KENNEMERLAND Gasvergiftiging FABRIEKSBRAND Groote schade R0EKEL00ZE AUTOBESTUURDER Uw Zenuwen ZATERDAG 7 MEI Stofzuigerhuis MAERTENS VERGIFTIGING DOOR KOLENDAMP Geneesheer ook onwel Gasslang gesprongen HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Wielrijder gedood BEVERWIJK IJMUIDEN VELSEN-NOORD T uberculose-bestrij ding WIJK AAN ZEE EN DUIN UIT DEN OMTREK Groot Nationaal Zangconcours te Weesp AERDENHOUT HVAPI FfiMtroiJEDE EN SPAARNWOUDE HEEMSTEDE HILLEGOM NOORDWIJKERHOUT Vrouw en drie kinderen bewus teloos gevonden ZANDVOORT Meubelfabriek „De Hoop" te Ijsselstein een prooi ,„t der vlammen Rijdt links van den weg MARKTNIEUWS MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Actie van sigarenwinkeliers In de bovenzaal van hotel „Ter Burg" werd een vergadering ge houden van sigarenwinkeliers in verband met de winkelsluitingswet. De bijeenkomst, welke was georganiseerd door een comité van actie, werd geopend door den heeT Ph. v. Noort. In de eerste plaats werd overgegaan tot bespreking van het adres, dat aan den gemeenteraad is gericht met verzoek om bij verordening de sigarenwinkeliers ontheffing van de Zondag- sluiting te verleenen. Het comité verwachtte hiervan echter niet veel heil. Mogelijk wel van een poging om een uitzonderingsbepaling te verzoeken, waarbij voor Beverwijk een z.g.n. seizoen-vergunning zou kunnen gelden. Het comité stelt zich echter niet voor, dat voor de sigarenwinkeliers ten opzichte van de winkelsluitingswet veel is te bereiken. De Zondagsluiting is inderdaad voor de sigarenwinkeliers fnuikend te noemen en de financieele nadeelen daaraan verbonden, wor den nog vergroot door den verkoop van rook artikelen in café's. Hieraan wordt nog uitbrei ding gegeven omdat zelfs voor een fruithandel een tabaksvergunning te verkrijgen is. De vergadering besloot het adres aan den ge meenteraad te handhaven en den verkoop van sigaren en s'garetten in café's zooveel mogelijk tegen te werken. Na uitvoerige besorekingen werd besloten met den Bond van Café-, Restaurant- en Koffie huishouders een onderhoud aan te vragen, ten einde van deze organisatie medewerking te ver kregen, om den verkoop van rookartikelen in café's te-gen te gaan. Vervolgens werd aan de vergadering voorge steld het plaatsen van automaten te beletten. Het comité werd gemachtigd aan den ge meenteraad te verzoeken een bepaling in het leven te roepen, waarbij de verkoop van sigaren en sigaretten door middel van auto maten wordt verboden. Bij de rondvraag werd geklaagd over den verkoop van sigaretten. Het is n.l. gebleken, dat veel winkeliers s'garetten verkoopen beneden den banderolleprijs. Het comité zal trachten door een te voeren actie ook hierin verbetering te brengen. Aan alle verkoopers van tabaksartikelen zal een schrijven worden gericht met verzoek de bande roües in rekening te brengen. De vergadering werd hierna gesloten. Warmwatervoorziening Naar wij verne men heeft de directie der gemeente lichtbedrij- ven een plan ingediend, om aan gasverbruikers een toestel in huur te verstrekken, waardoor het mogelijk Js warmwater te betrekken. Het toestel krn overal worden bevestigd, mits na tuurlijk waterleiding aanwezig is. Het is echter niet te verwachten, dat het voorstel spoedig den raad zal bereiken omdat B. en W. van oor deel zijn dat in dezen tijd een uitgave van f 10.000 voor de aanschaffing van de benoo- digde toestellen niet direct noodzakelijk is. De werkloosheid Hedenmorgen waren bij de gemeentelijke arbeidsbeurs alhier ingeschre ven 613 werkzoekenden, waarvan 363 ln Bever wijk, 183 in Wijk aan Duin en 67 in Heems kerk. De vorige week waren deze aantallen res pectievelijk 376, 183 en 62. Alzoo een kleine teruggang. Kennemer .Oudheidkamer De Oudheid kamer ontving het navolgende ten geschenke: van den heer E. van Rookhulzen, een ge denkpenning uitgereikt aan de schoolkinderen te Amsterdam ter gelegenheid van het huwe lijk van H. M. Koningin Wilhelmina; van den heer Th. J. van Eek een herinne ring aan het 25-jarig regeeringsjubileum van Koning Willem III, zijnde een doek met ge kleurde teekeningen van het Vorstelijk paar; een gulden van 1840 en een Indis-.h kwartje van 1827 beide mei, de beeltenis van Koning Willem: een stuivertje met de beeltenis van Willem III: van den heer J. A. Pierik een ouderwetsche zak-inktkoker; van den heer B. P. M. Wortman „Aangename Verlustiging voor Kinderen", leesboekje met ge kleurde plaatjes Ao. 1819; van den heer R. D. Baart de la Faille, een stuk hout van zeer ouden datum, gevonden bij het boren van een Nortonput voor bongas in de Wierlngerwaard op 18 meter dlop^. Inbraken Door H. te IJmuiden is bij de politie aangifte gedaan, dat is ingebroken in de kleedkamer van de voetbalvereeniging „Storm vogels" op het Stormvogelsterrein alhier. De daders zijn door het uitbreken van twee plan ken ln de kleedkamer gekomen. Een 