Hoe Feijenoord revanche nam Haarlem weer eerste klas m Vijftigste Varsity verroeid Spanning keert weer Uitslagen Donderdag Ajax overrompeld H. V. V. MET 5-2GESLAGEN NEREUS HEEFT SUCCES VRIJDAG 6 MEI Superieur spel in de eerste helft en een schitterend werkende halflinie brachten de overwinning Van Reenen op halve kracht Buitengewone belangstelling De tweede helft Spel en spelers Spelmoment uit de match HaarlemH. V. V. Verwaal en Bieshaar voor het Haagsche Feest In de Spaarnestad Ingespannen strijd en intensieve training uiteindelijk beloond HAARLEM WEER Ie KLASSER ROEIEN Belangstelling, geestdrift, jolijt en volgens traditie slecht weer 3000 M. baanrecord verbeterd De eerste nummers Vierriemsgieken Tweeriems juniores Achtriemsgieken Ajax verliest van Feyenoord en staat nog maar één punt voor NEDERLAND—IERLAND Ziehier het team, dat gisteren het le klasserschap heroverde. Staande v. I. n. r.: trainer Bollington, Oldenburg, Vreeken, Hoeben, Huisman, Iseger, v. Daalen, Bies~ haar, ZeegersVerwaal. Knielend idemPolanen, De la Mar, Kammeyer, Volkers speelt mee Haarlems Hemelvaart RotterdamBrussel 50 Feijenoord heeft Donderdagmiddag in het Stadion revanche genomen voor de op 1 Mei op eigen terrein geleden nederlaag. En de Rot- terdamsche club heeft dat op een wijze ge daan, die allen lof verdient. Want het is een Volkomen verdiende overwinning voor de club Van Van Heel geworden. Vooral in de eerste helft van den wedstrijd vertoonde Feijenoord superieur spel, dat een eind boven dat van de Amsterdammers uitstak. In de tweede helft was dat wat minder, zelfs waren er perioden, waar in Ajax sterker was. Maar over het geheel ge nomen was Feijenoord iets sterker in het veld en speelde iets beter als ploeg dan Ajax. De 3—1-overwinning geeft de verhouding dan ook uitstekend weer. De oorzaken van deze toch vrij verrassende nederlaag van Ajax? Zij zijn niet ver te zoe ken. In de eerste plaats en dat was wel het belangrijkste speelde de Feijenoordmidden- linie zoo schitterend voetbal, dat de Ajaxlinie al buitengewoon op dreef moest zijn om een dergelijk spel daar tegenover te plaatsen. De Feijenoordmiddenlinie bestond ditmaal uit de beide Pauwe's en van Oyen. Welnu, dit drietal heeft den geheelen wedstrijd zulk prachtig spel vertoond, dat de overwinning voor een groot, heel groot deel aan hen te danken was. En zelfs tusschen deze drie spelers bestond nog ver schil, want de beide broers waren weer beter dan linkshalf van Oyen. De Pauwe's, Bas stond °P de spilplaats en Jaap was rechtshalf, heb ben staaltjes voetbal laten zien, die herhaalde lijk open doekjes hadden van het Amsterdam- ®che publiek, en de Ajaxtoeschouwers zijn toch heusch wel wat gewend. Twee spelers, absoluut rüp voor internationaal voetbal. Het verdedi gend spel der middenlinie was uitstekend, en in hun aanvallende taak schoten zij geen mo ment te kort. In dezen toch werkelijk zwaren wedstrijd liet de ausdauer hen geen moment in den steek, van begin tot eind hielpen zij de verdediging en steunden de voorhoede. Geheel andersom was dat het geval bü Ajax. Van Deyck en Strijbosch trokken zich reeds direct na den aanvang veel te veel op doel te rug, in plaats van het principe te huldigen, dat aanvallen de beste verdediging is. Daardoor Werd de voorhoede geheel aan haar lot over gelaten. Daar kwam nog bij, dat beide spelers zeer slecht plaatsten, vooral Strijbosch. Er werd soms onoordeelkundig gespeeld, en het behoeft geen betoog, dat Anderiessen* er soms moede- l°os onder werd. Ook zijn spel leed zichtbaar door de zwakke halfs. Door een en ander is het mogelijk geworden, dat Feijenoord haar spel geheel kon ontplooien dan ook in de eerste helft een uitgesproken meerderheid aan den dag legde, welke in de cijfers 1o voor Feijenoord maar zwakjes tot uiting kwam. In het Ajaxelftal waren eenige plaatsen on voldoende bezet. We noemden reeds de beiae halfs, doch de beide