MULO aan den kop ParijscheZesdaagsche Duitschland Nederland LIMBURGSCHE LEIDERS WINNEN Fortitado kampioen Duitsche zege met ruim 80 punten MAANDAG 11 APRIL R.K. FEDERATIE UITSLAGEN DAMMEN D.I.D.Gezellen V 164 VOETBAL-COCKTAIL Gemixed door Lakkie PAARDENSPORT De paardensport der laatste weken WIELRIJDEN Van KempenPijnenburg winnen op fraaie wijze In de laatste tien minuten Feest bij T.Y.B.B. Een kiekje van het jubileerende T.Y.B.B.-gezelschap, genomen naae H. Mis in de kapel van liet R.K. Lyceum GYMNASTIEK AMSTERDAMSCHE RENNERSCLUB Excelsior Ulysses „Le Champion" BOKSEN WEDSTRIJDEN VOOR PROFS Rinus de Boer wint van Willem van de Veer Uitdaging van Beb van Klaveren Bridge-wedstrijd te Den Haag HOCKEY LYCEUM 2—BLOEMENDAAL 2 (2—2) Bloemendaal 2 promoveert naar de promotie-klasse HBS 2Amsterdam 5 (16) HBS—Gooi (0—8) Het Nederlandsch elftal tegen België VAN DAM EERSTE DER HOLLANDERS De uitslagen Haarlemsche R.K. Gymnastiek- vereeniging „Ursus" Van het Limburgsche eerste-klasse front is weinig nieuws. Regelmatig gaan hier de leiders voort eiken tegenstander met groote cijfers af te drogen. Vooral Valkenburg heeft haar onge naakbaarheid bewezen door het toch lang niet malsche R.K.O.N.S., zelf nog eenlgen tijd kam- pioenscandidate, met liefst 50 te kloppen. Caesar blijft intusschen niet achter en hand haaft zich door een ruime 51 zege op de R.K.V.VJÜ. Voor Helios gaat het er bedenkelijk uitzien. Het liefst 10—0 werden zij in Sittard door de Boys geklopt. Bij KimbriaVolharding ontliepen de krachten elkaar weinig. Tenslotte won Maastricht met 10. De stand is: Valkenburg 19 15 1 3 54—27 31 Caesar 17 11 5 1 52—13 27 R.K.O.N.S. 20 10 4 6 45—28 24 Kimbria 18 8 2 8 31—52 18 Volharding 18 7 3 8 40—31 17 R-K.V.V.L. 20 5 7 8 28—38 17 Sitt. Boys 20 11 2 7 60—51 24 Kerkrade 12 8 0 4 28—22 16 Chèvremont 19 4 4 11 33—54 12 Marsana 20 5 2 12 34—51 12 Helios 19 6 3 11 32—56 11 V.V.H. 20 4 3 12 28—34 11 In de Brabantsche eerste klasse was het feit van den dag de 32 nederlaag van Brabantia, nog wel op eigen veld tegen Venlo. Hierdoor is Eindhoven voor het oogenblik de leiding kwijt en gaat M.Ui.O. aan de spits. MULO moet nog éénmaal, Brabantia nog tweemaal in het veld komen. Alles ziet er naar uit, dat het tot een beslissingswedstrijd komt tusschen de oude en de jonge eerste klassers. een verloop, dat men aan vankelijk wel niet had verwacht. Ook in den staart komt beweging. S.V.B. ver raste door een 42 zege op R.K.T.V.V., terwijl Union een kostbaar puntje veroverde door in Helmond met 1—1 gelijk te spelen tegen Kolping, Voor de Venlosche Boys en voor Kolping wordt het oppassen! Tenslotte verloor D.E.V. van Geel Zwart met 34. De stand is: In de Utrechtsche tweede klassers is uitge maakt, wie de promotiewedstrijden mag spelen. Na een zeer interessanten strijd won Portitudo met 32 van L.V.V. waarbij wel vermeldens waardig is, dat de Larensche doelman liefst drie penalties stopte. Krijgt Culemborg weer een eerste klasser? Promotie le klasse B. Best VooruitRAC 0—7 Beslissing PortitudoLW 32 n. verL le Klasse A. CaesarRJC. WL 51 Valkenburg—RKONS 5—0 Sitt. BoysHelios 10 KimbriaVolhardjng 10 B. SVBRKTVV 4—2 BrabantiaVenlo 23 KolpingUnion 11 DEVGeel Zwart 34 2e Klasse B. Veghel—WIK 1—3 Sportv. 1907—Or. Wit 1—0 Stormvogels H. Gennep 2Stormv. 42 WarssumBoxmeer 16 SCEUnion 2 41 Vriendschappelijk Conordia-DVC combinatieR. K. Dioc. Bondselftal 46 Zondag speelde Dammen is Deuken, dam club der St. Josephsgezellenvereeniging Amster dam L tegen een tiental van Gezellen V. De uitslagen luiden: D. L D.