KENNEMERLAND FLY-TOX Stofzuigerhuis MAERTENS WOENSDAG 4 MEI HET VISSCHERIJ-BEDRIJF TE IJMUIDEN Stoomtrawlers opgelegd De electrificatie der spoorwegen BEVERWIJK SANTPOORT HEILOO HERINCA WUTHRICH MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG Staat van Besommingen UIT DEN OMTREK AALSMEER BENNEBROEK BENNEBROEK-VOGELENZANG BLOEMENDAAL HALFWEG KaarIarterff'™* HEEMSTEDE TELEGR. WEERBERICHT HILLEGOM OVERVEEN PURMEREND SASSENHEIM UITHOORN VOORHOUT WEESP WIJDE WORMER ZANDVOORT Wegens het feest van 0. H. Hemel vaart zal ons blad morgen niet ver schijnen. VOOR DE THERESIA- VEREERDERS De nationale noveen VEILING-OVERZICHT Naar wij vernemen zal in verband met den slechten toestand in het visscherybedr'jf te IJmu.den wederom een groot aantal stoomtraw lers worden opge'.gd, o.a. de „Petten", de „Alk maar", de „Hercules" de „Emma", de „Alma" en de „Roterdam". Eenige stoomtrawlers, die dezer dagen te IJmuiden binnenkwamen, hebben hun vangst niet verkocht in verband met de slechte prijzen. Zij zijn naar Engeland vertrokken en zuilen daar hun vangst aan de markt brengen. Op 25 Mei a.s. zal het een jaar geleden zijn, dat het geëlectrificeerde baanvak Uitgeest- Haarlem in bedrijf werd gesteld. Als een bewijs, hoezeer het vervoer op dit baanvak sedert dien is toegenomen moge gelden, dat gedurende het tijdvak van November 1931 tot April 1932 een bedrag' van 21.000.— aan het station te Be verwijk meer ontvangen tis aan reizigersvervoer dan in hetzelfde tijdvak van het voorafgaande jaar. Naar wij vernemen, zijn op het oogenblik on derhandelingen gaande om het buiten „Roos- wyk te verhuren aan den burgemeester van Velsen, mr. Rambonet. R. K. Vrouwenbond Maandagavond ver gaderde de plaatselijke afdeeling van den R. K. Vrouwenbond in het gebouw der K. S. A. onder leiding van de presidente mevr. v. Keulen-v. d. Helder. Na de gebruikelijke openingswerkzaam heden werd overgegaan tot de verkiezing van bestuursleden voor de vereeniging „Voor het schoolgaande kind", die evenals vorig jaar ook in den as. zomer weer de dagelijksche uitzen ding van kinderen naar Wyk-aan-Zee ter hand zal nemen. Gc-kozen werden de dames Dekker-Schutte, v. Keulen-v. d. Helder, v. Hoeff, Van Lent, Sanders en Scheerman. Mej. van Lent zal als secretaresse optreden. Door de Roomsche Reisvereeniging was een lezing met lichtbeelden aangeboden. De heer Jan Beerends behandelde een voetreis van Am sterdam naar Rome en wist op onderhoudende wijze zijn gehoor te boeien. De lezing werd met een serie fraaie lantaarnplaatjes geïllustreerd, waardoor de leden een kijkje kregen op de schoonheid van verschillende buitenlandsche steden. De leden toonden zich over het gsbodene zeer voldaan en uitten hun voldoening door een dankbaar applaus. Deze welgeslaagde avond werd vervolgens met een woord van dank aan den spreker op de gebruikelijke wijze gesloten. Oplichting De politie heeft een 30-jarige Juffrouw, woonachtig te Heemskerk, aange houden, die er haar werk van maakte bij ver schillende winkeliers bestellingen te doen op ge fingeerde manier. Wanneer het echter op betalen aankwam, kwam de dame plotseling tot de ontdekking, dat ze haar portemonnaie had vergeten. Het gelukte haar eenige malen de winkeliers zelfs te bewegen haar eenig geld te leenen, dat natuurlijk nooit terug werd betaald. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt en richt tevens een waarschuwing tot de winkeliers, om op hun hoede te..züa. Geslaagd By het te Utrecht gehouden examen der Nederl. Broederschap van gediplo meerden Makelaars, slaagde onze plaatsgenoot, de heer Jac. J. H. Langendijk P.Pzn. De heer Langendijk is de eerste gediplomeerde make laar in Beverwijk. Veertig jaar brandweerman. Zooals wij reeds berichtten was de heer W. J. v. d. Pol op 1 Mei veertig jaren in dienst van de plaatse lijke brandweer. Dit gedenkwaardige feit is niet onopgemerkt voorbijgegaan. Dinsdagavond werd de jubilaris in een buitengewone vergadering van den brandraad gehuldigd. De voltallige vergadering werd o.a. ook bijgewoond door wethouder J. F. Braun, den directeur van openbare werken en den inspecteur van politie. Nadat de jubilaris was binnengeleid heeft de commandant der brandweer, de heer Herb. Blom hem op zeer waardeerende wijze toegesproken en er aan herinnerd, dat hy reeds 36 jaren den jubilaris kende als een plichtsgetrouw brandweerman, die nimmer op zijn post ontbrak. Thans achtte de heer v. d. Pol den tijd gekomen om eervol ont slag aan te vragen, dat hem door den brand raad op de meest eervolle wijze en onder dank betuiging voor de vele diensten werd verleend. Met bijzonder genoegen maakte de comman dant vervolgens gewag van de onderscheiding, welke den jubilaris is ten deel gevallen. De Kon. Ned. Brandweer-vereeniging heeft n.m.l. de ver diensten van den jubilaris erkend en hem het kruis van verdienste verleend, welk eereteeken, vergezeld door een