Hitler's leger ontbonden Stormafdeelingen verboden Spanje vindt geen rust De Zep weer thuis Belasting s.v.p. De aschregen opgehouden Aschruimers in actie 1 yir GOSEUNG 1 Rijksgezag gewroken HET LINDBERGHDRAMA WAAKZAAMHEID IN HET NOC STEEDS BEZETTE CHINA Jfej Tweede Amerikatocht ten einde De boeren lachen ONZE STEENKOOL NAAR BERLIJN Engeland afgunstig BARRICADENGEVECHT TE BRUEX Bajonetten tegen stakers HET LAATSTE MIDDEL Moderne sollicitatie Als dit niet lukt, luid niets! ZOEKT passenden werkkring LOONSVERLAGING BIJ DE NZ.H.T.M, Ingaande 1 Mei a.s. H R.K. Kiesvereeniging n DONDERDAG 14 APRIL 1932 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TELEF 1386$ ABONNEMENTEN: voor Haarlem er Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal 3.25; per post, per kwartaal 3.58 bij vooruitbetaling. VIJF EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 13049 ADVERTENTIEPRIJZEN: De Rijksregeering grijpt in, daar een staat in den staat niet kan worden geduld De motiveering Een onwettige instelling Om het behoud van den Staat Het „Bruine Huis" bezet Standpunt der NSDAP De onderhandelingen met de ontvoerders afgebroken Eenzelfde ontvoering in 1872 Stakingen in verschillende steden; sabotage te Granada lig Éf Een Chineesche wachtpost brengt zijn geweer in gereedheid In Bulgarije zal binnenkort belas ting worden geheven op bobbed en polkahaar, pedicure en manicure, kaartspel, stijve boorden en. vreemde woorden Vele menschen in Buenos-Aires lijden aan migraine. Auto's mrf levensmiddelen naar Malargue Vreemde firma's in Engeland De schilderachtige Mendozarivier in het Argentijnsche grensgebied, dat het zwaarst door de aschregens is getroffen De Ontwerper öezw origineels Sollicitatie Van IVz pet. tot 7 pet. Dagblad uitgegeven door de N.V Drukker! De Spaarnestad. Haarlem - Telefoon 1386c E HAARLEM Per losse regel 30 ets Ingez Med 50 ets. pei Idem op pag één: 65 cents oer regel Bij contracl sterk verlaagde prijzen. Voor de Iclelnc annonces ..OMROEPERS zie de rubrie*. TELEFOONNUMMER. 13866 i BERLIJN, 13 April. De Rijkspresident heeft Woensdagavond een noodverordening onderteekend, waardoor de nationaal-socia- listische stormafdeelingen en andere mili taire organisaties van de Nationaal-Socia- listische arbeiderspartij voor het geheele Rijk verboden worden. Oficiee' wordt medegedeeld: De S. A. (Sturmabteilungen)S. S. (Schutz- staffeln) en soortgelijke militaire organisaties der NSDAP zijn hed°n door een verordening van den heer HUkspresident ontbonden op grond van art. 48 van de Rijksgrondwet. De Rijksregeering heeft den heer Rijkspresident dezen maatregel eenstemmig aanbevolen. De ontbinding dezer organisaties is noodzake lijk overeenkomstig de principes van den staat, ten einde de openbare veiligheid en orde te handhaven en de staatsautoriteit te bescher men voor verdere ernstige inbreuken. De genoemde organisaties zij -, zooals bekend, ln alle uiterlijke dingen tot in bizonderheden een navolging van militaire formaties. Zij be- teekenen een -articulier leger, een partijleger, ook al zijn zij ten deele ontwapend. Honderd duizenden zijn met de verplichting tot onvoor waardelijke gehoorzaamheid, ten deele met een kazerne-achtige huisvesting, in groepen inge deeld, welke als militairen of politieagenten kunnen optreden en zijn opgetreden. Reeds het bestaan van een zoodanige strijd organisatie, welke een staat ln den staat vormt, is een bron van voortdurende onrust voor