Caesar favoriet hockey MAANDAG 18 APRIL WLm mmm WÊÊËÊim ïeU, y y K. N. V. B. UITSLAGEN AMSTERDAM— ANTWERPEN 2—1 ROTTERDAM— ANTWERPEN 1—5 Der gasten superieur KENNEMER *ELFTAL HAARL. ELFTAL 3—4 STORMVOGELS-COMB.— H.V.B.-ELFTAL 2-^-4 4 1 «MS Jllillll Wmmm WËÊÊm W *5 R. K. F. Brabantia en Mulo gelijk S.D.O.'s degradatie-doop DE VALK KRIJGT HET ZWAAR Juliana's mager debuut UITSLAGEN HBC—GDA 3—2 ALWAYS FORWARD— T.Y.B.B. 1- Geslaagde propaganda-wedstrijd DHL—RKTVV 2—1 NEDERLANDSCHE CRICKET-BOND Jhr. Mr. C. Feith, voorzitter TENNIS HOLLAND—BELGIË 2—3 Weinig bevredigend resultaat VOETBAL-COCKTAIL Gemixed door Lakkie Clubkampioenschap DAMMEN van Nederland PAARDENSPORT RUITERTOURNOOI ONBELANGWEKKEND? Btfna geen deelname. Amsterdam wint den Bloemendaalbekef bisi INTERNATIONAAL. NederlandBelgië 21 Afd. IV. Prom. 2e klasse. Helmond—de Valk 22 JulianaMiddelburg 35 2e klasse C. PalemigWaubach 15 AACHoensbroek 22 Prom. 3e klasse. SittardKerkrade 40 Groene Ster—KEV 5—0 Bredasche Nacomp. TSC—NAC 2 3—1 VOETBALBEKER. 3e Ronde SAVM—Kinheim 2—3 Halfweg—Arnhemsche Boys 22 4e Ronde. RigtersbleekLONGA 4—5 HeraclesNoordster 62 GVAV—Dongen 1—3 Als voorproefje voor den NederlandBelgië- wedstrijd is de stedenontmoeting tusschen Amsterdam en Antwerpen op het Ajaxveld uitstekend geslaagd. Aan beide kanten werd met het noodige enthousiasme gestreden en het veldspel was meermalen zeer aantrekkelijk Direct dient gezegd te worden, dat Amsterdam verdiend gewonnen heeft. Van eenige meerder heid in het veld was weliswaar geen sprake, doch de Amsterdammers wisten zich meer kansen te scheppen dan de Belgen en het mag zeker een wonder heeten, dat in de eerste helft Amsterdam slechts twee maal wist te scoren daar het aantal kansen legio was. Merkwaar dig was wel het feit, dat beide partijen tegen wind in spelend beter speelden, dan met den straffen wind in den rug. Amsterdam had voor goed spel te ontplooien, waarbij de voorhoede talrijke kansen kreeg. Vooral de linkervleugel, samengesteld uit de beide tweede klassers Roeg en Slot, was zeer gevaarlijk en het was aan het uitstekend spel van den Belgischen back Simons te danken, dat van dien vleugel niet meer doelpunten kwamen. Een kopval van Roeg belandde tegen den lat en een hard schot van Gerritse ketste eveneens in het veld terug Gedurende den geheelen wedstrijd heeft de Boer van Blauw-Wit vrijwel geen enkelen bal goed kunnen plaatsen. Zijn afnemen en vrij maken was meermalen uitstekend, maar in het plaatsen schoot hij herhaaldelijk tekort. Eerst vijf minuten voor rust wist Dorenbos het leder goed vrij te maken en met een laag hard schot te scoren, 10. Drie minuten later plaatste Dorenbos scherp naar voren, Slot liep energiek door en was juist even eerder by het leden dan keeper Somers. Hy behoefde het leder maar aan te raken en Amsterdam leidde met 20. De tweede helft begon met een offensief van Antwerpen, doch daarna ging het spel weer gelijk op. Roeg bleef door zijn snelle rushes gevaarlijk, Jammer is het, dat hij zijn aan vallen niet beter afwerkt, zyn spel zou er een klasse by winnen. Gerritse kreeg al heel weinig te doen. Een kwartier voor het einde kon de Keyzer uit een voorzet van de Vries gemak- keiyk scoren, 2—1. Hoewel Antwerpen in den resteerenden tijd sterker was, gelukte het niet om den geiyk- maker tot stand te brengen, zoodat Amster dam dezen snellen wedstryd won met 21. Keeper de Vries verdedigde zyn doel goed, al maakte ~yn optreden een nogal onrustigen indruk. De backs Diepenbeek en van Kol ver dedigden kalm en trapvast, van Deck en Strij- bosch vormden met de Bogr van Blauw-Wit de middenlinie. Byzondere dingen verrichtte dit drietal niet. De voorhoede was verzwakt door het niet meespelen van Volkers en van Reenen. Dorenbos speelde niet slecht. De Jeug dige speler Slot van D.W. S. kan op een goe den wedstrijd terugzien. Eerst was hy nog wat onwennig, maar geleidelijk aan paste hy zich in de omstandigheden aan. By jie Belgen waren de backs Hamers en Simons de besten, het doelverdedigen van So mers (Antwerp F. C.) beviel ons maar matig. In de middenlinie was Kiebooms de beste, ter- wyi de Keyzer in de oorhoede enorm zwoegde Midvoor Delmez van de Liersch 8. K. was Scheidsrechter was de heer H. S. Boekman. Een vry talrijk