I Mei-viering in het buitenland I De verkiezingen in Frankrijk Spoorbrug opgeblazen bij Kirin Noodweer in Engeland Mozaiek der Fransche politieke partijen Het bankwezen in Duitschland MINISTER-PRESIDENT MISHANDELD Canada toont zich roerig Malaria in Natal Bonte verscheidenheid van groepen POLEN WILDE DE HAND LEGGEN OP DANZIG Frankrijk heeft het ergste vermeden Vierde Zuid-Amerika reis van „Graf Zeppelin DE BAROMETER DINSDAG 3 MEI 1932 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTENvoor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling VIJF EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18065 ADVERTENTIEPRIJZEN: DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM TELEFOON 13866 Per lossen regel 30 c.; ingez. med. 50 c. per regel; idem op pag. één 65 c. per regel Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek Arrestaties te Tokio Moskou houdt parade Relletjes te Madrid Bloed te Bremen Japansche militaire trein overvallen Dood en in Polen Voorzorgen te Lissabon Voortvarend Denemarken Anti-Japansche betooging te Londen Reeds 1200 dooden Het Weer,mi Naam vaak bedriegelijk Communisten-executie te Nanking VERKIEZINGEN IN FRANKRIJK «s? - t JV Ter voorkoming van ongeregeldheden had de politie te Parijs op DE HERDENKINGSFEESTEN DER STICHTING VAN ROME nJeUWg yan hedeil Mussolini tijdens zijn rede op de Piazza del Popoio. Naast hem Emir Faisal NOG 357 ZETELS ONBEZET Winst voor Herriot Verliezen voor regeerende partijen Winst voor Herriot Nog 357 zetels onbezet KREUGER-AFFAIRE Een nieuwe directeur aangesteld Op stembureau dood gebleven Geen officieel Poolsch plan Verklaringen van beide kanten DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN Verbetering in de huidige constel latie dringend noodig HOE DE REGEERING HIELP MELBOUR1&!, 1 Mei. (V. D.) Te Melbourne Is het ter gelegenheid van de 1 Mei-viering tot ernstige onlusten gekomen. Een demonstratieve optocht van 5000 personen marcheerde naar Yarrabank, waar verschillende redevoeringen Werden gehouden. Tot de sprekers behoorden de premier van Victoria, Tannacliffe, de leider der arbeiderspartij, Cameron, en de president van het departement van Handel, die trachtten te spreken van een midden in de menigte staan- den vrachtauto. De menigte begon evenwel luide te protestee ren, bestormde den vrachtwagen en wierp den premier en zijn gezelschap tegen den grond. Een der aanvallers mishandelde den minister president, zoodat deze verscheidene wonden aan het hoofd, o.m. een verwonding onder de oogen, opliep. OTTAWA, 2 Mei. Op verschillende plaatsen in Canada hebben ter gelegenheid van den eer sten Mei onlusten plaats gehad. Te Hamilton (Ontario) moest de brandweer de politie te hulp komen, en werd een menigte van 10.000 personen na drie uur met den brand spuit uiteengedreven. Te Sudbury (Ontario) kwamen drieduizend burgers in conflict met communisten, die wei gerden naast de roode vlag ook de nationale te hijschen. De burgemeester werd door een steen- Worp gewond. Men vermoedt, dat de acht gearresteerde communisten gedeporteerd zullen worden. Uit New-York wordt gemeld, dat behoudens enkele incidenten de 1 Mei-viering in de Ver- eenigde Staten in het algemeen vrij rustig is verloopen. Te New-York namen ondanks den stroomenden regen ongeveer 70.000 personen aan een communistische meeting in Union Square deel. Te Washington was een extra-politiemacht Van 500 agenten op de been, doch de dag ver- ■lpP rustig. Pogingen om voor het Witte Huis te demonstreeren, zooals andere jaren wel wa ren gedaan, werden niet ondernomen. Te Chicago namen vierduizend arbeiders aan een demonstratie deel, terwijl te Boston 600 personen, die deelnamen aan een hongermarsch, een betooging hielden, die eveneens rustig ver liep. Te Detroit was de geheele politiemacht op de been, omdat men hier onlusten vreesde. Onder