AMERIKA LEGT DUIMSCHROEVEN AAN Frankrijk benauwd 30.000 pd. st. boete voor Runciman Het nieuws van heden WERKLOOZENONLUSTEN TE NEW-YORK m JAPANSCHE TROEPEN IN GEVAAR Gevechten in Mandsjoerije Het stadhuis bestormd HET SCHIP DER ONGEWENSCHTEN Waarheen nu met de Chaco"? Geen gratie voor Tom Mooney COMPROMIS TE GENEVE ZAi t.w/»C 23 APRIL 1932 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL.13866 ABONNEMENTENvoor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling. VIJF EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18057 DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 ADVERTENTIEPRIJZEN: Per lossen regel 30 c.; ingez. med. 50 c per regel; idem op pag. één 65 c. per regel Bij contract sterk verlaagde prijzen.Voorde kleine annoncesOmroepers zie de rubriek Overzeesch dwangbevel Ongeluk in voormalig frontgebied Granaat maakt vier dooden DE INSTORTINGSCATASTROP HE AAN DE MOEZEL Rij de instortingsramp van den Cochemerberg bereikte de rots~ massa den oever van de Moezel. De geheel versperde weg langs de rivier SNEEUW IN APRIL? BROODWEDSTRIJD TE BRUSSEL Nederland Wisselbeker De instortingsramp op Corsica Duur betaalde zuinigheid Dit aardige doorkijkje te Bugge- num heeft veel weg van een sneeuwlandschap. Toch is het niet zoo en werd deze foto op een zomerschen dag van deze week genomen Onze VALUTA-AFDEELING koopt en verkoopt vreemd bankpapier en buitenlandsche chèpes tegen de scherpste noteeringen Ministers van Handel mogen volgens een oude wet niet in het Lagerhuis Wetje wordt gewijzigd SPOORWEG-ONGEVAL NABIJ PARIJS Reeds 15 jaar in de gevangenis HET CONGRES TE DUBLIN Roofoverval op Finsch attaché W. Brakel Jr. - Botermarkt 17 DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN Tardieu is voldaan IJDELE HOOP VOOR LINDBERGH Het was niet zijn baby Theunis voorzitter der herstelconferentie NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Het Amerikaansche crediteursgeduld sen opzichte van den Europeeschen de biteur schijnt ten einde. De Ver- eenigde Staten, die zelf economisch leelijk in den knoei zitten, bedanken er eenvoudig voor om nog langer uitstel of vermindering van schuldbetaling te verleenen aan de Europeesche mogendheden, die blijkens haar enorme bewapeningen en haar tegenzin om daarvan afstand te doen nog altijd geld teveel schijnen te hebben. Indien Europa op verkwistende wijze soldaatje wil blijven spe len, moet het dit zelf weten, maar de Ame rikaansche belastingbetaler heeft zijn lich telijk gedeprecieerde dollarcenten te lief en te noodig om ze goedschiks voor een derge lijke kostbare Europeesche liefhebberij af te staan. Amerika heeft Europa op verzoek van Frankrijk gelegenheid te over gegeven om zelf orde op zijn politieke zaken te stel len en zoodoende de kansen voor een terug keer van de wereldwelvaart te verbeteren. De conferentie van Lausanne, waar een definitieve inter-Europeesche regeling van het om oplossing roepende vraag stuk der herstel- en oorlogsschulden zou worden beproefd, moest worden uitgesteld, omdat Frankrijk niet van plan was een duimbreed af te wijken van zijn standpunt, dat de vredesverdragen, zoowel de afge- dwongene als de vrijwillig aangegane ver bintenissen, in principe moesten gehand haafd blijven en slechts tijdelijke herzie ningen in overeenstemming met tijdelijke crisisomstandigheden in overweging kun nen worden genomen. Doch de tijdelijke crisisomstandigheden ontwikkelen zich langzaam maar zeker tot een catostrophale permanentie, juist doordat de Fransche be doeling om zijn uitgeschudde schuldenaars weer bij de keel te grijpen, zoodra zij wat op adem zouden zijn gekomen, alle herstel van vertrouwen bij voorbaat onmogelijk maakt. De pogingen om tot overeenstemming te komen ten aanzien van een gemeenschap pelijke hulpactie ten behoeve van de zoo goed als bankroete Donaulanden mgesten worden gestaakt, omdat Frankrijk vasthield aan Tardieu's Donauplan, dat