DR. J. TH. DE VISSER f De toekomst aan het luchtschip ONZE OMROEPER KOMT IN 60.000 GEZINNEN GrootVaderlander heengegaan EENIGE NETTE NAAISTERS EENIGE JONGE MEISJES BEL EVEN 11101 OMROEPER VRIJDAG 15 APRIL Lezing van dr. Hugo Eckener Prins Hendrik onder de toehoorders Geen grooter kolenuitvoer naar Daitschland Vulkaanuitbarsting in Kaspische Zee kleine advertenties 1 GEVRAAGDE BETREKKINGEN 1 I AANGEBPDEN BETREKKINGEN TE HUUR AANGEBODEN 1 TE KOOP AANGEBODEN Vraag en Aanbod van Pensions DIVERSEN EEN ZUINICE HUISHOUDSTER Uit Den Haag t/ordt ons geseind, dat daar na een ongesteldheid van enkele we ken de heer dr. J. Th. de Visser, Minister van Staat en Voorzitter van den Radio- raad in het ziekenhuis, waar hij werd verpleegd, op 75-jarigen leeftijd overleden is. Het heengaan van dezen grooten Ne derlander zal algemeene deelneming ver wekken bij ons volk, dat hem op zijn ze ventigsten verjaardag een zoo grootsche hulde heeft gebracht. Ongetwijfeld zal geen enkele partij ach terbleven in de erkenning zijner verdien sten, niet zelden het openbaar en va- derlandsch belang ten goede zijn gekomen. Met name wat hij als Minister van Onder- Wijs, Kunsten en Wetenschappen in de Mi- nisteries-Ruys de Beerenbrouck praesteer- de, is van ingrijpende beteekenis geweest. Zijn bekwaamheid en gezag, gesteund door het gemak zijner altijd slagvaardige improvisatie en suggestief redenaarstalent, hebben hem in die Ministeries tot een der meest belangrijke figuren gemaakt. Bij den rouw om zijn nagedachtenis en de erkentelijkheid jegens deze patriottische figuur sluit de Katholieke Partij zich aan. Maar de hulde aan zijn groote gaven en hationale verdiensten, behoeft onze op rechte bewondering niet te vervalschen door overdrijving van een persoonsveree- ring, waartoe het gedenken van groote mannen wel eens aanleiding geeft. De eigenaardige groei der christelijk-histori- sche partij was mede oorzaak, dat dr. de Visser wel eens als gematigd man te alge meene sympatheën zocht en tegelijk zijn Partijgangers moest contenteeren. Intusschen zou het niet eerlijk zijn, de Politieke onkreukbaarheid en eminente va derlandsliefde van dr. de Visser te vereen zelvigen met de houding van zijn vroegeren Wapenmakker dr. Bronsveld. Aanvankelijk stond hij aan diens zijde, maar van diens anti-papisme schudde hij zich af, toen dr. Bronsveld de Christelijk-Historischen in de richting der onverzoenlijkheid trachtte te stuwen. Dat dr. de Visser bij de behandeling van het amendement-Kersten in 1925 ten aan zien van het Gezantschap bij den H. Stoel In een moeilijke positie verkeerde, die hij Wet beter wist op te lossen dan door het Wegblijven bij de beslissende stemming, om niet zijn geheele groep tegen zich te kunnen krijgen, zal bij degenen, die het begrijpen, geen misverstand blijven wek ken. En zeker zullen zij nooit vergeten, dat hij de practische uitvoerder der paci ficatie-gedachte is geweest, al bleef hij je gens het Katholicisme te allen tijde een .e Verklaren reserve in acht nemen. Zijn lijfblad „De Nederlander" heeft des tijds ronduit erkend, dat de samensmel ting van den Chr.-Historischen Kiezers- bond met de Vrij-Antirevolutionnaire partij in 1903 en het streven van dr. De Visser als kabinetsformateur in 1925 noodzakelijker wijze voor zijn politieke houding aller moeilijkst moest worden. In het jaar 1897 in de Tweede Kamer ge komen als vertegenwoordiger van den sterk-anti-Roomsch georiënteerden Kie- zersbond, was dr. De Visser feitelijk tegen- gander van De Savomin Lohman, die (hoewel met groote zelfstandigheid) toch samenwerking noodig achtte met Anti- mvolutionnairen en Katholieken. Dr.J. Th.de Visser, Minister vanStaat MR. EGB. J. C. GOSELING KRUISVERBOND IN HET BISDOM HAARLEM H. M. DE KONINGIN EN PRINSES JULIANA Bezoek aan Aalsmeer BEGRAFENIS Ir. C. W. LELY UNILEVER CONCERN Bevredigend dividend Anton Jurgens' fabrieken De triomf van het luchtschip AmsterdamBatavia per luchtschip? Spaansche autoriteiten in Marokko gewond GROOTE AMERIKANEN IN EUROPA Kellogg kondigt einde der crisis aan NIEUWE VULKANISCHE WERKZAAMHEID Lavastroomen vloeien dalwaari.