o&dm-- 2.65 3.70 USÉ DE LAAT CREDO SLAGER 75et oetGiv A. H. DE VRIES E. S. FRANK BRANDSTOFFENHANDEL „DE SPAARNESTAD" KENNEL „HAARLEM" Toezicht op Studie B Moderne Afifichekunst 1 cyL Harley Davidson Glans- verf DINSDAG 26 APRIL St. Franciscus U.L.O.-school te Heemstede BOLLENZQNDAG? Geen groote drukte A.R.K.A. Th. H. Peltenburg t Dioc. Haarlemsche Bond van Coöp. V ereenigingen Katholieke Verkenners G. C. A. de Bruin Onderscheiding burgemeester WINKELHUIS UITGEBRAND Waardevolle inventaris verloren gegaan MOTOR TUSSCHEN TRAMS BEKNELD De berijder er goed afgekomen Burgerlijke stand UIT DEN OMTREK VERKEERSONGEVALLEN Te Heemstede Bloedneus opgeloopen Tegen een boom Aanrijding op den W agentveg HILLEGOM LISSE Stadsschouwburg EEN LIEVELING VAN 'T PUBLIEK GOETHE'S FAUST Adverteert in dit blad Bmvoefi:@straat9-11 LINCOLFABRIEK Politiediploma MEDEDEELING Als laatste van de serie Winter- lezingen zal de Heer Ir. JOB. DENIJS een voordracht houden over in het Carlton Hotel, Singel/Vijzel straat, Amsterdam, op 28 April e.k. 's avonds 8.15 uur. Introducties te verkrijgen aan het Secretariaat Genootschap voor Re clame, Keizersgr. 28-34, Amsterdam Telef. 42428. pgffep* KANTOOR: AELBERTSBERGSTRAAT 11 TELEF. 14164 ZOMERPRIJZËN ANTHRACIET DE VERTOONING DER FILM HET WONDER VAN LOURDES LAAT UW HONDEN REGENTESSELAAN 42 Rietmatten en dekriet Zuivere Stand verf thans goedkooper dan ooit SCHAGCHELSTRAAT per Kilo Garage „ECONOOM", Tempeliersstr. 54 LEIDING BIJ T HUISWERK VOOR LEERLIN GEN LYCEA, GYMNASIA, H.B.S., H.H.S. EN T.U.L.O. - BIJWERKEN VAN ONVOLDOENDE IN ZWAKKE VAKKEN - SCHAKELONDER WIJS BIJ VERANDERING VAN SCHOOL Zaterdag is een lang gekoesterde wensch van Katholiek Heemstede, en vooral van hen die de zorgen voor het Katholiek onderwijs hebben, in vervulling gegaan, door de opening der nieuwe R. K. school voor U. L. O. Om half 4 zagen wij in de gezellige en frische vestibule de Hoogeerw. heer Deken H. C. J. Sondaal de Zeereerw. heeren Pastoors J. M. van der Tuyn, P. J. Nieuwenhuis, H. A. V. IJzermans en Ch. B. Devoghel, de kape laans J. Tesselaar en Th. van Schaik, de Provinciaals Denis en Irenee van de orde van Johannes Baptista de la Salie, de directeuren der verschillende huizen van Heemstede en Bennebroek,benevens broeders der orde, aan wie ook hier het onderwijs is toevertrouwd, den Aalmoezenier van het Belgische kamp, hier toevallig aanwezig; van de burgerlijke autoriteiten den oud-inspecteur, den heer G. H. Weustink, burgemeester jhr. J. P. W. van Doorn, de raadsleden Jonckbloed, v. d. Erf, v. d. Linden, Meeuwenoord, Van Unen en Disselkom, de beide kerkbesturen, den heer D. van der Stam, hoofd der Chr. school, de aannemers Venhoven e. a. Nadat Deken Sondaal, geassisteerd door Pastoor v. d. Tuyn, de beide kapelaans, broeders en leerlingen het gebouw zoowel uit wendig als inwendig had ingezegend en de kruisen gewijd, vereenigden de bezoekers zich in de nu met groen en bloemen ver sierde hal, waar Pastoor v. d. Tuyn, als vcor- zitter van het Kerkbestuur van den H. Bavo. de verschillende genoemde autoriteiten welkom heette. Spr. schetste de voorgeschiedenis dezer school. Hoe op 10 Juli 1929 de aanvraag werd gedaan om U. L. O. te geven, waarvan B. en W. en de Raad goedgustig adviseerden: reeds in September 1929 werd met 24 leer lingen begonnen in huize Postlust, daarna verhuisde de school naar Djokjakarta tot 30 Dec. 1930, toen naar de Jacobaschool, waar men bleef tot 1 Maart 1932. Toen toestemming verkregen werd voor den bouw eener nieuwe school, werd op 8 Aug. 1931 de bouw opgedragen aan de firma Ven hoven en Evers en werd de 1ste steen gelegd op 15 Oct. 1931, terwijl van 1 Maart af al eenige lokalen waren gereed gemaakt om