binnenspelers waren toch bepaald matigjes. Verder was het keepen van de Boer zeer onzeker. Dat bleek in de eerste helft al duidelijk, nervositeit scheen er met vreemd aan. In de tweede helft, toen de stand gelijk was geworden en er nog alles kon ge beuren, beoordeelde hij een hoogen bal van Van Heijzen totaal verkeerd. Direct na het tweede doelpunt kwam het derde tot stand, waarbij Feijenoord profiteerde van de inzinking van Ajax, ontstaan door den kardinalen blun der van de Boer. Zoo werd het een verdiende overwinning van Feijenoord, de beste ploeg heeft gewonnen. tfit den aard der zaak was er voor deze ont moeting enorme belnagstelling, terwijl er een groot contingent Rotterdammers op de verschillende tribunes aanwezig was. De wieler baanzitplaatsen, welke bij internationale wed strijden voor de Marathontribune zijn opge steld, waren ook thans geheel bezet. Ruim 30.000 toeschouwers woonden de ontmoeting bü. Het weer was minder fraai, zelfs regende het gedurende de eerste helft geruimen tüd. Het veld, dat uitstekend was, was nogal glad, doch de spelers hebben hun spel technisch al tot zoo'n hoogte gebracht, dat zij hierdoor vrijwel niet gehandicapt werden. Er stond een vrü sterke wind over de lengte van het veld. Van Heel wint den toss en als scheidsrech ter De Wolf uit Hengelo om precies 2 uur laat aanvangen, trapt van Reenen tegen den wind in af. De beide ploegen staan dan als volgt tegen over elkaar; AJAX De Boer Diepenbeek Van Kol Van Deyck Anderiessen Strijbosch Volkers Jurriaans v. Reenen Schubert Mulders Van Heijzen van Heel Groenendük Barendregt Burg Van Oyen B. Pauwe J. Pauwe van Dijke Bul van Male FEIJENOORD De eerste kans Is voor Feijenoord, die ln groen shirt speelt, als de Boer direct na het begin gevaarlek uitloopt en opspringend over Barendregt heen valt. De Rotterdammers we ten echter niet van de kans, het Ajaxdoel is even verlaten, te profiteeren. Feüenoord blüft aanvallen en de eerste vijf minuten zijn be slist voor van Heel en zijn mannen. Een schot van Barendregt in den hoek werkt de Boer tot corner, die mooi door Burg genomen, kan wor den weggewerkt. De eerste gevaarhjke aanval komt van den rechtervleugel als Volkers een maal hoog voor zet, doch de Feüenoordverdediging houdt stand. Even blüft het spel op het middenveld. Een hooge voorzet van Mulders wordt door van Reenen juist over de lat getrapt. Aan den an deren kant knalt van Heijzen hard en laag in, maar de Boer stopt het schot, al hjkt het wat onzeker. Een prachtige aanval van Ajax, waarbij alle voorhoedespelers aan te pas komen, belandt tenslotte bü den rechtsbuiten Volkers; deze plaatst op het laatste oogenblik tactisch naar binnen, maar Jurriaans knalt naast. Langza merhand komen de Rotterdammers er beter in en de middenlinie ontplooit een spel, dat be halve mooi ook uiterst effectief is. Als Groe nendük op een ver naar voren geplaatsten bal doorloopt, wordt zijn schot door de Boer weg geslagen, maar van Kol is de redder en doet het leder weer naar de andere zijde verhuizen. Een moment later is Groenendijk door de ver- dedigihg heen, met alleen de Boer voor zich, valt hü juist op het moment dat hü zal schie ten. I.i. was dit geschied door het feit, dat Diepenbeek den Feijenoord-midvoor „haakte". Scheidsrechter de Wolf heeft» ondanks het pro test van den Feüenoordspeler, niets gezien en laat kalm doorspelen. Steeds beter worden de Rotterdammers, het ploegverband is prachtig en het is nu duidelü'k, dat het groote krachtsverschil gelegen is in de beide middenlinies. Met fraai en nuttig spei wordt de Rotterdamsche voorhoede door de Pauwes en van Oyen steeks aan het werk ge zet, terwijl in de achterhoede vooral van Düke uitmunt door verre goed geplaatste trappen. De Boer krügt het druk, waarbij hü zich uiterst nerveus betoont. Het is in een periode van volkomen Feüenoordoverzicht, als Groenen- Mach. XII dijk den bal te pakken krügt en een magnifiek schot inzendt, dat absoluut onhoudbaar voor de Boer in het net verdwünt. 