fi Pond's m DONDERDAG 5 MEI k E D O II— K F C II 2—1 Haarlemsch ElftalNicholson KENNEMERS—SCHOTEN 2—2 Om den H. V. B.-beker D. H. V. B. D. S. S.-GEEL-WIT-DAG H. V. B. Uitslagen FEESTAVOND I. V. O. GYMNASTIEK VERGADERING K. T. K. Concours-Hippique te Breda R. K. S. V. „HERCULES" KQRTEBAAN-DRAVERIJ TE PURMEREND WIELRIJDEN VAN DE RIJSWIJKSCHE BAAN Van Egmond verbetert een record HongarijeFinland VOOR DE THERESIA- VEREEEDERS BLOESEM ONTLUIKT CRICKET V.R.A. comb.Rood en Wit comb. De nationale noveen VERZORGT UW TEINT MET UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HONKBAL HAARLEMSCHE HONKBAL COMPETITIE WEDSTRIJDEN PAARDENSPORT Courses op Duindigt SCHAKEN R.K. SCHAAKCLUB „DE PION" Tweemaal kampioen! ATHLETIEK R. K. A. C. Excelsior BOEKBESPREKING DAMMEN VIERDE KLASSE COMPETITIE NEDERLANDSCHE DAMBOND Om de persoonlijke kampioen schappen der „Haarl. Damclub' IJMUIDEN LAWNTENNIS OM DE DAVISCUP BelgiëZwitserland KENNEMER GOLFCLUB Bekerwedstrijd J. s. SANTPOORT PromotieDegradatie K. F. c. II heeft zijn laatste kleine kans vol enthousiasme tot het einde verdedigd, doch moest ten slotte volkomen verdiend de pun ten aan E.D.O. laten. Spoedig is E.D.O. in de meerderheid dcch kan dit niet in doelpunten uitdrukken. Koene schiet een bijna zekere kans haast en Schulz schiet rakelings over. Ket spel wordt te kort gehouden waar voor al de rechtsback van K P. C. raad mse weet. De aanval van de Kcogers heeft weinig te be teekenen; de oude rotten v. d. Laan en Las schuit zijn met hun routine hun vlugge te genstanders de baas. Een penalty voor afhou den door v. Weeren bezorgt K. F. C. de lei ding, de midhalf schiet hard onder den val lenden v. Roon door. In de tweede helft pakt E.D.O. meteen goed aan, doch ook K. F. O. laat zich niet on betuigd en v. Rcon moet er eenige keeren aan te pas komen. Tenslotte krijgt het betere spel Van E.D.O. zijn belooning. Vrenegoor brengt zwaar gehinderd de par tijen op gelijken voet en#kort voor het einde benut De Waard een voorzet van Schulz. De laatste wedstrijd in deze competitie is 't Gooi IIE.D.O. II in Hilversum, beiden hebben 4 Punten, zocdat zelfs nog een beslissingswed strijd mogelijk is. Na de sensationeele promotie-degradatiewed strijden, welke wij hier de laatste weken hebben aanschouwd en waarin meer de spanning dan wel het spelgehalte hoogtij vierde, wacht ons thans een wedstrijd, waarvan de uitslag geen rol speelt, doch waarin ons de hoogstaande techniek van het spel der Oostenrijkers zal Worden gedemonstreerd. De prof-club Nicholson zal morgen de gast zijn van den Haarlemschen Voetbal Bond en °P het Haarlem-terrein aan den Schoterweg den strijd aanbinden tegen het Haarlemsche elftal. Nicholson, dat op één lijn is te stellen wat spelkwaliteit betreft met de hier reeds beken den als Rapid, Austria, Wacker, enz., speelt Zaterdag zijn eersten wedstrijd in ons land en zal er natuurlijk alles op zetten om dezen te winnen en daardoor zijn reputatie voor de vol gende wedstrijden te vestigen. Gemakkelijk zal het haar door het Haarlemsch elftal niet worden gemaakt, want ook het Haar lemsch elftal heeft een reputatie verkregen, door zijn keurige overwinning op de Entente ®rabanQonne, in Brussel, wat tot gevolg had, dat het waardig werd gekeurd te worden uit- genoodigd voor een wedstrijd tegen een Noord- f^ansch elftal, welke door de te spelen promo tie-wedstrijden helaas niet kon worden aan vaard. De uitnoodigingen om voor het Haarlemsch elftal mt te komen, werden door alle spelers gaarne aanvaard met uitzondering van Vreeken 'Haarlem) en Dinkla (E.D.O.), die Zaterdag middag verhinderd zijn te spelen. In plaats van Vechtshalf zal nu Rud Jongeneel de links half Piaats bezetten en Koppen (E.D.O.) rechtshalf spelen. De spilplaats zal worden ingenomen door c. Oldenburg (Haarlem). Het geheel'e elftal bestaat nu uit technisch goede en vooral Jonge enthousiaste spelers, die het den prois geducht lastig zullen maken. De samenstelling van Nicholson, dat heden in ons land komt, is uiteraard niet definitief bekend, terwijl voor A Haarlemelftal uitkomen; A. v. d. Wint (V.S.V.); achter: a. v. d. Griend (V.S.V.) en K. Haak ibtormvogels) midden: R. 'jongeneel (H.F.C.); C. Oldenburg (Haarlem) en j. Koppen (E.D.O.); voor: J. w. Koene (E.D.O.); J. Smit (R.C.H.); P. Verkerk (R.C.H.); De Bock (Bloemendaal) en P. Hansen (R.C.H.). De leiding van den wedstrijd berust bij den Haarlemschen K.N.V.B.