KENNEMERLAND I a 1 fT REGENJASSEN ?A Wisselkoersen 20.- 24.- 30.- 40.- 50.- beige en blauw VRIJDAG 15 APRIL BEVERWIJK IJMUIDEN—OOST WIJK AAN ZEE UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HERINGA WUTHRICH, HER INGA-JOHNSON-OLIEBRANDERS M m m m. Gabardine Vraagt onze modellen „Lausanne" en „Ideal" Verlangt U een Engelsche Jas, vraagt dan „AQUATITE" %3t. Onze „Rubber Tweed"- jassen S. O. S. zijn soepel en aangenaam in het dragen ZIJN PRACTISCH EN BE- SPAREN U VEEL TIJD EN ARBEID HAARLEMMERMEER HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE SLACHTOFFER VAN HET VERKEER Wielrijder gedood HEEMSTEDE HILLEGOM LISSE NOORDWIJK SPAARNDAM SPAARNWOUDE VIJFHUIZEN WARMOND Stofzuigerhuis MAERTENS Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 TELEGR. WEERBERICHT MARKTNIEUWS Staat van besommingen MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG Jubileum bij de spoorwegen. Op 1 Mei a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer T. van Egdom, schaalfcnecht aan het station alhier, in dienst trad bi) de Nederlandsche spoorwegen. Bloemenkweekersvereeniging „Flora". Gis teravond hield de vereeniging van bloemen kweekers .Flora" haar jaarvergadering in het veilingsgebouw „Centrum", onder voorzitter schap van den heer Chr. de Goede. De voorzitter memoreerde in zijn openings woord het vele werk, dat door de jonge ver eeniging is tot stand gebracht. De crisis heeft echter haar invloed op den gang van zaken in ernstige mate doen gevoelen. Het bestuur zag zich als gevolg van de zeer lage prijzen der bloemen genoodzaakt het veilingspercen tage, dat reeds eerder verhoogd was, nogmaals met een percent te verhoogen. Spr. noemde het overigens onjuist, dat in dit geval alle las ten van het bedrijf op de leden-inbrengers drukken. Ook de koopers zouden hierin hun aandeel moeten dragen. Voorts herinnerde de voorzitter er aan, dat bij de regeering is aan gedrongen op het verleenen van steun, waar op echter niet veel hoop bestaat. Tenslotte wekte spr. de leden op, ook in deze tijden van te genspoed schouder aan schouder te blijven staan, teneinde met de hoop op betere tijden voor de belangen der bloemenkweekers te blij ven werken. Het jaarverslag van den secretaris gewaagde van de in net veilingsgebouw aangebrachte verbeteringen, o.a. het plaatsen van een elec- trisch afmijntoestel, het uitbreiden van de koo- perstribune en van het veilingsgebouw. Met voldoening memoreerde de secretaris de oprich ting van een bond van bloemenkweekersver- eenigingen. Het ledental van .Flora" is thans 181. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten f 1934.75, de uitga ven f 1000.55 bedroegen. Met inbegrip van de op de bank staande gelden, bedroeg het batig saldo op 31 Dec. 1931 f 3080.08. In de vorige vergadering werd een commissie benoemd, welke tot taak had een overzicht voor 1932 te vervaardigen. Daaruit bleek, dat bij een geschatten omzet van f250000 de winst bij een provisie van zeven pet. f 1540 zou be dragen. De commissie achtte dit te laag, zoodat zij de ingevoerde verhooging van 1 pet. ten volle kon goedkeuren. De vergadering ging met de conclusie van de commissie accoor.!. De keurmeester der vereeniging. de heer Joh. Slotenmaker, gaf e .n evc zicht van zijn erva ringen. Tn het ssUoen 133C1931 werden 150 gevallen behandeld, waar'oor keur werd ver langd. De resultaten v n het werk van den keurmeester zijn reeds zetr goed merkbaar. Het aantal gevallen waarin keur gevraagd werd, vermindert regelmatig. De kweekers zullen zeer zeker gewaar wor den, dat goed sorteeren een eerste vereisente is. De keurmeester gaf de veilingdirectie in overweging, om een boetestelsel uit te vaardigen teneinde te voorkomen, dat de koopers ernstig na'deel aan de bloemen veroorzaken, door de bovenste bossen herhaaldelijk in handen te nemen. Met eenige wenken voor den goeden gang van zaken besloot de keurmeester zijn rapport, dat blijkens het applaus op de tevre denheid der vergadering aanspraak kon ma ken. