Met de vuistjes dicht P POND'S 'A VER 84 98 SLECHTS 5 DAGEN VROOM sORBBtMAfeM 2.65 3.70 BUSÉ IDÊ laat FLY-TOX m km EXTRA VERKOOP 5000 PAAR DAMES KOUSEN WAARDE DONDERDAG 21 APRIL Tot een bedrag van f1000.- SALARISVERLAGING TRAMPERSONEEL ÏO Mei nieuwe bespreking DE LOONSVERLAGING BIJ DE N.Z.H.T.M. De organisaties ontevreden Z O DAMESKOUSEN DAMESKOUSEN DAMESKOUSEN DAMESKOUSEN BUITENGEWONE AANBIEDING Belangrijk Boelhuis Barrevoetestraat9-H KATHOLIEKEN, STADSNIEUWS Na 40 jaren dienst CONSIGNATIE-GOEDEREN VERDUISTERD De dader er van door Seinlicht op Watertoren N. V. Algemeene Hollandsche Hypotheek- en Credietbank WERKTIJD INGEKORT BIJ TEXTIELFABRIEK RUN OP DE NUTSSPAARBANK Geen reden tot ongerustheid FAILLISSEMENTEN JWEEST VOORZICHTIG! n in v VI 5 DEKENALE JEUGDRAAD GIFTEN VOOR PATER VAN MEGEN Kennemer Bloemendag HET BISSCHOPPELIJK MUSEUM Wat er te zien is SPORT EN SPEL ,D. H. V. B." DISTRICT HAARLEM J unior en-competitie COMPLETE METHODE VAN HUIDVERZORGING 110 14 X SERIE I SERIE II van met kleine fabricatie foutjes beneden de SERIE III 1.15 SERIE IV 1.35 DEZE VERKOOP DUURT zoolang de voorraad strekt. PROFITEERT VAN DEZE ongestoord en uren lang slaapt TJw kind, als gij de gewonde, gesmette of ontstoken plekjes van zijn huidje verzacht en geneest door ze in te wrijven met Mijnhardt's Kinderzalf Doos 25, Tube 40 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 1 Mei a.s. gaat de heer W. F. Bouwer, tuin baas aan het Prov. Ziekenhuis te Santpoort den dienst aldaar verlaten. 40 jaren heeft Bouwer daar zijn krachten gegeven en zij die uit on dervinding kunnen spreken weten dat Bouwer voor de onder hem staande patiënten een va derljjke genegenheid had. Met tact en geduld wist hij de dikwijls door hun geesteskrankheid onevenwichtige personen tot kalmte en ook wel tot inzicht te brengen. Voor families en patiënten is het dan ook wel zeer jammer, dat deze man gaat vertrekken. Bij velen, die door familie- of andere om standigheden met den persoon Bouwer in aan raking kwamen zal hij in aangename en dankbare herinnering blijven. oen firma te Zaandam heeft bij de politie te Haarlem aangegeven, dat haar vertegenwoordi ger, die te Haarlem een technisch bureau ex ploiteert, voor een bedrag van ca. 1000.— aan goederen, die hij in consignatie had, heeft ver luis terd. De politie is er nog niet in geslaagd, den man ie arresteeren; hij heeft Haarlem verlaten. Voor reddingspogingen aan zee Donderdagavond om half negen worden op den watertoren te Zandvoort oefeningen ge houden met het seinlicht van de Zandvoortsche Reddings Brigade. Men zal in verbinding staan met Noordwijk, dat by haar laatste jubileum door de Z. R. B. voor haar brigade ook met zoo'n lamp verrast werd. De seinlampen, belangeloos vervaardigd door den heer Brokmeier, met technische hulp van den heer Van Oostendorp, kunnen haar licht tot op de derde bank zenden by eventueele reddingspogingen in 't late avonduur. Als sein lamp reikt het gebied verder dan Noordwijk, terwyi een speciale mistlens ook bij ongunstig weer nog een arbeidsveld tot aan den Nieuwen Zeeweg heeft. By schipbreuk in den nacht kan de lamp ook zeer goede diensten bewijzen, daar geseind wordt in morseteekens volgens het in ternationale code, zoodat eventueele mededee- lingen over en weer dadelijk