J.LOTTGERING 1 Ad j unct-Secretaris (esse) Stoomenenpersenvanhoeden e kleine c cl verten hes (g) 0$ gevraagde betrekkingen |,Aan aangeboden betrekkingen I WINKELHUIS een BANKETBAKKERIJ op prima stand Kruidenierszaak en Vleeschwaren MOOI ZWANENBURG SPORT EN SPEL Schieten NATIONALE COMPETITIE VOETBAL NEDERLAND—TSJECHO- SLOWAKIJE Langenus scheidsrechter OM DE HAARLEMSCHE DAMKAMPIOENSCHAPPEN H. van Lunenburg Jr. kampioen lste klasse ZWEMCLUB HAARLEM NATIONAAL ZWEMFEEST Groote deelname INGEZONDEN Crisistentoonstelling van kunst werken te Haarlem en O. ''erverij en Chemische Wasscherij Groote Houtstraat 5a, Telef. 10771 VERVEN VAN SCHOENEN BOEKBESPREKING 20 cent per regel Dienstaanbiedingen 10 cent per regel HUISHOUDSTER NET PERSOON N.V. NECOFA vraagt bekwame Machinestiksters VOOR HEEREN- EN KINDERCONFECTIE: bekwame Mantelwerksters en Leerlingen. GEVRAAGD BEKWAME MANTELSTIKSTERS GEVRAAGD TEVENS HUISATELIERS GEVRAAGD BEKWAME FIJN-STRIJKSTER AANKOMENDE WINKELJUFFROUW GEVRAAGD MACHINESTIKSTERS TE HUUR GEVRAAGD f TE HUUR AANGEBODEN WINKELHUIS TE KOOP GEVRAAGD TE KOOP GEVRAAGD: TE KOOP AANGEBODEN DIVERSEN In de laatste ronde van de Nationale Com petitie, uitgeschreven door den Haarlemschen Schietbond, werd voor zoover het de vereeni- Bingen uit Haarlem en omstreken betreft, het volgende resultaat bereikt: In de eerste klasse knielend heeft generaal Joubert zich opgewerkt tot de 8e plaats, hetgeen een mooi resultaat is te noemen; graaf Floris is niet vooruit gegaan. In de tweede klasse is geen verandering geko men. Bloemendaal Commando II behaalde 468 punten. Generaal van Merlen heeft het Vijftal niet kunnen completeeren en behaalde sleshts 371 punten, hetgeen voor knielend schieten zeer slecht is te noemen. De derde klasse bracht eenige verandering, zoo wist-Graaf Floris II zich door 478 punten te schieten van de 16e tot de 11e plaats op te Werken. Oranje bracht het tot 462 punten en is 12 gebleven. Generaal van Merlen III liep van de 17e naar de 20e plaats terug, 436 pun ten is veel te weinig, Bloemendaal Commando Ui schoot 456 punten, doch had tevoel ach terstand om van de laatste plaats af te komen. In de eerste klasse staande bezet Bloemen- Üaal Commando I met drie en twintig punten achterstand de 2e plaats. Generaal van Mer len I fungeert hier als hekkensluiter. De twee de klasse geeft een onveranderde stand te zien. Graaf Floris I is hier nog steds eerste met 35 punten voorsprong op Bloemendaal Commando II. Ook in de derde klasse is in de volgorde geen verandering gekomen. Door Bloemendaal Commando III is hier prachtig Beschoten. 460 punten voor de derde klasse is een heel mooi resultaat. Ook Oranje heeft goed geschoten en behaalde 449 punten. Ge neraal van Merlen II heeft het minder goed Eedaan; 419 punten is te weinig. Door de wedstrijd-commissie is besloten de Vereenigingen uit de 2e klasse met een gem. Van 95 of hooger naar de eerste klasse en vreenigingen uit de 3e klasse met een gem. Van 93 of hooger naar de 2e klasse te doen Promoveeren. Dit geldt alleen voor de knie lende afdeelingen. De stand luidt als volgt: le klasse knielend: 8 Generaal Joubert I 485 punten, totaal 1917 punten. 16 Graaf Flo- fis I, Vogelenzang, 464 punten, totaal 1852 Punten. 2e klasse knielend: 10 Bloemendaal Com mando II 468 punten, totaal 1861 punten. 15 Generaal van Merlen II 371 punten, totaal 1740 punten. 3e klasse knielend: 11 Graaf Floris II 478 Punten, totaal 1845 punten. 12 Oronje I 462 Punten, totaal 1843 punten. 20 Generaal van merlen III 436 punten, totaal 1794 punten. 22 Bloemendaal Commando III 456 punten, totaal 1693 punten. Ie klasse staande: 2 Bloemendaal Comman- 00 I, Bloemendaal, 477 punten, totaal 1850 Punten. 3 Generaal van Merlen, Haarlem, 448 Punten, totaal 1809 punten. 2e klasse staande: 1 Graaf Floris I, Voge lenzang, 468 punten, totaal 1865 punten. 2 Bloemendaal Commando II, Bloemendaal, 467 Punten, totaal 1830 punten. 3 Gen. Cronjé I, Haarlem, 424 punten, totaal 1754 punten. 3e klasse staande: 1 Bloemendaal Com mando III 460 punten, totaal 1763 punten. 2 Oranje I, IJmuiden, 449 punten, totaal 1751 Punten. 3 Generaal van Merlen n, Haarlem, 419 punten, totaal 1704 punten. 4 Gen. Cronjé II 438 punten, totaal 1605 punten. De lijst der prijswinnaars geeft het volgende te zien: le klasse knielend: 1 VSV, Voorschoten, 1946 Punten. 