T CARELS' MOORKOPPEN LEO H. DE NIE BEURS VAN AMSTERDAM I f Wisselkoersen VRIJDAG 22 APRIL HERINGA WUTHRICH, STADSNIEUWS A°enda 22 April AGENDA 23 APRIL VELSEN'S NIEUWE BURGEMEESTER De installatie De Julianadag VEREEN. TOT BESTRIJDING DER TUBERCULOSE MET PENSIOEN Verf werk woningen VAN ONZE RECHTBANK LICHTSEINEN Tqsschen Zandvoort en Noord wijk TLans Kruisstraat 43 3 R E N G T het nieuwste in Colliers en aparte modellen lO CENT PER STUK Giften voor Pater van Megen „Credo' „Edele" jongelingen Statuten Personalia CRISIS-TENTOONSTELLING Piano-Recital AANBESTEDING SPAARNEBANK N. V. TOONEEL Stadsschouwburg HAARLEMSCHE KAPPERSBOND Oneenigheid in den Nederlandschen Kappersbond TREINABONNEMENTEN BEZUINIGINGSRAPPORT Eerste deel volgende week bij de Regeering HUURSTAKERS VOOR HET KANTONGERECHT Stofzuigerhuis MAERTENS CONTINGENTEERING TEXTIELWAREN GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN BEZOEKT DE CRISISTENTOONSTELLING KUNSTZALEN REEKER Burgerlijke Stand OVERVEEN SPORT EN SPEL HAARLEM—BREDA Het D.H.V.B.-elftal voor den Missie-wedstrijd Tram vogelsR. E. T. VRIJDAG 22 APRIL Periak go 101f 981 92* 78A 47 52 95 97 42 25* 15 57* 2| 100 11 15 1 6: 12* 101* 8 103 78 3 5 3* 30* 25 7} 51 6 i 6 13 26 i* 2 1* 9 45 2 155 6* 39 24 5( 90 101 5 109 57 7 HAARLEM CENTRALE VERWARMING HERINGA-JOHNSON-OLIEBRANDERS I Gebouw „St. Bavo" Bestuur R_K. Begra- fenisvereeniging, half 9 „Albe.dingk Thijm", 8 uur Kinderkoor .Inter Nos", 6 uur Bestuur Transportarbeiders, 8.30 uur Vertrouwensmannen Spoorwegperso. neel, 8 uur Bevolkingsbureau, 8 uur. Stadsschouwburg- Charlotte Kohier in Car rière", lrwart over 8. Jansschouwhurg Cabaret van Riemsdijk, 8 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 —5 uur. R-K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 10—12, 2—4, 89 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haar lem. TeL 11671. Kunstzalen Reeker Wagenweg 102 Crisis- Tentonstelling ten bate van Kunstenaars uit Haarlem en Omstreken. Dagelijks van 107.30, 's Zondags van 25 uur. Gebouw „St. Bavo" „Kunst na Arbeid", 4 uur „Proza en Poëzie, 7.30 uur Gewone zittingen. 4 en 7 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 105 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haar lem. Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes. lederen dag 1012, 24, 89 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhof straat 1, Haar lem. Tel. 11671. Kunstzalen Reeker Wagenweg 102 Crisis- Tentoonstelling ten bate van Kunstenaars uit Haarlem en Omstreken. Dagelijks van 107.30. 's Zondags van 25 uur. Hedenmorgen heeft ten raadhuize te Velsen de installatie plaats gehad van den nieuwen burgemeester, den heer mr. F. L. J. E. Ram- bonnet. De plechtigheid werd bijgewoond door het gemeentebestuur van Schoonhoven, de vorige gemeente van burgemeester Rambonnet, ver schillende raadsleden dier gemeente, de bur gemeesters van Beverwijk en Heemskerk, ver scheidene hoofden van takken van dienst en een aantal ambtenaren van de gemeente Velsen. Van de raadsleden van Velsen was de heer Dlependaal verhinderd. Nadat door den loco-burgemeester, wethouder J. C. Dunnebier, mededeeling was gedaan van het Koninklijke besluit, waarbij burgemeester Rambonnet benoemd is tot burgemeester van Velsen, geleidden de raadsleden de heeren Hand- graaf en mr. dr. Van der "Filer, den nieuwen burgemeester, die vergezeld was van zijn echt- genoote, de raadzaal binnen. Wethouder Dunnebier hield vervolgens een Installatierede, waarin hij verzekerde, dat de naam Rambonnet reeds dadelijk een zeker vertrouwen in Velsen heeft gewekt. Men ziet zijn burgemeesterschap met goede verwachtin gen tegemoet. Spr. riep hem en zijn gezin na mens den raad en de geheele burgerij een har telijk welkom toe. Hij wees er op, dat de over gang van Schoonhoven naar Velsen zonder te kort te doen aan de beteekenis van eerstge noemde gemeente, zeer groot