J.LOTTGERKNG BEURS VAN AMSTERDAM Advertentiën Firma v. d. Stijlen I© °/o KORTING Adverteeren doet Verkoopen J. TH. KORT NGERIE 1 STGOMEN VAN TAFELKLEEDEN VACHTEN EN DIVANKLEEDEN I Wollen dekens «REQUIEM" Küppersbusch JOS. ALINK tl.ï0 HliK©PilNIIIINI© WILT U ZICH Kinderwagens Wisselkoersen f1 f1 Kookdemonstratie J. J. Comelissen WOENSDAG 27 APRIL u Dankbetuiging R.K. LYCEUM te Haarlem Stadsschouwburg GOETHE'S FAUST Gem. Concertgebouw Officieole Uitvoering Bekwame Naaisters gevraagd RIJWIELEN J. J. Comelissen Kampervest R.K. School voor Buitengewoon Lager Onderwijs Levensverzekering Mij. „Haarlem" VOOR J AARS-RECLAME Tijdelijke Prijsverlaging Alleen Wagenweg Telefoon 12229 A. v. d. Berg DAMES MODEMAGAZIJN CR. HOUTSTRAAT 24-26 binnen eenice dagen onzer SPECIAALZAAK Wilt U voor Pinksteren nog gepermanent worden DAMES- EN HEERENKAPSALONS C. H00GEND00RN Op zeer gemakkelijke conditiën MAKELAARSKANTOOR HAARLEM Selasiingzalten „Mercedes" te koop STADSNIEUWS B. H. van Zijl f Personalia Rabbijn S. Ph. de Vries Mzn. Faillissementen Crisis-tentoonstelling Kunstenaars Het Huis Florijn WIJK AAN ZEE Ververij en Chemische Wasscherij Groote Houtstraat 5a, Telef. 10771 Personalia Bijzondere Vrijwillige Landstorm HEEMSTEDE De nachtegalen Begrafenis Th. H. Peltenburg Het toekomstige R.C.H. terrein Aanbesteding bouw tribunes WOENSDAG 27 APRIL 101* 99$ 92$ 80* 42 52 62 97 41 27 15 57* 21 100 11 14 1$ 6 101* 100 92$ 80$ 38 50 59 95* 40* 26* 15 56* 3 95 11 14* II 5i 12* 108* 8* 8* 112 112 85 83 3 21 4$ 4* 3 2% 5 6 4* 13* 26 ft 2 1* 8* 42 54* 7 26* 27 7* 1 i 1 8* 2* 138 6 34 21 90 100 5 101 56 7 HENRI '5oor ons gestoomd, zien er *teeds KEURIG HELDER uit. he behandeling in onze fabriek h dan ook iets bijzonders I pers. wollen dekens 1. pers. wollen dekens 1.25 60 cent per week STOFZUIGER-CENTRALE DUURZAAM R.K. OUDERS VAN HILLEGOM DOKTER STIEGUTZ VAN VERDi GENERALE REPETITIE Kruisstr. 17vTel. 11622 Erkend permanenteur Dames- en Heerenkapper RECHT O. D. ANECANC TIJDENS DE VERBOUWING TE HEEMSTEDE VESTIGEN C. C. J. flezemans Wij lezen in het „Wkbbld. voor BI. C.": Op hoogen leeftijd is B. H. van Zijl, de oudste medewerker van de firma Van Tubergen, ver leden week Donderdag te Haarlem overleden. Hij bereikte den leeftijd van 76 jaar. Over eenige dagen zou het drie en zest'g jaar zijn geweest, dat Van Zijl verbonden was aan het bedrijf der firma. Op 3 Mei 1929 vierde hij zijn zestigjarig jubileum, welk feit toen aanlei ding is geworden tot een welverdiende huldi ging. Sedertdien vers'erde de zilveren eere medaille van Oranje-Nassau de borst van dezen kundigen cultuurchef der firma, die bijna iedereen in het vak kende als een soortenken- her bij uitnemendheid, als een stille, maar groote kracht en een man van onkreukbare trouw. Dit werd met even zoovele woorden bij zijn jubileum door zjjn patroons uitgesproken en zeer waardeerend schreef over hem, wijlen Hein Ruysenaars eenige dagen voor dat jubi leum in ons blad. Als jongen van 13 jaar trad hij in dienst van de firma, die toen nog niet lang op Zwanen burg was gevestigd en hij heeft in alle rangen die liggen tusschen leerjongen en cultuurchef, de firma trouwe en deswege zeer gewaardeerde diensten bewezen. Bij gelegenheid van dat merkwaardige jubileum zeide de heer J. M. C. Hoog