PSV-Enschede 2-2 Santpoort geklopt INTERNATIONAAL TENNIS TE AMSTERDAM Geslaagd Missie-tournooi Santpoort door M.U.L.O. verrast :aarlem-breda 6-i ONGEKENDE SPANNING HOLLAND WINT NIET 11-6 VRIJDAG 6 MEI M.U.L.O.'s juiste tactiek Caesar haalt het niet T eleur stellende hoofdpartijen Na rust eenzijdig R. K. F. Acht minutenwaarin vijf doel punten werden gescoord, waren beslissend Het liep Santpoort niet mee Uitslag geeft de spelv er houding vrij goed weer Te ver opgedrongen In den strijd om het R. K. F.- kampioenschap zal het nog duchtig spannen V. V. H.'s prestatie Korfbalcijfers FortitudoVolendam I~I R. K. F. Landskampioenschap D. H. V. B. Uitslagen De R. K. F .-kampioenswedstrijd. SantpoortMulo (23). Een spelkiekje voor het doel van Santpoort. Internationale Lawn Tennis-Club van Nederland tegen Tennisclub des Flandres Roubaix KoopmanBernard Teleurstellend spel van Timmer Verdere wedstrijden Timmer verliest van Bernard KoopmanBonte HELEN WILLS NAAR WIMBLEDON Eerst naar de Fransche Kampioenschappen I' zt Zuiden nam de leiding, ma da Haarlemsche voorhoede had spoedig het initiatief over genomen. Alsemgeest scoorde S maal! R K S V Victrix—P V C B 3—2 UIT DE ENGELSCHE VOETBALWERELD „Kun je bewijzen, dat je clië. gek is?" Allichthij heeft mij als advocaat gekozen." PAARDENSPORT Courses op Duindigt Zelden hebben we een dergelijken spp.nnen- den en fraaien strijd gezien als die welke gis teren tusschen Santpoort en M.U.L.O. weid ge streden en die tenslotte op sensationeele, maar verdiende wijze door de Zuidelijke kampioenen Is gewonnen, omdat zij tegenover het snelle aanvalsspel der Santpoorters de juiste tactiek toepasten. En al is het dan ook waar, dat de thuisclub het grootste deel van den speeltijd in den aan val was, de verdediging telt ook mee en deze was van M.UL.O., waarin spelers als v. Laarho ven en Colen en niet te vergeten spil v. Eeke ren, ongetwijfeld beter dan die van Santpoort. Maar de hoofdoorzaak van de Santpoorter nederlaag moet worden gezocht in een periode van absolute inzinking der Santpoorter half- linifc, twintig minuten na de rust. Maar daarover straks. De belangstelling was niet zoo groot als Zon dag jJ., waaraan de minder gunstige weers omstandigheden en de concurrentie van Haar lemH. V. V. niet vreemd waren, toen de heer Starren de volgende elftallen binnen de lijnen floot; Santpoort Kockx Sambeek D. Nljssen Smit P. Nljssen Schiebroek Gerrits Visser Schoorl De Jong Kaldenbach v. Heuvel Roeien F. v. Eekeren, Geeven Bertels v. Dijk Jos. v. Eekeren Sanders v. Laarhoven A. v. Eekeren Colen M. U. L. O. Het was al spoedig te zien dat Santpoort's tegenpartij heel wat meer in de mars had dan T. Y. B. B„ want ondanks een flinke meerder heid van Santpoort slaagde de thuisclub er niet ln deze in doelpunten uit te drukken, hetgeen gezocht moet worden in de juiste opstelling van de M. U. L. O.-halflinie, waarachter een tweetal backs, dat reeds onmiddellijk een be trouwbaren indruk maakten en door tactisch opstellen en op het juiste moment ingrijpen grooter gevaar voorkwamen. Bovendien waren de schutterscapaciteiten van 3choorl c.s. niet op pari. al moet worden toe gegeven dat het de thuisclub niet bepaald mee zat en doelman Colen in menige gevaarlijke situatie redding bracht. Naarmate de wedstrijd vorderde, kwam ook de M. U. L. O.-voorhoede meer in actie en hoe wel deze linie grooten steun ondervond van Jos. v. Eekeren, kon zij het niet dan tot enkele ongevaarlijke aanvallen brengen, bij één waar van de minder betrouwbare Santpoort-achter hoede M. U.L.O. aan een doelpunt hielp, dat wegens buitenspel ongeldig werd verklaard. Zoo verliep de eerste helft met een regel matig Santpoort-offensief, zonder dat dit ech ter tot tastbare resultaten leidde. De tweede helft bood den bezoekers een prachtigen strijd, omdat thans beide partijen alle pogingen in het werk stelden om met snelle aanvallen door de resp. verdedigingen heen te dringen. M.U.L.O. vooral, zette alles op den aanval, maar