2 Piet Cronjé, Ermelo, 1944 punten. Juliana I, Wassenaar, 1939 punten. 4 Mer- sfle, Dordrecht, 1926 punten. 5 Prins Hen drik I, Maassluis, 1924 punten. 6 Willem Teil I, Harderwijk, 1924 punten. Hoogste korpsschutter: Th. J. Rikkers, Piet Cronjé, Ermelo, 399 punten. 2e klasse knielend: 1 Willem Tell H, Har derwijk, 1914 punten. 2 Majoor Bowier I, Hil versum, 1908 punten. 3 Loranus I, Oost-Ka- pelle, 1902 punten. 4 Willem Tell II, Bodegra ven, 1892 punten. 5 WPSV II, Wassenaar, 1886 punten. Hoogste korpsschutter W. Rodenburg, Wil- helmina III, Vlaardingen, 393 punten. 3e klasse knielend: 1 Willem Teil UI, Bode graven, 1923 punten. 2 Generaal van Heutsz, Ermelo, 1901 punten. 3 VSV II, Voorschoten, 1897 punten. 4 Loranus II, Oost-Kapelle, 1893 punten. 5 Willem Tell IV, Bodegraven. 1877 punten. 6 Majoor Bowier II, Hilversum, 1871 punten. 7 Juliana II, Wassenaar, 1864 punten. 8 Frederik Hendrik II, Delft, 1858 punten. Hoogste korpsschutter: N. de Graaf, Oranje Nassau II, Dordrecht, 391 punten. Eerste klas staande: 1 Merwede I, Dordrecht, 1873 punten. Hoogste korpsschutter: C. van Altenburg. Merwede I, Dordrecht, 384 punten. 2e klasse staande: 1 Graaf Floris I, Vogelen zang, 1835 punten. Hoogste korpsschutter: H. J. van Tongeren. Graaf Floris I, Vogelenzang, 382 punten. 3e klasse staande: 1 Bloemendaal Comman do II, Bloemendaal, 1763 punten. 2 Oranje I, IJmuiden, 1751 punten. Hoogste korpsschutter: P. Gulikers, Oranje I, IJmuiden, 373 punten. Zaterdag vonden op het Stormvogels-terrein de finales van de winnaars- en verliezersronde plaats. De resultaten waren: Finale (verliezers) ULO (Beverwijk)HBS 5 (Velsen) 91. Finale (winnaars) School JGroen v. Prin- stererschool 11. School J wint met 21, straf schoppen. Hierdoor werd een der scholen met de jeugdlgste spelers kampioen. Naar wij vernemen zou de bekende Belgi sche internationale scheidsrechter J. J. Lan- genus uit Antwerpen voorgesteld zijn om als arbiter op te treden voor den op Zondag 29 Mei te Amsterdam in het Stadion te spelen interland-wedstrijd Nederland-Tsjechoslovakye. In het toumooi om het eerste klasse dam kampioenschap van Haarlem en Omstreken 1932 is thans de beslissing gevallen. H. van Lu nenburg Jr. („Haarlemsche Damclub") be haalde den titel. De stand van dit toumooi luidt thans: gesp. gew. rem. verl. pnt. H. v. Lunenburg Jr. 7 5 2 O 12 J. Balk 8 4 3 1 11 D. KI een 8 5 1 2 11 Ph. F. Amelung 7 3 2 2 8 H. Rozijn 6 3 0 3 6 H. C. Souverein 7 2 2 3 6 W. J. A. Matla 7 13 3 5 H. Berghuis 6 114 3 Th. C. v. d. Sluijs 8 10 7 2 Maandagavond hield bovengenoemde zwem- vereeniging in Stoop's Bad een zwemfeest, dat in alle opzichten geslaagd is. De opbrengst is bestemd voor het Haarlemsche Crisis Comité en waar de inrichting tjokvol was, kunnen we gerust aannemen, dat een flink bedrag voor dit mooie doel zal worden afgedragen. De Directie van Stoop's Bad, die in den laat- tsentijd talrijke kleine en ook groote verbeterin gen heeft aangebracht, had nu de zwemmers verrast door den aanleg van een 25 Meterbaan. Het water stond voor dit doel veel hooger dan gewoonlijk, in het ondiepe gedeelte had men een grooten houten startbrug opgesteld, waarop bovendien plaats was voor de jury en de pers. De zwembanen waren keurig uitgezet met gummi lijnen; voorts had men een loudspeaker- installatie aangebracht, die echter zoo nu en dan een weinig haperde, waardoor het gespro ken woord onduidelijk doorkwam. De gramo- phoonmuziek werd goed weergegeven. Als voorzitter-kamprechter fungeerde de heer G. Blitz, voorzitter van het IJ, Amsterdam, starter was de heer J. Veldhoff; C. van Ellinck- huyzen trad op als secretaris der jury. Tijdop nemers waren mevr. F. Suttorpvan den Berg en de heeren L. Anthoni, A. J. Braam, Dr. M. J. Huizinga, G. Lecointre, J. de Vries en E. W. Venema. Het aantal deelnemers was buitengewoon groot, hetgeen o.m. toe te schrijven is aan het feit, dat voor Haarlemsche Sportvereenigingen de gelegenheid opengesteld was in te schrijven voor een estafettenummer 4 x 50 Meter vrije slag. Voor dit nummer hadden 22 ploegen, elk van 4 man. ingeschreven. De hoofdprijs was een wisselbeker, die het vorige jaar door „IVO" was gewonnen. Deze vereeniging had nu geen schijn van kans; H. F. C. was verreweg de sterkste