communistische leiding werd gedemonstreerd door 100.000 werkloozen, maar ook hierbij deden rich geen incidenten voor. TOKIO, 1 Mei. (Reuter.) Ter gelegenheid van de 1-Mei-viering heeft de politie ongeveer drie honderd personen gearresteerd, terwijl een dozijn anderen kwetsuren opliepen bij verschillende vechtpartijen. De politie trad zeer streng op. Over het al gemeen is de dag echter kalm verloopen. MOSKOU, via Kowno, 1 Mei. (y.D.) Als on derdeel van de 1-Meifeesten werd Zondag te Moskou een groote parade gehouden van het Roode Leger. Op de regeeringstribune trok de aanwezigheid van de Turksche delegatie onder leiding van premier Ismet-Pasja bizondere aan dacht. Ook het geheele corps diplomatique was onder leiding van den Japanschen gezant aan wezig. De minister van Oorlog Worosjilow, hield een redevoering, waarin hij er op wees, dat het Roo de Leger steeds paraat moet zijn te strijden voor de Sovjet Unie, die ernstig bedreigd wordt. Na het défilé der troepen marcheerden de ar beidersorganisaties uit Moskou voorbij de tri bune. In de geheele Sovjet Unie werden heden nieu we fabrieksinstallaties ingewijd, o.m. het kracht- werk Dneprostroi. MADRID, 1 Mei. (Reuter.) De 1-Mei-viering Is in Spanje's hoofdstad niet zonder incidenten verloopen. De communisten wilden zich in optocht naar lie Puerta del Sol begeven, waar ziojh de minis ter van Binnenlandsche Zaken bevindt. De civiele garde verstrooide de betoogers, waarbij enkele schoten vielen, doch niemand werd gewond. De politie moest verscheidene malen in ver schillende deeien van de stad betoogers uiteen drijven, waarbij een groot aantal arrestaties werden verrihct. Bij een botsing tusschen communistische de monstranten en politie te Cordova, maakt deze ran haar vuurwapens gebruik, waardoor zeven demonstranten werden gewond. BREMEN, 1 Mei. (V.D.) Terwijl de politie in de afgeloopen dagen reeds herhaaldelijk tegen de communisten heeft moeten optreden, is het CHARBIN, 1 Mei. (V.D.) Volgens een be richt uit Kirin werd een 60 K.M. van de stad verwijderd gelegen spoorbrug door een bomont ploffing vernield. Drie-en-twintig Mandsjoenj- sche soldaten werden daarbij gedood. De Japan ners beweren, dat de aanslag op aanstichting van Sovjet Russische agenten is gepleegd. Uit Charbin wordt gemeld, dat het gedeelte van den spoorweg bij Woekimiho vernield is, op een zijlijn van den Chineeschen Oosterspoor weg. De militaire trein, waarmee een deel der brigade van generaal Moerai naar Charbin te rugkeerde, werd daardoor opgehouden. Profiteerend van de dichte bosschen langs den spoorweg, heeft een belangrijke afdeeling opstandelingen plotseling den trein overvallen. Na een verbitterd gevecht van vier-en-twintig uren namen z'1 de vlucht naar het Noorden. Een -s werd gedood en ee- op den eersten Meidag op verschillende plaat sen tot botsingen gekomen tusschen de politie en communisten. Deze laatsten hielden Zondagmorgen een ver gadering in de Centrale Hallen. Na het einde van de vergadering werd een groote stoet ge vormd, die onder het zingen van revolutionnaire liederen en geschreeuw tegen de politie door de Landwehrstrasse trok. De politie, die den stoet wilde ontbinden, stuitte op verzet, zoodat van den gummistok gebruik gemaakt moest worden. Zeven agenten van politie werden gewond, drie hunner kregen vrij zware hoofdwonden. Ten slotte dreigde de politie te zullen schieten, waar op de communisten aftrokken. In den loop van den middag was de rust weer hersteld. De po litie arresteerde talrijke personen. Het aantal gewonde communisten is niet bekend, daar zij door him kameraden zijn meegenomen. WARSCHAU, 1 Mei. (Reuter.) Over het alge meen is in Polen de le Mei rustig verloopen; alleen te Dombrowa, in het mijngebied. werden twee communisten gedood bij een poging om de politie tijdens een betooging aan te vallen. Uit Lissabon wordt