DE VIJANDIN VAN HIT ilJ Langs Donkere Paden AUTO TE WATER RADIO-PROGRAM MAANDAG 11 APRIL Twee man in levensgevaar FEUILLETON »mmffl ZIJN STIEFVADER BESTOLEN KINDERLIJKJE CEVONDEN In staat van ontbinding LIJNWERKER DOODGEREDEN Op het Eindhovensche emplacement INBREKERSBENDE GEVAT WAARSCHUWING TUSSCHEN MACHINE EN MUUR GEKNELD Arbeider doodelijk gewond TILBURY DOOR EEN TREIN GEGREPEN Bestuurster gewond, paard gedood VEESTAL UITGEBRAND Twintig koeien omgekomen DE „STAD STEENWIJK" VASTGELOOPEN Behouden binnengekomen OPIUMSMOKKEL Een verdachte te Enschedé aangehouden Verkeersongeluk op den Muiderstraatweg ^ILNAAR DE BOOT liiiiiiiniininniiniiMüinjiiiiinMMiiiiiiiïïïïiininiiiiïïiiijiiiiiïïiïïjniininiiMiiïï Dinsdag 12 April STOOMVAARTLIJNEN Zaterdagmiddag omstreeks kwart over vier kwam een luxe auto uit de Anjeliersstraat ge reden. Toen de wa<*en recht-om de Liinbaans- gracht te Amsterdam op wilde zwenken, slip ten de wielen tengevolge van de gladheid en verdween de auto pardoes in het koude, on- frissche grachtwater. Een geweldige consternatie ontstond onder de toegeschoten voorbijgangers. De auto, die aanvankelijk geheel onder water was ver dwenen, dook een oogenblik op, om onmiddel lijk daarna weer in de modder weg te zuigen. In een oogwenk waren niet minder dan zeven man in het water gesprongen, om de inzit tenden te redden. Met een brughaak en dreg en enkele haken uit de Electrische Bakkerij „de Anjelier" trachtte men den wagen op te trekken. Dit lukte telkens een oogenblik, vol doende echter, om den chauffeur door de stukgeslagen voorruit gelegenheid te geven om adem te halen. Erger was de tweede inzitten de er aan toe en het is alleen te danken aan den moed van een Jordaner Joop Heuvel, wonende Madelievenstraat 4, in de buurt beter bekend als „Hassie" dat hij 't er levend heeft afgebracht. Genoemde Joop Heuvel klauterde over den wagen heen en wist met groote moeite het van den wal gekeerde achterportier open te maken, den inzittende te bevrijden en met het slachtoffer in zijn armen naar den kant te zwemmen. Hier hielp men redder en dren keling spoedig op het droge. Inmiddels was men er eveneens in geslaagd den chauffeur door de stukgeslagen portier ruit naar boven te trekken. Beide slachtoffers waren bewusteloos en met modder overdekt. De chauffeur, de zes-en-twintig-jarige J. Schuylenburg, uit de van Boetzelaerstraat, bleek er nog het best aan toe en kwam spoe dig bij, de andere inzittende, de vijf-en-veertig- jarige Schor, wonende Marnixstraat 221, had echter bijna zeven minuten onder water ge zeten en eerst na langdurige toepassing van kunstmatige ademhaling en met behulp van een zuurstofapparaat konden de levensgeesten Weer worden opgewekt. Zijn toestand bleef echter zorgelijk, vooral door de groote hoeveel heid binnengekregen verre van frisch gracht- Water. Per auto van den G.G.D. zijn de dren kelingen, alsmede de redder J. Heuvel, naar het Binnengasthuis overgebracht. Spoedig na het gebeurde was de brandweer ter plaatse met een motorspuit van de hoofd wacht Prinsengracht en de reddingswagen van de Nieuwe Achtergracht. Aanvankelijk werd gepoogd met een lange lijn den wagen omhoog te krijgen, waarbij een groot aantal buurtbewoners graag de handen Uit de mouwen