is. Velsen met zijn 43000 Inwoners en zijn verschillende speciale be langen vraagt veel van de werkkracht van een burgemeester. Spr. verzekerde, dat de wethou ders en de raad alle medewerking zullen ver- leenen om zijn moeilijke taak te verlichten. Hij wees dan op de ernstige omstandigheden, waar- In de gemeente verkeert. Dit jaar zal alleen aan werkloozensteun een bedrag van f865.000 nocdig zijn. Hierdoor wordt het noodzakelijk in grijpende maatregelen te nemen teneinde in het goede spoor te blijven. Hij hoopte tenslotte, dat onder de leiding van den nieuwen burge meester voor Velsen betere tijden zullen aan breken en dat onder zijn bestuur de gemeente een nieuw tijdperk van bloei tegemoet zal gaan. Burgemeester Rambonnet dankte voor de vriendelijke woorden en zeide, overtuigd te zijn, dat zijn taak een zware en moeilijke zal zijn. Hij verzocht aan allen, hem behulpzaam te zijn in de vervulling van zijn taak. Men moet van hem geen wonderen verwachten, maar hij zal alles in het werk stellen om de gevolgen van de depressie, waaronder Velsen gebukt gaat, zoo dragelijk mogelijk te maken. Ook spr. hoopte, dat er spoedig betere tijden mogen aanbreken en dat hij als gezagvoerder van het gemeentelijk schip, die thans niet an ders kan doen dan het commando „steady on" naar de machinekamer doorgeven, weldra de machinetelegraaf kan overschakelen op volle kracht-vooruit. Hierna werd het woord gevoerd door het oud ste raadslid, den heer Vermeulen, die zeide, dat men in Velsen uit de aanvaarding van zijn be noeming tot burgemeester drie conclusies heeft getrokken, nJ.: dat hij een moedig man is; dat hij het werk niet vliedt, maar integendeel zoekt, en dat hij ook een offer weet te brengen. Hier onder verstond spr. de verwisseling van den idyllischen werkkring in Schoonhoven met de beslommeringen, verbonden aan het burgemees terschap van Velsen. Spr. uitte de hoop, dat de samenwerking tusschen het college en den raad steeds goed zal zijn. Hiervoor is noodig een volkomen wederzijdsch vertrouwen en openhar tigheid. Spr. eindigde dan met de beste wenschen uit te spreken voor het bestuur van burgemeester Rambonnet. Na een dankwoord van den nieuwen burge meester werd de installatie-plechtigheid geslo ten. Vermelden wy nog, dat van de officieele ge bouwen de vaderlandsche driekleur wapperde. De Kinderwedstrijden. Deze zullen 's voormiddags van 1012 uur plaats hebben op de mooi geasphalteerde en voor dit doel zoo geschikte Nieuwe Groen markt. Voor de veiligheid der kinderen zal geduren de deze twee uur het verkeer over de Nieuwe Groenmarkt worden stopgezet. Deze wedstrijden zullen doorioopend met mu ziek worden opgeluisterd van het Tramfanfare korps. De wedstrijden. Deze zullen bestaan uit: Ringsteken op de fiets; kegelloopen voor meisjes (dit beteekent loopen over een bepaalden afstand met een pre senteerblad, waarop 7 kegels staan, deze over brengen zonder dat er één omvalt; rolschaatsen: a. hardrijden alléén; b. Idem met paren; c. schoonrijden alléén; d. idem met paren. Allen, die aan één of meer dezer wedstrijden wenschen deel te nemen, moeten zich van he den af tot en met uiterlijk Vrijdag, 29 dezer, 's middags 12 uur, opgeven bij den heer Kur- vers, Smedestraat 13. Deze aanmelding moet evenwel schriftelijk geschieden en op het briefje moet het volgende vermeld staan: Naam en adres van het meisje of den jongen; leeftijd; opgave aan welken wed strijd of aan welke wedstrijden men wenscht deel te nemen. Prijzen en feestmiddag- Fraaie prijzen worden voor deze wedstrijden beschikbaar gesteld en de prijsuitdeeling zal te gelijk plaats hebben met die der winnaars van den ballonwedstrjjd in 'n feestelijke bijeenkomst in den Schouwburg aan den Jansweg, daartoe welwillend door den heer Kaart daarvoor be schikbaar gesteld. De datum en het uur, waarop deze feestmid dag zal plaats hebben, zal tijdig in onze