gemeld, dat de civiele autoriteiten Zaterdag middernacht hun bevoegd heid aan de militairen hebben overgedragen. De civiele gouverneur heeft verder nog mede gedeeld, dat de voetbalwedstrijd Portugal—Zuid- Slavië, welke eerst op 1 Mei gehouden zou wor den, tot den derden Mei is verdaagd, opdat geen voorwendsels tot volksverzamelingen worden ge- gegeven. Teg ende verwacvhting is de le Mei echter kalm verloopen. Alleen werden aan het station Alhandra de signalen verzet en de wissels met steenen onbruikbaar gemaakt, hetgeen echter geen gevolgen. KOPENHAGEN, 1 Mei. (V.D.) De Deensche minister-president Stauning heeft tijdens de Meibetooging der soc.-democratische partij een politieke redevoering gehouden, waarin hij me dedeelde, dat de regeering zeer binnenkort bij het parlement een voorstel zal indienen betref fende de verlaging der schulden in den land bouw, zoomede betreffende de invoering van den zesurigen werkdag ter bestrijding van de werkloosheid. LONDEN, 1 Mei. (Reuter.) Zondagmiddag trachtte de politie nabij Barbie Arch een aantal demonstranten, die naar de Japansche ambas sade op Portman Square wilden trekken te ver strooien. De politie maakte van haar stokken gebruik; een agent werd door een steen gewond. Nader wordt gemeld, dat de politie bij de charge bij Marble Arch drie personen heeft ge wond. Een aantal personen werden gearresteerd. LONDEN, 1 Mei. (V.D.) In den nacht van Zaterdag op Zondag woedde boven het Kanaal een verschrikkelijke storm, die d«or regenvla gen en hagelbuien werd afgewisseld. De straten van Folkestone stonden onder water, zoodat het verkeer moest worden gestaakt. Het water is in de lager gelegen huizen binnengedron gen, waardoor de bewoners ernstige schade heb ben geleden. Op verschillende plaatsen langs het strand stond het water zóó hoog, dat meu bilair en dergelijke voorwerpen werden wegge spoeld. Te Oakthorpe werd de dijk van een kanaal weggespoeld. De spoorlijn werd geheel vernield, de rails werden weggeslagen, zoodat het trein verkeer moest worden omgelegd. De landerijen werden over groote gebieden overstroomd, waar bij het vee gedeeltelijk verdronk. KAAPSTAD, 1 Mei. (V. D.) De districten Mongones en Eshowe (Natal) worden door een hevige malaria-epidemie geteisterd. Tot nu toe zijn ongeveer 1200 inboorlingen gestorven. De missionarissen hebben dringend de zending van kinine verzocht, aangezien hieraan gebrek dreigt te komen. H Hoogste barometerstand 779.1 te Aku- H reyri. g§ g Laagste barometerstand 754.9 te Stet- jjj B tin. g Verwachting: s H Zwakke tot matigen veranderlijken g S wind, meest zwaar bewolkt, waarschijn- s lijk enkele regenbuien, weinig verande- jj M ring in temperatuur. illll Om den lezer eenigszins wegwijs te maken in de veelheid der Fransche politieke partijen, geven wij hieronder een lijstje der voornaam ste groepeeringen en wel in volgorde van rechts naar links. Om te beginnen moet opgemerkt worden, dat men bij de Fransche partijen nooit op hun naam moet afgaan, om hun richting te weten te komen. Zoo klinkt „Action Démo- cratique et Sociale" erg vooruitstrevend, doch in wezen is deze partij een nationalistisch ge tinte, zeer rechts staande groep. Ook de links- republikeinen scharen zich aan de rechterzijde van de Kamer. 1. De conservatieven, royalisten en bonapar- tisten. Tot de royalisten behoort de „Action Frangaise". welke partij geen vertegenwoordiger in de Kamer had. Bekende kopstukken hiervan zijn Léon Daudet en de uitstekende publicist Charles Maurras. 2. De republikeinen. Hiertoe behoort allereerst de groote partij der „Union Républicaine Démo- cratique", de z.g. U. R. D., met 99 Kamer zetels, staande onder leiding van den bekenden Louis Marin. Verder de „Action Démocratique et Sociale", met 30 zetels, waartoe de thans aan het bewind zijnde minister Paul Reynaud be hoort. Een vrij sterke groep, zich noemende „In- dépendans" met 45 zetels, kan ook gevoeglijk, wegens zijn nationalistisch karakter, aan deze zijde gerekend worden. 