—Gezellen V O. BelderokG. Bakker 20 W. Weetink—W. Veltman 2—0 P. HollanderJ. A. Meijer 02 H. Blokdijk Sr.B. v. d. Meer 20 L Meijering—J. Comello 20 H. Blokdijk Jr.—A. v. d. Hall 2—0 G. van VeenG. van Wattingen 20 G. StaatsStoets 20 Th. HummeJ. Wolf 02 N, GoemanMelein 20 D. L D. wan dus met 16—4 De Engelsche Koning heeft den wensch te kennen gegeven dit jaar de Cup-finale weer te bezoeken, en den Beker aan den winnaar uit te reiken, evenals de cup-medailles. In ver band met 's Konings gezondheid werd hij verle den jaar door den Prins van Wales vertegen woordigd, die toen Engelands grootste voet- balgebeuren den onmisbaren luister bijzette. Dat de Paasch-toumooien in België buiten gewone populariteit genieten, is een bekend feit, doch dit jaar sloeg de finale te Antwer pen tusschen Sparta, Praag en Wacker, Wee- nen, alle records; deze finale werd bezocht door39400 betalende toeschouwers. België wordt momenteel bezocht door agen ten van de nieuwe Fransche prof-clubs, die pogen verbintenissen aan te gaan met het puikje van het Belgische voetbal; in hoeverre zij hierin al zijn geslaagd, is onbekend, omdat in het duister wordt gewerkt, doch vaststaand is in ieder geval althans volgens Belgische berichtgeving dat een dergelijke overschrij ving pas nè. een jaar kan geschieden. Dit zou moeten zijn volgens de P. I. P. A.- reglementen. Het Belgische elftal, onder den naam Roode Duivels, oefende tegen Wacker, en verloor met 32; de doelpunten kwamen van Capelle en den nieuwen linkshalf, Claessens, die hard en scherp kan schieten en van zijn plaats van deze gave veelvuldig gebruik maakt. Zwitserland beleefde j.l. Zondag een der glanspunten van het seizoen, hun beker-finale namelijk, welke ging tusschen de Grasshoppers uit Zilrich, en Urania uit Genève. De Ziiricher club overwon de Uranianen met 51, en hoe wel deze cijfers op weinig strijd wijzen, ging deze zege toch werkelijk niet zoo gemakkelijk in zijn werk. Een der beste spelers van het veld was de Hollander, A4am, die zooals U weet bij de Grasshoppers rechtsbuiten speelt. Hij deed meestentijds brillant werk, ofschoon zijn hoek schoppen slecht waren, want van de twaalf miste hij er zeven. Een prachtige pers verwierf voorts de scheidsrechter, Paul Ruoff, die, zoo als bereids werd gepubliceerd, a.s. Zondag in het stadion HollandBelgië zal leiden. Duitschland is er in geslaagd om de vermoe delijke Engelsche kampioen, Everton, een aan tal wedstrijden in dit land te doen spelen. Voorloopig staan de volgende steden op het programma: Nürnberg, Frankfurt, Breslau, Dresden, Hannover en Keulen. MULO 21 16 0 5 69—35 32 Brabantia 20 13 4 3 62—32 30 Na tien wedstrijden is in de competitie om Wilhelmina 19 10 5 4 52—52 25 het Zuid-Duitsche kampioenschap een onge Gennep 19 9 4 6 43—38 22 kende spanning met Bayern uit München op RKTW 20 8 3 9 63—52 19 de eerste plaats en de F. C. Nürnberg op de DEV 20 7 3 10 53—70 17 tweede, terwijl als derde volgt de Karlsruher Geel Zwart 21 8 1 12 40—64 17 F. V. Het krachtsverschil is zoo minimaal, de Venlo 18 6 4 8 28—50 16 spanning zoo groot, dat niet slechts Zuid- Kolping 20 5 5 10 44—52 15 Duitschland, maar gansch Duitschland rijkhal- VehL Boys 21 6 3 12 39—56 15 zend uitziet naar de vier resteerende en be Union 13 4 2 7 38—34 10 slissende wedstrijden. S.V.B. 16 4 2 10 29—46 10 Op 24 April moet Oostenrijk opnieuw in het veld voor een internationalen wedstrijd, nu tegen Hongarije, wat de eerste ontmoeting is sinds de oneenigheid tusschen de voetbal diplomaten beider landen. Een Amerikaansch prof-elftal, All