Haar- lemsche Bladen aan de jeugd worden mede gedeeld. In de Woensdagavond gehouden jaarlijksche algemeene ledenvergadering van de Vereenl- ging tot Bestrijding der Tuberculose zijn het jaarverslag en het financieel verslag over 1931 goedgekeurd en vastgesteld. De periodiek aftredende leden'van den Raad van Bestuur: mevr. A. Pelerin-Ploos van Am- stel en de heeren J. v. d. Ban, J. L. E. I. Breda Kleynenberg, Th. J. S. Jansen Hzn., dr. L. C. Kersbergen, en dr. J. Timmer werden herko zen. In de 8 April gehouden jaarlijksche verga dering van den Raad van Bestuur zijn de pe riodiek aftredende leden van het dagelijksch Bestuur de heeren G. Adrian en P. Ozinga herkozen. Gisteren vertrok de heer Veen, bankwerker aan de Centrale Werkplaats der Nederland- sche Spoorwegen, met pensioen. De heer Veen, die ongeveer 30 dienstjaren heeft, had zich in dien tijd veel vrienden gemaakt en men liet hem niet zonder meer vertrekken. Namens zijn collega's sprak de heer Hogendijk hem ten afscheid toe in dichtvorm en bood hem als blijk van belangstelling een fraaie rooktaiei aan. Met eenige kernachtige woorden bedankte de scheidende. Na een 53-jarige staat van dienst is aan den heer J. E. Hos, letterzetter bij de N.V. de Erven Loosjes, eervol ontslag verleend en is hij in het genot van pensioen gesteld. Genoemde heer is gerechtigd tot het dragen van het eereteeken voor 50-jarigen trouwen dienst. De aanbesteding. Bij de aanbesteding van verfwerk aan een blok van 37 woningen van de Woningbouw vereniging „St. Bavo" in Haarlem-Noord, werd als volgt ingeschreven: Hakker Co., IJmui den-Oost 1180.G. H. Spruljt, Haarlem, ƒ1570.E. Maas, IJmuiden-Oost, 1073. W. de Jong, Haarlem, 1150.J. J. Monné, Haarlem, ƒ1782.50; J. P. Hellwig, Haarlem, 645.Schellings, Haarlem, 1875.J. v. Hesteren, Haarlem, ƒ1800.D. v. d. Meij, Haar lem, 1500.A. H. Kramers, Haarlem, 1068.Th. Nigg, Zandvoort, 2450.J. v. Teefden, Rotterdam, 1090.Siewertsen Poortman, Haarlem, 1480.A. Breed Zoon, H. Hugowaard, ƒ1233.Wed. P. Lub bers, Haarlem, 1790.J. Lucas, Spaarndam, 1557.W. Joosten, Haarlem, 1400.F. W. Sinnecken, Haarlem, 1630.P. Essenius, Haarlem, 1690.P. H. v. d. Bos Zoon, Heemstede, 1385.K. Zegel, Umuiden- Oost, 1345.G. H. Heemskerk, Haarlem, ƒ1443.J. Brondijk, IJmuiden-Oost, ƒ1480. J. P. Roorda, Velsen, 1591.K. de Boer, Haarlem, 1989.J. Goldsteen, Haarlem, 1597.—. De Haarlemsche Rechtbank deed gisteren uitspraak in de vo'gende zaken: W. H. te M. Beemster, thans zonder vaste verblijfplaats, thans gedetineerd in het H. v. W., te Haarlem, diefstal en verduistering, 8 mnd. gev. straf V.V. proeftijd 3 jaren. J. J. C. D. te Haarlem, diefstal, 6 mnd. gev. O. V. M. v. D. te Alkmaar, veroorzaken van licha melijk letsel door schuld, 1 mnd, gev. straf V. V. proeftijd 3 Jaren en 150.boete subs. 50 dagen hechtenis O. V. C. V. te Haarlem, art. 239 W. v. Str. vrij spraak. P. W., zonder vaste woon- of verblijfplaats, diefstal met braak, 1 Jaar gev.straf met aftr. prev. h. 1. R. A. P. en 2. C. v. B„ beiden te Zaandam, diefstal in vereeniging, beiden 6 mnd. gev.straf V.V. proeftijd Jaren. J. T., zonder bekende woon- of verblijfplaats, Appel overtr. Alg. Politie Verord. van Haarlem, vonnis Kantonrechter te Haarlem d.d. 27 Januari 1932 bevestigd. J. J. R. te Anna Paulowna, appel overtr. Motor- en Rijwielreglement, 15.boete subs. 15 dagen h. Donderdagavond zijn van den watertoren te Zandvoort proeven genomen met lichtseinen, tusschen de Zandvoortsche Reddingsbrigade en de Noordwijksche. Dat deze samenwerking practisch veel nut kan hebben, bleek al dade lijk. De Noordwijksche R. B. stond opgesteld dicht bij den vuurtoren. Daardoor ontstond nog al eens verwarring, vooral als het vuurtoren licht verscheen voor het seinlicht. Van Zandvoort uit verzocht met toen, zich meer vrijer te verplaatsen, aan welk verzoek dadelijk voldaan werd. Over en weer kwamen de berichten goed over, zoodat