daarbij vergat men niet Santpoort's ge vaarlijken vleugelspelers en midvoor Schoorl een bewaking te geven. Het initiatief ging dus voornamelijk van de bezoekers uit en Santpoort was genoodzaakt een andere tactiek te gaan toepassen. Met een heerlijk enthousiasme nam geheel Santpoort het offensief over en langen tijd werd de Helmondsche verdediging op een zware proef gesteld. Elk oogenblik kon men het eerste doelpunt van Santpoort verwachten, maar v. Laarhoven c.s. waren in prachtigen vorm en gaven geen krimp. Meer spanend dan fraai De retumwedstrijd tusschen P. S. V. en de Sportclub is meer spannend dan fraai geweest. Vooral in de tweede helft, teen P. S. V. den achterstand van 01 in een 21-voorsprong omzette, was de ontmoeting ;.f en toe zeer spanend, doch het spel bereikte nimmer een greote hoogte. Wie toen gedacht zou hebben, dat de Eind- hovenaren zouden minnen, vergiste zich, want een kwartier voor het eirde slaagden de Oos- telilke kampioenen er in de nart'ien op gelijken voet te brengen en in den stand kwam in dien tijd geen verandering meer. In het laatste kwartier was de Sportclub sterker en toonde zij eenig overwicht, daar het winnen van den wedstrijd haar neg een kans gaf voor het kamoioenschao. In de eer ste helft waren de Oostelijken beslist sterker dan de Zuidelijken, doch na de. hervatting, toen P. S. V. een k'eine meerderheid aan den dag legde, had zii met wat meer productiviteit den voorsprong van 21 wel hooger kunnen opvoeren. Inmiddels geeft de uitslag de spelverhouding vrij goed weer. De opstellingen waren als volgt: P. S. V. Boumans, Van Run Lanegger, Van Berd, Hermens, Paidissen Van Strien, v. d. Ley De Graaf, v. d. Broek, Hunting. Meilink. Fröhlich, Plas, Huckriede Nagels, Wengel, Veldkamp Sr., Mulder Hagels, Veldkamp Jr., Kamst SPORTCLUB Onder leiding van scheidsrechter Van Moor- sel, werd begonnen. In het eerste kwartier wordt door beide partijen zeer onzeker ge speeld. P. S. V. rechtervleugel levert aanvan kelijk gted sluitend combinatiespel, doch men ziet geen kans om de forsche Oostelijke ver dediging te passeeren. Vooral Van der Broek roert zich geweldig, doch zijn tegenstanders weten hem meermalen in bedwang te houden. Evenwel ziet de P. S. V.-er toch kans den keeper aan den tand te voelen. De Oostel"k«i blijken reeds spoedig sterker te zijn en hun meerde-heid neemt gaandeweg toe, zoodat Van Run en Lanevger het buitengewoon moeilijk krijgen. Ook keeper Boumans moet meermolen ingrijpen. Als er 20 minuten ge peeld zjjn, krügt Huckriede, die geheel in vrije pos'tle staat, den bal van links toegesp en het be zorg hem weinig moeite om met een onhoud baar schot den Ocstelijlien de leiding te geven -1. Hierna blijven ds Oostelijken d-mi neeren rot zien wij van de P. S. V.-er slechts zwak enspel. De rust treedt in met 10 voor Enschede Na de hervatting is De Graaff vervangen door Dijkers, erwijl even later ook "'an der Ley uitvalt, voor wien Van Kampen in de tweede plaats komt. De Zuidelijken spelers zijn nu- sterker, doch d Oostelijke verdediging stait sterk en h-ud' vrrchtig stand. Van Strien weet 'en slotte toe'1, als er negen minuten van de Twintig minuten was de tweede helft oud toen we enkele onvergetelijke oogenblikken be leefden. Santpoort's half-linie was te veel opgedron gen en toen Jos. v. Eekeren plots het spel naar zijn rechtervleugel opende schoot Bertels na handig spel het leder langs Kokx en even la ter herhaalde zich hetzelfde spelletje, waarbij thans F. v. Eekeren de juiste richting vond, daarmee zijn elftal een kostbaren 20 voor sprong bezorgend. Nog zag de Santpoort-halflinie het verkeer de van haar tactiek niet in, want, ondanks het feit dat Schoorl onmiddellijk het eerste tegenpunt scoorde, werd de M.U-L.O.