publiek woonde dezen wed- Onder zeer slechte omstandigheden van weer en veld werd Zaterdag de wedstryd Rotter damAntwerpen gespeeld vooi minder publiek, dan we dat by deze wedstrijden gewend zyn. Er ontwikkelde zich direct een snel tempo, het spel werd kort gehouden. De Belgische lin kervleugel drong het eerste tot ver in het Rot- terdamsche gebied door, v. d. Eynde forceerde een hoekschop waaruit Winter fraai op doel kopte. Vallende hield Odyk den bal. Rotterdam liet daarna een paar zeer goede aanvallen zien, waarin het spel van Kalker een groote rol speelde. Uit een voorzet van Nolet kreeg v. d. Vaart kans op een schot. De Belgen concentreeren zich by hun aanvallen op links, v. d. Eynde is nJ. een zeer snelle man, die Schut eenige malen door zijn snelheid verrast. Doch gevaarlijk wordt de situatie voor de Rotterdam mer» voorloopig niet. Beide partyen wegen goed tegen elkaar op. Als de Belgische linkervleugel mek handig sa menspel Schut en Bras te handig af is schiet Steynen uit den voorzet ineens, doch iets te hoog. Als v. d. Vaart een mooie through pass aan Kramer geeft plaatst die door naar Nolet, 'n scherpe voorzet volgt, de doelman kan ech ter uitloopend den bal onderscheppen. Wel komt hy te vallen, maar er is geen Rotterdam mer by om er van te profiteeren. Als Schut en Bras by het wegkoppen van voorzetten uit het Rotterd. doelgebied hoekschoppen veroor zaken is 't Rotterdamsche doel in groot gevaar. De rechtsmldden van Antwerpen lost een schit terend hard schot, dat Odyk net over de lat tipt. Even voor de rust als v. Dijke een voorzet van rechts niet goed kan onderscheppen slaat schut, volkomen onnoodig, in het doelgebied den bal met de hand weg. v. d. Eynde schiet onhoudbaar in 01. Tot de rust zyn de gasten dan sterker. Odyk moet tot tweemaal toe moeilyke schoten stop pen, hetgeen hy zeer goed doet. De Rotterdam mers beginnen de tweede helft met veel geest drift. Al spoedig een goede aanval van rechts, een tikje van Voormolen naar v. d. Vaart, een flink set t, van Belghem stopte, de bal viel ech ter by Nolet die goed inschoot doch reeds had de doelman zich hersteld en stopte op de doel lijn liggende den bal. m Na die eerste minuten kwamen de Antwerpe naren krachtig opzetten, v. d. Eynde snelde eenige keeren met het leder vlak aan zyn voet naar binnen doch Odijk weerde zich geducht, een prachtig schot van v. d. Eynde ketste van de lat in het veld waar dezelfde speler den bal opving en via een Rotterdammer in het net deed belanden 02. Rotterdam antwoordt met een paar aanval len. Na achttien minuten breken de Belgen weer gevaarlijk door, v. Dijke kan in het doel gebied nog juist den bal bereiken; hij trapt tegen Winter aan en de bal stuit in het leege doel 03. Een paar minuten later als Rotterdam twee maal achtereen een hoekschop te nemen krijgt maakt het een tegenpunt. Van der Tuin schiet via een Belgisch been in 13. Direct daarna zyn de Belgen weer in den aanval en moet Odijk hard werken. Na een vlugge doorbraak maakt Kramer een mooie opening, maar zyn schot faalt, een tweede aan val kan Odyk nog net redden, maar dan pas seert van der Eynde prachtig, loopt naar binnen als Odyk uitloopt en knalt den bal in het net 1 4. Vyf minuten voor het einde scoort Winter het laatste punt 15. Met deze groote nederlaag komt het einde. Ging 't in het Rotterdamsche elftal in de eer ste helft nog, daarna was Antwerpen veel ster ker. Wat technische qualiteiten en snelheid betreft, waren de gasten superieur. By Rotter dam speelde van Dyk een pjjlke eerste helft, vielen ook v. d. Vaart en v. a. Tuin op. By de Belgen was de verdediging puik en speelde de voorhoede uitstekend samen, met v. d. Eynde als de beste. Ten aanschouwe van vrij veel publiek werd deze wedstrijd Zaterdagmiddag op het terrein v^n Stormvogels gespeeld. Over het geheel hebben de toeschouwers kunnen genieten van een enthousiast partijtje voetbal tusschen twee ploegen, waarin tal van goede spelers bleken te zitten. Alle spelers en dit achten wy een voornamen factor ble ken van goeden wille om het ook een aange name partij voetbal te doen zijn, zoodat de stemming binnen de lijnen perfect was en scheidsrechter Westerbeek, die goed' leidde, het in dit opzicht niet lastig had. Ongetwijfeld heeft het elftal