SPORT EN WEDSTRIJDEN Ajax favoriet! Ajax techniek zegepraalt te Rotterdam Philips' revanche H.V.V. troeft D.H.C. is er KM 1 EEN 4-2 OVERWINNING MAANDAG 9 MEI H. V. Vgrijpt den stroohalm en houdt haar lot in handen O.H.C. eerste klasser Hoe lang nog? H. F. C.'s lot beslist Het loopt Z. A. C. niet mee Juliana uitgeschakeld F. V. C. degradeert De Ajax-middenlinie in puike conditie Van Reenen's hattrick Ajax klopt Feijenoord, in Rotterdam met 4—2. Een kiekje uit deze interessante match voor. het doel van. Feijenoord. Veendammers mogen hun club maar niet zien winnen Onprettig verloop E. D. O. in een zwakken wedstrijd met 52 geklopt Weinig moois Gouda op regelmatige wijze met 31 geklopt Tot rust achter VOETBAL-COCKTAIL Gemixed door Lakkie BELGIË—FRANKRIJK 5—2 Noord-Duitschland Noord-Nederland f fi'irn iit ui if <lf» e ~T~fxx Wanneer de Ajacieden Zondag in Rotterdam winnen, zoo schreven wij in onze voorbesch u- wing, valt met hun kampioenschap ernstig re kening te houden. Welnu, Ajax heeft gewon nen en dat zelfs op zóó overtuigende wijze, dat niemand wel meer aan hun kracht zal twijfe len. Thans staan de Amsterdam, ers op hun eide concurrenten, Feijenoord en Enschede, drie punten voor en die regen in een dergelijke competitie heel zwaar. Beide clubs moeten bo vendien nog naar Ajax toe, zoodat practisch kan worden aangenomen, dat de rood-witten dit jaar weer kampioen van Nederland zullen worden. Veendam heeft het op eigen terrein niet te gen Philips kunnen bolwerken en dat is geen verrassing. Deze revanche-wedstrijd is niet een van de aangenaamste geworden. De heer Vuyk schijnt de teugels niet al te strak te hebben ge houden en er werd aldus het relaas van on zen verslaggever nog al geduwd en gesmeten. Dat de back v~:i Veendam, Knigge, bij een bot sing een beenbreuk opliep valt te betreuren voor de Veendamsche club. Dit ongeval zou t:hter geenszins aan ruw spel te wijten zijn, doch aan samenloop van omstandigheden. De stand van de kampioens-competitie is thans: Ajax 5 4 1 Feijenoord 5 2 2 Enschede 5 2 2 Philips 5 1 1 Veendam 6 1 0 gesp. gew. gel. verl. pnt. v. -t. 9 23—6 L 6 14—8 L 6 12—9 3 7—10 427 Zooals wij verwachtten heeft H.V.V. ep 'gen het kanslooze E.D.O. geslagen. Het pleit wordt dus wellicht beslist in den laatsten wedstrijd: Haarlem—H.V.V., waaruit de roodbroeken naar één puntje behoeven te halen om het eerste klasserschap te bereiken. Mocht H.V.V. echter winnen en de kans daarop is volstrekt niet uitgesloten dan wordt de strijd nog in één of meer beslissinswedstrijden voorgezet. gesp. gew. gel. v_rl. pnt. v. -1. Haarlem 3 2 1 0 5 106 H. V. V3 1 1 1 3 12—11 E. D. 04 1 0 3 2 9—14 Voor HJF.C. is in afdeeling II de kans op een beslissinswedstrijd verkeken. D.H.C. koos het zekere vóór het onzekere en klopte Gouda met 31. Hierdoor heeft Delft dan eindelijk zijn eerste klasser en gaat H.F.C. een zwaren t jd tegemoet in de gevreesde lagere regionen. 7 1 H.F.C. zich ten tweede malen kunnen herstel len? De tijd moet het leeren. D.H.C. H.F.C. Gouda gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. 3 3 0 0 6 11—1 3 1 0 2 2 3—7 4 1 0 3 2 2—8 Het ziet er voor Z.A.C. in den Oostelijken promotie- en degradatiestrijd niet roosldeurig uit. Met 32 verloor de Zwolsche club van Quick en heeft thans drie punten verloren. Er valt nog weinig van het eindresultaat te zeg gen, maar de kans, dat Z.A.C. zich handhaaft, achten wij maar heel klein. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. Ensch. Boys 2 1 1 0 3 54 Quick 2 10 12 44 Z.A.C. 2 0 111 5—6 In het Zuiden is Juliana uitgeschakeld en ziet het er naar uit, dat de Valk nog aan het langste eind trekt. Van Middelburg valt ons de nederlaag in Helmond wel wat tegen, maar de spanning is door dezen uitslag onverminderd bewaard. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. De Valk 3 2 1 0 5 6—2 Middelburg 3 2 0 1 4 99 Helmond 3 1113 8—6 Juliana 3 0 0 3 0 3—9 Het lot van F.V.C. is beslist. De 4—2 neder laag tegen Sneek verwijst de Huizummers naar de tweede klas. Haalt Sneek uit den laatsten wedstrijd, thuis tegen Noordster, ten minste maar één punt, dan is het eerste klasserschap bereikt. Voor hoe lang, zal men vragen. Sneek Noordster F.V.C. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. 3 2 1 0 5 10—5 3 1113 4—5 4 0 2 2 2 5—9 Spangen wel bijgenaamd het Spartadorp begon reeds om twaalf uur symptomen te dragen dat er iets bijzonders op til was. Tegen éénen was het er een geweldige drukte. Hoe was het ook anders mogelijk, immers op het Sparta-terrein zouden de twee favorieten voor het nationale kampioenschap elkaar bekampen. 'n Heerlijk Meizonnetje dreef allen naar bui ten. Des te meer het aanvangsuur der wed strijd naderde, des te moeilijker de taak werd van het verkeersagentenleger om de talrijke touringcars, vracht, en luxe wagens in de tal rijke straten van Spangen een parkeerplaatsje te bezorgen. Tenslotte was geheel Spangen in een fameuze autogarage herschapen, 'n Groot percentage der wagens, die vooraf reeds de bloembollenvelden bezochten en met bioemen- slierten getoid waren, was uit Amsterdam af komstig. Om half twee reeds was Spangen tot in de verste hoeken gevuld. Reeds Woensdag waren nagenoeg alle plaatskaarten uitverkocht, ge voeglijk kunnen wij aannemen dat er duizenden teleurgestelden geweest zullen zijn. Het een en ander wijst er ook weer eens terdege op, dat de Stadionbouwplannen van Feijenoord, waar. bij o.a. een ontwerp is met 60.000 zitplaatsen, toch niet op lossen leest geschoeid zijn. Wanneer wij gaan schatten is een publieke belangstelling van 35.000 koppen te weinig en 40.000 te veel. De regeling liet hier en daar nog al eens iets te wenschen over. O.i. was er te veel publiek binnen de afrastering toe gelaten. In vollen ren doken de spelers af en toe tusschen het publiek. Bovendien werden de meeste persmenschen bij den ingang die tot de perstribune leidt, botweg teruggewezen. De contröle was niet te vermurwen. De ver slaggevers moesten de hoofdcontrole maar op zoeken om zich zoodoende van een plaatsje te verzekeren. Tenslotte werden plaatsen boven op de staantribune aangewezen. Tenslotte toch in het beloofde land „aangeland", bleek er een overgroot tekort aan persplaatsen, waarom voor 'n dergelijke nmoeting nu niet een extra rij plaatsen gereserveerd. Tenslotte bleek ook nog dat verschillende ongenoode gasten (met staanplaatsen) op de tribunes hadden plaats genmen, hetgeen aan. leiding gaf tot een klein incidentje. Herman, dad bracht het zaakje in het reine. Terwijl de modernste „Schlagers" door de lucht galmden, liep het tegen twee. De in het blauw gestoken Ajacieden verschijnen het eer ste direct gevolgd door de Overkanters. Film operateurs draaien er lustig op los en het „click clacken" is niet van de lucht. Gewijzigde opstellingen Bij het opstellen der beide ploegen deed het vreemd aan dat Volkers de rechts buitenplaats bezet. Nog grootere ongrijmdheden bij de Over- maschen: Jaap Paauwe doe internationaal rechtsbuiten, Bas Paauwe .de weerg'aiooze cen- terhalf, kanthalf en Puck v. Heel centerhalf, zoodat toen scheidsrechter Mutters het aan. vangssignaal liet de volgende ploegen tegen over elkaar stonden: Feijenoord. Van Male, Bul, van Dijke, B. Paauwe Jr., van Heel, van Ooijen, J. Paauwe Sr., Barendregt, Groenendijk, Burg, van He'ijzen. Mulders, Schubert, van Reenen, Jurriaans, Volkers, Strijbosch, Andriessen, van Deyck, van Kol, Diepenbeek, de