PEEKjCLOPPENBUM Pond's Laatste Nieuws W er velstorm over Bengalen EINDELIJK VREDE TE SJANGHAI ROOSEN's BOUWBEDRIJF LOONSVERLAGING SPOORWEGEN 11 VRIJDAG 6 MEI ONS BLAUWE HEEREN COSTUUM Eigen werk Goede pasvorm Vanaf 22.— GEEN ONTVOERING TE DE LIER Het lijk van het meisje uit een sloot opgehaald De Personeelraad wendt zich tot den minister Weigert namaak! Ma brandschat de Missie Inval in apost. vicariaat Dertigtal dooden Wapenstilstand geteekend IFLORESSTRAAT 811 UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL CASTRICUM ALS DE BLOESEM ONTLUIKT VERZORGT UW TEINT MET VOLENDAM WORMERVEER. WEESP In een put verdronken Aan de gevolgen overleden Protest van Zuid-Gelderland OUDE MAN DOODGEREDEN Chauffeur verdwenen Aan de gevolgen overleden Kantoorbediende vermist Lyk opgevischt Waarschuwing VEILING-OVERZICHT Burgerwachten Dinsdagavond werd in het Jeugdhuis een openbare vergadering gehouden waarin de heer Dr. I. H. J. Vos, lid der Tweede Kamer sprak over „Het nut en het bestaans recht der burgerwachten." De spreker werd ingeleid door den heer Lan- gendonk. Dr. Vos begon met te constateeren, dat d' Burgerwacht een v±'cüesi„:stituut is. Spr. stelt dit op den voorgrond: le. omdat hij zelf niet Warm te maken zou zijn voor een militaire or ganisatie en 2e om daar mee de beschuldigin gen van tegenstanders te weerspreken. Sedert 1918, het geboortejaar der B. W., is nog nooit een droppel bloed door toedoen van de B. W. hergoten, 't Gaat dan ook heelemaal niet op, °m een parallel te trekken tusschen onze bur gerwachten en de particuliere militaire- organisaties in 't buitenland, zooals Reichs- b&nner en Heimwehr. Hier is de burgerwacht een semi-officieel instituut, dat in dienst staat Van 't wettig gezag, hoe dat gezag er op een Zeker oogenblik ook uitziet, of dat is liberaal Christelijk of socialistisch. Is dat wettig gezag er op gesteld, orde en rust te handhaven, dat staat de burgerwacht, lh 't algemeen belang te zijner beschikking. In tegenstelling met de buitenlandsche particuliere Party organisaties, zijn dus de burgerwachten Been bedreiging voor 't gezag en wenschen zij ons land alleen te behoeden voor ae ellende van burgeroorlogen. De sociaal-democraten moesten dit streven, uit hoofde van hur. democratisch beginsel, in de eerste plaats waardeeren. Als zy dan ook tot inkeer komen, dan zullen zij moe ten erkennen, dat tie B. W. een zegen vooi ons land genoemd mogen worden. Nederland bezit een volmaakt parlementairen democTatischen regeeringsvorm. De koningin is in alle opzichten een constitutioneele vorstin. Dank zij de evenredige vertegenwoordiging Wordt het volk in de regeering geheel volgens partijsterkte vertegenwoordigd. De verdienste- ïykste en geleerde burger heeft niet meer in vloed op de volksvertegenwoordiging dan at, onaanzienlijkste daglooner. Ook de soc. demo craten krygen de volle maat toegemeten in ae regeeringslichamen. Iedere party heeft vryheid om op elke wyze propaganda te maken voor haar beginselen. Daarom moet ook de S.D.A.P. öch neerleggen by de uitspraak van het volk hij verkiezingen. Doet ze dit niet, dan houdt op democratisch te zyn. Zou een party naar het wettig gezag grijpen, dan zou ze zich ver grijpen. Maar dan vindt ze op haar weg men den, die waken voor handhaving vian het Parlementaire stelsei ïimvu- tij°en' zegt spr-, zil'n ernstig. Ze hebben uit enden gemaakt voor propaganda 1 Moskou. De regeering helpt de noodiy. en zooveel mogelijk, maar ze is niet in staat n een Luilekkerland te verschaffen. Rad- saiers maken van de gelegenheid mhbruik vo °?rus'; te zaaien. Daarom hebben wij er bijJ e waken, dat rust en orde gehandhaafd ziin Want erger n°S dan deze noodtijden üit^ Ur§eroorlogen. De communistische voor- ziin t in Huitschland zal zeker in Nederland landsptrUgs!a,s vinden- Gelukkig is 't Neder- 't o-p p VOIk nuchter, trouw en leidzaamheeft dan f racht en laat het zich minder spoedig haa Duitsche volk verleiden door hen, die Para fl"en grootheid streven. Toch moeten wij van rf Zi"'n' Spr betreurt het dat de houding klare -S0C dem- n'et duideiyk Is, dat ze geen gevaa Wi'n s°henken, dat ze zich in tijden van van H en revolutie laten meesleepen in 't zog Twente I)"1661" Ilrlks georiënteerden (staking in revolutie ^!er, ^St spr., geen reden voor Com»,, lJ teven hier in volkomen vrijheid, heid wT hebben bler oneindig meer vry- r>m n WlJ 111 Rusland zouden hebben. Daa.- of e A en wiJ ook nlet toe te laten dat een H 6 part,i met onwettige middelen naar gezag zou grijpen. ®Pr. besluit dus met een krachtige opwekking aan allen, die 't wettig gezag hoog willen hou den, zich aan te sluiten bii een der burgen- Wachten. Daartoe werd gelegenheid gegeven met niet onbevredigend resultaat. Daarna volgde sluiting. Gemeenteraad. Woensdag vergaderde de gemeenteraad onder leiding van den burgemees ter. Aanwezig alle leden. Na opening werd goedgekeurd de notulen van twee vergaderingen. Een verzoek van R. de Vries inzake steun van Maatschappelijk Hulpbetoon wordt naar B. en w. gezonden ter afdoening. Bij een verzoek van de bouwmaaatschappy „Op Hoop van Zegen", tot overname van een straat, bepleit de heer F. Res machtiging aan B. en W. te verleenen °m deze straat over te nemen. De voorzitter Ze§t, dat dit verzoek eerst eenige dagen is inge komen-dus nog niet voor B. en W. is besproken. Bovendien ïykt het hem, dat de raad deze be slissing moet nemen. Een ander verzoek ten aanzien afwyking van de rooiiyn aan de Duin- en Bosch weg verhuist eveneens naar B. en W om praeadvies. Een verzoek van de Nat. Commissie inzake bestrijding van alcolholisme, waarby verzocht Wordt het maximum aantal verloven A voor den Verkoop van zwak alcoholische dranken te be perken tot het aantal verleende vergunningen Wordt voor kennisgeving aangenomen, nadat de voorzitter heeft aangetoond, dat het in i gemeente met haar vru sterken vooruitgang be ter is eens de werking van de nieuwe drankwet, Welke I April in werking is getreden, af te Wachten. Thans zich reeds op een maximum Van 12 verloven vast te leggen is zi. niet juist. Een verzoek van de schelpenvisschers om be- hardlngsmateriaal te mogen brengen aan de kluft van de zeezyde wordt naar B. en W. ge- Ook al zijn de gure dagen voorbij, dan mag dit voor U nog geen reden zijn, de verzorging van Uw teint achterwege te laten. Integen deel Juist in het voorjaar is een dagelijksche verzorging van Uw huid een eerste vereischte. lederen dag weer behoeft Uw huid één of meerdere massages met Pond's Cold Cream, die haar grondig reinigt en haar jong houdt. Maar óók wanneer ge uitgaat, hetzij 's mor gens of 's avonds, doe dan altijd een weinigie Pond's Vanishing Cream op Uw gezicht. Ze vormt een goede basis voor poeder en geeft U een aantrekkelijke matte teint. VANISHING EN COLD CREAM MONSTERS van beide Creams ontvangt U na inzending van 10 ct porti aan Pond's Extract Co. Afd. 37 Amsterdam zonden ter afdoening, nadat de voorzitter c? een vraag van den heer Twisk heeft verduideiykt dat als de menschen het vragen steeds met nun belangen is rekening te houden, maar het gaat niet aan dat men dit op eigen houtje doet en