met de beste voorhoede gewonnen. Toch waren de 4 doel punten een wel wat groote belooning voor haar spel. Een gelijk spel had zeker de verhouding beter weergegeven. De achterhoede van het Kennemer elftal vonden we beter, al dient erkend, dat die van het Haarlemsche elftal zeker niet slecht was. Bij beide ploegen vonden we de half-linies wat het steunen van den aanval betreft, vry zwak, wat van den Kennemer-back Stals, die op een voor hem vreemde plaats speelde, wel eenigszins voor de hand gelegen heeft. De elftallen waren; v. d. Wint Haak v. d. Griendt Jac. Wey Stals v. d. Velde V, d. Steen Michel Horemans Prins Hille- kamp O Koenen Smit Verkerk de Bock Wana Vreekan Parson Jongeneel Huysman Prevost Kos Na eenig heen en weer getrap is het de Haarlemsche linksbuiten die een mooie kans krygt. Hij schiet echter hoog over. Dan breekt Prins in combinatie met Horemans snel door. We denken den stevigen Stormvogel reeds te zien scoren, als Kos door snel uitloopen net redt. Over het geheel speelt de Haarlemsche voor hoede beter, deels doordat Stals op de voor hem vreemde plaats nog wat onwennig speelt, deels doordat de Haarlemmers, die al meer met elkaar gespeeld hebben, 'n betere eenheid vormen. Haak en v. d. Griendt staan echter solide te verdedigen, zoodat v. d. Wint nog niet te veel te doen krygt. Alleen een schot van Smit verdient vermel ding, doch „Arie" laat zich niet vermurwen. Ook als De Bock snel doorbreekt, weet hij nog gemakkelyk den bal te onderscheppen. Na een goed kwartier spelen komt het Haarlemsche elftal krachtig opzetten en knjgt v. d. Wint het zwaar te verantwoorden. Hy weert zich echter buitengewoon, maar kan toch niet verhinderen, dat Smit, die zwaar door Haak gehouden werd, hem weet te pas- seeren. (01). Bij het Kennemer Elftal ondervindt de voor hoede weinig steun van de middenlinie. Toch noteeren we eens een snellen aanval, welken Horemans besluit met een hrad schot, hetwelk Kos buitengewoon mooi stopt. Het aanvalsspel der Kennemers wordt nu even sneller, waar door Prevost c.s. nog al eens gepasseerd wor den. Uit voorzetten van Hillekamp krijgt Mi chel twee goede kansen maar hy faalt met schieten. Direct hierop geeft Koenen een mooi boog- voorzetje naar Verkerk, die op handige wijze v. d. Wint opnieuw passeert. (0—2). Toch gaat het Kennemer Elftal beter spe len en moet Kos meer dan eens in actie komen, wat hem goed afgaat. Maar ook Prevost en Huisman mogen genoemd worden. De tweede helft is nog maar twee minuten oud als Michel via Huysman den achterstand verkleint. (1—2). En nadat Kos een vliegend schot van Michel heeft gestopt, moet hy direct hierop zwichten voor een schot van Horemans. (2—2). Ondanks dezen tegenslag houdt de Haar lemsche ploeg dapper vol en dwingt de Ken- nemer-verdediging tot voortdurende activiteit. Na een keihard schot van De Bock werkt v. d. Wint den bal tegen de lat, Koenen vangt den terugspringenden bal op en brengt den stand op 23. Lang pleizier beleeft de Haarlem-ploeg van dezen voorsprong niet, want als Kos een voor zet van v. d. Steen niet vast kan krygen, wer ken v. d. Steen en Horemans samen den bal in het net. (33), We noteeren nu aan beide kanten verschil lende goede staaltjes voetbal. De Bock lost eens in volle vaart een hard schot na fraai samen spel met Hanse. De bal komt bij Koenen, die hard in het zynet kogelt. Aan den anderen kant leidt Horemans de meeste aanvallen. Tot schieten kornt het echter niet vaak. Tegen het einde komt het Haarlemsch elf tal nog eens stevig opzetten. Prins, voor wicn reeds tweemaal gestopt is moeten woraen, wordt nu nog al eens gepasseerd als spil. (Hij had nl. na de rust met Stals van plaats ver wisseld). Wanneer v. d. Wint zyn doel ver laten heeft, komt de bal op de bovenlat te recht. In de laatste seconden valt dan de beslissing. Nadat Haak op het nippertje een aanval van De Bock heeft tot staan gebracht, komt de bal toch nog voor 't doel, v. d. Wint kan den bal niet in zyn macht krijgen en Verkerk vol trekt het vonnis. (34). Het H. V. B.