SPANNING TOT HET EINDE, MAAR... WEINIG FRAAIS De drie die een eereplaim verdienen MAANDAG 18 APRIL vorm De overwinnin Het kanon ging niet afAdam in v. Heel, Anderiesen en Adam. Dit drietal heeft zich gisteren bijzonder onderscheiden UJPEST IN ONS LAND Voetbal van bijzondere klasse Goal. Noch v. d. Berghe, noch Claessens kunnen meer verhinderen, dat de bal voor de eerste maal in het Belgische doel rolt. Üet Belgische team. Van l.n.r.: Hellemans, Versijp, Voorhoof, Simons, Capelle, v. d. Berghe, Lavigne, Bastin, Dedeken, Grimmonprez, Claessens NEDERLAND KLOPT BELGIE MET 2-1 wiiimmininiiiiiiiiiiiiiiiiiniMiiiiiMiiiiiiiimiiinininiiMMinifiimiiiinininiiiniiiiminiiiiiMiiMniFniiiiniiiffliiiM iiiiiiiiimniniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimnmininmiuiiniiiiiiiiinmiMiiiK iiinmiiiiiimHiiiiiiniiiiiiimiiiinimiiiTnnniiinnnnnimmiiTninniiniminininnnininiHminimniniiiinnmiiimnnimnni De linksbinnen der Belgen zwenkt dan naar binnen, maar Van Male is hem te vlug af en bezweert door uitloopen het gevaar. Weer komen de mannekens opzetten en het ziet er op een oogenblik vrij penibel uit. Van Male is ver uitgeloopen en kan met geen mo gelijkheid den bal meer bereiken. Gelukkig vliegt de bal in het zijnet. Hè, hè, dat is een opluchting. Nadat Voorhoof over heeft gescho ten trekken de onzen weer op het Vlaamsche leeuwenhok af. Adam geeft den bal met een klein stootje aan Lagendaal, die van de groote verwarring welke voor doel heerscht gebruik maakt en den bal in het net doet belanden. Er zijn dan tien minuten gespeeld. Nederland leidt. Een gevaarlijk momentje. Oei, dat stonk daar even, zouden onze ZuL No. 18. öerburen zeggen. Van Male ver uitgeloopen, van Run reeds gepasseerd!Maar zonder geluk vaart niemand wel en het is een op luchting dat de bal na het schot van Capelle hoog over gaat. De Belgische backs gaan dan opdringen, waardoor eenige aanvallen der Oranje-mannen od buitenspel doodloopen. Onze middenlinie, waarin Anderiesen zeker niet minder is dan van Heel, trekt zich iets terug om beter te kunnen weerstaan aan de gevaarlijker wordende aanvallen van Capelle en consorten. Maar ieder voelt het, er zit een doelpuntje in de lucht en wel een aan den kant van de mannekens, wier ijverig zwoegen vraagt om belooning. De stand is gelijk. Hoera! 1—0 voor Holland, maar jammer is het dat tengevolge van dit doelpunt twee Bel gische spelers geblesseerd zijn o.a. v. d. Ber- ghe, die door den trainer moet worden opgeka lefaterd. Het spel van onze zuiderburen staat nog al tijd niet op het peil dat wij van hen gewend zijn, er ligt iets mats over en vooral de voor hoede heeft haar vorm nog niet te pakken. Bij een Hollandschen aanval maakt de links back der Belgen hands, maar de scheidsrechter laat verstandelijk doorspelen, omdat onderbre king van het spel niet in ons voordeel zou zijn. deel. Na een hoekschop ons doel slaat Van Male leelijk mis, maar gelukkig heeft die fout geen ernstige gevolgen. Wanneer Wels eenmaal den Belgischen doel man aanvalt komt Lgvigne hem terwijl de bal allang weer weg is even opzijzetten, hetgeen hem een scheidsrechterlijke waarschuwing doet oploopen. Adam, die zich halverwege tusschen voor hoede en middenlinie heeft opgesteld laat even handige als fraaie dingen zien, maar voorals nog is zijn plaatsen niet zuiver. Twee aanvallen der Oranje-mannen worden door buitenspel staan van Lagendaal en daar na van Wels onderbroken. Als Capelle op het punt staat te schieten ontfutselt van Heel hem den bal en redt daar mee een gevaarlijke situatie. Van Nellen besluit een snellen ren langs de lijn met een fraaien voorzet welken Lavigne wegkopt; de D. H. C.