diploma den heer v. d. Pol werd ter hand gesteld. Namens de Brandraad bood spr. een klein draagkruis aan, dat hij den jubilaris op de borst spelde. De commandant wenschte den jubilaris ge luk met deze onderscheiding en eindigde met den wensch, dat het eereteeken velen jaren zijn borst zal mogen sieren. Wethouder Braun sloot zich bij deze hulde gaarne aan, terwijl de heer Ragut namens de politie woorden van huldiging sprak en de on derscheiding ten volle verdiend noemde. De jubilaris, die ook van andere zijde veel belangstelling bij zijn jubileum had ondervon den, dankte met enkele woorden voor de hem gebrachte hulde, waarna de plechtige zitting van den brandraad werd gesloten. R.K. Speeltuin. Reeds langen tijd doet zich hier de behoefte gevoelen aan een terrein, waarop R.K. kinderen onder toezicht kunnen spelen. Nadat in verschillende organisaties de wenschelijkheid van de stichting van een der- gelijken speeltuin was besproken, heeft de R.K. Vereeniging voor het Schoolgaande Kind pogin gen in het werk gesteld om de beschikking over een terrein te verkrijgen. Zij is hierin geslaagd Thans is aan de katholieke ouders een circu laire verzonden, waarin de gelegenheid wordt opengesteld om zich op te geven voor het lid maatschap, dat den ouders het recht geeft om al him kinderen boven de 6 jaar naar den speel tuin te zenden. Voor het lidmaatschap wordt een inleggeld van fl.— geheven. De contributie zal hoogstens f 5.per jaar bedragen, doch het zal misschien mogelijk zijn (dit zal van het aantal deelnemers afhangen, om dit bedrag tot f 2.50 naar beneden te brengen. Het inleggeld wordt van de contributie afge trokken. Voorbereidend Iageronderwijs. Naar wij vernemen wordt door een voorloopig gevormd comité een vergadering uitgëschreven op Vryuag 6 Mei as., 's avonds 8.30 uur in hotel „de Wey- man". De bedoeling is, plannen te bespreken om zoo mogelijk, het voorbereidend lager onder wijs, dat door de opheffing van de school aan de Wüstelaan, geheel uit Santpoort is verdwe nen, opnieuw aldaar te doen onderrichten. Ingekomen en vertrokken personen gedurende de maand April 1932 Ingekomen: C. Snip en gez. van Schagen J 46, N.H.; P. Groenwoudt en gez., Bergen (N.H.), J 6, D.G., echtgen. N.H.; J. Keuning Dantumadeel, H 87, D.G.; W. van den Berg en gez., Heerhugowaard, K 93, R.K.; G. Timmer en gez,, Alkmaar, A 427, R.K., echtgen. E.L.;S. Klinewski, Duitschland, A 252, R.K.; J. Exter en gez., Amsterdam, C 109, R.K.; M. Rijker en gez., N.-Scharwoude, F 199, R.K.; G. M. Trie- bïinig, Batavia, F. 71, N.H.; L. N. J. Trie- blinig, Batavia, F 71, N.H.; M. Vrouwe. Til burg, I 44, R.K.; J. L. Kuiper en gez. Heer hugowaard, H 13, D.G., echtgen. N.H.; Wed. C. Kuijper-Kwantes en gez. te Alkmaar, G 28. N.H., R. Stam en gez., Zwaag, G 23, N.H.: H. Beminger, Alkmaar. F 9, E.L., J. W. Bouw meester, Alkmaar, A 192, geen; J. W. F. Meijer en gezin, Amsterdam, L 8, geen; G. Jonker en gez., Bergen (N.H.), G 44, N.H.; A. F. Dijk- sen en gez., Assen, H 20, D. echtgen. N.H.; W. E. Kamp, echtgen. P. v. d. Molen en gez., Hoogwoud, B 144, N.H.; C. Zeeman en gezin, Züpe, F 140, N.H. echtgen. D.G.; M. C. Kooij- man, Amsterdam, M 5, R.K.; C. van Urk, Haarlem, F 195, N.H.; N. J. A. Stroomer, Alk maar, I 55. RE.; M. C. Adrichem, Alkmaar, L 125, R.K., M. Tamm, Duitschland, A 253 R.K.; M. E. Dekkersen en gez., Alkmaar, A 93, geen. Vertrokken: Wed. M. Haringhuizen-Nap en gezin naar Alkmaar; M. Brederode naar Limmen; R. D. Koldewijn naar Amsterdam; Wed. G. Hoog woud-Kos naar Wieringerwaard; P. Duif naar Breda; M. Mulder naar Alkmaar; C. Zwart en gez. naar Alkmaar; E. M. Weel, Uitgeest; G. J Kuijs naar Castricum; G. Lange naar Solin gen (Duitschland); M. van Vlas naar Alkmaar; B. de Haas naar Alkmaar; Wed. G. Huysman- Mieldijk en gez. naar Alkmaar; M. F. van Diepen naar Sehoorl; M. Sanger en gez. naar Alkmaar; H. Haar en gez. naar Oterleek: J. Hoope naar Egmond-binnen; M. C. Habich- Van Gijn en dochter naar Amsterdam; P. Bon- tes naar Den Helder; J. Hiddingh naar Alk maar; Th. Mayer naar Bergen (N.H.). Burgerlijke Stand over de maand April 1932 Geboren: Maria Margaretha, d. van Andries Olgers en Frederika Maria Mulder. Cornelia Anthonia, d. .van Cornells Baltus en Elisabeth Cornelia Johanna van der Linden. Guurtje Maria, d. van Jacobus de Nijs en Alida Pronk. Maria Margaretha, d. van Theodoras Bolten en Aafje van Wonderen. Theodoras Petras Gerar- dus, z. van Nicolaas Joseph Oud en Wilhelmina Maria Brantjes. Agatha Maria, d. van Comelis Houter.bos en Johanna Glorie. Hermanus Theo doras, z. van Gerardus Petrus Rozing en An- tonia Maria Rigter. Johanna Anna, d. van Ar.- tonius Matheus Le Loux en Henriëtte Johanna litzer. Johannes Joseph, z. van Johannes Den- neman en Maria Johanna Bakker. Maria Cor nelia, d. van Jacobus Dekker en Reinsje Cor nelia Bakker. Wilhelmina Juliana, d. van Jo hannes Maximilianus Zonneveld en Margaretha Schouten. Ondertrouwd: Cornells Gerardus den Niis metselaar, 27 jaar en Elisabeth Geertruida Bakker, 27 jaar. Cornells Poland, rietdekker, 37 jaar en Johanna Baltus, 26 jaar. Petras Bakker timmerman, 32 jaar en Geertruida Rustenburg. 