in deze school les te geven.. Erkentelijk is Z. Eerw. voor de groote hulp van het gemeentebestuur dat als het 't onder wijs betreft, steeds spontaan medewerking verleent. Klein is, zegt Z. Eerw. de quantiteit, maar groot is de qualiteit dezer school. Thans zijn er 42 leerlingen, 60 leerlingen zullen echter met Augustus de school bevolken. De qualiteit. En dan wijst spr. op de Be langen van dit onderwijs. De school leidt op voor examen A en B. Hiervoor is vanzelf aan gegeven, dat bijzondere aandacht wordt be steed, niet enkel aan de moderne talen Fransch, Duitsch en Engelsch, maar ook aan de vakken: handelsrekenen, wiskunde en na tuurkunde, terwijl als vrije vakken o.a. maclii- neschrijven en stenografie op het grogramma staan. Een succesvol afleggen van het eindexamen B geeft toelating tot de 3e of 4e kl. H.B.S. en stelt vrij van het toelatingsexamen tot de mid delbare technische school, waarvoor alleen eindexamen eener 3-jarige H.B.S. wordt ge vraagd. Een reden dus voor de ouders om hun kinderen zoo lang mogelijk in Heem~tede-zelf onderricht te laten geven. Spr. dankte deken Sondaal voor de inzegening van zijn klein Universiteitje en stemt in met de gebeden, ver richt bij de inwijding, n.l., dat de docenten mogen verrijkt worden met den geest van We tenschap, Wijsheid en Vrede des Heeren en dat hier allen mogen leeren wat nuttig is om dit later te gebruiken als flinke mannen en goede staatsburgers. Zich tot Pastoor IJzermans richtend, zegt Z. Eerw. dat het kerkbestuur gemeend had de school naar hem te noemen, voor alles wat hij in de vele jaren van zijn Pastoraat voor de kinderen en het R. K. onderwijs heeft ge daan. Dankbaar is spr. voor de goede verstandhou ding tusschen de burgerlijke overheden en het kerkbestuur en spreekt den wensch uit dat als weer uitbreiding noodig is, die prettige samen werking weer moge bestaan. Spr. is ook ver heugd den heer Weustink, aan den avond van zijn carrière aanwezig te zien. Spr. feliciteerde de orde van Joh. Baptist de la Salle die hier de eerste U.L.O. in het Bisdom mag openen. Veel hebt gij voor het onderwijs gedaan, ook hier in Heemstede. Aan hen ver trouwt spr. de jeugd gaarne toe en besloot ten slotte Gods zegen af te smeeken over deze school, opdat deze in lengte van dagen moge doorwerken op Roomsch Heemstede. Burgemeester Jhr. J. P. W. v. Doorn zeide niet voor het eerst bij de opening eener R. K. School aanwezig te zijn. De band, aldus spr., is niet enkel een gevolg der onderwijswet, maar is ontstaan door de meest aangename wijze waarop ook de Kerk besturen hun belangen verdedigen. Spr. is ver heugd, dat deze school is opgericht. De jongens, eerst gezworven van links naar rechts, hebben nu een eigen thuis, waar zij zeker zullen op gevoed worden tot goede Nederlanders. Spr. feliciteerde Pastoor v. d. Tuyn, die, hoe wel hij nog zoo kort in functie is, nu al een school mag openen, ook al was de baan dan geëffend door zijn voorganger pastoor IJzer mans. Spr. besloot met den wensch, dat deze school worde een sieraad van Heemstede. Deken Sondaal achtte het een heerlijke ge dachte deze school nfar den ouden herder pastoor IJzermans te noemen. Zoo zal de naam Henricus IJzermans, ook na den dood, blijven voortleven. Spr. is er van overtuigd, dat men vooral in de toekomst zonder menschelijke wijsheid niet meer vooruit komt, maar de samen1 e ving kan niet uitsluitend bestaan uit intellectueelen. Hier zal het meerendeel vinden wat zij voor de toekomst noodig hebben. Spr. besloot met den wensch, dat Pastoor v d. Tuyn tot in lengte van jaren de vruchten van deze, zijn eerste school, moge plukken. Pastoor H. A. V. IJzermans zeide bijzonder getroffen te wezen door de eer hem