verstaanbaar kun nen worden overgebracht. De lamp, in waterdichte afsluiting besloten, kan gemakkeiyk door een persoon bediend wor den en is door de goed verzorgde constructie door een persoon gemakkelijk te dragen. Belangstellenden kunnen Donderdagavond aan het strand de lichtmededeelingen tusschen Zandvoort en Noordwijk volgen. Ook Wijk aan Zee heeft al den wensch uit gesproken in het bezit van zoo'n lantaarn te mogen komen. In de algemeene vergadering van aandeel houders werden balans en verlies- en winst rekening goedgekeurd. Aan het door de directie uitgebracht ver slag wordt het volgende ontleend: Het afgeloopen jaar is ook voor deze instel ling in twee perioden te verdeelen. Viel in de eerste periode bloei en geleidelyke vooruitgang te constateeren, de tweede, intredende met de algemeene inflatievrees, bracht vrywei stil stand in het bedryf; althans van toevloeiing van nieuw kapitaal was weinig te bemerken. Nochtans zyn de resultaten over het algemeen in 1931 zeer bevredigend. De bruto winst Be droeg 18441.01 tegen 19861.69 in 1930. Twee maal moest tot executie van ten behoeve der Bank verbonden onroerende goederen worden overgegaan, doch in geen van beide gevallen behoefde het „Fonds op Uitstaande Leeningen" te worden aangesproken. Over het algemeen voldeden de geldnemers zeer goed aan hunne verplichtingen. Slechts in enkele gevallen werd uitstel of vrystelling van periodieke aflossing verleend, zoodat men in dit opzicht den druk der tijden niet onder vond. Uit de bruto winst wordt bestemd voor het .Fonds op Uitstaande Leeningen 2000. voor vereffening koersverschil der effecten opgenomen tegen den koers van 31 Dec. 1931 2682.64, voor afschrijving „koersverschil pandbrieven" 458.50 en voor afschrijving „Dienst 5 pet. pandbrlevenleening" 300.—, waarna het zuiver winstsaldo ad 12909.87 sta tutair wordt verdeeld. Aan aandeelhouders serie A wordt 7 34 pet. en aan aandeelhouders Serie B en C 6 pet. uit gekeerd. Het total bedrag der Uitstaande Leeningen beloopt ƒ588445.— (v. j. ƒ534276.—). Aan 5 pet. pandbrieven werd geplaatst ƒ71600.—, terwyi ingekocht en uitgeloot werd ƒ17300.—. Aan 6 pet. pandbrieven werd uitge loot 5000. Tot commissaris werd herkozen de heer D. P. Joustra. De 1T.V. Hedeman Jr., textielfabrieken te Al melo deelt mede, dat met ingang van 29 April a.s. de werktyd voor het gedeelte van haar be drijf, dat tot nu toe nog de volle week draaide, wordt ingekrompen tot vier-en-een-halve dag per week. De spaarders later naar huis gegaan. Het in Den Haag verspreide gerucht, dat de Nutsspaarbank aldaar betrokken zou zijn by de debdcle van het bankiershuis Scheurleer en Zonen, en de daarop gevolgde run op de Nuts spaarbank, waarby meer dan 1 millioen gulden aan spaarge'den werd terugbetaald, hebben, toen dit te Haarlem bekend werd, ongerustheid ook onder de Haarlemsche spaarders veroor zaakt. Reeds gisteren In den middag kreeg de Nuts spaarbank aanvragen tot terugbetaling van gelden en toen Dinsdagavond om 7 uur, zoo als gewoonlijk, het hoofdkantoor van de bank in de Jansstraat zijn loketten opende, verdron gen zich eenige honderden personen voor het gebouw, die allen hun spaargelden terugvroe gen. Men begon gewoon met de uitbetaling. 