Contingenteering van vleesch goedgekeurd ST. PAULUS IN HET ZILVER ONZE OMROEPER KOMT IN 60.000 GEZINNEN Moeilijke tusschenweg PRIMA COLPORTEURS HUISHOUDSTER TE HUUR ROYALE BOVENHUIZEN GROOTE MEUBELVEILING HEERENKLEEDING OMROEPER Naar een behoorlijken prijs? De Bondsvergadering s AANGEBODEN BETREKKINGEN 1 fE KOOP TE HUtJR AANGEBODEN BOVENWONINGEN met 3 en 4 kamers Verkooplokaal Alb. Cuypstraat 158 VRIJDAG 29 APRIL VAN HET BINNENHOF 1 Eenige cijfers Betere sfeer In bed met rugpijn HET STATIONEERBEBDRIJF Uitbreiding van het wagenpark REDE VOORZITTER L. GUIT Het vijf-en-twintigjarig bestaan van den Ned. R.K. Bond van Overheidspersoneel Het komt voor elkaar Bezoldigd bondsbestuurder en Kamerlid onvereenigbaar kleine adveiienties 20 cent per regel Dienstaanbiedingen 10 cent per regel (Niet voor den handel) BIEDT ZICH AAN STUCADOOR R.K. 2e Bakkersbediende GEVRAAGD BANKETBAKKERIJ SCHILDERS Aank. Provisie Reiziger BOUWERSKNECHT BAKER Gevraagd te Hillegom NET WINKELMEISJE TE KOOP AANGEBODEN TE KOOP Kruidenierszaakje TE KOOP GEVRAAGD LAGE HUUR! 1 maand GRATIS! Mooi droog Onderstuk TE HUUR OF TE KOOF DIVERSEN WEGGEL00PEN Gouden jubileum Naar maat vanaf f 5.per maand N.V. THE LONDON STYLE, PRINSENGRACHT 778 Stucadooren en Witten Een vlugge loopjongen noodig' Plaats een I Degenen, die er extreme meeningen op na houden Minister Verschuur heeft er terecht op gewezen hebben het gemakkelijkste le ven. Dit bleek ook weer in de Tweede Kamer bij de contingenteeringsdebatten uit de benij denswaardige behendigheid, waarmee de tegen standers van het wetsontwerp, dat thans treedt in de plaats van het K. B., dat den vleesehin- voer beperkt, en degenen, die nog krachtiger wilden ingrijpen en het den bewindsman als een grief aanrekenden, dat hij zijn Koninklijk Besluit later in voor de Denen gunstiger zin gewijzigd heeft, over de bezwaren, tegen hunne standpunten aan te voeren, heenredeneerden. Dat juist we legden daar gisteren reeds den nadruk op maakt de positie van den Minis ter ook in deze contingenteeringsaffaire weer zoo moeilijk, dat hij den tusschenweg kiezen moet, dat hij bij zijn zorg voor den eenen be drijfstak den anderen niet al te zeer schaden mag, dat hij bij zijn ingrijpen ten faveure der landbouwbelangen de groote handelspolitieke belangen van ons land die óók weer voor een zeer groot deel landbouwbelangen zijn niet in het gedrang mag brengen. Uitvoerig en goed gedocumenteerd heeft Mi nister Verschuur de beide categorieën bestreden. Dat hij niet op veel te groote schaal is gaan contingenteeren, zooals sommigen hem hadden verweten, kon hij met feiten aantoonen. En in derdaad, wanneer men de lange lijst van arti kelen hoort voorlezen, waarvoor contingentee ring aangevraagd, doch geweigerd is, zal men moeten erkennen, dat de mate, waarin de be windsman van zijne bevoegdheid heeft gebruik gemaakt, uiterst bescheiden is. De artikelen brood, geslagen emaille, baksteen, haver, rogge, radio-onderdeelen, vitrage, vuurvast materiaal en leestklaar schoenwerk compareerden op dit lijstje en werden volgens den Minister slechts als voorbeeld uit een grooter aantal artikelen aangehaald. In gewicht uitgedrukt, omvat da invoer, dien wij momenteel door contingentee ring weren, slechts 1/1600 pCt. van den gemid delden invoer over de jaren 1928, '29 en '30. Naar de waarde berekend, komt het geweerde gedeelte van den import overeen met 4.4 pCt. van de gemiddelde waarde, in dat drietal Jaren hier te lande ingevoerd. Wat het vleesch betreft, het artikel, dat on danks de veel breeder opgezette debatten eigen lijk aan de orde was, heeft Minister Verschuur eveneens welsprekende cijfers gegeven. We mo gen ze hieronder weergeven, omdat ze zoo over duidelijk aantoonen, in welke funeste mate ons uitvoer-saldo in een invoer-saldo is om geslagen Invoer Uitvoer 1928 10888 12769 1929 8831 14870 1930 2270O 8090 1931 20791 7411 Uit dit staatje blijkt, dat in 1931 de- invoer van vleesch den uitvoer met niet minder dan 13380 ton overtrof, terwijl twee jaar tevoren nog onze export den invoer met 6039 ton te bo ven ging. Is het wonder, dat de rechtgeaarde agrariërs hun geestdrift, om de amendementen-van Voorst tot Voorst en -Lovink te steunen, nog voelden vermeerderen? Tóch heeft de Minister