-scheidsrechter, den heer C. Vrugt. Naar ons werd medegedeeld, beslaat er voor dezen wedstrijd zoowel te Haarlem als in de omliggende gemeenten bijzonder groote belang stelling en zal men goed doen zoo mogelijk nog bij de adressen voor voorverkoop zich van een plaatsbewijs te voorzien, want thans staat reeds vast, dat duizenden dezen strijd zullen willen volgen. De accommodatie van het Haarlem terrein is zoodanig, dat aan alle aanvragen kan worden voldaan en ook aan de loketten voor den Wedstrijd nog kaarten verkrijgbaar zullen zijn. Een zeer gehavend Kennemers-elftal bond den strijd aan voor den H.V.B.-beker tegen Scho ten. In een onaangename wedstrijd werd gelijk gespeeld. Enkele spelers ontzagen zich niet den man meer te trappen dan den bal, waardoor de K.-doelman al spoedig de dupe werd. Toen werd de verhouding nog slechter zonder dat scheidsrechter v. d. Putten ingreep. Door Slee man jr. werd op fraaie wijze de score geopend 1—0. De partijen gaan dan gelijk tegen elkaar op met den gelijkmaker van Schoten uit een dubieuzen strafschop als gevolg 11. Dan loopt de linksbinnen van Schoten, die zeer unfair speelde, zoo ruw op Stoppa in, dat deze z'n plaats onder de lat moet afstaan. De eerste bal die Coezand te verwerken kreeg, 6loeg hij in eigen doel 1—2. De Kennemers zijn thans ster ker, doch enkele mooie kansen gaan verloren. Rust 1—2. Na de rust zijn de Kennemers bijna door loopend sterker, doch het beslissend schot ont breekt. De aanvallen van Schoten worden door de gehavende thuisclub-defensie met moeite af geslagen. Eindelijk heeft Groot succes als hij keeper en bal over de doellijn werkt 22. Brethouwer en Schipper krijgen elk nog een prachtige kans doch de eerste wordt voor doel zeer unfair tegen moeder aarde gewerkt zonder dat de arbiter straft. Onder groote span ning komt tenslotte het einde met een 22 stand. Was op den officieelen herdenkingsdatum van het 12)4-jaar bestaan der R. K. V. V. D. S. S. het sportieve gedeelte van het feestprogramma eenigszins verregend, op Hemelvaartsdag waren de omstandigheden gunstiger en met behoorlijk voetbalweer werden de drie volgende wedstrijden gespeeld D. S. S.-veteranenGeel-Wit-veteranen 42. D. S. S. II—Geel-Wit II 4—5 D. S. S. I—Geel-Wit I 3—4 De veteranenwedstrijd was wederom een attractie en verschillende spelers toonden, dat zij nog wel over capaciteiten beschikken, hoewel het uithoudingsvermogen natuurlijk een belang rijke rol speelde. Er werd een genoeglijk par tijtje gevoetbald en uit de verschillende opmer kingen konden wij constateeren, dat een en ander nog al in den smaak is gevallen. Het bij een veteranenwedstrijd traditioneele „Hup Pa" heeft echter ontbroken. De spruiten thuis gelaten heeren? De reserve-elftallen der beide sportpark bewoners speelden inmiddels op het 3e terrein een technisch partijtje en voor de feestvie rende vereeniging was het jammer, dat door een ontactische opstelling in de tweede helft zij haar voorsprong met rust (31) in een 54 nederlaag zagen omgezet. Om half drie bonden beide le klassers den strijd um en 't werd een aantrekkelijke, snelle, wedstrijd met wisselende kansen. Was met rust de stand 11, in de tweede helft toonde de geel-witte halflinie haar taak beter te begrij pen dan de rood-groenen met als resultaat een 43 overwinning voor de federatiemen- schen; een uitslag, welke de verhouding goed weergeeft. Nog een dankwoord van den D. S. S.-voorzitter, den heer Duin, aan alle medewerkenden, reikte de D. S. S. geestelijke adviseur, kap. Trouwborst, de uitgeloofde medailles aan de respectievelijke aanvoerders over en alzoo be hoorde de viering van het 12)4-jarig bestaan der R. K. V. V. D. S. S. weer tot het verleden. Aan allen, die tot het welslagen hebben mede gewerkt, onzen dank. Zij kunnen met vol doening op hun werk neerzien. la Ripperda—RCH 5, 52. RCH 3—DWO, 2—1. Stads Editie Beker. Zeemeeuwen 2IVO, 31. Sport N. Haarl. Ct. 18 Ter gelegenheid van de behaalde kampioen schappen van haar eerste en tweede elftal, heeft bovengenoemde voetbalvereeniging voor a.s. Zaterdagavond in „Dreefzicht" een feest avond georganiseerd. Onder leiding van den heer P. Dijkstra hield de Technische Commissie van den Kennemer Turnkring ter bespreking van het jaarprogram ma een vergadering, die ook bijgewoond werd door den voorzittér van den kring, den heer J. Hop. In verband met de weinige belangstelling werd besloten geen demonstratie te geven van oefenstof uit de Bonds Technische Vergade ring en geen jury-cursus voor athletiek te geven. Voor dezen cursus had zich wel een voldoende aantal personen (n.l. 17 dames en 16 heeren) opgegeven, maar de meesten hunner bleken voor een functie als jury-lid bij de K. T. K.