en krijgt het kleinood dus voor één jaar in bezit. In de andere afdeeeling, waarin geen wed- strijdzwemmers meededen, zegevierde de Haar lemsche Zeilvereeniging. Een spannend nummer was de 3 X 50 Meter wisselslag voor Middelbare en Ulo scholen. Het Kennemer Lyceum kwam als nummer één aan, doch werd gediskwalificeerd, evenals nummer 2, het Gem. Lyceum. De 100 Meter schoolslag Dames Seniores werd, geheel overeenkomstig de verwachtingen, door Coba Huybers van het IJ gewonnen; haar tijd 1 min. 29 4/5 sec. lag slechts 1 4/5 sec. boven het Nederlandsch Record. Voor het nummer 100 Meter schoolslag Hee ren Juniores bestond groote belangstelling, hiervoor waren 24 deelnemers. Winnaar werd A. van Kalken van D. J. K. Het eierzwemmen viel erg in den smaak van het publiek, dat hartelijk lachte om de kramp achtige pogingen van de „Haarlem" adspiran- fen om hun eitje op den houten lepel te hou den. De ploeg van U. Z. C. uit Utrecht won het nummer 5 X 50 Meter vrije slag voor Heeren Juniores in den fraaien tijd van 2 min. 34 3/5 sec. G. van Voorst zegevierde op overtuigende wijze in het nummer 100 Meter vrije slag Hee ren Seniores. Zijn tijd bedroeg 1 min. 4 4/5 sec. Als van Voorst in dezen vorm blijft doorgaan, dan zal hij spoedig het Nederl. Record van Henk van Essen, dat op 1 min. 3.6 sec. staat, verbeteren. De slag van Van Voorst is bijzonder rustig, men krijgt zoo het idee, dat hij zich in het ge heel niet inspant Mej. Laddé (IJ) won de 100 Meter vrije slag Dames Seniores. Het mooiste estafette-nummer van den avond was nummer twaalf van het pro gramma, de Zweedsche estafette, uit 50, 75, 100, 150, 100, 75 en 50 Meter vrije slag. In de laatste serie lagen de drie sterkste ploegen, nJ. H. Z. en P. C., A. Z. 1870 en Haar lem. Aanvankelijk was Haarlem iets in de meerderheid, doch de derde man verloor veel terrein, waardoor het Jan van Hemsbergen, die de 150 Meter trok, niet mogelijk was den groo ten achterstand in te loopen. Dank zij het goede zwemmen van G. van Voorst had A. Z. den kop genomen en ieder dacht reeds, dat de Amsterdammers den eersten prijs in de wacht zouden sleepen. H.Z. en P.Z. kwam echter in de twee laatste banen geducht opzetten en wist nog één seconde eerder dan A. Z. aan te tikken, een prachtige prestatie. In het nummer 5 X 50 Meter vrije slag Da mes startte Zus Braun; zij werd door het pu bliek luide toegejuicht. Haar ploeg, de O. D. Z. uit Rotterdam werd één. In het nummer 100 Meter rugslag heeren se niores tikten Scheffer van D. J. K. en A. van der Meer, Haarlem, tegelijk aan in den tijd van 1 min. 18 1/5 sec. Na overzwemmen v erd de Amsterdammer winnaar. Truus Klapwijk uit Rotterdam, kampioene van Nederland schoonsprlngen, en J. L. Stotijn, Den Haag, kampioen Heeren schoonsprlngen, vergastten hierna op eenige bijzonder fraaie springnummers; het publiek genoot volop. De polowedstrijd tusschen Haarlem en H Z. en P. C. werd volkomen verdiend door de Hage naars gewonnen. Met rust hadden de bezoekers een 10 voorsprong; zij waren geruimen tijd numeriek in de minderheid, doch wisten nochtans in die periode den stand op 20 te brengen. Liezenberg scoorde tegen. Na afloop reikte de heer V. Visser, voorzitter van „Haarlem", de prijzen uit. De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt: 50 Meter schoolslag „Haarlem"-leden: 1. L. Pierlot 41 4/5 sec. 2. Van der Lint. 3. W. Borrmann. 3 X 50 Meter wisselslag estafette voor Mid- delb. en ULO scholen: 1. H. B. S. B i (P. Rol, K. Rol, L. Abas) 1 min. 55 4'5 sec.; 2. Kenn. Lyceum 2 min. 2 4/5 sec.; 3. Kenn. Lyceum 3, 2 min. 07 3/5 sec. 100 Meter schoolslag Dames Seniores: 1. C. Huybers (IJ) 1 min. 29 4/5 sec.; 2. Fr. Hessel (IJ) 1 min. 31 1/5 sec.; 3. L. Kollerie (D.W.R.) min. 35 sec. 100 Meter schoolslag Heeren Juniores: A. van Kalken (D.J.K.) 1 min. 23 4/5 sec.; 2 C. G. van Aelst (H. Z. en P. C.) 1 min. 25 sec.; 3. S. Koé (IJ) 1 min 26 1/5 sec. 4 X 50 Meter vrije slag estafette voor Sport vereenigingen: 1. H. Z. V. 2 min. 56 2/5 sec.; 2 Spaarndam, 2 min. 57 sec.; 3. E.T.O. II 3 min. 8 sec. Zelfde nummer met wedstriidzwemmers: 1. H. F. C. 2 min. 14 sec.; 2. M. T. S 2 min 19 15 sec; 3. Het Spaame, 2 min. 26 sec. Eierzwemmen „Haarlem" adspiranten: 1. Frans Ittman; 2. J. Bakker; 3. Slem de Vries. 