Boer. Ajax. De eerste aanval wordt door Schubert inge luid, maar Paauwe Jr. zit er direct tusschen. Andriessen zet over naar Mulders, v. Reenen en Schubert komen er nog even aan te pas maar dan gaat het weer naar de andere zijde. Barendregt en Groenendijk zijn bijzonder be weeglijk en op de overdekte die geheel en al al met Rotterdamsche rood-witten bezet is, vangen wij aldra op: „Wat start Jaap snel en wat is Wim vlug. Uit een pass van van Heel schiet Barendregt met een vliegend schot naast. Het eerste gevaar voor de pseudo blauw.witten komt van Volkers, die echter te scherp voor. zet, zoodat v. d. Male klemvast vangt. Nadat Burg en v. Heijzen een combinatie te ver had den doorgevoerd en Diepenbeek succesvol in greep, komt de bal bij Schubert die ineens inschiet, van Male stompt subliem terug. Een heftige doelworsteling ontstaat Paauwe Jr. is de reddende engel die naar zijn broer plaatst. v. Kol zien wij nu grandioos missen en heel de Mokumsche aanhang beeft, maar Barendregt is langzamer dan de Boer. Direct hierop weer 'n missen van v. Kol bij een pass van v. Heel, nu schiet Barendregt ver naast. De rechter vleugel van Feijenoord is het meest in actie, want de „rijzige" speelt aan de overzijde zoo weergaloos voor zijn tegenstanders, dat er wei. nig succes te verwachten is van deze zijde. Feijenoord leidt Na 13 minuten spelens heeft de jongste Paauwe den bal weer eens naar zijn „grooten" boer gestuurd. Veel goeds heeft de remplagant van Hendriks nog niet gepresteerd. Maar zie, eensklaps zet hij keurig voor. De onthutste Groenendijk staat perplex, weet niets beters te doen dan ineens in de richting voor den vrij- ?~/X. staanden Burg door te geven, die zich geen minuut bedenkt en keurig via den paal in schiet. (10). Feijnoord komt nog even terug, Van Kol redt door naar den toesnellenden Groenendijk den bal afhandig te maken en Diepenbeek is er Burg en Van Heyzen te vlug af. Inderdaad zouden wij aan de reputatie van onzen inter nationalen spil te kort doen wanneer wij ook hem nu niet eens naar voren brachten. Zonder zich op den voorgrond te plaatsen wist de lange Ajacied steeds meer en meer terrein te winnen. Direct had hij steeds weer den bal onder zijn macht, even kijken, en dan meestentijds naar den vleugel. Mulders en Volkers staan steeds op de juiste plaats en zijn een doorloopend gevaar. Laten wij nu eens even een kleine troepen- schouw houden. Volmondig moet eenieder toegeven, dat Ajax het beste voetbal speelt. 'n Voorhoede met 'n uiterst gevaarlijk centervoor, goed spelverdeeler, snelle vleugel spelers. Binnenspelere die weten hoe een aanval opgebouwd moet worden, daarachter een goed voedende halflinie, die steeds weer tijdig in de verdediging terug was wanneer gevaar dreigde, v. Kol was er dikwijls leelijk naast, maar Diepenbeek daarentegen speelde voor twee. De combinatie bij de blauw-witten werd steeds beter. Zienderoogen werd Ajax sterker, steeds weer keerden de hoofdstedelingen terug. Een doelpunt zat in de lucht. Het achtertrio van Feijenoord hield evenwel nog stand. De half linie was steeds zoek en bepaald slecht te noemen. Zoowel v. Ooyen als Paauwe Jr. werden steeds gepasseerd, terwijl v. Heel, die het op de spilplaats steeds te mooi wilde doen en vooral te veel pingelde, steeds zijn meerdere vond. Na het hoopvolle begin zakten de zeer incon stant spelende „gelegenheidsvoetballers" Groe nendijk en Barendregt meer en meer of. Van zelfsprekend ging het resteerende drietal in de malaise deelen. Af en toe huppelde Groenen dijk nog wel eens "achter een verren uitrap van Van Male aan maar steeds zonder systeem ging dat alles. Het verwachte doelpunt zou niet lang op zich laten wachten, v. Reenen stond