-wed- strijden niet beschikbaar te zijn. Betreffende een kringen-wedstrijd in den a.s. winter besloot de vergadering aan het K. T. K. bestuur te adviseeren, een uitnoodiging van den Turnkring Alkmaar e.o. niet te aanvaarden, maar een wedstrijd te houden tusschen Noord- Holland's Zuiderkwartier, den Zaanschen Turn kring en den Kennemer Turnkring. De volgende afstandsmarschen zullen op 8 en 22 Mei worden gehouden. In opdracht van de T. C. was door den heer B. J. Wieland Los voor de dit jaar te houden gymnastiek-wedstrijden een ontwerp ingediend, dat na enkele wijzigingen werd goedgekeurd. De voornaamste bepalingen uit de nieuwe regeling luiden als volgt: De 3e graad krijgt één wedstrijd, en wel met voorgeschreven oefeningen, bestaande uit een vrije oefening, laagrek, laagbrug, ringen (dames zwaai, heeren stil), paard, en een tremplin- paardsprong breedte. Aan dezen persoonlijken wedstrijd is een vereenigings-wedstrijd verbon den, waarvoor het totaal van de 5 best ge plaatsten uit elke vereeniging voor den uitslag in aanmerking komt. Voor den len en 2en graad zijn twee wedstrij den bestemd, en wel met keuze-oefeningen, bé- staande voor dames uit laagrek, brug zonder in- en uitsprong aan de einden, ringen stil, paard- sprong, tremplin breedte (al deze op den len avond), vrfje oefening, brug met in- en uit sprong aan de einden, ringen zwaai en paard (2e avond)voor heeren uit laagrek, hoogbrug, ringen stil, paardsprong tremplin lengte (le avond), vrije oefening, hoogrek, ringen zwaai en paard (2e avond). Deze wedstrijd is persoonlijk en vereenigings- gewijs. Voor laatstgenoemden vorm mogen de vereenigingen de ploegen geheel vrij samenstel len, gemengd uit len en 2en graad. Er worden klassen ingesteld. Elke ploeg moet bestaan uit één deelnemende op elk vol zevental leden van de afdeeling, met een minimum van 3 deel- nemenden. Het gemiddelde cijfer van elke ploeg is voor den uitslag beslissend. Invallers zijn voor deze competitie toegestaan. In elke klasse mag door elke club niet meer dan één ploeg worden ingeschreven. Ook de keuze van klasse is vrij. Persoonlijk (dus in den wedstrijd als graad-wedstrijd) worden le, 2e en 3e prijzen behaald bij resp. minstens 80, 70 en 60 procent van het maximum. De eerste wedstrijd wordt midden October gehouden, de tweede midden November. De 2e dag is tevens bestemd voor den 3den graad. Donderdag werd onder groote belangstelling het jaarlijksche springconcours gehouden om den „Beker van Breda". Dit jaar werd de Beker van Breda voor de laatste maal verreden tusschen de vier win naars der vorige jaren. In 1928 is deze prijs voor de eerste maal verreden. Winnaar werd luite nant van Schaick uit Wassenaar, die zes maal het beste parcours aflegde. De „Nieuwe Beker van Breda" werd voor de eerste maal verreden. Ook deze prijs is wederom door de gemeente Breda uitgeloofd. Ritmeester de Kruyff werd voorts nog gehul digd in verband met zijn 25-jarig jubileum als ruiter. De uitslagen luidden: Landbouwtuigpaarden trekpaarden: 1. Nieu- wenhuizen Steenbergen; 2. De Jong, Dubbeldam Landbouwtuigpaarden: Gebroeders Spits uit Waspik; 2. v. d. Koppel uit Zeist. Springconcours B: 1. Puyenbroek uit Tilburg; 2. Luitenant Vlielander, Numansdorp; 3. Uiten- daal, Breda; 4. Ritmeester Pahud de Mortan- ges; 5. Ritmeester Baron Sirtema van Grove- stins. Luxe éénspannen. 1. v. d. Koppel, Zeist; 2. Dibbitts, Breda. Schoonste rijpaard: 1. Mevr. Pasma, Sche- veningen; 2. Uitendaal, Breda; 3. Luitenant Pa hud de Mortanges. Groot Springconcours Beker van Breda; De finitief winnaar luitenant van Schaick. Nieuwe Beker van Breda: 1. Majoor de Kruyff; 2. Luitenant Vlielander; 3. Luitenant van Schaick; 4. Luitenant Kortenge; 5. Baron Sirtema van Grovestins; 5. Mej. Tepotkie. Den Haag. Twee jachtritten met eindwedloop. Halfbloed 1. Luitenant de Man, Breda; Volbloed: 1. De Vries uit Den Haag. Proefwedstrijd rijpaarden: 1. Luitenant Pahud de Mortanges op Marcroix; 2. Jhr. van Lennep op Luftikus; 3. Luitenant Kist op Samenjun- ker; 4. Jhr. Gevaert j$an Nuland op Sunbeam. Waarn. secr.: M. J. Wals, laan 12, Haarlem Zuldertulndorp- (W.) In het gezellige zaaltje van Gebouw „Rose- haghe" hebben alle Herculanen