Protectie troef De drooglegging der Zuiderzee tThïïïïr" ONZE OMROEPER KOMT IN 60.000 GEZINNEN Engeland verrast Engeland's nieuwe tarievenlijst .Wegens Amerika's aanmaning P00LSCHE VERZINSELS Hitler's staf niet naar Danzig Crediet voor het Duitsche Rijk verlengd TRINIDAD WEERT ZICH Tegen Engelsche huwelijks wetgeving Hongermarsch" door Philadelphia Conferentie te Sjanghai uitgesteld 5.934.000 werkloozen in Duitschland Nieuwe ramingen Even slank als toen zij 20 was kleine advertenties s AANGEBODEN BETREKKINGEN BOVENWONINGEN met 3 n 4 kamers Lessen Gevraagd en Aangeboden J VRIJDAG 22 APRIL WINKELSLUITINGSWET Treedt 1 Mei in werking VERDERE PLANNEN Wieringermeergronden vallen na inpoldering tegen CRISIS-VERSCHIJNSEL Werkloozen op weg naar Nederland VELDWACHTER OMVERGEREDEN Autobestuurder veroordeeld HET AMERIKAANSCH FRANSCH DOUANE-CONFLICT TELEURGESTELDE MINNAAR Het schieten op meisjes moet uit zijn VERTROUWEN KEERT TERUG DE RUN OP DE NUTSSPAARBANK Ook Gouda glansrijk doorstaan SPOOR- EN TRAMVERKEER MISHANDELING MET DOQDELIJKEN AFLOOP Brandstichting en uitlokking daarvan H. M.'s VAN GALEN Naar Indië teruggeroepen 20 cent per regel Dienstaanbiedingen 10 cent per regel met minimum van 4 regels (Niet voor den bande!) GEVRAAGDE BETREKKINGEN Winkeljuffrouw aankomend R.K. Bediende flinke R.K. Dienstbode NETTE MEISJES geplaatst worden. DROGIST TE HUUR AANGEBODEN Woning te huur TENNISBANEN TE KOOP AANGEBODEN MELK HOOI. Trapnaaimachine DIVERSEN AANGEBODEN HUWELIJK LONDEN, 21 April (V.D.). Het Engelsche departement van Financiën heeft op aanbe veling van de commissie van advies voor douanezaken de nieuwe tarieven gepubliceerd. In totaal omvatten deze 100 soorten goederen; lij worden 26 April van kracht. De drie douane verordeningen volgens de wet tot afweer van abnormalen invoer worden buiten werking ge steld. De nieuwe verordening stelt een onmiddellijke tariefverhooging in voor een groot aantal half- en heelfabrikaten. Het resultaat is een douane tarief van 25 tot 30pCt. voor vruchten- en groentenconserven, caviaar etc. en van 20pCt. voor heelfabrikaten. In zekere gevallen bedraagt het invoerrecht slechts 10 tot 15pCt.; bij half fabrikaten en luxe artikelen 25 tot 30pCt. Voor staal en ijzer is het nieuwe recht 33 1/3 pCt. Hieronder vallen ijzermangaan, ijzeren staven, blokken en staven tin, alle soorten steen, smeed- en gietwerk, hoefijzers, banden, platen en alle bliksoorten. De verhooging tot 20pCt. treft 16 soorten goederen; aardewerk, glaswerk, meubelen, ijzer waren en staalproducten zooals buizen, stalen veeren, draad, messen, vorken, sloten, electri- sche artikelen, landbouwgereedschappen, wollen fabrikaten, wollen dekens, etc, schoenwerk, chemicaliën, kaarsen, zeep. Verder worden belast lederwaren, papieren goederen, rijwielen (met 33.1/3 pCt.)wapens en munitie (25 pet.), toiletbenoodigdheden (30 pet.), speelgoederen (25pCt.). LONDEN, 21 April (V.D.). Het Foreign Office bevestigt, dat de Amerikaansche regee ring met het oog op de terugbetaling van de op grond van het Hoover moratorium uitgestelde schuldbetalingen zich tot Engeland heeft ge wend. De annuïteit bedraagt 33 millioen goud- sterling. De nota is reeds begin Maart verzon den. Amerika eischt een terugbetaling der uit gestelde jaarlijksche betalingen in tien ter mijnen, met een rentevergoeding van 4 pCt. De Amerikaansche stap is geschied op grond van de besluiten van den Amerikaanschen Senaat. In Engelsche kringen is men verrast over het feit, dat Amerika aandringt op een rentever goeding van 4 pCt. 