5 X 50 Meter vrije slag estafette voor Heeren Juniores: 1. U. Z. C. 2 min. 34 3/5 sec.; 2. Haarlem, 2 min. 36 sec.; 3 en 4. A. Z. en H. P. C., beide 2 min. 36 1/5 sec. 100 Meter vrije slag Heeren Seniores: 1. G. van Voorst, 1 min. 4 4/5 sec. 2 en 3. P. Bannenberg en W. Delwel 1 min. 8 2/5 sec. Del- wel wint na loting. 100 Meter vrije slag Dames Seniores: 1. C. Laddé (IJ)i min. 13 4/5 sec.; 2. M. Oversloot (O.D.Z.) 1 min 15 1/5 sec.: 3. N. Lan- geveld (I N.) 1 min. 19 4/5 sec. Zweedsche estafette Heeren: 1. H. Z. en P. C. 6 min. 52 sec.; 2. A. Z 1870, 6 min 53 sec.; 3. „Haarlem" 6 min. 57 sec. 5 X50 Meter vrije slag estafette Dames: 1. O. D. Z. 2 min. 57 2/5 sec.; 2. H. D. Z, 2 min. 59 sec.; 3. Inter Nos, 2 min. 59 4/5 sec. 100 Meter rugslag Heeren Seniores: 1. J. C. Scheffer (D.JJC.) 1 min 18 1/5 sec.; 2. A Van der Meer zelfde tijd; na overzwemmen door Scheffer gewonnen Mijnheer de Redacteur, Mag ik voor het volgende een klein plaatsje in uw geacht blad verzoeken? Het uitvoerend comité van deze jJ. Zater dag geopende tentoonstelling heeft, naar mfj gebleken is, bepaald, dat kunstenaars uit Haar lem en o., die, omdat zij een vaste betrek king bekleeden, een geregeld inkomen heb ben, niet worden uitgenoodigd. Het is mij ook gebleken, dat hiermede alleen bedoeld zijn personen, die een vast inkomen genieten uit een ambtelijke betrekking. Mijns inziens moet aldus bij het publiek een verkeerde meening rijzen zoowel over de ma- terieele zorgen van den kunstenaar, als over de beteekenis zelve van kunst. Het kan zeer goed zijn, dat een kun stenaar, die den op het oogenblik heerschen- den smaak der massa niet dient, het mate rieel zoo moeilük leeft. dat, wil hii niet leven van philantropie, hij wel een betrekking moet aanvaarden en vasthouden die hem ten minste brood onlevert, en dan liefst een arab- telüke. omdat daarbij eenige meerdere zeker heid bestaat tegen willekeurig ontslag: ten tweede kan het zeer goed zijn dat de kunste naar die uit nood een betrekking aanvaardt, toch financieel zwakker staat dan de kunste naar zonder betrekking: hij kan vermogend zijn, hij kan lessen geven, hij kan gehuwd zijn met een vrouw die iets bezit, hij kan in effec ten speculeeren, hoewel dit tegenwoordig mis schien het minste zal voorkomen, enz. Mijns inziens wordt door dit besluit ook de mogeliikheid geopend dat het kunstbelang ge schaad wordt. Immers gejureerd wordt er niet, elk werk, goed of slecht, wordt aangenomen terwijl het werk van iemand die valt in de bovengenoemde uitgesloten categorie misschien veel belangrijker is dan het tentoongestelde. De spanning waarin een mensch leeft kan bij menigeen van goeden invloed zijn op zijn werk; niet iedere betrekking laat genoeg vrijen tijd en rust voor arbeid anders dan onder hoogen druk, terwijl in zulke gevallen de onbillijkheid der getroffen regeling al zeer sterk uitkomt. Het is helaas hier weder gegaan zooals het zoo dikwijls in Haarlem gaat: men roept niet in de eerste plaats de hulp in van het publiek voor werkeli'k goede kunst, maar voor vol gens een willekeurige regeling bijeen gebrachte werken. Waarmee gehoopt wordt in de eerste plaats financieele resultaten te bereiken en eerst in de tweede plaats te dienen 't kunstbe lang en daarmede de opleiding van den pu- blieken smaak. Het zal mij aangenaam zijn van andere kunstbroeders te vernemen of zij mijn meening deelen. U, mijnheer de Redaceur. dankend voor de genoten gastvrijheid, HENK DE VRIES, kunstschilder. Santpoort, Bloemendaalschestraatweg A8 Naschrift der Redactie Wij gelooven inder daad, dat het de bedoeling van het Comité is geweest om op de eerste plaats financieele resultaten te bereiken. In de huidige maat schappelijke omstandigheden is dat ook be grijpelijk. Bijzonder Inoeilijk moet het geweest zijn om de juiste regeling te vinden betreffende de uit- noodiging tot inzenden en het is dan ook zeer begrijpelijk, dat zich gevallen zullen voordoen die niet volkomen tevreden steüen. t Bekende verschijnsel: „On ne peut pas contenter tout le m nc'e et son père t Publiek, op welks daadwerkelijke belang stelling wordt gehoopt, laat zich, zoo verne men wij, niet onbetuigd, want het bezoek en de verkoop overtroffen reeds gisteren de ver wachting. Geachte Redactie, Gaarne zag ik dit stukje in Uw veel gelezen blad geplaatst. Daarvoor mijn