zich Dinsdag j.l. prettig vermaakt. Na de opening reikte de heer Th. R. Vreeswijk op de hem bekende wijze de prijzen uit, van de onderlinge wedstrij den. Tusschen de dansjes door gaf de heer J. d. Wal eenige aardige nummers ten beste, welke zeer in den smaak vielen. De uitslag van de onderlinge wedstrijden is als volgt: Dames le graad: 1. A. Demison 23)4 punt; 2. C. v. Maris 21 punten; 3. A. Warmerdam 20 p. 2e graad: 1. R. v. d. Veldt 22 p.; 2. N. Stals 22 p.; 3. A. v. d. Klugt 21K p. 3e graad: 1. M. v. d. Klugt 19 p.; 2. K. Kievit 17 p.; 3. L. Koelemij 17 p. Heeren le graad: 1. J. Bakker 41 )4 p.; 2. J. Groenendijk 40)4 p.; 3. W. Thijssen 36 p.; 4. M. J. Stals 36 p. 2e graad; 1. A. Prenen 32)4 p.; 2. G. v. Kempen 30 p.; W. v. Roode 30 p.; 4. M. Eichhorn 29)4 Pd B. Vreenegoor 29)4 p. Hemelvaartsdag had hier de eerste korte Laan-draverij van dit jaar plaats. Hoewel het weer zich 's morgens slecht liet aanzien, viel het later mee. Een flink aantal belangstellen den gewapend met paraplu's en regenjassen sloeg de draverij gade. Van de zestien ingeschreven paarden kwa men er vijftien aan den rtart. In den eersten omloop versloeg Kapitein de Bruane (310 M.) Hartseijn (310 M.), Peter Ker rigan (310 M.) slaat Patima (310 M.), Oplooper (315 M.) wint van Pieternel (310 M.), -Janet Harvester (325 M.) moet in Ocland Baron B (305 M.) haar meerdere erkennen. Gretchen H (315 M.) toont haar snelheid door Meteor (310 M.) te kloppen, Catabora (310 M.), weet Rent- nerr van zich af te houden. Saly Harvest (32C M.) verslaat Monte Carlo (310 M.), terwijl Miss Zelda Peter (325 M.) als stilstaand paard wint. Na de nieuwe loting welke alsdan plaat* vindt, wint Miss Zelda Peter van Oplooper. Ka pitein de Bruane van Catabora, Ocland Baron B. van Gretchen, terwijl Saly Harvester wint van Peter Kerrygan. In de demi-finale klopt de Miss, Oplooper; Kapiteijn wint van Catabora, Ocland Baron B laat Gretschen achter zich, terwijl Sally win; van Peter. In de finale slaat de Kapitein, de Miss. waarna de Baron verliest van Sally. Sally Harvester en Kapitein loopen dan om den eersten prijs, wat tot gevolg heeft dat Sally Peter de f 200 in de wacht sleept, '.vaar- door Kapitein de Bruane de plaats loopt en 100 voor zijp baas thuis brengt. De derde en vierde prijs deelen Baron en de Miss om gezamenlijk Meikermis te vieren Het was een aardige draverij met mooie ritten en er werd een eerlijke strijd gestreden Onze oude Janet kan het niet meer bolwer ken op 325 M., ze moet meer vergoeding heb ben, wil ze kans maken. Gretchen belooft hefi wat. Ze is zeer snel en we verwachten wel dat ze haar pikeur spoedig een goeden dag zal be zorgen. Sally was het course-paard en heeft niet te leurgesteld. Onder groote belangstelling vonden wieler wedstrijden plaats op de baan te Rijswijk. Een 100 K.M. koppel wedstrijd had het vol gend resultaat: 1. Walsv. d. Horst, 2 uur 21 min. 40 2/5 sec. 29 punten; 2. Hoevens—-Bakker 19 punten. 3. Brilman—Heslinga 17 punten; 4. Loyen—Wijn berg 9 punten; 5. AukemaMatena 8 punten; 6. Junghans—Ciber 7 punten; 7. MaasReit 5 punten; 8. Franken—Hoek 3 punten; 9. Engel- moer—Wolf 0 punten. 10. Rampst—Hollander 0 punten. Bij een val heeft Ruit een sleutelbeen ge broken. Olympische selectiewedstrijden: Van Egmond maakte den snelsten tijd op de sprint over 200 Meter met 12 3/5 sec. Een tandem wedstrijd, bestaande uit twee rit ten, werd beide malen gewonnen door het tan dem LeeneVan Dijlie in resp. 12 1/5 sec. en 12 4/5 sec. Tweede aankomenden waren Cornelissen— Loozer. 1 K.M. op het horloge: 1. Van Egmond tijd 1 min. 13 3/5 sec. Hiermede heeft van Egmond het Olympisch record, dat op naam stond van Falck Hansen en in 1928 te Amsterdam gemaakt werd, met 1 sec. verbeterd. het tournooi om de Daviscup in dit jaar. Naar men weet had Zwitserland reeds gisteren met 30 den wedstrijd gewonnen. Heden waren de uitslagen: Pisher (Zwitserland) sloeg van Zuylen (Bel gië) 86, 61, 8—6. In plaats van Lacroix speelde van Zuylen mede. Aeschlimann (Zwitserland) sloeg Iweins (Bel gië) 6—3, 6—2, 6—2. Zwitserland wint den wedstrijd met 50. De uitslagen van de beide laatste enkelspelen voor den tennislanden wedstrijd Hongarije— Finland, voor de eerste ronde van het tournooi om den Daviscup, luidden als volgt: Graf Zich (Hongarije' slaat Grotenfeldt (Finland) 6—0, 6—3, 6—4. Grabovitz (Hongarije) slaat Biaudet (Fin land) 61, 61, 61. Hongarije wint met 0 en komt in de vol gende ronde tegen Engeland. Ufford-Wisselbeker gespeeld. 