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dende leden Hcutwipper en Bak herkozen. Het bestuur werd met twee leden uitgeoreid, voor wie werden gekozen de heeren A. Pries ter en A. Tw.sk. De vergadering werd hierna gesloten. R. K. SPEELTUINVEREENIGING OPGERICHT Om aan den wensch van vele R. K. ouders te voldoen is door eenige personen een commissie gevormd ten doel hebbende een R. K. Speeltuin- vereeniging te IJmuiden-Oost in het leven te roepen. De plannen welke reeds eenigen tijd bestonden, hebben in een deze week gehouden vergadering vasteren vorm aangenomen, zoodat wij thans reeds de namen van het voorloopig be stuur kunnen mededeelen. Als voorzitter zal fungeeren de heer Roze- meijer, als secretaresse mej. Fikke en als pen ningmeester de heer Demmers. Voorts hebben in het bestuur deel de heeren Straatsburg, Strijbosch en Dudink. Het bestuur heeft het werk flink aangepakt. Deze week is reeds een aanvang met het in orde brengen van het terrein gemaakt. Het zeer mooi en gunstig gelegen terrein is het ommuurde stuk grend achter de R. K. Be waarschool alhier. Tot groote voldoening van het bestuur hebben werklooze arbeiders zich bereid verklaard de noodige werkzaamheden te verrichten en verschillende speeltuigen te ma ken. Men deelde ons voorts nog mede dat vóór de groote vacantie de speeltuin zeker in orde zal zijn, en voorts nog dat hij toegankelijk zal zijn voor de kinderen die de R.K. scholen te IJmuiden-Ooat bezoeken. Besmettelijke ziekte. In de afgeloopen week is in deze gemeente één geval van rood vonk voorgevallen. HET L. O. IN 1931. Verschenen is het verslag omtrent den toe stand van het lager onderwijs in de gemeente Bloemendaal gedurende het jaar 1931. Hieruit ontleenen we het volgende: De aftredende leden van de commissie van toezicht op net L. O., de heeren P. Prins en G. A. v. d. Mey, werden he-benoemd. De heer HAARLEM CENTRALE VERWARMING J. Louisse trad automatisch af. In zijn plaats werd benoemd de heer W. F. G. Dankbaar. In de vacature mr. dr. S. Wackie Eysken (we gens overlijden) werd voo zien door de benoe ming van dr. C. G. S. Bos. Het verslag maakt melding van een gevoel van teleurstelling bij de commissie over het weinig gebruik maken van de adviezen der commissie bij onderwijsaangelegenheden. Slechts tweemaal kwam een aanvrage van B. en W. om advies in (benoeming leeraar in de licha. melijke opvoeding aan de scholen A en B). Toestand gebouwen enz. Deze wordt van goed tot uitstekend genoemd, met uitzondering dan (de klacht van jaren!) van de Openb. School te Overveen. De Christelijke school te Aer- denhout is gevestigd in een villa. De Katho lieke school in deze wijk is in aanbouw. Aantal leerlingen. Op 31 December 1931 be droeg het aantal leerlingen 2082 (in 1930: 2016). Vermeerdering 66 leerlingen d.i. 3.27 pet., te. genover 5.16 pet. in 1930. Twee nieuwe scholen werden geopend. Het Openbaar Onderwijs telde op 31 Dec. 691 (645 in 1930). Vermeerdering 46, d.i. 6.66 pet. (in 1930 vermindering 2.12 pet.) een ge volg van de opening van de op. school te Aer- denhout met 72 leerlingen. De overige scholen gingen met 26 leerlingen achteruit. Het Christelijk onderwijs steeg van 254 tot 282 leerlingen of 11.02 pet. (vorig jaar 6.72 pet. als gevolg opening Chr. school te Aerdenhout) met 44 leerlingen. Het R.K. Onderwijs steeg van 769 in 1930 tot 773 in 1931 (0.52 pet.). Het Bijaander neutraal onderwijs vermin derde met 16 leerlingen di. 5.14 pet. (van 327 in 1930 tot 311 in 1931), een gevolg van de opening der O. L. school te Aerdenhout. Bijzonder neutraal onderwijs genoten 14.94 pet. Bijzonder onderwijs 66.81 pet., en Open baar onderwijs 33.19 pet. van het totaal aantal leerlingen. In de wijken Aerdenhout en Vogelenzang groeide het aantal leerlingen, in Overveen en Bloemendaal ging het achteruit; Aerdenhout 98 vooruit; Vogelenzang 2 vooruit; Overveen 17 achteruit; Bloemendaal 17 achteruit. 