oprechte dank. Verschrikkelijk is het, zooals de auto's door de drukke en smalle straten heen vliegen. f En als er nu weer een menschenleven mee gemoeid is, dan lees je in de krant, dat het kind spelenderwijze onder den auto gekomen is. Nu heb ik wel meer zooiets gelezen en dan dacht ik, dat den automobilist geen schuld trof, maar daar ik nu van heel nabij gezien heb, dat een auto niet meer op den rijweg bleef, maar ook het trottoir in beslag nam, (het eenige gedeelte, waar een kind zich nog een beetje veilig voelt) vind ik het betreurens waardig, dat de kinderen op de stoep niet veilig meer zijn, terwijl men dan in de krant moet lezen, dat het kind spelenderwijze onder den auto is geraakt, in plaats dat de auto bestuurder op den rijweg bleef. Eén ding is te hopen, dat de Overheid inziet, dat in straten als de Paul Krugerstraat en de Gen. Cronjéstraat het verkeer veel te snel gaat en dat daar gauw een eind aan moet komen. Hartelijk dankend voor verleende plaats ruimte. Haarlem, 4-4-'32. EEN ABONNÊ. De geheimen van de Slatuintjes, door A. J. W. Brugman. Uitgave N.V. Drukkerij „De Spaarnestad", Haarlem. De tegenwoordige jeugd kent niet meer een onderwijzerstype, zooals de auteur van dit in teressante verhaal er een geteekend heeft in schoolmeester Punt. En voor haar is het ook geschiedenis, wat in dit boek verteld wordt van het oude Amsterdam, dat in die dagen, al liggen ze niet zoo heel ver achter ons, nog geen wereldstad mocht heeten zooals nu. Toen, in de jeugd van mijnheer Punt, zooals hij dat aan zijn kinderen vertelt, waren er in Amster dam nog de Slatuintjes. Een idyllisch stukje landelijk schoon, dat men heden bezig is te „verzanden", om er bouwterrein van te maken Die Slatuintjes bevatten voor Punt een stuk jeugdherinnering, welke vele Amsterdammers van nu hem zuilen benijden. Ook het oplei dingssysteem, dat de onderwijzer van toen moest doorworstelen is iets heel anders dan de zoo veel zekerder werkende kweekscholen, als wij die kennen. De auteur heeft dit alles smake lijk tot een gedegen stuk jeugdlectuur aaneen- gerijd. 'n Aantal gekleurde illustraties en zwart e prentje verlevendigt het geheel. OMROEPERS bij vooruitbetaling met minimum van 4 regels (Niet voor den handel) wuiiiHiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiuiiuuiiiiiiiHiiiimiiiuiiiiiiiiiuiHimiiiiiiiiuiiuiiiiiiiuiiuiiiiiiiHiuiiuiiiiiiiiiiuiiiiiwuiimiiiiiiiimiiini "«'inuiiiuiiiiiiMiiiiiniunniiiHiHMiHiiiimiiniiramnmiMiniüüniiiiiiiflmnimiiniiiiiiiiiiiiiimiHiininiiiiiiiiiiiiiiiiiHiinüiinitiiHiiniuniiimtiniiiiiiiiani WertetSTEKR- Nétte Jonge R. K. Week b' z- a- voor 5 dagen per onn/L ~7 liefst Alkmaar. Brieven öit Wad 6r 211' Bureau van ^iedt zich aan voor A'dam een Ook FLINKE werkster ren ï,°?r E°hoonhouden van kanto- tji?Brieven letter O 162, bur. v. d. aa- O 162 hl.1:®8 OP VIOOL, MANDOLINE, (9 i O en BLAASINSTK. /U.50 p. w. lessen) viool in bruikleen of ter- Iro Orkest-deelname. Br. lett. O bur. v. d. blad. O 163 Riedt zich aan flinke aankomende s SLAGERSBEDIENDE. onder letter G 177 bur. van dit blad. A R K. KINDER- of KAMER- rSbh E' voor dag en nacht. Van 8etuiSen voorzien. vs>„ ven ouder letter 0170, bur. Ta" dit blad. B. z. a. 1 Mei R.K. MEISJE, 19 j., zelfstandig k. werken, bek. met koken v. dag en nacht, omtr. Hille- gom. Br. letter O 165, bur. v. d. blad. Biedt zich aan NET DAGMEISJIE tegen 2 Mei a.s. Br. letter O 156, bur. v. d. blad. Biedt zich aan NETTE APPRETEDSE v.g.g.v. Brieven letter O 140. bur. van dit blad. b.z.a. voor kl. gezin of bij Heer of Dame v.g.g.v. Volk. op de hoogte v. alle werkzaamheden. Br. lett. K Boekh. Bladergroen, Bloemendaal. Er biedt zich aan een nette RK. BROOD- en BANKETBAKKERS LEERLING, anderhalf Jaar bij het vak geweest en van goede getuigen voorzien. Br. fr. letter K, aan A. C. van Vliet, Boekhandel, Vinkeveen. O 200 Bz-a- nette CHAUFFEUR (22 Jaar) °°r luxe of vrachtwagen. Br. on- er lett. O 215 bur. v. d. blad. Biedt zich aan net MEISJE te Am- enr~am' als hulP in de huish. v. d. O vSg.v. Brieven onder letter 02bur. van dit blad. O 202 Plaatsing gezocht voor een net R.K. JONGMENSCH o.g., 17 Jaar. als leer ling-monteur voor vakkundige op leiding. In bezit diploma Motor- en Rijwieltechniek ABS. Br. fr. p.p. H. RIETMEIJER, Rijksstraatweg A 581, Heiloo. O 214 Er biedt zich aan een nette R.K. WERKSTER Adres Haarl.straat 32, Hlllegom. O 153 van dit blad. Sg'HeWHKS*MIlElj.MWItlMlilllWMHÉttWÉMWIIIIMIIIH'WNIMIMMBHHWBMMMMWHWHHMi Wij kunnen plaatsen een JONGMENSCH ter opleiding tot automobiel-ver- kooper. Aanmelden pers. bij GEBR. HOUTKOOPER, Leidschevaart 442— 444, Haarlem. Den 7en dezer tus schen 814 en 954 uur. gevraa.T,fIN'KE FIETS JONGEN del o~B5. vo°r morgenuren. Kaashan- Bterda,v. udsbloemdw.straat 7, Am- O 166 8evta *BT R. k. DAGMEISJE raat iTC Aan te melden Helmholtz- huls, Amsterdam C. uevra- |Sd een flinke R.K., tp„L.