'Toen de directeur echter de menigte had toegespro ken en verklaard had, dat de Nutsspaarbank geen relaties had met de firma Scheurleer en Zonen in Den Haag, zoodat er dus geenerlei reden tot ongerustheid behoefde te bestaan, is helgrootste deel der spaarders daarop rustig naar huis gegaan. Slechts enkelen stonden er op, hun geld terug te ontvangen. In totaal is ongeveer ƒ20.000.terugbetaald: dit is onge veer ƒ17.000.— meer dan gewoonlyk. De politie heeft by de uitbetaling toezicht gehouden. Wanordelykheden hebben zich niet voorgedaan. Woensdagmorgen vervoegde zich slechts een klein aantal spaarders aan de loketten. Tegen een uur of elf kwam echter weer een grooter aantal opzetten. Men converseerde bin nen en buiten het bankgebouw druk over de gebeurtenissen. De Nutsspaarbank te Haarlem had echter geen byzondere maatregelen te treffen, om dat voldoende contant geld, zooals gewoonlyk, aanwezig was. Velen vertrouwden de zaak echter niet, on danks de gedrukte mededeeüng van de direc tie, dat de zaken volkomen in orde zijn. De Haarlemsche Nutsspaarbank staat, even als alle andere Nutsspaarbanken, geheel zelf standig en heeft dus ook niets met de Haag- sche bank te maken. Hier wordt echter niet afgeweken van den reglementairen opzeggingstermijn, zoodat groo- tere bedragen eerst over een week opvraag baar zyn. Ook aan de bijkantoren te Haarlem heersch- te een ongekende drukte, doch ook hier werd alles prompt uitbetaald. De directie verwacht, dat het totale kapitaal van de opvragingen weinig zal beteekenen in verhouding tot het aanwezige kasmateriaal. Det is dan ook te verwachten, dat morgen de z.g. run reeds beëindigd zal zyn. Als kenmerkende bijzonderheid valt nog te vermelden, dat zeer velen na het opeischen van het geld by de Nuts-Spaarbank dit onmiddel lijk brachten by de Rijkspostspaarbank. Door de Arrondissements-Rechtbank Haarlem zyn de volgende faillissementen uitgesproken op Dinsdag 19 April: A. J. Sontrop, sigarenwinkelier, wonende te Haarlem, Leidschevaart 130, curator Mr. L. J. Venhuizen te Heemstede. N. Meyland, broodventer. wonende te Heems kerk, Wijkweg 53 F. Curator Mr. H. M. C. Dek- huyzen te Zaandam. J. G Kors, winkelier, in manufacturen, wo nende te Haarlem, Koningstraat 17. Curator Mr. J. C. Y. Nieuwenhuijs alhier. N. V. Algemeene Exploitatie Maatschappy van Onroerende Goederen N.V. gevestigd te Haarlem, Ged. Oude Gracht 29. Curator Mr. Silvain Groen alhier. Joh. Garsteveld, koopman in verfwaren, schilder en behanger, wonende te IJmuiden- Oost, de Ruiterstraat. Curator Mr. Dr. A. van der Flier, te Umuiden. De minderjarigen Maria Johanna Visser, Pe trus Martinus Visser, Johannes Martinus Visser en Wilhelmus Martinus Visser allen wonende te IJmuiden by hun voogd A. W. P. Visser, Ge rard Doustraat 1 Curator Mr. J. A. B. San ders te Beverwijk. Rechter-Commissaris in deze faillissementen Mr. Th. F. Raedt. Opgeheven werden de faillissementen we gens gebrek aan actief van: H. Th. Straathof, wonende te Haarlem. Cur. Mr. J. H. J. Simons alhier. G. Munts wonende te Zaandam. Curator Mr. H M. C. Dekhuyzen te Zaandam. P. van Strien wonende te Haarlem. Curator Mr. Dr. F. A. Byvoet alhier. L. J. M. var der Meer wonende te Hillegom. Curator Mr. R. C. Bakhuizen van den Brink alhier. Geëindigd zyn de faillissementen door het verbindend worden der eenige uitdeelingslyst van: H. van der Drift wonende te Rypwetering gem. Alkemade. Curator Mr. J. C. Y. Nieuwen- huys alhier. C. Hart, aannemer, wonende te Haarlem. Curator Mr. J. H van Gelderen alhier. Jac. Heeremans melkhandelaar te Haarlem thans te Den Haag. Curator Mr. G. A. Fyn van Draat te 's-Gravenhage. Mej. H. M. C. de Jong, gehandeld hebbende onder den naam „de Jong's Glas en Verfhan del" wonende te Haarlem. Curator Mr, L. Ali Cohen alhier. Dinsdagmiddag te twee uur had ten Hoofd- kantore der N. Z. H T. M. te Haarlem de con ferentie plaats inzake de loonsverlagingsvoor- stellcn, welke op 1 Mei zouden ingaan. De directie was vertegenwoordigd door den heer ii. W. J. Burgersdyk en den heer D. Im- mmk, secretaris. Van de organisaties waren er voor de „Nederlandsche Vereeniging" de heeren Peters, v. d. Weert en Varik: „St. Raphael": L. Geers, J. Korvers en Mooikind; den S. C. B. Augustyn, Nauta en Klaver. Nadat de voorstellen breedvoerig waren be sproken, werd besloten, dat de drie hoofdbe sturen eene bespreking zullen houden de resul taten hiervan in de respectievelyke afdeelingen zulien brengen, om alsdan opnieuw en wel op 10 Mei as een tweede bespreking te houden met de directie Tot dien datum blyft de loonrege ling zooals deze thans nog is. Voor wat „St. Raphael" betreft werd giste renavond 8 uur in het gebouw ,,St. Bavo" door den heer Geers verslag dezer conferentie uitge bracht, waarby waren uitgenoodigd de afdee lingen Leiden, Voorburg, Hillegom en Halfweg. De P. C. B. vergaderde te Lisse, waar den heer Nauta verslag uitbracht en de N. V. te Haarlem tn „Olympia" waar de heer Weerd rapporteerde. In Leiden bracht de heer Peters verslag uit. Reeds eenige maanden is men bezig het wa ter van de Mooie Hel uit te baggeren, waar door dit op plaatsen waar het vroeger ondiep was, thans een diepte van soms 8 10 meter heeft. Als het warme weer komt (als het nog komt) moeten baders en zwemmers voorzichtig zyn. M OT, boar eiTjej; is de beste Mottendooder ^•Gegarandeerd afdoende. Let op de blauwe verpakking Kaar De organisaties, waarin het personeel van de slechts het gevolg van de toevallige seizoen tram vereenigd is, zullen niet zonder meer ge noegen nemen met de aangekondigde loonsver laging en zyn vertegenwoordigers zullen by de conferentie met de directie, die heden wordt ge houden, ongetwyfeH hun uiterste best doen om de verlaging te voorkomen. Naar wil vernemen zal getracht worden aan te toonen, dat de ver laging ongemotiveerd is. De directie van de N. Z. H. T. M. toch baseert de verlaging cp de overweging dat de inkomsten van de tram verminderen. Volgens de organisa ties kan dit geen motief zyn. Dat de ontvangsten verleden jaar minder waren dan het jaar tevo ren is waar, doch het is aan gerechtvaardigen twyfel onderhevig of deze lagere ontvangsten 'n gevolg zijn van de crisis. Eerder is aan te ne men, dat de oorzaak ligt in de zeer toevallige omstandigheid, dat de tram verleden jaar een slechten zomer heeft gehad omdat er weinig ge legenheid was voor het publiek om uit te gaan Alleen een goede zomer in 1932 en mindere op brengst aan passagiersgelden zou een conclusie rechtvaardigen, dat de inkomsten van de tram dalen. Zyn de mindere inkomsten inderdaad omstandigheden van verleden jaar, dan achten de organisaties op dien grond