's jaars, terwijl bij de in de maand Augustus jl gehouden besprekingen nog rekening werd gehouden met 3 pCt. DANZIG, 21 April. (W. B.) De persdienst van den Danziger senaat publiceert de volgen de verklaring: Sedert eenige dagen beweert de Poolsche pers, dat de staf van Hitier naar Danzig werd verplaatst. Deze uit de lucht gegrepen bewe ring wordt door het blad „Dziennik Bydgoski" van 19 April herhaald. Het blad voert aan, dat op 15 April oberst- leutnant Prinitz van Hitiers staf in Danzig is aangekomen. Toen Dr. Papee, commissaris- generaal van Polen te Danzig, hiervan hoorde, heeft hij verklaard, dat Prinitz binnen 24 uur Danzig moest verlaten. Ondanks de verzekering van den politie-president verliet Prinitz Dan zig niet, doch Zaterdag den 16en arriveerde een tweede officier van Hitiers staf, Reganski. Denzelfden dag zijn twee motorkotters uit Ko ningsbergen met voor machinedeelen door gaande lading Danzig binnengeloopen. Het blad beschuldigt tenslotte den Volkenbondscommis saris te Danzig, Graaf Gravina, van openlijke sympathie voor de organisaties van Hitier. Van al deze bijzonderheden is geen woord waar. Geen enkele officier van Hitler is naar Danzig gekomen en de Poolsche vertegenwoor diger is niet wegens hun aanwezigheid tus- schenbeide gekomen. Ook zijn geen motorkotters aangekomen met bedoelde lading. De Danziger Senaat betreurt ten zeerste, dat Poolsche bladen tegen Danzig hitsen met behulp van beweringen, wier on juistheid aanstonds valt te constateeren. BERLIJN, 21 April (V.D.) De verlenging van het overbruggingscrediet ten bedrage van 125 millioen ten behoeve van het Duitsche Rijk, is door een internationaal bankconsortium on der leiding van Lee, Higginson en Co. Woens dag onderteekend. Een officieele desbetreffende mededeeling en bijzonderheden zijn nog niet verkregen. In de Engelsche kolonie Trinidad wordt se dert eenigen tijd een bitteren strijd gevoerd tusschen de Regeering en de Katholieke be volking. Het gaat óm een nieuw ontwerp van wet, waarbij de echtscheiding zal vergemakkelijkt worden. Ofschoon de Katholieken de meerder heid der bevolking uitmaken en eenstemmig tegen de nieuwe wet geprotesteerd hebben, zijn al hunne protesten zonder resultaat gebleven. Onlangs is een deputatie naar Londen gezon den, die den Engelschen Koning zou verzoeken persoonlijk in te grijpen. Na langdurige onder handelingen heeft de Engelsche Minister van Koloniën thans geweigerd om aan den Koning advies uit te brengen hetgeen door de deputa tie gewenscht werd. Hij verklaarde, dat de kwestie onmogelijk door een volksstemming kan beslist worden. Een gedeelte der deputatie is reeds naar Tri nidad teruggekeerd. Bij aankomst aan de ha ven werden zij door de Katholieke bevolking, aan wier hoofd zich de Aartsbisschop Mgr. Dowling gesteld had, geestdriftig ontvangen en naar de Kathedraal van de Onbevlekte Ont vangenis geleid, waar een feestelijk Te Deum werd aangeheven. De Katholieken van Trini dad zijn vastbesloten den strijd niet op te geven. NEW-YORK, 21 April (V.D.) Te Philadelphia hebben communisten Donderdag een z.g. „hon germarsch" georganiseerd door de zakenwijk der stad. Het is tot bloedige botsingen met de politie gekomen. Minstens 60 personen werden gewond. Een politiebeambte werd levensge vaarlijk gekwetst. Bereden politie dreef de me nigte, van waar uit met steenen werd gewor pen, uiteen. Honderden personen werden ge arresteerd. PARIJS, 21 April (Reuter) Naar het agent schap Indo-pacific uit Sjanghai meldt, is de Chineesch-Japansche wapenstilstandsconferen tie voor onbepaalden tijd verdaagd. De ver tegenwoordigers der mogendheden vreezen, dat de aan de gemengde commissie van negentien gegeven volmachten de afwijzing van Japan tengevolge zullen hebben. BERLIJN, 21 April (V.D.). Het aantal werk loozen in Duitschland is volgens het rapport van het Rijksinstituut voor het tijdvak van 1 tot 15 April met ongeveer 100.000 afgenomen. Het totaal aantal bij de arbeidsbeurzen in geschreven werkloozen bedraagt thans 5.934.000. Naar men ons van de meest bevoegde zijde mededeelt, blijft de inwerkingtreding van de Winkelsluitingswet bepaald op 1 Mei a.s. Aan de Memorie van Antwoord aan de Eer ste Kamer over het ontwerp tot vaststelling van de begrooting van het