KENNEMERLAND VE1SENS FMMCJM Ingrijpende voorstellen DONDERDAG 21 APRIL DE KAASFABRIEK TE LIMMEN BEVERWIJK HERINGA WUTHRICH, VELSEN-NOORD IJMUIDEN VELSEN IJMUIDEN SANTPOORT DR. JOH. G. HOGE HEILOO LANSDORP ROBAT LIMMEN UIT DEN OMTREK TRAM EN AUTO Botsing onder Haarlemmerliede BENNEBROEK BLOEMENDAAL HALFWEG HEEMSTEDE HILLEGOM R. K. Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen in Noord-Holland NOORDWIJK WARMOND MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG Staat van Besommingen MARKTNIEUWS Stofzuigerhuis MAERTENS STAATSLOTERIJ Naar wij vernemen, zullen B. en W. der ge meente Velsen, In verband met een minder rcoskleurigen toestand der gemeente-finan- ciën, den raad een reeks zeer ingrijpende voorstellen aanbieden, ten einde van de regee ring financieelen steun op korten termijn te verkrijgen. Deze voorstellen betreffen o. a.: belasting- verhooging door andere classificatie; in trekking van alle subsidies met uitzondering van die ten bate van de t. b. c.-bestrijding; opheffing van den ophaal- en stortings- dienst; pensionsverhaal op de salarissen van ambtenaren en werklieden van 5y2 pet.; be- zuinignng o Openbare Werken, Reiniging, Gas en Water; intrekking van den toeslag op de salarissen van het personeel bij het openbaar buitengewoon lager onderwijs; op heffing van het onderwijs aan de rijpere jeugd; opvoering van het aantal leerlingen bij het L o. per klasse; opheffing van het openbaar voorbereidend onderwijs, en intrek king van alle bijdragen aan het bijzonder voorbereidend onderwijs. Naar wij vernemen, is aan de raadsleden dcor B. en W. een schrijven betreffende deze voorstellen gericht. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de onderhandelingen tusschen het gemeentebe stuur van Limmen en de Karperton-Kaasfa- briek tot een bevredigend resultaat hebben ge leid, zoodat besloten is de fabriek niet te ver plaatsen. HANDELSAVONDSCHOOL ,JDE HANZE'' Gisteravond heeft in het K. S. A.-gebouw de uitreiking plaats gehad van de diploma's aan de leerlingen van de Handelsavondschool „De Hanze", die daarvoor in aanmerking kwamen. De plechtigheid werd bijgewoond door den burgemeester, Jhr. J. C. W. Strick van Lin- schoten, het bestuur van de Hanze, den di recteur en de leeraren van de school en an deren. Daar de voorzitter van de Hanze, de heer N. J. Out, wegens ongesteldheid verhinderd was, werden de aanwezigen door den vice-voor- zitter, den heer Kuijs, met eenige hartelijke woorden welkom geheeten. Spr. gaf de verzekering, dat het voor de Hanze een voldoening is om te kunnen mede werken aan de verrijking van de kennis onzer jongens en meisjes. Twaalf der leerlingen zullen dit jaar een di ploma ontvangen, hetgeen voor de Hanze een aansporing is om op den ingeslagen weg voort te gaan. Spr. wees er dan op, dat het voor hen, die thans het diploma ontvangen, een blijde en te vens ook een rijke dag is. Een blijde dag, om dat het doel bereikt is en een rijke dag, omdat zij in den vorm van het diploma het kapitaal ontvangen, waarvoor drie jaar lang is gewerkt. Onze kennis is immers onze rijkdom, wel geen tastbare, maar toch eene, welke ons door geen mensch kam-worden ontnoemen en die niet aan inflatie onderhevig is. Spr. wenschte de ouders geluk en hoopte dat zij nog lang getuige mogen zijn van de vruch ten, welke hun kinderen van dit onderwijs on getwijfeld zullen plukken. Na dit inleidend woord werd door den di recteur der school, den heer van Gessel, een overzicht van den afgeloopen cursus gegeven. Wij ontleenen hieraan het volgende: Voor de eerste klas meldden zich aan 23 leer lingen. Na gehouden toelatingsexamen werden aangenomen 20 leerlingen, waaarvan 18 jongens en 2 meisjes. Voor de derde klas meldde zich één leerling aan met Mulo-diploma, die werd aangenomen. Op 31 December "31 bestond de 1ste klas (de leerlingen voor Engelsch en Duitsch meegere kend) uit 19, de 2de klas uit 22, de 3de klas uit 20 leerlinge, totaal 61 leerlingen. De Engeüfche en Duitsche klassen bestonden uit: Engelsch: 1ste klas 8, 2e klas 9, 3e klas 3 leerlingen: Duitsch: le klas 4, 2de klas 4, 3de klas 7 leerlingen. Bij het einde van den cursus werd door alle leerlingen proefwerk gemaakt. Op grond van de gemaakte vorderingen werden van de 1ste naar de 2de klas bevorderd 12 leerlingen, niet bevorderd 3, van de 2de naar de 3e klas bevor derd 13 leerlingen, voorwaardelijk bevorderd 2. niet bevorderd 3. Van de leerlingen der 3de klas kwamen 12 in aanmerking voor het diploma, waarvan 4 met het predicaat goed, 2 ruim voldoende en 8 vol doende. Aan 2 leerlingen kon wegens onvol doende vorderingen het diploma niet uitge reikt worden. Bevorderd werden van de 1ste naar de 2de klas: Dirk Heinekamp, Joh. Hommes, Jan Boon, Floor Wentink, Cathrien Wesseling, Ge rard Welp, Dirk van der Molen, Jan Tromp, Kees de Ruiter, Jaap Kaspers, Piet van der Loos, Willem Winter. Niet bevorderd 3. Bevorderd werden van de 2de naar de 3de klas: Jo Spruyt, Annie Huyer, Bets van Duin. Bets Schelvis, Cor Tijms, Govert van der Wel, Wim Zonneveld, Wim Vendel, Jacob Aris. Nel lie Braun, Joost de Wit. Roelof Docter, Herman Niesten, Tony Gerritsen, Jacob Veldt. Niet be vorderd 3. Het diploma werd uitgereikt aan: Jan Ver steeg, Annie Zonneveld, Louis Offerhaus, Jean- nette Tolk, Piet Kranendonk, Nico Kuyper. Krijn Slings, Trinus Wentink, Piet van Zalin- ghe, Sies Kiees, Andr. van de Velde, Dir Wil genhof. De diploma's werden hierna uitgereikt door den burgemeester, die daarbij de verzekering gaf van zijn belangstelling voor dezen cursus, waarvan hij slechts het aantal leerlingen groo- ter zou wenschen. De burgemeester overhandigde de diploma's aan de leerlingen met een toepasselijk woord en eindigde met een gelukwensch te richten tot de ouders. De directeur der school sloot zich hierbij aan en drukte de leerlingen op het hart met niet stil te zitten, doch de verworven kennis in prac- tijk te brengen Dankbaar herinnerde de directeur tenslotte aan de prettige samenwerking, welke er steeds met het bestuur en de leeraren bestaan heeft. Nadat de heer Tolk namens de ouders een woord van dank had gesproken, werd de bijeen komst gesloten. Gezelschap van den Stillen Omgang naar Alkmaar. Bovengenoemde vereeniging hield Maandag ji. een ledenvergadering. Aanwezig was het bestuur, met uitzondering van den geestelijken adviseur, van wien nmld- dels bericht was binnengekomen, dat Z.Eerw. verhinderd was de vergadering bij te wonen, en tevens een groot aantal belangstellenden. Om pl. m. 8.15 uur opende de voorzitter, de heer Bart, de vergadering met den christeltjken groet en gewoonte-getrouw volgde hierop zijn HAARLEM •1 openingrede, waarin hij zoo duidelijk liet uit komen, wat eigenlijk de Stille Omgang is en waaruit hij voortkomt. Want zoo ging spr. verder worden we met alle feestdagen door de Kerk of onzen kalender aan die dagen her innerd, de Stille Omgang wordt ons in herin nering gebracht door ons Katholiek Geloof, dat gelukkig bij zoovelen nog leeft en bü de Stille Omgangen, welke jaarlijks worden ge houden, hetzij te Amsterdam of Alkmaar, zoo duidelijk wordt getoond. Het applaus be wees, dat de aanwezigen met deze woorden in stemden. Hierna volgde de voorlezing der notulen van de vorige vergadering, die ongewijzigd werden goedgekeurd. Verder bracht de penningmeester verslag uit van het Vaandel-comité, hetwelk aanwees, dat door onze ijverige propagandisten een bedrag van pion. 127.46 was bijeengebracht. Voor waar een schitterend bewijs, met welken ijver deze heeren hebben gewerkt, doch ook tevens een bewijs, dat de parochianen van beide pa rochies medeleven met onze vereeniging. Hier mede zal ook de wensch van het bestuur in vervulling gaan om met het 1214-jarig bestaan van de vereeniging een vaandel aan te bieden. Als vierde punt van de agenda volgde de reisbespreking. Op Zaterdag 30 April zal in de parochiekerk van O. L. Vr. van Goeden Raad, des avonds om half acht, een Lof worden gecelebreerd met een korte toespraak van onzen geestelijken adviseur, waarna zij, die de bedevaart te voet houden, om pl. m. 8.15 uur zullen vertrekken. Het vertrek van degenen die per fiets gaan is gesteld op plm. 10.15 uur vanaf de Schans. Zij die per bus gaan, vertrekken om pl.m. 11 uur, eveneens vanaf de Schans. Hierop vroeg de heer Floris van Velsen het woord en deelde mede, dat ook de leden uit Velsen, zich bij Beverwijk zouden aanslui ten, hetgeen ook zeer op prijs werd gesteld. Toen echter genoemde spreker begon over de bestaande rijwielclub te Amsterdam en mede deelde, dat de hierbij aangesloten leden zich niet bij Beverwijk, maar bij Amsterdam zou den voegen, ontspon zich een onaangename dis cussie. Zoowel het bestuur als de leden waren tegen de houding van deze club. Hierover komen we misschien later nog wel eens terug. Inmiddels zal het bestuur deze kwestie aan het hoofdbestuur te Alkmaar voorleggen, dat deze zaak verder wel zal afwerken. Vervolgens werd de gelegenheid geopend voor rondvraag, waarvan één der leden gebruik maakte en de vraag stelde of degenen die door de heerschende crisis niet kunnen betalen, ook mee konden. Na een korte gedachten wisseling van het bestuur werd besloten om dengenen, die niet kunnen betalen, gratis een kaart van lidmaatschap te verschaffen voor dit jaar; ech ter moeten ze zelf voor reisgeld zorgen, aan gezien de kas niet toelaat hierin te voorzien. Dus degenen die het lidmaatschap niet kun nen betalen, kunnen bjj het bestuur gratis een kaart bekomen en wel bij de heeren Bart, Ko ningstraat; Webbe, Arendsweg en van Eijk, Pe perstraat. Voor lidmaatschap tegen betaling kan men zich ook opgeven bij bovenoemde adressen of bij de heeren propagandisten. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voor zitter de vergadering op de gebruikélijke wijze. N.B. Om een goede regeling met de auto bussen te kunnen treffen, zoowel voor de heen als terugreis, heeft het bestuur gemeend allen te moeten aansporen om niet tot den laatsten dag te wachten om zich van kaarten te voor zien, doch zoo mogelijk vóór Vrijdag 29 April, en dan te willen opgeven of ze gaan loopen, of met de bus en ook of ze in Alkmaar vóór de terugréis wenschen te ontbijten, want het is ons verzocht dit vooraf te willen berichten, daar anders de mogelijkheid zou bestaan, dat hiervoor geen gelegenheid open is. We ver onderstellen ook, dat de loopers, die 's avonds al vroeg van huis moeten, vóór de terugreis willen ontbijten en verder kunnen we dan zorgen, dat een bus bij de kerk aanwezig is voor degenen, die direct naar huis willen en een tweede bus een half uur later. Door aan dezen wensch te voldoen, kan ieder zijn eigen belang behartigen. Besmettelijke ziekten In de afgeloopen week zijn in deze gemeente 5 gevallen van roodvonk voorgevallen. Kennemer motorclub. Deze club organi seert een betrouwbaarheidsrit op a.s. Zondag, om den zilveren coupe, welke beschikbaar ge steld is door den heer L. Peelen. Door het be stuur zijn eenige draagmedailles uitgeloofd De start vindt plaats bij het café van den heer Peelen, des morgens om 10 uur. Stille Omgang naar Alkmaar Het Ge- nootsicbap van den StilUen Omgang naar Alk maar, hield zijn jaarvergadering in het R. K. Vereenigingsgebouw. Na de opening op de gebruikelijke wijze, door den voorzitter, den heer A. Floris, heette deze de aanwezigen welkom en sprak zijn tevreden heid uit over de goede opkomst. Vervolgens bracht de penningmeester het jaarverslag uit, hetwelk eveneens tot voldoening stemde, daar dit sloot met een batig saldo Hierna kwam aan de orde de ebspreking van de bedevaart naar Alkmaar, welke zal worden gehouden in den nacht van 30 April op 1 Mei a-s. De wandelaars vertrekken om 7 uur van het Vereenigingsgebouw en wonen dan het Lof bij in de kerk van O. L. Vrouw van Goeden Raad te Beverwijk, gelijk met de pelgrims uit die plaats. Om 12 uur 's nachts wordt te Alk maar een Lof gecelebreerd. Tot slot wordt een H. Mis opgedragen waar na gezamenlijk de terugtocht wordt aanvaard. De wielrijders verlaten om 10.15 het Ver eenigingsgebouw en sluiten zich om 10.30 bij de bedevaartgangers uit Beverwijk aan. Zij. die van een autobus gebruik maken, gaan om 10.45 uit Velsen en om 11 uur uit Beverwijk. Ten slotte zijn er nog de deelnemers die uit den middagdienst komen. Deze kunnen zich aan sluiten bij de rijwielclub „Sub Tutela Matris", welke des nachts om 1 uur van het Vereeni gingsgebouw vertrekt. NALATIGHEID OF ONACHTZAAMHEID? Toen de nachtstoker van de „Marezaten" aan boord van den in de Visschershaven liggenden str-omtrawlre ,3ruinvisch" IJM. 97 ging con- tróleeren bleek hem, dat de vuren lustig brand den. De ketel was echter ledig, waardoor deze :geheel verbrand bleek te zijn. Het plan, om den rawler den voleenden dag naar zee te zen den, moest derhalve worden opgegeven. Besmettelijke ziekten. In de afgelo. week zijn in deze gemeente 1 geval van diph- therie en 1 geval van poliomyelitis anterior icuta voorgevallen. Machinisten-examens. Te 's Gravenhage is geslaagd voor het theo. .etisch gedeelte diploma C, L. Droppert, alhier' OPPERBRANDMEESTER. De heer J. Jak Jr. is benoemd tot opper, brandmeester, zulks in de plaats van den heer •T V pinitoi-s Onze stadgenoot, de heer dr. Joh. G. Hoge, heeft Woensdagmiddag aan de Rijksuniversi teit te Groningen den graad tot doctor in de geneeskunde verkregen op academisch proef schrift, getiteld: „Ureumretentie door gebrek aan keukenzout." Hij mocht daarbij van den hoogleeraar L. Polak Daniels een geestdriftig woord van waar deering en lof in ontvangst nemen voor de uit stekende wijze, waarop hij een zeer moeilijke materie had behandeld. Dr. Hoge is sinds verscheidene jaren eerste assistent en leider van de polikliniek in de Maria-Stichting te Haarlem. Daarenboven heeft hij zich ook hier geves tigd op Baan 4 als specialist-internist. Bij de promotie waren verschillende doctoren uit Haarlem tegenwoordig. Deze functie met jaarlijksche toelage schijnt niet toelaatbaar met het raadslidmaatschapen wordt dus beschouwd als gemeente-betrekking. R.K. VOLKSBOND. Heden, Donderdag, vergadert de