-er doet nog een goeden voorzet, maar Mol, die den bal krijgt toege speeld, weet er geen raad mee. De meeste aanvallen der Belgen worden ge leid door de vleugels, die zeer veel goede voor zetten geven, welke echter niet naar waarde worden benut. Eenmaal weet Voorhoof te schieten, maar Van Male vangt den bal in stijl. Jammer is het, dat de activiteit, welke van Van Nellen uitgaat eenigen tijd wordt getem perd door de gevolgen van de botsing, welke de D. H. C.-er heeft gehad, maar geleidelijk aan komt hij er gelukkig weer in. Adam slipt herhaaldelijk door middenlinie en achterhoede der Belgen heen, daarbij steeds verschillende fraaie trucs demonstree- rend; eenmaal is hij weer door alles heen, maar het besluit van zijn prestatie is minder fraai, want de bal gaat hoog over. Temeer valt dit tegen, omdat v. d. Berghe het doel reeds had verlaten. De kleine H. V. V.-er. onderneemt nogmaals een solo-aanval, maar Dedeken weet door het maken van een halven salto den bal corner te koppen. Versijp, Voorhoof en Capelle gaan herhaal delijk op Van Male af, maar hun schoten zijn slecht gericht, behalve een van laatstgenoemde, dat de opvolger van v. d. Meulen juist onder de lat nog kan grijpen. Even later is hij min der gelukkig als hij na een doelschop den bal heel slapjes wegslaat zóó, dat het voor de voe ten komt van Voorhoof, die echter te veel tijd noodig heeft om zich in schotpostuur te stellen. Na een doorbraak van Mol lost de K. P. C-er een schotje, dat veel te tam is om ook maar eenige kans te hebben op succes. Reeds enkele malen heeft het publiek zich geërgerd aan het veelvuldige vlaggen van den Belgischen grensrechter, die het nogal eens mis heeft. Als hü weer een blunder begaat wordt hij op een fluitconcert getracteerd. Lagendaal heeft niet veel kans gezien met zijn gewone tactiek iets te bereiken; hij veran dert zijn speelwijze daarom, maar ook zijn rondzwermen om het doel levert hem geen nut tige gelegenheid tot schieten. Het loopt tegen de rust en het laat zich aan zien dat er aan geen van beide kanten g - doelpunt zal worden. Deze verwachting wordt beantwoord en inderdaad gaat de rust in met 10 voor de ploeg van Van Heel. De tweede helft. Aanstonds valt het op, dat de Belgen het na de thee fermer aanpakken. Bastin, die ondanks zijn buikske nog over een zeer groote snelheid beschikt, rent verschillende malen langs de lijn en steeds besluit hij zijn runs met een heel scherpen voorzet, 't Ligt niet aan hem, dat daaruit geen succes wordt geboren. In de voorhoede der onzen blijft Adams nog altijd zeer actief; hij gaat er weer eens in zijn eentje vandoor en lost een keurig boogschot, waaruit de bal tegen de bovenlat aankomt. Raak is het niet, maar het publiek beloont den vaderlandschen Grasshopper met een da verend applaus. Aan den anderen kant is Bastin eenzelfde lot beschoren. De Roode Duivels zijn fanatieker dan in de eerste helft; uit 'n goeden aanval krijgt Capelle den bal mooi toegespeeld. Hij zat zich schrap, maar op het laatste oogenblik graait Van Run hem het leer voor de voeten weg. De Hollandsche voetbalploeg, welke gist» ren de Belgen met 21 versloeg. Van l. n. r.: v. Nellen, Paauwe, Wels, Mol, Weber, Anderiesen, Lagendaal, Van'Male, v. Run, Adam, v. Heel. 't Weer was droog, maar niet de stemming, Want die was zeer enthousiast, Zooals die bij voetbalharten En.... een overwinning past! Want de Belgen waren kranig En de Zuidelijke buur Brandde, evenals Oranje, Van het ware voetbalvuur. Ieder speelde naar zijn kunnen, e 21 was de laatste stand En dit bracht de overwinning Aan het spel voor Nederland! En de klop der voetbalharten Sloeg zóó op het Stadion, Dat men dien, op aethergolven, Tot in Indië hooren kon! MARTIN BERDEN. (Nadruk verboden). Dit doelpunt doet de aanmoedigings.animo van het publiek, dat zich langen tijd rustig heeft gehouden, weer ontwaken en luide wordt ons team aangespoord zijn beste krachten te geven. Weber en van Run zetten met fiksche trap. pen de middenlinie aan het werk, waar Ande riesen door zuivere passes het spel prachtig verdeelt. Lagendaal heeft niet veel geluk