dan geen toezicht heeft op wat er wordt gede poneerd. Het door Ged. Staten goedgekeurde besluit tot het verleenen van een reductie aan de huur ders van gem. landeryen over 1931 ontlokt be striding van de zyde van den heer Twisk. Deze meent dat wel degelijk in den raad indertyd is besloten een nader onderzoek in te stellen en die reductie niet moest worden opgevoerd. De voorzitter toont aan de hand van de no; alen aan, dat daartoe niet mag worden geconclu deerd. Voor kennisgeving aangenomen. By de stukken zyn ook de belansen der bouw- vereenlging „St. Joseph" en „Goedwonen". Voor wat de le betreft maken de heeren B. Re G. P. Res en T. Twisk eenige opmerkingen over verschillende posten daarop voorkomende o.a. een post voor nog te betalen onderhoudsno- ta's en andere onderhoudsposten en onkos-en en wenschen daaromtrent nadere gegevens. Bo vendien wyzen zï er op, dat men wel degeiyk zuinig ïoet zyn, anders zullen vooral de voitin- gen op de Hoogevoort de gemeente by daling van levensstandaard geld gaan kosten. Daarom is het noc *.ig dat reserve wordt gemaakt. De voorzitter toont aan, dat juist de bouw van de woningen aan de Hoogevoort voor de gem. fi nancieel voordeelig zijn. Door het reservefonds, dat een niet onbelangryk bedrag is, wordt in de richting gewerkt als de heeren hebben aangege-. ven. Bovendien worden deze huizen goed on derhouden en zullen biyken steeds gezocht te zyn. Men behoeft zich speciaal, wat de wonin gen op de Hoogevoort betreft, niet ongerust te maken. De heer Res oppert nog den wensch, dat de gelegenheid wordt gegeven de wonin gen door gegadigden te laten koopen. De voor zitter zegt dat dit de gemeente niet kan doen. De woningen zijn van de bouwvereeniging. Hierna komt aan de orde de herstemming over het voorstel Borst c.s. tot het verleenen van een schadeloosstelling aan P. Koele wijn voor de ge leden schade wegens het niet kunnen terugko men als strandexploitant. Over dit voorstel staakten de stemmen in de vorige zitting. Na een uitvoerige discussie komt het voor stel in stemming en wordt verworpen met 65 stemmen. Voor de heeren R. Res, G. F. Res Twisk. Weenk en Borst. Hierna komt in behandeling het voorstel van B. en W. tot het mededeelen aan Ged. Staten dat er thans geen bezwaar bestaat de clausule ten aanzien van de onmogelykheid op de sa larissen van burgemeesters, secretarissen en ontvangers pensioen-verhaal toe te passen, uit de wedderegeling te schrappen. De heer Aulces staat evenals het college van B. en W. op het standpunt geen pensioenen- verhaal en meent, dat dit voorstel een vooruit- loopen is op de uitvoering van het kortings wetje. Daarom zal hij niet voorstemmen. De heer Spaansen valt het in den heer Aukes tegen dat deze niet als raadslid spreekt omdat z.i. als raadslid men voor dit voorstel moet zyn. De salarissen van de ambtenaren steken gunstig af by de inkomsten van de overige gemeentenaren. De heer Res verklaart zich voor het voorstel en vraagt of ook verhaal op andere salarissen boven f 3000 zal worden toe gepast. De heer Hellinga daarentegen verklaart zich in gelijken geest en meent, dat gezien de begrooting niets voor dit voorstel is aan te voe ren. De voorzitter betoogt, dat Ged. Staten alleen vragen de meening van den raad en B. en W. of de bewuste bepalingen uit de wedde-regeling moet worden geschrapt, zy vragen niet onze meening over de kwestie hoeveel moet worden verhaald. Dat is een zaak voor later. Na eenige discussie wordt tegen het voorstel van B. en W. met de stemmen van de hee ren Hellinga en Aukes tegen aangenomen. Hierna