* 20 cent per regel Dienstaanbiedingen 10 cent per regel met minimum van 4 regels (Niet voor den handel) S. 0. s. LEERLINGE NAAISTER R.K. WERKSTER POSITIE KOUSENFABRIEKEN HIN N.V. KOUSENFABRIEKEN HIN N.V. Op onze afdeeling Contröle en Droogkamer kunnen nog EEN DAGMEISJE 35.Prima PFAFF RUIME MIDDENSTANDSWONING PIANO-ONDERRICHT 'indt U alleen door een In de Kamer de zaken meer van nabij ziende, kwam dr. De Visser tot de overtui ging, dat de groote volksbelangen, waarvan hij gegrepen was en die zijn hart gewon nen hadden, het best gediend zouden wor den door samenwerking tusschen hem en de zijnen met de vrij-antirevolutionnairen Menig kwaad woord en menige verdacht making heeft hem toen getroffen, zijne be slissing stond vast, omdat zij wortelde in de trouw aan de belangen, tot wier verde diging hij zich geroepen wist. Het meest kritiek werd voor hem wel de periode van 8 December 1925 tot 22 Januari 1926, toen dr. De Visser zich belast wist met de koninklijke opdracht tot vorming van een Kabinet. Al die dagen werkte hij ruste loos voor één doel, het behoud van het Ka- binet-Colijn ongetwijfeld in de voor naamste plaats, omdat hij deze oplossing der crisis het meest achtte in 's lands be lang. Maar dit Kabinet eindigde voor een deel door zijn medewerking. Als voorganger in het dienstwerk van zijn kerkgenootschap, als protestantsch theo loog, redenaar, schrijver, jurist en politicus heeft hij zich onvergelijkelijke diensten verworven. Rusteloos was zijn werkzaam heid op het gebied van inwendige zending, sociale actie, philanthropic, onderwijs, we tenschap en journalistiek en tegen den zeventigsten verjaardag wist hij zijn vrien den nog te verbazen met de uitgave van een studiewerk in drie boekdeelen over het in Nederland zeker niet eenvoudige onder werp: „Kerk en Staat". De nagedachtenis van den trouwen en christelijken dienaar van zijn land, die een zoo groote rol heeft gespeeld in het open bare leven van deze eeuw, zal in zegening blijven. Wegens een plotseling ingetreden verzwak king, welke overigens op zichzelf niet veront rustend mag heeten en mede meth et oog op zijn hoogen leeftijd is Mr.- Egb. J. C. Goseling, die jarenlang een voorname plaats in het katholieke leven van de hoofdstad innam, Don derdagmorgen uit voorzorg van de H.H. Sacra menten der Stervenden voorzien. De .toestand van den 81-jarigen is naar omstandigheden bevredigend. De acht en twintigste jaarvergadering van het Diocesaan Kruisverbond in het bisdom Haarlem zal worden gehouden op Zondag 5 Juni a.s. des middags om half twee in het Joannes Roothaanhuis, Rozengracht te Am sterdam. Donderdagmorgen brachten H. M. de Koningin en Prinses Juliana met klein gevolg onver, wachts een bezoek aan Aalsmeer. De hooge gasten arriveerden omstreeks half elf per auto en namen eerst het drukke bedrijfsleven in de veiling ,31oemenlust" in oogenschouw. H. M. en de Prinses werden ontvangen door den secretaris van den Aalsmeerschen Tuin. bouwbond en den voorzitter van ,,BIoemenlust". De Koningin en cle Prinses onderhielden zich langen tijd met verscheidene kweekers om zich persoonlijk van den gang van zaken, die ook in de bloemisterij allesbehalve rooskleurig is, op de hoogte te stellen. Daarna bezochten de hooge gasten de Cen trale Aalsmeersche veiling, waar de directeur en de voorzitter van het bestuur H. M. en de Prinses rondleidden. Ook hier onderhielden zij zich met verscheidene kweekers. Tegen half 12 verlieten de Koningin en de Prinses weer per auto Aalsmeer. Onder zeer groote belangstelling heeft Woensdag op „Nieuw Eik en Duinen" te 's Gravenhage de teraardebestelling plaats ge had van het stoffelijk overschot