vanmiddag. Tegenover hem staat Lavinge, die een poo. tige partij speelt, zonder dat men hem echter het verwijt maken kan dat hij „vuil" speelt. Lagendaal valt uit. Van Lagendaal geldt hetzelfde en zoo komt het op een oogenblik tot een botsing tusschen deze twee, waarbij onze middenvoor zoodanig geblesseerd raakt, dat hij het veld uit moet. Lagendaal werd tegen het einde van den strijd zoo ernstig geblesseerd, dat hij vervangen moest wor den. Even gaat hij langs de lijn liggen en laat zich masseeren en allen hopen, dat hij den wed strijd tot het einde zal mee kunnen spelen, maai- 't schijnt erger te zijn dan het lijkt en hij moet van verder meespelen afzien. Volkers komt het veld in. Mol gaat op de middenvoor plaats en de Ajacied op de plaats van Mol. Er is dan nog een kwartier te spelen. Adam blijft aardige staaltjes vertoonen, maar hij voert ze te ver door en succes kan hij er dus> niet mee hebben, Herhaald hoera. Dat hij dan ook de maker kan worden van het volgende doelpunt, dat Holland de zege zal geven, is feitelijk te wijten aan Puck van Heel, die den bal zoo mooi voorzet dat Adam hem op de borst op kan vangen en met Dal en al in 't doel loopt. Het gejuich is onbeschrijflijk. Ziezoo, die is binnen! Het zal nu raar moe ten loopen als de Belgen het nog halen. En inderdaad zij halen het ook niet. Eerder zou er nog een doelpunt aan onzen kant kunnen komen. Van Heel heeft er zin in dat voor zijn rekening te nemen, maar een Belg legt hem vlak voor het doel op den grond. Van Male moet nog eenmaal optreden bij een flink schot, dat hij over de lijn stompt. Dan is het tijd. Holland heef gewonnen. TJjpest (Nieuw-Pest), een voorstad van de Hongaarsche hoofdstad, huisvest voor de Hon- gaarsche voetbalsport een der grootste en oud ste vereenigingen, de populaire U.T.E., hetgeen beteekent üjpesti Torna Egyesulet, vertaald Nieuw-Pester Gymnastiek Club. De in 1885 op gerichte U. T. E. heeft steeds een belangrijke rol in het Hongaarsche sportleven vervuld. Het is een club, die allerlei sporten beoefent en op velerlei gebied kampioenschappen behaalde. U. T. E. heeft afdeelingen zwemmen, water polo, krachtsport, athletiek, turnen, schermen, worstelen, boksen, tennis, hockey, roeien, wiel rennen en voetballen, en heeft een eigen zwembad en sportterreinen. Bij de invoering van het professionalisme in Hongarije vormde de U. T. E. die in totaal 4000 leden telt ook een profteam, dat onder den naam TJjpest van meet af aan met groot succes aan de wedstrijden deel nam en een on gekend groot aantal spelers voor het nationale Hongaarsche elftal leverde. Alle spelers van TJjpest zijn dan ook internationaal. Het huidige team is, ondanks het feit, dat het in dit seizoen met de tweede plaats genoe gen zal moeten nemen, mede het beste dat ooit de violette kleuren van TJjpest droeg. Het ge- heele team speelt klasse-voetbal, getuigend van een buitengewone techniek, en niettemin snel en doortastend. TJjpest verwierf zich een Europeesche repu tatie door vele belangrijke toeren in het buiten land te ondernemen. De voornaamste resultaten uit het laatste tijdperk waren het in 1929 win nen van den Midden-Europa-beker (Mitropa- cup), het in 1929—1930 behalen van het kam pioenschap van Hongarije en het in 1930 win nen van den beker der naties te Genève, waar onder anderen Go Ahead (Deventer) met 70 geslagen werd. Het team van TJjpest bestaat uit; Acht, doel- verdediger, 15 maal internationaal, stond ook tegen Nederland twee jaar geleden met Pink steren in het veld, Huben is reservekeeper, ze ven maal internationaal, Pogl, aanvoerder en standaardback van het Hongaarsche elftal, hij speelde 61 maal voor het nationale elftal! Dudas is zijn partner en speelde reeds 20 ma len in het nationale team. In de middenlinie staan Kovago, zes malen internationaal, Szaly, viermaal internationaal, Borsanyi, 22 maal internationaal, Volontik