-elftal speelde Zaterdag een nut tige oefenparty tegen een Stormvogels-combi natie, in hoofdzaak bestaande uit spelers van Stormvogels 2. Aanvankeiyk waren beide par tyen aardig op dreef, met Stormvogels iets meer in den aanval, wat zy in een doelpunt van Van Pel uitdrukten (0—1). Na een 20 mi nuten zakte het spelpeil echter geducht en was het vaak een doello<# heen-en-weer-getrap. Vermelding verdient echter de wyze, waarop keeper Hollenberg een kogel van Struys on- schadelyk maakte. Spelmoment uit den wedstrijd HollandBelgië. Grimmonprez maakt het de Hol- landsche verdediging lastig. Na de rust kwam het H. V. B.-elftal, onder aanvoering van zijn mid-voor Roode, krachtig opzetten en met twee ferme schoten wist deze speler zijn club de leiding te geven (12). Door Struys, dei de beste Stormvogels-aanvaller was, wist Stormvogels echter weer gelijk te maken (22). Weer scoorde toen Roode een mooi doel punt (23), terwyi Rijkeboer den strijd besliste (2—4). Van het H. V. B.-elftal noemen we In 't by- zonder Hollenberg, Kelfkens, Smit en Kors, by Stormvogels Struys. Zooals wij Zaterdag voorspelden is het inder daad aan Caesar gelukt Valkenburg met een nederlaag huistoe te zenden, nog wel met de ruime cijfers 30. Valkenburg behoudt nog wel de leiding, maar heeft toch reeds een theore tische achterstand van 2 punten. De stryd om het kampioenschap zal dus in Zuid-Limburg nog wel enkele weken voortduren. Van de vier degradatie-candidaten heeft Chevremont zich losgewerkt en staat en door de 64 overwinning op Helios thans het beste er voor. Marsana, He lios en V.V.H. geven elkaar weinig in zwakte toe. Een van deze drie zal tenslotte wel het slachtoffer worden. Verder werd nog gespeeld RKVVLValkenburg, welke wedstrijd, zooals wy verwachtten, door de Lambertusmenschen met 21 is gewonnen. De stand is; Valkenburg 20 Caesar R.K.O.N.S. Sitt. Boys R.K.V.V.L, Kimbria Volharding Kerkrade Chevremont 20 Marsana 20 Helios 20 V.V.H. 20 18 21 20 21 18 19 13 15 12 11 11 6 8 7 8 5 5 5 4 1 5 4 2 7 2 3 0 4 2 3 3 4 1 6 7 8 8 9 5 11 13 12 13 31 29 26 24 19 18 17 16 14 12 11 11 54—30 55—13 48—29 60—41 30—39 31—52 41—33 29—25 39—58 34—51 36—62 28—34 In de Brabantsche eerste klas heeft Bra bantia inderdaad de S.V.B. geslagen en staat zy thans met M.U.L.O. aan den kop gelijk. Nog één wedsrtyd hebben beide partyen te spe len. De beslissing is dus naby. Venlo bewees weer eens haar oude kracht door een fraaie 51 overwinning op Gennep, maar haar stadgenoo- ten, de Venlosche Boys, maakten een kwade beurt door haar laatsten wedstryd met 52 van Wilhelmina te verliezen. De Boys hebben ben nu 15 punten tegen Union 12 en S. V. B. 10. Maar Union heeft nog 8 en S. V. B. nog 5 wedstrijden te spelen. Veilig staan de Boys dus by lange niet. Union allerminst komt voor degradatie in aanmerking. Regelmatig boe ken de rood-broeken overwinningen. Zondag weer met 4—2 op D.E.V. te Arcen, De stand is. M- U. L. O. 21 16 0 5 32 69—35 Brabantia 21 14 4 3 32 65—33 Wilhelmina 20 11 5 4 27 57—54 Gennep 20 9 4 7 22 44—43 R.K.T.V.V, 20 8 3 9 19 63—52 Venlo 19 7 4 8 18 33—51 D. E. V. 21 7 3 11 17 55—74 Geel Zwart 21 8 1 *12 17 40—64 Kolping 20 5 5 10 15 44-52 Venlosche Boys 22 6 3 13 15 41—61 Union 14 5 2 7 12 42—36 S. V. B. 17 4 2 11 10 30—49 Voor de eerste klasse E der R. K. F. werd nog gespeeld H. B. C.G. D. A., door de thuisclub met 3—2 gewonnen. De promotiestrijd naar de 1ste klas D is eveneens ingezet. Fortitudo schynt veel lust te hebben in een herovering van het eersteklas serschap. Het bezoekend S. D. O. werd althans met liefst 5—2 geslagen. Voor de Bussummers al een heel slecht begin! In het Zuiden is de stryd om een plaats in het eerste klas-dorado nu eveneens ontbrand. De Valken motsten op bezoek bij Helmond en ondervonden de kracht van deze tweede klasse-kampioen, Slechts met groote moeite en feitelijk onverdiend brachten zy het tot een 22 gelijk spel. Beide andere candidaten, Juliana en Middelburg, kwamen eveneens te gen elkaar in het veld. Juliana, dat op zoo schitterende wijze in de Zuid-Limburgsche tweede klas het kampioenschap behaalde, moest thans de meerderheid der Zeeuwen er kennen. Alles by elkaar wijzen deze uitslagen op een verbitterden stryd tusschen ongeveer gelijkwaardige elftallen, waarvan bij geen be nadering het eindresultaat te voorspellen is: Middelburg De Valk Helmond Juliana 0 2 5—3 0 1 2—2 0 1 2—2 1 0 3—5 lste klasse A Helios—Chevremont RKONSKerkrade RKVVL—Volharding Caesar—Valkenburg B DEV—Union SVBBrabantia