KENNEMERLAND Leo H.deNie I I Zondag is 't Feestdag VRIJDAG 6 MEI we een cadeautje koopen bij: Moderne Kunstnijverheid GROOTE OVERSTROOMÏNG 5 V ZANGCONCOURS TE ZANDVOORT De uitslag IJMUIDEN SANTPOORT Staat van Besommingen MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG HERINGA WUTHR1CH, UIT DEN OMTREK AALSMEER BENNEBROEK HAARLEMMERMEER OFFICIEELE MEDEDEELINGEN HEEMSTEDE dus Zaterdag gaan s Thans Kruisstr. 43 HILLEGOM NIEUW-VENNEP Stofzuigerhuis MAERTENS TELEGR. WEERBERICHT MIJDRECHT NOORDWIJKERHOUT OUDER-AMSTEL VERKEERSONGEVALLEN Aanrijding te Halfweg MARKTNIEUWS Ter gelegenheid van het jubileum van de Chr. Gemengde Zangvereeniging „Immanuel" te Zandvoort, heeft de ring Leiden van den Bond van Chr. Zangvereenigingen een con cours gehouden in het Kostverloren Wandel park te Zandvoort op Hemelvaartsdag. Aan dit concours nam een 25_tal vereenigin- gen deel. Het werd om 12 uur geopend met een inleidend woord van den Bondsvoorzitter, tevens voorzitter van het uitvoerend comité den heer C. B. van der Zeeuw. Daarna sprak burgemeester Van Alphen. Deze hoopte op een goed slagen van het concours en dat de ken nismaking van Zandvoort, die voor velen van de deelnemers een eerste kennismaking was, een blijvende waarde zou hebben. Hü bracht dank voor de waardeerende woorden, die aan Zandvoort gewijd waren in den inleidenden tekst van het feestprogramma, waarin het aan trekkelijke van het baddorp door haar natuur, schoon en een aanbevelend woord tot een be. zoek aan de mooie badplaats zijn bijzondere waardeering hadden gehad voor Zandvoorts belangen in het algemeen. De uitslagen waren de volgende: „Jong Hal leluja", Leiden, directrice Tilly Leening met „God is Goed" van Beb Quak—Bolt en „De Zon is er" van dezelfde, eerste prijs 325 pun ten; „Zang zij onze Leus", Leiden, met „Zo- merochtendliedie" van Van Tetterode en „Len tegroet" van Schumann, le prijs met 303 p.; „De Lischbloem" te Lisse, dir. C. van der Keur, met „Twee jagers" van Biattmacker en „Heien" van Nico van der Linden, eerste prijs met 300 punten. Vierde afd. Gemengde Koren. Verpiicht nummer „Kersenballade", van Bonset. „Excel, sior", 's.Gravenzande, dir. W. T. Se'ier, vrij nummer „Middernacht", van Welmers 343 pun ten, eerste prijs en extra prijs als hoogste in punten buiten den ring; „Advendo", Leimui - derdijk, dir. A. de Lange, vrij nummer „Van een meisje en een schipper" van H. J. den Her. tog. tweede prijs met 294 punten „Excelsior", Abbnes, dir. M. Kroon, vrij nummer „Avond" van W. C. Corporaal, tweede prijs met 291 p.; „Crescendo", S'oterdijk, dir. H. van Marsbergen, vrij nummer „Tauergesang" van Martin Blum- mer, tweede prijs met 287 punten. Vierde Afdeeling Mannenkoren. Verpl. num mer .Kerstklokken luien" van Bonset. .Excel sior", Hazerswoude, dir. H. P. Jansen, vrij nummer „Opstanding" van van Herwaarden, tweede prijs met 285 punten. Derde Afdeeling Gemengde Koren. Verplicht nummer „Slaap zacht" van Bonset. ,De Lof- stem", Sassenheim, dir. Jac. Smittenaar, vrij nummer „Troost der Toonkunst" van Martin Zijderlaan. tweede prijs met 295 punten; „Zingt den Heer", Wassenaar, dir. Tilly Leening, vrij nummer .Lofpsalm" van P. Hartog, tweede prijs met 274 punten. Tweede Afdeeling Gemengde Koren. Verpl. nummer „De Krekel en de Wandelaar" van Jac. Bonset. „Zang zij onze Letts", Voorscho ten, dir. Tilly Leening, vrij nummer ,Daar is een lied" van Jac. Bonset, eerste prijs met 357 punten en extra prijs voor hoogst aantal punten binnen den ring; „Azaf", Alkmaar, dir. C. Dorland. vrij nummer „Lentezang" van J. N. Bosch, eerste prijs met 339 1/2 punt. De Lofstem, Voorschoten, dir. Willem Mizee. vrijnummer Psalm 43 van Cuypers, eerste prijs met 307, punten. Eerstfe' afdeeling Gemengde koren. Verplicht nummer Stille Nacht van Nico Hoo- gerwerf. i Immanuel, Zandvoort, dir. E. H. Kerkhoven, vrij nummer De Winter, van Philip Loots, eerste prüs met 348 punten. Excelsior, Leimuden, dir. Willem Mizee, vrij nummer Avondvrede, van Olivier Koop, eerste prifs met 342'A punt. Soil Deo Gloria, Noordwtjk aan Zee, dir. Jac. Smit, vrij nummer Een nieuwe psalm, van Schaf- stall, eerste pr "s met 309 A punt. Eerste afdeeling Mannenkoren. Verplicht nummer Jam sol recedit igneus, van Nico Hoogerwerf. Zaandams Chr. Mannenkoor, Zaandam, dir. Meyer Smeer, vrij nummer Omhoog, van G. A. Heinze, eerste prijs met 329 punten. Afdeeling Uitmuntendheid Gemengde koren. Verplicht nummer Hymne, van Nico Hooger werf. Halleluja, Leiden, dir. Tilly Leening, vrij num mer De Winter, van Philip Loots, eerste prijs met 351 punten. Chr. Zangve eeniging Bennebroek, Benne- broek, dir. H. J. Arisz, vrij nummer Droeve vrouwe Kom, van Isr. J. Olman, eerste prijs met 3401/2 punt. Eere afdeeling Gemengde Koren. Verplicht nummer Goede Vrijdag, van Nico Hoogerwerf. Zang zij onze leus, Leiden, dir. A. Teljeur, vrij nummer Jeruzalem, van Jac. Bonset, tweede prils met 275 punten. Superieure