\GERS-H \I.F\VA° BE WaabL 15 APri'. V.g.g.v., bij P ttraat iS Pz., Slagerij, Molen- ^__^°Bergen (N.H.). O 145 Te^&d Erv. i„ v°or Tuinboonen en lage J. NtrvfSü Contract, vasten prijs. ENS, Mz.. Llmmen. O 143 Gevraagd •+- 15 INK DAGMEISJE ^dkmnai" van 83 uur, Laat 144 ^aar. O 144 standh^>,^IElsJE gevraagd, zelf- AE*nmeirti nende tverken en koken. en na 8 uur A. Groene- Voor direct gevraagd wegens ziekte van vorige een net fl. MEISJE v. d. hulsh. Aanmelden 's avonds na 8 uur. Schotersingel 35, Haarlem. O 159 Wordt gevraagd aan R.K. Pastorie. Amsterdam, een tweede meisje, v.g.g.v., goed kunn. naaien en ver stellen. Br. No. 84, KAREL v. d. SCHOT, Jac. Obrechtstr. 14. 0161 Wordt gevraagd te Heemstede een net R.K. MEISJE voor den dag, om in 't huishouden behulpzaam te zijn. veld ivr 8 uur A- Groene- in t huishouden behulpzaam te zijn Hj)'A ™aasstraat 67 (Banketbakke- leeftijd 14 Jaar, goed voor kinderen. *"nsterdam. O 212 Br. onder No. O 104 bur. v. d. blad. Terstond gevraagd een flinke TUIN DERSKNECHT bij J. v. Veen Jz., Splerehorn, Sloterdijk, Amsterdam. O 198 1 Mei gevraagd een net MEISJE v. d. en n„ leeftijd boven de 25 J. Aan te melden 78. Vlottastraat 3 Am sterdam. O 197 Flinke WERKSTER gevraagd voor den VrijdEg. Adres: Nan, Wllhelml- napleln 17, Heemstede. O 129 Gevraagd bij Nederstigt's Groenten- Centrale, Binnenweg 22, Heemstede, een nette LOOPJONGEN. Leeftijd 15 tot 16 jaar. O 73 NET R.K. DAGMEISJE gevraagd. Adres: Voormeer 12, Alk maar. Gevraagd wegens huwelijk der te genwoordige een nette R.K. DIENST BODE, z.n.k.w. bij A. Smit, melk handel Noordorp-Heemskerk. Terstond gevraagd een net MEISJE R.K., leeftijd 16 tot 20 Jaar ln ge zin met een kind. Zondags vrij. Br. lste Helmerstraat 67, Amsterdam (W.). O 204 Gevraagd FLINK WERKMEISJE bekend met kamerwerk. Aanmelden 's avonds tusschen 8 en 9, Vondel straat 158, Amsterdam. O 133 In R.K. gezin met 2 kind. gevraagd v. d. en n. NET MEISJE v.g.g.v. Br. lett. A. WIERING'S Adv- Bur. Hoogeweg 14, Amsterdam. O 207 GEVRAAGD, om tegen provisie een clubhuis van tennispark te bedie nen, men moet alle dagen en vele avonden aanwezig zijn en het beschou wen als een bezigheid en bijverdienste. Br. met opgave van ouderdom en in welke branche men werzaam is geweest enz., onder No. 115, aan het bureau van dit blad. SINGEL 46-48 AMSTERDAM voor direct eenige NETTE LEERLINGEN en eenige AANKOMENDE NAAISTERS. Pers. aanbieding bij J. D. v. d. EIJKHOF, Zijlweg 158. Loon van 10.tot 30.—, vast werk. SINGEL 100. Na 6 uur: NICKERIESTRAAT 28 West, AMSTERDAM. Voor directe indiensttreding gevraagd Stoomw. G. RHEE, Bleekersvaartweg 55. Heemstede. Gevraagd voor Amsterdam een flink voor zaak in huish. artikelen. Br. met uitv. inl. onder letter O 172 bur. v. d. blad. voor betere damesmantels. N.V. Nedaco, Heerengracht 48, Amsterdam. ^luinniuuuuiuuuüiiuuiiiiüiiiiiiiuiiniiuinuiKuuiiiiuiiiiiiiiiiimiimniiiinuiiuamiiiMiiinnniiiiiiiiiiimnniiiinHiiniiinHniHHNiinmnnnnui B JACHTTERREIN te huur gevraagd. Vermelding van ligging enz. aan L. Strik, Monsterschestraat 164, Den Haag. o 12 Gevraagd 2 KAMERS, KEUKEN le étage, C. of Z, voll. opgaaf. Br. lett. O 208 bur. van dit blad. Jongeman zoekt net PENSION, stroom, water. Br. met voll. inl., omtr.. accom., prys, enz. Ouder lette O 137 van dit blad. mr uminmnnmiinniiiiiiuiunHiinHiiiiaiiniimiismanHitinimimiiniiiiimiNHiiiiiuiiiHinKimmiiiuiininniiiHmmiiüün TE HUUR OF TE KOOP, in een der drukste winkelstraten van Haarlem. Br. onder No. 100 aan het bureau van dit blad. te huur of te koop, ln een der drukke winkelstraten van Haarlem. Br. bureau van dit jlad onder No. O 100. Te huur een riant BOVENHUIS met gr. werkplaats, boven de werkplaats een beschoten zolder, voor alle doel einden geschikt, gel 2 min. van het station, ook afz te huur. Te bevr. Wed. Th. M. v. Deursen, Byzantium- straat 8rood, Haarlem. O 187 WINKELHUIS te huur. Schagchclstr. 