Stars ge- heeten, uit New York, maakt dezen zomer een trip naar Europa. Reeds werden wedstrijden afgesloten in Frankrijk, terwijl de vertegen woordiger thans nog tot zaken tracht te ko men met Duitschland en Oostenrijk. De competitie is momenteel in Oostenrijk als volgt: 1. First Vienna, 26 pnt.; 2. Admira, 25 pnt.; 3. Rapid, 25 pnt.; 4. Austria, 20 pnt.; 5. WA..C., 20 pnt.; 6. Wacker, 16 pnt.; 7. Bri- gitennauer A. C., 16 pnt.; 8. Nicholson, 13 pnt.; 9. Florisdorfer A. C., 11 pnt.; 10. Wiener Sport- klub, 10 pnt.; 11. Slovan, 10 pnt.; 12. Hakoah, 8 pnt. De Nicholson S. C., welke op de achtste plaats staat, speelt in Mei een wedstrijd te Haarlem tegen een Haarlemsch elftal. Uit Spanje komt momenteel dezelfde klacht, welke in België wordt vernomen, namelijk de aanwezigheid van Fransche agenten met het oogmerk beroemde Spaansche spelers contrac ten te laten teekenen voor de Fransche clubs. Natuurlijk is men hierover ontstemd, en vermoe delijk zal de Spaansche Voetbal Bond stappen doen te Parijs, dat aan dezen toestand een einde wordt gemaakt. Al is het seizoen voor alle takken van paar densport dan nog niet aangebroken, toch heb ben er reeds verschillende belangrijke gebeur tenissen plaats gevonden. Met een enkel woord werd hierover in ons blad reeds gerept. Zoo is in het kort vermeld het verloop van den Grand National, zijn gegevens bekend gewor den over den daaraan verbonden sweepstake en is ook melding gemaakt van den dood van het wonderpaard Phar Lap. In de gedachten van een paardenman zijn Lincolnshire Handicap en Grand National Steeple Chase één ding, één zaak geworden. De eerstgenoemde wedstrijd is een vlakkebaan- ren en opent het vlakkebaanrenseizoen in En geland, terwijl de Grand National de aller zwaarste steeple chase der wereld is en te Liverpool op de baan te Aintree wordt ge- loopen. Men kan zich als nuchter Nederlander geen denkbeeld maken van de enorme belangstel ling, die er voor deze rennen heerscht. Niet alleen uit Engeland, doch ook in andere landen leeft men met het verloop mede en kent men de lotgevallen der deelnemende paarden. Voor al in Amerika heeft men de laatste jaren bij zonder veel interesse voor de hippische ge beurtenissen aan den dag gelegd, vooral ook omdat tal van paarden in eigendom van Ame rikanen aan den start gingen en een paar maal zoo'n paard zelfs den ren won. De be langstelling gold echter altijd den Grand Na tional. Door de Iersche sweepstake is de reeds enorme belangstelling nog grooter geworden en leeft de geheele wereld mede met hetgeen op de beide Engelsche renbanen geschiedt. De teleurstelling is echter ook dikwijls zeer groot en het is wellicht juist daaraan te wijten, dat men zoo gaarne een gokje op beide vroege races waagt. Dat de favorieten winnen komt niet veel voor. En ook dit jaar waren beide winnaars flinke outsiders. Toch was er bij den Lincolnshire nog een record te boeken, n.l. een zeer groot veld (niet minder dan 36 paarden gingen er tegelijk van start!). Slechts éénmaal in de geschiedenis van dezen ren heeft men nog eens een zoo groot aantal paarden aan den start gezien, n.l. in 1881. Je rome Fandor werd winnaar, geheel onver wachts, want in twee lange jaren had dit paard geen enkel succes kunnen boeken. In 1930 startte hij een dozijn malen en kon toen slechts die maal winnen, doch werd toch nog in zeven andere rennen geplaatst. Daardoor behandelde de handicapper dit paard zeer schappelijk en gaf het licht gewicht te dragen Het paard was van bijzonder goede afstamming en stond op de wedmarkt