o.m., dat steeds, wanneer er op Zwanen burg gebouwd, veranderd of vergroot werd, ook geregeld met Van Zijl overleg gepleegd werd,, omdat de patroons wisten en er zich van over tuigd hielden, dat de raad, dien Van Zijl zou geven, steeds enkel en alleen gebaseerd was op het waarachtig belang der zaak. Over zijn beteekenis als deskundig vakman bestaat maar één oordeel en dat is, dat met Van Zijl weder een der meest begaafde kwee kers is heengegaan. Wijlen H. M. Ruysenaars schreef over Van Zijl in ons blad van 26 April 1929: Altijd aan het denken en zoeken, waren het voornamelijk twee problemen, die zijn volle aandacht hadden, het vroeger doen bloeien der hyacinten, liefst met Kerstmis en de bestrij ding van het geelziek, dat steeds zooveel bollen kostte. Slechts weinigen weten, dat Hein van Zijl reeds eenige jaren, voordat Nicolaas Dames de preparatie van hyacinten voor Kerstmis- bloei in het algemeen belang wereldkundig maakte, daarmee bezig was, maar het stil hield in het belang der firma. Ook heeft hij lang Voor iemand er aan dacht, het warmte-proces toegepast op de hyacinten als bestrijdings middel van geelziek en toen hij goed geslaagde proeven kon laten zien van La Grandesse, Czar Beter, Grand Lilas, enz., soorten, die niemand meer kon telen zonder geel en zwart, met welk een genot en billijken trots kon hij die toonen aan enkele vertrouwde kennissen, zonder noch tans te vertellen, hoe hij dit bereikte, want dat Was altijd eigendom der firma. Ook zijn fenomenale soortenkennis is alge meen bekend. Hij behoorde tot de menschen die een arsenaal van feitenkennis van hun ge heugen maken en in een vak als het onze en in een bedrijf als waarin Van Zijl werkte, is dat van onschatbare waarde. De levensavond van Van Zijl is door al deze Waardeering zeker verfraaid, want al was hij de bescheidenheid zelf, n!emand ontkomt toch aan het verlangen naar erkenning door zijn Ihedemenschen. De waardeering voor zijn persoon en werk heeft zeker een tegenwicht gevormd voor de Zorgen waarmede hij in den laatsten tijd van ha'oij kennis maakte en die hem veel verdriet hebben gedaan. Tot den nazomer heeft hij zijn Werk bij de firma volgehouden; de laatste maan den was hij bedlegerig en stil is deze man heen gegaan. In de zekerheid, dat dit leven goed besteed was, vereenigen zijn tijdgenooten zich om zijn baar^Aiet den wensch dat hij in vrede •hoge rusten. De uitvaart vond Maandagmorgen in de Kathedrale kerk St. Bavo plaats; daarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof Sta Barbara te Haarlem. Bepaald is, dat gehouden zullen worden de eindexamens van het: RK. lyceum voor jongens te Overveen 2, 4, 5, 6 Juli; Kennemer lyceum te Bloemendaal 7, 8, 9, 11, 12 Juli; Nederlandsch lyceum te 'sGravenhage 13, 14, 15, 16 Juli; R.K. lyceum voor meisjes te 'sGravenhage 18, 19 Juli; lste gem. lyceum voor meisjes te Rotterdam 20, 21 Juli. Tot deskundigen zijn benoemd: prof. dr. Ch. H. van Os, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool, 'sGravenhage; prof. dr. J. Böeseken, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool, Delft; prof. mr. dr. S. van Brakel, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, Utrecht; prof. dr. G. J. Thierry, hoogleeraa.r aan de Rijksuniversiteit te Le