ASCHREGEN OP CENTRAAL CHIU EN ARGENT INIE Drie vulkanen in werking RITSEMA Co's RUIME GARAGE TE HUUR LAKEROL V. SCHERTZER ZOONEN AFSLAG TWEEPRIJZEN 10 CENT PER POND KOFFIE- EN THEEHANDEL Gr. Houtstraat 158 Telefoon 10156 Thee thans vanaf 18 ct p. ons Koffie vanaf 24 ct p. V» pond DINSDAG 12 APRIL Een gebied, zoo groot als 24 maal Nederland, geteisterd door aschregens. Menscken met doeken voor mond en neus. Lantarens bran den overdag. 2 millïoen M.3 asch op Buenos Aires 770.000 K.M. onder de asch Verkeer gestremd Drie vulkanen werken ER IN GELOOPEN Inbraak te Bergen opgehelderd Mendosa gedeeltelijk ontruimd INGEZONDEN Op bovenstaand kaartje vindt men twee der vulkanen, alsmede de het zwaarst geteisterde stad Mendoza De Emmabloem-collecte TWEEDE DRINGENDE OPROEP! Vertrek naar Afrika (Tanganyka- Territory) HOLLANDS KAAS-EXPORT NAAR DUITSCHLAND Adres aan den Minister CENTRALE TANDHEELKUNDIGE KLINIEK SPORT EN SPEL ATHLETIEK NIEUW WERELDRECORD 880 YARDS In Californië gevestigd HOCKEY DuitschlandOostenrijk 102 BOKSEN Technisch knocked-out in Amerika afgeschaft WIELRENNEN Wielerbaan te G^mert UIT DEN OMTREK R.K. KIESKRING- ORC \NISATIE „HELDER" BEVERWIJK De gemeente-lichtbedrijven BLOEMENDAAL HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE HEEMSTElX VIJFHUIZEN ZANDVOORT MARKTNIEUWS GARAGE „ECONOOM" ZADEN Damstr. 23 - Haarlem Handel in Groente- en Bloemzaden enz. TE HUUR MODERNE BURGERWONINGEN SANTIAGO, 12 April. Geleidelijk wor den nadere bijzonderheden bekend om rent de uitbarsting van de drie vulkanen ^esbacazado, Tinguiririca en Las Yegeas, öie na langdurige rust, zoodat men eigen lik dacht dat zij uitgedoofd waren, Zon dagochtend plotseling met groote heftig heid zijn gaan werken. De in de omgeving van de werkende vul kanen gelegen steden en dorpen zijn ge heel met asch bedekt en bevinden zich in Êen half donker tengevolge van den asch- regen, die het licht verduistert en de zon nestralen in zoo sterke mate onderschept, dat de bevolking van de koude te lijden heeft. Het gebied van de aardbeving en van de ^kanische uitbarsting strekt zich uit over een lengte van 700 K.M. en een breedte van Ü20 K.M. (ongeveer 24 maal zoo uitgestrekt als Nederland). Het reikt van Santiago tot ten ^Uiden van Concepcion. De eene vulkaan na de andere begint weer te werken en voortdurend ^ordt de bodem in beweging gebracht door ®terke aardschokken. Het geheele landschap is diet aschwolken bedekt, die door den wind zijn Meegevoerd. Zelfs te Montevideo, dat 1300 K.M. Van den dichtst bijgelegen vulkaan verwijderd hst, is een dichte aschregen gevallen. In tuinen ed voor de huizen heeft de bevolking schermen 6espannen. Vele personen loopen met doeken v°or mond en neus, om de asch niet in te ademen. Hen vreest, dat de in de bergstreken men senlevens verloren zijn gegaan. Het telefoon- eh telegraafverkeer met de streken, die door de uitbarsting geteisterd worden, is verbroken. De Chileensche regeering heeft een eskader v*iegtuigen naar het geteisterde gebied gezonden, °tn waarnemingen te verrichten. De aschregen heeft ook ernstige verkeers- s'oringen veroorzaakt. Auto's zoowel als treinen konden zich op tal van plaatsen slechts met Moeite een weg banen door de dikke laag asch, die den bodem bedekte. Eenige steden in provincie Mendoza hebben dringend om Zuurstofapparaten gevraagd, aangezien zij be dreigd worden door vulkanische gassen. Het Zakenleven staat hier en daar geheel stil. Ook in het berggebied van Patagonie is een Skaan gaan werken, zoodat ook in Zuid- Chiii vrees bestaat voor een ernstige uitbar- sting. Ten zuiden van Mendoza worden verscheidene krachtige aardschokken waargenomen, terwijl v°ortdurend explosies worden gehoord. Tenge- v°lge