-voorsprong enkele oogenblikken hierna wederom vergroot door Roeien, die van de heerschende onzeker heid profiteerde en handig Kockx ten derde male het nakijken gaf, 13. En weer twee minuten later kanjerde Schoorl Santpoort's tweeden goal in de Helmondsche touwen, 23. Het was als een plotselinge onweersbul. wel ke even onverwacht kwam opzetten als zij weer afdreef, want in de laatste 17 minuten werden we van meerdere emoties gespaard, maar span ning heerschte er volop. Santpoort viel ver woed aan, maar M. U. L. O.'s verdediging hield vol tot het bittere einde en de ploeg met de beste tactiek behaalde een zwaar bevochten overwinning. De strijd om het landskampioenschap der R.K.F. heeft voor de spanning wel het best denkbaar verloop. Na de schitterende zege op T.Y.B.B., Zondag J.L behaald, heeft Santpoort -hans op eigen veld de meerderheid van Mulo moeten erkennen, maar toch weer niet zóó, dat een revanche der roodbroeken in Helmond uit gesloten zou zijn. Het is aan den duinvoet weer een prachtige, spannende strijd geweest: èn voor Santpoort èn voor de Roomsche sport in het Haarlemsche de best denkbare propaganda. Met den uitslag SantpoortMulo 23 is thans de stand: gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp. Mulo 1 1 0 0 2 3—2 Santpoort 2 1 0 1 2 73 T.Y.B.B. 2 10 12 3—7 S.D.O.U.C. 1 0 0 1 0 2—3 In de Limburgsche eerste klasse is de groote verrassing het gelijk spel 0—0, waarin de eenige wedstrijd tusschen kampioenscandidaten en hek kensluiters is geëindigd. V.V.H. heeft weer een zeer kostbaar puntje binnen en Caesar is den relatieven voorsprong op Valkenburg kwijt. Wij beginnen te vreezen, dat een herhaling van het kampioenschap niet voor Beek is weggelegd. Bij GennepUnion is in de Brabantsche eer ste klas een partijtje korfbal gespeeld: met 65 won de thuisclub. S.V.B. is het werkelijk gelukt D.E.V. t' slaan. De 50 overwinning komt Ble- rik uitstekend van pas. Tenslotte verloor Yenlo van Wilhelmina met 24. Voor de promotie naar de eerste klas boekte Volendam een mooi resultaat door in Culem- borg alvast gelijk te spelen. Nu moet Forti nog bij de wijdbroeken op bezoek! SantpoortMulo 23. Ie klasse. WHCaesar 00; GennepUnion 6—5; SV BDEV 50; Venlo—Wilhelmina 24. 2e klasse. Union 2Hees 20. Promotie le klase. FortitudoVolendam 11. Promotie le KI. Victrix 1—P. V. C. B. 1 3—2 tweede helft gespeeld zijn, met een prachtig schot de partijen op gelijken voet te brengen, 1—I. Intusschen had dezelfde speler reeds eenige kansen gemist. Kcrten tijd later schiet Van der Broek, na een voorzet van Hunting ui'ste- kend in, waarmede hij zijn club de leiding be zorgd, 21. Geru'men tijd blijven de Elndhovenaren nu in de meerderheid, maar het doel weet men geen enkele naai meer te vinden. Zoo geraart het spel weer meer verdeeld en het is een kwartier voor het einde, als Huckriede kans ziet den stand weer gelijk te maken, 22. In de laatste minuten wordt de strijd buiten gewoon spannend. Veldkamp en zijn mannen komen weer in de meerderheid, maar tot sco ren brengen zij het niet meer, zoodat het einde komt met een gelijk spel, wat de ver houding goed weer ge-ft. Uitblinkers in dezen wedstrijd Waren er niet. Het is een verheugend feit, dat de Interna- tionele Lawn Tennis Club van Nederland erin is geslaagd den internationalen wedstrijd tegen de Tennisclub des Flandres Roubaix, ondanks de vele moeilijkheden, toch te doen doorgaan. Ten eerste zijn wij in Holland niet verwend met internationale wedstrijden en zeker Am sterdam niet, en ten tweede beteekenen deze wedstrijden voor onze Hollandsche spelers, die over tien dagen naar Warschau zullen vertrek ken om ons land in de Davis-Cup ronde te ver dedigen, een belangrijke oefening. Hedenmid dag werden zeven enkelspelen gespeeld, waar van de partijen Timmer (Holland)Bonte (Fr.) en Koopman (Holland)—Bernard (Fr.) de be langrijkste waren. Beide partijen werden in drie straight-sets door Frankrijk gewonnen. De vijf overige enkelspelen waren alle voor Ne derland. Alvorens Woensdag met de wedstrijden een aanvang werd gemaakt, verzocht de heer Leem bruggen, voorzitter van de N L.T.C. van Neder land, den aanwezigen, zich een oogenblik van hun zetels te willen verheffen om de nagedach