de vreedzame burgerij. Het is uitsluitend een staatszaak een georganiseerde macht te onder houden. Zoodra een dergelijke macht van par ticuliere zijde wordt georganiseerd en de staat dit duldt, bestaat er gevaar voor orde en rust. De rustige kringen der bevolking kiinnèn een dergelijke, volgens haar aard eenzijdige en par tijdige organisatie niet verdragen. Een derge lijke ontwikkeling der toestanden leidt tot bot singen en ten slotte tot toestanden, welke over eenkomen met burgeroorlog. Bij een dergelijke ontwikkeling zou de staat de achting, welke hij moet elschen voor zijn constitutioneele instel lingen, in het bizonder voor zijn militaire macht en zijn politie, verliezen. Door de leiders der ontbonden organisaties «iin verklaringen afgelegd over hun legaliteit. Zelfs indien dergelijke verklaringen volkomen ernstig gemeend zijn en gesteund worden door den wil vast te houden aan de wettigheid, dan nog is het aan geen twijfel onderhevig, dat in een rechtstaat de macht slechts georganiseerd mag zfjn door de constitutioneele organen van den staat zelf. Ieder particuliere machtsorgani satie kan derhalve naar haar aard geen legale instelling zijn. Er bestaat ook gevaar, dat een dergelijke volgens al haar instellingen en voor- *chriften op den strijd in het binnenland inge heide organisatie een of anderen dag de partij Zelf zou brengen tot illegaliteit. De leiders van dit particuliere leger moeten, Juist door het streven om militair op te treden, de partij noodzakelijkerwijze in conflict bren- Ben met de machtsmiddelen van den Staat. Afgezien daarvan zijn bij de ontbonden or ganisaties talrijke ernstige vergrijpen tegen de °rde geconstateerd. Deze hebben groote on rust bij de bevolking gewekt. Politie en gerecht 2i)n met het onderzoek van uitgebreid materiaal hezig. De afloop hiervan hoeft echter niet te Worden afgewacht, daar de ontbinding uit over wegingen van staatspolitiek plaats heeft en van het resultaat van het onderzoek of en in Welke mate strafbare handelingen begaan zijn, onafhankelijk is. De maatregel komt voort uit de streng boven- Partijdige houding der rijksleiding. Het gaat niet om partijen en regeeringen, maar om den staat zelf. Ook de Roode Frontstrijdersbond is 'h 1929 ontbonden. Als de staat zijn hoogste Bezag als beschermer der wet en der vreedzame burgerij verwaarloost, loopt hij gevaar tot anar chie te vervallen. Wü moeten ln de komende maanden met krachtdadige middelen ingaan tegen den economischen nood. De eerste voor- Waarde voor het lukken der reddingsactie is het vertrouwen van het Duitsche volk in de stevigheid van den staat. Het Duitsche volk leeft onder een grondwet, die de vrijheid eerbiedigt. Vrijheid kan echter Het gedijen zonder orde. De rijksregeering is het in haar opvatting eens met het meerendeel der landsregeeringen. De ontbinding der orga nisaties zal volgens aanwijzingen van den rijks- minister van binnenlandsche zaken zonder hardheid worden doorgevoerd. De verordening heeft geen betrekking op de R-S.D.A.P. zelf. Zij heeft binnen het kader der Wetten dezelfde vrijheid van werkzaamheid als alle andere partijen. Boven alle partijen staat evenwel het Vader end. Zijn welzijn te dienen is het hoogste be- Binsel van den heer Rijkspresident en de Rijks regeering. In verband met het verbod van de S.A. en S-S. heeft de politie over het geheele land ver schillende huizen van deze organisaties door zocht en gesloten. Te Hamburg hadden de S.A.