ook hen tot matiging aangespoord. Het moge waar zijn, dat totnogtoe prijsstijging door bijkomende in vloeden is uitgebleven, men vergete niet, dat geleide lij k de contingenteering de prijzen zal gaan beïnvloeden. Mr. Verschuur heeft alle vertrouwen, dat eerlang de vleeschprijs zich op een behoorlijk peil zal herstellen. Vooral kan daartoe bijdragen het verdwijnen van factoren als het afslachten van vee op groote schaal door melkveehouders, en de lage eierprijzen die tegenkracht uitoefenden. Den ongeduldigen agrariërs hield de bewindsman het beeld van den afsluitdijk van de Zuiderzee voor. Deze groeit en groeit, doch blijft voorloopig onzicht baar onder water. Doch al ziet men nog niets, de groei is er en ook dtór zou het dwaasheid zijn, in wanhoop en ongeduld het advies uit te roepen van er maar mee op te houden. Bovendien deed de Minister bij zijn antwoord over de amendementen de belangrijke mede- deeling, dat de voortgezette onderhandelingen met Denemarken een betere sfeer geschapen hebben, waarvan veel te verwachten is. In die sfeer schijnt van Nederlandsche zijde de con cessie te zijn gedaan, dat het contingent ver ruimd werd. Maar daartegenover staat, dat de Deensche regeering op andere punten coulance heeft betoond en o.a. ten aanzien van het vleesch met uitvoerconsenten zal gaan werken, die aan den invoer naar ons land veel van zijn funeste, prijsbedervende werking zullen ontne men. Deze mededeeling deed de beide voorstel lers hunne amendementen terugnemen. Is het zoo vreemd, dat we een tipje van den geest van Oslo meenden waar te nemen? Het ontwerp is tenslotte met 50 tegen 12 (so ciaal-democratische en communistische) stem men aanvaard. Van de roode fractie toonden Mejuffrouw de Jong en ds. van der Heide met hun openhartige stem aan de wet meer moed dan de agrariërs van hur fractie, die door af wezigheid schitterden. Zagen ook zij in den maatregel meer dan de woordvoerder IJzerman, die voorstemmen (met een vrij onvriendelijke insinuatie tegen de boe zemvrienden ter rechterzijde) als een leeg ge baar, als een geste van meer politiek-electora ten dan vruchtbaren aard gekenschetst had? Hetzelfde geldt voor den plattelander Braat, die het zoover dreef, zelfs nog de contingenteering, als zij in den geest van Baron van Voorst op den ouden krassen omvang teruggebracht en dan nog eens gehalveerd was, als „tenminste nog iets" te hoonen. Toen het op stemmen aankwam over den niet-geamendeerden maat regel, eclipseerde hij en dorst ook hij de conse quentie van zijn groote woorden niet aan. Over de door dr. Vos en mr. Oud gegispte voorbereiding der verschillende maatregelen heeft de Minister nadere inlichtingen verstrekt, die wel een heel ander beeld gaven van de methoden, daarbij toegepast, en den ernst, daarbij betracht, dan men zich vormt uit aller lei tendentieuze voorstellingen in ingezonden stukken en op protestvergaderingen. Het verst heeft op dit punt een secretaris van een organisatie van confectiewinkeliers het wel gedreven, die op zulk een vergaderihg geheel in strijd met de waarheid meedeelde, dat zijn belanghebbende bond niet door de cri- sis-invoercommissie gehoord zou zijn. We kun nen het verstaan, dat Minister Verschuur be hoefte gevoelde, om in de Tweede Kamer de zoozeer gehoonde commissie-Spanjaard eens 'n pluim op den hoed te steken voor het geweldige werk, dat zij verzet heeft, en voor hare onaan doenlijkheid voor allerlei zenuwachtige excla maties. Een interessant, hoewel tamelijk theoretisch debat heeft zich verder tusschén den Minister en de heeren mr. Heemskerk en mr. Oud afge speeld over de juridische figuur van deze be- krachtigingswet. Kan de Regeering thans met een nieuw af wijkend K. B., vergezeld natuurlijk van een nieuw bekrachtigings-ontwerp, komen? Minis ter Verschuur en mr. Heemskerk beantwoord den de vraag bevestigend, al gaf de bewinds man dadelijk toe, dat de goede trouw hem ge bood, zich daarbij ten zeerste te beperken tot gevallen, waarin zich een absoluut gewijzigde omstandigheid, een novum, voordeed. Doch mr. Oud zag de zaak anders. Hij zag deze wet niet als eene bekrachtiging van het KJ3. Het K.B. Zij moest van haar kinderen weg „Zes maanden rust, weg van de kinderen", schreef men deze vrouw voor, toen haar