Venlo—Gennep Venl. Boys—Wilhelmina E HBCGDA 2e klas Promotie GW—Best Vooruit RAC—WIK FortitudoSDO 4—6 3—) 2—1 3—0 2-4 1—3 5—1 2—5 3—2 0-4 1—0 5—2 2de klasse SVD—St. Mich. Gestel Veghel—Sportvereeniging 1907 Sportvereeniging 1907 TubantiaMULO 2 RKHBSBleyerheide Geleen—WH 2 Tlglia—HW Gennep 2Concordia Union 2BVC TreffersHees MW—DWS HermaniSCE 23 n. o. 1—5 0—5 12—0 2—5 3—4 4—3 2—2 2—2 8—1 H. B. C. heeft zyn laatsten competitie-wed. stryd gespeeld en zich ö'oor haar overwinning op de tweede plaats gehandhaafd. Om even' half 3 stellen onder leiding van den heer Ha. verkorn de volgende elftallen zich op H. B. C. P. Kobus, J. v. Bakel, Ruigïok, Draijer, G. Vinken, K. v. Dam. Toledo, Martin, N. Draijer, v. Rooden, Pypers, A. v. d. Meij, W. Hoogduinen, A. Tauchweggie, A. Lint, P. Nederpelt, P. Hofstede, H. v. d. Zalm, C. Goos, W. Steijn, A. Toen, W. Giessen. Er wordt forsch aangepakt doch de scheids rechter zorgt er spoedig voor dat het niet wild kon gaan. Als Toledo mooi voorzet, schiet Mar tin vlak naast, terwijl Lint voor G. D. A. hoog over schiet. Door windvoordeel is H. B. C. iets sterker. Een hard schot van Martin werkt de keeper corner. Na 20 min. krijgt N. Draijer den bal mooi vrij, zet mol voor en Martin scoort, 10. Keeper Giessen moet heel wat verwerken. Als een G. D. A..speler vlak buiten penalty- gebied hands maakt, schiet Martin onhoudbaar in, 2—0. Rust 2—0 voor H. B. C. Na de thee is G. D. A. den eersten tijd in den aanval. Enkele corners volgen, doch alles even slecht. Als er een kwartier is ge. speeld, schiet Lint keihard op doel. Kobus stompt weg, doch v. d. Meij scoort onhoud baar 21. Als er afgetrapt is, gaat G. D. A. Weer op doel af. Hoogduinen scoort, doch in off side- positie. H. B. C. wordt ingesloten en het duurt niet lang of Tauschweg'gie schiet onhoudbaar in, 22. H. B. O. komt weer los, doch met schieten wordt nogal eens gefaald Als er eenigen tyd op net middenveld is ge speeld, schiet pypers onverwachts in, doch de keeper stompt corner. Als H. B. O. even op komt zetten loopt kee. per Giessen uit, terwyi een der G. D. A._spe- lers terugspeelt. Zoodoende kan de doelman er niet meer bij en ligt den bal in het net, 32. rechter Haverkom einde. Ida nog wat heen en weer getrap fluit scheids- Rest ons nog te melden, dat de Holland— Belgiëwedstryd en de uitzending per radio wel oorzaak was dat er vrijwel geen publiek aan wezig was. Forward had het genoegen de Haarlemsche le klasse kampioenen T. Y. B. B. te ontmoet ten tot het spelen van een propagandawedstrijd Vooraf had een rondgang door de stad plaats met muzikale medewerking van de R. K. Harmonie „Apollo". De belangstelling voor deze ontmoeting viel niet mede, waaraan het koude weer en de interland-ontmoeting wel niet vreemd geweest zullen zijn. Voor den aanvang werden de geel-zwarten gefeliciteerd en gehuldigd met het door hun behaalde kampioenschap, waarby door F. bloemen wer den aangeboden. Over den wedstrijd dient het volgende. Al direct na den aftrap blijkt F. het niet cadeau te willen geven, althans ontwikkelen zij, ge steund docr den feilen wind, een snel en aan trekkelijke partij voetbal. En het dunrt ge- ruimen tijd voor de bezoekers hun superioriteit kunnen toonen. Om -beurten zijn beide doelen in gevaar. Het eerst denken wy de Haarlemmers te zien scoren als Entius onvoldoende wegwerkt en Van der Gracht slechts ten kaste van een corner kan redden, deze levert niets op. Bij een goed opgezetten aanval van F., schiet schiet Freezen jr. hard in, doch de T.Y.B.B.- keeper blykt uit het goede hout gesneden. Het spel der le klassers wordt nu gaande weg beter en blijkt meer beheerscht te zijn. Forward blijkt echter met het noodige enthousiasme goed partij te geven en zoo doende is er van krachtsverschil weinig sprake. Dan komt T. Y. B. B. goedkoop aan de leiding als een van verren afstand ingeschoten bal door den F.