36 holes handicap j medalplay. Eigenaar van den beker wordt diegene, die hem tweemaal wint. In 1931 legde mevrouw Kern beslag op het kleinood. De beste score voor de morgenronde werd ge maakt door mevrouw Garschagen met 72. Me vrouw Bangert en mej. M. Lemberger hadden een netto score van 74. De beste score voor de middagronde maak ten mevrouw Garschagen en J. R. Koning met 73. De beker werd gewonnen door mevrouw Gar schagen met een totaal-score van 145. Tweede I was J. R. Koning met een totaalscore van 150 Bijna met ongeduld hebben we naar dit moment uitgezien, dat we wederom tot de velen die met ons in geestelijke gemeenschap staan (vooral door deze tweemaal 's jaars gehouden Novenen), den oproep mogen richten: Komt! de Kleine H. Theresia en met Haar de I Gisteren openden beide bovengenoemde ver eenigingen het cricketseizoen met het spelen I jjjgine Karmel van Egmond wachten U! van een friendlygame op het schitterende veld te Laren. De ongeoefendheid van de spelers in aanmer king genomen werden er eenige goede presta ties geleverd. Mr. Hamburger wint voor V. R. A. den toss en verkiest te batten. W. Eigeman en W. Gle- rum openen op het bowlen van Schmeinck en I v. d. Togt. Beide batsmen spelen zich rustig in en de runs komen in langzaam tempo. Eerst na drie kwartier komt de scheiding als Eige- Venite - Oremus! Komt - laten we bidden! En dat deze oproep steeds vertrouwvoller klinkt, vindt voorzeker z'n oorzaak hierin, dat telkens weer het aantal groeit van hen die ze met blijdschap vernemen en er gehoor aan geven. Ware dit niet het geval, wij Karmeli- tessen, geroepen tot zwijgen en verborgenheid, zouden het niet wagen een dergelijken roep de wereld in te zenden. Maar neen, men begrijpt ons, en dat moedigt aan er mee door te gaan als iets wat God wel- Ook al zijn de gure dagen voorbij, dan mag dit voor U nog geen reden zijn, de verzorging van Uw teint achterwege te laten. Integen deel juist in het voorjaar is een dagelijksche verzorging van Uw huid een eerste vereischte. lederen dag weer behoeft Uw huid één of meerdere massages met Pond's Cold Cream, die haar grondig reinigt en haar jong houdt. Maar óók wanneer ge uitgaat, hetzij 's mor gens of 's avonds, doe dan altijd een weinige Pond's Vanishing Cream op Uw gezicht. Ze vormt een goede basis voor poeder en geeft U een aantrekkelijke matte teint. VANISHING EN COLD CREAM [MONSTERS [van beide Creams iontvangt U na inzending ivan 10 ct porti aan Pond's IExtract Co.. Afd. J3 Amsterdam man van een mislukten slag wordt gevangen <revallig is voor 18. Daarna vallen de wickets regelmatiger, T Doch dat we dezen keer dringender, en terwijl diverse bowlers m het succes deelden. met meer biijdschap uitnoodigen, komt, omdat Het totaal werd tenslotte 127, 5 extra's mbe- zelfs tot binnen onze kl00stermuren de nood grepen. In de dubbele cijfers kwamen voortsI kreten der ijjdende> verwarde, angstig zoekende W. Glerum 35, mr. G. Hamburger 24, H. Klink menschheid doordringen. Van alle zijden vraagt men ons den steun onzer gebeden; immers geven we daaraan gaarne gehoor. Wij zullen bidden! Dat is het eenige antwoord wat we kunnen en moeten geven. Geen andere middelen staan ons ten dienste. Doch, aan al degenen die zich in de a.s. na tionale Noveen tot ons met dit verzoek zuilen I richten, vragen wij ditmaal iets iaarbij, en dat is: „Komt, vereenigt U met ons, bidejen we samen, bidden we allen! Laat in die dagen de Karmel, de gebeds- 11 en G. Reeder 10. De bowlingcijfers van R. en W. luidden: J. E, C. Schmeink 3—31; A. v. d. Togt 3—37 (in 20 overs); dr. S. Postuma 1—9; P. C. Hagenaar 0—10; W. Yates 232, en Jhr. C. L. v. Lennep 14, Rood en Wit opent hierna met dr. S. Posthu ma en Jhr. B. Th. Ellas op het bowlen van Eigeman en Glerum. De eerste over van Gle rum levert reeds 13 runs op. Posthuma verdwijnt spoedig voor 3. Ook de volgende batsmen pres- teeren weinig doch met den Engelschman Yates Burgerwachten Dinsdagavond werd in het Jeugdhuis een openbare vergadering gehouden waarin de heer Dr. I. H. J. Vos, lid der Tweede Kamer sprak over „Het nut en het bestaans recht der burgerwachten." De spreker werd ingeleid door den heer Lan- gendonk. Vos begon met te constateeren, dat d Burgerwacht een vreaesinst.tuut is. Spr. stek dit op den voorgrond: le. omdat hy zelf niet warm te maken zou zijn voor een militaire or ganisatie en 2e om daar mee de beschuldigin gen van tegenstanders te weerspreken. Sedert 0—17. centrale, zich uitbreiden over heel ons dier- op de mat gaat het beter. Deze laat schitterend baar Vaderland, over duizenden gezinnen waar, spel Zien en slaat o.a. een geweldige 6 op Gle- Goddank, nog geloof en Godsvertrouwen leeft, rum. Jhr. v. Lennep scoorde tenslotte de win- Laten we, nu de nood zoo hoog gestegen is, - ningrun en het totaal werd 142. W. Yates 61 dringender dan ooit, God om hulp vragen door 1918, het geboortejaar der B. W., is nog nooit not out, Elias 21, Hagenaar 19. de voorspraak van Haar, die Zijn Vaderlijke i droppel bloed door toedoen van de B. W. De R. en W.