rug pijn acuut werd. Zij schrijft ons om te ver tellen, hoe zij zulk een kuur voorkwam. Let vooral op den laatsten zin van haar brief: „Twee jaar geleden leed ik aan hevige pijn in mijn lendenen en ik kon mij met moeite rechtop houden. Soms moest ik een heele week naar bed. Gedurende drie maanden ging ik het ziekenhuis in en uit en natuurlijk knapte ik dan wel wat op maar helaas vertelde men mij daar, dat men mij geen medicijnen kon blijven geven, maar dat ik een maand of zes absolutt rust noodig had weg van mijn kinderen. In kon er niet toe komen van de kinderen te scheiden, dus ging ik maar niet meer naar het zieken huis. Ik begon Kruschen Salts te gebruiken en heb sindsdien geen last meer van mijn rug". Mevr. W. Kruschen Salts bevat levenwekkende zouten, die de oorzaak van rugpijn direct bestrijden. Spoedig nadat U begonnen bent Kruschen Salts te gebruiken, houden de ergste rugpijnen op. Zooals U met „de kleine dagelijksche dosis" bemerkt, worden de steken minder en eindelijk weet U nauwelijks meer wat pijn is. En als U dan verstandig bent, voorkomt U een even- tueele wederinstorting door geregeld iederen morgen de kleine, smaaklooze dosis Kruschen Salts te blijven gebruiken. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon. (Adv.) van de wettelijke regeling, zoodat de Minister, als hij het contingent wilde veranderen, met een ontwerp tot wijziging van de wet bij de Kamer zou moeten komen. Met de daaraan na tuurlijk vastzittende kans op noodelooze ver traging. Het geval ontaardde in een nogal spitsvon dige tekstcritiek, waarmede de rest van de Ka mer zich maar niet bemoeide. Intusschen is het te hopen, dat de andere maatregelen minder tijd zullen vergen van de Kamer. Er liggen er nog eenige in voorraad. Mocht het debat daarbij in dezelfde mate uit dijen, dan moet het andere werk er noodzake lijk onder lijden. Naar het „Handelsblad" verneemt, zal nu zeer binnenkort het wagenpark van de stationee- rende auto's de z.g. „blokwagens" worden uitgebreid tot 296 wagens. Op het oogenblik rijden er 251. Wij brengen in herinnering dat, na de ver laging der tarieven, B. en W. hebben besloten het wagenpark met 100 auto's uit te breiden. De A.R.M. („Atax"), de Entam en de B.W.T. kregen elk 25 nieuwe vergunningen; voorts bleven er, zulks wegens de aanneming van de motie-Kitsz in den Raad, 25 gereserveerd voor de A.T.O. (gele band). De B. W. T. heeft reeds van de vergun ningen gebruik gemaakt en 25 nieuwe wagens op straat gebracht; de Entam deed vijf nieuwe wagens loopen; de A. R. M. was nog niet tot uitbreiding van het wagenpark overgegaan. Zoowel de Entam als de A. R. M. achtten het voor het bedrijf te riskant veel nieuwe wagens op straat te brengen. Na overleg met de over heid zullen zij het toch doen, zoodat de beide maatschappijen er samen 45 wagens by krijgen. Voor uitreiking van 25 vergunningen aan de A.T.O. schijnen B. en W. voorloopig niet te voelen."- (Oh. --n. t s De uitbreiding van het wagenpark hangt samen met de verbetering van de „taxi centrale", waarvan wij reeds gewag hebben gemaakt. Wij vernemen dat de centrale, welke thans is gevestigd in het gebouw „Plancius", Doklaan, zal worden overgebracht naar een huis bij het Leidscheplein. De technische in richting zal zeer worden verbeterd, zoodat steeds het publiek, dat opbelt, dadelijk kan worden geholpen. Dat dè centrale in een behoefte voorziet, mag hieruit blijken, dat er in Maart per dag gemiddeld 1600 bestellingen over liepen en in April, tot nu toe, 1750 a 1800 per dag. Als de nieuwe centrale welke wordt ingericht door het Telefoonbedrijf gereed is, wat over een paar maanden het geval zal zijn, verwacht men verviel z.i. veeleer door een totstandkoming gemiddeld meer dan 2000 bestellingen per dag. De Nederlandsche R. K. Bond van Overheids personeel „St. Paulus" viert haar vijf en twin tig-jarig bestaan Donderdag en hedenmor gen te 's Gravenhage en Amsterdam. De vie ring begon vanmorgen op kerkelijke wijze met het opdragen eener H. Mis door den bondsad- viseur pastoor J. G. Jansen, geassisteerd door de weleerw. heeren A. Timmer S.J. en H. Ter- voert, geestelijk adviseur der afdeelingen Rot terdam en Utrecht, aan het St. Paulus-altaar in de St. Martha-kerk aan de Hoefkade te 's