is de spil, vijf maal internationaal, Wilhelm, linkshalf 8 maal internationaal, Kvasz 10 maal internationaal. In de voorhoede staan Stroeck, rechtsbuiten, geweldig snel en zeer beheerscht, kwam 20 ma len voor Hongarije uit, Auer rechtsbinnen, 9 maal internationaal, speelde ook tegen Neder land, Steiner, prachtige spelverdeeler, acht maal internationaal, Jakube eveneens midvoor 10 maal internationaal, Spitz linksbinnen 11 maal internationaal, een onberekenbare speler vol fijne trucs, Szabo, linksbuiten 14 malen inter nationaal, vormt met Spitz een van de beste Midden-Europeesche vleugels. Schneider kan op verschillende plaatsen spelen, jongste speler. Hoe men ook de ploeg uit deze 17 spelers samenstelt, steeds verkrijgt men een sterk ge heel van bijzondere klasse. Wij twijfelen er niet aan, of dit team zal in Nederland een grooten indruk maken en zeker den roem bevestigen op zijn Hollandschen toer van het Hongaarsche voetbal. En ja hoor, het komt er van. Bij een plot selinge doorbraak komt de bal voor ons doel te zweven, er ontstaat een scrimmage, waaruit Capelle inschiet (1—1), Het is dan tien voor vieren, Wij kunnen gevoeglijk aanvangen met er op te wijzen, dat dit treffen tusschen Hollanders en Belgen niet geheel aan de verwachtingen heeft beantwoord. Vooral voor degenen, die een hiaand geleden in Antwerpen waren, moet het sPel min of meer teleurstellend zijn geweest. Misschien waren de verwachtingen wel wat hoog gespannen, doch hoe dit ook wezen mag, Zij, die in de Scheldestad vier juweeltjes van goals door ons kanon Lagendaal zagen scoren, boeten thans wel met een onbevredigd gevoel het Stadion hebben verlaten. Het is trouwens frappant, hoe onze midvoor hi eigen omgeving zooveel minder presteert dan °ver de grenzen. In Parijs was Lagendaal uit stekend, in Amsterdam, toen de Belgen hier voor het eerst te gast waren, viel hij bitter tegen. Daarna kwam Antwerpen en onze mid voor overtrof zichzelf, waarna hij ditmaal te gen de Roode Duivels weer vele van zijn talrijke Vrienden teleurstelde. Wij hebben er trouwens hi ons verslag van den kamp in Antwerpen reeds op gewezen, dat men na het buitenge wone werk van den Xerxes-man in de volgende ontmoetingen niet een herhaling van een der gelijke prestatie moet verwachten. IVIen concludeere uit het bovenstaande vooral biet, dat Lagendaal zoo buitengewoon slecht heeft gespeeld. Daarvan is geen sprake. Straks komen wij daarop nog wel even terug. De strijd in zijn geheel heeft ons niet ten Volle kunnen bevredigen. Ongetwijfeld heeft °nze heele ploeg niet dat geleverd, wat wij in darijs en in Antwerpen zagen, doch aan den anderen kant is er over 't algemeen toch ook Weer beter gespeeld dan tijdens den laatsten Wedstrijd in Amsterdam. De spelers hebben elkaar dit keer echter zoo fanatiek bekampt, dat de scheidsrechter het ePel veel te vaak heeft moeten onderbreken. Volgens ons deed hij dit dikwijls ten onrechte, doch een feit is, dat wij ons geen HollandBelgië-wedstrijd kunnen herinneren, Waarin het spel zoo vaak voor vrije trappen Werd onderbroken. Bovendien hadden de Bel gen een grensrechter, die uitmuntte door par tijdigheid, zoo erg, dat men ten opzichte van de Oranjeploeg heusch niet chauvinistisch afge- ®temd behoefde te zijn, om er zich flink aan te ergeren. Onwillekeurig laat een arbiter zich hierdoor beïnvloeden en dit was ook gisteren Zoo. Wij zijn er van overtuigd, dat de heer Ruoff, zonder het spel te schaden, gerust een Wat spaarzamer gebruik van zijn welklinkend apparaat had kunnen maken. Vaak was er ech ter ook wel reden voor onderbreking. Er werd, k Zooals wij reeds opmerkten, „harder" gespeeld dan wij dit gewoon zijn, waarvan tegen het einde Lagendaal ten slotte de dupe werd. De Wijze, waarop Claessens onzen midvoor aan viel, was niet geheel fair. Wij zijn van de Rooae duivels een meer bedachtzaam spel