aangedaan. Zoo zeide spr., sterf ik,als ik eenmaal geroepen zal worden, toch niet heelemaal. Z. Eerw. besloot met een aardig gedicht, toe passelijk op den naam der school en het onder wijs en onderwijzend personeel. De heer Weustink zeide geen gemeente te kennen waar het onderwijs zoo is vooruit ge gaan als in Heemstede. En dit niet alleen wat betreft de gebouwen, maar ook en bijzonder het peil van het onderwijs. Dit wilde spr, ook gaarne aan den Burgemeester zeggen. Een bijzondere hulde wilde hij brengen aan den kundigen architect, den heer N. J. Nijman, omdat hij hier iets heel moois geplaatst heeft voor betrekkelijk weinig geld (n.m. f 8000 oer lokaal) en alles vrijwel uit nationaal fabrikaat. Als het onderwijs in evenredigheid wordt met het gebouw, dan zal dit goed worden. Mogen deze school een aansporing voor de ouders zijn, de kinderen niet alleen te zenden naar H.B.S. of Lyceum. Hier kunnen zij leeren wat zij praetisch noodig hebben. Br. Provinciaal Denis zeide verheugd te zijn, in dit Bisdom de inwijding der le U.L.O. van de orde mede te moge maken. Pastoor Nieuwenhuis sprak dan nog een ge- lukwensch, waarna pastoor v. d. Tuijn de ver schillende sprekers dankte. Spr. zeide, dat het ook de eerste maal is dat deken Sondaal in zijn qualiteit van Deken een school heeft in gewijd. Overigens dankte spr. allen, die hebben medegewerkt aan de stichting en aan den bouw der school, Spr. roemde den architect, den- heer N. J. Nijman, die aan het schoone het spaarzame heeft gepaard, waarin weer eens is uitgekomen zijn bekwame kennis. Na ook nog woorden van dank gebracht te hebben aan de aannemers en den opzichter en de verschil lende onder-aannemers, werd de thee geser veerd, waarna den aanwezigen verzocht werd het gebouw te bezichtigen. Hoewel het gebouw niet breed is, maakt de ingang met luifel een zeer gunstigen indruk. Door twee groote, naar buitenslaande deuren, komt men in een vestibule, die toegang geeft tot een ruime spreekkamer én met twee open slaande glazen deuren tot de hal. In de gang de garderobes weer met muurtjes afgezet, met tegels in vier deelen gescheiden waartusschen ook nog de W. C.'s. Het einde van de gang geeft toegang tot de speelplaats en het voetbalveld, achter het ge bouw gelegen. Behalve twee klassen, die evenals boven op circa 30 leerlingen, is er nog een lokaaltje voor privaat-onderwijs in machineschrijven en ste nografie. De hal ontvangt haar licht door groote ra men van glas in lood, aan de Zuidzijde ge plaatst, wat een aardige lichtspeling geeft tot de bovenverdieping. Behalve wee klassen, die evenals beneden op de Zuidzijde zijn geplaatst is hier het Physica- lokaal dat dwars door het gebouw ligt. Dit lo kaal is amphiheatersgewijs opgebouwd. Hier vindt men een zeer uitgebreide collectie van leermiddelen en men voelt zich als het ware in een echt laboratorium. Een prachtige Epidiascoop, Olieluchtpomp, experimenteer tafel met geïmpregneerd hout, een optische Bank voor de lichtproeven en microoscoop, 600 maal vergrootend, een technogische verzem- ling multiplicator, telluriums enz. Een verdon- keringsinrichting is zóó aangebracht dat met een enkelen handomdraai het geheele lokaal in het duister gezet wordt. Lucht en licht is in overvloedige hoeveelheid aangebracht, terwijl de ketels der centrale ver warming van buiten af zijn te bereiken, wat voor de zindelijkheid een groote factor is. Aan de school zijn 4 leerkrachten verbon den met aan het hoofd Br. Wilhelmus, terwijl het Godsdienstonderwijs is toevertrouwd aan kapelaan Van Schaik. Zondagmiddag was de school voor het pu bliek te bezichtigen, waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt. Neen, van een echten „Bollenzondag" kon