genoteerd 40:1. De winnaar van den Grand National was nog grootere outsider en noteerde 50:1! Het was Forba, die den eindstrijd streed met een anderen outsider Egremont. Van de drie ge routineerde paarden op deze baan, die men natuurlijk goede kansen had gegeven, kwam alleen Shaun Goilin nog op de derde plaats. Juist dit paard had men van het élite-gezel schap nog de minste kans gegeven. Ja, die ren- wereld is vol verrassingen en avonturen en wel licht daarom zoo aantrekkelijk. En nu Phar Lap, het Australische wonder paard, dat zoo plotseling is gestorven. Phar Lap was in Amerika en had zijn naam onmiddellijk gehandhaafd en de geheele hippische wereld in verbazing en bewondering gezet voor zooveel kracht en snelheid. Phar Lap won de Agua Caliente Handicap in Mexico tegen de beste paarden van Amerika. Dat was zijn eerste ren in dit werelddeel. En nu ligt hierin niet alleen en in de eerste plaats zijn verdienste; ook zelfs niet hierin, dat hij een recordtijd maakte of een veld van Amerika's allerbeste paarden versloeg en een eind achter zich liet. Neen,- het allerwonderlijkste was, dat Phar Lap dit alles wist te bereiken in een geheel vreemd werelddeel na een reis van. 15.000 K.M., vrijwel uitsluitend over zee en op een renbaan, die op pl.m. 1100 M. hoogte lag, terwijl het steeds tn Australië's vlakten was getraind en gestart. Wanneer men nagaat, dat paarden, die van Ierland of Engeland naar Nederland komen, eerst een tijd noodig hebben om te acclimati- seeren en wanneer men weet, dat verandering van klimaat en temperatuur op de conditie van paarden van enormen invloed is, zoodat ren- en zelfs springpaarden eenigen tijd be hoeven alvorens weer tot werk in staat te zijn. dan zal men het ons moeten toegeven, dat de prestaties van Phar Lap inderdaad „wonder lijk" zijn en het paard zijn naam met recht droeg. Helaas is dit wonderdier dood. Een hoefontsteking, opgeloopen in den reeds ge noemden ren, noopte het paard tot rust. En deze rust is hem fataal geworden, want koliek was er het gevolg van en de iliod trad onmid dellijk in. Dit is wel meer gebeurd met paar den, die in volle training zijnde, plotseling daaruit werden genomen en rust moesten houden. Het lichaam is daartegen dan schijn baar niet bestand. Ten slotte moeten we nog vermelden het overlijden van Frhr. von Reitzenstein. Frhr. von Reitzenstein was een der bekendste en merkwaardigste figuren van de Duitsche paar densportwereld. Hij was tevens een typische vertegenwoordiger van het oude keizerrijk. Hij was een soldaat van het zuiverste water, iemand met een voortdurende onrust in zich en drang naar daden. v. R. was artillerie-officier en werd later staf-officier en diende ook bij een kurassieren- regiment. Hij streed aan de zijde der Trans- vaalsche Boeren tegen de Engelschen, zonder toestemming van den Duitschen keizer daar voor te hebben gekregen. Ook maakte hij den Chineeschen veldtocht mfede. Reeds op leeftijd meldde hij zich bij het uitbreken van den we reldoorlog wederom onmiddellijk aan en kreeg toen een infanterie-regiment. Als renruiter heeft v. R. zich grooten naam verworven en reed in zijn officierstijd veel voor graaf terhazy, die zoowel in Westfalen als ook in Hongarije een volbloed-stal had Tal van groote rennen won v. R. en in Hon garije was hij een zeer populaire ruiter. Zijn grootsten naam verwierf v. R. zich door den rit Berlijn-Weenen aan Duitsche zijde in 1912 te winnen. Winnaar op Oostenrijksche zijde was Graaf Starhemberg, die tevens eerste werd in de totale plaatsing en v. R. den twee den