3. De links-republikeinen. Tot hen behooren de „Groupe des Républicains de gauche" met 63 zetels, de „Alliance Républicaine Démocratique" met 21 zetels en de z.g. „Démocrats" met 18 zetels. Tot de eerst genoemde en sterkste groep be hoort een groot aantal ministers uit het hui dige kabinet, o.a. de premier Tardieu, alsmede Flandin, Piétry en Rollin. 4. De rechts-radicalen. Hiertoe behoore.i verschillende groepeeringen, zooals de „Groupe de la gauche radicale", met 52 zetels, waartoe o.a. behoort oud-minister Loucheur. Verder de „Groupe de la gauche sociale et radicale", met 17 zetels. Leider hiervan is de bekende Franklin Bouiillon. Ten slotte een groep „Indépendants de gau che", met 18 zetels. 5. De links-radicalen en radicaal-socialisten. Een zeer machtige groep, met 119 zetels, onder leiding van den oud-minister en thans nog burgemeester van Lyon, Herriot. Een groep, die reeds vele ministers en bekende personen heeft voortgebracht, zooals Daladier, Chautemps, Sar- raut, Caillaux en Steeg. 6. De sociaal-republikeinen. Hiertoe behooren de groepen der „Socialistes prangais en der „Républicains Socialistes" 7. De socialisten. De tweede sterke party van links, die samen met de radicalen tot 1925 het „Cartel" gevormd heeft. De partij heet: „Sec tion frangaise de l'Internationale Ouvrière", de z g. S. F. I. O. en staat onder leiding van Léon Blum. Zij heeft 101 Kamerzetels. 8. De communisten. Een partij, die naar al gemeen gevoelen in Frankrijk voorloopig geen grooten opgang zal maken, hetgeen reeds blijkt uit het aantal zetels, n.l. 13. Er zijn bovendien nog een paar afgevaar- digden, die bij geen partij zijn aangesloten Als geheel vormt de „Chambre des Députes dus wel een zeer bont mozaïek, waarin het moeilijk is een scherpe scheidingslijn tusschen de verschillende groepeeringen te trekken. De huidige Kamer, die 1 Juni 1928 is geko zen, bevat 611 leden (de norm is 1 Kamerlid per 100.000 inwoners). De candidaten moeten minstens 25 jaar oud zijn. De stemming heeft plaats door direct en algemeen kiesrecht, waarvan echter de vrouwen uitgesloten zijn. De Kamerleden krijgen een jaarlijksche toelage van frs. 45.000. NANKING, 2 Mei. (Reuter). Gisteren zijn 25 communisten ter dood gebracht. Zij werden beschuldigd van een poging tot omverwerping van de huidige Chineesche re geering. J RN el k'i-mTirJ *>r<? -*o1on n*>trr>ff*>n PARIJS, 2 Mei (Reuter). Omstreeks half vijf Maandagochtend was de uitslag van 585 kies districten bekend. In 341 hiervan is een tweede verkiezing nood zakelijk, terwijl de 244 overige zetels als volgt over.de partijen zijn verdeeld: Conservatieven, Royalisten en Bonepartisten 3 winst 0 verlies 1 Republikeinen (groep-Marin) 70 „6 „4 Links-republikeinen Tardieu 30 2 10 Rechts-radicalen 23 Links-radicalen (Herriot) 59 Sociaal-republikeinen (Painlevé) 17 Socialisten 41 Communisten 1 Tegenover de „Prcgës de Lyon" verklaarde Herriot dat hij op een overwinning had gere kend en inderdaad is er een uitgesproken ruk naar links te constateeren. Herriot stond er op vast te stellen, dat Tardieu door zijn verkla ring te Belfort de brug tusschen zichzelf en de radicalen had afgebroken. De bladen zien over het algemeen nog geen kans zich een oordeel te vormen over de rich ting die het kiezerscorps uit wil. Een lichte verschuiving naar links schijnt het eenige resultaat van deze eersten verkiezingsdag. De linksche pers stelt zich op het standpunt dat er van een overwinning der linksche par tijen kan gesproken worden, die bij de her stemming van volgenden Zondag zal worden versterkt. De „Echo de Paris" (rechts) schrijft, dat de republikeinen (Tardieu) hun uiterste best moeten doen om in de volgende wetgevende periode aan het roer