afdeeling Santpoort van den R.K. Volksbond. De agenda vermeldt o.a.: Verkiezing van een definitief bestuur en rede van den Z.Eerw. heer Gooa- sens, pastoor der nieuwe parochie. BRAND. Woensdagmorgen 10 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een brand in de schuur van den heer Montsjou aan den Brederodeweg na bij de Ruïne van Bredsiode. Binnen een kwar tier was de brandslang aangesloten en werd via de waterleiding het vuur bestreden. Het houten gebouw werd echter een prooi der vlam men, eveneens een viertal rijwielen en eenig tu'n gereedschap. De oorzaak is onbekend. Men vermoedt dat de brand ontstaan is door het spelen met lu cifers door kinderen. Witte Kruis. Maandagavond werd in het lokaal van de Rustende Jager een algemeene ledenvergadering gehouden van bovengenoemde vereeniging afdeeling Heiloo. De voorzitter, de heer Hopman, opende de vergadering en heette alle welkom. Spr. zeide, dat de opkomst buitengewoon slecht was. De secretaris, de heer J. Th. van Diepen, las de notulen, welke onveranderd werden goed gekeurd. Mededeeling wordt gedaan van een rapport van de commissie van onderzoek van de boe ken, rekening enz. van den penningmeester waarbij geadvisee.d wordt de rekening goed te keuren. Aldus besloten. Hierna kumt aan de orde de begrooting-1932, welke in ontvangsten in uitgaven bedraagt 2692.41, met een batig saldo van 558.81. De begrooting van de T. B. C.bestrijding luidt in ontvangsten 1450.— in uitgaven 1405, zoodat er een tekort begroot is van ƒ45. Wordt eveneens goedgekeurd. De voorzitter licht eeni ge posten ooe, zoo is voor het ziekenvervoer 150 begroot, belangrijk hooger dan het vorig jaar. Het bestuur heeft zich in verbinding ge steld met vervoerders. De prijs met ziekenauto bedraagt 4.50 en is geen ziekenauto noodig dan kan met gewonen auto dit geschieden en is de prijs 1.75. De voorzitter zegt dat ieder, wie dan ook gratis per auto naar het ziekenhuis vervoerd kan worden. Hierna komt iet jaarverslag badhuis. In dit verslag wijst de secretaris er op dat er nog een schuld bij de boerenleenbank is en dringt er op aan dat eenige particulieren als nog dit geld zu' en fourneeren. In 1931 zijn gebruikt in totaal 7938 baden, on- dirverdeeld in 934 kuip 4683 douche en 2341 schoolbaden. De oalans sluit op een bedrag van 12424.56. De winst- en verliesrekening sluit in een totaal met een bedrag van 2831.89 met een voordee- lig saldo van ƒ315.61. Tot leden van de commissie van onderzoek werden benoemd de heeren J. Akkerman, Fles- sching en Schotvanger. De voorzitter zegt dat in de vorige vergade ring door den heer Brand het voorstal is ge daan de inning der kwitanties niet door post ambtenaren te uoen geschieden, maar door werkloozen. Het bestuur heeft echter besloten dit jaar de inning te doen plaats hebben door de post ambtenaren. De heer Brand zegt dat het de bedoeling niet is werkloozen aan te stellen, maar er zijn nog menschen geroeg die graag een extra-verdien ste zouden willen hebben. Bovendien vindt spr. het niet gewenscht dat postboden, die toch een salaris hebben nog extra-baantjes hebben. De heer Cohen zegt, dat de beide boden hun werk steeds tot genoegen van het bestuur heb ben gedaan. Bovendien wanneer zij het niet mogen dan tpu de directeur het hun wel ver bieden. De heer Smits zegt dat de directeur zelf wel dingen doet die niet mogen. Hij mag geen agent van een courant zijn en is dit toch. Spr. zal zeer zeker bij den Minister zich hier over beklagen. De heer Flessching merk' op dat wanneer uit eindelijk een uitspraak van den minister zal worden gevraagd, het misschien wenscheljjk is deze menschen te waarschuwen, opdat zij niet In moeilijkheden komen. Inzake een desbetreffende vraag in de vorige vergadering zegt de voorzitter dat een meldings- post is bij den drogist Bakker en een telefoon post bij den heer di Jagei (Kennemer ma nége). Wat betreft verbetering van waterafvoer naar d°r Baafjespolder, zegt de voorzitter, dat deze zaak nog niet onderzocht is. Inzake de rioleering zegt de heer Flessching. dat hij het wenscheljjk vindt dat deze zaak door het Witte Kruis wordt behandeld. Spr. is niet voor de commissie door den raad benoemd. Spr. had in deze vergadering een bespreking en voorstellen van het bestuur verwacht. De secretaris merkt op, dat het verslag bad huis al zijn tijd in beslag heeft genomen. De heer Flesschindringt aan op mededeeling van het rapport der commissie. De secretaris zegt dit rapport nog niet ont- angen ti hebben. De voorzitter zegt onderzoek toe. De rondvraag levert niets op. Hierna sluit de voorzitter de vergadering on der dankzegging. Badhuis. Ir het eerste kwanaal-1932 zijn in ons badhuis gebruikt 1441 