30 jaar. Antonius Johannes Jacobus de Groot adj. commies bij het Kadaster, 30 jaar en Cor nelia Dina Sengers, 31 jaar. Adrianus Johannes Sengers, tuinder, 30 jaar en Wilhelmina de Wit, 28 jaar, te Castricum. Wilhelmus Gerardus Driehuijs, kleermaker, 49 jaar en Agnes Petro- nella van Halderen, boekhoudster, 43 jaar, te 's-Gravenhage. Hendricus Jacobus Rigter, lood gieter, 27 jaar en Cornelia Anna Kroon, 24 jaar. Cornelis Schoen, kruidenier, 28 jaar en Tjeerdje Aukema, 25 jaar, te Alkmaar. Getrouwd: Cornelis Poland en Johanna Bal tus. Petrus Bakker en Geertruida Rustenburg. Overleden: Catharina Romijn, echtgen. van Willem Musquetier, 67 jaar. Dirk Lust, 75 jaar Neeltje de Groot, 79 jaar, Wed. van Jan Koning. 79 jaar. Trijntje Starreveld, echtgen. van Ba rend Tüms, 82 jaar. Dirk Knol, 78 jaar. Adriana Kan, wed. van Adriaan Koning, 80 jaar. Wou ter Cornelissen, 61 jaar. Trijntje Admiraal, Wed van Maarten Reik, 84 jaar. Cornelis de Boer, 70 jaar. Dorothea Smout, Wed. van Pieter Zee man. 81 jaar. IJMUIDEN, 4 Mei 1932. Rijksvischafslag. Tarbot 1.30—0.75 per K.G.; griet 45—10.50 per 50 K.G.; tong 1.25—0.70 per K.G.; zetschol 22.50—14.50, kleine schol 23.—3.50, bot 4.40, schar 2.401.30, tongschar 22—20.per 50 K.G.; vleet 3.per stuk; pieterman en poon 86. miidel schelvisch 15.kl. midd schelvisch 12.50—10.—, kleine schelvisch 134.90 per 50 K.G.; kabeljauw 40—12.50 per 125 K.g'; gul len 11—4.90 per 50 K.G.; leng 1.60—0.46 per stuk; heilbot 1.20—0.85 per K.G.; wijting 2.50 1.30 per 50 K.G.; koolvisch 0.15—0.03 per stuk; makreel 5—0.75 per 50 K.G. Van de heden aan de Rijksvischafslag aange komen stoomtrawlers: Adelante 845.—; Joh. Elisabeth 1743.—; Utrecht 1583.—; Wilhel mina 3213. Kotters: O 277 432.—; FN 20 422.—. Loggers: KW 172 461.—; KW 4 f 678.—; KW 102 944.—; IJm. 204 444.—; Sch. 48 401— en Sch. 468 465.—. Oprichting speeltulnvereeniging „Aalsmeer" Vrijdag, 29 Aprü j.l. werd in café „Floralia" een vergadering gehouden, daartoe bijeengeroe pen door een comité, om te komen tot oprich ting van een speeltuin in plan-Zuid. Zooals bekend, besloot de gemeenteraad in zijn laatste vergadering, een gunstig terrein, groot pl.m. een halve H. A„ gelegen tusschen de spoorlijn en de Spoorbaan, gratis beschik baar te stellen. Een 22-tal personen waren aanwezig, toen de voorzitter, de heer J. M. Wentzel, het doel der vergadering uiteenzette en het eerst aan ds orde stelde de beslissing, of een speeltuinorea- nisatie al of niet in een buurtvereeniging be hoorde te worden ondergebracht. Na enige besprekingen werd bij acclamatie besloten alleen over te gaan tot oprichting van een speeltuinvereeniging. Een buurtvereeniging werd niet urgent geacht, terwijl daardoor oo> het speeltuinwerk tot plan-Zuid beperkt zou blijven. Hierna werden de statuten vastgesteld. De vereeniging wordt genoemd speeltuinvereeni ging „Aalsmeer" waarmede duidelijk wordt uit gesproken dat het de bedoeling is een speeltuin op te richten voor het geheele dorp en niet alleen voor plan-Zuid. De vergadering nam vervolgens kennis van de reeds door het comité getroffen maatrego- len, waarbij vele wenschen omtrent de inrich ting van de speeltuin naar voren kwamen. Het bestuur werd als volgt samengesteld- C. J. Bosland, W. B. Buis, Ir. W. Gijzen G. Nap, L. Statema, mevr. Veer-Koud'is en J M. Wentzel, welken laatste tot voorzitter werd benoemd. Het lidmaatschap bedraagt slechts f 1 pe» laar. Donateurschap f 2L50 per jaar. Getracht zal worden rentelooze aandeelen te plaatsen groot f 25. Wij wekken ieder op, het sympathieke doe! te steunen, vooral door financieele medewer king. Vele leden gaven zich reeds op bij boven genoemde bestuursleden. R.K. Volksbond Gisteravond hield de plaatselijke afdeeling van den R.K. Volksbond een ledenvergadering in het R.K. Vereenigings. gebouw. De weer herstelde voorzitter, de heer J. van Bakel, opende met den christelijken groet en een hartelijk woord van welkom. De nieuwe secretaris, de heer v. d. Reep, las de notulen, crie onder dank onveranderd goedgekeurd werden. De voorzitter deelde me. de, dat het bestuur der retraiteclub nog on voltallig was. Gaarne zag hij de vacatures ge vuld. Vervolgens deed de voorzitter de mededee- ling, dat vijf nieuwe leden toegetreden waren, n.l. de heeren W. v d. Linden, Jos. Teeuwen Hz., C. Slot en J. en T. Weijers. De aanwe zige nieuwe leden installeerde de voorzitter met eenige toepasselijke woorden. St. Barbara heeft gebrek aan werkende leden. Bij gelegenheid van het gouden huwelijks feest van den heer M. de Vries, oud.voorzitter van de vakafdeeling en een der meest actieve leden in de vroegere moeilijke beginperiode, was de