steeds te popen, maakte de openingen en stelde zich steeds vrij op. Schubert-Mulders van de eene, Jurriaans-Volkers aan de andere zijde zigzagden om hun belagers heen. Aanvankelijk vond Volkers in Van Dijk zijn meerdere, lang duurde het evenwel niet meer. En toen de rasch goochelaar het eenmaal doorhad, was hij „dikkie" steeds te glad af. En als Jurriaans en Volkers hem weer eens als „peelpopje" gebruikt hebben, belandt een effectvolle voorzet van Volkers ternauwernood in de handen van Van Male. Even een benauwd oogenblik aan den anderen kant. v. Kol mist en Barendregt en Groenendijk snellen toe evenals De Boer Corner!! Paauwe Sr. zet voor, hoog voor. De Boer grabbelt uit den bovenhoek. Nogmaals corner, 'n heftige doelworsteling. Maar daar is Groenendijk heeft nog eens een helder oogenblik, v. Heel die inmiddels linksbinnen is gaan spelen geeft goed door, de blonde cen- tervoer schiet ineens en de Boer weet den schuiver ternauwernood te keeren. Plotseling snerpt bij een Feijenoord-aanval de fluit van Mutters. Penalty!!! Diepenbeek zou van Heel ongemerkt unfair aangevallen hebben. Paauwe Jr. schiet netjes in. Feijenoord loopt in Nog blijft Feijenoord sterker, heftige doel- worstelingen ontstaan. Doch de Ajacieden ver dedigen stug. Het „aanvalstrio" oet dikwijls gevaarlijke dingen. Bij twee achtereenvolgende scrimmage's ont komt het Ajax-doel tweemaal aan een door boring. Nadat van Heel tegen den paal geschoten heeft, herhaalt Barendregt bij een corner het zelfde spelletje. Een door Burg genomen cor ner kopt van Heel in 't bovennet. Verschillende malen probeert de jongste Paauwe het alleen zonder succes. Van Reenen en Mulders vergasten ons dan weer eens op een prachtig staaltje combina tie-spel. Tot voor doel dringen zij door. Bul wordt hier dusdanig in het nauw gedreven dat hij in eigen goal schiet. Einde 42 voor Ajax Nog 5 minuten is er te spelen, het publiek stroomt het veld af. Feijenoord doet nog enkele wanhoopspogingen, van Reenen krijgt den bal nog eenmaal vrij, zendt een verraderlijken schuiver in, van Male tipt corner. Dit was het besluit. Direct hierop klinkt het eindsignaal. Ajax verdiende de zege volkomen. In triomph dragen de van vreugde Joelende Ajax-supporters van Reenen van het veld. De schermwedstrijd NederlandBelgië in de hoofdstad. De hoofdschotel vormde de partij De Roocker (België) tegen Hulsen (Holland), waaruit hier een moment. Schubert. Hij centert even wat met Andriessen en Strijbosch, trekt er ineens tusschen uit in combinatie met Mulders, die ten slotte voorzet en Van Reenen loopt onhoudbaar in en.... De stand is gelijk Van Bul raaakt bij een volgenden Aajox aanval onklaar, inmiddels maakt Van Heel hands. Bul is inmiddels afgelapt. De door Van Deyck goed genomen vrije schop blijft door buitenspel van Jurriaans zonder succes. v. Heel doet het dan weer eens „demon- tratief mooi", Andriessen zeet hem echter den voet dwars, 'n Kort tikje naar Van Reenen, v. Ooyen gepasseerd. De snelle Piet ontwijkt Van Dijke, Bul wordt eveneens gepasseerd. En dan eensklaps vrij voor Van Male staande, is het een klein kunstje om Ajax de leiding te bezorgen, zoodat na 35 minuten: Ajax scoort opnieuw Voorloopig blijven Mulders en Volkers verwar ring stichten. Feijenoord houdt stand. Tegen de rust zien wij Burg enkele malen overschieten. Groenendijk krijgt nog een keurigen pass, schiet ver achter. Nadat Paauwe Jr. nog een mooi staaltje solo- spel ten beste heeft gegeven is het rusten. De Feijenoordploeg is na de rust grondig ge wijzigd en ziet nu als volgt er uit: Van Male, Bul, Van Dijke Paauwe Sr., Paauwe Jr., Van Heel Burg, Barendregt, Groenendijk, Van Ooyen Van Heijzen. Het blijkt spoedig dat de Feijenoordploeg nu een ruggegraat heeft, en dat van Ooyen in de voorhoede een gangmaker is. Van Kol bezweert een gevaarlijke combi natie tusschen Burg en Barendregt. 