prijs verkreeg. Hierdoor heeft v. R. zich een naam in de geheele hippische wereld ver worven en zijn heengaan beteekent een verlies voor Duitschland, alwaar hij nog in vele func ties, niettegenstaande zijn 71 jaren, werkzaam was. De Zesdaagsche is Zondagavond geëindigd met een fraaie overwinning van het Neder- landsche koppel. Van Kempen en Pijnenburg lagen des middags om drie uur bij de neutrali satie nog een ronde achter met Charlier Deneef aan den kop. Hun verschillende pogin gen om den achterstand te verkleinen faalden, totdat zij er in de laatste tien minuten in slaagden de leiding te nemen en deze tot het einde toe te behouden. De gedetailleerde uitslag luidt: 1. PijnenburgVan Kempen 666 punten. 2. CharlierDeneef 454 punten. 3. WambstBroccardo 300 punten. Op een ronde: 4. PelissierLeducq 427 punten. Op twee ronden: 5. BullaBoucheron 526 punten. 6. ThierbachSiegel 345 punten. Op vier ronden: Het koperen jubileum van T.Y.B.B. De „tweede jeugd" van T.Y.B.B., welke, trots regen en wind, Zondag ter gelegenheid van het 12lA-jarig feest, een fiksche partij voetbal ten beste gaf 7. Merviel—Foucaux 150 punten. Op dertien ronden: 8. CoupryPecqueux 856 punten. Op twintig ronden: 9. DebruyckerDecorte 235 punten. Het koppel ChouryFabre moest de baan verlaten wegens hinderlijk rijden. De overige renners gaven op. In totaal zijn afgelegd 3450.5 K.M. Zondag hield de Amsterdamsche Renners club „Excelsior" een peletonwedstrijd over een afstand van 6ó K.M., waarvan de uitslag luidt: 1. J. H. v. d. Dolden Hidder, Jansen, Speek en Vermuilen in 1 uur 56 min. 30 sec. 2. Pijz, von Hoff, R. von Hoff, Engelen, Bukeringh en Roulofstra in 2 uur, 4 min. en 20 sec. De Amsterdamsche Rennersclub „Ulysses", hield een team raes voor amateurs en nieuwe lingen over een afstand van 65 K.M. en tevens een rit voor juniores over een afstand van 15 K.M., waarvan de uitslag luidt: Amateurs: 1. G. de Groot; Bourgent; Over- dijk; Boskamp; Steenhuis; in den tijd van 1 uur 45 min. en 58 sec. Nieuwelingen: Veemer; Hulst; Moederzoon; Appel, in den tijd van 1 uur 57 min. en 2 sec. Juniores: 1. Schulte; 2. Bosman; 3. Wlesehahn, in den tijd van 28 min. De A, R. en T. C. „Le Champion", hield Zondag een koppel-peleton-rit met als uitslag: 1. M. Hoethuizen—v. Lent 41 min. 40 sec. 2. Engel—Priesman 42 min. 55 sec. 3. A. Nordam—Deker 43 min. 20 sec. 4. H. Vet—Rappoldt, 44 min. 20 sec. In het Gebouw voor Kunsten en Wetenschap pen te Rotterdam vonden onder matige pu blieke belangstelling nationale bokswedstrijden voor professionals plaats. De hoofdpartij, die ging tusschen den kam pioen van Nederland in het halfzwaargewicht, Rinus de Boer en Willem v. d. Veer, gaf een zeer eentonigen strijd te zien, die hoegenaamd geen fraaie momenten bood. Willem v. d. Veer durfde klaarblijkelijk niet uit zijn verdediging te komen, de kenteekenen daarvan waren ten minste duidelijk waar te nemen. Hij bezondig de zich herhaaldelijk aan vasthouden, sloeg vele malen te laag en ging zelden of nooit in den aanval over. Rinus de Boer was onder deze omstandigheden ook niet in staat iets be hoorlijks te laten zien. De strijd was dan ook zeer saai, bood weinig afwisseling en eindigde tenslotte in'een verdiende puntenoverwinning voor De Boer. In het bijprogramma boekte Disch een opval lende overwinning op Bakker. De jeugdige Disch bewees in betrekkelijk korten tijd groote vorderingen gemaakt te hebben. Hij bokste meermalen zeer zuiver en hadden zijn stooten veel aan kracht gewonnen. In de vijfde ronde bracht een rechtsche hoek op de