de bruikbaar heid van het instrument, dat, hoewel heel een voudig van samenstel, toch een mooi stuk werk van huisvlijt is, dadelijk werd bevestigd. Het is juist iets voor de Noordwijksche Reddingsbri gade om een goed gebruik van het geschenk van den heer Brokmeier te maken. Vooral toen het seinen in langzamer tempo geschiedde, was de mededeeling even duidelijk, als het getee- kend woord. De laatste mededeeling was, dat de Noord- Edel metaalbedrijf en moderne kunstnijverheid wijkers rapport zullen zenden aan de Zand- voorters. Te Zandvoort zal de Z. R. B. trachten een cursus voor seinmannen op te richten, wat al tijd nog al eischen stelt, daar geseind wordt in de internationale scheepscode. Vorig bedrag ƒ519.75 Van twee gezusters 1.-- Van L. v. d. L. te Hillegom2.60 St. Haarlem 5. Ter eere van de Moeder van Smarten en de kleine H. Theresia om de voorspraak te verkrijgen, dat de heer en mevr. Lindberg hun lief kind spoedig terugkrijgen N.N1.50 In het gebouw van den Haarlemschen Kegel bond aan de Tempeliersstraat wordt, blijkens een advertentie in dit nummer, op Zondag, Maandag en Dinsdag de welbekende film „Credo", Het Wonder van Lourdes, opgevoerd. Het is een filmwerk van Roomsche strekking, waarvan „De Maasbode" o.m. schreef; „De op name van Lourdes, rond de Grot en van de processie zijn, evenals ieder beeld in deze film, van buitengewoon fraaie fotografie, het spel der uitvoerenden is voortreffelijk en gelijk wij reeds zeiden, het geheel boeiend van inhoud en uitwerking." Voor hen, die deze film nog niet hebben ge zien, een goede gelegenheid er eens kennis mede te maken. Dezer dagen meldden wij, dat ingebroken was in het consumptiehuisje, staande op het H. F. C.-terrein, waaruit voor ca. 8.50 aan artikelen was ontvreemd. Thans heeft de recherche vier personen ge arresteerd, respectievelijk oud 23, twee maal 19 en 18 jaar. Zij hebben bekend zich aan het bo venstaande schuldig te hebben gemaakt. Bo vendien behooren drie van hen tot het vijf tal, dat Dinsdag uit baldadigheid een op de Parklaan staande fiets heeft vernield en een in het Kenaupark loopenden man over een heg in een tuin heeft geworpen. De ,,Stscrt." bevat statuten van de N.V. Vlaamsche Textielfabrieken, alhier. Tot directeur der turnvereeniging „Sant poort" is benoemd de heer W. Marsman uit Haarlem. Zaterdag 23 April n.m. 3 uur. zal mejuffrouw Co v. d. Meer een piano-recital geven, in de groote zaal van de Kunsthandel Reeker, Wagen weg 102, ten bate van de crisis-tentoonstelling. Het progTamma vermeld: werken vair Joh. S. Bach, L. v. Beethoven en W. A. Mozart. Vrijdagmorgen werd vanwege den hoofdinge nieur-directeur van den Rijkswaterstaat in ae directie Noord-Holland, te Haarlem aanbe steed het maken van duikers in de Bennebroe- ker- en de Vennepertocht in den Rijksweg no. 4, gedeelte AmsterdamSassenheim, met bij komende werken. Raming ƒ30.000.Ingeko men waren 31 biljetten, Laagste inschrijver was F. K. Orsel, te Haarlem, voor ƒ22.775. In de Buitengewone algemeene vergadering van Aandeelhouders van de N.V. De Spaarne. bank te Haarlem, is met den heeren J. W. Lucas te Haarlem ook Dr. L. G. Kortenhorst te 's Gravenhage tot commissaris benoemd. De heer Lucas is tevens opgenomen in den Raad van Toezicht. Fest-Aufführung Goethe's „Faust", (Teil 1) door Alexander Moissi en Albert Bassermann met hun ge zelschap. Het is niet te veel gezegd, dat men om Goethe's „Faust" te zien en te hooren in stem ming moet zijn, daar dit machtigste kunstwerk der Duitsche Poëzie absoluut overgave eischt om het ten volle te waardeeren. De magische woorden Moissi-Bassermann zul len waarschijnlijk dan ook wel niet vreemd ge weest zijn aan het verschijnsel, dat gisteren avond een zoo goed als uitverkochte schouw burg zich blijkbaar volkomen in stemming ge voelde om van de „Faust" te genieten. Het is in het gegeven geval moeilijk te zeggen, waar waar