-mannen hun huls voor de komst van de politie, onder traan- Bas gezet, zoodat de politie aanvankelijk niet kon binnengaan en eerst het gas moest ver wijderen door het inslaan van een aantal ruiten. De politie heeft het Bruine Huis" te Mün- chen bezet, en de straten, die erheen voeren «Bezet. Te Altona was boven den ingang van het ®ureau der N.SD.A.P. een groot bord aange bracht met het opschrift: „Herzlich willkom- men". Toen Woensdagavond het verbod van S.A. en S.S. te Darmstadt bekend was geworden, ont stonden op eenige plaatsen in de stad samen scholingen, welke hier en daar een ernstig ka rakter aannamen. De politie is paraat en doorkruist in auto's de stad. Er werden verscheidene personen ge arresteerd. Hier en daar werd van de gummi knuppel gebruik gemaakt ten einde de samen scholingen uiteen te drijven. In stad en land Brunswijk werd Woensdag het verbod der S.A. en S.S. formaties nog niet ten uitvoer gelegd. Dit zou samenhangen met het feit, dat de daarvoor bevoegde minister Klagges dezer dagen te Berlijn vertoeft en nog niet te Brunswijk is teruggekeerd. Van nationaal socialistische zijde wordt ver klaard, dat volgens uit alle deelen des Rijks ontvangen mededeelingen, de politie de haar bü de noodverordening gegeven rechten verre overschrijtd en de actie niet beperkt tot S.A. en S.S., doch ook huiszoekingen uitvoert in de politieke instanties der N.SD.A.P. Zoo is te München het persbureau der N. S. D. A. P. door beambten van de politieke politie bezet en de daar aanwezige overste b. d. Hasel- meijer, me. een pistool bedreigd. De beambten, aldus wordt voorts verklaard, zouden Hasel- meijer hebben gesommeerd de handen omhoog te steken, hetgeen deze zou hebben geweigerd met de opmerking dat hij dit als oud-officier niet heeft geleerd. In alle deelen des Rijks zouden voorts tot de N.S.D.A.P. behoorende leden van den Rijks dag of van den Landdag zijn gearresteerd, de oureaux dezer afgevaardigden doorzocht zijn. De N.S.D.A.P. zou „door de politie als wild worden beschouwd". De N.S.D.A.P. zal, aldus eindigt de verklaring, zoo dra zulks mogelijk is, haar standpunt open baar maken. HOPEWELL, 13 April (Reuter!Door de po. litie van New Yersey wordt officieel medege. deeld, dat door middel van advertenties be trekking heeft bestaan tusschen familieleden van Lindbergh en de roovers van zijn kind, teneinde te onderhandelen over den losprijs. Kolonel Breckenridge, de adviseur van kolo nel Lindbergh, heeft een bezoek gebracht aan Dr J. Condon, die als bemiddelaar Is opgetre den tusschen Lindbergh en de ontvoerders. Ge. meld wordt, dat Condon het contact met de ontvoerders heeft verloren nada hij de 50.000 dollar had betaald. De New Yorksche politie had Lindbergh van tevoren sterk afgeraden het geld te betalen, daar zij voorzag, dat hü bestolen zou worden. Ook vroeg de politie Lindbergh, haar bij de opsporing van het kind, vrij spel te laten. Doch Lindbergh, die blijkbaar bevreesd was, dat de ontvoerders in dat geval zijn zoontje terstond van het leven zullen berooven, vroeg de politie, zich van elke bemoeiing te ont. houden. In het Parijsche blad „Le Matin" wordt een verhaal opgedlscht uit het jaar 1872, dat alles behalve bemoedigend kan zijn voor kolonel vlieger Lindbergh. In 1872 dan zag een schatrijke Californiër, Rot- genaamd, zich plotseling beroofd van zijn eenigste kind, dat hij met zich mee had ge nomen naar een tentoonstelling. De vader liet daarop