den, Leiden; ds. A. Klaver, predikant, Hoorn. De heeren Borggreve, leeraar aan de gem. H.B.S. met 5-jarigen cursus, J. R. H. Smidt, leeraar aan het gem. lyceum en de heer A. J. Borggreve, leeraar aan de gem H.B.S. m~t 5- jarigen cursus, allen alhier, zijn benoemd t leden der commissie, welke examens zullen af nemen in de Pransche taal; de heeren dr. J. Hiemstra, leeraar aan een gem. H.B.S. en dr. G. Ras, leeraar aan het gem. lyceum, beide alhier, zijn benoemd tot leden der commissie, welke examens zullen afnemen in de Hoogduitsche taal; tot plaatsvervangend lid der commissie, welke examens zal afnemen in de Hoogduitsche taal, is benoemd de heer G. II. W. Bakker, leeraar aan een gem. H.B.S., alhier. De heeren dr. C. B. A. Proper, leeraar aan de gem H.B.S. (A.) en dr. F P van der Voorde, leeraar aan de gem H.B.S. (B.) zijn benoemd tot leden der commissie, welke examens zuilen afnemen in de Engelsche taal; tot plaatsver vangend lid is benoemd mej E. Feldbrugge, leerares aan de R.K. Middelbare School voor meisjes, alhier. Benoemd zijn bij de eindexamens van de: R.H.B.S. met 5-jarigen cursus te Enkhuizeri 1 en 2 Juli; R.H.B.S. met 5-jarigen cursus te Hoorn 4, 5, 6 en 7 Juli; R.H.B.S. met 5-jarigen cursus te Alkmaar 8, 9, II, 12, 13, 14 en 15 Juli; R.H.B.S. met 5-jarigen cursus te Den Helder 16, 18 en 19 Juli; R.H.B.S. met 5-jarigen cursus te Velsen 20, 21, 22 en 23Juli; tot deskundigen: dr. J. G. Rutgers, hoogleeraar aan de Tech nische Hoogeschool te Delft, 'sGravenhage; dr. C. Zwikker, hoogleeraar aan de Tech nische Hoogeschool te Delft; F. J. Bezemer, hoogleeraar aan de Landbouw- hoogeschool te Wageningen; H. van Booven, letterkundige, Hilversum; mej. P. M. Salverda de Grave, litt. rom. doctoranda, Utrecht. Benoemd zijn bij de eindexamens van de: CSem. H.B.S. met 5-jarigen cursus te Hilver sum 28, 29 en 30 Juni, 1, 2, 4 en 5 Juli; R.K. HJ3.S. met 5-jarigen cursus te Hilver sum 6, 7 en 8 Juli; Christ. H.B.S. met 5-jarigen cursus te Utrecht 9, 11, 12, 13, 14, 15 en 16 Juli; tot deskundigen: Herman Snijders, oud-leeraar bij het M.O., Heemstede; mej. dr. A. Duinker, oud-leeraar bij het M.O., Haarlem. Een huldiging. Ter gelegenheid van zijn 40-jarig ambtsjubi leum zal rabbijn S. Ph. de Vries Mzn. Dinsdag 3 Mei, ds avonds kwart voor 9 in de vergader zaal der Ned. Israëlitiesche Gemeente aan de Lange Wijngaardstraat gehuldigd worden. De arrondissements-rechtbank te Haarlem sprak Dinsdag de volgende faillissementen uit: W. Rozenhart, tuinder, won. te Haarlem, Leid- schestraat 126. Curator mr. H. E. Prinsen Geer- lings, alhier. N. V. Bloembollenhandel Frans Roozen, ge vestigd'te Haarlem, Houtvaart 10; Curator mr. dr. F. A. Bijvoet, alhier. J. Steenman, winkelier in manufacturen, wo nende te Velsen, Velserduinweg 149; Curatrice mevr. mr. S. M. Koolde Bruyn te IJmuiden. M. J. Sterenberg, kleermaker, wonende te Haarlem, Minahassastraat 11; Curator mr. J. van der Vegt, alhier. Mej. M. Bonte wed. G. Booms, fruithande laarster, wonende te Haarlem, Jacobijnestraat 27; Curator mr. A. Beets, alhier. J. Reyne, kruidenier, wonende te Haarlem, Spaamwouderstraat 72; Curator mr. A. Beets, alhier. W. Aangeenbrug, mandemaker, wonende te Hillegom, v. d. Endelaan 14; Curator mr. A. Bruch, alhier. N. V. Bloembollenhandel Walter Blom en Zoon, gevestigd