jubilaris door het bestuur gefeliciteerd en was hem door de vakafdeeling een geschenk aangeboden. De heer de Vries had de afdeeling een portret in lijst van Willem Pastoors ten geschenke gegeven, hetgeen de voorzitter gis teravond in dank aanvaardde. De bedoeling is, het in het Vereenigingsgebouw op te hangen. Een fraai bloemstuk was gezonden aan den concierge, den heer Huismans, die voor eenige dagen zijn 30-jarig huwelijksfeest vierde. De deelname aan het jaaxlijksch encycliek- feest te Haarlem zal niet plaats hebben. De voorzitter wees hierbij op demoeilijke tijden en op de negatie, zoowel in de economische als politieke wereld, van de uitgevaardigde ency clieken. Spr. hoopte op betere tijden en op lossing van de crisis. Tot deze intentie zal Zondag aanstaande een H. Mis (half negen) gelezen worden, waaronder den leden wordt verzocht, ter H. Tafel te naderen. Op 6 Juni zal de centrale raadsvergadering te Haarlem gehouden worden. De agenda hier van werd voorgelezen en in den breede be sproken. Het speet den voorzitter te moeten mededee- len, dat de heer A. J. Otte wegens drukke werkzaamheden voor Herwonnen Levenskracht en Hulp in Nood bedankt heeft. Spr. sprak woorden van dank en hoopte, dat diens op volger een gelijke ambitie voor het werk 'zal betoonen. Na een uitvoerige bespreking nam de heer Otte echter zijn bedanken terug en stelde zich nog een nieuw lid voor het comité beschikbaar. Bij de rondvraag vroeg een der leden naar den stand van werking van het doktersfonds. Volgens den voorzitter was het te Utrecht op gericht, hoe dit echter plaatselijk reeds werkt, is hem nog niet bekend. Op verzoek van een der leden werd met al- gemeene stemmen aangenomen 'n voorstel om bij de betreffende instantie nieuwe gordijnen, die de zaal in tweeën scheidt, te verzoeken. De heer P. van Lierop zal liever houten schotten, zoodat dan twee vergaderingen tege lijk kunnen worden gehouden. Toegezegd werd, dat er over gesproken zal worden. Hierna sloot de voorzitter deze laatste ver gadering in dit seizoen op de gebruikelijke wijze. Voetbal Mede in verband met den onlangs gemelden overgang van B. F. C. naar de R. K. Voetbalvereeniging B. S. M., zal morgen, Hemel vaartsdag, dés middags om half drie tegen Lisse I een wedstrijd gespeeld worden. Hierbij zal het nieuwe terrein aan den Rijks straatweg officieel geopend worden. De geestelijke adviseur, kapelaan Schrama. zal den aftrap verrichten. Het nieuwe samengestelde eeerste elftal van B. S. M. luidt: Klinkenberg (d.); A". Bakker en C. Kokkelkoom (a.)Ch. Prins, A. M. v. d. Meij en C. de Boer (m.) J. Bakker, W. Kalter, H. van Deursen, Vermooij en P. Abstwoude (v.). In deze formatie zal tegen Lisse I gespeeld worden. Negen oud-B. F. C.'ers zijn in het eerste elftal opgenomen. Hieruit blijkt wel de belangrijke versterking, die B. S. M. met dezen overgang verkregen heeft. ..Ten bate van het Crisis-Comité. De ver eeniging „Bloemendaal's Tooneel" zal op Weensdagavond 11 Mei een tooneeluitvoering geven in het Jeugdhuis ten bate van het Bloe- mendaalsche Crisis-Comité. Opgevoerd zal wor den het tooneelspel in 3 bedrijven „Z.b.b.h.h. (Zijn bezigheden buitenshuis hebbende), waar mee de vereeniging bij de opening van het seizoen zoo'n groot succes behaalde. De duurste rang was al spoedig na het be kend worden van het voornemen der vereeniging bijna uitverkocht, zoodat het een succesavond belooft te worden. Burgerlijke Stand Geboren: d. van B. C. M. Grupping-van Royen. z. van H. Smith- Hoekema. Ondertrouwd: B. Bousema en J. Rienstra. N. C. Andriessen en G. M. Schneiders. D. J. Cassee en A. Baruch. Overleden: M. Mittermeier, 32 j., overleden te Haarlem. D. Kassenberg, 47 j„ overelden te Haarlem. D. Langeveld, 62 jaar. J. F Graaf, 79 jaar. St. Raphael" Maandagavond vergaderde ,,St. Raphaël" in het St. Jossphsgebouw. De voorzitter, de heer Buitens, opende de verga dering op de gebruikelijke wijze en sprak zijn teleurstelling uit over het slechte bezoek. Ver volgens sprak hij enkele woorden van welkom tot den Zeereerw. heer pa toor H. A. Bots, den nieuwen geestelijken leidsman der spoor- en trammannen. Enkele zeer belangrijke mede- deelingen werden vervolgens besproken. Deheeren van Beek en Roelofs brachten verslag uit van de door hen bezochte vak- afdeelingsvergaderingen resp. te Utrecht en Roterdam. De bespreking van de aangekon digde loonsverlaging bij de spoorwegen bracht de gemoederen danig in beweging. Da voor zitter zette de situatie uitvoerig uiteen en deelde enkele bijzonderheden mede van de protstvergadering op Zondag j.l. te Utrecht ge houden. Na lange discussies werd ds houding, ingenomen door het hoofdbestuur in deze kwestie, ten volle onderstreept. In dit verband werd nog medegedeeld, dat 12 Mei een bestu- rencongres zal worden gehouden te Utrecht, waarop de thans geschapen toestand nader onder de oogen zal worden gezien. Hierna was