'n Pas van v. Heel schiet Groenendijk over. Andriessen passeert naar v. Reenen, die in eens doorgeeft naar Volkers, die echter naast schiet, van Male onderschept enkele voorzet ten van Jurriaans en Mulders. Barendregt krijgt 'n goede kans van Paauwe Sr., maar is te langzaam. Diepenbeek grijpt in; va Heel redt door op van Male te spelen. 'n Keurig schot van Van Deijck werkt van Male corner. Het spelbeeld is nu nageioeg het volgende: Ajax verdedigt stug: Andriessen is derde back, Schubert eh Jurriaans zijn vér terugge trokken. Volkers, van Reenen en Mulders ver voor uitgeschoven. Aan den anderen kant, dus Feijenoord: 'n hopeloos kort spelend aanvals- quintet, om niet te zeggen knoeiende aanval Hier echter 'n goed stuwende halflinie, die het spel te weinig open hield. Dan na 15 minuten ergens op de Ajex-helft een schitterend spelletje tusschen Van Deijck Schubert en Volkers. De kleine dribbelaar schiet er plotseling als een pijl uit een boog tusschen uit. Als een deining golft hij over de geheele lengte van het veld. Van Heel, van Dijke, overal snelt hij langs, zwenkt snel naar binnen, ziet van Reenen vrij staan, 'n kort tikje en De voorsprong vergroot Weer wordt Feijenoord sterker. Te eentonig zouden wij worden wanneer wij .dit primitieve gedoe precies zouden weergeven. Onder begunstiging van een heerlijk Meizon netje heeft de ontmoeting Veendam-Philips heden alhier plaats gehad. Een beslissing inzake het bezetten van de laatste plaats in deze com petitie is hiermede wel gevallen en o i. zal Veendam wel als laatste op de ranglijst eindi gen. Hoewel het veld door den aanhoudenden regen van de laatste dagen niet in een idealen toestand verkeerde, is het echter toch heel goed bespeelbaar. Als scheidsrechter fungeerde voor dezen wed strijd de heer Vuyk uit Amsterdam, die een zeer ongelukkigen dag had. Had hij krachtiger inge grepen, dan had zeer zeker het al te forsche spel voorkomen geworden. Intusschen is het P. S. V. gelukt volkomen revanche te nemen voor de nederlaag der vorige week op eigen veld. Hoewel de 5O-stand in het voordeel van P. S. V. te geflatteerd is, heeft de Eindhovensche club de overwinning ongetwijfeld verdiend. Een geduchte handicap is het voor de geel zwarten geworden, dat de linksback Knigge na een kwartier spelen bij een botsing zoo ongeluk kig terecht kwam, dat deze met een beenbreuk van het veld moest worden gedragen. Hij werd naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen overgebracht. Wel kwam Löhr hem vervangen, doch deze speler, ondanks het feit dat hij van goeden wille was, kon Knigge niet voldoende vervangen. De wedstrijd Om over twee fluit scheidsrechter Vuyck de volgende elftallen in het veld: Veendam: Doel: Roossies. Achter: Schot en Knigge. Midden: Snijders, Woltjes en Veenman. Voor: Timmer, Woltjes Jr., Boomsma, V. d. Werf en Gort. Philips: Doel: Boumans. Achter: van Run en Lanegger. Midden: van Eerd, Hermens en Paulissen. Voor: van Strien, v. d. Ley, de Graaff, v. d. Broek en Hunting. Over den wedstrijd nog het volgende: PSV wint den toss en Veendam trapt tegen den matigen wind in af. Er ontwikkelt zich direct een vrij snel spel, waarbij beide partijen uitstekend tegen elkaar zijn opgewassen. Tal rijke pogingen worden door beide voorhoedes ondernomen, om reeds direct na het begin de leiding te nemen. Beide doelverdedigers weren zich echter geducht en weten steeds op het laat ste oogenblik redding te brengen. Als er onge veer een kwartier is gespeeld krijgt v. d. Broek den bal in vrije positie toegespeeld en voor dat Roossies