niet woraen gesproken en misschien heeft hij niet geheel gebracht waarop velen terecht mochten rekenen. Het was er eigenlijk nog te koud voor. Zeker het was geen gewone voor- jaarsdrukte in de duinstreek, maar de overstel pende drukte van jaren terug op „bollendagen", die misten wij en die missen wij eigenlijk al eenige jaren achter elkaar. Er waren veel auto's, maar niet meer dan op een warmen zomerschen Zondag. Ook het aantal fietsers was niet verbijsterend groot. De politie in Haarlem en in de omliggende dorpen stond dan ook niet voor een bijzonder moeilijke taak om het verkeer te regelen en vroeg in den avond heerschte er al weer de ge wone rust. De grootste drukte was er in den namiddag op den Heerenweg tusschen Haarlem en Leiden. Behalve enkele „haastige toeristen" ging al les vrij rustig, zoodat er van ongevallen weinig sprake was. Een enkele maal een kleine botsing als er plotseling moest worden gestopt met als gevolg een deukje in het spatbord. Maar dat was alles! Misschien dat a.s. Zondag, als het weer mee werkt, ons nog eens een ouderwetschen „bollen- dag" oplevert. Vrijdagavond vergaderde in het K. S. A.-ge- bouw te Sassenheim de Algemeene Roomsch- Katholieke Ambtenaarsvereeniging afdeeling Bloembollenstreek. De voorzitter, de heer Droogh, opende de vergadering met den Chr. groet en verwelkom de de leden. Hierop installeerde hij met eenige hartelijke en welgemeende woorden den nieuwbencemaen geestelijken adviseur, den weleerw. heer K. J. Westerkamp, kapelaan te Sassenheim. Spreker vertrouwde dat de geestelijk adviseur zijn beste krachten zou inspannen voor de vereeniging en dat hij niet alleen adviseur, doch ook voor a'len een vriend zou zijn. De geestelijk adviseur dankte den voorzitter en zei zijn beste krachten voor deze vereeniging te zullen geven. Het was spreker aangenaam, van den voorzitter te hooren, dat de leden hem niet alleen willen beschouwen als gees telijk adviseur, doch dat zij in hem een vriend willen vinden. De voorzitter deelde mede, dat de leden van de afdeeling Leiden, woonachtig in de gemeente Voorhout, te kennen hebben gegeven zich te willen aansluiten bij de bloembollenstreek. Van het hoofdbestuur is hiervoor reeds mondehnge toestemming verkregen, zoodat de afdeeling is uitgebreid met de gemeente Voorhout. Vervolgens deed de Voorzitter mededeeling bollenstreek een aansporing is, zich bij de orga nisatie in de gemeente Sassenheim. Het aan hangige voorstel om de pas verhoogde pen sioensbijdrage wederom met 5 pCt. te verhoo- gen, is mede door bemiddeling van A.R.K.A., welke vertegenwoordigd was door den heer mr. Overmars, ingetrokken. Dit succes mag voor de leden een aansporing zijn om zich het nut van organisatie goed voor oogen te houden, terwijl het voor de nog niet aangesloten R. K. ambtenaren in de bloem bollenstreek een aanriroing is, zich bij de orga nisatie aan te sluite: Ten slotte deelde de voorzitter mede, dat het ledental is gegroeid tot 33. Deze groei is ver oorzaakt door den overgang van de leden van Voorhout naar de afd. Bloembo'lenstreek en door het aanwerven van drie nieuwe leden. Met een toepasselijk woord installeerde de voorzitter de nieuw toegetreden leden. Vervolgens hield de heer Schreven, lid van de afdeeling, een causerie over „de Ambtena renwet", waarin hij naging de geschiedenis en de tot standkoming der wet en de rechten en verplichtingen, welke de ambtenaren ingevolge deze wet hebben. Deze causerie werd door de leden met zeer groote aandacht gevolgd, waarna zich omtrent dit onderwerp een levendige discussie ontspon. De voorzitter dankte den heer Schreven voor zijn causerie. Het voorstel van het bestuur om over te gaan tot de oprichting van een