5-tal voet ballen ls ontvreemd. Door B. te IJmuiden werd tevens aangifte gedaan, dat zijn consumptietent, staande op het Stormvogels terrein, was opengebroken, terwijl daaruit een aantal gevulde kogelfleschjes en een flesch, gedeeltelijk gevuld met ranja werden ontvreemd. Naar Engeland „Cljsina Luther" van de V.E.M. is in verband met de buitengewoon lage besommingen welke te IJmuiden ge maakt worden, na met een ruime vangst te IJmuiden gearriveerd te zijn door de directie naar Engeland gezonden. Nu herinnert alleen nog de naam Munnike- weide en Munnike-weg aan het oude klooster van Maria van Sion. Daar de kloosters der Re guliere kanunniken in de steden waar ze voor kwamen heel vaak aan een straat de naam Rp- gulierenstraat gaven of ook wel de naam Min derbroeders of Minnebroederstraat, en het klooster, dat aan de westzijde van de Munnike- weide grensde, dicht in de nabijheid van de te benoemen straten was gelegen, komt het Bur gemeester en Wethouders in alle opzichten ge wettigd voor om de namen aan dit klooster te ontleenen. Het bovenstaande ontleenen wij aan een geschiedkundig overzicht der gemeente Bever wijk. Dinsdag 10 Mei a.s., 's avonds 8 uur, zal door de Vereeniging tot Bevordering der Belangen van T.B.C.-Patiënten in Nederland, een film avond worden georganiseerd, welke zal plaats hebben in hotel „De Prins" te Velsen-Noord. Vertoond zal worden de bekende tuberculose- film „Achter de Wolken schijnt de Zon", welke tevens zal worden toegelicht. Als spreker zal optreden de heer I. Lessing uit Amsterdam, die het onderwerp zal behandelen: Tuberculosebestrijding en nazorgbehandeling. De R. K. Bouwvakarbeidersbond Sint Joseph brengt hierbij ter kennis van leden en be'ang- hbbenden dat V/oensdag 11 Mei des avonds van 78 ln de R. K. Volksbond gelegenheid bestaat vacantiebonnen in te wisselen. Niet opgeplakte bonnen worden geweigerd. Tevens zij medege deeld dat in 't vervolg het contributiebetalen plaats heeft van 67 uur. Straatnamen In verband met den aanleg van twee nieuwe straten op het terrein in deze gemeente gelegen tus:chen den Munnikenwcg en den Hoflanderweg, genaamd „de Snip", stel len Burgemeester en Wethouders den Raad voor deze straten te noemen „Regulierstraat" en Re guliersdwarsstraat". Deze namen vinden hun oorsprong ln de 15e eeuw. In die eeuw n.l. werd ln de nabijheid van de tegenwoordige Breestraat te Beverwijk een kloo.ter gesticht door Augustijner monniken het was het klooster van Maria van Sion. Deze kanunniken waren afkomstig van het frater huis te Hulsbergen bij Hattem. Ze hadden den 20en October 1427 een stuk land ten geschenke gekregen van een vicaris van de St. Aagtc kerk in Beverwijk met alle daarop voorkomen de gebouwen, boomen en boomgaarden, onge veer zes morgen groot en daarop hun klooster op te richten, onder voorwaarde, dat zij zich zouden aansluiten bij de congregatie van het Windesheimer klooster. De stichting van dit klooster werd zeer op prijs gesteld. Jacoba van Beieren nam het met alle personen en goede ren in haar bijzondere bescherming, de Bis schop van Utrech keturde de stichting goed en de pastoor van de St. Agatha-parochie gaf toe stemming om op het kloosterkerkhof te begra ven. Dit regulierenklooster maakte voorspoedige Jaren mee, doch in de jaren der hervorming, toen overal de strijd ontbrandde, werd het ver woest en de kanunniken moesten vluchten. Van de Regulierenconcent, dat nagenoeg te gen de grens van onze gemeente was gelegen, ls niets meer over. Op de plaats werd een Lustplaats aangelegd, ■De Schans geheeten, die op haar beurt ook weer verdween en plaats maakte voor woon straten. Dit concours voor mannen-, gemengde- da mes- en kinderkoren, benevens dubbelkwartet- ten, uitgeschreven door het Weesper Mannen koor bij gelegenheid van zijn 10-jarig bestaan is een groot succes geworden. De leiding was in uitstekende handen, de medewerking van de zijde der officieele en niet-officieele burgerij zeer groot en het verloop van het concours uit stekend. Onder de aangeboden prijzen dienen bijzonder vermeld te worden die van de leden van het Koninklijk Huis en van de gemeente Weesp. Bij de officieele opening, waarbij de burgemeesters van Weesp en Weesperkarspel alsmede de wethouders en een groot aantal op gekomen eereleden aanwezig waren, werd het woord gevoerd door burgemeester M. Dotinga eere-voorzitter, den heer J. C. Wijnand, voor zitter, en J. Bockweg, president. Behaalde prijzen: 4e afd. Gemengde koren „St. Cecilia", Weere, 2e prijs met 273 punten; „Zang en Vriendschap", Tricht, 2e prils met 260 p.; 4e afd. Dameskoren: Geldermaisen s Dameskoor, Geldermaisen, le prijs met 310 p. en een eereprijs met 168 p.; 3e afd. Gem ko ren: „De Lofstem", Schagen, 3e prijs met 224 p.; 3e afd. Mannenkoren: „De Eendracht" Vel- zen, le prijs met 308 p.; 3e afd. Dameskoren; „St. Cecilia", Nederhorst den