-keeper onvoldoende wordt ver werkt en de rechtbinnen geen moeite heeft, 01. Toch welt F. al spoedig door A. Freezen gelijk te maken als Hart goed voor dosl plaatst en de bal hard wordt ingeschoten, 11. Met dezen stand breekt de rust aan. Al spoe dig wordt weer begonnen en nu blijkt T. Y. B. B. met den wind mede sterker te zijn; toch geeft Forward goed partij. Doch zij kun nen niet verhinderen, dat na een hevigen druk op het doel, Entius moet zwichten voor een goed geplaatst schot 1—2. Wel zwoegen zy nu nog voor den gelijkmaker doch zij bren gen het niet meer zoo ver. Ook T. Y. B. B. scoort niet meer zoodat met dezen stand het einde dezer in goede verstandhouding en met voortreffeiyke leiding gespeelden wed stryd kwam. Opening nieuwe overdekte tribune Ten aanschouwe van een talryk publiek, waaronder deken Van der Camonen en ver schillende pastoors en kapelaans, wethouder v- d. Seijp, verschillende R.K. gemeenteraadsleden en vertegenwoordigers van R. K. F. en D. H. V. B., heeft D. H. L. haar nieuwe overdekte tri bune annex kleedgelegenheden in gebruik ge nomen. Na afloop van de inzegening door pater ar. Vrijmoed O.F.M., speelden de Leeuwen tegen de kampioenclub van Nederland R. K. T. V. V. In een fraaien wedstrijd wist de thuisclub, die met een geheel georganiseerd elftal ver scheen, met 21 te winnen. Rust kwam met 0—0. In de tweede helft scoorde Nühn tweemaal voor D. H. L„ terwijl Mauritz voor R. K. T. V. V. wist te doelpunten. Zaterdagmiddag vond in „Krasnapolsky" te Amsterdam, de jaariyksche algemeene verga dering plaats van den Ned. Cricket Bond. Deze vergadering welke in den beginne werd gepresideerd door den wnd. voorz., den heer Davidson en later door den nieuwbenoemden voorz., Jhr. Mr. C. Felth, had een aangenaam en vlot verloop. In zyn openingswoord heette de wnd voorz. de aanwezigen welkom, in het byzonder de heeren'Pleythe en Mr. Feith. Het jaarverslag van den secretaris, evenals dat van den penningmeester werden goedge keurd. Van de kas-commlssie was een schrij ven ingekomen dat de boeken gecontroleerd en in orde waren bevonden. Den penningmeester werd décharge verleend. Door den secretaris werd nog gememoreerd dat van eenige oude bekende vereenigingen in de cricket-wereld bericht was ingekomen dat zy weder in de competitie van N. C. B. zul len uitkomen, o.a. van L. C. C. uit Leiden en C. V. H. uit Haarlem. Voorts werden een aantal wijzigingen in het huishoudelijk reglement en in de wedstrijd-be palingen zonder op- of aanmerkingen door de vergadering goedgekeurd. Hierna werd overgegaan tot het uitreiken van de kampioens-medailles van het afgeloo- pen seizoen. Vervolgens was aan de orde een van de be langrijkste punten van de vergadering, en wel de verkiezing van het bestuur. Een van de aanwezigen stelde voor het eere lid Jhr. Mr. C. Feith tot voorzitter te benoe men, hetgeen onder grooten byval van de aan wezige afgevaardigden geschiedde. De heer Feith aanvaardde zijn benoeming en presideerde de verdere vergadering. Met eenige korte woorden herdacht hij nog maals het overlijden van den vorigen voorzit ter, dr. Issbrücker, en bracht dank voor het geen de wnd. voorzitter, de heer Davidson na dien voor den bond heeft gedaan. Daar de overige bestuursleden, met uitzon dering van den heer Wolfson, zich allen her kiesbaar stelden, werd opnieuw besloten de zen bij acclamatie te benoemen. Door den voorzitter werd den heer Wolfson dank gebracht voor hetgeen hy gedurende meer dan tien jaren voor den bond heeft ge daan. Een ingediend voorstel, de open gekomen plaats niet meer te bezetten, werd aangeno men. Aan de orde kwamen de mededeelingen van het bestuur omtrent de Indeeling van de eerste klasse en de overgangsklasse. Voor het jaar 1932 zal de eerste klasse be staan uit 10 elftallen, welke elkaar 1 x zullen ontmoeten. De drie laagst geplaatste vereeni gingen zullen na afloop van de competitie overgaan naar de overgangsklasse die voor dit jaar nog evenals tot nu hetzelfde zal blyven. Voor 1933 en in de toekomst zal de eerste klasse uit 7 elftallen bestaan, welke elkaar in een dubbele competitie zullen ontmoeten. De overgangsklasse zal in 2 afdeelingen gesplitst worden, waaruit een kampioen zal ontsprui ten. Automatisch zullen aan het einde van de competitie de kampioenen van de overgangs klasse en de laatste op de ranglyst van de eer klasse met elkaar uitwisselen. De vergadering ging hiermede accoord. By de rondvrag deed de heer J. C. Groot- meyer een voorstel inzake het arbiter-vraag stuk. Het bestuur nam hiervan goede nota en zal hieromtrent nader beslissen. Met een kort woord werd'daarop de verga dering door den heer Feith