tenis te eeren van den heer Knappert, die eenige dagen geleden op zulk een noodlottige wijze om het leven is gekomen. Ir. Knappert was bestuurslid van de Internationale Club.. Deze partij was vooral zeer interessant daar Bernard, een nog zeer jonge, talentvolle spepler, de beste vertegenwoordiger van de Fransche jongere generatie is. Men merkt al dadelijk aan zijn manier van spelen, dat hier een aangebo ren talent aanwezig is, geschoold door ernstige en veelvuldige training. Zijn manier van spelen is boven alles soepel en gemakkelijk, doch te vens ligt er vaart in zijn slagen. Hierbij is zijn speltechniek steeds safe, hij neemt nooit het risico naar het net op te loopen, als hij niet zeker is den bal af te kunnen maken. Daar Bermnard links speelt, is zijn backhand zeer ontwikkeld en dit is een groot en belangrijk wapen. Koopman had een zwaren strijd tegen dezen jongen aanvallenden Franschen speler, d.w.z. aanvallend vanaf de base-line. De ge- heele wedstrijd was gebaseerd op lange, lage drives en cross drives met af en toe een oploo- per en afmaken van den bal door Bernard. Zoowel Koopman als Bernard plaatsten steeds hun ballen uiterst zuiver op de lijnen, waarbij Bernard steeds iets meer vaart had en iets sneller liep. Toch speelde Koopman, ondanks het gebrek aan „fighting spirit" een zeer goeden en vooral mooien wedstrijd. Vooral de laatste set bracht spannende momenten, toen Koopman, nadat hij met twee sets achter stond en 41 in de derde set, er alles op ging zetten om op te halen. Twee games achter elkaar werden door Koopman, doch de volgende voor Bernard met love op zijn service. 53 voor den Frarischman dus. Weer weet Koopman door goed volleeren 54 te maken, doch tegen de service van Ber nard is hij niet opgewassen en met 46 wordt de set voor Frankrijk. Deze eerste maal, dat wij Timmer, na een afwezigheid op onze nationale en internatio nale wedstrijden van bijna anderhalf jaar, weer mochten terugzien, heeft ons niet ten volle be vredigd. Hij speelde tegen Bonte een zeer ma tigen wedstrijd. Maar een zoo lange afwezigheid is natuurlijk zijn wedstrijd-routine ook niet ten goede gekomen. Zijn ouden vorm heeft hij nog niet geheel teruggevonden, doch misschien dat hij in zijn wedstrijd tegen Bernard een betere partij te zien zal geven. Wat. het spel van Bonte betreft, deze tweede Fransche speler, heeft zeer goede spelkwalitei- ten. Zijn tactische manier van spelen bracht vooral het spel van Timmer uit elkaar, die zeer onvast was en wiens drives herhaaldelijk iets te lang waren. Bovendien misten zijn volleys vaart en was het plaatsen onvoldoende. Ook de uit slag van dezen wedstrijd 63, 64, 64 voor den Franschman toont aan, dat van grooten strijd geen sprake was, waardoor deze partij een zeer vlug verloop had mede door de vele love-games op de service van den Franschman. De overige vijf enkelspelen, die alleen door Nederland werden gewonnen, toonden een ge heel ander karakter. Qua tennis stonden deze partijen zeker op minder hoog peil. Als wed strijden waren ze misschien spannender dan de beide hoofdpartijen. Vooral Leembruggen vond in den Franschman Motte een duchtig tegenstander, die een zeer gevarieerd spel ontplooide en zelfs de onmoge lijkste ballen nog bleek te kunnen halen. Na een zeer langen wedstrijd met zeer veel deuce- games won Leembruggen met 16, 75, 61. Marinkelle won zonder veel moeite van den Franschman Requillart (62, 6—1). Ook Cas- tendijk had het gemakkelijk tegen Rozendaal (Fr.) en won met 6—1, 61. Van Olst en Hughan hadden elk drie sets noodig om van Wettel en Breuvart te winnen. Hughan speelde vooral in de tweede set zeer zwak. De uitslagen van Woensdag luiden: Koopman verliest van Bernard 26, 36, 4—6. Timmer verliest van Bonte 36, 46, 46- Marinkelle slaat Requillart 62, 61. Leembruggen slaat Motte 16, 75, 61. Castendijk slaat Rozendaal 61, 61. Van Olst slaat Wathei 62, 64, 75. Hughan slaat Breuvart 62, 26, 61. Donderdagmiddag werden de internationale tenniswedstrijden