Gravenhage, waaronder het mannen- en jongenskoor der parochie gezangen uitvoerde. Na de H. Mis wandelde de deelnemers van de vergaderingen en de feestelijkheden gezamen lijk naar het station Hollandsche Spoor, na men daar den trein naar Amsterdam, waar zij om één uur hedenmiddag arriveerden. Per extra tram gingen de afgevaardigden van den bond vervolgens naar het Coöperatieve Res taurant aan het Molenpad, waar de bonds voorzitter, dé heer L. Guit bij de koffietafel een speech afstak: „St. Paulus in 't zilver." Hier sprak allereerst de heer H. A. Vulink, voorzitter der Amsterdamsche afdeeling „St. Laurentius", waarbij hij vooral de Amsterdam mers welkom heette. Deze afdeeling telt thans duizend leden en de Amsterdammers gaan hier fier op, evenals op het feit, dat Amsterdam werd uitgekozen om daar het Te Deum uit te jubelen tot God. Vervolgens sprak de heer Guit, voorzitter van den Bond, aan deze genoeglijke koffietafel. Hij herdacht degenen die „ons in het goede werk zijn voorgegaan", in het bijzonder het pas overleden bestuurslid Tuns, welk In Memoriam hij des middags in zijn rede op de bondsver gadering herhaalde. De voorzitter der afdeeling Rotterdam bracht hierna dank uit voor het hartelijk welkom den afgevaardigden geboden. Het was wel hoog, dat de feestvierenden moesten klimmen in het Cornelis Broerehuis, maar de gang werd veraangenaamd door ver- serselen op de portalen in het trappenhuis en door het feestelijk entree in de met bloemen en groen vroolijk gemaakte zaal. Onder de aan wezigen merkten wij op den heer A. C. de Bruyn namens het R.K. Werkliedenverbond. De openingsrede werd uitgesproken door het Tweede Kamerlid L. Guit, voorzitter van „Sint Paulus". De loonkortfeig en het kortingswetje Spr. begon met nogmaals het overleden be stuurslid Tun te hèrdenken, waarna hij overging tot bespreking van den algemeenen toestand in en buiten Europa, welke er toe leidde, dat de geheele arbeidersklasse te kam pen heeft met een tegenspoed als nooit ge kend. Toen de Regeering tot het nemen van bezui nigingsmaatregelen of crisis-maatregelen moest overgaan, zocht zij op de eerste plaats haar heil in het verlagen van de reeds verlaagde salarissen van het rijkspersoneel. Ik verdiep mij nu niet in de vraag, aldus spr., of deze door sommigen genoemd „kleine salarisverlaging" slechts middel was om ook voor de andere z.g. beschutte bedrijven loonsverlaging te kunnen bevorderen. Ik constateer slechts het feit, dat door deze regeeringsmaatregei voor al het overheidspersoneel en het personeel in semi-publiekrechtelijken dienst het sein op on veilig werd gesteld. De Kamer-meerderheid, waaronder alle Ka tholieke Kamerleden gaven aan dien maatregel hun fiat. Het is, naar ik vertrouw, aan u niet ontgaan dat „sommige leden" daaraan slechts om bijzondere omstandigheden hebben mede gewerkt. Voor hen gold en geldt nog de over tuiging, dat de salarisverlaging voor het rijks personeel van dien aard is en was, dat verlaging daarvan slechts kon tengevolge hebben, dat op kleeding en voeding nog meer moest bezuinigd worden. Zoo beschouwd is er in deze verlaging op zich niet veel rechtvaardigs te vinden. Het was een harde maatregel. Toen kwam het kortingswetje. Wij bespreken hier niet op wat bijzondere manier deze wet in de Kamer werd aangenomen en welke Kamer leden er het onaannemelijke van hebben aan getoond en er toch voorstemden, maar wel kan worden nagegaan dat het kortingswetje voor alle groote gemeenten en de provinciën een dooi de regeering opgelegde salarisverlaging ten ge volge heeft. Toepassing van de wet beteekent niet geld in de rijksschatkist, maar wel een extra hef fing alleen op overheidspersoneel toegepast. Bn soms extra inkomen voor de gemeenten. Wij staan practisch voor een loonsverlaging over de geheele linie. De meesten onzer zullen bin nen enkele dagen de zegenrijke werking van deze regeeringsbemoeiing met de loonpolitiek ondervinden. Moeilijke strijd Wij hebben samen, het Hoofdbestuur en meer in het bijzonder het dagelijksch bestuur en de betrokken afdeelingen alles in het werk gesteld om de korting zoo weinig mogelijk op de minet gesalarieerden te doen drukken. Wü poogden er zoo goed mogelijk uit te komen en in tal van plaatsen is het ons gelukt een pro