Zuiderzeefonds voor 1932 wordt het volgende ontleend; Hypotheses. De Minister onderschrijft gaarne de meening, dat de vooruitzichten voor voortzetting van den arbeid thans verre van schitterend zijn, doch acht het niettemin voorbarig een definitief oor deel uit te spreken, voordat over voldoend voorbereide inpolderingsplannen met daarop gegronde raming van kosten en over een fi nancieringsplan voor de uitvoering wordt be schikt. Het is moeilijk, zoo niet onmogelijk, thans reeds te onderkennen, of de in te pol deren Zuiderzeegronden grootendeels voor graanbouw zullen worden gebezigd. De Minister kan op de op deze onderstelling gebouwde be schouwingen dan ook niet diep ingaan, doch acht het zeer de vraag of concurrentie met het graanverbouwende buitenland bij voorbaat uit gesloten moet worden geacht. De Minister kan dan ook niet inzien, dat voor de te winnen Zuiderzeegronden meer of eerder dan voor andere landbouwende streken in ons land financieele steun van den Staat noodig zou zijn. Aangezien nog niet over een voldoende onderlegd plan tot inpoldering van den Noord^Oostelijken polder wordt beschikt, kan aan den wensch om een berekening te ontvangen van de kosten van het in cultuur brengen van dezen polder, nog niet worden voldaan. Wat de in den Wieringermeerpolder gevonden grondsoorten betreft, kan worden medegedeeld, dat inderdaad een grootere oppervlakte zandige gronden is gevonden dan vóór de droogmaking werd ondersteld. De ten Zuiden van den Oever gevonden diluviale zandgronden, ter oppervlakte van ongeveer 400 H.A., zullen ver moedelijk voor boschaanleg worden bestemd. Het was den Minister aangenaam instemming te vernemen met het voornemen tot grondig onderzoek van den bodem van den Noord- Oostelijken polder; van de uitkomst van dit onderzoek zal de keuze van den omvang van dien polder afhangen. Intusschen zal de beslis sing, of reeds spoedig met den Noord-Ooste lijken polder zal kunnen worden begonnen, niet alleen hiervan afhankelijk zijn. Dat de werken in een langzamer tempo dan in de laatste jaren, toen zoowel de afsluiting als de Wie ringermeer in uitvoering waren, zullen worden voortgezet, is aannemelijk. Eerst nog eens rekenen. In verband met de vragen over het in cul tuur brengen van den Noord-Oostelijken polder moge hier in herinnering worden gebracht, dat bij de behandeling van dit wetsontwerp in de Tweede Kamer de motie van den heer Cólijh is aangenomen. Daarbij is de Regeering uitge- noodigd om vóór de indiening van de begroo ting van het Zuiderzeefonds voor 1933 aan de Kamer te doen toekomen een nauwkeurige be rekening van de aan den aanleg van dien pol der verbonden kosten, zoomede een overzicht van de wijze, waarop deze gefinancieerd kun nen worden. Het ligt, zooals reeds uit de hou ding van den Minister, tegenover de motie aan genomen, moge zijn gebleken, in zijn voornemen aan deze uitnoodiging gevolg te geven; het in verband daarmede noodige onderzoek is in vollen gang. Voorloopig geen IJmeer. Krachtens dë wet van 29 Juni 1925 zal, zoo lang de zoogenaamde IJmeerwerken niet tot stand zijn gebracht, op de afgesloten Zuider zee het peil van 0.13 M. N.A.P. gehandhaafd moeten worden, in verband waarmede niet aan stonds na het gereedkomen der afsluiting het als definitief aangenomen peil van 0.40 M- N.A.P. zal kunnen worden aangehouden. Intus schen is de Minister overtuigd van het groote belang, betrokken bij verlaging van den water stand tot laatstgenoemd peil, zoodat hij er naar streeft deze zoo spoedig mogelijk tot stand te kunnen brengen. In verband hiermede is overleg gaande met het Departement van Defensie omtrent een op lossing, waarbij ook zonder dat de IJmeer werken worden gemaakt, verlaging van het peiJ op de afgesloten Zuiderzee toegelaten zou kun nen worden, zonder de belangen der landsver dediging te schaden. Hangende dit overleg kun nen hieromtrent nog geen médedeelingen wor den