aan de orde een voorstel voer een hernieuwde steunactie ten bate van de Herstellingsoord vereeniging „Mgr. Mutsaers" in verband met de viering van haar eerste lustrum. De voorzitter gaf de bedoeling weer van deze nieuwe actie en spoorde de leden is de beste Mottendooder ^•Gegarandeerd afdoende. Let op de blauwe verpakking De MOT, KaareiTje^S^ aan, ook ditmaal hun steun aan het sympa thieke doel niet te onthouden. Door den penningmeester zal worden na gegaan of een kleine subsidie zal kunnen wor den verstrekt. Verder deelde deze functionaris mede, dat een bedrag van f 63.95 bijen gebracht was ten bate van de stakende textielarbeiders. Aan het slot van de vergadering vroeg de geestelijke adviseur het woord. Na eerst zijn dank betuigt te hebben aan het adres van het bestuur voor de sympathieks welkomstwoorden, spoorde hij de leden aan, steeds trouwe orga nisatiemannen te zijn en te blijven. Hij sprak de hoop uit, dat de tijd die hem gegeven zal zijn om met „St. Raphaël" samen te werken oen aangename mocht zijn en dat de afdeeling "teeds in groei en bloei zaltcenemen. Hierna volgde sluiting met den christelijken groet. Vluchtheuvels Wilhelminaplein. De bochten in de nabijheid van het Wilhelminaplein zijn een gedurig gevaar geweest voor het steeds toenemend snelverkeer. Thans zijn in de bochten Wilhelminaplein- Camplaan en Wilhelminaplein-Cloostarvfsg een viertal vluchtheuvels gelegd, met er tus schen een rijweg van drie meter, met op den middelsten vluchtheuvel een lantaarn. Dit zal de chauffeurs verplichten tot een matiger gang, waardoor het gevaar voor botsingen ze ker veel verminderen zal. Burgerlijke Stand Gtrouwd: F. A. C. Wethmar-E. Braakenburg. J. p. v. Konings- bruggen-C. Scheprenhuijsen. J. j. Bolland- E. Polderman. Ondertrouwd: J. Poen-A. Sanberg. C. Hiel- G. Ch. Drommel. Geboren: d. van G C. Suerink-Cornelisse. z. van F. J. v. d. Putten-Scholte. z. van F. Weijers-Nuiver. Overleden: J. G. ten Bokkel, 75 j„ wed. S. Saltet. Bekroningen Op de tulpenkeuring in het Krelagehuis te Haarlem, werden aan de N.V. F. Rijnveld en Zn. alhier, de volgende be kroningen toegewezen: 1 Gouden medaille; 1 getuigschrift le klasse en 17 getuigschriften van verdienste; voorwaar een schitterend succes. Oudersavond Voorafgegaan door een ten toonstelling van het schriftelijk werk der leer lingen van de R. K. meisjes- en jongens scholen der St. Martinusparochie, op Donderdag en Zaterdag, werd in verband met den aanvang van het nieuwe schooljaar Maandagavond een ouderavond gehouden in hotel „Flora", andat des morgens een plechtige H. Ms met generale H. Communie der schoolkinderen, door den Zeereerw. Heer Pastoor aan God was opgedragen om Gods zegen in dit nieuwe leerjaar voor onderwijzers en leerlingen af te smeken. Een groot aantal ouders had gehoor gegeven aan den oproep der schoolhoofden, zoodat de grote zaal van „Flora" geheel bezet was. Door een aantal jongens van de St. Joan- nesschool werden eenige aardige zangnummers gegeven onder leiding van de onderwijzers. Vervolgens werd door den heer Janssen, hoofd der St. Joannesschool, die ook de bijeenkomst met den Chr. groet en woorden van welkom geopend had, de spreker van den avond, de heer J. H. J. Uylings, uitgenoodigd te spreken over: „De Gehoorzaamheid". Met sprekende voorbeelden toonde spr. aan hoe men de kinderen reeds in hun vroegste jeugd moet leeren gehoorzamen, terwijl hij eveneens illu streerde wat de gevolgen zijn, indien men de kinderen zonder hun gehoorzaamheid te leeren, opvoedt. Vervolgens sprak de Weleerw. Heer Kapelaan W. C. van Benten over: „Hoe krijgen wij gods dienstige kinderen". Evenals de eerste spreker oogstte ook deze redenaar na een spannend ge hoor een dankbaar applaus. Pastoor Krook dankte den heer Janssen en diens personeel voor het organiseeren van dezen mooien avond, terwijl spr. hooote, dat dergelijke bijeenkomsten veel mogen bijdragen tot goede samenwerking van ouders en onderwijzend personeel. Personalia. De heer Th, J. H. van het Lam, alhier is benoemd tot lid van de commissie, aan welke is opgedragen het examineeren van hen, die een akte van bekwaamheid wenschen te verkrijgen tot het geven van middelbaar of lager onderwijs in lichamelijke oefening. Van de markt. Op de markten alhier zijn Dinsdag overgebleven 1 varken, 1 kist kippen en 1 schaap. Vermist werd door iemand een korf met 13 konijnen. Een treurige ontdekking deed een persoon, die bij de politie aangifte kwam doen, dat hy een portefeuille, inhoudend ruim ƒ300 verloren had. Personalia. Maandag slaagde te Utrecht de heer S. Th. Reeuwijk, bouwkundige alhier, voor gediplomeerd makelaar in onvervreemde goederen, hypotheken en assurantiën, onder auspiciën der Nederlandsche Broederschap v. gediplomeerde makelaars, onder toezicht der Kamer v. Koophandel en fabrieken voor het Gooi. DE GRAAL Dinsdagavond is alhier in de K. S. A. een bijeenkomst gehouden tot oprichting van een afdeeling van de Graal. Door een Graal-leid- ster uit Haarlem werd een duidelijke uiteen zetting gegeven van doel, streven en werking van de Graal. Op aangename wijze werden door haar verschillende vragen uit de verga dering beantwoord. Al was het resultaat voor den eersten avond nog niet groot, toch is er een definitief begin gemaakt, en waar reeds verschillenden zich hebben opgegeven, zullen er wel meer volgen. Jubileum. 