afdeeling Gemengde Koren. Verplicht nummer Drie Koningenlied van Jac. Bonset. Eltheto, Schiedam, dir. G. van der Beek, vrij nummer Korenbloei, van Van Herwaarden, eer ste prijs met 301 punten. Het concours werd begunstigd door luchtig, maar zonnig weer en daarom hadden we wat meer belangstelling verwacht. Het regenbu Je, dat natuurlijk in den middag even hinderen moest, heeft wel schade aan de belangstelling gedaan. Tal van autoriteiten waren op het terrein aanwezig o.a. de burgemeester, de wethouders Molenaar en Siegers, de heer Jellema en tal van vooraanstaar 'en uit de verschillende middcn- standsvereenigingen. De jury bestond uit de heeren Jac. Bonse, Nico Hoogerwerf en Jos. Vranken. Des avonds gaf de Zandvoortsche Muziekkapel een concert on 'er leiding van den heer P. Schaap. Gezien de gun stige gelegenheid in het Kostverl.ren wandel park, hadden we ook daarvoor meer belangstel ling verwacht. Uit verren omtrek zijn echter weer een groot aantal vreemdelingen naar Zandvoort gekomen. Steeds verdere inzinking in het visscherfl bedrijf Wegens de zeer slechte bedrijfsuit- komsten in de grootste Visscherij Mij. ter plaatse, nJ. de TT.V. „Vereen. Exploitatie Mij" er toe overgegaan om roo goed als het geheele per soneel, werkzaam In de reparatie-werkplaatsen per 11 Mei aa. ontslag aan te zeggen, zoodat de werkplaatsen op dien datum worden gesloten. R. K. Sportver. „Santpoort". Dinsdag gaf de R. K Sportvereeniging „Santpoort" een avond voor haar junioren in café „De Uile- bocm". Hierbij waren ook de ouders genoo- digd. E enfeestcomité had een en ander goed verzorgd. De voorzitter van genoemd comité, door ziekte verhinderd, werd vervangen door den secretaris der sportvereeniging, den hr. C. Molenkamp, die een welkomstwoord sprak. Pater Arts spoorde de aanwezigen aan de sport te blijven beoefenen als middel voor ons gees telijk doel. Den ouders verzoekt hij het werk van het bestuur der sportvereeniging te waar- deeren. De junioren zijn onze toekomst waar op al onze hoop gevestigd ls. Ook voorzitter Smit sprak in dien geest den junioren toe. Overwogen zal worden meer van deze avon den te organiseeren. Staat van besommingen van de heden aan den Rijksvischafslag aangekomen Kotters: E 157 458.—. Beugers: VI. 114 780.—. VI. 190 860.—. VI. 195 790.—. Loggers: K. W. 62 743.— K. W. 58 565.—. K. W. 40 740.—. IJMUIDEN, 6 Mei. Tarbot p. K.G. 1.35—1.26; C 'et p. 50 K.G. 45.10.Tong p. K.G 1.50 .85; Zet Schol p. 50 K.G. 17.50—15.—; n. Schol p. 50 K.G. 18.—2.70; Schar p. 50 K.G. 3.90 —3.80; Wijting p. 50 K.G. 4.20—2.10. HAARLEM CENTRALE VERWARMING TRBRANDERS Speeltim vereeniging Het bestuur van de speeltuinvereeniging Aalsmeer" werd als volgt samengesteld: J. M. Wentzel, voorzitter; W. B. Buis, le secretaris; G. Nap le penningmeester; mevrouw Veer Koudijs, vice-vocrz.; L. Statema, 2e secretris; C. J. Bosland, 2e penningmeester; ir. W. Gij- zen. algemeen adjunct. Werklca-heïd Het totale aanta1 ingeschre ven werkloozen bedraagt heden 200, waaronder 5 metselaars. 14 grondwerkers, 22 timemrlie- den, 2 schilders, 8 opperlieden. 61 bloemisten, 71 landarbeiders, 2 betonwerkers, 3 chauffeurs, 1 beton vlechter, 1 vrachtrijder, 4 mach. hout bewerkers, 1 schipper, 2 smeden, 1 autogeen- lasscher, 1 kleermaker. Kiezerslijst Het aantal kiezers 19321933 bedraagt voor deze gemeente 5443. Voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal 4543, voor de Provinciale Staten 4474 en voor den ge meenteraad 4304. Mooi succes Op het gisteren te Zand voort gehouden concours behaalde de Chr. Ge mengde Zangvereeniging .Bennebroek" onder leiding van haar directeur, den heer H. J. Arisz uit IJmuiden, een eersten prijs in de af deeling Uitmuntendheid met 3401/2 punt. Voetbal Om half 1 speelde het eerste B- elftal van B. S. M. gisteren zijn eersten wed strijd voor d'e nederlaagwedstrijden tegen H. B. C. 3. Voor de rust wist B. S. M. een 20 voor sprong te verkrijgen. Na de thee pakte B. S. M. nog flinker aan en wist nog vier doelpun ten aan het totaal toe te voegen, zoodat de eerste nederlaagwedstrijd een groote 60 over winning werd. H. B. C. speelde echter met 9 man. Om kwart voor 3 gistermiddag ving de of- ficieele openingswedstrijd aan: B. S. M. IA Lisse 1 Nadat de voorzitter van B. S. M. eenige ope ningswoorden had gesproken, welke door een bestuurslid van Lisse werden beantwoord, steL den beide elftallen zich volledig op. De geestelijke adviseur, kapelaan Schrama, brengt dan den bal aan 't rollen. De eerste aanvallen zijn voor B. S. M., maar de uitste kende Lisser doelverdediger is moeilijk te pas- seeren. Bij een van de tegenaanvallen heeft Lisse door zijn midvoor onverwacht succes door een schot in den bovenhoek, dat den B. S. M - keep>er verrast, 01. Het Lisser doel doorstaat dan een ware belegering, maar het succes komt aan den anderen kant, 02. Na een schot van van Deurzen tegen de bovenlat is het Vemooij die tegen scoort: 12. Na