noch voor BRUSSEL, 22 April (V.D.). Vrijdagmiddag te ongeveer twee uur heeft op het voormalige Bel gische frontgebied een ernstige ontploffing Plaats gehad ten gevolgewaarvan vier men- schenlevens zijn te betreuren. Het ongeluk, dat waarschijnlijk te wijten is aan onvoorzichtigheid der slachtoffers, ge- scheidde te Julien bij Langemark. Vier bewoners van Langemark, waaronder twee jongelieden die kortelings uit Amerika Waren teruggekeerd, werden door het exploi- deeren van een projectiel, nabij een onderkomen in de oude loopgraven, deerlijk verminkt en op slag gedood. Men vermoedt dat de slachtoffers het koperen gedeelte van den obus (een granaat Van zwaar kaliber) hebben willen verwijderen. Donaugebied, noch voor de belangrijkste Donaustaten zelf (in het bijzonder voor het geen hulp vragende of wenschende Tsje- cho-Slowakije) aanvaardbaar bleek. De Londensche conferentie werd een niet te maskeeren échec voor de Fransche hege- monistische buitenlandsche politiek. Thans dreigt er een nieuwe nèderlaag voor de hooggezeten Fransche princi- pen-ruiterij. Het door Tardieu geop perde Fransche ontwapeningsvoorstel, dat de Volkenbond bewapenen wil op een wijze, waarbij de groote mogendheden in staat worden gesteld haar monstrueuze oorlogs apparaat te handhaven, loopt ernstig ge vaar in 't overvloedige Geneefsche spraak water schipbreuk te lijden. Met heel veel moeite en nog meer diplomatieke voorzich tigheid heeft men ter ontwapeningsconfe rentie algemeene overeenstemming weten te bereiken over de beginselkwesties: dat de ontwapening étappengewijs zal moeten wor den nagestreefd. Veel verder schijnt men echter voorhands niet te kunnen komen, niettegenstaande de grootste kopstukken der internationale politiek thans te Genè- ve bijeen zijn. Zelfs de elastisch geformuleerde re solutie van den Engelschen minister van buitenlandsche zaken sir John Simon, be treffende het aanvaarden van het beginsel der qualitatieve ontwapening, blijkt al te veel te vergen van de Fransche toegevend heid. Indien immers dit beginsel zou wor den aanvaard, zou ook de Volkenbond niet de beschikking kunnen krijgen over de eventueel te disqualificeeren aanvalswape nen, en Frankrijk is van mening, dat de Volkenbond zonder dezen geen machtsmid delen genoeg zal bezitten om kracht bij te zetten aan zijn beslissingen. Achter deze redeneering verbergt zich natuurlijk de be doeling van Frankrijk om zelf zijn aanvals wapenen te kunnen behouden onder het voorwendsel deze ingeval van nood aan den Volkenbond ter beschikking te stellen. Maar als de oorlogsnood aan den man komt, zou de Volkenbond waarschijnlijk naar het zwa re oorlogstuig kunnen fluiten, want welke mogendheid; die volgens den Volkenbond in overtreding is, zal zoo welwillend zijn de in naar bezit zijnde wapenen af te staan om zichzelf daarmee tot de orde te laten dwin gen? Wezenlijk het Fransche „ontwape ningsvoorstel is van een gevaarlijke naive- teit. Frankrijk en zijn geheime kamerheeren uit Oost-Europa hebben met een tegenre- solutie stelling genomen tegenover het voorstel van sir John Simon, dat den weg wilde bereiden voor de practische voorstel len van verschillende staten tot afschaffing van bepaalde wapensoorten. Op vrijwel alle internationale fronten vecht Frankrijk en zijn kleine trawanten tegen alle anderen. Het heeft zichzelf gevaarlijk geïsoleerd en Paul Boncour, die te Genève de Fransche delegatie leidt, heeft ijlings Tardieu te hulp geroepen om van de Fransche ideeën In de practijk zooveel mogelijk te redden. Dit alles is Amerika niet naar den zin, en het tracht thans Europa tot be slissingen te forceeren door middel van het pijnlijk aandraaien der financiëele duimschroeven. Het houdt Engeland, dat in zijn voorloopige begrooting geen taal of teeken opnam over de na afloop van 't Hoo- vermoratorium weer vervallende schuld termijnen, een dwangbevel onder den neus, waarop inplaats van drie procent, zooals