stak. Toen de auto boven water Was, zorgde de reddingswagen volgens de rege len der kunst voor de rest en plaatste het vehikel, dat vrij ernstig aan treeplank en deuren beschadigd was, op den wal. In den auto waren blijkbaar kruidenierswaren vervoerd, want een mandje, alsmede pakjes thee en koffie dobberden op de ongewisse baren van de Baangracht. Zooals te begrijpen valt, sloeg een groote menschenmenigte van den overkant, aan weers zijden en op de bruggen het bergingswerk gade. Een sterke politiemacht te voet en te paard onder leiding van inspecteur Visser van het bureau Raampoort hield de nieuwsgierigen op veiligen afstand. Den geheelen middag besprak men nog in de buurt het gebeurde, waarbij vooral de moedige redding door Heuvel zeer werd ge loofd. fcr" Toch een slachtoffer. Het ongeval, Zaterdagmiddag op de Lijn- baansgracht, heeft toch nog een slachtoffer geëlscht. De vijf-en-veertig-jarige Schor is Zaterdagavond om half negen in het Binnen gasthuis overleden. De toestand van Schuylen burg baart zorg. Een los werkman, wonende te Hilversum, stond voor de Vierde Kamer der Rechtbank te Amsterdam terecht, verdacht van diefstal. De man, die bekende, had een bedrag van ƒ43.50 weggenomen uit een geldkistje, toebehoorende aan zijn stiefvader, die eveneens te Hilversum woont. Verd. had zijn stiefvader reeds meermalen be stolen en hij is reeds tien maal veroordeeld. De Officier van Justitie, mr. Reilingh, eischte een gevangenisstraf van acht maanden tegen den man. Vonnis 22 April. In een perceel in de Talinglaan te 'sGra- venhage is in beslag genomen een kinderlijkje in verregaanden staat van ontbinding verkee- rende, welk kind een 22-jarige vrouw volgens haar verklaring in de maand December 1.1. in een perceel aan de Schuytstraat dood ter we reld heeft gebracht, welk lijk zij sindsdien steeds heeft verstopt. Het lijkje werd gevonden op haar kamer onder de vaste waschtafel, ver pakt in een japon en een stuk papier. Het lijkje is voor sectie naar het Gemeentezieken huis aldaar vervoerd. Zaterdagmiddag te twaalf uur is de 56-jarige lijnarbeider P. B., werkzaam op het emplace ment der Nederlandsche Spoorwegen te Eind hoven, door den trein no. 1722, komende uit Weert, overreden en gedood. De man die tusschen de rails werkte heeft blijkbaar den trein te laat bemerkt, terwijl de machinist niet tijdig genoeg meer kon stoppen. Het slachtoffer laat een vrouw zonder kin deren achter. Te Hoorn zijn drie inwoners aangehouden, namelijk W. V., A. H. en J. W„ die verdacht worden van vier inbraken, welke den laatsten tijd in de binnenstad plaats hadden. Zij zijn bij het lichten van een lade in den groenten- winkel van den heer Mak aan het Gerrits- land, gesnapt. Alle drie personen zijn naar het Huis van Bewaring te Alkmaar overgebracht. De commissaris van politie te Leiden ves tigt nogmaals de aandacht op een tweetal rei zigers, genaamd J. de Leeuw en B. de Leeuw, die per auto de dorpen bezoeken en boekjes of ander reclamemateriaal aan winkeliers en an dere zakenlieden verkoopen. Alvorens met hen zaken te doen, wordt men aangeraden zich om inlichtingen te wenden tot den burgemeester van Ouder-Amstel. Op de Nederlandsche schroefboutenfabriek te Helmond moest Vrijdag een zware machine verplaatst