de rust komt Lisse flink los en het is al spoedig 4—1. B. S. M. blijft flink doorspe len en Vernooij weet dan den achterstand te verkleinen: 42. Lisse doelpunt hierna nog tweemaal, zoodat het einde met een 6—2 overwinning voor Lisse aanbreekt. De wedstrijd werd in de beste verstandhou ding gespeeld. De scheidsrechter leidde cor rect. Een flink aantal toeschouwers woonde den wedstrijd bij. Gemeente-plantsoenen. Langs den Kruisweg in Hoofddorp is een prachtige beplanting aange bracht, ook op den tusschenberm tusschen den breeden weg voor groot rijverkeer en den z.g. woonweg. Een dringend beroep op de ingezetenen om mee te werken, dat de daarin geplante boompjes, struiken en heesters, zich goed kunnen ontwik kelen en onbeschadigd blijven, wordt bij deze herhaald. Tot nadere voorlichting wordt nog even her innerd dat het bij artikel 67a van de algemee- ne politieverordening verboden is om in de open bare plantsoenen, boomen, planten, bloemen of gras te beschadigen, te plukken of af te snij den of door het plantsoen heen te loopen, te rijden, daarin te staan, te liggen of te zitten. Bij kwaadwillige en opzettelijke overtreding zal proces-verbaal en een geldelijke straf kun nen volgen. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevon den: een regenjas, een bril met koker. Verforen: een starter van een motorfiets, een bruine korte jas, een gouden speld in den voim van een dolk, een gouden damesring. Hoofddorp, 6 Mei 1932. De burgemeester, Mr. A. SLOB. OPENING PRINSES JULIANA-SCHOOL In het dorp Zwanenburg nabij Halfweg is in den loop van deze week een nieuw schoolge bouw gereed gekomen en Dinsdagmiddag in ge bruik genomen in tegenwoordigheid van tal van genoodigden. Het gebouw is opgetrokken in eigen stijl en maakt in deze omgeving een goeden indruk. In het trappenhuis, welke naar de bovenver trekken leidt, is een gedenkraam aangebracht, waarin voorkomen een afbeelding van Huize Zwanenburg uit de vroegere eeuw en een por tret van de Prinses, met aan weerszijden het wapen van de gemeente Haarlemmermeer, drie vergulde korenaren uit de blauwe golven op rijzende. Onder deze kleurenrijke symboliek staan de woorden: „Dit gebouw werd gesticht in het crisisjaar 1931" en onder het portret van de Prinses: „Juliana Louise Emma Maria Wilhel- mina, prinses van Oranje-Nassau, Eere-presi- dente van het Nationaal Crisis-Comité". Het geheele gebouw is gelijkvloers, elec- trisch verlicht en van een centrale verwarming voorzien. Wat de verwarming betreft is een proef ge nomen met een installatie voor centrale warm watervoorziening, de z.g. oliestookinrichting volgens het systeem Braat-Haag, welke in een vrijgemetselden drijfkelder is opgesteld. Naast het groote gebouw is nog een berg plaats voor rijwielen en achter het gebouw een betegelde speelplaats met een oppervlakte van 700 M2. Met het schitterende turnlokaal kan deze school een model-school worden genoemd; zij is een mooi stuk architectuur van den heer J. F. R. Gevers. In het turnlokaal was door de goede zorgen van de oudercommissie gelegenheid gemaakt om de genoodigden te ontvangen. Aanwezig waren de burgemeester Mr. A. Slob, de gemeente-secretaris de heer J. F. Jansonius, de wethouders Kistemaker, Koning en Ouwer- kerk; de heer K. Brants, hoofdinspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Haarlem; de heer G. H. Weustink, oud-inspecteur en diens opvolger de heer H. v. d. Weijer; leden van de oudercommissie, van de afdeeling Halfweg van het Volksonderwijs; van de vereeniging „Het Plaatselijk Belang"; de plaatselijke schoolcom missie en tal van andere genoodigden. Nadat allen waren gezeten en welkom ge- heeten, hield de burgemeester, Mr. A. Slob, een toespraak. Daarna gaf hij een overzicht van de geschiedenis van den Haarlemmermeerpolder, Zwanenburg en van de ontwikkeling van het onderwijs. Daaraan ontleenen wij: Donderdag 16 No vember 1870 werd een advertentie geplaatst voor sollicitanten, die in het bezit waren van een akte van bekwaamheid als hoofdonderwijzer voor een te openen school voor lager onderwijs te Haarlemmermeer, Ringdijk bij Halfweg en daarbij werd o.m. vermeld, dat de belooning zou bedragen een jaarwedde ad ƒ400.20 procent der te ontvangen schoolgelden, na aftrek der kosten van schoolbehoeften en zoolang geen vrije woning kan worden vertrekt 100.jaar lijks voor vergoeding van huishuur. Benoemd is toen de heer Elbert van Zwetse- laar, die deze school heeft bestuurd van 1 Maart 1871 tot 31 December 1877, waarna hij ver trokken is naar Haarlem wegens zijn benoe ming tot hoofdonderwijzer aan de roomsch- katholieke parochiale school voor jonge heeren in die stad. Als zijn opvolger is uit 57 candidaten gekozen de heer Karei Eduard van Rijsinge, die als zoodanig in functie is geweest van 1 Februari 1877 tot 15 Juli 1881. Het is mij een reden van buitengewone blijd schap, dat ik kort geleden door vriendelijke mededeeling van mevrouw