verwacht werd, vier procent rente wordt geëischt. Het laat Stimson en Borah drei gementen uiten, welke aan duidelijkheid niets te wenschen overlaten en beschuldigt Europa, en indirect vooral Frankrijk, van kwade trouw en sabotage, wanneer het niet na de milliardenwoorden eindelijk tot enkele daden overgaat. Zal Amerika met deze pressie het verpolitiekte Europa einde lijk brengen tot het aanvaarden van de werkelijkheid en het trekken der noodzake lijke consequenties? Of zal het Europa te gen zich in het harnas jagen, zoodat het Amerika's schuldvordering zal quitteeren met een insolventie-verklaring naar het model van Duitschland? Zal Amerika sterk op zijn stuk blijven staan of zal zijn onver zettelijke houding slechts een manoeuvre blijken? Het antwoord op al deze vragen zal de naaste toekomst moeten geven. Zeker is dat de internationale verhoudingen zoowel in economisch als in politiek opzicht ge spannen zijn. Op spanning volgt explosie of ontspanning. God geve, dat de eerste ver meden wordt om de laatste mogelijk te maken. Op 1 Juni a.s. heeft ter gelegenheid der opening van de Tentoonstelling „Van Graan tot Brood", onder de hooge bescherming der Belgische Regeering, een internationale brood wedstrijd plaats. Al de Nederlandsche bakkers worden uitge- noodigd aan dien wedstrijd deel te nemen. De wisselbeker „Nederland" zal toegekend worden aan den Nederlandschen bakker, die het beste waterbrood inzendt. Deze winnaar kan tevens medekampen voor den Internationalen Zilve ren Wisselbeker Prins Albert de Ligne, die ae hoogste bekroning is aan dezen wedstrijd toe gekend. Verder zal de Nederlandsche bakker, die de meeste punten krijgt in zijn provincie, winnaar zijn van den provincialen beker. De Nederlandsche inzendingen worden gekeurd door een ju" van vooraanstaande Nederland sche bakkers, die ook in de hoofdjury verte genwoordigd zullen zijn. Alle inlichtingen worden verstrekt door het secretariaat van het Internationaal Bakkerij Instituut, 25, Réné Dubreucqstraat, Brussel Elsene. PARIJS, 22 April. (V.D.) Nog gisterenavond laat is men gereed gekomen met het oprui- mingswerk van de ruïne van het ingestorte gerechtsgebouw te Bastia op het eiland Cor sica. Bevestigd wordt dat het aantal dooden 15 bedraagt, terwijl 30 personen gewond wer den. Onder de dooden bevinden zich behalve de twee reeds gemelde juristen de bataillons- commandant van de koloniale infanterie, die het proces als toehoorder bijwoonde. Onder de zwaargewonden bevinden zich de beide bur gemeesters van Bastia en de beklaagde, die wegens heling in dienst van Corslcaansche bandieten terechtstond. Hij liep een ernstige schedelbreuk op en moest in hopeloozen toe stand naar het ziekenhuis worden overgebracnt. Medegedeeld wordt, dat het gerechtsgebouw eigenlijk reeds lang aan een grondig onder zoek en grondige reparatiewerkzaamheden on derworpen had moeten worden. Het gebouw dateert van 1858 en toonde hier en daar groo te scheuren. Uit bezuinigingsoverwegingen wa ren de herstelwerkzaamheden steeds weer uit gesteld. CHARBIN, 22 April (Reuter) Naar gemeld wordt, bevindt zich de hoofdtroep van de Ja- pansche brigade, welke gisteren een straf expeditie begonnen is tegen de rebellen, in ern stig gevaar, daar de spoorwegverbinding achter hen door de bandieten is vernield. De rebellen zijn feitelijk meester van den Oostelijken tak van den Oost-Chineeschen spoorweg ten Oosten van Impieno, alwaar thans hevige gevechten aan den gang zijn. Mandsjoerije en Sov jet-Rusland MOSKOU, 22 April (V.D.) Uit Tsjangtsjoen wordt gemeld, dat de regeering van Mandsjoe rije het volgende communiqué publiceert: De Sovjet-regeering heeft zich tot de Mands- joerijsche regeering gewend met net verzoek den Chineeschen consul uit Blagowesjtsjensk terug te roepen, aangezien deze gemeene zaak maakte met elementen, die in Mandsjoerije on lusten trachten te provoceeren. Dè Mandsjoe- rijsche regeering