worden, waarbij ook de 40-jarige boutenmaker A. van Mierlo, wonende te Hel mond, behulpzaam was. Op een gegeven oogen blik kantelde de machine en Van Mierlo ge raakte tusschen een muur en de machine be kneld. Hij was er zeer ernstig aan toe, daar zijn borstkas werd ingedrukt. Onmiddellijk werd hij naar het St. Antonius-gasthuis ver voerd, waar hij in den namiddag is overleden. Van Mierlo, die gehuwd was, laat een vrouw met eenige jeugdige kinderen achter. Zaterdagmorgen Is op den onbewaakten over weg nabij blokpost 49 aan het holle wegje op de spoorbaan Bergen-op-ZoomRoosendaal door trein 3024 welke daar te 8.10 uur pas seert, een bespannen tilbury aangereden, bestuurd door mej. M. P. uit Roosendaal. Het paard was op slag dood. Het rijtuig werd geheel vernield en een eind door den trein meegesleurd. Mej. P. werd ernstig aan het hoofd gewond. Met den trein werd zij naar Roosendaal vervoerd, waar zij ter verpleging moest worden opgenomen in het ziekenhuis Charitas. Zaterdagmiddag te omstreeks drie uur werd de Middelburgsche brandweer gealarmeerd, dat op de hofstede .Driewegen", bewoond door den heer Koenen, gelegen aan den Seisweg, ge meente Grijpskerk brand was uitgebroken. De autobrandspuit der Middelburgsche brandweer rukte uit. Een groote stal, waarin zich ongeveer dertig stuks vee bevonden, stond in lichter laaie, evenals een wagenhuis. Twintig koeien kwamen in de vlammen om. het woonhuis kon behouden worden. Onvoorzichtigheid van kinderen moet de oor zaak van den brand zijn. Verzekering dekt de schade. De stoomboot „Stad Steenwijk" is Zaterdag middag behouden te Steenwijk aangekomen. De boot was Donderdagmiddag vastgeloopen bij Doornspijkerberg in de nabijheid van El- burg; van den deklast zijn zeventien vaten vet weggeslagen, verder liep het schip geen schade op. Het was de politie te Enschede reeds gerui- men tijd bekend, dat daar ter stede een leven dige handel in verdoovende middelen werd ge dreven. Het gelukte evenwel niet, de herkomst op te sporen. Vrijdagavond heeft de politie echter bij het station een man aangehouden, die in het bezit was van vijftig fleschjes opium. Blijkens de etiquetten waren de fleschjes af komstig van een Russische fabriek te Moskou. Op 14 September jl had op den Muider straatweg in de nabijheid van de Hakkelaars brug een botsing plaats tusschen een auto van een begrafenisstoet, op weg naar Muiderberg en een auto, die uit de andere richting kwam. De begrafenisauto was plotseling naar links uit geweken. Bij de botsing werden drie personen licht gewond. De chauffeur van den begrafenis-auto had zich voor de Vierde Kamer der Amsterdamsche rechtbank te verantwoorden wegens veroorza ken van lichamelijk letsel door schuld. Negen getuigen waren opgeroepen, onder wie een deskundige. Tij lens het getuigenverhoor deed de Officier van Justitie aan de rechtbank het verzoek af te zien van een verder getuigen verhoor, daar door de reeds afgelegde verkla ringen bewijsvoering hem te twijfelachtig voor kwam; derhalve requireerde de Officier ver dachte vrij te spreken. De rechtbank onmiddellijk vonnis wijzende, sprak verdachte vrij. »gaSA| JdENuAj 63. Spoedig was Jaap op weg naar de boot. Als een echt deftig meneertje liep ie met zijn koffer door het dorp. Je kon goed zien, dat ie al veel gereisd had, want er zaten wel tien etiketten op zijn valies. Hij liep zoo hard, dat de kruier hem haast niet kon bijhouden.... 