1 Juni zal het 25 jaar geleden zijn dat de brievenbesteller W. Koppers als zoodanig alhier aan de posterijen verbonden is. Wijziging Postdienst Met ingang van 7 Mei zal het postkantoor alhier en de hulpkan toren te De Hoef en de Kwakel op Zaterdag niet later dan 4 uur n.m. geopend zijn voot den postloketdienst. Bij wijze van overgangs maatregel zal voor spoedbehandeling (zooais expresse stukken enz.) het kantoor voorloopig geopend blijven tot 6 uur n.m. Vanaf heden zijn deze kantoren ook geopend voor belasting betalingen. Voor de buitenwijken kan men deze betalingen ook aan de bestellers in ont vangst geven. Burgerl. stand Geboren: Tiemen Leen- dert, z. van R. Tiemens en D. Edelman; Mar- tinus Cornelis z. v. M. Plasmeyer en D. Twaalf hoven; Arnold Augustus z. v. A. A. v. d. Neul en C. J. van Wettum; Anna Adriana Maria d v. H. Lek en W. A. M. Koeleman; Johanna Geertrudis, d. v. J. de Jong en A. M. van der Hoven; Martinus Johannes z. v. M. Plasweijer en A. H. Meijer. Ondertrouwd: Hermanus Agtersloot, 26 jaar en Maria Wilhelmina Kas 22 jaar; Gerardus de Jong 28 jaar en Maria Cornelia Rewjjk 28 jaar; Adrianus van Dijk 25 jaar en Sijtje Pannekoek 26 jaar. Overleden: Maria Wilhelmina van den Berg 54 jaar, echtgenoote van A. Baars; Johannes Gerardus Rubé 76 jaar echtgenoot van D. H Hendrikse te Bloemendaal. P.V. „Ons Genoegen" Zondag 1 Mei hield „Ons Genoegen" haai- eerste wedvlucht in dit Hoogste barometerstand 780.3 te Scydisjora en Vestmanöer. Laagste barometerstand 753.6 te Danzig. Verwachting: Meest matige in het Westen in het Oosten zwakke tot matigen Noord- Westelijke tot Noordelijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken met tijdelijke opkiaring, waar schijnlijk regen- of hagelbuien, iets kouder. seizoen n.l. vanaf Baarle Nassau 88 KM. In concours 126 duiven. In vrijheid gesteld om 9 uur. Aankomst 1ste duif 10 uur 14 min. 2 sec., snelheid 1187 M. per minuut, aankomst 27ste 10 uur 27 min. 4 sec. De prijzen als volgt" 1 15 17 23 26 H. Dijnsselbloem2 11 S. Schellingerhout; 3 10 20 21 22 25 27 G. de Vries; 4 14 24 Th. v. d. Beid; 5 9 16 W. Verkerk; 6 P v. Vliet Wzn; 7 8 v. Geffen-v. Leeuwen; 12 P. van Vliet Jacz.; 13 T. van Wessem; 18 M. Meyer; 19 A. de Groot. Voor de eerste vijf deelnemers aan dezen wedstrijd was tevens een eereprijs beschikbaar gesteld. Voor de vereeniging, welke dit jaar haar 10- jarig bestaan herdenkt is deze wedstrijd zeker een mooi begin. Zondag a.s. wordt gevlogen vanaf Vilvoorde (België) 148 K.M. Wit-Gele Kruis Het wijkgebouw der R. K. Vereeniging „Het Wit-Gele Kruis" is vanaf heden telefonisch aangesloten intercommunaal no. 65. Burgerlijken stand. Geboren: Gijsbertus Jacobus Gerardus Ignatius, z. van J. v. Leeu wen en J. C. A. Bel; Johanna Adriana Agnes, d. van G. G. Mens en van C. J. van der Meer; Ma ria Margaretha, d. van P. J. van der Meij en van A. M. van Rooijen; Joanna Maria, d. van A. de Groot en van J. M. P. Juffermans; Mar tinus Jacobus, z. van C. A. Kraakman en van M. J. Heerings; Maart je Maria, d. van E. Bak ker en van J. van Steijn. Getrouwd: P. E. A. van de Kamp te Sassen- heim met M. E. E. van der Voort te Voorhout; C. P. Kromhout te Noordwijkerhout met J. P. van Berkel te Voorhout. Overleden: Klaasje Ouwehand, 26 jaar; Jo hanna van Kuylenburg, 66 jaar, wed. van G. A. Bel. Raadsvergadering In den jongsten raad deed de burgemeester mededeeling, dat het Rijk een werkloozensteun heeft toegezegd van 75 pet., zulks van 1 April af. Was zulks wat eerder gebeurd, dan hadden we nu 6000 uit kunpen sparen, jammer! Vastgesteld worden de vergoeding-en aan de bijzondere scholen, behalve voor de St. Petrus Can. school, waarvan de ministerieele afreke ning nog niet is binnengekomen. We vernemen, dat deze afrekening intusschen is gearriveerd. De heer Ruarus dringt aan op spoedige uit betaling' aan de scholen. Van de tafel van B. en W. komt het voor- stél om geen korting van 3 pet. op de salaris sen en loonen van het gemeentepersoneel toe te passen. De heeren Ruarus en van Asselt wenschen aan de stemming niet deel te ne men. Het voorstel wordt aangenomen met 6—5 stemmen, Tegen de heeren Houtman, Knaap, Lubbers, Nordemann en Raadsheer. Thans wordt aangenomen een voorstel om bij Gedep. Staten mogelijk te maken, dat deze de salarissen van Burgemeester, Secretaris en Ontvanger met 3 pet. zullen kunnen vermin deren. Tegen de heeren van Asselt, Houtman, Lubbers, Knaap, Nordemann, Raadsheer