een loonsverla ging natuurlijk onjuist. Men wijst er in dit ver band nog op, dat de loonen in 1925 zijn vastge steld en in dat jaar de inkomsten van de tram zeker niet hooger waren dan verleden jaar het geval was, want de laatste jaren zijn telkens topjaren geweest wat de ontvangsten aangaat Ook om deze reden behoeft tijdeiyke achteruit gang in 1931 niet te verbazen en op rekening van de crisis te worden geschoven. Verder mee- nen zy, dat alvorens tot Iconsverlaging wordt overgegaan, eerst moet worden afgewacht, wat de resultaten zijn van de andere door de directie ingevoerde bezuinigingen Er wordt nog op ge wezen, dat de loonen van het personeel der tram lager zijn dan die van het spoorwegper soneel. Ten slotte zijn de organisaties ontstemd over het feit, dat slechts zeer korte tijd is ge laten om over de loonsverlagingen van de direc tie te spreken. wy laten hieronder een overzicht volgen van de verlagingen: Beambten (per week), Aanvangs- Groep Groep Groep Groep Groep Groep loon I IV lste 0.30 0.40 0.40 0.40 0.60 1.— 2de 0.50 0.60 0.60 0.60 0.80 1.20 Periodieke verhoogingen Verhooging 3de 4de 5e 6de 7de 8ste 12 1/2 dj. 25 dj. max.. 0.70 0.90 1.10 1.30 1.50 2.— 2.30 0.80 1.— 1.20 1.40 1.60 1.80 2.— 2.50 2.80 0.80 1.— 1.20 1.40 1.60 1.80 2.— 2.50 2.80 0.80 1.— 1.20 1.40 1.60 1.80 2.— 2.50 2.80 1.— 1.20 1.40 1.60 1.80 2.— 2.20 2.70 3.— 1.40 1.60 1.80 2.— 2.20 2.70 3.— Ambtenaren (per maand) Periodieke verhoogingen Begin lste 2de 3de 4de 5de 6de 7de 8ste max. Groep I 13 Groep II 10 13 Groep III 6 7 8 9 11 12 13 Groep IV 5 6.50 8 9.50 11 12.50 14 15.50 17 Groep V 5 6.50 8 9.50 11 12.50 14 15.50 17 Groep VI 5 6.50 8 9.50 11 12.50 14 15.50 17 Groep Vil 8 9.50 11 12.50 14 15.50 17 18.50 20 Groep VIlI 8 10 12 14 16 18 20 22 24 Groep IX 5 7.50 10 12.50 15 17.50 20 22.50 25 De Dekenale Jeugdraad houdt a.s. Donder dag, des avonds kwart vóór acht, in het ge bouw der K. J. M. V. „De Kring", Jansstraat 49 alhier, zyn jaarvergadering. De agenda bevat de volgende punten: 1. Opening, notulen, ingekomen stukken. 2. Jaarverslag (secretaris) over 1931. 3. Rekening en verantwoording (penning- meesteresse) over 1931. 4. Begrooting voor 1932. 5. Vaststelling contributie 1932. 6. Verkiezing bestuurslid, wegens periodiek aftreden van secretaris van Os. 7. Uitbreiding van het bestuur (overeen komstig besluit v. d. laatste ledenvergadering^ met twee leden. Als candidaten stelt het bestuur voor: Ka pelaan Th. v. d. Lugt, voorzitter V. (1. Haar- lemschen Bond van R. K. Jongenspatronaten èn mejuffrouw F. Overbosch, Hoofdleidster v. d. „Graal" te Haarlem. 8. Bestuursvoorstel inzake „propaganda v. de organisatie der mannelijke jeugd vanaf 17 jaar." 9. Rondvraag en sluiting. Vorig bedrag 518.75 Tot zekere intentie ter eere van St. Jozef L De jaarlyksche bloemendagen ten bate van de Stichtingen voor Toevaliyders te Haarlem en Heemstede worden gehouden op den 2den Pinksterdag, dus 16 Mei, in de gemeenten Haarlem, Velsen, Beverwyk, Castricum, Heems kerk en Bennebroek en op Dinsdag 17 Mei te Bloemendaal, Heemstede en Egmond. In „De Tyd op Zondag" schryft de zeereerw. heer L. J. Boogmans. conservator van het Bis schoppelijk Museum, een artikel, waarin hy vertelt wat er in de keurige aan zyn zorgen toevertrouwde verzameling al zoo te zien is. Ter