verstrekt; wel koestert de Minister de hoop, dat het overleg tot een gunstig resulaat zal leiden. Onder deze omstandigheden ligt het voorloopig niet in het voornemen tot uitvoering der IJmeerwerken over te gaan. SOERABAJA, 21 April (ANETA) Heden- morg envertrok de „P. C. Hooft". De derde klasse van deze mailboot was uitgebreid we gens den grooten toeloop van passagiers, welke gevormd werd grootendeels door ontslagen employé's uit de suikerindustrie. Ook voor de vierde klasse waren vele pas sagiers, n.l. Europeesche werkloozen, die door het crisicomité naar Nederland worden terug gezonden. De radio-techniker J. C. heeft voor de Haag- sche rechtbank terecht gestaan wegens poging tot doodslag. Verdachte zou bij de Hoornbrug onder Rijswijk met een door hem bestuurden auto getracht hebben een veldwachter opzette lijk omver te rijden. Door het O. M. is tegen K. 6 maanden gevangenisstraf geëischt. Verdachte werd tot drie maanden gavangenisstraf ver oordeeld. In verband met de maatregelen van Amerika tegen de landen, die Amerikaansche waren extra belasten en waarvan nota's voorloopig aan Frankrijk en Spanje, later ook aan Duitschland, Oostenrijk en Argentinië worden gericht, heeft gisteren de Fransche ambassadeur Claudel een bezoek gebracht aan den Amerikaanschen on derstaatssecretaris Castle te Washington. Hooggeplaatste ambtenaren van het staats- departement hopen, dat het Amerikaansch- Fransche douanegeschil in der minne zal kun nen worden geschikt. Castle is eveneens opti mistisch. Een jeugdige electrotechnicus heeft voor de vijfde kamer der Amsterdamsche Rechtbank terecht gestaan, verdacht tot poging tot dood slag. Verdachte was verloofd met een meisje, dat hem echter op zekeren dag te kennen gaf, de verhouding te willen verbreken. De jongeman, die geheel onder invloed van het meisje stond, stelde alle pogingen in het werk om haar tot andere gedachten te brengen. Doch hij slaag de hier niet in. Zij had reeds spoedig omgang met een anderen jongen. Op 15 December van het vorige jaar keerde het meisje uit een dansles terug, vergezeld van haar nieuwen vriend. De electrotechnicus had het paar gevolgd en toen het meisje bij haar woning afscheid nam, sprak hij haar aan met de woorden: „Weet je wel met wien je tegen woordig omgaat?" Op hetzelfde oogenblik trok hij zijn revolver en loste een schot op het meisje. Zij werd echter niet getroffen. De jon gen vluchtte, doch schoot al loopende op zich zelf. Het eerste schot ketste; bij de tweede poging verwondde hij zich zelf zeer ernstig. Op het geluid van de schoten was publiek toe gesneld en door den G. G. G. D. werd de jongen naar het ziekenhuis gebracht, terwijl hij eerst nog informeerde hoe het met het meisje ging, daar hij in de meening was, dat hij haar geraakt had. De jongen herstelde weer geheel. Bij de behandeling van deze zaak bleek zoo wel uit de houding van verdachte als uit de getuigenverklaringen, dat hij een uiterst ze nuwachtige jongen is. Toen de verloving verbroken werd, was hij zijn hoofd geheel kwijt en liep hij rond met plannen om zichzelf het leven te benemen; voor dit doel had hij ook zijn revolver bij zich gestoken. Dr. S. P. Bakker, als deskundige gehoord, verklaarde, dat verdachte op het oogenblik dat hij 't schot afvuurde toerekeningsvatbaar was, ofschoon hij uiterst zenuwachtig en oneven wichtig is. Verdachte verklaarde geen oogenblik de be doeling te hebben gehad om het meisje, waar van hij veel hield, te dooden. Hij begreep zelf niet hoe hij er toe was gekomen om op haar te schieten. De subs. Officier van Justitie, Mr. Bosch, achtte de poging tot doodslag bewezen. Naar zijn meening had de jongen rondgeloopen met het idee: „Ik heb het meisje niet kunnen krij gen; een ander zal haar ook niet hebben." „Het gaat hier", aldus spr., „om het recht, dat iedere vrouw en meisje heeft om te kiezen met wien zij wil leven". Een strenge straf acht te het