CHRISTIANS Beurs Amste rdam f 27 50 Wisselkoer seir VRIJDAG 8 APRIL GOEDERENHANDEL N.V. 4 3t Stofzuigerhuis MAERTENS STADSNIEUWS AGENDA 8 APRIL AGENDA 9 APRIL Onze Winkelstand R.K. VOLKSBOND Bestuursvergadering Jublieum Gemengd koor Polyhymnia Personalia EIERBRIKETTEN INPLAATS VAN STEENKOOL Belangrijke besparing op brandstoffen Tuinbouw en Plantkunde NA DE BOTSING Verdachte vrijgesproken SPAARNEBANK N. V. Voorstel benoeming commissaris VAN ONZE RECHTBANK ALS DE STORM LOEIT VOOR PATER VAN MEGEN Aanbestedingen BOUW PAVILJOEN H. O. V. ROEKELOOZE CHAUFFEUR Fiets gstolen VERKEERSONGEVALLEN BURGERLIJKE STAND PROVINCIAAL NIEUWS IJMUIDEN Jaanenstr. Zomerkade F3 (^-0) BEVERWIJK In memoriam Esseling OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Gemeente HAARLEMMERMEER TIJDSCHRIFTEN STOOMVAARTLIJNEN HERINGA WUTHRICH, BEZOEKT DE CRISISTENTOONSTELLING KUNSTZALEN REEKER WAGENWEG 102 - TEL. 14011 MARKTNIEUWS 1011 54 45 23 "0 5 Ift 64 O 94 .0 i.O 4 54 3 Vorige koersen 304 294 7 23 74 5 7 6 6 5 12 11 27 27 4 4 34 24 2 8 8 48 48 3 24 34 25 159 157 7 6 36 35 24.2( 23 100 98 110 107 7 74 132 127 15 16 62 62 24 24 64 64 6 Barteljorisstraat 16 Tel. 10756 VAMPYR Stofzuigen 98. Gebouw „St. Bavo". Feestavond Spaarkas „St. Nicolaas", 8 uur Haarlem's Gemengd Koor, 8 uur Kinderkoor „Inter Nos", 6 uur Naaisters, 6 uur Bestuur Metaal bewerkers, 8 uur „Alberdingk rhjjm", 8 uur Melkhandel „De Landbouw". 8 !4 uur R. K. Veehouders, 10 uur Bevolkings bureau, 8 uur. Stadsschouwburg. Bijeenkomst „Geloof en Wetenschap". Opvoering van „Mijn Vader en ik", door het Centraal-Tooneel. 8H uur Bisschoppelijk Museum. Geopend van 10 tot 5 uur. B. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1. Haarlem. Tel. 11671. B. K. Arbeidsbeun voor Vrouwen en Meisjes. lederen dag 10—12, 24, 8—9 uur Zater dag 10—12 uur. Adres: Bloemhofstraat 1. Haarlem. Tel. 11671. Kunstzalen Reeker. Wagenweg 102 Crisis Tentoonstelling, ten bate van Kunstenaars uit Haarlem en omstreken. Dagelijks van 107.30, 's Zondags van 25 uur. Gebouw „St. Bavo*. „Geel-Wit", 6 uur. Gewone zittingen 4 en 7 uur. Bisschoppelijk Museum. Geopend van 10 5 uur. B.K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haar lem. Tel. 11671. RJS. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes. Itderen dag 10—12, 24, 8—9 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haar lem. Tel. 11671. Kunstzalen Reeker. Wagenweg 102. Crisis Tentoonstelling, ten bate van Kunstenaars uit_ Haarlem en omstreken. Dagelijks van 107.30, 's Zondags van 25 uur. „HAARDENHUIS". Het welbekende „Haardenhuls", Ged. Oude Gracht 19, is aanmerkelijk vergroot. Een gang is bij de verkoopru mte getrokken, terwijl de zaak thans van moderne verichting voorzien is. Door deze verbetering komt de prachtige collectie haarden, waarvan er vele in eigen werkplaats vervaardigd zijn, mooi tot haar recht. De afdeeling artistieke metaalbewerking is de mceite van het bekijken waard; heel mooie werkstukken zijn hier bij. Oo kde werkplaats is verbouwd, en heeft thans een aparte uitgang, zoodat de verschil lende haarden enz. niet moer door den win kel behoeven, waardoor veel minder stof in de verkoopruimte komt. Een en ander beteekent stellig een groote verbetering. aandeelhouders van bovengenoemde bank op 21 dezer als eenig punt benoeming van een com missaris, tevens lid van den Raad van Toe zicht. Het college van commissarissen draagt ter benoeming voor den heer J. W. Lucas, alhier. Donderdagavond had onder leiding van den heer J. Ph. H. Castricum in gebouw St. Bavo een bestuursraadsvergadering plaats. De voorzitter deelde na goedkeuring' der no tulen mede, dat de gemeenteraad besloten heeft, de huurverhooging voor de bouwvereeni- gingen op te schorten tot weer gegevens be. kend zijn. Voorts deelde hij mede, dat er meer gedaan zal worden voor werklooze vrijgezellen boven de 21 jaar, door hun