Berg, le prijs met 305 p. en eerste prijs met 166 p.; 2e afd. Man nenkoren: „Kunst Kweekt Genoegen", Gelder maisen, le prijs met 323 p.; 2e afd. Dubbel- Mannenkwartetten„Zang en Vriendschap' Hoorn, 2e prijs met 289 p.; „Zanglust". Heer- lerbaan, le prijs met 324 p., le eereprijs met 177 p. en prijs van verstkomende; 2e afd. Gem Koren: „Viribus Unltis", Hoorn, le prijs met 320 p., eereprijs met 162 p.; le afd. Mannen koren: „Zanglust", Beverwijk, le prijs met 349 p. en extra prijs voor hoogst aantal behaalde punten; le afd. Dubbel-Mannenkwartetten „De Vereenigde Zangers", Beverwijk, le prijs met 329 p.; afd. Uitmuntendheid Dubbel Man nenkwartetten: „Excelsior", Weesp, le prijs met 306 p. en eereprijs met 152 p.; afd Uit muntendheid Gem. koren: „Osanna in Excel sis", Oostzaan, le prijs met 313 p.; afd Uit muntendheid Mannenkoren: „DoornSch Man nenkoor", Doorn, le prijs met 306 p. De jury bestond uit de heeren P. v d Ro vaart, musicus te Amsterdam, Jacob A. Berk hout, idem, en Joh. Schafstall, musicus te Weesp. Ingebruikneming brandweergarage Vrij dagavond 8 uur is de nieuwe garage voor cie te Aerdenhout gestationneerde motorbrandspun. op eenigszins officieele wijze in gebruik geno men. Deze garage is gevestigd naast den poli tiepost op den Schulpweg. De nieuwe garage was voor deze gelegenheid feestelijk versierd met slingers van dennen groen, frissche bloe' men en kleurige vlaggetjes. Ruim 8 uur kwam de motorwagen van zijn oude standplaats naar zijn nieuwe verblijfplaats gereden. Zoodra stond zij niet op haar plaats of de commandant der Vrijwillige Brandweer, de her J. D. Meeuwig, nam het woord, om zijn dank uit te spreken aan staf en bestuur voor de aangename verrassing. Spreker zag in deze uitnoodiglng en het feestelijk versieren van de garage een bewijs van de goede verstandhou ding en de boede samenwerking der verschil lende posten, Dit is zei spr., de eerste eigen garage, die met medewerking van het gemeen tebestuur is tot stand gekomen. We zullen hier niet meer te kampen hebben met gebrek aan verwarming en gemis aan gelegenheid, om de accu's te laden. Nadat de heer Meeuwig zijn dank had ge bracht aan het gemeentebestuur voor de on dervonden medewerking en de manschappen van den post Aerdenhout had geluk gewenscht met de nieuwe aanwinst, verklaarde hij de nieuwe garage voor geopend. Daarna werd nog het woord gevoerd dooi den her N. van Keulen, opper-brandmeester van Aerdenhout, die de totstandkoming verge leek met die van de V. B. zelve, nu ongeveer acht jaar geleden **t Ging bij beiden: langzaam maar zeker. Spr. besloot met de hoop uit te preken, dat de post Aerdenhout bij mogelijke voorkomende gelegenheden bij voortduring zou bewijzen, voor haar taak berekend te zijn. Toen werden de manschappen van den post Aerdenhout, allen in vol ornaat, bij den vagen geposteerd en kreeg de fotograaf gelegenheid, de groep op de gevoelige plaat vast te leggen. Burgerl. stand Ondertrouwd: Nicolaas Jo hannes Wortel, oud 27 jaren en Johanna Cor nelia Catbarlna Geertrulda van Hoof, oud 25 jaren. Nicolaas Broertjes, oud 30 jaren en Maria Gorter, oud 25 jaren. Getrouwd: Johan Hendrik Anderlessen, oud 2 5jaren en Harmina Vermeulen, oud 20 jaren. Mozes Tobias Helmstadt, oud 42 jaren en Ma ria Christina Johanna Houllier, oud 34 jaren. BARTELJORÏS STRAAT 16 PREMIER DUt't "'i TELEFOON 10756 i 'OERS j 165.— Besmettelijke ziekten In de afgeloopen v.eek zijn in deze gemeente 2 gevallen van roodvonk voorgevallen. Gunning bouwwerk Door B. en W. van Heem stede is aan de N.V. Bouw- en Exploitatie Mij., voorheen F. J. Spee te Haarlem, opgedragen de bouw van houten tribunes, kleedkamers, con- sumptietent, enz. op het gemeentelijk Sportter rein aan den Meerweg (het toekomstig R. C. H. terrein). Deze maatschappij was de laagste inschrijfster voor een bedrag - an 32.637. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente hield Vrijdag een openbare vergadering. Voorzitter mr. D. F. Font, burgemeester, te genwoordig 14 leden. Afwezig de heer B. N. Loerakker. Na opening met gebed, wordt bij loting tot voorstemmer aangewezen de heer Meskers. 1. Vaststelling notulen. Nadat voor de notulen van 2 Februari door den heer Spilker een kleine verandering wordt voorgesteld, worden deze vastgesteld. Punt 2. Ingekomen stukken. Deze worden voor kennisgeving aangenomen. Punt 3. Vaststelling va nde verordening op het O. L. onderwijs en aanvulling van die op het openbaar U. L. O. Het algemeene stemmen worden de veror deningen vastgesteld. Punt 4. Rekeningen van het Gasbedrijf, het Waterbedrijf en het Burgerlijk Armbestuur over 1931. Tot leden der commissie voor het nazien dier rekeningen worden benoemd de heeren Fijma, Mathot en Carlier, die de benoeming aanne men. Punt 4a. Begrootingswyzingen 1931 en Reke ning 1931. Een en ander wordt met algemeene stemmen aangenomen. Punt 5. Vaststelling