01. Er is dan 32 minuten gespeeld. Er treedt nog steeds geen verbetering in bü Ajax, terwül Feijenoord al haar kunnen ten toon spreidt. Toch dient gezegd te worden, dat de voor hoede niet zulk fijn aantrekkelük spel laat zien als de overige deelen der ploeg. Het is te houte rig, en tevens lang niet productief genoeg. Bo vendien was de Ajaxverdediging, in den vorm van Van Kol en Diepenbeek, buitengewoon op dreef. Vooral van Kol is tegenwoordig niet zoo heel ver meer af van zün internationalen vorm en hü heeft een prachtige backpartij gespeeld. De laatste tien minuten voor de rust zün voor Feijenoord. Een goed gericht schot van Groe nendük kan de Boer nog tot corner werken, die wordt weggewerkt. Van Heel schiet even later uit een pass van links juist naast. Bü een aan val van Ajax sctujnt van Reenen in het vuur van den strijd van B. Paauwe een stevigen trap te hebben gekregen, tenminste hü hinkt even op het veld en verlaat even later het terrein. Als Barendrecht nog een scherp schot heeft in gezonden, dat de Boer uitstekend stopt, is het rusten en gaat Feüenoord de tweede helft in met een verdienden, zy het kleinen voorsprong. Een halve minuut over drie wordt weer aan gevangen. Nu is Ajax aanvankelijk wat sterker. Een schot van Jurriaans gaat over en een dito van Volkers van de zülün belandt net op het net. Direct hierop is het Mulders, die een kans krügt, maar van Male heeft geen moeite met den harden schuiver. De Feüenoord-middenlinie verplaatst het spel weer en er ontstaat een zeer gevaarlüke doel- worsteling bü het Ajaxheiligdom als Burg met een boogschot het leder voor doel kan plaatsen. Maar het is al weer van Kol, die zich in den strijd werpt en zegevierend te voorschijn treedt. Anderiessen geraakt even onklaar, maar kan spoedig weer meespelen. Een schot van Baren dregt gaat naast. Het spel staat nu niet meer op zoo'n hoogte als in de eerste helft en eerst na een kwartier komt er meer leven in. Ajax valt nu energiek aan. Drie corners worden vlak achter elkaar op het doel van van Male geno men, doch geen enkele heeft resultaat. Wederom kan de middenlinie der Rotterdammers den druk op de verdediging ontheffen en met goed ge plaatste ballen worden de vleugels aan het werk gezet, doch ook het korte spel is zeer in trek. Na nog geen half uur kwam de gehjkmaker. Jurriaans en Volkers laten een prachtig staaltje combinatiespel zien, tenslotte passeert Volkers vain Dijke en weet hü vlak bij de outhjn het leder laag en dicht voor doel te plaatsen. Van Male en Bul grijpen niet in en de toeloopende Mulders ziet kans tusschen eenige spelers door den bal in het net te trappen. 1—1. Groote geestdrift is er dan aan de züde der tienduizenden Ajax-aanhangers. Zal Ajax zich nu geheel herstellen? Er is nog een kwartier te spelen en er kan nog alles gebeuren. Op dit be langrijke psychologische moment begaat keeper de Boer een groven blunder, waardoor de strüd beslist wordt. Van vrü verren afstand lost van Heyzen, als Ajax eenige malen energiek heeft aangevallen, van de zülün een boogschot. Zon der dat de Boer gehinderd wordt, zou hü het leder gemakkelük kunnen wegwerken, doch hij beoordeelt den bal totaal verkeerd en via zün handen en den paal belandt de bal in zün doel. Ajax is volkomen gedeprimeerd en Feüenoord profiteert er van, door nog geen minuut later uit een corner door een kopbal van Burg den stand op 3—1 te brengen, waarmede de strüd practisch beslist is. Volkers gaat rechtsbinnen spelen en Jurriaans rechtsbuiten. Er ontstaan in den resteerenden tüd nog eenige zeer gevaarlüke momenten voor het Feüenoord-doel, doch de middenlinie en zelfs van Heel helpt een handje, zoodat de stand onveranderd blüft en het einde aangekondigd wordt met een 31 zege voor Feüenoord. In de eerste plaats nog een kleine beschou wing over de prestaties der