't Vervolgonderwijs behoort in de gemeente Bloemendaal tot 't verleden. Ontwikkelings. cursussen voor de rijpere jeugd konden, wegens den toestand der gemeente-financiën, niet opgericht worden. Zomervacantie. De zomervacanties aan de openbare scholen te Bloemendaal en Overveen, werden n beroep bij den minister van onderwijs, bepaald op 5 weken (van den voorlaatsten Zaterdag in Juli tot den zesden Dinsdag daar opvolgende). Schoolbioscoop. Het contract met Polygoon werd niet vernieuwd. Een contract met de firma Ankersmi te Overveen werd aangegaan, met het vooruitzicht op een reeks uitstekende schoolfiims. 't Aantal voorsellingen moest ech ter aanmerkelijk worden ingekrompen wegens het verminderen van het daarvoor uitgetrok ken bedrag van 1000 tot 500 per jaar. Montessorischolen. De beide inrichtingen voor Montessori.onderwijs Bloemendaalsche schoolvereeniging en de Bloemendaalsche Mon tessorischool, werden in 1931 bezocht door resp. 20 en 25 leerlingen (vermeerdering resp. met 10 en 4 leerlingen). Het verslag noemt het een betreurenswaardig verschijnsel, dat voor een zoo klein aantal leerlingen 2 volledige schoolinrichtingen moeten in stand worden ge. houden. Gezondheidstoestand. Deze was goed te noe men, zoowel bij leerlingen als leerkrachten. Sluiting van scholen of klassen kwam niet voor; 207 leerlingen giögen naar 't voortgezet onderwijs over, waarvan 92 naar Gymnasiaal- of Middelbaar onderwijs. Tandverzorging. Alle openbare scholen kre. gen een beurt. Sommige scholen missen een geschikte lokaliteit voor de behandeling. Verder bespreekt het verslag de ouderavon den, onderwijs in „Regels van den weg"' het in Bloemendaal gehouden congres van den Bond voor Neutraal Bijzonder Onderwijs, het af scheid van den heer Van Snippenberg, enz. „Rhythmische rangschikking" De heer J. H. Stout zal Maandagavond voor de leden van Tuinbouw- en Plantkunde een lezing met licht beelden houden over .Rhythmische rangschik king". Bloemendaal's Toon eel De vereeniging .Rloemendaal's Tooneel" geeft Zaterdagavond 23 April een „Elck wat wils-avond" in hotel „Vreeburg" alhier. Opgevoerd zal worden een één-acter „Niet Kibbelen". Muziek, zang', declamaite enz., zullen verder den avond vullen. Medewerking verleent de „Croesus-Band", onder leiding van Rob. Kroese. SUBSIDIEERING BIJZONDER VOORBEREIDEN ONDERWIJS B. en W. schrijven aan den raad: Ons voorstel van 30 September 1931, dat in uwe vergadering van 15 October dla.v. ter sprake kwam, werd aangehouden met de bedoe ling, dat wij u een nieuw voorstel zouden doen, waarbij met de in die vergadering naar voren gekomen punten rekening zou worden gehouden. Naar aanleiding hiervan .bieden wij u thans ter bekrachtiging aan een ontwerp-verordening op het toekennen van subsidiën ten behoeve van het bijzonder voorbereidend onderwijs. Volgens dit ontwerp moet een vereeniging of instelling om voor toekening van subsidie in aanmerking te komen rechtspersoonlijkheid be zitten, terwijl voorts voldaan moet worden aan de eischen, genoemd in de artikelen 24 en 8 d.wz. lo. moeten de gebouwen en lokalen en de inrichting daarvan alsmede de schoolmeubelen en de hij het onderwijs te gebruiken leer- en hulpmiddelen door ons zijn goedgekeurd; 2o. moeten de onderwtjzressen in het bezit zijn van een door ons goedgekeurde bevoegd heid en deze met een bewijs van goed gedrag aan ons hebben ingezonden; 3o. moet het aantal onderwijzeressen voldoen aan hetgeen daaromtrent in artikel 4 van het ontwerp is bepaald, en 4o. zal de vereeniging een schoolgeld moeten heffen dat tenminste gelijk is aan het school geld voor het gewoon lager onderwijs. Voorts is de bepaling opgenomen, dat indien een school in eenig kalenderjaar gemiddeld door minder dan 20 leerlingen wordt bezocht over dat jaar geen subsidie zal worden genoten tenzij bijzondere omstandigheden daartoe aan leiding geven. Het bedrag van het subsidie bleef bepaald op 30.