steun te verleenen b.v. uit groot comité of crisis-comité. Haarlem's Gemengd Koor had een schrijven gezonden, waarin het mededeelt, de leden van den RK. Volksbond in de gelegenheid te stel len tegen sterk gereduceerden prijs de generale repetitie voor de uitvoering van „Die Jahres. zeiten" bij te fronen. Voor de textielarbeiders was door de afdee ling Haarlem bijeengebracht aan kerkcollectes 2211.49; vakorganisaties 461.89; spoor en tram 700. In totaal dus ruim 3300. De voorzitter had een schrijven van de Ar- staan voor de verfraaiing van gebouw „St. Ba vo" van buiten. Het inwendige heeft tot aller genoegen een moderne verfraaiing ondergaan, hoogst noodïg is het, ook den voorgevel een beter aanzien te geven. Besloten werd het be. drag toe te staan. De voorzitter ha3 ee nschrijven van de Ar beidsbeurs ontvangen, waarin zijn meening ge vraagd wordt Over dit instituut. De voorzitter vroeg ook de meening van den bestuursraad. Verschillende klachten kwamen naar voren, o.a. kon men zich niet vereenigen met de wijze waarop soms door de ambtenaren de d enst uitgevoerd wordt; soms wordt drang op den werklooze uitgeoefend om een minder gepaste betrekking te aanvaarden, of moet hij er een onder het loon der collectieve overeen, komst aanvaardde, wil hl) zijn uitkeering niet in gevaar brengen. Uit de klachten bleek voorts, dat men zelfs pressie uitoefent om in de werkverschaffing in Castricum te gaan. hetgeen tegen het besluit van den gemeenteraad is. Volgens het besluit moeten de personen geheel vrijgelaten worden. Na rondvraag volgde sluiting. Vrijdag 15 April hoopt de heer W. F. War ners den dag te herdenken, waarop hij 25 Jaar geleden bij de firma Joh. Enschedé en Zonen in dienst trad. Zondag 10 April geeft bovengenoemd koor in combinatie met Willem Hespe's A Capella Koor „Crescendo", Amsterdam en 't Gemengd- koor „Zanglust", Amsterdam, een concert in het Gemeentelijk Concertgebouw. Ook haar Kinderkoor zal dien avond medewerken. Een bijzonder programma is voor dit concert samen gesteld, bestaande uit werken, van Mozart, Röntgen, Schubert, Gounod en meerdere voor aanstaande componisten. Al de koren zullen zich afzonderlijk doen hooren, doch verschillen de werken zullen in combinatie worden uitge voerd, waarloor een koor gevormd wordt van ruim 250 zangers en zangeressen,. Tot postbode hier ter stede is aangesteld de heer G. Sto'.ker, uit Warmenhuizen. De stoomtrawler Magpie IJM. 55 die op zijn laatste reis als stookmateviaal eierbriketten in plaats van steenkool had meegenomen is van deze proefreis te IJmuiden teruggekomen. Naar wij vernamen heeft het materiaal uit stekend voldaan. Per eetmaal werd X ton min der verbruikt. Aanvankelijk bestond de vrees, dat de roester- baren zouden verbranden, maar dit is geenszins geschied. De slakken, die zich op de roosters vormden bleven geheel los liggen, zoodat men ze bij het schoonmaken der vuren niet behoefde los te stooten. Aangezien de prijs dezer briketten aanzienlijk lager is dan die van steenkool is met dit stook - materiaal een belangrijke besparing te bewerk stelligen, oodat deze proefneming als een zeer belangrijke is te beschouwen. De afdeeling Haarlem en Omstreken van de Kon. Ned. MIJ. voor Tuinbouw en Plantkunde vergadert Dinsdag 12 April, te 8'/, uur in Hotel „Lion d'Or". De heer K. Hoogeboom zal dan een causerie houden over „Planten en Landschap pen". Op Hemelvaartsdag maken de leden van deze Mij. een excursie naar de Siebold-tentoonstel- ling in den Leidschen Hortus te Leiden. De reiziger J. H. J. S. uit Haarlem was to October 1931 op den Haarlemmerweg in botsing gekomen met een stilstaanden auto. De be stuurder van laatstgenoemden wagen stond voor zijn auto en werd door den schok aan de knie gewond. Wegens veroorzaken van licha melijk letsel door schuld stond de Hsarlemsche reiziger voor de Arrondissements-Rechtbank te Amsterdam