komt aan de orde het voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een verorde ning bedoeld in art 9, le lid der Winkelslui tingswet. De verordening waarbij tydens het seizoen de winkels geopend mogen zyn ont moet in onderdeelen bij den Minister veel be zwaar. Met name genoemde winkels mogen op Zondag naar zyn meening geopend zijn, maar kapperszaken nieV Bovendien worden eenige redactie-wyzigingen voorgesteld. Na een uitvoerige discussie over deze wet waarby de heer Weenk zich principieel uit spreekt tegen iedere wyziging v. d. wet. zoodat z.i. de winkels op Zondag gesloten moeten zyn, wordt het voorstel van B. en W. met aanteeke- ning van tegen door den heer Weenk goedge keurd. Ook een voorstel tot vaststelling van een be sluit bedoeld in art. 9, 3e lid der wet, waarby de wet buiten werking wordt gesteld gedurende hoogstens 21 dagen in het jaar, wordt voorge steld deze te bepalen op de kermisdagen, de Hemelvaartdag voorzoover niet in het badsei- zien (15 Mei—15 September) en Zondag voor St. Nicolaas en 5 December. Na eenige discussie, over den aard en de be- bedoeling wordt deze bepaling enz. aangenomen met algemeene stemmen. De heer Weenk ver zoekt thans ook weer aanteekening tegen te hebben gestemd. By het voorstel van B. en W. tot vaststelling van eer verordening op de heffing en In vordering van het vergunningsrecht, welke noodig geworden is in verband met de gewy- zigde Drankwet ontspint zich een discussie over het bedrag varjhet minimum als vergun ningsrecht wat verhoogd is tot f 40 per ver gunning en over de benoeming of aanwijzing van den schatter van het vergunningsrecht. Ook wordt adere toelichting over de wyze van hef fing van het hotelvergunningsrecht gewaagd De heer Hellinga slaat de werkzaamheden van den schatter van het vergunningsrecht zoo hoog aan dat hy meent, dat die benoeming door den raad moet gebeuren De voorzitter toont aan op welke wyze die schatting verricht wordt en welke rechten voor gewone vergun ningen moeten betaald worden. De verordening wordt hierop goedgekeurd. Hierna worden benoemd bij 7 stemmingen als leden van het georg. overleg In ambtenaars zaken, de heeren B. Res, G. F. Res, Weenk en als pl.v. de heer Aukes, die bedankt, de heer Hellinga die het in beraad houdt en de heer Spaan:en, die deze benoeming aanneemt. By de rondvraag vraagt de heer G. F. Res eenige inlichtingen over het op handen zijnde voorstel inzake electriciteitsvoorziening en vraagt of B. en W. niet overwegen willen in zage te vragen van stroomleveringskwitanties van personen wonende in gemeente, die naai het P.E.N. zijn overgegaan. De burgemeester zegt overweging toe. Dan vraagt hy of den raad zich niet be hoort uit te spreken voor bespoediging uitbrei dingsplan. De voorzitter zegt dat dit niet noo dig is, want daar wordt zeer hard aangewerkt De heer Aukes vraagt eenige bespoediging van het aanbrengen van borden ten opzichte van het rywielverkeer langs den Zeeweg. De voorzitter zegt dat dit zyn aandacht heeft. Verder wyst de heer Aukes op het plakken van biljetten op de openbare School te Bakkum en zou wenschen dat daartegen gewaakt werd. De voorzitter deelt mede, dat dit niet gevraagd is en zou ook liever hebben dat dit niet ge beurde. Hy zal opdragen de biljetten te doen verwyderen. De voorzitter doet hierna de volgende mede- deeling: Vanaf 1 Januari 1932 Is uitgekeerd aan: Steun aan tuinders f 2649, aan uitkeering aan niet tewerkgestelde werkloozen f 744, aan te- werkgestelden f 3400 en aan credieten aan tuin ders f 1800, terwyl ongeveer f 1850 