op het DDV-terrein tenniswedstrijden op het DDV-Stadion voortge zet. Behoudens enkele regenbuitjes bleef het weer gunstig en konden de verschillende par tijen achter elkaar worden afgespeeld. Het beste heerenenkelspel van dezen middag was zeker dat tusschen Timmer en Bernard. Het verloop van dezen wedstrijd was zeer wis selend. Aanvankelijk scheen Bernard zonder veel moeite in drie sets te zullen winnen. De eerste twee sets werden zonder veel strijd voor den Franschman met 63, 64. Bernard speelt zijn vaste base-line spel met de lange fore-en back hand. Timmer speelt iets beter dan Woensdag tegen Bonte, maar zijn ouden vorm heeft hij nog niet gevonden. Vooral zijn volleeren is zwak. Aan het einde van de tweede set speelt hij echter beter en in de derde set komt hij eerst op volle kracht. In deze set begint Timmer meer en meer in den aanval te spelen. Zijn drives worden har der en vaster. Hij vindt de oude zekerheid en vaart terug. Telkens dwingt hij Bernard door een korten gesneden bal naar 't net te loopen om hem dan met een lage drive links of rechts te passeeren. Keer op keer gelukt hem dit! Ber nard gaat nu veel zwakker spelen, mist herhaal delijk vooral op de diepe drives van Timmer en bepaalt zich uitsluitend tot de verdediging waardoor hij echter Timmer nog meer kans geeft zijn aanvallend spel te ontplooien. Had Bernard ondanks het beter spelen van Timmer in den aanval gebleven, dan had Timmer het waarschijnlijk nooit tot een vijf-setsmatch ge bracht. Nu worden de derde en vierde set voor T4im- mer met 62, 62. Het publiek dat na den wedstrijd Ajax Feijenoord nog werd aangevuld is zeer enthou siast. Even hoopt men dat deze wedstrijd toch nog met een Hollandsche overwinning zal ein digen. Doch in de vijfde set wordt deze hoop al dadelijk te niet gedaan. Bernard speelt nu, zooals hij al dadelijk i de derde set had moe ten spelen, n.l. aanvallend. Men moet al dade lijk zijn superioriteit erkennen. Zijn service is hard en bij 1—1 haalt hij zelfs een love-game. 21 voor Bernard. Dan verliest Timmer in de volgende game zijn service door een gemakke lijke bal in het net te slaan en daarna een double-fault te maken. De achterstand van twee games wordt hem noodlottig, want Bernard speelt nu op volle kracht, voortdurend in den aanval blijvend en al spoedig staat hij 5—1 voor. Dan echter komt Timmer weer opzetten, doch na een hevig base-line-duel staat het 5—3 voor Bernard. Het is Bernard's service en hiertegen is Timmer niet opgewassen. Met een love-game op zijn service wordt de match voor Frankrijk. Het tweede heeren-enkelspel tusschen Koop man en Bonte was minder interessant dan het eerste, ook wat betreft het spel. Koopman liet wel iets beter partij zien dan tegen Bernard, maar verder dan vier sets kon hij het niet brengen. Vooral de cross-drives van Bonte, steeds scherp op de lijnen geplaatst, waren vaak buiten bereik. Het viel op, dat Koopman vooral met zijn drives die herhaal delijk ontgingen te zwak was. Bonte won met 63, 36, 62, 63. Van de overige enkelspelen werden er nog twee door Frankrijk gewonnen. Hughan ver loor in drie sets van Motte en Leembruggen van den Franschman Breuvart. Van de dubbelspelen werden er twee door Holland gewonnen, terwijl de derde tusschen Koopman en Timmer tegen Bonte en Bernard bij 98 moest worden afgebroken, daar Ber nard moest vertrekken. Jammer, want deze par tij beloofde interessant te worden. De uitslagen van Donderdagmiddag luiden als volgt: Nederland wint 11 partijen; Frankrijk wint 6 partijen. Enkelspelen. Hughan (H.) verl. van Motte (Fr.) 6—4, 1—6, 1—6. Leembruggen verl. van Breuvart (Fr.) 46, 64, 46. Van Olst sl. Requillart (Fr.) 64, 46, 61. Marinkelle sl. Wattel (Fr.) 6—2, 7—5. Eilers sl. Roozendaal (Fr.) 6—3, 64, 26, 2—6, 6—3. Koopman verl. van Bonte (Fr.) 36, 63, 2—6, 3—6. Timmer verl. van Bernard (Fr.) 36, 46. Dubbelspelen. Hughan en van Olst slaan Motte en Breuvart 46, 63, 64. Castendijk en mr. v. d. Feen slaan Roozen daal en