grooter belangstelling voor bestond, voor de „Faust" of voor de beide superieure Duitsche artisten, en we zullen het antwoord op deze vraag niet trachten te geven, daar ons een maatstaf ten eene male ontbreekt, wijl Saal- born-van Dalsum niet in onze stad zijn geweest met Goethe's „Faust". Alleen willen we consta- teeren, dat zij die voor de „Faust" kwamen, een tamelijk versneden Faust hebben gekregen, ter wijl de Moissi-Bassermann-bewonderaars hun geheele „portie" hebben gehad. Wat de uitvoering zelve betreft, stellen we voorop dat Goethe's .Faust" niet voortreffelijk genoeg kan worden uitgevoerd, zoodat het werk zijn volle beteekenis krijgt voor ieder en zuiver en waar voor oogen gesteld wordt van het pu bliek. Wanneer we ons dan min of meer voelen te leurgesteld, dan komt dat niet door de reis-dé- cors in zak-formaat en evenmin omdat wij onze verwachtingen op een dusdanig hoog plan had den gesteld, dat verwezenlijking daarvan onmo gelijk was, maar wel door het feit dat men door deze opvoering betrekkelijk weinig ontroerd werd. Want behoudens enkele uitzonderingen (waarover later) kreeg men toch practisch ner gens dat prachtige, diep-doorvoelde spel te zien, dat zoo boeide, ja, zoo fascineerde, dat men er, zichzelf en de omgeving vergetend, geheel en al zonder voorbeschouwing in op ging. Het tooneel bleef tooneel, de zaal bleef zaal en Moissi bleef Moissi, zoowel voor als na zijn metamorphose. Toch was ons van hem de oude „Faust" liever, wijl hij ons daarmee den moeden geleerde echt ter voeten uit teekende. Doch verder bleef hij de knappe declamator bij wien men een uiterst verzorgde dictie kon waarnemen. Meer en beter voldeed ons Basserman als Me- phistopheles. Deze jongleurde over het tooneel met een bravour en een zichzelven remmende lenigheid, die heimelijk iederen keer weer naar zijn weder verschijnen deed verlangen. Zijn daemonisch overwicht bleek njet alleen uit zijn scherpe, krassende stem, doch uit ieder manuaal, dat zijn woorden accenteerde. Zoo bijvoorbeeld in de tuinscene, dat wij met het nachtelijk gerecht, als de beste gedeelten zouden willen beschouwen, en waarbij, hij in 't eerstgenoemde - een tamelijk luchthartigheid ten toon spreidde, die bewonderenswaardig was. Als: dritte im Bunde tenslotte nog Karin Evan als Gretchen. Het was voor haar moeilijk om te midden van die prominente beide ande ren nog extra aandacht te erlangen. Dat zij dit desondanks heeft weten te bereiken o.a. in de nachelijke scene waarbij haar broeder haar heur misstap en zijn dood verwijt en aan het einde in den kerker, pleit in niet geringe mate voor haar. De naar o.i. al te hartstochtelijke bede in den Dom, was te fel en overdreven om nog te kunnen ontroeren. Van de nog resteerende zij alleen dit gezegd, dat er tusschen hen en de hoofdpersonen een diepe klove was, zoodat we summa summarum nog eens willen concludeeren, dat men van Moissi-Bassermann heeft kunnen genieten en in veel mindere mate van Goethe's „Faust". L. V. Gebrs. Kalkoen door Rederijkerskamer „Alberdingk Thijm". Het is nog niet zoo lang geleden, dat een ras echte Alberdingk Thijmer verzekerde „Wij zul len nooit gemengd gaan spelen, bet gaat bij ons zóó best." Nieuwe tijden zijn gekomen en nieuwe eischen zijn aan het dilettanten-tooneel gesteld. A. T. is niet conservatief gebleven en is gis teren dan ook voor het eerst in een gemengde bezetting opgetreden. Een pennevrucht van Gerard Nielen, terwijl hij zelf regisseerde en de hoofdrol speelde be hoort niet tot de zeldzaamheden Maar dat we het echtpaar Nielen in een stuk van Nielen, onder regie van Nielen zouden zien, hadden we niet durven hopen. Deze gebeurtenis speelde zich gisterenavond af in den Jansweg- schouwburg, waar A. T. een donateurs-uitvoe ring gaf. „Gebroeders Kalkoen" zijn ongetwijfeld troetelkindjes van den schrijver, want in dozij nen steden en dorpen is Nederland zijn ze al