door het crisiscomité is uitgekeerd en wel voor 99 pCt aan tuinders. Hy wyst er op dat die uitkeering door het crisiscomité is kunnen gedaan worden omdat de inkomsten voor 2/3 worden gehaald door den vrywilligen afstand van de ambtena ren van een gedeelte van hun salaris. Op deze wijze kan natuuriyk niet doorgegaan worden te meer niet omdat met ingang van 1 Mei de wekelyksche uitkeering aan werkloozen zal stijgen met f 500. Hy wil daaraan thans nog geen discussie verbinden maar wel zal den raad voor de volgende zitting voorstellen ter zake bereiken. Hierna wordt de openbare zitting gesloten. Burgerlijke stand. Geboren: Adrianus Cor nells, zoon van A. Danenberg en C. M. Witte brood; Maria Agatha, dochter van J. Glorie en D. Buur; Hendr'cus, zoon van F. Bont en L. Alders; Sophia, dochter van M. Rozemuller en S. Peters. Overleden: W. van Driessel, oud 58 jaar, wo nende te Amsterdam; Grada Berendina Veen- huizen, oud 69 jaar, echtgenoote van J. G. Mor ren; Cornells Bos oud 72 jaar, wonende te Ondertrouwd: Antoon van Roon, oud I) j., OnOderrtouwd: Antoon van Roon, oud 28 j., havenarbeider, wonende te Heemstede en Aga tha Brakenhoff, oud 21 Jaar, zonder beroep, wonende te Castrlcum. Getrouwd: Jacobus Schotvanger en Anna Meyne; Jacob Zentveld en Johanna Schermer. Vergadering R.K. Voetbalvereeniging. Een algemeene vergadering werd gehouden van de leden der R.K. Voetbalvereeniging „Volendam". De opkomst was zeer goed. De voorzitter opent met den christeUjken groet. Vervolgens feliciteert hy namens de ver- eeniging het lid H. Pelk, die kort geleden in 't huweiyk is getreden, en hoopt dat hij ook in de toekomst een steun voor zyn elftal moge blij ven en voor de geheele vereenlging. Medegedeeld wordt dat voor het eerst een nieuw bestuurslid zich in ons midden bevindt, n.l. de heer E. Jonk. Verder dat het Patronaat heeft gevraagd om twee avonden te voetballen. Besloten wordt Zondag- en Woensdagavond daarvoor vast te stellen. Vervolgens stelt het bestuur voor den datum, die is vastgesteld om te bedanken als lid te veranderen en te zetten op 15 Mei. Dit wordt aangenomen. Ten laatste wordt medegedeeld dat Zondags onder de Hoogmis de krytlijnen niet meer mo gen getrokken worden, doch Zaterdagavond of 's Zondags na de Hoogmis. Als lid van de elftalcommissie wordt vervol gens met algemeene stemmen gekozen de heer S. Kemper. Als extra mededeling heeft de voorzitter te zeggen dat we op het oogenblik ruim ƒ400 in kas hebben. (Applaus). Vervolgens geeft spr. het woord aan den geesteiyken adviseur, kapelaan Brouwer. Spreker wyst er op dat patronaatsjongens, die lid zyn geworden der vereenlging, trouw in Patronaat en Congregatie moeten komen, evenzoo de andere leden. Vervolgens deelt de heer Jb. Veerman mede dat hy twee brieven heeft gehad van den oud- geesteiyk-adviseur kapelaan Koning, die het gedoe van de Volendammer voetbalvereeniging heelemaal heeft gevolgd in de krant. In de rondvraag wordt gevraagd naar orde op het terrein en in de tenten. De commissarissen moeten zorg dragen voor 't materiaal. Hierna bedankte de voorzitter de opgekomen leden en sluit de vergadering met den christe- lyken groet. Vreemdelingenbezoek. Het vreemdelingen- bezoek is dezer dagen zeer toegenomen, zulks in verband met het zachter worden van het weer. Talryke auto's passeerden den weg en bleven opgesteld staan voor d restaurants. Zondag j.l. was het druk. Het zachte warme weer lok te verschillenden mee. Vele auto's kwamen met narcissen omhangen aangereden, die ze hadden gehaald by de bloem- bollenvelden. Het