64. Eindelijk zat Jaap op de boot. Ik reis eerste, zei-ie met een verwaand gezicht, stuur de rekening maar naar onze koningin, en daar de kapitein hem Voor een minister aanzag, kreeg-ie de beste plaats, die er in de boot te vinden was. Goed weer voor de reis? vroeg Jaap met een deftig gezicht, en de kapitein schudde twijfelachtig met zijn hoofd. 626 Langenberg (473). 7.05 Parijs (1725). 8.00 Huizen, K.R.O. 8.00 Hilversum, A.V.R.O. 10.10 Huizen, K.R.O. 10.15 Hilversum, A.V.R.O. 10.40 Langenberg (473). 11.35 Brussel (508 en 338). 11.50 Parijs (1725). 12.00 Hilversum, A.V.R.O. 1.30 Hilversum, A.VJR.O. 2.25 Daventry (1554). 3.50 Kalundborg (1153). 4.00 Hulzen, K.R.O. 4.20 Langenberg (473). 5.50 Brussel (338). 8.35 Brussel (508). Gramofoonplatcn. Concerten. Concert L. v. 10.30 Hilversum, A.V.R.O., Gils—Schultz (piano). 11.20 Kalundborg (1153), Concert uit het Palace Hotel. 12.15 Huizen, K.R.O.-trio. 12.20 Daventry (1554), Orgelconcert. 12.20 Langenberg (473), Werag-orkest olv. Gröndahl. 12.30 Hilversum, A.VJR.O., Orgelconcert Pierre Palla. I.20 Daventry (1554), Leonardo Kemp's orkest. I.50 Kalundborg (1153), Omroeporkest oJ.v. Gröndahl. 2.30 Hilversum, A.V.R.O., Cello-recital J. Wagenmaker. 4.20 Brussel (508), Concert o.l.v. André. 4.20 Daventry (1554), Concert (cello en piano). 4.30 Hilversum, A.V.R.O., Kinderzangkoor. 4.50 Daventry (1554), Grosvenor House- orkest. 5.00 Hulzen, K.R.O.-ensemble ol.v. Piet Lustenhouwer. 5.00 Hilversum, A.V.R.O., Kovacs Lajos en zijn orkest. 6.50 Daventry (1554). Haydn's klavier- trios. 7.00 Hilversum, A.V.R.O., Moderne Fran- sche kamermuziek. 7.20 Kalundborg (1153), Lichte Fransche muziek. 7.20 Brussel 1338), Goethe-concert o.Lv. Meuleman. 7.20 Zee sen (1635), Duitsche volksliederen. 7.40 Daventry (1553), Radio militair orkest. 8.00 Huizen, K.R.O.-orkest o.l.v. Gerritsen. 8.00 Hilversum, A.V.R.O., Omroeporkest o.l.v. A. v. Raalte. 8.05 Rome (441), Concert. Orkest V.d. Politieschool. 9.00 Huizen, K.R.O.-orkest. 9.15 Hilversum, A.V.R., Omroeporkest. 9.15 Huizen, K.R.O., Goethe-herdenldng Dr. Rud. Mengelberg (voordracht en piano), Elze Rijkens (zang). 9.30 Kalundborg (1153), Liedjes bij de Luit. 10.10 Kalundborg (1153), Dansmuziek. 10.10 Zeesen ((635), Schlager-composities. 10.25 Daventry (11554). Cello-recital. 10.30 Huizen, K.R.O.-orkest. 10.50 Daventry (1554), Dansmuziek. II.00 Huizen, K.R.O., Charley Gertyn's Band. 11.00 Hilversum, A.V.R.O., Dansmuziek uit „La Gaate", A'dam. Tooneel en Opera. 7.20 Brussel (508), Fragmenten uit „Faust", Gounod. 8.05 Parijs (1725), Rigoletto, Veidi. 8.30 Hilversum, A.V.R.O., „Dolores Divine Schuldig of Onschuldig". Radio-drama door K. M. Ellis. Voordrachten enz. II.00 Hilversum, A.V.R.O., Mej. F. Meyboom; Hiegiëne van woning en kleeding. 11.30 Huizen, K.R.O., Godsd. Halfuurtje. 1.45 Hilversum, A.V.R.O., E. Kellenaers; Ned. en Vlaamsche gedichten. 2.00 Huizen, K.R.O., Vrouwenuurtje. Mach. 20 3.00 Huizen, KRO, Modecursus. 3.00 Hilversum, AVRO, Knipcursus 4.00 Hilversum, AVRO, Dr. J. Salomon- sor: De tentoonstelling Moeder en Kind. 4.25 Huizen. KRO, Cursus „De Moderne Zakenman". 