Heden verkiezing nieuw Fransch staatshoofd Duitsche rijksdag in kalmte bijeen Bruening voor de radio Staat van beleg in Peru Het nieuws van heden Lebrun eenheids- candidaat pmmwifw doumer en zijn RIJKSREGEERING BLIJKT STERK TE STUN DOUMER NIET IN HET PANTHEON DE BAROMETER VOORGANGERS De situatie in 1931 Typhoon teistert Annam Vijfhonderd dooden? Het Weer m De Massie's verlaten Honoloeloe Oppositie heeft weinig in te brengen Overwinning van Ma Een bisschop bij brand omgekomen VREESELIJK DRAMA De ouders van zijn verloofde doodgeschoten Painlevé trekt zich terug IS GORGULOFF EEN COMMUNIST? Hij zou medeplichtigen hebben DINSDAG 10 ME11932 yiJF INI VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18070 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD. HAARLEM s TELEFOON 13866 ADVERTENTIEPRIJZEN: Per lossen regel ?0 c.; ingez. med. 50 c per regel; idem op pag. één 65 c. per regel Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek Aanslagen op presidenten binnen buiten Frankrijk en Aanslagen op Fransche presidenten Ter vergelijking en herinnering Een eind moet komen aan den huidigen toestand, die tusschen oorlog en vrede instaat Na een onderdrukte muiterij van communisten aan boord van twee kruisers DE MOORD OP PRESIDENT DOUMER Gorguloff, de Russische moordenaar, wordt door de politie aan een verhoor onderworpen DE NOODKIST VAN ST. SERVAAS Voor het eerst sinds drie eeuwen Servaas te Maastricht langs den is Zondag de Noodkist van Sint alouden bidweg rondgedragen „Beheerder van het faillissement" Credietcrisis en begrooting Nazi's blijven rustig zitten DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Doumer, de dertiende president der derde Fransche republiek, werd op een dertien den van de maand, namelijk op 13 Mei 1931 tot staatshoofd gekozen en heeft dus 359 Aagen zijn hoog ambt uitgeoefend. He meeste Fransche presidenten van Thiers ot Doumer hebben de volle voorgeschreven ze- jaren van hun ambtstijd niet uitgediend. Thier legt in 1873 zijn ambt na een tijd ^an 2 jaren tengevolge van een motie van wan- tr°uwen neder. 2- Mac Mahon demissionneerde in 1879 we- ®ehs de anti-monarchistische oppositie. 3- Grévy bleef zeven jaren in het ambt, dan herkozen, moest zich echter na twee ■>aren terugtrekken tengevolge van onthullin- Êeh over ambtsomkooping in zijn familie. Camot werd 1894 kort voor het einde van ambtsperiode door den anarchist Caseria een dolk vermoord. 5' Casimir Périer legt één jaar na zijn keuze *egens bevoegdheidskwesties het ambt neer. 6- Felix Paure wordt, na vier jaren presi dent geweest te zijn, door een beroerte doode- getroffen in 1899. 7- Loubet bleef de volle zeven jaar presi- ^eht van 18991906, evenzoo Fallières van 19061913 en Poincaré van 19131920 Deschanel treedt eenige maanden na zijn Verkiezing af, omdat zijn permanente regee- ^gsonbekwaamheid door de geneesheeren ^0rdt vastgesteld. H. Millerand wordt 1924 na een regeerings- ÖUur van vier jaren tot aftreden gedwongen. 12- Doumergue blijft wederom volle zeven eh aan het bewind tot 1931. Doumer wordt 6 Mei 1932 vermoord door ïeVolverschoten van een Rus. In de geschiedenis der attentaten neemt de aanslag op Doumer een eigenaardige plaats in. Bij de weinige gevallen, dat in Ae derde republiek een schot werd afgevuurd of een ander moordwapen werd gebruikt, wa- ren altijd politieke motieven voor de daad aan te wijzen. Van doodelijke werking was tót dus- Ver alleen de aanslag op Sady Carnot, die 24 Januari 1894 te Lyon floor den anarchist Caserio met een dolk werd Aoorstoken. Emil Loubet ontkwam op 31 Maart 1905 te ^arijs aan een bomaanslag, die wel niet voor ^ehi was bestemd, maar voor koning Alfons Van Spanje, die naast hem in