O. M. hier op haar plaats, daar hü an ders een vloed van teleurgestelde minnaars verwachtte, die op hun meisjes zouden gaan schieten. Spr. vorderde tenslotte een gevan genisstraf van vier en een half jaar tegen verdachte wegens poging tot doodslag. De verdediger, Mr. H. G. W. Worst, achtte geen opzet om te dooden of te verwonden aanwezig en pleitte vrijspraak. Mocht de rechtbank willen straffen, aldus pl„ laat zij dan een voorwaardelijke straf op leggen. Vonnis 3 Mei. Na de run op de Haagsche Nut-Spaarbank schijnt het vertrouwen in deze instelling weer geleidelijk terug te keeren. Gebleken is namelijk dat van verschillende inleggers, die Dinsdag hun geld hadden opge vraagd, dit Woensdag weer hebben terugge bracht. Ook het aantal nieuwe inlagen vertoont weer een stijging. Toch duurden de terugbetalingen nog den ge- heelen dag door en zij die zich 's ochtends om negen uur bij de file voegden, kwamen eerst om vijf uur aan de beurt. De overigen kregen volgnummers, waarmede zij zich heden aan de loketten kunnen vervoegen. Woensdag werd door d'e Nutsspaarbank te Den Haag in totaal niet minder dan 2.038.500 terugbetaald aan 3540 houders van spaarbankboekjes onder wie er zes waren, die hun boekje introkken. Daartegenover werd ongeveer 38.500 inge. legd door 200 personen, ond'er wie twee die een nieuw boekje hadden. Bij de Postspaarbank en haar bijkantoren werd Woensdag, voor zooveel Den Haag be treft, bijna 275.000 (den dag tevoren 215.000) ingelegd. Het bedrag per dag is in normalen tijd 50 a 70 mille. Naar aanleiding van geruchten omtrent de solvabiliteit der bank werd Zaterdag j.l. een run ondernomen op de Nutsspaarbank te Gouda en vroeg men zijn spaargelden terug. De directie deed daarop mededeeling, dat de bank aan alle verplichtingen kan voldoen. Aanvankelijk scheen het dat door deze ver klaring de rust was weergekeerd, doch de run op de Nutsspaarbank te 's-Gravenhage werd oorzaak, dat Woensdag wederom een groot aan tal inleggers, ook van grootere bedragen, hun tegoed hebb enopgevorderd. Alle gelden werden echter terstond uitgekeerd, ook die, welke boven den gestelden limiet uit gingen en op grond van de bestaande bepalin gen niet terstond behoefden te worden uitbe taald. De minister van Waterstaat heeft op vragen van het Kamerlid Van den Heuvel medege deeld, dat het bericht, volgens hetwelk het reizigersverkeer op een achttiental spoor- en tramlijnen zou worden stopgezet, niet juist is. Nog „fit" en actief op 55-jarigen leeftijd. „Gedurende de afgeloopen 3 jaar heb ik iederen morgen de kleine dosis Kruschen SaJts ingenomen. Ik kan het gewoon niet meer mis sen in huis. Ik leed altijd aan hardlijvigheid en aambeien, maar nu heb ik er heelemaal geen last meer van. Ik ben 55 jaar en net zoo slank als toen ik 29 was. Ik moet hard werken, om dat ik mijn huisgezin en een invaliden vader moet verzorgen en ik zeg altijd maar dat het Kruschen is dat mij zoo flink houdt." M.S. Nadat U een paar weken iederen morgen Uw dagelijksche dosis Kruschen hebt ingenomen, zult U krijgen, wat over de heele wereld bekend is als „het Kruschen gevoel". De drang naar bedrijvigheid zal Uw heele wezen vervullen U zult er niet meer tevreden mee zijn in den ouden leunstoel te zitten, nadat Uw dagelijksche bezigheden zijn afgeloopen. U voelt den geest der jeugd in U dat vreugdevolle gevoel U wilt lange wandelingen maken, aan sport doen en Uw werk zal geen last meer zijn integen deel, het wordt een genoegen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten k 0.90 en 1.60 per flacon. Imp. N. V. Rowntree Handels Mij-, Heerengracht 207, A'dam (C.). De Rechtbank te Roermond veroordeelde een fabrieksarbeider uit Helmond wegens mishande ling den dood tengevolge hebbende tot twee jaren gevangenisstraf. De man had op 20 Dec. j.l., nadat hij uit de woning van P. van Doren te Helmond op straat was gezet, dezen met een mes zeer ernstig aan het