van de duisternis zijn de meeste groote Zuken en banken gesloten. De aschregen duurt nog steeds voort; op eUkele plaatsen ligt de asch 80 centimeter hoog. Men berekent, dat ongeveer twee millioen kubieke meter asch op Buenos Aires zijn geval len. Binnen een ragon van vijfhonderd kilometer Afstand van de vulkaan Descabezado is de lucht bezwangerd met zwaveldampen en niet in te AUemen, Te Buenos Aires ligt de asch nog 1 c.M. boog op de straten, ofschoon deze stad 1000 ?M. van het vulcaangebied verwijderd is. Mach. 7 Volgens het abservatorium in Santiago zijn brie groote vulkanen in volle werking. Evenals Vr°eger, heeft thans ook de stad Mendoza het Gaarst geleden. Ben astronoom te Buenos-Aires is van oor bel, dat de inwendige druk der vulkanen de b°t 1000 graden verhitte steenen verpulvert. De aldus gevormde asch verheft zich in wolken een hoogte van 8000 M. Brof. Schille, delfstoffenkundige aan het mu- SeUrn te La Plate, toonde zich pessimistisch. Hij Twee verdachten gearresteerd j Door de politie te Heiloo werd gistermorgen het bosch een partij lijf- en beddegoederen ^vonden, verborgen onder struikgewas. Des middags kon de politie een tweetal per- j/hen, t.w. J. T. uit Den Haag en C. B. uit Ka- M'ik arresteeren, toen zij kwamen om het SOed weg te halen. v De politie te Heiloo stelde zich in verbinding *?et de politie te Bergen, daar vermoed werd de goederen uit een villa te Bergen ont remd waren. Bij nader onderzoek door de politie te Bergen '®ek dit juist te zijn. ingebroken was nj. in de onbewoonde ge jubileerde villa van de familie Marschmeijer an de Van Borselenlaan en in huur aan mr. jJding te Amsterdam, in welke villa ver achte T. reeds vroeger had ingebroken, voor k feit hij nog een voorwaardelijke straf te 60ed had. De beide verdachten, oude bekenden van de itie, zyn ter beschikking van den burge- uester van Bergen gesteld is van meening, dat de aschregen de velden van Rio Negro en Pampa zal verwoesten. Ook te Santiago, de hoofdstad van Chili, houdt de de modderregen aan. De treinen uit het Zuiden zijn vol vluchtelingen, komend uit Curigo, Ranoagua, San Fernando. In "erscheidene steden van Argentinië is de hemel volkomen door aschwolken bedekt, zoo dat de lantaarn in de straten overdag moeten blijven branden. BUENOS-AIRES, 12 April Er worden uit gebreide maatregelen genomen om de provincie Mendoza voor het grootste gedeelte te ontrui men, aangezien zwavelhoudende gassen het verblijf onmogelijk maken. Treinen, volgepakt net vluchtelingen vertrekken uit Mendoza naar Santiago. De Chileensche regeering verwacht, dat ongeveer 80.000 menschen het geteisterde gebied willen ontvluchten. Het reddingswerk wordt zeer belemmerd door de zwavelgassen. De bodem van het dorp Malargue is dusdanig opengescheurd, dat het heele dorp volkomen van de aarde dreigt te verdwijnen. Een meteroroloog heeft vastgesteld, dat de aschregen binnen 48 uur Europa zou kunnen bereiken. Zeer geachte Redactie, U zoudt mij ten zeerste verplichten met op name van onderstaande uiteenzetting, waarover bij voorbaat ten zeerste dank. Een zeer dringende vraag in dezen tijd is: „Wat moet er gedaan worden voor de jeug dige werkloozen". Alvorens mijn gedachten hier omtrent uiteen te zetten dient allereerst ge memoreerd te worden wat er momenteel in Haarlem voor de jeugdige slachtoffers van dezen tijd gedaan wordt. (Op 't oogenblik staan in de Gem. Arbeidsbeurs niet minder dan ruim 400 jonge menschen van 14 tot 21 jaar inge schreven) Door de Gemeente Haarlem is een localiteit beschikbaar gesteld, hetwelk, onder leiding, door een aantal dezer jongens is ingericht geworden. Gereedschappen en diverse werktuigen werden door verschillende fabrieken