van dr. ir. C. W. Lely, in leven hoofdingenieur bij den Rijkswaterstaat in het district Maasverbete ring. Op de begraafplaats waren o.a. de hoog leeraren prof. dr. J. Kraus, Nelemans, W. Schermerhorn en prof. Kist aanwezig. De raad van bestuur van het Kon. Insitituut van In genieurs was vertegenwoordigd door ir. Wou ter Cool. Voorts waren aanwezig de heeren De Blocq van Kuffeler, directeur-generaal der Zuiderzeewerken en H. Wortman, oud-direc- teur-generaal van die werken. Namens het be stuur van de Vereeniging van Ingenieurs van den Rijkswaterstaat was aanwezig de heer T. H. van Wisselingh: verder waren er tal van hoofdingenieurs, ingenieurs en ambtenaren van den Waterstaat. Voorts werden opgemerkt de hoofdingenieur J. P. Schönfeld, benevens de administrateurs P. H. A. Rosenwald en mr. dr. J. P. Schönfeld en de referendaris P. J. P. v. d. Steur van het departement van Waterstaat. Een groot aantal kransen en bloemstukken dekte de baar. In de rouwkapel speelde de heer Gravelotte op 'tet orgel gezang 273 „Beveel gerust Uw wegen" en Ase's Tod en het Largo van Handel In den stoet bevonden zich o.a. dr B. C. J. Loder en ir. J. Lely, broeder van den over ledene. Volgens net jaarverslag over 1931 bedraagt de winst voor de Unilever N.V. 30.023.717 en voor de Unilever Ltd. 1.733.805. De bedragen in kas, bij kassiers en in baar goud beloopen in totaal 47.740.178. Onder de huidige omstandigheden van prijs daling van grondstoffen is het concern van oordeel, bij de Unilever N.V. een bedrag van 13.500.000 uit de winst te bestemmen voor een speciale reserve tegenover de traanvoorraden welke per 31 December 1931 door de grond- stoffenmijen gehouden werden,- teneinde den prijs dezer voorraden in overeenstemming te brengen met den prijs van andere grondstoffen Het dividend van de Unilever N.V. werd op 8 (v.J. 10 vastgesteld en dat van de Unilever Ltd. op 10 (onv.). Volgens het jaarverslag bedraagt de winst 14.228.455 tegen 14.752.148 over 1930 en zal een onveranderd dividend van 10 worden uit gekeerd. Onder buitengewoon groote belangstelling heeft Donderdagmiddag dr. Hugo Eckener in de aula van het Koloniaal Instituut te Amster dam voor de afdeeling Verkeer en Verkeers techniek van het Koninklijk Instituut van Inge nieurs een lezing gehouden over Zeppelin luchtschepen. De buitengewone vergadering van genoemde afdeeling werd geopend door haar voorzitter, ir. W. Hupkes, die met een kort woord in 't bij zonder welkom heette Z.K.H. Prins Hendrik, de ministers van Defensie en van Arbeid, Handel en Nijverheid, resp. dr. Deckers en mr. Ver schuur, den Duitschen gezant, graaf Von Zech Burkersroda. den commandant der Marine, Schout bij Nacht Brutel de la Rivière, den voorzitter van het Kon. Instituut van Inge nieurs. ir. Damme. de directie van de Staats spoorwegen, alsmede de vertegenwoordigers van de Stoomvaart Mij. „Nederland", van den Kon. Holl. Lloyd, van de Kon. Ver. voor Luchtvaart en van de Kon. Luchtvaart Mij. Het eenige punt der agenda inleidende, heette spr. vervolgens dr. Hugo Eckener hartelijk wel kom, waarna hij hem verzocht zijn voordracht te willen houden. Dr. Eckener ving zijn lezing, welke een popu- lair-wetenschappelijk karakter droeg, aan met er op te wijzen hoe wel in 't bijzonder de vlieg techniek in betrekkelijk zeer korten tijd snelle vorderingen heeft gemaakt. Na den oorlog werd met kracht begonnen, haar voor commercieele doeleinden te benutten. Weldra kwamen tus schen verschillende landen vliegtuigverbindin gen tot stand; men droomde reeds van den tijd, dat het stoomschip en de trein door het lucht vaartuig verdrongen zouden zijn! Uiteraard had ook het verkeer over den Oceaan en uit practische overwegingen speciaal dat over het Noordelijk gedeelte de aandacht. Millioenen brieven en honderdduizenden passa giers worden ieder jaar per schip in beide rich tingen 'over de-> grooten vijver