Bartels uit Bentveld ben te weten gekomen, dat deze oud-ingezetene van Haarlemmermeer nog in leven is en het toppunt van vreugde op dezen dag is mij wel, dat de heer van Rijsinge nu in ons midden is. Hij vergunne mij hem bijzonder hartelijk wel kom te heeten. Het is een toevallige gebeurtenis, dat deze hoogbejaarde oud-hoofd-onderwijzer nog in ons midden is. Te zijner eere verhaalde spr. iets omtrent zijn komst aan deze school. Nadat de burgemeester zijn toespraak had geëindigd, werden nog woorden van dank en gelukwenschen gesproken door de heeren Brants, Weustink, van de Weijer, Rijsinge, Bri- see, Vrijland, Kuipers en Stolp. Polderverkiezing. Tot hoofdingelanden van den Haariemmermeerpolder zijn herbenoemd de heeren P en W. Blom te Hoofddorp en mr. S. Naayen te 's-Gravenhage. Rijwieldiefstallen. Bij de politie alhier is aangifte gedaan dat te Hoofddorp twee rijwielen zijn ontvreemd. Een der rijwielen, toebehooren- de aan den heer B., werd uit een stal ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Aanbesteding. Bij de gehouden aanbeste ding voor het bouwen van twee burgerwoonhui zen aan den Hoofdweg nabij de Lijnden voor rekening van de familie Van den Bosch en wed- Verbeme, waren 21 inschrijvingsbiljetten inge komen. Laagste inschrijver was H. de Jong te Nieuw-Vennep voor 6150.en hoogste in schrijver Klaassen en Zandman te Rijk voor 8920.De gunning is aangehouden. Autorit voor ouden van dagen. De door de Oranjevereeniging Hoofddorp" georganiseerde autorit voor ouden van dagen, die op Juliana- dag door omstandigheden niet kon doorgaan, heeft Dinsdag plaats gehad en kan als goed geslaagd beschouwd worden. Onder begunstiging van vrij goed weder vertrok de lange file van bijna 30 auto's, die voor het beoogde doel wel willend beschikbaar waren gesteld, van het Marktplein te Hoofddorp. Gereden werd naar Overveen, Zandvoort en Noordwijk en terug over Sassenheim, Lisse en Hillegom. De vele oudjes, die aan den rijtoer deelnamen, hebben naar hartelust genoten, ook nog van de mooie bloemenvelden, zoodat 't voor hen een hoogst aangename middag was. Het bestuur kan dan ook dank zij de mede- king en den finaneieelen steun van verschillen de particulieren, met groote voldoening op dezen dag terugzien. Burgerlijke stand van 3 en 4 Mei 1932. Geboren: Alphonsus Cornells Maria, zoon van A. J. van der Zwet en G. B. van Kruistum; Petronella Jacoba, dochter van J. Leegwater en P. Weening. Ondertrouwd: Jacob Cornells Kooij, 28 J. en Franciska Ball, 32 j.; Anthony Verschoor, 23 j. en Aria Maria Boeve, 20 j.; Cornells van Groe ningen, 23 j. en Ida Honcoop, 23 j.; Johannes Cornelis van Stam, 24 j. en Trijntje van Tol, 22 j,; Daniël Schalk, 32 j. en Elisabeth Berken bosch, 34 j.; Pieter Geluk, 20 j. en Sara Franke, 19 j.; Gerrit Visser, 24 j. en Johanna Cornelia Michel, 18 j.; Pieter Dunk, 28 j. en Joan Yuille Mac Neill, 34 j. Getrouwd: Gerardus Amoldus van Walstijn, 25 j. en Theodora Elisabeth Dijkman, 21 j.; Adrianus Anthonius van der Hulst, 25 j. en Johanna Geertruida Koeckhoven, 28 j.; Herma- nus Schering, 28 j. en Margje van Leeuwen, 34 j.; Adriaan Bax, 25 j. en Guurtje van Veen, 22 j. Tooneeluitvoerimg „Tot Nut en Genoegen." Het was werkelijk jammer, dat de zaal van Restaurant „Hof van Heemstede" niet beter ge vuld was. „Mijnheer de Senator" een blijspel in 3 be drijven van F. v. Schönthan en G. Kadelburg is wel geschikt om in dezen tijd van downe stemming het publiek een paar prettige ren te bezorgen, een stuk van het oude beproefde genre, met veel dwaasheden en komische ver wikkelingen. En onder de zeer goede leiding van den re gisseur, den heer Ferd. Koolbergen, ging het als van een leien dakje. Het succes is voor een overgroot deel te dan ken aan de eminente leiding, en die dankbaar heid wilde de leden toonen, door na afloop den heer Koolbergen een fraaie bloemenmand aan te bieden. Zaterdagavond een tweede opvoering! Dan zal de zaal wel te klein zijn. 25 jaar R. K. onderwijzeres Woensdag her dacht mevr. Bal-van Hal den dag, dat zij vóór 25 jaar bij het R. K. Onderwijs kwam. Eerst in Amsterdam, daarna in Indië, kwam zij in 1920 aan de St. Antoniusschool aan de Kerklaan. En in die jaren heeft mevr. Bal-van Hal zich door haar bijzondere toewijding voor het kind zoowel bij het onderwijzend personeel als bij de kinderen zeer bemind gemaakt. Des morgens werd een H. Mis van dankbaarheid opgedragen in de parochiekerk van den H. Bavo, waarbij vrijwel alle kinderen ter H. Tafel naderden. In de ontvangkamer werd de jubilaresse des morgens allereerst gecomplimenteerd door de Eerw. Zusters en het onderwijzend personeel, van wie zij respectievelijk ontving een fraai kus sen en een Mariabeeld. Vervolgens kwam het kerk- en schoolbestuur zijn gelukwenschen aanbieden. Pastoor v. d. Tuyn, sprekende namens dit bestuur, prees haar om haar groote toewijding. Naast haar taak als moeder vervulde zij die van onderwijzeres met