het rijtuig zat. Millerand ontkwam op 24 Juli 1922 in de Champs Elysées aan een aanslag, dien de anar- cllist Jouvet op hem pleegde. De aanslag op Doumer wekt de herinnering op aan talrijke aanslagen op presiden ten buiten Frankrijk. De Zuid-Ameri- kaansche aanslagen laten we wegens hun on telbaarheid buiten beschouwing. Grooten indruk haakten in de wereld volgende attentaten: De Grieksche minister-president Graaf Capo Aïstrias werd 9 October 1831 te Naupli door flen Mainoten-hoofdman Mauro Michaëlis ver boord. De president der Vereenigde Staten Abraham ^'hcoln werd op 14 April 1865 in het theater te Washington door den tooneelspeler Booth fl°odgeschoten. He Spaansche president Primy Praz werd 27 December 1870 op den terugtocht van de c°rtez door acht kogels gedood. flames Abraham Jarfield, president der Ver- ee&igde Staten werd op 2 Juli 1881 door een Waanzinnige, Chares Guiteau, vermoord door revolverschoten. De Amerikaansche president Mac Kinley Werd 14 November 1901 op een tentoonstelling W Buffalo door een Tsjechisch anarchist dood geschoten. Warren Harding, president der Vereenigde ^aten, stierf 2 Augustus 1923 te San Francisco °hder eigenaardige omstandigheden, die nooit Saheel werden opgehelderd. Er wordt nog altijd eerd, dat deze president door een geweld- bewi fladii gen dood is gestorven. SANOI 8 Mei. (Reuter). Het Zuidelijk deel te? Annam is beden door een typhoon geteis- jj'd^ die groote verwoestingen heeft aange- Het aantal dooden moet 500 bedragen, o. w. wee Europeanen. Wegen en bruggen werden rhield, benevens een radiostation. Een vuur- ren werd gedoofd, zoodat de scheepvaart ge- "bemd is. Dinsdag 10 Mei wordt te Versailles door de vereenigde vergadering van Senaat en Kamer de nieuwe Fransche president gekozen. Op 13 Mei 1931 werden in Versailles de pre sidentsverkiezingen gehouden, toen Doumergue's zittingsperiode van zeven jaren was afgeloo- pen. Doumergue stelde zich niet voor herkie zing beschikbaar. De strijd liep tusschen Briand en Doumer. De uitslag der eerste ronde was: Doumer 442 stemmen. Briand 401 stemmen. Briand, die er vast op had gerekend geko zen te worden met een voldoende meerderheid, trok verbitterd en teleurgesteld zijn candida- tuur in. In der haast werd de linksche candida- tuur Marraud (senator) opgesteld. De tweede ronde gaf volgenden uitslag: Doumer 504 stemmen. Marraud334 stemmen. Doumer was dus gekozen. Thans gaat de strijd tusschen Lebrun en Painlevé, tenzij Painlevé bij zijn besluit tot te rugtrekking van zijn candidatuur blijven mocht. In Frankrijk kan men niets met zekerheid zeggen vóór het uur der beslissing werkelijk geslagen is. BERLIJN, 8 Mei (W. B.) De Berlijnsche bui- enlandsche Persvereenig'ing heeft vanmiddag een politieke matinée gehouden, in welker mid. delpunt een groote rede inzake de buitenland- sche politiek stond van Rijkskanselier Dr. Brue. ning, welke per radio werd verspreid. De oorzaak der economische crisis en der geheele huidige ellende moet gezocht worden in het verdrag van Versailles, dat den over winnaars alle geluk, den overwonnenen alleen het ongeluk overliet Bruening zette daarna uiteen, hoe reeds veel voor Duitschland ten goede gekeerd was, hoe de stemming van haat geweken en in vele gevallen voor teekenen van sympathie heeft plaats gemaakt. Sprekend over de herstelbetalingen, zeide hij, dat elkeen er van overtuigd was, dat Duitsch land de kolossale betalingen niet kan verrich ten. Duitschland heeft offers moeten brengen voor den verloren oorlog, doch eens moet er toch een eind aan komen! Een eind moet komen aan den huidigen toe stand, die tsschen oorlog en vrede in staat. Men verkeert in afwachting van de conferen. tie van Lausanne, doch