op bezoek geweest. In Haarlem bleven ze nog maar steeds uit onze kringen, totdat ze gisteren op glorieuze wijze hun intrede hebben gedaan. Bravo, „Alberdingk Thijm!" De opvoering is een succes geworden en er is zonpeklaar gebleken, dat deze Roomsche Rede rijkerskamer thans een nog belangrijker plaats zal gaan innemen in de rij van de voornaamste tooneelgezelschappen in onze stad. Misschien werd het stuk zoo nu en dan wat al te gerekt, (waardoor het dan ook 12 uur werd) doch onmiddelliik na een inzinking kwam er nieuw leven in de brouwerij. Bij volgende op voeringen kunnen sommige scènes gerust sterk gecoupeerd worden. Hulde aan de vertolkers van de hoofdrollen Jacob en Hendrik Kalkoen, resp. gespeeld door Ger. Kruijver en Gerard Nielen. Zij hebben de zaal laten daveren van het lachen. De gebrui kelijke traditioneele Nieleaansche plastische standen en komische woorden-watervallen gin gen er weer in als koek. Men kent Nielen in dit milieu en men vraagt zulk spel van hem. Ger. Kruijver was van zijn partner zeker niet de mindere. Een goeie kerel, die Jacob Kalkoen, een man die een goeie vrouw waard was ge weest. Zijn liefdes-vertwijfeling voor de nieuwe juffrouw in de manufacturenwinkel, was zéér goed en wij konden er ons beter in verplaatsen dan in die van Hendrik. Het contrast tusschen de twee Kalkoenen was prachtig volgehouden, een niet geringe ver dienste. Fientje van Eisen was het meisje, dat de ouderwetsche winkel van Gebrs. Kalkoen in een moderne wevarende zaak herschiep. Als pittig dingske van even in de twintig kreeg zij beide Kalkoenen onder den duim, wist de oude hee ren in hun rimpelig hart nog „doodelijk" te treffen, en kreeg zij tenslotte den neef als echt- genoote. Mej. Bep ter Wolbeek speelde deze hoofdrol behoorlijk, charmant, overtuigend. Er zat pit in haar optreden en het was best te begrijpen, dat patroons en personeel haar, z-ij het in het ge heim, als een engel, als een lieveing beschouw den. A. T. zal deze „actrice" een vaste plaats in de volgende stukken moeten geven. Ze is het waard! Pietje Kalkoen, zuster van de garenwinkeliers, werd uitgebeeld door mevrouw Nielen. De rol is een karikatuur, maar het komt ons voor, dat ze wat al te onmogelijk was. De mimiek was te overvloedig. Leo Nieuwland, de neef met trouwplannen (Cor Hoogeboom) trof ons door zijn correcte, sympathieke verschijning. Een keurige figuur, goed uitgebeeld! Truus, de huishoudster, (Mej. G. Govers) was zóó uit het leven weggeloopen. Er is in ieders omgeving wel zulk een zorgzame bemoeial te vinden. De andere spelers zorgden voor een behoor- 'ijke aansluiting. De Gebroeders Kalkoen zullen nog vele men- -chen een plezierigen avond bezorgen. De krachten zijn voor dit stuk ten volle be rekend, alleen dient het tempo werkelijk ver haast te worden. Bloemen kregen de dames uit handen van den heer Duijn. In het langdurig applaus deelden allen. Alberdingk Thijm in je moderne pakje, hóu je volgens het oude recept, hoog! Hou je hoog! W. v. W. Men verzoekt ons opname van het volgende: Daar de heer de Krijger in de vorige ver gadering wegens het late uur het hoofdbe stuurslid van den Ned. Kappersbond, den heer N. J. Vos, niet meer van repliek kon dienen, was hiertoe een tweede vergadering met debat belegd op Dinsdagavond j.l. in Café Spoorzicht. De heer A. Jansen deelde mede, dat van den heer Vos bericht was gekomen, dat hij van zijn kant het debat niet wenscht voort te zetten en hij ook niet ter vergadering aanwezig zou zijn. De heer de Krijger uit Amsterdam, het woord nemende, las eerst de correspondentie met den heer Vos voor en gaf zijn meening te kennen over de reden, waarom de heer Vos niet aanwezig was om zijn organisatie te verdedigen. Komende tot de vraag, waarom deze vergade ringen belegd worden, gaf spreker een uitvoerige belichting van den toestand in den Ned Kap persbond, gispte de feiten, dat 60 pCt. der