6.00 Huizen. KRO, Onderwijsfonds, Binnen- Scheepviaart. 6.30 Hilversum (R.V.TJ.) Prof. Dr. de Hartog: Muziek en Wereldbeschouwing. 7.10 Huizen, KRO, Causerie door Dr. F. de Boer. 7.45 Huizen, KR., Vrebondskwartiertje. Persberichten. 8.45 Huiz en. Vaz Dias. 10.00 Hilversum, Vaz Dias. volgt; BINNENLANDSCHE HAVENS. IJMUIDEN, aangekomen 9 April: Ulysses, Chil. Vertroken 9 April: Irene, Hamburg. AMSTERDAM, aangekomen 9 April: Icannis Carras, La Plata, lijnzaad, Houth. Fur- ness; Ulysses, Chili, stukg., Surinamekade, Vrachtmail. Vertrokken 9 April: Irene, Hamburg, stukg.; Dunmoorhead, Cork, stukg.: Venezuela, Hamburg, stukg.; Astarte, Bremen, stukg.; Bellglade, Middlesbro, ledig. KON. HOOL. LLOYD. ZEELANDIA, 9 April van Amst. naar Bre merhaven. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. IRENE, 9 April van Amst. naar Hamburg. VENEZUELA, 9 April van Amst. n. Hamburg. BAARN, arriv. 7 April te Tocopilla. 80. Ik wil niet dat Jim lastig gevallen wordt, Sprak Carina eenvoudig. Haar eerlijkheid, in acht genomen de vreeselijke beproeving, waar aan zij was onderworpen, was bewonderens- j Vaardig. Bovendien zal ik nimmer er toe over gaan, mij weer tot een man te begeven, die klaarblijkelijk niets meer van mi] weten wil. I Voor geen geld ter wereld, tante Nora. i Ze had trotsch het hoofd opgeheven Mallo- ïy was er niet in geslaagd, die ontembaarheid haar t<- temmen. Ik ben zóó lang onafhankelijk geweest, Öat ik geen oogenblik vrees alleen te staan of donder werk te zijn. I Carina, je moogt alles niet maar zoo la ten geschieden. Je moet om je kind om je kinderen denken! Het is een onmogelijke si- thatie voor je! Lady Murray's stem klonk Scherp: Je bent ten slotte de vrouw van Jim Malory, daaraan valt niets te veranderen! Ja, ik ben zijn vrouw. Het is nu bijna vier kren, geleden, dat we elkaar voor 't eerst ont boetten. ik ben spoedig negen en twintig, tante. Men zou het zeker niet zeggen. Je ziet er veel en véél jeugdiger uit, Carina, zei lady Mur ray. De ontstemming van lady Murray jegens Jim Mallory werd met elk uur grooter. Hij had ge handeld met onvergeeflijke hardvochtigheid en ruwheid en zij wilde dit Carina ook zeggen. Hij had zelf moeten zien dat zij bleeker en ver moeider zag dan anders en behoefte had aan zorg en teederheid. Maar Carina was te innig aan Jim gehecht dan dat zij het verdragen kon dat men kleineerend over hem sprak. Toch was haar leven gebroken, haar hart kromp in een van smart, dat kon iedereen haar aan zien, ondanks haar geforceerde vroolijkheid en kalmte. Zij was, als onschuldige vrouw, ten slotte alleen in Rome achtergebleven en haar echtgenoot had haar niet eens gezegd, hoe lang die verbanning wel zou kunnen duren. Was het wonder, dat zij het juist d'.arom als eeuwig beschouwde? Er waren geen woorden, zwart genoeg om Jim's zwarte daad te schilderen. Hij had zich als een ploert gedragen en hoe durfde hij al dus tegenover hare nicht op te treden! De ge dachten van lady Murray waren bijna van haat jegens dien man vervuld: Ze betreurde het nu nog, dat zij, voor haar vertrek uit Engeland, zich niet naar Linfold had begeven, om Mal lory in zijn eigen hol op te zoeken en hem en kele harde waarheden te vertellen. Zijn