gebracht. Thans nog zijn daarvoor'vijf of zes dagen noodig. Wat zou het prachtig zijn zoo redeneerde men indien dat in anderhalven dag of twee dagen zou kunnen geschiedenMen dacht daarbij voornamelijk aan het vliegtuig; de Oceaan- vlucht van Lindbergh en van anderen spraken levendig tot de fantasie, maar toch, de hoop, die men koesterde van een dienst voor post en passagiersvervoer, ging niet in vervulling. Technische problemen staan daaraan, ook op het oogenblik, nog in den weg; tegen het denk beeld betreffenden den bouw van groote vlieg tuigen keert zich de constructiewet, welke zegt, dat het opvoeren van de afmetingen de draag kracht relatief doet afnemen. En dan is er ook nog het vraagstuk van de lichtere motoren, zoodat men vooreerst niet zien zal hoe men verder komen kan, aangezien deze materie aan vaste grenzen is gebonden. Bij dat alles heeft men echter aan één ding niet gedacht aldus spr. en wel aan het luchtschip! Men beschouwde zulk een ge vaarte, met iets van minachting, als een lomp, onhanteerbaar monster, waarbij men echter dat belangrijke element, dat lichter dan de lucht genoemd wordt, kalmweg over het hoofd zag! Men vergat, dat men met de zelfde gasvulling den zelfden last duizend maal over den zelfden afstand kan vervoeren, aangezien de factor gas- verlies practisch nul is. Bovendien geldt voor luchtschepen, in tegenstelling met vliegtuigen, het waardevolle feit, dat met het grooter maken van de afmetingen, bij gelijke snelheid ook ver grooting van het laadvermogen mogelijk is. Zoo was dus de mogelijkheid geschapen om per luchtschip groote afstanden te overbruggen en bleef slechts de vraag over of het onder alle vormen van metereologische omstandigheden niogelijk zou zijn, het luchtschip lange reizen, waaronder ook speciaal Oceaanvluchten, te doen ondernemen. Wat dit betreft heeft spr. door zijn tochten met den „Graf Zeppelin" er varen, dat niet de gewone horizontale luchtbe weging (storm e.d.), doch de verticale luchtbe weging moeilijkheden oplevert. De „Graf Zep- pelin" heeft reizen gemaakt over de geheele spreker sloot hierna ir. Hupkes de vergadering. oppervlakte der aarde en is daarbij met meteo rologische ongemakken van allerlei aard in aanraking geweest. Zelfs werd, teneinde behoor lijke ervaringen op te doen, het gebied bevaren, waar een typhoon heerschte. Als resultaat van al deze tochten kan spr. als zijn vaste overtui ging verklaren, dat ondanks de verschillende meteorologische omstandigheden, die gedurende een reis door de lucht kunnen optreden, het luchtschip veilig en wel zijn weg vinden zal. Van zeer groot belang daarbij is ook, dat men in staat is, zeer gevaarlijke formaties, als tor nado's, ijsvorming enz., te ontwijken. Naast het postvervoer is het luchtschip aldus dr. Eckener voor het vervoer van pas sagiers bij uitstek geschikt, omdat een confor- tabele inrichting, die het vliegtuig voor lange trajecten mist, zonder technische bezwaren te verwezeniyken is. Hoe men per luchtschip reist en wat men zien kan, maakte dr. Eckener vervolgens duideiyk aan de hand van een aantal lichtbeelden van foto's, die tijdens de verschillende tochten van den „Graf Zeppelin" gemaakt zijn. Lichtbeelden van het geriefeiyke interieur en van een exte rieur, bestaande uit byzondere wolkenforma ties, uit kukjes op nog onbekende gebieden van den Oeral en op dicht gesloten wolkendekken, waarboven men tüdens de wereldreis gedurende 48 uren in den Noordeiyken Pacific onafgebro ken gevlogen heeft. Ook deed hij ons panora ma's zien, genomen op den tocht naar Zuid- Amerika, alsook bijzondere herinneringen aan de reis naar het gebied van de Noordpool: gril lige landschappen en ijsformaties, alsmede stuk ken van de onbekende gebieden, die alle in kaart zyn gebracht. Niet zonder trots verklaar de dr. Eckener, dat het geographisch materiaal, dat op dezen tocht is verzameld, meer heeft op