te blijven. PARIJS, 2 Mei. (Reuter.) Het Fransche Ministerie van Binnenlandsche Zaken heefteen statistiek over de gisteren gehouden verkiezin gen uitgevaardigd, welke alle door Frankrijk en Algerië aan te wijzen 605 afgevaardigden omvat. Blijkens deze statistiek is gisteren slechts in 248 gevallen een beslissing bereikt, en zullen Zondag a.s. dus 357 herstemmingen plaats hebben. De gisteren gekozen afgevaardigden zijn als STOCKHOLM, 2 Mei (Reuter.) De Zweed- sche lucifersmaatschappij heeft in den chef der automobielfabriek Voloo te Goeteborg, Assar Gabrielsson, een nieuwen autocratischen direc teur gekregen. Nothin legde heden zijn post in de Kreuger- en Tollcommissie neer, om zich geheel te wij den aan het onderzoek der nieuwe Zweedsche begrooting. In welingelichte kringen gelooft men, dat het onderzoek in de Kreugeraffaire tegen het einde van deze maand als afgesloten kan worden be schouwd. De daarna nog te regelen détails geven geen voldoende aanleiding tot een nieu we verlenging van het mortorium. Ongeveer 10 Mei zou de faillissementsaanvrage worden in gediend. STAMBOUL, 2 Mei. (Reuttr.) Het gerecht heeft een vervolging ingesteld tegen de meeste bladen van Stamboul, aangezien zij den zelf moord van Kreuger gepubliceerd hebben, ter wijl bij de wet is verboden zelfmoorden zonder volgt onder de verschillende p rtijen verdeeld: Rechtschen 3 zetels Groep Marin 44 Onafh. Republikeinen 13 (deze zijn bij geen enkele fractie ingeschreven) Katholieke Democraten 10 Links Republikeinen 37 Rechts Radicalen 25 Radicalen 63 Rechts Socialisten 4 Republikeinsch Socialisten5 Socialisten 40 Communistische Socialisten 3 Communisten 1 De afgevaardigde Lorin van de fractie Magi- not, die op het stembureau van zijn district te Bordeaux op den uitslag wachtte is Zondag avond plotseling overleden. Van de bekende Kamerleden zijn herkozen; Tardieu, Painlevé, Leen Blum, Franois Pietri, Louis Marin en Vincent Auriol. Verder Leroux, Daladier, Paul Reynaud, Louis Rollin, Adolphe Chéron en de blinde afgevaardigde Scapini. Verder Dumesnil, Bouisson, Flandin. LONDEN, 2 Mei. (Reuter). De bijzondere cor respondent van de „Daily Express" te Danzig meldt, dat Polen voornemens is geweest Danzig te bezetten. Slechts het op het laatste oogenblik optreden van Frankrijk heeft verhoed, dat gis teren de Poolsche vlag te Danzig werd gehe- schen. Het stedelijk bestuur vreesde, dat de Poolsche vloot de haven binnen zou varen, zoo als indertijd bij Wilna werd gedaan, en daar mee de wereld voor een fait accompli zou stel len. De Hooge Commissaris, graaf Gravina heeft zich vervolgens met den secretaris-generaal van den Volkenbond in verbinding gesteld en deze met deze bedreiging van den vrede van Europa in kennis gesteld. De correspondent van de „Daily Herald" meldt aan zijn blad, dat de radicale elementen van Duitschland en Polen wachten tot de an der de vijandelijkheden opent. Gisteren is een catastrofe vermeden, doch de toestand blijft ernstig. BERLIJN, 2 Mei (W.B.) Over de berich ten in de Engelsche bladen omtrent een Poolsch invalsplan in Danzig, wordt van be voegde zijde verklaard, dat blijkens mededee- ling van het ministerie van buitenlandsche za ken geen officieele Warschauer kringen achter dergelijke plannen staan. Wel wordt het mo gelijk geacht, dat zekere elementen in Polen zulke plannen koesteren. In politieke kringen is men van opvatting., dat de Duitsche regeering alle beschikbare mid delen zal aanwenden om een dergelijke staats greep te beletten en dat zij de ontwikkeling der dingen met groote waarzaamheid zal volgen. BERLIJN, 2 Mei. (W. B.) Betreffende de alarmeerende berichten van Engelsche bladen over Poolsche voornemens tot bezetting van Danzig, welke reeds door den Volkenbonds secretaris zijn tegengesproken, komen intusschen verdere verklaringen binnen zoowel van Pool sche als van