gewoon. Enthousiasme was trouwens het voornaamste Wapen van onze tegenstanders. Mogelijk heeft Öe wijze, waarop het eerste Nederlandsche doelpunt ontstond, de Belgen een beetje ge prikkeld. Het is in elk geval een feit, dat het Vuur, waarmede zij hebben gespeeld, hen meer dere malen tot ongeoorloofdheden heeft ge bracht. Natuurlijk werd er van Hollandsche zijde bieermalen gereageerd, hetgeen tot gevolg had, dat de strijd een eenigszins rumoerig karakter kreeg. Hoewel de Holandsche doelpunten, evenals bet Belgische trouwens niet bepaald fraai Waren, hebben de onzen in elk geval verdiend tewonnen. Holland is niet alleen gedurende belangrijk deel van den strijd een tikje zterker geweest, doch het beste spel kwam bierbij eveneens van onzen kant. Oranje 8Peelde met meer overleg dan roodzwart, Vooral in middenlinie en aanval. Zoo zijn wij vanzelf genaderd aan een be- dordeeling van spel en spelers. Wij willen hierbij allereerst onze halflinie pluim op den hoed steken. Anderiesen b.v. heeft niet alleen de verwachtingen, doch eveneens zichzelf overtroffen. Nog nimmer bebben wij den Ajacied zoo'n uitstekenden Wedstrijd zien spelen. Hij behoort absoluut under de uitblinkers te worden gerekend. Ver der speelde Van Heel zijn bekende berekende 6PeL Hij had het rechterdeel van den Belgi- £chen aanval, den uitstekenden vleugel Voor- boof-Versijp onder zijn bewaking en kweet Zich op een wijze van zijn taak, boven allen lof verheven. Paauwe was nu de minste van het drietl, donder te falen stak het spel van dezen Pijenoordman toch min of meer ongunstig af bij dat van zijn twee collega's. In den aanval was Adam de man. Zijn trucjes en verrassend snelle start speelden den tegenstanders herhaaldelijk parten. Jam mer, dat het schot van onzen rechtsbinnen niet wat zuiverder is. In dat geval had hij nog twee uiterst fraaie goals kunnen scoren. Die bleven thans door slecht gerichte schoten achterwege. Van Lagendaal zeiden wij reeds een en ander. De lange Rotterdammer heeft niet aan de verwachtingen beantwoord, doch volgens ons komt dit alleen, omdat er reeds teveel van hem verwacht wordt. Zijn doodelijke schoten bleven uitermate beperkt, doch de Belgische verdedigers wisten ditmaal ook te goed, waar zij met hem aan toe waren. Vooral Dedeken is een speler, die door zijn groote snel heid Lagendaal's productiviteit belangrijk kan verkleinen. Mocht men echter meenen, dat onze aanval het zonder Lagendaal zou kunnen stellen, dan wijzen wij toch op het feit, dat de kracht van de voorhoede na zijn blessure, danig bleek verminderd. Mol heeft verder zijn gewone spel gespeeld. De Zaankanter is geen uitblinker en hij zal dit ook wel nimmer worden. Toch doet hij door zijn harde werken en uitstekend aan geven van. den bal genoeg nuttig werk om hem een plaats waardig te keuren. Van de vleugelspelers was Van Nellen de beste. De D. H. C.-er geeft uitstekende voor zetten uit eiken stand. Wels was iets minder, doch viel toch niet tegen. De verdediging hebben wij tegen de ge woonte in, voor het laatst bewaard. Eerlijk gezegd heeft dit trio het niet erg moeilijk gehad, zoodat wij dan straks meteen toe zijn aan de oorzaak, waaraan de Belgen hun neder laag kunnen wijten. Weber en Van Run hebben wel eens voor heetere vuren gestaan en Van Male niet minder. In vergelijking met hetgeen de lange Rotterdammer in Antwerpen te verwerken kreeg, was zijn karwei van Zondagmiddag een peulschil. Het Belgische aanvalsspel was dan ook nog minder dan een maand terug. Zonder veel moeite konden Weber en Van Run het tamelijk voorzichtig spel van het roodzwarte vijftal meester blijven. Voorhoof, één der beste aanvallers, waar over de Belgen momenteel de beschikking hebben, zag zich keer op keer reeds door Van Heel overtroefd, zoodat het contact met de backs vrijwel uitbleef. Neen, het zal de Bel gische elftalcommissie nog wel wat hoofd brekens kosten