spelers individueel. Wanneer we met de winnende ploeg be ginnen, kunnen wü als uitblinkers noemen van Heel en de beide Paauwe's. Vooral de laatsten hebben^ een prachtige partü voetbal gespeeld, waren overal en steeds op tüd, ja zelfs gewoon lijk iets eerder bü den bal dan hun tegenstan ders. Dat prachtige tempospel, dat deze spelers zoo goed bij machte zün, misten we juist bü vele Ajacieden vanmiddag. Van Heel is vaszelfspre- kend in de voorhoede minder op zün plaats dan in de middenlinie, doch ook daar heeft hü geen productieve, maar toch een uitstekenden en tac- tischen wedstrijd gespeeld. Hü was het eigenlük, die verband in de voorhoede wist te leggen en dat was wel noodig. In de achterhoede hebben van Dijke en Bul een gave backpartü vertolkt. Wat van Düke aan snelheid en handigheid ver loren heeft, vergoedt hü ruimschoots door zün stevig tactisch spel. Zün opstellen is goed en zün stevig ingrüpen op het juiste moment zeer fraai. Het was begrijpelük, dat van Reenen nog al wat ontzag had voor den Rotterdammer. Bul viel minder op, doch was toch ook meer dan vol doende. Van Male keepte goed, al heeft hü nu niet bepaald zwaar werk gehad. Toch dwong zün optreden lang niet altüd vertrouwen in. Het eenige doelpunt had hü zeker kunnen voorko men. Over van Oyen spraken we reeds en in de voorpartü- Barendregt is nog steeds te lang- voorpartü- Barendrecht is nog steeds te lang zaam. Burg was in de eerste helft slecht op dreef zün plaatsen was abominabel slecht. In de tweede helft heeft hü zich hersteld, zün doel punt was van goed gehalte. Ook van Heyzen was lang niet slecht, doch de voorhoede is en blüft het zwakste deel van de ploeg. Wat de Amsterdammers betreft, op de eerste plaats dienen we van Kol te noemen. Hü was een van de beste spelers van het veld, en dank zij zün kundig ingrijpen op zeer gevaarlüke mo menten, is de score, vooral in de eerste helft niet hooger geworden. Diepenbeek assisteerde hem goed, deze speler dient zich echter van minder geoorloofde middelen te onthouden. Daar is zijn spel toch te goed voor. Keeper de Boer was totaal uit vorm, jammer voor dezen zoo sympathieken speler. In de tweede helft kwamen de middenspelers van Deyck en Strijbosch er beter in, doch hun spel stak toch tegen de Feijenoordspelers sterk af. Anderiessen had een heel zware taak en wat hü er van terecht heeft gebracht, is nog tame lijk goed te noemen. Zün optreden in den wed strijd Nederland—Ierland op 8 Mei a.s. zien wü met vertrouwen tegemoet. In de voorhoede waren de vleugelspelers Vol kers en Mulders nog de besten, doch zü werden weinig en zwak gesteund door Jurriaans en Schubert. Daar komt nog bij, dat van Reenen zich zichtbaar in de tweede helft niet meer ge heel gaf. Door zün blessure, in de eerste helft opgeloopen, hinkte hij vrüwel voortdurend, al deed hü zün best om nog zoo goed mogeüjk mee te komen. Het zou misschien aanbeveling ver dienen in dergelijke gevallen eens er op te wü- zen, dat het blijven doorspelen niet juist is, beter is het zoo'n speler te vervangen. Het dreigende weer en enkele regenbuien tegen het aanvangsuur van den wedstrüd had den niet kunnen verhinderen dat opnieuw dui zenden bezoekers naar het prachtige Haarlem terrein waren getogen om te zien of de rood- broeken de schitterende kans om het eerste klasseschap te heroveren al dan niet zouden benutten. Een gelük spel was reeds voldoende maar een overwinning zou het geheel onge- twüfeld beter do enslagen en het is geslaagd Een keurige en alleszins verdiende overwinning heeft Haarlem teruggebracht op de plaats waar de groote Haarlem-aanhang haar zoo gaar ne zag, de eerste klasse. Voor H. V. V., dat sedert de instelling der eerste klasse daarin onafgebroken is uitgekomen, is deze degradatie zeker een dag van büzondere beteekenis, maar ook van Haagsche zijde zal men zeker niet an ders kunnen erkennen dan dat de sterkste heeft gewonnen. Haarlem