Wattel 6—2, 3—6, 6—3. Leembruggen en Eilers slaan Requillart en Watetl 63, 64. Koopman en Timmer tegen Bernard en Bon te met 98 afgebroken. Gisteren heeft Mrs. Helen WillsMoody zich te Cherbourg ontscheept. Zij neemt eerst deel aan de Fransche kampioenschappen, daarna steekt zij naar Engeland over om uit te komen in de internationale kampioenschappen van Wim^-den en tevens om deel te nemen aan de wede jden om de Wightmancup. Het was voor de organisatoren van dezen ïissiewedstrijd een heele durf om in het pro- i-estantsche bolwerk Dordrecht dit missiefestijn op tou tew zetten. En het pleit voor hen, dat zij met voldoening op dezen dag mogen terugzien, want al zal o.i. het financieel succes niet zoo groot zijn, in het propageeren der missie-actie is men volkomen geslaagd. Reeds een uur vóór den wedstrijd defileerde een groote troep turnsters en turners langs het Oranjehotel ,waar de officials en spelers der beide Bonden het hoofdkwartier hadden opge slagen, om daama te trekken naar het schitte rend ingericht Gemeentelijk Sportpark aan den Reeweg, waar het eerste officieele treffen tus schen Breda en Haarlem zou plaats vinden. Tegen het aanvangsuur omzoomden 1400 toeschouwers het terrein een aantal wat wel eenigszins nder de verwachtingen bleef die vóór den grooten strijd onthaald werden op turndemonstraties van den R.K. Sportbond Dor drecht. Het was reeds ver over half drie toen het „Roomsche Blijdschap" over het veld schal de en de spelers der beide Bonden onder luid applaus het terrain betraden. Het Haarlemsche Bor.-'selftal bleek colledig te zijn, terwijl Breda zijn J'ikshalf en linksbuiten had moeten rem- placeeren. De navolgende elftallen stonden tegenover elkaar: Haarlem W. Alsemgeest (D.li.L.) L. Strieder J. v. d. Kleij (Leonidas) (L. en S.) R. Kamer R. v. Lingen H. Draijer (T.Y.B.B.) (Excelsior) (T.Y.B.B.) N. Wijbenga F. Oostermeijer A. Martin (VV.Z.) (V.I.C.) (H.B.C) C. Alsemgeest v. d. Lans (D.HL.) (Gr. Willem) O Roestenburg (Gelsen) Martens Oerlemans Snels M. v. Rooij (R.A.C.) (Concordia) (D.V.C.) (Oudenbosch) G. v. Rooij Luiten Smits (Oudenbosch) (De Schutters) (L.S.V.) Loels Schalken (V.VB.) (S.N.P.) Vijgeboom (L.S.V.) Breda. Onder een malsch voorjaarsbuitje trapt Deken van Heeswijk uit Rotterdam voor Breda af. De Zuidelijken blijken met de beste voornemens be zield en ondernemen eenige pittige aanvallen, welke reeds spoedig tot succes leiden. Een ver naar vores gespeelde bal n.l. wordt door Oerle mans achterhaald, v. d. Kleij vergeet aan te val len en Alsemgeest wordt van dichtbij gepasseerd. V. d. Kleij moet reeds in de eerste minuten uit vallen en wordt vervangen door den V.I.C.'er Klauwers. Door het enthousiaste spel van Breda moet de Haarlemsche defensie zich voorloopig op verdedigen toeleggen en daar sommige Haar lemsche spelers raar staan te schutteren, dreigt er menigmaal gevaar voor het heiligdom van Alsemgeest. Na een kwartier herstelt Haarlem zich en het blijkt nu reeds spoedig, dat de Bre- dasche achterhoede de Haarlemsche stormloo- pen niet zal kunnen weerstaan. Wijbenga op den rechtervleugel is er bijzonder goed in en van dien kant dreigt voor Breda het meeste gevaar. Zijn collega op den linkervleugel is heel wat minder, en moet herhaaldelijk in Smits zijn meerdere erkennen. Als er 20 minuten gespeeld is, geeft Draijc een lange pass naar Martin, deze draait handig om Luiten heen en plaatst den bal voor de voe ten van Alsemgeest, die hard inschiet. Een keu rig doelpunt! Bjj een snelle aanval van Breda ontstaat er een zeer gevaarlijke situatie voor het -laarlemsche doel .waarbij Draijer den bal bijna in eigen doel werkt, doch vanaf dit moment gaat Haarlem zichtbaar terrein winnen. De Haarlemsche voorhoede is geweldig actief en heeft in Alsemgeest een uitstekenden schutter. Reeds spoedig gelukt het hem ten tweeden male te scoren, waarna nog vóór de rust de D.H.L.