te Hillegom; Curator mr. W. de Rijke, alhier. De N. V. „Kennemerpotterij", gevestigd te Velsen; Curator mr. T. A. M. A. van Löben Seis, alhier. Rechter-commissaris in deze faillissementen mr. Th. F. Raedt. Opgeheven werden de faillissementen wegens gebrek aan actief van: N. van Bakel, wonende te Haarlem; Curator mr. dr. F. A. Bijvoet, alhier. N. V. Visscherij Maatschappij „St. Pieter". gevestigd te IJmuiden; Curator mr. A. Bruch, alhier. D. A. Vrugt, wonende te Haarlem; Curator mr. Julius Hoog, alhier. Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst van: W. H. Gerritsen, wonende te IJmuiden-Oost. Curator mr. A. W. Hellema te IJmuiden. H. van Saane Gzn., veehouder, wonende te Wormer; Curator mr. H. H. Riepma te Edam. Zondag de sluiting. Gisterenavond vond in de kunstzalen „Ree- ker", Wagenweg 102, de trekking plaats van de series E en F der loten-toegangsbewijzen van de crisis-tentoonstelling. Op de volgende nummers vielen de prijzen: Serie E No. 12 10; No. 77 ƒ25; No. 112 ƒ10; No. 156 ƒ50; Serie F No. 51 ƒ50; No. 59 ƒ25; No. 167 ƒ10; No. 191 ƒ10. De tentoonstelling heeft zich gedurende de drie weken sedert hare opening in een zéér groote belangstelling mogen verheugen. De ver koop van kunstwerken heeft de verwachtingen van het comité verre overtroffen. Reeds werden 162 werken verkocht. Zondag 1 Mei a.s;, te uur, zal de expositie in tegenwoordigheid van het eere-comité offi cieel gesloten worden, waarbij de voorzitter nadere gegevens omtrent de resultaten zal mededeelen. Voor dezen sluitings-Zondag hebben hunne welwillende medewerking toegezegd de heer en mevrouw Alphenaar-Boxs en mej. Bergakker, die werken zullen ten gehoore brengen van Padre Martini, Haydn, Mozart, Beethoven, Chopin. De heer Herman Moerkerk zal weer aanwezig zijn tot het teekenen van karicaturen. De expositie is Zondag weer geopend van ai 2 uur n.m. f 20.000 schadevergoeding BH de betonneeringswerken van den nieuw bouw van Vroom en Dreesman aan de Groote Houtstraat verzakte het huis van den apotheker J. W. Florijn op schrikbarende wijze. Wij hebben toen een foto geplaatst van de scheuren, die van boven tot onder door het huis liepen. De heer Florijn heeft toen een actie tot schadevergoeding ingesteld. Wij vernemen thans dat hem ruim twintig duizend geulden zijn toegewezen. VERBRANDEN VAN KROTWONINGEN Dinsdagavond genoot een talrijk publiek van een niet alledaagsch voorkomende vertooning, n.l. het afbranden van tien onbewoonbaar ver- kalarde woningen. Deze woningen, in den volks mond „de tiende" geheeten, werden op last van de plaatselijke overheid in brand gestoken. Even na achten arriveerde de brandweer, die de nood.'ge toebereidselen trof. Door het perso neel van den heer W. van Zutfen uit Beverwijk werden de woningen begoten met z.g. afge werkte motorolie. Daarna werd het eerste huis in brand gestoken. Weldra slóegen de laaiende vlammen uit dit perceel. Intusschen zorgde de brandweer, met een flinken straal water, dat de nabijgelegen bewoonde woningen niet in ^-and geraakten door de overwaaiende vonken. Daar de woningen geheel leeg waren en er vanwege de primitieve bouwconstructie weinig houtwerk aanwezig was, kreeg de brand niet dien omvang, als aanvankelijk werd gedacht. Herhaalde ma len werden er dan ook emmers