haden verdeeld als volgt: kuip 135, douche 939 en schoolbaden 367. Dames- en Heerenkleedermakers Kruisweg 6 Telefoon 11787 2-JARIGE ABONNEMENTEN SPORTIEVE COSTUUMS Vraagt stalejjbezoek GEMEENTERAAD Vrijdagmiddag zal een openbare raadsverga dering worden gehouden. De agenda bevat de navolgende punten: Voorstel verlaging lichtprijs met 2 cent per FWU tot 28 cent en dubbeltarief met 1 cent tot 14 cent per KWU, ingaande 1 April j.l. Voorstel wijziging begrooting 1931. Voorstel tot vaststelling der verordening; be paling sluitingsuur voor besluit 23 Maart 1932, art. 9 3e lid Winkelsluitingswet. Voorstel vaststelling verordening art. 9, le lid Winkelsluitingswet betreffende latere openstel ling kapperswinkels op Woensdag, gedurende tijdvak Mei tot en met September. Voorstel tot vaststellen aanvulling algemeene politieverordening inzake bepalingen betreffen de den verkoop door middel van automaten. Voorstel vaststelling der verordening heffing vergunningsrecht met verordening op de invor dering. Voorstel vaststelling verordening heffing Ver- lofsrecht met verordening op de invordering. Vaststéllen der bepalingen betreffende geval len en voorwaarden, waaronder indienstneming op arbeidsovereenkomst kan geschieden. Vaststelling steunregeling werkloozen. Gisteravond omstreeks half twaalf heeft on der Haarlemmerliede een aanrijding plaats ge had tusschen een uit Haarlem komende tram en een met bussen melk beladen vrachtauto, komende uit Westzaan, bestuurd door J. v. 't V. De bestuurder werd verblind door de kop- lichten van een hem tegemoet rijdenden auto, trachtte nog te remmen, doch reed door de af rastering van de trambaan, waarbij ook een zestal betonnen paaltjes vernield werd. Vergeefs werd getracht de juist uit Haarlem naderende tram van 23.20 uur te laten stop pen en bij de botsing, welke ontstond, liepen zoowel tram als auto ernstige materieele schade op. Daarenboven ging een groote hoeveelheid melk verloren. •De passagiers der tram zijn met de volgende tram naar Amsterdam doorgereisd. De hulp auto der N. Z. H. was spoedig ter plaatse, doch eerst te 1.15 uur hedennacht was het versperde spoor vrij gemaakt. HEFFING PENSIOENSBIJDRAGE Naar wij vernemen, zullen B. en W. van voorstel bij den raad indienen, van de ambtenaren, die een salaris van f 10"0 of meer ontvangen, een pensioen-bijdrage te hef. fen van 5 pet. Dit voorstel zal waarschijnlijk raads in de eerstvolgende raadszitting behandeld wor den. Emmabloem-collecte Zaterdag 23 April zal in Bennebroek en Vogelenzang wederom de verkoop plaats vinden van de Emmabloem. Hieraan zal, dank zij de medewerking van bijna alle winkeliers, een groote verloting ver. bonden zijn. Indien alle loten Zaterdag ver. kocht zijn, zal de uitslag nog Zaterdagavond bij verschilende winkeliers bekend gemaakt worden. Vertrouwd wordt, dat een ieder mede werkt om dezen collectedag te doen slagen. Stelt de ijveraars niet teleur. Er is veel noodig. Besmettelijke ziekten In de afgeloopen week zijn in deze gemeente 2 gevallen van roodvonk voorgevallen. Propagandavergadering. De in Februari wegens de Vasten uitgestelde propaganda-ver- vergadering, uitgaande van de gezamenlijke R K. vakorganisaties, zal nu Zaterdagavond 23 April gehouden worden in het St. Josephgebouw in de Schoolstraat. Aanvang 8 uur. De afdeeling Houtrakpolder van „St. Deus Dedit" is ook in dit verband opgenomen. R.K. Inkoop-Centrale. Maandagavond 25 April te half acht houdt de R.K. Inkoop-Cen trale afd. Brandstoffen haar ledenvergadering in de koffiekamer bij den koster. Als voornaam ste agendapunt vermelden wij: bespreking prij zen en levering voor het a.s. seizoen. Burgerlijke Stand, 19 April Getrouwd: C. Geur en P. J. C. Smitskamp; H. A. Roosen en J. C. Kres; L. v. d. Broek en A. Gort; F. Roest en A. Vromans. Ondertrouwd: F. A. Ch. Wethmar en E. Braakenburg; J, P. v. Koningsbruggen en C. Scherpenhuijsen; Th. G. J. Peperkom en J. G. v. Bakel. Geboren: z. van A. W. M. Booms—v. Hou. ten; M. SluijterNeeskens, z.; M. J. Mudde— Heemskerk, z. Overleden: C. J. Kerssemeijer, echtgen. van H. Stefels, 69 jaar; H. N. de Zwaan, 58 jaar; Wed. M. C. Jansen. Statuten. De „Stscrt." bevat de statuten van de Coöperatieve Verbruiksvereeniging On derling Belang U. A., alhier. RECLAME VOOR DE BOLLENVELDEN Woensdagmiddag werd in hotel Sistermans te Hillegom een vergadering gehouden, om te komen tot een passende reclame voor Hillegom en de Bloemenvelden. De belangstelling was matig. De vergadering werd gepresideerd door den heer C. Joh. Bakker Jzn., die de aanwezigen hartelijk welkom heette. Spreker hield een goed gedocumenteerde in leiding over „Reclame" en de noodzakelijkheid voor de welvaart der plaats