aantal auto's alleen, dat zich daarheen begeven heeft, loopt in de duizenden. Jammer echter, dat het weer een einde maakte aan dezen werkelyk mooien eersten dag van de Meimaand. Raadsvergadering. De Burgemeester van Wormerveer heeft een raadsvergadering uitge schreven op Dinsdag 10 Mei a.s., des namid dags te TA uur. Loonsverlaging bjj de Margarinefabriek „De Valk" Met ingang van 1 Mel is In dit be- dryf op alle salarissen en loonen een verla ging van 10% toegepast. Aan de Dreef te Princenhage is de zestig jarige B. in een waterput by zyn woning ge raakt en dood daaruit opgehaald. De 82-jarige man P. Hofman uit de I. Hu- bertstraat is op den Goudschen Singel te Rot terdam door een fietsrijder aangereden. Met een schedelfractuur is hy naar het ziekenhuis Coolsingel overgebracht, waar hy later aan de bekomen verwondingen is overleden. Nadat ook den geheelen Dinsdagavond nog was gezocht naar het te De Lier vermiste meisje Annie Boers, is vannacht ongeveer 25 M. achter de ouderiyke woning, het ïyk van het kind uit een sloot opgehaald. Er waren geen uiteriyke teekenen van geweld, zoodat het kind vermoe- deiyk te water geloopen en verdronken is. In de Dinsdag gehouden vergadering van den Personeelsraad werd het schrijven der directie der N. S., waarin is vermeld, dat de door haar ontworpen loonregeling ongewyzigd den Minis ter van Waterstaat is toegezonden, uitvoerig be handeld. De raad besloot eveneens zich terzake schrif- teiyk tot den Minister van Waterstaat te wen den. In Nymegen werd op initiatief van „St. Ra phael" een districtsvergadering gehouden over heel Zuid-Gelderland, waarin de katholieke spoormannen hevig protesteerden tegen de voorgestelde 10 pet. verlaging. Uit de vergade ring gingen na de redevoeringen van de heeren J. Theunissen uit Nymegen en Van Dyk uit Utrecht hevige protesten op tegen de regeering, in het byzonder tegen den minister van Wa terstaat, in wie men de machten zag, door wie de salarissen gedrukt worden. Men nam geen motie aan, maar zag in de vergadering zelf al protest genoeg om deze nog in een motie vast te leggen. Dinsdagavond werd in de Allard Pierson- straat te Rotterdam in bewusteloozen toestand aangetroffen een oude man, die bovendien ern stig gewond bleek te zyn. De man werd naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht, waar hy na korten tyd overleed. Een ingesteld onderzoek wees uit dat de man overreden is door een auto waarvan de be stuurder, na de aanrijding, met gedoofde lich ten snel voortreed zonder zich om het slacht offer te bekommeren. De overredene bleek te zyn de 82-Jarige J. Th. van Gelder, woonachtig in de Allard Pierson- straat. Pe politie stelt een onderzoek in naar den doorgereden automobilist. De 17-jarige metselaar K. van T. uit de Malle molen te Den Haag, die tydens werkzaam heden in een wasschery aan het Bezuidenhout door een draaiende dryfas werd gegrepen, is in het Gemeenteiyk Ziekenhuis aan de beko men zware inwendige kneuzingen overleden. Vraagt de echte Poeders en Tabletten! Echt zijn ze alleen, wanneer op de verpakking de naam van den fabrikant in nevenstaande handteekening voorkomt. Te Oosterhout wordt de vyftig-Jarige kan toorbediende M. vermist. Gevreesd wordt, dat den man een ongeluk is overkomen. Uit de Waal onder Wamel is opgevischt het lyk van de 49-jarige Duitsche vrouw, A. M. E. uit Dusseldorf. Het stoffelyk overschot werd ter aarde besteld op het Katholieke kerkhof. rome, 5 Mei. (Reuter). De Propaganda Fide heeft uit Sjanghai bericht ontvangen, dat ge neraal Ma met zyn troepen het vicariaat