hier ter stede ter leen verstrekt. In deze localiteit nu tracht men: le. dezen jongens de- vaardigheid in het han- teeren van gereedschappen bij te brengen en 2e. ze daardoor tevens te onttrekken aan voor hen vaak minder goede omgevingen. De vraag rijst nu, wordt deze tijd benut op een wijze die, in 't bijzonder voor het verdere leven van deze jonge menschen, nuttig zal zijn. M.i. zou deze cursus, wil ze doeltreffend en te gelijkertijd aantrekkelijk voor de jongens wor den, op de volgende wijze kunnen worden inge richt Ze zou moeten worden gesplitst in een prac- tisch en eer theoretisch gedeelte. Het practisch gedeelte zou n.l. langs dezen weg kunnen geschieden: dat als een cursist de vaardigheid in het hanteeren van gereedschap pen is bijgebracht, hij zelfstandig of met andere cursisten samen, nuttigen arbeid zou kunnen verrichten. Om echter fabrieken e.d. geen con currentie aan te doen, zouden b.v. de jeugdige metaalarbeiders reservedeelen voor vervoermiddelen welke de gemeente ge bruikt, kunnen vervaardigen; de timmerlieden en schilders zouden b.v. zit banken voor plantsoenen of voor de hofjes kunnen maken. Vanzelfsprekend is de opsomming van deze enkele groepen onvolledig doch met goeden wil zou voor de overige groepen der cursisten ook nuttige en practische arbeid gevonden kunnen worden. De practische arbeid zou in de morgenuren kunnen geschieden, terwijl in de middaguren den cursist theoretische vakkennis en algemeene ontwikkeling zou kunnen worden bijgebracht. Theoretische vakkennis als: het lezen van werkteekeningen, 't detailleeren dezer teekenin- gen, materialenkennis enz. Algemeene ontwik keling als: het duidelijk maken van de werkin gen van krachtwerktuigen (motoren, turbines locomotieven), het uiteenzetten van bedrijfs organisaties (rationalisatie)het voorbereiden van e.v. excursies, eerste hulp bij ongelukken enz. Het practische gedeelte zou onder leiding kunnen blijven van menschen in dienst der gemeente. Voor zoover echter het aantal on derwijskrachten in de theoretische vakken, door de gemeente beschikbaar te stellen, onvoldoende zou zijn, zou door de gemeente en be roep kunnen worden gedaan op bekwame en geschikte leiders, die voor deze zaak voelen en daarvoor zich beschikbaar zou den willen stellen. De kwestie van een vergoe ding voor e.v. loonderving dezer leiders zou onder de oogen moeten worden gezien. Nog zou ik willen voorstellen om dan jongen menschen, die door de tegenwoordige toestanden toch reeds zoo sterk gedupeerd zijn en die dit onderwijs zullen volgen, een vergoeding, in welken vorm dan ook, toe te kennen. Voor de gelegenheid mij geschonken, m'n ge dachten omtrent dit groote vraagstuk van dezen tijd te hebben mogen kenbaar maken zeg ik U beleefd dank. BOLIVIA '••;BRA1IUÊ ..ACGEnnriA /-VÊMDOXA. ■TlMGi/tftlRlCA jfc BUENOS** oriTE VI DEO DËSCA* L£dSi? ',0 AZAO O G. BEENHAKKER. Naschrift. De heer Vader, directeur van den Gem. Dienst der Werkloosheidsbestrijding, antwoordde hierop als volgt: Bijgaand artikel geeft mij eigenlijk geen aan leiding daarop in te gaan. Kort wil ik het volgende opmerken: Hoofddoel van onze vakcursussen voor jeug dige werkloozen moet blijven: le. het vóórkomen van ontaarding door ledig gang; juist het niets doen kan in de leeftijden van 14 tot 21 jaar een stempel drukken op den jongen mensch dat op lateren leeftijd hem maakt tot een, ik zou haast zeggen, geestelijk onvol waardig type; 2e. het onderhouden daarnaast, zooveel mo gelijk, van de reeds verworven vakkennis. Dat aan deze beide factoren zorgvuldig aan dacht wordt besteed, moge inzender geruststel len. Maar dat kan m.i. alleen geschieden binnen het raam van het onder punt 1 als hoofddoel gestelde. Het karakter