door tusschen personen aan de ont voerders weten, dat hij bereid was onverschil lig welk losgeld te betalen, zoo men hem zijn kind maar teruggaf Meerdere malen betaalde Ross het gevraagde losgeld maar het kind werd hem niet teruggegeven. Maanden en jaren verliepen, nog steeds werden er onderhande lingen over de teruggave gevoerd. Na verloop van twintig jaar was het drama nog steeds niet opgelost Integendeel, eerst toen kreeg het zijn vollen tragischen omvang. De een na den ander kwamen er jongelui bij Ross, die hem hun levensgeschiedenis veitdl- den en deze eindigde steeds met de opzien barende verklarinv: Ik ben uw kind. Als het vermoeden maar eenigrzins gegrond r as, dat de jongeman, die zich bij hem aan diende, zijn zoon was, vermaakte Ross hem een lijfrente stierf de o"~~ man, voor driekwart geruïneerd en half gek. zonder dat hij zijn kind had teruggevonden. MADRID, 13 April (V.D.) In Granada hebben de Syndicalistische vakvereenigingen, om kracht bij te zetten aan hun eisch tot in voering van den 6-urendag, de algemeene sta king afgekondigd. Verschillende daden van sabotage werden vastgesteld. Stakers hebben op eenige plaatsen der stad in totaal zeven bommen geworpen, v-arvan er één in een kerk ontplofte en belangrijke materieele schade ver oorzaakte. Verder werden gasbuizen openge sneden en in brand gestoken. De politie werd versterkt en heeft omvangrijke maatregelen genomen. In een dorp bij Granada werd een autobus met stakers door een afdeeüng politie aange houden. Hierbij ontstond een vuurgevecht, waarbij een persoon gedood en vier ernstig ge wond werden. In Valencia, Barcelona en Castellon staken de arbeiders der electriciteitsbedrijven. Het bedrijf wordt door militairen en marine soldaten aan den gang gehouden. Daar men verder uitbreiden der staking vreest, worden voorzorgsma" t-esrelen .genomen. FRIEDRICHSHAFEN, 13 April (W.B.) Hedenochtend omstreeks 10 minuten over acht (plaatse1''"1:* *"d) verscheen de „Graf Zeppe lin" boven het vliegveld, alhier, en tien minu ten later was de luchtreus vlot gland, na zijn tweede tocht naar Zuid-Amerika. Omstreeks zeven uur passeerde het lucht schip Ba'el. doch vorderde door de heftige -npe"wtor-n langzaam, ten later was de luchtreus vlot geland, na zijn stand"™heden is de terugreis van Pernambuco naar Friedrichshafen in 100 uur volbracht. In deze moeilijke tijden, nu van alle bezit tingen en inkomsten, van alle verbruiks- en luxe artikelen belasting geheven wordt, is het een moeilijke kunst voor een minister van Fi nanciën nog nieuwe bronnen van inkomsten aan te boren, die het evenwicht van de Staats- begrooting kunnen herstellen. Den Minister van Financiën van Bulgarije komt de eer toe, nieuwe belastingobjecten gevonden te hebben. Binnen afzienbaren tijd zal Bulgarije een in den letterlijken zin van het woord „nieuw-mo- dische" hoofd- en boorden-belasting heffen. De bobby- en page-kopjes van de schoone vrouwen des lands, watergolven en permanent-waves zullen voortaan belast worden. Als belasting ambtenaren zijn de heeren coiffeurs aangewe zen, die van iedere dame behalve het honora rium voor de haarverzorging nog 10 opcenten zullen vragen voor 's lands kas. De klant ont vangt hiervoor een bewijs, dat zij moeten be waren tot een volgende behandeling, want alle gekapte dames zullen het bewijs van de coif fure-belasting op de eerste aanvrage aan de daartoe aangestelde „vliegende belasting-con troleurs" moeten