veel blijdschap. Namens het schoolbestuur over handigde Z.Eerw. haar een schilderstuk in ver guide lijst. Om 10 uur stond een stoet van bruidsmeis jes voor het gebouw opgesteld om de jubilaresse te geleiden naar het gymnastieklokaal, dat voor deze gelegenheid met groen en bloemen in een feestzaal was herschapen. Nadat de jubilaresse en haar familie hadden plaats genomen, werd door de leerlingen der school een feestlied ge zongen, waarna een leerlinge der 9e klas haar der kinderen gelukwenschen aanbood, benevens een pendule met coupes. De morgen werd verder gevuld met zang, spel, voordrachtles en gymnastiekoefeningen door de kinderen. Na een slotzang dankte mevr. Bal voor de buitengewoon groote verrassing, haar dezen morgen bereid. Des middags werden de kinderen onthaald op e enserie leuke filmpjes. Ook van de zijde van particuieren ontving zij veel bloemstukken, gelukwenschen etc. Feestavond Voetbalvereniging „T.O.G." T. O. G., bestaande uit grootendeels ambtena ren en kantormenschen vierde Woensdagavond haar 2e jaarfeest in de zaal van restaurant Groenendaal. De voorzitter, de heer J. Veen, heette de tal rijke aanwezigen, waaronder deputaties van zusterafdeelingen welkom, memoreerde de groo te vooruitgang der club, en spoorde de aanwe zigen aan, lid van T.O.G. te worden. Ook de jongeren zijn welkom, omdat T.O.G. een junio- renafdeeling heeft. De Hongaarsche dames-jazzband „Scandia" had er reeds voor de officieele opening een prettige stemming ingebracht en het Haar- lemsch Klein Cabaret zorgde er voor met hen er die echt gezellige stemming in te houden. Een speciaal op T.O.G. vervaardigt lied op de wijze van „O, Monah", deed de stemming nog aanmerkelijk verhoogen. Excursie tuinlieden. Hemelvaartsdag braent een groot aantal leden der onderlinge tuinlie- denvereeniging „Aardenhout n Omstreken" een bezoek aan Aalsmeer. Allereerst werd een be zoek gebracht aan het veilinggebouw, waar het geweldige bedrijf in vollen gang bezichtigd werd Vervolgens werden verschillende groote kwee kersen bezocht, waarbij onder leiding van de eigenaars de massaproductie in oogenschouw genomen werden. Bijzonder interressant en leerzaam waren eenige orchideeënkweekerijen. Mach. 21 Schande. Donderdag werd een schip grint voor den Haarlemmermeerpolder met een ele vator gelost. Niet alleen veroorzaakte het morsen van het grint een hinderlijk ongerief, maar de bewoners van den Hillegommerdijk hebben zich eraan geërgerd, dat dergelijk werk verricht werd op Hemelvaartsdag, een alge meen erkenden Christelijken Feestdag. Gepoogd is telefonisch den Burgemeester van Haarlem mermeer te bereiken, alsmede den opzichter van den Polder, doch men kreeg geen gehoor, wat begrijpelijk was, daar het hier Zondags dienst gold. De bevolking is over deze daad ook uit gods dienstig oogpunt verontwaardigd. Wij nemen gaarne aan, dat dit zonder toestemming of medeweten van de Overheid en van het Pol derbestuur is geschied, maar vertrouwen dat waar hier o.i. mede wettig een strafbaar feit is gepleegd alsnog procesverbaal zal worden opgemaakt tegen den schipper-erger- nisgever. Deze verdient niet beter. BloemboUenbeurs In verband met den Hemelvaartsdag, werd de Donderdagsche Beurs alhier op Voensdag gehouden. Wegens het te publiceeren daarvan was het bezoek geringer dan anders, echter nog goed. De handel was iets levendiger .Dor den heer D. van Egmond Jr.,war en ingezonden een zeldzaam mooie collectie bloeiende Narcissen, die ieders aan dacht trokken. Het waren: Barrl Vera en Barri Fleur, Poeticus Crender (bijzonder mooi) en Bari Carminove. Brand Woensdag ontstond brand in de woning van den heer J. M. Bakker, a.n den Stationsweg, die zivh zeer ernstig liet aan zien. Terwijl de moeder even naar boven was, speelde een zesjarig kind met lucifers, waar door de gordijnen in brand geraakten. Een en ander king zoo vlug in zijn werk, dat toen de moeder na rond 5 minuten terugkwam de kamer vol rook stond en en overal vlammen uitsloegen. Het eerst nam zij haar kleine uit de wieg en vervolgens vluchtte zij. Hulp kwam gelukkig dedelijk van voorbijgangers als anders zins. De brandweer behoefde geen dienst te doen. Zoowel aan hetgeen verbrandde als de schade aan het gebouw zelf, waren de gevolgen aanzien lijk. Verzekering dekt de schade., Coöperatieve Boerenleenbank. Deze bank instelling hield in café Nijssen haar 14e jaar vergadering. De belangstelling was goed. De ruim half 8 opende de heer P. van Sta veren, directeur der bank, de vergadering met een woord van welkom. Ondanks de ongunsti ge tijdsomstandigheden kon spr. tot zijn genoe gen constateeren, dat de bank nog in bloei toeneemt en de resultaten bevredigend mogen worden genoemd. De secretaris las nu de notulen, die onver anderd werden vastgesteld. Hierna was het woord aan den kassier. Deze gaf allereerst de rekening over het boekjaar 1931. De ontvangsten waren: Kassaldo van het vorig jaar 17668,09; ontvangen