het kan verhinderen ligt het leder reeds achter hem. Direct hierna komt bij een algemeenen aan val van PSV een der voorwaartsen in botsing met Knigge. Deze laatste blijft liggen en een beenbreuk wordt geconstateerd. Löhr komt den links-back van Veendam vervangen. Zooals reeds gezegd, vervangt de invaller den gebles seerden Knigge onvoldoende. Philips krijgt nu veel meer bewegingsvrijheid en het is v. d. Ley, die uit een hoekschop voor de tweede maal Roossies weet te passeeren, 02. Kort hierop kent scheidsrechter Vuyk aan PSV een strafschop toe en v. d. Broek passeert Roossies met een onhoudbaar schot, 03. De strijd wordt er niet beter op. Er wordt geduwd en gesmeten van je welste. Kort voor de rust weet de Graaff voor de vierde maal Philips een doelpunt te bezorgen. Tweede helft Ook na de rust wordt het er niet beter op. Hadden de gasten voor de rust het spel het meest in handen, het eerste gedeelte na de rust is geheel voor Veendam en is de thuisclub overwegend in de meerderheid. Boumans in het doel wordt geducht aan den tand gevoeld. Het dient gezegd te worden, dat Veendam nog al pech heeft in deze pediode. Scheidsrechter Vuyk ziet zich dan genoodzaakt Snijders het veld uit te zenden. De thuisclub speelt verder met tien man, doch het pleit is beslecht. Nadat PSV den stand op 5—0 heeft gebracht is de spanning er geheel uit en wordt zonder energie verder gespeeld. Met een 50 overwinning voor Philips komt dan het einde van een minder prettigen wed strijd. Met de rust was de uitslag nog zeer onzeker en gezien het spel was de verwachting, dat E. D. O. den 32 achterstand zou inloopen. Binnen een kwartier had H. V. V. een 30 voorsprong en toen waren de heeren blijkbaar van meening, dat zij binnen waren en kreeg E. D. O. volop gelegenheid zijn spel te ont plooien. H. V. V. mocht van geluk spreken, dat de stand met de rust niet gelijk was; de kan sen waren er voor. In de tweede helft is H.V.V. in strijd met de verwachting, bijna steeds in de meerderheid geweest, wat in hoofdzaak te danken was aan de thans goed steunende mid denlinie, waarin v. Suchelen v. d. Haere uit blonk. Onder leiding van den heer Boekman stelden de volgende elftallen zich op: H. V. V. Rekkers De Granada Neuerburg v. Sucht. v. d. H. Roelfsema v. Staay Sillevis v. d. Bosch Pasteur Jansen Vermeer E. D. O. Koene Perukel Jr. Steffens S. v. d.Laan Perukel Sr. Oomen Dinkla Koppen Swart Zandstra v. Roon Direct was H. V. V. voor het E. D. O.-doel en Pasteur schoot hard naast. E. D. O. kwam wel in den aanval, doch Rekkers hoefde er niet aan te pas te komen. Nu volgde er een fataal kwartiertje voor E. D. O. en Vermeer, die te veel werd vrijgelaten, opende de score met een flink schot. Even kwam E. D. O. in den aanval en dan was het weer Vermeer, die scoorde, 20. Als Pasteur dan langs Zandstra passeerde en het derde doelpunt maakte, leek het er veel op dat het in inmaakpartijtje zou worden. Dan kwam het keerpunt, H. V. V. nam het wat ge makkelijker op en E. D. O. kwam gevaarlijk opzetten. Het afgeven was bij E. D. O. niet al te best, zoodat de H. V. V.-verdediging steeds kon ingrijpen. Eindelijk had E. D. O. succes, als Steffens een voorzet van rechts ineens langs Rekkers joeg, 31. E. D. O. was thans over wegend sterker, handig passeerde Perukel Jr. twee II. V. V.-spelers en de voorzet werd door zijn broer benut, 32. Vlak voor rust kreeg v. d. Laan een prachtkans om gelijk te maken, doch hij schoot langs den uitloopenden keeper net naast. De tweedehelft begon H. V. V. een heftig offensief en niet minder dan acht cor ners werden er binnen enkele minuten op het E. D. O.-doel genomen. Het spel bleef op de E. D. O.