toonen. Naast deze „met de haren er bij gesleepte" belasting; zal men ook alle Bulgaren, die de manicure en pedicure niet kunnen missen, voor deze luxe met een bijzondere attentie verrassen. Ook de hartstocht voor het kaartspel wordt behalve met de reeds lang ingevoerde taxe op de speelkaarten nog eens extra belast. De Bul garen, die hun tijd vergeten als ze onder het genot van ontelbare sigaretten en kopjes zwarte SANTIAGO (Chili), 13 April De asch regen was Dinsdagavond boven het Chileen- sche gebied niet meer zoo sterk. Men hoopt, dat de uitbarstingen der vulkanen spoedig zul len ophouden. De meeste verkenningsvliegers. die door de Chileensche regeering naar het gets sterde gs- bied werden gezonden, moesten wegens de on doordringbare met asohwolken en gevaa lijke gassen gevulde lucht terugkeeren. Slechts één vlieger gelukte het verder door te dringen. Hij kon over den Descabezado Grande en den Descabezado Chico vliegen. Uit zijn beschrij ving blijkt, dat in de kraters van deze vul kanen elke halve minuut vreeselijke ontploffin- fingen plaats hebben. Tonnen zware rots blokken werden hoog 'in de lucht geslingerd, waar zij in kleine stukken uiteenvliegen. Voortdurend stooten heftige steekvlammen uit de kraters op. De gevaarlijkste vulkaan, de Zuizapu, ver mindert echter geleidelijk zijn werking. De aschwolken drijven thans voornamelijk in de richting van de provincie Mendoza. waar zij duizenden wijngaarden bedekken. De temperatuur in Mendoza is zeer laag. In de straten der Chileensche steden, ver wijderen werklieden de wit-gskleurds asch, juist zooals 's winters de sneeuw wordt weg geruimd. Nader wordt geseind: De aschregen heeft te Mendoza opgehouden, doch teistert thans meer noordelijke provincies. De asch wordt door den gedraaiden wind naar de bergen gedreven. De gouverneur van Mendoza heeft een aan tal auto's met levensmiddelen en verdere be- noodigheden naar Malargue gezonden, een einde de bevolking te doen evacueeren. De lucht is hier namelijk sterk van zwaveldampen ver vuld, terwijl roodachtige wolken den hemel bedekken. De aschregen bereikt thans de Braziliaan- sche grens. BUENOS-AIRES, 12 April (V. D.) De vulcanische uitbarstingen in Zuid-Amerika zijn plotseling opgehouden. De seismologen vree zen evenwel, dat juist als gevolg van deze plotselinge rust de werking in grooter hevig heid zal terugkeeren. Het stadsverkeer te Buenos-Aires ligt vol komen stil De artsen vreezen, dat epidemische ziekten zullen uitbreken. Door de krachtige zwaveldampen en den dichten rook werden de naar het aardbevings- gebied gezonden verkenningsvliegtuigen ge dwongen terug te keeren. Vele menschen te Buenos-Aires lijden onder zware hoofdpijn, hetgeen wordt toegeschreven aan een lichte ontsteking der ademhalings organen of tengevolge van suggestie veroor zaakt door plotselingen angst. De hemel ln de Argentijnsche hoofdstad is nog steeds door een aschmist bedekt. Volgens prof. Marrero te Buenos-Aires be staat de neervallende asch in hoofdzaak uit kalizouten, welke niet schadelijk voor den plantengroei zijn. Houdt de aschregen echter aan, dan zal het vee op de weiden geen frisch voedsel meer vinden. Turksche koffie een kaartje leggen, zullen voortaan niet minder dan vijf Lewas moeten betalen aan den caféhouder voor ieder uurtje dat zij pandoeren. Tenslotte is nog in overweging genomen eenige luxe-uitwassen in de heerenkleeding te belasten. Men wil belasting heffen van de stijve