geleverd dan verschillende Poolexpedities gedu rende jaren bijeen zouden kunnen brengen! En die gansche. Poolvlucht kostte slechts 150.000 mark, welke door de philatelisten betaald zijn! Spr. wees er in het vervolg van zyn lezing op, dat het luchtschip, getuige het enthousias me, waarmede de „Graf Zeppelin" overal ter wereld is ontvangen, kan bydragen tot de ver broedering der volken, evenals in het algemeen de vooruitgang der verkeerstechniek zal kun nen bijdragen tot het wegnemen der economi sche belemmeringen, die de volken elkaar in den weg leggen. Spr. wijdde tenslotte aandacht aan de vraag of het mogelijk zal zyn om van een regel- matigen dienst met luchtschepen een rendabel bedrijf te maken. In dit verband deed spr. uit komen, dat het bedrag aan onkosten van den „Graf Zeppelin" per reisuur twaalf honderd mark bedraagt, alles inbegrepen; hetgeen neer komt op een bedrag van 84 duizend mark voor de reis FriedrichshafenPernambuco. Vervoert het schip het maximum aan passagiers, oftewel 24, dan betalen deze, by een prys van twee duizend mark voor een passagebiljet, ongeveer vyftlg duizend mark. Voorts kan de „Zep" op de reis naar Zuid-Amerika circa dertig duizend brieven van het bekende lichte papier vervoe ren, hetgeen, tegen een porto van 1 mark 40 ruim veertig duizend mark oplevert. Daarnaast is er nog gelegenheid voor vrachtvervoer, zoo dat, theoretisch gesproken, het verkeer alleszins rendabel is te maken. Voor 'n dienst op Noord- Amerika wordt momenteel te Friedrichshafen een groot heliumJuchtschip gebouwd, dat plaats zal bieden aan vyftig passagiers. Ook deze dienst zou, zooals dr. Eckener eveneens met cy- fers aantoonde, rendabel gemaakt kunnen wor den, en dat is het toch, waar het op aankomt. Nu hy uitsluitend voor een Nederlandsch auditorium sprak, wilde dr. Eckener het gaarne nog een oogenblik hebben over een luchtschip- dienst tusschen Nederland en Indië. Economisch zelde hy is zulk een dienst even goed mo gelijk als de verbinding met Amerika. Van over wegend belang is echter de vraag of de meteo rologische voorwaarden in den Indischen Oceaan en in de Roode Zee een regelmatig en punctueel verkeer tusschen Holland en Indië ier luchtschip zullen toelaten. Spr. hoopt, ge zien de groote belangstelling in Nederland voor deze zaak, dat hij de gelegenheid zal krygen dit alles gedurende een proeftocht per „Zep" te kunnen onderzoeken en dat hij, teruggekeerd van zulk een tocht, in een nieuwe voordracht tot het Nederlandsche publiek zal kunnen zeg gen: „Het gaat!" (daverend applaus). Met harteiyke woorden van dank tot den MADRID, 14 April (VD-). De commandai.. der Spaansche troepen in Marokko, Generaal Gcmez, begaf zich in gezelschap van den chef der Spaansche luchtstrijdkrachten in Marokko per vliegtuig van Melilla naar Tetoean. Ten gevolge van den hevigen storm stortte het vliegtuig omlaag, waarby de inzittenden allen zeer ernstig werden gewond. BERLIJN, 14 April (VB.). In de Engel- sche bladen werden berichten gepubliceerd, volgens welke in Engelsche mijnbouwkringen werd verklaard, dat verscheidene Duitsche gasfabrieken er toe zouden zijn overgegaan in plaats van zooals tot dusver kolen in Engeland te koopen, deze uit Nederland te betrekken. Deze geruchten vinden hun oorzaak in het feit, dat Duitschland tracht den invoer van kolen zooveel mogelijk te beperken. Naar wy in verband hiermede van goed in gelichte zijde vernemen, is er geen sprake van een grooteren koleninvoer uit Nederland. Ook de werkeiyke invoer van Nederlandsche kolen naar Duitschland is volgens de cijfers van de laatste maanden niet verhoogd, zoodat alleen reeds op grond van deze cijfers bedoelde be richten onjuist moeten zyn. Bovendien hebben de Duitsche gasfabrieken niet het voornemen tot het betrekken van Nederlandsehe kolen over te gaan. Wel hebben gedurende de laat ste maanden uit Nederland leveranties voor