Tsjeng tou is binnengedrongen en een oorlogsschatting van anderhalf millioen piasters heeft geëischt. De soldaten zochten naar Mgr. Rouchouse apostolisch vicaris van Tsjeng tou, doch deze wist zich te verbergen. De soldaten namen daarom pater Coudere yan de Missions étrangères de Paris, provica ris van Tsjeng tou gevangen en voerden hem voor het gerechtshof van Ma. In het Algemeen Politieblad geeft de Com missaris van Politie te Alkmaar een ieder in overweging, alvorens in te gaan op een aan bieding van het bureau E.S.B.A., Mosterdsteeg 5, te Alkmaar, dezer dagen voorkomende in De Courant—Het Nieuws van den Dag, waarby filiaalhouders ln alle plaatsen des lands werden gevraagd en de reflectanten daarna per brief worden verzocht1 6.25 voor informatlekosten op te zenden naar het Informatie-bureau Ko- gendyk 31, te Bergen (N.-H.), aan zyn bureau hieromtrent inlichtingen in te winnen. BOMBAY, 5 Mei. In den afgeloopen nacht is het Oosteiyk gedeelte van Bengalen geteisterd door een hevlgen wervelstorm, die groote ver woestingen aanrichtte en talryke slachtoffers maakte. Tot nog toe wordt melding gemaakt van dertig dooden en ruim honderd gewonden Geheele dorpen en stukken bosch zyn vernield. Ook de oogst en tal van kudde vee hebben ernstige schade opgeloopen. overeenkomstig den status quo van 28 Januari 1932 vóór het uitbreken der vijandelykheden. Enkele Japansche strydkrachten mogen tyde- ïyk in de aangrenzende gebieden gestationneerd blijven. De terugtrekking der Japansche troe pen moet binnen een week na onderteekening der overeenkomst beginnen en binnen een maand voltooid zyn. 4. Een gemengde commissie van twaalf, be staande uit twee vertegenwoordigers van .Tapan, China, Amerika, Engeland, Frankryk en Italië, houdt toezicht op de uitvoering van de ont ruimingsbepalingen door Japan. 5. Het politie-regime en het civiele bestuur van Sjanghai worden weer aan de Chineesche autoriteiten overgedragen. De Chineesche re geering stelt terstond een buitengewoon politie corps in, teneinde de orde te handhaven in de door de Japanners te ontruimen gebieden. Heden werd slechts de Engelsche tekst van de overeenkomst onderteekend. Morgen zullen de Chineesche en de Japansche tekst ondertee kend worden. Het Japansche hoofdkwartier te Sjanghai deelt mede, dat morgen het terugtrekken der Japansche troepen zal beginnen en dat voor bereidingen worden getroffen voor het transport van ongeveer de helft van alle Japansche stryd krachten uit Sjanghai naar Japan. m SJANGHAI, 5 Mei. (V.D.) Hedenmorgen is vrij onverwacht de Chineesch-Japansche wa penstilstands-overeenkomst geteekend. De voor naamste punten der overeenkomst zyn de vol gende: 1. Definitieve staking der vyandeiykheden vanaf het tydstip van onderteekening der over eenkomst. 2. De Chineesche troepen biyven in hun hui dige stellingen. 3. De Japansche troepen trekken zich binnen de internationale nederzetting en de aangren zende straten van het Hongkioe-district terug, BEVERWIJK Het hoofdproduct der veilingen heeft het dit jaar lang en goed afgebracht, doch tengevolge der groote aanvoeren der laatste dagen namen de pryzen voor spinazie een minder gunstige wending en zonken de besommingen met groote sprongen naar beneden. Tot Vrydag 29 April hebben de pryzen byna zonder afwisseling op hoog peil gestaan, doch Maandag 2 Mei kwam de inzinking met noteeringen van 3060 ct., welke verhouding de volgende veiling van Woensdag 3 Mei niet hersteld werd doch veel eer nog lagere cyfers aangaf, n.l. van 2550 ct. per kist. Ondanks dat voor fabrieken nog