om te trachten, hier te doen zien, hoe Hillegom is uitgegroeid tot een groote plaats met hare uitnemende wegen etc. Gewezen werd, hoezeer ten gunste der gemeen te de laatste jaren aan verfraaing en het mo- demiseeren van Hillegom is gearbeid, niet het minst door het gemeentebestuur. De midden stand zal er op moeten bedacht zijn, te zorgen dat Trustees en Coöperaties hem niet vernie tigen en het stemt tot dankbaarheid te ont waren, hoe velen ter plaatse de noodzakelijk heid der reclame meer en meer inzien en zich daarvoor offers, ook geldelijke offers getroos ten. Gewezen werd op de activiteit van andere na burige gemeenten, waar men mede niet stil zit. De bloemen bloeien, het moois begint, nog is het tijd, vreemdelingen te nooden tot komen naar hier. Hierna ging men over tot gedachtenwisseling, waarvan een zeer ruim gebruik gemaakt werd Uit de vergadering kwam de wensch naar voren, een passende reclame voor Hillegom niet te beperken tot het bloeitijdstip der hyacinten en tulpen, doch de actie te voeren gedurende geheel het jaar. Deze spreker bepleitte het op richten van een vereeniging als „Bevordering van het Vreemdelingenverkeer" of een derge- 'ijke erfr-,nt«atie. Dze gedachte vond zeer veel r' r- •inkort 7'" te slaven werd Genoemde Bond hield Zondag in hotel ,,'t Gulden Vlies" te Alkmaar een algemeene vergadering. Van de aangesloten muziekvereeni- gingen waren 20 afdeelingen ter vergadering vertegenwoordigd. De heer Th. Lansdaal (Jur- merend) opende als voorzitter de vergadering met den christelijken groet. Spr. deelde mede, dat de voorbereidingen voor het a.s. bondscon- cours een vlot verloop hebben. De vereeniging „St. Caecilia" te Haarlem (Noord) welke het concours ontvangt, ondervindt in alle opzichten medewerking. In de plaats waar het concours gehouden zal worden is eenige wijziging ge bracht. Was het concoursterrein aanvankelijk bepaald te Santpoort, dit is nu door omstandig heden verplaatst naar een meer gunstig terrein, en wel te Haarlem-Noord aan den Rijksstraat weg. Op voorstel van den voorzitter werd hier na overgegaan tot de loting. De uitslag is als volgt: le Concoursdag op 5 Juni: 4e afdeeling Harmonie „Crescendo" Boven- karspel; 3e afd. fanfare „Hou en Trou", Heer Hugo- waard; 3e afd. fanfare „Kunst na kracht", Berkhout; 3e afd. harmonie „Pius X", Venhuizen: 2e afd. fanfare „St. Gregorius", Waarland; le afd. harmonie „St. Caecilia", Haarlem-N. le afd. harmonie „St. Caecilia", Wervershoef; le afd. fanfare „St. Hildegardis", Tuitjen- horn; afd. uitmuntendheid harmonie „St. Caecilia", Grootebroek; afd. uitmuntendheid fanfare „St. Caecilia", Zwaag; afd. uitmuntendheid fanfare „Dr. Nuijens", Westwoud-Hoogkarspel afd. uitmuntendheid fanfare „Patronaats fanfare", Castricum. 2e Concoursdag op 12 Juni: 4e afdeeling fanfare „Accordando" Spierdijk; 4e afd. harmonie „St. Gregorius", Nibbix- woud; 3e afd. fanfare „St. Pancratius", Blokker; 3e afd. harmonie „Ons Genoegen", Wognum; 2e afd. fanfare „Muzieklust", Obdam; 2e afd. fanfare „Crescendo", Weere. le afd.' fanfare „St. Caecilia", Heilo. le afd. fanfare „St. Caecilia", Heemskerk, le afd. harmonie „St. Caecilia", Lutjebroek; le afd. harmonie „Crescendo", Purmerend; afd. uitmuntendheid fanfare „Soli Deo Gloria", Velsen: afd. uitmuntendheid fanfare „St. Caecilia", Nieuwendam; eere-afdeeling fanfare „Genot door Kunst", Noord-Scharwoude. De voorzitter deelde mede dat als nieuw lid was aangenomen „Soli Deo Gloria" te Velsen. Het corps is ingedeeld in de afdeeling uitmun tendheid. Daarop werd een ieder in de gelegen heid gesteld den wisselbeker, geschonken door Z. H. Exc. Mgr. Aengenent te bezichtigen. Deze wisselbeker wordt eigendom, wanneer hij drie maal achtereenvolgens, of vijf maal in het ge heel wordt gewonnen. Ten slotte werd mede gedeeld dat een prijsvraag zal worden uitge schreven voor den „Bondsmarsch". Nadat de heer van der Linden, te Haarlem, had gewe zen op de goede voorbereiding van het komen de concours, volgde sluiting door den voorzit ter. besloten een nieuwe vergadering uit te schrij ven, op den volgenden avond te half negen, op dat daar definitief een besluit valle. Tot leden van het voorloopig comité tot be vordering van Hillegoms bloei werden gekozen de heeren: C. Joh. Bakker Jzn., L. van der Linde, D. Sistermans, J. Veelenturf en W. H. Chr. Visbach. Hierna sluiting der vergadering. Personalia. De heer H. G. de Boer, al hier is benoemd tot lid van de commissie, be last met het afnemen van de examens ter ver krijging van de akten van bekwaamheid tot het geven van nijverheidsonderwijs. Burgerlijke Stand Geboren: Jacoba Ma ria, d. van G. de Winter en C. M. J. Mens; Christina Maria, d. van