spaargelden 140.294.62; terugbetaalde voorschotten 42486.50; in rekening-courant van de leden 11439.63; van den Centrale Bank 190.979.31; afschrijving meubilair 105; op de reserve ge brachte wint s1760.10; rente van voorschotten 8787.21; rente loopende rekening (leden) 779.65; rente van de Centrale Bank 1607.37; rente coupons 99.80; provisie voorschotten 41.50; totaal 416.377.07. Uitgaven: terugbet. Spaargelden 149.280.51; gegeven voorschotten 30.400; in loopende re kening aan leden 6515.46; aan de Centrale Bank loopende rekening 192.687.30; aan leden in loopende rekening 47.15; rente op spaar boekjes 9157.02; kosten Centrale Bank 45.19; salaris kassier 750; afschrijving Brandkast 105; diverse uitgaven 434.35; op de reserve gebrachte winst 1760.10. Inhoud der kas 31 December 1931 is 25193, totaal 416.377.07. Daar de rekening reeds door de Centrale Bank was gecontroleerd en in orde bevonden, werd de kassier onder dank voor zijn keurig beheer gedéchargeerd. Uit het jaarverslag noteerden we: ofschoon het jaar 1931 geen gunstige tijd was voor de boeren, mogen we toch tevreden zijn: er is veel afgelost. Aan spaargelden werd Iets minder in gelegd dan vorig jaar, doch beduidend minder teruggehaald. Het aantal leden bedraagt 117, de winst beliep 1185.08, welke aan de reserve zal worden toegevoegd, welke daardoor stijgt tot 5488.85. De aftredende heeren P. van Staveren, Th. C. de Vlieger en J. H. Stokman werden met alg. st. herkozen. De rentetypen werden voor 6 maan- Niettegenstaande in ons land uitstekende tandpasta wordt vervaardigd, wordt het tegen woordig overstroomd met buitenlandsclie mer ken, waarvoor het Nederl. invoerrecht geen noemenswaard beletsel vormt, maar omgekeerd is 't door de hooge tarieven en allerlei beper kende bepalingen in andere landen onmogelijk Ned. tandpasta daarheen te leveren. Een reeds 20 jaar hier zeer bekend merk, Niva Tandpasta, voldoet aan alle eischen, welke men aan goede tandpasta mag stellen, het reinigt het gebit zonder op den duur liet glazuur aan te tasten, werkt antiseptisch, d.w.z. vernietigt de micro ben, welke oorzaak van tandbederf zijn en heeft door het hooge gehalte aan aetherische oiieën een frisschen smaak. De verpakking, alsmede de meeste erin verwerkte grondstoffen worden in Nederland vervaardigd, zoodat ge dus door het gebruik van Niva Tandpasta ver schillende Nederlandsche industrieën steunt. Niva is verkrijgbaar bij apothekers en dro gisten in tuben van 25 en 75 ets., waarmede U resp. 30 en 100 maal Uw tanden kunt poet sen. (Advert.) Barteljorisstraat 16 Tel. 10756 VAMPYR Stofzuigers 98.— Hoogste barometerstand 773.0 te Jan Mayen. Laagste barometerstand 750.8 te Biarritz. Verwaching: Matige tot zwakken, Zuidelijke tot Westelijken wind, meest zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk enkele regen- of ha gelbuien, wellicht nachtvorst, weinig verande ring in temperatuur overdag. den vastgesteld en het bestuur gemachtigd, daarna te veranderen zoo dit wenschelijk of noodzakelijk geacht wordt. Bij de rondvraag werd door een der leden gewezen op de eenvoudige, maar degelijke wijze, waarop het behee rdezer bank wordt gevoerd, de accuratesse werd geroemd en aan het be stuur hulde gebracht. Bijzonder werd een woord gewijd aan den heer C. Suidgeest, die als kassier altoos voor de leden klaar staat en wiens honorarium bijzonder laag is. Daar deze kassier echter absoluut geen salarisverhooging wenscht (een zeldzaam geval in onzen tijd) zul len pogingen in het werk gesteld worden, om langs een anderen weg uiting te geven aan de dankbaarheid en de waardeering der leden; een en ander komt de volgende vergadering tot uiting in een daad, waarover men niet verder wilde uitweiden. Heemstede Machine Drie Benoeming secretaris waterschap Tot se cretaris van het waterschap De Derde Bedij king der Mijdrechtsche Droogmakerij is be noemd de heer W. Winkel alhier. Aubade Door de muziekvereeniging „V. I. O. S." werd bij het echtpaar van Geest, dat op 5 Mei 60 jaar getrouwd was, een aubade gebracht. Verhooging melkprijs Door de melkhande laars is de kleinhandelsprijs der melk met 1 ct. per L. verhoogd en gebracht op 8 ct. per L. Eerste prijs De Gemengde Zangvereeniging „Zang en Vriendschap" alhier behaalde op het zangconcours te Maarssen een eersten prijs in de eerste afdeeling met 318 punten. Burgerlijke Stand Geboren: Catharina Maria, dochter van Ant. van der Voort— Hekker, Cornelis Franciscus, zoon van C. Th. WarmerdamVan Dam; Jacoba Huberta Helena Maria, dochter van Chr. Th. van der RaadtNulkes; Maria Johanna Petronella, dochter van H. DuivenvoordenVan der Lans; Johanna Maria, dochter van Th. O. de Vroo- menHoogeveen; Maria Johanna, dochter van Johannes C. LooijenstijnVan den Berg; Hu- bertus Johannes, zoon van A. H. van Kesteren— Van den Berg; Catharina Johanna, dcchfor van Gijsbertus Broeke—Elligens; Wilhelmus Gerardus Bernardus, zoon van W. A. Derksen