van deze cursussen laat niet toe, een soort vakopleiding naast de bestaande mo gelijkheden op Ambachtsschool en in de practyk, te scheppen. Cursussen voor ontwikkeling en ontspanning kunnen zich zeker ook bezighouden met het bijbrengen van theoretische vakkennis. De practijkcursussen hebben zich m.i. te be- perke.. tot het nuttige bezighouden en daar mede tot onderhouden van de reeds verworven bekwaamheid, eventueel de eerste beginselen der vakbekwaamheid bij te brengen. Vrouwen en meisjes van Haarlem en omstreken Nogmaals doet het comité voor de Emma- bloemcollecte, welke Woensdag 20 April ge houden wordt, een ernstig beroep op uwe menschlievendheid en roept uw hulp in voor den Emmabloemdag. Velen gaven zich reeds op als bloemverkoopsters, doch dit aantal is nog niet groot genoeg om de geheele stad en omgeving af te werken. De tijdsomstandighe den maken het dringend noodzakelijk, dat de opbrengst van den bloemendag niet vermin dert en dit zal zeker het geval zijn als niet allen medewerken. Laat het niet aan anderen over, indien gij zelf in de gelegenheid zijt u een paar uur te geven voor het algemeen welzijn. Denk niet: „O, er zullen wel verkoopsters genoeg komen en mijn hulp is niet noodig", want het aantal vrouwen en meisjes, boven de 14 jaar, die niet door werkzaamheden verhinderd zijn mede te werken, is niet zeer groot. Het terrein, dat moet bewerkt worden is zeer uitgestrekt en geen huis mag worden vergeten, al ligt het nog zoo afgelegeh. De opbrengst der collecte moet weer 10.000 worden, evenals het vorig jaar, doch zonder uw hulp gaat het iret. Geeft u daarom nog heden op aan net Con sultatie-bureau, Ged. Oude Gracht 41. Namens het Emmabloemendag-Comité A. Del Baere-Jiskoot, Alg. Presidente. G. van Waard, Secretaris. Bij mijn vertrek naar mijn missie in de Bin nenlanden van Afrika, breng ik langs dezen weg openlijk dank aan al mijn vrienden en weldoeners in en om Haarlem voor de buiten, gewone blijken van genegenheid en offervaar digheid welke in tijdens mijn vacantie mocht ondervinden. Vol goeden moed en vervuld van hernieuwden missieijver reis ik voor de derde mal naar mijn goede zwarten, met wien ik reeds 27 jaar lief en leed heb gedeeld. Dat het u allen welga en Gods zegen u voor de betoonde mildadigheid in volle mate moge toevloeien. Aan het altaar en met mijn zwarten zal ik u in het gebed steeds geden ken en bidt ook gij voor mij, opdat de goede God ook mijn werk mag zegenen. Vaarwel! Pater GERARD v. MUIJEN, Witte Paters van Kard. Lavigerie Naar aanleiding van het antwoord, dat Z. Excellenite de minister van Binnenlandsche Zaken gegeven heeft op de door dr. Lovink ge stelde vragen, heeft de bond van Kaasprodu centen te Gouda het volgende adres tot dezen minister gericht: De bond van Kaasproducenten te Gouda, kennis genomen hebbende van het antwoord van Zijne ExceUentie den minister van Bui- tenlandsche Zaken, aan den heer dr. Lovink op diens vragen inzake het verschaffen van de viezen in Duitschland, verwachtende, dat dit antwoord hier ten lande en in het buitenland tot misverstand en verkeerde uitlegging aanleiding kan en zal geven, hetgeen reeds is gebleken uit het pers bericht in Duitsche bladen van den volgenden inhoud Hollands K&se und Deutschlands Verar- mung. „In Beantwortung einer ihm von einem Abgeordeneten der Zweiten Kammer vorge- legten Anfrage erklarte der Minister für Ar beit, Handel und Industrie, dass der Rückgang der hollandischen Kaseausfuhr nach Deutsch- land fast ausschliesslich darauf zurück zu fiihren sei, dass die kaufkraft derdeutschen Bevölkerung infolge der Wirtschaftskrise sehr gesunken sei. und dass der hollandische kase teurer sei als die van andem Landern geliefer- ten