aanmoediging van het bezoek aan het mu seum laten wy deze uiteenzetting hieronder ook voor onze lezers volgen. Vele menschen zien tegen een bezoek aan een museum op als tegen een berg. Ze beschou wen het als een even pynlyke geschiedenis als een bezoek by den tandarts en stellen 't liefst van dag tot dag uit met het gevolg, dat men de musea in zijn woonplaats geheel niet bezoekt, maar voor de musea daarbuiten nog wel eens een uitzondering wil maken. Nog erger maakte het een myner goedë vrien den, met wien ik in Parijs was. Ik wenschte het altyd belangryke en intieme Musée de Cluny nog eens te zien en we werden het eens, dat het er dien middag dan maar van komen moest. Maar jawel! Op den Boulevard St. Michel zonk de moed hem in de schoenen en hy streek aan een der vele tafeltjes voor een café neer met de verzuchting: „Ga jy maar verder; ik zal hier op je wachten." Na ruim een uur vond ik hem onbeweegiyk ter plaatse, maar hy is nooit meer met my op reis gegaan. Het zou my niet verwonderen, als verschil lende lezers er evenzoo over zouden denken, maar anderen, met meer durf, noodig ik toch gaarne uit my te vergezellen naar het deftige heerenhuis in de S, Jansstraat te Haarlem. By het binnentreden in de ruime voorhal moet u onmiddeliyk een kwartje offeren. Mis schien is dit schynbaar in stryd met de gast- vryheid; maar heeft u er wel eens over ge dacht hoe het Bisschoppelyk Museum bestaan kan? De openbare musea van Ryk en Gemeenten vragen ook een klein entréegeld, maar worden overigens door de openbare lichamen, die ze hebben opgericht, onderhouden. Het Bisschoppelyk Museum was jaren lang aangewezen op de particuliere vrygevigheid (meest van de geestelykheid) en het zeer be scheiden inkomen der entrées. Gy vraagt terecht, hoe het dan mogeiyk ge weest is, een nieuw museum te bouwen. Gy zult dat gewaar worden, als gy my wilt volgen door het styivolle museumtuintje naar het nieuwe gebouw, want de oude zalen zyn op dit oogenblik niet toonbaar en wachten op een extra weldoener. In de hal van het nieuwe gebouw treft u aan stonds de buste van Mgr. dr. A. H. L. Hensen, door den beeldhouwer Pieters in brons gegoten en hier als Romeinsch prelaat afgebeeld. Maar door het museum zelf jreeft hy zich een monument opgericht, aere perennlus. Het zou onmogeiyk geweest zyn, steunend op de gewone inkomsten, tot nieuwbouw te komen en het zou nog jaren duren eer het bouwfonds vol doende was uitgegroeid. Toen heeft Mgr. Hen sen zyn schouders er onder gezet en door vor- stelyke vrijgevigheid het bouwen van een nieuw museum en een brandvry archief mogeiyk ge maakt. Er sprak zelfbewuste kracht uit zijn woorden, toen hij bij de opening van het mu seum er op wees, dat dit werk nu eens zonder hulp van Rijk en Gemeente zijn beslag gekre gen had. Zal dat in de toekomst zoo biyven en kunnen biyven? De polemiek, by de opening gevoerd, was kostelijk, maar als er vele weldoe ners bykomen en de oude getrouw blijven, dan krygt Mgr. Hensen nog wel geiyk. Links en rechts van den hoofdingang zyn de kleinere kabinetten en recht tegenover den in gang is de toegang tot de groote zaal. De meeste museumbezoekers maken de fout by het eerste stuk te biyven staan en dan lang zaam verder te sukkelen met het gevolg, dat ze lichamelyk en geesteiyk