om wat dit betreft uit de im passe te geraken, daar ook de andere binnen- speler, Grimmenprez niet boven het middel matige uitkomt. Capelle bracht er nog het meest van terecht, maar zag zich bijna geen binnenspelers geboden. enkelen keer een goede schietkans door zijn Versijp was ook niet de oude, misschien wel omdat van Heel zoo buitengewoon goed speelde. In elk geval bleef het aantal voorzetten van rechts beperkt. Bastin leverde een grooter aan tal, doch men heeft als binnenspeler niet vol doenden kijk op de voorzetten van den Antwerp- man, omdat ze over het algemeen te hard zijn en nu eens laag, dan weer hoog in de buurt van het doel terechtkomen. In de Belgische halflinie had Hellemans dit keer aan Anderiesen zijn mannetje. Toch speel de de center-half der tegenpartij weer heel goed, beter in elk geval dan zijn buurlui, van wie de nieuweling Claessens op de plaats van Declerq ons geen verbetering scheen. Achter bleken Dedeken en Lavigne goede plaatsvervangers voor Nouwens en Hooydonckx. Hoewel eerstgenoemde wat onzuiver trapt, heeft hij een groot voordeel van zijn snelheid. Lagen daal ondervond dit maar al te goed. Heel veel moeilijk werk heeft van den Berghe ook nu weer niet gehad. Bij het tweede Hol landsche doelpunt ging hij niet geheel vrij uit, maar overigens was hij toch niet onbetrouw baar. Ziehier ons oordeel over spel en spelers. Van den heer Ruoff zeiden wij reeds iets. Wij heb ben den Zwitser wel eens beter gezien. Eigen aardig was het ook, dat hij eenige minuten te vroeg liet eindigen. De spelers schenen het niet te merken, of namen er vrede mee en zelfs de als maar met zijn vlag zwaaiende Belgische grensrechter hield dit onderscheidingsteeken toen omlaag. Het was een ietwat eigenaardig slot van een wedstrijd, die zich voornamelijk onderscheidde door het vurige spel. Het spelverloop. Nu echter nog iets over het verloop van den strijd. Het Stadion was begrijpelijk tjokvol en voor het niet bepaald onbelangrijke bedrag van vier gulden hadden thans ook nog een zeshon derd gelukkigen op simpele houten banken voor de eeretribune plaats genomen. Voor deze som kregen zij een scherp snijdend Oostenwindje in hun gezicht, dat den Belgen, die den toss won nen, echter maar weinig voordeel bood. De elftallen luidden: Nederland: Van Male (Feijenoord) Weber, Van Run, (A.D.O.) (P.S.V.) J. Paauwe, Anderiesen, Van Heel (Feijenoord) (Ajax) (Feijenoord) Wels Adam, Lagendaal, Mol, Van Nellen. (Unitas) (H.V.V.) (Xerxes) (K.F.C.) (D.H.C.) Scheidsrechter: Ruoff (Zwitserland) Bastin, Grimmonprez, Capelle, Voorhoof, Versijp (Antw.) (R.C. Gent) (Stand.) (Liersche) (F.C. Br) Claessens, Hellemans Simons, (Union) (F.C. Mech.) (Antw.) Dedeken, Lavigne (Antw.) (R. Brussel) Van den Berghe (Daring C.B.) België. Om half drie brengt Lagendaal den bal aan het rollen en meteen gaat het op het doel der Belgen af. Lavigne echter zet zijn middenlinie aan het werk, maar spoedig is het leer weer op de Belgische helft. Van Nellen lost van de lijn een hard schot, dat v. d. Berghe ternauwernood baas kan. La gendaal tracht hem het dingetje te ontfutselen en valt den doelman aan, waaraan het fluitje van Ruoff een eind maakt. Wels speelt goed naar Lagendaal en het be kende geloei noodigt den Xerxesman uit een van zijn bekende schoten liefst raak, te lossen, maar het kanon geeft aan deze uitnoodiging geen gehoor. De affuit is te hoog gericht. An deriesen, van wien het aanstonds opvalt dat hij zeer goed op dreef is geeft een mooien pass nara Van Nellen, die keurig voor de zijlijn stopt en meteen een schot inzendt, dat v. d. Berghe echter keert. Bij een volgenden aan val staat Lagendaal r.iet op de goede plaats om met succes een schot te kunnen losserv Ruolff, de Zwitsersche scheidsrechter, die ditmaal niet zoo goed leidde als wij dat van hem gewoon zijn.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 9