waardeert het verzoek der Sovjet-regeering en beschouwt het als het eer ste teeken van de vriendschappelijke verhou ding tusschen de Sovjetregeering en de Mands- joerijsche republiek. De Mandsjoerjjsche regee ring spreekt de oprechte hoop uit, dat de be trekkingen tusschen de Sovjet-Unie en de Mandsjoerijsche republiek zich in dezen vriend- schappeljjken geest mogen ontwikkelen en ver diepen. De Volkenbondscommissie is gisteren te Moekden aangekomen, ter bestudeering van de situatie in Mandsjoerije. NEW-YORK, 22 April. Nadat de werkloos heidscommissie eenige dagen den New-York- schen burgemeester Walker een lijst van radi cale eischen had overhandigd, hielden de werk - loozen gisteren een protestbetooging, waaraan ongeveer 5000 personen deelnamen. Zij droe gen roode vaandels en borden met opschrif ten, waarop o.a. stond: .Haat Morgan betalen". „Walker wil bier, wij willenbrood". Dit laat ste was een toespeling op de campagne, die door burgemeester Walker sedert eenigen tijd wordt gevoerd, om de prohibitiewetten zoodanig te wijzigen, dat het schenken van bier weer zal worden toegestaan. Toen de woordvoerders der werkloozen met Walker'wenschten te spre ken en dit verzoek werd afgewezen, trachtten een troep betoogers, eenige vrouwen aan het hoofd, het politiecordon te doorbreken, om het gebouw binnen te dringen. Hierop voerden 400 agenten een charge uit en dreven de menigte uiteen. Vele personen bleven bloedend op straat liggen. Tien agenten werden gewond, voorna melijk door de nagels der vrouwelijke demon stranten. PHILADELPHIA, 22 Aprü. (V.D.) Ook te Philadelphia hebben werklooze arbeiders een betöoging gehouden en getracht het stadhuis binnen te dringen. De politie dreef de menigte uiteen, waarbij ruim twintig personen werden gewond en 23 betoogers werden gearresteerd. y PARIJS, 22 April (Reuter). Het mysterie, dat sedert eenige dagen zweefde over het Argen- tijnsche stoomschip „Chaco", dat zooals men weet met een lading gedeporteerden op z-e zwierf, is thans gedeeltelijk opgelost. Havas meldt uit Barcelona, dat het schip in de haven van deze stad ligt. Het had hard reperatie noodig en heeft er derhalve eenigen tijd moeten verwijlen. De herstelwerkzaamheden zijn thans voltooid en verwacht wordt, dat het schip mor gen weer uitloopt. Van bevoegde Pruisische zijde wordt, in ver band met de berichten in de bladen, dat het Pruisische ministerie van Binnenlandsche Za ken toestemming zou hebben gegeven, de passa giers van de „Chaco", die als ongewenschte vreemdelingen uit Argentinië werden gezet en tot dusver nog nergens zijn toegelaten, tijdelijk aan land te laten, verzekerd, dat deze kwestie nog heelemaal niet op het departement ter sprake is gekomen. Verder wordt er op ge wezen, dat deze aangelegenheid in het geheel niet tot de taak van Binnenlandsche Zaken be hoort, maar dat het veeleer zaak is van de be voegde plaatselijke vreemdelingenpolitie, te beslissen, of de passagiers van de „Chaco" aan land mogen gaan of niet. RINIE LONDEN, 22 April. In het Hoogerhuis heeft de minister van Oorlog, lord Hailsham, gisteren mededeeling gedaan van een eigenaardige situ atie, waarin de minister van Handel zich be vindt. Een zeer scherpzinnig advocaat heeft ontdekt, dat volgens een wet uit het jaar 1707 geen enkele minister van Handel het recht heeft zitting te nemen in het Lagerhuis en dat hij deswege beboet zou kunnen worden met 500 pond sterling per overtreding. Ik denk, aldus lord Hailsham, aan de vele ministers van Han del, die deel hebben genomen aan de zittingen van het Lagerhuis. De verleiding zou wel eens groot kunnen zijn, om in deze dagen van finan- cieelen nood millioenen ponden boete te heffen van alle ministers, die vroeger aan de Lager huisdebatten hebben deelgenomen. Het zou dan noodig zijn een wetsvoorstel in te dienen, om die oud-ministers schadeloos te stellen. Om deze situatie te regelen, zal de attorney-general mor gen een wetsvoorstel indienen ter behandeling in alle instanties door het Lager- en Hoogerhuis, zoodat minister Runciman de volgende week aan de debatten in het Lagerhuis kan deelne men. Volgens de letter van de wet zou Runci man, die tevens lid is van het Lagerhuis, 30.000 pond moeten betalen. De loopende zaken in het Lagernuis zijn thans opgeschort, teneinde zoo spoedig mogelijk een wet te doen aannemen, waarbij Runciman en negen van zijn voorgangers, die eveneens deze oude wet onwetend hebben overtreden, van elke vervolging worden ontheven. 