— per leerling per jaar, doch het maxi mum dat voorheen was bepaald op het nadeeiig saldo is beperkt tot een deel daarvan, dat even redig is aan het aantal Bloemendaalsche leer lingen. Ten slotte is de bepaling opgenomen, dat een t: r i KEKsCLOPPEMIM vereeniging of instelling die in staat van fail lissement is gesteld, voor den duur daarvan geen subsidie zal worden verleend. Het wil ons voorkomen, dat de materie hier mede algemeen en afdoende is geregeld. Gemeenteraad Een openbare vergadering van den raad der gemeente wordt gehouden Donderdag 21 Aprü 1923, 's namiddags 2 uur, in het raadhuis te Overveen. De agenda vermeldt: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming vakonderwijzer in boekhou den en handelsrekenen aan school A. 3. Herziening vergoedingen ex art. 101 L.O. wet 1920 over 1928 en 1929 aan de Chr. school te Bloemendaal en de R. K. school te Vogelenzang. 4. Verleening medewerking ex art. 72 L. O. wet 1920 voor verbouw Chr. school te Bloemendaal. 5. Opheffing van het openbaar voorbe reidend onderwijs aan sichool C. 6. Vaststelling verordening op het toeken nen van subsidiën ten behoeve van het bijzonder voorbereidend L. O. 7. Overname grond van den heer Ir. A. Stoop. 8. Vaststelling verordening tot heffing van vergunningsrecht veer een hotel vergunning. 9. Vaststelling rooilijn voor den Zilkerweg. 10. Ontheffing van bepalingen der bouw verordening. 11. Verhuur grond langs den Hoogen Duin en Daalschenweg. Opheffingklasse B. en W. stellen voor; I. de klasse voor openbaar voorbereidend onderwijs, verbonden aan de openbare lagere sichool C., met ingang van 1 Augustus 1932 op te heffen; II. aan de onderwijzeres mej. R. W. M. M. van Ommeren, indien zij tot 1 Augustus 1932 aan de klasse verbonden blijft, met ingang van dien datum, ten laste der gemeente, een wachtgeld toe te kennen ten bedrage van 1310.per jaar, gedurende he tijdvak van 1 Augustus 193231 Januari 1933 en van 852 per jaar gedurende het tijdvak van 1 Februari 1933—31 October 1941, met dien verstande, dat op dit wachtgeld van toepassing zijn de be palingen, vervat in het 4e, 5e, 6e, 7e, 8e en 14e lid van artikel 51 der Lager Onderwijswet 1920. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Bevolkingsregister Herinnerd wordt aan de verplichting om steeds tijdig ter gemeente-secretarie aangifte te doen voor het bevolkingsregister; 1. Wanneer men de gemeente gaat verlaten: alsdan moet een getuigschrift van woonplaats verandering (verhuisbiljet) worden gevraagd ter secretarie en meegenomen naar de ge meente waar men zich gaat vestigen, ten einde ladaar uiterlijk binnen twee weken te worden ingeleverd; 2. Wanneer men zich in deze gemeente ves tigt: alsdan moet men overleggen een getuigschrift van woonplaatsverandering (verhuisbiljet), af gegeven in de vorige woonplaats; 3. Wanneer men binnen deze gemeente van woning verandert. Het hoofd van een huisgezin is verplicht uiterlijk binnen twee weken aangifte doen, waneer in zijn gezin eenige verandering plaats grijpt, ook door het opnemen of het vertrek van dienst- en werkboden. Verzuim van aangifte kan worden gestraft met hechtenis of geldboete. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN EN DIEREN Gevonden: een heerenhanidschoen. Verloren; een peau de suède heerenhand schoen: twee wollen dekens; een portefeuille met inhoud. Komen aanloopen: een witte kat. Weggeloopen: een herdershond. Hoofddorp, 15 April 1932. De Burgemeester, Mr. A. SLOB. Burgerlijke Stand Geboren: Cornelis Anto- nius, z. van G. Molenaar-Roskam. Antonia Adriana, d. van G. A. van Houwelingen-var, Nieuwenhuijzen. Theodorus Albertus, z. van A. F. Buijs-Vriesekoop. Ondertrouwd: Freek Versleg, 26 jaar en Zwaantje de Vries, 25 jaar. Mozes Tobias Helmstadt, 42 jaar en Maria Christina Johanna Houllier, 34 Jaar. Donderdagmiddag te 5 uur is op den Alk- maarschen straatweg te