met olie in de perceelen geworpen, om het vuur op „peil" te houden. Zoo werden de perceelen een voor een bewerkt. Deze origineele manier om van dergelijke krotwoningen af te komen, zonder veel kosten, trok vanzelfsprekend zeer veel belangstelling. De politie zorgde voor doelmatige afzet ting. De burgemeester van Wijk aan Zee en Duin, de heer H. Rothé, en de beide wethouders, de heeren Tervoort en Zuiderduin, waren op het terrein aanwezig en volgden een en ander met groote belangstelling. Tegen elf uur verdreef de regen de talrijke nieuwsgierigen. Om dien tijd waren er acht woningen zoo goed als uitgebrand. Door be trokken personen werd overeengekomen het vuur te blusschen en de andere twee woningen aan sloopershanden over te laten, daar de laat ste woningen geen vlam genoeg wilden vatten. Tegen half twaalf echter slaagden een zestal Jongelieden er in om ook het negende perceel in volle laaie te krijgen. Nadat dit om ongeveer half een, 's nachts, was uitgebrand, kwam het laatste perceel aan de beurt. Wat de sloopers in de eerste perceelen niet gedaan konden krij gen, dat deden voornoemde jongelui. Het was een interessant schouwspel, die jongens midden in den nacht bezig te zien. Met overleg werd er een vuur in een der voorkamers aangemaakt; deuren en andere houten voorwerpen losgesla gen en op een hoop gedragen, een lucifer en daar ging ook het laatste perceel. Om half drie in den nacht was de brand zoo goed als afge- loopen. De brandweer bleef tot in den ochtend uren naspuiten om het nasmeulen te ver hinderen. Wat door de brand gespaard is ge bleven zal zoo spoedig mogelijk worden opge ruimd. Alzoo is Wijk aan Zee op een afdoende manier afgekomen van deze, de badplaats ont sierende, krotwoningen. Bouvij te Heemstede 44.982A0; Aannemers- Maatschappij Noord-Holland te Heemskerk 44737J. A. v. Tongeren en Co te Heemstede 37983. Benoemd zijn bij de eindexamens van de: R.H.B.S. te Alkmaar 4 en 5 Juli; R.HJB.S. te Enkhuizen 6 en 7 Juli; R.H.B.S. te Hoorn 8 en 9 Juli; R.H.B.S. te Velsen 11, 12 en 13 Juli; den gecommitteerden: G. J. Landweer, oud-inspecteur van de be lastingen, Soestdijk; dr. H. E. van Gelder, directeur van den ge meentelijken dienst voor kunsten en weten schappen te 'sGravenhage; mej. dr. J. A. H. Posthumus, privaatdocente aan de gem. universiteit te Amsterdam, 'sGra venhage; dr. P. Fijn van Draat, hoogleeraar van de Rijksuniversiteit te Utrecht. Een samenkomst zal worden gehouden in de groote zaal van het Juvenaatsgebouw te Noord. wijk-Binnen op Vrijdag 29 April des avonds 8 uur. Het programma vermeldt o.m.: Openings woord door dan heer L. G. Royaards, voor zitter van de Gewestelijke Landstormcommis sie. Rede van Mr. Dr. N. G. Veldhoen, 2den- voorzitter van de Gewestelijke Landstormcom missie; installatie van de Plaatselijke Land stormcommissie van Noordwijk. Deze Commis sie wordt gevormd door de heeren: Burgemees ter J. B. V. M. J. van de Mortel, voorzitter; J. H. A. van der Wenden, secretaris, (Pické. straat 49)P. Admiraal, lid Gemeenteraad; Deken J. W. Borsboom; Ds. N. Koers, Geref. predikant; A. C. Meijer; D. van der Niet( lid Gemeenteraad; Ds. W. W. Siddré, Herv. pre dikant; C. Soeteman Jzn.; E. C. Urlus; G. Vo gelaar; W. P. de Vreede; E. de Wit, lid Ge- meentsraad, en A. Zwitser, Res. 