onderafdeeling ge meente-ambtenaren, de z.g. groep VI, werd met algemeene stemmen aangenomen. Uit het bestuur werden tot voorloopig voor zitter en secretaris aangewezen respectievelijk de heeren Lijcklema uit Hillegom en Hubers uit Sassenheim. Na rondvraag, die eenige huishoudelijke aan gelegenheden opleverde, sloot de voorzitter de vergadering met den Chr. groet. Hier ter stede is op 70-jarigen leeftijd over leden de heer Th. H. Peltenburg, de bekende houthandelaar en vader van de zangeres Mia Peltenburg. Hij was in sportkringen een zeer geziene persoonlijkheid en o.a. een der oprichters van de voetbalclub H.F.C., van welke club hij lid van verdienste was. Zaterdagnamiddag werd in het gebouw van den R. K. Volksbond te Leiden een propagan- davergadering gehouden van den R. K. Dioc. Haarlemschen Bond van Coöperatieve Veree- nigingen. Vele belangstellenden, vertegenwoor digende veertien coöp. vereenigingen, waren tegenwoordig. De voorzitter, de heer Frankhuyzen uit Rot terdam, zette in zijn openingswoord het doel der vergadering uiteen en memoreerde, dat het aantal, bij den Coöperatieven Bond aangeslo ten vereenigingen nog miniem is. Dit moet anders worden, want vergeleken bij andere bis dommen maakt Haarlem een droef figuur. Daarom hoopte spr., dat het overtuigend woord van den Federatievoorzitter er veel toe zou brengen den Bond te versterken. Nadat vervolgens de voorzitter van de Coöp. te Leiden, de heer D. Haverkorn, een woord van welkom had gesproken, ving de heer J. Kolkman zijn rede aan. Spr. spoorde daarin aan den geestelijken en zedelijken ondergrond der coöperatie te bevor deren. Daarvoor riep spr. allen op en stelt daarbij als ideaal voorop samenwerking van organisaties in landelijk verband, naast vak- en stands-organisaties. Op deze rede volgde een korte gedachten»- wisseling, waaraan werd deelgenomen door af gevaardigden van Rotterdam, Zaandam en Lisse, en sluiting. Voor de R.K. Verkenners, St. Timotheus. groep Haarlem-Noord, alhoewel pas enkele we. ken opgericht, was het Zaterdag j.l. feest ter eere van St. Joris. 's Morgens om 7 uur was er een H. Mis met algemeene H. Communie, daarna wijding der St. Jorisbloem, welke door alle verkenners den gehee'.en dag gedragen werd. 's Middags werden als attractie eenige be richten met de vlag geseind buiten het Hoofd kwartier tusschen de Kieviten en Ravenpa. trouille. En 's avonds was het gloriepunt van den dag: het kampvuur. De Eerw. Zusters der St. Luciaschool hadden toestemming verleend om het op de binnen, plaats der school te houden. Om half 8 waren alle verkenners, alsmede aalmoezenier en g'ioepcomité en de eerwaarde zusters aanwe zig. Nadat het kampvuur gezegend was, werd het door den hopman ontstoken. De vaandrig werd tot stoker benoemd, van welken plicht hij zich goed kweet. De hopman vertelde daar. na het St. Jorisverhaal, waarna de aalmoeze nier de boodschap van den Hoofdverkenners, geestelijke voorlas. Daarna werden de toekomst, plannen besproken. Ten slotte werd vervolgens een zangwedstrijd gehouden, waarna het „Wil helmus" volgde en sluiting. 1 Augustus zal ^de heer G. C. A. de Bruin, brigadier-majoor bij de Rijksveldwacht, den dienst met pensioen veriaten. Hij kwam op zijn 14e ..aar bij de Marine en bleef daarbij tot zijn 26e jaar. De laatste zeven jaar was hij in Indië. Daarop diende hij twee jaren bij de Haag- sche politie tot hij op 9 Maart 1901 werd aan gesteld als rijksveldwachter te Amsterdam. In November 1907 werd de heer De Bruin be vorderd tot brigadier-titulair en in April 1913 tot brigadier-commandant. Ongeveer 26 jaar is hij ir de Brigade Haar lem werkzaam geweest, waarvan in den be ginnen 13 jaren te Zandvoort. Bij Kon. besluit is aan den