23 Gewonden PARIJS, 22 April. (V.D.). Gisterenavond vond in een station in de Banlieu van Parijs een spoorwegongeval plaats, waarbij 23 personen min of meer ernstig werden gewond. Vijf hunner verkeeren in levensgevaar. Een electrische trein moest aan het station netje stoppen en de machinist van den volgen den trein merkte te laat, dat de baan niet vrij was. Met vrij groote snelheid reed hij in op den stilstaanden trein. De eerste wagon van den binnenkomenden trein schoof tot bijna op het dak van den stilstaanden trein en werd ernstig beschadigd. Ook de volgwagons werden bescha digd en de meeste reizigers werden door glas splinters gewond. NEW-YORK, 22 Aprü. (V.D.) Uit Sacramento wordt gemeld, dat de Gouverneur van Califorr.ië, James Rolph, definitief geweigerd heeft gratie te verleenen aan Tom Mooney, die met den arbeidersleider Billings reeds vijftien jaar als gevangene verblijft in de San Quentin-gevan- genis, beschuldigd van medeplichtigheid aan den bomaanslag, die in 1916 te San Francisco werd gepleegd, waarbij tien personen werden gedood en veertig gewond. Gouverneur Rolph verklaarde ervan overtuigd te zijn, dat Mooney bij den bomaanslag betrok ken was. Naar men weet is over de geheele wereld een beweging ontstaan om te protestee ren tegen de gevangenhouding van Mooney en Billings en in den laatsten tijd is de actie voor hun in vrijheid stelling gevoerd o.a. ook door den burgemeester van New-York, Jim Walker en drie andere bekende juristen, die in Decern ber j.l. nogmaals een gratieverzoek hebben in gediend. Gouverneur Rolph verklaarde, gedu rende vijf maanden alle documenten, die op deze zaak betrekking hebben, te hebben bestudeerd. Hij is de vierde Gouverneur van Californië, die het gratieverzoek afwijst. Mooney zelf ontving het bericht van de af wijzing zonder zichtbare teekenen van ontroe ring, doch zijn oude moeder, die er vast op gerekend had, dat het verzoek ditmaal zou wor den ingewilligd, werd door de mededeeling van de weigering diep geschokt. Oostersche Sectie Z. E. Michael d'Herbigny S.J., President van het Pauselijk Instituut voor Oostersche studie, schrijft met betrekking tot het organiseeren van een Oostersche sectie bij gelegenheid van het 31e Internationaal Sucharistisch Congres, dat „Z .H. de Paus vernomen heeft het kin derlijk verlangen van de Congres-autoriteiteji om te handelen in overeensteming met de wenschen van Z. H. met betrekking tot het Oosten en daarmede zeer ingenomen is, ken nende de edelmoedigheid van hart van Zijn Iersche kinderen." De Oostersche Sectie zal bestaan in liturgi sche viering en verschilende Oostersche riten en eenige conferenties over deze riten en de anti-christelijke vervolging in Rusland. Zooals bekend is, zal het Ned. Congresschip de „J. P. Coen", zoover mogelijk de rivier de liffey, die de stad in tweeën deelt, opvaren. Den deelnemers aan het Congres wordt be kend gemaakt, dat de hut-prijzen van f 160 en f 175, nu reeds zijn uitverkocht. WARSCHAU, 22 April (Reuter). Hedenoch tend is de militaire attaché van Finland door een zestal bandieten in de nabijheid van het station overvallen en beroofd. Een taxi-chauf feur, die den overval zag, waarschuwde de politie, wien het gelukte de daders te arresteeren en de geroofde voorwerpen in beslag te nemen. Een compromis te Genève. Simon wijzigt zijn voorstel overeenkomstig de Fransche wenschen. De