gressieve heffing tot stand te brengen. Het ge heel afwijzend standpunt door sommige orga nisaties, waar de zaak aan de orde kwatti heeft daaraan herhaaldelijk in den weg ge staan Het waren meer onze bestuurders die den moed hadden de zaken in het juiste licht te zien en de leiding te nemen ook als verla ging onafwendbaar bleek, in het belang van het personeel. De bondsleiding hééft vooral bij de eerste re geeringsmaatregei wel met zeer groote moeilijk heden te kampen gehad. Wat daarbij is opge vallen is, dat ondanks de hier en daar hevig op laaiende ontstemming toch een prachtige geest van begrijpen aan het licht kwam. Het was een zeer moeilijke tijd. De kameraden hebben van onze tegenstanders toen de meest uiteenloopen- de grove bestrijding ondervonden. Wellicht om een doorbraak te maken in onzen bond. Dat is Goddank niet mogen gelukken. De komende tijd zal voor net overheidsperso neel geen gunstige zijn. Er zullen in sommige gevallen gemotiveerde en in andere gevallen ongemotiveerde aanvallen worden gedaan op loon en rechtspositie. Wy zijn bereid daar waar gemotiveerd wordt en in georganiseerd overleg over vermindering van positie wordt onderhandeld onze medewer king te verleenen, dat spreekt van zelf. Dat volgt uit de verantwoording voor behoud van goed overleg en uit het streven naar mede zeggenschap. Wü laten ons niet zoo maar iets opleggen. Het staat vast dat wü het vertrouwen heb ben van het katholiek gemeente personeel, het rykspersoneel, het personeel in dienst van de verschillende Naamlooze Vennootschappen en ook het etchnisch en verplegend personeel werk zaam in particuliere krankzinnigengestichten. Dit heeft zich het laatste jaar in een belang rijk aantal bij ons aangesloten. En wanneer wy daarbij in het oog houden, dat niet alle besturen van katholieke verplegings-inrichtin- gen hun medewerking verleenen om tot regeling van rechtspositife te komen, dat niet aan al die inrichtingen in geiyke mate de katholieke organisatie wordt bevorderd, dan mogen wy over het verloop van zaken daar niet onte. vreden zyn. Er zijn nog eenige gevallen aan hangig, waarvoor de hulp, ja zelfs de hulp van de hoogste kerkelijke autoriteiten moet worden ingeroepen, om tot eenig resultaat te komen. Wü verliezen ook ten aanzien van deze zaak niet ons optimisme. Het komt voor elkaar, vooral omdat wy weten dat 's Pausen woord vastgelegd in Quadragesimo Anno niet alleen voor de arbeiders geschreven is. Spr. bracht vervolgens dank uit aan de be stuurders, die hun arbeidskracht tot intense hoogte opvoerden en zegt, dat men zich door een toekomst, die er duister uitziet, niet moet laten neerdrukken. De heer Guit behandelt hierna de innerlijke organisatie en administratie. Wy stellen ons voor, aldus spr., na deze Bondsvergadering een aanvang te maken met de vervolmaking van onze administratie do cumentatie het bewerken van statistieken. Het nemen van maatregelen, waardoor nog beter dan tot nu toe de financieele positie van de verschillende gemeenten, provinciën en het ryk kunnen worden beoordeeld. Dat is, het spreekt vanzelf, door ons gevoeld als een noodzakelijke behoefte. Wanneer wy den naam van modernen katho lieken vakbond willen behouden, dan dient aan deze vraagstukken wrl zeer bijzonder de aan dacht te wordén geschonken. Er zullen dan ook door het Hoofdbestuur in deze richting maatregelen worden genomen Nu zou kunnen worden opgemerkt, dat ai die zaken beter zouden kunnen worden tot stand gebracht, door één katholieke organisatie van overheidspersoneel. Deze opmerking, indien gemaakt, is juist en die omstandigheid is ook aan het Hoofdbestuur niet ontgaan. Idealistisch zou kunnen worden gedacht aan één redactie-bureau waar één or gaan wordt gereed gemaakt voor al het katho lieke overheidspersoneel in Nederland. Een or gaan, dat wetenschappelijk en practisch aan de allerhoogste eischen zou kunnen beantwoor den. Mogelijk zou zyn één centraal kantoor, met een centraal bestuur voor de organisatie van het Nederl. Katholiek Overheidsper soneel. Een op moderne leest geschoeid documentatie-bureau. Een aan de eischen van den tyd beantwoorde statistische afdeeling. Dat aller onder leiding van één bestuur. wy zyn bereid! Na deze met groote aandacht aanhoorde rede volgde