terecht. Het O. M. eischte 100 boete. De rechtbank gisteren uitspraak doende sprak den Haarlemmer vrij. Naar wfl vernemen, behelst de agenda voor de buitengewone algemeene vergadering van Toch wist hij er niets van. Inderdaad het moet een vreemde gewaarwor. ng zijn. Men gaat 's avonds naar bed, hangt jn kleeren neyes over een stoel, zet zijn choenen er onder en werpt zich in Morpheus' rmen. Dan komt de vreemde gewaarwording. Men wordt wakker, als het schaarsche morgenlicht naar binnen gluurt, en als men zijn kleeren wil grijpen zijn ze weg! Later zal blijken, dat een inbreker dat alles op zijn geweten heeft Gisteren stond voor de Arrondissementsrecht bank terecht de 40_jarige P. W., wonende te Amste dam. verdacht twee inbraken te hebben gepleegd op 17 en 18 Januari j.l. in perceelen aan den Rijksstraatweg te Haarlem. Verdachte bleek een lang strafregister te heb ben. Een groet deel van zijn leven had hij in de gevangenis doorgebracht. Een jaar en drie maanden, zes maanden, twee jaar, drie maan den, enz., zoo luidde de trieste opsomming Uit de dagvaarding bleek, dat verdachte thans ontvreemd had zilveren lepels, zilveren servet ringen uit het eene, kleeren, schoenen, hand schoenen uit het andere huis. Verdachte ontkende al het hem ten laste ge legde. Hl) zou alles op het Amstelveld te Am sterdam gekocht hebben. Ik kan toch niet zeggen dat ik heb''inge broken, als ik van niks weet?! Neen. antwoordde de president, mr. Maes- ssn, dat verlangen wij oo absoluut niet. Maar de bewijzen stapelden zich op bij het getuigenverhoor. De Amsterdamsche pandhuishouder v. A. her kende verdachte pertinent als dengene die le. pels en servetringen bjj hem verpand had en 1 getuige M., wonende in één der perceelen aan den Rijksstraatweg, herkende de kleeren als zijn eigendom. Dezelfde kleeren waren het, die hij dien gedenkwaardigen avond over zijn stoel voor zijn bed had opgehangen. En ook de hand schoenen bleken M.'s eigendom te zijn. Verdachte ontkende iets met een inbraak te maken te hebben. Die handschenen heb ik gekocht. Van wien weet ik niet meer. Passen ze u dan? vroeg de president, trekt u ze eens aan. En verdachte trok de handschenen aan, alsof hij in een warenhuis stond. Met uitermate groote belangstelling keken de edelachtbaren toe. Maar.... de handschoenen pasten niet! Ja, maar ziet u, trachtte verdachte zich te rechtvaardigen, ik heb ze tweedehandsch ge kocht! Bij wien? vroeg de president. Nou, dat weet ik niet meer, maar ik be taalde er ook maar veertig of vijftig centen voor. Hiermee was het verhoor geëindigd en kreeg de officier van justitie, mr. Andrtoga, het woord. Hij concludeerde, dat al hetgeen ver dachte ten laste was gelegd, zeker bewezen ge acht kan worden. Verdachte heeft een lange straflijst en zijn verweer kan niet ernstig ge nomen- worden. Het is steeds maar weer „de groote onbe kende", van wien hij de goederen beweert ge kocht te hebben. Er zit niet anders op, dan dezen man weer opnieuw te straffen. Spr. eischt daarom ver oordeeling tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De verdediger, mr. Stomps, twijfelde aan den diefstal van de handschoenen. Het geleverde bewijs hiervoor achtte pleiter heel zwak. Voor de rest kon pleiter zich met het requisi toir van den officier vereenigen. Verdachte bleef ten slotte zijn onschuld vol houden. De uitspraak van de rechtbank volgt over veertien dagen. De Haarlemsche Rechtbank deed Donderdag de volgende uitspraken: H. W J. P., bankwerker, wonende te Haar lem. „Overtr. art. 247 en 248 bis W. v. Str." Negen maanden gevangenisstraf voorw. met een proeftijd van drie jaren en bijzondere voor waarden. O. O., los werkman, wonende te Haarlem. „Appèl overtr Alg. Pol Verordening van Haarlem." Vonnis Kantonrechter Haarlem be vestigd, echter zonder toepassing van eenige straf. B. A. I„ zonder beroep, wonende te Bloe- mendaal. „Veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld." Een maand gevangenisstraf voorw. met een proeftijd van drie jaren, 2000 boete subs. 100 dagen hecht. o.v. en ontzegging van de bevoegdheid motorrijtuigen te besturen voor den tijd van een Jaar o.v. E. H. K„ zonder beroep, wonende te Heem stede. „Veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld." 30.