experimenteele doeleinden plaats gehad, welke wellicht aanleiding zün geweest voor de ver keerde meening in Engelsche mynbouwkrin- gen. MOSKOU, 14 April. (Reuter). Op het eiland Swino, op 30 myi afstand van Bakoe, havenstad van de Kaspische Zee, is een vulkaan in wer king gekomen. Het zich in de nabyheid bevin dende schip „Jacob Sewin" heeft terstond red dingsmaatregelen voor de bevolking getroffen. Achttien personen werden met ernstige brand wonden aan boord genomen, 5 menschen n in de vlammen omgekomen. LONDEN, 14 April. (Reuter). Heden had een feestmaal plaats, door de Pilgrim-fathers aan gericht ter eere van den nieuwen Amerikaan- schen gezant Mellon. Aanzittenden waren oa. Sir John Simon, die hiervoor per vliegtuig uit Genève was overgekomen en de Duitsc..e ge zant von Neurath. Kellog is op weg naar Genève te Plymouth aangekomen. Hy zeide van msening te zyn, dat de lange periode van werelddepressia ein delijk is af ge :t"ten en dat een nieuw tijdperk van voorspoed in aangebroken in de Vereenigde Staten. Ook Stimson kwam hier aan. SANTIAGO, 14 April. (WH.) De Amerikaan- sche militaire attaché te Santiago de Chile deelt mede cp een verkenningsvlucht boven de Andes te hebben waargenomen, dat de vul kaan Quizapo weer in werking is. De nieuwe uitbarsting van den vulkaan Qui zapo verontrust de bevolking der omliggende gebieden zee* Breede lavastroomen vloeien dalwaarts. Ook andere vulkanen zijn opnieuw in werking. De stad Cordoba (Argent nië) is door een ernstige aardbeving geteisterd. OMROEPERS bif vooruitbetaling iniuiinninniiiniunniiiiiiiiiiiiunnitmnniiiiiiiiiimiiiiiiniuiiiiiiiiiiiitiiiiiniminiiitinniiiiiniiiiiniMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiHiiiiiitiiiiiiniiKimnniiiiuiiiiii!^ ^^iiiniiiiiiiiuiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiuiiiiiiiiimiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiinniiiiiiiiiuiiiiÊ -.Biedt zich aan een SLAGERSBE- «iende voor wlnkelwerk of ook ge negen voor seizoen te werken. Kan verstond in dienst treven. Brieven °nd. lett, O 769 bur. van dit blad. Biedt zich aan een NETTE JUFFROUW, bekwaam In fljnstryken. sorteeren en mangelen. Adres te bevragen: VO GELENZANG 6, Alkmaar. O 774 >200— BELOONING. Voor wie "vkw. vakm. banketbakker aan v. getr. helpt. Sal. 33 p. w. Uitst. get. ^r- ond. lett. O 793, bur. v. d. blad. NETTE JUFFROUW v®)®terdam, biedt zich aan voor de wsit°uding °f enkele dagen in de o o,k v S g.v. Brieven onder letter u aio, bur. v. d. Blad. F>?' Per 1 Mel R.K. BROOD- V ff BANKETBAKKERSBEDIENDE. Wourt AClres A' HARING, Nibbtx- °Ud- O 797 Biedt zich aan °UdBE26W'AAM RK CHAUFFEUR ee- tyiffplaar, van uitstekende staat ''00rzlen, ook genegen en in doen K- 18 huls- en tuinwerk te on verder ahe reparaties, ook standi! HP'J^eboiseh gebied, zelf- Schlov,? verrichten. Brieven aan Joh. Dultsch1andMUUnSen' Kr8iS oB826 R.K. JONGE WERKSTER vraagt nette werkhuizen, liefst om trek Amsterdam-Zuid. Brieven onder letter O 777 bureau van dit blad. Biedt zich aan een bekwaam AUTO-MONTEUR, volledig met het vak bekend. Goede getuigen staan ten dienste. Brieven aan J. G. VAN KLEEF, „Groene- woud". Wijk-by-Duurstede. O 778 R.K. gevorderde banketbakkersleer ling te Amsterdam, ook bekend in de broodbakkerij, b.z.a. onverschillig in welke omgeving, v.g.g.v. Brieven onder letter O 809, bur. van dit hl. Wie helpt netten Jongeman, 24 Jaar oud,' aan een betrekking (admini stratief onderlegd) bij voorkeur Am sterdam. Br. lett. O 799, bur. v. d. bi. Costumière N. v. SON, Moulijnstr. 38 Haarlem, vraagt Gevraagd, Vrijdags 9—5, nette Aanmelden Jasmijnstr. 10, Haarlem. NET DAGMEISJE GEVR. In kl. gezin. Kunn. koken en netjes werken, v.g.g.v. 8.p. w. Hulp van werkvr. Aanm. Dr. D. Bakkerlaan 80. Bloemendaal. O 820 DIENSTMEISJE v.d.e.n., zelfst. kunnende werken en koken, lief voor kinderen. Mevr. v. WERVEN, Admlralengr. 