vermoeid, blij zyn, weer buiten te komen met het vaste voornemen, niet spoedig het bezoek te herhalen. Beter is het daarom een paar stukken uit te kiezen en daaraan byzondere aandacht te wij den en dan het bezoek er by te laten om bij een volgende gelegenheid voor de andere stuk ken eens terug te komen. Mag ik u even geleiden langs de verzameling kerkeiyke gewaden? Het is een keurverzameling. Hier vindt men op de eerste plaats de volledige pontificale ka pel, afkomstig uit de Oude S. Bavokerk met kazuifel, koorkap, dalmatieken en bybehooren- de stukken. Zy worden tegenwoordig nog ge bruikt door den Bisschop by hooge feesten in de Kathedraal en hebben een merkwaardige geschiedenis. Bij de Haarlemsche noon (1578) zijn deze stukken gered en op het Bagynhof ondergebracht. Veel waarde schijnt men 'er la ter niet aan gehecht te hebben, en by de op heffing der statie heeft men de vervallen ge waden aan het Seminarie Warmond toebe deeld. Later (ik vermoed omstreeks' 1885) zyn ze gerestaureerd en weer voor het gebruik ge schikt gemaakt. Thans schitteren ze in den gloed van nieuwheid en ze zijn een aanwinst voor het gebruik, maar een hopeloos verlies voor geschiedenissen kunst. Wie is in onze da gen nog in staat een Bourgondisch borduur werk te herstellen? De kleuren staan hard te gen elkander en de vormen schreeuwen het naar alle kanten, dat ze niet meer uit 15e en 16e eeuw stammen, maar dat de ongevoeligheid van de 19e eeuw ze behandeld heeft. Wydt dan liever uw volle belangstelling eens aan de Hoornsche Misgewaden: een volledig misstel met twee koorkappen. Daar is nooit iets aan hersteld en nu zijn ze wel niet bruikbaar meer in de kerk, maar wy kunnen nu op ons gemak de wording dezer gewaden nagaan. Men had in Hoorn een kazuivel met zes tafe- reelen uit het leven van Maria. Dit heeft men verknipt om de twee stukkèn te gebruiken als rugzijden voor de dalmatieken en dan kreeg Jacob Corn, van Oostzanen opdracht de ont werpen voor het ontbrekende te maken. In ver schillende tafereelen zyn op deze gewaden het leven van de beide patronen der Hoornsche Parochiekerk uitgebeeld, van den H. Joannes den Dooper en van den H. Cyriacus en een aantal heiligen, die waarschynlyk ook in die kerk vereerd worden. Door denzelfden meester werd (gedeelteiyk ten minste) ook het kazuifel van Alkmaar ge- teekend met de marteling van St. Laurentius. Naast deze prachtgewaden vraagt nog een andere kast met pontificale paramenten onze aandacht. Het zijn de mijters, de pontificale handschoenen, schoenen en kousen van Boude- wijn Catz en hoever zijn wij hier van de glorie van S. Bavo: wij zijn nu aangeland in de statie „in den Hoeck" aan S. Bernardus gewyd en het zijn de nijvere en heilige klopjes uit de Vergadering der Maechden van den Hoeck, die deze gewaden voor hun eerwaarden Vader ge maakt hebben. Deze korte kerkeiyke geschiedenis door Mis gewaden verteld, kan herhaald worden en nog uitvoeriger door de talryke schilderyen en voor degenen, die 't dan nog niet weten, door de beelden. Wy hebben ons zelf echter de beperking op gelegd, niet alles in eens te willen zien en ver laten het Museum, nog eens (maar nu met dankbaarheid) den stichter van dit gebouw be groetend. Ik hoop, dat alle bezoekers ook vrienden van het museum zullen blyven en trouw terug komen. 