wei nig werd afgenomen, kon toch alles nog voor de binnenlandsche markt plaatsing vinden. Rabarber verging het by den steeds ruimer wordenden aanvoer van dit product niet beter en moest, naarmate het aanbod grooter werd, meer in prijs Inboeten. Het groote verschil gaf nogal een wisselende noteering, uiteenloopende van 58 ct. per bos. Sla is nogal een gezocht artikel, vooral voor goed en mooi product. Het kwaliteitsverschil is echter zeer groot, waardoor de pryzen varieeren van 38 ct. per stuk. Bloemkool kwam iedere veiling iets ruimer aan de veiling, ofschoon de aanvoeren nog slechts uit zeer kleine kwantums besttan. Dat voor eerste soort nog veel animo bestaat, bleek wel uit de pryzen die werden besteed, schom melend van 1238 ct. per stuk. Als eerstelingen verschenen de afgeloopen week de eerste aspergie aan de veiling. Uit den aard der zaak is dit product aanvankeiyk nooit mooi, doch ondergaat een geleideiyke verbete ring. De prijzen wisselden naar kwaliteit van 50100 ct. per bos. Wortelen werden eveneens voor het eerst als nieuw product aangeboden. Voor dit artikel be stond veel kooplust en werden prijzen besteed van 30-^32 ct. per bos. Raapstelen waren ondanks flinke aanvoeren goed te verkoopen met noteeringen van 35 ct. per bos. Radys kwam de laatste veilingen weinig voor. Dit product is uit de natuur nog niet goed, terwyl de kassen nu weer geruimd zijn. Postelein was by kleine aanvoeren nog goed te plaatsen en werd vlug afgenomen voor 1.70 1.90 per kist. Witlof is voortdurend een zeer gezocht pro duct en kon steeds geregeld goede pryzen handhaven. Sommige partyen brachten het deze week nog tot 32 ct. per K.G. voor eerste kwaliteit. Prei, waarvan de aanvoeren belangryk min der worden, heeft nog steeds veel belangstelling en biyft voor goede soort op hoog pryspeiL ia!&i -U', ,v Ondanks de moeilijke omstandighe den waarmede het bouwbedrijf te kam pen heeft is het ons toch een groote vol doening te kunnen mededeelen, dat bovenstaand complex huizen door ons bedrijf gebouwd aan den Vergierdeweg, geheel verhuurd Is, waarmede niet al leen aan een werkelijke behoefte is voorzien, doch tevens het bewijs werti geleverd, dat momenteel tegen een maximum huurwaarde van 0.90 per week een huis geleverd kan worden voorzien van alle redelijke comfort. Voortgaande op het behaalde succes hebben wij thans de fundeering gelegc voor een soortgelijk complex, doch than.- in de onmiddellijke nabijheid daarvan n.l. in de Reigerstraat, waardoor t. z. t een geheel nieuwe wijk ontstaat met hoofdverkeersweg, sportterreinen, tram lijn etc. etc. De indeeling van deze huizen is zeer practisch o.m. gelijkvloers een ruime vestibule, groote suite met erker, ge heel betegelde keuken, trappenhuis, voor en achter tuin. Op de le verdieping twee groote slaap kamers en twee kleinere dito, beide ruim voorzien van kasten. Dit alles tegen een maximum huurprijs van f 6.90 per week. De huizen worden op zand gebouwd, met rondom spouwmuren, rijkelijk kun nen zon en licht toetreden, zoodat het wellicht overbodig is er op te wijzen, dat alles kurkdroog is. Voor ev. koopers een prachtge.'ögen- heid hun geld solide, zonder de minste risico te beleggen. Indien tijdens den bouw wordt ge- 'cocht, kunnen er gewenschte wijzi- ringen, zooals het reserveeren voor bad kamer etc. in overleg met ons bedrijf vorden aangebracht. Verder verstrekken wij gaarne alle gewenschte inlichtingen zoowel- mon deling als schriftelijk. ROOSEN'S BOUWBEDRIJF. Floresstraat 81, Tel. 10857.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 7