36. Ruime behuizing, flinke kelder. Adres: Groote Houtstraat 18rood. Haarlem. O 186 BOVENHUIS te huur voor menschen z kinderen, direct te aanv. Kruis weg 31, Haarlem. Ruim BOVENHUIS per 15 April, van alle gem. voorz. Marnixstr. 99rd„ Haarlem. Te bevr. Rijkstr.weg 128, Haarlem (N.), Tel. 16821. O 185 Te huur voor een of 2 R.K. Hee ren b.b.h.h. voor direct of later, degel, gemeub. z. gr. ZIT-SLAAP- KAMER met alle comfort ln be nedenhuis m. fietsstalling P. C. Hooftstr., met ontb. 30, met voll. pension f 65 p. m. Geen beroeps pension. Brieven franco lett. O 194 bur. v. d. blad. TENNISBAAN Verspronckweg, Zaterdagmiddag te huur. Inl. Kleverlaan 160, Haarlem. In goed onderhouden huls voor Heer gestof. ruime ZIT- en kleine SLAAP KAMER, vaste waschtafel. Alleen Inwonend. Onderhoud en bediening, een pension. Brieven No. O 136. bureau van dit blad. Te huur gem. VOOR,- ZIT-SLAAP- KAMER met of zonder pension. Spaame 41 rood, Haarlem O 130 Te Huur te Bussum op eersten stand het BOVENHUIS eener moderne nieuw gebouwde Villa met Garage, geheel vrije opgang; bev. 4 groote kamers m. keuken, zolder en dienst- bodek., vaste waschtafels enz. Schit terende omgeving. Huurprijs met garage 800 gulden p. jaar. zonder 700 gulden p. J. Te aanvaarden begin Mei. Brieven onder letter O 196 bur. van dit blad. nunniuBUDnnmunuiKHiinnmiintntianintiuiiimi BHÜB [unnDnnnnmnnnnnnnniiiimn Br. met uitvoerige inlichtingen aangaande prijs en verdienste en huurwaarde, tevens welk rayon, onder no. 31 Bijkantoor „De Nieuwe Dag", Karei du Jardinstraat 4, Amsterdam (Zuid). Te koon gevraagd een of twee plat te MELKWAGENS met Collings- of Drabbelassen, door Jb. Schoenma ker, Hem 81, bij Hoorn. O 190 luiiniiiiiiuiiiiii" at a»:!i!iiiiiiiiiiiii!iniiitiuiiiniiniinmiiHniiwn!niniimiiiiHiiininiuuramunmii[itii'- TE KOOP WEGENS OMSTANDIGHEDEN: geheel modern ingericht met vleeschmachines en electrisch koffiemalen en 2 snelwegers. Omzet ƒ350.per week. Hoofdsom billijk. SPOED! Brieven onder No. O 110 aan het bureau van dit blad. TE KOOP AANGEBODEN KRUIDENIERSZAAK Een jaren bestaande zaak met mooi aangelegden tuin met tuin huis kippenhok met prachtige kippen, volière met vogels, alles in goeden staat. Wordt te koop aangeboden wegens dubbele zaken, zeer lage huur. Heeft jaren lang goed bestaan opgeleverd. Zeer mooie gelegenheid voor gepensionneerden of menschen met eenige bij-inkom sten. Brieven fr. onder letter O 114, Bureau van dit blad- Te koop wegens omstandigheden een geheel modern Ingericht met vleeschmachlne en electrischen koffiemolen en 2 snelwegers. Omzet 350 per week. Koopsom billijk. Spoed. Brieven onder letter O 110 bureau van dit blad. Te koop 20 BIGGEN by Jb. Zwam- mer St. Maartensbrug. ESSEX 2930, 4-deurs, weinig ge- loopen, ln prima staat, beste ban den 675.— W. v. Dungen, Jac. v. Lennepkade 388, Amsterdam. Tel. 83622. O 142 VOUWW AGENT JE te koop. Zoo goed al3 nieuw, le Jan v. d. Heijdenstraat 147 I, Amsterdam. O 141 TE KOOP 2 boerenwagens met breede wielen (keus uit drie) bij S. de Ruyter, Mullmanslaan, Heemskerk. O 139 TE KOOP le soort SLAPLANTEN tegen twee gulden per duizend (vry van smet) bij Jn. Bakkum, Oudendijk 10 Heemskerk. 0138 Te koop 25 BAKKEN SCIIOTSCHE POOTAARDAPPELEN bij TH. VLAARDIJK, Obdam. VRIJ HUISJE te koop, zeer geschikt voor kousen zaakje. 2900 gld. Br. letter O 148, bur. v. d. blad. AUTO. Wegens vertrek Salmson kleine ge sloten 4-pers. wagentje, loopt zeer zuinig, keurig onderh., z.g.a.n. ban den. Spotprijs 150.H. W. Mes daglaan 33, Heemstede. O 150 CAFE te koop of te huur. Een flink café met vergunning, gelegen ln 't Cen trum van Hlllegom, direct te aan vaarden. Te bevragen Van Meer beekstraat 23, Hlllegom. O 151 37.50 SINGER trapnaalmachlne, werkt uitstekend Absoluut zonder gebreken, le Hel- mersstraat 287 hs. A'dam. O 151 MOTORFIETS (beste start) te koop of ln te rullen legen luxe auto. Adres Noorderwyk- O 147 weg 19, wyk aan Duin. O 160 GOEDKOOAE EENGEZINSWONINGEN MET TUIN TE HUUR. Inlichtingen J. BACKHUIJS, Llndenlaan 41, Telef. 