nieuwe Apostolische Vicaris van Curasao, Mgr. J. Verriet OJP., naar zijn missie vertrok ken. Koninklijk bezoek te Roelof-Arendsveen en Ter Aar. Ontwerp tot dekking van het pondenverliea der Ned. Bank door de Tweede Kamer aan genomen. Officier staat terecht voor het Hoog Militair Gerechtshof. Veertien dagen gevangenisstraf geëischt. Vervroegd sluitingsuur der postkantoren op Zaterdag. Brutale inbraak te Nijmegen; de vermoedelijke daders gevat. De N.V. Houtindustrie „Picus" te Eindhoven is geheel stopgezet; ruim vierhonderd man op straat. Japansche troepen in Mandsjoerije in gevaar.. De staking in de Overijsselsche Venen zoo goed als geëindigd. J. J. WEBER ZOON OPTICIENS FABRIKANTEN Groote Houtstraat 166 Haarlem AMEG Stofzuiger 49.50, o. m. 1.— per wees RUBLI Stofzuiger 78.—, o. m. 1.50 per week Simon wijzigt zijn voorstel over eenkomstig de Fransche wenschen GENÈVE, 22 AprU (VX>.) ln de zitting der Hoofdcommissie van de Ontwapennigscon- ferentie van hedenmorgen waren zoowel Tar dieu als MacDonald aanwezig. Briining ont brak. Reeds kort voor den aanvang der zitting werd het nieuws bekend, dat er een compro mis gevonden was tusschen de nog gisteren scherp tegenover elkaar staande opvattingen van Frankrijk en Engeland over de afschaffing der zware aanvalswapenen. Bij de opening deelde Henderson mede, dat het Engeische voorstel gesteund werd door 16 staten, het Roemeensche tegenvoorstel door 13 staten. Hierna kreeg de Engelsche Minister van Buitenlandsche Zaken, Sir John Simon, het woord, die mededeelde, dat hij de Commissie een nieuwe fomuleering van zijn voorstel wenschte voor te leggen. Deze formuleering behelst, dat niet alleen de kwalitatieve ontwa pening zal worden doorgevoerd, doch dat ook nader te omschrijven wapens voor internatio nalisatie zullen worden bestemd. Simon betoogde nadrukkelijk, dat deze for muleering de volledige behandeling van het Fransche voorstel mogelijk maakte. Titulescu verhief zich daarop terstond van zijn zetel en verklaarde dat, nu het door hem nagestreefde doel was bereikt en de Fransche voorstellen gelijkberechtigd en zonder voorbe houd na het verbod der aanvalswapenen in be handeling zullen komen, hij zijn tegenvoorstel van gisteren introk. Tardieu besteeg het spreekgestoelte en dankte Titulescu voor de hulp en sympathie, die hi; tegenover de Fransche wenschen had betoond. Het nieuwe voorstel van dsn Engelschen Minis ter laat alle wegen open. Het voorstel werd daarop aangenomen met algemeene stemmen. Van het vliegveld Felixtown is een vliegtuig naar Genève vertrokken, waarmee MacDonald nog heden naar Londen zal terugkeeren. Zijn geneesheeren achten dezen terugkeer noodza kelijk, aangezien zij zich ernstig ongerust ma ken over den toestand van z}jn oogen. Ook Tardieu zal waarschijnlijk nog van avond uit Genève vertrekken om naar Parijs terug te keeren. SYRACUSE (Ver. Staten), 22 April (Reuter). Heden is door de politie in een boerderij niet ver van hier een blondharige baby gevonden, die op het kind van Lindbergh leek. De vonde ling werd naar het hoofdbureau van politie ge bracht en nauwkeurig bekeken. Een beschrij ving van het kind werd naar Lindbergh ge telefoneerd. Verder onderzoek bracht echter aan het licht, dat het kind de zoon was van een onderwijzer uit Burlington in Vermont. PARIJS. 22 April (Reuter). Een speciale cor respondent van de „Excelsior" te Genève meent te weten, dat bij de gisteren gehouden bespre kingen tusschen Stimson, MacDonald, Brüning, Grandi en Tardieu ook de herstelkwestie is aangeroerd en dat besloten is, den datum van de opening der conferentie te Lausanne op 16 Juni te bepalen. Tevens zou men het er over eens zijn geworden den Belgischen ex-minister van Financiën, Theunis te verzoeken de con ferentie te presideeren. De besprekingen zullen in het kasteel Ouchy gevoerd worden, dat voor een maand gehuurd is.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 1