kaak ge volgd door een linkschen uppercut het einde. Bakker ging neer en werd uitgeteld. De partij tusschen J. van Dam en Diessen droeg een buitengewoon bloedig karakter. Reeds in een van de eerste ronden werd Dies- sen's neus zoodanig getroffen, dat het geheele verdere gevecht het bloed langs zijn gezicht stroomde. Van Dam was eenige klassen beter en boekte dan ook een ruime puntenoverwin ning. De laatste partij van den avond ging tus schen den Hagenaar Beb Donnars en den Rot terdammer Piet van Dam. In vrijwel elke ronde toonde Donnars zich de meerdere van zijn tegenstander dien hij zelfs in de derde ronde tweemaal voor negen tellen wist neer te halen. Hij slaagde er evenwel niet in een knock out te bewerkstelligen en moest met een goede puntenoverwinning genoegen nemen. Volgens berichten in de buitenlandsche pers zouden Locatelli (Italië), Dubbers (Duitsch land) en Saerens (België) een officieele uit daging aan de I.B.U. hebben gezonden, voor een gevecht met Beb van Klaveren, om den Europeeschen titel. Het Comité d'Urgence van de I. B. U. zal thans moeten beslissen wie van hen gekozen zal worden. Locatelli maakt inderdaad de beste kans. Van uit Parijs en Hamburg kwamen reeds aanbiedingen binnen voor een titel-gevecht, echter Van Klaveren zal eerst een paar vrije ontmoetingen maken, om zoodoende weer in een prima conditie te komen. De uitslag van den Zondag in Huize „Voor hout" te 's-Gravenhage gehouden wedstrijd om het kampioenschap heerenparen vanwege den Nederlandschen Bridgebond is als volgt: 1. Mr. M. E* Levenbach en P. Auerbach te Amsterdam. 2. A. J. Versteeg te Oegstgeest en dr. Th. Koot te Haarlem. 3. Ir. E. J. Flesseman en A. Joles te Am sterdam, 4. Dr. J. ten Brink, Kol. M. M. Eyssel te Hilversum. 5. Mr. J. R. C. van Bemmel Suyck en mr. S. van Houten, Den Haag. Het classificatie-totaal bedraagt resp. 7,13, 14, 14 en 15 punten. Extra competitie Afd. 1ste klasse ArnhemHilversum 2de klasse HBS't Gooi 3de klasse HBS 2Amsterdam 5 HET OOSTEN 2e klasse Rigtersbl. II—DOS III Om den IJselbeker OostZuid OostNoord ZuidNoord KORFBAL Oosten—Noorden 2—9 0-8 1—6 3—1 3—1 11—0 6—0 3—1 „M. M." In een spannenden wedstrijd welke ondanks regen en wind, toch door vele toeschouwers werd bijgewoond, heeft Bloemendaal 2 zich tegen het Lyceum weten te handhaven, waar door de oranje-hemden weer in hun oude om geving van de promotie-klasse terugkeeren. De thuisclub valt onmiddellijk fanatiek aan, zoodat de Bloemendaalsche keeper druk werk krijgt, ook al omdat de Bloemendaalsche ver dediging niet erg op dreef is. Na 15 minuten brengt een Haagsche aanval eindelijk succes (1—0). Bloemendaal wordt hierdoor goed wakker en vooral de voorhoede pakt de zaken stevig aan. Na een strafcorner op het Haagsche doel ont staat een scrimmage, welke Ouweleen benut om met een flink schot de partijen op gelijken voet te brengen (11). Met dezen stand wordt de rust aangekondigd. Bloemendaal krijgt thans het nadeel van den stormwind, maar weet desondanks voortdurend aan te vallen. Toch worden de aanvallen door regen en wind te slordig afgewerkt, zoodat de Lyceum-verdediging steeds weet in te grijpen. Eerst ca. 15 minuten voor tijd weet Gunning aan Bloemendaal de leiding te geven (12). De thuisclub valt echter des te heviger aan en smaakt dan ook het genoegen kort voor tijd den gelijkmaker te scoren (22). Als het einde wordt aangekondigd, heeft Bloemendaal 2 opnieuw de promotie-klasse be reikt. Ondanks regen, wind en slecht terrein von den de wedstrijden van H. B. S. toch doorgang. Natuurlijk was het