27, Halfweg. O 180 PENSION aangeboden. Dame, eeni ge kamers vry hebbende op mooien stand, wenscht deze te verhuren, liefst aan bejaarden heer of dame, goede verzorging verzekerd. Br. No. O 128 bur. v. d. blad. Te huur een groote en kleine SLAAP KAMER, le J. v. d. Heydenstraat No. 112 I, Amsterdam. O 176 Te huur te Haarlem 1 Mei vry BOVENHUIS. midden stad, 3 groote, 1 kleine kamer, keuken, zolder. 25 Gulden per maand. Br. lett. O 181 bur. van dit blad. VIOOLPLANTEN te koop. Verschil lende kleuren. Hoenderdos, Schalk- wykerweg 160 Haarlem. o 105 Te koop een best PAARD of een HIT, naar keuze belden uitstekend voor werkzaamheden ln het land bouwbedrijf, by Jac. de Moei nabij 't Veld, Oude Nledorp. o 175 TREKHOND. Te koop een zware TREK- of WAAKHOND. Adres Tuindorplaan 8. Haarlem (West). O 179 SINGER TRAPNAAIMACHINE te koop. Adres: Zijlweg 66, Haarlem. O 182. SALONWIEG (nieuw) te koop. Mo dern. Prijs biliyk. Adres: Zyiweg 66. Haarlem. O 183 Aangeb. EESEX 1926, 6 cyl. coach. In prima staat. Te bevr. De Lalres- sestraat 157, A'dam. O 189 2 KURK- en CAPSULEERMACH., zeer biliyk aangeboden. Lange Leld- schedwarsstr. 154huis, A'dam. 0191 TE KOOP pijn. 1000 sterke afgeharde 2 y verspeende Tomatenplanten, te le veren ln bak soort Gralg Allsa en nog eenige duizenden Aspergeplanten Roem van Brunswyk, alsook verschil lende soorten Chrysantenstekken by ARN. DE VETTE, Kweeker te Heiloo. O 209 RUIM le BOVENHUIS le Atjehstr. 144 A'dam, 4 k., keu ken, veranda, zolder enz. Bezichtigen Donderdag 24 u. Sleutels no. 140 huls. O 164 NETJES HONEN 18.50 en j 8.75 p. w. 4 kamers, enz. Mooie 2e en 3e bovenhuis te huur Chasséstr. 65 b.d. Ruyterweg, A'dam. Sleutel ln den winkel. Tel. 31197, Makelaar SNAAUW. Te koop wegens aansch. auto een beste makke HIT. Te bevr. P. Zwart Zuiderakerweg 15, Sloten. O 213 Pracht beige KINDERWAGEN, 3 maanden gebruikt, dikke bandjes. Kinderstoel, Box en Wieg. Alles 2. g.a.n. Anthoniestraat 58, Haarlem. Antiek eiken LINNENPERS, zeer billijk aangeb. Lange Leidschedw.- straat 154huls, A'dam. O 192 Nieuwe donker groen LANCASTER GORDIJNEN te koop tegen zeer bil ly ken prys, lengte 2 Meter 50 breed te 1.30 M. Brieven onder lett. O 201 bur. van dit blad. O 201 SCHILDERSTUKKEN-a-PASSION a contant. Brieven Z 32 bykantoor „Nieuwe Dag", Karei du Jardlnstr 4. Amsterdam (Z.). O 203 •7TTTVTTTTTTTTTTTTTTTT V Billijk te koop of te huur en direct te aanvaarden, FLINKE ZAAK in Huish., Luxe- en Aanverw. Artike len, klein meubel- en manufacturen- vak, enz. enz. Zaak ls 17 Mtr. diep en 10 Mtr breed, magazyn 6 Mtr. diep en 10 Mtr. breed met flinke bovenwoning, in groote fabrieksplaats ln Noord- Holland. Reden van verkoop door dubbele zaken. Vereischte minstens 5 a 10 mille aan contanten. Brieven onder letter 0 206 aan het bur. van dit blad. Leert AutorUden. HesselingHolz- haus, Hoofdw. 410, A'dam. Prlvé- Cursus 15.Tot rybewys ƒ30. DEKENS OVERTREKKEN 4.65 feheel Satinet, nieuwste dessins unstzljde (damassé). Gehaald en bezorgd. Dekenfabriek Admiralen- gracht 211, Amsterdam. O 143 BEKW. COUPEUSE maakt Mantels, Japonnen, avond- en klnderkleedlng. By U aan huis Werktyd van 96 uur, 3.50 p. d. Br. O 149, bur. v. d. blad. WIE HELPT een net zakenmensch ter eere Gods zoo spoedig mogelijk aan 550.— Maandeiyksche aflossing en rente, liefst van particulier. Br. onder lett O 158, bur. v d. blad. O 158 Autorijschool Ewald Holzhaus, Bosb TouBsalntstr. 7, Tel. 82104 A'dam. ADRES gevraagd ven katholieke fa milie voor inwoning van meisje-stu- i;e. Liieven lett. 0 123 bur. v. d. blad. Spoed gewenscht. Wie helpt een net en zeer oppassend RK. huisgezin in Amsterdam, be staande uit Vader, Moeder en drie dochters, waarvan de laatsten den leeftyd hebben van 19 tot 26 Jaar aan een FILIAAL of Iets dergelijke onverschillig welke branche. Ook met de boekhouding goed op de hoogte. Inlichtingen van Z.Eerw. Geesteiyken worden gaarne verstrekt. Br. lett. O 188 bur. van dit blad. Inwoning aangeboden aan Echtpaar of Juffr. alleen, by alleenwonende juffr te Heiloo. Brieven onder lett. O 199 bur. van dit blad. Gevraagd iemand ter assistentie van secretaris. Uitsluitend z^J die vlot en zelfstandig kunnen werken en snel typen, komen in aanmerking. Directe indiensttreding noodzakelijk. Aanvangssalaris 100 per maand. Brieven met uitvoerige inlichtingen en opgave van godsdienst onder letter O 1©8 bureau van dit blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 7