gesloten. Zaterdagmiddag werd te Scheveningen op de M. E. T. S. banen een aanvang gemaakt met de ontmoeting tusschen de Hollandsche tennisploeg en de Belgische Davlscupploeg. Voor ons land kwamen uit v. Eek en Koopman, voor België de Borman en de jeugdige van Zuylen. De uitslagen zijn; v. Eek verliest van de Borman 79, 6—2, 36, 46. Koopman wint van v. Zuylen 62, 62, 36, 86. Morgen hebben het iubbelspel en de restee- rende enkelspelen plaats. Zondag werden de internationale tenniswed strijden tegen België "oortgezet. De tweede dag was het weer iets beter dan de eerste, doch het ijzige weer had,, hoewel het droog was, het publiek toch afgeschrikt en de belangstelling van haar zijde was dan ook niet groot. Eerst werden de twee enkelspelen afgewerkt en om tijdig gereed te komen, gedeeltelyk gelijktijdig. Er werd beter spel te zien gegeven dan de eerste dag. De partij Van Eekvan Zuylen, twee jonge spelers, gaf een aardigen strijd te zien met af wisselend aardige momenten en wonderlyke missers. Het bleek duidelijk dat Van Zuylen in de toekomst een zeer sterk speler kan worden. Van Eek, die qua slagen op elk gebied de min dere was liet tactisch spel zien. Hij liet afwisse lend door korte en lange slagen zijn tegenstan der missen. Hij bleek echter nog te onvast om dit systeem geregeld te kunnen toepassen. Hy verloor tenslotte met 68, 64, 64 en 64. De stand was hierdoor 21 voor België ge worden, zoodat Koopman zijn partij moest win nen, wilde Holland een kans behouden. Hy deed dit echter niet en dit was te meer jammer, om dat hij het best had kunnen doen. Om in een set, zes winning-strokes onbenut te laten is een luxe die men zich niet mag permitteeren. Het was een aardige gelijkopgaande stryd met Koop man als beter tacticus en De Borman enthou siaster en zwoegender. HSd Koopman zich meer naar het net gewaagd, waar hy uitstekende dingen deed, dan had het spel misschien een ander aspect gekregen. Nu ging het er om. Koopman overleefde in de eerste set met 97. Daarna speelde hij te mat en verloor de belde volgende sets. In de vierde set was hy bepaald de betere speler en het was slechts aan gebrek aan concentratie te wyten dat hy deze verloor. Het resultaat was: 7—9, 6—3, 8—2, 9—7 voor De Borman. Het dubbelspel verloor hierna aan beteekenls omdat België toch al gewonnen had, maar gaf nietttemin snel en soms goed spel te zien. Hu- ghan, de Hollander dien wy tot nog toe niet hadden gezien volleerde af en toe uitstekend, maar zijn returns waren niet al te best. De com binatie met Koopman sloot uitstekend en Koop man toonde* zich weer. eens een beter dubbel- dan enkelspeler. Zijn opstellen b.v. was steeds zeer goed. Het werd een Hollandsche overwin ning met 64, 5—7, 63, 63. De Belgen van Zuylen en De Borman waren ln alle op zichten beter. Het met veel geestdrift bezielde Fransche elf tal heeft tegen het technische betere Italiaan- sch elftal met 21 het onderspit moeten del ven. Nochtans hadden de gasten veel moeite om tot beide doelpunten te komen, daar de Fransche achterhoede met den kanthalf, Schar- wath aan het hoofd, goeden tegenstand bood. De aanval der gastheeren stelde in totaal teleur. Het Italiaansche elftal, waarvan mede door den keurigen wedstrijd tegen Oostenrijk zulk 'n roep uitging, heeft een bevredigende par ty voetbal ten aanschouwe gegeven, zonder echter de 45.000 toeschouwers in vervoering te brengen. De spil, Ferraris, slechts werkte uit nemend en zyn spel is ongetwijfeld een aparte vermelding waard. Overigens leverde deze internationale match eenige onverkwikkelyke momenten. Toen de lichtblauwe gasten het veld betraden, en keu rig in het gelid stonden, verzuimde de muziek het Italiaansche volkslied te spelen, terwyi di rect hierop wel de Marseillaise klonk, toen de Franschen het veld betraden. Uit het gelid ko mend brachten de Italianen het Fransche volk den Fascisten-groet, hetgeen met een hevig ge joel en gefluit werd beantwoord. Meldden wy verleden week reeds, om nog even bij het Fransche voetbal te blyven, dat de agenten van Fransche clubs pogingen in het werk stelden, om Spaanschen en Belgischen spe lers goede contracten aan te bieden. Zijn de berichten juist boekten deze agenten in Enge land meer succes en moeten er al contracten onderteekend