de staatslieden talmen, talmen, wellicht tot de hulp te laat komt. LONDEN, 8 Mei. (V. D.) „Sunday Dispatch" meldt, dat de minister van Buitenlandsche Za ken te zamën met den minister van Financiën en andere leden van het kabinet een nieuw plan voor herstelbetalingen heeft opgesteld, dat aan de Conferentie van Lausanne zal worden voorgelegd. Het plan streeft naar een bevre digende oplossing van het herstelvraagstuk en beoogt in het bizonder: 1. Het moratorium worde verlengd tot de crisis voorbij is. 2. Vastgesteld zal worden, dat na dezen ter mijn Duitschland zijn betalingen zal hervatten, zij het ook tot een lager bedrag dan tot nu toe. 3. Voorgesteld zal worden een commissie sa men te stellen, welke een definitief betalings plan voor de herstelovereenkomst, betalingen welke Duitschland werkelijk zal kunnen nako men, zal hebben op te stellen. Men hoopt, aldus „Sunday Dispatch", dat bij overeenstemming der Europeesche mogendhe den Amerika bereid zal worden gevonden het Hoover-moratorium te verlengen. Mocht Ame rika evenwel weigeren, dan zal Engeland de in December vervallende betalingen aan Amerika g Verwachting: g H Meest matige Zuidelijke tot Westelijken g U wind, zwaar tot half bewolkt, waar- m g schijnlijk enkele regenbuiten, iets zachter, m Verdere verwachtingen: opklarend en iets M M zachter. 3 Nachtvorstverwachting: geen nachtvorst. H CALLAO, 9 Mei (V. D.) Communistische matrozen hebben gisteren kans gezien zich meester te maken van de beide Peruaansche kruisers „Almirande Grau" en „Bolognesi". De officieren werden gevangen genomen en het bevel ging over naar een raad van matrozen. De gevangen genomen muiters zijn op het oeleg af en zond ter onderdrukking van de mui terij eenige marine-vliegtuigen en twee duik- booten naar de opstandige kruisers. De beman ning van de „Almirande Grau" gaf zich direct over, doch de bemanning van de „Bolognesi" gaf zich pas over, nadat de kruiser van een duikboot een torpedotreffer onder de waterlinie had gekregen. De kruisers werden door infan- terietroepen bezet. Volgens mededeeling van de regeering is de orde aan boord weer hersteld 4 LIMA, 9 Mei (V.D.) Hoewel volgens mede deeling der Peruaansche regeering na de over gave van de beide opstandige kruisers „Almi rande Grau" en „Bolognesi" de rust weer her steld is, heeft de regeering in geheel Peru den staat van beleg afgekondigd. eD gevangen genomen muiters zijn op het eiland San Lorenzo nabij Lima geïnterneerd, en zullen ter beschikking van een krijgsraad wor den gesteld. De leider van den opstand Pezo is communist. Naar de Peruaansche regeering mededeelt, was reeds eenigen tijd geleden een waarschuwing ontvangen van een Londensche firma, dat Zondag in geheel Latijnsch Amerika communistische opstanden zouden uitbreken. De Peruaansche regeering was dan ook op den opstand voorbereid geweest. De muitende matrozen waren gisterochtend reeds begonnen andere schepen aan de kust te beschieten, toen aan den oever sterke afdee- lingen regeeringstroepen opmarcheerden, terwijl tegelijkertijd vliegtuigen en duikbooten tegen de opstandelingen in werknig werden gesteld. De vliegtuigen wierpen twee bommen en door een der duikbooten werd een torpedo afgeschoten die den kruiser „Coronel Bolognesi" trof, waar op de muiters de witte vlag heschen en zich overgaven. In den nacht van Zaterdag op Zondag was het te Lima reeds tot een groote studentenbe- tooging gekomen als protest tegen de arrestatie van den leider der oppositie, De la Torre. By een botsing met de politie werden 30 personen gewond. Op het dak van eenige regeeringsge- bouwen staan machinegeweren opgesteld, ter wijl het centrum der stad door militaire troe- penafdeelingen