Chr. v. d. Berg en M. G. Kerkvliet; Leonardus Hendricus, z. van J. Ch. v. d. Berg en M. G. Kerkvliet; Gerrit, z. van A. van Es en W. F. Hardijzer: Hendrika Anna Johanna, d. van J. H. Juffermans en H. A. Haverkort; Theodorus Wilhelmus, z. van J. van Leeuwen en J. Loos. Ondertrouwd: Hendrik Harland, oud 30 j. en Ida Jacoba Ouwehand, oud 25 j.; E. P. A. Waasdorp, oud 24 j. en Maria A. Kerkvliet, oua 21 j.; P. C. van Leeuwen, oud 26 j. en W. M. van Kempen, oud 24 j. Overleden: Klaas Breedijk, oud 76 j.: Maria de Haas, echtgenoote van P. Versluys, oud 53 j.; Adrianus Zevenhoven, oud 2 j.; Cornelis Theodorus van der Geest, oud 16 j. IJMUIDEN, 21 April: Tarbot 1.70—1.40; tong 2.101.40 per K.G.; midd. schol, zet schol 33 25.kleine schol 323.90, bot 2.80, schar 9.50 2.tongschar 3327.—, pieterman en poon 10—4.50, groote schelvisch 41.middel schel- visch 4136.50, kl. midd. schelvisch 22.508. per 50 K.G.; kabeljauw 6031.per 125 K.G.; gullen 2210.per 50 K.G.; leng 3.200.85 per stuk; heilbot 1.50—1.30 per K.G.; wijting 5 1.80 per 50 K.G.; koolvisch 1.0.18 per stuk; makreel 12.4.10 per 50 K.G. van de heden aan den Rijksvischafslag aange komen Stoomtrawlers Caroline ƒ5200, Luther 3600, Adelante 5100, Maria 2100, Amstel- stroom ƒ800. Kotters: E 264 ƒ560, E 45 ƒ760, F. N. 57 ƒ610, 160 ƒ700. Beugen: VI. 204 880. Loggers: Sch. 32 ƒ510; K.W. 67 ƒ450, K.W. 89 420, K.W. 135 ƒ460, K.W. 29 ƒ470, K.W. 147 ƒ450. ALKMAAR, 20 April. Exportveiling. Andijvie 4.204.90, bloemkool 631.gele kool 0.50 ƒ2.80; kropsla 3.80—7.20 per 100 stuks; prei 3.807.20, rabarber 515.raapstelen 2.60— 3.50, radijs 2.206.90, roode kool 0.803.sel derie 2.204.40 per 100 bos; spinazie 0.95—1.46 per bak; wortelen 15.per 100 bos; witlof I 1.75—2.50, witlof II 1.20—1.55 per bak. AMSTERDAM, 21 April Visch Aange voerd door 16 motorbotters, benevens consig natiezendingen. Afgeslagen aan de Gemeente Vischhal, De Ruyterkade, Amsterdam. Besom ming er botters: 42.35—128.70; Handschol per kist 13.00—14.00; Kleine schol 4.00— 7.00: Bot 5.00—7.00; Schar 0.90—2.00; Ka beljauw per stuk 2.504.00; Tarbot 5.00; Griet 1.50; Middel tongen per 10 stuks 3.50—5.50; Versche bokking per 100 stuks 0.400.60; Bot per pond 0.150.22 KHa- ing per tal 0.500.70. AVENHORN, 19 April. Coöp. Land- en Tuinbouw- en Marktvereen. Avenhorn en Om streken. Aangevoerd: 32.500 K.G. Deensche Hol, 1.40—2.40; 11.500 K.G. roode kool ƒ0.80—3.80: 14.500 K.G. gele kool, 2.10—8.90 per 100 K.G.; 19.000 stuks groote bieten, 8.50 —10.00; 15.500 stuks kleine bieten, ƒ4.505.50 BEVERWIJK, 20 April. Bloemenveiling 't Centrum. Potmarkt. Azalea's 55145 c., idem Hexe 26—85 c.; Primula's 10—28 c., Cineraria's 17—54 c, Calla's 17—35 c„ Clivia's 95—145 c., Vi1«ntbums 9—23 c., Cyrtomiums 8—24 c. BARTELJORISSTRAAT 16 - Tel. 10766 PHILIPS' RADIO-TOESTELLEN (Niet officieel). Trekking van Donderdag 21 April 1932. 3e Klasse, 4e lijst. 9175 ƒ1000. 2048 ƒ200. Hooge Prijzen: 7058 m.z. 7098. Nephrolepis 28110 c., Plumosa's 419 c„ Tra- descantia's 822 c., Palmen 85210 c., Gera nium Grampel 8—21 c., Sedann 529 c., Cac tus 4—31cè( Pteris 513 c., Hortensia's 28— 110 c., Sprengeri 429 c., Genista 2968 c., Begonia's 49 c., Calceolaria's 2243 c„ alles per pot. Violen in div. kleuren 3560 c„ idem op kleur 35—75 c., Primula veris 3055 c., Muurbloemen 1837 c., Vergeet.mij.nietjes 20 40 ct., Arabis 3555 c„ alles per bakje. BEVERWIJK, 20 April. Coöp. Tuinbouw-, Groenten., Fruit, en Aankoopvereeniging „De Vrije Veiling". W. A. Glasspinazie per kl. kist 30 c., idem natuur per gr. kist van 810 Kg. 130—175 c„ witlof per 50 Kg. 712 c., radijs 3144 c„ rabarber 1216 ct. per bos. BROEK OP LANGENDIJK, 21 April. Aan- .voer: 50.000 Roode kool 24.30; idem door. schot 1.40—2.70; 80.000 Gele kool 1.65—5.70; 63.000 Deensche witte kool 1.902.60. DELFT, 20 April. Delftsche Groentenveiling. Komkommers (Engelsche) le soort 1821; id. 2e soort 1416 per 100; Salade, le soort 5.907.60; idem 2e soort 3.704.80 per 100; Spinazie 0.861.11; Stoofsla 0.450.75 per kist. ENKHUIZEN, 20 April. Bloemen: Narcissen 0.300.80. Anemonen I 0.60—1; Anemonen II 0.400.50; Pride of Haarlem 1.10—1.30; Sanders 1.10; Copland 1—1)40; Clara Butt 1—1.20; Le Nótre 1.