heeft getoond, dat het mogelük is met inspanning van alle krachten een degradatie te boven te komen. Voor H. V. V. een aanwüzing. Voor aanvoerder Bieshaar, voor het Haarlemelftal en zeker niet minder voor den bekwamen oefenmeester Mr. Bollington is deze promotie een prachtig besluit van een sei zoen, waarin door intensief oefenen, inspan nender dan zü, die een elftal alleen des Zon dags van 24 uur zien spelen, vermoeden, alle krachten zün aangewend om tot dit schitte rende resultaat te komen. Voor allen, die hier aan hebben medegewerkt is de overwinning op H. V. V. behaald, dan ook van geweldige be teekenis. In de ochtenduren bleek bü een laatste proef dat Breeuwer zün blessure nog niet te boven was en moest besloten worden Verwaal op de belangrüke middenvoorplaats op te stellen. H. V. V. verscheen op volle sterkte, dus met Rekkers en niet Kremer in het doel. Scheidsrechter Wey, die ook thans in alle opzichten de leider was en den moeilüken wed strüd volkomen in handen had, deed om 5 mi nuten over 2 de volgende elftallen den strüd aanvangen: Haarlem: Hoeben, Van Daalen, Huisman, De la Mar, Oldenburg, Vreeken, Iseger, Bieshaar, Verwaal, Polanen, Kammeyer. H. V. V.: Vermeer, Jansen, Pasteur, Van den Bosch, Sillevis, Van Staay, Roelfsema, Van Suchtelen v. d. Haaren, Neuerburg, de Granada, Rekkers. H. V. V. wint den toss en laat Haarlem het voordeel van den wind. Na den aftrap volgen direct aanvallen van de Haarlemvoorhoede en al spoedig krijgt Polanen een kans, maar het schot is te zacht om Rekkers in moeilijkheden te brengen. H. V. V. tracht het spel open te houden en speelt daarbij voornamelük op den gevaarlijken vleugel VermeerJansen. De Haar lemverdediging aan deze zijde begrijpt, dat alleen een uiterst actief spel dezen vleugel kan bedwingen en zoowel Van Daalen als De la Mar verdienen een woord van hulde voor de wüze waarop zij zich met succes van hun taak heb ben gekweten. Huisman kan het tegen den rechtervleugel wel af en Oldenburg opent in het middenveld steeds het spel, maar in de voorhoede wordt het spel nogal eens te kort gehouden, waardoor de hard werkende verde diging van H. V. V., ondanks het groote aantsl aanvallen van Haarlem, de situatie meester blijft. Bü de aanvallen van H. V. V. schiet Jansen enkele malen ver naast het doel en de ballen die Hoeben krügt te verwerken, o.a. bü eenige hoekschoppen, geven den indruk dat ook de verdediging van het Haarlem-doel weer in goede handen is. Het opzetten der aanvallen door de Haarlemvoorhoede wordt steeds beter, maar toch duurt het nog vrü lang alvorens na keurig combinatiespel van den rechtervleugel Verwaal den bal goed toegespeeld krügt van zijn aanvoerder om daarna geen fout te maken. Een geweldig gejuich begroet dit eerste doel punt, 1—0. Wel plaatst H. V. V. hier eenige krachtige aanvallen tegenover, maar spoedig herneemt Haarlem het initiatief en steeds wordt goed combineerend op het H. V. V.-doel afge gaan. Bieshaar gaat dan middenvoor spelen. Verwaal rechtsbinnen en ook Polanen en Kam meyer wisselen van plaats. Juist voor de rust geeft Iseger een keurigen voorzet, Kammeyer kopt hard in, de keeper stopt den bal, maar Kammeyer krügt opnieuw den bal op zün hoofd en met meer succes, want via den paal scoort hü Haarlem's tweede doelpunt, waardoor met een prachtigen voorsprong kan worden gerust. Vol moed begint Haarlem dan ook de tweede helft en wanneer reeds na 6 minuten Polanen hard no. 3 langs Rekkers schiet, is men vrü zeker van de overwinning. H. V. V. blükt ech ter zich niet gewonnen te geven en dan volgt een periode waarin H. V. V. uitgesproken ster ker is en de Haarlemverdediging alle krachten moet inspannen om den voorsprong te behou den. Ondanks het goede werk der verdediging weet Van den Bosch vrü onverwacht met een hard schot, dat Hoeben niet voldoende kan be reiken een tegenpynt te scoren, 31. Ook hier na blijft H. V. V. aanvallen, maar de aanvallen van Haarlem worden talrijker engevaar- lüker, met een doelpunt van Bieshaar als re sultaat, 4—1. Nog geeft H. V. V. niet op en als Jansen den bal vrü krügt volgt een geweldig hard schot juist binnen den paal, 4—2. Een vrije schop door denzelfden speler genomen, wordt keurig door Hoeben verwerkt. Tegen het einde zit de Haarlemvoorhoede weer steeds voor het H. V. V.