247 h. Am sterdam. O 827 R. K. HUISHOUDSTER R. K. Huishoudster b. z. a bil wedn. of klein gezin, m. b. 1. liefst Haarlem of omtrek. Br. onder letter O 816, bur. van dit blad. NETTE HUISNAAISTER b. z. a. voor nieuw en verstelwerk. Ook voor bulten Br. lett. H. Boekh. Bom, Chasséstr. 63, A'dam (West). O 824 WERKLOOS TUINMAN (vakman), b.z.a. v. aanl., onderh. en veranderen van tuinen. Leliestraat 26, Haariem. O 818 piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiipiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiniiiiiuiniiiinniiiiiiiiniiininiiiiimiiiiiiiinniiiiiirniiniiiniiiiimiiiiiiiffi SPAARINSTELLING, werkend onder toezicht Verz. Kamer, .vraagt INSPECTEUR (TRICE uit goeden stand. Na korten tyd van voorberei ding salaris 150.onk. 25.per maand, abonn. en prov. Brieven onder letter O. 808, Bureau van dit blad. GEVRAAGD op onze Naai-afdeeling Aanmelding bij den Portier Zijlweg, Haarlem, van 8 u. vm. tot 8 u. n.m. O 788 14—16 jaar geplaatst worden voor eenvoudig werk. Aanmelding by portier zyiweg. Haarlem, van 8 uur v.m. tot 6 uur n.m. O 787 GEVRAAGD NET DAGMEISJE van 8 tot 4 uur. BARBAROSSASTR. 4, Haarlem. O 776 NET DAGMEISJE gevraagd voor halve dagen. Adres: LAAT 109, Alkmaar. O 773 GEVRRAGD een NETTE WERKSTER voor den Vrijdag. KRUISSTRAAT 15. Haarlem. O 765 GEVRAAGD. Gezond Holl. R.K. MEISJE v. d. en n. met opg. vorige dienst by gezin met kinderen. Br. onder lett. O 784 bureau van dit blad. gevraagd van 8J£7 uur. Leeftyd 15 jaar. NAESER. Kulpersstr. 78 II. Amsterdam. O 798 REIZIGER te Amsterdam gevraagd door Vleesch- warenfabr. Brieven onder letter O 776 bureau van dit blad. FLINKE JONGEN gevraagd 1416 jaar. Melkhandel M. CASTIEN, Zandvoortschelaan 355. Bentveld. O 749 Gevraagd by een veehouder, ln klein gezin, een NETTE HUISHOUDSTER R.K. Brieven fr. letter O 806, bur. van dit blad. O 806 R.K. DIENSTBODE Terstond gevraagd nette R. K- Dienstbode ln burgergezin. JB. BEEMSTER, Weere, Abbekerk. O 796 Wegens ziekte terstond gevraagd een FLINK, DEGELIJK MEISJE van By25 uur. Kleverlaan 97, Bloe mendaal. O 812 mum TE HUUR of TE KOOP een goed onderhouden BURGERWOONHUIS, LINDEGRACHT 4, Alkmaar; tevens te koop een groote WERKPLAATS SViXTV, M., staande aan de Koorn- laan v.h. steenhouwerij, waarbij 70 vk. M. grond te huur Is ad 3. per week. Te bevragen bij S. H. J. SWART, Lindegracht 4, Alkmaar. O 771 giiumiuiiiiiuiiiinimiiiniiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiniiiininiiitiiHiiiiiiiniiiininiMiiiimiminniiiifiiniminiumiiiiimimn^ HniiitmnnnimimnninniuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiniiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiHiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiHiiiniiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiuiiimniiiiNiiimiiriunuimii! Door omstandigheden le kl. En: Te Huur 2de BOVENHUIS. Prin sengracht 750 bij Dulfjeskerk. Schoon uitzicht, 2 kamers, keuken en zol der, 35.p. m. Dagel. te bezich tigen. Te bevragen M. v. d. GRAAF. Maasstr. 12 huis, A'dam. O 645 HEERENRIJWIEL met torpedonaaf. mooi in moffel en nikkel. Koopje 15.Leldschestraat 2. Haarlem. O 767 Te koop FIAT AUTO COACH, 4 pers. type 509 1st. 28 m. not. bew. motor fr. ln orde f 325. Gen. Cronjéstraat r„ Haarlem (N.). O 768 VRIJ HUISJE te koop Leldschebuurt Haarlem, 2000; Idem Rozenprleel Haarlem, 2500; stuk grond 3000. Br. ond. lett. O 770 bur. v. d. blad. TE KOOP vroege Roode Koolplanten. Adres: Jb. KLOK, Bangert, Blokker. O 772 MELK TE KOOP van 13 koeien vanaf 1 Mei. Te bevragen Heiloër- dljk 30, Alkmaar. O 775 UITVINDING TE KOOP. Om ln het buitenland ln den han del te brengen. Voorzien van Oc trooien op een Vrachten Sorteerma- chine. Brieven onder letter O 785 bur. van dit blad. TE KOOP best buitendijks voorhool. by SCHUYT, Luttik, Heemskerk, JAC. O 804 TE KOOP Sedan, 4 deurs. Walker auto ln prima staat 250.Raadhuisstraat la Haarlem (Nrd.), Telef. 