rekening Schoolartsen- dienst, tijdvak 1 Aprü-31 December 1931. Met algemeene stemmen wordt de rekening vast gesteld. Punt 6. Verzoek van C. W. van Marls om toe slag op zijn pensioen. B. en W. stellen den Raad voor, van jaar tot jaar 200 te geven. Dit punt wordt aangehou den tot de geheime vergadering, na de open bare zitting. Punt 7. Voorstel tot overname van de Burge meester Wentholtstraat. Na een opmerking over het te laag liggen van deze straat wordt besloten, deze voor 1 van den eigenaar, dan heer W. Harding te koopen. Punt 8. Vaststelling besluit, ingevolge art. 1 sub b van het A. R. Na enkele opmerkingen wordt het besluit met algemeene stamming genomen. Punt 9. Vaststelling Politie-Ambtenaren- reglement. Over diverse artikelen werd van gedachten gewisseld, waarna het Reglement met algemee ne stemmen wordt vastgesteld. Punt 10. Vaststelling verordeningen op de heffing en invordering van vergunnings- en ver'oi wet. In verband met de wijziging der nieuwe Drankwet worden de verordeningen vastge steld. Punt 11. Verzoek Nationale Commissie tegen het alcoholisme, om aan H. M. de Koningin te vragen, het maximum-anatal verloven A. vast te stellen op het thans betsaande aantal. De voorzitter toont aan, dat dit ondanks de spitvondigheid van adressanten niet mogelijk zal zijn krachtens de Wet, weshalve besloten wordt met algemeene stemmen afwezigheid op het adres te beschikken. Punt 12. Reclames Hondenbelasting dienst 1932. De heer Kerkhoff bepleit aan alle adressan ten vrijstelling te geven va nde belasting als „pleizierhond." Bij deze materie kwam de kwes tie van de hondje aan de touwtjes weer ter sprake. Er waren geestige momenten. Het voor - stl van B. en W. wrd aangenomen met de stm van dn heer Kerkhoff tegen. Punt 13. Reclames Straatbelasting dienst 1931. Het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen. Punt 14. Aanvullingsagenda. Wijziging oer verordening op de Winkelsluiting in verband met een schrijven van den Minister van Eco nomische Zaken en Arbeid. De voorgestelde wij zigingen - worden met algemeene stemmen aan gebracht. Punt 15. Benoeming van 2 commissarissen N. V. Electriciteitsbedrijf Hiregcm-Lisse-Sassen- heim. Aftredend zijn de heeren P. Klaver en G. J. W. Mathot. De heer Klaver wordt herko zen met 10 stemmen; op den heer Mathot en 2 blanco. De heer Mathot wordt herkozen met 12 stemmen en 2 blanco. Beiden nemen hun herbenoeming aan. Punt 16. Brief van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland inzage korting op de wedden van Burgemeester, Secretaris, ontvanger, wethou ders en ambtenaren van den Burgerlijken Stand. Voorgesteld wordt, dit punt aan te hou den om in een volgende vergadering te behan delen, tegelijk met de in behandeling zijnde ontwerpen tot korting op de salrissen van de ambtenaren en de loonen van de werklieden in dienst der Gemeente. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangekomen. Punt 17. Verzoeken van mr. J. B. Sens, alhier om eervol ontslag per 1 Juni 1932 als a. Secre taris d.zer gemeente; b. Ambtenaar van den Burgerlijken Stand dezer gemeente en c. als lid va nde commissie tot wering van schoolver zuim. De voorzitter zegt, dat we hopen voor het einde dezer maand ofiicieel afscheid van mr. Sens te nemen, doch B. en W. stellen den Raad voor, het gevraagde op de meest eervolle wijze te verleenen onder dankbetuiging voor de be langrijke diensten, welke verzoeker aan deze gemeenten heeft bewezen. Dit geschiedt met algemeene stemmen en on der applaus. Punt 18 Mededeelingen. De voorzitter richt eerst een gélukwensch tot wethouder K'aver, die heden zijn 30-jarig huwelijksfeest herdenkt (instemming) Verder vraagt de voorzitter een credietje om een kantoortje te doen bouwen voor de admi nistratie der werkverschaffing. Deze zaak is urgent .Spr. licht deze noodzakelijkheid toe, eveneens weth. Vermeer. Gevraagd wordt ƒ400 De gelden worden met algemeene stemmen ge voteerd. Rondvraag: De heer Jansen bespreekt het verlof geven aan een Nougatkraam, om te staan in aeze gemeente tijdens de Bloemenzondagen. De voorzitter zegt, dat hij gedacht had, ctat het een klein karretje was; hij heeft zich ver gist, wat hem spijt. De heer Kerkhoff wijst op een bordje op Hillegoms grond, dat wijst naar de Nachtegaai De voorzitter zegt, dat dit zonder zijn voorken nis is geschied. De heer Paase vraagt of de Rijkssteun ge handhaafd blijft. De voorzitter zegt: we hebben pas een maand verlenging gekregen. De heer Meskers meent, dat als een werk- looze een paar dagen bij een patroon arbeidt, hij er schade inzaice de werkverschaffing van heeft. Weth. Vermeer zegt, dat de moeilijkheid komt als dit niet opgegeven wordt; anders brengt dit geen schade voor de betrokkene, ofschoon het natuurlijk niet onge'imiteerd is. De heer Kerkhoff vraagt betere verlichting op het bord bij de Twentsche Bank. De