-helft en slechts enkele aanvallen brach ten eenige opluchting. De vleugels van H.V.V. deden voortdurend goed werk en de E. D. O.- achterhoede had het zwaar te verantwoorden. Jansen, wiens schot niet best was, had dan een treffer en met een geweldig hard schot bracht hij via den paal den stand op 4—2. Ondanks het in de minderheid zijn kreeg E. D. O. nu en dan nog goede kansen, doch niets lukte. Pe rukel Jr. miste een voorzet van Koene. Geluk had Rekkers toen een voorzet langs doel van v. d. Laan onder zijn arm doorging, zonder dat er ongelukken uit voorkwamen. Perukel Jr. schoot van kortbij hoog over, een corner bracht ook geen succes. Jansen kwam voor v. Roon en tot vier keer schoot hij in en voor het laatste schot moest v. Roon bezwijken, 52. Even kwam E. D. O. nog in den aanval en de laatste vijf minuten was er weer volop strijd. Onveranderd kwam dan het einde en bezette E. D. O. met slechts twee punten de laatste plaats in deze competitie. Door een 31-overwinning op Gouda heeft D. H. C. in een spannenden wedstrijd het 1ste klas serschap veroverd. Al dadelijk na den aftrap breken de D. H. C. ser door en keeper Leeflang kan slechts met moeite redden ten koste van een corner. Toch blijkt het, aldus „De Maandagmorgen", dat Gouda besloten heeft zijn huid zoo duur moge lijk te verkoopen. Want hoewel de D. H. C.ers bijna voortdurend voor het Goudsche doel zwer men, gelukt het hun toch niet te doelpunten. De rood-witte achterhoede is er uitstekend in en bij de vele schermutselingen voor doel, staan er wel vier of vijf Gouda-menschen op de doellijn om doelpunten te voorkomen. Toch hangt er een goal in de lucht maar het succes komt onverwacht van Goudsche zijde als bij een snel len uitval Ottevanger met een onhoudbaar schot Boot passeert, 10. Dit ontmoedigt D. H. C. schijnbaar zoo zeer, dat het geheele verband uit de ploeg verdwenen is. Het plaatsen is in deze periode zeer slecht, terwijl'de roodhemden iets meer op hun gemak spelen. Het gelukt de thuisclub dan ook niet voor de rust gelijk te maken. Rust 01. Na de thee krijgen we echter een heel ander spelbeeld te zien. De combinatie der gastheeren sluit weer als een bus het plaatsen is af en hoe goed het backstel-de Jong-Sterk en de spil Groenenwoud ook verdedigen, het is duidelijk dat degasten het niet kunnen houden, vooral niet als door den regen en het zware veld het uithoudingsvermogen een danig woordje gaat meespreken. Na ongeveer een kwartier spelens moet Leeflang dan ook zwichten voor een door Ook in Zuid-Duitschland is het pleit thans beslecht, waarbij echter de populaire l.F.C. Nürnberg achter het net heeft gevischt. Achter het kampioensnet wel te verstaan, want de Münchensche club „Bayern" g;ng met één punt voorsprong over de eindstreep. Het eind-resul taat verzamelt de volgende cijfers: Bayern 14 10 I 3 21 37—17 l.F.C. Nürnberg 14 8 4 2 20 4817 Zoo kan „Bayern" zich voor de kampioens competitie gaan voorbereiden. Wien, Wien, nur du allein.... Inderdaad! Want op overtuigende wijze heeft Oostenrijk weer eens haar superioriteit bewezen door haar grooten nabuur in den 71sten wed strijd tusschen beide landen met 8—2 te ver pletteren. De withemden speelden een groot spel, technisch overtuigend en vol variatie, het geen door acht voltreffers werd beloond. De fameuze Tony Schall scoorde vier maal, d- Austria-middenvoor Sindelar drie en Gschweidl één keer. Als u verder rekent, dat tusschen beide hier boven genoemde landen nog grootere naijver bestaat, als tusschen de Belgen en ons, Hollan ders, dan pas kunt u met recht beseffen, wat zulk een verpletterende nederlaag voor de Hon garen zeggen wil. Echter dient wel gereleveerd, dat de Hongaren vijf menschen wegens blessu res niet konden opstellen, al weegt zulk een