—; William Pitt 1.10—1.30; Bartigon 1—1.30; The Sultan 1.10; Diana 0.700.80. Rou- weiihof 1.30; Hadly I 4.505; Hadly II 33.50; Columbia I 34.30; Columbia II 2.50. ENKHUIZEN, 20 April. Visch. Aangevoerd werden 44 vaartuigen met 1000 tal reepharing, prijs f .0.360.44 (avr. 1—1.40 tal), 1 vaartuig met 390 tal zegenharing van f 0.460.50. *s HERTOGENBOSCH, 20 April 1932. Vee markt. Op de markt van heden waren aange voerd 2764 stuks: 2032 stuks hoornvee; 558 biggen; 55 zeugen; 40 schapen-lammeren; 79 kalveren. De prijzen waren als volgt: kalfkoeien ƒ160 —240, kalfvaarzen 140—220, magere ossen en koeien 100—205 p. st.; vette ossen en koeien le kw. 26—34 ct., 2e kw. 2228 ct. p. p.; pinken 80—160, zeugen 1835, biggen 37, scha pen 10—18 p. stuk. Verdere mededeelingenAanvoer zeer groot, ook in slachtvee. De prijzen daarvoor waren niet hooger. Weide-vee vlot van de hand Kalf-, koeien eh vaarzen flaüwe handel. Pinken'voor weide goed verkoopbaar. Varkens, biggen en" kalveren slechte handel. Afloop der markt niet slecht. PURMEREND, 20 April. Afslagvereeniging Beemster, Purmerend en Omstreken. Witlof 1—1.88 per 8 Kg.; Bloemkool 2—33; Roode kool 1—4.20; Witte kool 1.40; Savoye kool 1.20—3.10 per 100; Spinazie 0.72—1.24 per 6 Kg.; Sla 1.50—5.40 per 100 krop; Andijvie 0.600.75 per kist; Radijs 2.80—6; Peter selie 518; Selderij 5—18; Raapstelen f 2.80 —5.10; Rabarber 1423 per 100 bos; Bleten 4—11 per 1000; Prei 6.10—12.20 per 100 bos. SCHAGEN, 21 April. Eierenmarkt. Aanvoer 170.000 kipeieren, witte 2.202.40; bruine 3 50—2 80 74.000 eendeieren f 22.30; 5 kal koeneieren f 8; 150 kievitseieren 8. SCHAGEN, 21 April. Veemarkt. 152 Gelde- koeien f 130—190. 34 Vette koeien f 180—250. 40 Kalfkoeien f 170—270. 9 Pinken f 40—100. 160 Nuchtere kalveren f 312 216 Overhouders f l2 18. 5 Bokken en geiten f 18. 24 Magere var kens 48 60 Vette varkens f 0.180.21 per K G. 124 Biggen f 2—5. 12 Konijnen f 0.80—1.10. 30 Kippen f 0.70—1. WARMENHUIZEN, 21 April Roodekool 2.203.70; 2e soort 1.202.60; Gelekool 3.70 4.90; 2e soort 1.70—2.40; Veldgele 2.50; Witte- kool 1.502.10; 2e soort 0.90—1.20. TER AAR, 20 April. Centrale Veiling. Spina zie 5583 ct. per kist; Sla J 1.10—6.20; Vel len 33 ct per ns>Bloemkool 2—27 st., Ra dijs 1.703.30; Peen per bos 10 ct.; Prei f 5.70—5.80; Aardappelen 3; Snijboonen 17.50 per 10 Kg.; Stek f 1040; Peulen per VOLENDAM, 20 April. Heden werden aan de veiling aangevoerd 415793 eendeneieren prijs f 2.03—2.07; 2186 kipeieren prijs f 2.302.35 10 pond 8.20850. HAARLEM, 20 April Groentemarkt Brusselsch lof 0.160.26 per K.G.; Knakpeen 0.03—0.06 per K.G.; Spinazie 0.50—2.25 per kist: Andijvie 0.40—0.90 per kist: Postelein 2.00—2.20 per kist; Gele Kool 0.40—0.80 per kist; Sla 3.50—7.00 per 100 krop; Raapstelen 1.002.20 per 100 bos; Roode Kool 0.06— 0.08 ..er stuk; Bloemkool 0.120.25 per stuk; Komkommer 0.080.20 per stuk; Rabarber 0.15—0.25 per bos: Radijs 0.03—0.05 per bos! Pieterselie 0.080.30 per bos; Selderie 0.04 HEILOO, 20 April Exportveiling „St. WU" librordus" Spruitkool 0.070.13; Sjalotten f 0.03—0.08; Brusselsch Witlof le soort f 0.18— 0.24, id. 2e soort 0.07—0.13 per K.G.; Worte len 1.501.80 per 10 bos; Spinazie 0.11— 0.18 per K.G.; Kropsla 4.10—5.90 per lü°: Prei le soort 0.90—1.15, id. 2e soort 0.45— 0.70 per 10 bos. HOORN 20 April. Varkensmarkt. Geen aan voer. NIEUW-VENNEP, 20 April Eierveiling- Aanvoer 39.916 eieren. 36.718 kippeneieren 2.40 —3.00 per 100 stuks. 3102 Eendeneieren l-90"7" 2.20 per 100 stuks. 40 Ganseneieren 0.07—0.08, 56 Kievitseieren 0.090.12 per stuk. KipPeI1 1.00—1.05, Hanen 1.00—1.35. Handel vlug, eieren goede aanvoer met veel vraag en hoogere prijzen. NOORD-SCHARWOUDE, 21 April. 190600 K.G. Roode kool f 2.10—5. Id. doorschot f O.so -3.20. 89400 K.G. Gele kool f 4.20—6. Id. door schot f 1.80--5.30. Id taaie f 1.20—3.90. 20780" Deensche witte kool f 1.602.60. Id. doorscho f 1.50—2 80. 500 K.G. Uien f 11.80. Grove f H 10' 2400 Bieten f 0.80—3. 250 Rapen f 1.10—1.30 POELDIJK, 20 April. (Bloemenveiling ,fie Westland"): Violen —45, Primula veris 45— 65 per bak; Plumosa 6—9, Geraniums 14, CacW 4—24; Spirea 14—15, Seringen 35 per pot; P'u' mosa 18, Lathyrus 1217, Trosrozen 24—29 P® bos; Lilium candidum 8 per 100 stuks; Ja,P' Kers 56, Rozen 11, Pioenen 69, Gladiolen Keizerskroon 8 per 100 stuks; Irissen 24—39' Anemonen 1016, Yellow 2024, Ornatus 1 Copland 8, Bartigcr 14—15, Pitt 13—15, E1W beth 14—15, Clara Butt 11—15, Sultan 10— Rauwenhof 12—15, Sanders 12—13, Krelage 12 15 per dozijn. Prijzen van ƒ45. ha We 206 320 526 548 695 727 849 865 en 1329 1731 2161 2184 2731 2893 3352 3416 3764 3943 4i35 4837 5011 5074 5220 5619 Vo 5630 6020 6699 7138 7355 7386 7510 7617 He 7805 8311 8341 8692 8850 9111 9580 9634 te 9673 10023 10122 10173 10212 10232 10339 10691 2o 10818 10878 10930 11270 11487 11506 12153 12566 Wj] 12588 12649 12712 13392 13773 13988 14098 14139 gei 14155 14168 14488 14591 14826 15171 15192 15572 ba 15673 15769 15934 16031 16277 16378 16456 16477 bic 16549 16836 17333 18078 18139 18491 18931 19022 de: 19170 19251 19267 19291 19472 19637 20460 20768 bes 20826 20904 Verbeteringen 3e klasse, 3e lijst.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2