voorzitter zegt, dat het bord te veel in de bocht staat. Verbetering en verlichting er van bij avond en nacht vraagt groote kosten als gevaarlijk kruispunt daar zullen B. en W het nog eens bezien. De heer Van Lierop herhaalt zijn verzoek van meer lantaarns aan de Meerlaan. De voorzitter zegt: dit is opgedragen. De heer Spilker heeft gehoord, dat de 2e post bestelling hier zou worden opgeheven; is dit zoo, dan zou spr. B. en W. in overweging wil len geven, hiertegen te ageeren. De heer Goemans zegt, dat dit gelden zal voor gemeenten met minder dan 50000 inwo ners. De voorzitter zegt, als het zoo was, zou den zich de organisaties er we! voor spannen De heer Spilker wijst erop, dat voor het woon huis van den heer Heirman aan de Hoofdstraat prikkeldraad is als afscheiding; dit mag niet De voorzitter zal met de wenk rekening hou den Nog vraagt de heer Spilker sioepeler toepas sing bij het bloemenventen. De voorzitter zegt, dat de politie hier een woord van dank verdient. Het had weinig ge scheeld of het was door het Rijk verboden, daar het Rijksstraatweg is, doch nadat spr. met den majoor van den Rijksveldwacht had ge sproken, werd het oogluikend voor dit jaar toe gestaan. De menschen moeten nog éven aan de controle wennen. De heer Spilker wil ongelimiteerd verlof ge ven. De voorzitter; dat heeft groote bezwaren; controle is ncodig, wij hebben geen klachten gekregen. De heer Spilker: dan kan de politie zeker haar werk gemakkelijk af. De voorzitter: ik vind het niet prettig, dat u dat zegt, zoo zou ik genoodzaakt zijn te vra gen, de politie betreffend niet te antwoorden. De heer Kerkhoff zal openlijk hulde brengen aan het politiecorps voor de uitnemende wijze, waarop zij het verkeer geregeld en de men schen geholpen heeft (applaus). Hierna nog iets over het optreden van som mige werkloozen, nog wat kleingoed en daarna sluiting met dankwoord te rond 5 uur. „St. Petrus" Alhier hield de afdeeling Hil- legom en omstreken van den Ned. R.K. Bond van P. T. T.-personeel „St. Petrus" de jaarver gadering in hotel „Flora". In zijn openingswoord betreurde de voorzitter, de heer J. Heemskerk, de drastische bij de Post te nemen maatregelen en meende, dat deze zonder strijd niet aanvaard mogen en kunnen worden. Wederom werden 2 nieuwe leden geïnstal leerd, waarna vervolgens door den secretaris een uitgebreid jaarverslag werd gelezen, het welk met applaus werd beloond. De penningmeester sloot zijn boeken met een batig saldo van 138.74 K, terwijl de door hem voorgestelde begrooting eveneens onder dank zegging werd goedgekeurd. Tot verificateurs werden benoemd de heeren de Wit te Bennebroek en J. Pollé te Llsse. Hierna werden de punten voor den beschrij vingsbrief voor het a.s. bondscongres besproken. De vergadering sprak zich uit vóór de op richting van een bondsbureau en vóór aanslui ting bij het R.K. Werkliedenverbond. Tot afge vaardigde naar het op 11, 12 en 13 Juli te Nij megen te houden bondscongres werd met alge meene stemmen benoemd de heer F. C. van Lierop Jzn. Inzake de candidaatstelling bondsbestuur wer den de aftredenden opnieuw gesteld, terwijl in de vacature-Vocks (Zwolle) gesteld werd F. C. van Lierop Jzn (HiUegom). Tot deelname aan de dit jaar te houden P. T. T.-retraite gaven zi"h 3 leden op. Vervolgens werd breedvoerig gesproken over de diensten te Lisse en Bennebroek. Over de diensten te Lisse zal met den heer directeur al daar worden gecorrespondeerd. Hierna sluiting. Personalia Voor het diploma machine- schrijven systeem „Mercurius" slaagde onze plaatsgenoote mej. Nelly Veldhuijzen van Zan ten. Zij werd opgeleid door den heer F. C. van Lierop Jzn., alhier. Groote Gezinnen De pas opgerichte afdee- 'in? van den R. K. Bond van Groote Gezinnen Ive'd een vregadering. Tot voorzitter werd ge kozen de heer H. v. d. Berk, welke zijn benoe- ing aannam. Vervolgens werd de Zeervel. treer T>. F. G. M. Haase bij acclamatie tot be stuurslid benoemd. Na gebonden stemming wer den vewoizens tot bestuursleden gekomen de beeren P. Romün Pz. A. Bon, W. Mesman, Mart. v. d. Linden. J. v. Diik Wz.. I.. B Jonk man en Jac. G. Pijn acker welker allen bunne venoemlng aanvaardden. Vervolgers werden de oMeir,priten behandeld en vastgesteld. Na aflooo der vergadering werden de be- ztnnrsfuncties als volgt verdeeld: H. v. d. Berk le voorzitter, L. B. Jonkman 2e 'om-z., A. Bon le secretaris, J. v. D»k.2« sec.. Mart. v. d. Linden nenirngm., P. R.omi'n. W. barman en J. G. Pünacker commissaris ter- oi de boer T. G. M. Haare bestuurslid-medisch adviseur is. Personalia Morgen. 