-doel en in de laatste minu ten loopt Verwaal snel door op een fraai door- gespeelden bal en brengt met een goed geplaatst schot den eindstand op 52. Wanneer even hierna het eindsignaal klinkt, wordt de vlag „Haarlem in de le klasse" weer geheschen, worden de spelers naar het kleedhuis gedragen en volgen de talrijke gelukwenschen. De Haarl, Voetbal Bond is no. 1 en voorzitter Van der Aart en secretaris Kluit huldigen Haarlem on der aanbieding van een fraaien krans. Meer dere officials volgen met hun gelukwenschen, o.a. Dr. Spoelder, de heeren Tenckinck, Scheen e.a. en de H. V. V.-spelers blüven niet achter om Haarlem geluk te wenschen met het groote succes. De eere-voorzitter Jan van den Berg, dankt allen voor him gelukwenschen, waarna in meer besloten kring het heuglüke feit, de terugkomst in de eerste klasse, werd gevierd. Donderdag zün voor de 50ste maal de Jni- versiteits-roeiwedstrijden gehouden onder aus piciën van den Nederlandschen Studentenroei- bond. De traditie getrouw was het weer slecht. Dat neemt evenwel niet weg dat het enthou siasme der aanwezigen, in hoofdzaak suppor ters der deelnemende vereenigingen, büzone- der groot was on de sfeer vol jolüt. De talrijke motorbooten waarmede de belangstellenden den tocht naar het wedstrijdterrein maakten, ver trokken tüdens een hevige regenbui. Aan boord der verschillende vaartuigen was muziekmate- riaal aanwezig, dat den geheelen dag luidruch tig werd geëxploiteerd. De groote booten had den geheele fanfarecorpsen aan boord, de klei nere stelden zich tevreden met de prestaties van harmonicaspelers, zoodat de overtocht naar het wedstrijdterrein op vroolüke wüze werd medege maakt. Op het Noordzeekanaal legde de geheele vloot aan; groote en kleine motorbooten, zeilbooten, roeibooten en daar tusschen door talrüke ka no's. Zoo nu en dan passeerden zeeschepen, ter wül enkele vliegtuigen den geheelen middag boven het terrein cirkelden. Begonnen werd met het nummer: vierriems- gieken juniores. Aan den start verschenen: I. Njord, 2. Laga; 3. Triton; 4. Aegir; 5. Ne- reus. Na gelük vertrek, nam Nereus den kop. Bü Laga bleek iets niet in orde, doch niettemin is er weinig verschil op de eerste 500 M. Dan kaat Njord naar voren, doch Nereus verhoogt zün tempo van 30 tot 35 slagen per minuut. De strüd tusschen Nereus en Triton is zeer span nend, doch doordat de Utrechtsche ploeg een paar maal na elkaar snoekt, geraakt zü achter op. Nereus wordt dan eerste met gering ver schil op Njord. 1. N e r e u s (J. A. Tehupeiry, H. Th. Wé, J. M. P. Clay, F Oorthuys, (slag) en K. B. Tjiook (st.) in 7 min. 24 sec.; 2. Njord, 3. Aegir; 4. Laga; 5. Triton. In het nummer overnaadsche vier komen aan den start: 1 Laga; 2. Aegir B; 3. Aegir A; 4. Njord; 5. Triton; 6. Nereus. De strüd is büzonder spannend. Na eenige honderden meters is het verschil tusschen Ne reus en Triton, die gelük liggen, Njord en Aegir, hierna komen en nummer laatst Laga nog slechts een halve lengte. Dan loopen de Deut sche studenten in en komen gelük met Triton en Nereus. De strüds tusschen deze drie ploe gen is schitterend. Het wordt een felle boord- aan-boord-race. Triton zakt in deze periode ten slotte iets af. De spanning is enorm. De boot sirene loiseen. Nereus gaat ten slotte met een halve lengte voorsprong als eerste over den fi nish. 1. Nereus N. Bakker (boeg, R. Manschot, E. Rypma, G. Caron (slag) en J. A. Smits (st.) in 7 min. 26 2/5 sec.; 2. Laga; 3. Triton; 4. Aegir B; 5. Aegir A; 6. Njord. Voor het sciffnummer komen uit Nereus (O. E. F. Lohman) en Laga (J. R. J. van Dongen). Na een gelük begin, met Lohman iets aan den kop, liggen de beide sciffeurs op 1000 M. nog bü elkaar. Doch dan gaat van Dongen geleide- üjk aan naar voren, rustig roeiend in een terr.po van 26 28 slagen. De Delftenaar wint met een straatlengte. 