wordt bewaakt. HONOLOELOE, 9 Mei (V.D.) De jeugdige echtgenoote ven den Amerikaanschen zee-offi cier Massie, die ten nauwste betrokken was bij het geruchtmakende moordproces te Honoloe loe, is ondanks de pogingen der civiele autori teiten van Hawai om haar tot blijven te be wegen, in gezelschap van haar moeder en haar echtgenoot van Hawai vertrokken, hoewel de beide laatsten door de jury schuldig waren be vonden aan dood door schuld. BERLIJN, 9 Mei. Na een reces van tien weken is de Rijksdag voor een korte zitting bijeengekomen. De politie oefende een strenge kaartencontróle uit, doch zij had het ditmaal makkelijker dan vorige malen. Groote volks verzamelingen deden zich niet voor. In het Rijksdaggebouw vulden de publieke tribunes zich eerst langzamerhand. De schulddelgingswet, die het eerste onder werp op de agenda vormde, kon ook weinig stof tot bitteren partijstrijd geven. In vervolg daar op had echter een algemeen politiek debat plaats, waarin de in den verkiezingsstrijd ge laden gemoederen zich hadden kunnen luchten. Behalve moties van wantrouwen der oppositie partijen, is ook een voorstel der nat.-socialisten aan de orde tot opheffing van het verbod t?gen de nat.-socialistische storm-afdeelingen. De te verwachten levendigheid bleef echter uit. In de regeeringsbank zag men den Rijkskan selier Dr. Brüning, den Rijksminister van FJ- nanciën Dietrich, den Rijksminister van Bin- nenlandsche Zaken Groener en de meeste an dere leden van het Rijkskabinet. De voorzitter, Loebe, herdacht in de eerste plaats den overleden vice-president van den Rijksdag, Dr. Riesser. Voorts deelde hij mede, dat hij namens den Rijksdag 'n betuiging van deelneming had doen toekomen aan den pre sident van de Fransche Kamer wegens het overlijden van president Doumer, en een betui ging van deelneming aan het Internationaal Arbeidsbureau te Genève wegens het overlijden van den directeur Albert Thomas. De eerste spreker was de Rijksminister van Financiën Dietrich, die door de communisten ontvangen werd met den uitroep: „De beheer der van het faillissement heeft het woord". In een uitvoerige rede verklaarde minister Dietrich, dat de berichten, als zou het Rijk nieuwe schulden hebben gemaakt, onjuist waren. Men is er echter niet in geslaagd de schulden op korten termijn in zoo groote mate af te lossen als men in November 1930 had ge dacht. Het jaar 1930 bracht een deficit van 1190 millioen mark, waarvan in 1931 420 mil- lioen gedelgd kon worden, zoodat in het komen de jarr nog een tekort van 770 millioen gedekt moet worden. Minister Dietrich deelde mede, dat hierbij een deficit van 400 a 500 millioen Mark zal komen voor het jaar 1931. Gezegd moet het worden: 770 millioen deficit voor 1930, 500 mil lioen deficit voor 1931 en 550 millioen van de buitengewone begrooting. De gefundeerde schul den van het Rijk bedroegen per 31 December 1931: 10.208 millioen R.M., d.i. 300 millioen min der dan per 30 September 1930. In deze som is de Young-leening met 1473 millioen inbe grepen. hiervan heeft .het Rijk geen penning ontvangen. Twee derde zijn aan de Entente ten deel gevallen, het andere derde deel is gekomen aan de Posterijen en de Spoorwegen. De gefundeerde schuld bestaat uit: Oorlogs- en voor-oorlogsche schuld (leenings-aflossing schulden) 4631 millioen, stabilisatieschuld 607 millioen, schadeloosstellingen 1291 millioen, her stelschulden (Young- en Dawesleeningen) 2205 millioen, schulden voor buitengewone uitgaven 1474 millioen. Het Rijk heeft dus in de jaren na den oorlog voor anderhalf milliard schulden aangegaan, al het andere vervalt op oorlogsschadeloosstellin gen en herstelbetalingen. Er zijn twee soorten credietmachtigingen: die, welke