7 Mei herdenkt de Mppmistarbeid C. Spaargaren den dag dot bij iaar geleden alz zoodanig bij de firma Gebr. B'okhuis, bloemisten aibier in dienst trad. Te vens ls vermeldenswaard, dat bij 50 jaar ziek- -eeir-pr is en dit werk (de jubilaris is 7 AnrP 15 jaar gewcrir,v'> nog zor>d«r vhj kan doen! gelijke de gewone repetitiën of bijeenkomsten van hunne vereeniging moeten bijwonen, ont heffing te verleenen van art. 17 van het huis houdelijk reglement, dat in gevallen van het trekken van uitkeering het bezoeken van ver gunningsgelegenheden verbiedt. Verder wordt voorgesteld om een lid, dat on dersteuning geniet en die werkzaamheden ver richt, waaruit voor hem geldelijke voordeelen ontstaan, gedurende een jaar na het controlee ren van de overtreding van iedere uitkeering uit te sluiten. Woensdagmiddag heeft in het gezin van den heer J. Lenstra, bakker te Blesdijke een ern. stig geval van vergiftiging plaats gehad. De vrouw en een drietal kinderen, alsmede de knecht werden in bewusteloozen toestand aan. getroffen. De vrouw en laatstgenoemde kon den na eenige uren door den dokter worden bijgebracht. De drie kinderen heeft mer naar het Diaconessen-ziekenhuis te Leeuwarden overgebracht, waar zij zijn opgenomen. De ge neesheer, die de eerste hulp had verleend, werd eveneens onwel en moest zich ook onder me. dische behandeling stellen Bij onderzoek is a- ter gebleken, dat men hier te doen heeft ge had met kolendampvergiftiging. Zandvoortsche Reddingsbrigade De Z.R.B. hield Vrijdagavond haar laatsten verbandcursus onder leiding van dr. Van Fraassen in „Ons Huis". Het was tevens examenavond. De exa mens werden afgenomen door een commissie, bestaande uit dr. van Fraassen, de heeren van der Mije en Ternes. Aan de geslaagden werd een diploma uitgereikt. Deze uitreiking ging vergezeld van een hartelijke toespraak van dr. van Fraassen, die dank bracht voor de prettige samenwerking en de trouwe opkomst op de cur sussen. Er is met alle toewijding gewerkt en vooral het leggen van verbanden ging vlot en vlug. Dr. van Fraassen heeft door dezen cursus de Z. R. B. en haar leden leeren kennen en hij sorak de hoop uit, dat die beste verstandhou ding ook in de toekomst zou blijven bestaan. Een volgenden winter zal getracht worden de cursus omvangrijker te doen zijn, omdat het di- nloma voor den grooten Bond behaald zal kun nen worden. De heer van der Mije bracht aan dr. Van Fraassen als leider van de cursussen een harte lijk woord van dank en overhandigde hem na mens de cursisten als herinnering aan den prettigen tijd een bureaulamp en een vulootlood. Ook aan den heer Smit, die altijd dadelijk gereed stond om op de avonden te helpen met zijn platen en zijn films, bracht de heer van der Mile een woord van hartelijken dank, terwiil hij hem namens den cursus een sigarenkoker als aandenken aanbood. Het slot van den avond werd gevormd door bet vertoonen van een naar interessante films. Moeili''ie tijden Mocht Zaudvoort zich al "elukkig noemen, dat door het bestuur van de Zandvoortsche Handelsvereeniging zeer gunstig te noemen bepalingen waren verkregen voor 't 'Winkelbedrijf gedurende den seizoentijd 1932, cnor de afwijkingen, toegestaan op de Winkel- Wet, voor de strandtnenschen zal de kokende tijd niet zoo gemakkelijk zijn. Verschillende wettelijke benaüngen zullen heel wat verande ring ln hun bedrijf brengen. Ook daar zal men wel paraat zijn, om deze benaüngen zoo gunstig mogelijk te doen zijn maar belanghebbenden kunnen niet beter doen, dan zich door bevoegden goed te laten voor lichten. opdat aanvragen enz. tijdig kunnen worden ingediend voor ontheffing. Het is an ders te voorzien, dat men straks, als de drukke tijd komt en het te laat is, voor groote moei lijkheden zal komen te staan bij een exololtatie van het bedrijf aan het strand en dat zal af wijken van de wijze, waarop dat tot nu ge schiedde. Mannenkoor Het Mannenkoor van Onder ling Hulpbetoon zal deelnemen aan het con cours voor Mannenkoren, dat op tweeden Pink' sterdag te Amsterdam gegeven wordt. Jaarvergadering „Onderling Hulnbetoon" Maandagavond houdt „Onderbng Hulpbetoon' haar jaarvergadering in Ons Huis aan het Dornsnlein. Voorgesteld wordt, de uitkeering van het zie- '-engeldna een half jaar lidmaatschan te bepn ie.n op 3.per week en na anderhalf jaar lid ~un on 7.Der week. Na een half jaar lid te zijn gewest, zullen ver sterkende middelen verstrekt kunnen worden tot een maximum bedrag van 2.50 per week na anderhalf jaar üd te zijn geweest zal dat 7.per week kunnen bedragen. Verder wordt voorgesteld om leden, die voor zang, muziek, sport, wetenschap, kunst of der- Hedenmorgen te omstreeks tien uur werden in een woning aan de Bilderdtjklaan 14 te Hil versum de lijken gevonden van de bewoonster mevr. van der M., geboren van L„ oud 57 jaar en haar Duitsche dienstbode, mejuffrouw H. R.. oud 28 jaar. Vast is komen te staan dat de beide vrouwen door gasvergiftiging om het leven zijn gekomen Een onderzoek heeft uitgewezen, dat vermoede lijk in den afgeloopen nacht door het sprin gen van een gasslang, die van den muur naar een gascomfort loopt, zooveel gas ln de woning is gestroomd, dat dit den dood van beide