feit daar niet zoo zwaar als bij ons, door de ruimere keuze goede spelers. Want om u een voorbeeld te noemen, zond Oostenrijk op denzelfden dag een z.g. B-elftal naar Duitschland, een ploeg, die stellig niet veel voor de hoofdploeg onderdoet. Dit B™-elftal speelde tegen een selectie uit het district Mid- den-Duitschland, waarin o.m. de internationale linkervleugel Richard Hofmann—Muller was opgesteld, en won met.... 4—1 van dit Duit- sche elftal. Om nog een beeld te geven van de kracht van het Zuid-Duitsche voetbal, beter met name een harer beste representaten, de I.F.C. Nürn berg, dient vermeld, dat zij op eigen grond slechts met 21 verloor van Sparta uit Praag, de club van Raimond Braine. Gelukkig hoort men niet alleen in ons land de jammerklacht over te late seizoensluiting want in Zwitserland is het evenzoo mis. Het kampioens-systeem is daar tamelijk ingewik keld, deels het gevolg van de geografische lig- ging, doch ook oorzaak, dat pas op Zondag 5 Juni een streep onder de rekening kan wor den getrokken. De verrassende zege van Zwitserland op de Tsjechen heeft het zelfvertrouwen uit den aard danig gesterkt. Met veel méér vertrouwen ziet men dan ook den naderenden internationalen wedstrijd tegen de Hongaren tegemoet, welke voor de Europa-Cup geldt. .Natuurlijk .wordt daarbij de trainings-campagne op denzelfden voet voortgezet. ■tav De bekende Fransche vereeniging, de F.C. Sochaux, die destijds ook als sparring-partner fungeerde voor het Nederlandsche voetbal en in Rotterdam won, ontving verleden week de beroemde Engelsche Corinthians, waarbij de Franschen met40 wonnen. De Engel- schen hadden een solide opstelling, waarin o.m. meewerkten keeper Howard Baker en verder Hegan en Creek. Tusschen de Fransche en Engelsche voetbal autoriteiten heeft zich een correspondentie ont sponnen over de brandende kwestie, welke in beide landen de gemoederen nogal beweegt. De clubs hebben pressie op haar bestuur, de F. A., uitgeoefend en naar wordt beweerd dreigt de F. A. in de eerste plaats, elk contact met de Franschen te zullen verbreken, indien aan dezen toestand geen einde wordt gemaakt. Voorts schijnt men Engelschen, die desondanks toch aan de Fransche lokstem gehoor geven, elk verblijf op de Britsehe velden te zullen ont zeggen. van Nellen in het doel geloopen bal, 1—1. Kort daarop geeft v. d. Sloot met 'n keurig schot zijn club de leiding, 2—1. Enkele minuten voor het einde geeft Ditmars na keurig samenspel met van Nellen, Leeflang voor de derde maal het na kijken, 31. Scheidsrechter v. d. Weij nam voor de rust nog al eens vreemde beslissingen, doch daarna had ook hü zich geheel hersteld en had de lei ding vast in handen. In het Heysselstadion speelde België een landenwedstrijd tegen Frankrijk. In de eerste helft waren de Belgen veel sterker en doel puntten driemaal. De eindstand kwam met 52 voor België. Naar wij vernemen is het Noord Duitsche voetbalelftal, dat op Zondag 8 Mei a.s. te Brunswijk tegen Noord Nederland uitkomt als volgt samengesteld: Doel: Kath (Hamburg). Achter: Schmalfeld en Radtke (beiden Armi- nia Hannover). Midden. Kunze (Hannover 96), Sachs (Ein- tracht Brunswijk) en Jahn (Altona 93). Voor: Linau (Altona 93), Schulz en Frick (beiden Arminia Hannover). Rohwedder (Eimsbuettel), Wolpers (Armi nia Hannover) Dit elftal is lang niet op zijn sterkst, daar voor de verkiezing op de verschillende plaatsen de spelers van Holstein Kiel en de Hambur ger Sportverein wegens de kampioenswedstrij den niet beschikbaar waren. Gisteren had de opening plaats van het bij tevens de invitatie-bondenwedstrijd penningm. van den Ned. Kegelbond, o p H. K. B., waar- *scr.-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 10