— boete subs. 20 dagen hecht. o.v. J. J. H. G., assuradeur, wonende te 's Gra- venhage. „Veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld" 75.boete subs. 50 dagen hecht, en teowijzing civiele vordering o.v. Bij Neuralgie, Migraine en allerlei soorten pij nen werken Togal-Tabletten snel en zeker. Waar andere middelen faalden en zelfs bij ja renlang Hjden werden met Togal verrassende resultaten bereikt. Onschadelijk voor maag, hart en nieren. Meer dan 6.000 dokters-attes ten! Neemt nog heden een proef, maar sta er op, dat U Togal krijgt! In alle apoth. en dro gist. reeds vanaf 80 ets. verkrijgbaar. G. H. L. A„ hotelhouder, wonende te Hui zen. „Appèl overtr. Motor- en Rijwielwet." Vier geldboeten elk van 150.of 50 dagen hecht, voor iedere boete o.v. J. H. A. M., directeur, wonende te Velsen. „Appèl overtr. Motor- en Rijwielreglement." Vonnis Kantonrechter Haarlem bevestigd. J. W. E., ambtenaar, wonende te Haarlem. „Appèl overtr. Motor- en Rijwielwet." Vonnis Kantonrechter Haarlem bevestigd. A. S. F., fabrikant, wonende te Heemstede. „Appèl overtr. Motor- en Rijwielwet." 30. boete subs. 20 dagen hecht. o.v. Een 15-jarige jongen fieste gisteren op den hoek Paul KrugerstraatGeneraal Cronjéstraat. Door een hevigen rukwind raakte hij de macht ove zijn stuur kwijt, en werd tegen een ruit van den winkel der firma de Gruyter en Zn. geworpen. De ruit brak. De jongen kreeg snij- wonden aan den linkerhand en schrammen aan het gezicht. Een lid van den O. D. heeft hem verbonden. A. R. E. S2.50 Ter eere van Christus Koning, voor de negen van het huisgezin - 1. Ter eere van het H. Hart van Jezus, voor de bekeering van het arme Rus land - 0.50 Vanwege den Rijkswaterstaat in de directie Noord-Holland werd te Haarlem aanbesteed: t maken van parallelwegen met asphaltverhar- ding langs Rijksweg no. 9, gedeelte Haarlem- Velsen, in de gemeente Haarlem, met bijko mende werken; raming f 90.000. Ingekomen waren 40 biljetten. Laagste in- schriifster N.V. Nederland Gewapend beton-Mij. afd. Wegenbouw, 's-Gravenhage f 62.100. Voorts werd aanbesteed: het maken van brug gen over het Voor- en Achterkanaal in den Rijksweg no. 4, gedeelte AmsterdamSassen- heim, met bijkomende werken; raming f 72.500. Ingekomen 18 biljetten. Laagste fnschrijfster De Bouton-Aannemings-Mij. te Amsterdam f 65.900. Tenslotte werd aanbesteed: het vernieuwen van de remmingswerken van de Vlotbrug over het Noord-Hollandsch kanaal te Kogerpolder, raming f 3200. Ingekomen 21 biljetten. Laagste inschrijfster N.V. Aannemings-Mij. „Waterwerken" te Am sterdam, f 1800. Door de heeren Mulder en Van Asdonk, archi tecten te Bloemendaal, is hedenmorgen namens den heer G. Hoffschlag aanbesteed het bou wen van een Paviljoen aan den Hoogen Duin en Daalscheweg te Bloemendaal. Laagste inschrijvers waren gebr. Van Putten, te Heemstede, aan wie het werk gegund is. Zondag a.s. zal het laatste middagconcert der H. O. V. plaats vinden. De aandacht wordt ge vestigd op het programma, hetwelk uitsluitend bestaat uit werken van Nederlandsche compo nisten. Solist op dit concert is Cor de Wilde. (Cello). Gistermiddag vier uur fietste in de Groote Houtstraat een 12-jarig meisje Zij werd aan gereden door een haar achterop-rijdenden auto, doordat de bestuurder zeer onvoorzichtig reed. Het rijwiel werd geheel vernield, terwijl het meisje schaafwonden aan de linkerknie kreeg. In het politie-posthuis Gr. Houtstraat is zij verbonden.. Tegen den automobilist is proces-verbaal op gemaakt. Een fiets, die in de Badhuisstraat stond, is gestolen. Lichtmast vernield Donderdagmiddag reed een tractor met aan hangwagen op den Heerenweg te Heemstede, komende uit de richting Bennebroek. tegen den lichtmast met booglampen, staande op den vluchtheuvel hoek HeerenwegLaan van Ro zenburg. Door deze aanrijding werd de lichtmast ern stig verbogen, terwijl de lampen werden ver brijzeld. De vluchtheuvel werd eveneens gedeel telijk vernield. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Geboren: 5 April: M. L. Schoonebeekvan Seggelen, d. A. van Santenvan den Ban, z. 6 April: M. P. QuadekkerMaats Stuling, d. W Meijer—Hulscher, z. J. P. Remmé— van Amstei; z. 7 April: Th. Derks—Zwane- veld, 2 d. Ondertrouwd: 7 April: J. Jordan en G. W. Miedema C. P. Taleboom en M. de Lugt A G. Klaver en M. Schaap A. G. Plantema en J. van der Meulen H. de Jong en J, Poort stra C. N. Lahey en J. C. du Faian A. van der Weele en M. G. Creemers B. D. de Vries en J. E. A. Arxhoek G. Koers en B. G. van Wijk A. A. B. Beelen en C. Vink. Getrouwd: 7 April: J C. Samson en E. C. L. Sedel G. J. Dikmans en E. Dahinten C. L. Alphenaar en A. Boxs F. Ph. Nieuwenhof en A. A. van Hinte. Overleden: 6 April: E. PhilippoKogenhop, 72 jaar, Dr. Leijdsstraat J. Nijssen, 75 jaar. Rijksstraatweg 7 April: N. Zijlstra—Duif, 80 jaar. Karei van Mandersstraat. WAARDELOOS BANKBILJET IN BETALING GEGEVEN. Bij den bakker Van E. in de Enschedestraat kwamen twee Duitschers binnen, om eenige in- koopen te doen. Zij betaalden met een Duitsch 20 Markbi'jet. Toen de zoon van den bakker thuis kwam, zag deze direct, dat het biljet waardeloos was. Het gelukte hem de beide Duitschers in Beverwijk op te sporen, waar hij aangifte van het geval deed bij de politie. Deze heeft de beide Duitschers daarop ge arresteerd. TEL. 16620 TEL. 13250 CONTINGENTEERING. Speciale aanbieding blauw en zwart vischgraat HEERENCOSTUUMS. Wij verkoopen deze costuums onder volle ga rantie al sreclame voor den bespottelijken prijs van alle maten. Vanaf 50 cent per week. Zoolang de voorraad strekt. In e engezin wordt van deze speciale aan bieding maar 'én costuum geleverd. Prima pasvorm. Niet te onderscheiden van maatwerk. N.B. Specialiteit in demi's en regenjassen vanaf' 50 cent per week. (Let op het juiste adres). 16565 R. K. VROUWENBOND De afdeeling Beverwijk van den R. K. Vrou wenbond heeft het winterseizoen besloten met een uitstekend geslaagden feestavond in de groote zaal van het K.S.A.-gebouw. Nadat de avond door de presidente geopend was met den christelijken groet werden de tal rijke aanwezigen allereerst toegesproken door den geestelijk adviseur, den WelEerw. heer Rec tor Th. Boonekamp. Deze constateerde, dat de feestvergadering belangrijk drukker bezocht wordt, dan de gewone werkvergaderingen. In dit opzicht was Z.Eerw. in zijn verwachtingen welke hij de vorige maal gekoesterd had, teleur gesteld. In doorsnee worden de ledenvergade ringen door 10 procent der leden bezocht. En toch zijn deze ledenvergaderingen de moeite van het bijwonen ruimschoots waard. Naast het godsdienstig leven is er nog zooveel noodig op sociaal gebied. Laten de leden haar organisa tie toch eens een beter en offervaardiger hart toedragen. Het is in het belang van haarzelf en het goede en nuttige, dat zij in de vergaderin gen opdoen zal zijn terugslag hebben op het huisgezin. De idee, dat de vrouw uitsluitend in haar huis behoort is verouderd. Zij behoort ook op de hoogte te zijn. Daarom spoorde de Eerw. spr. de leden aan om in het sociale leven mee te doen. Zij zullen de vruchten ervan plukken voor zichzelf en voor haar gezinnen. De aanwezigen betuigden met een krachtig applaus hun instemming met deze woorden. Het verdere gedeelte van den avond was ge wijd aan de opvoering van het tooneelspel ,,'t Hoogste goed" door de tooneelclub der Jonge- lingsvereeniging te Velsen-Noord. Het is een