kasesorten"; ten eenenmale ontkennende, dat de Duitsche koopkracht en de hoogere prijs der Holland- sche kaas de werkelijke redenen zijn voor de groote vermindering van onzen export, maar dat de beperking der toebedeelde „Genehmi- gungen" en de moeilijkheden deze te verkrij gen, stelselmatig leidt tot vermindering van onzen export naar de markt; uit eigen ervaring dagelijks meemakende de groote moeilijkheden aan den handel op Duitschland in den weg gelegd, welke moei lijkheden geleidelijk maar zeker onzen export van land- en tuinbouwproducten ondermijnen. overtuigd, dat geen steunmaatregelen aan producenten redding zullen kunnen brengen wanneer meer en meer de export naar Duitschland, waarheen voorheen een zoo groot deel onzer producten werden afgezet, vermin dert en onmogelijk wordt gemaakt; van meening, dat Duitschland bij haar maatregelen ter bestrijding harer eigen moei lijkheden toch rekening behoort te houden met die landen, die tot haar beste afnemers mogen worden gerekend; 30GOQOOOOGOOQOOOOGQQOOOOGQOOG& KENAUPARK Z6A Telefoon 12644 Spreekuren: van 11 en 1 tot 2, Dinsdag jon 8.3i> to' 8.39 Zaterdagmiddag GEEN spicekunr ÖOQQQQQQQQQx. vOOOïlOOOOCOOÖOOÜOfii in acht nemende de sterke positie, die Ne derland in deze inneemt, waar onze export naar Duitschland in geldswaarde ongeveer een derde vormt van onzen import uit dit land; van meening, dat, nu de noodtoestand in de zuivel met den dag toeneemt en dit, indien niets gebeurt, binnen enkele weken een deba- ele dreigt te worden door een onverkoopbare overproductie, een gebruik maken van die sterke positie door Nederland in dezen ingeno men, eerste plicht is; dringt er mét den meesten nadruk op aan, ernstig te willen luisteren naar de waar-chu- wende woorden van onze en andere organisa ties, reeds maandenlang gesproken, en alle aandacht te willen schenken aan het mogelijk blijven van een groot deel van onzen export een levenskwestie voor de Nederlandsche veehouderij en tuinbouw bij het verdwijnen waarvan alle noodsteunmaatregelen zullen blij ken niet bij machte te zijn het ergste te kee- ren, doet een dringend beroep op Uw Excellentie zoo mogelijk de steunmaatregelen vooraf te laten gaan door een handelend optreden te genover Duitschland, opdat met deze bevrien de natie een voor beide partijen bevredigende regeling worde getroffen, die recht aoet aan de belangen van beide zijden. (Deze pagina is gedeeltelijk gecorrigeerd) Tijdens wedstrijden in Californië liep de Amerikaansche athleet Ben Eastman de 886 yards in een tijd van 1 min. 51,3 sec., waar mede hij het wereldrecord met 0.3 sec. ver beterde. Sedert 1926 stond dit wereldrecord op naam van dr. Peltzer (Duitschland), die tij dens de Britsche kampioenschappen dezen af stand aflegde in 1 min. 51,6 sec. Te Leipzig sloeg Duitschland Zondag voor 4000 toeschouwers Oostenrijk met 102. Rust stand was 31 voor Duitschland. Alhoewel de overwinning groot is geworden, is men in Duit sche hockeykringen niet geheel tevreden over de Duitsche prestaties. De doelpunten voor Duitschland kwamen in volgorde van Kurt Weiss, Wildam (voor Oostenrijk), Scherbarth Kurt Weiss, Kurt Weiss, Meh'itz, Kurt Weiss, Kurt Weiss, Oppenheim (voor Oostenrijk), Mehlitz, Kemmer en Mehlitz. Weiss was bij zonder goed op schot. De New-Yorksche Bokscommissie heeft be sloten het z.g. technische knocked-out kortweg af te schaffen. Indien de match wordt afgebro ken, wordt de strijd volgens de nieuwe bepa ling door interventie van den scheidsrechter beëindigd. Van een knocked-out is slechts nog sprake, als een der boksers is uitgeteld. Naar wij vernemen, zal te Gemert, nabij café-restaurant „Vossenkamp" een wielerbaan worden gebouwd, welke een middellijn