rechteroog getroffen, v. D. is eenige dagen later aan de gevolgen over leden. Geëischt was drie jaren gevangenisstraf- Voor de Amsterdamsche Rechtbank heef' terechtgestaan een postbode-bloembollen handelaar, wonende te Uithoorn. Den man was ten laste gelegd, dat hij in den nacht van 5 op 6 Juni brand zou heb ben gesticht in een hem toebehoorend café te Kwakel gemeente Uithoorn. Het huis brandde geheel af. Twee jaar daarvoor zou hij brand hebben gesticht in het schuurtje bij het café be- hoorend, het vuur was toen spoedig ge- bluscht. Subs, was in beide gevallen uitlok king ten laste gelegd. Bovendien zou hij de vrouw van zijn com pagnon in den bloembollenhandel hebben overgehaald in haar woning brand te stich ten. De verzekeringssom zou gebruikt wor den om een nieuwe bollenschuur te bouwen. Nadat in de beide vorige zittingen 45 getui gen waren gehoord, werd Woensdag verdachte ondervraagd. Hij bleef er bij, dat hij volkomen onschuldig was. Hij had aan enkele personen geld beloofd, omdat hij bang voor hen was. Het woord was nu aan den Officier van Jus titie mr. D. Reilingh. Deze vroeg vrijspraak voor de tenlaste ge legde brandstichting subsidiair uitlokking tot brandstichting in het schuurtje van het café in Juli 1928. Bewezen achtte spr. de poging tot uitlokking van brandstichting met betrekking tot de caféhoudster, die hieraan geen gevolg heeft gegeven. Tenslotte achtte spr. ook de uit lokking tot brandstichting in het huis van verd.'s compagnon bewezen, waaraan de vrouW van dezen compagnon gevolg gaf. Het O. M, vorderde, gezien den ernst van. dé misdrijven, een gevangenisstraf van vier jat met aftrek van de voorloopige hechtenis. Het kwam den verdediger mr. Branbergen onaannemelijk voor, dat verd. den brand alleen zou hebben gesticht. Verd. was bang, liet zich intimideeren en had niet den moed iemand te beschuldigen. Ten aanzien van de brandstichting meende pl. dan ook, dat er vrijspraak zal moeten vol gen. Ook de gevallen van uitlokking achtte spr. niet bewezen, zoodat hij, na uitvoerig de verschillende getuigenverklaringen te hebben nagegaan, op vrijspraak aandrong. Na re- en dupliek werd de uitspraak bepaald op 4 Mei. Naar wij vernemen is H.M.'s torpedobootjagei „Van Galen" Donderdag uit Shanghai naai' Nederl.-Indië teruggeroepen. OMROEPERS bif vooruitbetaling Biedt zich aan met 1 Mei flinke BANKETBAKKER aankomende 2e bediende of voor ge mengd bedrijf. Brieven letter H, Boekhandel THOMAS. Bergen N-H. Biedt zich aim een bekwame v. h. Schoenenvak. Br. fr. letter C R, Boekh. A. KtfHNE, Boterstr. Alkmaar. Er biedt zich aan een WERKLOOS TUINMAN (vakman) b.z.a. v. het onderh. en veranderen van tuinen. Leliestraat 26, Haarlem. O 1246 Er biedt zich aan voor Alkmaar NET R.K. MEISJE, voor dag en nacht. Noodhulp of voor vast. V.g.g.v. Brieven lett. O 1257, bur. van dit blad. B.z.a. een nette KRUIDENIERSBE DIENDE, met het vak bekend, 7 jaar als zoodanig werkzaam geweest. Br. onder letter O 1223, bur. van dit bl. SiramnHimmniiimnnnnmnmmHiimnimnnnnniiiimnnnnnimiiiinimimiiniHninniimimiiniiinniJiimHiiiiiriniiHiiiniininiinniuiinmmniioiniraimTniiinnns ■aMHwnBHHum Wordt gevraagd op kantoor eener Winkelzaak te Haarlem, VROUWE LIJKE JONGSTE BEDIENDE. Salaris 20.per mnd. Eigenhandig geschr. brieven onder letter O 1227, bureau van dit blad. O 1227 om in het manufactarenvak verder opgeleid te worden. Br. fr. onder letter O 1037, bureau van dit biad. Er b.z.a. voor A'dam, voor directe in diensttredlng R. K. SLAGERSBE- DIENDE, goed bekend met d" worst- makerij en alle voorkomende werk zaamheden en v.g.g.v. Br. letter O 1128, bureau van dit blad. Gevraagd met 1 Mei te Haarlem niet beneden de 20 Jaar. Met hui selijk verkeer. Gierstr. 