Castricum, op den hoek van den Brakersweg, de ongeveer 60-jarige wielrijder Schut uit Bergen door een passee- renden auto aangereden en op slag gedood. De heer Schut kwam den Brakersweg af en wilde den Rijksstraatweg oprijden, toen hij op hetzelfde oogenblik door den auto gegrepen werd. Het lijk is naar het St. Elisabeths Zieken huis te Alkmaar overgebracht. De politie heeft een onderzoek ingesteld en te dien einde den auto in beslag genomen. Getrouwd: Johannes Antonius Dutreé, 23 jaar en Johanna Maria Duvivier, 23 jaar. Pieter Herman Tiebout, 27 jaar en Jacoba Johanna van der Wulp, 21 jaar. Liefdadigheidsuitvoering Ten bate van het genootschap tot uitzending van zwakke kinderen van alle gezindten naar Vacantie- kolonies en het Heemsteedsche Kleedingfonds zal Zaterdag 23 April een groote liefdadig heidsuitvoering plaats hebben in het R. K. Vereenigingsgebouw. Het operettegezelschap, onderafdeeling van den R. K. Vrouwenbond, onder leiding van mej. Bonarius, zal eenige operettes opvoeren, zoo o.a. „Lentebloemen" van Catharina van Rennes, terwijl mej. Cl. Wygers enkele voor drachten zal houden. DE „TON" VERDWIJNT De „ton" staande op het kruispunt Molen- werfslaan—Cloosterweg zal binnenkort ver dwijnen. Daarvoor is een schakelstation gebouwd aan den Cloosterweg. Gisteren zijn er de laag- spanningskabels in overgebracht. Met een 14 dagen hoopt men ook de hoogspanningskabels overgebracht te hebben, waarna dan dit min der mooie meubel op dit drukke verkeerspunt kan verdwijnen. Blindenvereeniging St. Odilia. Bovenge noemde vereeniging hield Donderdagavond in Hotel Flora een propaganda-feestavond, uit gaande van de Haarlemsche afdeeling van dezen bond. Deze avond mag als welgeslaagd worden beschouwd. De opkomst was, mede door de activiteit van het bestuur van den Volksbond, zeer bevredigend. De voorzitter der afdeeling' opende de bijeen komst met den Chr. groeten een welkomst woord. Wij blinden, aldus spr., vragen niet uw medelijden, maar wel uw medeleven met ons en onzen arbeid. In het kort zette hij het doel van den bond uiteen: de geestelijke en stoffe lijke verheffing der blinden. Nadat de R.K. Harmonie „Crescendo", het Haarlemsche dubbel mannen-quartet onder leiding van den heer Nibbering ende blinde accordeonist Krijger uit Amsterdam eenige nummers hadden doen hooren hield de zeer- eerw. heer Rector J. B. M. Timp een gloedvolle propaganda-rede, waarin hij de ellende van het blind-zijn beschree.f en met groote waardee ring het prachtige werk memoreerde der ver eeniging „Blindenzorg" en het blindeninstituut te Grave. Om al dat werk naar behooren te kunnen doen is geld noodig en Z.E. wekte daarom de aanwezigen op door toe te treden als onder steunend lid dit nuttige werk te steunen. Wij gelooven dat Z.E. wel tevreden zal zijn geweest met het resultaat; velen gaven zich op. Groote belangstelling bestond er voor het werk van een blinden rijwielmonteur uit Bever wijk, die op het tooneel uit losse onderdeelen in twee uur tijd een rijwiel in elkander too- verde, welk rijwiel onder de aanwezigen werd verloot gedurende depauze. Het, muzikale gedeelte stond op hoog peil en oogstte veel succes. Beursbezok. Het aantal beursbezoekers be droeg Donderdag alhier circa 100. De handel was, de tijdsomstandigheden in aanmerking ne mende, levendig. Door den heer Nic. Heemkerk was een mooie collectie Narcissen van den kou den grond geëxposeerd, waarvan Fortuna in comparable bijzonder de aandacht trok. Aanbesteding. Donderdag had in hotel Sistermans door architect H. Kijne Wzn. na mens diens principaal den heer J. G. van Doo- ren alhier de openbare aanbesteding plaats van het bouwen van een landhuis aan de Leidsche- straat. Er waren 21 inschrijvers. Uitslag als volgt: H. de Jonge te Nieuw-Vennep ƒ6915; D. Vergunst, Lisse ƒ7220; firma G. Botb 1, Hille- gom, ƒ7360; H. Hackman, Noordwijkerhout, ƒ7500; De Vries en Couzijn, Hillegom, ƒ7744; Daudeij