heer C. Maar schalk, burgemeester der gemeente Haarlem, verlof verleend tot het aannemen van het vreemde eereteeken: commandeur der orde van den Witten Leeuw van Tsjecho-Slowakije. Gisternacht heeft de Haarlemsche brand- activiteit. Er werd n.l. om drie uur brand ge meld in perceel Spaarnwouderstraat 27, waarin gevestigd is het Technisch-bureau H. Fibbe. Onmiddellijk werd uitgerukt, doch hoewel het vuur krachtig met zes stralen bestreden werd, kon niet voorkomen worden, dat het ge heele perceel uitbrandde. De heer Fibbe, alsmede de eigenaar van het huis, de heer J. van Lunenburg, waren inmid dels gewaarschuwd en kwamen ook weldra ter plaatse van den brand. De heer Fibbe, die aan de Amsterdamsche vaart woont, verklaarde, Zondagmorgen nog in het perceel geweest te zijn, waarbij niets bijzonders was gemerkt. Zoowel perceel als de verloren gegane inven taris zijn verzekerd. Perceel Spaarnwouderstraat 25, waarin ge vestigd is de drukkerij van Van Viersen kreeg waterschade. De brand is ontdekt door een onbekend ge bleven juffrouw; de oorzaak is onbekend. Zaterdagavond kwam de bekende motorrijde: Moeke, wonende te Heemstede, met op de duo een vriend van hem, met een kalm gangetje uit de Postlaan, om de Raadhuisstraat in te rijden. Wel zag hij een tram uit de richting Haarlem komen, doch lette blijkbaar niet op het verkeer van links, waar juist een tram naderde uit de richting Bennebroek. Op eens die tram ziende, gaf hij nog vol gas, doch het was al te laat. De tram reed tegen den motor op die door den schok tegen de van Haarlem naderende tram botste. De motor kwam in de knel tusschen beide trams. M. kwam onder den motor terecht en moest er onder uitgehaald worden. Wonder boven wonder had hij slechts een vrij ernstige vleeschwond aan de rechterknie, een lichte wond aan linkerbovenbeen, schaafwon den aan handen en hals, terwijl hij klaagde óver pijn onder den schouder. In het politiebureau binnengebracht, werd hij daar verbonden en kon per auto naar zijn wo ning gaan. De motor werd beschadigd. D^ vriend Z. kwam er met enkele schaafwonden af. Geboren: 21 April: z. van J. E. Kuijper— Schulpzond; d. van M. E. OnsteinMengelder; z. van P. BrandHenskes; 22 April: d. van C. M. BakkerBruin; d. van G. Woudenberg Oastfng; d van R. DelissenZdunskiz. van H. MaasdamVink. Overleden: 22 April: M. C., 4 jaar, 6. van J. P. L. H. J v Kol, Vergierdeweg; 23 April: P Batelaan, 88 jaar, Schotersingel. Zaterdagmiddag wilde de bestuurder van een auto op den Heerenweg een erf oprijden. Juist op dat oogenblik passeerde een hem achterop rijdende auto, waarvoor hij 'n weinig naar rechts uitweek. Het gevolg hiervan was, dat een an dere achterop rijdende auto eerstbedoelden auto aanreed. Het geval bepaalde zich tot niet ernstige materieele schade. Op den Heerenweg ter hoogte van de Laan van Rozenburg reed een motorrijder tegen een voor hem uit rijdenden auto aan, die voor het verkeer van de Laan van Rozenburg moest stoppen. De motorrijder bekwam een bloedneus, terwijl zijn motorrijwiel slechts licht beschadigd werd. Hij kon, na een kleine reparatie, zijn reis verder vervolgen. De heer D. reed op den Heerenweg tegen een aldaar staanden boom. Doordat hij een van de Ritsema Boskade komenden auto niet tijdig zag, wendde hij het stuur van zijn auto plot seling sterk om, met het geval, dat hij met kracht tegen den boom opreed Zijn mede passagier de heer R. werd door een glasscherf aan de wang gewond. Hij werd door dokter B. ter plaatse verbonden. De auto werd zwaar be schadigd en moest weggesleept wor(fen Zondagmiddag om half vier reed de 22-jarige wielrijder W. v. d. R. te Haarlem op den Wa genweg, in de richting Heemstede. Nadat hij bij het Bosch- en