door de regeering door een formeele wet heeft gekregen en die welke vervat zijn in de Noodverordeningen. Tot deze laatste behoort de Noodverordening van 29 Maart 1932, waarbij de Rijkspresident de credietmachtigingen van het jaar 1932 kan handhaven. Het geheel der verplichtingen van het Rijk, ontstaan door de credietcrisis, beloopt behalve de garantie ten gunste van de voormalige Da- nat-bank, 1115 millioen. Het werkelijke verlies ten gevolge van de banken-transactie bestaat uit 185 millioen verloren subsidies en 150 mil lioen, welke bij de Dresdner bank zijn verloren gegaan. Ten slotte besprak de minister de begrooting voor 1932, waarbij de kosten voor de werkloozen- zorg nog niet gedekt zijn. Dit bedrag zal afhan- g"-> van de mate waarin 't werkverschaffings plan zal slagen. Overigens is de begrooting op een bedrag van ongeveer 8.3 milliard sluitend gemaakt. Zij is op de uiterste spaarzaamheid ingesteld. De politiekosten welke den landen worden uitge keerd bedragen 2.3 milliard, zoodat de eigen lijke Rijksbegrooting dus 6 milliard bedraagt. Een milliard hiervan komt aan de werkloo- zen, 1.2 milliard aan de oorlogsslachtoffers, 477 millioen voor de sociale verzekeringen en 420 millioen voor de buitengewone schulddelgingen. De amortisatie en rentedienst der vlottende schulden, zoomede die van de herstelleeningen vereischt 700 millioen. Als eerste spreker bij het algemeen debat voerde de soc.-democratische fractieleider Breitscheid het woord. Als verrassing bleven de nat.-socialisten, die in vroegere Rijksdagzittin gen steeds bij socialistische redevoeringen de zaal verlieten, thans zitten. Zelfs bij passages, die tegen hun partij gericht zijn, gaan zij de perken der gebruikelijke parlementaire interrupties niet te buiten. Dr. Breitscheid stemde met het wetsontwerp in en sprak de hoop uit, dat de credietmacht1 gingswet nog in dezen korten zittingstermijn zal worden afgehandeld. De communistische afgevaardigde Schneller protesteerde tegen de ontbinding der „god- loozenorganisaties". Afgevaardigde Reinhardt (Nat.-Soc.) ver klaarde, dat de minister op grond van zijn machtiging door middel van art. 48 geen geld meer krijgt. Thans moet de Rijksdag den mi nister de credietmachtiging geven, welke hij waarschijnlijk reeds ondershands heeft opge nomen. De nationaal-socialisten, aldus spr., dachten er niet aan, het wetsontwerp goed te keuren. Zij behouden zich het recht voor bij het staatsgerechtshof te protesteeren tegen de be vuste grondwetschending. Dinsdagmorgen wordt de vergadering voort gezet. De eerste zitting van den Rijksdag heeft geen sensatie gebracht. De radicale vleugels hielden zioh opvallend kalm. Gebleken is, dat de positie van het rijkskabinet tegenover het parlement sterk genoeg is, om rekening te houden met een verwerping van alle moties van wantrouwen. De wensch van de rijksregeering om de zitting zoo kort mogelijk te houden, zal dan ook wel in vervulling gaan. De regeering wil de laatste dagen voor Pinksteren besteden voor positief werk aan de nieuwe Noodverordening. CHARBIN, 9 Mei. De troepen van genaraal Ma Tsjang Sjan hebben bij Cochooeia aan den spoorweg naar Hailoen, ongeveer 75 K.M. ter Noorden van Charbin, de Mandsjoerijsche troepen een zware nederlaag toegebracht. Generaal Ma marcheert thans naar Tsitsihar. Verdei wordt gemeldt, dat de troepen van Mandsjoekwo op 30 Kilometer afstand van Charbin aan den Oost-Chineeschen spoorweg een nederlaag hebben geleden, en dat de Ja- pansche troepen aan de benedenloop van de Sungari-rivier in een hevig gevecht gewikkeld zijn. Mevrouw Doumer heeft Tardieu verzocht, dat het lijk van haar man in den familiegrafkelder zou worden begraven. Het lijk zal dus worden overgebracht naar het kerkhof te Parijs. SANTIAGO (Chili), 8 Mei. (Reuter) Bij een hevigen brand in het bisschoppelijk paleis te Valdivia zijn de bisschop en vele andere per sonen om het leven gekomen. In het Duitsche grensplaatsje Scherpenzeel bij de Nederlandsche gemeente Waubach heeft hedenmorgen vroeg de 26-jarige Peymans de beide ouders van zijn verloofde doodgeschoten. Tusschen den man en zijn verloofde waren moeilijkheden gerezen, waarvan de ouders van het meisje de oorzaak zouden geweest zijn. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Staat van beleg In geheel Pern. Natuurramp in Annam (Fransch Achter-Indië) Uitslaande brand te Eindhoven. Bewoners met moeite gered. De Vlieter eind Mei gesloten? Lebrun candidaat voor Fransch presidentschap. Painlevé trekt zich terug. Kalme zitting van den Duitschen Rijksdag. Botsingen tusschen de bevolking op Timor. De melkveehouderij vraagt dringend om steun. De Minister van Waterstaat en de loonsver laging voor het spoorwegpersoneel. O O O PARIJS, 9 Mei. (Reuter). Drie Senaatsfrac ties hebben zich bezig gehouden met de candi- daturen voor de presidentsverkiezingen van Dinsdag. De fractie der republikeinsche vereeniging, waartoe Lebrun hoort, heeft zich onvoorwaar delijk voor de candidatuur Lebrun uitgespro ken. Ook de fractie der links-republikeinen heeft besloten voor Lebrun te stemmen. De senaatsfractie van de democratische en radicale unie, welke overeenkomt met de frac- tie-Loucheur in de Kamer, heeft besloten Le brun te kiezen. Intusschen heeft de radicale senaatsfractie Painlevé gepolst en hem den wensch te kennen gegeven ten gunste van een eenheidscandi- datuur. Painlevé heeft verklaard zijn candidatuur te rug te trekken. PARIJS, 9 Mei. Het onderzoek omtrent den F rsoon van den moordenaar van Doumer wordt voortgezet. De neo-bolsjewistische beweging, waartoe Gorguloff te Praag toetrad, zou feitelijk een onderdeel uitmaken van de Komintern. In ver band met zijn slechte reputatie hadden de auto riteiten te Praag Gorguloff verboden een eigen partij te stichten, tr meer daar bleek, dat hij de beschikking had over een lidmaatschapskaart der Communistische Partij. Terwijl Gorguloff verklaart, dat hij geheel zelfstandig heeft gehandeld, heeft zich thans een vrouwelijke getuige aangemeld, wier verkla ring een geheel ander beeld geeft. Mme de Vil- morin, die tijdens den aanslag aan den stand van Farrère stond en slechts op ongeveer drie pas afstand van den moordenaar verwijderd was, heeft voor den rechter van instructie ver klaard, dat Gorguloff zich voor zijn wandaad zeer rustig met een man en een vrouw heeft onderhouden. Toen de president de zaal binnen trad heeft de vrouw zachtjes gezegd: „Daar is hij...." Daarna heeft Gorguloff zich omgedraaid, de getuige terzijde geduwd en zijn schoten gelost. De man, met wien hij zich te voren had onder houden, heeft zachtjes gezegd: „Hij heeft zijn doel niet gemist," waarna hij met de vrouw tusschen de menigte is verdwenen. Naar uit Praag wordt gemeld, heeft Gorgu loff in nauwe relatie gestaan tot den Gepeoe- agent Uschakow. Gorguloff zou zelfs een ge heim gehouden reis naar Rusland hebben ge maakt en onder zijn bekenden propaganda heb ben gemaakt voor een terugkeer naar de Sov jet-Unie. Aan de andere zijde evenwel heeft de moordenaar moeite gedaan toe te treden tot de Al-Russische militaire organisatie. In de Santé-gevangenis hebben de psychiaters reeds het onderzoek aangevangen naar den geestestoestand van Gorguloff. J. J. WEBER ZOON OPTICIENS FABRIKANTEN Groote Houtstraat 166 Haarlem i \\\\i un iiiiii rm uur/i///// Stand op Dinsdag 9 uur m: 760 Vooruit.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 1