- man de hattrick verricht, thans met een schit terenden kopbal. Ruststand 31. In de tweede helft domineert Haarlem over alle linies, doch het zwoegen van Breda zorgt er voor, dat de strijd niet al t eeenzijdig wordt. Een goede pass van Martin naar Alsemgeest stelt dezen in staat zijn vierde doelpunt ter wereld te brengen, zoodat vrijwel onmiddellijk na de hervatting Haarlem reeds met de over winning in den zak speelt. De Bredasche voor hoede doet loffelijke pogingen om den achter stand in te loopen, doch meestentijds brengt men het niet verder dan de backs. Als de Bre dasche rechtsbinnen dan de kans van den dag krijgt ziet hij tot overmaat van ramp nog kans op eenige meters afstand van Alsemgeest den bal hoog over het doel te werken. Het goede steunen der Haarlemsche halflinie is oorzaak dat er voornamelijk op de Bredasche helft wordt gespeeld. Alsemgeest scoort dan ten vijfde male, terwijl een tiental minuten voor het einde Martin het genoegen smaakt het halve dozijn vol te maken. De eerste missiestrijd tusschen Haarlem en Breda eindigde dus met een éclatante zege voor eerstgenoemde. Het Haarlemsch elftal beves tigde ook thans weer den goeden indruk, welke het de laatste jaren gekregen heeft. Doelman Alsengeest kreeg weinig moeilijk werk en ver richte dit op de bekende rustige wijze. Het Bredasche doelpunt leek ons echter niet ge heel onhoudbaar. Van de beide backs vonden wij Klauwers beters als zijn confrater, hoewel Strieder ook veel nuttig werk verricht heeft. De halflinie speelde in de tweed helft beter als daarvoor, v. Lingen verdeelde het spel uit stekend en kon goed met zijn beide hanthalfs over weg. De voorhoede was dezen middag geweldig actief. Wijbenga toonde zich een tactische rechts buiten en gaf vele goede voorzetten. Met Oos termeijer vormde hij een uitstekende rechter vleugel. Martin speelde zijn bekend pittig spel en vormde een loorloopend gevaar voor de Bredasche verdediging. Met schieten had hij echter veel geluk. De tacticus van de Haarlem sche voorhoede was ongetwijfeld Alsemgeest. Deze blonde jongeling scoorde maar eventjes vijf maal, het eene doelpunt al mooier dan het andere. Hij vormt een klasse op zichzelf, v. d. Lans was de minste van het elftal. Breda heeft ondanks de groote nederlaag geen ongunstigen indruk achtergelaten. Er zaten verscheidene goede spelers in het elftal waarvan de doelman, rechtshalf en d beide bui tenspelers het meest op den voorgrond traden. Vooral Vijgeboom, de ex-N.A.C.-doelman, speelde een keurige partij en heeft Breda voor een nag grooteres nederlaag behoed. (Ongecorrigeerd) Promotie eerste klas. In een door beide partijen in de beste ver standhouding gespeelden wedstrijd is het Vic trix gelukt om beide punten in de wacht te sleepen. Beide partijen wogen vrijwel tegen el kaar op, al was bij Victrix de voorhoede iets gevaarlijker. Voor de rust wist Victrix tweemaal te doelpunten, waar P. V. C. B. 1 doelpunt tegenover stelde. Na rust is Victrix met den wind in den rug het meest aanvallend en weet door toedoen van den midhalf den keeper voor de derde maal te verschalken. P. V. C. B. kreeg hierna nog twee penaltys, waarvan het er één wist te benutten, zoodat toen het einde daar was, Victrix zijn eerste overwinning kon boeken. 't Was te verwachten, dat het incident, dat zich bij de laatste Cup-finale voordeed, nog wel een staartje zou hebben, tenminste in dezen zin, dat men naar middelen zou speuren om herhaling te voorkomen. Wanneer u bij uw herinnering te rade gaat, zult u al begre pen hebben, dat het den voorzet betreft, waar bij de bal reeds een ferm stukje achter de Hjn was, toen werd voorgezet, hetgeen Allen in de gelegenheid stelde gelijk te maken. Reeds eerder heeft men het plan opgevat met twee scheidsrechters te spelen, zelfs werden proeven genomen, waarbij het echter bleef. Thans is het onderwerp wederom acuut, en weer worden proeven genomen, of juister zijn al genomen, wanneer deze regels in druk verschijnen. Of dit hernieuwde onderzoek vruchtdragend zal zijn, moet de toekomst lee- ren. Terwijl de cricketters zich