boerden, die uit het buitenland worden ingevoerd. Deze belasting, die den Minister aan de hand gedaan werd door een landelijke kies- vereeniging, zal zich weldra in de populariteit van de boerenbevolking verheugen, wijl deze het genot van het gesteven linnen niet kent. Alleen de nieuw-modische stedelingen wurgen hunne halzen in stijve boorden; de Bulgaarsche boer draagt nog altijd het voorvaderlijke kraag- looze hemd, dat door zijn vrouw of zijn ge liefde met kleurige strooken is versierd. Ten slotte heeft de Minister nog eene be lasting in petto met vaderlandsch-opvoedende strekking. De zakenlieden in de Bulgaarsche steden laten hunne uithangborden en licht reclames bij voorkeur beschilderen met hoog dravende buitenlandsche namen, als Excelsior, Brilliant, Electric, Splendid, Paris, Berlin, Wien, London, Costa-Rica, Buenos-Aires en Locamo. Voor deze vreemde woorden, die als luxe wor den beschouwd, zal in de toekomst belasting betaald moeten worden. LONDEN, 13 April (Reuter). De Engelsche „Mining Association" vestigt er de aandacht op, dat vele Duitsche gemeentelijke bedrijven zich thans tot Nederland wenden voor hun steenkolen. Berichten uit Hamburg melden, dat sche pen daar onlangs Nederlandsche steenkool hebben gelost voor de Berlijnsche electrische centrale, die vroeger nooit Nederlandsche steenkool gebruikte De Alining Association" vindt het zeer op merkelijk, dat deze opdrachten tot levering van steenkool in het buitenland zijn geplaatst bij een der concurrenten, i.e. de Neóerlandr-che steenkolenindustrie, terwijl de Britsche steen kool door regeeringsmaatregelen uit Duitsch- land geweerd wordt. LONDEN", 12 April (Reuter). In antwoord op een desbetreffende vraag in het Lagerhuis antwoordde de minister van Handel, Runciman. dat sedert de inwerking treding van de wet op den abnormalen invoer, zich meer dan 40 buitenlandsche firme's in Gr. Britannië had. den gevestigd, o.a. fabrikanten van stoffen, confectie-kleeding, electrische apparaten, ra dio- en toilet.artikelen. BRÜX, 13 April (V.D.). Een gedeelte der sta kende mijnwerkers in het mijngebied van Brüx (Bohemen) heeft Woensdag getracht in het ge heele gebied een algemeene staking door te drijven. Voor vele fabrieken verzamelden zich groepen stakers, die de werkwilligen wilden be wegen den arbeid neer te leggen. In vele ge vallen is dat gelukt. Te Oberleutensdorf is het tot botsingen ge komen tusschen een duizendkoppige menigte en gendarmerie. Militairen werden gerequireerd. Toen de cavalerie aanrukte, werd met steenen geworpen, terwijl barricaden werden opgericht, zoodat de bereden troepen niet konden opdrin gen. Een soldaat werd door een steenworp ern stig, drie politieagenten licht gewond. Toen de gendarmerie met gevelde bajonet de barricaden bestormde, werden deze ontruimd. Den geheelen middag door kwamen nog groepen stakers uit de omgeving te Brüx aan. Men vreest, dat nog meerdere botsingen zullen plaats hebben. Nader wordt gemeld: Bü hun pogingen door te dringen tot de door militairen afgezette stadsdeelen van Brüx, hebben de mijnwerkers de gendarmerie en militaire af deelingen aan gevallen. Op eenige plaatsen moesten de mi litairen van de vuurwapenen gebruik maken In de Komotauerstrasse werd een salvo afge geven, waarbij drie personen werden gedood en veertien gewond. In de stad Komotau is het eveneens tot botsingen gekomen tusschen gendarmerie en stakers. Hier werden acht arbeiders gewond. 