Vaartplein een stilstaande auto bus 2 <4 meter was gepasseerd, gaf hij plotseling een teeken en keerde onmiddellijk daarop in de richting Haarlem. Hij werd gegrepen door een luxe-auto die ging in de richting Heemstede. Het rijwiel werd to taal vernield en R. werd op de straat geslingerd, waardoor hij een hoofdwonde boven het rech teroog kreeg. Hij werd bij een dokter binnenge dragen en vérbonden. Kort daarna kon hij te voet naar zijn woning terugkeeren. Nieuwe vuilnis-auto. De gemeente is ee nieuwen vuilnis-auto rijk geworden, die spoedi in gebruik zal worden genomen. Het is eer. Ford-chassis, waarop de firma Ary Jordaans fabriek voor reinigingsmaterialen te Schie dam, de carrosserie bouwde. De laadinhoud var den bak is 3 M.3, terwijl deze bak 3 M. lang en 1.92 breed is. Inwendig is hij geschulpeerc (van een zinklaagje voorzien), ten einde roes- en door vocht en beschadiging tot het mini- num te beperken. Een bizondere perfectie is de kiepinrichting voor het storten der vuilnis die op den motor werkt en vanuit de cabine kan worden bediend. Kiept de wagen, dan gaa; de achterklep van den bak automatisch naa boven. Bij eenige storing wordt er automatiscl geremd. Mede is een inrichting voor zij-bestu ring aangebracht, zoodat de bestuurder naas den wagen loopende, kan sturen, signaleere: en gasgèven. Het voertuig ziet er praktisch uit Verfraaiing. Voor de Gemeentelijks Zweminrichting is een plantsoen aangelegd. E: is een regel boomen geplant, langs de kanter komen planten te staan, terwijl vóór der ingang een groot perk met lage heesters ligt De overige ruimte wordt door een gazon inge nomen. Personalia. Onze plaatsgenoote, mej. V G. de Graaf, slaagde te Amsterdam voor he examen van apotheker-assistente. Namen van bloembollen en bolgewassen. - In de gemeente-plantsoenen zijn bordjes aan gebracht met de namen der daar groeiende er bloeiende bolgewassen erop. Dit lijkt ons va" de Overheid een zeer goede gedachte, waar door onwillekeurig de namen van bollen e planten geleerd en onthouden worden med door hen, die buiten het bloembollenvak star Het is trouwens ongewild een gemakkelij' vakreclame. Molen Broek en Simontjespolder Op hc verzoek van het bestuur van den Broek ei Simontjespolder alhier, om uitstel van ontru: ming der onbewoonbaar verklaarde woning v den Broek en Simonat jespolder voor den tijd va 1 jaar, is door Ged. Staten afwijzend beschik zoodat deze woning op 4 Mei door B. en W. z: worden ontruimd. Burgerl. Stand. Geboren: Apolonia Mar v. d, Mens en M. van der Hu'st; Jacoba Alid d. van A. van der Poel en M. J. M. Maas; Jc hannes Comelis, z. van P. J. Segers en A. C Valk; Louisa Albertina, d. van K. F. Rothweilf en A. Langeveld. Ondertrouwd: Henricus Paul Nijgh, 24 j., t Kericho (Afrika), en Johanna Jacoba Some 20 j. Overleden: Jannetje Dunweg, 79 j., echt van J. van der Bent; Johanna van der Mei. 80 j., wed. van P. J. van Zeist; Comelis va: Luik 4 j. Damkampioen De totaaluitslag van de: wedstrijd om het Damkampioenschap van Lisse is, dat de heer C. Gantelaars ongeslagen het kampioenschap heeft gewonnen met 25 van de 26 te behalen punten. A.s. Woensdagavond speelt hij in café „De Duif" tegen de deelne mers aan dit gehouden tournooi een simultaan seance. Wedstrijd in soortenkennis Het bestuur van de afdeeling Lisse van den R. K. Landar- beidersbond „St. Deus Dedit" houdt dit jaar geen tentoonstellingen van afgesneden bloemen, doch inplaats daarvan zal zij in het Bondsge- bouw eenige nieuwere en oudere variëteiten tentoonstellen als prijsvraag, om de leden ir soortenkennis te bekwamen. Op concours De R. K. Gemengde Zangver eeniging „St. Gregorius", directeur de heer W. Mizee te Leiden, zal aan het te Weesp te