Den Elzen; Marinus Johannes, zoon van A. A. M. van EmmerikVan den Berg, Pieter Jan, zoon van P. JansenJansen; Margartha Cor nelia Maria, dochter van Johannes Weijers Wijnands; Hendrika Maria Catharina, dochter van J. R. van LieropSmink; Maria Catha rina Alida, dochter van C. J. Uulkes—Van den Burg; Adriana Maria Johanna Geertruida, dochter van A. F. de GrootVan der Putten; Petrus Jacobus, zoon van P. A. Warmerdam Van Leeuwen; Nicolaas Petrus, zoon van Corn. A. van ParidonZwetsloot. Overleden: Theodoras Bus, 84 jaren; Jaco bus Heemskerk, 76 jaar weduwnaar van Ne- lida Broekhof; Hendrik Rijbroek, 69 jaren, echtgenoot van W. J. de Ridder; Godefridus A. Nelissen, 43 jaren; Maria Steenvoorden, 62 jaren, echtgenoote van Petras van Lierop, Antoine Cisterne, 68 j., Pieter Gortzak, 63 j., weduwnaar van Catharina de Prie. Ondertrouwd: Antonius C. van den Berg, 23 jaren, en Helena Th. van der Meer, 27 jaren; Leonardus G. M. Vermin, 28 jaren en Anna Elisabeth Bertels, 27 jaren; Simon Schrama, 35 j. en Cornelia Agatha, 33 j.; Hendrikus Th. Kaptein, 26 jaren, en Johanna Cornelia Heemskerk. 24 jaren: Hendrik Simon War merdam, 33 j. en Maria Petronella L. Heems kerk, 33 j. Gehuwd: Wilhelmus H. Turnhout, 34 jaren en Petronella J. van den Bu 33 j., Cornelis T. van den Berg, 26 j., en Helena Maria Dui venvoorden, 28 j. Openbare verkooping Bij de Woensdag in het café „Het Wapen van Noordwijkerhout" ten overstaan van den te Noordwijk gevestigden natoris J. Wagemaker gehouden verkooping van: een woonhuis, bollenschuur met stellin gen en stal gelegen Haven 11, alhier, en daarbij behoorend en gelegen bloembollenland, gedeel telijk geschikt voor bouwterrein groot ongeveer 2.52.16 Heet. werd de geheele combinatie in bod gezet op f 27.000 door Van Buchem q.q. te Haarlemmermeer. Burgerlijke stand. Geboren: Nicolaas Pie ter, z. van Z. v. Leeuwen en M. Hogenhout. Ondertrouwd: Jan van den Berg, 24 j., te N.- Amstel en Jannetje Verkerk, 29 j. Overleden: (te Amsterdam) Willem Noteboom, 53 j., wedr. van M. H. Hartmann. Inbraak. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is ingebroken in de buiten bedrijf ge stelde fabriek van melkproducten „Amstd", aan het Abcoudermeer. Alleen een blok kleine ge wichtjes wordt vermist. De dieven vonden weinig van hun gading en blijkbaar daardoor teleurge steld zijnde is moedwillig eenige vernieling ge pleegd (o.a. een ruit en een weegschaal). Voetbal. A.s. Zondag beginnen de neder laagwedstrijden te NEA. NEA I zal uitkomen te gen De Meer I en II gecomb., NEA Jun. a en b tegen St. Martinus Jun. a en b.; alle wedstrij den te Ouderkerk. Muziekconcert. Dinsdagavond, 10 Mei hoopt de muziekvereeniging „Crescendo" op het plein tje voor het Raadhuis, haar eerste openlucht concert te geven. De nrs. 2 en 3 van het pro gramma zijn de concoursnummers, waermede de vereeniging zal deelnemen aan het groot Na tionaal concours te Naarden, op tweeden Pink sterdag, waarbij „Crescendo" zal uitkomen in de le afdeeling (fanfare). Verlaging pacht. Het bestuur van den Ho- lendrechter- en Bullewijkerpolder besloot om voor 1932 10 pCt. reductie te verleenen op de pachtsommen der perceelen grasgewas. Badmeester. Door het bestuur van de bad en zweminrichting is tot badmeester voor het aanstaande seizoen benoemd de heer E. Elder- man van Amsterdam. Raadsvergadering. Vrijdag 13 Mei wordt een openbare vergadering van den Gemeente raad gehouden, waarin verschillende belang rijke zaken behandeld zullen worden, o a. een voorstel tot verhooging van het electriciteits '""•'ef met 2 ct. per K.W.U. Hedenmorgen omsreeks elf uur had nabij de suikerfabriek „Holland" alhier een botsing plaats tusschen een auto en een wielrijder. De wielrijder reed in de richting Amster damHaarlem en moest ter hoogte van de suikerfabriek van rechts naar links overste ken daar het daar beginnende weggedeelte voor wielrijders verboden is. Van tegenovergestelde richting kwam met een stevig gangetje een auto uit Rotterdam. Beiden konden elkaar niet tijdig meer ontwij ken met het gevolg dat zij tegen elkaar bot sten. De wielrijder werd eenige meters verder neergeslingerd en bleef voor dood liggen. De doctoren Baumann en Kuipers waren spoedig ter hulp geroepen. Zij constateerden een lichte hersenschudding, een been-, han den- en gezichtsblessure. Per particuliere auto is het slachtoffer naar Amsterdam vervoerd. De rijksveldwachter maakte proces-verbaal te gen den chauffeur C. B. uit Rotterdam. AMSTERDAM, 4 Mei Visch Aange voerd door 19 motorbotters benevens consigna tiezendingen. Afgeslagen aan de Gemeente- Vischhal, De Ruyterkade, Amsterdam. AMSTERDAM, 4 Mei Aardappelen: Zeeuwsche Bonten 5.206.80, Zeeuwsche Blau wen 5.405.70 per 100 kg. Groenten: Selderij 812 ct., peterselie 510 ct., ""-ei 7—14 ct., rabarber 26 ct. per bos. Komkommers (geel) 1622 ct., sla 3.507.50 per 100, andijvie 1216 ct. per kg., raapstelen 3.005.00 per 100, radijs 