con tributie aan onkost enverdwijnt en dat de cen tralisatie niet doorgaat, omdat diverse functio narissen bij een eventueele doorvoering der cen tralisatie hun kantoorhuur ten bedrage van f 10.Der week zouden moeten missen. Om een Volgens het .Leidsche Dgbl." Is binnenkort een belangrijke verlaging in de tarieven van de abonnementen bij de Ned. Spoorwegen te wachten. Voorts zullen de algemeene abon nementskaarten, evenals de trajectkaarten niet alleen den eersten van de maand, maar ederen dag onmiddellijk aan de loketten ver- ijgbaar gesteld worden. Naar het „Handelsblad" verneemt, mag men in den loop van de volgende week de aanbie ding van het eerste gedeelte van het bezuini gingsrapport aan de regeering tegemoet zien. Het tweede gedeelte, dat een aantal hoofd stukken behandelt, die nog de definitieve goedkeuring in de plenaire vergadering der commissie zal moeten verkrijgen, zal dan naar alle waarschijnlijkheid acht tien dagen later aan de regeering kunnen worden toegestuurd Teneinde zooveel mogelijk spoed te betrach ten, laat men op dit oogenblik het rapport niet drukken, doch alleen stencillen. dergelijke persoonlijke reden valt een belang rijk en mooi ideaal. Spreker gaf een rechtvaardiging van zijn hou ding gedurende den tijd, dat hij hoofdbestuurs- ding gedurende den tijd dat hij hoofdbestuurder van den N. K. B. was en de reden waarom hij den Bond verlaten heeft. Onhoudbaar was ten slotte de toestand ge worden, zoodat spreker als lid bedankte. Uit voerig behandelde spreker de kwestie van de goedkeuring door hem van het jaarverslag. Hierna nam de heer Kronenburg uit Den Haag het woord, die een zeer uitvoerige be schouwing gaf over de geringe beteekenis welke de. N. K. B. heeft voor de bona-fide-kappers. De heer Jansen gaf een uiteenzetting over de actie van den nieuwen Kapperspatroonsbond al hier en besprak zijn ontstaan (o.a. als protest tegen de Donderdagmiddagsluiting). De heer Hollinga uit Den Haag gaf als zijn meening te kennen, dat het uit moest zijn met de dictatuur van hoofdbestuurders. Onder dankzegging aan de sprekers sloot de heer Jansen de vergadering. Hedenmorgen werden voor den Kantonrech ter de tien zaken tegen de huurstakers in de Rivierenbuurt voortgezet De eischeres, de N.V. Rozenstraten, diende van repliek en persisteerde. De gemachtigde van de stakers, de heer M' Vischjager, meende verschillende fouten in de dagvaardingen en kwitanties te kunnen ont. dekken. Uitspraak over een week. Barteljorisstraat 16 Tel. 10756 VAMjPYR Stofzuigers 98.— In verband met het feit, dat met de uitrei, king der nieuwe toewijzingen uit den aard der zaak eenige dagen gemoeid zullen zijn, raadt de K. v. K. namens het Crisis In- en Uitvoer bureau aan, ter voorkoming van ophooping aan de grenzen, reeds thans du leveranciers te ver. zoeken tusschen 27 April en 5 Mei a.s. geen goederen, waarvoor een Invoervergunning ver. eischt wordt, af te zenden. Tevens zij er op gewezen, dat voorloopige vergunningen in geen geval zullen worden af gegeven. Van Wort, L. Annastraat 14, autoped; Holle man, L. Molenstraat 20rd., autokruk (van por tier); Huyzer, Duinoordstraat 72, autotasch; de Graaf, schip Koudenhom bij het Badhuis, broche met portret; Wolzak, K. van Mander- straat 2, kinderhandschoenen; Ouwerkerk, Eikenstraat 58, hangslot; Roodselaar, 2e Hoo- gerwoerddwarsstraat 45, hond; Steeman, Amp- zingstraat 22, muts; v, d. Wetjde, Hasselaars plein 23, mes; Bakker, Pegasusstraat 16, muts; Hellingman, Damaststraat 22, portemonnaie met inh.; Wiedenhof, Kinderhuissingel 28, sigaret tenpijpje; Niesten, Gen. Bothastraat 105, por temonnaie met inh.; bureau van politie, Smede straat 9, rijwielbelastingplaatjeKaman, Kle verparkweg UI, idem; Vos, Gen. de la Reystr. 91, huissleutel; bureau van politie, Smedestraat 9, taschje, voetbal; de Loof, gebouw Figee, N.B. Spaarne, tasch met muziekstukken; de Land meter, Kleverlaan 91, vulpotlood. WAGENWEG 102 TEL. 14011 Dagelijks geopend van 107.30 uur. 