond hield de vereeniging „Bloe- mendaal's Bloei" haar jaarvergadering in het „Jeugdhuis' aan de Donkere Laan. De huishou- dely'ke vergadering was als gewoonlijk zeer ma tigjes bezocht, de openbare bijeenkomst, die hierop volgde, genoot zooveel belangstelling, dat velen zich met een staanplaats moesten ver genoegen. De voorzitter, mr. F. J. D. Theyse, merkte in zyn openingswoord op, dat 1931 voor de ver eeniging een belangryk jaar is geweest. Immers, in 't afgeloopen jaar werd het 25-jarig jubileum van de vereeniging gevierd. Verder wees de voor 1 ter erop, dat de vereeniging, in tegenstel ling met vorige jaren, zich nu met constructie ven arbeid moet gaan bezig houden. De annexa tie toch maakte het noodzakelijk, dat B. B veel te doen had met nagatieve doeleinden. Ten slotte deelde de heer Theyse nog mede, dat om den filmavond die op deze vergadering zou volgen, de jaarvergadering verzet is moeten worden van Februari naar April. Personalia. De kommies by 's Rijks directe belastingen enz. J. W. ter Barge is overge plaatst van Ubbergen naa- deze gemeente, ter standplaats Hoofddorp. Kiezersiyst. Op de thans van kracht ge worden kiezersiyst dezer gemeente voor 1932- 1933 komen de namen van 12714 kiezers voor, zynde 534 meer dan vorig jaar. Vrijdag 8 April des voormiddags om tien uur vergadert de raad. De agenda vermeldt o.a. een voorstel om het rijk op te dragen de levering van een alarm installatie voor dê brandweer en te dezer zake een overeenkomst aan te gaan voor den tijd van tien jaar en een voorstel tot het benoe men van een gemeente-ontvanger. De voordracht luidt: 1. J. H. v„ d. Bos, waarnemend gemeente ontvanger te Hoofddorp; 2. G. J. Maissan, adjunct-commies ten kantore van den ge meente-ontvanger te Velsen. AMSTERDAM, 5 April Visch Aange voerd door 4 motorbotters, benevens consigna tiezendingen. Afgeslagen aan de Gemeente Vischhal, de Ruyterkade. Amsterdam. Besom ming der botters: 57.88—96.65. Handschol per kist 1012: Kleine schol 45; S"har 0.90—1.40: Bot per pond 0.15—0.30; Ver- sche bokking 0.40—0.65 per 100 stuks; Haring per tal 0.300.45. PURMEREND, 5 April Kaasbeurs. Aanvoer 16 partyen, wegende plm. 30.000 K.G. Hoogste prijs f 22. Handel matig. 200 kievitseieren f 0.20 per stuk. Oude kippen en hanen f 0.50—0.55 per K G. Konijnen f 0.50 —2.50 per stuk. Eenden f 0.60—1.20 per stuk! duiden f 0.40 per paar. PURMEREND. 5 April Kleine boerenkaas 1 stapel 22.—; aanvoer plm. 480 K.G. Handel matig. Boter 779 K. G.; melkboter 0.90—1.05; wei 0.80—0.90; runderen 602; 265 vette koeien 0-640.72; stug: 317 melk- en geldekoeien 110 270; stug; 20 stieren 0.48—0.58: stug; 19 paar den 70—140; stug; 41 vette kalveren 0.90—1.10; stug; 983 kalv. 4—16; stug; 548 v. vark 20-24 et.! vlu"; 56 magere varkens 7—14 vlug- 235 biergen 4—7, vlug: 562 schapen 14—22. stug; 13 bokken 4—9. matig; piepkuikens 0.80—0.95 per K.G.! kipeieren 2—2.50 per 100; eendeieren 2.10. ROTTERDAM, 4 April. Veemarkt. Aange voerd 598 koeien en essen: 332 vette kalveren! 