tooneelsnel van L. Haver en be handelt de ongelukkige gevolgen van het ge mengde huwelijk. De tooneelisten hebben voor een vlotte op voering gezorgd. Vooral de twee van der Hoo- gen's gaven een zeer goede vertolking, al dreig de een van hen e»n enkele maal in den blij- soeltoon te vervallen. Betden hadden zich ge heel in hun rol ingeleefd. Maar ook de andere medespelenden waren goed op dreef terwijl de leugdige actrice, die in het laatste bedrijf even voor het voetlicht verschijnt zich dapper van haar taak kweet. Als geheel was het waardig geslaagd en de tooneelisten oogstten een verdiend applaus. Tijdens de pauze werd een geanimeerde ver loting gehouden van aardige prijzen. Vermelden we nog, dat de heer L. Tervoort op het bioscooporgel voor afwisselende entre- act-muziek zorgde. Wij lezen in het Verbondsblad: Hoewel wij het niet als een gewoonte moge gaan aannemen om bij het afsterven van een verdienstelijk lid deze in de kolommen van ons orgaan te herdenken, meenen wij toch een uit zondering te moeten maken voor den heer H. Esseling uit Beverwijk, die dezer dagen vrij plotseling na een nacht van smartelijk lijden is overleden. Deze eenvoudige kalme man heeft in zijn leven zeer veel gedaan voor onze organisatie te Beverwijk, meer dan menigeen zal kunnen vermoeden. Van hem wordt gezegd, dat door zijn sterven is heengegaan een man, die zijn tijd niet in ledigheid heeft doorgebracht, doch naast de zorgen voor zijn gezin, altijd nog tijd wist vinden om zijn vrienden met raad en daad bij te staan. Nog geen jaar geleden hebben de Volksbonders hem gehuldigd voor zijn 25-jarig bestuurslidmaatschap. Hij was mede een der oprichters van deze afdeeling. Mede aan zijn ijverig en onvermoeid werken is het te danken dat wij hier ter plaatse kennen een bloeien de standsorganisatie voor katholieke arbeiders. Esseling was 68 jaar oud, toen hij zijn functie als penningmeester neerlegde. Was de heer Esseling verleden jaar benoemd tot eere-lid van deze afdeeling, toch bleef hij actief deelnemen aan de beweging. Ook was hij nog steeds penningmeester van de schoone in stelling Herwonnen Levenskracht, terwijl ook de financiën van de onderafdeeling Hulp in Nood nog steeds aan zijne zorg toevertrouwd waren. Van St. Barbara was hij nog altijd voor zitter. In die 25 jaar dat hij deel uitmaakte van het bestuur is hij ook als penningmeester dikwijls voor moeilijkheden komen te staan. Hij scheen echter met vol vertrouwen op onze katholieke beweging en niet in het minst op onzen Volks bond zich tot devies gekozen te hebben, dat moeilijkheden er zijn om overwonnen te wor den. En kalm rustig doorwerkend kwam hij over de moeilijkheden heen. Moge God hem voor deze zijn noeste, zijn onverflauwde activiteit hem loone en laten wij uit dankbaarheid hem in onze gebeden her denken. Hij ruste In vrede. AARDAPPELLAND Wie in aanmerking wil komen om een stukje grond van de nieuwe begraafplaats (hoek HoofdwegVijfhuizerweg) te Hoofddorp voor zeer billijken prijs te huren voor het telen van aardappelen, gelieve zich schriftelijk of mon deling op te geven op het bureau van den gemeenteopzichter in het kantoorgebouw naast het raadhuis, alwaar ook inlichtingen te be komen zijn. JONGENS GEVRAAGD Na verloop van 4 5 weken, zullen 40 a 50 jongens van 14 tot 16 jaar kunnen worden geplaatst om tegen behoorlijk jongensloon erw ten te lezen in een speciaal daarvoor te bouwen werkplaats. Wie hiervoor in aanmerking wenscht te komen, kan zich reeds nu schriftelijk aanmel den bij de Arbeidsbeurs te Hoofddorp. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN EN DIEREN Gevonden: een handschoen; een paar hand schoenen; een vacht; een maathaak van een auto; een ring; een taschje met inhoud. Verloren: een beige taschje inh. o.m. een gouden kettinkje waaraan een goud vijfje, enz.; een gouden ring. Komen aanloopen: een jachthond (teef). Weggeloopen: een witte kart met zwarte vlekken. Hoofddorp, 8 April 1932. De burgemeester: Mr. A. SLOB. Het zesde nummer van „Van Bouwen en Sieren" opent met het programma voor de „Katholieke Kunstenaarsdagen 1932", georga niseerd door de Alg. Kath. Kunstenaarsvereeeni- ging en die gehouden zullen worden in het Instituut „St. Marie" te Huybergen. Als lei dende gedachte voor deze K. K. D. zal gelden: „De Christelijke Kunst in onzen tijd. Het num mer bevat verder o.a een kort artikeltje met tal van fraaie foto's van Het Broederhuis „Regina Pacis", met O. L. scholen te Rotter dam; een vervolg op het artikel van Dom. A. Beekman O.S.B. over „Het Altaar", eveneens met foto's, en voorts de gebruikelijke rubrie ken. BINNENLANDSCHE HAVENS. IJMUIDEN, aangekomen 6 April: Nieuwendam Harburg; Astarte, Bremen. Aangekomen 7 April: Roek, Londen; Stanisislas, Leith; Hontestroom, Londen; Venezuela, W.-Indië; Gateshead, New- caste; Hebble, Goole; Gouwestroom, Fowey; Sambre, R'dam; Vechtstroom, Huil; Clytoneus, Bremen. Vertrokken 6 April: Rosten, Oslo; Maron, Londen; Rhein, Hamburg; Barneveld, Chili; Pluto, Kopenhagen; 7 April Triton, Hamburg. Vertrokken 7 April: Queensworth. Sunderland. AMSTERDAM, aangekomen 6 April: Nieuwendam, m.s.. Harburg; heeft groote schade door aanvaring; Nieuwend.kade, Gebr. Scheuer; Astarte, Bremen, stukg., Ruijterkade, van Es van Ommeren. Aangekomen 7 April: Stanislas. Leith. stukg., Coenh., V. C. X.; Roek, Londen, stukg., Handelsk., Gen. Steam Transp. Cy.; Hontestroom, id. id., Handelsk., Holl. Stbt. Mij.; Venezuela. W. O.-Indië, stukg., Suriname- kade, Vrachtmail; Clytoneus, Bremen, stukg., Borneokade, Meijer Co.; Hebble, Goole, stuk goederen, Hanaelsk., Scheusr; Gouwestroom, Fo wey, chinaklei, Rietl., Holl. Stoomb. Mij.; Sam bre. R'dam, stukg., Javakade, Muller Co.; Vechtstroom Huil, stukg., Handelsk., Holl. Stbt. Mij. Vertrokken 7 April: Tczew, R'dam restant lading. HOLLAND—AFRIKA LIJN. HEEMSKERK, thuisreis, pass. 6 April Oues- sant; 7 April 's avonds te Duinkerken verw. MELISKERK, uitreis, pass. 4 April Gibraltar MACHAON, 7 April van Japan te Rotterdam CLYTONUS, 7 April van Bremen te Amst. MIJ. OCEAAN. POLYDORUS, 5 April van Belawan naar Co lombo. THESEUS, Java naar Amst. 7 April van Port Said. PEISANDER, 11 April van Amst. te Batavia verwacht. THESEUS, O.-Azië naar Amst., 7 April van Port Said. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BOSCHDIJK, thuisreis, pass. 7 April Scilly DINTELDIJK, uitreis, 6 April te San Fran cisco. ROTTERD. LLOYD. JACATRA. arriv. 6 April te Rotterdam. KOTA TJANDI, uitr. pass. 6 April Gibraltar SLAMAT, thuisreis, pass. 7 April Perim. SIBAJAK, uitreis, 6 April van Suez. KERTOSONO, thuisreis, pass. 6 April Point de Calle. KOTA PINANG, 7 April van Londen naar Hamburg. SIANTAR, uitreis, pass. 7 April Point de Galle. SIANTAR, uitreis, pass. 7 April Point de Galle. MIJ. NEDERLAND. POELAU ROEBIAH, uitr., 7 April V. Suez. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, uitreis, 7 April te Genua. BENGKALIS, thuisreis, 7 April te Londen. POELAU BRAS, uitr. 6 April van Belawan CHR. HUYGENS, thuisr. 7 April v. Algiers. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. ALKMAAR, 6 April van Bahia Blanca te Antwerpen. BARNEVELD, 6 April van Amst. n. Chili. PLUTO, 6 April van Amst. naar Kopenhagen. TRITON, 6 April van Amst. naar Hamburg VENEZUELA, 7 April van W.-Indië te Amst. AGAMEMNON, 6 April van Cadix n. Ceuta BERENICE, 6 April van Fiume naar Bari. BOSKOOP, 6 April van Curacao naar Havre en Amsterdam. HEBE, arr. 6 April te Catania. HERMES, arriv. 6 April te Constanza. JASON, 6 April van Hamburg te N.