krijgt van 80 Meter, terwijl de rijbreedte ongeveer 30 Meter zal worden. Men hoopt de baan op Pinksteren te kun nen openen. In de bestuursvergadering van de RJC. Rijkskieskringorganisatie „Helder", Zaterdag J-l. te Alkmaar gehouden is tot lid van het Dag. Bestuur dezer organisatie benoemd de heer Jac. Groen van Zuid-Scharwoude en tot Plaatsvervangend bestuurslid der R. K. Staats partij gekozen de heer H. Nolet .burgemeestter van Warmenhuizen. Een winst van ruim 75.000. De gemeentelijke lichtbedrijven hebben over 1931 een winst geboekt, waarvan het totaalbe drag dat der raming verre overschreden heeft. De winst van het gasbedrijf bedroeg 38073.30, terwijl de raming ƒ24.000.had bedragen. Het electriciteitsbedrijf boekte een winst van 37.371.71. Genoemd was een bedrag van 27.000.—. Een meevaller dus van in totaal 24.445.01. Over 1930 bedroegen de winsten der bedrijven resp. ƒ43.121.64 en ƒ43.421.96. Deze lagere win sten over 1931 zijn een gevolg- van de verlaging der tarieven in December 1930. Burgerlijke Stand Geboren: z. van A. H. J. M. Göbel—Hoefsloot d. van H. O. H. Ciere- mansBeckeringh Lankhorst z. van B. M. J. HarbermannRoozen. Getrouwd: J. W. Zwart en C. Mijnders D. Ploeg en A. Staal. Overleden: G. C. van der Burg, 80 j. F. A. de Reus, 85 j. J. de Flines, 52 j. p. A. van Wageningen, 72 jaar, overleden te Haarlem. A. M. Ch. Hulsebos, 45 j. Gemeenteveldwachter Naar wij vernemen is het aantal sollicitanten voor de vacante plaats van gemeente-veldwachter tot 140 ge stegen. Een begeerd baantje. Tuinbouwcursus De eindles van den twee jarigen tuinbouwcursus, welke gegeven is on der leiding van den heer Van Westen en met den heer Muijen it Heemskerk, werd in tegen. genwoordigheid van de plaatselijke afdeeling L. T. B. en den geestelijken adviseur kapelaan de Boer, gegeven. De rijkstuinbouwccnsulent Ir. Hazeloop as door ziekte verhinderd. Na de les volgde «^e uitreiking van de di ploma's, xan vijf van de 12 cursisten werd het diploma uitgereikt onder toevoeging, dat het onderwijs met zeer veel vrucht is gevolgd. De heer Spaansen, voorzitter van den L. T. B., feliciteerde de cursisten met het behaalde succes en bracht tevens dank aan de leeraren voor hun werk. Met een woord van dank van de zijde van den leider van den cursus was hierna de les geëindigd. Uitvoering Volkszang De groote zaal van het Jeugdhuis was Maandagavond geheel ge vuld met vroolijke zangers. De heer P. de Nobel leidde de uitvoering van de Bloemendaalsche afd. van Volkszang en een tegen de hoest! 30 en 50 ch. bij Apoth. en Drog. Koor van Duitscne meisjes. De heer Damstra opende met een enkel woord en dankte niet alleen den dirigent voor zijn toewijding, maar ook de meisjes voor haar be reidwilligheid. Toen de heer De Nobel gedankt had voor de tot hem gerichte vriendelijke woorden, klonken de eerste tonen door de zaal en wel het mooie „Wilt heden nu treden". Hollandsche en Duitsche liederen wisselden elkaar nu af. Ondei leiding van Frau Dorries werden mooie volksdansen uitgevoerd. De lieer Koops zong een mooi lied; Aubade. Toen Frau Dorries bloemen had ontvangen, sprak een Dulstch meisje den heer De Nobel toe. om hem te danken voor de gezellige avonden. Onder applaus overhandigde zij den dirigent een mooie Azalea. Na de pauze werden nog een aantal liederen gezongen. De volksdansen werden nog eens .lerhaald, en nel succes werkte zoo aanstekelijk, dat ook de Hollanders niet acbteriileven. Met eer wrvrj van dank sloot de heer Damstra den goed geslaagden avond. Burg. Stand. Geboren: Johanna Maria dochter v. G. L. P. Meekelvan Vark: Alida Catharfna Elisabeth, dochter v. Ch. F. Schol tenvan der Laan; Johanna Magdalena Ma ria, dochter v. G. A. StokmanOlsthoorn: Adrianus Nicolaas, zoon v. Chr. A. van War merdamWempe. Getrouwd: Anton Roelof Hendrik de Bruin oud 25 j., en Maria van den Berg, oud 23 j. Overleden: Theodorus Johannes Bogaert. oud 3 jaar. Badhuis. In het badhuis aan de Postlaan werden in de week van 4 t.m. 9 April genomen 566 douchebaden en 43 kuipbaden. Aan 19 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 7 volwassenen gebruik gemaakt. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij Michel, Drieheerenlaan 26, een studenten muts; J. Vreeken, Laan van Insulinde 24, een zaklampje; J. de Winter, Havenstraat 12, een knipmes; v. Son, Kanaalweg 15, een baal hooi; F. Affourtit, Molenwerfslaan 8, een broche; Veldhuysen, Kadijk 7, een knipmes; P. Pijst, Raadhuisstraat 64, een portemonnaie met in houd; Leij, Zandvoortsche laan 155, een hondje; S. de Reus, Kerklaan 3, een portemonnaie; Mej. Rechel, Achterweg 17, een sjaal, Huizinga, Sumatrastraat 15, een zelfstrikker; Balder, Ha venstraat 36, een vulpenhouder; F. Lohman, Spaarnzichtlaan 4a, een hond; Poeke, Molen - werfslaan 72, een damestaschje; Overwegwach ter. Zandvoortsche laan, een rieten stoel; Bur. van politie, Raadhuisstraat, een ketting, een klein taschje, handschoenen en een portemon naie met inhoud. Gevaarlijke honden Toen de heer J. v. B. Vrijdagavond van zijn werk af langs den Cru- quiusdijk reed, kwam nabij den landbouwer v. O. een tweetal honden op hem af, die teren zijn rijwiel opsprongen, met gevolg dat v, B. tegen den grond viel en zich ernstig bezeerde aan z'n linkerarm. Nadat hij met veel moeite was thuisgekomen, werd dokters hulp ingeroe pen en deze achtte het noodig, dat hij voor verdere behandeling naar de Maria.Stichting werd overgebracht. Daar bleek van B. een ernstige '.rmfractuur te hebben bekomen. Zaterdagavond gaf de Zandvoortsche afdee ling van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen een tooneelavond in Monopole aan het Sta tionsplein. De heer Rauch wist van Mesalliance, van J. B. Schuil, een tooneelavond te maken, die van begin tot eind het publiek enthousiaste be langstelling gaf en waarbij in de drie bedrijven niet minder dan een viertal open doekjes be haald werden. De regie van den heer Rauch heeft van dit stuk, dat door Inhoud en dialoog heel hooge eischen stelt, een gaaf geheel gemaakt. Een woord van lof voor de uitstekende gri meering heeft de tooneelkapper van dezen avond zeker wel verdiend, terwijl de tooneel- schikking van den heer Kleffer in het derde bedrijf liet zien, tot welke magnifieke groe peering het tooneeldecor van Monopole zich in de groote tooneelruimte van deze zaal laat opbouwen. Voor alle medewerkenden was deze avond een succes en het dankbare applaus van het publiek, dat de zaal geheel vulde, was eerlijk en ten volle verdiend. Mevr. De Boer, als voorzitster der plaatselijke afdeeling, opende en sloot den avond met woorden van dankbaarheid voor de groote be langstelling en de steun voor het goede doeL BEVERWIJK, IX April R. K. Coöp. Tuin- dersvereeniging „Kennemerland" Aardbeien per stuk 2—4; Sla 1.00 (16 stuks); Spina zie gr. 1.00—1.50; idem 55—75; Bloemkool per stuk 40; Roode kool 2—5 per stuk; Gele kool 24 per stuk; Wortelen 725 per bos; Sel derie 2—4 per bas; Prei 6—18 per bos; Ra dijs 56 per bos; Nero 58 per K.G.; Witlof 10—22 per K.G.; Spruiten 13—15 per K.G. BEVERWIJK, 11 April. Maandag werd voor de Darwin-tulpen per bos van 12 stuks betaald als volgt: Bar. de Lat. 1624 c., Cl. Butt. 1421 c., Beltermann 3448 c„ Copland 1321 c„ Pride 14—20 c., Rauwenhoff 17—25 c„ Elizabeth 1628 c., Centenaar 1725 c„ La Fiance 1523 c., Citty o H. 1932 c., Sanders 1523 c.. Will. Pitt 16—26 c„ Bartigon 14—28 c., Le Notre 14— 22 c„ Krelage 15—23 c„ Bouton en Inglesc. L 19—33 c., Gouden Kroon 16—29 c., Elionora 14—19 c., Parma 19—28 c., Queen Flora 16—22 c., Gris-de-Lin 1017 c., Artus 10—16 c„ Diana 9—15 c„ Witte Valk 14—19 c., Rijz. Zon 22—34 c., de Wet 21—29 c„ Cr.br. 11—18 c„ Ibis 13— 21 c„ Flamingo 1320 c„ Prins 15—21 c.. Moore 1419 c., Oostenrijkers 15—22 c„ Schegel 1118 c., La Reine 1217 c., Rose la Reine 1016 c„ Mac. Kiniey 1418 c., Crimson Queen 1116 c., Progression 1419 c.. Cardinal 1726 c„ Iris sen The First 2841 c., Wedgwood 3344 c., D. Bless 2538 c.. Yellow Queen 2438 c., V. Hucbtenburg 1834 c., v. Everdingen 2437 c„ per bos: blauwe druifjes 412 c., Vulgens 18 30 c., Caen 2862 c., Bavo 2539 c., Bregit 40 64 c„ Hollandia 3253 c., Lilium Umbellatum Erectia 815 c., Amarillys 512 c., Calla's 11 18 c. Coöp. Tuinbouw Groenten-, fruit- en aan- koopvereeniging „De Vrije Veiling" W. A krop sla per stuk 37, glasspinazie per kl. kist 40— 65 c., natuurspinazie per gr. kist 1.10150, ra barber per bos 12—28 c., prei 615 c„ radijs 3—4 y, c., selderie 1—2 c„ witlof per 50 K.G. 550 —10.50. PURMEREND, 12 April. Aanvoer pLm. 1651 K.G. kleine boerenkaas, 5 stapels, 22 per 50 K.G. Handel vlug; melkboter, 1971 K.G„ 0.95—1.10; weiboter 0.800.95 638 runderen, waaronder 270 vette 0.64—0.70, 348 velk- en gelde 10270 per stuk, stug; 20 stieren 0.46 0.54 p. kilo, stug; 23 paarden 70140 p. st. stug. 46 vette kalveren 0.90—1.10 p. kilo, stug: 834 nuchtere kalveren, fokkalveren 1016 p. stuk matig; slacht 416 p. stuk, matig; 537 vette varkens zouters 0.190.20 p. kilo, vlug; slacht 0.220.23 p. kilo, vlug; 117 magere varkens 7 14 p. stuk, stug; 344 biggen, 3—6 p. stuk stug; 464 schapen 14—22 p. stuk, stug; 10 bokken 3—6 p. stuk, matig; eenden 0.60050 p. stuk: piepkuikens 0.85 per kilo; Kipeieren 2.25—2.75 p. 100 st.; eendeleren 2.10 p. 100 st.; 1500 kie vitseieren 7 ct. p. sL oude kippen en hanen 0.450.55 per kilo; konijnen 0.50255 p. st.: duiven 0.40 per paar. PURMERLND, 12 April Kaasbeurs, aan voer 16 partijen, wegende pl.m. 30.000 K.G. Hoogste prijs f 22. Handel vlug BROEK OP LANGENDIJK, 12 April. 85000 K.G. Roode kool f 0.90—250. 12.000 K.G. Gele kool f 0803. 76.000 K.G. Deensche witte kool f 0.9O—1.80. 200 K.G. Uien f 10.60. 1150 Bieten f 2.30—250. BODLoi-AVEN, 12 April Kaasmarkt Aanvoer 146 wagens, 6092 stuks, le soort met rijksmerk 20—22 2e soort met rijksmerk 17—19. Handel flauw. NOOED-SCHARWOUDE, 12 April 1200 K.G. Wortelen 4.004.20; Kleine Wortelen 1.50—2.50 244200 K.G. Roode Kool 0.60— 3.00; ld. doorschot 0.60—1.80 46600 K.G. Gele Kool 1.40—2.70; id. doorsichot 0.60— 1.30; Taaie Gele Kool 0.90—2.40 227600 K.G. Deensche Witte Kool 0.80—150; kl. door schot 0.70—1.10; 12400 K.G. Uien: Uien 9.60 —10.30; Grove 8.70—8.90; Drielingen 6.80: 2000 K.G. Bieten 0.60—150. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter LUCIE W. THIJSSEN, W. THIJSSEN—V. KESSEL Haarlem, 12 April 1932. Rollandslaan 57. ONDERTROUWD LUDOVICUS DE BOER en MARIA VOGT Haarlem, 12 April 1932. Breestraat 13. Zandvoortschelaan 83. Huwelijksvoltrekking 28 April a.s. Receptie Zondag 17 April van 35 uur Zandvoortschelaan 83. Wij noteeren van heden af alle stadsritten 1 tarief 90 ct. TEMPELIERSSTRAAT 54 t/o. E. S. M. Speciaal adres voor groote afstanden. <KC61 MndcV bev. 6 kamers, vestibule, keuken, schuur, voor- en achtertuin met vrije poort. Alle woningen met vaste waschtafel. Huurprijzen 35.—, 3750, 39.— en 40.— per maand. Te bevr. JAN v. WAIjRéSTRAAT 8, bij de Dr. Schaepmanstraat, Telefoon 14368. MET BOVENWONING cn 1600 Meter ACKTERTERREÏN, gelegen tc HEEMSTEDE. Zeer geschikt voor industrie. Inlichtingen: WONINGBUREAU BOSSE, Heemstede, Telef. 28553.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 7