Zaterdag met veel enthousiasme op hun sport wierpen, gaarden de baltrappers hun laatste wilskracht bijeen om de enkele nog uitstaande puzzles op te lossen. En één daarvan is opgelost, d.wz. het kampioenschap, hoewel dit feitelijk geen puzzle meer was. Want wie twijfelde nog aan Ever- ton's zegepraal? Londen had nog slechts een theoretische kans, doch de Liverpoolclub heeft thans door een, zij 't ook schrale en uiterst moeilijk bevochten 10-zege op de Bolton allen twijfel weggenomen. Intusschen een fraai stuk werk van de Tof fees. Twee kampioenschappen in twee jaar tijd! Mogelijk herinnert u zich nog, dat Everton het vorig seizoen ook zoo prachtig aan het hoofd ging van de tweede Divisie, en met vlag en wimpel overging. En zonder aarzelen hebben zij ook dit seizoen tot een van de roemrijkste van de Everton-geschiedenis ge maakt, welke prestatie stellig een bijzondere gelukwensch waard is! Wij hebben dezen winter al zooveel over de Toffees-club verteld, dat 't geen doel heeft in herhaling te treden, en wij kunnen dan ook volstaan met nog eens de namen te releveeren van dit kranige team. Doel: Sagar; achter: Cresswell en Williams; midden: Thompson, Gee en Clark; voor: Rigby, Johnson, Dean Dunn en Critchley. Treedt dus aan den kop van de ranglijst de zoo zeer begeerde rust in, welk 'n spanning en emotie heerscht er daartegenover nog aan den staart, 't Is nog niet zoo lang geleden, dat wij Grimsby en Blackpool als de beide degradatie-candidaten doodverfden, doch een geweldige krachtsinspanning heeft even plot seling als onverwachts het Londensche West Ham United zoodanig in het nauw gedreven, dat iedereen voor haar eerste-dlvisie-leven vreest. Dat hebben de heeren stellig voor een maand ook niet gedroomd. Want was is er gebeurd? Blackpool klopte Huddersfield Town op eigen grond met 20, waardoor hun pun tental weliswaar met dat van de Hammers ge lijk kwam, doch de average hen in het gevrees de hoekje dreef. Bovendien behaalde Grimsby een sensationeele 65 zege op West Bromwich, waardoor zij slechts één punt achterstand heeft op West Ham en Blackpool. De situatie is daar als volgt: Blackpool 41 11 9 21 31 ptn. 62-101 West Ham Unit. 41 12 7 22 31 60-104 Grimsby Town 41 12 6 23 30 64- 97 Wie van de drie springt daar nu tusschen uit? Ziehier, de puzzle van het oogenblik, waarmee de voetbal-enthousiasten zich nog ijverig bezig houden. Want het malste geval zou ongetwijfeld zijn, dat Grimsby dat con stant onderaan stond, nog den dans ontsprong. En uitgesloten is dit geenszins. Want heeft laatstgenoemde niet het terrein-voordeel tegen Sheffield Wednesday, terwijl Blackpool naar Bramall Lane moet om tegen Sheffield Uni ted te kampen, en ook de Hammers op vreem den grond moeten spelen, zij het ook in de zelfde stad, n.l. Londen tegen Chelsea. Zoo wordt Zaterdag een dag om niet te vergeten! Intusschen hebben in de tweede divisie Wolverhampton Wanderers en Leeds United hun plaatsen al geruimd, want beide gaan het volgend seizoen naar de hoogere afdee- ling en krijgen alzoo hun loon voor een prachtige en constante competitie. iderdag werden op de renbaan Duindigt lenrennen en draverijen gehouden. 3 uitslagen zijn als volgt: itaprijs, prijzendraverij 4e klasse over 10 Meter: 1. Vliegende Hollander (eigenaar van Miltenburg); 2. Vitality (eig. R. F. :rmani). Arabellaprijs, ren over 1350 Meter: 1. Pom- ard (eigenaar A. G. van Tol); 2. Sorella (eig. I. Pemy). Amaliaprtjs, prijzendraverij le klasse over )10 Meter: 1. Rabenhaupt (eig. H. van Za- nge); 2.Sire Axworthy K. (eig. G. Wisker). Alwinaprijs, prijzendraverij 3e en 4e klasse ver 2050 Meter: 1. Sara (eig. J. L. v. d. Inoop); 2. Varia (eig. A. L. Janson). Alcantaraprijs, ren op de vlakke baan over 10 Meter. 1. Tulliseumoy (eig. W. Jochems); Raindrop (eig. H. Perny). Eerste heerrijdersprijs, handicap le klasse ver 2010 Meter: 1. Diamant Bleu (eig. C. F. linge); 2. Sire Axworthy K. (eig. G. Wisker).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 10