-York. MEROPE, pass. 7 April vm. 3.50 Dungeness, naar Amsterdam. CENTRALE VERWARMING HERINGA-JOHNSON-OLIEBRANDERS Dagelijks geopend van 10-7.30, 's Zondags van 2-5 u. Zaterdag 9 April van 3 tot 5 uur. Declamatie door den Heed J. B. SCHUIL. Zondag 10 April van 3-5 u. Muzikale Voordrachten. Laat Uw Caricatuurteekening vervaardigen door HERMAN MOERKERK. Prijs 1.00. Toegangsprijs, Inclusief lot, 50 cent. NEREUS, arr. 6 April te Stettin. ORESTES, thuisreis, 6 April te Guayaquil. HOLLAND—BR.-INDIË LIJN. HOOGKERK, 7 April van Antwerpen te Rot- terdam. AMSTELKERK, 6 April van Mosselbaai n. P. Elizabeth. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. TJISATiAK, 5 April van Hongkong n. Mun- tok. TJISAROERA, 5 April van Hongkong naar Amoy. ANCHISES, arriv. 4 April te Kobe. ANTENOR, arriv. 6 April te Sjanghai. PHILOCTETES, 5 April van Sjanghai naar Japan. HOLLAND—O.-AZIË LIJN. SEROOSKERK, 6 April van Rotterdam te Hamburg. SILVERJAVAPACIFIC LIJN. SALAWATI, arr. 5 April Westminster. KOTA BAROE 5 April van Penang naar Vancouver. MODJOKERTO, arriv. 5 April te San Fran cisco., DIVERSE SCHEPEN. HEBBLE, 6 April van Goole naar Amsterdam. THEANO, 6 April van Belfast naar Fowey. PYLADES, 6 April van Danzig naar Rotter dam. RHEA. 6 April van Danzig naar R.dam. JOBSHAVEN, 6 April van Rotterdam te Port Gentel. TARA, pass. 4 April Finisterre, naar Zuid- Amerika. ALDABI, arr. 6 April te Galveston. WAALHAVEN, 4 April van Dakar n. Havre. LANFREBROOK, Z.-Amerika, n. Amst., pass. 6 April Ouessant. TEXELSTROOM, 4 April v. Amst. te New port. AMSTERDAM, 8 April. Visch. Aangevoerd door 17 motorbotters, benevens consignatie- zendingen. Afgeslagen aan de gemeente visch- hal, de Ruyterkade, Amsterdam. Besomming der botters: f 28.10150.95; Handschol per kist f 13—14; Kleine schol f 4.40—7.50: Bot f 8; Schar f 0.90—2. Kabeljauw per stuk 1 34. Tarbot f 35.50. Groote tongen per 10 stuks f 8—10. Middeltongen per 10 stuks f 6—7 50. Kleine tongen per 10 stuks f 3.505.50. Bot per pond f 0.150.20. Versche bokking f 0.600.95. Haring per tal f 0.601. GULPEN, 7 April 1932. Coöp. Vereen. Zuid- Llmburgsche Eierveiling U A. Aanvoer 20500 kipeieren. Kilogramprijs f 0.36. Prijzen: 55/56 K.G. 1.90—2.10, 59/60 2.10—2.30. 63<64 2.30 —2.60, 69/70 2.70—2.90, per 100 stuks. Kleine eieren 1.70—1.90 per 100 stuks. Aanvoer 200 eendeieren. Prijzen 2.30 per 100 stuks. HONSELERSDIJK, 7 April Coöp. C. W. Copland 1114, Bartigon 10—16, Le Nótre 13 14, Elizabeth 13—18, Pitt 12—16, Krelage 13— 15, Sanders 12, Pride 12—14, Yellow 24—31, Clara Butt 1517, Murillo 1011, Narcissen 56, per dozijn, DELFT, 7 April. Delftsche Groentenveiling. Salade, le soort 5.607.30; 2e soort 4.20 5.30; Radijs 2.103.40 per 100; Spinazie 0.64 0.79 per kist; Stoofsla 0.400.75 per kist' VRIJDAG 8 ApriL Vorige koersen Londen 9.40 9.32 Berlijn 58.50 58.50 Parijs 9.75 9.744 Brussel 34.60 34.54 Zwitserland 48.48 05 Weenen 35.25 35.25 Kopenhagen 51.51. Stockholm 50.50.— Oslo 49.— 49.— New-York (cable) 2.47 2.465 Rome 12.75 12. <5 Praag 737 7.33 Madird 18.25 18.15 VRIJDAG 8 ApriL Staatsleeningen 5 Nederland 1919 4 y3 Nederland 1916 1 Nederland 1931 IX N. Ind. 1926 AB. Vorige koersen 99 i 91? 811 Banken koloniale Bank 47 Indische Bank 54 Cert. Handel-Mü64 industrieën 'Jnilever 97 lalvé Delft 44 Alg. Kunstzijde 22j Van Berkei's Pat24 Nieuwe Philips 55 Süch Accoustiek 2? Ned Ford 89 industr. Buitenland Anaconda 10? 3ethlehem Steel 164 U. S. Leather ntern. Nickel 0? Mijnbouw 'oeton Mijnbouw 12? lg Exploratie 99? Petroleum Dordtsch' Petroleum Gaboes 10 Kon Olie 121 Perlak 85 Peudawa 3? Continenta, Oil 5fe nell Union Oil 3 101- 99 1-& Jij 4' "4 64 82 10& 6 Rubber 4'dam. Rubber Sandar Deli Batavia Rubber Rott. Tapanoeli Serbadjadi 3üau V1. G. O, Allted (ntercontin Rubber Scheepvaart Holl. Amerika Lijn iito Gem Eigend Kon. Ned. ttoomb ïcheep vaart-Unie Marine comm Marine pref Suiker l. V. A. 'oerworedjo 'orstenlanden Actions idem Tabak Jeli Batavia )ude Deli Oostkust senemban Maxwell •poorwegen Onion Pacific Wabash 3rie Kansas City South Prolongatie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2