-combinatie won dus dezen aar- voorzienigheid schijnt te hebben bestemd om vergoten, 't Gaat dan ook heelemaal niet op, digen wedstrijd met 15 runs. De bowlingcijfers met Volle handen de gaven Zijner erbarming om een parallel te trekken tusschen onze bur- van. vr iwal_en^ Eigeman l~'3'j: Glerum I uit te strooien: Zij, die, om Haar groote liefde gerwachten en de particuliere militaire- i K k 18' Needer 5 28, Hamburger j t0( God en de zielen verkregen heeft, nu Zij organisaties in 't buitenland, zooals Reichs in de hemelglorie leeft, hen allen te mogen bij- banner en Heimwehr. Hier is de burgerwacht staan én helpen zóó, als 't misschien nog nooit een semi-officieel instituut, dat in dienst staat een Heilige vergund is geworden! van 't wettig gezag, hoe dat gezag er op een Dat dan weer velen, zeer velen Theresia's zeker oogenblik ook uitziet, of dat is liberaal macht en liefde mogen ondervinden! Dit is christelijk of socialistisch, onze vurige wensch, hiertoe zijn a 1 onze js dat wettig gezag er op gesteld, orde en gebeden en boetedoeningen in de dagen der 1-ust te handhaven, dat staat de burgerwacht, Noveen, welke aanvangt op 17 Mei, den ver- ;n 't algemeen belang te zijner beschikking. In iaar S HelIJ&verklaring van de Kleine H. tegenstelling met de buitenlandsche particuliere Voor de deelnemers aan de Haarlemsche Honk - Kapel® Haar tolgeld een H Mis voor U laten P^Ü^^aties, zijn dus de burgerwachten zes I opdragen. De algemeene Intentie blijft voor deze No balcompstitie hebben zich aangemeld negentallen, n.l. Gem. Lyceum Haarlem met. twee, Oosterkwartier, Rijks H. B S. Velsen, I Veen: „Verbetering der maatschappelijke toe S. S. H. (Hoogovens) en Swastika, ieder iet een 1 - negental. geen bedreiging voor 't gezag en wenschen zij ons land alleen te behoeden voor ae ellende van burgeroorlogen. De sociaal-democraten mossten dit streven, uit hoofde van hur democratiscn standen". Ieder die wil kan echter, mits,.. tijdig, z'n eigen intentie en verlangen tot beginsel, m de eerste plaats waardeeren Als zy Voor de Haarlemsche Oompstitie zijn voor aterdag a.s. vastgesteld S. S. H.—Gem. Lyceum B en Rijks H. B. S.Swastika. deelname bij ons opgeven. Men wordt inge- I 00 inkeer komen, aan zuhen zij moe- schreven en ontvangt als bewijs 'n mooi plaatje t;en erkennen, dat de B. W. een zeger vooi ons waarop een gebed dat men in de dagen der 'and genoemd mogen worden. Noveen kan bidden, om zich met ons te ver- I Nederland bezit een volmaakt parlementairen eenigen. democratischen regeeringsvorm. De koningin is Donderdag werden op de renbaan Duindigt paardenrennen en draverijen gehouden. De üitslagen zijn als volgt: Astaprijs, prijzendraverij 4e klasse over 1750 Meter: 1. Vliegende Hollander (eigenaar W. van Miltenburg); 2. Vitality (eig. R. F. Sormani). Arabellaprijs, ren over 1350 Meter: 1. Pom- mard (eigenaar A. G. van Tol); 2. Sorella (eig. H. Perny). Amaliaprtjs, prijzendraverij le klasse over 2010 Meter: 1. Rabenhaupt (eig. H. van Za- linge); 2.Sire Axworthy K. (eig. G. Wisker). Alwinaprijs, prijzendraverij 3e en 4e klasse over 2050 Meter: 1. Sara (eig. J. L. v. d. Knoop); 2. Varia (eig. A. L. Janson). Alcantaraprijs, ren op de vlakke baan over 1900 Meter. 