en Ruarus. De heer Raadsheer doet nu een voorstel om op het geheele gemeentepersoneel een pen sioensaftrek toe te passen van 3 pet., over welk voorstel de stemmen staken, 6—6. De heer van Asselt had zich verwijderd. In de volgende raadsvergadering zal hierover moeten worden herstemd. Floralia vereeniging In de vergadering van Maandagavond deelde de voorzitter der rege lingscommissie mede, dat de vereeniging thans 145 leden telt en dat 221 kinderen zich hadden aangemeld voor het kweeken van plantjes. De heer ten Duis betreurde, dat de deelname was beperkt tot de kinderen der hoogste klassen. De kinderen zullen een zaadbegonia en een grootbloemige Afrikaan kweeken, de volwasse nen een ster van Bethlehem, bovendien een geranium en een knolbegonia. Het definitieve reglement wordt nu vastge steld. Overgaande tot het kiezen van een fei telijk bestuur, deelen de heeren van den Ak ker en Smeets mede, dat zij wegens drukke be zigheden niet voor verkiezing in aanmerking wenschen te komen. Na stemming blijkt, dat het bestuur zal besaan uit de dames Mevr. Rixoort, Mevr. Wijnand, en de heeren Verhagen, Rin- ckes en Potma. Raadsvergadering. De raad dezer gemeente kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester H. ter Cock. Medegedeeld werd het volgende: Rekening en verantwoording over 1931, van de gezondheids-commissie te Purmerend, waar uit blijkt dat een batig slot aanwezig is van 520.39. Vervolgens komt aan de orde: Vaststelling verordening heffing 50 opcenten op de hoofd som der vermogensbelasting. Z. h. .st. aangenomen. Gratificatie aan de Rijks- en Gem. Politie voor extra-surveillance. Hiervoor is 100 uitgetrokken op de begroo ting. Z. h. s. aangenomen. In behandeling komt een brief van Ged. Sta ten inzake jaarwedden van burg., secr. en ont vanger. Ged. Staten achten geen termen aanwezig de jaarwedden te verlagen, wel kan pensioen- verhaal in aanmerking komen. Na korte discussie stellen B. en W. voor om alleen 8 'A pet. pensioenbijdrage te verhalen. In stemming gebracht wordt dit met 5 tegen 2 stemmen aangenomen. Benoeming onderwijzer aan de O. L. School te Neck, waar mej. M. Schakel als onderwijze res stond aangesteld, aan wie nu eervol ont slag is verleend. De voordracht luidt: De heer P. G. Stikker, tijd. onderwijzer aan die school, de heer D. G. Scharrenberg, tijd. onderwijzer te Boekelo, en de heer M. Chr. J. Meyer, tijd. onderwijzer te Heemstede. Vooraf gaat de raad in comité en na her opening wordt de heer P. G. Stikker met alg. st. tot onderwijzer aan de o. 1. school benoemd met ingang van 1 Mei. Hierna sluiting der vergadering. Staking stucadoorsbedrijf Bij het bouwwerk aan de dr. Gerkestraat is een staking uitgebroken onder de stucadoors. Twee krachten zijn aan het werk gebleven. Van werknemers zijde bestaat voor deze staking voortdurende belangstelling. De politie houdt toezicht, ook als de werkwilligen, die elders wonen, zich huiswaarts begeven na den arbeid. Bioscoop Commissie. In de jaarvergadering van de Bioscoop Commissie is met algemeene stemmen als secretaris herkozen de heer Vree man. Parkeerverbod. Behalve de partisuliere par keerterreinen, beschikt de gemeente over een zestal uitstekend ingerichte parkeerterreinnen. Met het og op de drukte, die verwacht wordt op mooie dagen reeds in den voortijd, is het parkeerverbod, zooals dat by verordening ge regeld is, in werking gesteld. BARTELJ ORIS STRAAT 16 TELEFOON 107S8 ALLE MERKEN STOFZUIGERS Bijna met ongeduld hebben we naar dit moment uitgezien, dat we wederom tot de velen die met ons in geestelijke gemeenschap staan (vooral door deze tweemaal 's jaars gehouden Novenen), den oproep mogen richten: Komt! de Kleine H. Theresia en met Haar de kleine Karmel van Egmond wachten U! Venite - Oremus! Komt - laten we bidden! En dat deze oproep steeds vertrouwvoller klinkt, vindt voorzeker z'n oorzaak hierin, dat telkens weer het aantal groeit van hen die ze met biydschap vernemen en er gehoor aan geven. Ware dit niet het geval, wy Karmeli- tessen, geroepen tot zwijgen en verborgenheid, zouden het niet wagen een dergeiyken roep de wereld in te zenden. Maar neen, men begrijpt ons, en dat moedigt aan er mee door te gaan als iets wat God wel gevallig is. Doch, dat we dezen keer nog dringender, en met meer blijdschap uitnoodigen, komt, omdat zelfs tot binnen onze kloostermuren de nood kreten der lijdende, verwarde, angstig zoekende menschheid doordringen. Van alle zijden vraagt men ons den steun onzer gebeden; immers geven we daaraan gaarne gehoor. Wij zullen bidden! Dat is het eenige antwoord wat we kunnen en moeten geven. Geen andere middelen staan ons ten dienste. Doch, aan al degenen die zich in de a.s. na tionale Noveen tot ons met dit verzoek zullen richten, vragen wy ditmaal iets daarbij, en dat is: „Komt, vereenigt U met ons, bidden we samen, bidden we allen! Laat in die dagen de Karmel, de