vrou wen heeft veroorzaakt. De politie was om twaalf uur nog met het door haar ingestelde onderzoek bezig. Woensdagavond ongeveer half tien is brand uitgebroken in de meubelfabriek „De Hoop", staande vlak bij de kom der gemeente. Hoewel de brandweer van IJselstein spoedig ter plaatse was, greep het vuur zoo snel om zich heen, dat de fabriek weldra in lichter laaie stond. Assistentie werd gevraagd van de brandweer te Benschop, terwijl ook de Utrechtsche brandweer werd gereq'i re:rd. Toen deze laatste ter plaatse verscheen, behcef Jj men geen dienst te doen, daar Let grootste gevaar oen reeds geweken w Je Drandweer beperkte zich er toe de belendende perceelen. alle woningen met een rieten dak, nat te hou den, daar hiervoor groot gevaar bestond. Ongeveer half 1 was het gevaar gewek»n en rukte de brandweer van Benschop in. Die van IJsselstein bleef den geheelen nacht nog wa ter geven. Donderdagmorgen we-den de staand; muren, die een gevaar opleverden voor hot publiek de fabriek staat vlak naast een verkeersweg omgehaald. De schade is uit den aard der zaak aan zienlijk. De eigenaars zijn slechts laag verze kerd. Omtrent de oorzaak van den brand tast in het duister. Door den brand geraken on geveer 25 arbeiders zonder werk. De geheele fabriek is afgebrand, terwijl groote voorraden eigenhout, meugelen en de machines een proo1 der vlammen werden. EXIDE BATTERIJEN, OOK REPARATIES. Donderdagmiddag omstreeks half één reed op den Wagenweg te Haarlem de 17-jarige N. Waasdorp, van beroep schilder wonende Soembawastraat 25. te Amsterdam. Hij reed per rijwiel geheel rechts van den weg, op de Klinkerstraat naast het asphalt in de richting Heemstede. Ter hoogte van de Spanjaardslaan reden uit de richting Heemstede twee auto's naast elkaar, terwijl nog een derde eveneens uit Heemstede naderde, die vernoemde auto's links passeerde. De autobestuurder deed dit met groote snel heid en juist op het oogenblik, dat de wiel rijder W. zich met de auto's op een lijn bevond. W. werd door den geheel links rijdenden auto gegrepen en opzij geslingerd, waarbij hij be wusteloos bleef liggen. Hij had een hersen schudding en 'n schedelbasisfractuur bekomen Door leden van den O. D. werd hij per zieken auto naar het Diaconessenhuis gebracht, waar hij 's nachts om 1 uur is oyerleden. Van den auto. die de aanrijding veroorzaakte, was aanvankelijk alleen het nummw en niet de letter bekend. De politie wist echter spoedig den vermoedelijken bestuurder, den 49-Jarigen reiziger E. O. uit Rotterdam, op te sporen. Zijn auto is door de Rotterdamsche politie in beslag genomen. O. heeft verklaard een eind voorbij de aan rijding te hebben gestopt, doch later weer te zijn doorgereden. ALKMAAR Piekkuikenmarkt Aanvoer 95 kisten en 3 korven. Prijs 82j/292)4 p. K.G. Handel goed. ALKMAAR, 7 Mei. Veemarkt. 12 Paarden, per stuk f 125—225. 92 Melkkoeien f 120220. Pinkstieren f 40—100. 81 Nuchtere kalvefen, slacht per stuk f 2.50—10, ld. fok f 8—16 107 Vette Schapen f 614. Overhouders f 818. 204 Lammeren f 410 22 Schrammen per stuk f 59. 42 Biggen 10 weken f 2.50—5.50. 15 Bokken en geiten f 510. Kleine bokjes f 12. Handel stug. ALKMAAR, 7 Mei Boter- en Eierenmarkt Boter, fabrik le soort 42.50—50.00; Boter, fa- brik, 2e soort 35.0032 50; Eieren, groothan del 2.002.50; Eendeieren 2.10. NOORD-SCHARWOUDE, 7 Mei 331.000 K.G. Roode Kool 0.700.94; id. doorschot 0.60—1.70; taaie gele kool 1.40—3.90; 52.400 K.G. Gele Kool 2.406.10: id. doorschot 0.60—3.00; 134.200 K.G. Deensche Witte Kool ƒ0.60—1.20; 500 K.G. uien 8000; Grove ƒ6.50; BROEK OP LANGENDIJK. 7 Mei 1100 K.G. wortelen 5.30. Kleine wortelen 1.80. 28000 roode bool 0.802.70. 23000 gele kool f 3.60—6.30. 78000 Deensche witte kool 0.60 1.10. 675 bieten 2.80—3. ALKMAAR. Kaasmarkt. Aangevoerd 69 sta. pels, zijnde 135.000 Kg. Fabrieks kleine f 20 per 50 Kg.; Fabriekscommissie. 20 per 50 Kg.; Boerenkaas kleine 18.75 per 50 Kg.; Boeren kaas commissie f 20 per 50 Kg. Handel matig. ALKMAAR, 6 Mei. Graanmarkt. Aangevoerd totaal 175 H.L. 60 H.L. gerst 6.65—6.75, 61 H.L. haver 68.50, 28 H.L. paardeboonen 650, bruine boonen 9—10, duivenboonen 89.50, witte boonen 11, 10 H.L. karwijzaad 21, 8 H.L. blauwmaanzaad 30, 37 H.L. erw ten, groote 23—28, idem groene 13, idem grauwe 30, idem vale 20, alles per 100 K.G. Handel goed. AMSTERDAM, 6 Mei. Tabak. Hedenmor gen werd de slot-inschrijving der Java's gehou den met een aanbod van 7420 pakken diverse soorten. Over het geheel genomen, was het aan bod matig. De partijen Besoeki's HHT waren halfslachtig, deels kerfaardig, deels bruine ta bakken en droogsoortig. De Loemadjang Blad partijen I H/Gantoeng waren kleurig kerf even als de Krossoks I H/Bawah. De partijen Ban- joemas, zoowel Blad als Krossok, waren bruine tabakken, zacht., gedeeltelijk droogsoortig en iets onrijps, goed bruikbare tabakken voor de sigaren-industrie. De kleine partijen Kadoe be stond uit bruine binnengoed soorten. De stemming was kalm en de prijzen bleven laag en liepen meerendeels om en nabij taxatie, slechts de kleurige kerfpartijtjes werden Iets hooger betaald, doch prijzen bleven voor im porteurs onbevredigend. Koopers waren hoofd zakelijk Hollanders, doch ook de Duitsche han delaars namen verschillende partijen op De in schrijving had een onaangenaam verloop daar de Ned. Ind. Handelsbank reeds bij begin meer dan een uur over tijd was en gedurende de in schrijving het verschil nog grooter werd. HEM, 6 Mei. Zuider-Kogge. Bloemkool I 16 22; II 13—17; III 5—9; Sla 1.20—3.40; Spinazie 7.608.80; Rabarber 36. 