zijn. Men zegt Gallacher en Law van het Londensche Chelsea. Dit Chelsea maakt na afloop van haar com petitie een tournee door Duitschland, en speelt achtereenvolgens te Berlijn, Leipzig, München om hun vierden wedstryd te Gelsenkirchen of Dortmund te moken, waarna zy tenslotte ook nog een wedstrijd te Rotterdam afsloten. De Kampioens-competitie in Zuid Duitsch land spoedt ten einde, waarby momenteel de volgende volgorde geldt: 1. Bayern (München) 12 wedstrijden 18 pnt.; 2. F. C. Nürnberg, 13 wedstrijden 18 pnt.; 3. Karlsruher K. V. 13 wedstryden 15 pnt. Er worden hier 14 wedstry- den gespeeld. Nadat de Grasshoppers uit Zürich voor veer tien dagen den Zwitserschen Beker veroverden, wordt dit succes vrij zeker door het Kampioen schap gevolgd. De Hoppers hebben momenteel prachtig de leiding, met een doelpunten-ave- rage van 54—10 uit 14 wedstrijden. Wat wel iets zegt. Het Tsjecho Slowaaksche-elftal, dat gisteren tegen Zwitserland speelde, en binnenkort nog meerdere internationale wedstryden krijgt, o.a. tegen ons land, heeft een regelmatige training voorgeschreven gekregen om niet ongewenscht te worden verrast. Het goede spel van het Hol landsche elftal heeft de aandacht getrokken, waaraan een waarschuwing werd toegevoegd de Hollanders niet te onderschatten. De Liersche S. C. behaalde verleden week het nationale kampioenschap, wat een welverdiende belooning is voor het constante, technisch heel goede spel dezer ploeg. Intusschen wel een ge duchte teleurstelling voor de Antwerp F. C., dat van meet af den kop nam, om vrywel het ge- heele seizoen aan de spits te blyven. Kort voor het einde kwart de beruchte inzinking, welke funest is geworden. Met drie punten voorsprong op nummer twee is de Madrid F. C. kampioen van Spanje ge worden; het doel van deze club wordt, zooals men weet, verdedigd door den beroemden kee- - per Zamora. Tot slot moeten wy nog even op het Fransche voetbal terugkomen. Zooals men. weet zyn 24 Fransche clubs tot de beroepsklasse overgegaan, waarbij echter de moeilijkheid zich voordeed, dat niet alle clubs van gelyke sterkte zyn. Daarom besloot men een Eere-divisje in het leven te roepen van 17 ver eenigingen, en een Promotle-afdeeling van 7 clubs. Deze verdeeling heeft nu weer 'n nieuwen twistappel gegeven; de zeven clubs zyn met haar nieuwe omgeving niet tevreden, wenschen in de Eere-divisie te worden ingedeeld, waarbij zy toezegden een elftal samen te stellen deze af- deeling waardig. Zoo is de Fransche V. B. weer in nieuwe moeilijkheden. Het eindresultaat was, dat de Belgen met 3—2 wonnen. Een zeer betreurenswaardig feit is het ge weest, dat bij deze wedstrijden, welke bedoeld waren als oefening voor de naderende Davis- Cup-wedstrijden de keuze-commissie niet aan wezig was. Zondag werd in het gebouw van de A. O. F. om het clubkampioenschap van Nederland de wedstryd gespeeld tusschen D. 0.8. (Amster dam), kampioen van het district Amsterdam, en Wie zoekt die vindt, uit Arnhem, kampioen van het Oostelijk district. De Amsterdammers wonnen met 12 tegen 8 punten. De gedetailleerde uitslagen luiden: 1. De Schaap—Keiler 1—1; 2. Groenteman— Jurcka 2—0; 3. Duitz—Pas 2—0; 4. Presburg Lelhbrandt 02; 5. Buitenkantvan Spie gel 02; 6. LuskeBeem 20; 7. EreiraBre mer 11; 8. Pinto—Hendriksen 11; 9. An- holtvan Gyn 11; 10. Barendv. Eeuwen 2—0; totaöl 128. Op een te Parys gehouden congres werd geconstateerd, dat tot nu toe slechts te reke nen valt op deelneming aan het Olympisch Ruitertournooi van de zyde van Frankryk, Neerland, Polen en Zweden. Intusschen zij& er berichten uit Zweden gekomen, dat in verband met de Kreuger-affaire de deelneming van Zweden volstrekt niet vast staat. In ver band met een en ander» Is het ruitertournooi dus weinig belangwekkend te noemen. Men heeft de Amerikaansche regeering of fi" nancieele ondersteuning gevraagd ten einde Europeesche equipes naar Los Angelos te zenden. Zondag werd de eindstryd gespeeld tusschen Amsterdam en Hilversum om den Bloemen- daalbeker. Na vijf verlengingen won Amster dam tenslotte met 21. Amsterdam won dit jaar dus het Neder- landsch kampioenschap, den jaarlijksche" hockeydag en den Bloemendaalbeker. de *°ffie hoe k ^oet en f V «t e«ft

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 10