vertoonde spelpeil zeer ma tig, daar alles glibberig en nat was. H. B. S. weet een 10 voorsprong met de rust te bereiken. Hoewel de referee voorstelt den „genoeglijken" wedstrijd te staken, wordt toch doorgespeeld. Amsterdam 5 trekt in de tweede helft echter danig van leer, ook al omdat H. B. S. meer en meer uitgespeeld raakt. Het einde komt ten slotte met 61 voor de gasten. Daar de bezoekers in ieder geval wenschten te spelen, moest H. B. S. in allerijl een elftal bij elkaar halen. H. B. S. I verscheen dan ook met 3 menschen uit het eerste en de overigen wer den uit lagere elftallen gerecruteerd. Als Gooi 2 dan na ca. 15 minuten eenigszins aan de onaangename omstandigheden van modderterrein, regen en stormwind gewend is, komen de goals met enkele en bij bosjes. Met rust noteeren de gasten reeds een 50 voorsprong. In de tweede helft een even matige en on gezellige vertooning, waar het genoegen van goede hockeysport absoluut verdrinkt in plas sen en versmoort in modder. Het einde brengt het Gooi 2 een 8—0 overwinning. Het Nederlandsch Elftal, dat op Zaterdag 30 April a.s. te Antwerpen tegen het Belgische Elftal zal spelen, is als volgt samengesteld: Hardebeck (Amsterdam) de Waal (Amsterdam) Tresling (H.O.C.) de Looper (Hilversum) ter Haar (Amsterdam) van Lierop (Hilversum) Gunning (Bloemendaal), de Geer (H.D.M.). v. d. Berg (A'dam), Dupon (Haagsch lyc.) v. d. Haar (Haagsch lyc.). Als scheidsrechter zal mr. F. Hoyer het elf tal vergezellen. In de Stalthalle te Mühlheim a.d. Ruhr vond Zondagmiddag en een deel van den avond de landenturnwedstrijd plaats tusschen Duitsch land en Nederland plaats. De Stadhalle was in geenen deele uitverkocht, hetgeen toegeschreven kan worden aan de wel wat dure prijzen, ter wijl voorts de presidentsverkiezingen wel van invloed zullen zijn geweest op het bezoek. Om half drie werd begonnen en om 8 uur heden avond waren de wedstrijden pas afgeloopen. Oponthoud werd nog veroorzaakt door het on klaar raken van de ringen, waardoor de oefe ningen hieraan moesten worden onderbroken. In het algemeen liep de organisatie niet zoo vlot als wel gewenscht ware. Dr. Bchmitt, Oberburgemeister, was aanwezig, terwijl de kreisvertegenwoordiger van de Deut sche Turnerschaft een welkom uitsprak. Natuur lijk werden de beide turnliederen ten gehoore gebracht. Als we onzen totaalindruk moeten weergeven van dezen tweeden landenwedstrijd, dan valt in de eerste plaats op, dat de Duitsche turners in het algemeen hun oefeningen exacter uitvoeren dan de Holanders. Logisch was, dat de Hollan ders met de ringoefeningen de Duitschers verre de baas waren, waarbij Zwaaf met een magni fieke krachtoefening het maximum n.l. 40 punten behaalde. De Duitschers lieten meer zwaaioefeningen zien, doch het gehalte der onzen was veel beter. Meer dan 100 punten ver schil in het voordeel der Hollanders a.an dit toestel is toch wel merkwaardig. Voorts kunnen wij nog opmerken, dat de Duit schers soepeler turnden, er zat meer verband in hun oefeningen en hun lichaamswerk was soms magnifiek. In de meeste gevallen werkten onze vertegenwoordigers minder rustig; wel werden de oefeningen vaak goed ingezet, doch door te groote snelheid werd het werk soms slordig, al dient gezegd dat ook het turnen der Hollanders op een zeer behoorlijk peil stond. Wat de verschillende toestellen betrof, de paardoefeningen bleken voor sommige turners onoverkomelijke moeilijkheden met zich te bren gen. Er waren maar zeer weinig turners, die hun oefeningen aan dit evenwichtstoestel vrijwel zonder fouten