1. Tulliseumoy (eig. W. Jochems); Raindrop (eig. H. Perny). Eerste heerrijdersprijs, handicap le klasse over 2010 Meter: 1. Diamant Bleu (eig. C. F linge); 2. Sire Axworthy K. (eig. G. Wisker). Het tweede tiental van De Pion, dat afdee- lingskampioen geworden was in de 2e klasse A van den A. S. B. is er, na spannenden strijd in geslaagd, het algeheele kampioenschap der 2e klasse te behalen, met de volgende overtui gende cijfers: De Pion 2Ons Huis Bpl. 1 7—3; D. O. S. 2De Pion 2 36 met een onder broken partij. Door ook de laatste twee wedstrijden te win nen, heeft het vierde tiental van De Pion zich verzekerd van het afdeelingskampioenschap der 3e klasse B. De uitslagen luiden: De Pion 4Het Oosten 3 73 Het Centrum 1—De Pion-4 4)45)4. Dit nieuwe succes is zeker voor geen klein deel te danken aan den energieken leider van dit tiental: den heer voorzitter S. Coomans. In verband met de zomertraining deelen wij onzen leden mede, dat a.s. Zaterdag hiermede een begin zal worden gemaakt. Voorloopig zijn de trainings-uren bepaald Za terdagsmiddags van 46 uur, en wel op nea, R. K. Sportpark, Molewerfslaan, Heemstede. Wij sporenonze leden aan deze trainings avonden geregeld te bezoeken, de A. C. E.'rs moeten in het komende seizoen eens exti-a op den voorgrond treden Mogen we nog even herinneren om s.v.p. Iin alle opzichten een constitutioneel, vorstin, duidelijk naam en adres op te geven? Dat voor- DanK zij de evenredige vertegenwoordiging komt teleurstellingen. Onkosten zijn er niet aan wordt het volk in de regeering geheel volgens verbonden. We vertrouwen dat zij, die iets partijsterkte vertegenwoordigd. De verdienste- kunnen missen, ter eere der lieve Heilige ons lijkste en geleerde burger heeft niet meer in lets willen zenden tot bestrijding der onkosten, vloed op de volksvertegenwoordiging dan at Zij zelve zal U dat loonen. onaanzienlijkste daglooner. Ook de soc. demo craten krijgen de volle maat toegemeten ir. ae ZUSTERS KARMELITE3SEN, regeeringslichamen. Iedere partij heeft vrijheid Heerenweg, Egmond a.d. Hoef (N.-H.). cm op ejke wijze propaganda te maken voor Giro no. 39730 haar beginselen. Daarom moet ook de S D.A.P zich neerleggen bij de uitspraak van het volk bij verkiezingen Doet ze dit niet, dan houdt ze op democratisch te zijn Zou een partij naar het wettig gezag grijpen, dan zou ze zich ver grijpen. Maar dan vindt ze op haar weg men- schen, die waken voor handhaving van hei parlementaire stelse. Deze tijden, zegt spr., zijn ernstig. Ze hebben ,De Hoorn .schalt", Antoon I noodlijdenden rijp gemaakt voor propaganda Thiry. le deel van den Roman- uit Moskou. De regetrmg helpt oe noodlij- cyclus „Vlaanderen", 333 blz. den zooveel mogelijk, maar ze is niet in staat Uitg. Em. Querido, Amsterdam. hun een Luilekkerland te verschaffen. Rad draaiers maken van de gelegenheid mLbrulK Antoon Thiry, die als schrijver van een aan- I om onrust te zaaien. Daarom hebben wij er tal kleinere verhalen uit Vlaanderenland in voor te waken, dat rust en orde gehandhaafd eenvoudigen, gevoeligen vorm, terecht eenige blijven. Want erger nog dan deze noodtijden bekendheid mocht verwerven, heeft het ge- zijn burgeroorlogen. De communistische voor- Voor bovengenoemde competitie speelde de I waagd een werk van grootscher strekking op uitgang in Duitschland zal zeker in Nederland „Haarlemsche Damclub" IV te Haarlem tegen stapel te zetten. Een cyclus van romanwerken, zijn terugslag vinden. Gelukkig is 't Neder- de Weesper Damclub II. waarin het woelige, strijdlustige Vlaanderen landsche volk nuchter trouwen le'dzaam; heeft De gedetailleerde uitslag dezer ontmoeting van onze dagen ten voeten uit zal worden ge- 't geestkracht en laat het zich nr'nder spoedig luidt als volgt: teekend. dan het Duitsche volk verleiden door hen, die Haarl. Damclub" IV Weesper Damclub II Het eerste, bovenaangekondigde boek ver- naar eicen grootheid streven Toch moeten wii Haarlem Weesp scheen bereids. We hebben het met belangstel- na.-aat zijn. Spr hetreurt het dat de houding 1. H. G. Onkenhout-A Valk to vermocht, werk fdlfp,en> Sterk™ inc?ruk van de soc dem. niet duidelijk is. dat ze geen 2. L. J. Froonhof N Levenstem 2-0 vermocht het werk toch niet op ons te maken. klare wijn soheni-en, dat ze zich in tii len van 3. B. HennekeJ. Willemsen 11 Daarvoor vallen verschillende oorzaken aan te P. A. NooijH. Posthumus 9—2 wijzen. 5. P. J. Bijrij—J. Stinis 1—0 Wanneer men dit werk van 'n dikke driehon- 6. Th. C. v. d. SluijsN. Steenhuisen 7. J. Klaverstijn—J. Presser 2 I staat de groei der Vlaamsche beweging den le- 8. J. SurelJ. W. Krijkamp x zer wel vrij Juist en duidelijk voor oogen, maar 9 Ph. C. Amelung Jr.