76, Haarlem. O 1133 Aan GOEMANS' PUDDINGFABRIEK te Haarlem kunnen Gevraagd een NET R.K. MEISJE voor den dag, leeftijd 1516 Jaar. Adres P. N. v. d. MEER, Langestraat 86, Alkmaar. O 1230 Gevraagd te Amsterdam Jong ener giek REIZIGER, Ingevoerd bij krui deniers enz. en een reiziger, inge voerd bij Koffiehuis- en Caféhouders. Br. letter O 1236, bur, van dit blad. Gediplomeerd heer of jonge dame gevraagd. Brieven met opgave ouder dom en salariseischen onder letter O 121, Bur. v. d. blad. Gevraagd NET FLINK MEISJE, 14 1 15 Jaar, van 9 tot 2 uur, loon F 3.per week. Zondags vrij. Aan melden na 7 uur Kieverlaan 249, Haarlem. O 1261 Gevr. tegen 1 of 15 Mei te A'dam in een gezin met kinderen een R.K. MEISJE v.d. en n. Zelfst. k. w. en k. Hulp van 2de meisje. Mevr. W. A. v. d. DONK, Joh. Verhulststr. 133, Amsterdam. O 1256 JONGEN gevraagd voor licht tuin werk. W. M. de BOER, Wilhelmina- plein 1 Heemstede of H. WEST MAAS, Bennebroek. O 1275 Terstond gevraagd te Alkmaar een FLINKE DIENSTBODE. Brieven onder letter O 1251. bur. van dit blad. Gevr. per 1 Mei NET FLINK MEISJE v.d.e.n., klein gezin. Aanm. 's avonds tusschen 89 uur. Nic. Witsenstraat 17huis, Amsterdam. O 1238 Gevr. een HUISHOUDSTER bij een nan met drie kindertjes en een winkel waar hulp voor ruw werk jf een klein dagmeisje bij kan. V.g.g.v. St. Annastraat 15, Alk- naar. O 1259 TE HUUR TE HEEMSTEDE. Modern gebouwd Heerenhuis bev. 5 kamers, serre, keuken, badkamer met vaste wascht. zolder enz., schuur, voor- en groote achtertuin. Zeer gunstig gelegen t.o. R.K. Kerk met uitz. op grooten verkeersweg. Huurprijs f 75, per mnd. Brieven onder letter O 1225. bureau van dit blad. Groote wasscherij vraagt bekwaam BONTWASSCHER. Brieven met vermelding waar en hoe lang thans en vroeger werkzaam, als mede opgaaf van leeftijd, godsdienst, organisatie, genoten en verlangd loon onder letter O 1262, bureau van dit blad. Gevraagd per 15 Mei of eerder een FLINK MEISJE van 8—5 in gezin net 3 kinderen. Uitstekend kunnen stoppen en naaien. Dienstbode aan wezig. Keizersgracht 68 Amsterdam. O 1272 Terstond gevraagd wegens huwelijk der tegenwoordige een net R. K. BUITENMEISJE, niet beneden 20 j„ bij L. A. v. d. BERG, Wlldhandel, Noordwijkerhout. O 1253 Net B.K. MEISJE gevraagd voor d. en n., geh. zelfst. k w en goed met kinderen kunnende omgaan. V.g.g.v. Aanmelden BERKENSTR. 48 Haar lem (Nrd.). O 1268 Gevraagd een R.K. DAGMEISJE v.g.g.v., 84 uur. Brederolaan 25 bil Station Heemstede. O 1226 aan de BAARSJESWEG, STUYVESANTSTRAAT en VAN RENSSE- LAERSTRAAT vanaf f 32.per maand. Te bevragen: Woningbureau, Bonaireplein 8, Amsterdam, telefoon 80459. na 6 uur telefoon 83979. (Ook des Zondags). O 1255 Te huur met 1 Juni een prachtig BOVENHUIS met riant uitzicht ge legen aan de lijn Amsterdam-Zand- voort, stadslijn en bus, bevattende kamer ensuite, balcon, keuken en cabinet, boven 3 slaapkamers met zolder, gelegen Emmaplein 44r, naast de Kathedraal te Haarlem. Dagelijks te bezichtigen van 10-12 uur en van 3 tot 5 uur. O 1254 te Bennebroekerdijk bij Bennebroek met pl.m. 100 Roe land f 6.per week, 4.50 per week. Bevragen bij K. BEERS, Groote Houtstr. 178, Haarlem (Garage). O 1266 te huur Zond. ocht. 60.av. in de week f 45.midd i. d. week f 15. Zond. av. 25.Ook gravelbanen te huur. N.V. Tennispark Binnenbest, Weesperzijde 160, Amsterdam. Telef. 50650 51301. O 1092 WINKEL TE HUUR ook geschikt voor werkplaats, voor zien van gas, electra, waterleiding en closet. Gelegen Hagestraat 2 b. d. Spaarnw.str., Haarlem. Prijs 4.50 p. w. Te bevr. Zijlstr. 54 (winkel) Haarlem. O 1248 |iiiiiiHiiii»iiiiiiiiiiiniiii!iiiiiin!ii!iiiiiiiiii!ninnini!ii!iiii!iniiiiiiiiini!iiiii!niiniiiniiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiini!iiiiiiiiiitiiiiiiii!iiii!ii[i!iii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiii!inni!i!i POOTAARD APPELEN te koop van de zware Zeeuwsche klei, met de hand gesorteerd, b(j P. j. BROEKHOF, Havendwarsstraat 3, Noordwijkerhout. O 1228 te koop, ongeveer 200 L. pe rdag, bi) N. NOORT, Kenn.str.weg A 7, Alk maar. O 1233 SPOED. BRANDKAST te koop wegens plaatsgebrek, 170 V 114 y71, tegen elk aann. bod. F. A. Nordsiek, le Weteringdwarsstraat 16, Amsterdam. O 1235 Nog wat goedkoop hooi af te geven, uit de schuur, alles geperst in halen voor slechts f 24 de 1000 K.G. Vracht voor koopers rekening. Te bevr. hij L. RAVEN, Breezand, ook wel bij A. J. KEPPEL, Anna Paulowna. Haast U. O 1140 Wegens plaatsgebrek te koop een zoo goed als nieuwe DAMESFIETS. Spoed. VIJZELSTRAAT 101, Amster dam. 