1932 Programma voor Zondag 24 April Afdeeling E B.S.M.—T.Y.B.B.d I uur. V.V.F.—Alliance 2 uur. Adspiranten H.B.C.—T.Y.B.B.e 2 uur. Kampioenschap van Haarlem Junioren Onze Gezellen—Santpoort 2.30 uur. H.B.C.Alliance 1 uur. Geel-WitT.Y.B.B. 1 uur. Na de competitie Geel-WitConcordia b 2 uur. Concordia c—HJB.C. 1 uur. SantpoortOnze Gezellen c 2 uur. Onze Gezellen bN.A.S. b 1.30 uur. N.A.S. c—T.Y.B.B. 2 uur. Pond's brochure en een complete monster* doos bevattende 2 tubetjes Pond's Cold en Vanishing Cream, een flacon Skin Freshener en een pakje Tissues (tot een- totale waarde van f I.—) ontvangt U na inzending van 25 ct. porti aan Afd. 37 POND'S EXTRACT Co„ AMSTERDAM Naam: Adres t - UITSLAGEN ZONDAG 17 APRIL Afdeeling B ConcordiaN.A.S. Afdeeling C. ConcordiaAlliance N.A.S.T.Y.B.B. a B S.M.—V.V.F. H.B.C.—T.Y.B.B. 2-0 2-4 0—0 X—10 0-1 Adspiranten AllianceH.B.C I.Y.B.B. c—Onze Gezellen Nacompetitie SantpoortH.B.C. OnzeGezellen b—Victrix Afdeeling A (Eindstand) D Onze Gezellen 14 11 2 1 Onze Gezellen 14 11 2 1 24 Alliance 14 11 2 1 24 H. B. C. 14 9 2 3 20 Santpoort 14 7 1 6 15 T. Y. B. B. 14 7 1 6 15 B. S. M. 14 7 0 7 14 Geel Wit 14 2 1 11 5 V. V. F. 14 0 0 14 0 Afdeeling B (Eindstand) Onze Gezellen 14 12 0 2 24 T. Y. B. B. 14 11 0 3 22 Concordia 14 8 2 4 18 N. A. S. 14 7 2 5 16 Geel-Wit 14 5 0 9 10 Santpoort 14 3 3 8 9 Victrix 14 3 2 9 8 H. B. C. 14 2 1 11 5 5-S uitgesteld uitgesteld; 0-0 55—18 47—20 58—1* 47—24 4427 17—50 30—8° 2—9l 49—18 48—18 3118 34—28 25-82 19—34 1225 19—48 Afdeeling C V. V. F. 14 10 0 4 20- Alliance 11 8 0 3 16 Concordia 17 12 2 3 26 T. Y. B. B. 15 9 3 3 21 Onze Gezellen 17 9 2 6 20 N. A. S. 16 7 2 7 16 H. B. C. 16 5 1 10 11 B. S. M. 14 4 0 10 8 T. Y. B. B. d 8 3 2 3 8 Geel-Wit 16 1 0 15 AiU 2 Adspiranten Alliance 10 6 2 2 H. B. C. 12 7 3 2 17 T. Y. B. B. C 7 5 0 2 10 T. Y. B. B. d 18 9 3 6 21 Onze Gezellen 16 4 3 9 11 T. Y. B. B. b 13 2 10 4 zijde met macco geplatteerd nieuwste voorjaarstinten waarde 55 voor sterke waschzijde of fil d'écosse prima kwaliteit waarde 95 voor •v iv;;Xy, f v. v..,i fijne versterkte waschzijde of zijde m. flor geplatteerd nieuwe kleuren waarde voor pracht kwaliteit waschzijde of zijde flor, mooie pasvorm fijne tinten waarde voor wegens beëindiging van het bedril' ten verzoeke en ten huize van de" heer C. Meiland, aan de Voorhelm* straat no. 76 te Haarlem. Notaris G. F. M. ROOZEN te Haarlem is voornemens op DONDERDAG 21 APRIL 1932» des morgens te 10 uur ter plaatse voormeld, publiek te verkoopen: 10 STUKS HOORNVEE, waar onder 7 gekalfd hebbende of kali- dragende koeien, 1 hokkelingi kuischkalveren, voorts 1 WERK* PAARD (bruine witvoet): vérdel- boerenwagens met toebehooreb' colwagen, gierbak, kruiwagen, tw®° melkkarren, harkmachine, schud' machine, hooi- en landbouwgereed schappen en hetgeen verder 'e verkoop zal worden aangeboden. Bezichtiging des morgens één "ttr voor den verkoop. Nieuwe modellen en nieuwe kleuren. Een hoed dien wü gaxandeeren, kost slechts De LISSNERHOED, de be roemde kwaliteitshoed, kost bij ons slechts Koopt niet tn winkels waar onvedv'v worden verkocht ot voor handen zi1n Koopt aan Stations- boekenkasten gfj ALLEEN DIE LECTUUR, GEEN GEVAAR OPLEVE pi N. Malthusiaansche artikel®*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 6