3LOKKER, 6 Mei. Veiling „Op Hoop van Zegen". Sla 1.60—4.60; Bloemkool le 1521 2e 9—153e 510—; Tomaten 61.— Spinazie 5.107.40; Postelein 22.—; Rabarber 4.305.20; Wortelen 11.—; Radijs 2.—; Andijvie 2.90; Belle fleur 819Boudreinet 28.—. 's-HERTOGENBOSCH, N.V. Botermijn. 6 Mei. Aanvoer 19.500 Kg. Hoogste prijs 98 ct., laagste prijs 88 ct., middel prijs 93 cent. WOGNUM, 6 Mei. Witlof I 29.30—36.—; II 22.80—29.— 14.—19.—Bloemkool le srt. 8.70— 118.10; Slaboonen 90 ct.; Postelein 1620 ct.; Sla 0.604.40; Spinazie 4.60—5.Radijs 2.40- 2.90. PURlVIEREND6 Mei. Bloemkool 3.—40.— Roode kool 0.305.50; Witte kool 0.301.20; Savoye kool 0.308.— Spinazie 1066, Poste lein 29—33; Sla 60—6.40; Andijvie 60—1.05; Ra dijs 2.80—7.Peterselie 312.—; Selderij 5. 19; Rabarber 18; Bieten 2.505.—; Prei 6 14.80. Eieren. KI. Kipeleren 2.052.30; gr. witte 2.503.10; Eendeieren 2.102.20; idem Kalkoen 5.Aanvoer 750—1000 stuks. Handel kalm. Pluimvee. Piepkuikens 80—1.10; kippen 1.15 I.65; oude eenden 3040; hanen 5085; geslacht pluimvee: kippen 5060; hanen 4050. Aan voer 1000. Handel vlug. R.K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kennemer- land", 6 Mei. Aardbeien per doosje 26—30; Sla 50—1.10; Postelein 1.55—1.70; Spinazie 40—85 per kist; Bloemkool 12—29; Roode kool 3—6; Gele kool 36 per stuk; Wortelen 2632; Ra barber 37; Asperges 501.20; ieterselie 57; Radijs 3—6 per bos; Witlof 12—32 per K.G. ZWAAG, 4 Mei. (Veilingsver. „Bangert en O." Witlof 26—32, Spinazie 2—6, Postelein 16 —18, Slaboonen 891.10, Snij boonen 1, Drui ven 1.95, Tomaten 6063, Bloemkool 1324, Sla 2.605.50, Radijs 1.50—2.20, Rabarber 3— 6.90, Komkommers 1518, Wortelen 1011. AMSTERDAM, 6 Mei. Aardappelen. Aan gevoerd werden 3 ladingen, is 2314 H L. De prijzen waren heden onveranderd. BEVERWIJK, 6 Mei. Bloemenveiling 't Cen trum. Aangevoerd en betaald werd per bos van 12 stuks de volgende prijzen: Hobbema 12—13 c„ Gouden kroon 1524 c., Duchesse de Parma 1420 c., Rose Gris-ds-lin 813 c„ Gen. de Wet 1624 c„ Cramoisi brillant 7—15 c., Flamingo 8—14 c„ Prins v. Oostenrijk 1017 c., Hermann Schlegel 813 c., La Reine 712 c., Couleur Cardinal 14—20 c., Theeroos 10—13 c., Murillo 814 c., Macosine 914 c., Clara Butt 1023 c., Pride of Haarlem 10—16 c., Couronne d'or 15 —24 c„ Inglescombe yellow 2022 c.. Bouton d'or 20—27 c„ Prof. Rauwenhoff 13—23 c., Prin cess Elisabeth 1424 c.. City of Haarlem 18 24 c., Farnc. Sanders 1121 c., Wm. Pitt 15 24 c„ Wm. Copland 1012 c., Mad. Krelage 13 —18 c., Baron 1419 c., Sultan 1215 c., La Notre 1420 c., The Furst 2030 c., Wedgwood 2940 c., Yellow queen 2431 c., Huchtenburg 15—30 c., v. Everdingen 17—29 c., David Bless 20—29 c., Imperator 2030 s., White Exelsior 22—34 c., Dr. Haerlng 19—26 c. Narcissen: Or- natus 2—7 c., Coster 25 c., Alfred 24 c., Watkin 1—4 c„ Spring Glory 13 c., Victoria 2—5 c., Emperor 1—4 c., Llss Lucifer 2—5 c., Anemone fulgens 12- -22 c., de Caen J 638 c., Bavo's Brigid 1434 c., Hollandia 1832 c. Tit telaria 1626 c. Kasrozen per 10024. La thyrus 14—28 c. Bi. druifjes 2—11 c. Coöp. Tuinbouw, Groenten, Fruit en Aan- koopvereeniging De Vrije Veiling W. A Witloff per 100 pond 10—16; Postelein 8.50—12.50; Eloemkool 6—16 c. per stuk; aardappelen red- star 6—7.50; Asperges 63—103 per 100 kg.; Spinazie per gr. bak 35—90 c.; Sla per kl. bak 4075 c.; Radijs 47 c.; Raapstelen 34 c.; Pieterselie 4—7)4 0.; Asperges 29—122 c.; Peen 28—29 c. per bos; Aardbeien per doos 26—68 c. LEEUWARDEN, 6 Mei. Kaas. (Noteering V.V.Z.M.). Goudsche 20 6.50^-7.50, Goud- sche 40 12.50—13.50, Goudsche volvet 16 —16.50, Edammer 40 -f 6.50—7.50, Broodkaas f 12.50—13.50. Stemming flauw. HEILOO, 6 Mei. Exportveiling „St. Willibror- dus". Aardbeien, vroege 0.450.52 per doosje; Spinazie 5—7 c., Brusselsch witlof le soort 21 —29 c., 'dem 2e soort 140èl8 c. per Kg.; Ra. barbr 2045 c., Wortelen 1.70205 per 10 bos; Kropsla J 5.106.30 per 100; Prei le srt. 0.45—0.60; 2e soort 0.30—0.38 per 10 bos; Asperges dik wit 0.640.78; idem, dik blauw idem, dun wit 0.200.33 per bos. komen tot rust, kal- daarbij tevens gesterkt door het gebruik van Glazen Buisje 75 cent Bij Apoth. en Drogisten

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2