2e Luit. Ant woord Burgemeester van de Mortel, voorzitter van de Plaatselijke Landstormcommissie. Korte toespraken door Deken J. W. Borsboom en door den heer D. J. Karres, secretaris Gewestelijke commissie. Uitreiking brevetten Scherpschutter, door Res. Majoor J. P. Boots, commandant van het Landstormkorps „Zuid-Holland-West". Korte toespraken door Ds. N. Koers, Geref. predikant; door den heer R. Bordewijk, lid van de Gewestelijke Commissie; door Ds. W. W. Siddré, Hervormd predikant ea. Slotwoord Bur gemeester Van de Mortel. IL Groenendaal is een viertal nachtegalen gearriveerd, die hun prachtig gezang daar laten overklinken. Hoewel het nog koud is 's avonds, blijven verscheidene liefhebbers staan luisteren. WOENSDAG, 27 April. Vorige koersen Londen 9.00 9.00 Berlijn 58.65 58.65 Pams 9.73 9.72* Brussel 34.60 34-60 Zwitserland 47 95 47.95 Weenen 35.25 35 25 Kopenhagen 42-50 49.25 Stockholm 45.00 45.00 Oslo 45.00 45.00 New-York (cable) 2 46$ 2.46 Rome 12 70 12.70 Praag 7 30 7.30 Madrid 19.30 19 25 Hedenmorgen hadden in de parochiekerk van O.L. Vrouw Rozenkrans aan het Spaame de H.H. UUitvaartdiensten plaats voor de zielerust van wijlen den heer Th. H. Pelten burg. De hoogeerw. heer deken van der Aa uit Vlissingen, zwager van den overledene, droeg de plechtige H. Mis van Requiem op, daarbij geassisteerd door de weleerw. heeren W. War- menhoven als diaken, J. van Houten sub-diaken en J. P. Haselaar, ceremoniarius. Daarna had de begrafenis op het R.K. KeKrkhof „St. Barbara" plaats, waar de be- aardingsplechtigheden door den deken ver richt werden. Hierbij waren o.a. tegenwoordig het bestuur van de Vereeniging van industrieelen en koop lieden op bouwkundig gebied te Haarlem; na mens de Voetbalvereeniging H. F. C. dr. C. Spoelder, de eere-voorzitter de heer Haitsma Muiier, en de bestuursleden LL. de Breuk, jhr. J. C. Mollerus, M. Loosjes en A. van Lennep. Namens de Haarlemsche Reddingsbrigade voor Drenkelingen waren aanwezig de heeren A. J. Meyerink, dr. H. Hase, J. Kemper, W. Munsterman, J. Schmidt, J. de Zeeuw en N. J. Zwart; namens de Haarlemsche Cricketclub „Rood-Wit" de heeren mr. F. A. Davidson en J. J. Swens: namens den Haarlemschen Hou- bond de heer W. F. Bremer voorzitter en eeni ge andere bestuursleden; namens de sociëteit „De Vereeniging" de heeren A. Meijer, E. A. van Bilderbeek en notaris Semé. Een familielid van den overledene dankte voor de belangstelling, terwijl een tientje van den rozenkrans voor zijn zielerust gebeden werd. Hedenmorgen had ten raadhuize de aanbe steding plaats van het maken van houten tri bunes met kleedkamers, consumptietent enz. op het gemeentelijk sportterrein te Heemstede (het toekomstige R. C. H.-terrein). Er waren 15 biljetten ingekomen. De uitslag was als volgt: Venhoven en Evers te Heemstede ƒ46641; H. Klaassen te Heemstede ƒ42530; N.V. Bouw- en Exploitatie Mij voorheen Spee te Haarlem ƒ32637; Wilhelmus Thunissen te Heemstede ƒ41418; J. p. A. Nelissen te Haarlem ƒ38600; R. Jorritsma te Heemstede ƒ33996; Geb. v. d. Putten te Heemstede 36666N. V. Castellie Dr. F. Smit te Heemstede ƒ40975; A. J. W. v. Sambeek te Heemstede ƒ38950; Bouw- en Ex ploitatiemaatschappij IJDO te Heemstede ƒ45800; Firma v. Amstel te Heemstede ƒ39881; Geb. Broertjes te Heemstede ƒ41900; Derk