Co., Lisse, ƒ7895; D. van Kerkhoven, Abbenes, 7995; N. van Men tog, Haarlem, ƒ7997; H. N. van Leeuwen, Katwijk aan Zee, ƒ8150; Bert van der Zaal, Lisse ƒ8280; J. Bree- voort, Haarlem, 8500D. Beové, Heemstede, ƒ8550; A. J. Seijsener, Hillegom, ƒ8750; Hane- graaf-Verkerk, Den Haag, 8850; Timmerbe drijf NijmanRusman, Hillegom, ƒ8852; C. van der Wilden, Hillegom, ƒ8860; C. P. Veen, Haar lem, ƒ8900; J. van der Putten, Haarlem, ƒ9077; C. de Tacker, Ymuiden, ƒ9432; Imthom Zn., Hillegom, ƒ9782; A. Meeuwisse, Lisse 10.000. Biljarten. In den R. K. Volksbond alhier zijn de persoonlijke kampioenschapswedstrijden der Lisser Biljartclub aangevangen. Wü geven hier een overzicht van een en ander tot heden: Voor de wedstrijden hebben 7 spelers inge schreven, t n.l. C. F. H. Duivenvoorden, kam pioen 1931; A. Elfering, P. Duivenvoorden Jr., G. C. Degger, J. Veenman, J. Waasdorp en J. van der Meij. Heden wordt gespeeld: A. Elfring contra C. T. H. Duivenvoorden te 8 uur G. C. Degger contra C. T. H. Duivenvoorden, te 9.15. J. Waasdorp contra P. Duivenvoorden Jr. te 10.30. Maandag 18 April wordt de demi-finale ge speeld en wel: J. Veenman iontra J. Waasdorp te 8 uur; van der Meij contra A. Elfring te 9.15 uur; P. Duivenvoorden Jr. contra A. Elfring te 10.30. De belangstelling is buitengewoon groot. R. K. Bond voor Groote Gezinnen Zooals wij reeds eerder meldden, is hier een voorberei dende Commissie werkzaam, om te komen tot oprichting van een afdeeling van den R. K. Bond voor Groote Gezinnen. Thans zijn deze werkzaamheden zoover ge vorderd, dat a.s. Vrijdag, 22 April, 's avonds 8 uur, in het Patronaatsgebouw de oprichtings vergadering zal worden gehouden, waar als spreker hoopt op te treden de heer J. H. Kray, algemeen secretaris van den R. K. Bond voor Groote Gezinnen. Geldleening. Naar wij vernemen is het gemeentebestuur er onderhands in geslaagd een geldleening te sluiten van ƒ135.000 tegen 5)4 pCt. a, rari. Ontheffing winkelsluiting. Ingevolge plaat selijke verordening op de winkelsluiting moeten de winkels des Zondags in onze gemeente ge sloten zijn des namiddags om 1 uur. In ver band met het houden van de vollegrondsbloe- mententoonstelling hebben B. en W. voor alle winkels in de gemeente ontheffing van deze be paling verleend. Deze ontheffing geldt echter slechts tot 1 Mei, omdat alsdan de Winkelslui tingswet in werking treedt, openstelling van de winkels op bepaalde Zondagen te bevord- ren. Ingebruikneming electrlsche verlichting. Zooals men weet is men aan de groote sluis alhier eenigen tijd geleden begonnen met het aanleggen van een electrlsche verlichting, ter vervanging van de traditioneele en primitieve petroleumlampen. Donderdagavond zijn voor het eerst deze lampen in gebruik genomen. Voor de sluis wachters en voor de schippers mag deze ver lichting een groote verbetering genoemd wor den. Automobilisten zullen van deze lampen niet den minsten hinder hebben, daar deze overde#t zijn met granieten schelpen. Tooneelclub „St. Jacobus". Maandagavond hield de R.K. Tooneelvereeniging „St. Jaco bus" haar jaarvergadering in het R.K. Ver eenigingsgebouw alhier. De voorzitter, de heer A. J. Buys, opende deze vergadering met den christelijken groet en heette allen welkom. De notulen werden ge lezen en onveranderd goedgekeurd. Het verslag van den penningmeester sloot met een batig saldo.. Nu werd overgegaan tot het benoemen van een kascommissie. Ge3kozen werden de heeren E. v. Waard en A. Schuit. Vervolgens verkiezing van voorzitter en tweede commis saris, door aftreden van resp. de heeren A. J. Buys en Jac. Kortekaas. Tot voorzitter werd gekozen de heer Nic. Lemmers, en tot tweede commissaris werd de heer Jac. Kortekaas herkozen. Het bestuur is nu als volgt samengesteld: voorzitter: Nic. Lem mers, secretaris: P. Poelgeest; penningmeester: G. v. Geldorp; 1ste commissaris: T Lemmers; 2de commissaris: Jac. Kortekaas. Na deze verkiezingen nam de