langdurig applaus. Donderdagmiddag te ongeveer vyf uur werd de bondsvergadering van het jubileerende St. Paulus geschorst en vereenigden zich de deel nemers aan een gemeenschappelijken maaltyd in het Coöperatieve Restaurant Molenpad. Nadat men vervolgens van half acht tot on geveer half tien in het Cornelius Broerehuis in huishoudelijke vergadering bijeen was werd omstreks half tien de openbare vergadering voortgezet. Stins herdacht. De bondsvoorzitter, de heer Guit, herdacht met enkele woorden den ontslapen voorzitter van den R.K. Mijnwerkersbond, den heer Stins, die in het roerige myngebied zooveel voor zyn organisatie heeft gedaan. Besloten werd een telegram van rouwbeklag te zenden aan den R.K. Mynwerkersbond. Zevende bezoldigde bestuurder- Het voorstel van het hoofdbestuur tot aan stelling van een zevenden bezoldigden bestuur der met standplaats den Haag werd aange nomen. De heer Guit kiest. Omtrent de huishoudeiyke zitting werd ons door den tweeden voorzitter van den Bond, den heer H. A. Vulink, nog meegedeeld, dat de bondsvergadering met algemeene stemmen be sloot de functie van dagelijksch bondsbestuur der met het Kamerlidmaatschap onvereenig baar te achten. De heer Guit, de leiding der vergadering hervattend, zeide, dat hy de vraag „Binnenhof" of „St. Paulus" zeker zal beant woorden met te kiezen vóór St. Paulus. Na deze verklaring bood de afgevaardigde van Rot terdam namens alle afgevaardigden ter bonds vergadering aanwezig den heer Guit een bloe menmand aan, terwyl de vergadering door eeh stormachtige ovatie haar instemming betuigde. Na eenige gedachtenwisselina werd verder besloten een bedrag van lóöö neschikbaar te stellen voor een glas-in-lood-venster en even tueel een muurschildering voor de kapeï'vaI het nieuwe sanatorium van „Herwonnen Le venskracht" uit dankbaarheid voor den gedu rende de voorbye 25 jaar van God ontvangt zegen op het verrichte werk. Te ongeveer kwart vóór elf schorste de voor zitter de vergadering tot Zaterdagmorgen.' OMROEPERS brf vooruitbetaling ëuiiaiiammiiniiintiiniiinniiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinitiiiiiiiiiiitniiiiiiuiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiTiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiinüiniiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinuuiuNiuiuiS Wit- en Watervertwerk. Vraagt prijsopgave, by J. C. v. d. STEEN, Orchi- deeënlaan 2, Heemstede. Aannemer v. alle voorkomende Stucadoorswerken. B. z. a. te Westwoud de beste getuigen geeft zyn tegen woordige patroon. Brieven onder lett. O 1681, bureau van dit blad. BANKETBAKKERIJ. Ba.a. flinke banketbakkers halfwas, v.g.g.v., ook genegen in de brood- bakkerij behulpzaam te zijn. Brieven no. O 1701, aan W. v. d. LANS. Agent N. H. Courant. Hillegom. O 1701 Eenv. Juffr., R.K., 43 Jaar. biedt zich aan, tegen Juni, te A'dam, als ln net klein burgergezin. Brieven onder lett. O 1890, bur. van dit blad. H. H. KAPPERS NETTE JONGEN zag zich gaarne geplaatst om in het vak te worden opgeleid. Br. onder letter O 1698, bur. van dit Blad. O 1698 Biedt zich aan te Amsterdam JONGMEXSCH voor alle voorkomende werkzaamhe den, oud 17 Jaar. Brieven letter O 1682, bur. van dit blad. PARTICULIER DETECTIVE b. Z. a. Opsporing van Personen en Goede ren, geheime opdrachten. Br. lett. A. M., OVA, Vyzelstr. 6, A'dam. TUINMAN (vakman) ren van tuinen. LELIESTRAAT 26, b.z.a. v. aanl. onderh. en verande- Haarlem O 1702 AiiiiiuniiiiiiiiiiiiüuiuiiiiiiuMiiiiiiiiiuiuuuiiimiiiiiiuiuimiHiiiuiiuMiiiiiiiiimuiiiiiiiiiiiiiiiiuiiBiuiuiiiuiiiuiiiimiiiiiaiiiuiiiiiiiimiiniiiiiiuiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiMiiiiiiiuiS voor het plaatsen van boekwerk-abonnementen by particulieren. Hooge provisie. Zy die met succes ais zoodanig zyn werkzaam geweest, gelieven te solllclteeren onder letter O 1673, bureau van dit blad. Nette R.K. WINKELJUFFROUW gevraagd, bekend met het vak Extern slapen. Br. lett. O 1668, bur. van dit blad. Voor terstond gevraagd een ONDER WIJZERES (voor tydelijk) a. d. KI. H. Theresia-school Zomervaart Haarlem. Br. aan het hoofd der school J. M. HEUVEL, Wilsonsplein 79 rd.. Haarlem. O 1696 In klein gezin te Amsterdam ge vraagd een net R.K. MEISJE pl.m. 16 a 17 jaar v. d. en n. Hui selijk