Vorige koersen Vorige koersen Staatsleenlngen 5 Nederland 1919 4y, Nederland 1916 4 Nederland 1931 IH N. Ind. 1926 AB.. Banken koloniale Bank indischè Bank Jert. Handel-Mij. industrieën Jnilever laivc Delft Mg. Kunstzijde tfan Berkei's Pat. Sieuwe Philips iüch Accoustiek Ned. Ford ndustr. Buitenland Anaconda Jethiehem Steel (J. S. Leather intern. Nickel Mijnbouw -ioeton Mijnbouw 12* élg. Exploratie 108* Petroleum Dordtschr Petroleum Gaboes Kon Olie Perlak Peudawa Continental Oil Jneil Union Oil Rubber Vdam. Rubber 3andar Deli Batavia Rubber Rott. Tapanoeli Se;badjadi SUau V. L G. O Allted Intercontin Rubber Scheepvaart Soil. Amerika Lijn iito Gem Eigend. Kon. Ned. Stoom b. Scheepvaart-Urne Marine comm. Marine pret Suiker 1. V. A. 'oerworedjo 'orstenlanden Actions idem Tabak Dell Batavia )ude Dell Oostkust Senembaü Maxwell 28* 26 8* 145 6 36* 23 90 102 5 105 13 Spoorwegen Union acific Wabash Iria Kansas City South Prolongatie 13 26 Met blijdschap geven wij U kennis Van de geboorte van een zoon H. J. A. JACQUES C. M. JACQUES—KUETER. BlUegom, 25 April 1932 Hoofdstraat 180. Verloofd KIA MOLENAAR en AD VAN DEN BERG Saarlem, 28 April 1932 Voorhelmstr. 63, Adr. de Jongestr. 18. Thuis Zondag 1 Mei 1932 van 3—5 uur. Voor de vele blijken van belang stelling. ondervonden bij het overlijden onzen geliefden Man en Vader, betuigen wij aan buren, vrienden 1 bennissen allen onzen hartelijken «ank. Wed. G. KROON Mz. en kinderen Aasen delft, 27 April 1932 Zeedijk. Naast uw Radiodistributie thans Uw Stofzuigerdistributie. «uurt Uw nieuwen Stofzuiger voor Alle reparaties vrij! HAGEMAN. Se<3. Oude Gracht 52 - Tel. 12762 bevraagd een NET MEISJE te Over- van 8- 12 uur. Loon 4.—. Br. van dit blad. (H.B.S.B. GYMNASIUM EN H.B.S.A.) De Inschrijving van nieuwe leer lingen zal plaats hebben van af Maandag 2 Mei tot en met Zater dag 7 Mei, lederen middag van twee tot vijf uur aan het School gebouw, Zijlweg 203. De aangifte moet door Ouders of Verzorgers persoonlijk geschieden 'OP UW GEDEKTETALEL SIERLIJK, GR.H0UT5TR 163 (St. Mart. Parochie) Bezoekt de TENTOONSTELLING van pet schriftelijk werk Uwer kinderen (Meisjesschool a.s. Donderdag 3—5%. Jongensschool a.s. Zaterdag 2—5 uur) en den OUDERSAVOND op Maandag 2 Mei 's avonds 8 uur, ln de zaal van den Heer v. Dril, waar de WelEerw. Heer v. Bentem en de WelEdele Heer J. Uyllngs (hoofd R.K. U. L. O. Am sterdam) zullen spreken. DONDERDAG 28 APRIL 8 uur precies Vereenigde Spelers (lste Deel) met Albert van Dalstim, Louis Saalborn, WUly Haak. VRIJDAG 29 APRIL - 8 TTJR Het Nederl.-Indisch Tooneel Dir. Cor Ruys. wegens het groote succes nog één. tevens afscheidsvoorstel- ling van Familiespel ln 3 bedrijven van Frledmann %n Herz. De oude Stleglltz Cor Ruys Plaatsbespr. dagel. van 10—3 u. Per tel. 10189 alléén van 12-3 u. uit te voeren door de R.K. Oratorium Vereeniging (Direct. Hubert Cuypers) met medewerking der ver sterkte Haarlemsche Orkest Vereeniging (H. O. X.) SOLISTEN JO VINCENT (Sopraan). SUZE LUGER (Alt). LOUIS v. TULDER (Tenor). WILLEM RAVELLI (Bas) in het (Lange Begijnestraat). (in Uitvoeringvorm) op DONDERDAG 28 APRIL A.S. n.m. 8 uur. Plaatsbewijzen a 60 ct. (alles inbegrepen) bij het Algem. Secretariaat, Groote Markt 4 hoek Koningstraat en des avonds a. d. zaal Concertgeb. op VRIJDAG 29 APRIL A.S. n.m. 8 uur. Plaatsbewijzen èt 3.en 1.50 (belast, inbegr.) van heden af Bureau Gem. Con certgebouw (912 en 25 u. Vrijdagavond óók voor het begin der uitvoering). 