1. Laga (J. R. J. v. Dongen) in 7 min. 55 sec.; 2. O. E. F. Lohman (Nereus) op vele leng ten. Wanneer de mededingers voor het hoofdnum mer vierriemsgieken: 1. Njord; 2. Triton; 3. Ne reus; 4. Laga; 5. Aegir zich gereed maken voor den start, is de regen opgehouden en het zon netje doorgebroken. De baanlengte voor dit num mer is 3000 M., terwijl die voor andere nummers 2000 M. is. Terwijl de ploegen hun startplaatsen inne ïen, heffen de Tritonen reeds hun clublied aan, doch het gezang en de muziek houden dan op. De belangstel''na is alleen nog maar gericht op iet door den heer A. A. J. H. Marres gegeven mon deling verslag van den wedstrijd. Na een goe den start van alle ploegen, blükt Nereus iets voor, dat weldra driekwart uitloopt op Triton, dat weer een taflengte voor Laga ligt. Njord en Aegir volgen. Nereus roeit met een tempo van 34 slagen. Triton verkleint den achterstand dan geleidelijk tot een halve lengte, terwül Njord en Laga van plaats hebben gewisseld. Aegir is in middels reeds twee lengten achter. De Delftenaren hebben inmiddels hun tempo opgevoerd tot 34 slagen per minuut en zün be duidend sneller dan Njord, dat 28 slagen maakt. Op 1000 M. is Nereus nog steeds aan den kop, op drie lengten voor Triton, dat direct gevoigd wordt door Njord en Laga. Aegir is meerdere lengten achter. Er is eigenlijk weinig onderling verschil tusschen Nereus, Triton, Laga en Njord. Alle vier ploegen werken even keurig. Njord komt dan even naar voren, doch ook Triton valt weer aan, zoodat Njord weer op de derde plaats komt. De strüd blijft uiterst spannend. Bü de tribunes zün de Amsterdammers nog steeds aan den kop. Zü roeien zeer rustig en gaan met een lengte voor Triton als eersten door de finish. 1. N e r e u s (A. N. Ton (bg.)H. S. D. Bart- lema; P. James; S. de Wit (slag) en G. Hallie (st.) in den tüd van 10 min. 36 1/5 sec.; 2. Tri ton op een lengte; 3. Njord; 4. Laga; 5. Aegir. De Amsterdammers hebben dus de „gouden blikken" gewonnen, terwül zij bovendien het baanrecord over 3000 M. hebben verbeterd met 8 3/5 sec. Want sinds 21 Mei 1925 stond dit met 10 min. 44 4/5 sec. op naam van Laga. Het enthousiasme der Amsterdamsche studen ten was enorm, doch in strüd met de gewoon ten, werden de lauwerkransen, zij het op zeer joviale wüze, op meer normale manier omge hangen. In verband met weersomstandigheden hebben de betreffende instanties er namelük van afgezien de kransen te overhandigen daar waar zulks gemeenlük geschiedt: op een tiental meiers van den wal. De zwemprestaties der heeren zün ons dus ditmaal ontgaan, zeer tot teleurstelling van talrüke jonge meisjes, die het te waterspnn- gen der senaatsleden als het moment suprème der studentenroeiwedstrüden beschouwden. Het nummer Jonge twee ging tusschen Laga en Njord. De Leidsche studenten waren reeds van begin af aan iets voor. Enkele snoekjes van Laga geven de Leidenaars gelegenheid den voor sprong te vergrooten. Zü winnen met vele l:ng- ten in 8 min. 23 1/5 sec. 1. Njord (M. W. C. de Jonge (bg.), n. A. Maas Geesteranus (slag) en A. F. K. Har- togh (st.) in 8 min. 231/5 sec.; 2. Laga, op eenige lengten. De „Minerva" acht, het nummer dat gereser- veer is voor de oud-studenten ging niet door, zoodat overgegaan werd tot het slotnummer: jonge acht. Aan den start Nereus; Laga; Triton en Njord. De ploegen zijn gelük weg. Laga, dat 38 sla gen per minuut roeit, loopt geleidelük uit. Tri ton verkleint zün achterstand, doch op 500 M. is Laga nog steeds een halve lengte voor op Njord, Triton en Nereus, die onderling met ge ringe verschillen volgen. Nereus komt achteraan, doch door eenige pech van Triton verwisselen beide ploegen van plaats. Laga wordt ten slotte eerste na zeer spannen- den strüd, slechts met een halve bootlengte voorsprong op Njord. 