—H. J. Duijser .1—2 werkelijk aangegrepen, overrompeld en meege- 10. H. de Ruiter—D. Zwankhuizen 0—2 sleept heeft het boek toch niet. Daarvoor zijn de uitgebeelde karakters te simplistisch, de ge- Vctorl. uitslag 711 beurtenissen te weinig toegespitst, daarvoor is Tezaf; zou. grijpen. De met x gemerkte partij werd afgebroken do visie niet grootsch genoeg, en schieten taal sPr- besluit dus met een krachtige opwekking en wordt arbitrair beslist. De Haarlemmers en verteltrant aan felheid van uitdrukking te aan alIen> die wettig gezag hoog willen hou- verliezen vermoedelijk met 128 en lijden hier- kort. Het werk mist de vlammende propagan- c5en' zich aan te sluiten bij een der burgen- door hun eerste nederlaag in deze competitie. distische heftigheid, welke men bij den arbeid wachten. als deze verwaghten. Het gelijkt teveel op de Daartoe werd gelegenheid gegeven met niet notulen van 'n doorsnee vereenigingssecretaris, onbevredigend resultaat. Daarna volgde sluiting, het is meer een tractaat en een „compte rendu" dan een schrijnende aanklacht om gepleegde I verdrukking en onrecht. Er wordt in den loop van het verhaal wel gewaagd van conflicten, De stand van den wedstrijd om het clubkam- I doch ten eerste blijven deze zoo burgerlijk braaf pioenschap 1931/32 der „Haarlemsche Damclub" als het maar eenigszins kan, en tweedens plaatst bedrijf Wegens de zeer slechte .bedrjjfsuit- (hoofdklasse-afdeeling) luidt thans als volgt: de schrijver er ons middenin, betrekt hij er den komsten in de grootste Visscherij Mij. ter gesp.gew.rem.verl.pt. lezer niet bij: ze worden alleen meegedeeld en plaatse, n.l. de "T.V. „Vereen. Exploitatie MM" er toe overgegaan om oo goed als het gsheele per soneel, werkzaam in de reparatie-werkplaatsen per 11 Mei a.s. ontslag aan te zeggen, zoodat de werkplaatsen op dien datum worden gesloten. °evaar en revolutie laten meesleepen in 't zo* j van de meer links eeoriënteerden (staking in 2 I derd kleinbedrukte bladzijden gelezen heeft, ^i?r, z?f sfr' ^en reden voor -. o I ctoot rio „.„„„i I revolutie. Wij leven hier in vo'komen vrijheid. Communisten hebben hier oneindig meer vry- heid. dan wfj in Rusland zouden hebben. Daa, - om behoeven wij ook niet toe te laten dat een of andere partij met onwettige middelen naar Steeds verdere inzinking in het visscherij- Donderdag werden de beide laatste enkelspe len gespeeld voor den tennislandenwedstrijd BelgiëZwitserland voor de eerste ronde van 1. J. B. Sluiter Jr. 9 5 4 0 14 2. J. W. van Dartelen 8 3 5 0 11 3. J. P. van Dijk 9 3 5 1 11 e. P. G. van Engelen 6 3 3 0 9 p J. van der Giessen 7 4 1 2 9 f I. G. Teunisse 8 4 0 4 8 9 2 4 3 8 t 6 X 3 2 5 r 7 1 3 3 5 8 2 1 5 5 J. Poppen 9 0 1 8 1 Kortom, wat men in deze overigens goed, maar in uiterst eenvoudigen stijl vertelde ge- idenis mist, is de spanning, de epische cyclus toch wel beschouwen tot bezielde en wezenlijk propagandistische voorvechters maakt 1 J. van Looij 8 2 1 5 5 voor een rechtvaardige en schoone zaak. En, 1 J. Poppen 9 0 I 8 1 bezien van uit dit standpunt is het nog niet zoo Toppen is thans definitief op de laatste plaats zeker, of dit werk de Vlaamsche zelfstandig- ge Zindigd en moet degradatie-wedstrijden spe- heldsbeweging, niet eer kwaad zal doen dan len tegen de tweede klasse. beide hoogstaankomenden der Gisteren werd op de banen van de Kenne mer Golf- en Countryclub te Zandvoort een wedstrijd om den Jhr. G. C. Quarles van goed, hoe loffelijk de bedoeling en het streven overigens ook zijn. Het is alzoo te hopen, dat de schrijver in zijn volgende deelen in moge slagen, b en toon te treffen, welke bij zijn ondenv. ,st, dat de onmisbare geestdrift zich ook r ui ten in tastbaren vorm moge openbarev. ;h moge paren aan een gelukkiger inzie i de ware manier, waarop men heden ten cia een pakkenden roman bouwt. Moge voorts de lange, epische adem, voor zulk een cyclus vereischt, den schrijver niet ontbreken. R. K. Sportver. „Santpoort". Dinsdag gaf de R. K Sportvereeniging „Santpoort" een avond voor haar junioren in café „De Uile- bocm". Hierbij waren ook de ouders genoo- digd. E enfeestcomité had een en ander goed verzorgd. De voorzitter van genoemd comité, door ziekte verhinderd, werd vervangen door den secretaris der sportvereeniging, den hr. C. Molenkamp, die een welkomstwoord sprak. Pater Arts spoerde de aanwezigen aan de sport te blijven beoefenen als middel voor ons gees telijk doel. Den ouders verzoekt hij het werk van het bestuur der sportvereeniging te waar- deeren. De junioren zijn onze toekomst waar op al onze hoop gevestigd is. Ook voorzitter Smit sprak in dien geest den junioren toe. Overwogen zal worden meer van deze avon den te organiseeren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 11