5619 Hoog loon. Electrisch bedrijf. Vak- kleedlngmag G. B. A. HENSEN, Paarlaarsteeg 1, Haarlem. RALEIGH 99.— BURGERS E. N. R. 58.— J. C. RIJWIELEN 45.— Ziet onze etalage boek Kleine Houtstraat Telefoon 11389 Eertijds WITTE HEERENSTRAAT 15 Van de leening 1924, groot 30.000 zijn uitgeloot en met 1 Mei 1932 a.s. betaalbaar bi) kantoor EVERARD, Kruisweg 59, de volgende obUgaties, groot ieder 100 4 4%: No. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 16 17 20 21 22 23 24 25 26 27 30 31 32 33 34 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 49 50 52 53 54 55 56 57 58 59 60 63 66 68 69 72 73 74 75 76 77 78 79 80 83 84 85 88 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 116 117 118 119 121 122 123 124 125 126 129 130 131 132 133 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 149 151 152 153 154 155 156 157 160 162 163 166 168 169 171 172 173 175 176 177 178 179 180 181 183 185 186 187 188 189 190 191 192 193 195 197 198 199 200 201'202 204 206 207 208 209 210 211 212 214 215 216 217 218 220 221 222 223 225 226 230 231 232 233 234 236 237 239 240 241 242 243 244 245 247 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 286 287 288 289 290 292 293 294 295 297 299 300. H. O. J. SONDAAL, Voorzitter. Het kantoor van de WILSONSPLEIN 11 ls DONDERDAG 28 APRIL GESLOTEN Voor de Kookdemon stratie van morgen, Donderdag 28 April, zijn nog eenige plaat sen beschikbaar. Psrmanen'-wave „E U G E N E" met inbegrip van 2XWaaachen en Watergolf Ook al heeft U zich bij een ander laten perma nenten. Komt U bij ons voor een watergolf. WASSCHEN WATERGOLFf 1.00 WASSCHEN ONDULE ERENf 1.00 Wk M IH I m Bespreekt dan nog heden. Alleen bij ons is U overtuigd van een prima Permanent Wave. PAUL KRUGERSTRAAT 17, HAARLEM Noord - TeL 13022 Naast de Amsterdamsche Vleeschhouwerij. kan men MEUBELEN, TAPIJTEN, GORDIJNEN en COMPLETE INRICHTINGEN bekomen van eerste klasse firma hier ter stede (geen afbetalingsmagazijn). Voor het installeeren of uitbreiden van Hotels of Pensions extra condities. Vraagt prijsopgave, teekening en condities onder no. 17375 aan het bureau van dit blad, Nassaulaan 51, Haarlem. Inlichtingen voor prachtige VILLA'S vanaf 9.per week kyde N.V. Huizenadministratiebank, Mesdaglaan 28, Heemstede, TeL 28730. zoekt in Haarlem en omstreken een OPZICHTER voor incasseering, huren en verhuren. Zij, die administratief onderlegd zyn, en reeds in de makelaarsbranche zijn werkzaam geweest Beften de voorkeur. Sollicitaties met opgave van verlangd salaris onder No. 47396 Ad Bureau Bolrek, Amsterdam (C.>. LANGE VEERSTR. GR. HOUTSTR. 50 VOOR Aangiften - Bezwaarschriften Boekhouding Belastingconsu lent Lid oen den bond omn Belastingconsulenten Sloten Bolwerk 29 Spreekuur volgens tel. afspraak 13386 ZEER BILLIJKE CONDITIES HET AANGEWEZEN ADRES. Heden etaleeren wij de nieuwste modellen KINDERWAGENS vanaf f 24 VOUWWAGENS vanaf f7.50 t Kampervest, hk. KL Houtstr. Telefoon 11389 ZIE ONZE SPECIALE ETALAGE 6-pers. land- prima in orde. „Garage Westerhout", Haarlem, Wagenweg 132.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 3