verwerkten. Begonnen werd met de vrije oefeningen, waarna achtereenvolgens de ringoefeningen werden te zien gegeven, daarna werd gewerkt aan het paard, tramplin-paard en rek. Sandrock behaalde bij de vrije oefeningen 38 punten, terwijl aan het paard Deppe het hoogst aantal punten behaalde, n.l. 36. Agsteribbe was de beste werker aan het paard der Nederlanders en behaalde hier 28 punten. Aan de brug werd al heel wat beter werk te zien gegeven, Nigge was de beste Duitscher met 38 punten, terwijl Van Dam eerste werd aan dit toestel met 36,5 punten. Van Dam toonde zich bij het springen de beste Hollander (36), terwijl Deppe uit Essen niet minder dan 39,5 punten wist te behalen. Aan de ringen waren de Hollanders stuk voOo stuk sterker en Zwaaf bracht een ieder in ver rukking met een werkelijk feillooze zware oefe ning, waarvoor de jury hem het maximum toe kende, n.l. 40 punten. Ten slotte het rekwerk, waarin de Duitschers werkelijk prachtig werk hebben laten zien. Zwakke punten waren er nergens en zoo kon het zijn, dat iedere turner gemiddeld 36 punten behaalde. Sanbrock werkte zijn oefening op buitengewone wijze af en hij kreeg er 40 punten voor. Melkman was aan dit toestel de beste Hollan der met 36 punten. Duitschland won ten slotte den landenwed strijd met 1622 punten tegen Nederland 1540.5 punten. De totaalcijfers aan de verschillenijde toestel len waren: Vrije oefeningen: Nederland 262 punten, Duitschland 281.5 punten. Ringen: Nederland 248.5 punten, Duitschland 239 punten. Paard: Nederland 201 punten, Duitschland 272 punten. Brug: Nederland 316.5 punten, Duitschland 353.5 punten. Paardspringen: Nederland 329.5 punten, Duitschland 359.5 punten. Rek; Nederland 298 punten, Duitschland 359.5 punten. Naar men weet worden slechts de acht beste turners aan ieder toestel geplaatst voor de puntentelling. De ploegen waren als volgt samengesteld Kreis Rynland Brandfasz, Niggem, Reinbot, Schmitz, Goos, Deppe, Ellert, Reinart, Fleck- haus en Sandrock. Nederland: Agsteribbe, Zwaaf, Van Kerkchof, v. d. Vinden, Van Genderen, Caranca, Ens, Haufe, Melkman en Van Dam. In het persoonlijk klassement werd Sandrock eerste mét in totaaal 212 punten. Zijn cijfers aan de verschillende toestellen waren: Vrije oefeningen 38, Ringen 36, Paard 34, Brug 37, Paardspringen 36.5 en Rek 40 punten. Tweede in persoonlijk klassement was Rein- artz met 200 punten. Derde en eerste Nederlander was de Hage naar Van Dam met 198.5 punten, waarbij we de volgende cijfers voor hen konden noteeren: Vrije oefeningen 35.5 punten, ringen 37, paard 23.5 punten, brug 36.5, paardspringen 36 en rek 30. Melkman volgde direct op hem met precies twee punten minder, n.l. 196.5. Zijn cijfers waren resp. 32.5, 35, 23.5, 35, 34 en 46. Voor Nederland waren de heeren J. H. F. Sommer en A. de Jong juryleden, terwijl de heer J. Hop uit Haarlem als vertegenwoordiger van hét GNGV-bestuur de reis meemaakte. Secretariaat: Vooruitgangstraat 79, Haarlem Zoo langzaam aan komen de resteerende loten binnen, 't Zijn er gelukkig niet veel, zoo dat we ten opzichte van de laatste weken de meest hoopvolle verwachtingen kunnen heb ben. Aan allen, die nu nog loten in depót hebben, zou ik dit willen vragen: Geef deze week eens een opgave hoever we gevorderd zijn met den verkoop, 't Zou een mooie prestatie zijn als we aan het einde van deze maand, wanneer de trekking moet plaats vinden, geen enkel lot meer in voorraad hadden. Vooruit Ursianen, d'r uit met die laatste loten!!! ,PIM" tt'. te

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 11