hou den Zangconcours deelnemen in de afdeeliir gemengde koren met als verplicht nummer ,,I' dulce Jubilo" van Joh. Schafibal en het vrije nummer „Lauda Sion", van O. Koop. Concert De R. K. Harmonie „Adolf Kol- ping", directeur de heer G. Dik te Leiden, ze' a.s. Zaterdagavond ter gelegenheid van der verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana een concert geven in de Gemeentelijke Muziektent. Buitenplaats De mooie en bekende buiten plaats aan de Leede, bewoond door deq heer J. Sarlet, benevens de bekende buitenplaat? „Ma retraite", worden verbouwd. Het aspec* daar ter plaatse zal daardoor zeer verhoogd worden. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed in vollen vrede, tot onze diepe droef heid, na kortstondige ziekte, onze lieve Man, Vader, Be huwd- en Grootvader HENDRIK DE VRIES in den ouderdom van 61 jaar. Den Haag, 24 April 1932 A. M. DE VRIES— STOLK Haarlem A. H. DE VRIES A. G. DE VRIES— HOEKSMA WTLLEMIENTJE HEDENAVOND 8 uur Akonn. Voorstelling, 2de Serie DONDERDAG 28 APRIL 8 uur precies Vereenigde Spelers (lste Deel) Faust- Albert van Dalsum. Mephistopheles: Louis Saalborn. Gretchen: Willy Haak. Prijzen (alles inbegrepen) 3.70, 3.05, 2.73, 2.03, 1.13, (180. Plaatsbespr. vanaf Dinsdag 26 April dagel. 10—3 uur. Per tel. 10189, alleen van 123 u. NH. Dinsdag 26 April wor den vanaf des morgens 9 uur volgnummers voor de bespre king afgegeven. ARTS AFWEZIG TOT VRIJDAG 29 APRIL Praktijk wordt waargenomen door dr. Faber, Koninginneweg 18. KINDERARTS HEEFT DE PRAKTIJK HERVAT. Nieuwe modellen en nieuwe kleuren. Een hoed dien wij garandeeren, kost slechts De LISSNERHOED, de be roemde kwaliteitshoed, kost bi' ons slechts Zoolang de voorraad strekt, bi; aankoop van 1 doos Lincol schoen- crème a 25 cent, GRATIS een Bloemvaas je. Bij 2 doozen GRATIS een groote Bloemvaas. Vraagt Uwen Winkelier. HAARLEM. van den Algemeenen Bond van Politiepersoneel in Nederland. Plaatsing door geheel ons land. Aanvang cursus: begin Mei, Raad huisplein 5, Haarlem N. J. VAN DER WEL, leeraar i/V-li',' De prijzen zijn nu het laagst. Uw voordeel is dus nu te koopen. Wij maken met onze cliënten overeenkomsten, waardoor het mogelijk is tegen den prijs van heden te koopen en de kolen eerst in September te ontvangen. NU BESTELLENIN DEN NAZOMER ONTVANGEN. GEEN GELD UITGEVEN VOOR KOLEN DIE U EERST NA MAANDEN GAAT GEBRUIKEN. NADERE INLICHTINGEN GEVEN WE GAARNE. I I was gisteren EEN ENORM SUCCES Katholieken van 1 1 Haarlem verzuimt vooral niet dit GROOTSCH FILMWERK 1 1 te gaan zien. Aanvang heden en morgenavond te 2}4. 7 en II 1 )y2 uur. Ie Rang ƒ0.75; 2e Rang ƒ0.50, belasting inbegrepen. N.B. Plaatsbespreken den geheelen dag vanaf 10 uur aan de zaal. wasschen, reinigen en controleeren vanaf 1.00, plukken en wasschen van 'alle soorten terriers vanaf 2.50, knippen en wasschen vanaf 2.00. Ook aan huis. Halen en brengen inbegrepen. Door Haarlems Dierenasyl TELEFOON 14479. 20-jarige praktijk. Speciale inrichting voor alle voor^ komende werkzaamheden voor Uw huisdieren. te koop. Geheel electr. met duo en schijnwerper. In prima staat. Te zien en te beviagen Ged. Volders gracht 41. Na 8 uur. voor dakbedekking tegen zeer lagen prijs. G. MOLENAAR, Haarl.'liede. Telefoon no. 3, Spaarndam. VERF en NAAR DE BOLLENVELDEN per luxe touringcars 7-pers. automobielen. Prijs per persoon 1.25. Duur van den rit 1 u~v. TELEFOON 15074 Bjj minimum aantal van 5 personen komen wij gratis voor. OPGERICHT 1911 TELEFOON 12787 'nlichtingen bij A. C. VAN MEETEREN, Rijksstraatweg 11, Haarlem-Noofd - C. OVERBF.EK, Kinderhuissingel 22 en des avonds tusschen 7 en 8 uur aan gebouw „DE SIERKAN", Zijlweg 104.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 7