nieuwbenoemde voorzitter het woord en sprak eenige woorden van dank tot den oud-voorzitter, den heer Buys, voor diens groote verdiensten ten op zichte van de vereeniging. Ook werd hem verzocht uit naam der be stuursleden zijn andere functie n.l. die van regiseur te blijven vervullen, welken wensch door deze werd ingewilligd. Tot slot volgde nu de rondvraag, waarna de vergadering op de gebruikelijke 'wijze werd ge sloten. Het Emmabloempje Donderdag werd ten bate van „Het Witte Kruis", door eenige jonge dames het „Emmabloempje" te koop aangebo den. De opbrengst was voor de afdeeling Vijf huizen 148.93, vorig jaar 159.61. Den buiten gewoon slechten tijd in aanmerking genomen, geeft deze uitslag alle redenen tot bevredenheid. Personalia Tot hoofd der O. L. school alhier, is benoemd de heer W. F. Kruger te Oudeschild. Uitgesteld Naar wij vernemen, is de ver loting, die gehouden zou worden ten bate van de Plaatselijke Vereeniging Vijfhuizen voor uit zending van zwakke en herstellende kinderen en waarvan de trekking in begin April zou plaats hebben, door omstandigheden voor een korten tijd uitgesteld. R. K. MIDDENSTANDSVEREENIGING „DE HANZE" In hotel „De Zon" had een ontspanningsavond plaats van de R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze". Nadat de heer Slager, voorzitter der vereeni ging, de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze had geopend en allen hartelijk welkom had geheeten, gaf hij het woord aan den spreker van den avond. In een boeiende rede zette de heer Mol het „Waarom Hanze lid" uiteen. Spreker besloot zijn boeiende rede met de woorden: „Laten wij alles in het werk stellen, opdat de R. K. Middenstand wederom wordt de onmisbare ruggegraat der maatschappij en de trots der kerk". Spreker had een welver diend applaus der aanwezigen en een bijzonder woord van dank van den voorzitter in ontvangst te nemen. Hierna werd het woord gevoerd door kapelaan Lampe, die aan de leden het Santosfonds in bijzondere aandacht aanbeval. Een collecte daar voor gehouden, bracht de som op van 10.63. Hierna werd overgegaan tot afwerking van het meer komische gedeelte van dezen avond en was het woord aan den heer Schalkwijk, die als „Boer Wullem" eenige geestige liederen en verzen voordroeg, welke zeer veel succes oogstten. Het was een buitengewoon geslaagde avond. Allen die aan dezen avond hadden medege werkt, hadden van den voorzitter een hartelijk woord van dank in ontvangst te nemen, en van de aanwzeigen een welgemeend applaus. Hierna volgde gezellig samenzijn. VAMPYR Stofzuigers 98.— Hoogste barometerstand 773.1 te Abisko. Laagste barometerstand 752.4 te Brest. Verwachting: Zwakke tot matigen Oos telijke tot Noordoostelijken wind, meest ge- deeletlijk bewolkt; weinig of geen neerslag: lichtte nachtvorst; iets kouder overdag. HOORN, 14 April. Kaasmarkt. Kleine boeren 22, fabriek 21. Aanvoer 18 stapels, wegende 21.470 kg. Handel goed. WOGNUM, 14 April Witlof I 11.80— r "i, id. II 12 80—17.10, id. HI 6.70—12.20, aanvoer 9000 K.G.; Spinazie 16.90; Postelein 0.34; Sla 4.90. ENKHUIZEN, 14 April. Aangevoerd werden 75 vaartuigen met3300 tal reepharing, )var. 7 122 tal) prijs ƒ0.18ƒ0.30.. 385 tal zegenha ring prijs ƒ0.25—0.34. ENKHUIZEN, 14 April. Granen: Grauwe erwten ƒ23ƒ26. Vale erwten 2325, Wijker Vale 1618, br. boonen 910, Mosterdzaad 18 20. Karwijzaad 10, Maanzaad 11. LEIDEN, 13 April. Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Vereen. „Leiden en Omstreken". Roode kool 1.305.80, Savoye kool 1.605.10, Pieterselie 1.903.50, Prei 1—3.50, Radijs 1.503.80, Kropsalade 1 5.20, Selderie 12, Rabarber 712 per 100 stuks. Kroten 22.50, Kroten, gek. 57, Witloof 1726, Boerenkool 45, Postelein ƒ38—43, Spinazie ƒ10—15, Uien 12—13, Wor telen 6—9, Spruiten I 1020, per 100 K.G. GULPEN, 14 April. Veilingsbericht: Aanvoer 24500 kipeieren, Kilogramprijs ƒ0.42. Prijzen: 55/56 K.G. ƒ2.30—2.40, 59/60 K.G. ƒ2.40—2.70, 63/64 K.G. ƒ2.50—2.80, 69/70 K.G. ƒ3.20, alles per 100 stuks. Kleine eieren ƒ2.10, p. 100 stuks. Aanvoer 300 eendeieren. Prijzen ƒ2.50 per 100 stuks. HOOFDDORP, 14 April. Rogge ƒ5.75—6.14; Gerst Chevalier 61/,—6%; Haver ƒ6.50—7; Duiveboonen ƒ9.5010; Paardeboonen 6 yi 63^Groene erwten 10—12; Karwy 20—20.50; Gele mosterd 1315; Blauwmaanzaad 2627; Kanariezaad 71)4. NOORD-SCHARWOUDE, 15 April 80.200 K.G. Roode Kool 1.202.60: id. doorschot 0.60—1.80; 30.300 K.G. Gele Kool 1.20—2.80; id. doorschot 0.60—1.10; taaie gele 0.80— 2.20; 98.800 K.G. Deensche Witte Kool 1.20— 1.80; 500 K.G. Uien: Uien f 9.80; Grove 10.10 160' K.G. Bleten 0.70—1.70. AMSTERDAM, 15 April Marktbericht De Jong en Koene, Mamixstraat 282. Aard appelen: Zeeuwsche Bonten 5.00—6.10, Ze:uw- sche Blauwen 5.205.60 IJpolder-industrie f 3.40—3.80. Groenten: Selderie 10—16, Peterselie 10—17, Prei 8—12 cent per bos; S!a 4.50—7.00, Andij vie 1012 ct. per kilo, Raapstelen 3.006 50 per 100, Radijs 4.00—5.50 psr 100, Postelijn 32—40 cent per kilo, Breekpeen 6—10, Hol- landsch lof 1622, Spinazie 1218 cent per Bloemen: Seringen: Witte le soort 21—26, 2e soort 6—8 ct. per tak. Rozen: Hadley 68, Columbia 46, Butterfly 46, Golden Ophelia 4—6, Roselandia 57 cent per stuk .Tulpen: Bartlgon 1.001.50, Prins van Oostenrijk 1.00— 1.50, Ibis 1.001.50, Victoire d'Olivera 1.50 2.00, Prosperity 1.001.50, Copland 1.00—1.50, Theeroos 1.502.00 per 100. Diversen; Cala's 1317, Lelietjes 2.002.50 per 100, Anjers 69 cent per stuk, Snijgroen 35 cent per rank, Iris 2.003.00 per 100. ALKMAAR, 15 April Kaasmarkt Aan gevoerd 53 stapels, wegende 106000 kilo. Fa- brieks kleine f 21.—, Boeren kleine f 21.—. Overige noteeringen nog niet bekend. Handel matig. WARMENHUIZEN, 15 April. Groenten. Gelekool ƒ2.202.70; idem 2de soort ƒ1.10; Roodekool ƒ602.20; id. 2e soort 0.60—1.60; Wittekool 0.70—1.50; 2de s. 0.60— 0.90. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Aprü 38000 K.G. Roode Kool 1.002.70; id. doorschot 0.70—1.90; 70.000 K.G. Gele Kool f 100— 2.60 58.000 K.G. Deensche Witte Kooi 1.20— 1.60; 1300 K.G. Uien: Uien 9.80; Grove 8.80; Drielingen 6.60; 400 K.G. Bieten 2.30. ZWAAG, 13 April Veüingsvsreen. „Ban jert en Omstr." Spruiten 5.608 00; Uien 11.00—12.00: Witlof 16.40- 20.50; Wortelen 2.50—7.00; Spinazie 12.0020.60; Poste lein 31.0033.00; Slaboonen 178; Druiven 211, alles per 100 K. Bloemkool f 12.00— 25.00; Sla 2.50—7.70: Rabarber 6.00—13.00 Aardbeien 2.70; alles per 100 stuks. DELFT, 14 April. Salade, le soort 6.307.90, id. 2e soort ƒ3.404.80, per 100 stuks; Radijs ƒ2.403.50, p. 100; Spinazie ƒ0.690.83, p. kist; Stoofsla ƒ0.450.85 p. kist. AVENHORN, 14 April. Roode kool 0.602.60 p. 100 K.G., aanv. 23000 K.G.; Gele kool ƒ0.60— 2 p. 100 K.G., aanv. 35000 KG.; Groote bieten 7.509, aanv. 18000 st. kleine id. 34.25, aanv. 15000 st., alles p. 1000 st. HONSELERSDIJK, 14 April. Copland 9—11; Bartigon 12—16; Pitt 13—15; Le Notre 12—13; Pride 11; Sanders 1214; id. gestreept 18; Clara But 1219 Elisabeth 1317; Krelage 12; Yellow 1821; Couleur Cardinal 21; Irissen 26, per dozijn. van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen stoomtrawlers: Amsterdam f 2300. Beugers: VI. 39 f 430.—; VI. 80 f 570.—. IJMUIDEN, 15 Aprü. Tarbot per K.K 1.55— 0.95; tong per K.G. ƒ2.401.95; kleine schol per 50 K.G. 28.00—8.00; bot per 50 K.G. ƒ6.50: schar per 50 K.G. 2.851.90; vleet per stuk ƒ7.50—2.60; kabeljouw ner 125 K.G. ƒ52,00— 20.00; gillen per 50 K.D. 15.00—10.00; leng per stuk 1.500.58; heilbot per K.G. ƒ1.30; wijting per 50 K.G. 10.50; koolvisch per stuk ƒ35.00—0.15. DONDERDAG, 14 Aprü. Vorige koersen Londen 9.35 9.35 Berlijn 58 50 58.60 Parijs 8.74 9.74 Brussel 34.60 34 60 Zwitserland 48.05 47 00 Weenen 35 25 35-25 Kopennagen 51.00 51. Stockholm 48.00 47.25 Osio 48.00 47.75 New-York (cable) 2.46J 2.46| Rome 1270 12.65 Praag 7 30 7.30 Madrid 18.75 18.75

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2