's Zondags van 25 uur. Zaterdag 23 April, 3 uur n.m. PIANO-RECITAL Mej. GO v. d. MEER Zondag 24 April, n.m. 3 uur DECLAMATIE door den heer J. B. SCHUIL Weder optreden van het duo „SMELINSKY HERMAN MOERKERK is aanwezig voor het vervaardigen van Uw Karikatuur. Toegangsprijs, inclusief Lot; 50 cent. Ondertrouwd: 21 April, J. Stolk en L. S. Vreeken. Getrouwd: 21 April; C. P. Taleboom en M. de Lugt, C. N. Laheij en J. C. du Faian; B. D. de Vries en J. E. A. Arxhoek, A. G. Plantema en J. van der Meulen, J. Jordan en G. W. Miedema, A. van der Weele en M. G. Creemers, H. Koers en G. van de Watering, G. Koers en B. G. van Wijk, H. de Jong en J. Poortstra. Geboren: 21 April, A. A. SeijffardtHei- doom, dochter; 20 April, G. van der Horst De Vries, dochter; 19 April, T. van der Mark- Kloosterman, zoon; 20 April, M. E. van SchaikMulder, dochter; 20 April M. G. C. LootVan Oven, zoon; 18 April, A. E. M. Koe- dijkerHarkmans, zoon; 21 April G. Rippen Bos, dochter. Overleden: 19 April, J. A. M. Huijgen- Armee, 76 jaar, Grebberstraat; 20 April, A. Cornet—Burggraaf, 83 jaar, Raamsteeg; C. Maat—de Graaf, 64 jaar, Bloemertsteeg; A. Kaan, 62 jaar, Hazepatersslaan. Excursie R. K. Volksbond In aansluiting op het bericht van Maindag betreffende de excursie van den R. K. Volksbond naar de bloe mententoonstelling te Noordwijk kunnen wij thans berichten, dat wegens te weinig deelne ming de excursie per autobus niet doorgaat. De fietsende deelnemers vertrekken om 9 uur van Elswoutshoek, hoek Ramplaan. (Gedeeltelijk gecorrigeerd). Het D.H.V.B.-elftal, dat 5 Mei a.s. te Dord Het D. H. V. B.-elftal, dat 5 Mei a.s. te Dordrecht den missiewedstrijd speelt tegen het elftal van den R. K. V. B. Breda, is als volgt samengesteld: W. Alsemgeest (D.H.L.) J. Stieder J. v. d. Kley (Leonias) (L. en S.) R. Kamer R. v. Lingen H. Drayer (T.Y.B.B) (Excelsior) (T.Y.B.B.) H. Wybenga F. Oostermeyer A. Martin (V.V.Z.) (V.I.C.) (H.B.C.) C. Allsemgeest J. v. d. Lans (D.H.L.) (Gr. Willem) Als reserves zijn aangewezen: C. Hoeboer (De Meer); j. Klauwers (V.I.C.): J. van Kessel (Leonidas); Th. Mentink (Spartaan). Zaterdagmiddag a.s. spelen Tramvogels 1 en 2 op haar terrein gelegen in het Sportpark der gemeente Heemstede, voor de Tram en Spoorwegcompetitie de laatste thuiswedstrijden en wel tegen de beide elftallen der „R. e. T." (Rotterdamsche Electricische Tram). Beide ontmoetingen vangen aan om 3 uur. VRIJDAG, 22 April. Vorige koersen Londen 9 30 Berlijn 58.60 Parijs 9 731 fufeJ 3460 Zwitserland 47.95 Weenen 35.25 Kopenhagen 51 00 Stockholm 46.00 0sl0 45*00 New-York (cable) 2 46f Rome 12.50 Praag 7.30 Madrid 19.25 9.27 58.65 9.74 34.60 48.00 35.25 50.50 46.C0 46.00 2.47* 12.70 7.32 19.25 Vorige koersen Staatsleeningen 5 Nederland 1919 I01f 4 y, Nederland 1916 99$ 4 Nederland 1931 921 l'/i N. Ind. 1926 AB.. 79* Banken koloniale Bank 44 Indische Bank 53 jiert. Handel-Mi)66 industrieën Jnilever 951 Jalvó Delft 42 Alg. Kunstzijde 261 Van Berkei's Pat17 Nieuwe Philips 58* <üch Accoustlek 2\ N»d. Ford 100 ndustr. Buitenland Anaconda uj iethlehem Steel 15 S. Leather j ntem. Nickel 6 lijnbouw oeton Mijnbouw 13 'lg Exploratie 104 .'etroleum uordtsch- .'etroleum Gabces g Kon Olie 108 Peudawa 3 Continental Oil 5 ünell Union Oil 3£ Vorige koersen Rubber A'dam. Rubber 33* 8andar 28 Deli Batavia Rubber 8f Rott. Tapanoeli 5* Serbadjadi 8| Silau 6 V. I. G. O, 14 Allted 27 (ntercontin Rubber Scheepvaart Holl. Amerika Lijn 2* iito Gem Eigend. IJ Kon. Ned. Stoomb. 10* Scheepvaart-Unie 48* Marine comm3* vlarine pret3| Suiker V. A. 159 'oerworedjo 6* 'orstenianaen 39 ictions idem 23.00 Tabak jell Batavia 96 )ude Dell 108 Oostkust 5 >enemban 113 vlaxwell •poorwegen Union Pacific 54 Wabash 2J ürie 7 Kansas City South 7 Prolongatie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2