gebeds centrale, zich uitbreiden over heel ons dier baar Vaderland, over duizenden gezinnen waar, Goddank, nog geloof en Godsvertrouwen leeft. Laten we, nu de nood zoo hoog gestegen is, dringender dan ooit, God om hulp vragen door de voorspraak van Haar, die Zijn Vaderlijke Voorzienigheid schijnt te hebben bestemd om met volle handen de gaven Zijner erbarming uit te strooien: Zij, die, om Haar groote liefde tot God en de zielen verkregen heeft, nu zy in de hemelglorie leeft, hen allen te mogen by- staan en helpen zéó, als 't misschien nog nooit een Heilige vergund is geworden! Dat dan weer velen, zeer velen Theresia's macht en liefde mogen ondervinden! Dit is onze vurige wensch, hiertoe zijn a 1 onze gebeden en boetedoeningen in de dagen der Noveen, welke aanvangt op 17 Mei, den ver jaardag der Heiligverklaring van de Kleine H. Theresia. Ook zullen wij elk dier dagen in onze Kapel, Haar toegewijd, een H. Mis voor U laten opdragen. De algemeene intentie biyft voor deze No veen: „Verbetering der maatschappelijke toe standen". Ieder die wil kan echter, mits t ij d i g, z'n eigen intentie en verlangen tot deelname bij ons opgeven. Men wordt inge schreven en ontvangt als bewys 'n mooi plaatje waarop een gebed dat men in de dagen der Noveen kan bidden, om zich met ons te ver eenigen. Mogen we nog even herinneren om s.v.p. duidelijk naam en adres op te geven? Dat voor komt teleurstellingen. Onkosten zijn er niet aan verbonden. We vertrouwen dat zij, die iets r> j.;ó kunnen missen, ter eere der lieve Heilige ons iets willen zenden tot bestriding der onkosten. Zij zelve zal U dat loonen. ZUSTERS KARMELITESSEN, Heerenweg, Egmond a.d. Hoef (N.-H.). Giro no. 39730. AFSLAGVEREENIGING BEEMSTER, PURMEREND EN OMSTREKEN. De laatste dagen werd de sla-aanvoer wat rui mer. Deze ruimere aanvoeren gingen gepaard met toenemende vraag en vaste tot oploopende prijzen. Den laatsten veilingsdag in April liepen de pryzen zelfs vry sterk op. Verschi'lende par tijen van goede kwaliteit kwamen toen om de 8 gulden, met als hoogste noteering voor extra 8.70 by een marktprijs voor afwijkende soort vanaf 70 cent. De andijvie-aanvoer bleef nog op vrywel ge lijke hoogte, ja nam eer toe dan af. De hoogste noteeringen van voorgaande week, wisten zich niet te handhaven. De middenprijzen kwamen ditmaal niet hooger dan 60 èt 70 cent per kist van 4 kilo, wat evenwel niet weg nam, dat de markt een vast karakter toonde. Over het geheel was er van grooten spinazie- aanvoer nog geen sprake, eer was het tegen overgestelde juist het geval. Hoewel den eenen dag by den ander wat de vraag betrof, tame- ïyk verschil was te bemerken, was toch door- eengenomen de indruk niet ongunstig, al wa ren dan, vergeleken bü voorgaande week de prijzen ook beduidend lager, zooals trouwens wel was te voorzien. Bij een middenprijs van 50 55 cent per kist van 6 kilo zagen wij als uiterste noteeringen 40 en 77 cent. Deze prijzen konden behoorlijk tot tevredenheid stemmen. Met den dag zagen wij het aanbod van bloemkool verruimen en de kwaliteit vooruit gaan, hoewel ongetwyfeld het gemiddelde der kwaliteit de komende dagen hooger zal komen. Over de geheele linie werden voor deze voor- loopers hooge pryzen betaald. By een noteering voor sterk afwijkende kwaliteit vanaf 3 gulden, zagen wy voor extra kwaliteit als uiterste 54 gulden per lOz stuks betalen. Kleinere eerste soort kooltjes werden al spoedig met 20 a 25 gulden betaald. Voor postelein werd by klein aanbod van 28 tot 34 cent per kilo betaald. De witlof-aanvoer beperkte zich tot enkele partijen en een enkelen dag was er zelfs geen aanbod. De bestaande pryzen konden ruimschoots gehandhaafd blij ven. By een middenprys van 25 26 gulden per 100 kilo zagen wij als uiterste ook nog 33 gulden voor extra betalen. Dit artikel kunnen wij hier wel zoo goed als afgedaan beschou wen. Een met den dag sterker aangeboden artikel was rabarber. Hiermee hield de vraag nu juist geen gelyken tred, wat dan ook een zeer sterke daling in den prijs ten gevolge had. Den laat sten dag was de middenprys voor goede kwa liteit zoo'n 7 8 gulden, wat maar zeer matige bevrediging kon schenken. Aardbeien prijsden naar kwaliteit van 20 tot 45 cent per doos van 2 ons bruto. Ook hiervan wordt het aanbod dagelijks ruimer. Voor prei bestaat nog steeds goede vraag te gen bevredigenden prijs. Wij zagen pryzen van 6 tot 15 gulden. Uiteraard zijn ook hiervan de aanvoeren niet meer van groote beteekenis. 2.80 a 5..— per 100 bos. Radys prysde naar kwaliteit en soort van ƒ2.80 a ƒ5.per lzO bos. Roode en savoyekool was by beperkt aanboa gemakkelyk te plaatsen. Voor roode kool za gen wü als hoogste prijs 7.50 en voor savoye 10.40 per 100 stuks betalen. Over net alge meen loopt de kwaliteit tamelyk sterk terug, maar wij dienen te bedenken, dat de Meimaand ook in het land is

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2