verkeer. Loon 22.50 p. m. Br. onder letter O 1654, bur. van dit blad. Fl. beschaafd Meisje gevr. voor d. en n., zelfst. k. werken en koken, lief voor kinderen. Aanmelden Mentawi- str. 31, bij Soendaplein, Haarlem (N.) O 1677 ACTIEF AGENT gevraagd door Glasverzekering-Maat- schappij. Brieven onder letter O 1678, bureau van dit blad. gevraagd by C. BURGER, v. d. Meij- straat hoek Lindelaan, Alkmaar. O 1660 gevraagd J. v. d. KAN, Graaf Flo- riszstraat 1, A'dam. O 1653 Terstond gevraagd een bij W. N. KONIJN, Meerweg, Boeke- lermeer, Heiloo. O 1680 NETTE JONGEN gevraagd van 1518 Jaar, Jac. v. Lennepstraat 273 I. Amsterdam. Aan melden 78. O 1688 Voor direct gevraagd zeer eenvoudige HUISHOUDSTER, leeftyd tusschen 40 en 55 jaar, in klein eezin. omtrek Beverwijk. Br. no. O 1703, bijkant. N.H Ct., Beverwijk Gevraagd FLINKE DIENSTBODE, liefst voor den dag. Gr. wasch bui tenshuis. Adres: ZONJEE, Breestraat 30, Beverwyk. O 1704 Gevr. in beginn. manuf.zaak te A'dam JONGEDAME c.a. 23 p. 15 Juni. Brieven letter O 1683, bureau van dit blad. Gevraagd door Wedr. te Haarlem een nette R.K. HUISHOUDSTER, leeftijd 4550 jaar. Br. ond. lett. O 1655, bur. van dit blad. Een flinke BAKER gevraagd, on geveer 25 Mei. Br. m. verl. loon ond. lett. O 1658, bur. van dit blad. Voor terstond gevr. een FLINKE JONGEN boven 18 jaar, die goed kan melken bij H. JANSEN, Havenstraat 19, Heemstede. O 1543 Gevr. te Haarlem een nette R.K. HUISHOUDSTER bij persoon alleen, tusschen 40 en 50 jaar, uit gewonen arbeidersstand. Br. onder letter O 1558, Bur. van dit Blad. Gevraagd een net R.K. MEISJE voor den dag of dag en nacht met beslist huiselijk verkeer bij G. J. ZONNEVELD, Van Neckstraat 4, Amsterdam (C.). O 1623 Wegens ziekte der vorige voor dir. gevr. een NET MEISJE voor dag of dag en nacht, bij J. JANSEN, Belgischestraat 1, Zaandam. O 1679 Gevraagd een FLINKE BAKKERSKNECHT, zelfstandig kunnende werken en met Banketbakkery op de hoogte, van goede getuigen voorzien. Brieven aan HUB. H. DIJSSELBLOEM, Voorhout. O 1695 Gevraagd te Haarlem een NET MEISJE R.K., voor de huishouding, van 's morgens 83 u. Vrydags tot 7 u. Leeftijd niet ben. 17 jaar, ƒ5— per week. Brieven onder letter O 1705, bureau van dit blad. voor direct in klein huishouden een FLINKE MEID voor d. en n. of d. volkomen op de hoogte van geheele huishouding, niet beneden 35 jaar. Aanm. C. J. W. v. d. SCHOOT, Weeresteinstraat 145, Hillegom. O 1656 gevraagd voor Brood- en Banket bakkery, pl.m. 16 jaar. Bekendheid met de branche strekt +ot aanbev. Aanm. Corn. Krusemanstraat 21. Amsterdam, tusschen 8 en 10 uur 's avonds. O 1666 pinillllllll«lllllllimitllll!llll1llllllinniinilinilllllll!!l!l!l!l!!llllllll!l!llini!ll!l!lll!llll!lll!!!lll!lliniln!l!nillllll!lllllll!llll!linil!l!llllllllllll!l!lllinn!lllll!lllllllllll!nmilll ^iniiinniniiionnniitiuiiiiiniinniiniiimiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiuiiiiiuHiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiuiiiiiiiiuiiiiiiiiiiuiniiiiiiuiiniiiiiiiniiiinnniiiiinH TE KOOP een notenhout geschilderde linnen kast, in zeer goeden staat. Prijs 5.-. Adres Burretstraat 10, Haarlem. O 1676 Te koop wegens vertrek Baionkast TRAPNAAIMACHINE, inzinkbaar, merk Victoria, als nieuw f 110. Kruidbergerweg 41, Santpoort (Dorp) Te koop te Amsterdam een ZAAK in kruideniers- en aanverwante ar tikelen. Zeer lage huur. Brieven lett. O 1684, bureau van dit blad. Mooie Inzinkbare Pfaff NAAIMACHINE f 67.50. Laatste model, zonder gebre ken. Ie Helmersstr. 257 hs., A'dam. O 1686 Billijk ter ovem. mahon. Linnen kast, eikenh. spiegel, vulkacheltje, dito gas en electr. Tel. 20041. Nic. Maesstr. 87 boven, Amsterdam. O 1663 SPOED Weg. vertr. te koop, een Hudson tou ring 6 cyl,, 6 pers., best loopend 90, pracht boxer, reu, 1% j„ 35.en nieuw radio wlsselstr. toestel 65.-. Ostadepl, 4, blauwe brug, Heemstede. O 1697 12.000 Witte-, 10.000 Gele- en 10.000 Roodekoolplanten. Best soort en plukklaar. Tevens 7 bakken plan ters (Bevelanders). Bij JAC. TROMP, Hondenweg. H.H.Waard (Zuid). O 1649 INVALIDE WANDELWAGEN met luchtbanden. Zoo goed als nieuw. Te bevragen: Lindenlaan 101, Alk maar. o 1661 3 stuks Patent-veiligheidscassa's te koop aangeboden. Prijs 20. Alleen gebruikt bij Tentoonstelling. Ripperdastraat 3, Haarlem. O 1675 Te koop een y2 TONS FORD met nieuwe laadbak en cabine, goed loopend en een zoo goed als nieuwe platte wagen, bij Jn. VAN VELSEN, Ryksstraatweg 81, Heemskerk. O 1671 Te koop A'dam, (O.), prijs f450.lage huur. Br. ond. lett. O 1685, bur. v. d. blad. DOOR OMSTANDIGHEDEN le kl. Eng. HEERENRIJWIEL, dubb. remmen, mooi in moffel en nikkel, f 20.