Danziger zijde. In de Danziger verklaringen wordt het op duiken der berichten in de Engelsche pers ver klaard door de hetz-artikelen, welke sinds weken en maanden in chauvinistische Poolsche bladen zijn verschenen en waarin o.a. ook de opheffing van de souvereiniteitsrechten der Vrije Stad werd geëischt. Van Poolsche zijde wordt er op gewezen, dat gisteren de termijn voor de voorloopige rege ling van het recht van oponthoud van Pool sche oorlogsschepen in de haven van Danzig verstreken was. Men neemt aan, dat deze om standigheid tot verkeerde uitleggingen heeft geleid. De Poolsche ambassade te Londen verklaart de Engelsche berichten valsch van begin tot einde. Volgens den Poolschen commissaris te Dan zig heeft de Volkenbondscommissaris, graaf Gravina, zijn verontwaardiging uitgesproken over de „Daily Express", welke van den graaf» het gewraakte bericht beweerde te hebben ont Een gedeelte der goederen, afkomstig van de inbraak in het kasteel Nijenrode, in beslag ge nomen. Heden wordt hopelijk te Sjanghai een wapenstilstandsovereenkomst geparafeerd. Eerste rapport van de Mandsjoereesche com missie. Minstens 22 dooden op de Philippijnen. De saneering van het Dnitsche bankwezen. 1 Bloedige botsingen in drie Spaansche ge meenten Japansche militaire trein bij Charbin over vallen. Premier van Victoria bij 1 Mei.betoaging te Melbourne mishandeld. Spoorbrug bij Kirin in Mandsjoerije opgebla zen. Poolsch plan om Danzig te bezetten verijdeld. Malaria-epidemie maakt vele slachtoffers in Natal. Bij een auto-ongeluk te Uithuizen zijn twee personen om het leven gekomen. Oude \touw levend verbrand te Rotterdam. O J. J. WEBER ZOON OPTICIENS FABRIKANTEN Groote Houtstraat 166 Haarlem BERLIJN, 2 Mei (V.D.). Maandag werden in de begrootingscommissie van den Rijksdag ge deeltelijk vertrouwelijke besprekingen gevoerd inzake de geheele saneeringsactie der Rijks- regeering ten gunste der banken. De rapporteur, afgevaardigde dr. Hilferding (sociaal-democraat) deelde o.m .mede dat de deelnemingen van het rijk aan de afzonderlijke banken totaal 1.115.718.000 Mark bedroegen. Hiervan kwamen 338.508.000 Mark op rekening van uitgaven voor aankoop van effecten, 307.140.000 Mark op aan banken geleende en door hen terug te betalen bedragen, 185 millioen Mark op verloren subsidies en 285.070.000 Mark op borgtochten. Minister Dietrich deelde mede, dat het verlies vfen het rijk naar schatting 400 millic m be draagt. De minister legde er den nadruk op, dat reeds thans voor een zekeren invloed van het rijk, overeenkomende met de offers, is gezorgd. De huidige constellatie van het bankbedrijf be- teekent, indien er geen verbetering in zal komen, een ramp. De landen en de provincies moeten zelfstandige bankbedrijven krijgen. Te München en Karlsruhe, zoomede in Saksen, is dit in zekere mate bereikt. Teneinde dit verder door te voeren, zal de Rijksregeering groote aandacht schenken aan de coöperatieve banken. Talrijke coöperatieve banken moeten weer liquide wor den gemaakt. Een saneering der banken heeft evenwel geen zin, indien haar clientèle niet „gezond" is. Van dit gezichtspunt uit bezien moet ook de saneering van den Norddeutschen Lloyd en de Hapag worden beoordeeld. Ten aanzien van de hooge salarissen der bankdirecteuren verklaarde de minister, dat ook de banken een zuiniger bedrijfspolitiek zijn be gonnen en de directeurensalarissen overal over eenkomstig de tijden zijn verlaagd. »9 FRIEDRICHSHAVEN2 Mei. (V.D.) De „Graf Zeppelin" is Maandagmorgen te ruim 5 uur onder stroomenden regen opgestegen voor de vierde reis van dit jaar naar Zuid-Amerika, onder bevel van kapitein Lehmann. Aan boord bevinden zich tien passagiers, waaronder een 8-jarig knaapje, een groote hoeveelheid vracht goederen en ruim 120 K.G. post. Pfand rn - 1 uur n.m.: 7.59.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 1