5.50—6.50 per 100, postelein 12—16 ct. per kg., breekpeen 12—17 ct., Hollandsch lof 2834 ct., spinazie 4—14 ct. per kg., spercieboonen 1.25— 1.50 per kg., snijboonen 0.901.10 per kg., peu len 0.90—1.00 per kg., asperges, dik wit 0.70— 0.80, dun wit 0.350.45, dik blauw 0.450.55. Bloemen: Rozen: Hadley 69 ct., Columbia 5 7 ct., Butterfly 46 ct., Golden Ophelia 46 ot., Roselandia 57 ct. per stuk. Seringen: wit te le soort 1824 ct., 2e soort 1015 ct. Blau we le soort 1417 ct., 2e soort 6—12 ct. per tak. Tulpen: Bartigon 1.001.50, Elisabeth 1.00 1.50, Carnavon 1.502.00, baron de Latinay 1.50 per 100. Diversen: Calla's 1417 ct., Le lietjes 1.502.00 per 100, Anjers 814 ct. per stuk, snijgroen 3 5 ct. per rank, Iris 1.50 2.00 per 100, violieren 79 ct. per tak. BARNEVELD, 4 Mei Aangevoerd 268.000 eieren. Prijs 2.303.00 per 100 stuks. Handel ge woon. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Mei. 280 K.G. de kool 1.30—3; 3000 Gele kool 4.20—4.90; Tomaten A 63; idem C 60; 18.500 K.G. Roo- 15.000 Deensche witte kool 0.601-20. DELFT, 4 Mei. (Groentenveiling). Bloemk- kool, le soort 17—23 per 100, Bloemkool. 2e soort 1115 per 100, Salade, le sodrt 2J804 40, i Salade, 2e soort 0.602.60, per 100, Spinazie 22 —57 per kist, Stoofsla 0.1055 per kist, Torna-,,' 11 ten 0.28—36 per 100 pond HONSELERSDIJK, 4 Mei. Druiven blauwe, ƒ1.801.90, Aardbeien 45—70, Meloenen 1ste soort ƒ1.20—2.40, Perziken le soort 25; idem 2e soort 12; Bloemkool le soort ƒ616; ƒ1317; idem 2e soort 39.50. Komkommers Gr. 1ste soort Gr. ƒ8.50—9; 14.50—16.10; idem 2e srt. ƒ5—6.50; 11.50—15.30; Komkommers W. le soort 18; idem 2de soort 7. Snijboonen 80 85; Stoofsla 1017; Sla le soort 0.954.10; Sla 2e soort ƒ0.401; 0.400.75; Andijvie 4082 Eieren ƒ2.75—3.25; Selderij ƒ1.40—2.10; Pe terselie ƒ1.10; Peen le soort ƒ12—20; 15—23; Radijs ƒ2.803.10; Rabarber ƒ2.506.50: To maten A ƒ6470; idem C 5462; idem CC ƒ58—66; ƒ44; Spinazie 2%. GULPEN, 4 Mei 1932 Eierenveiling Aan voer 21000 kipeieren. Kilogramprijs 0.93. Prijzen: 55-56 K.G. 2.30—2.40, 59-60 K.G. 2,50—2,70, 63-64 K.G. 2.70—2.90, 69-70 K.G. 3,00—3,20, kleine eie ren 2.102.20 per 100 stuks. Aanvoer 300 eend eieren. Prijs 2.90 per 100 stuks. HAARLEM, 4 Mei. Groentemarkt. Raapstelen 1—3 per 100 bos; sla 2.506.50 per 100 krop; andijvie 0.500.80, postelein 11.50, spinazie 0.201.10, gele kool 0.400.60 per kist; knak- peen 0.140.16 Brusselsch lof 0.220.30 per per K.G.; roode kool 0.030.06, bloemkool 0.08 0.25, komkommer 0.040.25 per stuk; radijs 0.040.08, rabarber 0.040.12, prei 0.020.10, selderij 0.040.10, pieterselie 0.060.20 per bos. HONSELERSDIJK, 4 Mei Hortensia 70— 1.55 per pot; Geraniums 12—19 per pot: Spirea 15—35 per pot; Azalea 70 per pot; Cineraria 13 35 per pot; Cactus 1551 per pot; Calla 22— 26 per pot; Calceolaria 11—16 per pot; Made- liven 1225 per bak; Violen 3560 per bak; Escheveria 75—85 per bak; Plumosa 2341 per bos; Sprengeri 31—37 per bos; Lathyrus 1528 per bos; Anemonen 815 per bos; Violieren 27 48 per bos; Gerbera 8.00—9.00 per 100 stuks; Gladiolen 74 per 100 stuks; Am. Anjers 3.60 6.70 per 100 stuks; Calla 7.00—9.00 per 100 stuks; Rozen 2.10—5.50 per 100 stuks: Lilium Caudicum 13.00 per 100 stuks; id. Longiflorum 12.00 per kelk; id. Regalis 6.008.00 per kelk; Irissen geel 12—13 per dozijn; id. blauw 2129 per dozijn; id. wit 24—31 per dozijn; Tulpen 14—28 per dozijn. Bloemenveiling „Het Westland" Bartigon 1315; Copland 7—10; Clara Butt 11: Yellow 1416; Elizabeth 15; Murillo 6; Annemonen 6-9 Irissen 1422 per dozijn; Peretherum 12; Tros- rozen 1320: Lathyrus 11—18; Doronicum a; Sprengeri 15 per bos; Calla 5.00-8.00; Pioenus 6.00—7.00; Violettus 2.00—5.00; Lilium Caudi cum 13.00; Rozen 2.0O—2.80; Louis Gems 27.00, per 100 stuks; Hortensia 35—52 per pot; Spirea 10 per pot; Calceolaria 14 p. pot. Ge raniums 11—12 per pot; Violen 15—17 per bak; Escheveria 30 per bak. POELDIJK, 4 Mei Druiven (blauwe) 1.60 —2.45; Aalbessen (dubbele) 140; aardbeien ƒ0.451.75; alles per pond; Perziken (le soort) 0.25 per stuk: id. 2e soort 0.17 per stuk; id. 3e soort 0.060.12 per stuk; Aardappelen (groote) 30.00—60.00 per 100 K.G.; Bloem kool, le soort 10.00—16.00, exportv. 12.00 20.00; id. 2e soort 3.007.00, exportv. 4.00 8.00, per 100 stuks; Sla, le soort exportv. 2-80 4.60, id. 2e soort 0.401.90 per 100 stuks; Eieren 2.70—3.10 per 100 stuks; Princesse- boonen (dubbele) 0.920.98 per K.G.; Selde rie 0.75—2 20 per 100 bos; Peterselie 2.00— 2.50 per 100 bos: exportveiling: Kelen 0.70 1.35 per 100 bos; Peen, le soort, 17.00—24.00 per 100 bos; id. 2e soort 12.00 per 100 bos; Rabarber 2.004.25 per 100 bos; Tomaten A 8.00—9.00, id. C 6.75—7.25, id. CC 4.75— 5.00 per 12 K.G.; Postelein 0.14 per K.G.; Spinazie 1.50—2.50 per 100 K.G.; Witloi 0.15—0.20 per K.G.; Andijvie 0.40—0.90 per bek M. 4 Mei. Heden werden aan de 4270 7 eendeieren prijs :is f 9VS f 9 25.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2