— heeft f 140 gekost. LEID- SCHESTRAAT 2, Haarlem O 1699 RIJWIELEN H. Rywiel met trommelnaven f 20.—, D. Rywiel m. dubb. rem men f 20.beide voorzien van electr. lamp. Breestraat 3. Haarlem O 1700 luuiunuiniiuniiiiuninnniiiiHiniiiDiiiiiniDmiiiiiiiimiiiiiiiiiimTnmiiininniiiiinniinnDmuinmiiuiiiiuuiiiiiiiiiHiiiiiiiiuuimimDmiTnnniniig nunniiinnnuiiiiTmiiunnumiiiiiiminiiiimUS Te koop gevr. VA TE KOOP gevraagd ZAAK Gooi of Haarlem. VARKENSVOER Brieven onder letter O 1652, bur. MELK OF SCHILLEN enz. Brieven van dit blad. onder letter O 1694, bur. van dit bi. |llllllllllllllllllllll!IIIUIIIII!llll!lllllinilllllllllllllllllllllllllllll!IIIIIIIIIIIIIIIHIIII]llllllllllllllllllnlllllllllllllllllllllllllllllll!IIIIUIIIIIIIIIII!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIg 3iiiniiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiuiuiiiiiiiii!ii!iiiii!iiiiiiiiiiiiiii!iii!ii!iiiniiiiiiiiiii:iii!iiMi!iiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniii:iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMia@ aan den BAARSJESWEG, STUYVESANTSTR. en VAN RENSSELAERSTR., vanaf f 32.per maand. Te bevragen: Woningbureau, Bonaireplein 8, Amsterdam (W.), Telefoon 80459, na 6 uur 83979. (Ook des Zondags). O 1687 te huur. Gelegen Baarsjes (West) n.b. brug Overtoom, bevattende 4 kamers, Keuken, badkamer, vast bad. Voorzien van stroomend koud en warm wa tervoorziening enz. Huurprijs vanaf f 35 per maand, plus f 5 voor watervoorziening. EEN MAAND GRATIS WONEN. Inlicht.: W. STEIJGER, Paramarlbostraat 7 1ste étage, Amsterdam. O 1523 Te Huur een BEL-ETAGE, omtrek Westermarkt, Amsterdam, v. klein gezin. Br. lett. O 1651, bur. v. d. bl. TE H U TJ R Een VrU HUISJE, 2.5o' p, w. Ka mer, keuken, slaapk., bijkeuken, gang, schuurtje, zolder m. sl.gel. v. menschen zonder kinderen, 1 uur van Amsterdam. Br. lett. O 1664, bur. van dit blad. WINKELHUIS te huur a 6.p. w. op goeden stand te Abcoude. Br. aan P. VER MOLEN te Abcoude. O 1631 TE HUUR Vry bovenhuis, ruime vestibule. Ka mer en suite, 5 slaapk., 3 baloons. ƒ40— p. m. Adres Populierstraat 16 rood of Middenweg 109, Haarlem. O 1674 Te huur 1 Mei leeg HEERENHUIS, Zandvoortschelaan, Heemstede, f 650 p. j. Br. Orchideënlfian 2, Heemstede, vlak bij Station Aerdenhout. O 1693 TE HUUR bovenh. L. Molenstr. 1, 30.p. m. Te bevr. Jordenstr. 21, Haarlem. O 1672 TE HUUR. Gelegen aan groot vaarwater. Bil lijke Huur. Te bevr. W. STEIJGER, Paramaribostr. 7 le étage, A'dam. O 1524 Een net Ingericht BURGERWOON HUIS, van alle gemakken voorzier- met voor- en achtertuin, staande tl Heiloo bij R.K. Kerk, School er Station. Te bevragen bij den eigenaar V. ZOON, aldaar. O 1659 TE HUUR ruim bovenhuis. Frankestr. 21 rd-- Haarlem. Te bevr. Anegahg 7, Haar lem. O 170ö Ruwharige FOXTERRIER, wit en zwart gevlekt, halsketting, -+• 10 maande». Tegen belooning terug te bezorgen: ELSWOUTSHOEK, Overveen. O 1^1 De in handelskringen welbekende heer van der Heyde zal Zaterdag 30 April den daf herdenken, dat hy vóór vyftig jaren in die»5' trad by de makelaarsfirma G. de Vries e Zonen te Amsterdam. op ZATERDAG 30 APRIL, 's middags 2 uur, »s avonds 7 uur. KIJKDAGEN: DONDERDAG en VRIJDAG AMSTERDAM (Z.) Vraagt Inzage stalencollectie. Coupeursbezoek door het geheele land- Tel 36281. Geopend tot 8 uur. Zaterdags tot 10 Utir- LEERT AUTORIJDEN. HESSELING-HOLZHAUS. Hoofdweg 410, Amsterdam. Privé Curs. 15. Tot rybew. f 30. O 1411 Net R.K. meisje, 23 jaar, te Am sterdam, zoekt leuke Vriendin. Br. lett. O 1662, bur. van dit blad. WEIDE GEVRAAGD voor 2 pinken. Opgave met prys aan N. BROERS, H.H.Waard. Middel weg (Z.). O 1657 Autoryschool EWALD HOLZHAUS, Bosb. Toussaintstr. 7 Tel. 82104. Amsterdam. O 1401 Slaapkamertje te hnur b.b.h. f 2.50 per week. PRINSENGRACHT 361II, Amsterdam. O 1665 Huiskamers vanaf ƒ2.50. F. BOSM-k Wilhelminastraat 78, A'dam. O 1716

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 6