15693. O 828 TE KOOP in drukke dwarsstraat Jordaan. Amsterdam, een jaren bestaande galanterie- en speelgoedwinkel, wegens dienstplicht. Brieven lett. O 825 bur. van dit blad. trapnaaimachine, weinig gebruikt, zonder gebreken, le Helmersstraat 257 hs., Amsterdam. O 823 H.D. één Cyl. duo. nieuwe banden en kettingen! RIJNSTRAAT 109, Haarlem N. O 783 TE KOOP. 15,000 stuks Roode koolplanten by JOH. KARSTEN te O. Zwaagdyk. O 744 Ter overname aangeboden een LOODGIETERSBEDRIJF, ln opko mende badplaats, met invent, i 1500. Huis en werkplaats te huur. of zoo noodig te koop. Br. onder letter O 789, bur. v. d. blad. O 789 KOOPJES RIJWIELEN Eng. H. en D. Rijwielen en Jongens- en Melsjesfiets. L. Molenstraat 3. Haarlem. O 794 Te koop 70 BAKKEN SCHOTSCHE POOTAARDAPPELEN by J. WESTER, Obdam. O 807 TE KOOP Ford, 4 deurs, ballonbanden, elk aannemelijk bod, proefrit toegestaa». J. A. PRINS, Limmen. O 805 PRIMA MOTOR 2 cyl. voor de spot prijs van 25.en New-Elswick H. ï-ywiel n. m. gar. 87.50. Simplex jongensrljw. a. nieuw. Duvenvoorde- straat 19, Haarlem. O 814 TAFELBILLARD te koop, ln zeer goeden staat, geheel compleet, speelmaat 85 V170, Billi- tonstraat 3, Haarlem. O 822 Te koop Pracht-Melkzaak tevens Kruideniers- en Vleeschwaren. Brie ven onder letter O 815, bur. v. d. bl. Te koop Aardbeienplanten (Amazone) Te bevr. by H. HANDGRAAF. Schuit straat 3, Santpoort (Station). O 817 Van particulier- te koop voor slechts 6700.vrij op naam bev;: 5 kamers, badkamer, groote zolder, voor- en achtertuin, schuur enz. Gelegen te Haarlem, omtrek Kleverlaan. Ruime hypotheek be schikbaar. Brieven onder letter O. 819, Bureau van dit blad. ^iiiiiiiiiiiiiiiitiuiMiuiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiinuiiuiiiiiimiiiimimmHiimniuiniiiiiiinuiiiiiiuiiiuiiiKmmiiinmiiiiminiiiiuifiimiiininninninn. HniiiiiiiiuiiiiiiiniiuiiimiiiiuHiiiiimiiiimiiiiiiiiiiiiihiiiiinmuiiimiimiiiuiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiuiRiiniiiiuiiiiiiKiiiiimmiinnuiimnjinniiuiiiiiimmuniiniiniaiiinii Een frisch SLAAPKAMERTJE te huur. 3.— p. w. HAARL.PLEIN 291, Amsterdam. O 782 Te huur een gemeubileerde ZIT- EN SLAAPKAMER, m. of z. p. Bilder- dljkstr. b. d. de Clercqstraat Amster dam. Brieven letter O 801, bureau van dit blad. o 801 nnmmiiTRnmmmiimHiiiuinnuiiiriiiiiiiiiiiniiiiiiniiniiminiiiniuiuni nniiiiiHHiiiiiiiniiinium In de vacature voor R. K. echtpaar voor werkzaamheden in fabrieks-schaftlokaal (annonce 7 April, letter O 223) IS VOORZIEN. Autorijschool EWALD HOLZHATJS, Bosb. Toussalntstr. 7. Tel. 82104. Amsterdam. 0 572 WIE helpt werkloos vader van 9 kinderen aan een ruim tweepersoons houten Ledikant met toebehooren? Br. ond. lett. O 786 bur. v. d. blad. HUWELIJK. Net R.K. Meisje, 34 J., zoekt langs dezen weg kennismaking met net persoon van ongeveer den zelfden leeftijd. Brieven onder letter O 790, bur. van dit blad. NETTE R. K. VRIENDIN gevraagd. Liefst kunnende dansen, geen flets. Leeftijd -± 25 jaar, Am sterdam (West). Brieven onder lett. O 811, bureau van dit blad. Grondig onderricht aangeboden door leeraar voor eerstbeginnenden a 3.50 per maand. Prinsengracht 170 t.o. Westertoren, Amsterdam. O 800 HOUTHANDEL. VOOrh. SCHOTVANGER, Ger. Doupleln 18, A'dam. Tel. 29663. Geschaafd hout, triplex-, fineer-, eternlt-lljsten. Antennemasten. Canohout. enz. O 781 WINKELHUIS m. ruime woning ge zocht, onversch. waar, doch geschikt voor banketbakkery. Br. lett. O 795. bur. van dit blad. O 795 Gevraagd eenige R.K. HEEREN uit middenstand om ln tennisclub op genomen te worden (ongeoefend). 1 Br. ond. lett. O 792, bur. v. d. blad Stadsritten v.a. 50 et. GARAGE v. d. PEIJL - Lange Molenstr. 6, Haarlem. LUXE FORE OF CHEVROLET in prima staat en zonder gebreken te koop gevraagd. (2 Deuren) en liefst niet ouder dan 1930 of '31. Br. met opgaaf uitersten prys aan Gebroeders STEVENS, Edam. Tel. 36

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 7