'et contact met de ontvoerders van Lind- srgh's zoontje verbroken. anslag op Japanschen soldatentrein bij Char- in (Mandsjoerije). Elf dooden. "ationaal-Socialistische stormtroepen krachtens .oodverordening ontbonden. Argentijnsche hemel opgeklaard. De staking in het veenbedrijf te Nieuw-Weer - dinge gaat heden in. Twee timmerlieden in de haven van Grave verdronken. Bond van R. K. Ziekenfondsen opgericht. Voortgezette behandeling door de Tweede Ka mer van het voorstel-Ebels inzake de loopende pachtovereenkomsten. De tijdelijke beperking van den vleesch-invoer verlengd tot 16 Juli. O O O O O J. J. WEBER ZOON OPTICIENS FABRIKANTEN Groote Houtstraat 166 Haarlem Aig. enlBiklciS, eMSiptomi 8.H.8.S. S j wr»s IStti Wiskunde 6 Fransch 8 Natuurkunde 8 Buitsch 9 Scheikunde B Engeisch 8 StaathulsSi. kunde 9 Nederlandtch 8 5 jaren iaboraiorium-pract jk. Bij eventueeie interesse geiieve Uw brieven te richten aan de Haagsche Drukkerij. Den Haag, Z O Buitensingel 20, onder motto: KL..M. Men meldt ons: „Als dit niet lukt, lukt niets", was de aanhef van 'n sollicitatiebiljet, dat Woensdag perK.L.M.- vliegtuig ln tienduizenden exemplaren boven Rotterdam en Den Haag werd uitgeworpen door een werkzoekend scheikundige. Moge de originaliteit van dezen sollicitant beloond worden I Een voor belanghebbenden wel zeer teleur stellende mededeeling is gisteren door de direc tie der N. Z. H. T. M. aan de personeels-orga- nisaties gedaan. In verband met de slechte be- drijfsuitkomsten in 1931, zoo heeft zij bericht, en die van de eerste drie maanden van 1932 ia er aanleiding ingrijpende bezuinigingen toe te passen, w.o. een loonsverlaging, die, na goed keuring door den minister van Waterstaat, zal moeten ingaan op 1 Mei as. In groote trekken komt het voorstel yan de directie hierop neer. dat de salarissen van de minimum bezoldigde beambten 1 y, pet. zullen worden gekort. Dit percentage stijgt met de hoogte der loonen en zal voor de maximum salarissen 7 pet. bedragen. Voor de ambtenaren zal een uniforme korting van 7 pet. gelden. Tegen 20 April zijn de vertegenwoordigers der vakorganisaties en de personeel vertegenwoordi gers uit de vakvereenigingen uitgenoodigd met de directie over deze voorstellen te beraadsla gen. Naar wij vernemen zal de afdeeling Haarlem van „St. Augustinus" zoo mogelijk reeds he denavond en morgenochtend over deze mede deeling vergaderen. Opgemerkt zij nog, dat in andere jaren een zoogenaamde jaarpremie aan het personeel werd uitgekeerd, die gesteld moet worden op ongeveer 3 pet. van het loon. Hiervan zal dit jaar natuurlijk evenmin sprake kunnen zijn, zoodat de feitelijke loonsverlaging voor de maxi mum salarissen niet minder dan 10 pet. zal be dragen. Naar wij vernemen heerscht onder de georga- niseerden ontstemming óver den korten termijn, die voor de bespreking van dit belangrijke on derwerp gelaten is. Het is niet mogelijk, meent men, in zoo'n korten tijd een zoo ingrijpend voorstel te behandelen. Haarlem. r Vergadering op Vrijdag IS April a.s., des avonds half negen, in het gebouw =3 der Joseph-Gezellen, Jansstraat no. 59. Spreker: Voorzitter der R.K. Staatspartij. Onderwerp CRISIS en PRINCIPIEELE POLITIEK |jg |H iiema behandeling lngek. amende- xnenten Kiesreglement. De reglementen zijn verkrijgbaar bij J. Brinkman. EEE Anegang 19. Amendementen vóór Vrijdag a.s. ln te dienen bij J. Adelaar, Popellngstraat. =3:

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 1