eerste vrou was gestorven door een ge broken hart, en indien Carina niet stierf, was het slechts omdat zü zooveel sterker van in houd was dan de arme, gefolterde Iris! Er moesten maar eens drastische maatrege len worden genomen, om hem tot rede te bren gen. En toch was zij nog vol bewondering voor de zelfbeheersching en de zelfbewustheid, waar mee Carin? besloten had, niet haar toevlucht te nemen tot gevoelsargumenten om Jim terug te voeren. Lady Murray had zich nooit bekommerd om godsdienstige vooroordeelen of scrupules, en meestal was zij zoo vrij van geestelijke bekom mernissen als een vrouw van haar leeftijd maar kon zijn. Om elf uur ging zij des Zondags naar de 'Engelsche Kerk, waar zi) zich dikwijls ge noeg verveelde tijdens de predikaties. In haar binnenste was er iets, dat haar zei, dat het niet de vrees voor Peter's bekeering was, die aan Jim's handelwijze ten opzichte van Carina ten grondslag was. Daar moest een ander mo tief achter schuilen, hetwelk zij echter tot he den nog niet had kunnen ontdekken. Misschien had dezelfde gedachte ook Carina wel getroffen, nu zij zoo zeker scheen, dat de scheiding niet een tijdelijke, doch een blijven de zou zijn..., ZESTIENDE HOOFDSTUK. Gedurende de dagen die volgden op haar aankomst te Rome waakte lady Murray over haar nicht met bijzondere zorg. Onmiddellijk nadat Carina zich wat V -ter ging gevoelen, stond zij vroeg op, ging naar de kerk, en wan neer zij terugkwam, ontbeet zij met Tony in de zitkamer. Samen bezochten zij enkele be zienswaardigheden, zonder zich echter te ver moeien, en onderzoek naar een geschikte etage woning, want Carina wilde zoo spoedig moge lijk uit het hotelleven vertrekken. Door deze beslommeringen scheen zij juist een weinig tot rust te komen, al was zij verre van zich geluk kig te gevoelen. Haar gezondheid was verbe terd, en haar gelaat vertoonde geen merkbare teekenen van droefheid. Ze was buitengewoon geduldig, en scheen te leven op een hoop, waaraan zij geen uiting wilde geven. Ze sprak nog steeds over Jim en schepte er oogenschijn- lijk zelfs behagen in te spreken over het vroe gere leven op Linfold. Als er brieven kwamen, wierp zij er zich met een soort koortsachtige belangstelling op, zoodat het gemakkelijk te zien was, dat haar hart nog te Linfold was. Doch wanneer zij ze gelezen had werd haar gelaat meestal somber en als van steen van teleurstelling. Voor lady Murray echter was Jim niet vee minder dan een schurk, die niet van plan was Carina ooit weer tot zich te nemen. Zij, di meer dan vijf-en-dertig jaren had gekend v~ een onafgebroken trouw huwelijksleven, ver baasde zich altijd over zulke spoedige verkoe lingen en echtbreuken. De menschen, zoo ver telde ze gaarne aan ieder die het hooren wilde hadden geen verantwoordelijkheidsgevoel me En ze was zeker dat haar nicht in geen enke opzicht te laken was. Ze gedroeg zich zoo vol maakt evenwichtig, dat er zelfs alle reden w* om te gelooven dat zij zich helfhaftig had ge dragen, en juist een toonbeeld was geweest va voorzichtigheid en zelf-opoffering. Er waren veel vreemdelingen in Rome, dit seizoen en lady Murray ontmoette tal van ken nissen en vrienden. Van den beginne af had

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 8