101 schapen of lammeren, 1652 varkens Prij zen per kil. Koeien 174420: 2711,—31 34 —36: Ossen 18—21; 27</J—30; 32'<—34 Vette kalveren 27H-32H, 40-45, 50-55. Schapen binnenl. ft7—23; Schapen per stuk f 1016- Lammeren ƒ15—19; Varkens 10^—11, ƒ12. Aardappelen: Brielsche Eigenheimers f 8— 22.40; Zeeuwsche eigenheimers 2.50 3.20: Zeeuwsche bonte ƒ3.20—4; Eigenheimers Drielingen 1752.50; Blauwe eigenhe'msrs ƒ33 26; Friesche Eigenhe'rners 33 501 Wfctl. Schoo'meesteres zand, ronde 8 cent per K.g. Red Star ƒ3—3.60 per K g Bravo's 4—4 40; Winter Malta's 9—10 cent per Kg. Industrie 2.502.90 per K.g. Flinke aanvoer, kalme vraag. Vlas: 10.830 K g. blauw, schoon 4565 per K.g. 3000 K g. Groningsch 4555 per K.g. 2500 K g. wit Zeeuwsch 4560 per K.g. 5000 K.g. Holl. Geel 45—60 per K.g. 420 K.G. Dauw- root 30—40 per K.g. Overzicht: Voor de lagere soorten bestond iets meer belangstelling De handel ging iets vlugger. Het is echter moeilijk, hcogere prij zen te bedingen. De aanvoer van runderen was ruimer dan Maandag voor Paschen; zeer kalme handel, terwyl de prijzen over de geheele linie iets te rugliepen. Een prima koe ging tot 3 cent bo ven noteering. Ossen waren iets beter aange voerd avndaar dat deze nu genoteerd worden. Voor eerste kwaliteit beter dan vorigen Maan dag, terwyl eerste en tweede soort in pryzen gelyk bleven. Stieren werden nog niet geno teerd. D aanvoer van vette kalveren was flink met tragen handel. De pryzen van eerste en tweede soort liepen iets terug terwyl de eer ste kwaliteit prijshoudend bleef. Een prima kalf ging tot 5 cent boven noteering. De aan voer van schapen en lammeren was kort. Er was ook byna geen handel, daar voor het buitenland totaal niets verkocht werd. De prijzen liepen terug. Varkens weer met groo- ten aanvoer. De handel was zeer lusteloos De pryzen gingen weer een halve cent lager. Er heerschte dan ook een gedrukte stemming- Zouters aanvoer buitengewoon gering. Byna geen handel, met lagere pryzen. Groenten: seldery 10—16, peterselie 19—21, prei 10—15 ct. per bos; sla 6—9.50 per 100, an- dyvie 1.17 ct. per K.G.; breekpeen 6—19, Hol- landsch lof 1826, spinazie 816 ct. per K.G.. uien 6.—6.80 per 50 K.G. AMSTERDAM, 4 April. Aardappelprijzen. Aangevoerd werden 4 ladingen is 2740 H.L. Zeeuwsche blauwe 3.804 40; Zeeuwsche Eigenheimers ƒ3.40—3.60; Zeeuwsche bonte ƒ3.80—4.40; Red Star ƒ3.40—3.60; Bevelan ders ƒ3.403.60. Overige pryzen onveranderd. AMSTERDAM. 4 April. Veemarkt. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 620 vette koeien, waarvan de pryzen waren; le kw. 72- 78: 2e kw. 5970; 3e kw. 4456; mindere soorten 3442 ct. per K.g. slachtgewicht. 100 melk- en kalfkoeien ƒ200300 per stuk. 145 vette kalveren le kw. 5662; 2e kw. 46—54; 3e kw. 3644 ct. per K.g. levend gewicht. 173 nuchtere kalveren ƒ2—2 40 per stuk, 35 scha pen 16—20 per stuk. 1120 varkens: vleesch- varkens, wegende van 90110 K.g. f 3031; zware varkens 2830; vette varkens 26— 28 per K. G, slachtgewicht. 68 paarden 60— 130 per stuk. Runderen met veel aanvoer, ie kw. pryshoudend, 3e kw flauw, vette kalveren met iets minder aanvoer, prijzen iets styver. Nuchtere kalveren ruime aanvoer, pryzen ais vcrige noteering. Schapen behoorlijke aan voer, pryzen als vorige noteering. Varkens zeef veel aanvoer, pryzen lager. Paarden behooriy- ke aanvoer, weinig vraag, prijzen als vorige noteering. TER AAR, 4 April Centrale veiling SI» f 1.005.80; Veillen per kist 2735 cent; Spi' -azie 3847 cent; Dunsel f 1.40-5.10; RadU5 f 1.40—1.90; Roade Kool f 1.90; Witlof f 4.00— 10.20; Prei f 2.40.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 6