1. Laga (J. K. P. Sloos (bg.), S. van Royen, E. J. van Naerssen, It. J. Schor, A. Prins, T P. van den Bergh, M. E. Verschuur, W. C. A. J. v. d. Wilde (slag) en A. Meyer (st.) in 6 min. 34 4/5 sec.; 2. Njord; 3. Nereus; 4. Triton. Hiermede was het roeifeest ten einde. De feestelükheden werden in de hoofdstad voortge zet. HAARLEM—D. H. C. Naar wü vernemen, komt D. H. C. Zondag 22 Mei aan den Schoterweg een wedstrüd spelen tegen Haarlem. Voor beide eerste klassers een aardig slot van een succesvol seizoen. Daar Adam Zondag 8 Mei a.s. wegens studie redenen verhinderd is voor den interlandwed- strijd NederlandIerland te Amsterdam uit te komen, is in zün plaats gekozen de Ajacied Volkers, die dus met Wels den rechtervleugel zal vormen. De verrassing van den dag was wel de 31 nederlaag welke Ajax, na de roemruchte zege van j.l. Zondag, thans in eigen huis van Feüe noord te slikken kreeg. Het aspect is nu geheel gewüzigd. Was bü een Ajax-zege het kampioenschap der Amster dammers practisch een voldongen feit geweest, de voorsprong der Ajacieden is thans nog maar zóó gering, dat de spanning volledig is weergekeerd. In de beide resteerende wedstrüden, thuis tegen Enschede en uit tegen Philips, zal Ajax terdege op haar tellen moeten passen en het zou niet zoo groote verwondering baren als Feüenoord, dat met de beide nog te spelen wedstrüden tegen Philips en Veendam feitelijk een iets lichter program heeft te verwerken, nog met de Amsterdammers gelük kwam. Maar ook Enschede, dat gisteren in Eind hoven tegen P.S.V. gelük speelde, doet weer mee. Met twee punten achterstand op de lei ders is de sportclub nog volstrekt niet kansloos'. Afwachten blüft hier dus de boodschap. De stand is: Ajax 6 4 1 1 9 249 Feüenoord 6 3 2 1 8 17—9 Enschede 6 2 3 1 7 1411 P. S. V. 6 1 2 3 4 9—12 Veendam 6 1 0 5 2 4—27 De koning is dood.... Tegen onze verwachting in wü hadden van H. V. V. succesvoller tegenstand verwacht is Haarlem gisteren met een glorieuse 52 overwinning ter voetbalhemel gevaren. Het is een hard gelach voor de groote Haagsche, die in haar büna vüftig jarig bestaan nog nimmer de eerste klasse verliet. Toch kan niemand ont kennen dat deze degradatie al jaren lang in de lucht zat. Wü hopen voor H. V. V. dat het de energie behoudt om het verlorene te heroveren en voor Haarlem dat het uit de ervaring ten minste dit heeft geleerd, dat men makkelü'ker de eerste klasse verlaat dan er weer in terug keert. De stand is: Haarlem 4 3 1 0 7 158 H. V. V. 4 112 3 14—16 E. D. O. 4 1 0 3 2 9—14 De Valk of Helmond. Zün in het Noorden en in beide Westelüke afdeelingen de eerste-klassers in den degrada tiestrijd ondergegaan, in het Zuiden ziet het er naar uit, dat De Valk zich handhaaft. Met 4—1 werd gisteren van Middelburg gewonnen en alleen met Helmond, dat een 3—2 zege op Ju liana behaalde, moet nog worden afgerekend. De wedstrüd De Valk—Helmond brengt dus wellicht de beslissing. De eindstand is: De Valk 4 3 1 0 7 10-3 Helmond 4 2 2 0 6 11—8 Middelburg 4 2 0 2 4 10—13 Juliana 4 0 0 4 0 5—12 LANDSKAMPIOENSCHAP PSV—Enschede Ajax—Feüenoord Afd. I. Promotie-competitie le '-lasse Haarlem—HW Promotie-competitie 2e klasse OSV—OVVO Promotitie-competitie 3e klasse QSC—Purmersteün Promotie-competitie res. le klasse EDO 2—KFC 2 Promotie-competitie res. 2 klasse DWS 2—De Volewückers 2 TOG 2Baarn 2 Afd. II. Promotie-competitie 2e klasse Olympia—BMT 2-2 1—3 5—2 2—5 J—6 2—1 3—2 0-0 -3 HDVS—Be Quick (G.) 7—2 Longa—Zeeburgia 24 Buiten de competitie. SpartaanTOG DEC—AFC West FrisiaHilversum 5—2 1—2 5—5 De stedenwedstrijd RotterdamBrussel had tot resultaat een 50-overwinning voor de Rot terdammers. Met rust had de Rotterdamsche ploeg een voorsprong van 10.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 9