's Avonds na 8 uur. O 1245 Te koop te Amsterdam SINGER AANHANGMOTOR P.K., 1 Jaar gebruikt. Tevens een knoopsgatenapparaat. Br. onder lett. O 1241, bur. van dit blad. Te koop pl. 40 H.L. prima blanke CONSUMPTIEAARDAPPELEN ook bij kl. kwantum prijs en monster verkrijgbaar, Pres. Steynstraat 151, Haarlem. O 1244 Zeldz. aanb. wegens omst. pracht Speelpakhuis geh. met Ripolin ge schilderd van f 9.75 nu 3.75 met hijschtoebeh. Bankastraat 32-111. Amsterdam. Tel. 50109. O 1066 DAG KUIKENS Prima W. L. kuikens 22% c. p. st. Adres Damiatestraat 14, Bavodorp, Haarlem. O 1222 f 45.Mooie Lewenstein Absoluut zonder gebreken (kleptafel) le Helmersstraat 257 hs„ Amsterdam. Een beste AARDAPPEL- GROEN- TENZAAK te koop te Alkmaar, verd. 60 a 70 gld. p. w„ koopsom r 2000, ook genegen samen handel ;e drijven, wegens dubb. zaken. Br. jnder lett. O 1260 Bur. v. d. Blad. O 1260 MOLMMEST a f 6.— de 1500 K.G. af geh. van A.R.M. wordt ook thuis bezorgd. Nader overeen te komen. Te bevr. bij J. H. WOLKERS, Brede- rodestr. 69 huis, A'dam W. Is ook de stal a.h. Houtplein te Haarlem over te nemen. O 1250 Te koop aangeboden ELECTR. WASCHMACHINE, Mr. Cornelisstraat 50, Haarlem. O 1264 Te koop wegens vertrek een SALON- KAST INZAK NA Al MACHINE. ZOO goed als nieuw 110.Kruidber- gerweg 41, Santpoort (dorp). O 1270 VLEESCHSNIJMACHINE te koop ge vraagd te Haarlem merk Van Ber- kel. Brieven met prijs onder letter D 1273 Bur. van dit Blad. O 127» Autorijschool EWALD IIOLZHAUS, Bosb. Toussaintstr. 7. Tel. 82104 Amsterdam. O 963 Ervaren leeraar te Amsterdam, Fr- D. en E. en Hand. wet. sch., heelt NOG EENIGE UREN BESCHIKB. Privé les 5 p. m. Br. letter O 1242. bur. van dit blad. O 124* Prijsopgaaf gevraagd voor het wei den van 1-jarige en 12-Jarige paarden van 1 Mei tot 1 Nov. Adres: E. VINK, Noorderweg 9, Houtrakpold. O 1186 GELDBELEGGING Df anderszins. WINKELHUIS te koop 5500.Boven- en Ben. huis f 4000 te Haarlem. Br. onder letter O 1274 Bur. van dit Blad. O 1274 NAAIMACHINES leveren wij de BESTE; in orde maken wij de slechtste voor den minsten prijs. I. Geylvoet, Doelstraat 37, Haarlem. Telefoon 13538. O 1271 2500.— le HYPOTHEEK gevraagd van particulier op een nieuw pand, met billijke rente. Brieven onder letter O 1269, bur. van dit blad. Aangeboden. NETTE SLAAPKAMER Centrum stad (Haarlem) nette stand. Br. ond. letter O 1224, bur. v. d. bl. TENNIS. Twee jongedames, leeftijd 18 jaar, ongeoef., zagen zich gaarne opgeno men in leuke, R.K. Tennisclub, om trek Haarlem. Br. lett. O 1247 bur. van dit blad. FORD-AUTO, gesloten bestelwagen f 100.—. VUGHT, Meeuwenlaan 112, Amsterdam (Noord). O 1217 Te huur of te koop gevr in omg. Amsterdam, eenige hectaren TUIN OF GRASLAND. Br. met opgave van ligging en pr9s aan 't bUr. „Nieuwe Dag" O. 1234- Net R.K. MEISJE zoekt kennlsm. met net R.K. Heer tusschen 2430 i- Geheimh. verz. Br. onder letter u 1249, bur. van dit blad. Wie kan iemand aan 20.000.-" lste HYPOTHEEK helpen, rente 4i/2% en 2 aflossing 's jaars. Br. onder letter o 1252, Bureau van dit blad. TE KOOP GEVRAAGD CYCLOSTYLE en Schrijfmachine. Brieven met prH onder letter O 1265 bur. tan dit bl®"- Geroutineerd correspondent te Am sterdam wil SUCC~SBKIEVEN voor U ontwerpen en schrijven. Br. lett- O 1258 bur. van dit blad. Zeer sollede ASSURANTIE PORTE FEUILLE te koop aangeb. AlieeJJ zeer sollede personen in 't bezit van 9 mille gelieve te reflecteeren. Brieven onder letter O 1267, »ur' van dit blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 6